Puchar Polski - wtorek,środa

Posted by: grzesol

Puchar Polski - wtorek,środa - 24/09/2007 21:13

1 X 2
JAGIELLONIA-WIDZEW 2.00 3.15 3.30
SANDECJA II N. S.-LEGIA 15.00 7.60 1.08
VIC. KORONOWO-ZAGŁĘBIE L.9.00 4.60 1.26
POGOŃ OLEŚNICA-WISŁA PŁ. 6.80 3.80 1.40
ODRA OPOLE-BEŁCHATÓW 3.85 3.25 1.80
POLONIA W.-LECH P. 3.25 3.20 2.00
JEZIORAK IŁAWA-GROCLIN 8.60 4.20 1.30
U. JANIKOWO-ARKA GD. 4.30 3.30 1.70
ZNICZ PRUSZKÓW-CRACOVIA 2.75 3.20 2.25
LECHIA G.-GÓRNIK Z. 2.75 3.20 2.25
START OTWOCK-ŁKS ŁÓDŹ 6.40 4.00 1.40
GKS TYCHY ` 71-WODZISŁAW 8.00 4.20 1.32
KORONA K.-ZAG. SOSNOWIEC 1.38 4.00 6.80
RUCH CH.-G. ŁĘCZNA 1.32 4.40 7.20
ŚLĄSK W.-WISŁA KR. 6.00 3.60 1.50

Oto cały zestaw wtorkowych oraz środowych meczów. Wydaje mi się, że o ile w Pucharze Ekstraklasy drużyny odpuszcały mecze tu nie powinno być podobnie. Puchar Polski jest dla klubów ważniejszy od Pucharu ekstraklasy chociaż niespodzianek pewnie nie zabraknie.

Dobra,a więc zanalizuje kilka meczy, które wg. mnie warto zagrać.
Zacznijmy od meczu Jagiellonia-Widzew tutaj możemy zagrać progresją, która ma ogromną szansę na wejście. Obydwa kluby zagrają ze sobą 2 krotnie w ciągu tego tygodnia bo czeka ich jeszcze mecz w OE i tutaj warto grać na Jagiellonię, która ostatnio nieco spuśćiła z tonu ale u siebie jest zawsze bardzo mocna i 1 z tych 2 meczy musi wygrać. Kursy zachęcają do grania bo są powyżej 2 na gospodarzy.

Zagłebie Lubin tu nie będe za wiele opisywał bo zwycięzca powinien być tylko jeden.

Pogoń Oleśnica-Wisła Płock tutaj zaryzykowałbym jednak lekko na Pogoń albo na remis. Podkreślę, że jestemz Oleśnicy i jest to trochę patryjotyczne granie chcoiaż nie do końca. Pogoń Oleśnica trzeba przyznać, że gra bardzo nierówno w lidze. Raz wygrywa w znakomitym stylu raz przegrywa po dziecinnych błedach. Trzeba jednak podkreślić ich wygraną nad Górnkiem Polkowice na wyjeździe. Wiadomo, że Wisła Płock ma zdecydowany większy potencjał pod względem nie tylko piłkarskim. Myślę, jednak, że Pogoń podejmie walkę i jest w stanie przynajmniej po 90 minutach utrzymać remisowy wynik.

Odra Opole-Bełchatów tutaj trener leńczyk da zapewne pograć rezerwowym i mając na uwadze najbliższy mecz z Legią na wyjeździe może nie chcieć za wszelką cene go wygrać, a więc remis bardzo prawdopodobny.

Znicz Pruszków-Cracovia w tym meczu trener gospodarzy powinien wystawić nasilniejszą 11-stkę, bo gdzie najlepiej zdobywać doświadczenie jak nie z 1 ligową drużyną. Cracovia w pucharze Polski i tak za wiele nie osiągnie, arewelacyjny beniaminek z 2 ligi powinien potwierdzić dobrą formę ze średnią Cracovią. W tym meczu stawiam na 1x.

Lechia Gdańsk-Górnik Zabrze 1x
Tutaj raczej typ przeciwko Górnikowi niż Lechii. Górnik ostatnio na fali 4 zwycięstwa z rzędu w tym jedno na wyjeździe z Wisłą Kraków co na pewno podnosi morale drużyny. Wydaje mi się, jednak, że trener Wieczorek da odpocząć kilku podstawowym zawodnikiem,a na pewno Jarce bez którego Górnik traci bardzo dużo. Lechia przeciwko takiemu rywalowi zagra zapewne najsilniejszą 11-stką i jest w stanie awansować dalej.

Korona Kielce - Zagłebie Sosnowiec 1
Tutaj zdecydowanym faworytem jest Korona, która nawet gdyby wyszła w rezerwowym skłądzie to i tak jest drużyną o 2 klasy lepszą od Zagłebia. Pewna wygrana Korony.

Ruch Chorzów - Górnik Łęczna 1
Górnik Łęczna dobrze spisuje się na boiskach 3 ligowych ale trzeba podkreślić, że są tp tylko boiska 3 ligowe, a Ruch w lidze także spisuje się znakomice, zapewne w tym meczu w ataku wyjdzie Janoszka, który według mnie swoje dobre występy ukoronkuje w końcu strzeleniem gola. Ruch powinien ten mecz wygrać bo jest dużo mocniejszym zespołem od Górnika Łęczna.

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 2
We Wrocławiu szykuje się prawdziwe święto bo do stolicy Dolnego Śląska przyjeżdża wicelider OE. Jest to także mecz 2 zaprzyjaźnionych ze sobą kibiców Śląsk - Wisełka -Lechia Gdańsk. Pełne trybuny, mecz w blasku jupiterów to na pewno będzie niezapomniany mecz dla kibiców, na który oczywiście się wybieram. Myślę jednak, że "twierdza Wrocław" zostanie w końcu zdobyta tak isę mówi o stadionie Śląska, na którym już dawno nikt nie urwał 3 punktów drużynuie z Wrocławia. Trzeba dodać fakt, że Śląsk ma znakomity bilans chyba 14 meczów bez porażki. Przegrał tylko mecz na rozpoczęcie ligi,a później same wygrane i remisy. Myślę jednak, że obie drużyny dzieli jednak różnica klas. Wisła jest naprawdę znakomitą drużyną, a Śląsk mimo dobrej postawy w 2 lidze nie jest na tyle silną drużyną żeby przeciwstawić się Krakowianom. Dużym wzmoncieniem dla Śląska jest na pewno przyjście Łudzińskiego z Ruchu Chorzów ale nie oszukujmy się za dużo szans w tym meczu to on nie bęzie miał.
Posted by: drfocus

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 25/09/2007 00:22

Mecz Korona Kielce - Zagłebie Sosnowiec przełożony na 10.10 godz. 18.00. Wiadomo z jakich powodów \:\(
Posted by: kfjatek

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 25/09/2007 02:01

Jeśli chodzi o Lecha, to do W-wy na mecz wyjechała ta sama 18 osobowa kadra co w ostatnim meczu ligowym. Lechici PP traktują poważnie. Przestrzegam jednak przed huraoptymizmem - ciężko powiedzieć czy ktoś z podstawowej 11tki czasem nie zacznie na ławce, na pewno jednak wielkich rotacji nie będzie. Podejrzewam że ewentualnie szanse może dostać Injac, Florian czy Pitry.

