Puchar UEFA

Posted by: mopsiq

Puchar UEFA - 18/07/2007 22:07



Troszku zedytowalem bo poprzednie sie leciutenko rozjechalo;-)
Posted by: mopsiq

Re: Puchar UEFA - 19/07/2007 02:09

St. Patricks Athletic - Odense BK

Jak dla mnie 1X po kursie 1.9 jest OK St. Patricks u siebie jest mocne moze nie az tak zeby wygrac ,ale kto wie remis bedze bardzo realny, nawet ostatni mecz z Tottenham Hotspur pokazal ze chlopaki znaja sie na rzeczy i Odense bede chcieli zatrzymać i według mnie dadzą rade.
Posted by: Sewer

Re: Puchar UEFA - 19/07/2007 02:37

Vojvodina - Hibernians over2,5 1.40

Vojvodina w tym sezonie powraca po latach przerwy do europejskich pucharów. W poprzednim sezonie w lidze serbskiej zajęli 3 miejsce, tym razem mierzą jeszcze wyzej. Europejskie puchary też zapewne potraktują poważnie i maltańska drużyna nie bedzie stanowiła dla nich przeszkody. W poprzednim sezonie Hibernians odpadł z Dinamo Bukareszt przegrywając 04: i 1:5 a wiec wysoko, powtórka jest jak najbardziej realna.
Posted by: Sewer

Re: Puchar UEFA - 19/07/2007 02:51

Dobrym typem wydaje się również Artmedia Petrzalka, która w rozpoczetej własnie lidze rozbiła Zlate Moravce aż 5:0. Zimbru nie jest zbyt silnym przeciwnikiem więc Artmedia powinna wygrac bez problemów. Do tego dokładam mecze o bardzo niskich kursach, w których grają drużyny z najsłabszych lig.
MyPa - Streymur 1
Santa Coloma - Maccabi 2
HJK - Etzella 1
Nie sadze, aby faworyci nie odnieśli zwyciestw. Ja gram tylko te mecze jadnak podobnie wyglada sytuacja z helsinborgiem, liteksem, ried.
Dla odważniejszych poleciłbym undery w meczach Sliema-Liteks i Banants-Young Boys. Liteks zapewne wygra ten mecz, ale nie sadze zeby strzelili 3 bramki, stracic równiez nie powinni. Mój typ na ten mecz to 0:2. Drugi mecz moze byc nieco inny, z druzynami z kaukazu na ich terenie ciezko wygrac, gdyz zawsze zawziecie walczą chociazby o remis. Jesli Banants strzeli pierwszy bramke to moze nawet wygrac, natomiast jesli young boys to powinni sie zadowolic jedną najwyzej dwoma bramkami i skupic na obronie.
Posted by: zmudaRTS

Re: Puchar UEFA - 19/07/2007 05:03

Mostar-Partizan Belgrad-to dla mnie najciekawszy mecz jutro w P.UEFA.Mostar to vice mistrz Bośni(przy okazji dlaczego ten klub chociaż gra w l.bośniackiej,ma w herbie flagę Chorwacji i napis HRVACKI SPORTSKI KLUB???)Mecz z podtekstami politycznymi-wiadomo co było nie tak dawno na Bałkanach,Mostar zrobi wszystko żeby wygrać choć 1:0 a kurs 4,85 jak najbardziej zachęcający.
Partizan vice mistrz Serbii(z ogromną strata do Crveny)kontra vice mistrz Bośni.Po kursie 4,85 można sie pokusić za mała stawke.
Posted by: konradd

Re: Puchar UEFA - 19/07/2007 08:53

A jak wyglada sytuacja polskich druzyn ? czytalem ze Groclin nie pojedzie w najsilniejszym skladzie i z 2 strony podroz do Baku poprzez Niemcy to porzadnie naokolo.

"Kontuzje wyeliminowały Łukasza Tupalskiego i Radka Mynara. Nie zagra również Brazylijczyk z polskim paszportem - Sergio Batata, którego nie udało się na czas zatwierdzić do rozgrywek. Podobnie jest ze słowackim obrońcą Peterem Babniciem. Jego transfer sfinalizowano już po upływie terminu zgłoszeń piłkarzy do 1. rundy kwalifikacyjnej Pucharu UEFA.

- Pod znakiem zapytani stoi występ Bartosza Ślusarskiego. O tym czy wystąpi przeciwko Araz zadecydujemy ze sztabem lekarskim dzień przed meczem - oznajmił Zieliński."

Uwazam kurs 1.42 lekko przesadzony, po 2 stronie jest 1X za 2.6, mysle ze to ciekawsze rozwiazanie.
Posted by: konradd

Re: Puchar UEFA - 19/07/2007 09:09

FC Flora - Vålerenga IF 3.75 3.35 1.95

Gospodarze to aktualnie 4 zespol ligi estonskiej, na ostatnie 7 meczy 6 wygrali, u siebie bilans 7-1-2 br 42-9.
Goscie znani ale slabo w tym sezonie, 11 miejsce w lidze i tylko 3 wygrane na 13 meczy, wyjazd tragiczny 1-0-5 br 2/8.
Uwazam ze Valerenga nie wygra tego, 1X za 1.8 albo odwazniej czysta 1.
Posted by: lodzerman

Re: Puchar UEFA - 19/07/2007 16:28

czy ktoś wie co jest grane z meczem Vardar -famagusta?
Posted by: blackjack

Re: Puchar UEFA - 19/07/2007 18:55

Originally Posted By: lodzerman
czy ktoś wie co jest grane z meczem Vardar -famagusta?

bedzie 2 ale nigdzie nie zagrasz juz tego
Posted by: Dziabor

Re: Puchar UEFA - 19/07/2007 19:05

Originally Posted By: blackjack
Originally Posted By: lodzerman
czy ktoś wie co jest grane z meczem Vardar -famagusta?

bedzie 2 ale nigdzie nie zagrasz juz tego


czemu??
Posted by: milonek

Re: Puchar UEFA - 19/07/2007 19:06

Originally Posted By: blackjack
Originally Posted By: lodzerman
czy ktoś wie co jest grane z meczem Vardar -famagusta?

bedzie 2 ale nigdzie nie zagrasz juz tego

a profesjonal?
Posted by: Warren

Re: Puchar UEFA - 19/07/2007 19:13

Originally Posted By: milonek
Originally Posted By: blackjack
Originally Posted By: lodzerman
czy ktoś wie co jest grane z meczem Vardar -famagusta?

bedzie 2 ale nigdzie nie zagrasz juz tego

a profesjonal?

w STS>ZABLOKOWANY
Posted by: blackjack

Re: Puchar UEFA - 19/07/2007 19:28

Originally Posted By: Biczu
Originally Posted By: milonek
Originally Posted By: blackjack
Originally Posted By: lodzerman
czy ktoś wie co jest grane z meczem Vardar -famagusta?

bedzie 2 ale nigdzie nie zagrasz juz tego

a profesjonal?

w STS>ZABLOKOWANY

wszedzie blok jak masz kase na betfair to masz kurs 1,79 w tym momencie
Posted by: M!cHaI

Re: Puchar UEFA - 19/07/2007 19:31

JEsli FAMAGUSTA miała by wygrac to kurs na BF nie był by 1.79 tylko w granicach 1.20!Poprostu ktos dostał info ze prawdopodobnie famagusta wygra,info poszlo dalej i wszyscy zaczeli grac!Dlatego buki poblokowali!
Posted by: gremlin

Re: Puchar UEFA - 19/07/2007 19:45

taaaaaa! takich meczy bylo juz multum a wynik nie zawsze byl taki jak ogolnie spodziewany- czasami ktos pusci takie info i buki trzepia gaciami!
Posted by: szpila1910

Re: Puchar UEFA - 19/07/2007 19:51

1. S.Patricks - Odense TYP: 1 (3.4 - profesjonal)

Jak dla mnie faworytem tego spotkania nie jest wcale dunski przeciętniak , ale Irlandczycy! Bardzo dobry bilans meczów u siebie a także najważniejszy aspekt - sa w trakcie sezonu!!! Natomiast Odense - ligowy sredniak rozpoczyna dopiero lige! Jak dla mnie 1 , dla mniej pewnych 1X po kursie 1,7!

2. Gl.Belfast - AIK Sztokholm TYP : 1X ( 2.05 - profesjonal)

Tutaj rowniez upatruje małą niespodzianke , wydaje mi się , ze Szwedzi sokojnie przejda do nastepnej rundy , ale uczynia to meczem u siebie!

3. Keflavik - Midtylland TYP : 1X ( 2.05 - profes.)

Kolejne spotkanie w którym upatruje przewage gospodarzy! Moze byc ciezko chocby zremisowac z Dunczykami , ale ... oni tez dopiero rozpoczeli sezon! ) - wyjasniajacy mecz w Danii!!

4. Carmarth. - B.Bergen TYP : 1X ( 2.5 profesjon.)

Walia ? Hmm .. nie wiem czemu , ale po prostu chcialbym , zeby w tym meczu gospodarze nie przegrali - a jest to mozliwe!!! Bergen powinno wyjasnic sprawe awansu u siebie!!!

Coz ryzykowne spotkania , ale to pierwsze mecze wiec wszystko moze sie wydarzyc , a ryzykowac warto!!!

Czekam na wasze sugestie !!! z fartem!!!
Posted by: solo24

Re: Puchar UEFA - 19/07/2007 20:00

w zupełności popieram Twoje typy i do tego dołożył bym Buducnost,Flore,Zrinjski Mostar wszystko 1X....uważam,ze takie drużyny jak Valerenga,Partizan czy też nawet Hajduk nie są zbyt moce aby wygrac juz 1szy wyjazdowy mecz tym bardziej ,ze widac problemy"faworytów" jak dotychczas w meczach pucharowych a najlepszym przykładem jest remis Dinama na wyjezdzie....tym bardziej,ze druzyny te mają świadomośc rewenżu w siebie i może troche szacują siłami!pozdrawiam!
Posted by: przyborro

Re: Puchar UEFA - 19/07/2007 20:04

Originally Posted By: konradd
A jak wyglada sytuacja polskich druzyn ? czytalem ze Groclin nie pojedzie w najsilniejszym skladzie i z 2 strony podroz do Baku poprzez Niemcy to porzadnie naokolo.

"Kontuzje wyeliminowały Łukasza Tupalskiego i Radka Mynara. Nie zagra również Brazylijczyk z polskim paszportem - Sergio Batata, którego nie udało się na czas zatwierdzić do rozgrywek. Podobnie jest ze słowackim obrońcą Peterem Babniciem. Jego transfer sfinalizowano już po upływie terminu zgłoszeń piłkarzy do 1. rundy kwalifikacyjnej Pucharu UEFA.

- Pod znakiem zapytani stoi występ Bartosza Ślusarskiego. O tym czy wystąpi przeciwko Araz zadecydujemy ze sztabem lekarskim dzień przed meczem - oznajmił Zieliński."

Uwazam kurs 1.42 lekko przesadzony, po 2 stronie jest 1X za 2.6, mysle ze to ciekawsze rozwiazanie.


Dodam od siebie ze mecz odbedzie sie na neutralnym terenie, a wiec na trybunach bedzie spokojnie. Ja zagram w tym meczu na Groclin, zdecydowaly o tym bardzo dobre wyniki meczow sparingowych (wygrane z Dynamem Kijow i Arminia, oraz porazka z Hamburgiem 0-1)
Posted by: El_Darro

Re: Puchar UEFA - 19/07/2007 20:33

Jak napisał jeden z Czechów na ciekawym forum.
"Bukmacherzy nadal wystawiają kursy jakby mecze odbywały sie 15-20 lat temu" i trudno sie z tym nie zgodzić

Może na początku tak luźno:
St.Patricks - Odense 1 Nie wierze żeby Duńczycy mieli taką przewage jak pokazują kursy. Nawet 2,4 byłoby opłacalnym dla mnie kursem ale 3,75 to chyba jakaś promocja

Nistru-Unisport Otaci - Kispest Honvéd Budapest 1

Skonto Ryga - Dinamo Mińsk x2

GKS Bełchatów - Ameri FC x2
Też mi sie wierzyć nie chce aby Bełchatów pojechał z Gruzinami na 4-0 czy 5-0. Może wygrają jedną bramką. Chyba że sie "troszkę" pomyle i będzie 6-0. \:\)




Zlate Moravce - Alma-Ata : Awans 2 - 10/10, x2 - 2/10

Ostatni sezon Zlate Moravce był naprawdę dobry, ale start w najwyższej słowackiej lidze już zapowiada, że to będzie ciężki sezon dla tej drużyny. (Przegrana z Artmedią 0-5)

FK Almaty. Kazachska drużyna po pierwszej części sezonu zajmuje 8 miejsce z bilansem 6-5-6 w bramkach 14:12. W drużynie gra Rosjanin, Brazylijczyk, Uzbek no i drużyna ma trzech reprezentantów Azerbejdżanu. Kazachskie kluby na pewno nie są chłopcami do bicia w dodatku z takimi słabiutkimi ze Słowacji.

Kairat Almaty - Artmedia (zwycięstwo nad mistrzem Słowacji 2-0) i męki w drugim spotkaniu.
Fc Tobol Kostanay niedawno wywalił z pucharu Liberec


Edit: Dajcie wody, bo teraz to mi już zdania sie urywają.
Posted by: maxxey

Re: Puchar UEFA - 19/07/2007 21:21

Dla mnie perełka na dzisiaj to:

PGE GKS BEŁCHATÓW - AMERI TBILISI - under 2,5
kursy od 2,3 do 2,5

jakoś nie widzę w tym spotkaniu overa. Bełchatów z pewnością będzie atakował, ale natrafi na skomasowaną defensywę Gruzinów, którzy przyjechali zremisować lub minimalnie przegrać. Bełchatowska siła ognia nie jest dzisiaj zbyt duża. Nie zagra Łukasz Garguła, Dawid Nowak, maleńka jest szansa na występ Mariusza Ujka. Ameri w poprzednich rozgrywkach spisało się całkiem nieźle. Z pewnością kilku (kilkunastu, kilkuset) graczy pamięta jak Hertha Berlin strzeliła im gola w 94 minucie na 1:0...Dla mnie under to dzisiaj smakowity kąsek i gram go.

Z pozostałych spotkań to na pewno St. Patrick 1x i Dinamo Tbilisi z Vaduz. Kurs na ten drugi meczyk troszkę przeszacowany -1,65 w STS do wzięcia.
Posted by: maxxey

Re: Puchar UEFA - 20/07/2007 06:33

W Bełchatowie (wróciłem właśnie ze stadionu) wynik lepszy niż gra. Dwa razy obrońcy nie upilnowali Dariusza Pietrasiaka i dwa razy wpadła bramka. Ameri u siebie zagra z pewnością ofensywniej, ale 2:0 przesądza chyba sprawę na rzecz PGE GKS. Underek, tak jak pisałem, był łakomym kąskiem. Podobnie jak Dinamo Tbilisi i St. Patrick. Ogólnie śliczny dzień.
Posted by: blackjack

Re: Puchar UEFA - 20/07/2007 18:17

Originally Posted By: M!cHaI
JEsli FAMAGUSTA miała by wygrac to kurs na BF nie był by 1.79 tylko w granicach 1.20!Poprostu ktos dostał info ze prawdopodobnie famagusta wygra,info poszlo dalej i wszyscy zaczeli grac!Dlatego buki poblokowali!

jak widzisz famagusta wygrała tak jak miało być i nie pisze ze kurs powienien być 1,2 bo dzien wczesniej na fixie Levadii kurs przed meczem na 2 mogłes wylapac na betfair koło 3
Posted by: M!cHaI

Re: Puchar UEFA - 20/07/2007 18:22

Originally Posted By: blackjack
Originally Posted By: M!cHaI
JEsli FAMAGUSTA miała by wygrac to kurs na BF nie był by 1.79 tylko w granicach 1.20!Poprostu ktos dostał info ze prawdopodobnie famagusta wygra,info poszlo dalej i wszyscy zaczeli grac!Dlatego buki poblokowali!

jak widzisz famagusta wygrała tak jak miało być i nie pisze ze kurs powienien być 1,2 bo dzien wczesniej na fixie Levadii kurs przed meczem na 2 mogłes wylapac na betfair koło 3

Powiedz mi skąd taka informacja byla ze FAMAGUSTA ma wygrać?
Posted by: gwiazdor

Re: Puchar UEFA - 20/07/2007 18:42

Originally Posted By: M!cHaI
Originally Posted By: blackjack
Originally Posted By: M!cHaI
JEsli FAMAGUSTA miała by wygrac to kurs na BF nie był by 1.79 tylko w granicach 1.20!Poprostu ktos dostał info ze prawdopodobnie famagusta wygra,info poszlo dalej i wszyscy zaczeli grac!Dlatego buki poblokowali!

jak widzisz famagusta wygrała tak jak miało być i nie pisze ze kurs powienien być 1,2 bo dzien wczesniej na fixie Levadii kurs przed meczem na 2 mogłes wylapac na betfair koło 3

Powiedz mi skąd taka informacja byla ze FAMAGUSTA ma wygrać?



podobno był ustawiony mecz - była to powszechnie znana informacja, na wszystkich forach to pisali
Posted by: provek

Re: Puchar UEFA - 21/07/2007 05:22

no nie wiem czy na wszystkich , na tym nikt nie napisał
Posted by: kamasss

Re: Puchar UEFA - 30/07/2007 21:22

Czy aby kurs na rywali Groclinu @14,00 nie jest troszkę za duży...
przy odrobinie szczęścia może wejść... brat mówił, że wyrównany mecz w Gruzji był... a Gruzini coś tam grają... walczą przynajmiej...


a i kurs na Bełchatów, który ponoć kontrolował u siebie sytuację cały czas 1,85 sporo...
Posted by: Marcios

Re: Puchar UEFA - 30/07/2007 21:46

Originally Posted By: kamasss
Czy aby kurs na rywali Groclinu @14,00 nie jest troszkę za duży...
przy odrobinie szczęścia może wejść... brat mówił, że wyrównany mecz w Gruzji był... a Gruzini coś tam grają... walczą przynajmiej...


a i kurs na Bełchatów, który ponoć kontrolował u siebie sytuację cały czas 1,85 sporo...

Po raz Groclin nie grał w Gruzji tylko w Azerbejdzanie po dwa kurs nawe 40 chodz by był to wyrzucenie w błoto kasy bo MKT Araz to bardoz słaby zespół, który zdobył zaledwie 5 miejsce w słabej lidze Azerbejdzanu i Groclin nawet będący bez formy wygra ten mecz i to spokojnie min dwoma golami i nie ma co szukac niespodzianek na siłe w takich meczach gdzie sprawa jest jasna Pozdrawiam
Posted by: kamasss

Re: Puchar UEFA - 30/07/2007 22:27

No to wychodzi na to, że mnie brat oszukał... heh

w każdym bądź razie Groclin gra w sumie słabo, a panowie co przyjadą będą walczyć...

Typ na Bełchatów chyba godny uwagi... dobrze grają i są lepsi, dla czego mają nie wygrać,
Posted by: Zabielany

Re: Puchar UEFA - 02/08/2007 08:15

Nie wiem co grają Azerowie... ale Groclin gra piach.

Zapowiada sie mecz w stylu... chaos kontra chaos... z duzą dozą przypadkowosci, z minimalna ilością konstuktynwego grania.

Pewnie zadecyduje jakas indywidualna akcja Sikory, co nie zmienia faktu, ze kursy na awans Azerów i na Azerów +1.5 gola moim zdaniem sa atrakcyjne.
Posted by: pescar

Re: Puchar UEFA - 02/08/2007 16:47

Też skłaniam się do tego, żeby grać na Azerów. Chyba zdecyduje się na x2 gdzie kurs dochodzi do 4! Groclin fatalnie rozpoczą sezon i jak do tej pory tylko się kompromituje. Zaczął od zrezygnowania z Pucharu Ekstraklasy. potem remis z Azerami i pogrom z Ruchem u siebie. Nie wróży im to dobrze i dzisiaj. Podobno jakiś wirus zaatakował piłkarzy i to po części była wina tych słabych wyników sportowych ale nie wiem czy do końca. W Liga+ była nowa, że piłkarze już się skarżą na trenera, że zły, poprzedni był lepszy itp. Biorąc pod uwagę miernotę jaką prezentują Polskie kluby na salonach europejskich jestem skłonny po takim kursie ryzykować z podpórką na Azerów. Groclin powinien atakować ale szybkość Sikory nie zostanie wykorzystana gdy będzie trzeba zagrać prostopadłą piłkę między 6-7 obrońców. I jakaś kontra może im w końcu wyjść, a wtedy będzie po Groclinie. Lepiej zagrać na Azerów i może się uda niż liczyć, że Groclin przebije głową mur. Jeżeli jednak wygra i awansuje to dobrze po punkty do rankingu się przydadzą.
Posted by: M4CI3K

Re: Puchar UEFA - 02/08/2007 17:11

Przy temperaturze 35 st. Celsjusza przyjdzie dziś grać piłkarzom Gks w Tibilisi o awans do drugiej rundy Pucharu UEFA. - Trudno wytrzymać podczas spaceru, a cóż dopiero biegać, zwłaszcza że tutaj w ogóle nie wieje wiatr - mówi Patryk Rachwał.
Skład Bełchatowa: Lech - Marciniak, Grodzicki, Cecot, Stolarczyk - Wróbel, Strąk, Rachwał, Jarzębowski - Ujek, Costly
Nie zagrają: Pietrasiak, Kowalczyk i Garguła
Według mnie w meczu tym nie ma co się spodziewać piłkarskich fajerwerków. GKS małym nakładem sił będzie chciał przejść do następnej rundy. Choć zawodnicy wyjdą na mecz świetnie zmotywowani przez Oresta Lenczyka to upał odbierze im ochotę do gry, zwłaszcza że w niedzielę Bełchatowian czeka trudny wyjazd do Łodzi gdzie spotkają się w derbach województwa z Widzewem.
Reasumując:
under 2,5: 1,7 - 7/10
jak ktoś ma możliwość postawienia na correct score - 0:0, myslę że za małą stawkę można spróbować
Posted by: Biszop

Re: Puchar UEFA - 02/08/2007 17:19

Azerowi sa slabi jak moje stare trampki:)
Grodziszczanie faktycznie poczatek ligi zanotowali slabiutki ale ogolnie sa duzo lepsi niz moje stare trampki;-)

Nie widze sensu grania przeciw gospodarzom, kursy sa adekwatne do sytuacji i poziomu druzyn.

