Puchar UEFA - II kolejka (02.11)

Posted by: Bzyku

Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 26/10/2006 15:03

GRUPA A
19:00 PARTIZAN Belgrad - FC Livorno
19:45 Glasgow RANGERS - MACCABI Haifa

GRUPA B
20:00 TOTTENHAM Londyn - FC Brugge
20:30 DINAMO Bukareszt - BESIKTAS Stambuł

GRUPA C
19:00 GRASSHOPPERS Zurich - AZ 69 Alkmaar
20:30 SPORTING Braga - SLOVAN Liberec

GRUPA D
18:45 SC Heerenveen - Odense BK
20:00 RACING Lens - OSASUNA Pampeluna

GRUPA E
20:00 Blackburn ROVERS - FC Basel
20:00 AS Nancy - WISŁA Kraków

GRUPA F
20:30 SV ZULTE Waregem - SPARTA Praga
20:45 AJAX Amsterdam - AUSTRIA Wiedeń

GRUPA G
18:30 HAPOEL Tel-Aviw-Jafa - RAPID Bukareszt
20:15 FK MLADA Boleslav - PANATHINAIKOS Ateny

GRUPA H
20:45 US Citta de Palermo - Newcastle UNITED
21:00 CELTA Vigo - EINTRACHT Frankfurt
Posted by: cero

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 29/10/2006 09:07

na pierwszy rzut oka to
Nancy
Tottenham
Ajax
Alkmaar ( kurs 2.4 tuż to prezent )
w kazdym z tych przpypadkow roznica klas, nie ma sie cos oszukiwac a na dzien dzisiejszy jakichs znacznyh oslabien nikt nie ma
Ajax i Alkmaar ladnie sobie w lidze daja rade
Posted by: Barteus

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 29/10/2006 16:12

dolozylbym do tego palermo jeszcze i moze rangers-ow

panowie, a może tak jakieś argumenciki?
Posted by: Ignorator

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 29/10/2006 17:25

AS Nancy-Wisła Kraków 1
Sporting Braga-Slovan Liberec 1
Ajax Amsterdam-Austria Wiedeń 1
Najbardziej z tej trójki meczów podoba mi się typ przeciwko Wiśle. Nasze kluby piłkarskie nie umieją grać co trzy dni i myślę, że "Biała Gwiazda" dostanie baty od dobrze dysponowanego Nancy a także polegnie w Grodzisku gdzie tylko zremisuje swoje spotkanie. Tutaj zmęczenie wyjdzie z podopiecznych Dragomira Okuki. Z kolei Braga po wpadce i dość łatwiej przegranej (0:3) w pierwszej serii spotkań z AZ Alkmaar będzie chciała się zrehabilitować. Okazaja będzie ku temu bardzo dobra w meczu ze Slovanem Liberec. Oczywiście zarzucicie mi, że Slovan w pierwszej kolejce zremisował z triumfatorem Sevillą, ale trzeba podkreślić, że w tamtym spotkaniu Hiszpanie byli osłabieni i taki wynik konfrontacji nie był zbyt dużym zaskoczeniem. Do tego Braga to solidna drużyna portugalskiej Liga. Zwłaszcza na swoim boisku tutaj bilans (2-0-1). W ostatniej konfrontacji chciałem zatypować przeciwko Austrii Wiedeń, która poprostu jest słaba. Choć w ostatniej serii gier w Max. Bundeslidze w końcu wygrali to jedna miałem przyjemność dwukrotnie w tym sezonie oglądać mistrzów Austrii i mnie nie zachwycili dlatego chce zagrać przeciwko nim. "Jedna jaskółka wiosny nie czyni" a przegrana dotkliwa (1:4) z Waregem na własnym boisku jest tylko potwierdzeniem słabości tego zespołu. Do tego Ajax jest to naprawdę dobra drużyna, która lideruje Eredivisie a na własnym boisku ma bilans (4-0-0) czy coś więcej trzeba dodawać nie trzeba typować.

Oczywiście narazie po krótce opisałem te spotkania. W środku tygodnia jeszcze rozszerze te wątki. Czekam jeszcze na dzisiejszy mecz Lyon-Nancy aby zobaczyć jak Nancy poradzi sobie z jedną z lepszych ekip Europy.

Pozdrawiam Ignorator.
Posted by: Landzaat

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 29/10/2006 18:04

GRASSHOPPERS Zurich - AZ 69 Alkmaar 2

Tutaj typuję na Az, z kilku prostych przyczyn:

W lidze idą jak burza ( na początku sezonu wpadki i z PSV) ale ostatnio z Bragą 3-0, z Willemem 4-0 i dziś z Utrechtem 5-1. Jak widać mimo wyprzedaży większośći drużyny dalej grają bardzo dobrze. Oczekuję kursu w okolicach 1.9-2.2

AS Nancy - WISŁA Kraków 1

Albo 1 w całym meczu, albo, że Wisła nie strzeli. Gdyby nie Dolha to Wisła nie była by liderem OE. Po meczu z Blackburn zauważyłem, że w 2 połowie zabrakło im wyraźnie sił. Po dzisiejszym meczu z Lyonem zdecyduje się albo 1 albo Wisła nie strzeli.

AJAX Amsterdam - AUSTRIA Wiedeń 1

Hmm....różnica klas ogromna. Austria ma problemy finansowe i przekłada się to na gre w lidze, pucharach, a także drużynie rezerw. W ostatniej kolejce grałem przeciw Austrii X2, a tym razem zagram 1, albo Austria nie stzrzeli, bądź Ajax -1,5.
Posted by: kamilino19

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 30/10/2006 09:42

a co myslicie o meczu
Blackburn ROVERS - FC Basel

za dobrze Blackburn sie nie wiedzie...

West Ham U Blackburn 2 - 1
Blackburn Chelsea 0 - 2
Blackburn Bolton 0 - 1

a Basel:)

Grasshoppers Basel 1 - 2
Basel St. Gallen 2 - 1
Basel Feyenoord 1 - 1
Basel Aarau 3 - 1
Basel Rabotnicki 6 - 2


moj typ x2- 1.9 <sts>

pozdro
Posted by: mumin

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 30/10/2006 14:20

20:00 AS Nancy - WISŁA Kraków
ogladalem wczoraj mecz Lyon-Nancy i Nancy gralo bardzo dobrze. stworzylo kilka sytuacji. fakt mialo duzo szczescia(2 slupki). jednak z wisla sobie poradza. ja bym nie gral ze iwsla nic nie strzeli bo po ostatnich meczach wiadac ze maja niezla skutecznosci moga cos pyknac szczegolnie ze stalego fragmentu gry.ale jedynka to pewniak a i wspolczynnik calkiem niezly
Posted by: Przemyslanin

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 30/10/2006 14:33

Moim skromnym zdaniem Alkmaar moze mieć duze problemy z wywiezieniem 3 pkt z Zurychu . Nie oszukujmy sie Liga Holenderska to nie to samo co jeszcze pare lat temu ,pozatym Grasshoppers to nie druzyna pokroju Amici Wronki a Liga Szwajcarska jest z roku na rok silniejsza więc twoja pewnosc moze okazac sie zgubna ale obys sie mylil . Co do innych meczy to wydaje sie ze Celta Vigo powinna poradzic sobie u siebie z przecietnym Eintrachtem ( kurs ciakwy 1.7) Ajax raczej nie bedize mial problemu z bankrutem z Wiednia mozna by sprobowac handicapa .Pewniakiem wydaje sie rowniez Nancy no chyba ze chlopcom Okuki znow bedize dopisywalo szczescie. Co do meczy Blacburn i Bragi moga byc niepodzianki.
Posted by: h0oli

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 30/10/2006 16:05

GRUPA A
19:00 PARTIZAN Belgrad - FC Livorno

Quote:

Spinelli zachęcał trenera Daniele Arrigoniego, by w meczach Pucharu UEFA pozwolił zagrać rezerwowym. W czwartek Livorno zmierzy się w Belgradzie z Partizanem. "Zapewniam, że to ja będę ustalał skład, a nie Spinelli. Jeśli kilku podstawowych zawodników będzie odpoczywać, to dlatego, że często dokonuję rotacji w podstawowej jedenastce, a nie dlatego, że będę celowo osłabiał drużynę" - powiedział szkoleniowiec.




Całość tutaj

Co o tym sądzic, co zrobi Arrigoni? Z ciekawosci spojrzalem na bah czy ten mecz jeszcze jest i mimo tych wieści ...

Partizan Belgrad - Livorno 2,25 3,10 3,00
Posted by: Przemyslanin

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 30/10/2006 21:04

mówic moze rozne rzeczy ale to mecz ostatniej szansy dla Livorno i pilkarze napewno powalczą ,pozatym w lidze nie idzie im zle są bodajze na 7 miejscu więc dlaczego nie powalczyc w pucharach , owszem takie slowa moga zle sie odbic na gosciach ale ja w to osobiscie watpie pozatym jak to sie mowi Wlosi to Wlosi grac potrafia zwlaszcza na wyjazdach
Posted by: DJ SOSNA

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 31/10/2006 12:27

Trener zapewne tak czy inaczej da pograc kilku zawodnikom rezerwowym. Uważajcie jednak na granie przeciwko Livorno opierając się tylko na tym info. Przypominam bowiem że inny włoski zespół AC Parma (zespół bądz co bądz niżej notowany w Serie A) cały czas wystawia rezerwy (i to głębokie) w meczach pucharu UEFA a wyniki są bardzo dobre.

Pozdr.
DJ
Posted by: coupet

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 01/11/2006 10:44

Quote:

GRASSHOPPERS Zurich - AZ 69 Alkmaar 2

Tutaj typuję na Az, z kilku prostych przyczyn:

W lidze idą jak burza ( na początku sezonu wpadki i z PSV) ale ostatnio z Bragą 3-0, z Willemem 4-0 i dziś z Utrechtem 5-1. Jak widać mimo wyprzedaży większośći drużyny dalej grają bardzo dobrze. Oczekuję kursu w okolicach 1.9-2.2

AS Nancy - WISŁA Kraków 1

Albo 1 w całym meczu, albo, że Wisła nie strzeli. Gdyby nie Dolha to Wisła nie była by liderem OE. Po meczu z Blackburn zauważyłem, że w 2 połowie zabrakło im wyraźnie sił. Po dzisiejszym meczu z Lyonem zdecyduje się albo 1 albo Wisła nie strzeli.

AJAX Amsterdam - AUSTRIA Wiedeń 1

Hmm....różnica klas ogromna. Austria ma problemy finansowe i przekłada się to na gre w lidze, pucharach, a także drużynie rezerw. W ostatniej kolejce grałem przeciw Austrii X2, a tym razem zagram 1, albo Austria nie stzrzeli, bądź Ajax -1,5.




Absolutnie popieram te typy sam chciałem je napisać ale widze że ktoś mnie uprzedził. Uważam iż te 3 mecze połączone w kombos na jednym kuponie to naprawdę dobra sprawa. Zobaczymy jak będzie ale te 3 mecze są naprawde godne uwagi. Polecam !
Posted by: Ignorator