W kadrze wciąż brakuje Tanevskiego (oczywiście Bosego, Dymkowskiego też), a więc znów zapewne wystąpi para obrońców Midzierski-Kucharski - co przy szybkim Kosmalskim i doświadczonym Gilewiczu (zagrają?), może mieć znaczenie.

W bramce możliwe że wystąpi Dolha (ale tu poziom zbliżony i solidny u obu, więc raczej bez znaczenia).

Jakieś wieści z obozu Polonii?
Posted by: FLAK

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 25/09/2007 03:43

Za obrazę klubu ostrzeżenie i radzę nie robić podobnych numerów. .::Think Twice::. Ignorator.
Posted by: 19marcin08

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 25/09/2007 03:45

\:\(

Boże ludzie.. kolejny dopiero co zbanowany frustrant?
Naprawde masz jakiś kompleks Legii? \:o
Do kasacji a kolega FLAK do zbanowania za takie posty...
Posted by: Johan

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 25/09/2007 03:51

Kolego FLAK tutaj piszemy o aktualnej formie sportowej piłkarzy klubów piłkarskich a nie o tym czy Ty ich lubisz czy nie.

Troche szacunku dla innych klubów bo to nie kibice.net!!!
Posted by: trueneo

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 25/09/2007 03:56

FLAK to chyba koniec twojej kariery na tym forum. Przemawia przez Ciebie agresja i tyle. Nie masz prawa do wlasnej opini bo ty nie masz wlasnej opini, nie podajesz zadnych argumentów na poparcie swojej wypowiedzi. Mowiac "grali beznadziejnie" masz na mysli 7 zwyciestw w 8 spotkaniach i 2 stracone bramki?? Spojrz na to obiektywnie kolego.

Co do samego spotkania to po takim kursie to nie ma co tego ruszac, wiadomo jak jest z motywacja w takich spotkaniach, niektorzy mysla ze samo sie wygra.
Posted by: pearljammer

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 25/09/2007 04:13

Mnie sie podoba mecz Polonii z Lechem...skoro Lech jedzie kadra z meczu sobotniego gdzie nastukali 6 goli, a Polonia na pewno rowniez zagra w silnym skladzie to sadze ze tutaj over musi byc, a ze w weekend mialem 7/8 dobrych overow to mam nadzieje, ze i w tym meczu podtrzymam dobra passe...takze moj typ to +2,5
Posted by: live99

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 25/09/2007 07:53

Originally Posted By: grzesol

Pogoń Oleśnica-Wisła Płock tutaj zaryzykowałbym jednak lekko na Pogoń albo na remis. Podkreślę, że jestemz Oleśnicy i jest to trochę patryjotyczne granie chcoiaż nie do końca. Pogoń Oleśnica trzeba przyznać, że gra bardzo nierówno w lidze. Raz wygrywa w znakomitym stylu raz przegrywa po dziecinnych błedach. Trzeba jednak podkreślić ich wygraną nad Górnkiem Polkowice na wyjeździe. Wiadomo, że Wisła Płock ma zdecydowany większy potencjał pod względem nie tylko piłkarskim. Myślę, jednak, że Pogoń podejmie walkę i jest w stanie przynajmniej po 90 minutach utrzymać remisowy wynik.

Na poczatku chcialbym wszystkich powitac po mojej dlugiej nieobecnosci... Byly problemy z zalogowaniem ale juz jest wszystko w porzadku i mam nadzieje iz jak za starych dobrych czasow bede regularnie wypowiadal sie w tematach dotyczacych polskich rozgrywek ;)...


Pogoń Oleśnica- Wisła Płock

Napisze wporost Nafciarze jada do Oleśnicy w mocno okrojonym skladzie... Wisla zawsze zachodzila daleko w pp czy to grajac w 1 czy w 2 lidze tym razem moze byc jednak inaczej. Wydaje mi sie ze w klubie nikt nie wierzy w mozliosc zdzialania czegos wiecej w tym pucharze i raczej kazdy skupia sie na walce o awans o co i tak bedzie bardzo trudno... Do tego Wisle juz za kilka dni czeka ciezki i bardzo wazny wyjazd do Gdyni. Jakolcewicz napewno nie bedzie chcial ryzykowac zdrowia niektorych zawodnikow do tego ten facet nie ma jaj zeby wyjsc pierwszym skladem (a patrzac na gre pierwszego zespolu wyborazam sobie iz rezerwowi nie prezentuja zbyt wysokiego poziomu). Zmienikami beda glownie gracze bardzo mlodzi nieograni (Mierzwinski(19lat), Dylewski(18lat), Grzelak(19lat), Sielewski(18lat)) napewno beda sie bardzo starali ale zagrac moga roznie. Naprawde ciezko dokladnie przewidziec jakim skladem wyjda jutro Wislacy. Napewno nie zagraja: Wyczalkowski, Michalek, Kretkowski, Gregorek i kluczowy zawodnik dla Wisly Peszko- ci zawodnicy zostali w Plocku i rozkoszuja sie widokiem kominow z okna :D... Napewno nie zagraja takze Górski i Redlinski(BR)... Kontuzja tego pierwszego powoduje iz w defensywie bedzie musialo wystapic przynajmniej 2 podstawowych graczy(choc i oni sa w sredniej dyspozycji przez co druzyna gra over za overem). W pomocy prym zapewne bedzie wiodla mlodziez. Nie wiadomo czy Jakolcewicz zaryzykuje zdrowie 2 dosyc waznych dla druzyny srodkowych pomocnikow- Krzyzanowskiego i Kowalskiego szczegolnie iz ten drugi nie tak dawno wyleczyl kontuzje a jego brak jest dosyc widoczny w poczynaniach ofensywnych zespolu.
Z drugiej strony po co ich ciagnac razem z zespolem skoro nie zagraja...? czyzby mieli wystapic w roli zmiennikow gdyby druzynie zbytnio sie nie wiodlo...? Podobnie jest z Mierzejewskim i wlasnie jesli chodzi o tych 3 zawodnikow nie wiadomo czy i w jakim wymiarze czasowym oni zagraja...
Wiecej napisze jeszcze (mam nadzieje) jutro...
Sprobuje jednak juz dzis wytypowac jakas jedenastke:

Skrzypiec--Mierzwinski;Strugarek;Lasocki;Zytko--Dylewski;Zawadzki;Krzyzanowski(Sielewski);Michalek--Bania;Staniszewski

Gracze zaznaczeni na czerwono to gracze rezerwowi (poza ocierajacym sie o 1 sklad Michalkiem)

Zapomnialem dodac jeszcze iz najwiekszy problem jest z bramka gdyz wystapi w niej jeszcze na poczatku sezonu pierwszy bramkarz Wisly... Problem polega na tym iz chlopak puszcza wszytsko co leci w swiatlo bramki nie wiem czy jest to wynikiem tremy czy braku umiejetnosci ale urwal on juz Nafciarzom z 6-7 pktow wtym sezonie jak chocby w meczu z Lechia (2-2) puszcajac ledwo toczaca sie od 20metra pilke pod brzuchem... naprawde nawet pierwszy mialby problemy wygrac z Pogonia przy jego slabszej dyspozycji... Zobaczymy jak bedzie jutro jak na razie caly Plock jest przerazony jego powrotem... \:D


Wiecej postaram sie napisac jutro czekam rowniez na wiecej wiesci dotyczacych stylu gry i formy Pogoni ;\) od kolegi grzesola ale i nie tylko bo 1x a napewno 1 wygladaja dosyc atrakcyjnie i zawsze mozna sie w cos takiego zabawic ;\) Napewno odradzam granie na 2


Co do reszty spotkan to raczej nie powinno byc niespodzianek bo w tym sezonie raczej przescignac Wisle czy Legie bedzie bardzo trudno wiec pozostaje tylko jedna droga do pucharow pp... Mysle wiec iz takie zespoly jak Belchatow Lubin czy Lech wyjda na boisko maksymalnie zmobilizowane...