Nie spodziewalem sie takiej sytuacji w meczu z Ruchem w 1 kolejce, a tym bardziej takich rozmiarow przegranej ale ogolnie to ze druzyna na ten moment ma w powazaniu rodzime rozgrywki bylo wiadomo, Drzymala mowil o tym wprost, chodzby mecz o jakis tam Super Puchar. Jak wiadomo w klubie jest "reczne sterowanie" i trener skadinad mierny ma zwiazane rece i w tym przypadku to akurat dobrze, znow przekonalismy sie ze nasi trenerzy w meczach o takie stawki dostaja "malpiego rozumu" i zmieniaja wszystko lacznie z tym co funkcjonowalo bardzo poprawnie vide Czeslaw Michniewicz ktorego mialem za faceta z jajami, a okazal sie facetem z malymi kuleczkami i to podwiazanymi wysoko pod szyja, pomijam pilkarzy ktorzy zachwouja sie jak dzieci we mgle i jedeynym pomyslem na to co zrobic z pilka jest jej szybkie oddanie czesto rywalowi.

Co jak co ale akurat Drzymala ma jaja i bedzie wymagal od pilkarzy gry na calego, po pierwsze wynik z 1 meczu tego wymaga, a po drugie dla niego to jest czysty interes, nie bedzie ryzykowal straty pieniedzy i wizerunku, po meczach z Herta i Man City klub oraz firma zyskal calkiem sporo nie tylko finansowo.
Zielinski juz dawno dostal dokladne wskazowki kto ma grac, jak i gdzie.
Pozostaje kwestia wykonania, mozna narzekac na naszych pilkarzy bo jest na co ale kadra druzyny z Grodziska jest naprawde sporo lepsza od dzisiejszych rywali i w pilke grac potrafia duzo lepiej niz ostatnie mecze to pokazuja.
Zreszta wystarczy popatrzec kto i dlaczego nie gral ostatnio i czy dzis beda grali ci ktorych brakowalo.
Chodza sluchy ze jesli dzis na boisku druzyna odpadnie z walki o UEFA to pilkarze przez reszte sezonu beda grali za minimalne zapisane w kontraktach stawki, a o premiach moga zapomniec.
W Grodzisku nie ma raju ale klub jest zorganizowany, w pelni wyplacalny i mimo ze sam Grodzisk to miasteczko to pobliski Poznan jest namiastka normalnego zycia dla pilkarzy, nie beda ryzykowac utraty calkiej niezlej pracy zeby dzis odpuszczac,
motywacja prezesa, a raczej bat w jego rekach podziala na pilkarzy odpowiednio, to on, a nie Zielinski dzis bedzie dowodzil ze swojej trybuny i to mnie przekonuje zeby nie szukac sensacji.
Z drugiej strony granie na gospodarzy po kursach oferowanych przez bukmacherow jest malo oplacalne.

Dziwna sprawa z kursami na u/o w tym meczu, zobaczcie jaka rozpietosc kursow od 1,35 do prawie 2.
Tu szukalbym szansy na zarobek ew handicap -1,5, 2 jesli maja wygrac to wiecej niz jedna bramka bo Azerowie to nie Herta z ktora trzeba bylo szukac szansy do samego konca.

Jedyne ryzyko jest takie ze rzuca sie od poczatku do ataku i goscie wyprowadza jedna kontre ale i wtedy nie tracilbym nadziei na dobry wynik.

Over z usrednionym kursem 1,80-1,90 nie jest zly i chyba bezpieczniejszy niz handicap, sam jeszcze sie zastanawiam ale sklaniam sie ku overowi, niech Drzymala oddaje co zabraly glupie pomysly Michniewicza
;\)
Posted by: mercik

Re: Puchar UEFA - 02/08/2007 17:22

Oj panowie ;\) dzisiaj 34 mecze a wy ciągle o Bełchatowie \:p
Posted by: Prem

A może by tak... - 02/08/2007 21:21

A ja dzisiaj na wesoło ;\) Tydzień temu grając 3z6 na kursy >3.45 udało mi się owe trzy mecze ustrzelić. Zobaczymy czy dziś również będę miał tyle szczęścia. Z góry ostrzegam, autor tej wiadomości wierzy w cuda (i Świętego Mikołaja w sierpniu), więc podążanie jego śladami grozi odchudzeniem portfela...

Co my tu mamy...

Mika Asztarak - MTK Budapeszt 1 @2.80 (Sportingbet)
Pierwszy mecz Węgrzy wygrali w stosunku 2:1. Do przerwy Ormianie utrzymywali remis i o wielkiej różnicy klas mowy być nie może. W składzie zespołu z Asztaraku figuruje pięciu Brazylijczyków. O ich klasie ciężko cokolwiek napisać, jednak niezaprzeczalnym faktem jest to, iż właśnie jeden z nich (Rodrigues) strzelił gola w Budapeszcie. Ormianie mają już za sobą 14 kolejek ligowych, są więc w pełni sezonu. Na dodatek sposób na pokonanie MIKI w Asztaraku znalazł jedynie etatowy mistrz Pjunik Erewań. MTK po dwóch kolejkach ligi węgierskiej jest liderem po wygranych z Fehervarem (2:0) i Paksi (efektowne 4:1 na wyjeździe) ale na nierównym, wypalonym słońcem boisku w Asztaraku będzie im ciężko. Przypomnę chociażby wyjazdowy remis Young Boys z Banantsem Erewań, który w tabeli jest sąsiadem MIKI.
Spróbujmy ;\)

Etzella Ettelbrueck - HJK Helsinki 1 @6.50 (Gamebookers)
Pamiętacie przedwczorajszy wyczyn UN Kaerjeng? Skoro ósmy zespół ligi luksemburskiej potrafił wyeliminować norweski Lillestroem, który jest zespołem silniejszym od HJK to dlaczego wicemistrz Luksemburga (który w ubiegłym sezonie wyprzedził Kaerjeng 18 punktami) miałby nie podjąć skutecznej walki z Finami? W pierwszym meczu drużyna z Luksemburga przegrała zaledwie 0:2 tracąc jednego w doliczonym czasie gry i zapewne spróbuje odrobić straty. Zakładając, że nie nadzieje się na żadną z kontr ma z pewnością nie mniej niż 15% szans na powodzenie. Przypominam, że parę sezonów temu HJK po wygranej u siebie z innym klubem luksemburskim (Grevenmacher) przegrał na wyjeździe i o mało co nie odpadł z rozgrywek. Za goścmi przemawia z pewnością fakt, iż są już w środku sezonu, jednak to samo można byłoby napisać przed meczem Kaerjeng-Lillestroem... <1x także nie wygląda źle>

Dynamo Brześć - Metalurgs Lipawa [img] 2 @2.80 (Sportingbet)
Gospodarze bronią się przed spadkiem z I ligi białoruskiej. Przegrali połowę z 14 meczów, odnieśli zaś jedynie trzy zwycięstwa. Metalurgs to lider łotewskiej Virsligi (13-1-3) i obok Ventspils i Skonto eksportowa drużyna z tego kraju. W ostatniej kolejce Metalurgs przegrał ważne spotkanie wyjazdowe z wiceliderem FK Ryga 0:2, ale w spotkaniu z Brześciem nie stoi na straconej pozycji. W pierwszym spotkaniu Łotysze zlekceważyli rywala i mimo prowadzenia od piątej minuty po golu Ferreiry De Oliego zremisowali 1:1. Nawet jeśli poziom ligi białoruskiej jest odrobinę wyższy, to jestem przekonany, że Metalurgs radziłby sobie w niej nie gorzej niż drużyna z Brześcia. Mając w zespole takich zawodników jak czołowy łotewski defensor Andrejs Zuravlovs, wszechstronny napastnik Girts Karlsons czy wspomniany Brazylijczyk De Oli można pokusić się o wygraną na białoruskim gruncie. Największą gwiazdą Brześcia jest bramkarz Yuri Tsigalko, być może to jego dyspozycja zadecyduje o wyniku dzisiejszego meczu. Myślę, że goście nie mają mniejszych szans na zwycięstwo niż gospodarze. Zobaczymy...

Neftczi Baku - SV Ried 1 @2.80 (Gamebookers)
Najbardziej rozpoznawalna drużyna azerska kontra nowa siła w austriackim futbolu. W pierwszym spotkaniu Neftczi postawiło rywalowi ciężkie warunki. Do przerwy utrzymywał się remis 1:1 a zespół z Azerbejdżanu wypracował sobie nie mniej okazji niż gospodarze. Dopiero zabójcza końcówka (gole w 87 i 91) pozwoliła Austriakom wygrać 3:1 i poczuć się pewniej przed rewanżem. W Baku gospodarze będą mogli liczyć na wsparcie żywiołowych fanów (tych Neftczi ma najwięcej w kraju). W Neftczi gra wielu reprezentantów kraju, ponadto drużyna z Baku potrafiła już wygrywać u siebie z silnymi przeciwnikami (jak chociażby Anderlecht). O tym jak ciężko gra się na dalekim Wschodzie Europy przekonał się już SV Mattersburg przegrywając 0:1 z kazachskim Aktobe Lento. To nie będzie łatwy mecz dla gości, obawiam się nieco remisu, ale kurs kusi...

EB/Streymur - MyPa Anjalankoski 1 @6.00 (Sportingbet)
Typ patriotyczny. Dlaczego? Trenerem EB/Streymur jest nasz rodak Piotr Krakowski. W pierwszym spotkaniu jego drużyna nastawiła się na ultradefensywę dzięki czemu z Finlandii udało się wywieźć nikłą, bo jednobramkową porażkę. Oczywiście, MyPa ma do dyspozycji lepszych zawodników, ponadto bardzo łatwo może skarcić zmuszoną do ataku drużynę EB/Streymur, jednak po raz kolejny odwołam się do spotkania Kaerjeng-Lillestroem... Mało tego, piłkarze gości nie są w najlepszej kondycji psychicznej po laniu jakie w ubiegły czwartek sprawiła im drużyna HJK Helsinki (0:5). MyPa jest zdecydowanym faworytem tego spotkania, ale zlekceważenia przez nią rywala nie można wykluczyć. Szanse oceniam na 20-30-50, a skoro tak to 6.00 w Sportingbet to nic innego jak value bet ;\)

SV Mattersburg - Aktobe Lento (awans) 2 @2.80 (Toto-mix)
Pierwszy mecz Austriacy przegrali 0:1 i jest to najniższy wymiar kary jaki mógł ich spotkać. Choć Kazachowie zwycięską bramkę strzelili dopiero w końcówce meczu, gra toczyła sie pod ich dyktando i przy odrobinie szczęścia mogliby jechać do Austrii z trzybramkową zaliczką. Mattersburg to lider ligi austriackiej, ale wygrane przychodzą tej drużynie z trudnością (dwukrotnie jedną bramką), mało tego, Mattersburg stracił już 7 bramek w 4 kolejkach, co stawia pod tym względem drużynę na równi z ostatnim w tabeli Wackerem! Aktobe to zdecydowanie najlepszy obecnie klubowy zespół z Kazachstanu. W tabeli piłkarze Aktobe mają pięć punktów przewagi nad Żetysem Tałdyrkogan. Poziom piłki kazachskiej stale się podnosi. Przypomnę tylko, że Toboł Kustanaj wygrał przed tygodniem Puchar Interoto zostawiając w pokonanym polu Slovana Liberec i OFI Kreta, a FK Astana przeszła pierwszą rundę eliminacji Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu Aktobe było wyraźnie lepsze, oczywiście, w rewanżu będzie im trudne, gdyż drużyny z krajów postsowieckich groźne są przede wszystkim u siebie, jednak przy dziurawej obronie Mattersburga szybka bramka dla Aktobe może ustawić spotkanie. Naprzód Aktobe!

Reasumując:
MIKA (2.80)

Etzella (6.50)
Metalurgs (2.80)
Neftczi (2.80)
EB/Streymur (6.00)
Aktobe (awans) (2.80)

Niezależnie od bukmachera zakładając, że gramy powyższe typy jako system 3z6 przy trzech trafieniach stratni być nie powinniśmy ;\) Stawka? Minimalna.

Pozdrawiam.

PS Liczę się z możliwością nietrafienia niczego ;\)
Posted by: Prem

Re: A może by tak... - 02/08/2007 22:44

Jeśli chodzi o niższe kursy wydaje się, że Haka, Odense, Suduva i Midtjylland powinni poradzić sobie z rywalami. Haka w Walli zagrała bez zwojego maestro Popovicha, który boi się latać samolotami. Z Popovichem w składzie Haka jest o 50% silniejsza, co powinno zaowocować wiktorią z Walijczykami, którzy zwykle na wyjazdach spisują się przeciętnie. Odense nastawiło się w Irlandii na grę z kontry, u siebie powinno zaaplikować gościom dwie/trzy bramki. W lidze póki co Duńczycy nie zachwycają, ale OB typowane było w przedsezonowych prognozach na miejsce w pierwszej trójce z racji potencjału jaki posiada. Wierzę, że dziś ten potencjał zaprezentuje. Suduva zlekceważyła rywala z Irlandii Północnej i przegrała mimo niezłej gry. Dziś Litwini powinni zapewnić sobie awans. To samo tyczy się Midtyllandu, który dzisiaj - w przeciwieństwie do pierwszego meczu - wystąpi w najsilniejszym składzie. Islandczycy, którzy w pierwszym meczu dokonali nie lada sztuki wychodząc z 0:2 na 3:2 stoją raczej na straconej pozycji.

Do podanych wcześniej "szaleńczych" typów dołożyłem jeszcze Dinamo Tbilisi z Vaduz. Gospodarze jeśli chcą awansować muszą zaatakować, a w kontratakach Dinamo Tbilisi czuje się najlepiej. Kurs ciekawy ;\)

Pozdrawiam.
Posted by: Maciek_AG

Re: A może by tak... - 02/08/2007 23:03

Narva Trans - Helsingborg

Absencje wśród gości:

Henrik Larsson, Fredrik Olsson, Olivier Karekezi, Adama Tamboura, Gustaf Andersson

Larsson grał w pierwszym meczu, zdobył dwie bramki, gwiazda zespołu, ogromna strata.
Karekesi - wszedł z ławki rezerwowych w 74 minucie, zdobył bramkę
Tamboura - grał całe 90 minut
Pozostali nie grali.

W wyjściowej "11"1 na mecz znaleźli się Rönningberg, Unkari, Mariga oraz Svanbäck, którzy nie grali w pierwszym meczu, natomiast Mathias Unkari zaliczył tylko kilka minut.

Wniosek? Bardzo prawdopodobne zwycięstwo gospodarzy, a więc drużyny estońskiej. Dla nich sam fakt wygranej nad znacznie lepszym HIF byłby ogromnym wyróżnienie i sukcesem.
Niestety widzę, że chyba wszystkie firmy bukmacherskie wycofały ten mecz w oferty. Szkoda, bo spotkanie za niespełna godzinę i kto wie czy gracze Narva Trans nie sprawią niespodzianki w postaci wygranej? Dodatkowo mecz w stolicy, Talinie.
Posted by: encepence

Re: A może by tak... - 02/08/2007 23:43

Originally Posted By: Maciek_AG
Narva Trans - Helsingborg

Absencje wśród gości:

Henrik Larsson, Fredrik Olsson, Olivier Karekezi, Adama Tamboura, Gustaf Andersson

Larsson grał w pierwszym meczu, zdobył dwie bramki, gwiazda zespołu, ogromna strata.
Karekesi - wszedł z ławki rezerwowych w 74 minucie, zdobył bramkę
Tamboura - grał całe 90 minut
Pozostali nie grali.

W wyjściowej "11"1 na mecz znaleźli się Rönningberg, Unkari, Mariga oraz Svanbäck, którzy nie grali w pierwszym meczu, natomiast Mathias Unkari zaliczył tylko kilka minut.

Wniosek? Bardzo prawdopodobne zwycięstwo gospodarzy, a więc drużyny estońskiej. Dla nich sam fakt wygranej nad znacznie lepszym HIF byłby ogromnym wyróżnienie i sukcesem.
Niestety widzę, że chyba wszystkie firmy bukmacherskie wycofały ten mecz w oferty. Szkoda, bo spotkanie za niespełna godzinę i kto wie czy gracze Narva Trans nie sprawią niespodzianki w postaci wygranej? Dodatkowo mecz w stolicy, Talinie.

Z tym meczem jest cos nie tak. Ale raczej chyba nie tak jak myslisz. Chociaz... Jak chcesz - mozesz zagrac na betfair, tylko... tam jest odwrotnie jak piszesz - na Trans Narve masz kurs 15.00 na remis 22.00!!!! a na wygrana Helsingborg 1,05.

Mimo wszystko zagralem na Trans Narve za drobne ;\)
Posted by: nivet

Re: A może by tak... - 03/08/2007 04:36

Prem wyglada na to ze możemy gratulowac \:p
Posted by: Piotruś Pan

Re: A może by tak... - 03/08/2007 06:32

Nareszcie skończyła sie ta mizeria futbolowa w dniu dzisiejszym zafundowana kibicom przez naszych ekstraligowców.
Ogólnie to od Lubina po Grodzisk nasze teamy grają piach że jak w kolejnej rundzie trafimy na jakiś zespół ze Szwajcarii, bądz z Chorwacji to zostaniemy wyeliminowani na 100 procent skoro nie umiemy strzelić bramek gruzinskiemu Ameri czy Azerom to ja nie wiem z kim my chcemy wygrać w europejskich pucharach.
***łem. Ludzie jak to jest piłka to chyba do katowania widza przed telewizorem, bo do czego innego się nie nadaje a komentatorzy drugiego meczu to chyba walneli idiotyzm roku, że Groclin jest pod wielką presją wyniku z drużyną z Azerbejdzanu myślałem że się przewrócę jak to usłyszałem aż strach pomyśleć co to będzie w kolejnej rundzie jeśli teraz ta presja wiąze piłkarzom nogi dobrze że żółtodziób Kłodawski z jakiejś Celulozy Kostrzyn strzelił tę jedną bramke bo siara by była jak cholera,jakby do rozstrzygnięcia tego meczu nie starczyło 180 min. Jednym słowem taki występ w I rundzie kwalifikacjnej jak na pretendentow z aspiracjami do gry w fazie grupowej to poprostu żenada i wstyd.
Posted by: Maciek_AG

Re: Puchar UEFA - 03/08/2007 07:16

Niestety niespodzianki nie udało się przewidzieć.
Słaba, bo słaba ekipa Narva Trans przegrała 0:3.
Co ciekawe, dwie bramki zdobyli zawodnicy rzerwowi, a więc wykorzystali swoją "szansę". Wynik dwumeczu 9:0 dla szwedzkiego IF Helsingborg.