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 01/11/2006 11:38

AS Nancy
VS
Wisła Kraków
Typ: under 2,5 gola

W czwartkowy wieczór dojdzie już do drugiego spotkania naszej krakowskiej Wisły w fazie grupowej Pucharu UEFA. Niestety narazie "Biała Gwiazda" nie wykorzystała szansy i przegrała (1:2) z angielskim Blackburn Rovers na Reymnota. W tej kolejce spotkań podopiecznych Dragomira Okuki czeka ciężki wyjazd do francuskiego Nancy, które meczem z Wisłą rozpoczyna dopiero swoją przygodę z tym szczeblem rozgrywek. Nancy już w rozgrywkach Pucharu UEFA potrafiło bardzo miło zaskoczyć. Podopieczni Pablo Correi wyeliminowali z pierwszej rundy Pucharu UEFA faworyzowane Schalke Gelsenkirchen. Największe bronią Nancy jest ich gra obronna. Zespół traci naprawdę mało bramek. Do tego żadko zdarza się aby obrońcy Nancy popełnili jakiś błąd w tej formacji. Ostatnie spotkanie Ligue 1 z Olympigue Lyon może być tylko potwierdzeniem naszym słów i przemyśleń. Nikła przegrana (0:1) z czołowym zespołem Europy jest najlepszym świadectwem na siłę i możliwość tej drużyny. Zespół jest budowany już od kilku lat. Głównie w Nancy stawiają na młodzież i własnych wychowanków. Trzeba przyznać, że przynosi to bardzo dobre efekty. Nancy jest aktualnie na trzecim miejscu w tabeli Ligue 1. Do tego mają fantastyczny bilans na własnym boisku (5-1-0). Oprócz obrońców należy wyróżnić świetnie grającego bramkarza Oliviera Sorina. Wisła przed meczem powinna zwrócić uwagę na sposób rozgrywania akcji przez ekipy Nancy. Oglądając ostatnie spotkanie z Lyonem widać gołym okiem, że podopieczni Pablo Correi grają pressingiem na całej szerokości boiska. Każdy najmniejszy błąd w formacji defensywnej Wisły może zakończyć się bramką dla Nancy. Dlatego "Biała Gwiazda" musi uważać i być skoncentrowana przez całe 90 minut meczu. Nie może dojść do podobnej sytuacji jaka miała miejsce w meczu z Blackburn Rovers kiedy to Dariusz Dudka leżał i prawdopobnie udawał, że jest kontuzjowany. Wszyscy wiem jak to się skończyło. W Polsce jest tylko jedna ekipa ligowa, która potrafi zastosować tak agresywny pressing jak Nancy jest nią kielecka Korona. Dla piłkarzy Wisły polecam obejrzenie meczu Korona Kielce-Legia Warszawa (3:1). Wówczas "złocisto-krwiści" od pierwszych minut zaatakowali odbierali każdą piłkę, popełnili mało strat. Efekt był widoczny wygrana z mistrzem Polski - Legią Warszawa. "Wojskowi" wydaje się, że byli zaskoczeni grą Korony. Wisła nie może sobie pozwolić na podobne zaskoczenie ze strony Nancy. Jeśli chodzi o Wisłę to tutaj również mamy do czynienia z bardzo dobrą grą obronną. Zwłaszcza w ostatnich kolejkach wykazywał się Brazylijczyk Cleber. Dwie bramki strzelone w derbach stulecia z Cracovia są najlepszą wizytówką tego piłkarza. Dobra gra obronna połączona z wykorzystywaniem sytuacji podbramkowych. Ze złych wieści nie zagra na pewno w jutrzejszym meczu Nikola Mijailović, który musi pauzować. Najprawdopodobniej trener Dragomir Okuka zdecyduje się na wystawienie na lewej obronie Macieja Stolarczyka albo Michaela Thwaite. Jeśli chodzi o grę obronną Wisły to nie można zapomnieć o świetnej postawie w ostatnich kolejkach Orange Ekstraklasy bramkarza Emiliana Dolhy, który broni w sytuacjach bez nadziejnych. W ostatnim meczy dość gładko wygranym z Cracovią (3:0). To Dolha był bohaterem przy stanie (1:0) dla Wisły "Pasy" wzieły się do roboty i mieli dwie setki. Bramkarz Wisły obronił wszystkie sytuacje a jeden strzał miał miejsce z piątki. Obrona takich strzałów świadczy o tym, że Mariusz Pawełek na dłużej posiedzi na ławce rezerwowych. Nie wesoło przed meczem z Nancy wygląda atak Wisły. Zabraknie kontuzjowanego Branko Radovanovicia i Stanko Svitlicy, który nie został zgłoszony do UEFY. Trener Dragomir Okuka będzie miał tylko możliwość skorzystania z trzech napastników: Pawła Brożka, Jeana Paulisty i Pawła Kryszałowicza. Co gorsza napastnicy zawodzą w ostatnich meczach. Kolegów z ataku muszą wyręczać pomocnicy i obrońcy przy strzelaniu zwycięskich dla Wisły bramek.
Podsumowując obydwie ekipy bardzo dobrze radzą sobie we własnych ligach. Mają bardzo dobre obrony i świetnych bramkarzy. Niestety więcej plusów jest po stronie Nancy. Przede wszystkim jest to ekipa, która w tym sezonie 2006/2007 nie została pokonana na własnym stadionie. Z kolei Wisła ma problem z wygrywaniem meczów na wyjeździe. W Orange Ekstraklasie nie byli w stanie wygrać ani jednego meczu bilans (0-5-0) a grała z takimi ekipami jak choćby Łęczna. Jedyne zwycięstwo na wyjeździe pomijająć Puchar Polski i wygraną ze Świtem Nowym Dwór Mazowiecki "Biała Gwiazda" odniosła w Salonikach z Iraklisem (1:0) w regulaminowych 90 minutach. Dlatego faworytem będzie Nancy a under w tym spotkaniu wydaje się bardzo dobrą porpozycją.

Pozdrawiam
Posted by: lodzianin

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 01/11/2006 11:58

a ja sie zastanawiamna d takimi oto typami:
nancy-wisla sa dwie opcje ktore chce dac albo 1 wmeczu albo handicap 02 wydaje mi sie ze francuzi beda atakowac a wisla bedzie sie bronila do pzrerwy moze byc 0:0 ale w 2 polowie krakowianie jak zwykle opadna z sil i ich obrona bedize juz coraz mniej szczelna wiec licze na zwyciestwo nancy aleskromne zwyciestwo a moze wislacy nas czyms zaskocz a pozatym nie gram typow takich ktore wszyscy graja jesli ten typ nie wchodzi taki jeden na ktory jets straszny ciag to bukmacherzy maja duzy zysk wiec ja chyba jednak zagram handicap 02 remis zwyciestwo wisly lub wygrana nancy ale gora 1 bramka kurs 1.47

blacburn-basel anglicy w tabeli nie sa wysoko ale roznicaw skladach zawodnikow jest ogromna wlasne boisko wiec powinno byc win ale czy bedzi ja sie chyba skusze na 1

ajax-austria niewiem czy jets sens grac po takim kursie niby powinna byc 1 ale austria moze zgrac na 0:0

totenham-brugia sklad zdecydowanie lepszy wlasne angielskie boisko wiec nie widze innej opcji jak 1

waregem-sparta tu mi wychodzi remis ja ten typ dam tylko cos dostawie do 0 narazie mysle co i na ta chwile wychodzi mi 02 ale moze sie to zmienic na 10
Posted by: Landzaat

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 01/11/2006 13:38



Quote:

ajax-austria niewiem czy jets sens grac po takim kursie niby powinna byc 1 ale austria moze zgrac na 0:0





Ładnie mnie rozbawiłęś tym stwierdzieniem Tak oni potrafią grać na 0:0? Jak u siebie dostali 4 bramki od Waregem , to tym bardziej na wyjeździe z Ajaxem dostaną minimum 2
Posted by: Damien7

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 01/11/2006 14:06

Ja mam na swoim kuponie inny ciekawy typ. Celta Vigo v Frankfurt 1 @ 1.77. Obie jedenastki przegrały ostatnio w lidze. Pierwsi ulegli na własnym stadionie z wymagającą Sevillą 1:2, a gracze z Niemiec w Bundeslidze polegli na Alianz Arenie z bawarskim Bayernem. Celta de Vigo to bardzo sila ekipa u siebie potrafiącą grać zarazem efektownie jak i skutecznie. Frankfurt znacznie lepiej spisuje się w domu, dlatego też myśle, że atut własnego boiska wykorystają gospodarze. Typ warty zagrania . Osobiście polecam ...
Posted by: Damien7

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 01/11/2006 14:08

Posted by: codi

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 01/11/2006 14:23

Z Waregem, Austria nie zagrala na 0:0 dlatego dostali 4

Podobnie jak Damien zagram Celte. Przed Sevilla wygrali na wyjezdzie z Bilbao, wczesniej 3:2 u siebie z Valencia. Eintracht cienki w lidze, ktora jest jednak sporo slabsza od hiszpanskiej. Do tego ostatnio 1-2 z rezerwami Wlochow, wiec nie powinni wygrac z pelnym skladem Celty.

Do tego oczywiscie jak wiekszosc Nancy i Ajax. Nie widze tam mozliwosci na niespodzianki. Wychodzi ladny kuponik. Mozna sprobowac jeszcze Alkmaar, over w Glasgow.
Posted by: Damien7

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 01/11/2006 14:38

Prosze o usunięcie mojej wiadomosci numer "3", bo jestem tutaj od nie dawna i nie wiem jak się kasuje posty. A ten napisał mój brat podczas mojej nieobecności.

Moje typy na jutro w komplecie ;

...

musi wejść

to teraz usiadzcie z bratem ;-) i przynajmniej w dwoch slowach uzasadnijcie te typy

--
pzdr.bcn1899 *dale albo*
Posted by: skottie

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 01/11/2006 15:12

Ignorator,
dobra analiza meczu, ale polecam podszkolenie się z ortografii języka polskiego (zwłaszcza pisownię "nie" z różnymi częściami mowy). Nie wiem jak innych, ale mnie rażą byki ortograficzne.

A teraz do meczu, żeby nie było, że nie na temat.
Zastanawiam się już od początku tygodnia co zrobić z tym meczem. Nancy spisuje się rzeczywiście ostatnio super i to zarówno w lidze jak i w pucharach europejskich. Drużyna ta jednak to kompletni nowicjusze jeśli chodzi o grę w Europie. Nijak się im porównywać do Wisły, która boje w UEFA toczy już od wielu lat (mniej lub bardziej udanie). Wisła też jakiś czas temu sensacyjnie pokonała Schalke i kilka innych faworyzowanych zespołów.
Wisła nigdy jednak w pucharach nie trafiła na francuski zespół, a właśnie te zespoły klepią niemiłosiernie w ostatnich latach polskie drużyny w UEFA i Intertoto. Liga francuska jest bardzo silna i nawet średniaki stamtąd stanowią przeszkodę nie do przejścia dla naszych "esportowych" zespołów łąpiących się do pucharów.
Boję się, że i tym razem będzie tak samo. Wisła po wywaleniu Petrescu na poslką ligę jest dobra, ale na UEFA na tym etapie to już chyba za mało. Zwłaszcza, że zespół prześladują ciągle absencje (głównie kontuzje). To już nie jest ta Wisła, która w UEFA nie bała się nikogo. Teraz byle przeciwnik może im skopać tyłek.

Przez jakiś czas skłaniałem się do postawienie na Nancy, ale mając w pamięci dobry występ derbowy Wisły, gdzie nie mając za wiele szans strzeleckich wypunktowała spokojnie Cracovię, to chyba jednak sobie odpuszczę.
Wiślacy to bardzo nieobliczalny zespół ostatnio. Potrafią zagrać słabo jak z Iraklisem u siebie, ale potem podnoszą się i w rewanżu wyrywają Grekom prawie pewny awans.
Dlatego też nie postawię na Nancy po kursach jakie są obecnie na rynku. Nie rozumiem za bardzo skąd taki zespół znikąd stał się nadle takim faworytem w Europie. Na tym etapie rywalizacja będzie chyba bardziej wyrównana, niż kursy sugerują. Poszukam jakiegoś dobrego kursu na handicap azjatycki +1 lub +3/4. Jeśli Wisła nawet przegra to nie powinna dać sobie nastrzelać bramek.
Pozdro
Posted by: aker

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 01/11/2006 17:37

Ja zastanawiam sie od dłuzszego czasu nad meczem D. Bukareszt-Besiktas i z moich analiz wychodzi mi tu czysta jedyneczka po ladnym kursie w okolicach 2.
Dinamo Bukareszt w lidze wygrało wszystkie mecze co jest nie lada wyczynem i powinno budzic respekt. W pucharze UEFA natomiast zanotowało jeden remis i pięć zwyciestw.
Besiktas w lidze gra w kratke zajmując trzecie miejsce, natomiast w pucharze UEFA CSKA Sofie pokonali po dogrywce a dwa tygodnie temu ponieśli u siebie porazke 0-2 z Tottenhamem.
Uważam, iż poziom ligii rumuńskiej i tureckiej jest zblizony a patrząc na wyniki w nich obydwu zespołow faworyt moze byc tylko jeden.
Stawiam na 1 lub 2-0 dla Rumunów.
Pozdr
Posted by: Patricu$

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 01/11/2006 18:49

Quote:



Quote:

ajax-austria niewiem czy jets sens grac po takim kursie niby powinna byc 1 ale austria moze zgrac na 0:0





Ładnie mnie rozbawiłęś tym stwierdzieniem Tak oni potrafią grać na 0:0? Jak u siebie dostali 4 bramki od Waregem , to tym bardziej na wyjeździe z Ajaxem dostaną minimum 2





w footballu nie ma nic pewnego - przypominam jak Ajax znalazł sie w pucharze UEFA pozdrowienia od Kopenhagi !!!
Posted by: romeo23

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 01/11/2006 19:14

Chcialbym poruszyc inna kwestie ostatnio dotarla do mnie wiadomosc na temat klubu z wloch mianowicie Livorno.O co chodzi?Otoz prezes klubu zyczy sobie jak najszybszego odpadniecia klubu z rozgrywek UEFA,tlumaczac to tym iz maja duze problemy w lidze a wlasnie liga jest dla nich priorytetem...trener nie chce tego komentowac.Podobno sa jakies naciski by w meczach pucharowych wystawiac rezerwy ...nie wiem co o tym myslec,kurs na Partizana gdzies kolo 2,0...

PYTANIE BRZMI CZY TAKI ,,ROZDMUCHANY"NEWS JEST PODSTAWA DO PROGNOZOWANIA WYNIKU MECZU...

nie wiem co o tym myslec
Posted by: Gaske

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 01/11/2006 21:29



-- -- -- -- --

VS.

Palermo - Newcastle @ 1.70


Prawdziwe objawienie tego sezonu - Palermo zmierzy sie z Newcastle. W druzynie gospodarzy nastroje fantastyczne. Zespol gra bardzo skutecznie, pokonujac po kolei kazdy zespol. 2 porazki w poczatkowej fazie sezonu ze slabszymi zespolami - Empoli i Atalanta, a pozniej fantastyczna seria, w trakcie ktorej wyzszosc Palermo musialy uznac takie zespoly jak Milan i Fiorentina. W pierwszym meczu fazy grupowej UEFA pokonali Frankfurt 2-1. Natomiast w Newcastle nie za wesolo. Druzyna jest dopiero 17 w tabeli (!) a w 1 meczu UEFA pokonala Fenerbahce 1-0. Jednak to byl prawdziwy przypadek poniewaz druzyna z Turcjii caly mecz przewazala. Najwiekszy problem ma jednak trener gosci. Nadal nie zagra M. Owen, operacje przeszedl Ameobi i jego wystep jest takze niemozliwy. Przeziebiony jest Luque, kontuzjowani Carr i Parker, a w weekendowym meczu nie wystapil Steven Taylor. Niepewny wystep jest takze takich graczy jak: Dyer, Emre, Siberski i Given, Tak wiec w Newcastle prawdziwy szpital. Jesli Palermo nie odpusci tego meczu to dla mnie pewne zwycietstwo gospodarzy ...

Moj typ:

Palermo @ 1.70


-- -- -- --

VS.

Ajax - Austria W. @ 1.30


Do Amsterdamu przyjezdza tragicznie ostatnio grajacy zespol Austrii Wieden. Austria rywalizacje w grupie rozpoczela fatalnie. Przegrala u siebie z belgijskim Waregem az 1-4 (!). Ajax jest w rewelacyjnej formie i jest niepokonany w 8 ostatnich spotkaniach. Ta porazka napewno nie przyjdzie takze w tym spotkaniu. W Ajaxie nie ma powazniejszych kontuzji. Co najwazniejsze w tym sezonie w lidze u siebie wygrali wszystkie 5 spotkan. Natomiast Austria na wyjezdzie w lidze na 7 spotkan przegrala az 5 tylko raz wygrywajac... Tak wiec dla mnie latwe zwyciestwo gospodarzy ...