Polonia W-Lech

Mi podoba sie kurs na Kolejorza (2,00 ) gdyz Polonia po ostrym starcie ostatnio gra co raz gorzej i zalicza naprawde dziwne wyniki z duzo slabszymi kadrowo zespolami... Napewno zawodnicy Czarnych Koszul przystapia do meczu bardzo zmotywowani ale czy starczy im umiejetnosci na wygrana czy remis? O motywacje gosci licze iz zadba Fraz Smuda. ;\) A roznica miedzy 1 a 2 liga jest naprawde spora i o tym mozna bylo juz sie przekonac wiele razy sledzac wyniki spotkan pp w przeszlosci

Originally Posted By: grzesol

Odra Opole-Bełchatów tutaj trener leńczyk da zapewne pograć rezerwowym i mając na uwadze najbliższy mecz z Legią na wyjeździe może nie chcieć za wszelką cene go wygrać, a więc remis bardzo prawdopodobny.


Z tego co mi wiadomo nie ma spotkan rewanzowych? Czy cos pokrecilem? pozdrawiam i licze na wieksza ilosc wpisow gdyz pp w naszym kraju jest traktowany przez media troche zdawkowo ;\) z mojej strony wiecej w dniu spotkan ;\)
Ps proponuje nie wdawac sie w takze w glupie dyskusje z dzieciakami ;\)
Posted by: rene

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 25/09/2007 09:03

Wisła Płock to drużyna, odnosząca sukcesy w PP. Ten typ na Oleśnicę bez sensu, choć na oczy ich nie widziałem
Posted by: szymon0305

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 25/09/2007 15:41

trzeba sie zastanowic czy Polonia chce walczyc o 1 lige- moim zdaniem napewno tak, wiec do czego im jeszzce walka w pucharze polski?i tak go nie zdobeda a mecze w srodku tygodnia moga spowodowac zmeczenie, co bedzie widoczne pod koniec sezonu ligowego
Lech w silnym skladzie, mysle ze zalezy im na zdobyciu pucharu- prosta droga do europy, napewno latwiej niz przez lige
jakies info z obozu Polonii?
dla mnie lech 2
Posted by: 19marcin08

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 25/09/2007 15:51

Nie tłumaczyłbym sobie tak jak kolega wyżej. Zarówno Polonia jak i Lech mają w weekend mecze czy to Polonia w walce o pierwszą ligę czy też pierwszoligowy Lech który walczy o jak najlepsze miejsce w lidze. Tak wiec zmęczenie będzie grało rolę u jednych jak i u drugich.

Ale w Polonii głośno mółwi się o tym,że Najważniejsza jest liga i to może być kluczowy cytat jeśli chodzi o Puchar Polski na Konwiktorskiej. W najbliższej przyszłości czekałaj mecz z liderem Sląskiem Wrocław czy Arką Gdynia i jeśli Polonia nie chce stracić kontaktu z czołówką musi zdobywać punkty w lidze.

Z drugiej strony patrząć dla takich piłkarzy jak Gilewicz kto wie czy PP nie jest ostatnią okazją do pokazania się z jak najlepszej strony. A przeciwnik do tego zoobowiązuje.

Raczej bałbym się zagrać dzisiaj Lecha.
Posted by: szymon0305

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 25/09/2007 15:57

Tak Marcin, tyle ze przez puchar latwiej mozna sie dostac do pucharow niz poprzez lige bo moim zdaniem wisla i legia sa poza zasiegiem
i z tego co wiem lech podchodzi powaznie do pucharu
a gilewicz to moze juz pomalu buty wieszac na kolku a nie sie pokazywac- bo i komu, i tak go nikt juz nie kupi

ja sprobuje lecha ze srednia stawke, bez szalenstwa
Posted by: 19marcin08

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 25/09/2007 16:31

Pewnie spróbować można, chociażby dlatego, że gra pierwoszligowy zespół z drugoligowym i kurs ponad @2.00 na pewnio zachęca.
Owszem Gilewicz może niedługo szykować się na piłkarką emeryture ale nie chodzi mi o to czy go ktoś kupi a o to, że grając przeciwko takim zespołom jak Lech każdy chce się wziesc na szczyty swoich umiejętnosci i pokazać, że można.

Ja bardziej zastanawiam się nad zagranie oVera.
Chciałbym może, żeby ktoś z grona Polonistów się odezwał? \:\)
Posted by: Majtikroko

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 25/09/2007 16:48

z tego co ja wiem od polonistow to w ataku ma raczej wyjsc mlody Maka z ktoryms ze starszych Kosmalski, Gilewicz. Wiec mimo wszystko trener polonii nie stawia na najmocniejszy sklad od poczatku spotkania.

Jak dla mnie oslabiona obrona Lecha i dobra forma napastnikow da over

over 2,5 7/10
Posted by: szymon0305

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 25/09/2007 16:53

zgadzam sie z overem ale czy oslabiona obrona lecha???
tego juz nie jestem taki pewny, kucharski z midzierskim graja nie gorzej nic duet tanevski-dymkowski
chyba ze piszesz o jakis innych oslabieniach obrony- mnie o takowych nic nie wiadomo
Posted by: greender

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 25/09/2007 18:46

po dobrych występach Widzewa w ekstraklasie wydaje mi się, że przyszedł czas na porażkę w pucharze polski, a Jagiellonia u siebie gra całkiem dobrze. kurs bardzo zachęcający, co myślicie na ten temat ?
Posted by: drfocus

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 25/09/2007 19:05

Originally Posted By: szymon0305
zgadzam sie z overem ale czy oslabiona obrona lecha???
tego juz nie jestem taki pewny, kucharski z midzierskim graja nie gorzej nic duet tanevski-dymkowski
chyba ze piszesz o jakis innych oslabieniach obrony- mnie o takowych nic nie wiadomo




szymon0305 a ile meczy duet Kucharski-Midzierski zagrał meczy?? Bo jeśli mówisz, że dobrze się spisali w meczu z Ruchem to ja jestem innego zdania, dwie bramki stracone po błędach obrońców w tym jedna jak Ruch grał w 10-tke co więcej, Lech mógł stracić więcej bramek przez swoją niefrasobliwość. Jedyne czym mozna tłumaczyć obronę Kolejorza to tym, że wynik już byl przesądzony. Over w tym meczu, wydaje się być prawdopodobny, ale robi się to troszkę masowy typ.