Do - Piotruś Pan.
Na temat Zagłębia zostało już chyba wszystko powiedziane, więc przemilczę (na dodatek nie ten temat).
Jednak jeśli chodzi o mecze polskich drużyn w Pucharze UEFA. Czego się spodziewałeś? Jakiś kosmicznych wyników na korzyść Dyskobolii, czy GKS'u? Nie, bo grać z drużynami ze Wschodu wcale nie jest tak łatwo. Fakt, "nasz" wicemistrz Polski zaprezentował się po prostu fatalnie, ale ci piłkarze nie są przygotowani do grania w tego typu warunkach. Sama podróż, czy też klimat jaki panuje w Gruzji na pewno nie sprzyja. Na szczęście wywalczyli ten awans, więc jest ta druga runda, szczęśliwie, ale jest.
Kilka słów na temat Dyskobolii. Ich rywal postawił wczoraj na defensywę przez duże "D". Zdobyć bramkę kiedy w granicach "16" stoi siedmiu, ośmiu przeciwników jest bardzo ciężko. Zastanawiam się jaki jest sens stawiać tylko na obronę? Nie ma, bo tak naprawdę goście z Azerbejdżanu nie mieli czego bronić. Wynik pierwszego meczu 0:0, więc gdyby zdobyli bramkę, gdyby prowadzili otwartą grę - to oczywiśćie wtedy mogliby zamurować bramkę.
Jestem pewny, że kiedy polskie zespoły zagrają z przeciwnikiem, który będzie atakował, który będzie coś sobą reprezentował to wynik i przede wszystkim gra, bo ta jest istotna - będzie znacznie lepsza.
Posted by: encepence

Re: Puchar UEFA - 03/08/2007 09:11

Sluszna uwaga. Tak mowic to mozna sobie tylko zza klawiatury ze ogorki. Bardzo ciezko jest nawet doswiadczonym zespolom strzelic bramke jak murarze muruja. Ile oni mieli z Groclinem sytuacji? Moze jedna!

Groclin - fakt - za slabo, za malo dynamicznie oblegal bramke bo jakby byl bardziej doswiadczony i mial lepszych snajperow - skonczyloby sie z 2:0 3:0 spokojnie.

Przypomne mecz Wisla Krakow - Real Madryt - tez mozna powiedziec - klub z takim milionowym budzetem a meczyl sie z kelnerami z Polski... no wlasnie, zeby nie Morientes byc moze fige by Real strzelil bo 2 bramki padly jak dobrze pamietam po 70' i po 90' i wlasnie strzelil je Morientes.
Posted by: Maciek_AG

Re: Puchar UEFA - 03/08/2007 10:22

Originally Posted By: encepence
Groclin - fakt - za slabo, za malo dynamicznie oblegal bramke bo jakby byl bardziej doswiadczony i mial lepszych snajperow - skonczyloby sie z 2:0 3:0 spokojnie.


Nie, tu już nawet nie chodzi o "snajperów", bo przecież nie powiesz mi, że Ślusarski, czy Sikora są słabi? Napastnik musi dostać dobrą piłkę np. na wolne pole, musi być po prostu dobrze obsłużony, wtedy może coś zdziałać. A w takim "gąszczu" w polu karnym jest naprawdę ciężko. Sam nic nie zdziała skoro przed nim stoi jak wspomniałem 7-8 przeciwników. Reprezentacja Polski, polskie zespoły mają to do siebie, że potrzebna jest zawsze ta pierwsza bramka, najlepiej w pierwszych 30 minutach. Wtedy to wszystko wygląda naprawdę dobrze. Jeśli bramek nie ma, czas leci, stres, nerwy, presja i zaczynają się takie "szopki".

Dziś o godzinie 13.30 losowanie i miejmy nadzieje, że Dyskobolia i GKS trafią na dużo lepsze zespoły, wtedy się zdecydowanie łatwiej gra. Na stronie http://www.uefa.com/ zapewne będzie losowanie "na żywo".
Posted by: Prem

Re: A może by tak... - 03/08/2007 16:16

Originally Posted By: nivet
Prem wyglada na to ze możemy gratulowac \:p


Dzięki, choć mogło być dużo lepiej. Aktobe jeszcze w 89 minucie było w dalszej rundzie, zaś Tbilisi niewiele zabrakło by wygrać. Na pocieszenie pozostaje 100% skuteczność przy niższych kursach (Midtjylland mnie kosztował masę nerwów). Zobaczymy co przyniesie nam następna runda ;\)

PS Dzisiejsze losowanie? Z taką grą jaką zaprezentowały Bełchatów i Groclin wczoraj szanse na przejście do następnej rundy niezależnie od rywali będą ograniczone...
Posted by: Vami

Re: Puchar UEFA - 03/08/2007 18:48

Wow Prem brawo \:\)
Posted by: kamasutra

Re: Puchar UEFA - 03/08/2007 19:11

Robi wrazenie....
Posted by: micha$

Re: Puchar UEFA - 03/08/2007 20:44

Pucharu UEFA ciąg dalszy:




Posted by: encepence

Re: Puchar UEFA - 03/08/2007 22:02

No to niestety ale GKS IMHO odpada na 100%
Posted by: Piotruś Pan

Re: Puchar UEFA - 04/08/2007 05:33

Bełchatów trafił na mocny zespół Ukrainy nie chciał bym im odbierać szans jednak Dnipro Dniepropietrowsk to ograny zespół dwa lata temu zagrał w fazie grupowej Uefa i bez problemów ją przeszedł, więc jesli w tym roku mają nadal taki mocny skład to Bełchatów rzeczywiście może odpaść.
Groclin tez trafił na groźną drużyne z Kazachstanu Toboł przeszedł 3 rundy Intertoto gdzie odprawili OFI Kreta i chyba Slovan Liberec jeśli się nie mylę, więc też będzie ciężko jednak na dziś to Groclin powinien znaleźć się w I rundzie zasadniczej pucharu UEFA jak będzie zobaczymy.
W grupie południowej i środkowo-europejskiej znacznie wiele dobrych zespołow w tej północnej to z tych silniejszych tylko Blacburn przynajmniej tak mi sie wydaje
Posted by: Prem

Re: Puchar UEFA - 04/08/2007 05:37

Z bukmacherskiego punktu widzenia losowanie polskich drużyn świetne ;\) Nie mogę sobie wyobrazić czym Bełchatów i Groclin miałyby postraszyć rywali na wyjazdach. O ile kurs na gospodarzy w Dniepropietrowsku oscylował będzie pewnie koło 2.00, o tyle na Toboła spodziewam się ustrzelić >2.50 \:\)

Pozdrawiam.
Posted by: encepence

Re: Puchar UEFA - 04/08/2007 07:51

Originally Posted By: Prem
[...]O ile kurs na gospodarzy w Dniepropietrowsku oscylował będzie pewnie koło 2.00
Pozdrawiam.

Hoho, takie bajki to w Erze. Dostaniesz 1,40 w porywach do 1,50.
Jak bedzie -1,5 za 2,00 to value. Moj typ 3:0 4:0. Przytnij sobie jak graja Ukraincy.

Dnipr Dnepropetrovsk vs Metalurg Doneck 4:1

Podobne wyniki robili u siebie w UEFA jak dobrze pamietam.
Obecnie lider tabeli
Posted by: encepence

Re: Puchar UEFA - 04/08/2007 07:52

Nawet nie tyle IMHO: 1,35 - 1,45 maks mysle
Posted by: Prem

Re: Puchar UEFA - 04/08/2007 15:43

Wiem jak gra Dniepr, dlatego nie widzę większych szans dla Bełchatowa na Ukrainie. A na wysoki kurs liczę z racji tego, że kursy na mecze świeżo upieczonego wicemistrza Polski są często przeszacowane ;\) Zobaczymy. Fakt, 2.00 to może przesada, ale 1.35 też raczej nie będzie.
Posted by: As

Re: Puchar UEFA - 04/08/2007 17:10

Czy ktoś wie czy do meczów z Dnieprem zdąży się wykurować Łukasz Garguła ?
Posted by: Luvstruck

Re: Puchar UEFA - 04/08/2007 18:02

Originally Posted By: As19
Czy ktoś wie czy do meczów z Dnieprem zdąży się wykurować Łukasz Garguła ?

Zdąrzy, lecz czy będzie w stanie pomóc znacząco drużynie po długiej kontuzji, tego nie wiem ...

Jeżeli GKS nie wróci do gry z vMistrzowskiego sezonu ( 2 wysuniętych z przodu ) również czarno to widzę.
Orest przedłożył piękno nad 'efektywność', lecz tego drugiego zupełnie nie dostrzegam ( narazie ? ). Wierzę jednak, że po kompromitacji w Gruzji przejrzy on na oczy i znów Duma Górniczego Miasta czarować będzie swą grą polskich malkontentów ;\) .
Posted by: Radek_89

Re: Puchar UEFA - 10/08/2007 03:48

Denerwują mnie strasznie wypowiedzi o Groclinie w stylu: "Toboł Kostanaj jest w naszym zasięgu." Normalnie 100 lat za murzynami - zespołu z Kazachstanu się boją \:o

Najpierw Groclin - prawda jest taka, że jeżeli nie przejdziemy Kazachów, to Kaczyński powinien ogłosić żałobę narodową. Nie przesadzajmy - Toboł to nie jest Real Madryt, żeby ich się bać. Groclin to zespół od zadań specjalnych - potrafi skoncentrować się na dwumeczu, ciężej idzie, aby utrzymać regularną formę w trakcie całego sezonu. Mamy dwójkę świetnych, groźnych napastników - Sikora i Ślusarski to bardzo mocny elemnt w układance prezesa Drzymały. Piechniak i Lato też będą zapewne raz po raz męczyć defensywę Toboła. Mecze z Arazem były dość nietypowe. Na terenie Azerów Groclin nie dość, że był na samym starcie sezonu, to i forma niezbyt dopisywała. W rewanżu goście bronili się całą drużyną - z takimi drużynami nigdy nie gra się dobrze, a dwumecze mają to do siebie, że najważniejszy jest awans. Teraz Groclin wygrał w Białymstoku, w sobotę zagra w Warszawie. Jeżeli trener Zieliński popracuje nad defensywą, to powinniśmy spokojnie wygrać dwumecz.

Gorzej mają Bełchatowianie, aczkolwiek ja bym nie przeceniał ekipy z Ukrainy. Potencjałowo obie te drużyny stoją na podobnym poziomie, jednak musimy pamiętać o jednym. Przykra prawda jest taka, że obecnie drużyna Oresta Lenczyka jest teamem jednego zawodnika - Łukasza Garguły. Carlo Costly czy Dawid Nowak to niesamowicie groźni, ale bez swojego dyrygenta tracą, i to bardzo dużo. Garguła może mieć problemy z kondycją, ale umiejętności nikt mu nie zabrał, a były gracz Polara Wrocław potrafi jednym podaniem zmienić losy meczu. Nie wiem, jak w kwestii stałych fragmentów stoi ekipa naszych rywali, ale Orest Lenczyk trenerem głupim nie jest - oglądając rywalizację Zagłębia Lubin ze Steauą na pewno doszedł do wniosku, że naszą siłą powinny być właśnie stałe fragmenty gry. Mamy świetnego wykonawcę (Tomasz Wróbel) oraz człowieka, który przy rzucie rożnym jest groźniejszy niż niejeden napastnik - Paweł Magdoń. Pamiętam, jak w Wiśle Płock potrafił w najważniejszych momentach strzelać bramki głową - i tak go właśnie zapamiętałem. Podejrzewam, że tutaj Lenczyk może skorzystać z takiej taktyki - wkońcu nie przez przypadek Magdoń został zakupiony do drużyny Mistrza Polski.

Podsumowując, do meczów drugiej rundy eliminacji zostało jeszcze kilka dni i dużo więcej będziemy wiedzieć po meczach weekendowych, ale niewątpliwie mamy potencjał, aby w walce o fazę pucharową znalazły się oba klupy z Orange Ekstraklasy.
Posted by: rene

Re: Puchar UEFA - 14/08/2007 06:38

Originally Posted By: Radek_89

... Gorzej mają Bełchatowianie, aczkolwiek ja bym nie przeceniał ekipy z Ukrainy. Potencjałowo obie te drużyny stoją na podobnym poziomie, jednak musimy pamiętać o jednym. Przykra prawda jest taka, że obecnie drużyna Oresta Lenczyka jest teamem jednego zawodnika - Łukasza Garguły....

Aż nie mogę tego czytać? GKS Bełchatów teamem jednego gracza?
Nie wiem, kto takie pierdoły wymyśla, ale przynajmniej ich nie powielajcie!

Oczywiście, że Garguła jest bardzo istotnym ogniwem GKS-u.
Ale tam oprócz Łukasza jest kilku graczy, którzy ocierają się o kadrę i z pewnością w niej zagrają.
Poza tym jest Costly, są Peruwiańczycy, jest kilku graczy na dobrym ligowym poziomie i kilku utalentowanych młodziaków.

GKS jest po prostu w gorszej formie i to wszystko. Wiosną oni nawet drugim składem ogrywali inne zespoły.
Po pierwsze - GKS miał krótką przerwę, nie było czasu na odpoczynek i dobre przygotowanie się do sezonu.
Widoczny jest przede wszystkim brak szybkości, a to z kolei rzutuje na inne elementy gry, do których przyzwyczaił Bełchatów

Po drugie - kontuzje. Z tych powodów słabo prezentuje się Ujek, Nowak, ponadto brakuje Garguły, Chwalibogowskiego, Pietrasiaka, Fonfary

Po trzecie - brakuje i to w takim samym stopniu jak Garguły, Rafała Boguskiego, na razie nie ma go kim zastąpić
Na razie, bo moze to być Chwalibogowski, Sanchez lub ktos inny

Wreszcie nie wszyscy zawodnicy przepracowali letnie treningi w calości. Costly grał w Kanadzie, Peruwiańczycy przyjechali późno, Herrera też gral w CA. Część graczy miała kontuzje, Dziedzic przyszedł na dniach

Bełchatów potrzebuje trochę czasu, by zazębić i wtedy będzie niezwykle trudny do pokonania, choć raczej grać będzie inaczej, bardziej defensywnie i odpowiedzialnie w tyłach, nawet gdy wróci Garguła

Co do meczu w Mińsku, to gospodarze są faworytem, choć łatwo im nie będzie. Mnie w tej chwili martwi obrona, bo Stolarczyk to jest dobry, ale na Sosnowiec czy Górnika. On jest doświadczony, ale niestety słaby. Cecot to też tylko ligowiec. Bramkarzy GKS też nie ma z najwyższej półki. Magdoń to kompletny niewypał i on raczej szansy nie dostanie. On jest autorem efektownego zwycięstwa Korony 5:3

Szansą GKS jest to, że gospodarze są bardzo pewni swego i mogą zlekceważyć Bełchatowian. Szansą jest to, ze GKS w każdej chwili moze się przebudzić, jak Zagłębie w Bukareszcie. GKS potrafi grać z kontry i jeśli lepiej zagrają napastnicy, to gospodarzy może spotkać zimny prysznic. Ja się nie boję o to, że napastnicy nie dostaną piłek. Dostaną i będą mieli okazje. Oby je wykorzystali. Najbardziej boję się o tyły, bo bez Pietrasiaka będzie trudno
Posted by: Radek_89

Re: Puchar UEFA - 14/08/2007 14:48

Możesz mówić, że gadam głupoty, ale fakty są takie, jak widać: GKS Bełchatów bez Łukasza Garguły ma problemy z pokonaniem ligowych przeciętniaków - i to nie tylko w tym sezonie. W poprzednim też był okres, kiedy grali bez Garguły i też dziwnym trafem na tamten okres przypadł słabszy czas gry Bełchatowian. Wiadomo, że pozostali piłkarze stanowią monolit, ale to tak samo, jakby Zagłębiu zabrał Iwańskiego - zresztą mamy żywy przykład z Lubina. W pierwszym meczu II rundy eliminacji do LM Rumuni wykluczyli z gry Iwańskiego i mimo trzech pozostałych środkowych pomocników Lubinianie nie byli w stanie uzyskać przewagi, przeprowadzić składnej akcji.
Bełchatów ma duży potencjał w zawodnikach, którzy łatają dziury po Gargule, ale mimo wszystko to nie jest ta sama jakość. Jednak pomimo tych faktów przemawiającymi na niekorzyść polskiego zespołu ja wierzę, że jesteśmy w stanie awansować. I wcale do tego cudu nam nie potrzeba.

PS. 8 akapit - o jakim Mińsku mówisz? Przecież Dnipro jest w Ukrainy ... Chyba, że o czymś nie wiem.
Posted by: rene

Re: Puchar UEFA - 14/08/2007 17:31

Radek, ja Ciebie nie uważam za autora tej tezy o Gargule, bo czytałem to wcześniej. Ja akurat kibicuję Bełchatowianom i obserwuję tę drużynę uważnie. Twierdzenie, że jest to drużyna jednego zawodnika, jest nie tylko uproszczeniem, ale to jest absurd wymyślony przez jakis pisamaków, którzy cos pisać muszą, by zarobić na chleb.

Bełchatów, ten grający ofensywnie, atakowal bardzo wysoko i z tego natychmiast szły ataki. Szybki odbiór, szybka wymiana piłkek, akcja zakończona najczęściej strzałem na bramkę. Teraz tego nie ma, bo brakuje świeżości, szybkości, startowej w pierwszej kolejności.

Brakuje skrzydeł, praktycznie jest tylko Wróbel, ale po drugiej stronie nic. Przy trzech pomocnikach w środku jest to ważne.
Poza tym napastnicy są bez formy. Costly nie jest w najlepszej dyspozucji, Nowak tak samo, a o Ujku nawet nie wspomnę, bo on nie gra nic.

Pomimo tego z Lubinem GKS stwarzał sytuacje, ale nie potrafił ich wykorzystać. Najlepszą zmarnowal Costly, który jedną nogą strzelił z 2 metrów, a od drugiej mu się odbiło...
Bardzo charakterystyczna była akcja, gdy Nowak wyszedl sam na sam. Widać było, ze jest za wolny, bo obrońca go dochodził. Musiał strzelać szybko, bo inaczej w ogóle by nie oddał strzału. To pokazuje brak szybkośc i i brak skuteczności, bo to są główne bolaczki GKS-u.

Napastnicy nie strzelają bramek. W ostatnim czasie udalo się to tylko Costly'emu z Koroną, poza tym strzelali Popek i Pietrasiak.

Sam powrót Garguły niewiele zmieni ( zakładając nawet, że Łukasz od razu będzie w dobrej dyspozycji ). Inni muszą grać na miarę swoich możliwości, szybciej, ze zmianą pozycji i przede wszystkim skuteczniej.
Ja myślę, że w chwili obecnej Lenczyk ma większy problem. Trzeba uruchomić drugie skrzydło i znaleźć następcę Boguskiego

P.S
Co do Mińska to chochlik. Miał być Dniepropietrowsk
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: Puchar UEFA - 14/08/2007 19:38

Brann - Suduva 1
Norweska drużyna w formie, ostatnio zwyscięstwo z Rosenborgiem, lider tabeli. Litwini to typowy przeciętniak, a i w tym sezonie idzie im przeciętnie w swojej lidze. Ostatnio wymęczone zwycięstwo z ostatnia drużyną ligi litewskiej. Jak dla mnie 1.

Atl. Madryt - Vojvodina 1
Hiszpanie nie powinni mieć żadnych problemów. Vojvodina źle zaczęła sezon od porażki u siebie z Partizanem i nie zanosi się, by w czwartek coś miało się zmienić.

Dniepro - Bełchatów 1
Nie ma się co oszukiwać. Bełchatów osłabiony i bez formy, za to Dniepro przeciwnie... W lidze idą jak burza od zwycięstwa do zwycięstwa i z kompletem zwycięstw przodują w tabeli. Zwycięstwo z Dynamem Kijów i to na ich terenie robi wrażenie.

Kaerjeng - St. Liege 2
Standard dobrze rozpoczął sezon od dwóch zwycięstw. Luksemburczycy wręcz przeciwnie dwie porażki i zamykają tabelę swojej ligi. Do tego ta różnica klas. Nic tylko brać ten meczyk po kursie 1.30.
Posted by: mgr

Re: Puchar UEFA - 14/08/2007 20:21

UEFA CUP
Tobol Kostanay - Groclin Grodzisk
Data: 16.08.2007 - 15:30

vs

Kostanai, miasto położone w północnej części Kazachstanu z populacją sięgającą 224 tysięcy. Jest to centralna Azja, a w lecie temperatury sięgają tu 30 stopni. I zapewne w takich warunkach przyjdzie rozegrać Groclinowi mecz pierwszej rundy Pucharu UEFA z miejscowym Tobołem. To klub założony w 1967 roku ze stadionem o pojemności blisko 6 tysięcy.

O drużynie tej więcej dowiedzieliśmy w ubiegłym miesiącu, kiedy to ekipa kazachska wyeliminowała z Pucharu Intertoto Czeski Slovan Liberec, remisując na własnym stadionie 1:1 i sensacyjnie wygrywając w Libercu 2:0. Już przed pierwszym meczem wiele mówiło się o "11" Toboła, a bukmacherzy masowo wycofywali możliwość obstawiania tego spotkania.

Absolutną sensacją okazała się jednak kolejna runda. Kazachscy gracze dwukrotnie pokonali grecki OFI Kreta 1:0 i dzięki temu zagrają w Pucharze UEFA.

Po 17 meczach Toboł zajmuje 2. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 35 punktów, tracąc do lidera 3 oczka (Toboł rozegrał jednak jedno spotkanie mniej). Na własnym stadionie zespół spisuje się wybornie, mając bilans 6-2-0 (13-2). 11 sierpnia zespół pokonał u siebie Shakhter Karaganda 4-2, a 8 sierpnia również na własnym boisku rozbił Ordabasy Shymkent 3-0.

