Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010

Posted by: Platini

Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 10/05/2010 03:35

Aby nie ciągnąć w temacie z kolejki założonej jeszcze w marcu nowy temat wink

Kursy i tabela na wtorkowe spotkania:



Proszę jak zwykle o rzeczową dyskusję cool
Posted by: Platini

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 10/05/2010 03:36

Originally Posted By: kfjatek
Są już pierwsze kursy na wtorkową kolejkę, więc zapraszam do dyskusji.

Kilka b.istotnych meczy: derby Krakowa i W-wy, Ruch-Lech, Odra-Śląsk czy Arka-Piast

..i kilka o "pietruchę": Zagłębie-Korona, Jagiellonia-Polonia B. i GKS-Lechia.
--
McDziarz jak widzisz Legię w derbach? Dojdzie do jakiejś małej rewolucji po sobotnim blamażu? Jest szansa na występ Choto? Czy Szala znowu wyjdzie? Rzeźniczak chyba pauzuje za kartki, tak?

Niebiescy zanotowali 2 słabe występy - z Pogonią w PP i Jagą. Wyraźna zadyszka, czy wyniki nie adekwatne? Lech wczoraj wygrał z Polonią (w osłabionym składzie) grając na conajwyżej 50% (wg C+ 3 faule w meczu). W Lechu wszyscy gotowi do gry, Peszko uniknął "żółtka" i może grać. Niedzielan znów połamany, ale Ruch radził sobie bez niego. Kursy w okolicach 2,2 na Kolejorza wg mnie do przemyślenia.

Mecze o utrzymanie, chyba absolutny no bet.

Podobają mi się kursy na Lechię (4,0), a przede wszystkim na Koronę (3,85). Korona z Wisłą naprawdę zaimponowała. Już wcześniej z Legią fajny mecz zagrali, wczoraj też zwycięstwo. Ktoś pauzuje za kartki itd? Edi już zdrowy?

Wisła z Legią zagrała tak dobrze, czy rywal był tak słaby? Chciałem dość mocno pograć Wisłę, ale kurs 1,6 jednak dość mocno mnie rozczarował. Craxa taka słabiutka? Wczoraj z Polonią podobno bardzo mizerny występ. Widzicie szanse na podział punktów?

Ostatnie 2 kolejki, jeszcze raz zapraszam do wymiany poglądów.
Posted by: młody gniewny

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 10/05/2010 04:04

Owszem Choto jest wyłączony do końca sezonu, a Rzeźnik nie zagra za kartki co oznacza, że prawdopodobnie na prawej obronie zagra Szalgado, a na środku zobaczymy Kumbeva. Myślę, że jednak jest to bez znacznia. Polonia gra obecnie dobrą ofensywną piłkę z liderem Mierzejewskim i strzelającym jak na zawołanie Gołębiewskim. Wciąż potrzebują punktów, Legia czeka na koniec sezonu. Kurs na Polonię zdecydowanie do grania.

Śląsk choć niby gra coraz lepiej ( a przynajmniej coś punktuje ) to dla mnie i tak wygląda jak zbieranina piłkarzy. Odra gra dobrze, zwłaszcza u siebie. Przypomniał o sobie Kwiek który obecnie jest liderem środka pola Odry, w bramce Onyszko i sporo wnoszący Brasilia ze swoim świetnymi uderzeniami z wolnych powinni Odrze zapewnić 3 punkty.

Wisła po Legii czeka kolejny rywal, który teoretycznie może powalczyć, problem w tym, że Cracovia gra niemal równie beznadziejnie jak Legia, z Polonią mogli dostać u siebie też koło 0-3, ale Polonia była mniej skuteczna i mając jeden strzał na bramkę strzelili gola. Niby chcą zagrać dla Lecha, niby to derby, niby potrzebują punktów ( a raczej punkta ) by zapewnić sobie utrzymanie, ale gra jest tragiczna, mimo wszystko nie grałbym żadnej ze stron.

Lecha też bym nie grał, w ostatnich 30 minutach zdominowali Jagę, więc słabo nie grają no i walczą o puchary.

Dla mnie Polonia po pierwsze
Po drugie Odra, która kto wie czy nie okaże się najtrudniejszym rywalem dla Wisły w tych ostatnich 3 spotkaniach. Im nawet przy wygranej będzie bardzo zależało.
Posted by: Legia

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 10/05/2010 04:13


ogółem to raczej mecze o dużym ciężarze gatunkowym i kolejka do odpuszczenia wg mnie.

ITI zamiast powiedzieć panowie macie do wygrania kontrakty na boisku , walczycie o angaż w klubie na nowy sezon to powiedziało już piłkarzom których nie widzą w kadrze że nie będzie dla nich miejsca w Legii puke

obawiam się że tacy gracze:

po 1 nie będą umierać za Legię

po 2 mogą mieć niskie morale i czuć się zawiedzeni i rozgoryczeni

po 3 mogą chcieć pokazać wała zarządowi ale to raczej mało prawdopodobne

ogółem z Wisłą oddali jeden celny strza na bramkę przy kilkunastu Wisły , zaangażowanie mniejsze niż na treningu

przy tym całym antyfutbolu jaki gra Legia ciężko liczyć na coś więcej niż remis w derbach.


Wisła po 1,6 to śmiech na sali

tak jak pisał royal przegrane mecze u siebie Korona Arka Legia Cracovia

jakaś wariancja musi być od tej tendencji że Wisła wygrywa z przeciwnikami z którymi przegrała na jesieni u siebie w roli gospodarza...4ty mecz moim zdaniem zburzy i złamie ten trend wink


Jedyne co mi pokazuje czarodziejska kula to over 2,5 w meczu Zagłębie-Korona futbol obydwa zespoły zapewne zagrają mocno ofensywnie mniejsza uwagę skupiając na defensywie, utrzymanie już pewne presji nie ma więc można pograć przyjemną dla oka piłkę.

ciekawe jakie tansmisje będą na żywo ...
Posted by: MagiK

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 10/05/2010 04:17

Co do meczu Polonia - Legia to mnie nie satysfakcjonuje kurs na Polonię. Spodziewałem się czegoś >3,00. Uważam,za to że ~2,60 na Legię to ciekawy kurs. Widziałem wczorajsze spotkanie...i gorzej już być nie może. Wydaje mi się,że dojdzie do małej rewolucji w składzie i zagrają ludzie, którym się chce grać. Polonia moim zdaniem i tak się utrzyma,ale zagwarantuje to sobie dopiero w ostatniej kolejce. Poza tym Legia nadal ma szanse na 'europejskie puchary' i moim zdaniem wygra dwa ostatnie spotkania. Pytanie co zrobi Ruch?
Posted by: royalflush

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 10/05/2010 04:24

Co do pojedynku w Gdyni interesująca sytuacja Piasta, liczac na potencjalne wycięztwo Wisły czy zremisują czy wygrają w Gdyni nie robi żadnej różnicy ponieważ ostatni mecz grają z Cracovią w Gliwicach i muszą wygraż żeby ich strącić (Cracovia pokonała Piasta jako gospodarz 3-2 i ma 3 pkt przewagi po remisie zbliżą się na 2) a patrząc na mecze innych pretendentów do spadku to raczej na tym będą opierać szanse na utrzymanie.

ARKA-PIAST X2

siłę rażenia drużyn (i boisko oczywiście) kusi under w derbach Warszawy+Wisła i tyle ciekawego widzę na ta kolejka do grania bo piłkarsko ciekawie na pewno będzie w Chorzowie czy Wodzisławiu
Posted by: royalflush

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 10/05/2010 04:34

Cytat:
ciekawe jakie tansmisje będą na żywo ...


w ostatnich kolejkach zawsze były mieszane transmisje
Posted by: Podroznik

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 10/05/2010 04:55

Originally Posted By: royalflush
Co do pojedynku w Gdyni interesująca sytuacja Piasta, liczac na potencjalne wycięztwo Wisły czy zremisują czy wygrają w Gdyni nie robi żadnej różnicy ponieważ ostatni mecz grają z Cracovią w Gliwicach i muszą wygraż żeby ich strącić (Cracovia pokonała Piasta jako gospodarz 3-2 i ma 3 pkt przewagi po remisie zbliżą się na 2) a patrząc na mecze innych pretendentów do spadku to raczej na tym będą opierać szanse na utrzymanie.

ARKA-PIAST X2


Przegrana też ich nie przekresla wystarczy że wygraja 1:0 a Arka w przypadku zwyciestwa ma realne szanse na utrzymanie
W tej kolejce jesli cos grac to Polonia Warszawa 1 lub 1X
Posted by: royalflush

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 10/05/2010 04:59

a to nie jest tak że w przypadku gdy dwie drużyny wygrały z sobą mecz nie liczy się dorobek goli? tylko tak jak w systemie pucharowym?
Posted by: Podroznik

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 10/05/2010 05:10

Originally Posted By: royalflush
a to nie jest tak że w przypadku gdy dwie drużyny wygrały z sobą mecz nie liczy się dorobek goli? tylko tak jak w systemie pucharowym?


Regulamin na wypadek remisu
W przypadku, gdy dwa lub więcej zespoły zakończą rozgrywki z tą samą liczbą punktów, o kolejności w tabeli zadecyduje:
1. Większa liczba punktów zdobytych w meczach między zainteresowanymi klubami.
2. Różnica bramek w spotkaniach między zainteresowanymi klubami.
3. Strzelone bramki w spotkaniach między zainteresowanymi klubami.
4. Strzelone bramki na wyjeździe w spotkaniach między tymi klubami.
5. Różnica bramek
6. Strzelone bramki

Więc wystarczy im wygrac 1:0 i wyprzedzają Cracovię
Jeśli jednak Śląsk równiez nie zdobył by punktu to wtedy 3 kluby miały by po tyle samo punktów i z tego co patrzyłem to wtedy najgorszy byłby Piast więc Arce meczu nie powinien odpuścić
Posted by: royalflush

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 10/05/2010 05:18

No ale gdy Pasy przegrały by z Wisłą i Piastem po jego remisie w Gdyni to Piast wyprzedza Cracovie na punkcik i się nie martwi bilansem smile
Posted by: Podroznik

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 10/05/2010 05:29

Originally Posted By: royalflush
No ale gdy Pasy przegrały by z Wisłą i Piastem po jego remisie w Gdyni to Piast wyprzedza Cracovie na punkcik i się nie martwi bilansem smile

Dlatego napisałem że raczej nie odpuszczą im tego meczu bo w przypadku porażki mocno komplikują swoja sytuacje .Jeśli natomiast zremisują to wtedy Cracovia nawet jak przegra z Wisła to może im mecz odpuścić i z ligi spadłaby wtedy Arka i najprawdopodobniej Odra
Dlatego będzie to typowy mecz o życie dla jednych i drugich i może warto zastanowić się czy nie zagrać że będzie czerwona kartka
Posted by: Bullet

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 10/05/2010 05:42

Na wstępie napiszę tylko, że już nie śmieję się z tych co stawiali na Piasta z Lechią, tylko śmieje się z tego oszołoma z pracy co mnie zapewniał, że Lechia zagra na maxa laugh Tak więc bez dokuczania proszę wink

Jeśli chodzi o osłabienia Arki to warto zwrócić uwagę na to:

"Przed tym meczem dużo się mówi o osłabieniach gospodarzy, bo zabraknie w nim najlepszego strzelca w tej rundzie wśród gdynian Joela Tshibamby i filara obrony Macieja Szmatiuka. Tymczasem nie mniejsze straty poniósł Piast, bo z tych samych powodów co Arkowcy, czyli nadmiaru żółtych kartek, nad morzem nie będą mogli zagrać Paweł Gamla i Jakub Biskup. Pierwszy z nich to prawdziwy przywódca gliwiczan, główna postać defensywy. Nie brakuje głosów, że przymierzany do reprezentacji narodowej Kamil Glik swoje wysokie notowania zawdzięcza w głównej mierze właśnie doświadczonemu Gamli i trudno przewidzieć, jak spisywać się będzie Glik pod nieobecność swojego starszego kolegi. Warto też dodać, że Paweł Gamla wyjątkowo dobrze wspomina mecze z Arką, bo choć jako obrońca nie strzela zbyt często bramek, to przeciwko żółto-niebieskim zdarzyło mu się to już dwukrotnie.

Drugi nieobecny to Jakub Biskup, ważne ogniwo w grze ofensywnej Piasta. Wychowanek Bałtyku Gdynia zawsze potrafił przeprowadzić błyskotliwą akcję skrzydłem i zakończyć ją precyzyjnym dośrodkowaniem do jednego partnerów."