Moj typ:

Ajax @ 1.30


-- -- -- --

VS.

Partizan - Livorno @ 2.10


Heh, chyba najlepszy mecz do grania, a jeszcze po takim kursie ... Prezydent klubu Livorno powiedzial trenerowi ze chce aby jego zespol opuscil rozgrywki UEFA Cup. Usprawiedliwil sie tym ze grajac w pucharze musieliby rozegrac za duzo spotkan a chcialby zeby zespol pokazal sie we Wloszech i w lidze. Tak wiec nakazal trenerowi wystawic do skladu juniorow. Na dodatek porazka 2-3 u siebie Livorno z Rangersami to tez chyba przypadek nie byl, bo Livorno napewno stac bylo na wywiezienie punktu. Mysle ze Partizan jest na tyle silny aby pokonac Livorno grajace II skladem ... Na dodatek kursy leca, na ziemi jeszcze 2.10 w STS w necie trudno znalezc 1.95 ... W Bwin juz 1.80 ( lol ) ...

Partizan @ 2.10

-- -- -- --

VS.

Nancy - Wisla Krakow ( Under 2.5 ) @ 1.70


Co tu mozna innego obstawiac ... Polskie zespoly jak zwykle nieprzewidywalne ... Natomiast Nancy bardzo dobrze grajacy zespol w defensywie kontra Wisla, ktora potrafi sie dobrze obronic a o to bedzie chodzilo w tym meczu ... Na dodatek w swietnej formie znajduje sie bramkarz Dolha. Na dodatek ostatni remis 0-0 na wyjezdzie w lidze i mowiacy sam za siebie bilans wyjazdowy Wiselki ... ( 0-5-0 ). Tak wiec licze na skromne zwyciestwo Wisly ...

Under 2.5 @ 1.70

-- -- -- --

Pozdrawiam,

Kerogh

Posted by: BZYCZEK

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 01/11/2006 22:01

"Tak wiec licze na skromne zwyciestwo Wisly ..."
chyba chodziło Ci o Nancy
Posted by: Maxi

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 01/11/2006 22:52

Palermo - Newcastle

Palermo obecnie w duzym gazie. Grają jak na włoską piłke bardzo efektownie i przez to tracą też sporo bramek ale przy tym strzelają przeważnie więcej. Wprawdzie pewnie nie zagrają najmocniejszym składem ale i tak nie powinni mieć problemów z Newcastle w którym...może zabraknąć prawie całej podstawowej jedenastki. Nie zagra Given, zastąpiłby go pewnie Srnicek ale zdaje się że nie jest podobnie jak młody Rossi zgłoszony do pucharów. Zostaje jedyny przyzwoity bramkarz Steve Harper bo pozostała dwójka Tim Krul i bramkarz akademii Newcastle Fraser Foster mają po 18 lat. Ponadto nie zagrają Scott Parker, Stephen Carr, Celestine Babayaro, Damien Duff, Kieron Dyer, Shola Ameobi, Obafemi Martins no i oczywiście Michael Owen. Czyli tak szybko podsumowując nie będzie żadnego piłkarza który by w tym sezonie strzelił gola dla Newcastle w Premiership. W kadrze na Palermo są za to piłkarze młodzierzowej kadry Newcastle, podobno bardzo utalentowani James Troisi, Andy Carroll, który strzelił ostatnio gola w meczu rezerw z Blackburn i wspomniany Fraser Foster. Glenn Roeder twierdzi że da w tym spotkaniu szanse młodzierzy a to nie wróży gością dobrego rezultatu. Ponadto jakby mało było osłabień Newcastle fatalnie gra w lidze ostatnie 0-0 z Charltonem to ich kolejna "porażka" w tym sezonie. Palermo wcześniej gładko poradziło sobie z innym przedstawicielem z Anglii a mianowicie z WHU aż 3-0. Dodajmy do tego że oba zespoły wcześniej nigdy się nie spotkały w pucharach a Newcastle nigdy nie wygrało z żadnym włoskim zespołem na wyjeździe.
Być może nagle ktoś z tego angielskiego szpitala ozdrowieje ale i tak nawet Newcastle w pełnym składzie ma małe szanse na sukces w tym meczu.
Posted by: Maxi

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 01/11/2006 23:13

Mlada - PAO

Bardzo ciekawy mecz przede wszystkim dlatego, że już w niedziele PAO gra mecz derbowy z Opimpiakosem. Panathinaikos wygrał pierwsze spotkanie w grupie z Hapoelem 2-0 zaś Mlada wtedy odpoczywała. W druzynie gości mogą nie zagrać Papadopoulos, Ivanschitz, Romero, Bovio i Victor. Jeżeli drużyna gości ma w planach stoczyć w niedziele walke z odwiecznym rywalem i dodatkowo mają już 3 punkty to pewnie nie zagrają na 100% a jeżeli z PAO jest wstanie wygrać Wisła wprawdzie bardzo dawno i właściwie przed sezonem to tym bardziej Mlada, która wkońcu ograła ostatnio Marsilie.
Posted by: rene

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 01/11/2006 23:36

Nancy - Wisła
Niby żabojady, ale po tym kursie to ja sobie ten mecz odpuszczę.
Wisła trochę atutów ma.
Przede wszystkim dobrze gra w obronie, pod warunkiem, że nie gra plażowicz Dudka
Petrescu nauczył Wiślaków walczyć i świetnie przygotował ich fizycznie. Wisła wcale nie spuchla z Angolami po koniec spotkania. Po prostu źle rozegrala drugą połowę, za bardzo się cofnęła, a bramkę straciła wskutek debilizmu Dudki, który zamiast podnieść tyłek i walczyć, to leżal i czekał nie wiadomo na co.
Wisła jest bardziej ograna w pucharach i na arenie międzynarodowej
Ma w swoich szeregach kilku reptrezentantów ( obecnych lub byłych ) Polski
Lepiej gra z silnymi przeciwnikami i jest nieobliczalna.
Jeśli poprawią świeżość i szybkość, to mogą sprawic niespodziankę
Pamiętam tegoroczne sparingi Legii, a także bodaj ubiegłoroczny mecz Lecha, który przywiózł remis 1:1, choć też skazywany był na pożarcie.
Reasumując: dla mnie ten mecz to no bet
Mozna zagrać fuksa na dokładny wynik 1:1
Posted by: 14honor88

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 01/11/2006 23:47

Kolega powyżej poważnie mnie rozbawił.

Oba teksty wsadziłem do word - a i wyszło że to skottie zrobił więcej byków .
Posted by: AnJay

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 00:13

ja się zastanawiam nad:

Celta - Eintracht 1
Zespół niemiecki z hiszpańskim na wyjeździe powinien przegrać, tym bardziej że to nie Schalke czy Bayer, a jedynie Eintracht. Celta na papierze jest zdecydowanie lepsza. Na boisku także powinna sobie poradzić.

Blackburn - Basel x2
Basel złapało chyba wiatr w żagle, bo wygrało w końcu na wyjeździe w lidze, co im się w tym sezonie nie zdarzyło do tej pory.. i to z nie byle kim, bo z Grasshoppers. Tak więc morale u gości bardzo wysokie, w przeciwienstwie do Blackburn, które niczym nie zachwyca... wygrali w Krakowie, bardzo szczęśliwie zresztą i na razie nie powinni zbytnio naciskać w PUEFA, bo 3 pkt przecież już mają. Jesli zremisują z Basel to żadna tragedia nie będzie. Remis prawdopodobny, jak również under 2.5

Braga - Liberec x2
Porażki Bragi w lidze świadczą że coś z tą drużyną nie tak. Chyba nie dadzą rady pokonać lidera czeskiej ligi. Liberec potrafił nie przegrać z Sevillą, więc tym bardziej z Bragą też powinien dać radę zremisować, a nawet wygrać. Kurs na x2 jest naprawdę zachęcający. Under 2.5 bardzo prawdopodobny bo nikt nie będzie tu chyba ryzykował gry na "hura".
Posted by: boca juniors

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 01:35

Zastanawia mnie czy buki już do konca durnieli czy nie szkoda wam kasy na granie Ajaksu po 1,25?
Z całym szacunkiem do potencjału Holendrów, jakby nie było Austria jest zespołem solidnej ligi austryjackiej a nie jakimś ogórkiem z ligi macedońskiej , jak wskazuja kursy. Faktem jest , że grają fatalnie i dostają baty zarówno w lidze jak i pucharze(przeszli tylko denną Legie),ale to zawsze jest jakiś tam poziom a i Ajax to nie jest Barcelona, żeby takie kursy dawać?
Prawdopodobnie się skończy jakimś 4-0 dla Ajaksu,ale jak ktoś wspomniał, z FC Kobenhavn też tak miało być,ale to dziś Ajaks się tuła po UEFA a duński kopciuszek ogrywa wielki MU.

Z meczy na jutro zagrałem Wisłe i Celte, moim zdaniem dwie ekipy gospodarskie zdecydowanie lepsze od przyjednych, Nancy bardzo dobrze gra w lidze oraz na własnym boisku,skoro ograli 3-1 Szelki, to tymbardziej zrobią to z Wisła,która mimo przyjścia Okuki, nie oszukujmy się - za dobrze nie, ma więcej farta niż umiejetności.
Co do Celty to jest to bardzo silna drużyna najsilniejszej ligi europejskiej, która powinna ograć Eintracht, który ani potencjałem ani formą nie dorównuje drużynie z Galicji.
Posted by: Bezdomny

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 05:10

Puchar UEFA: Grupa A

W czwartek rozegrane zostaną dwa mecze grupy A Pucharu UEFA.
Już o 19:00 rozpocznie się spotkanie Partizana Belgrad z Livorno, a niecałe dwie godziny później na Ibrox Park rywalizację zaczną Glasgow Rangers i Maccabi Hajfa.

Partizan pauzował w pierwszej kolejce, a teraz będzie starał się odnieść drugie zwycięstwo w walce z rywalami z Włoch. Jednak Livorno nie będzie łatwo pokonać, bowiem goście po porażce z Rangers w muszą co najmniej zremisować w stolicy Serbii.

W Serie A podopieczni Daniele Arrigoniego dobrze grają na wyjeździe i chociaż właściciel klubu Aldo Spinelli chciałby by drużyna odpadła z dalszej rywalizacji, to goście nie powinni oddać punktów bez walki.

19:00 Partizan Belgrad - Livorno

Sędzia: Peter Sippel (Niemcy)


Kursy:
bwin.com - 1.80; 3.35; 3.85
Sportingbet - 1.909; 3.20; 3.75
Bet-at-home.com - 1.90; 3.25; 3.70



Stawka meczu w Glasgow będzie wysoka, bowiem obydwa zespoły mają na koncie po trzy punkty. Gers zawodzą w tym sezonie i ostatnio tylko zremisowali u siebie z Motherwell 1:1. Teraz zagrają bez Libora Sionko, Lee Martina, Chrisa Burke'a i Sasy Papaca.

Z drugiej strony podopieczni Paula Le Guena wygrali w pierwszej kolejce w Livorno, więc będą zapewne chcieli pójść za ciosem i zdobyć punkty, które w praktyce zapewnią im awans do kolejnej rundy. Maccabi nie grało jeszcze z rywalem ze Szkocji i wydaje się, że mimo zwycięstwa z Auxerre, wyjadą z Glasgow na tarczy.

20:45 Glasgow Rangers - Maccabi Hajfa

Sędzia: Costas Kapitanis (Cypr)


Kursy:
bwin.com - 1.55; 3.50; 5.50
Sportingbet - 1.60; 3.60; 5.00
Bet-at-home.com - 1.55; 3.55; 5.65

Źródło:
http://www.eurogol.pl/index.php?strona=news&id=71151
Posted by: Bezdomny

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 05:12

Puchar UEFA: Grupa B

W czwartkowy wieczór drugą kolejkę spotkań rozegrają drużyny rywalizujące w grupie B Pucharu UEFA.
W pierwsze walczyć będą drużyny, które jeszcze nie zapisały punktów - Dinamo Bukareszt i Besiktas Stambuł. Półtorej godziny po nich swój mecz rozpoczną Tottenham i Brugge.

Dinamo pauzowało w pierwszej kolejce, więc liczy teraz na udany początek rozgrywek. Jednak Besiktas, chociaż zagra bez kontuzjowanego Marcio Nobre, będzie dla gospodarzy niezwykle trudnym rywalem. Turcy przegrali wcześniej z Tottenhamu i są pod presją wygranej, więc w stolicy Rumunii emocji nie zabraknie.

19:30 Dinamo Bukareszt - Besiktas Stambuł

Sędzia: Darko Ceferin (Słowenia)


Kursy:
bwin.com - 1.80; 3.25; 4.00
Sportingbet - 1.70; 3.60; 4.20
Bet-at-home.com - 1.80; 3.30; 4.10

Spurs po wygranej w Stambule, mogą w spotkaniu z Brugge w praktyce zapewnić już sobie awans do następnej fazy rozgrywek. Podopieczni Martina Jola jednak tylko zremisowali ostatnio z Watford i mają problemy kadrowe. W ich składzie zabraknie Paula Stalteri, Teemu Tainio, Lee Young-Pyo, Caluma Davenporta i Steeda Malbranque'a.

Do gry wraca natomiast pomocnik Didier Zokora i właśnie od niego oraz jego kolegów grających w środku pola, może w tym spotkaniu wiele zależeć. Jeśli Tottenham opanuje środek pola, to Dimitar Berbatov i Robbie Keane czy Mido nie będą narzekali na brak podań, a to oznaczać będzie bramki i zwycięstwo gospodarzy.