Groclin od początku sezonu spisuje się kiepsko. Odejście Macieja Skorży i Piotra Świerczewskiego mocno odbiło się na dyspozycji Grodziszczan. W pierwszej kolejce na własnym boisku Groclin został rozbity przez beniaminka, Ruch Chorzów, aż 4:1. W drugiej rundzie co prawda piłkarze Groclinu odnieśli wyjazdowe zwycięstwo nad Jagiellonią 3:1, lecz w niedzielę ulegli w Warszawie Legii 0:1. Gracze Jacka Zielińskiego nie są w najlepszej formie, co dobitnie potwierdza dwumecz pucharowy z azerskim MKT Araz Imisli. Remis wyjazdowy 0:0 i szczęśliwe zwycięstwo w końcówce u siebie (1:0) po mizernej grze, nie wróżą drużynie Drzymały niczego dobrego. Co ciekawe drużyna MTK ostatnio... zbankrutowała i wycofała się z rozgrywek ligowych.

Niestety ciężko zdobyć konkretniejsze informacje na temat drużyny Toboła, jednak obiło mi się o uszy, że sponsor pompuje w klub pieniądze i oczekuje awansu do do fazy grupowej Pucharu UEFA. Moim zdaniem w czwartek znacznie się do tego przybliżą i pokonają polski zespół na własnym boisku, by mieć odpowiednią zaliczkę przed rewanżem w Grodzisku Wielkopolskim. Już dawno skończyły się czasy, gdy kluby ze wschodu były chłopcami do bicia. Wobec beznadziejności polskiej piłki klubowej, często mocniejsze okazują się już od kilku lat drużyny chociażby z Gruzji, czy Białorusi. Na wschodzie zawsze gra się ciężko i będę zaskoczony jeśli Groclin wywiezie z Kostanai chociażby jeden punkt.

Typ: Tobol Kostanay
Kurs: 2.37 (Bet365)


Pozdrawiam
Posted by: Ignorator

Re: Puchar UEFA - 15/08/2007 01:49

FC ViOn Zlate Moravce
VS
Zenit St. Petersburg
Typ: Zenit St. Petersburg

Aktualny wicelider rosyjskiej Wyższej Ligi - Zenit St. Petersburg zmierzy się w drugiej rundzie kwalifikacyjnej Pucharu UEFA ze słowackim beniaminkiem FC ViOn Zlate Moravce.

Trzeba przyznać, że ubiegły sezon w wykonaniu Zlatych Moravców był bardzo udany. Drużyna w sezonie 2006/2007 nie tylko zdobyła awans do słowackiej Corgoń Ligi, ale także sięgnęła po Puchar Słowacji. W finale tych rozgrywek pokonali FC Senec (4:0). Z kolei goście z Rosji aktualnie są na wysokim drugim miejscu w tabeli i wiele wskazuje na to, że mają szansę na zakończenie rozgrywek na miejscu medalowym.

Jeśli chodzi o rywalizację w tegorocznych rozgrywkach Pucharu UEFA to większe doświadczenie ma drużyna FC ViOnu, która już w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej zmierzyła się z kazachstańskim Ałma-Atami. Wynik obydwu konfrontacji był bardzo dobry dla zdobywców pucharu Słowacji. W Zlatych Moravach ViOn wygrał (3:1) a na wyjeździe w Ałmacie padł remis (1:1). Dzięki tak dobrej grze możemy oglądać podopiecznych trenera Galaba w drugiej rundzie kwalifikacyjnej. Z kolei drużyna Zenitu St. Petersburg dopiero przystąpi do tych rozgrywek i trzeba przyznać, że już na początku jest zdecydowanym faworytem tej konfrontacji. Nie kryje tego nawet trener FC ViOnu Zlate Moravce - Milan Galaba, który powiedział: "Skłamałbym, jeśli bym nie przyznał, że czeka nas wielka korzyść z pokonania Ałma-Aty. W losowaniu liczyliśmy na Austrię Wiedeń czy też Rapid Wiedeń. Jednak wylosowaliśmy Zenit St. Petersburg, który już pokazał, się z dobrej strony w Pucharze UEFA we wcześniejszych rozgrywkach. Postaramy się godnie zaprezentować słowacki futbol w nadchodzącej konfrontacji".

Tak jak widzimy wszyscy zdają sobie sprawę, że zbliżającą się konfrontacja będzie bardzo ciężka dla Zlatych Moravców. Dość ciekawie wygląda rywalizacja, jeśli chodzi o słowacki i rosyjski futbol. Rok temu w 2006 roku słowacki mistrz MFK Rużomberok spotkał się z CSKA Moskwa. Rywalizację wygrała CSKA Moskwa, która pokonała Rużomberok dwukrotnie: (3:0) w Moskwie i (2:0) w Rużomberoku. Czemu to piszę, bo właśnie w tym sezonie ligowym futbolovej Corgoń Ligi MFK Rużomberok spotkał się z FC ViOnem Zlate Moravce i nie pozostawił beniaminkowi żadnych złudzeń wygrywając (3:0). Skoro MFK Rużomberok nie dał rady CSKA Moskwa to jak dadzą radę Zlate Moravce?. Moim zdaniem będą bez szans.

Zbliżająca się konfrontacja będzie wyjątkowa dla dwóch słowackich piłkarzy, którzy aktualnie występują w rosyjskim Zenicie St. Petersburg. Chodzi mi o reprezentantów Słowacji: Kamila Contofalsky'iego i Martina Skrtela. Wiadomo, że takie spotkania w piłkarzach wyzwalają dodatkowe emocje.

Faworytem tej konfrontacji będzie Zenit St. Petersburg, który powinien pewnie awansować do pierwszej rundy Pucharu UEFA. Różnica pomiędzy drużynami jest bardzo sporo. Z resztą sam awans FC ViOnu Zlate Moravce do drugiej rundy kwalifikacyjnej trzeba uznać za wielki sukces. Dalszych już nie będzie.

.::Think Twice::. Ignorator.
Posted by: Ignorator

Re: Puchar UEFA - 15/08/2007 02:17

Dnipro Dniepropietrovsk
VS
PGE GKS Bełchatów
Typ: Dnipro Dniepropietrovsk

Aktualny lider ukraińskiej Wyższej Ligi - Dnipro Dniepropietrovsk podejmie wicemistrza Polski - PGE GKS Bełchatów.

Aktualnie na dzień dzisiejszy obydwa kluby znajdują się na zupełnie innych biegunach. Dnipro Dniepropietrovsk jest liderem ligi ukraińskiej z pięcioma zwycięstwami na koncie!. Nie stracili choćby nawet jednego oczka!. A za nimi w tabeli są tacy tuzi jak Szachtar Donieck (13 punktów) czy też Dynamo Kijów (6 punktów). Wydaje się, że na dzień dzisiejszy na Ukrainie nie ma zespołu, który byłby w stanie zatrzymać Dnipro. To niczym w piosence rosyjskiego duetu T.A.T.U: "nas ne dagonyat". Zupełnie inaczej wygląda sytuacja PGE GKS Bełchatów, które powoli zaczyna być największym rozczarowaniem bieżącego sezonu Orange Ekstraklasy. Podopieczni Oresta Lenczyka zdobyli tylko cztery punkty w trzech kolejkach. Remis (0:0) z Widzewem Łódź i przegrana (0:1) z Zagłębiem Lubin trzeba odebrać jako "wpadki" sporego kalibru. Do tego należy wspomnieć, że w meczu rewanżowym GKS-owi cudem udało się awansować. Dopiero po rzutach karnych podopieczni Oreata Lenczyka pokonali Ameri Tibilisi.[/b]

W wypowiedziach przed meczowych trener Lenczyk wspomniał, że dla niego dobrym rezultatem byłby wynik remisowy w Dniepropietrovsku. Nie jako już na stracie trener Lenczyk zdaje sobie sprawę, że o awans będzie bardzo ciężko. Na pewno wpływ na tą sytuację będą miały problemy kadrowe. Nadal nie może grać Dariusz Pietrasiak, Łukasz Garguła i Bartłomiej Chwalibogowski.

W ostatnim sezonie rywalizacja pomiędzy ukraińskimi klubami a polskimi wypadła na korzyść tych pierwszych. W kwalifikacjach Ligi Mistrzów Legia Warszawa mierzyła się z Szachtarem Donieck. Niestety nasz zespół okazał się słabszy przegrywając dwukrotnie: (0:1) i (2:3). Z kolei w kwalifikacjach Pucharu UEFA Wisła Płock przegrała z Czernomorcem Odessa po dwóch remisach (0:0) i (1:1).

Faworytem zbliżającej się konfrontacji będzie Dnipro Dniepropietrovsk, które powinno spokojnie wygrać z PGE GKS Bełchatów. Nasz zespół ostatnio znajduje się w kryzysie. Duży wpływ na to mają kontuzję przede wszystkim lidera zespołu - Łukasza Garguły. Niestety bez niego gra ofensywna Bełchatowa kuleje. Szkoda, bo przed europejskimi pucharami wydawało się, że największe szansę na zaistnieje w Europie będzie miał Bełchatów. Niestety życie napisało inny scenariusz.

.::Think Twice::. Ignorator.
Posted by: ryzy9

Re: Puchar UEFA - 16/08/2007 14:16

Witam,

Zaczne od meczu CFR Cluj - Anorthosis. wczoraj rozmawialem ze znajomym z Rumuni ktory notabene mieszka w Cluj! Pytalem go czy warto grac na CFR i zdecydowanie mnie przekonal. W klub wpompowano powazne pieniadze, co pokazal zeszly sezon gdzie Cluj spisal sie rewelacyjnie, maja w skladzie ok 20 zawodnikow ktorzy prezentuja rownie dobry potencjal jak np Rapid Bukareszt!!! Uwazam, ze trzy kolejki obecnego sezonu ktore CFR rozegral i wygral dwa wyjazdowe spotkanie oraz zremisowal u siebie z mocna ponoc Timisora wskazuje ze dobrze sa przygotowani do sezonu! Moim zdaniem warto zaczac kupon od tego typu, tym bardziej ze kurs ok 1,45 jest wedlug mnie za wysoki patrzac na potencjal CFR.


Do tego dokladam Dnipro. Ignorator chyba powiedzial wszystko, a patrzac na wyjazdowa wygrana z Dynamem Kijow nie pozostawia zadnych zludzen. Belchatow pozegna sie z pucharem Uefa juz jutro!!!

Pozdrawiam
Posted by: rene

Re: Puchar UEFA - 16/08/2007 16:21

Originally Posted By: Ignorator
[b]
...Szkoda, bo przed europejskimi pucharami wydawało się, że największe szansę na zaistnieje w Europie będzie miał Bełchatów. Niestety życie napisało inny scenariusz...


Ignuś, życie jeszcze nie napisało żadnego scenariusza!
Póki co powstał on w Twojej wyobraźni

Widzę, że typ na Dnipro staje się niemal masowy.
Odwiedzam wiele miejsc i co?
Ludzie pastwią się nad Bełchatowem, a często wypisują kompletne bzdury :D, bo najczęściej mają blade pojęcie o polskiej piłce.

Ja mam ubaw po pachy, gdy czytam, że zabraknie Chwalibogowskiego \:D Założę się, że zdecydowana większość nawet nie widziala tego zawodnika na oczy, no ale coś napisać trzeba...
Tak się składa, że Chwalibogowski nigdy nie miał miejsce w I składzie, to tak na marginesie, jakby ktoś nie wiedział

Patrząc na ostatnie wyniki, to rzeczywiście Ukraińcy są faworytami. Bełchatów to jednak nie są kelnerzy, jak się większości wydaje. Zespół w chwili obecnej gra słabo, ale przede wszystkim inaczej niż zdołał nas przyzwyczaić.
Większą wagę przykłada do defensywy i nie traci wielu bramek. Poniekąd wynika to z konieczności, choć nie tylko, bo Lenczyk dużo wcześniej wspominał, że Bełchatów musi grać odpowiedzialniej, zamiast grać radosny futbol.
Jeśli GKS zagra dobrze w defensywie, to strzelić bramkę będzie mu niełatwo. A swoje okazje Bełchatów też mieć będzie, bo oni potrafią grać kontratak, jak mało kto w Polsce. Pytanie tylko, czy Bełchatów wykorzysta szanse do strzelenia bramki, bo ze skutecznością ostatnio nie było najlepiej.
Ukraińcy dość lekceważąco podchodzą do wicemistrza Polski i mogą się naciąć, bo "uBOTy" potencjał mają ogromny. Jeśli dopisze im szczęście tak jak Szkotom w LM ( Rangers i Celtic ) to mogą sprawić niespodziankę. dla mnie bardzo miłą, dla grajacych - chyba niezbyt \:D
Kurs na 1 jest niski, handi wg. mnie nie wejdzie
Mój typ to obie drużyny strzelą
Posted by: maxxey

Re: Puchar UEFA - 16/08/2007 17:33

Rene - napisałeś dokładnie to co uważam. Bełchatów wcale nie jedzie tam skazany na pożarcie. Dnipro to bardzo trudny rywal, ale piłkarze Lenczyka wcale nie muszą odpaść z rywalizacji o UEFA. Trzymam kciuki za Bełchatów i gram handicap +1,5 na PGE. Pozdrawiam - Maxxey.
Posted by: Logan

Re: Puchar UEFA - 16/08/2007 17:36

a gdzie grasz takie handi i po jakim kursie?
Posted by: garate_cepa

Re: Puchar UEFA - 16/08/2007 17:45

Nie ma co sie rozpisywac, kluby z naszego kraju w pucharach graja taka zenade, ze poza malymi wyjatkami nie da sie tego ogladac, dlatego dubel tobol+dnipro z handi powinien wejsc bez problemow. No chyba ze ktoras z naszych druzyn zagra nadspodziewanie dobrze , powalczy ( chyba malo prawdopodobne) i nie przegra to wtedy podobnie jak Emrod chapne swoje adidasy i dorzuce do tego dres
Posted by: pawka85

Re: Puchar UEFA - 16/08/2007 17:46

Drogi Kolego Rene widze ze ty tez masz dziwny podzial druzyn porownujesz Bełchatów do (Rangersow czy Celticu?) to troche inne swiaty.Widizales co pokazał "uBOT" na wyjezdzie z zawsze groznym Tibilisi hehee.Dniepro jest na gazie zaczeli lige wczesniej niz Polacy i widac efekty a w Bełchatowie za bardzo nie ma nic czym mozna by bylo sie pochwalic.Zreszta to pierwszy wystep belchatowa na europejskich stadionach i jak to dla kopciuszka bywa niezbyt udanie ich widze.Dla mnie pewna wygrana Dniepra po dobrej grze stawiam na wynik 2:0

Atletico - Vojdovina 1

Widzimy pojedynek druzyn kiedy ponad 40 lat temu juz graly ze soba i o dziwo gora byl zespół serbski:) ale teraz mysle ze nadejdzie krwawa vendetta \:\) Atletico posiada bardzo dobrych pilkarzy w swoich szeregach Luis Garcia, Maxi rodrigez czy Forlan to dobrzy zawodnicy ktorza sa grozni dla kazdego.Mysle ze sprawa awansu rostrzygnie sie w 1 meczu a przewidywany wynik to wedlug mnie 3:0 dla Atletico \:\)

MYPA - Blackburn 2

Zespol z Finlandi i jest prawie na polmetku rozgrywek w swojej lidze i zajmuje dalekie 7 miejsce.Blackburn jest dopiero po 1 kolejce wiec nei mozna zweryfikowac ich formy ale poki co pierwsze koty za ploty i maja mecz wygrany.Kieruje sie tym typem poniewaz blackburn to zawsze blackburn pamietam jak grali z Wisłą Krakow nie zaslugiwali na zwyciestwo ale fartem wygrali 2:1 ale pozniej w grupie grlai juz fantastycznie.Nie ma co porownywac zespołów dla mnei to roznica 2 klas.Przewidywany wynik 1:3
Posted by: Ignorator

Re: Puchar UEFA - 16/08/2007 18:04

Originally Posted By: rene
Originally Posted By: Ignorator
[b]
...Szkoda, bo przed europejskimi pucharami wydawało się, że największe szansę na zaistnieje w Europie będzie miał Bełchatów. Niestety życie napisało inny scenariusz...


Ignuś, życie jeszcze nie napisało żadnego scenariusza!
Póki co powstał on w Twojej wyobraźni

Widzę, że typ na Dnipro staje się niemal masowy.
Odwiedzam wiele miejsc i co?
Ludzie pastwią się nad Bełchatowem, a często wypisują kompletne bzdury :D, bo najczęściej mają blade pojęcie o polskiej piłce.

Ja mam ubaw po pachy, gdy czytam, że zabraknie Chwalibogowskiego \:D Założę się, że zdecydowana większość nawet nie widziala tego zawodnika na oczy, no ale coś napisać trzeba...
Tak się składa, że Chwalibogowski nigdy nie miał miejsce w I składzie, to tak na marginesie, jakby ktoś nie wiedział


Beticos zgoda, że Chwalibogowski wystąpił bodajże tylko w kliku meczach i to z ławki rezerwowej, ale nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że trener Orest Lenczyk planował w tym sezonie wystawianie Chwalibogowskiego od pierwszych minut. Miał być on naturalnym następcą Rafała Boguskiego. Niestety kontuzja pokrzyżowała plany szkoleniowca. Z resztą Maxxey jest w stanie potwierdzić moje słowa. I nie ma tutaj z czego się smiać, bo jak piszesz analizę to trzeba wspomnieć o zawodnikach kontuzjowanych, zwłaszcza tych, którzy mieli być w orbicie zainteresowań trenera danej drużyny.

.::Think Twice::. Ignorator.
Posted by: maxxey

Re: Puchar UEFA - 16/08/2007 18:10

Z Chwalibogowskim jest tak jak napisał Ignorator. Bełchatów ściągnął go po to aby grał i był jednym z podstawowych graczy.
Jeśli chodzi o plusowy handicap to np. sts proponuje kurs 1,8 na Bełchatów +1,5.
Dnipro jest w gazie - to niepodważalny fakt i argument, ale czy Bełchatowowi dawał ktoś szanse w zeszłym sezonie w meczach z Wisłą czy Legią. Czy Bełchatów źle zagrał (szczególnie w I połowie meczu) z Zagłębiem Lubin? Zagrał nieskutecznie. Teraz liczę na to, że strzeli bramkę - bardzo ważną bramkę w obliczu rewanżu. Stawiam correct score: 2:1 dla Dnipro lub 1:1. (Logan - też w sts). Pozdrawiam.
Posted by: __Michal__

Re: Puchar UEFA - 16/08/2007 18:20

Moglby ktos cos powidzec o szansach Hamburga? Mysle, ze niemcy poradza sobie z Wegrami. dzili ich roznica 2 klas...
Posted by: mario 88

Re: Puchar UEFA - 16/08/2007 18:33




Druga runda kwalifikacji Pucharu Uefa.W Bernie zmierzą się drużyny miejscowego Young Boys z piątą drużyną poprzedniego sezonu Ligue 1, Lens.Dwa różne style gry, odmienna mentalność, a przede wszystkim różne cele w tych rozgrywkach Pucharu Uefa.

Young Boys

Czwarta drużyna poprzedniego sezonu Super League.Zespół nieprzewidywalny z kilkoma znanymi zawodnikami w składzie m.in.Hakanem Yakinem czy Carlosem Varelą.W przerwie letniej gospodarze nie dokonali jakichś spektakularnych transferów.Jedynym znaczącym wzmocnieniem może być Alberto Regazzoni ściągnięty z FC Sion za 0.5mln euro.Ten 24-letni napastnik ma być prawdziwym żądłem Żółto-Czarnych.Young Boys preferuje bardzo ofensywny futbol.Taktyka z trzema napastnikami często przynosi skutek ze słabszymi zespołami, jednak nie wydaje mi się by była równie skuteczna w meczu z Lens.Zaryzykuje stwierdzenia, że zespół gospodarzy to ekipa bardzo niepoukładana, którą często ponosi finezja.Niech przykładem będzie to, że potrafili zmiażdzyć 5:1 FC Basel by później przegrać z beniaminkiem z Xamax aż 3:1.Myślę, że tą słabości bez skupułów wykorzysta ekipa Lens.


Lens

Zespół który przeszedł małą rewolucje w przerwie letniej.Odeszli zawodnicy, którzy poraz kolejny nie spełnili się w walce o LM, odszedł szkoleniowiec.Można powiedzieć, że została wymieniona cała formacja ofensywna zespołu Pomarańczowych, która zupełnie zawodziła w poprzednim sezonie.W miejsce Jussiego oraz Cousina zostali sprowadzeni Akale(Auxerre) oraz Kalou(PSG).Warto wspomnieć także o nabyciu podpory defensywy Toulouse Luciena Aubeya oraz lidera St.Etienne Juliena Sable.Nie możemy także zapomnieć o Guy'u Roux'ie, żyjącej legendzie francuskiego futbolu, który po ponad 40 latach pracy w Auxerre postanowił przenieść się do Lens.Inauguracja sezonu w Ligue 1 nie wypadła zbyt okazale.Porażka z Żyrondystami oraz remis u siebie z PSG to nie są wyniki, który mogłbym satysfakcjonować działaczy i kibiców drużyny.Wszyscy liczą także na jakiś sukces na arenie europejskiej.Za ekipą ze Stade Bollaert na pewno przemawia doświadczenie z lat poprzednich i duży głód sukcesu.