I druga sprawa. Jak podaje PS Śląsk od powrotu do Ekstraklasy nie przegrał ze śląskimi zespołami na wyjeździe ANI RAZU! Biorąc pod uwagę, że do utrzymania brakuje mu 1 pkt będzie chciał zapewnić je sobie w meczu z Odrą niż ryzykować być może mecz o wszystko z Arką w ostatniej kolejce.
Posted by: Bullet

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 10/05/2010 05:43

I jeszcze ciekawa analiza z 90minut Panowie:

***/news/122/news1228435-Analiza-Ekstraklasy-po-28-kolejce.html

Wynika z niej, że teraz głównym kandydatem do spadku jest... Odra i ja się z nimi zgadzam.
Posted by: craax

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 10/05/2010 17:34

Mamy nieprawdopodobna szanse spusic w koncu Odre Wodzislaw do nizszej klasy rozgrywkowej. Jak dla mnie leci Odra i Arka niestety. Przy dobrych wynikach wszystkiego dowiemy sie juz jutro i takie druzyny jak Slask,Cracovia,Polonia moga sie utrzymac nie zdobywajac ani jednego punktu do konca.
Gdyby jednak wyniki dla tych druzyn potoczyly sie zle , Lech przegral w Chorzowie a Wisla wygrala derby to jestem prawie przekonany ,ze w ostatniej kolejce Odrze wislacy puszcza mecz lub wystawia rezerwy zeby "pomoc Cracovii" - moze byc dosc ciekawie w koncowce i to nie z przodu tabeli smile
Posted by: Fro_Lech

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 10/05/2010 18:15

Dlatego prośba dla Was - Wygrajcie dla nas smile lub remis smile
Posted by: craax

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 10/05/2010 18:21

Originally Posted By: Fro_Lech
Dlatego prośba dla Was - Wygrajcie dla nas smile lub remis smile

Prosba tez do Was , wygrajcie w Chorzowie zeby nie mogli puscic Odrze!! Peszko nawet w wywiadzie mowil , ze liczy na przyjaciol z Krakowa we wtorek , jest szansa na wielka sprawe , utrzymanie sie i odebranie im tytulu za jednym zamachem , ale baaaardzo ciezkie to zadanie. WALKA BEDZIE i wielka presja z trybun boks
Posted by: lajkonik

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 10/05/2010 19:24

Originally Posted By: craax
WALKA BEDZIE i wielka presja z trybun boks


Chociaz to wyjazd, ale bedziecie siedziec na "swoich" krzeselkach... laugh
Mnie zalezy na tym, zeby zwisla nie zdobyla tytulu. Reszta mi goni.
Posted by: lajkonik

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 10/05/2010 22:10

To nie jest piaskownica, gdzie można sobie urządzać jakie tylko się chce zabawy.
To też nie QC, każdy kolejny wasz post w stylu tych już skasowanych będzie usuwany/ Platini
Posted by: blackjack

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 10/05/2010 22:15

Originally Posted By: craax
Originally Posted By: Fro_Lech
Dlatego prośba dla Was - Wygrajcie dla nas smile lub remis smile

Prosba tez do Was , wygrajcie w Chorzowie zeby nie mogli puscic Odrze!! Peszko nawet w wywiadzie mowil , ze liczy na przyjaciol z Krakowa we wtorek , jest szansa na wielka sprawe , utrzymanie sie i odebranie im tytulu za jednym zamachem , ale baaaardzo ciezkie to zadanie. WALKA BEDZIE i wielka presja z trybun boks


Jestem ciekaw gdzie był Peszko i jego wielka przyjaźń do Cracovii jak was spuszczali w ostatniej kolejce zeszłego sezonu
Posted by: Bush

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 10/05/2010 22:30

Lech miał wtedy jeszcze teoretyczne szanse na mistrza i bardzo realne na wicemistrza.
Posted by: ArtekPotito

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 11/05/2010 01:29

3 powody, dla który Zagłębie wygra z Koroną:
- Korona nie jest już w tak wysokiej formie jak w meczach z Legią i Wisłą, z Lechią zagrali przeciętnie i patrząc na grę obu zespołów sprawiedliwy byłby remis
- Kielczanie grają bardzo słabo na wyjazdach, wygrali 3 mecze, ale 2 z nich były w ostatnim czasie kiedy grali swój najlepszy futbol, Koroniarze nigdy nie byli tą samą drużyną na wyjeździe co na Arenie Kielc
- Zagłębie zawsze było trudnym przeciwnikiem dla Korony, bilans wynosi 2-5-7, a w Lubinie Korona tylko raz zremisowała a resztę meczów przegrała

Dziękuję, dobranoc
Posted by: analityk

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 11/05/2010 01:32

Originally Posted By: royalflush
Originally Posted By: lajkonik
Originally Posted By: royalflush

ty się lepiej martw o sówj hujnik bo nie za ciekawie się tam dzieje wink


ja bym to nazwal inaczej... laugh


nazywaj sobie jak chcesz, ale nie jesteś na ławeczce z kumplami na czyżynach, czy tam na innych wegetacyjnych zadupiach laugh


sam pewnie jestes z jak ty to nazwales " wegetacyjnego zadupia" a piszesz ze czyzyny to zadupie...

A tak na marginesie to nie temat zwisle - zawisła i Hutniku...

Polonia W. - Legia W.
Derby jak to derby maja swoje prawa,nie powiedzialbym ze Legia sie przed Polonia połozy mimo ze gra piach.
Posted by: Legia

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 11/05/2010 06:11

[quote=kaka1981

Polonia W. - Legia W.
Derby jak to derby maja swoje prawa,nie powiedzialbym ze Legia sie przed Polonia połozy mimo ze gra piach. [/quote]

Legia położyć się może nie położy (jeżeli gracze mają jakiekolwiek poczucie wstydu i przyzwoitości po tym jak przeszli obok meczu z Wisłą ) ALE OBRONA NA OBECNĄ CHWILĘ LEŻY !

za zartkę pazuje Rzeźniczka , kontuzjowani są Choto i Astiz...ich pierwszy nominalny zmiennik Kumbev także ,

Szala Wawrzyniak Kiełbowicz Komorowski tak moze wyglądać obrona ewentualnie Jarzebowkiego można dać na prawą obronę...ogólnie obrona dramat.


Dziwią mocne spadki na Lecha rano pobrałem za 2,25 w bet365 a obecnie już tylko 1,85 u nich.
Posted by: M@rcin

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 11/05/2010 06:52

Orientuje sie ktos co dzieje sie w obozie z Wodzisławia? Chyba spróbuje za srednia stawka na gospodarzy @2 Przy założeniu, ze Piast straci punkty w Gdyni, Odra awansuje na miejsce barażowe, a o reszte beda sie martwic w weekend wink

Zgadzam sie co do typu na Lubin, lub over 2,5
Posted by: dewoj

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 11/05/2010 07:12

Ja myślę o czymś takim:
11.05. 19:00 Arka Gdynia -Piast Gliwice 1
11.05. 19:00 Cracovia Kraków -Wisła Kraków 2
11.05. 19:00 Odra Wodzisław -Śląsk Wrocław x2
11.05. 19:00 Polonia Warszawa -Legia Warszawa 2


15.05. 17:00 Piast Gliwice -Cracovia Kraków 1
15.05. 17:00 Polonia Bytom - Polonia Warszawa 2
15.05. 17:00 Śląsk Wrocław -Arka Gdynia 2
15.05. 17:00 Wisła Kraków -Odra Wodzisław 1
Posted by: Cavior

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 11/05/2010 07:51

Originally Posted By: M@rcin
Orientuje sie ktos co dzieje sie w obozie z Wodzisławia? Chyba spróbuje za srednia stawka na gospodarzy @2 Przy założeniu, ze Piast straci punkty w Gdyni, Odra awansuje na miejsce barażowe, a o reszte beda sie martwic w weekend wink

Zgadzam sie co do typu na Lubin, lub over 2,5


Nie ma miejsca barazowego.
Posted by: M@rcin

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 11/05/2010 08:08

Ano tak, sorki wink
Posted by: bolo73

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 11/05/2010 15:56

Słuchajcie,ma ktoś jakiegoś linka do statystyk sędziowskich tzn. interesuje mnie średnia ilość karteczek przydzielanych przez konkretnego arbitra?
Posted by: analityk

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 11/05/2010 16:24

To co MCDziarz cisniesz pewnie Polonie znow grubo za 8-9 k ?
Posted by: akagi

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 11/05/2010 16:40

Interesujące jest, że sponsor Odry Wodzisław, czyli Fortuna,
wcale nie jest przekonany do tych których sponsoruje.
Wszędzie kursy na odrę w granicach 2.1,
a w Fortunie 2.15.
Na Śląsk 3.1-3.6,
a u nich 3.04
Posted by: bolo73

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 11/05/2010 17:02

gumis1987 dzięki za pomoc
Posted by: Marian

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 11/05/2010 18:16

dzisiaj naprawdę interesująca kolejka, derby Krakowa, Lech będzie chciał przełamać fatum na Cichej, no i mecze które mogą nam wyłonić spadkowiczów!

Jeśli chodzi o derby, to Wisła nie powinna wypuścić takiej okazji na mistrza, tym bardziej że będą podbudowani pewnym zwycięstwem nad "L".
Jeśli chodzi o drugi ciekawy mecz, to Kolejorz dzisiaj powinien zainkasować 3pkt, aczkolwiek osobiście postawię X2, Ruch ostatnio w słabszej formie, lecz cały czas z szansami na 3 miejsce, które premiuje grą w LE (ale przy założeniu że Legia dziś straci punkty, na co osobiście liczę, Niebiescy mogą także pozwolić sobie na przegraną i wtedy brązowy medal rozstrzygnie się w ostatniej kolejce!

Równie ciekawie jest w dole tabeli, lecz dzisiaj nie będę typował tam zwycięzcy, postawie inny zakład.
Mianowicie w dwóch meczach tj.

Odra-Śląsk i Arka-Piast widzę typ w postaci (obie strzelą)

każdy zespół ma o co grać i wystarczy że jak któryś straci bramkę, to będzie musiał robić wszystko żeby wyrównać (niby tak jest co mecz) lecz dzisiejsze wyniki tak jak napisałem wcześniej mogą przesądzić o spadku!

i to by było na tyle ode mnie smile

pozdrawiam i życzę wygranych
Posted by: Ojro

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 11/05/2010 18:34

na dzisiaj
Lech... czytam wypowiedz Cieslika co sadzi o grze w pucharach. Powiedzial, ze lepiej zeby w ogole nie awansowali bo wylosuja gruzinow to nie dosc ze przegraja i beda pilkarze chodzic ze sposzczonymi glowami, to i wiele, a moze nawet sstraca na meczach z druzynami z dalekich krajow. Lech wie o co gra i mysle ze dzisiaj odczaruje Cicha...
Slask... bo osobiscie uwazam ze Odra spadnie z ligi, a i sponsor nie pomoze, a nawet sie do tego przyczyni wink :* peffki
Posted by: olopatronat

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 11/05/2010 20:18

Ja dzisiaj widze wygrane Lecha i Wisly, chcialbym zeby Legia wygrała, ale bedzie ciezko :/

Widze, jesio over w Lubinie jak bylo pisane i w Wodzislawiu, a takze w Gdyni. Takze zaraz cos ciekawego zmontuje smile

Pomyslnych typow boks

-------------
Kolejny rasistowski tekst zakończy się odpoczynkiem od forum.
Piostar
Posted by: royalflush

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 11/05/2010 23:12

Lech na wyjazdach ma bilans 6-6-2 Ruch u siebie 10-2-2 niby nic nie zagrali z Jagą ale na wyjazdach tak już mają 6-2-5
Wynik tego spotkania jest sprawą otwartą i uważam że każdy rezultat zasługuje na podobny procent, każda z drużyn ma nó na gardle a jakieś teksty że Lech musi wygrać bo mam dość mistrzostw Wisły to raczej nie na temat ,, jak zarobić na 29 kolejce''
Posted by: AMATORnowicjusz

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 11/05/2010 23:18

ja mysle ze najrozsadniejszym typem na dzisiejsza kolejke jest wygrana Poloni legla wiadomo dramat bez ambicji zawodnikow wiecznie bez formy itd itp
Posted by: zerodwadwa

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 11/05/2010 23:27

jeśli Ruch dziś przegra to wielka tragedia się nie stanie, ponieważ mają te 2pkt handi w wyścigu z Legią.
Spójrzmy na ostatnią kolejkę:
Legia - Bełchatów Korona - Ruch.

Także sprawa ewentualnych występów w pucharach rozstrzygnie się 15 maja.

dziś rozsądnym typem wydaje się być Polonia, do dołożenia z bohaterami wyścigu 'będe mistrzem ekstraklasy'. Legia pokazała na co ją stać, 2.5mln ojro budżetu na transfery, gdzie trzeba kupić conajmniej 7(?) zawodników podchodzi pod klasę ekonomiczną, a nie potentata naszej ligi laugh. Do tego zostaje passa derbów, która od kilku dekad pozostaje nie do przełamania przez Polonię (każda seria się kończy?).
Nic tak nie motywuje jak pieniądze, a premie za wygrany mecz z Legią mogą się posypać niczym manna z nieba.
Posted by: Legia

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 11/05/2010 23:32

Originally Posted By: kaka1981
To co MCDziarz cisniesz pewnie Polonie znow grubo za 8-9 k ?


nie , chociaż 1x po 1,5 grubiej to byłaby sensowna inwestycja.


dlaczego ?

1 Wiosną Polonia zdobyła zaledwie jeden punkt mniej od wojskowych.

2 Grają u siebie

3 część panienek z ł3 jest obrażona bo wie że nie przedłużą z nimi kontraktów co za tym idzie nie będą mieć motywacji żeby wykrzesać z siebie maksimum i umierać za Legię

4 obrona tak przetrzebiona jak przed tym meczem jeszcze nie była

5 tak słabej Legii jak ta z obecnej wiosny nie pamiętają najstarsi indianie

1 mecz wiosny Legia powinna dostać ostry łomot od Cracovii , szczęśliwie wygrywa

2 mecz wiosny przegrana u siebie z ODRĄ WODZISŁAW !