21:00 Tottenham Hotspur - Club Brugge

Sędzia: Alberto Undiano (Hiszpania)


Kursy:
bwin.com - 1.45; 3.75; 6.50
Sportingbet - 1.444; 3.75; 7.00
Bet-at-home.com - 1.45; 3.75; 6.80

źródło:
http://www.eurogol.pl/index.php?strona=news&id=71161
Posted by: Bezdomny

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 05:20

Puchar UEFA, grupa C - zapowiedź

W drugiej kolejce grupy C Pucharu UEFA lider tabeli AZ Alkmaar zagra na wyjeździe z Grasshoppers Zurich, a Sporting Braga podejmować będzie Slovan Liberec.




Piętnaście minut po rozpoczęciu meczu Heerenveen - OB Odense, holenderskich kibiców czeka kolejny bardzo ciekawy mecz. Wicemistrz kraju pojedzie do Zurichu na mecz z tamtejszym Grasshoppers. O punkty będzię bardzo ciężko, bo piłkarze ze stolicy Szwajcarii to doświadczony i ograny klub z europejskich pucharach. Już w eliminacjach pokazał się z dobrej strony, ogrywając bez największych problemów szwedzki - FFAtvidabergs (8:0). Na dodatek wśród gości zabraknie kontuzjowanych Joey'a Didulicy oraz Gijsa Luirinka.

Forma piłkarzy z Zurichu bardzo wysoka. Po 13 kolejkach w 1 lidze szwajcarskiej zajmują pierwsze miejsce z punktem przewagi nad St. Gallen. W poprzedniej kolejce ulegi u siebie FC Basel 1:2 i może to wpłynąć na ich grę. Wydaję się jednak, że był to po prostu wypadek przy pracy, bo ostatnie wyniki zespołu były bardzo dobre.

AZ Alkmaar gra od kilku lat na wysokim poziomie. W lidze plasuję się cały czas w ścisłej czołówce i w tym sezonie zamierza powalczyć o mistrzstwo. W Pucharze UEFA za podopiecznymi Louisa van Gaala jeden mecz. Bez większych problemów pokonali oni portugalską SC Bragę 3:0. W pierwszej kolejce Grasshoppers pauzował.

Zespoły spotkały się także rok temu w grupowej fazie. W Alkmaar gospodarze wygrali 1:0 po golu Koevermansa.

Co łączy obie drużyny? Na pewno gra ofensywna i wysoka skuteczność. Grasshopper w tym sezonie w lidze zdobył już 29 bramek (w 13 kolejkach). AZ Alkmaar ma na koncie 31 bramek, a w Eredivisie za nami dopiero 10 kolejek. Dlatego w tym meczu możemy spodziewać się wysokiego wyniku. Faworyta nie ma i całkiem możliwe, że mecz zakończy się podziałem punktów.

Spotkanie poprowadzi Grek Athanassios Briakos, któremu partnerować będą Konstantinos Galanos i Dimitrios Bersis na liniach oraz Iraklis Tsikinis jako sędzia techniczny.

Grasshoppers Zurich - AZ Alkmaar, Hardturm Stadion (19:00)


kursy BWIN: 2.60 - 3.20 - 2.40
kursy EXPEKT.COM: 2.55 - 3.35 - 2.55


W drugim meczu Sporting Braga zagra ze Slovanem Liberec i będzie to pierwszy pojedynek tych drużyn w historii. Co więcej, jak dotąd żadna z nich nie spotkała się nawet z zespołem pochodzącym z kraju rywala. Jak na razie w fazie grupowej Pucharu UEFA obie mają zerowe konto bramkowe. Gospodarze na inaugurację przegrali 0:3 z AZ Alkmaar, a goście bezbramkowo zremisowali z Sevilla FC.

Obie drużyny nie są w jakiejś nadzwyczajnej formie. W ostatni weekend Sporting przegrał na własnym boisku z Maritimo Funchal aż 1:4. Slovan grał na wyjeździe z Tescomą Zlin i wywiózł bezbramkowy remis.

Faworytem tego spotkania zdają się być gospodarze, za którymi będą przecież zgromadzeni na Estádio Municipal de Braga fani.

Sporting Braga - Slovan Liberec, Estádio Municipal de Braga (21:30)


kursy BWIN: 1.85 - 3.40 - 3.60
kursy EXPEKT.COM: 2.00 - 3.25 - 3.75

źródło:
http://www.eurogol.pl/index.php?strona=news&id=71142


Puchar UEFA: Grupa D

Ciekawie zapowiadają się czwartkowe spotkania w grupie D Pucharu UEFA.
W pierwszym meczu SC Heerenveen podejmie Odense BK, a półtorej godziny Lens podejmie na Stade Felix Bollaert Osasunę Pampeluna.




Heerenveen w pierwszym meczu zanotowało cenny remis z faworytem tej grupy - Osasuną. Nieco martwi brak goli w tym meczu, ale Fryzowie przyjechali do Hiszpanii z zamiarem nie stracenia bramki i to się udało. Odense w swoim pierwszym meczu przegrało u siebie z włoską AC Parmą 1:2 i tym sposobem znalazło się na końcu stawki, a także zmalały ich szanse na awans z grupy. Choć wszystko jeszcze możliwe.

Heerenveen to drużyna, która zdecydowanie lepiej czuję się na Abe Lenstra Stadion. Już w tym sezonie Eredivisie sprawili niespodzianke remisując u siebie z mistrzem Holandii - PSV. Niestety podobnego wyniku nie udało się osiągnąć w ostatnim meczu, w którym przegrali z Ajaksem Amsterdam 2:0. Po nieudanym meczu podopieczni Gertjana Verbeeka będą chcieli za wszelką cenę zrehabilitować się swoim kibicom. Ich celem jest awans z grupy, ale do tego potrzeba punktów. Nie powinni ich stracić w tym meczu.

W obozie gości z Danii bardzo dobre nastroje. W poprzedni dwóch kolejkach odnieśli świetne wyniki. Pokonali zawsze groźne Broendby Kopenhaga, a także zremisowali z FC Kopenhagą (mistrz Danii). Jednak o meczach na krajowym podwórku trzeba zapomnieć i przystąpić do tego spotkania z pełną koncentracją. Przyjeżdżają po punkt, który pozwoli im zachować szanse na wyjście z grupy.

Heereveen do tego pojedynku przystąpi osłabione brakiem Lasse Nilssona. Szwedzki napastnik nie zagra z powodu czerownej kartki otrzymanej w poprzednim spotkaniu. Władze UEFA będą dociekliwie przyglądać się reakcjom szkoleniowca gospodarzy. Po wspomnianym czerwonym kartoniku dla Nilssona Gertjan Verbeek bardzo żywiołowa zareagował na decyzje sędziego. W bramce gości zapewne zobaczymy polskiego bramkarza Arkadiusza Onyszko. Faworytem tego spotkania są naszym zdaniem gospodarze. Zdecydowanie bardziej doświadczony klub i przede wszystkim zagra na własnym stadionie, gdzie zazwyczaj nie przegrywa. Przed Odense trudne zadanie - wywiezienia choćby punktu - raczej nierealne. Fryzowie powinni ten mecz rozstrzygnąć na własną korzyść.

18:45 SC Heerenveen - Odense BK

Sędzia: Tony Asumaa (Finlandia)


Kursy:
bwin.com - 1.55; 3.50; 5.50
Sportingbet - 1.533; 3.50; 6.00
Bet-at-home.com - 1.55; 3.55; 5.65




Faworytami spokania w Lens są bez wątpienia gospodarze, którzy w pierwszej kolejce pauzowali. Lens dobrze spisuje się w Ligue 1, w której zajmuje obecnie piąte miejsce, podczas gdy Osasuna jest w Primera Division jest dopiero na 15. pozycji.

Dla drużyny prowadzonej przez Francisa Gillot będzie to czwarty mecz u siebie z rywalem z Hiszpanii i Lens wygrało zarówno z Atletico Madryt, Celtą Vigo, jak i Deportivo La Coruna. Z kolei goście rywalizowali z zespołami z Francji jedynie dwukrotnie, przegrywając 1:3 i remisując 0:0 z Rennes w poprzednim sezonie.

Osasuna zdobywa w tym sezonie bardzo mało bramek i chociaż jej obrona spisuje się dobrze, to defensorom z Hiszpanii nie będzie łatwo powstrzymać skutecznych Arunę Dindane i Jussie.

20:00 RC Lens - Osasuna Pampeluna

Sędzia: Gerald Lehner (Austria)


Kursy:
bwin.com - 2.20; 3.10; 3.00
Sportingbet - 2.10; 3.10; 3.30
Bet-at-home.com - 2.10; 3.10; 3.30

źródło:
http://www.eurogol.pl/index.php?strona=news&id=71145

Puchar UEFA: Grupa E

W czwartkowy wieczór odbędą się dwa spotkania grupy E Pucharu UEFA.
Jako pierwsi na boisko wyjdą zawodnicy AS Nancy i Wisły Kraków, a godzinę później na murawę Ewood Park wybiegną jedenastki Blackburn Rovers.

Bez wątpienia Wisła nie będzie faworytem spotkania z Nancy, które pauzowało w pierwszej kolejce. Gospodarze zajmują obecnie trzecie miejsce w Ligue 1, a w ostatni weekend dzielnie walczyli z mistrzem kraju Olympique Lyon, przegrywając tylko 0:1.

Co prawda przeciwko wicemistrzom Polski nie zagrają Adailton, Brison i Sarkisian, a Wisła ostatnio rozgromiła Cracovię w derby, to wydaje się, że podopieczni Dragomira Okuki, który nie skorzysta z zawieszonego Nikoli Mijailovica, mogą w tym meczu liczyć co najwyżej na punkt.

20:00 AS Nancy - Wisła Kraków

Sędzia: Pavel Kralovec (Czechy)


Kursy:
bwin.com - 1.55; 3.50; 5.50
Sportingbet - 1.50; 3.75; 6.00
Bet-at-home.com - 1.45; 3.75; 6.85

W dobrej sytuacji przystąpią do rywalizacji z FC Basel piłkarze Blackburn Rovers. Podopieczni Marka Hughesa po zwycięstwie w Krakowie prowadzą w grupie i jeśli pokonają także Szwajcarów, to będą już niemal pewni awans do 1/16 finału.

Gospodarze mają pewne problemy ze składem. Zabraknie kontuzjowanych Bretta Emertona i Jasona Robertsa, a pod znakiem zapytania stoi występ Mortena Gamsta Pedersena i Shabani Nondy. Rywale, którzy w pierwszej kolejce zremisowali z Feyenoordem Rotterdam, ani raz nie wygrali z drużyną z Anglii pod wodzą obecnego trenera Christiana Grossa.

Co prawda Blackburn przegrało ostatnio z West Ham United 1:2, ale to właśnie pogromcy Wisły będą faworytami tego meczu.

21:00 Blackburn Rovers - FC Basel

Sędzia: Oleh Orekhov (Ukraina)


Kursy:
bwin.com - 1.60; 3.55; 4.90
Sportingbet - 1.615; 3.40; 5.25
Bet-at-home.com - 1.65; 3.55; 4.65


źródło:
http://www.eurogol.pl/index.php?strona=news&id=71146


Puchar UEFA grupa F

Lider grupy F Pucharu UEFA SV Zulte Waregem zagra ze Spartą Praga, a jeden z faworytów całych rozgrywek Ajax Amsterdam, podejmować będzie będącą w kryzysie Austrię Wiedeń. Pierwszy mecz rozpocznie się o 21:30, drugi trzy kwadranse wcześniej.



Austria Wiedeń w tym sezonie nie rozpieszcza swoich sympatyków, tym razem jedzie do Amsterdamu na pojedynek drugiej serii spotkań grupy F Pucharu UEFA. Absolutnym faworytem są oczywiście gospodarze i możemy tylko zgadywać ile bramek zdobędzie zespół prowadzony przez Henka ten Cate. Ajax w tym sezonie gra po prostu wyśmieniecie i każdy inny wynik niż zwycięstwo Joden będzie olbrzymią niespodzianką.

Austria jest kompletnie rozbita. Przed sezonem odeszła kilkunastu piłkarzy, trzon zespołu posypał się i nadal drużyna nie może się pozbierać. W lidze zajmuje ósme miejsce (na dziesięć zespołów) z dorobkiem zaledwie 15 punktów. Gdyby nie trafiła w eliminacjach na słabą tego czasu Legię Warszawa, nie miałaby szans na awans. A tak, przy dużym szczęściu i nieporadności "Wojskowych" piłkarze ze stolicy Austrii znaleźli się w fazie grupowej. Przed nimi ważny mecz w lidze i na nim powinni się skupić, Puchar UEFA raczej odpuszczą.

Zupełnie inna sytuacja panuję w drużynie Ajaksu. Podopieczni Henka ten Cate grają ofensywnie, a jednocześnie świetnie w obronie. Nie pozostawiają żadnych złudzeń rywalom. Według wielu ekspertów mają duże szanse odebrać PSV mistrzostwo Holandii.

Gospodarze nie wspominają poprzedniej konfrontacji (sezon 1989/90) z Austrią najlepiej. W Wiedniu Austriacy wygrali 1:0, w Amsterdamie (wśród gospodarzy byli m.in. bracia De Boer, Aaron Winter i Dennis Bergkamp) straty wyrównał Jan Wouters, potrzebna była dogrywka. Pleva doprowadził do remisu, ale meczu nie dokończono. Bramkarz Austrii Franz Wohlfahrt został ugodzony rzuconym z trybun metalowym prętem i mecz przerwano. Zweryfikowano go oczywiście jako walkower (3:0) dla gości. Austria nie ma większych szans w tym meczu. Do kadry powraca Mitea, który przez dłuższy czas był kontuzjowany. Niemal wszyscy zawodnicy zespołu są w świetnej formie, niektórymi z nich interesują się największe kluby Europy. Na pewno młodzi Ajacieden będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony.