Podsumowanie:

Myślę, że większość askpektów przemawia za drużyną gości.Ogranie w jednej z najsilniejszych lig na świecie, doświadczenie z poprzednich startów, jednak kluczem do sukcesu powinna być ... francuska dyscyplina i taktyka, bardzo defensywna, która powinna spokojnie zneutralizować poczynania ofensywne gospodarzy.Kursu zaoferowanego przez Pinnacle nie sposób ominąć.


Typ:0:0 Lens...Stawka:3/10....Kurs:1.909...Buk:Pinnacle...
Posted by: encepence

Re: Puchar UEFA - 16/08/2007 18:53

Co do GKSu. Ludzie... Litosci.

Pamietacie Zaglebie Lubin?

Grali u siebie. W Polsce.

Jak zagrali?

To jak zagra GKS na wyjezdzie? Przeslizgneli sie - ale mowie wam, ze z tym przeciwnikiem moga sie juz zegnac z UEFA z taka forma.

Powtarzam raz jeszcze - bo widze ze taki rene rozbiera mecz na czynniki pierwsze a nie podaje najwazniejszej rzeczy: zobaczcie sobie jak w UEFA Dnierpo radzilo w zeszlych sezonach i ile strzelalo bramek na wlasnym stadionie!!!

Sa w rewelacyjnej formie, [b]maja doswiadczenie w pucharach[b] i granie handi na GKS jest dla mnie nieporozumieniem bez wzgledu na wynik.

Dostali w dupe 0:1 od Zaglebia u siebie, sa w fatalnej formie a wy piszecie co oni zawojuja na Ukrainie, ze beda grac z kontry i inne tego typu rzeczy! LOL. Oni zadyszki dostana jak Dniepro ich pocisnie i beda sie slaniac na nogach.

Pinnacle ma -1 1/4 na Dniepro - i to jest bardzo dobry typ. Sam zagralem - polecam

Uwazam ze ich rozstrzaskaja 3:0
Posted by: encepence

Re: Puchar UEFA - 16/08/2007 18:54

Dodam: kurs 2,14!
Posted by: okocha

Re: Puchar UEFA - 16/08/2007 18:59

W Hamburgu niepokoi fakt, że van der vart chce odejść za wszelką cenę do Valencii a władze postawiły stanowcze veto a wiadomo, że Holender to 50% drużyny. Atmosfera nie najlepsza a Honved w lidze na razie komplet punktów...
Posted by: pascal123

Re: Puchar UEFA - 16/08/2007 19:00

Originally Posted By: encepence
Co do GKSu. Ludzie... Litosci.

Pamietacie Zaglebie Lubin?

Grali u siebie. W Polsce.

Jak zagrali?

To jak zagra GKS na wyjezdzie? Przeslizgneli sie - ale mowie wam, ze z tym przeciwnikiem moga sie juz zegnac z UEFA z taka forma.

Powtarzam raz jeszcze - bo widze ze taki rene rozbiera mecz na czynniki pierwsze a nie podaje najwazniejszej rzeczy: zobaczcie sobie jak w UEFA Dnierpo radzilo w zeszlych sezonach i ile strzelalo bramek na wlasnym stadionie!!!

Sa w rewelacyjnej formie, [b]maja doswiadczenie w pucharach[b] i granie handi na GKS jest dla mnie nieporozumieniem bez wzgledu na wynik.

Dostali w dupe 0:1 od Zaglebia u siebie, sa w fatalnej formie a wy piszecie co oni zawojuja na Ukrainie, ze beda grac z kontry i inne tego typu rzeczy! LOL. Oni zadyszki dostana jak Dniepro ich pocisnie i beda sie slaniac na nogach.

Pinnacle ma -1 1/4 na Dniepro - i to jest bardzo dobry typ. Sam zagralem - polecam

Uwazam ze ich rozstrzaskaja 3:0


Ogladales mecz z Lublinem ?
Odpowiem za Ciebie : Nie, nie oglądalem.
Mieli sporo sytuacji tylko mieli slaba skutecznosc, mysle ze padnie sporo bramek, ale GKS tez cos strzeli.
Posted by: pawka85

Re: Puchar UEFA - 16/08/2007 19:09

Ja sie zgadzam z ENCEPENCE ze uBot gowno pokaze i odpadnie w tej rundzie jedyne nadzieje w Groclinie.Bełchatow fartem zajał 2 miejsce normalnei przypadek 1 na milion tak samo jak Touluza we Francji zajeła 3 miejsce to sa tylko przypadki a to ze nie maja ogrania w Eurpejskich pucharach to tez jest wazne jak dla mnei Dniepro 2:0 win tak jak wczesniej pisalem
Posted by: rene

Re: Puchar UEFA - 16/08/2007 19:13

Ignuś, ja akurat Ciebie się nie czepiam. Twoja wiedza nt. polskiej piłki jest ogromna i niepodważalna. Czy Chwalibogowski będzie naturalnym następcą Boguskiego, tego nie wiadomo.
Przy absencjach można wspomnieć o Chawalbogowskim, tu się zgadzam. Ale jestem gotów się założyć, powtarzam jeszcze raz, że większość ludzi nie widziała tego zawodnika na oczy

Ja wcale nie piszę, że uBOTy zawojują Ukrainę, ale uważam, że granie po kursie 1.30 jest niewarte świeczki, gdyż moim zdaniem faworytem są co prawda Ukraińcy, ale podopieczni Leńczyka wcale nie stoją na straconej pozycji
W wysoką wygraną gospodarzy nie wierzę
Oferta w necie jest bardzo uboga i jeśli nic się nie zmieni, to odpuszczę sobie ten mecz
encepence napisał, że Ukraińcy rozstrzaskają naszych 3:0, a ja mam przeczucie, że buki dziś ładnie rozstrzaskają "coponiektórych"
Posted by: encepence

Re: Puchar UEFA - 16/08/2007 19:31

No ale rene Ty nie czaisz: analiza nic nie zawojujesz w bukmacherce. Masz handi 2,14 na -1 1/4. Wiesz co oznacza ten handicap?
Kurs 1,30 a Pinn wystawia 2,14 na Dniepro. Na Curacao oni chyba nie wiedza co to GKS i polska pilka. Ale sie nie dziwie, raz na Polska lige zagralem surebeta miedzy BAW a Pinnacle takiego, ze wyciagnalem grubo ponad tysiaca bez zadnego stresu.

IMHO ten handicap to moim zdaniem wielkie nieporozumienie
Posted by: onda

Re: Puchar UEFA - 16/08/2007 19:32

Originally Posted By: rene
Ignuś, ja akurat Ciebie się nie czepiam. Twoja wiedza nt. polskiej piłki jest ogromna i niepodważalna. Czy Chwalibogowski będzie naturalnym następcą Boguskiego, tego nie wiadomo.
Przy absencjach można wspomnieć o Chawalbogowskim, tu się zgadzam. Ale jestem gotów się założyć, powtarzam jeszcze raz, że większość ludzi nie widziała tego zawodnika na oczy

Ja wcale nie piszę, że uBOTy zawojują Ukrainę, ale uważam, że granie po kursie 1.30 jest niewarte świeczki, gdyż moim zdaniem faworytem są co prawda Ukraińcy, ale podopieczni Leńczyka wcale nie stoją na straconej pozycji
W wysoką wygraną gospodarzy nie wierzę
Oferta w necie jest bardzo uboga i jeśli nic się nie zmieni, to odpuszczę sobie ten mecz
encepence napisał, że Ukraińcy rozstrzaskają naszych 3:0, a ja mam przeczucie, że buki dziś ładnie rozstrzaskają "coponiektórych"


Cholera mimo wszystko to pobozne życzenia - zagrałem Blackburn + Cluj - bo to w sumie najmniej smierdzi - co do naszych kalekich drużyn to nikt im nie broni..........zrobić niespodzianki - pytanie czy jest to możliwe ?
Obrona Częstochowy i ukłucie jest mozliwe ale w wyczyn wczorajszy Slavii trudno jakoś uwierzyć .
Po głowie chodzi mi over na Ukrainie ( ew. plus za grosze 2-0 ) . Trudno liczyć na liczne okazje BOT-u - kalectwo z przodu potwornie nieskuteczne . Dla mnie no bet .
W przypadku Tobołu to tak różowo dla Azjatów tego nie widzę . Groclin gra padakę u siebie ( nieskuteczność tragiczna ) - ale na wyjeździe ukłuć potrafi ( jak zwykle w przypadku polskich drużyn gra z kontrataku - chyba trzeba będzie poczekać z 10 lat żeby doczekać się druzyny potrafiącej grać atakiem pozycyjnym z obrońcami , którzy nie wypiep.... każdej piłki na oślep ) - nie wierzę że Sikora ze Ślusarskim wciąż będą tak żenująco pudłować - w końcu powinni coś trafić - dla mnie no bet .
Posted by: Warren

Re: Puchar UEFA - 16/08/2007 19:36

zgadzam sie z Cluj+Blackburn
ja mam do tego jeszcze Petrzałke ;\)
Posted by: onda

Re: Puchar UEFA - 16/08/2007 19:38

Originally Posted By: Biczu
zgadzam sie z Cluj+Blackburn
ja mam do tego jeszcze Petrzałke ;\)


Za nerwowo - pierwszy mecz - przy remisie nie ma tragedii - Słowacy trochę kontuzji - nie szukałbym tutaj dwójki - chyba pazerność u kolegi daje znać...........
Posted by: encepence

Re: Puchar UEFA - 16/08/2007 19:39

Dnepr Dnepropetrovsk - Kryvbas Kryvyj Rig 2:0 14.07.2007
FC Kharkiv - Dnepr Dnepropetrovsk 1:2 21.07.2007
Dnepr Dnepropetrovsk - Metalurg Donetsk 4:1 (kurs 1,81!)29.07.2007
Dynamo Kyiv - Dnepr Dnepropetrovsk 1:3 (kurs 6,58!) 05.08.2007
Dnepr Dnepropetrovsk - Naftovyk-Ukrnafta Oxtyrka 2:0 1.23 11.08.2007

Jeszcze jakies pytania?
Posted by: onda

Re: Puchar UEFA - 16/08/2007 19:41

Originally Posted By: encepence
Dnepr Dnepropetrovsk - Kryvbas Kryvyj Rig 2:0 14.07.2007
FC Kharkiv - Dnepr Dnepropetrovsk 1:2 21.07.2007
Dnepr Dnepropetrovsk - Metalurg Donetsk 4:1 (kurs 1,81!)29.07.2007
Dynamo Kyiv - Dnepr Dnepropetrovsk 1:3 (kurs 6,58!) 05.08.2007
Dnepr Dnepropetrovsk - Naftovyk-Ukrnafta Oxtyrka 2:0 1.23 11.08.2007

Jeszcze jakies pytania?


Jest jedno !
Na h.. to grać ???
Posted by: Warren

Re: Puchar UEFA - 16/08/2007 19:42

Originally Posted By: onda
Originally Posted By: Biczu
zgadzam sie z Cluj+Blackburn
ja mam do tego jeszcze Petrzałke ;\)


Za nerwowo - pierwszy mecz - przy remisie nie ma tragedii - Słowacy trochę kontuzji - nie szukałbym tutaj dwójki - chyba pazerność u kolegi daje znać...........

mam 2z3
artmedi jestem pewnie
pazernośc u mnie równa się zero !!
Posted by: Warren

Re: Puchar UEFA - 16/08/2007 19:46

groclin będzie na TVP SPORT
a gks na TVP2
Posted by: onda

Re: Puchar UEFA - 16/08/2007 19:47

Originally Posted By: Biczu
Originally Posted By: onda
Originally Posted By: Biczu
zgadzam sie z Cluj+Blackburn
ja mam do tego jeszcze Petrzałke ;\)


Za nerwowo - pierwszy mecz - przy remisie nie ma tragedii - Słowacy trochę kontuzji - nie szukałbym tutaj dwójki - chyba pazerność u kolegi daje znać...........

mam 2z3
artmedi jestem pewnie
pazernośc u mnie równa się zero !!


tomo25 wrote:
i think draw is a nice bet here because Artmedia is a big favourite of this match but they have lot of important players like ORAVEC, HALENAR, BORBELY injured and i think Dosoudil cant play as well because of red card, but i am not sure about him. It is true that Artmedia has a very experienced squad and last three matches in CORGON LIGA they won and they are in good form and players from the bench are good as well but i am not decided to put Artmedia to win. They had big problems with CHISINAU in first round so draw is enough for them and thats the most realistic pick for me

MY PICK. DRAW


HALENAR and BORBELY are given Doubtfoul, does anyone from Slovakia confirm if they are going to make it to first eleven?
Posted by: Luc Nilis

Re: Puchar UEFA - 16/08/2007 19:58

Originally Posted By: Biczu
groclin będzie na TVP SPORT
a gks na TVP2

wczoraj było gadane w tv ze meczu nie ma, cos sie zmieniło od wczoraj ?
Posted by: rafal08

Re: Puchar UEFA - 16/08/2007 19:59

Co to jest Quasi chat
Posted by: Duke Nukem

Re: Puchar UEFA - 16/08/2007 20:21

Co sadzicie o HAMMARBY po 1,8 typowa wrecz wzorcowa druzyna wlasnego boiska
do tego pewna wtopa Belchatowa i moze brann+a. madryt?

Ma ktos info o tych meczach i o CLUJ?
Posted by: Imeq_

Re: Puchar UEFA - 16/08/2007 20:32

Po udanym srodowym wieczorze z Liga Mistrzow ( Anderlecht - Fenerbahce 1:0) dzis moja uwage przykluly mecze pucharu UEFA. Zdecydowalem sie na underowe rozwiazanie w meczu Dniepropetrovsk - Belchatow. Jak wszystkim wiadomo, podopieczni Oresta Lenczyka graja ponizej oczekiwan nowego sponsora i kibicow. Trudno sie dziwic takiemu obrotowi sprawy, skoro motor napedowy wicemistrza Polski - Lukasz Gargula leczy kontuzje. Na liscie kontuzjowanych jest tez Dariusz Pietrasiak ( filar belchatowskiej defensywy) oraz wychowanek Victorii Jaworzno -Bartlomiej Chwalibogowski. Belchatow gra tragiczna pilke w ofensywie i nie sadze, by dzis choc raz pila znalazla droge do siatki po strzale napastnika polskiego klubu. W trzech meczach w lidze polskiej BOT zdobyl tylko 2 bramki w 3 meczach. Jesli chodzi o gre obronna, to nie wyglada to najgorzej ( srednia traconych bramek na mecz to 0.33) i na tym opieram przede wszystkim swoj typ. Co prawda dzis polska ekipa trafi na rozpedzonego lidera ukrainskiej ligi (5 meczy, 5 zwyciestw), ale nie sadze, aby ukrainscy zawodnicy podziurawili dzis bramke Piotra Lecha. Rowniez z historycznego punktu widzenia statystyka jest po stronie mojego typu. Legia przegrala w Doniecku 0:1, a plocka Wisla bezbramkowo zremisowala z Chernomorcem w Odessie. Przy takich faktach moj typ moze byc tylko jeden under 2,5 gola!


16.08. Dniepro - Belchatow
Typ: under 2.5 @1.87
Stawka: 5 Pinnacle

Pozdrawiam
sport-stats
Posted by: rene

Re: Puchar UEFA *DELETED* - 17/08/2007 04:27

Post deleted by Biszop
Posted by: yaaho

Re: Puchar UEFA *DELETED* - 17/08/2007 04:41

Post deleted by Biszop
Posted by: Ryan20

Re: Puchar UEFA - 17/08/2007 06:05

To ja moża podsumuje czwartkowe zmagania UEFA CUP.

1. kolejny malutki plusik dla klubów kaukaskich, Mika 2-1 i już kazdy wie że u siebie z roku na rok są coraz groźniejsi
2. znów swąd po drużynie z Macedonii - Rabotnicki - kursiki przed meczem rosły na siłe, skonczyło sie na 0-0 a Zrinskij od 65' w dziesiatke...
3. wtopili faworyci typowani przez wieluuu: wspomniane Dnipro i Rabotnicki, Cluj, Maccabi TA, Leiria, HSV
4. kluby byłej Jugosławii równiez poniżej oczekiwań vel możliwości: wtopy Slavena, S.Brijeg, Hajduka. Ogólnie wszystko bardzo wyrównane, wiele remisów, mało triumfów gospodarzy.

trafić 5-6 typów bez podpórek było cięzko. Przed nami rewanże. Ciao. \:\)
Posted by: Piotruś Pan

Re: Puchar UEFA - 17/08/2007 06:36

Dobry dzień polskich drużyn w drugiej rundzie kwalifikacji pucharu UEFA, zdobyliśmy kolejne 4 pkt do rankingu i obie ekipy zachowały szanse na awans do fazy głównej tego pucharu.
Po dramatycznej obronie Częstochowy w końcówce spotkania w Dniepropietrowsku GKS wywalczyl bramkowy remis mieliśmy trochę szczęscia lecz ogólnie Bełchatów zagrał poprawny taktycznie mecz chociaz sądziłem, że Dniepr ich pochłonie przynajmniej przed meczem. Bełchatów początek sezonu w Orange ma niemrawy,grają słabo przynajmniej jak na nich, lecz potrafili się zmobilizować na mecz w pucharach.
Zastanawiam sie czy wogóle w rozgrywkach europejskich rywalizacja w ligowych potyczkach ma jakies znaczenie bo to zupełnie inna bajka.
Moim zdaniem wszystkie te statystyki z ligi, liczby zwycięstw nad lokalnymi rywalami nie mają wiekszego znaczenia, liczy sie tylko dobra dyspozycja dnia i ewentualne dobre rozpracowanie przeciwnika przez trenerów, reszta zalezy od umiejętności piłkarzy i odrobiny szczęscia.
Totolotek sie dzis obłowił niemiłośiernie na większości kuponów na maksa gracze grali Dnietropietrowsk za 1,35 na pewniaka do pozostałych spotkań sugerując się dobrą postawą Dniepru w lidze ukraińskiej bo Bełchatów gra piach itp.
Liczy się dyspozycja dnia dwa tygodnie temu Bełchatów prezentował się tak tragicznie słabo, ze nie przegrali 3:0 z Amerii Tibilisi w regulaminowym czasie to był fuks.
Tym razem sądzę iż nasze drużyny chociaż pod forma to jednak powalczyły Groclin też rewelacyjnie nie rozpocząl sezonu jednak po dzsiejszych meczach szanse obydwu zespołów na udział w fazie zasadniczej UEFA CUP wzrastają znacznie, może będziemy jednak mogli liczyć na grupową jesień w tym pucharze byłby to sukces dla naszej piłki gdyż na lige mistrzów jesteśmy za słabi tak 2 drużyny w fazie grupowej super marzenie na ten rok w piłce klubowej dla polskiego kibica
Posted by: rene

Re: Puchar UEFA - 17/08/2007 07:35

Polskie drużyny spisały się dobrze i co ważne zachowały szanse na awans. Ja na pewno mocno będę ściskać za nie kciuki, bo to punkty do rankingu, a ponadto możność rozegrania 4 spotkań i nabycia doświadczenia.
Brak ogrania było widać już u Zagłębia
Bełchatów też zapłacił frycowe w poprzedniej rundzie, kiedy niemiłosiernie męczył się i potrzebował karnych

Dziś Bełchatów przez długą część zagrał jak wytrawna drużyna. Nie pozwolił sobie narzucić stylu gry przeciwnika, umiejętnie rozbijał akcje. Trochę za dużo było fauli. GKS pogubił się w ostatnich minutach, ale na szczęście dowiózł remis
Myślę, że chłopakom należy się duże uznanie, bo grali bez Pietrasiaka i Garguły ( o Fonfarze nawet nie wspomnę )
To bardzo ważne ogniwa, o czym pisali też ci, którzy stawiali na Dnipro. To tak, jakby Wiśle przyszło grać bez Clebera i Kosowskiego.
Lenczyk rozpracowal przeciwnika i świetnie ustawił zespół. Bardzo odważne decyzje personalne i 3 bramkarz w pierwszej jedenastce.