3 mecz wiosny baty na wyjeździe z POLONIĄ BYTOM !

4 mecz męczenie buły i remis ze Śląskiem 1:1

5 mecz z 2:0 wyszli na 3:2 z Lechią Gdańsk , szczęście niesamowite dopisało szczególnie gdy bramkarz wpakował sobie piłkę pod brzuchem , komentatorzy zauważyli że ostatni raz Legia z 2:0 w plecy zdołała wygrać 10 lat temu...

6 mecz baty w Poznaniu , totalna dominacja Lecha

7 mecz wygrana z Jagą , goście nie wykorzystali karnego i poprzeczka w 90ej minucie

8 mecz 3:0 z Piastem , do czerwonej kartki dominacja Piasta który zamknął Legię na własnej połówce jak w hokejowym zamku

9 wygrana z Koroną , podczas gdy Legia nie zasłużyła nawet na remis

10 1:0 w plecy z Ruchem , Legia nie istnieje - walenie głową w mur

11 najgorszy mecz Legii od 10 lat i przegrana "tylko" 3:0 z Wisłą , 1 celny strzał na bramkę przeciwnika !


Wszystko przemawia za tym żeby mocniej pograć Polonię 1x.
Posted by: dadycool

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 01:06

Originally Posted By: royalflush
Lech na wyjazdach ma bilans 6-6-2 Ruch u siebie 10-2-2 niby nic nie zagrali z Jagą ale na wyjazdach tak już mają 6-2-5
Wynik tego spotkania jest sprawą otwartą i uważam że każdy rezultat zasługuje na podobny procent, każda z drużyn ma nó na gardle a jakieś teksty że Lech musi wygrać bo mam dość mistrzostw Wisły to raczej nie na temat ,, jak zarobić na 29 kolejce''


Wydaje mi się że to że ruch ma dobry bilans u siebie akurat dzis nie bedzie miało wielkiego znaczenia gdyż poprostu lech na ten moment jest w każdym calu lepszy... Motywacja po obu stronach taka sama moim zdaniem wygra czysto sportowy aspekt czyli LECH. Ruch po zwycięstwem z Legia (starsznei słabą legia) nic ostatnio nie gra.. Meczy jakies zwyciestwa jak z piastem 2:1 lub przegrywa. Nawet Pogoni Szczecin w pucharach nie dali rady (bez urazy dla Pogoni), a Lech hmmm jest na gazie i to strasznym maja wielką wiare w sibie i w swoje umiejetnosci. Jak boisko będzie w dobrym stanie (a czemu ma nie byc) to lech powiezie moim zdaniem Ruch i to spokojnie dwoma bramkami.. A jak by jeszcze (daj Bóg) Wisła do przerwy remisowała albo przegrywała z Cracovia to lech poporstu rozjedzie RUCH, ktory nie ma żadnych w końcówce sezonu argumentów przeciwko LECHOWi... Podkreslam ŻADNYCH!
Takze ja pograłem po 2,2 lecha teraz jest około 1,9 ale i za tyle bym zagrał to tak jak mecz dla Barcy w lidze hiszpańskiej ostatnio z SEVILA i takie proporcje moim zdaniem BARCA = LECH, SEVILA = Ruch niby tez dobra drużyna ale robi różnicę i lech to wygra i juz smile
Posted by: dadycool

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 01:20

oczywiscie proporcje duże są nie porównuje barcy do lecha albo ruchu do sevili ale sytuacje w lidze i proporcjonalny potencjal tych drużyn względem siebie... Lech musi i lech wygra ten mecz bo ruch nic nie gra od paru kolejek chyba im nie wyszlo na dobre te mecze co 3 dni, a lechowi i owszem (jak juz kiedys pisałem zaraz po żałobie narodowej) ze lechowi to pasi gdyż oni przyzwyczajeni są do gry co 3 dni już od 2 lat przynajmniej przez pół sezonu tak grali w pucharach. Reasumując czysta dwojka za 9/10 moim zdaniem nie daje 10/10 bo różnie może być wisła do przerwy np 2:0 i lech podłamany albo jakis karny czy też przypadkowy gol dla ruchu na poczatku meczu..
Pozdrawiam
ps. pozostalych spotkani nie ruszam nie czuje tego a 1,45 teraz na wisle to jakis smiech! oni tez nie graja nic specjalnego ostatnio (mecz z legia nie jest wyznacznikiem i kazdy to wie)
może polonia faktycznie 1x to dobre rozwiązanie... reszta no bet jak dla mnie
Posted by: TTomi

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 01:25

Kiełbowicz Kumbev Choto Szala - obrona Legii na mecz z Polonią, z przodu Mięciel i Grzelak...
Posted by: Warren

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 01:45

Legia z HC -1,5 smile gdzie to mozna zagrac?
Posted by: TTomi

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 01:51

bet365 @ 7,10
Posted by: analityk

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 04:44

HAHAHA Stadion Nasz ukochany na Suchych Stawach przyniosl pecha i klatwe dla wisly :-) w koncu ktos inny ma szanse sie pokazania a nie ciagle ta wisla i znow by z jakas levadia umoczyla.

pozdrowienia od kibicow Hutnika hehehe

MC Dziarz - Wklejaj screeny z tej Poloni 1X bo pewnie pocisnales grubo :-)
Posted by: dadycool

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 05:09

Originally Posted By: dadycool
oczywiscie proporcje duże są nie porównuje barcy do lecha albo ruchu do sevili ale sytuacje w lidze i proporcjonalny potencjal tych drużyn względem siebie... Lech musi i lech wygra ten mecz bo ruch nic nie gra od paru kolejek chyba im nie wyszlo na dobre te mecze co 3 dni, a lechowi i owszem (jak juz kiedys pisałem zaraz po żałobie narodowej) ze lechowi to pasi gdyż oni przyzwyczajeni są do gry co 3 dni już od 2 lat przynajmniej przez pół sezonu tak grali w pucharach. Reasumując czysta dwojka za 9/10 moim zdaniem nie daje 10/10 bo różnie może być wisła do przerwy np 2:0 i lech podłamany albo jakis karny czy też przypadkowy gol dla ruchu na poczatku meczu..
Pozdrawiam
ps. pozostalych spotkani nie ruszam nie czuje tego a 1,45 teraz na wisle to jakis smiech! oni tez nie graja nic specjalnego ostatnio (mecz z legia nie jest wyznacznikiem i kazdy to wie)
może polonia faktycznie 1x to dobre rozwiązanie... reszta no bet jak dla mnie


Jak to sie na forum mowi EASY tongue hehe brawo LECh!
Posted by: royalflush

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 05:52

ciekawe czy miałeś to EASY podczas oglądania meczu laugh

co do ostatniej kolejki to chyba Odra i Arka pożegnają się z ligą Zwycięstwo Gdynian we Wrocławiu chyba że ci zagrają dużymi rezerwami, Piast z kolei powinien wygrać u siebie z Cracovią która o nic się nie martwi.
W Poznaniu blisko mistrzostwo ale po tym co dzisiaj się stało już nic mnie nie zdziwi smile
Posted by: dadycool

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 06:00

Originally Posted By: royalflush
ciekawe czy miałeś to EASY podczas oglądania meczu laugh

co do ostatniej kolejki to chyba Odra i Arka pożegnają się z ligą Zwycięstwo Gdynian we Wrocławiu chyba że ci zagrają dużymi rezerwami, Piast z kolei powinien wygrać u siebie z Cracovią która o nic się nie martwi.
W Poznaniu blisko mistrzostwo ale po tym co dzisiaj się stało już nic mnie nie zdziwi smile


nikt nie mówi ze było easy tak sie smieje smile ale piekny mecz i fart ogromny... ostatnia kolejka to lokata lech... i juz. Jaki by nie byl kurs to lokata jest bo jak nie taki mecz to jaki stawiac za 11/10 tongue kurs pewnie 1,15 bedzie ale zwyciestwo pewne. Mozna AH -1 dac co najwyzej bedzei zwrot a kurs pewnie 1,3 gdzies... zobaczymy..
Posted by: royalflush

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 06:14

no jeżeli tak uważasz to może lepiej na live chwile odczekać i wtedy pocisnąć smile
Posted by: analityk

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 07:07

Arka 2,jak zagraja z taka determinacja i zaangazowaniem jak dzis to o wynik mozna byc spokojnym...Slask znow da pomocna dlon jak rok temu co 3-3 bylo ...
Posted by: zenekk

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 07:21

Originally Posted By: royalflush
ciekawe czy miałeś to EASY podczas oglądania meczu laugh

co do ostatniej kolejki to chyba Odra i Arka pożegnają się z ligą Zwycięstwo Gdynian we Wrocławiu chyba że ci zagrają dużymi rezerwami, Piast z kolei powinien wygrać u siebie z Cracovią która o nic się nie martwi.


Cracovia sie nie polozy,pomogla dzisiaj jednemu z braci,w ostatniej kolejce pomoze i Arce,jesli nie przegraja w gliwicach to Arka nawet przegrywajac we wrocku sie utrzyma,bo jakos w wygrana odry w krakowie ciezko uwierzyc,chyba ze kolejorz zrobi szybkie 3-0 jak z bytomiem to moze zejsc reszta powietrza ktorego juz i tak niewiele u wislakow pozostalo
Posted by: royalflush

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 08:01

bez przesady, dzisiaj grali głównie dla siebie bo o utrzymanie a do tego były to derby w których pokazali chęci i nic więcej, to że pomogli Lechowi to zwykły paradoks, zgody są na trybunach a nie na boisku, potwierdził to Lech w poprzedniej rundzie
Pozytywnym wynikiem zawsze się można zasłaniać > że grają dla przyjaciół
Cracovia spełniła plan utrzymania i mają sielanke, Piast determinacje bo choć puls mają słaby walczą jeszcze o życie smile
Posted by: craax

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 16:56

http://krak.tv/ 93 min w Krakowie ( i pozniej )

MISTRZ MISTRZ KOLEJORZ !!!!!!
Posted by: Giertyszek

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 17:31

Co to za zanizanie kursow na Piasta....
Smieszne 1.60.
Posted by: akagi

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 17:53

Lech w Bwin 1.3, Unibet 1.35,
Czterodniowa pewna lokata.
Posted by: Legia

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 17:56

kolejna kolejka rozkminiona nienajgorzej :

tak jak sugerowałem :

Zagłębie-Korona over +

Ruch-Lech 2 +

Wisła odpuścić +

Polonia-Legia 1x +

także piwo

na dziś Wisła Płock DNB , Resovia Rzeszów , Broń Radom x2 w Konstancinie dobrze wyglądają.

tylko nie szalejcie ze stawkami stop wink
Posted by: Giertyszek

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 17:58

Originally Posted By: akagi
Lech w Bwin 1.3, Unibet 1.35,
Czterodniowa pewna lokata.


A jak pojdzie info z Krakowa ze Wisla przegrywa?
Dziekuje za taka lokate.
Lokata to jest 1,18 Lech Mistrzem.
Posted by: pettersen

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 18:05

Originally Posted By: akagi
Lech w Bwin 1.3, Unibet 1.35,
Czterodniowa pewna lokata.


dlaczego?!
Posted by: Platini

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 18:08

Originally Posted By: Giertyszek
Originally Posted By: akagi
Lech w Bwin 1.3, Unibet 1.35,
Czterodniowa pewna lokata.


A jak pojdzie info z Krakowa ze Wisla przegrywa?
Dziekuje za taka lokate.
Lokata to jest 1,18 Lech Mistrzem.
i wówczas mogą przegrać wink ?

Ostatnio podobnie było z Interem. Prowadził 4-2, info na stadionie i radość, że Roma przegrywa 0-1.
Pada akurat bramka na 4-3 .. I niepotrzebne nerwy choć Inter ciśnie.
No i w chwilę czasu Roma robi 2-1 ..

Także dla mnie troszkę nietrafione z tym info smile
Posted by: Giertyszek

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 18:11

No to sobie graj, ja tylko mowie jaki moze byc scenariusz ze np Wisla przegrywa 0-2 , Lech 0-0 i tak sie konczy i swietuja Majstra w Poznaniu a twoje konto puste.
Posted by: aker

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 18:11

Jak dla mnie to do granie jest Polonia Warszawa.
Bytom zadowolony z utrzymania i mysle ze ich plan został wypełniony.
Natomiast Polonia W. rozkreca sie z meczu na mecz i wygrywajac maja szanse nawet na 6 miejsce
Posted by: Platini

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 18:20

To tylko Twoje domysły smile

Scenariusz oczywiście, że może taki być. Po wczorajszym to już chyba nic nie powinno nikogo zdziwić.
Jednak Lech nie ma czego kalkulować - wygrać i 'po frytkach' w co osobiście wierzę.
Posted by: akagi

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 18:24

Originally Posted By: Giertyszek
No to sobie graj, ja tylko mowie jaki moze byc scenariusz ze np Wisla przegrywa 0-2 , Lech 0-0 i tak sie konczy i swietuja Majstra w Poznaniu a twoje konto puste.