Ajax Amsterdam - Austria Wiedeń, Amsterdam ArenA (20:45)


kursy BWIN: 1.25 - 5.00 - 9.00
kursy EXPEKT.COM: 1.24 - 5.40 - 12.00




Niespodziewanym liderem grupy po pierwszej kolejce jest belgijska drużyna SV Zulte Waregem, która na inaugurację pokonała na wyjeździe Austrię 4:1. Tym razem Belgowie zagrają u siebie ze Spartą Praga, która w poprzedniej kolejce przegrała z Espanyolem 0:2.

Będzie to pierwsze starcie tych drużyn w historii. Nie może być inaczej, bowiem dla SV Zulte Waregem tegoroczny występ to pucharowy debiut. Sparta w Belgii grała na razie pięciokrotnie i nie odnosiła sukcesów. Raz zremisowała, a pozostałe mecze kończyły się porażką wielokrotnego mistrza Czech.

Sparta wygrała trzy ostatnie ligowe mecze i wydaje się być w niezłej formie, ma więc szansę wywieźć z Belgii co najmniej drugi w hhistorii remis, o zwycięstwo będzie jednak niezwykle trudno.

SV Zulte Waregem - AC Sparta Praga, Gentse Ottenstadion (21:30)


kursy BWIN: 2.20 - 3.10 - 2.90
kursy EXPEKT.COM: 2.55 - 3.25 - 2.65

źródło:
http://www.eurogol.pl/index.php?strona=news&id=71147


Puchar UEFA: Grupa G

W czwartek rozegrane zostaną dwa kolejne mecze grupy G Pucharu UEFA.
Najpierw w Izraelu Hapoel Tel Awiw zagra z Rapidem Bukareszt, a wieczorem Mlada Boleslav podejmie Panathinaikos Ateny.

Obydwa spotkania zapowiadają się na bardzo zacięte i w obydwu nieco więcej daje się gospodarzom. W najtrudniejszej sytuacji jest Hapoel, który przegrał z Panathinaikosem i teraz musi pokonać Rapid, jeśli chce marzyć o awansie. Z koeli PAO mając trzy punkty na koncie, nawet w przypadku porażki w Czechach nie straci szans na miejsce w pierwszej trójce.

17:30 Hapoel Tel Awiw - Rapid Bukareszt


Kursy:
bwin.com - 2.40; 3.20; 2.60
Sportingbet - 2.375; 3.20; 2.70
Bet-at-home.com - 2.40; 3.25; 2.65

20:15 Mlada Boleslav - Panathinaikos Ateny


Kursy:
bwin.com - 2.25; 3.10; 2.90
Sportingbet - 2.25; 3.20; 2.875
Bet-at-home.com - 2.30; 3.20; 2.80


źródło:
http://www.eurogol.pl/index.php?strona=news&id=71162


Puchar UEFA: Grupa H

Niezwykle interesująco zapowiadają się dwa czwartkowe spotkania w grupie H, uważanej za najmocniejszą w Pucharze UEFA.
Mecze w Palermo i w Vigo rozpoczną się niemal równocześnie i powinny zapewnić kibicom ogrom emocji.

Bez wątpienia to gospodarze będą faworytami meczu na Stadio Renzo Barbera. Podopieczni Francesco Guidolina bardzo dobrze spisują się w tym sezonie i w Serie A ustępują jedynie Interowi Mediolan. W ostatnich trzech meczach ligowych zdobyli siedem goli, a w pierwszej kolejce w Pucharze UEFA pokonali na wyjeździe Pucharu UEFA.

Co więcej, Sroki zagrają na Sycylii bez kilku podstawowych zawodników. Kontuzjowani są Obafemi Martins, Shola Ameobi, Stephen Carr, Celestine Babayaro, Scott Parker i Damien Duff, a pod znakiem zapytania stoi występ bramkarza Steve'a Harpera. Gospodarze zagrają bez Aimo Diany, ale wszystko wskazuje na to, że trzy punkty zostaną we Włoszech.

20:45 Palermo - Newcastle United

Sędzia: Jaroslav Jara (Czechy)


Kursy:
bwin.com - 1.75; 3.20; 4.40
Sportingbet - 1.571; 3.40; 6.00
Bet-at-home.com - 1.75; 3.30; 4.35

W swoim pierwszym meczu w fazie grupowej Celta Vigo podejmie Eintracht Frankfurt. Będzie to ledwie trzeci mecz gospodarzy z rywalem z Niemiec. W sezonie 2000/2001 Celta wygrała rywalizację z VfB Stuttgart (2:1).

Teraz także piłkarzom Fernando Vazqueza nie będzie łatwo wygrać, bowiem chociaż Eintracht przegrał i z Palermo w pierwszej i z Bayernem w lidze, to jest bardzo groźnym zespołem. Goście wygrali dwa spotkania, które grali w Hiszpanii w Pucharze UEFA i chociaż nie będą faworytami, to z pewnością sprawią Celcie sporo problemów.

21:00 Celta Vigo - Eintracht Frankfurt

Sędzia: Stuart Dougal (Szkocja)


Kursy:
bwin.com - 1.75; 3.30; 4.20
Sportingbet - 1.80; 3.30; 4.20
Bet-at-home.com - 1.75; 3.35; 4.35


źródło:
http://www.eurogol.pl/index.php?strona=news&id=71149
Posted by: Toledo

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 07:47

Pozdrawiam
Rangers - Maccabi Hajfa 1
Co prawda w lidze szkockiej Rangersi spisuja sie slabo,ale ja mam wrazenie ze w pucharach europejskich beda spisywali sie dobrze.Problem wydaje mi sie prosty.Paul Le Guen to przedstawiciel francuskiejszkoly trenerskiej czyli w skrocie mowiac grania pilka.Jak na razie to nie skutkuje
w lidze szkockiej.Na razie jego futbol nie jest w stanie przeciwstawic sie agresywnemu bardzo silowemu futbolowi szkockimu.Dlatego ja zaufam dzisiaj Rangersom.Arsene Wenger przedstawiciel tej samje szkoly trenerskiej argumentujac sukces mlodych kanonierow w Lidze Mistrzow (w zeszlym sezonie) powiedzial : Moja druzyna byla zainteligentna na
Premiership.Mam nadzieje ze po tym spotkaniu Le Guen powie moja druzyna jest zainteligetna na Scotland Premier League.
Posted by: ryzy9

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 10:05

Witam!

Być może nie udzielam się często na forum,gdyż częściej czytam info podawane przez Was i piszę tylko wtedy gdy mam dość dobrą wiadomość!

Mianowicie chodzi o mecz D.Bukareszt - Besiktas

Mam znajomego w Rumunii, ktory dość mocno interesuje się pilką nożną i co prawda jest kibicem Rapidu to rozmawiałem z nimo meczu Dinama i przekonał mnie ,iż Dinamo powinno dziś spokojnie poradzić sobie z Besiktasem!

W skrócie: Dinamo to druzyna "rządowa" tzn. premier itp ludzie są mocno związani z tym klubem, pieniądze i apetyt w klubie są jak najbardziej, a forma nie powołując się tylko na wyniki z ligi rumuńskiej (wszystkie mecze wygrane) jest wprost rewelacyjna!!! Najslynniejszym pilkarzem Dinama jest dzis Ganea (niegdys Stuttgart) a Ci co go pamiętaja to wiedzy iż to pilkarz dobry.

Dinamo zagra w pelnym skladzie, w besiktasie zabraknie prawdopodobnie Nobre, a do tego spojrzeć jak besiktas zagral w Sofii z CSKA prze 90min utwierdza mnie iż wiele nie zdzialaja w Bukreszcie...

Zdaje sobie sprawe iz nie podalem jakis przekonujacych argumentow,lecz chcialem sie poprostu podzielic tym opisem przed meczowym,gdyz moze ktos z Was cos z tego wezmie pod uwage

POzdrawiam i zycze wygranych
Posted by: katalonczyk9

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 10:07

Na poczatku witam wszystkich uzytkownikow! Forum to czytalem od wielu miesiecy,jednak nigdy nie zdecydowalem sie na zalozenie profilu uzytkownika,teraz chce to zmienic. Prosze nie kierowac sie moja liczba postow. Postaram sie,aby moje wypowiedzi byly zawsze sensowne i wnosily cos do dyskusji.
Chcialbym sie odniesc do dzisiejszego meczu Partizan-Livorno:

Uwazam ze "hurra" granie w tym meczu na zwyciestwo Serbow,jest duzo bardziej ryzykowne niz powszechnie na forum sie uwaza.Doskonale wiemy jak Wloskie druzyny potrafia grac na wyjazdach-"Wloski styl gry" jest w meczach wyjzdowych bardzo skuteczny. Moim szdaniem pogloski o wystawieniu przez Livorno rezerw w tym meczu to bardzo rozdmuchana plotka. Livorno jest solidna druzyna jednej z najlepszych europejskich lig i mimo tego ze mecz odbedzie sie na goracym terenie w Belgradzie,jestem pewien ze wlosi w to spotkanie wloza wiele serca. Do tego dochodzi postac wielkiego w moim przekonaniu napastinka-Cristiano Lucarellego-zawodnik ten z racji raczej przecientnosci druzyn w ktorych wystepowal nigdy nie mial okazji szerszego zaprezentowania sie w rozgrywkach europejskich. Moim zdaniem bedzie w tym meczu szczegolnie zmotywowany,a jest to zawodnik bardzo charyzmatyczny i majacy duzy poglos w druzynie. Podsumowujac mecz ten jest zdecydowanie na NO BET. Jezeli juz to w moim przekonaniu prawdopodny jest remis.
Posted by: solo24

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 10:44

witam!jak dla mnie bardzo ciekawym meczem jest Mlada Bolesłav-Panathinaikos.....gospodarze jak wiadomo potrafili wyeliminowac taka firme jak Marsylia....jednakże ostatnie 2 kolejki w lidze to porazki a ostatnio 1:3 ze Slavia. jednak to sa puchary więc myśle,ze moga spokojnie wygrac 1:0 lub 2:0 tym bardziej ,ze goście maja w weekend mecz z odwiecznym rywalem Olympiakosem więc myślami beda juz przy tym meczu.stawka w stsie spadła na Mlade od wczoraj 2.4 na 2.25 myśle,ze coś w tym jest!pozdrawiam!
Posted by: Bzyku

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 11:09

PARTIZAN BELGRAD - AS LIVORNO

To będzie dwunasta konfrontacja Partizana Belgrad przeciwko włoskiej drużynie - dotychczas aktualni wicemistrzowie Serbii wygrywali tylko raz (z Romą 4-2 w sezonie 1989/90). Dziś do Belgradu przyjeżdża debiutujący w europejskich pucharach zespół FC Livorno.

Livorno przegrało pierwsze swoje spotkanie w UEFA u siebie z Glasgow Rangers 2-3. Partizan pauzował.
Tak więc dziś Livorno jeśli przegra będzie już w arcytrudnej sytuacji, a jego szanse na awans mocno zmaleją. Ale czy włosi na pewno się tym zmartwią?
Popatrzmy więc jak grały ostatnio oba zespoły:

Partizan po 11 kolejkach serbskiej ligi zajmuje 3-cią pozycję w tabeli z bilansem 6-2-3 i stratą 9-ciu punktów do lokalnego rywala - Crveny Zvezdy.
Na własnym boisku Partizan wygrał dotychczas 3 mecze, 1 zremisował, 1 przegrał, a to rezultaty wszystkich pięciu meczów w lidze, jakie Partizan rozegrał na własnym stadionie. Wszystkie zakończone underami.

19.08 Partizan - Banat 2-0
09.09 Partizan - OFK Belgrad 0-1
23.09 Partizan - Crvena Zvezda 0-0
14.10 Partizan - Zemun 2-0
27.10 Partizan - Borac Cacak 2-0

Z kolei Livorno w lidze włoskiej zajmuje 9-te miejsce w tabeli z bilansem 3-4-2. Najbardziej charakterystyczne dla tego zespołu jest to, iż w meczach z ich udziałem pada najmniej bramek w całej włoskiej lidze. Livorno zdobyło 7 goli, straciło 8, a wszystko to w 9-ciu meczach. Średnia wychodzi więc około 1,6 gola na mecz. Oto wyniki spotkań Livorno rozgrywanych na wyjeździe:

09.09 AS Roma - Livorno 2-0
20.09 US Cagliari - Livorno 2-2
01.10 Messina - Livorno 0-1
15.10 Ascoli - Livorno 0-2
25.10 Inter - Livorno 4-1

Trudno więc na podstawie samych wyników coś konkretnego wywnioskować. Partizan radzi sobie nieźle, bardzo mało goli tracąc ale serbska liga to znacznie słabszy poziom niż liga włoska. Livorno z kolei w lidze gra tak, jak na typowego średniaka przystało - potrafi wygrywać z najsłabszymi i przegrywa z najlepszymi.

Skupmy się więc na samym dzisiejszym meczu, a tam znacznie ciekawsze doniesienia z obozu Livorno.

Prezes Livorno Aldo Spinelli uważa, że rozgrywki ligowe są ważniejsze od pucharu UEFA i "radzi" trenerowi, by ten oszczędzał zawodników na ligę.
- Z powodu udziału w Pucharze UEFA mamy kłopoty w lidze włoskiej, a te rozgrywki są dla nas priorytetem. Nie jesteśmy na tyle silni, by pogodzić to ze sobą. Mam nadzieję, że jak najszybciej odpadniemy z Pucharu UEFA i skupimy się na Serie A.
Na to trener Daniele Arrigoni odparował, że to on ustala skład, a nie prezes. Pozostaje teraz pytanie - co zrobi trener? Wydaje się, że jak na profesjonalistę przystało powinien dążyć do zwycięstwa w meczu. Może świadczyć o tym fakt, iż do Belgradu przyleciał Cristiano Lucarelli - napastnik, który ma problemy ze zdrowiem.
Gdyby Livorno zupełnie odpuściło puchar UEFA, to Lucarelli pewnie zostałby w domu - bo po co ciągać za sobą piłkarza, który nie jest w 100% sprawny? A on jeszcze jest awizowany do gry.