W rewanżu będzie ciężko, bo dziś Bałchatów skupił się głównie na defensywie. 0:0 daje awans, ale grać na tak wynik nie można.
Zobaczymy, w jakiej dyspozycji będą Bełchatowianie. Forma idzie w górę. Poprawiła się szybkość. Teraz trzeba złapać właściwy rytm i porawić grę w ataku, bo z tym jest słabo
Posted by: santiago

Re: Puchar UEFA - 17/08/2007 21:40

Tak sobie mysle czy aby Dniepr przed meczem nie zlekcewazył Bełchatowa i stad po prostu dobry wynik Polaków. Jedno jest pewne co zauwazył rene w rewanzu tak grac nie mozna bo Ukraincy zagraja z wiekszym zaangazowaniem i z defensywnie ustawionym GKS napewno wygraja
Posted by: Piotruś Pan

Re: Puchar UEFA - 17/08/2007 22:11

Wczorajszy dzień w Pucharze Uefa przyniósł wiele zaskakujących wyników można powiedzieć czarny czwartek pewniaków sporo nie weszło chociażby ten Bełchatowa remisy Macabii Tel Awiv Hamburga czy Leirii, dziś czarny piątek na giełdzie w Warszawie zresztą cały ten tydzień mało kolorowy, Jednostki w moim funduszu inwestycyjnym topnieją w oczach panika na parkiecie, że aż strach się bać. Cały wypracowany zysk w ciagu pół roku został zjedzony w ciągu tego tygodnia, nie wiem czy oszczędzanie ma
w ogóle jakiś sens, lepiej było mi pojechać na wakacje lub zainwestować w zakup jakiegoś dobra trwałego, zamiast kupowac produkty finansowe banku. Lepiej jak bym zainwestował te pieniądze w kobietę lepszy interes ona przynajmniej stara się odwdzięczyć a tak to chyba pójdę zalać sie do baru.
Między zakładami bukmacherskimi a giełdą nie ma specjalnie dużej różnicy zarówno tu jak i na giełdzie pieniądze znikaja bardzo szybko i nie ma znaczenia czy 100 zł zniknie po 2 godzinach czy 2000 zł w 3 dni.
Najlepiej nadwyżki gotówki wydać na coś przyjemnego niż pakować się w te całą giełdę.
Po roku funkcjonowania w funduszu kiedy za jedną jednostkę zapłaciłem 22,85 na koniec czerwca wypłaciłem sobie dywidendę od jednostki po 26,13 za każdą.
Obecnie jedna kosztuje około 26,10 niezależnie od tego co się będzie działo to raczej dam sobie spokój z inwestycjami w fundusze.
Wyrazy współczucia dla wszystkich którzy ciułają pieniądze na jak największą emeryturę pewna częśc zysku wypracowana przez fundusze ostatnie 5 lat też pewnie definitywnie poszła w pizdu, przynajmniej jest podstawa do wytłumaczenia dlaczego dostane mniejszą emeryturkę bo w 2007r silna korekta w dół była itp.
W ciągu 30 lat oszczędzania jak jeszcze bedą z trzy, cztery tygodnie jak ten to na bank sprawdzą sie przewidywania pana Roberta Gwiazdowskiego że emerytury będą niższe od obecnych lub nie bedzie z czego ich wypłacać bo składkowicze nie uzbierają wymaganego minimum najniższej emerytury.
*** opierdolę zły jestem że się dałem zmanipulować.
Posted by: Giertyszek

Re: Puchar UEFA - 20/08/2007 01:05

bwin podał już kursy 1,95 na groclin uwazam za "promocję". druzyna z kazachstanu ustepowala zdecydowanie grodziszczanom na wlasnym stadionie w kustanaju, wiec mecz w polsce przewiduje bedzie przebiegal pod dyktando gospodarzy, ktorzy nie chcac doprowadzic do nerwowej koncowki - a taka moglaby byc przy wyniku 0:0 - zaaplikuje kazachom przynajmiej jedna bramke juz w pierwszej polowie meczu.
Posted by: VooDoo

Re: Puchar UEFA - 29/08/2007 20:05

Juz jutro rewanzowe mecze Pucharu UEFA:


Kurs 2,45 na Dniepro wydaje sie - dla mnie przynajmniej - atrakcyjny. Pomimo korzystnego rezultatu Belchatowa w pierwszym meczu, trzeba przyznac, iz polski zespol nie zachwycil. Takze w lidze PGE Belchatow nie prezentuje sie na miare swoich mozliwosci. Fakt faktem, iz najlepszy gracz wicemistrza Polski, Lukasz Gargula, powrocil juz do gry, jednak mimo wszystko wydaje mi sie, ze to Ukraincy sa faworytem tego spotkania i ze tym razem nie zlekcewaza rywala i wygraja to spotkanie.
Posted by: cafe21

Re: Puchar UEFA - 29/08/2007 20:07

a expert do tej pory nie podal krs na mecze polskich druzyn w pucharze uefa
Posted by: Giertyszek

Re: Puchar UEFA - 29/08/2007 20:24

Originally Posted By: cafe21
a expert do tej pory nie podal krs na mecze polskich druzyn w pucharze uefa


no a nie masz innych bukow? to expekt tylko jest?
Posted by: moor6

Re: Puchar UEFA - 29/08/2007 21:10

czas by zaczac dyskusje
Posted by: szery

Re: Puchar UEFA - 29/08/2007 22:11

też jestem za tym żeby stawiać na dniepro a kurs 2,45 bardzo atrakcyjny. Remis bełchatowa w pierwszym meczu jest szczęśliwym zrządzeniem losu. W drugim meczu los się już do nich nie uśmiechnie. Dniepro w porównaniu z bełchatowem miało multum sytuacji...Mecz właściwie ograniczał się do odpierania ataków ukraińców. Sztab szkoleniowy ukraińców na pewno dobitnie rozpracowął polski zespól i uważam że wielkim faworytem tego spotkania jest jedenastka z dniepropietrowska.
Posted by: Legia

Re: Puchar UEFA - 29/08/2007 22:53

Originally Posted By: szery
też jestem za tym żeby stawiać na dniepro a kurs 2,45 bardzo atrakcyjny. Remis bełchatowa w pierwszym meczu jest szczęśliwym zrządzeniem losu. W drugim meczu los się już do nich nie uśmiechnie. Dniepro w porównaniu z bełchatowem miało multum sytuacji...Mecz właściwie ograniczał się do odpierania ataków ukraińców. Sztab szkoleniowy ukraińców na pewno dobitnie rozpracowął polski zespól i uważam że wielkim faworytem tego spotkania jest jedenastka z dniepropietrowska.





wydaje mi się że to co pisze niejaki szery to totalny bełkot nie mający nic rzeczowego do przekazania...

zważ na to że ultradefensywna taktyka była dobrana pod kątem wyjazdowego meczu...u siebie nie będą się tak kurczowo bronić bo byłaby to zgubna taktyka...dlatego Dniepro miało tyle sytuacji bo Bełchatów skupił się praktycznie tylko i wyłącznie na destrukcji... nie stawiałbym przeciw Bełchatowianom bo można srogo się zawieść tak jak w poprzedniej ich konfrontacji...

NO BET
Posted by: rene

Re: Puchar UEFA - 29/08/2007 23:00

Widzę, że już zaczęła się totalna nagonka na GKS Bełchatów \:D
Tym razem niektórym będzie ciężko wymyślić coś konstruktywnego, bo Garguła będzie grać. No ale przecież on tyle nie grał i nie jest w formie...

Nie twierdzę, że Dnipro tego nie wygra, ale jeśli ktoś tak typuje, to chciałbym dowiedzieć się, dlaczego GKS Bełchatów ma przegrać
Czy tylko dlatego, że inne polskie drużyny dają ciała w pucharach \:D
Ja jeszcze nie mam wyrobionej opinii o tym spotkaniu i odniosę się później
Posted by: Legia

Re: Puchar UEFA - 29/08/2007 23:22

Dnipro bez swojego asa w Bełchatowie !!!!!!!!!

Bez Andrija Worobieja odlecieli w środę do Łodzi piłkarze Dnipro Dniepropietrowsk, którzy w czwartek zmierzą się w Bełchatowie z PGE GKS w rewanżowym meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej Pucharu UEFA. Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Drużyna ukraińska odleciała do Polski w środę o godzinie siódmej rano. Na pokładzie boeniga-737 znajdowali się także dziennikarze oraz 40-osobowa grupa kibiców. W czwartek do Bełchatowa dojedzie ponadto 60 fanów Dnipro, którzy wybrali podróż autokarami.

W zespole Olega Protasowa zabraknie Andrija Worobieja, który odniósł kontuzję podczas meczu reprezentacji Ukrainy z Kazachstanem. Na dolegliwości zdrowotne narzekają również Sierhij Nazarenko i Konstantin Krawczenko - ich występ w czwartkowym meczu nie jest jednak wykluczony. Krawczenko we wtorek uczestniczył w treningu, Nazarenko był zwolniony z zajęć.


Jak poinformowała strona internetowa klubu, drużyna ukraińska zamieszka w hotelu Wodnik koło Bełchatowa, a w środę o godzinie 19.00 przeprowadzi trening na stadionie PGE GKS.

W kadrze Dnipro na mecz w Bełchatowie znalazło się 20 zawodników:

bramkarze: Wiaczesław Kornozenko i Maksim Starcew

obrońcy: Andrij Rosoł, Bogdan Szerszun, Denis Andrijenko, Wiaczesław Swiderski, Witalij Denisow, Serhij Matiuchin, Andrij Jeszczenko

pomocnicy: Oleg Szełajew, Aleksandr Gricaj, Dżaba Kankawa, Serhij Nazarenko, Konstantin Krawczenko, Mladen Bartulović, Aleksandr Maksimow, Dmitrij Lopa

napastnicy: Serhij Samodin, Serhij Kornilenko, Konstantin Bałabanow.

Początek czwartkowego spotkania zaplanowano na godz. 20.45.


Nie widze kompletnie żadnych przesłanek dla których Bełchatów miałby dostać baty ... ten mecz będzie zgoła inaczej wyglądał więc nie sugerowałbym się obrazem sprzed dwóch tygodni gdzie PGE grało cattanaccio i nie kwapiło się do akcji zaczepnych...
Posted by: VooDoo

Re: Puchar UEFA - 29/08/2007 23:36

Gra Belchatowa w lidze i w dotychczasowych 3 meczach pucharowych, nie napawa zbytnim optymizmem, dlatego 2,45 oferowane przez bukmacherow wydaje sie mi byc kursem troszke zawyzonym, dlatego za lekka stawke mysle ze warto ten mecz zagrac.

PGE Belchatow - Dnipro D'petrovsk 2 @2,45 3/10
Posted by: rene

Re: Puchar UEFA - 30/08/2007 00:25

Ja jednego jestem pewien, a mianowicie tego, że jutro GKS Bełchatów zagra świetny mecz, z całą pewnością najlepszy po wakacjach. Nie tylko w defensywie, ale i w ataku ( i nie dlatego, że wraca Garguła ). Nie będzie oczywiscie frontalny atak. Czy to wystarczy na Dnipro, tego nie wiem, bo Ukraińcy mają szybkich skrzydłowych i znakomicie grają z kontry.
Posted by: Legia

Re: Puchar UEFA - 30/08/2007 03:58

Dokładnie rene dobrze prawi. Ukraińcy nie są jakimiś tuzami to nie są bogowie futbolu, spokojnie można ich przejść.
Posted by: As

Re: Puchar UEFA - 30/08/2007 04:02

Ja jestem tylko ciekawy kogo wystawi do bramki Lenczyk. Po meczu w Dniepropietrowsku coach GKS cos wspominał o kolejnej szanie dla Kozika. Jednak ostatnio bez zastrzeżen spisuje sie weteran Lech. Czy cos wiadomo na ten temat?
Posted by: szery

Re: Puchar UEFA - 30/08/2007 07:27

ale piszcie też coś o innych spotkaniach...a nie tak jak ostatnio było milion dywagacji jaki to ten bełchatów jest słaby i już liczyliście iloma bramkami przegra...są też inne mecze dzisiaj w pucharze uefa \:\) naprawde...
Posted by: maxxey

Re: Puchar UEFA - 30/08/2007 16:43

To jeszcze dokładnie 11 godzin do rozpoczęcia meczu w Bełchatowie. Bez wątpienia najważniejszego spotkania w historii PGE GKS Bełchatów.
Drużyna zmotywowana, zapowiada walkę o awans. Jeśli chodzi o kwestie, które poruszaliście to na 90 procent miejsce między słupkami zajmie Piotr Lech. Grał z Wisłą bardzo dobrze, cieszy się zaufaniem trenera Lenczyka. Od pierwszych minut zagra także Łukasz Garguła. Garguła nie spodziewał się powołania do reprezentacji przez Leo Beenhakkera, ale jak sam powiedział czujee się coraz lepiej. Sądzę, że dzisiaj zobaczymy zupełnie inaczej grający Bełchatów, który zaatakuje od pierwszych minut i szybko spróbuje strzelić bramkę na 1:0. Taką grę zapowiada Lenczyk i Garguła, którzy mówią wprost, że gra na 0:0 (dające awans Bełchatowowi) może się zemścić.

Gram w tym meczu - lekko - 3/10 - awans PGE GKS Bełchatów. Correct score 1:0, 2:0 dla gospodarzy. Pozdrawiam - Maxxey.
Posted by: moor6

Re: Puchar UEFA - 30/08/2007 19:32

z ciekwaszych typów wybralbym 2 mecze
1.
famagusta-Cluj (3-1)tu postawilbym na 2 8/10(2,93)prof a takze
na aw-21/10(7,13)

2.
mostar Zrinski-robotnicki X2.
awans Robotnicki 2 9/10 (1,60)
jesli mnie dobrze pamiec nie myli to druzyna zrinski to jakas dziwna druzyna lubiaca robic waleczki ( w poprzednich edycjach pucharowych)
Posted by: jarecki85

Re: Puchar UEFA - 30/08/2007 20:23

dosc bogata na dzisiaj oferta w pucharze uefa...jest co wybrac,chyba ze sie myle \:\)

1.Odense-dynamo minsk 1 Dunczycy naprawde dobrze spisuja sie w swojej rodzimej lidze,czego nie mozna powiedziec o druzynie z Białorusi... mysle ze kurs 1.5 nie jest do konca odzwierciedleniem rzeczywistego stanu rzeczy i mozna go bezpiecznie dorzucic na jakims kuponiku

2.Belchatow-dnipro 2 ... rozne sa zdania na temat tego meczu-ja mam takie....to co gra ostatnio belchatow nie wystarczy na ekipe z ukrainy,chyba ze zepna sie chlopaki i zagraja naprawde fajny mecz

3.aik-mettalurgs 1 nie te ligi ,nie ten poziom....

4.vojvodina-atletico 2....duze klopoty u gospodarzy....

powodzenia wspolgrajcy \:\)
Posted by: solo24

Re: Puchar UEFA - 30/08/2007 21:04

wie ktoś może o jakie kłopoty Vojvodiny chodzi ??bo się nie orientuje.dzięki,pozdro
Posted by: DJ SOSNA

Re: Puchar UEFA - 30/08/2007 22:06

Nie ma żadnych kłopotów w szeregach Vojvodiny.
Kurs na zwycięstwo Atletico Madryt spada w sieci (1.70 -> 1.30) dlatego że hiszpanie według dziennika "Marca" mają dzisiaj wystawić podstawowy skład.
Posted by: jarecki85

Re: Puchar UEFA - 30/08/2007 22:27

This is my home town team, from Novi Sad, its gonna be great atmopshere but they dont have a chance against very strong Madrid. Vojvodina are in big trouble, first man of the board Montenigrian Bata Can Can are leaving the club, nobody cant belive, fans are angry, with him will gone every chance for vojvodina to stay in the top of Serbian first league. He invest big money in the club for past few years. 3:0 is big adventage from first match in Madrid but i cant belive that Vojvodina can do anything at home ground. Madrid have great players on the bench and even without first team will not have problem with bad home defence.

Madrid from:

Abbiati, Leo Franco, Antonio López, Seitaridis, Zé Castro, Pablo, Perea, Eller, Jurado, Luccin, Raúl García, Luis García, Maxi, Reyes, Cléber Santana, Mista, Forlán and Simao.

According to offic site this players came to Novi Sad, away win is without question.

Coach Rajevac also said that this will be the biggest game played in Novi Sad in last 10 years. Rajevac said that because of injuries Leo Lerinc will not play (very important player), same as Miroslav Milutinovic (red card), and also he is unsure about Damir Kahriman (first goalkeeper) and Željko Brkic (both were ill recently).
Posted by: jarecki85

Re: Puchar UEFA - 30/08/2007 22:27

a ja mysle inaczej............
Posted by: Legia

Re: Puchar UEFA - 30/08/2007 23:18

remis Groclinu po pierwszej połowie polecam stawiać...to najpewniejszy rezultat na pierwsze 45 minut meczu. Ani Groclin nie będzie przeprowadzał huraganowych ataków ani przeciwnik nie będzie jeszcze ostro forsował obrony Grodzszczan. w pierwszych 45 minuatach priorytetem będzie przede wszystkim nie stracić bramki dla obydwu zespołów...
Posted by: jarko 33

Re: Puchar UEFA - 30/08/2007 23:22

Originally Posted By: McDziarz
remis Groclinu po pierwszej połowie polecam stawiać...to najpewniejszy rezultat na pierwsze 45 minut meczu. Ani Groclin nie będzie przeprowadzał huraganowych ataków ani przeciwnik nie będzie jeszcze ostro forsował obrony Grodzszczan. w pierwszych 45 minuatach priorytetem będzie przede wszystkim nie stracić bramki dla obydwu zespołów...

a odpowiedz mi dlaczego goscie niebeda atakowac ?
przegrali u siebie 1 mecz wiec by chciec awansowac musza atakowac a nieczekac co zrobi Groclin
ja widze overa w tym meczu Sikora ma zagrac dzis a jego " pilki szukaja" na boisku kurs 2 na over wyglada niezle
Posted by: rene

Re: Puchar UEFA - 30/08/2007 23:34

W pierwszej połowie - pisał McDziarz
Goście zapewne będą chcieli cos strzelić, ale na jakiś hurra atak się nie porwą od razu

Co do underów na mecze polskich drużyn, to ja akurat też nie jestem przekonany. Niby one są oczywiste, ale jak gdzieś padnie bramka w pierwszych 30 minutach, to pewnie i over tam siądzie
Posted by: timeek

Re: Puchar UEFA - 31/08/2007 00:43

Zagrane dzis na uznane firmy. Nawet tylko na miare pucharu UEFFA. To znaczy na kluby ktore w niich juz graly, cos kiedy osiagnely, a teraz chca sie odbudowac, a sa uznaynymi klubami jak na Puchar UEFFA, a nie jakies AIK czy inne Alborgi.