A Ty sobie nie graj.
Ty chyba nie byłeś nigdy na stadionie na meczu decydującym o mistrzostwie.
A żałuj, bo wiele straciłeś.
Posted by: Giertyszek

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 18:29

Byłem 2 x na Legii jak zdobywała mistrzostwo.
Ale co to ma do rzeczy?
Posted by: Giertyszek

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 18:30

sports.pl pisze:

Teoretycznie w najlepszej sytuacji jest Piast, który na własnym stadionie zagra z "bezpieczną" Cracovią. Arkę czeka wyjazd do Wrocławia na mecz ze Śląskiem, który także jest pewny utrzymania, ale ze względu na napięte stosunki kibiców obu klubów raczej nie może liczyć na taryfę ulgową. Odra, która w ekstraklasie występuje nieprzerwanie od 1996 roku, zagra w Krakowie z Wisłą i tylko zwycięstwo może prolongować jej pobyt w krajowej elicie.


Zgadzacie sie z nimi?
Posted by: akagi

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 18:39

Originally Posted By: Giertyszek
Byłem 2 x na Legii jak zdobywała mistrzostwo.
Ale co to ma do rzeczy?


Ma,
bo Ty uważasz, że dla jakiś teorii,
Lech będzie coś kombinował z Zagłębiem ( grającym o nic ),
mając dookoła szalejący ze szczęścia stadion.
Ale mamy na szczęście demokrację
Posted by: royalflush

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 18:40

Zagłębie wcale nie musi się podkładać w Poznaniu wystarczy że sponsora znajdą za urwanie punktów wink
Takie rzeczy chyba nie podchodzą pod korupcje tongue
Posted by: akagi

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 18:42

Originally Posted By: royalflush
Zagłębie wcale nie musi się podkładać w Poznaniu wystarczy że sponsora znajdą za urwanie punktów wink
Takie rzeczy chyba nie podchodzą pod korupcje tongue


Uważasz, że kable w kopalniach miedzi są do wymiany ?
Posted by: Platini

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 18:43

A wówczas wystarczy by piłkarzom Lecha jeszcze więcej zaproponowali do podziału za mistrza i wszystko można sobie wsadzić wink
chyba, że Cupiał od was weźmie tylko z czego ? tongue

Osobiście widzę to tak jak akagi. Lech wygra dla publiki, która jak zawsze licznie się zgromadzi by świetować tytuł.
Posted by: dadycool

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 18:45

Originally Posted By: Giertyszek
No to sobie graj, ja tylko mowie jaki moze byc scenariusz ze np Wisla przegrywa 0-2 , Lech 0-0 i tak sie konczy i swietuja Majstra w Poznaniu a twoje konto puste.


Giertyszek no teraz to mnie rozwaliles... W ogole o czym Ty mowisz czlowieku... (bez obrazy smile )
Po 1. Jak ty sobie wyobrazasz ze wisla bedzie przegrywac 2:0 u siebie? Oni tak jak LECH w tej kolejce licza na cud i taki sie stal to dlaczego teoretycznei nei moglby sie w druga strone stac...
po 2. Tak lech bedzie kalkulowal z zaglebiem o nic nie grajacym na swoich smieciach przy 15 tysiacach kibicow na stadionie i 40 tysiacach na rynku starym ze moze remis wystarczy ze na pewno kibice sie uciesza z remisu hahaha. I potem 90 minuta i gol i bay bay...

KURS 1,35 to gift!!! BIORE za cala pule tongue
Pozdrawiam
Posted by: Giertyszek

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 18:53

Nie weźmiesz 1,35 za całą pulę bo już tyle nie ma tongue
Posted by: stoprocent_

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 19:06

moim zdaniem potwierdza upragniony tytul overem, mysle ze nawet f+3
Posted by: royalflush

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 19:08

Originally Posted By: akagi
Originally Posted By: royalflush
Zagłębie wcale nie musi się podkładać w Poznaniu wystarczy że sponsora znajdą za urwanie punktów wink
Takie rzeczy chyba nie podchodzą pod korupcje tongue


Uważasz, że kable w kopalniach miedzi są do wymiany ?


A ty zrezygnujesz z jednego wolnego dnia w pracy żeby zarobić tyle co w miesiąc ?
(chodzi o zawodników bo oni biegają po boisku)
Posted by: akagi

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 19:22

Tylko że taka inwestycja - royalflush - jest wielce ryzykowna,
bo to jednak Lech jest sportowo drużyną lepszą.

Obojętnie ile byś dał koniowi owsa,
to i tak geparda na 100 m. nie prześcignie.
Posted by: royalflush

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 19:35

Zgadza się że Lech jest lepszy, ale jak widać po tym sezonie nawet średniaki potrafią kąsać rywali, a inwestycja ryzykowna nie jest bo ,owies' będzie tylko w przypadku zdobycia chociażby punktu i to jest ta motywacja

cała sytuacja to domniemania ale nie jest wykluczona, tak samo jak opcja że Zagłębie nawet na pełnej k...ie dostanie 3-0 już do przerwy smile
Posted by: akagi

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 19:45

Reasumując - royalflush.

Widzę że u Ciebie,
" nadzieja umiera ostatnia ".
Ale tak to jest u kibiców.
Serca jednak nie mieszaj z bukmacherką,
bo to złe połączenie.
Posted by: style

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 19:57

Panowie ja z takim nietypowym pytaniem, ile goli w tym sezonie zdobył w lidze Robert Lewandowski?portale internetowe podają róznie: 15/16//17, na stronie extraklasy nie ma w ogóle klasyfikacji strzelców, pytam bo nie wiem czy już wtopę zaliczyłem
Posted by: jbrach

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 19:57

Sezon 2006/2007- Alkmaar przed ostatnią kolejką sezonu prowadził w tabeli ligi, wyprzedzając różnicą bramek PSV Eindhoven i Ajax Amsterdam. W ostatnim meczu jednak, AZ przegrał z 16tym w tabeli Excelsiorem Rotterdam co spowodowało spadek w tabeli na trzecie miejsce.

Więc wszystko może się zdarzyć.
Posted by: akagi

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 20:07

Originally Posted By: jbrach
Sezon 2006/2007- Alkmaar przed ostatnią kolejką sezonu prowadził w tabeli ligi, wyprzedzając różnicą bramek PSV Eindhoven i Ajax Amsterdam. W ostatnim meczu jednak, AZ przegrał z 16tym w tabeli Excelsiorem Rotterdam co spowodowało spadek w tabeli na trzecie miejsce.

Więc wszystko może się zdarzyć.


Na pewno, wszystko może się zdarzyć.

Każdy za Swoje,
może obstawiać, co mu się podoba.
Posted by: wwwujek

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 20:09

Panowie, weźcie sobie tą ostatnią kolejką na live..
Nie lepiej pooglądać powiedzmy do przerwy i potem coś pograć?
Mnie wczoraj jedynie Jaga zawiodła, miałem, że strzeli w drugiej połowie.. A reszta, łącznie z Piastem i Cracovią po pięknych kursach weszło.. OK, można powiedzieć, że gdyby nie Jop, Craxa by nie strzeliła. Zgoda, ale lepiej zagrać kurs @9, niż @1.4, prawda?

Jestem pewien, że jeśli Lech mocno zacznie, do przerwy będzie wygrywał 1:0, to spokojnie można pograć Odra strzeli, a po 45 minutach będzie lekko @2.5..
Posted by: ArtekPotito

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 12/05/2010 20:10

Originally Posted By: style
Panowie ja z takim nietypowym pytaniem, ile goli w tym sezonie zdobył w lidze Robert Lewandowski?portale internetowe podają róznie: 15/16//17, na stronie extraklasy nie ma w ogóle klasyfikacji strzelców, pytam bo nie wiem czy już wtopę zaliczyłem

17, na pewno
Posted by: kfjatek

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 13/05/2010 00:56

OT, bez napinki.

"Mariusz Jop aeaeeeee!" smile

Posted by: kfjatek

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 13/05/2010 01:23

McDziarz, >2 na brak porażki GKSu Bełchatów można złapać. Jak uważasz?
Posted by: Platini

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 13/05/2010 01:44

Fajnie kfjatek, że prowadzicie w tabeli i oby tak bylo po ostatniej kolejce smile

Tylko czy aby nie za szybko to całe świętowanie :> ?

Przecież w tak słabej lidze jak nasza rożne rzeczy mogą się zdarzyć (czyt. np wczoraj)

Tutaj juz widzę euforia jakby tytuł byl zaklepany.

choć liczę oczywiście, że Poznań przejmie prym ligowy cool
Posted by: kfjatek

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 13/05/2010 01:52

Tzn. jakie świętowanie?

Euforia była wczoraj. W nieprawdopodobnych okolicznościach, w 1 minutę wszystko się diametralnie odmieniło. A Poznań czeka na to mistrzostwo blisko 20 lat, to też robi swoje.

Nawet nie wiesz jak bardzo boję się sobotniego meczu.. Oby głowy piłkarzy to wszystko wytrzymały. Presja będzie ogromna.

I żeby było na temat. W Lechu wszyscy zdrowi (tzn. nie ma nowych urazów).
Posted by: akagi

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 13/05/2010 02:08

A kursy na Lecha cały czas spadają.
W sobotę pewnie buki dadzą zarobić tylko ok 5/100.
Posted by: bombel

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 13/05/2010 02:14

Mariusz Jop alealealeale piwo
Posted by: Ojro

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 13/05/2010 02:15

gorzej gdy buki poloza lape na tym... i powiedza

Lech IKS
Wisla IKS... zrobimy maly FIX

bo to ze mistrzem Polski bedzie Lech to peffka.

ja odpuszcze ta 'niby' lokate na Lecha

wg mnie najpewniejszy jest Piast, Kozminski wie gdize i u kogo sie zakrecic, ale czy go tam jeszcze lubia =/
Posted by: Platini

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 13/05/2010 02:18

Originally Posted By: kfjatek
Tzn. jakie świętowanie?

Euforia była wczoraj. W nieprawdopodobnych okolicznościach, w 1 minutę wszystko się diametralnie odmieniło. A Poznań czeka na to mistrzostwo blisko 20 lat, to też robi swoje.

Nawet nie wiesz jak bardzo boję się sobotniego meczu.. Oby głowy piłkarzy to wszystko wytrzymały. Presja będzie ogromna.

I żeby było na temat. W Lechu wszyscy zdrowi (tzn. nie ma nowych urazów).
Jakiej strony bym nie otworzył to info, że Lech tytuł wink

Oby nie było źle w sobotę. Główki moga się zagrzac piłkarzom smile

Osobiście jednak chce byście przypieczętowali tytul. wówczas to pewnie będzie świeto grin
Posted by: Giertyszek

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 13/05/2010 02:18

Originally Posted By: Ojro
gorzej gdy buki poloza lape na tym... i powiedza

Lech IKS
Wisla IKS... zrobimy maly FIX

bo to ze mistrzem Polski bedzie Lech to peffka.

ja odpuszcze ta 'niby' lokate na Lecha


no to o tym samym pisalem smile
Posted by: Ojro

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 13/05/2010 05:08

Piast - Cracovia, Slask - Arka... alegoria do tych meczow niech bedzie ostatni sezon i Górnik-Polonia, Piast-Lechia

moje peffki:

ARKA... 2,2 heh myslalem ze kursy beda nizsze. Nie czarujmy sie, odpuszczanie czy oddawanie punktow jest na porzadku dzienny i to nie tylko u Nas. Gdynianie graja juz z o nic walczacym Slaskiem. Przypomina mi sie mecz Piast - Lechia... cos czuje ze rok od tego wydarzenia to wlasnie Piast bedzie za to odpuszczenie SKARCONY [mysle ze nawet ludzie z PZPN beda zadowoleni, Lechia-Piast, wiele mowiono, a i tak wynik jaki byl taki byl]. Nie chce mi sie wierzyc zeby wroclawianie zagrali na 100%, kiedy to moga sobie odebrac te punkty w nastepnym sezonie.

Cracovia X2... 5,0 i 2,04 - moze niezbyt to dobre porownanie z zeszylm rokiem, Cracovia o nic nie walczy a Polonia o puchary. Ale czy jesli Piast bedzie znal wynik meczu we Wroclawiu, to czy beda mieli taka motywacje aby wygrac.

Wisly i Lecha nie gram --> GRATULACJE dla Lech Poznan - nowego mistrza Polski.

smile
Posted by: mirasPL

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 13/05/2010 05:19

kolego Arka we Wrocławiu po tym kursie? daj spokój.
Arka we Wrocławiu nietylko kibicowsko jest nielubiana,wszyscy wiemy,że baraże o 2 lige były przekupione i Śląsk musiał garować w 3 lidze sezon dłużej,jest szansa na rewanż. Ok brak motywacji powiecie. Nie zgadzam się.Śląsk ma jeden z większych budżetów i ten wynik nikogo u nas nie zadowala,każdy z tych piłkarzyków walczy o kontrakty i o miejsca na przszyły sezon,do tego Milowy jest w mega formie. 1X po 1.75 jak w masło. Arce wystarcza remis.
Posted by: mirasPL

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 13/05/2010 05:22

urwało. dokończe.
...bo nie uważam aby Piast tak łatwo ograł Craxe. a Koźminiśki to już chyba nic nie może. Arka X.Piast X i leci kto ma lecieć.
Posted by: Legia

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 13/05/2010 15:33

Arka...

do tej pory wszystkie mecze na które padał cień podejrzeń że mogą być odpuszczone weszły , dlatego obawiałbym się grać Arkę bo w końcu jakiś mecz z cyklu "pewnie się dogadają , pewnie im odpuszczą , muszą to wygrać " może nie wejść...

tu się pewnie zastanowię czy nie warto zagrać przeciwko owczemu pędowi...