Osobiście sądzę więc, że rewolucji w składzie Livorno nie będzie - a ewentualne roszady dotyczyć będą zaledwie 2 lub 3 pozycji. Włoski futbol akurat pokazuje, że to wcale nie musi być wielkie osłabienie. Słusznie DJ Sosna przestrzega przed graniem przeciw "osłabionym" włoskim drużynom. Te "osłabione" zespoły wcale nie są skazane na pożarcie, o czym niech świadczy przebieg i wynik meczu Eintracht - Palermo (1-2) w 1 kolejce UEFA.
Być może wynika to z faktu, iż włoski futbol opiera się na sile, waleczności i taktyce i grze zespołowej. A w takim przypadku łatwo znaleźć wartościowych zastępców aniżeli w przypadku drużyny opierającej swą grę na technice lub indywidualnych umiejętnościach niektórych zawodników.

Livorno przybyło więc do Belgradu w niemal pełnym składzie - brakuje tylko chorwata Knezevicia oraz irańczyka Rezai. Obaj zawodnicy to obrońcy - Rezai zagrał w tym sezonie w 5-ciu ligowych meczach, zaś Knezevic tylko w jednym. Więc chorwata raczej ciężko traktować jako faktyczne osłabienie.


Zespół Partizana spokojnie przygotowywuje się do dzisiejszego spotkania. Kibice co prawda narzekają, że tak słabego zespołu nie mieli od lat, ale mimo to trener Miodrag Jesić wierzy dziś w zwycięstwo. Nie pomogą mu w tym na pewno: kontuzjowany Ivan Tomić oraz nieuprawniony do gry w pucharze UEFA Stevan Jovetić. Zwłaszcza absencja Tomicia będzie poważnym osłabieniem serbów. Były pomocnik m.in. Romy i Alaves jest jedną z kluczowych postaci w zespole.

Przewidywane składy wg włoskich żurnalistów:

PARTIZAN: Ivica Kralj - Nemanja Rnić, Branimir Bajić, Nenad Djordjević, Marko Lomić - Albert Nadj, Milan Smiljanić, Nenad Marinković, Bojan Zajić - Predrag Lazić, Obiora Ozita.
LIVORNO: Marco Amelia* - Marc Pfertzel, Alessandro Grandoni*, Samuel Kuffour - Fabio Galante*, Giovanii Pasquale*, Antonio Filippini*, Stefano Morrone*, Jose Luis Vidigal - Ibrahima Bakayoko - Christiano Lucarelli*.

* - zawodnicy, którzy w ostatnim meczu ligowym Livorno wybiegli w podstawowym składzie.


Wydaje się więc, że Livorno wystawi jednak dość silny skład i będzie walczyć o zwycięstwo. To sprawia, że gdybym musiał grać między 1X2, to wskazywał bym raczej na Livorno - gdyż jest to po prostu silniejszy zespół. Ale nie będę grał na zwycięzcę. Najbardziej prawdopodobny wydaje mi się jednak under. Obie drużyny notują zdecydowanie więcej underowych wyników niż overowych.
Można w ciemno zakładać, że Livorno przyjmie typową dla włochów taktykę - obrona i kontry. Partizan raczej będzie miał z tym problemy, bo skoro w lidze z bardzo przeciętnymi drużynami wygrywają ledwie po 1-0 lub 2-0 to trudno oczekiwać, by dziś nastrzelali więcej. A jeżeli gola stracą, to wtedy zgodnie z włoską filozofią futbolu piłkarze Livorno powinni robić wszystko aby korzystny dla nich wynik (czyli under) się utrzymał.

Typ: UNDER 2,5
Kurs: 1.60
Buk: Expekt


P.S. Teorie o tym, że Livorno miało by zagrać juniorami o czym pisał Kerogh można moim zdaniem między bajki włożyć.
Po pierwsze nie po to do Belgradu polecieli wszyscy najlepsi zdolni do gry zawodnicy, żeby trener miał wystawić juniorów (zresztą zabrakło dla nich miejsca w samolocie).
Po drugie - nawet jeśli trener włochów posadzi kilku zawodników na ławce, to zastąpią ich gracze ograni w lidze włoskiej, a nie żadni juniorzy.
Posted by: Feel-Tsu

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 11:33

witam ja tez dzis probuje ugrac cos z uefa
wybralem sobie jak tradycja moja nakazuje cztery spotkania i takie cus mozna ugrac:)

Nancy - Wisla under @1.7
jak dla mnie chyba najpewniejsze rozwiazanie w tym pojedynku. chodzi mi po glowie nawet dokladny wynik 1-1, ale przede wszystkim wygrac, a nie trafic jak najwyzszy kurs. rozwiazanie z underem wydaje sie byc rozsadne. gospodarze jakos specjalnie nie kojarza sie mi sie z ofensywnymi fajerwerkami i bledami w obronie, a i po naszej stronie jesli tylko obroncy nie beda kladli sie w polu karnym moze Dolha ta rade to wybronic.gram under i czekam co bedzie. niech nawet i ta nasza Wiselka wygrywa, co mi tam:)

Tottenham - Brugge under @1.9
w tym spotkaniu zwyciestwo gospodarzy nie podlega dla mnie zadnej dyskusji. nie spodziewam sie jednak jakiegos specjalnego najazdu na bramke Belgow. przeciez tu sie gra o punkty. wie dobrze o tym Jol i po co gospodarze maja sie przemeczac skoro w sobote przyjezdza do nich Chelsea w lidze. to bedzie wazniejszy dla nich mecz. a dzis zrobi sie 2-0 i po zawodach:)

Palermo - Newcastle 1 @1.75
Wlosi sa rewelacja tego sezonu i mysle ze to miano podtrzymaja. poza tym wiedza jak ogrywac Anglikow (dwumecz z WHU), i wiedza jak strzelac bramkarzom druzyn z Wysp. tym bardziej, iz nie wiadomo czy w barwach Srok zagra Harper. byc moze miedzy slupkami pojawi sie mlody i niedoswiadczony Krul.

Lens - Osasuna 1 @2.10
a tu to w sumie nie wiem czemu, jakos tak mi podpasowalo i tyle. wierze w atak Aruna - Jussie - Keita. mam do nich wiecej zaufania niz do klubu z Pampeluny. najwyzej sie na nich przewioze...albo dowioza moj kupon do zwyciestwa.

AKO 11.87 i czekamy:)

pozdrawiam
Posted by: Biszop

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 11:38

Ulubiony klub Prezydenta Wloch moze dzis pokazac zupelnie inne oblicze niz w lidze, nie nalezy zapominac ze w ich szeregach gra ubiegloroczny krol strzelcow Serie A.
Faktycznie druzyna prezentuje sie wybitnie underowo ale przycisnieci przez rywali ktorzy beda chcieli wygrac za wszelka cene skonczyc sie moze wysokim wynikiem, podobnie jak spotkanie z Rangersami (2-3),
pojdzie kilka kontr bo jak mniemam na to nastawia sie dzis Wlosi i Partizan moze miec spore klopoty,
Wlosi przyzwyczajeni do takiego sposobu gry jesli beda mieli 2-4 okazje to dwie wykorzystaja.
Livorno przez ponad 50 lat nie gralo w Serie A, nie maja wiekszych sukcesow, zeszly sezon i dobre 9 miejsce nie zaspokoja glodu tej druzyny, w tym roku mierza znacznie wyzej i wbrew temu co tu niektorzy pisza Puchar UEFA traktuj powaznie choc nadal najwazniejsza jest liga ktora ledwo sie zaczela i nie musza kurczowo trzymac pozycji;-)
Jeszcze jedna sprawa przemawia za overem,
kurs 2,375 zaproponowany przez SB jestwyborny i juz sam kurs kusi zeby zagrac.
Wlosi juz stoja w pucharze pod sciana i dzisiejszy mecz powinien bardziej otwarty niz wskazuja to bukmacherzy.

Partizan Belgrade v Livorno over 2,5 2,375 3/10
Posted by: golo060

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 11:49

Odnosnie meczu Partizan-Livorno. Osobiscie uwazam ze goscie nie przegraja tego meczu. Radzilbym nie sugerowac sie wypowiedziami prezesa Livorno, o tym iz im nie zalezy, gdyz z tego co pamietam to niemal zawsze w takich przypadkach tzn. gdy ktos mowi ze im nie zalezy, czy tez gdy maja grac juniorami lub jakies masowe kontuzje w zespole wyni najczesciej wychodzi odwrotny niz "my" gracze przewidujemy. Tyle razy sie juz na tym przejechalem ze dzis w koncu na przekor temu zagralem na Livorno singielka.A na dowod tego ze tak jest przytocze chociazby ostatni mecz Odense-Parma lub tez jakis czas temu mecz w pucharze Danii z udzialem Vejle, gdzie tez typ byl masowo grany a potem "Zonk". Jak bedzie dzis zobaczymy wieczorem.
Posted by: AnJay

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 12:38

Widzę w B-a-h że kurs na Palermo - Newcastle x2 wynosi aż 2.20

Buki potraktowały więc Angoli jak jakąś drużynę ze wschodu. Sroki osłabione, ale to nadal jest mocna drużyna która jest w stanie wywalczyć dziś punkt. Oba zespoły zagrają bez większej presji bo wygrały pierwsze mecze i wynik jest sprawą otwartą. Możliwy podział punktów, jakieś 1:1...
Posted by: vegos00

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 13:04

Trener Palermo powiedział, że interesuje go przedewszystkim scudetto.
Posted by: Bzyku

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 13:09

przed meczem z Eintrachtem pewnie też tak mówił
Posted by: Feel-Tsu

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 13:21

nie no bez przesady, ze Newcastle cos zrobi na Sycylii. Wlosi po pierwsze nawet nie maja zamiaru lekcewazyc Anglikow, ale nie oszukujmy sie dzis Newcastle bedzie za slabe na gospodarzy. popatrzcie tylko kogo Roeder zabiera na wycieczke do Wloch.

Tim Krul, Fraser Foster, Paul Huntington, Matty Pattison, Alan O'Brien, James Troisi i Andy Carroll

i dobra niewazne,ze Palermo wazniejsza ma lige i ze tylko to ich interesuje. wiecie co wszelkie informacje odnosnie wloskich druzyn mozna wsadzic na polke miedzy bajkami. pamietacie Parme jak szalala, choc podobno miala odpuscic uefa? i co teraz moze tak: Palermo nie da rady Srokom, bo ma mecz z Sampdoria? a propos tego Livorno, to ja to nie wierze juz w takie fakty, ze graja rezerwami. dobra powiedzcie mi kto taki wielki gra w Partizanie, ze ma ograc nawet tych niby slabych i przecietnych Wlochow?
tylko nie piszcie znowu ze Livorno przegra bo gra rezerwami, a w Belgradzie gra sie ciezko bo fanatyczna publicznosc itd. juz chyba dawno te czasy minely, ze kibice stanowia 12-ego zawodnika. tym bardziej w krajach balkanskich. tu sie bedzie liczyc reka trenera. ustawi ich na catenaccio i co zrobi Partizan?
no tak pewnie sobie pomysli ze i tak Livorno gra w drugim skladzie to zaraz strzelimy - ja tam tego meczu nie gram, ale ja juz nie ufam wszelkim informacjom z onetu itd

juz w sobote prezes Heartsow mial sprzedac swoja druzyne, jesli nie wygraja z Dunfermline i co? nadal sa gdzie byli...i roznica polega na tym, ze oni wciaz tam sa zarabiaja kase a my tylko stracilismy. i kto sie wtedy cieszy? a kto jest smutny?

zycze Wam powodzenia z tym Partizanem ale nie wiem, nie umiem , nie gram - zarobiony jestem hehe
Posted by: dylodylo

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 13:27

a ja zagram bez zbednych ceregieli..

Graj Waść w warcaby, nie bedziesz musial tlumaczyc kolejnych ruchow
Posted by: dylodylo

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 13:48

a teraz analiz:

TOTTENHAM Londyn - FC Brugge 1

totenham w lidze gra w kratke czeka ich ciezki tydzien ( mecz z fc Brugge potem chelsey w lidze) na punkty w lidze nie ma co liczyc choc zawsze moze cos ugrac... u siebie totenham zawsze jest mocny a ostatnio wpadka w lidze 0-0... mysle ze totenham stac na wyjscie z grupy a gdzie szukac punktow jak nie u siebie

Glasgow RANGERS - MACCABI Haifa 1

bardzo ciezki mecz czeka rengersow ale licze na ich serce i walke do upadlego wygrana rengersow bardzo ich przybilzy do wyjscia z grupy.. maccabi jest nieobliczalna ale raczej na wyjazdach graja zachowawczo... rendzersi laczej w lidze nie graja obiecujaco mysle ze raczej chca zamieszac w pucharach i conieco ugrac... wygrac a potem podreperowac sytuacje w lidze

AJAX Amsterdam - AUSTRIA Wiedeń 1

hmmm... no coments nie wierze w cuda klopoty finansowe austrii zla atmosfera w klubie ajax juz zaplacil swoje nie kwalifikujac sie do chempions lig pozatym forma rosnie...

CELTA Vigo - EINTRACHT Frankfurt 1

jesli tylko hiszpanie zagraja z glowa i sercem nie lekcewazac przeciwnika powinni sobie poradzic z raczej przecietnym niemieckim klubem tym bardziej u siebie
Posted by: baca02

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 14:16

dzisiaj wygra sparta praga
Posted by: Gaske

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 14:30

Quote:

dzisiaj wygra sparta praga




Moze jakiej argumenty ?