Polecam i przepraszam ze tak pozno: Kurs ogolny 8.11 8/10


Groclin Dyskobolia - Tobol Kostanay (Typ) 1 1,45
Liteks Lovech - KS Besa (Typ) 1 1,10
RC Lens - BSC Young Boys Bern (Typ) 1 1,45
CSKA Sofia - AC Omonia Nicosia (Typ) 1 1,45
Hamburger SV - Budapest Honved (Typ) 1 1,15
Helsingborgs IF - Drogheda United (Typ) 1 1,45
425182 Artmedia Bratislava - FC Mika Ashtarak (Typ) 1 1,45

zapytacie co tu robi Helsinborg . Ano lubie Henrica Larsona i mam nadzieje ze cos ustzreli, a po za tym kiedys grali jak rowny z rownym z Juventusem. Chociaz co do nich mam najwoeksze obiekcje bo jednak to nie sa jakies tuzy jak wszystkie Skandynawskie Kluby, ktorych granie odradzam !!!
Posted by: Piotruś Pan

Re: Puchar UEFA - 31/08/2007 06:53

Niestety Bełchatów to tak naprawde dzisiaj zapłacił frycowe roznica pomiedzy wicemistrzem Polski a Dnieprem była wyraźna w calym meczu w kazdej formacji takie błędy w lini defensywnej przy stracie dwóch bramek jak w okręgówce, brak doświadczenia i ogrania w piłce pucharowej naszych zespołów jest porażająca jak można tak grać, nawet mi ich zal bo to po prostu depresji psychicznej można się nabawić.
W Belchatowie po pierwszym meczu pewnie sobie chłopaki nadzieji narobili, że sobie zagrają w fazie grupowej Pucharu UEFA a zakonczyli rozgrywki przed pierwszą rundą. Dobrze iż Ukraińcy oszczędzili zespoł Bełchatowa bo mogli spokojnie wygrać z 7:2 przy takiej dyspozycji naszych kopaczy.
Komentator tvp tez mnie rozbraiał swymi wypowiedziami że każda z drużyn zwiększyła posiadanie piłki o 5 procent i jak to było cudownie do 25 min i ze już przejmniemy współczynik zespołu któremu strzelilismy drugą bramkę.
Dobrze chyba, że odpadliśmy bo z taką gra to w kolejnej rundzie byłaby jeszcze większa kompromitacja poza tym z całym szacunkiem dla Bełchatowa i jego kibiców to zdecydowanie ciągneli by te rozgrywki pucharu UEFA w doł.
Zreszta Groclin, który awansował do tej I rundy też rewelacyjnie nie zagrał z Tobołem słabszym od Dniepru o 2 klasy i jak przyjedzie do Grodziska zespół równie mocny lub silniejszy to obawiam się że Groclin też może miec kłopoty z awansem do fazy grupowej.
Kibicujmy Groclinowi jedynemu reprezentantowi Polski w jakichkolwiek pucharach dopóki jeszcze go mamy inaczej kwalifikacje do LM bedziemy zaczynać od I rundy a w pozostałych przypadkach będziemy mieli 2 lub 1 zespół.
Nasza piłka jest słaba jak chyba nigdy dotąd mistrz i vice mistrz w pucharach już nie grają nie potrafili przebrnąc kwalifikacji pozostał zdobywca Pucharu Polski jak taka sierotka Marysia, wyniki nie kłamią bo to sa cyfry Ukraina ma 2 zespoły w grupowej fazie LM i europejską piłkę na najwyższym poziomie plus Dniepr ktory prawdopodobnie zagra w fazie grupowej UEFA CUP, a my z holu piłkarskiego salonu zmierzamy zamiast do sali głównej to do piwnic piłkarskiej Europy gdzie będziemy rywalizowac z zespołami klasą nie odbiegającą od naszego mizernego poziomu.
Posted by: timeek

Re: Puchar UEFA - 31/08/2007 09:00

No i niemozliwe stalo sie mozliwe. tasiemiec wszedl. Tylko dlaczego nie zagralem tego za 300 zl jak planowalem. Byloby 87 tys !!! Spekalem i tylko za 30 zl eh.
18 -ilość pozycji single
wyczyść kupon Stawka

Groclin Dyskobolia v T...
remove 1 1.60


Zenit v FC Zlat M.
remove 1 1.15


Litex v Besa
remove 1 1.12


AIK Solna v Metalurgs ...
remove 1 1.40


Artmedia v FC MIKA Ash...
remove 1 1.50


Lens v Y. Boys
remove 1 1.45


Midtjylland v FC Haka V
remove 1 1.50


Vålerenga v FK Ekranas
remove 1 1.33


Aalborg v HJK Hels.
remove 1 1.65


CSKA Sofia v AC Omonia...
remove 1 1.55


Hapoel T.Aviv v Siroki...
remove 1 1.28


Galatasaray v Slaven
remove 1 1.20


Standard Liege v Kaerj...
remove 1 1.08


Sion v Josko Reid
remove 1 1.60


HSV v Budapest H.
remove 1 1.18


Helsingborg v Drogheda...
remove 1 1.50


Odense v Dinamo Minsk
remove 1 1.50


Rapid Wien v Dinamo Tb...
remove 1 1.30

293.31
Posted by: timeek

Re: Puchar UEFA - 31/08/2007 09:04

Blacburn ktore wygralo 2:0 i Sampdori ktora wtopila 1:1 nie wzialem, bo juz od mojej jakies pamietnej wtopy, gdy mialem ostatni mecz nakuponie zaczynajcy sie o 22.00 i nie wszedl nie biore juz meczy ostatnich z godzin 21 i pozniejszych. To mnie tak naprawde urtowalo. Nie zadne analizy !! No i oczywiscie CSKA Sofia ktora wymeczyla gola w 89 min, a mecz trwal 97 min. Jak to w Bulgarii. Jak byl korzystny wynik dla Omoni w 88 min to ich bramkarz zmienail buta chyba ze 4 minuty. Cala pilka hehehehe
Posted by: DJ SOSNA

Re: Puchar UEFA - 31/08/2007 09:10

timmek, za trafienie AKO: 293.31 należy ci się duże gratulacje i

PS: Możesz zeskanować kuponik i wklejić TUTAJ , ocalmy to cudo od zapomnienia
Posted by: Giertyszek

Re: Puchar UEFA - 31/08/2007 16:55

Potencjalni rywale Groclinu:

RC Lens (FRA)
Tottenham Hotspur FC (ENG)
FC Dinamo 1948 Bucuresti (ROU)
Getafe CF (ESP)
FK Crvena Zvezda (SRB)
Posted by: Piotruś Pan

Re: Puchar UEFA - 01/09/2007 17:26

Losowanie dla Groclinu można uznać za korzystne, bo w przypadku potyczki z Lens Totenhamem lub Getafe Wielkopolanie mieli by jeszcze trudniejszą przeprawę niż z Crveną Zwezdą Belgrad lub Dinamem Bukareszt. Szanse na awans są porównywalne,oglądałem mecz eiinacji LM z Rangersami i po nudnym meczu w którym niewiele się działo wygrali Szkoci, natomiast jakiejś fenomenalnej postawy Crveny nie zobaczyłem. Rywal solidny jednak jak najbardziej w zasięgu naszego pucharowego jedynaka minusem jest jednak mecz rewanżowy na wyjeździe.
Posted by: vicek

Re: Puchar UEFA - 01/09/2007 17:53

Crvena Zvezda to rywal zbliżonej klasy co Dniepr Dniepropietrovsk. Póki co jednak Serbowie nie są w najwyższej formie i oby Groclin potrafił to wykorzystać. W 2 spotkaniach ligowych i 4 meczach eliminacji LM Crvena Zvezda zdobyła jak dotąd jedynie 3 bramki co daje średnią pół bramki na mecz. W II rundzie eliminacji do LM Crvena okrutnie męczyła się z Levadia Tallin wygrywając u siebie 1-0 i przegrywając na wyjeździe 2-1. W rozgrywkach ligowych Crvena Zvezda również nie zachwyca - w dwóch meczach zdobyła zaledwie jedną bramkę, a dotychczasowi rywale nie byli z najwyższej półki.
Podsumowując wydaje się, że Serbowie mają olbrzymie kłopoty w ofensywie - 6 strzelonych bramek w 3 dotychczasowych meczach to marny dorobek. W tej sytuacji widzę szansę na skromne zwycięstwo Grodziszczan w meczu u siebie (dobrze byłoby wygrać choćby 1-0). Jeśli uda się wygrać do 0 w pierwszym meczu to Groclin będzie w komfortowej sytuacji przed rewanżem, bo wobec ofensywnej niemocy Serbów każda bramka strzelona na wyjeździe znacznie przybliży Grodziszczan do awansu.
Jednak to tylko dywagacje, tym niemniej myślę, że naszą drużynę stać na skromne zwycięstwo w meczu u siebie. A wtedy będzie już bardzo blisko...
Posted by: cafe21

Re: Puchar UEFA - 03/09/2007 03:58

Originally Posted By: Piotruś Pan
Niestety Bełchatów to tak naprawde dzisiaj zapłacił frycowe roznica pomiedzy wicemistrzem Polski a Dnieprem była wyraźna w calym meczu w kazdej formacji takie błędy w lini defensywnej przy stracie dwóch bramek jak w okręgówce, brak doświadczenia i ogrania w piłce pucharowej naszych zespołów jest porażająca jak można tak grać, nawet mi ich zal bo to po prostu depresji psychicznej można się nabawić.



PIOTRUS PAN niestety nie zgadzam sie z toba ze Belchatow placil frycowe. Nijak nie moge zrozumiec jak druzyna ktora sprawiala wrazenie solidnej w lidze , tracila malo bramek , moze tak jak dziecko we mgle w kosmicznym tempie stracic przewage z pierwszego spotkania , a nastepnie ostatecznie pogrzebac swoje szanse w niecale 45 min, i to na wlasnym boisku.Gole rzeczywiscie tracili jak w okregowce , a ten bramkarz -39 lat na karku, powinno "być" od niego doswiadczenie , a na zblizeniach bylo widac ze ma strach w oczach , jak by pierwszy raz stanal miedzy slupkami , niepewne wybicia , niepewne chwyty , nerwowa gra , ktora , mysle udzielila sie obroncom Belchatowa . Bramkarz zawalil 1 gola (z roznego -nie wyszedl do pilki toczacej sie po jego polu bramkowym ) 2 gola (z roznego) i 4 gola (mimo biernej postawy obroncow strzal oddany wprost w bramkarza , ktory moglpilke sparowac do boku ) .
Posted by: Piotruś Pan

Re: Puchar UEFA - 03/09/2007 07:00

Rozumiem cie masz prawo się nie zgadzać w ocenie tego meczu niewątpliwie powinieneś przyznać mi racje że drużynie vice mistrza Polski nie przystoi taka gra z bojaźliwością czy strachem nie wspominając już o błędach formacji defensywnej i bramkarza, który miał być ostoją drużyny a na taką noszalancje w polu karnym sobie pozwalał poza tym mam prawo wymagać poprawnej gry od zespołu mającego aspiracje do gry w fazie grupowej Pucharu UEFA i reprezentującego nasz kraj w rozgrywkach międzynarodowych.
Posted by: konstruktor1

Re: Puchar UEFA - 19/09/2007 01:50

Panowie wiem, ze wszyscy sa dzis zajeci liga mistrzow ale...wlasnie sobie przegladalem oferte na czwartkowe mecze Pucharu UEFA i Bordeaux mozna wziasc za 1.8!!! przeciwko Tampere u siebie. Nie sledze ligi francuskiej ale sprawdzilem tabele i sa bardzo wysoko. Jak dla mnie to jest szokujaco wysoki kurs i czy ktos moze mnie przekonac, zeby nie zagrac tego bardzo wysoko?
Posted by: Łysy83

Re: Puchar UEFA - 19/09/2007 01:56

Originally Posted By: konstruktor1
Panowie wiem, ze wszyscy sa dzis zajeci liga mistrzow ale...wlasnie sobie przegladalem oferte na czwartkowe mecze Pucharu UEFA i Bordeaux mozna wziasc za 1.8!!! przeciwko Tampere u siebie. Nie sledze ligi francuskiej ale sprawdzilem tabele i sa bardzo wysoko. Jak dla mnie to jest szokujaco wysoki kurs i czy ktos moze mnie przekonac, zeby nie zagrac tego bardzo wysoko?

Bordeaux gra z Tampere pierwszy mecz na wyjeździe dlatego kurs jest 1.80
Posted by: jarko 33

Re: Puchar UEFA - 19/09/2007 01:56

Originally Posted By: konstruktor1
Panowie wiem, ze wszyscy sa dzis zajeci liga mistrzow ale...wlasnie sobie przegladalem oferte na czwartkowe mecze Pucharu UEFA i Bordeaux mozna wziasc za 1.8!!! przeciwko Tampere u siebie. Nie sledze ligi francuskiej ale sprawdzilem tabele i sa bardzo wysoko. Jak dla mnie to jest szokujaco wysoki kurs i czy ktos moze mnie przekonac, zeby nie zagrac tego bardzo wysoko?

moze tylko to ze graja 1 mecz w finlandi
Posted by: konstruktor1

Re: Puchar UEFA - 19/09/2007 01:58

aha...to wszystko wyjasnia. Na betexplorerze jest, ze Bordeaux gra u siebie i to mnie zaskoczylo. Dzieki jarko33.
Posted by: konstruktor1

Re: Puchar UEFA - 20/09/2007 07:07

Nie mialem okazji ogladac Dnipro w akcji z Belchatowem ale z ttego co pisaliscie to maja calkiem niezly team. Zastanawiam sie nad tym dlatego, ze graja jutro z Aberdeen, ktore nie zachwyca w lidze szkockiej, a kurs na Dnipro bardziej niz OK. Aberdeen dawno nie gral w pucharach, a kluby brytyjskie bez doswiadczenia na miedzynarodowej scenie najczesciej zawodza. Dlatego jesli, ktos moglby napisac pare slow o Ukraincach to bede wdzieczny.
Posted by: bitnap

Re: Puchar UEFA - 20/09/2007 07:32

wg mnie jutro z Dniprem moze byc roznie

zespol niezle poukladany, preferujacy bardzo szybki atak pozycyjny, duzo gry na jeden kontakt na linii pomoc-atak ale mimo wszystko Belchatow pokazal, gdzie tkwi najwiekszy problem Dnipra czyli w obronie ... bledy zespolu ukrainskiego w meczu z naszymi gwiazdami, pokazaly, ze zespol z ta formacja ma spore problemy ... wciaz uwazam, ze gdyby nie fatalny blad Lecha przy bramce na 2-2, PGE moglo awansowac, bo bramka ta ewidentnie podciela skrzydelka naszym pilkarzom ;-)

Nie mam pojecia jak gra Aberdeen(wyniki ligowe nie porazaja), ale Szkoci na wlasnych smieciach skory napewno tanio nie sprzedadza i wedlug mnie upatrywalbym wyniku w stylu 2-1 2-2, moze 1-2

Co ciekawe 23-go Dnipro gra arcywazny wyjazdowy mecz z Szachtarem

badz co badz, over uwazam za bardzo dobre rozwiazanie
Posted by: santiago

Re: Puchar UEFA - 20/09/2007 17:28

Witam
Brann Bergen-Brugge 1X 1,35 , wg mnie rozpedzony w lidze Bergen nie powinien dzisiaj przegrac z druzyna belgijska. Brugge to juz nie ta sama druzyna co kilka lat temu gdy grała w LM. Do tego słabo wystartowała w lidze... Oj ciezko im bedzie w Norwegii. Zastanawiałem sie jeszcze nad pewna jedyneczke i chyba to zagram ale za mniejsza stawke, hahaha

Anderlecht-Rapid 1 1,65 , Belgowie odpadli w kwalifikacjach ligi mistrzów z Fenerbahce ale sam Wasilewski zapowiadał ze awans do LM bedzie bonusem natomiast rozgrywki grupowe Pucharu UEFA sa koniecznoscia i tam musza sie zakwalifikowac. A okazja ku temu moim zdaniem jest wysmienita bo naprzeciw staje mizerna druzyna Rapidu Wieden. Austriacy słabo w lidze i z Anderlechtem to oni beda mogli powalczyc ale dopiero w rewanzu, o ile bedzie jeszcze nadzieja na awans

Pozdrawiam
Posted by: MagiK

Re: Puchar UEFA - 20/09/2007 18:35

Mam takiego 'newsa' moze kogos zainteresuje... Mecz Larissa - Blackburn nie odbedzie sie na stadionie greckiego klubu (Alcazar),ale zostanie rozegrany w Panthessalikon.
Pozdrawiam ;\)
Posted by: TEKSANSKI

Re: Puchar UEFA - 20/09/2007 18:46

Myslicie za Bayern M dzisiaj wygra ?:]
Posted by: ketjow

Re: Puchar UEFA - 20/09/2007 18:59

Pacos Ferreira - AZ Alkmaar
Wyczytałem że Pacos to drużyna z Portugalii, ale nic więncej na ten temat nie wiem. Dlaczego grają na neutralnym stadionie? Kurs na Alkmaar niezły czy warto zagrywać??
Posted by: AdamsGkP

Re: Puchar UEFA - 20/09/2007 19:02

grociln dzis umoczy na 80% kurs 2.4
Posted by: Montana Tony

Re: Puchar UEFA - 20/09/2007 19:15

Co do Groclinu to nie byłbym taki pewny z powodu absencji 4 podstawowych graczy Crvenej Zvezdy.
Posted by: nestormus

Re: Puchar UEFA - 20/09/2007 19:20

I tak Grociln umoczy. 2 godna polecenia, ewentualnie x2.
Posted by: bitnap

Re: Puchar UEFA - 20/09/2007 19:23

Originally Posted By: ketjow
Pacos Ferreira - AZ Alkmaar
Wyczytałem że Pacos to drużyna z Portugalii, ale nic więncej na ten temat nie wiem. Dlaczego grają na neutralnym stadionie? Kurs na Alkmaar niezły czy warto zagrywać??


gra zespolu z Holandii to jedno wielkie g****, odradzam zdecydowanie ... szkoda tylko, ze maja takiego slabego rywala, bo mialbym ochote zagrac przeciwko nim ;-)

NO BET
Posted by: garate_cepa

Re: Puchar UEFA - 20/09/2007 20:01

Originally Posted By: bitnap
Originally Posted By: ketjow
Pacos Ferreira - AZ Alkmaar
Wyczytałem że Pacos to drużyna z Portugalii, ale nic więncej na ten temat nie wiem. Dlaczego grają na neutralnym stadionie? Kurs na Alkmaar niezły czy warto zagrywać??


gra zespolu z Holandii to jedno wielkie g****, odradzam zdecydowanie ... szkoda tylko, ze maja takiego slabego rywala, bo mialbym ochote zagrac przeciwko nim ;-)

NO BET


chyba sie troche przegralo w ubiegly weekend na lidze holenderskiej ? \:p
Posted by: bitnap

Re: Puchar UEFA - 20/09/2007 20:08

nie, zagralem AZ tylko raz ;-) w pierwszej kolejce,mecz ogladalem - i ja juz im dziekuje ... z taka gra to oni sie na Uefa nie zlapia

a przeciez z przodu biega nie kto inny jak sam Pelle \:D szkoda, ze ma tylko wielkie nazwisko \:D

chlopaki graja najbardziej toporny futbol jaki w ostatnich miesiacach ogladalem - cien druzyny, ktora siala poploch w lidze, strzelajac po 3-4 bramki na mecz ;-)
Posted by: Marcios

Re: Puchar UEFA - 20/09/2007 20:29

Originally Posted By: AdamsGkP
grociln dzis umoczy na 80% kurs 2.4

Originally Posted By: nestormus
I tak Grociln umoczy. 2 godna polecenia, ewentualnie x2.

A to niby czemu? Crvena Zvezda u siebie a na wyjeździe to różnica to raz, po dwa są dość poważnie osłabieni a po trzy skoro słaby zespół jakim jest Levadia Talin pokonał Crvene 2-1 i dwumecz skończył się 2-2 i tylko dzięki strzelonej bramce na wyjeździe przeszli dalej to dlaczego ma ich dziś Groclin nie pokonać? W dodatku bramki z Lavadią strzelali zawodnicy którzy dziś nie zagrają jak dla mnie Groclin dziś 1x a nawet samo 1 można spróbować
Posted by: HAGIi

Re: Puchar UEFA - 20/09/2007 20:31

Originally Posted By: bitnap
nie, zagralem AZ tylko raz ;-) w pierwszej kolejce,mecz ogladalem - i ja juz im dziekuje ... z taka gra to oni sie na Uefa nie zlapia

a przeciez z przodu biega nie kto inny jak sam Pelle \:D szkoda, ze ma tylko wielkie nazwisko \:D

chlopaki graja najbardziej toporny futbol jaki w ostatnich miesiacach ogladalem - cien druzyny, ktora siala poploch w lidze, strzelajac po 3-4 bramki na mecz ;-)



czyli swoje obstawianie zawsze bazujesz na jednym meczu obejrzanym?
w takim razie zycze owocnych wygranych...
Posted by: bitnap

Re: Puchar UEFA - 20/09/2007 20:41

tak obejrze po jednym meczu kazdej druzyny i na nich bazuje \:D

poprostu obejrzalem jeden ich mecz i nie mam ochoty na wiecej, a to z tego powodu, ze Alkmaar dlugo jeszcze nie zagram, druga sprawa, ze chyba nikt nie jest w stanie obejrzec kazdego meczu kazdej druzyny \:D

jest duzo duzo wiecej nieco ciekawszych spotkan, ktore z checia ogladam.

sfrustrowanym pseudo-krytykantom mowie stanowcze NIE ;-)

nie ma to jak cos wniesc do tematu ;-)

szczerze pozdrawiam
Posted by: rafal08

Re: Puchar UEFA - 20/09/2007 20:51

Większość postów nadaje sie na Quasi chat.Radze pamietac o zasadach panujących w Stadionie Piłkarskim by potem nie było,że moderatorzy to zło
Posted by: Stalion

Re: Puchar UEFA - 20/09/2007 21:03

Groclin Grodzisk Wlkp. - Red Star Belgrad

Nasz prawie najlepszy klub (a najlepszy bo tylko on gra w europejskich pucharach \:p ) zmierzy sie dzisiaj z Crvena.

Ostatni mecz naszego zespolu zakonczyl sie porazka na wyjezdzie z Cracovia 3:1.
Na pewno 'Zieloni' beda bardzo zmotywani. Puchar UEFA - szansa na dodatkowy zarobek, promocje w Europie itd.

Ostatnie 5 meczy Groclinu:
Cracovia Krakow 3 - 1 Dyskobolia Grod...
Dyskobolia Grod... 0 - 0 LKS Lodz
Dyskobolia Grod... 2 - 0 LKS Lodz
Dyskobolia Grod... 2 - 0 Tobyl Kostanai
Polonia Bytom 0 - 2 Dyskobolia Grod...

Ostatnie 5 meczy Crveny:
Borac Cacak 0 - 0 Red Star Belgrade
Red Star Belgrade 2 - 0 FK Bezanija Bel...
Red Star Belgrade 0 - 0 Glasgow Rangers
Red Star Belgrade 1 - 0 Smederevo
Glasgow Rangers 1 - 0 Red Star Belgrade

Prawda jest ze zespol gosci duzo slabiej gra na wyjezdzie. I jezeli Groclin powaznie mysli o nastepnej rundzie p.UEFA ten mecz musi wygrac.
Na uwage zasluguja mecze Czerwonej Gwiazdy z druzyna Glasgow. Widac, ze Crvena dzielnie walczyla z zespolem ktory zaliczyl udane pierwsze spotkanie w Lidze Mistrzow.
Dzisiaj dodatkowo na forme gosci bedzie mial wplywa fakt ze Groclin bedzie gral z oslabiona kontuzjami druzyna.

Jesli ktos by mogl cos wiecej napisac o grze Groclinu z Cracovia, bylbym wdzieczny.