Kursy na Wisłę i Lecha nie do ruszenia przeze mnie.

Przeciw Legii też strach grać bo w końcu mogą się przełamać i wygrać mecz na zakończenie.
Posted by: lajkonik

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 13/05/2010 16:01

Originally Posted By: Ojro

moje peffki:

Cracovia X2... 5,0 i 2,04 - Cracovia o nic nie walczy a Polonia o puchary.



Jak to o nic, przeciez przy wygranej Arki i Piasta, to wlasnie Crcovia jest trzecia od dolu.
Czy czegos nie wiem/cos mi sie pomylilo ? smirk
Posted by: Ojro

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 13/05/2010 16:15

Nie ma barazy, a spadaja 2 ostatnie zespoly smirk
Posted by: lajkonik

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 13/05/2010 16:41

To teraz juz wiem. crazy

Piast boks
Posted by: Marian

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 13/05/2010 17:54

Ojro nie zgadzam się z Tobą odnośnie Arki, nie ma bata żeby Śląsk puścił mecz śledziom, bardzo ładnie opisał to mirasPL, dlatego trzeba łapać bardzo ładny kurs na 1X, a dla odważnych nawet czystą 1! Liczę także na zwycięstwo Piasta (Cracovia będzie żyła jeszcze meczem z Wisłą i nie w głowie im będzie bieganie za Gliwickimi piłkarzami). Reasumując: Śląsk 1X + Piast i jest bardzo ładny dubel!!!
Posted by: Cendruś

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 13/05/2010 20:10

Taka mała ciekawostka...Pilkarze Polonii jak na profesjonalistow przystalo po meczu z Legia poszli swietowac zwyciestwo w warszawskim klubie Enklawa, a dzisiaj wieczorem rowniez imprezuja...tym razem spoznione urodziny Łukasza Trałki.

W weekend mecz Polonia B. - Polonia W. -> jedni i drudzy pewni utrzymania, czyli podstawowe cele zostaly osiagniete.
Posted by: twarog2006

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 13/05/2010 20:42

Co do spotkania z Piastem to się zdziwicie jeśli sądzicie ,że Cracovia odpuści.Rok temu Piast puścił Lechii spotkanie w ostatniej kolejce i o tym w Krakowie pamiętają zapewne więc nie wierzę w to,że Cracovia im odpuści,tym bardziej,że Arka w potrzebie i kibice będą wymagać od piłkarzy walki.
Posted by: Kiero1290

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 13/05/2010 20:50

Originally Posted By: Cendruś
Taka mała ciekawostka...Pilkarze Polonii jak na profesjonalistow przystalo po meczu z Legia poszli swietowac zwyciestwo w warszawskim klubie Enklawa, a dzisiaj wieczorem rowniez imprezuja...tym razem spoznione urodziny Łukasza Trałki.

W weekend mecz Polonia B. - Polonia W. -> jedni i drudzy pewni utrzymania, czyli podstawowe cele zostaly osiagniete.

Polonia Warszawa gra o wysokie premie.
Posted by: MarcoviaMarki

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 13/05/2010 23:49

Ale w 3D to chyba będzie spotkanie Lech - Zagłębie. Bo to w Poznaniu będzie zdobywane mistrzostwo Polski.

Przy okazji mógłby ktoś z Bydgoszczy napisać, czy spodziewany jest komplet na finale Pucharu Polski? Czy trzeba sobie załatwiać bilet wcześniej? Czy będą jeszcze przed meczem?

I jeszcze jedna uwaga do kolegi @Piostar: Określenie "Czarne" w stosunku do Polonii to nie jest rasizm. Oni mają taki przydomek. I trzeba być niezłym rasistom, żeby Ten kolor kojarzyć tylko z rasom. Tekst kolegi @olopatronat na drugiej stronie tego tematu był wulgarny, obraźliwy ale na pewno nie rasistowski.
Posted by: royalflush

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 02:07

Jak już gramy na Piasta to czemu nie zagrać 1x na Śląsk przecież w takim przypadku Piast zostanie w lidze, w potencjalnym przypadku prowadzenia Arki piast wcale nie musi wygrać sami się potkną po takiej informacji
Posted by: digrez

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 04:41

Orientuje się ktoś jak wygląda stan zdrowotny piłkarzy Lecha i Zagłębia?
Posted by: herrena

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 05:04

Originally Posted By: MarcoviaMarki
Przy okazji mógłby ktoś z Bydgoszczy napisać, czy spodziewany jest komplet na finale Pucharu Polski? Czy trzeba sobie załatwiać bilet wcześniej? Czy będą jeszcze przed meczem?


Wszystkie bilety dla klubów zostały już wyprzedane. Dodatkowo Pogoń chce wykupić bilety na sektor neutralny (jakieś 1500 sztuk chyba). Reszta do ogólnej sprzedaży.

Do dzisiaj można było rezerwować bilety na stronie kupbilet.pl.

Od 19 maja można kupować bilety w kasach przy stadionie Zawiszy.

Więcej informacji tutaj
Posted by: kfjatek

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 05:23

Originally Posted By: digrez
Orientuje się ktoś jak wygląda stan zdrowotny piłkarzy Lecha i Zagłębia?
W Lechu żadnych nowych urazów i nikt nie pauzuje za kartki.
Posted by: Amir_Khan

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 07:25

Zaglebie zespolem slabym nie jest.Ciekawi mnie czy faktycznie Wisla podjedzie z premia motywacyjna dla Lubina smile
Posted by: chim123

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 07:40

Jak można się było spodziewać mecz Ruchu Chorzów, który rywalizuje z Legią Warszawa o zajęcie 3 miejsca w ekstraklasie, będzie sędziował Marek Karkut z........ Warszawy laugh Jakoś mnie to nie dziwi wink
Posted by: Amir_Khan

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 07:45

W Poznaniu już trwają przygotowania do wielkiej fety. Chcecie zepsuć to planowane święto?

Żeby było wszystko jasne - powiedziałem to kiedyś i teraz to chętnie powtórzę. Bardzo chcę tego, żeby Lech Poznań zdobył mistrzostwo Polski i życzę tego temu klubowi.


Jak tak mowi pilkarz ktory jest zawodowcem przed takim waznym meczem to nie ma sensu nawet tego komentowac.

PS.Od poczatku sezonu chcialem zeby mistrzem byl Lech bo to jedyna polska druzyna ktora naprawde GRA W PIŁKE.
Posted by: Conrad

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 10:54

Originally Posted By: Amir_Khan
PS.Od poczatku sezonu chcialem zeby mistrzem byl Lech bo to jedyna polska druzyna ktora naprawde GRA W PIŁKE.


To fakt, że Lech najlepiej będzie nas reprezentował w europejskich pucharach. Wiadomo, że losowanie też musi sprzyjać, ale gdyby trafili tak jak Wisła wtedy z mistrzem Estonii to mielibyśmy polską drużynę w Lidze Mistrzów.
Posted by: Krystian

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 14:19

Originally Posted By: Conrad
To fakt, że Lech najlepiej będzie nas reprezentował w europejskich pucharach. Wiadomo, że losowanie też musi sprzyjać, ale gdyby trafili tak jak Wisła wtedy z mistrzem Estonii to mielibyśmy polską drużynę w Lidze Mistrzów.

Tak tak, a Ty juz oczywiscie wiesz kogo by trafili w 3ciej rundzie eliminacji i jeszcze pozniej w rundzie barazowej juz o bezposrednie wejscie do LM smile czy moze o nich zapomniales?
Trafiliby pozniej tak jak Levadia chociazby na Debrecen i by byli w dupie a nie w LM wink
Posted by: czuczu1910

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 14:49

kolega krstiann widac kibic wisly bo tak sie unosi Ja rowniez jestem zdania ze warto dac szanse Lechowi mimo ze nie jestem ich kibicem Wisla wystarczajaco duzo razy nam przyniosla wstydu bo porazki z Valarengami Levadiami to masakra a piszesz o debreczynie Gdyby to byla wisla ktora walczyla z Lazio spokojnie vy ich puknel bez potu na plecach a to co napisal conrad to poprostu ukulo cie w serduho szczerze nie dziwie ale spojrz koleg prawdzie w oczy

pozdrwiam
Posted by: Conrad

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 14:51

Z Debrecenem mogliby spokojnie powalczyć.

Natomiast Leviadię by roznieśli w drobny pył i nie zrobiliby z naszej piłki pośmiewiska tak jak "Traktorzyści", odpadając z mistrzem... Estonii. wink

P.S. Aha, od razu zaznaczam, że nie jestem wcale kibicem Lecha.
Posted by: Krystian

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 14:52

laugh laugh

czlowieku probujesz z kogos debila zrobic? pocwicz czytanie ze zrozumieniem bo Conrad napisal to w ten sposob jakby byly 2 rundy eliminacji i to sprostowalem smile
Posted by: Conrad

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 14:58

Po Levadii wszystko się ładnie ułożyło, stąd pisałem że mielibyśmy Lecha w LM.

P.S. Nie pouczaj innych, rozumiem Twoją frustrację ostatnią kolejką Ekstraklasy ale to jest sport, tak to bywa. smile
Posted by: andegawen

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 15:25

Anderlecht, Basel/Young Boys, FC Kopenhaga, Litex Lowecz, Banik Ostrawa/Sparta Praga/Jablonec, Rosenborg, Salzburg, Partizan, Maccabi Hajfa, Omonia Nikozja, Dynamo Zagrzeb na 99,9 %%% trzeba przejsc ktoregos z tych rywali a moze i dwoch
W tym roku nie bedzie takiego szczescia jak przed rokiem i dostac sie do Champions League bedzie duzo trudniej
Posted by: czuczu1910

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 15:25

rzeczowo z Toba sie nie da widze bo wyzywasz co pokazuje twoj poziom Wisla wtedy byla za slaba na mistrza Estonii to nie swiadczy dobrze o nichh i powiniennes sobie to uswiadomic ale widocznie nie chcesz Ja poprostu chce dac szanse komus innemu Leczowi bardziej wierze na ten czas ze przygotuja sie do eliminacji i obejrzymy Polaków w LM pierwszy raz od 14 lub 15 lat tego sobie w Wam zycze

pozdrwiam
Posted by: akagi

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 16:59

Bez obrazy - - czuczu1910 - jakbyś mógł w Swoich postach używać znaków interpunkcyjnych,
po prostu by się to lepiej czytało.
Posted by: digrez

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 17:58

Wie ktoś czy gdzieś będzie Piast - Cracovia na live do obstawiania?
Posted by: craax

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 18:13

Nie ma o czym dyskutowac. W koncu mamy mistrza , ktory na pewno nas jako Polski nie osmieszy w elitarnych rozgrywkach ( eliminacje to tez rozgrywki ) CL !! Levadia nie mialaby czego szukac z Kolejorzem ,potem juz trudniej wyrokowac .
Kasperczak nie utrzymal takiej przewagi z ktora otrzymal zespol , a ze ostatnia kolejka ulozyla sie tak bolesnie dla wislakow a radosnie dla reszty , trudno sie mowi , jak nie sciagamy ludzi na trybuny poziomami widowisk to moze emocjami ?
Satysfakcja Cracovii ogromna , pilkarze rowniez prze szczesliwi , niektorzy w koszolkach Kolejorza po meczu swietowali smile Ale chcialem Wam zaznaczyc , DLA NAS SEZON SIE JESZCZE NIE SKONCZYL , do pelni rewanzy i szczescia potrzebujemy jeszcze jednego meczu ! AVE !
Posted by: royalflush

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 19:27

Gdyby Lech grał cały sezon po wynajmowanych boiskach inaczej byście śpiewali, a puchary pewnie na Wiedniu by się skończyły.
Posted by: haczyk

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 19:37

Poczekajmy do jutra z werdyktem bo widzę że konsternacja jest już taka jakby w następny piątek miało być losowanie grup ligi mistrzów z udziałem Lecha...
Posted by: Giertyszek

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 19:37

Bo tak będzie.
Posted by: craax

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 19:46

Originally Posted By: royalflush
Gdyby Lech grał cały sezon po wynajmowanych boiskach inaczej byście śpiewali, a puchary pewnie na Wiedniu by się skończyły.