Co do meczu Jagi to też bym przychylał się do wygranej gospodarzy. Trener Płatek otwarcie mówi, że interesuje ich tylko najbliższy mecz i awans choć najprawdopodobnie nie zobaczymy mających drobne urazy Evertona, Sobocińskiego czy Kwieka a to kluczowi gracze. Ale warto także zauwazyć, że w Łodzi zostali m.in Napoleoni, Kuklis, Broź i paru innych. Ten mecz to będzie moim zdaniem soisty pojedynek psychologiczny przed spotkaniem ligowym tych drużyn w lidze w najbliższą sobote.
Posted by: AdrBet

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 25/09/2007 19:11

Originally Posted By: greender
po dobrych występach Widzewa w ekstraklasie wydaje mi się, że przyszedł czas na porażkę w pucharze polski, a Jagiellonia u siebie gra całkiem dobrze. kurs bardzo zachęcający, co myślicie na ten temat ?


Niestety nie wiem w jakim składzie zagra Jaga, ale Widzew zdecydowanie zabrał II ekipę.

Kadra na mecz z Jagiellonią:

Jakub Hładowczak, Bartosz Fabiniak, Tomasz Lisowski, Wojciech Jarmuż, Adrian Budka, M. Broź, Mack Bono, Sławomir Szeliga, Ugo Ukah, Robert Kłos, Mindaukas Panka, Piotr Stawarczyk, Łukasz Juszkiewicz, Douglas, Krzysztof Sokalski, Piotr Grzelczak, Łukasz Mierzejewski.

Nie zagrają więc Napoleoni, Masłowski, Piechna, a bez nich siła ofensywna zespołu znacznie spada.

Jeśli Jaga zagra podstawowym składem to raczej nie widzę szans Widzewa na odniesienie sukcesu.
Posted by: pearljammer

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 25/09/2007 19:21

AdrBet a sadzisz ze w PE z Korona grala optymalna pierwsza 11? Nie, a wygrali, wiec nie skreslalbym tutaj Widzewa, po za tym Napoleoni rowniez w lidze gra ogony, bo trener woli stawiac na Polakow, wg mnie w tym meczu moze zdarzyc sie wszystko, dla mnie NO BET.
Posted by: Da Bartek

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 25/09/2007 19:23

Interesuje nas tylko zwycięstwo - zapowiada Artur Płatek, trener Jagiellonii Białystok, przed meczem 1/16 finału Pucharu Polski. Żółto-czerwoni podejmą dziś Widzew Łódź.

- Na razie skupiamy się na najbliższym meczu. Naszym celem jest awans do kolejnej rundy i chcemy go osiągnąć. Wystawię skład najsilniejszy, jaki będę mógł. Niestety, wielu zawodników po meczu z GKS Bełchatów się rozchorowało. Nie będę miał do dyspozycji między innymi: Dariusza Jareckiego, Evertona, Remigiusza Sobocińskiego i Aleksandra Kwieka. Szansę zaprezentowania się dostaną: Mateusz Cieluch, Karol Janik oraz Ernest Konon - wylicza Płatek.

Z tego co widac Jagiellonczycy zmotywowani... Zabraknie jednak kilku podstawowych graczy
Posted by: AdrBet

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 25/09/2007 19:39

Originally Posted By: pearljammer
AdrBet a sadzisz ze w PE z Korona grala optymalna pierwsza 11? Nie, a wygrali, wiec nie skreslalbym tutaj Widzewa, po za tym Napoleoni rowniez w lidze gra ogony, bo trener woli stawiac na Polakow, wg mnie w tym meczu moze zdarzyc sie wszystko, dla mnie NO BET.



W meczu z Koroną zagrał między innymi Masłowski strzelec dwóch bramek. Korona natomiast dopiero po przerwie wprowadziła piłkarzy z I składu.

Grzelczak, Douglas i Sokalski strzelają bramki w V ligowych rezerwach Widzewa.

Dlatego 60-70% szans daje Jagiellonii.
Posted by: pearljammer

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 26/09/2007 00:21

Pisalem, zeby nie podniecac sie Jagiellonia ktora przegrala 2:4 z Widzewem.
Posted by: sh4

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 26/09/2007 01:35

Originally Posted By: pearljammer
Pisalem, zeby nie podniecac sie Jagiellonia ktora przegrala 2:4 z Widzewem.


nie znam druzyny Widzewa, ale w Jadze z pierwszego składu zagrał Markiewicz, Rodnei, który niedawno trafił do klubu, Kwiek (który w przerwie zmienił właśnie Rodneia) i słaby Dzienis. tyle, reszta rezerwy. nie ma się co dziwić.
Ale to jest właśnie PP, nie wiadomo kto podejdzie do rozgrywek poważnie i wystawi mocny skład.
Posted by: kfjatek

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 26/09/2007 05:50

Poznań, Stary Rynek - piwiarnia Warki (tak, ta z reklamy).
Elegancka knajpa, kilkadziesiąt telebimów, setki kibiców - piwko browaru-sponsora leje się strumieniami do kufli z herbem Lecha. Wszystko na najwyższym poziomie. Tylko drużyny brak!

To spotkanie Lecha dobitnie pokazał, iż meczów z udziałem Kolejorza 1X2 w ogóle NIE MA CO TYPOWAĆ. Wszystko jest możliwe. Solidny 2 ligowiec w półrezerwowym składzie ogrywa Lecha w najsilniejszym na ten dzień zestawieniu, pretendenta do tytułu wg władz klubu (sic!). Lech grał, Polonia strzelała. Obrona i gra obronna w Kolejorzu to dramat!

PS. Piłka nożna dla kibiców!!
PS2. Tak, jestem pijany..
Posted by: 19marcin08

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 26/09/2007 16:06

A wiec stało się tak jak mówiłem oVer w meczu Lecha najpewniejszy i to,że tacy piłkarze jak Gilewicz będą chceli jeszcze zaistnić

Start Otwock - ŁKS Łódź Dzisiaj Ełkaesiacy jadą do Otwocka, do tego Otwocka który w poprzedniej rundzie Pucharu Polski wyeliminował pierwszoligowca! Polonia Bytom została ograna na tym terenie 1:2.
''Skoro pokonali Polonie napewno przed ŁKSem nie padną na kolana'' to cytat ze strony OKSu i można być tego pewnym. Piłkarze z Otwocka zajmują pierwsze miejsce w IV lidze (grupa Mazowiecka)
Trener ŁKS da dzisiaj odpocząć kilku piłkarzom z pierwszego sładu! Kłos, Woźniczka, Madej, Arifović, Anderson. Kłos zostaje w Łodzi poniewaz narzeka na uraz kręgosłupa i prawdopodobnie nie zagra również w ligowym mecz z Koroną Kielce. Pozostali zawodnicy pojawią się dzisiaj na ławce rezerwowych i pojawia się na boisku podczas niekorzystnego wyniku.