Juz lepiej niech nie podaja argumentow bo jak maja byc takie jak kilka postow wyzej to dostaje drgawek
Posted by: vegos00

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 14:32

Moja propozycja na dzisiaj


Rozgrywki: P. UEFA
Nie ma co ukrywać, że Wisła Karaków nie jest najlepszą drużyną na arenie europejskiej, a liga polska nie trzyma europejskiego poziomu. Mamy tylko jednego klubowego reprezentanta w pucharach starego kontynentu i fakt ten zawdzięczamy dużemu szczęściu - bramka strzelona słabym grekom w doliczonym czasie gry i kolejna dopiero w dogrywce. Oglądając mecz z Blackburn powiedział bym, że 1:2 to i tak dobry rezultat ponieważ bramka dla GOSPODARZY szczęśliwie padła po odbiciu piłki od jednego z obrońców. Roversi mieli wiele więcej okazji do zdobycia goli pomimo iż grali na wyjeździe. Forma Nancy jak wiadomo jest bardzo wysoka i w ligowej tabeli zajmują 3 miejsce. Ostatni mecz na wyjeździe przegrali tylko 1:0 z Lyonem. Nancy jest drużyną która przykłada wagę do pucharów. Ostatnio w p.ligi wyeliminowali Touluse zapewniając sobie dalszą grę. W P.UEFA znajdują się również dzięki temu, że wygrali zeszłoroczny p.ligi. Jeżeli Wisła u siebie nie potrafi sobie poradzić i oddaje pole do gry przeciętnemu w lidze angielskiej Blackburn (11 poz), nie sądze aby na wyjeździe dała rade dobrze dysponowanym piłkarzom Nancy. Kurs na gospodarzy powinien wyglądać 1.35/1.4


źródło: http://www.vegos.prv.pl
Posted by: quincy

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 14:49

Wtrące i ja swoje trzy grosze. A skłoniło mnie do tego to, iż wczoraj z nudów natrafiłem na skróty PUEFA i zobaczyłem meczyk Eintracht-Palermo. Tak mądrze i skutecznej drużyny jak Włosi nie widziałem juz dawno i pomimo, że był to skrót a nie cały mecz od razu było widać jak ten zespół ładnie funkcjonuje. Biorąc pod uwagę fakt, że Sroki zagrają w połowie youngstersami wydaje mi się, że cwani Włosi skutecznie wypunktuja Angoli i z dorobkiem 6 pkt będą mogli dalej spokojnie cisnąć w stronę scudetto.

Inna sprawa to deklaracje trenerów, działaczy o co gramy w tym sezonie? Trochę mnie dziwią stwierdzenia że odpuszczamy PUEFA bo jedynym celem jest mistrzostwo włoch.. O ile w uefa akurat piniądze są marne to nasuwa sie pytanie: komu bardziej zalezy na olaniu pucharow? Newcastle jest zaraz nad deadline i jesli nie chca spadac do Championship to oni wl;asnie powinni sie skupic na lidze a nie bawic w pucharach.

Nie zdziwie sie jesli Palermo dojdzie do co najmniej półfinału PUEFA i z pełną odwagą mówie ze nie za wczesnie na takie deklaracje.

W Newcastle wystarczy ze brakuje bramkarza, Parkera, Owena, Carra... Przecież taki Scott Parker to koleżka, na którym sie opiera destrukcja i pierwsza faza wyprowadzania ataku... Owen ma te ataki konczyc... Brakmkarz podobno trzeci na goracej Sycylii może mu byc za goraco.

Reasumując: Palermo-Newcastle 1 1,75 TOTOMIX
Posted by: Patricu$

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 15:17

.... a ja dodam tylko nieskoromnie ,ze Palermo nie grało full skałdem - odpoczywał fundament Palewrmo przed meczem z Milanem. tw. 1@1.90 to chyba OK typ
Posted by: [T]-error

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 15:44

Odnośnie meczu Nancy - Wisła, under bardzo prawdopodobny, a jakże.
Dodam od siebie, że gram delikatnie wygraną .... Wisły
Wiślacy zawse lepiej grali na wyjazdach i z pozycji słabszego teamu potrafili robić psikusy
Nie będę przytaczał historii piłki nożnej, bo każdy doskonale zna ...
A już 6,25 w B&W to czysta bajka
Dla mniejszych optymistów X2 po 2,24
A także correct score 0-1 po 10,00
Kursy z B&W
Posted by: codi

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 15:51

Takie uzasadnienie jak kolegi wyzej jest dla mnie dosc smiechowe... "potrafili robic psikusy" Druzyna Nancy jest kilka klas lepszym zespolem. Swietnie gra w silnej lidze francuskiej- zajmuje 3 miejsce. Przegrywa z Lyonem na wyjezdzie po zacietym meczu 0:1. Ma swietna obrone (6 goli straconych w lidze), a Wisla w napadzie bez fajerwerkow. Ostatnie 2 gole po rykoszetach: pierwszy, ktory uratowal nas w fatalnym meczu z Iraklisem, gdzie najlepszy wg wielu internautow obcokrajowiec polskiej ligi- Cantoro, kiedy przegrywalismy grupy zamiast grac szybka pile robil sobie beznsensowne koleczka na srodku boiska i drugi- z Blackburn. I mamy grac na Wisle, bo psikusy w przeszlosci robila? Wolne zarty.
Posted by: skottie

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 16:06

Codi,
a ile osób stawiało na Polskę przed meczem z Portugalią? Ile osób wierzyło, że Wisła przejdzie Schalke? Nigdy nie mów nigdy.
Tak jak pisałem wcześniej, Nancy to dobry zespół, ale oni pojawili się znikąd tak naprawdę i nie mają ŻADNEGO doświadczenia w pucharach. Wcześniej czy później to wyjdzie. Nie wiem czy dzisiaj, bo Wisła nie błyszczy w kilku ostatnich sezonach, ale niewątpliwie ma potencjał do sprawienia w tym meczu niespodzianki. To Wisła ma dziś "nóż na gardle" i musi wygrać, bo druga porażka praktycznie eliminuje ich z dalszej gry.
Posted by: [T]-error

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 16:10

Wszystko okaże się już niedługo.
To jest piłka nożna, nie twierdzę że będzie na pewno tak jak napisałem, ale po cichu liczę na niespodziankę.
Zresztą ileż to w pucharach było pewniaków, którzy dostawali łomot ... heh
Można napisać pracę magisterską, że Arsenal wygra z CSKA czy Bayern ze Sportingiem.

Ja wierzę w Wisełkę
Posted by: Biszop

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 16:18

Ja nie wierze wiec nie zagram ale...
Kurs jaki proponuja na takie zdarzenie az sie prosi, skoro w Grecji padla "przypadkowa" (coz to za okreslenie, wczorajsza bramka w Madrycie byla przypadkowa), podobna padla z Blackburn to moze w tym szalenstwie jest metoda??
Niech powalcza dzisiaj, maja harpaganow ktorzy potrafia zagrac twardo, jak dotrzymaja kroku kondycyjnie to nie zdziwi mnie ze Wisla wyjdzie.
Choc z drugiej strony widzialem mecz Lyonu z dzisiejszym rywalem i Lyon gral praktycznie pierwszym garniturem i choc remis bylby niesprawiedliwy to calkiem realny...
Tyle sprzecznych odczuc co do tego meczu ze odpuszczam ale zycze im wygranej:)
Posted by: Stajnia

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 16:21

Kompletnie tego nie czuje, żeby Wisła przegrała dzisiaj. Oglądałem ostatni mecz Nancy z Lyon w obronie bardzo solidni ale atak żadna rewelacja. Wszyscy typują Nancy jako mega faworyta i to stawia Wisłe w komfortowej sytuacji psychicznej. Wisła nie przegra tego spotkania mecz zakończy się remisem.

Nancy - Wisła under 2.5 @1,8 8/10

Nancy - Wisła X 4/10 @ 3,9

Nancy - Wisła correct score 0:0 @9 3/10

Nancy - Wisła x2 @2,34 6/10
Posted by: KajserSose

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 16:29

oj panowie Wisła dziś popłynie niestety

niezbyt wysiliłeś się z opinią może coś więcej?
Posted by: codi

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 16:31

Skottie, zgoda- oczywiscie ogromne niespodzianki sie zdarzaja, ale to nie zmienia faktu, ze za graniem na Wisle nie przemawiaja prawie zadne argumenty. Tak w ogole to "tamta" Wisla szalejaca w UEFA, to jednak duzo silniejsza byla, chociaz wiadomo, iz wtedy rowniez prawie nikt nie spodziewal sie takich niespodzianek. Bardzo chcialbym, zeby Krakowianie wygrali, ale bedzie o to niezwykle trudno.

Tak jak pisalem wczesniej gram rowniez Ajax, hc mi przypasil

Ajax (-1) - Austria 1

Zespół Ajaxu jest w dobrej formie. Prowadzi w lidze, wygrał ostatnie 6 spotkań. W 10 kolejce pokonał inny zespół grający w pucharze UEFA- Heerenveen, 2:0 na wyjeździe. Dziś o 20 rozpocznie swoją drogę po awans do następnej rundy tego pucharu. Przeciwnikiem jest drużyna Austrii Wiedeń. Od początku sezonu mistrz Austrii pogrążony jest w kryzysie, po sprzedaży większości czołowych piłkarzy. W lidze plasuje się na 8 pozycji wśród 10 drużyn. Ostatnio co prawda Austria wygrała 4-1 z Tirolem, ale wynik z Ajaxem będzie wygłądał raczej odwrotnie. Granie w tym etapie pucharu UEFA Austriacy zawdzęczają głównie Legii, która była jeszcze słabsza. W pierwszej kolejce rozgrywek grupowych zanotowali przegraną 1-4 u siebie z outsiderem belgijskiej ligi- Waregem. Tymbardziej, jeśli nie będzie jakiegoś cudownego odnalezienia formy, nie mają najmniejszych szans na prowadzenie wyrównanej walki z silnym Ajaxem. Dlatego też gram na gospodarzy, którzy powinni efektownie rozpocząć swój udział w grupie F i nastrzelać kilka goli.

Odd: 1.65 Bwin

Źródło: pewna stronka z typami

Teraz mozna jeszcze zlapac za 1.62 w Bet365...


P.S. Z racji posiadania przez tę stronkę konkurencyjnego forum, uprasza się o nie podawania linka do niej. Taki regulamin
Posted by: vegos00

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 16:42

Jeżeli źle pamiętam to mnie poprawcie ale...

Jak coś mi się kojarzy w tamtym roq któraś z polskich drużyn nie zdobyła ani jednego pkt w grupie pucharowej UEFA. I nóż na gardle i inne gadżety nie przeszkadzały polakom w zajęciu ostatniego miejsca...


Tesz bym chciał żeby Wisełka świetnie grała, ale patrząc prawdzie w oczy i niesłuchając jak zawsze jednostronnych komentatorów w TVP, jest naprawde kiepsko z tym graniem, a jeżeli jusz to wygląda to tak, że fart goni fart...
Posted by: Stajnia

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 16:49

Quote:

Jeżeli źle pamiętam to mnie poprawcie ale...

Jak coś mi się kojarzy w tamtym roq któraś z polskich drużyn nie zdobyła ani jednego pkt w grupie pucharowej UEFA. I nóż na gardle i inne gadżety nie przeszkadzały polakom w zajęciu ostatniego miejsca...


Tesz bym chciał żeby Wisełka świetnie grała, ale patrząc prawdzie w oczy i niesłuchając jak zawsze jednostronnych komentatorów w TVP, jest naprawde kiepsko z tym graniem, a jeżeli jusz to wygląda to tak, że fart goni fart...




Przepraszam ale nie porównuj Amiki Wronki do Wisły, bo o Amike ci chodzi i nie było to rok temu tylko 2 lata temu.
Posted by: vegos00

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 16:50

Quote:

Ajax (-1) - Austria 1


Odd: 1.65 Bwin

Źródło: pewna stronka z typami

Teraz mozna jeszcze zlapac za 1.62 w Bet365...





Skoro to Twoja propozycja dla nas to
po co piszesz nieaktualne kursy ?


Sory ze sie czepiam ale to mnie tak troche razi i dziwi
Posted by: vegos00

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 16:53

Quote:

Quote:

Jeżeli źle pamiętam to mnie poprawcie ale...

Jak coś mi się kojarzy w tamtym roq któraś z polskich drużyn nie zdobyła ani jednego pkt w grupie pucharowej UEFA. I nóż na gardle i inne gadżety nie przeszkadzały polakom w zajęciu ostatniego miejsca...


Tesz bym chciał żeby Wisełka świetnie grała, ale patrząc prawdzie w oczy i niesłuchając jak zawsze jednostronnych komentatorów w TVP, jest naprawde kiepsko z tym graniem, a jeżeli jusz to wygląda to tak, że fart goni fart...




Przepraszam ale nie porównuj Amiki Wronki do Wisły, bo o Amike ci chodzi i nie było to rok temu tylko 2 lata temu.