Ale nie gral !!!! Sami sobie winni jestescie , ze budowa Waszego stadionu jest wysmiewana juz nawet w brytyjskich mediach !! O co ten zal i do kogo ?
Posted by: Fro_Lech

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 19:47

Jakim znowu Wiedniu ?
Na pewno nie Lecha wina, że remont stadionu Wisły tyle trwa smile Wiem, wiem trzeba znaleźć kolejny "argument" przeciwko. Zdaje się, że Wisła miała 8 punktów przewagi przed rundą wiosenną...
Lech grał całą rundę jesienną we Wronkach (bezpośredni mecz z Wisłą też się tam odbył).
Posted by: Amir_Khan

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 20:24

Prawda jest taka ze Wisla to frajersko oddala w dziecinnym stylu.
Sytuacja podobna do ubieglorocznego sezonu z tym ze w tym roku bedzie zamiana rol i to Lech przescignie Wisle smile
Posted by: Majtikroko

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 20:40

Fakty sa takie ze Wisla na wiosne jest slabsza od Lecha. W tym roku tylko Poznan zasluzyl na mistrza. Jest wybijajaca sie druzyna na tle wszystkich i bedzie mistrzem.
Posted by: AMATORnowicjusz

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 20:54

A mam takie pytanie Heniek Kasperczak ma zostac w Wisle bo widze fajny zaklad w sumie jestem bardzo zdziwiony kursami na niego i chcialbym poznac Wasze zdanie dzieki
Posted by: mcben

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 21:22

skonczmy gadac o tym co bylo, lub mogloby byc, gdyz nie od tego jest ten dzial. pomowmy raczej o tym co bedzie w sobote.

kursy na lecha zdecydowanie za niskie, teraz - 1.2
calkowicie niewarty gry, zwlaszcza, ze zaglebie walczy o pieniadze, do gory juz nie pojdzie, ale moze spasc, w przypadku przegranej, nawet o kilka miejsc nizej co bedzie jednoznaczne z utrata prawie 1mln zlotych przez klub. dlatego zarzad juz motywuje pilkarzy w postaci dodatkowych premii.

pie... zaglebie jakby nie moglo oddac nam tego meczu smile

sedzia: robert malek
chyba czolowy sedzia naszego kraju
wyznaczony ostatnio do prowadzenia 3 meczy w lidze europejskiej
nie wydaje mi sie zeby to on okazal sie glownym tworca wydarzen w sobotniej konfrontacji. z afery z fryzjerem wyszedl wrecz zwycieski wiec po osobistym sukcesie i awansie zawodowym postara sie zapewne przejsc niezauwazony przez mecz
i mam nadzieje ze tak jak w przypadku meczu ze slaskiem bedzie szczesliwy dla lecha

pogoda:
brak deszczu, zachmurzenie z przejasnieniami - lech bedzie mogl grac swoja pilke !+!

wszystko wskazuje na lecha, ale kurs jak napisalem zdecydowanie za niski - wiec pieniedzy na lecha nie dam

dam na x2 - tylko dlatego ze bede na stadionie i jakby sobota miala sie skonczyc totalna katastrofa to chce, zeby chociaz wygrana mi ja minimalnie zmniejszyla

HEJ KOLEJORZ! SOBOTA BALETY DO RANA! STARY RYNEK! MAJSTER W POZNANIU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Posted by: mcben

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 21:32

widzi ktos z was cos ciekawego do grania na sobote?
ja jakos przygladam sie od chwili i nie moge sie na nic zdecydowac
Posted by: hugo_

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 21:36

cięzko, naprawdę ciężko coś wybrać.
Posted by: AMATORnowicjusz

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 21:48

Mi tam sie nasuwa Korona - Ruch 1X i Legia - Belchatow 1 ale dlaczego moze nie bede pisal bo po co mam sie wystawiac na drwiny smile
Posted by: MarcoviaMarki

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 21:56

Legia - Bełchatów X2

Bo piłkarze Legii zrobią wszystko, żeby ich następcy nie grali w pucharach. Widać, że grają przeciwko klubowi. Bo nie wierzę, że to aż takie patałachy.

Korona - Ruch 1X

Koronie bardziej zależy na wyniku. Ruch też jakoś do tej Ligi Europejskiej niechętnie podchodzi.

A mógłby ktoś wkleić jakie premie dostają kluby za poszczególne miejsca? Bo wtedy trochę inaczej by się rozmawiało.
Posted by: royalflush

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 22:00

Originally Posted By: craax
Originally Posted By: royalflush
Gdyby Lech grał cały sezon po wynajmowanych boiskach inaczej byście śpiewali, a puchary pewnie na Wiedniu by się skończyły.

Ale nie gral !!!! Sami sobie winni jestescie , ze budowa Waszego stadionu jest wysmiewana juz nawet w brytyjskich mediach !! O co ten zal i do kogo ?



jaki żal i po co się prujesz? Podałem tylko trafny przykład a skoro tak się licytujesz Lech jeszcze nie ma majstra więc zbastuj
Dyskusja idzie w dobre większość już widzi Lecha w finałach LM a prawda jest taka że Lech to nie to samo co rok temu, całą ich zajebistość równacie miarą miernej gry Wisły
Posted by: Krystian

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 22:02

Originally Posted By: royalflush
Originally Posted By: craax
Originally Posted By: royalflush
Gdyby Lech grał cały sezon po wynajmowanych boiskach inaczej byście śpiewali, a puchary pewnie na Wiedniu by się skończyły.

Ale nie gral !!!! Sami sobie winni jestescie , ze budowa Waszego stadionu jest wysmiewana juz nawet w brytyjskich mediach !! O co ten zal i do kogo ?



jaki żal i po co się prujesz? Podałem tylko trafny przykład a skoro tak się licytujesz Lech jeszcze nie ma majstra więc zbastuj
Dyskusja idzie w dobre większość już widzi Lecha w finałach LM a prawda jest taka że Lech to nie to samo co rok temu, całą ich zajebistość równacie miarą miernej gry Wisły


nic dodac nic ujac piwo
Posted by: macq

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 22:17

Originally Posted By: MarcoviaMarki
A mógłby ktoś wkleić jakie premie dostają kluby za poszczególne miejsca? Bo wtedy trochę inaczej by się rozmawiało.


Za 16 miejsce (ostatnie) 200 tysięcy premii, za każde wyższe miejsce o 200 tysięcy więcej aż do 3,2 mln za mistrzostwo. Czyli idzie to tak:
1 - 3,2 mln
2 - 3,0 mln
...
14 - 600 tys.
15 - 400 tys.
16 - 200 tys.

Dlatego jest o co walczyć boks

Mam nadzieję, że kurs na Arke będzie spadał, tak żebym na 1X Śląska miał kurs 1,70 tongue
Dlaczego Śląsk nie przegra?
- obecnie zajmuje 11 miejsce, ale tak naprawdę ma szansę na awans aż na 6. Różnica w premii wynosi równy 1 mln zł. Poza tym piłkarze walczą o premie meczowe.
- kibice obu zespołów łagodnie pisząc nie przepadają za sobą (wystarczy przypomnieć np. bójkę z roku 2003). Akurat kibice z Wrocławia potrafią wpłynąć na zawodników, już dwukrotnie podczas tej rundy odwiedzali piłkarzy na trenigach...
- Śląsk ma za sobą nieudaną rundę, na pewno pojawiły/ pojawią się słuchy o zwolnieniu trenera Tarasiewicza. Trener dobrym ostatnim meczem (i awansem w tabeli) może załagodzić głosy o słabej rundzie a może nawet uratować swój stołek.
- ponadto podobają mi się wypowiedzi samych piłkarzy. Mila mówi, że ten mecz to jak dla niego derby, ponieważ zaczynał kopać w Lechii, Sztylka dodaje, że są lepszym zespołem i ten mecz wygrają.

Arka mimo porażki czy remisu ze Śląskiem nie musi spaść z ligi, bo przecież zwycięstwo Piasta wcale nie jest takie pewne. Tymbardziej, że grają z "braćmi" Arki czyli drużyną Cracovii.
Posted by: AMATORnowicjusz

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 23:35

nie zebym negowal typ ale tak pomysl przez chwile co ma mowic Mila czy Sztylka ze sie poloza i ze w dupie maja ten mecz? Jasne ze nie sluchanie zawodnikow co mowia do prasy czy Tv to jest najgorsza rzecz ktora mozna sie sugerowac zejdzcie na ziemie ....
Posted by: Marian

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 14/05/2010 23:47

Amator widocznie nie wiesz jakie panują relacje między Śląskiem a Arką i nie mówię tu tylko o kibicach wink nie ma mowy żeby WKS puścił ten mecz, dlatego tak jak napisałem wcześniej, a teraz macq 1X trzeba brać, bo kurs ładny!
Posted by: royalflush

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 15/05/2010 00:05

Skoro składają deklaracje to może zagrają, bo po co mieli by to robić, nikt ich nie szarpie za włosy do takich wypowiedzi
Bełchatów jakoś u siebie wygrywał mimo że mieli ,,mata,, na 5 pozycji a Śląsk w tym roku nie zdobył 3 pkt we Wrocławiu
Przed sezonem mieli inne aspiracje, więc powinni zagrać o lepszą lokatę pieniądze no i dla kibiców, bierne postawy w takich meczach prowokują tylko do skandali a Arka to nie drużyna która może sobie przyjechać od tak i pyknąć Śląska na ich boisku notując w 3 ostatnich kolejkach 3/4 zwycięstw zanotowanych przez cały sezon
Posted by: ślimak

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 15/05/2010 00:06

Marian, czyli potwierdzasz to, co mówią moi znajomi z Wrocławia, że to ma być rewanż za różne zaszłości sprzed lat. I pewnie nie ma znaczenia, że w ówczesnym Śląsku grało chyba niewielu obecnych piłkarzy, jeśli w ogóle ktokolwiek grał
Posted by: Marian

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 15/05/2010 00:27

Originally Posted By: ślimak
Marian, czyli potwierdzasz to, co mówią moi znajomi z Wrocławia, że to ma być rewanż za różne zaszłości sprzed lat. I pewnie nie ma znaczenia, że w ówczesnym Śląsku grało chyba niewielu obecnych piłkarzy, jeśli w ogóle ktokolwiek grał
potwierdzam!
w punktach wymienię dlaczego warto grać na Śląsk:

1) kluby się nie lubią, za to co zrobiła Arka parę lat temu (kupując sędziego)
2) kibice się nie trawią (a że gra się dla kibiców, to też trzeba brać pod uwagę, świadczy o tym wypowiedź Mili który traktuje ten mecz jak debry)
3) kasa za zwycięstwo
4) większa kasa za wyższą pozycję na końcu, a przy założeniu że Śląsk wygra, to WKS wyprzedzi Lubin (bo Lech w końcu chce zostać mistrzem) Koronę Kielce (zakładam że Ruch będzie walczył na całego, bo grają o puchary), Lechię lub Jagę (a przy remisie obie drużyny) no i zostaje Bytom który gra z Polonią i też raczej nie zdobędzie kompletu punktów. Tak więc jak wyżej kolega słusznie zauważył Śląsk ma szanse na 6 miejsce! Dlatego warto grać co najmniej 1X wink
Posted by: hugo_

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 15/05/2010 03:51

Originally Posted By: Kiero1290
Originally Posted By: Cendruś
Taka mała ciekawostka...Pilkarze Polonii jak na profesjonalistow przystalo po meczu z Legia poszli swietowac zwyciestwo w warszawskim klubie Enklawa, a dzisiaj wieczorem rowniez imprezuja...tym razem spoznione urodziny Łukasza Trałki.

W weekend mecz Polonia B. - Polonia W. -> jedni i drudzy pewni utrzymania, czyli podstawowe cele zostaly osiagniete.

Polonia Warszawa gra o wysokie premie.


możesz napisać o jakie premier Ci chodzi ? Za zdobycie wyższego miejsca w lidze czy mają coś obiecane od Wojciechowskiego?
Posted by: MarcoviaMarki

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 15/05/2010 05:06



piwo Tobet
Posted by: janiszelk

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 15/05/2010 06:17

Jesli chodzi Panowie o wyzsze miejsce w tabeli i o kase za to,to jest to kasa dla klubu nie dla zawodnikow do podzialu....wiadomo nie od dzis ze Krauze da zawodnikom za utrzymanie pol miliona,jak na polskie realia to spora kasa,nie ukrywajmy tez ze wiekszosc zawodnikow Arki i Slaska zna sie...Pozatym od kilku spotkan za kazde zwyciestwo dostaja nastepne sto tysiecy...wiec jest czym sie dzielic i za co pobalowac....daje 90 procent ze Arka to wygra,jesli nie to zaczne wierzyc ze w naszej lidze powoli przychodzi normalnosc....ale watpie w to...w ubieglym roku Arka zapewnila sobie byt w Ekstraklasie w ostatniej kolejce i tak zapewne bedzie i teraz.....Zapomnijmy o gadkach Mili i o starych animozjach,kasa jest kasa,a pobalowac kazdy lubi...
Posted by: craax

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 15/05/2010 06:52

Oj sympatycy Wisly , ciezko wam przyjac porazke z godnoscia i spojrzec prawdzie w oczy frown Zbyt wiele lat mieliscie z gorki i nagle sie odwraca i odrazu jest problem , przykre , naprawde przykre , ale w sumie , LATA MI TO smile

Na ta kolejke polecam Lech -1,5 , Cracovia x2 !!
Posted by: AMATORnowicjusz

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 15/05/2010 14:27

Originally Posted By: janiszelk
Jesli chodzi Panowie o wyzsze miejsce w tabeli i o kase za to,to jest to kasa dla klubu nie dla zawodnikow do podzialu....wiadomo nie od dzis ze Krauze da zawodnikom za utrzymanie pol miliona,jak na polskie realia to spora kasa,nie ukrywajmy tez ze wiekszosc zawodnikow Arki i Slaska zna sie...Pozatym od kilku spotkan za kazde zwyciestwo dostaja nastepne sto tysiecy...wiec jest czym sie dzielic i za co pobalowac....daje 90 procent ze Arka to wygra,jesli nie to zaczne wierzyc ze w naszej lidze powoli przychodzi normalnosc....ale watpie w to...w ubieglym roku Arka zapewnila sobie byt w Ekstraklasie w ostatniej kolejce i tak zapewne bedzie i teraz.....Zapomnijmy o gadkach Mili i o starych animozjach,kasa jest kasa,a pobalowac kazdy lubi...