Mówi się,że ŁKS zagra w takim sasym ustawieniu jak w meczu ligowym z Zagłębiem Lubin. Dzisiaj zagra wracający po kontuzji Zdzisław Leszczyński i to on najprawdopodobniej zastąpi dzisiaj Kłosa. Linię ataku ma tworzyć para Klatt-Sikora.
Brani pod uwagę w wyjsciowym składzie są Przybyszewski i Budniak.

Jakoś nie jestem przekonany do tego Pucharu, ale ŁKS
Posted by: Domingos

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 26/09/2007 16:53

O godzinie 15:30 żółto – niebiescy w ramach 1/16 Finału Pucharu Polski rozpoczną mecz w Janikowie z Unią. Arka, podobnie jak zespoły, które w minionym sezonie występowały w ekstraklasie, dopiero od tej fazy włącza się do rozgrywek. Z kolei nasz przeciwnik w pierwszej rundzie wyeliminował Przyszłość Rogów.

Unia to spadkowicz z drugiej ligi (przegrane baraże z Wartą Poznań) i aktualnie w drugiej grupie trzeciej ligi zajmuje piątą pozycję. Oczywiście zespół z Gdyni jest murowanym faworytem i odpadnięcie z takim rywalem byłoby ogromną sensacją. Tym bardziej, że przed sezonem, trener Stawowy postawił przed sobą i drużyną dwa cele: powrót do ekstraklasy i jak najlepszy wynik w rozgrywkach o Puchar Polski.

W porównaniu do ostatniego ligowego pojedynku z Piastem w kadrze Arki zaszły dwie zmiany. Marcin Chmiest po raz kolejny w tej rundzie obrał kurs na Szczecin do doktora Pawlowskiego a Marek Szyndrowski pauzuje za nadmiar żółtych kartek, jakie ujrzał jeszcze w barwach Korony. W ich miejsce, w trybie awaryjnym, do podbydgoskiej Brzozy gdzie przebywają żółto – niebiescy, powołani zostali Radek Wróblewski i niezniszczalny Darek Ulanowski, który szybko uporał się z urazem kolana i jest gotowy do gry.


Po meczu z Piastem dotarła informacja, że trener Stawowy podał się do dymisji. Niestety do tej pory nie udało się oficjalnie potwierdzić tej rewelacji, bowiem ani piłkarze ani szkoleniowiec nie odbierają telefonów. Wczoraj, jednemu z redaktorów ogólnopolskiego pisma sportowego, udało się w końcu skontaktować z trenerem i na pytanie postawione wprost „czy jest prawdą, że podał się pan do dymisji?” padła odpowiedź „bez komentarza”. Zapewne coś jest na rzeczy, ale niestety nie znamy powodów takiej decyzji trenera. Czy jest to desperacka próba dotarcia do piłkarzy, aby Ci w końcu zaczęli grać na miarę oczekiwań? Może są jakieś problemy pozasportowe (czyt. kasa) i Stawowy chce zwrócić uwagę właściciela, że nie jest tak jak obiecano? Myślę, że wszystko powinno się wyjaśnić po meczu w Janikowie.

zrodlo: arkowiec.com

Wczoraj odbyla sie rozmowa,dyskusja z zarzadem klubu,chodzi o kase,sa jakies drobne zaleglosci,chodzi rowniez o wyniki sportowe,narobilo sie duzo zawirowan odnosnie scigania Krauzego,mysle jednak ze pilkarze udowodnia dzisiaj za co biora ogromne pieniadze i odprawia Unie z kwitkiem ,kurs w totomix 1,70 godny zagrania
Posted by: 19marcin08

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 26/09/2007 16:54

Dodam tylko,że miałem nie grać tego spotkania ale kurs w Unibiecie mnie zachecił..

@1.60 \:o

Jak dla mnie bardzo dużo mimo wszystko! Spróbuje...
Posted by: pkubik

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 26/09/2007 18:08

wybieram sie na mecz startu, przepraszam oks-u otwock. chlopaki graja dobra pilke. Niech nikogo nie myli fakt, ze to tylko czwarta liga. Jej poziom jest duzo wyzszy niz tej samej klasy rozgrywkowej w innych regionach. Po prostu w okregu warszawskim duzo trudniej jest przebic. Proponuje probowac grac na start, mecz powinien byc wyrownany
Posted by: geri

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 26/09/2007 19:21

Originally Posted By: 19marcin08
A wiec stało się tak jak mówiłem oVer w meczu Lecha najpewniejszy i to,że tacy piłkarze jak Gilewicz będą chceli jeszcze zaistnić

Gilewicz nie gral w tym meczu, wiec jak zaistnial? \:D \:D

Stawowy pewnie chce podgrzac atmosfere, wiec powinni wygrac, bo mowil przed sezonem ze chca walczyc w pucharze
Posted by: wolfiks

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 26/09/2007 19:39

Sklad Cravowi

Cabaj, Olszewski, Kulig, Skrzyński, Radwański, Wacek, Wojciechowski, Baran, Pawlusiński, Wiśniewski, Nowak, Szwajdych, Baliga, Witkowski, Szczoczarz, Dudzic.
Posted by: wolfiks

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 26/09/2007 19:40

Co sadzicie o Awansie Cracovi Po kursie 1,7 i Wisle do polowy po 1.9 ;p :??
Posted by: 19marcin08

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 26/09/2007 20:22

Cały Otwock żyje dzisiejszym pucharowym pojedynkiem z ŁKS. Władze miasta obiecały piłkarzom Startu 10-tysięczną premię za sprawienie pucharowej niespodzianki i pokonanie łodzian.

W rundzie wstępnej Pucharu Polski otwocka drużyna pokonała Orlęta Radzyń Podlaski 3:2. W pierwszej rundzie sprawiła wielką niespodziankę, pokonując 2:1 I-ligowca, bytomską Polonię.

Drużyna Startu jest w tej chwili liderem rozgrywek czwartej ligi grupy mazowieckiej. W 10 meczach nasi rywale zdobyli 23 punkty, strzelili 14 bramek, stracili 7. Ważną rolę w drużynie pełni Marcin Danielewicz, który broniąc barw ŁKS zapewnił drużynie zwycięstwo w derbowym meczu na Widzewie. Bogatą piłkarską przeszłość ma doświadczony Dariusz Dźwigała. Bramkarza Dawida Bułkę przed laty szkolił Wojciech Borecki.

EL
Posted by: bitnap

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 26/09/2007 23:25

Ruch Chorzów - Górnik Łęczna 1.30 4.50 9.00

@9 na Leczna ? z calym szacunkiem dla Chorzowian, ale wg mnie to totalny zart

Moze i jeszcze niedawni 1-ligowcy nie sa farowytem, ale Ruch to beniaminek i @9 na gosci to gruba gruba przesada

Co do Ruchu, graja przyzwoicie, ale napewno bez fajerwerkow, tacy zawodnicy jak Jezierski czy Sokolowski na arenie krajowej wciaz musza budzic respekt. Smaczku meczowi napewno dodaja takie nazwiska w Ruchu jak wspomniani Remigiusz Jezierski i Tomasz Sokolowski, Robert Mioduszewski czy tez Toni Golem, ktorzy nie tak dawno bronili barw dzisiejszego rywala Ruchu.Po ostatnim laniu w Poznaniu, gdzie padl wynik 6-2 dla gospodarzy, Ruch napewno nie moze czuc sie pewnie i sadze, ze dzis to bedzie procentowac sporym zamieszaniem pod bramka gospodarzy.