No tak wiedziałem, że coś nie tak... ale z góry to zaznaczyłem. Tak czy owak 0 pkt to naprawde kiepska sprawa. 0 pkt oznacza przegranoą nie tylko z silnym przeciwnikiem na wyjeździe jakim jest dziś Nancy. Amica nie była wtedy taka słaba jak pamiętam i defacto to jednak Polska drużyna.
Posted by: Biszop

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 16:59

Nie porownuj wronczan do Wisly bo to ma sie nijak do sedna sprawy, owszem jest opcja ze Wisla nie ugra nawet punktu ale co gra Wisla w tym sezonie, a co grala Amica w tamtym to dwa rozne swiaty, wtedy mozna bylo zgarniac szuflami pieniadz bo kursy przeciw Amice byly naprawde godne, a dzisiejszy na Francuzow jast tak marny ze az sie prosi zeby zagrac przeciw,
az sam sie zaczalem zastanwiac czy kilku zlociszy nie postawic chocby dla satysfakcji jak wejdzie:)
Posted by: Destination

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 17:00

Oto co znalazlem na jednym z zagranicznych for
"Ajax vs A. Vienna

David vs Goliat"


A co do meczu PALERMO-NEWCASTLE to mnie bardzo zadziwiaja wasze wypowiedzi. Rozumiem ze sroki beda grac w oslabieniu bez Stephen Carr, Celestine Babayaro, Scott Parker i Damien Duff, ale to jest angielski klub ktory ma "zawodnikow" na lawce a nie "grzaczy lawek" ktorzy wyjda jeszcze bardziej zmotywowani niz ci z podstawowego skladu. Wiem ze Palermo jest dobrym zespolem szczegolnie u siebie ale anglicy poraz pierwszy niebeda grac w pilke. Mysle ze tutaj bedzie remis lub nawet away win. Pozdrawiam
Posted by: Ojro

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 17:01

To i ja wrzucę swoje typy/typeczki. Ale znając moje 'szczęście' to lepiej tego nie grajcie...

Dinamo Bukareszt - Beskitas @ 1,8 Interwetten 7/10
Dinamo 1/1 HT/FT @ 2,8 3/10
Z ostatnich wieści z tureckiego obozu nie wieje optymizmem. Media oarczają winą za złe wyniki francuskiego trenera Tiganę, a on zwala to na zawodników, którzy nie chcą go słuchać. Delgado, Ricardinho - nowi zawodnicy, nie potrafią zaaklimatyzować lub są bez formy.
Na drugiej stronie boiska jest Dinamo. Jeden z tych klubów, które rok temu zrobiły niezły szum w PUEFA. Własne boisko, gorąca publika i fakt iż w drużynie przecinej nie dzieję się dobrze powinny mieć istotny fakt na zwycięstwo. A dlaczego ten klub nie miałby nawiązać do zeszłorocznego sukcesu Steau`y.
Wygrana gospodarzy wydaje mi się wielce prawdopodobna - 70%, ale można skorzystać z zakładu na HT/FT i tam kurs już wynosi 2,8 [Interwetten].
Posted by: Destination

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 17:04

Warto zuwazyc ze Beskitas ma problemy z swoim bramkarzem ktory ostatnimi czasy popelnia wiele bledow.
Posted by: grzesol

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 17:28

Ludzie opamiętajcie się co do meczu Ajax-Austria Wiedeń.Pzrecież tu jak nic wygrywa AJAX nie wiem czemu ludzie piszą,że nie opłaca się ryzykować po kursie 1.25.Jak dla mnie kurs na ten mecz i tak jest zdecydowanie za wysoki bo powinno być z 1.15.Doszukujcie się niespodzianek w meczach,w których to jest możliwe,a nie szukacie na siłę niespodzianki w meczu,w którym jej na 100 % nie będzie.Wiem,że to odważne stwierdzenie ale nie mogę po prostu patrzeć jak ludzie odradzają granie na Ajax.Austria Wiedeń,któa przegrywa u siebie ze słabiutkim jak na ligi europejskie Waregem ma według was szanse na wywiezienie chociażby punktu ze stadionu w Amsterdamie ?! Ajax na pewno będzie chciał swój pierwszy mecz wygrać żeby potem było z górki,a Austria no cóż na pewno będzie próbowała ale nie ma po prostu środków na chociażby zremisowanie z Ajaxem.Sam Huntellar powinien sobie urządzić strzelanie i strzelić przynajmniej ze 2 bramki.Czuję,że tu będzie podobny pogrom jak w Wiedniu.Jedynej szansy dla Austrii upatruję w słabej skuteczności Ajaxu jak to było chociażbym w przypadku wczorajszego meczu LM Arsenal-CSKA.Widząc sytuacje jakie raz po raz stwarzali sobie kanonierzy po prostu nie mogłem uwierzyć,że tego meczu nie wygrali.

Ajax-Austria 1 @ 1.25 9/10

Jeszcze do tego dodam mecz naszej Wisełki i niestety przeciwko naszym:
Nancy-Wisła Kraków 1 @ 1.5
Musimy się narazie pogodzić z faktem,że nasze drużyny są po prostu za słąbe na europejskie puchary bo jak wytłumaczyć sytuację gdzie Wisłą przegrała przynajmniej remisowy mecz z Blackburn.To świadczy o klasie drużyny,że potrafi strzelić bramkę w 90 minucie spotkania i wygrać mecz,a na odwrót o słąbości drużyny,która nie potrafi utrzymać korzystnego rezulatatu.Nancy to jak narazie rewelacja francuskiej Ligue 1 , drużyna ta ma po prostu znakomity bilans na własnym stadionie i wynosi on 5-1-0.Ostatnio przegrali minimalnie z Lyonem,a jeżeli z tak utytułowaną drużyną potrafią przegrać tylko 0:1 to co tu mówić o naszej słabiutkiej Wiśle.W naszej OE to oni mogą sobie wygrywać 6:0 , 3:0 ale później przychodzi brutalna rzeczywistość czyli europejskie puchary,w których nasze drużyny już nie strzelają tylu bramek i co najgorsze je tracą.
Posted by: Biszop

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 17:38

Jeszcze jeden over mnie zaciekawil,
Lens - Osasuna

Teoretycznie Hiszpanie jak postawia swoje zasieki to ciezko sie dostac pod pole karne ale mi podoba sie styl gry Francuzow ktorzy moze pod bramka maja gorace glowy ale dotrzec tam potrafia;-)
Smiem twierdzic ze Hiszpanie zagraja ciut inaczej niz w lidze i widze szanse na 3 bramki w calym meczu.

Inna strona medalu ze ten typ gram glownie dla kursu i dlatego ze tam gdzie go znalazlem ten mecz jest rowniez na live

Rc Lens - Ca Osasuna over 2.5 kurs 2.45 betway
Posted by: Gaske

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 17:39

Na pol godziny przed meczem sklady druzyn na mecz Partizan - Livorno:

PARTIZAN ::: Kralj - Lomic, Djordjevic, Bajic, Rnic - Zajic, Marinkovic, Smiljanic, Nadj - Lazic, Odita

Livorno ::: Amelia - Grandoni, Pasquale, Pfertzel, Galante, Kuffour - Passoni, Vidigal, Morrone - Lucarelli, Bakayoko

Livorno 5-3-2

Posted by: codi

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 17:45

vegos00: po prostu napisalem za ile to zlapalem, ale potem wrzucilem aktualny kurs. Na przyszlosc sie poprawie
Posted by: Gaske

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 17:51

Teraz porownywalem sklady Livorno z meczu z Rangersami i dzisiejszego meczu z Partizanem i wychodzi mi ze w tym meczu zabraknie 4 zawodnikow ktorzy zagrali w 1 meczu ...

Posted by: Rysio z klanu

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 17:56

Wisła Nancy 2

Na Krakowską Wisłe nikt dziś nie liczy.Wszyscy przekreślaja szanse białej gwiazdy już przed pierwszym gwizdkiem a to błąd! Podobnie było z reprezentacją Polski przed pamiętnym meczem z Portugalią.Typ na Portugalie był traktowany przez wszystkich jako "pewniak" a w piłce owych "pewniaków" nie ma. Jak powiadał największy polski trener bramki sa dwie a piłka okrągła... Należy pamiętać że wiślacy to nie chłopcy do bicia ograli przeciez Seville przy której Nancy się chowa...Zatem czekam na transmisje i Jazda Jazda Biała Gwiazda!!!
Posted by: codi

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 18:02

Nie no, bo na serio mnie zaraz szlag trafi :/ Ograli Seville lol Raczej rezerwy Sevilli. Niektore posty sie prosza zeby je usunac. Idac tokiem rozumowania co niektorych granie wszystkiego na odwrot dawaloby ogromny zysk...
Posted by: Banik

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 18:11

Quote:

Odnośnie meczu Nancy - Wisła, under bardzo prawdopodobny, a jakże.
Dodam od siebie, że gram delikatnie wygraną .... Wisły
Wiślacy zawse lepiej grali na wyjazdach i z pozycji słabszego teamu potrafili robić psikusy
Nie będę przytaczał historii piłki nożnej, bo każdy doskonale zna ...
A już 6,25 w B&W to czysta bajka
Dla mniejszych optymistów X2 po 2,24
A także correct score 0-1 po 10,00
Kursy z B&W




Wisla @7.50 X2 2.35 zwrot w przypadku remisu na Wisle @5.30 kursy z betsson
Posted by: HAGIi

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 18:13

Quote:

Nie no, bo na serio mnie zaraz szlag trafi :/ Ograli Seville lol Raczej rezerwy Sevilli. Niektore posty sie prosza zeby je usunac. Idac tokiem rozumowania co niektorych granie wszystkiego na odwrot dawaloby ogromny zysk...




prosta sprawa
graj
Posted by: Marcios

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 18:17

widze, że wszyscy prawie grają under Wisły, a ja przeciwnie uważam ze w tym meczu bardzo mozliwy over a jeżeli Wisła strzeli gola to jestem na 99% pewny ze będzie over, przy tych zasadach, że gra sie tylko raz z przeciwnikiem gospodarz az tak nie musi bać się straty bramki i nie musi grac zachowawczo liczy się wygrana bo nie ma konsekwencji ze gol starcony liczy się podwójnie a po raz Nancy ma bardzo dobrych szybkich napastników w Dudka jest strasznie niepewnym obrońcą i brak Głowackiego będzie tu widoczny przewiduje wynik Nancy 2-1 3-1 3-0
Typ over 2,5 Betsson 2,3 kurs Pozdrawiam
Posted by: Gaske

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 19:58

Partizan - Livorno

Tragedia, do 88 min prowadzenie gospodarzy a do tego czasu Livorno nie oddalo zadnego celnego strzlu na bramke !!! I w 88 min strzelilo, 1 strzal na bramke i gol. A kto strzelil tego gola ...



bramkarz Livorno ...

- -

Dramat Partizanu ...
Posted by: Bzyku

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 20:58

cóż powiedzieć - kwintesencja włoskiego futbolu

grunt, że undera wywalczyli

A Wisła... Sąd Piłkarski w Nancy był wyjątkowo łagodny i skazał Wiślaków na najniższy wymiar kary. A Francuzi grali bardzo ładną - zupełnie nie po francusku - piłkę. Nieprzypadkowo są tak wysoko w Ligue1.
Posted by: vegos00

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 21:04

Fajne kursy były live w połowie na Nancy w granicach 1.8/9 można było grać moim zdaniem, bardzo opłacalne, szanse bym wyceniał tak jak przed meczem tylko kurs 2x większy
Posted by: skottie

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 02/11/2006 21:41

Do meczu Wisły.
Kibicowsko do banii oczywiście. Nawet biorąc pod uwagę dobrą grę gospodarzy, Wisła kompletnie nic nie grała i nie walczyła. Jedna dobra akcja po której padła bramka a tak to chowanie się za podwójną gardą, z czego i tak nic nie wynikało.
Bukmachersko mecz lekko do przodu, bo zwrot za azjana +1, ale wszedł korekt grany, żeby zarobić na 1 bramkowej porażce. Bałem się, że przegrają wyżej i na livie jeszcze skontrowałem, przec co zarobek znikomy.
No cóż. Nie pozostaje nic innego jak zapłakać nad polskim futbolem.
Posted by: Barteus

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 20/11/2006 08:28

witam,

nie chcialem zakladac osobnego dzialu co do pucharu uefa, zreszta zastanawiam sie nad kwestia motywacji, przegladam tabele i sie zastanawiam skad wziasc te informacje, bo po samych meczach wczesniejszych moze mozna ale wolalbym byc pewniejsi, co myslicie kto co bedzie gral? wydaje mi sie ze dosyc zmotywowane sa

Rangers,MacHaifa,Tottenham,Lens,Parma,Blackburn,
Zulte-Waregem,Ajax,Espanyol,Panathinaikos i Newcastle

anty motywacja chyba wykazuja sie Besiktas,Slovan Liberec,Austria Wien,Sparta Prague,M. Boleslav ale to rownie dobrze mogly te druzyny trafic na lepsze od siebie i tak wyszlo,
co myslicie w tym temacie? wczesniej sie napalalem na palermo np ale zawiodlo slabo grajac,
Posted by: Biszop

Re: Puchar UEFA - II kolejka (02.11) - 20/11/2006 09:01

UEFA CUP: Group Stage - Group A
19:30 - Auxerre (France) - : - Rangers (Scotland)
19:45 - Maccabi Haifa (Israel) - : - Partizan (Serbia)

UEFA CUP: Group Stage - Group B
20:30 - Bayer (Germany) - : - Tottenham Hotspur (England)
20:30 - Club Brugge (Belgium) - : - Dinamo (Romania)

UEFA CUP: Group Stage - Group C
18:15 - Liberec (Czech Republic) - : - Grasshoppers (Switzerland)
20:45 - Sevilia (Spain) - : - Braga (Portugal)

UEFA CUP: Group Stage - Group D
20:45 - Parma (Italy) - : - Heerenveen (Netherlands)
20:45 - OB Odense (Denmark) - : - Lens (France)

UEFA CUP: Group Stage - Group E
20:15 - Basel (Switzerland) - : - Nancy (France)
20:45 - Feyenoord (Netherlands) - : - Blackburn Rovers (England)

UEFA CUP: Group Stage - Group F
18:30 - Sparta (Czech Republic) - : - Ajax (Netherlands)
21:30 - Espanyol (Spain) - : - Zulte-Waregem (Belgium)

UEFA CUP: Group Stage - Group G
19:15 - Rapid (Romania) - : - Boleslav (Czech Republic)
20:45 - Paris Saint Germain (France) - : - Hapoel Tel Aviv (Israel)

UEFA CUP: Group Stage - Group H
19:00 - Fenerbahce (Turkey) - Palermo (Italy)
20:45 - Newcastle United (England) - Celta (Spain)