Dokladnie wyjales mi to ust probowalem to napisac kilka postow wczesniej z tym ze nie tak dosadnie ale niektorzy nie rozumieja wola czytac wywiady z sebkiem mila ale jak bedzie okarze sie dzis popoludniu smile
Posted by: rwtw

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 15/05/2010 15:47

Originally Posted By: MarcoviaMarki


piwo Tobet


Nie gram w Tobet , ale jesli rzeczywiście takie zakłady są wystawione i mozna to grać jako ako ,(k. 1,30) to jest to najlepsza na rynku lokata długoterminowa. Ale znając zycie nie pogra sie tego za jakies normalne pieniądze .
Posted by: Patricu$

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 15/05/2010 16:54

SLASK - ARKA smile

( tekst ze strony Slaska Wrocław!)


Wrocławska trauma gdynian

Arka Gdynia tylko raz nie przegrała we Wrocławiu meczu w ekstraklasie. 35 lat temu zremisowała na Stadionie Olimpijskim (1:1), by potem ulec Śląskowi 7 razy z rzędu. Tamto spotkanie jest do dziś jedynym rozegranym nad Odrą w maju, remisem zakończył się także majowy pojedynek przed rokiem w Trójmieście. W sobotę oba kluby w elicie zmierzą się po raz 3. Tego dnia przy Oporowskiej grały jedynie półtora roku temu. 15. dnia miesiąca WKS przegrał u siebie w 13 meczach tylko z Wisłą Kraków (0:1) w październiku 2000 r.
Dla gdynian stadion przy Oporowskiej jest w ekstraklasie niezdobytą twierdzą. Arka przegrała tu wszystkie 4 boje, Bałtyk komplet 7. Do tego „Arkowcy” mogą doliczyć 2 porażki na Olimpijskim. Jedyny raz klub z tego miasta wywiózł punkt z Wrocławia 21 maja 1975 r., kiedy to na strzał Waldemara Tandeckiego odpowiedział Tadeusz Pawłowski.

Od tamtej pory aż do poprzedniego sezonu te zespoły nie rywalizowały ze sobą w najwyższej klasie rozgrywkowej w maju. Rok temu po dramatycznej potyczce padł w Gdyni remis (3:3). Bramki dla Śląska zdobyli wówczas Sebastian Dudek, Tomasz Szewczuk i Marek Gancarczyk, zaś dla gospodarzy Zbigniew Zakrzewski, Grzegorz Niciński oraz samobójczą Jarosław Fojut.
Z Arką najczęściej graliśmy w niedziele. Najbliższy mecz będzie dopiero 4. sobotnim w elicie. Wiosną `77 przegraliśmy w Gdyni (0:2) po golach Wiesława Kwiatkowskiego i Janusza Kupcewicza. Kolejne 2 odbyły się w minionych rozgrywkach. Prócz wyżej opisanego wyjazdowego wygraliśmy u siebie (2:1) dzięki trafieniom Sebastiana Mili i Szewczuka. Do wyrównania doprowadził wówczas Anderson.
W XXX kolejce wrocławianie wyjątkowo rzadko remisują. Na 24 spotkania taki rezultat zdarzył się raptem dwukrotnie. W 1991 r. w Dębicy podczas zawodów z Igloopolem (2:2) oraz 10 lat później w bezbramkowej wrocławskiej potyczce z Widzewem Łódź. Rekordowa jest za to liczba porażek na własnym stadionie w tej serii spotkań (7), ale aż 4 z nich przypadają na sezony, kiedy do końca rozgrywek pozostały jeszcze 4 mecze. Inne zaś zostały poniesione z: Pogonią (1:2) w 1974 r., „Białą Gwiazdą” (0:1) 8 lat później oraz Zagłębiem Lubin (0:2) 22 lata temu.
Przed 30 laty (dokładnie 15 czerwca) „Wojskowi” w ostatnim pojedynku sezonu gościli Arkę i potrzebowali remisu do zapewnienia sobie startu w europejskich pucharach. Gdynianie w obu połowach obejmowali prowadzenie, a to za sprawą swoich najskuteczniejszych strzelców w pierwszoligowych meczach ze Śląskiem: Tomasza Korynta i J.Kupcewicza. Do wyrównania doprowadzali jednak Zygmunt Garłowski oraz na kwadrans przed końcowym gwizdkiem Pawłowski, zaś wynik ustalił Janusz Sybis w 87. minucie.
15. maja wrocławianie mierzyli się w ekstraklasie z Legią Warszawa (0:0) w 1976 r. na Stadionie Olimpijskim oraz w Zabrzu z Górnikiem (2:2) równo 20 lat później. Tego dnia miesiąca WKS spisuje się znakomicie, szczególnie przed własną publicznością, gdzie odnieśli 7 zwycięstw przy 5 remisach i jedynej wpadce 10 lat temu z krakowską Wisłą (0:1) po golu grającego jeszcze jesienią w Arce Nicińskiego...


hmmmm takze moze to cos Wam pomoże:) pozdrawiam
Posted by: Legia

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 15/05/2010 17:21

futbol ŚLĄSK-ARKA

powiem tak kursy oscylują wokół początkowego pułapu wyznaczonego przez Tobet , to oznacza że wielkie kwoty nie idą w ruch , fama od piłkarzy nie poszła , sami grubo nie grają

w Pinku macie 2,3 , jakby ten mecz miał być ustawiony taki kurs byście na parę godzin przed meczem zobaczyli jak świnia niebo...


po co zaklinać rzeczywistość i pisać że według kogoś na 90% mecz wejdzie... jeśli Arka wygra to po sportowej walce moim zdaniem.

z kursów można wiele wyczytać , a te póki co przeczą spiskowej teorii , no ale jak ktoś grubo pograł niewspółmiernym do ryzyka kursem to niech sobie wmawia dla lepszego samopoczucia że mecz ustawiony...

Posted by: Kukis

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 15/05/2010 17:30

Originally Posted By: rwtw
Originally Posted By: MarcoviaMarki


piwo Tobet


Nie gram w Tobet , ale jesli rzeczywiście takie zakłady są wystawione i mozna to grać jako ako ,(k. 1,30) to jest to najlepsza na rynku lokata długoterminowa. Ale znając zycie nie pogra sie tego za jakies normalne pieniądze .


Dokładnie na 31% lokata bo można grać ako tongue
Posted by: royalflush

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 15/05/2010 18:14

Originally Posted By: craax
Oj sympatycy Wisly , ciezko wam przyjac porazke z godnoscia i spojrzec prawdzie w oczy frown Zbyt wiele lat mieliscie z gorki i nagle sie odwraca i odrazu jest problem , przykre , naprawde przykre , ale w sumie , LATA MI TO smile
Na ta kolejke polecam Lech -1,5 , Cracovia x2 !!


Od 06/07 nic nie było z górki zajeliśmy wtedy 8 miejsce i od tej pory Wisła jako kolektyw nic nie prezntuje, więc przestań interpretować wszystko do swoich potrzeb.
Do pucharów lepiej podejść z dystansem bo Lech rok temu na Wiśle (gdzie nasz bilans w całym sezonie wynosił 13-1-1) strzelał 4 gole to teraz na Suchych Stawach gdzie wygrywa Arka Korona a remisują Pasy nie wie co robić
Rok temu Lech nie miał majstra bo lekceważył slabych rywali a co grał to każdy wie.
Trafią na drużyne na gazie z równie słabej ligi jak nasza i tyle będzie z pucharów.
Zresztą Wiśle do powrotu na R22 też nie daje żadnych rewelacji
Posted by: TriumfWoli

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 15/05/2010 20:20

Originally Posted By: Patricu$
SLASK - ARKA smile

( tekst ze strony Slaska Wrocław!)


Wrocławska trauma gdynian

Arka Gdynia tylko raz nie przegrała we Wrocławiu meczu w ekstraklasie. 35 lat temu zremisowała na Stadionie Olimpijskim (1:1), by potem ulec Śląskowi 7 razy z rzędu. Tamto spotkanie jest do dziś jedynym rozegranym nad Odrą w maju, remisem zakończył się także majowy pojedynek przed rokiem w Trójmieście. W sobotę oba kluby w elicie zmierzą się po raz 3. Tego dnia przy Oporowskiej grały jedynie półtora roku temu. 15. dnia miesiąca WKS przegrał u siebie w 13 meczach tylko z Wisłą Kraków (0:1) w październiku 2000 r.
Dla gdynian stadion przy Oporowskiej jest w ekstraklasie niezdobytą twierdzą. Arka przegrała tu wszystkie 4 boje, Bałtyk komplet 7. Do tego „Arkowcy” mogą doliczyć 2 porażki na Olimpijskim. Jedyny raz klub z tego miasta wywiózł punkt z Wrocławia 21 maja 1975 r., kiedy to na strzał Waldemara Tandeckiego odpowiedział Tadeusz Pawłowski.

Od tamtej pory aż do poprzedniego sezonu te zespoły nie rywalizowały ze sobą w najwyższej klasie rozgrywkowej w maju. Rok temu po dramatycznej potyczce padł w Gdyni remis (3:3). Bramki dla Śląska zdobyli wówczas Sebastian Dudek, Tomasz Szewczuk i Marek Gancarczyk, zaś dla gospodarzy Zbigniew Zakrzewski, Grzegorz Niciński oraz samobójczą Jarosław Fojut.
Z Arką najczęściej graliśmy w niedziele. Najbliższy mecz będzie dopiero 4. sobotnim w elicie. Wiosną `77 przegraliśmy w Gdyni (0:2) po golach Wiesława Kwiatkowskiego i Janusza Kupcewicza. Kolejne 2 odbyły się w minionych rozgrywkach. Prócz wyżej opisanego wyjazdowego wygraliśmy u siebie (2:1) dzięki trafieniom Sebastiana Mili i Szewczuka. Do wyrównania doprowadził wówczas Anderson.
W XXX kolejce wrocławianie wyjątkowo rzadko remisują. Na 24 spotkania taki rezultat zdarzył się raptem dwukrotnie. W 1991 r. w Dębicy podczas zawodów z Igloopolem (2:2) oraz 10 lat później w bezbramkowej wrocławskiej potyczce z Widzewem Łódź. Rekordowa jest za to liczba porażek na własnym stadionie w tej serii spotkań (7), ale aż 4 z nich przypadają na sezony, kiedy do końca rozgrywek pozostały jeszcze 4 mecze. Inne zaś zostały poniesione z: Pogonią (1:2) w 1974 r., „Białą Gwiazdą” (0:1) 8 lat później oraz Zagłębiem Lubin (0:2) 22 lata temu.
Przed 30 laty (dokładnie 15 czerwca) „Wojskowi” w ostatnim pojedynku sezonu gościli Arkę i potrzebowali remisu do zapewnienia sobie startu w europejskich pucharach. Gdynianie w obu połowach obejmowali prowadzenie, a to za sprawą swoich najskuteczniejszych strzelców w pierwszoligowych meczach ze Śląskiem: Tomasza Korynta i J.Kupcewicza. Do wyrównania doprowadzali jednak Zygmunt Garłowski oraz na kwadrans przed końcowym gwizdkiem Pawłowski, zaś wynik ustalił Janusz Sybis w 87. minucie.
15. maja wrocławianie mierzyli się w ekstraklasie z Legią Warszawa (0:0) w 1976 r. na Stadionie Olimpijskim oraz w Zabrzu z Górnikiem (2:2) równo 20 lat później. Tego dnia miesiąca WKS spisuje się znakomicie, szczególnie przed własną publicznością, gdzie odnieśli 7 zwycięstw przy 5 remisach i jedynej wpadce 10 lat temu z krakowską Wisłą (0:1) po golu grającego jeszcze jesienią w Arce Nicińskiego...


hmmmm takze moze to cos Wam pomoże:) pozdrawiam


Ha ha , o meczach z przed 35 lat to pamietaja,bo to ekstraklasa i ładnie statystyka wyglada.A to gdzie było ,w Olsztynie ?
Polish 2nd league 2002/2003
Slask - Arka 0:5

Kurs spadł z 3.50 na 3.0 w ciagu nocy,chyba sporo poszło na 1X smile
Posted by: royalflush

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 15/05/2010 20:58

Można też pomyśleć na stawianie w paru meczach (w której połowie padnie więcej bramek) mam na myśli właśnie Wrocław, Gliwice, Kraków, może Kielce.
Jak w pierwszej połowie gra może być zachowawcza to w drugiej części powinno być więcej ryzyka, nerwów no i błędów, choć jak wiadomo postawa paru drużyn jest uzależniona od innych wyników
Posted by: wwwujek

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 15/05/2010 21:00

Powtórzę raz jeszcze, zostawcie sobie dzisiejsze mecze na live!
W każdym z dzisiejszych meczy traficie kurs minimum @2 lekko..
Posted by: Fro_Lech

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 15/05/2010 21:02

Originally Posted By: Krystiann
Originally Posted By: royalflush
Originally Posted By: craax
Originally Posted By: royalflush
Gdyby Lech grał cały sezon po wynajmowanych boiskach inaczej byście śpiewali, a puchary pewnie na Wiedniu by się skończyły.