Z zapowiedzi trenera lecznian, wynika, ze sklad w porownaniu do ligi, bedzie nieco zmieniony, ale zaznacza, ze z pewnoscia nie wystawi rezerw, bo to moglo by sie zle skonczyc dla przyjezdnych.W zespole, po spadku do 3 ligi goruje przede wszystkim mlodziez, glodna pilki i sukcesow, ale i nie mozna zapomniec o takich zawodnikach jak Nazaruk, Niznik badz Kosmicki.Czesc z tych mlodych gniewnych widzialem na wlasne oczy i smialo moge powiedziec, ze warto na nich stawiac(chyba sporo osob pamieta jeszcze jak trener Chrobak ogrywal Legie w Pucharze Ligi, czy walczyl zaciekle z Groclinem).Nie od dzis wiemy, ze Gornik to mala kuznia talentow, wychowuja badz wylapuja nazdolniejszych z tych najnizszych lig, by potem ich "puszczac w swiat" - przyklady : Szalachowski(Legia), Piotr Bronowicki(moze nie najmlodszy, ale wychowanek - Legia), brat Piotrka, Grzesiek Bronowicki(Crvena Zvezda Belgrad) badz tez Oziemczuk(Auxerre)

Mimo faktu, iz co roku Gornik konczy przygode z Pucharem w pierwszych rundach, odwaznie zagram :

Ruch Chorzów - Górnik Łęczna X2 @3 3/10
Ruch Chorzów - Górnik Łęczna 2 @9 1/10
Posted by: konradd

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 27/09/2007 00:12

Czy w Pucharze Polski sa 2 mecze czy dzis wszystko musi byc rozstrzygniete ? jesli tak to czy dogrywka i karne czy od razu karne ? Prosze o info.
Posted by: madel

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 27/09/2007 00:19

w tej fazie Pucharu Polski jest tylko 1 mecz, w przypadku remisu rozgrywane są dogrywki i ew. rzuty karne.
Posted by: grzesol

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 27/09/2007 22:29

Originally Posted By: grzesol
1 X 2
JAGIELLONIA-WIDZEW 2.00 3.15 3.30
SANDECJA II N. S.-LEGIA 15.00 7.60 1.08
VIC. KORONOWO-ZAGŁĘBIE L.9.00 4.60 1.26
POGOŃ OLEŚNICA-WISŁA PŁ. 6.80 3.80 1.40
ODRA OPOLE-BEŁCHATÓW 3.85 3.25 1.80
POLONIA W.-LECH P. 3.25 3.20 2.00
JEZIORAK IŁAWA-GROCLIN 8.60 4.20 1.30
U. JANIKOWO-ARKA GD. 4.30 3.30 1.70
ZNICZ PRUSZKÓW-CRACOVIA 2.75 3.20 2.25
LECHIA G.-GÓRNIK Z. 2.75 3.20 2.25
START OTWOCK-ŁKS ŁÓDŹ 6.40 4.00 1.40
GKS TYCHY ` 71-WODZISŁAW 8.00 4.20 1.32
KORONA K.-ZAG. SOSNOWIEC 1.38 4.00 6.80
RUCH CH.-G. ŁĘCZNA 1.32 4.40 7.20
ŚLĄSK W.-WISŁA KR. 6.00 3.60 1.50

Oto cały zestaw wtorkowych oraz środowych meczów. Wydaje mi się, że o ile w Pucharze Ekstraklasy drużyny odpuszcały mecze tu nie powinno być podobnie. Puchar Polski jest dla klubów ważniejszy od Pucharu ekstraklasy chociaż niespodzianek pewnie nie zabraknie.

Dobra,a więc zanalizuje kilka meczy, które wg. mnie warto zagrać.
Zacznijmy od meczu Jagiellonia-Widzew tutaj możemy zagrać progresją, która ma ogromną szansę na wejście. Obydwa kluby zagrają ze sobą 2 krotnie w ciągu tego tygodnia bo czeka ich jeszcze mecz w OE i tutaj warto grać na Jagiellonię, która ostatnio nieco spuśćiła z tonu ale u siebie jest zawsze bardzo mocna i 1 z tych 2 meczy musi wygrać. Kursy zachęcają do grania bo są powyżej 2 na gospodarzy. (ale w meczu ligowym stawiajcie na Jagiellonię)

Zagłebie Lubin tu nie będe za wiele opisywał bo zwycięzca powinien być tylko jeden.

Pogoń Oleśnica-Wisła Płock tutaj zaryzykowałbym jednak lekko na Pogoń albo na remis. Podkreślę, że jestemz Oleśnicy i jest to trochę patryjotyczne granie chcoiaż nie do końca. Pogoń Oleśnica trzeba przyznać, że gra bardzo nierówno w lidze. Raz wygrywa w znakomitym stylu raz przegrywa po dziecinnych błedach. Trzeba jednak podkreślić ich wygraną nad Górnkiem Polkowice na wyjeździe. Wiadomo, że Wisła Płock ma zdecydowany większy potencjał pod względem nie tylko piłkarskim. Myślę, jednak, że Pogoń podejmie walkę i jest w stanie przynajmniej po 90 minutach utrzymać remisowy wynik. (jednak piłkarze z mojego miasta nie podołali)

Odra Opole-Bełchatów tutaj trener leńczyk da zapewne pograć rezerwowym i mając na uwadze najbliższy mecz z Legią na wyjeździe może nie chcieć za wszelką cene go wygrać, a więc remis bardzo prawdopodobny. (było blisko)

Znicz Pruszków-Cracovia w tym meczu trener gospodarzy powinien wystawić nasilniejszą 11-stkę, bo gdzie najlepiej zdobywać doświadczenie jak nie z 1 ligową drużyną. Cracovia w pucharze Polski i tak za wiele nie osiągnie, arewelacyjny beniaminek z 2 ligi powinien potwierdzić dobrą formę ze średnią Cracovią. W tym meczu stawiam na 1x.

Lechia Gdańsk-Górnik Zabrze 1x
Tutaj raczej typ przeciwko Górnikowi niż Lechii. Górnik ostatnio na fali 4 zwycięstwa z rzędu w tym jedno na wyjeździe z Wisłą Kraków co na pewno podnosi morale drużyny. Wydaje mi się, jednak, że trener Wieczorek da odpocząć kilku podstawowym zawodnikiem,a na pewno Jarce bez którego Górnik traci bardzo dużo. Lechia przeciwko takiemu rywalowi zagra zapewne najsilniejszą 11-stką i jest w stanie awansować dalej.

Korona Kielce - Zagłebie Sosnowiec 1
Tutaj zdecydowanym faworytem jest Korona, która nawet gdyby wyszła w rezerwowym skłądzie to i tak jest drużyną o 2 klasy lepszą od Zagłebia. Pewna wygrana Korony.

Ruch Chorzów - Górnik Łęczna 1
Górnik Łęczna dobrze spisuje się na boiskach 3 ligowych ale trzeba podkreślić, że są tp tylko boiska 3 ligowe, a Ruch w lidze także spisuje się znakomice, zapewne w tym meczu w ataku wyjdzie Janoszka, który według mnie swoje dobre występy ukoronkuje w końcu strzeleniem gola. Ruch powinien ten mecz wygrać bo jest dużo mocniejszym zespołem od Górnika Łęczna.

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 2
We Wrocławiu szykuje się prawdziwe święto bo do stolicy Dolnego Śląska przyjeżdża wicelider OE. Jest to także mecz 2 zaprzyjaźnionych ze sobą kibiców Śląsk - Wisełka -Lechia Gdańsk. Pełne trybuny, mecz w blasku jupiterów to na pewno będzie niezapomniany mecz dla kibiców, na który oczywiście się wybieram. Myślę jednak, że "twierdza Wrocław" zostanie w końcu zdobyta tak isę mówi o stadionie Śląska, na którym już dawno nikt nie urwał 3 punktów drużynuie z Wrocławia. Trzeba dodać fakt, że Śląsk ma znakomity bilans chyba 14 meczów bez porażki. Przegrał tylko mecz na rozpoczęcie ligi,a później same wygrane i remisy. Myślę jednak, że obie drużyny dzieli jednak różnica klas. Wisła jest naprawdę znakomitą drużyną, a Śląsk mimo dobrej postawy w 2 lidze nie jest na tyle silną drużyną żeby przeciwstawić się Krakowianom. Dużym wzmoncieniem dla Śląska jest na pewno przyjście Łudzińskiego z Ruchu Chorzów ale nie oszukujmy się za dużo szans w tym meczu to on nie bęzie miał.


Trzeba powiedzieć, że obstawianie pucharu wyszło mi tak średnio ale 2 niespodzianki prawie trafiłem (patrz mecz Lechii i Odry)
Posted by: Matias88

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 30/10/2007 17:08

Stal Stalowa Wola - Dyskobolia Grodzisk Wlkp 6.50 3.50 1.50
chyba warto wziąć taki kurs na groclin bo stal prezentuję się słabo a po ostatniej porażce z widzewem dyskobolia ma szanse podbudować morale \:\)
Posted by: Matias88

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 30/10/2007 17:08

Stal Stalowa Wola - Dyskobolia Grodzisk Wlkp 6.50 3.50 1.50
chyba warto wziąć taki kurs na groclin bo stal prezentuję się słabo a po ostatniej porażce z widzewem dyskobolia ma szanse podbudować morale \:\)
Posted by: Bart87

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 30/10/2007 21:18

Originally Posted By: Matias88
Stal Stalowa Wola - Dyskobolia Grodzisk Wlkp 6.50 3.50 1.50
chyba warto wziąć taki kurs na groclin bo stal prezentuję się słabo a po ostatniej porażce z widzewem dyskobolia ma szanse podbudować morale \:\)


Stal gra słabo?
A zdajesz sobie sprawę, że dopiero ostatnio kiedy drużynę objął nowy trener zaczęła zbierać punkty? Ostatnie 5 meczy to UWAGA bilans: 3-1-1 co jeśli chodzi o wcześniejsze wyczyny Stali jest wynikiem raczej nieprawdopodobnym. Ostatnie 5 meczy to 10 punktów czyli o 5 więcej niż zdobyli we wcześniejszych 12(!) meczach tego sezonu.

Takie argumenty można tylko o kant dupy potłuc (co nie znaczy, że neguję Twój typ na Groclin).

P.S. Groclin 1-0 po 1 połowie ;\)

Później napiszę parę słów o meczu Widzewa
Posted by: Legia

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 30/10/2007 22:15

Odra Opole-Zagłębie Lubin 2

Przy obecnej regresji poziomu naszej ligi i zabraniu nam miejsca w P. UEFA zmieniło się nastwienie "poważniejszych" drużyn do PUCHARU POLSKI ... teraz stał on się pewniejszą drogą niż liga do wywalczenia przepustki do krótkiego epizodu ;D w Europejskich Pucharach .

Z obozu Zagłębia słychać że trener wpaja zawodnikom że grają dziś najważniejszy mecz sezonu do tej pory ;\) i bardzo dobrze bo nastawienie mentalne jest niesłychanie ważne. Wystąpią w najslilniejszym składzie.

różnica pomiędzy zespołami jest znacząca. Miedziowi odpowiednio zmotywowani w silnym składzie bez lekceważenia rywala wywiozą cenne zwycięstwo i przepustkę do dalszej fazy rozgrywek o PP

mam takie przeczucie zę formą błyśnie nie kto inny jak Pioootrek Włodarczyyyyk ;\) takie mam przeczucie że będzie najjaśniejszym punktem drużny ;\) będzie świecił sowimi niekonwencjonalnymi zagraniami niczym gwiazda na niebios firmamencie...;D


AVE (L)
Posted by: Bart87

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 31/10/2007 00:22

Ruch Chorzow - Widzew Łódź

Od rana się waham bo nowe ustawienie zespołu zaowocowało 3 punktami z Groclinem. Bałem się (oczywiście tylko w przypadku gdy zagrałbym na Ruch ;)) Napoleoniego w napadzie ale dzisiejsza notka rpasowa rozwiała moje wątpliwości. Otóż Napoleoni nie pojechał do Chorzowa bo ma zajęcia na siłowni . Widzew w PP rok temu nie zagrał nic, podobnie 2 lata temu - nie wierzę w to, że teraz będzie lepiej.

1,9 Betgun
Posted by: Bart87

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 31/10/2007 03:03

Originally Posted By: Bart87
Ruch Chorzow - Widzew Łódź

Od rana się waham bo nowe ustawienie zespołu zaowocowało 3 punktami z Groclinem. Bałem się (oczywiście tylko w przypadku gdy zagrałbym na Ruch ;)) Napoleoniego w napadzie ale dzisiejsza notka rpasowa rozwiała moje wątpliwości. Otóż Napoleoni nie pojechał do Chorzowa bo ma zajęcia na siłowni . Widzew w PP rok temu nie zagrał nic, podobnie 2 lata temu - nie wierzę w to, że teraz będzie lepiej.

1,9 Betgun


1-0
Posted by: bitnap

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 31/10/2007 08:30

GKS Tychy-Wisla Krakow czyli pojedynek IV-ligowca z najlepsza aktualnie druzyna naszego kraju \:\)

GKS Tychy:

Bramkarze: Michał Kojdecki, Łukasz Broncel.
Obrońcy: Adam Wolak, Łukasz Kopczyk, Jarosław Zadylak, Mariusz Masternak, Łukasz Gad, Przemysław Walter, Krzysztof Kozłowski.
Pomocnicy: Sławomir Maławy, Michał Słonina, Krystian Odrobiński, Mirosław Wania, Piotr Kozłowski.
Napastnicy: Marcin Kuzak, Dawid Frąckowiak, Łukasz Błasiak, Łukasz Wesecki.