Ale nie gral !!!! Sami sobie winni jestescie , ze budowa Waszego stadionu jest wysmiewana juz nawet w brytyjskich mediach !! O co ten zal i do kogo ?



jaki żal i po co się prujesz? Podałem tylko trafny przykład a skoro tak się licytujesz Lech jeszcze nie ma majstra więc zbastuj
Dyskusja idzie w dobre większość już widzi Lecha w finałach LM a prawda jest taka że Lech to nie to samo co rok temu, całą ich zajebistość równacie miarą miernej gry Wisły


nic dodac nic ujac piwo


Pieprzycie bzdury, że aż ręce opadają. Zestaw sobie tabelę rundy wiosennej. Lech 1 miejsce - 9 zwycięstw, 3 remisy, 0 porażek. Nie dziwne, że w tej rundzie wygląda to bardzo dobrze, bo jest bardzo dobrze. Mamy przepraszać, że gracie piach w tej rundzie ? Nie zamierzamy. Rok temu Lech grał inaczej, nie grał tylko 1 napastnikiem, ale śmiem twierdzić, że wtedy nie wyglądało to tak dobrze jak teraz.
Patrzysz na mecz Wisła-Lech przez pryzmat meczów Wisła-Arka itp. Wisła do tych spotkań podchodziła z zupełnie innym nastawieniem. Wisła gra otwartą piłkę, a przeciwko Lechowi tego nie zaprezentowała. Lech również nie nastawił się na atak i dlatego mecz wyglądał tak jak wyglądał.

Jasna sprawa - Lech jeszcze nie zdobył mistrzostwo. Poczekajmy do 19....
Posted by: royalflush

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 15/05/2010 21:18

Zgodzę się że macie bogatą rundę jeżeli chodzi o dorobek punktowy a Wisła aż za dobry, ale rok temu jak Lech wychodził na mecz to gołym okiem było widać kto zdobędzie 3pkt choć czasami to nie wychodziło.
Teraz wygrywacie we Wrocławiu 0-3 i każdy kto nie oglądał meczu pomyśli ,no Lech zagrał zajebisty mecz, a dobrze wiesz jak było
O Chorzowie i paru innych meczach już nie wspomnę.
I nie rozkminiam kto ma zdobyć tytuł, tylko o pucharach bo Lech i WIsła w nich zagrają
A jak puścicie Lewandowskiego i Peszko to tylko życzyć krzyżyk na drogę
Posted by: end

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 15/05/2010 21:41

Pojedynek Wisły z Odrą będzie sędziował Tomasz Mikulski z Lublina. W meczu Lecha z Zagłębiem Lubin, który rozstrzygnie losy mistrzowskiego tytułu, gwizdał będzie Robert Małek z Zabrza.

Smiech na sali. Kto miał złudzenia, juz miec nie powinien.
Lodóweczka dla małeczka...
Posted by: lajkonik

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 15/05/2010 22:13

Originally Posted By: end
Pojedynek Wisły z Odrą będzie sędziował Tomasz Mikulski z Lublina. W meczu Lecha z Zagłębiem Lubin, który rozstrzygnie losy mistrzowskiego tytułu, gwizdał będzie Robert Małek z Zabrza.

Smiech na sali. Kto miał złudzenia, juz miec nie powinien.
Lodóweczka dla małeczka...


wisla sama sobie strzelila samoboja... laugh takiego gola jak jop raczej nikt by nie strzelil jak by chcial... grin nie powiesz ze tam tez bylo "bez zludzen"...
Posted by: szuwi1

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 15/05/2010 22:15

I chyba mecz w Kielcach sędzia z Wawy, nie mam generalnie jakichś podejżeńm ale nie rozumiem, po co tworzyć nerwówkę, choć to PZPN - nie wymagajmy od nich zbyt wiele ,,,|_
Posted by: Marian

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 16/05/2010 03:11

no i Śląsk uciszył tu parę osób które były pewne że Arka wygra laugh
Posted by: royalflush

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 16/05/2010 03:17

Wisła drugą połowe grała jak kapeć ale już wiedzieli że Lech prowadzi 2-0
Pierwsze 45 Wiślacy nawet w niezłym tępie pije do tego że Odra nic nie zrobiła w tym meczu żeby się utrzymać, chodzili z rogalem na ryju laugh
Posted by: royalflush

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 16/05/2010 03:18

tępie to to napisałem laugh
Posted by: Bullet

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 16/05/2010 03:18

Originally Posted By: Marian
no i Śląsk uciszył tu parę osób które były pewne że Arka wygra laugh


Ciekawe czy byś wstawiał tą buźkę jakby sędzie podyktował EWIDENTNEGO karnego dla Arki 2 połowie za rękę w polu karnym Śląska.

A Arka uciszyła tu parę osób meeega pewnych jej spadku laugh Dzięki Cracovia, Piast otzrymał nauczkę za frajerstwo z zeszłego sezonu i nawet Lechii pomoc na nic się zdała laugh. Zresztą czemu Arka miała spaść skoro zarówno od Odry (2-0, 1-2), Piasta (2-2. 2-0) czy nawet Cracovii (1-1, 2-0) była lepsza?
Posted by: Marian

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 16/05/2010 03:33

Originally Posted By: Bullet
Originally Posted By: Marian
no i Śląsk uciszył tu parę osób które były pewne że Arka wygra laugh


Ciekawe czy byś wstawiał tą buźkę jakby sędzie podyktował EWIDENTNEGO karnego dla Arki 2 połowie za rękę w polu karnym Śląska.

A Arka uciszyła tu parę osób meeega pewnych jej spadku laugh Dzięki Cracovia, Piast otzrymał nauczkę za frajerstwo z zeszłego sezonu i nawet Lechii pomoc na nic się zdała laugh. Zresztą czemu Arka miała spaść skoro zarówno od Odry (2-0, 1-2), Piasta (2-2. 2-0) czy nawet Cracovii (1-1, 2-0) była lepsza?
Ty mi tu Bullet nie pisz co by było gdyby smile bo jak tak się chcesz bawić, to możemy też wrócić do poprzedniej kolejki i zacząć gdybać co by było gdyby sędzia uznał bramkę Głowackiego, lub co by było gdyby sędzia w meczu Ruch-Lech odgwizdał faul na zawodniku Niebieskich! nie ma co gdybać liczy się końcowy wynik i tyle! Więc cieszy mnie fakt, że Śląsk wygrał, że uciszyło to parę osób które były pewne wygranej Arki! Co do jednego masz rację, że Gdynianie uciszyły parę osób które skazywały ją na spadek smile
Posted by: javapl

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 16/05/2010 03:53

Marian, spójrz na dokonania Śląska w 2 rundzie, po prostu żenada jednym słowem. Z takim podejściem to Polsat i TVN Wam nie pomoże, nawet w awansie do pucharów. Dla mnie to Wy powinniście spaść z tej ligi razem z Odrą.
Posted by: Marian

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 16/05/2010 04:11

hehe powiedział co wiedział laugh nigdzie nie napisałem że Śląsk grał rewelacyjnie, wręcz przeciwnie, ganiałem ich za to jak grają (wystarczy jako poszukasz w poprzednich tematach). Mnie cieszy dzisiejsze zwycięstwo, ponieważ tak jak pisałem wcześniej byłem przekonany że Śląsk nie przegra i tak też się stało wink a Twoje gadanie o tym że powinniśmy spaść z ligi, no cóż pozostawię bez komentarza...patrząc skąd jesteś, sądzę że kibicujesz Pogoni i jedyne co mogę powiedzieć to to, że może uda Wam się awansować za rok, a jak nie za rok to za dwa wink tak więc do zobaczenia kiedyś tam w Ekstraklasie smile
Posted by: javapl

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 16/05/2010 04:23

Ja tam jestem za Spójnią Świdwin i tam też gram obecnie, a co do Pogoni, może za rok, może za dwa. Życzę im powodzenia. Ja nie napisałem nigdzie,że tak uważałeś, ale dla mnie Śląsk "zasłużył" na miano najgorszej drużyny wiosny, z takim składem, pieniędzmi grać taką lipę to wstyd.
Posted by: kardynal20

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 16/05/2010 04:28

Originally Posted By: javapl
Ja tam jestem za Spójnią Świdwin i tam też gram obecnie, a co do Pogoni, może za rok, może za dwa. Życzę im powodzenia. Ja nie napisałem nigdzie,że tak uważałeś, ale dla mnie Śląsk "zasłużył" na miano najgorszej drużyny wiosny, z takim składem, pieniędzmi grać taką lipę to wstyd.


moze opierdalal mecze zeby miec kase na nastepny sezon smile
Posted by: Kane1910

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 16/05/2010 04:28

Z takim składem? Oprócz Mili bardzo przeciętny (co było wyraźnie widać w tej rundzie)
Pieniędzmi? Chyba w wyobraźni - można je porównać do transferów w Legii w ostatnich latach - mają być (ale kiedy to nie wiadomo)
Posted by: Bullet

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 16/05/2010 04:40

Tabela wiosny:

1. Lech 13 33
2. Korona 13 22
3. Wisła 13 22
4. Ruch 13 21
5. Zagłębie 13 21
6. Bełchatów 13 20
7. Jagiellonia 13 18
8. Polonia W. 13 18
9. Legia 13 17
10. Odra 13 16
11. Cracovia 13 14
12. Śląsk 13 13
13. Arka 13 13
14. Polonia B. 13 13
15. Piast 13 11
16. Lechia 13 11
Posted by: Marian

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 16/05/2010 04:47

dokładnie, określenie co do Śląska "z takim składem" jest lekko nietrafione, z takimi pieniędzmi no cóż jak na razie Solorz nie zainwestował zbyt wielu $ na transfery, po prostu On ma inną myśl, powstanie Galeria wtedy będzie kasa! A jeśli już chcesz na siłę znaleźć zespół "z takimi pieniędzmi i z takim składem" który zasłużył na miano najgorszego zespołu to proponowałbym poszukać go w stolicy wink
ps. no to życzę Twojej Spójnii Świdwin awansu do ekstraklasy smile
Posted by: javapl

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 16/05/2010 04:48

Originally Posted By: Kane1910
Z takim składem? Oprócz Mili bardzo przeciętny (co było wyraźnie widać w tej rundzie)
Pieniędzmi? Chyba w wyobraźni - można je porównać do transferów w Legii w ostatnich latach - mają być (ale kiedy to nie wiadomo)


ale w poprzedniej jakoś grali bardzo dobrze (mówiło się o pucharach albo przynajmniej 5-6 miejscu), a w tej nagle co się stało, nagle zawodnicy stali się słabsi,że tak piszesz czy o co Ci chodzi? blush
Posted by: javapl

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 16/05/2010 04:51

Marian, z okręgówki do ekstraklasy to albo cudu albo fryzjera czy innego grabarza Nam potrzeba laugh laugh

Był awans do 3 ligi, ale pieniędzy miasto nie dało i trzeba ciułać się w okręgówce.

My o Legii teraz nie mówimy,bo to dno i metr mułu, a Śląsk to samo, tylko że pół metra mułu. Jedyna drużyna, o której nic nie mówiono w tej rundzie, poza 10 czy coś takiego meczami bez zwycięstwa. Dla mnie postawa drużyny żenująca w 2 części sezonu. Takie moje zdanie, nie musisz się z nim zgadzać wink
Posted by: Marian

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 16/05/2010 05:01

Originally Posted By: javapl
Marian, z okręgówki do ekstraklasy to albo cudu albo fryzjera czy innego grabarza Nam potrzeba laugh laugh

Był awans do 3 ligi, ale pieniędzy miasto nie dało i trzeba ciułać się w okręgówce.

My o Legii teraz nie mówimy,bo to dno i metr mułu, a Śląsk to samo, tylko że pół metra mułu. Jedyna drużyna, o której nic nie mówiono w tej rundzie, poza 10 czy coś takiego meczami bez zwycięstwa. Dla mnie postawa drużyny żenująca w 2 części sezonu. Takie moje zdanie, nie musisz się z nim zgadzać wink
Twoja wypowiedź świadczy o tym, że jednak był zespół gorszy w tej rundzie wink Zgodzę się z tym że Śląsk grał piach, ale żeby życzyć im spadku... ja tylko mam nadzieję że zostaną wyciągnięte wnioski z tej tragicznej rundy! Kilki grajków bym wypier... no i przede wszystkim potrzeba transferów: napastnik, a najlepiej dwóch, a także inne pozycję potrzebują wzmocnień!
A tak mówiąc już ogólnikowo, to jak ja widzę piłkarza który zarabia 40 czy 80tys miesięcznie (Łobodziński coś koło tego zarabia chyba) i snuje się po boisku, kompletnie jest nie przydatny to we mnie aż krew się gotuje! To jest niesamowite ile piłkarze zarabiają, za to co prezentują, brak mi słów na prawdę!
Posted by: Krystian

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 16/05/2010 05:34

http://www.wislakrakow.com/www/showarticle.php?articleid=23151
Posted by: javapl

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 16/05/2010 05:56

Marian, ależ ja nie życzę im źle, chodzi mi o to,że za postawę w tej rundzie powinni po prostu polecieć z ekstraklasy, ale tutaj liczą się dwie rundy i najsłabsi spadli. Wam by się przydało po 2-3 zawodników na każdą pozycję, jeśli myślą w zarządzie o czymś więcej niż środku tabeli. Przez chwilę sam myślałem,że Tarasiewicz to taki polski Mourinho, ale szybko się okazało, że jednak i trener i drużyna to zbieranina zwykłych, przeciętnych kopaczy, którzy za tą beznadzieję dostają kupę kasiory.
Posted by: kfjatek

Re: Ekstraklasa - Dwie ostatnie kolejki sezonu 2009/2010 - 18/05/2010 00:20

Trzeba ładnie zamknąć ten temat smile