"18" Wisly :

bramkarze: Juszczyk, Pawełek
obrońcy: Baszczyński, Cleber, Głowacki, Magiera, Thwaite
pomocnicy: Boguski, Piotr Brożek, Cantoro, Jirsak, Małecki, Mączyński, Sobolewski
napastnicy: Paweł Brożek, Ćwielong, Dudu, Paulista

"Teren w Tychach jest bardzo gorący, dlatego do środowego spotkania podejdziemy z szacunkiem dla rywala, którego nie zlekceważymy" - zapowiada Maciej Skorża, trener Wisły Kraków.

Jak widac procz narzekajacych na lekkie urazy Zienczuka, Dudki i Kosy, jedzie najmocniejszy sklad - co za tym idzie, chyba jednak sama ambicja moze nie wystarczyc gospodarzom do osiagniecia jakiegokolwiek sukcesu.

ciezko znalezc cos ciekawe na ten mecz, ja sprobuje zagrac mizerny kurs :

Wisla HT @1.4 10/10


jesli ktos dojrzy HC, nawet (-2.5), mysle, ze smialo mozna probowac \:\)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Grzegorz Kubicki: Który mecz jest dla pana ważniejszy - z Lechią czy Cracovią?

Krzysztof Przytuła: Z Lechią, bo to będzie mecz ligowy, a naszym głównym celem jest awans do ekstraklasy. Pucharu Polski też nie odpuścimy, ale cel nr 1 to I liga."

"- Jak się czujecie przed meczem z Arką?
-[A.Baran] Nastroje w drużynie są bojowe; mamy wprawdzie kilka kontuzji, ale Puchar Polski jest teraz dla nas priorytetem. Na pewno będziemy dziś walczyć. Zagramy dla kibiców, dla Cracovii i zrobimy wszystko, żeby zwyciężyć."

Jak wszyscy wiedza, Cracovia u siebie to zupelnie inny zespol niz ten, ktory z wyjazdow nie zwykl przywozic ZADNYCH punktow. Pierwsza "domowa" porazka przytrafila sie dopiero w derbach Krakowa, gdzie Wisla ograla ich 2-1. Wczesniej byly kolejne wygrane z Chorzowem, Jagielonia, Groclinem, Sosnowcem oraz bezbramkowy remis z LKS-em. Pod uwage trzeba tez wziac pucharowy wyjazd do Pruszkowa zakonczony wysoka wygrana 5-2.

Arke widzialem ostatnimi czasy w 2 meczach ligowych i specjalnego wrazenia na mnie nie zrobili. Do tego 3 listopada czeka na nich w derbach Trojmiasta, zajmujaca 2 miejsce, Lechia Gdansk \:\)

Cracovia-Arka Gdynia 1 @1.7 6/10
Posted by: grucha

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 01/11/2007 00:48

Fakt w lidze Arce, mimo że wygrywają nie idzie łatwo. Spowodowane jest to tym, że większośc drużyn, grających przeciwko nim nie prowadzi otwartej gry, bo mogłoby sie to skończyc dla nich pogromem. Cracovia na pewno tak nie zagra i w tym można upatrywac szansy dla gdynian. Z wypowiedzi Wojciecha Stawowego od początku sezonu wynika, że traktuje te rozgrywki równie priorytetowo, co ligę. Kurs 4.25 zachęca do ostrożnego postawienia na Arkę natomiast 1.7 na Cracovię wydaje się trochę za niski. Pozdrawiam.
Posted by: Matias88

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 07/11/2007 18:50

dziś chyba warto zagrać na wisełke z raczej słabym sosnowcem jeśli ktoś m jakieś info o składach to bardzo prosze ale raczej czyste 1
Posted by: vonseb

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 07/11/2007 19:00

Originally Posted By: Matias88
dziś chyba warto zagrać na wisełke z raczej słabym sosnowcem jeśli ktoś m jakieś info o składach to bardzo prosze ale raczej czyste 1

Po pierwsze to Puchar Ekstraklasy a nie Puchar Polski.
Po drugie z pierwszej "11-ki" Wisly w kadrze na mecz TYLKO Dudka i Cleber.
Na pewno nie zagraja bracia Brozkowie, Zienczuk, Glowacki, Baszczynski, Cantoro, Sobolewski, Boguski, Pawełek , Kosowski

Sklad najpewniej bedzie wygladal tak:
Juszczyk - Thwaite, Cleber, Dudka, Magiera - Małecki,Jirsak,Maczynski,, Cwielong - Paulista,Dudu
Rezerwa: Cebanu (br), Rygielski, Jacek, Darda, Zalewski,Rado, Szabat
Mozliwe ze albo Cleber albo Dudka zagraja tylko polowe meczu.

Ogladalem poprzedni mecz Zaglebia Sosnowiec z Wisla w tym pucharze ( wynik 1-1 ) i po takim kursie w takim skladzie nie ma sensu stawiac na rezerwy Wislackie. W tamtym meczu gracze Zaglebia 2 razy nie trafili na pusta bramke, a Wisla miala klopot ze skonstruowaniem akcji z ktorych padlaby bramka, a wyrownanie tez nie padlo z akcji, tylko z karnego.
Posted by: El D1ablo

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 18/11/2007 19:10

Lechia Gdańska - Wisła Płock 1 2,0 Prof/Sts

Dziś na Traugutta 29 przyjeżdża Wisła z Płocka. Obserwując wypowiedzi piłkarzy, jak i trenera Lechii nietrudno dojść do wniosku, że klub poważnie traktuje rozgrywki o PP. Zresztą o czynniku motywacyjnym nie ma się co rozpisywać, ponieważ gdańska publiczność jest wybredna i Lechii w meczach u siebie po prostu nie można grać na pół gwizdka lub nawet na 3/4 gwizdka. Drużyna jest na fali, od momentu objęcia posady trenera przez Darka Kubickiego zespół notuje świetną serię, a co ważniejsze - poza kontuzjowanym Bąkiem (zagra Kapsa więc można być spokonym) - wszyscy zawodnicy są do dyspozycji 'Kuby' i należy dodać, że większość znajduje się w dobrej formie, a tacy zawodnicy jak Rybski czy Rogalski wręcz w znakomitej. Krótko o rywalach: runda jesienna okazała się rozczarowaniem, tylko 8 miejsce w lidze, dwukrotna zmiana na stanowisku trenera (aktualnie pierwszym jest Leszek Ojrzyński, ale on wyjechał na zagraniczny staż do Bayeru Leverkusen i dziś Wisłę poprowadzą asystenci) oraz plaga kontuzji (absebcje Rafała Lasockiego, Artura Wyczałkowskiego, Dariusza Zawadzkiego, Krzysztofa Kretkowskiego i Piotra Bani) nie pozwalają mi przejść obojętnie obok tak smakowitego kursu na gdańską Lechię grającą u siebie.
Posted by: El D1ablo

Re: Puchar Polski - wtorek,środa - 19/11/2007 00:39

iziiiiii LECHIA GDAŃSK - WISŁA PŁOCK 5:1 (1:0)
10' Cetnarowicz, 55' Buzała, 67' Wiśniewski, 70' Rogalski, 84' Andruszczak - 87' Bania