Ale jak narazie to:
Groclin - Crvena 1X
Posted by: bitnap

Re: Puchar UEFA - 20/09/2007 21:34

Jesli bledy w obronie z meczu z Krakowa Groclin powtorzy w dzisiejszym meczu, nawet nie ma co liczyc chocby na X ;-)

Skoro Pawlusinski potrafi jednym 70-metrowym podaniem wypuscic sam na sam Witkowskiego, a obroncy widzac, ze jest uliczka, rozbiegaja sie na boki ... to ja nie mam pytan ;-)

Dla mnie kluczowa kwestia jest jak Crvena zajmie sie Sikora, jesli bedzie mial troche miejsca z przodu, moze byc bardzo ciekawie ... ale obawiam sie nieco, ze skrupulatnie podawajany moze zostac odciety od jakichkolwiek podan ... a co Groclin znaczy bez niego, chyba wszyscy wiedza
Posted by: rene

Re: Puchar UEFA - 20/09/2007 22:07

Originally Posted By: konstruktor1
Nie mialem okazji ogladac Dnipro w akcji z Belchatowem ale z ttego co pisaliscie to maja calkiem niezly team. Zastanawiam sie nad tym dlatego, ze graja jutro z Aberdeen, ktore nie zachwyca w lidze szkockiej, a kurs na Dnipro bardziej niz OK. Aberdeen dawno nie gral w pucharach, a kluby brytyjskie bez doswiadczenia na miedzynarodowej scenie najczesciej zawodza. Dlatego jesli, ktos moglby napisac pare slow o Ukraincach to bede wdzieczny.


W pierwszym meczu na wyjeździe GKS Bełchatów zaskoczył Dnipro taktyką. Nasi znautralizowali poczynania w ofensywie Ukraińców, co tych drugich chyba zaskoczyło. GKS skupił się na obronie i robił to bardzo dobrze. Nie była to jednak obrona Częstochowy, no może poza końcówką meczu. Bełchatów strzelił bramkę ze stałego fragmentu gry. W rewanżu było gorzej. Ukraińcy wyciągnęli wnioski i zagrali bardzo mądrze. Strzelili bramkę ( co prawda po błedzie ), ale widać było pewność w ich poczynaniach, klasę i większe doswiadczenie. Mają świetnych skrzydłowych. Są wybiegani, potrafia atakować z rozmachem.
Aberdeen raczej nie powinien im zagrozić, tym bardziej, ze oni dziś zaczynają UEFA po dłuższej przerwie. Nie wiem, na ile Szkotom moze pomóc atut własnego boiska. Dla mnie Dnipro to bardziej klasowy zespół, bardziej doświadczony i ograny. Ja to dziś gram 2DNB kurs 1.70 stawka 8 oraz 2 kurs 2.55 stawka 3
Posted by: Maxi

Re: Puchar UEFA - 20/09/2007 22:08

Pamiętam mecz z Rangersami w wykonaniu Crveny i jeśli tak zagrają z Groclinem to wygrają. Mecz ten był tragiczny, nic się nie działo Rangersi nie mieli jak grać bo rywal bronił się bardzo dobrze. Jeśli Crvena przyjedzie tak nastwaiona to Groclin stworzy w tym meczu góra jedną okazje strzelecką. Ofensywa Groclinu to Sikora i nic więcej bo reszta nie dorasta do poziomu europejskiego. No może z wyjątkiem Rockiego, który nie raz już ciągnął grę Groclinu. Na prawdę byłem wtedy zaskoczony brakiem pomysłów na gre Rangersówa a nie wzięło się to z nikąd tylko przez konsekwencje Crveny. Inna sprawa, że wtedy Crvena też nic nie grała w ataku. No ale po tym jak się pokazała defensywa Groclinu w meczu w Krakowie to to nic może wystarczyć. Crvena może jednak zagrać tak jak z Levadią, która została chyba nieco zlekceważona i stąd te nerwy do końca w Talinie. Reasumując mecz ten widze nudny, usypiający i pozbawiony emocji chyba, że Groclin się rzuci do ataku ale mając respekt przed rytwalem (oni już poprzedniego rywala się bali) to pewnie będą liczyć na podania na wolne pole do Sikory. Ogólnie No Bet a jesli już bym się uparł na gre tego meczu to under. Myśle, że lepiej bedzie bez stawiania ten mecz oglądać...tfu oglądać? Mecz zdaje się koliduje nieco z Wieczorynką a dziś tam może być więcej akcji niż w Grodzisku.
Posted by: bitnap

Re: Puchar UEFA - 20/09/2007 22:30

Originally Posted By: Maxi
Pamiętam mecz z Rangersami w wykonaniu Crveny i jeśli tak zagrają z Groclinem to wygrają. Mecz ten był tragiczny, nic się nie działo Rangersi nie mieli jak grać bo rywal bronił się bardzo dobrze. Jeśli Crvena przyjedzie tak nastwaiona to Groclin stworzy w tym meczu góra jedną okazje strzelecką. Ofensywa Groclinu to Sikora i nic więcej bo reszta nie dorasta do poziomu europejskiego. No może z wyjątkiem Rockiego, który nie raz już ciągnął grę Groclinu. Na prawdę byłem wtedy zaskoczony brakiem pomysłów na gre Rangersówa a nie wzięło się to z nikąd tylko przez konsekwencje Crveny. Inna sprawa, że wtedy Crvena też nic nie grała w ataku. No ale po tym jak się pokazała defensywa Groclinu w meczu w Krakowie to to nic może wystarczyć. Crvena może jednak zagrać tak jak z Levadią, która została chyba nieco zlekceważona i stąd te nerwy do końca w Talinie. Reasumując mecz ten widze nudny, usypiający i pozbawiony emocji chyba, że Groclin się rzuci do ataku ale mając respekt przed rytwalem (oni już poprzedniego rywala się bali) to pewnie będą liczyć na podania na wolne pole do Sikory. Ogólnie No Bet a jesli już bym się uparł na gre tego meczu to under. Myśle, że lepiej bedzie bez stawiania ten mecz oglądać...tfu oglądać? Mecz zdaje się koliduje nieco z Wieczorynką a dziś tam może być więcej akcji niż w Grodzisku.


podpisuje sie pod tym rekami i nogami ;-)

jak dla mnie najlepsza opcja na ten mecz bedzie under - mysle, ze Groclin po meczu z Cracovia, bedzie staral sie zagrac na zero z tylu i wyeliminowac bledy, ktore nie powinny sie zdarzac zespolowi badz co badz ktory ogrywal kiedys Manchester City, probujac nielicznymi atakami cos ukloc(na moje oko bramka stracona w Grodzisku moze przesadzic o awansie)

Mysle, ze Crvena majac w zapasie mecz u siebie, tam tez bedzie chciala wszystko rozstrzygnac ... jak mecz sie ulozy, zobaczymy o 17:30 ;-)

nie ukrywam, ze marzy mi sie wygrana Groclinu 2-0
Posted by: crossmen

Re: Puchar UEFA - 20/09/2007 22:39

potrzebuje pilnie info na temat składu Bordeaux na dzisiejszy mecz w Tampere, chodzi głownie o osłabienia
Posted by: Warren

Re: Puchar UEFA - 20/09/2007 22:45

Originally Posted By: crossmen
potrzebuje pilnie info na temat składu Bordeaux na dzisiejszy mecz w Tampere, chodzi głownie o osłabienia

http://www.girondins.com/cms/infos/actua...9087&cat=c_5011
Posted by: drfocus

Re: Puchar UEFA - 20/09/2007 22:47

Witam ja na dzisiaj polecam taki wynalazek z unibet a mianowicei wurtualny pojedynek Dinamo - Uniao Wygrywa ta druzyna która strzeli w swoim meczu więcej bramek. Piłkarze z Zagrzebia zagrają u siebei z Ajaxem i moim zdaniem bez problemu chociaż raz ukłują piłkarzy z Amstradamu. dinamo potrafiło wpakować u siebie 2 bramki Werderowi oraz 3 ze Słowackim Domzale. Przupuszczam, że jedna strzelona bramka już mi da wygrany zkład, gdyż to co prezentuje Uniao w ofensywie to porażka. W lidze strzlili 2 bramki w 4 meczach natomiast w poprzedniej rundzie wygrali dwumecz 1-0 z ekipą Izraelską. Teraz przyjdzie im się zmierzyć na Bayarena z Leverkusen, ktorzy jak narazei mają obok Bayernu najlepszą obronę w lidze i w 5 meczach strzelili raptem 2 gole. To jest 1 mecz i Bayer nie może pozwolić sobie na strate bramki.

Mój Typ:
Dinamo Z. - Uniao L. (wirtualny mecz) typ 1 kurs 1.85 8/10 Unibet
Posted by: Valverde

Re: Puchar UEFA - 20/09/2007 23:38

FK Sarajevo – FC Basel
Typ: 2
Kurs: 1.80
Buk: Betfair
Stawka: 6/10

Kursy na Basel lecą dramatycznie. Jednak nie może być inaczej skoro przeciwnikiem Szwajcarów będzie przeciętna ekipa z Bośni i Hercegowiny. Gospodarze już i tak sprawili sporą niespodziankę eliminując w II rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów belgijski Genk. Jednak piłkarze ze światowej stolicy serów, zegarków i banków podobnego błędu nie zrobią i już w pierwszym spotkaniu zdecydowanie przybliżą się do awansu do fazy grupowej Pucharu UEFA.

Getafe – Twente
Typ: x2
Kurs: 2.64
Buk: Betfair
Stawka: 6/10

Getafe dopiero zaczyna swoją przygodę z piłka w europejskim wydaniu. Jednak to nie brak doświadczenia był głównym czynnikiem, jaki przemawiał za tym typem. Otóż stołeczni po odejściu Bernda Schustera do Realu Madryt wyraźnie nie mogą się odnaleźć, co znajduje odbicie w fatalnych wynikach w Primera Division. Z kolei Twente chodź gra w o wiele słabszej lidze, to prezentuje się ostatnio na tyle dobrze, że x2 i to w dodatku po takim kursie jest dla mnie pokusą nie do odparcia.

Pacos Ferreira – AZ Alkmaar
Typ: 2
Kurs: 2.00
Buk: Betfair
Stawka: 6/10

Alkmaar „wisi mi sporą kasę” więc najwyższy czas zacząć spłacać długi \:\) A już tak na serio, to wątpię by przeciętnie grające w Bwin Liga Pacos było w stanie przeciwstawić się Holendrom. Co prawda podopieczni Luisa Van Gaala nie mają ostatnio najlepszych dni, to jednak dzisiejsze spotkanie jest idealnym czasem na rehabilitację i podbudowanie własnego morale. Skład gości pomimo pozbycia się takich zawodników, jak Koevermans, czy Arveładze nadal wygląda bardzo dobrze (chociaż notabene uważam, że strata tego pierwszego była zupełnie niepotrzebna) dlatego też wygraną gości szacuję na ok. 65%-70%
Posted by: davccio

Re: Puchar UEFA - 20/09/2007 23:42

Rabotnicki-Bolton

Drużyna gospodarzy wystąpi bez 4 lub 5 podstawowych zawodników, ponadto nie posiadaja zbyt długiej ławki rezerwowych takze kurs 1.67 na bolton jest zachecajacy, przy okazji radze uwazać ze stawianiem dzisiaj na sampdorie bo chodza słuchy iz maja wystawic w dzisiejszym meczu zespół oparty na graczach rezerwowych
Posted by: retoox

Re: Puchar UEFA - 20/09/2007 23:43

drfrocus w takim wypadku moze lepiej zagracc poprostu w tym samym ub zakład, ze w meczy Bayeru z Uniao nie uda sie obu ekipom strzelic gola. kurs 1.80 a chyba ryzyko jednak duzo mniejsze.
Posted by: bitnap

Re: Puchar UEFA - 21/09/2007 00:10

Getafe ogladalem tylko raz w meczu z Sevilla i zrobili na mnie niemale wrazenie mimo, iz odejscie Schustera dla wielu znaczylo absolutne obnizenie wartosci zespolu o polowe albo i wiecej ;-)

Wynik 1-4 dosc znacznie znieksztalca obraz gry, gdyz przypomne, ze to goscie strzelili pierwsza bramke, niestety konczac mecz w 9 i tracac az 4 gole.Rzecza nieslychana dla mnie byl fakt, iz Sevilla przy stanie 0-1 bronila sie przed kolejnymi atakami gosci, co najsmieszniejsze grajacych w 10 ... druga czerwona kartka w 44 min. sprawila, ze goscie co najwyzej mogli bronic dostepu do wlasnego pola karnego co sie im niezbyt udalo a faworyzowana Sevilla zdolala strzelic drugiego gola grajac z przewaga 2 zawodnikow ;-)

Remis z Huelva mozna uznac nijako za mala porazke, ale wyjazdowe minimalne 1-0 z Espanyolem, badz co badz finalista p.Uefa juz napewno nie.

tak wiec ja uwazam, ze w tym dwumeczu faworytem jest mimo wszystko Twente, ale dzisiaj roznie moze byc a porazka jedna bramka, przy strzeleniu przynajmniej jednej nie bedzie tragedia dla przyjezdnych
Posted by: polskignom

Re: Puchar UEFA - 21/09/2007 00:12

powaznie uwazacie, ze w dwumeczu Twente-Getafe faworytem sa Holendrzy?
Posted by: kamasutra

Re: Puchar UEFA - 21/09/2007 00:18

Odnosnie spotkania Getafe-Twente,nie bylbym takim pesymista co do mozliwosci zwyciestwa przez gospodarzy.Faktycznie puki co ,to nie ta sama druzyna co w ubieglynm sezonie patrzac na wyniki,ale nawet nie probuje porownywac ligi hiszpanskiej do holenderskiej.
Uwazam ze nawet teraz hiszpanie prezentuja wyzszy poziom niz Twente i u siebie sa w stanie wygrac.Zaryzykuje nawet teze ze wyjda zwyciesko z konfrontacji w dwumeczu i to oni zagraja w fazie grupowej.Wiem z doswiadczenie ze hiszpanskie zespoly traktuja powaznie puchary i nawet grajac niejednokrotnie w dolnych rejonach tabeli ligowej ,potrafia z powodzeniem konkurowacie na arenie miedzynarodowej.Po prostu poziom ligi jest tak wysoki ze starcza na sredniakow z Holandii,Belgii czy tym podobnych...Jak dla mnie wygraja ten mecz....
Posted by: bitnap

Re: Puchar UEFA - 21/09/2007 00:49

ja uwazam, ze sprawa awansu jest otwarta i rozstrzygnie sie nie dzis a dopiero w rewanzu, choc wedlug mnie minimalnie wieksze szanse ma Twente

wg mnie dzis wybor jedynki w tym meczu bedzie duzo lepszym rozwiazaniem niz chocby X2 ;-)
Posted by: rene

Re: Puchar UEFA - 21/09/2007 02:51

Też zastanawiałem się nad Getafe. W lidze faktycznie cienizna, a na dodatek ta drużyna nie ma doswiadczenia w pucharach. Ale to hiszpański zespół i nie zdziwię się, jak będzie 3:0
Posted by: lepusti

Re: Puchar UEFA - 21/09/2007 03:21

Co powiecie na mecz Everton - Metalist Charków??
Wydaje mi sie ze everton bedzie dominowal na boisku. Chce postawic grubsza kase na to ze everton bedzie mial wiecej rzutow roznych w meczu.
Prosze zeby ktos to skomentowal...:)
Posted by: yarek..

Re: Puchar UEFA - 21/09/2007 03:50

poczytaj na anglojęzycznym forum.

ewerton gra bez kilku podstawowych graczy.

ja stawiam handi +2,0/+2,5 na ukraińcow.
Posted by: Eriksson

Re: Puchar UEFA - 21/09/2007 03:54

Villarreal CF - FC BATE Borisov X HT @3,70 2/10 Bwin

Villareal w meczach pucharowych porównuje do innego hiszpanskiego zespoły Atletico Madryt. W moim osobistym odczuciu dwa zepoły grają bo muszą a w meczach wypadają bardzo przeciętnie. O ile dobrze pamiętam to Villarel odpadł z jakimiś słabeuszami w III rundzie Intertoto.

Bate to obecnie najlepszy zespół na Białorusi. W tabeli prowadzi z 10 pkt. przewaga dzisiaj pewnie będa w stanie przez pierwszą część spotkania dzielnie stawiać czołoa rywalom. Wydaje mi się że remis do przerwy jest bardziej prawdopodonby niż wyszacował to Bwin tym bardziej że tak jak już pisałem wcześniej wątpie by Villareal grał w szybkim tempie to spotkanie.

Powodzenia \:\)
Posted by: astrolog1

Re: Puchar UEFA - 21/09/2007 14:15

Liczyłem na to,że Ewerton poradzi sobie z druzyną ze wschodu kurs był 1.20 w sts a tu taka lipa.
Posted by: Maxi

Re: Puchar UEFA - 21/09/2007 19:47

No to tym co się wczoraj działo to mnie już żadne wyniki nie zdziwią. Bolton remisuje podczas gdy rywale mają kłopoty kadrowe a Anderlecht bawi się z rywalem by stracić gola i w rezultacie zwycięstwo. Evertonu nie grałem ale to co zrobili to parodia. Dwa karne rywal w 9 kończy i jeszcze w osłabieniu strzela wyrównującą bramkę. Andy jak strzelał tego karnego numer dwa to chyba nawet w bramke nie celował tylko przywalił na siłe aby przed siebie i wyszło jakieś 2 czy 3 metry nad bramką \:D Co do Groclinu to mecz nawet ciekawy w pierwszej połowie w drugiej to już gra jakiej się można było spodziewać. Znaczy końcówke oglądałem już z przerwami bo mnie znudziło i jak obiecałem na wieczorynke przestawiłem i sprawdziło się to, że tam było więcej akcji. Taki musical bardziej to był \:D Wracając do Groclinu to wynik przypomina mi losy Zagłębia Lubin ze Steauą. Rezultat końcowy bedzie pewnie ten sam i po walce Groclin przegra. Jesli chodzi o rewanże to pierwszy mecz, który przychodzi mi do głowy to zwycięstwo Dnipro na własnym terenie. Oby tylko kurs nie był 1.30.
Posted by: Piotruś Pan

Re: Puchar UEFA - 21/09/2007 20:41

Mecze pucharu UEFA przynajmniej w tej formie jest trudny do przewidzenia i mało atrakcyjny, wielość drużyn w tych rozgrywkach jest porażająca, poza tym grają zespoły o tak róznej klasie, że obstawianie tego to zwykla loteria.
Nie ma w tych rozgrywkach zespołów klasowych tak jak w LM graja zespoły z dalszych miejsc z najsilniejszych lig, zespoły które powygrywały puchary poszczególnych krajów lub pucharu ligi, spadkowicze z trzeciej rundy ligi mistrzów, którzy nie potrafili pokonać średniaków europejskich jak Steua Bukareszt, Fenerbahce czy Rosenborg lub Szachtar nie mówiąc już o Valencji, Liverpool,czy Sevilli, jacyś zwycięzcy pucharu Intertoto czy zespoły z dziką kartą za klasyfikacje fair play to taka zbieranina, że przewidzieć coś konstuktywnego jest niezwykle trudno.
Może jeśliby formuła tego pucharu Uefa była inna i mogli by w niej grać np 3-4 ligi francuskiej, angielskiej, holenderskiej czy hiszpańskiej, poza tym ci co nie awansowali do LM plus po jednym zespole z 3 miejsc z lig niższych to może byłoby lepiej dla tych rozgrywek a tak to aby dochodzi do takich żenująco słabych spotkań slabych drużyn jak Ewerton - Metalist, itp
Moim zdaniem za duzo zespołów pretenduje do gry w europejskich pucharach, a powinna być to nagroda dla tych, którzy prezentują w miare solidny futbol. Uefa powinna być tez zorganizowana na kształt LM 8 grup po 5 zespołów systemem mecz i rewanż nie trzeba by było grać tylu rund kwalifikacji lub była by jedna gdzie grałyby zespoły z krajów słabszych np od miejsca 24 do 48 itd.
Od cholery tych zespołów w tych rundach kwalifikacyjnych od lipca do wrzesnia gra, wczoraj mnóstwo meczy w ofercie wiele par a tak naprawdę mało przewidywalnych tym bardziej że grają mecz i rewanż co np strzelenie bramki przez gosci powoduje zabicie całej gry, bo gramy by bramki nie stracić a nie po to by je strzelać, ciekawe jaki byłby wynik tych kwalifikacji jeśli prowadziłoby się gre o punkty i awansowałby np zwycięzca danej grupy.
Posted by: pol44

Re: Puchar UEFA - 04/10/2007 19:11

FC Metalist Kharkiv - Everton FC 2 1,75

W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami doszło do sporej niespodzianki. Everton przez cały mecz raził nieskutecznością, a szczytem nieudolności strzeleckiej było niewykorzystanie dwóch rzutów karnych. Mecz zakończył się sensacyjnym wynikiem 1-1. Teraz już na taki brak skuteczności zawodnicy z Liverpoolu nie będą mogli sobie pozwolić jeżeli chcą awansować do fazy grupowej. Everton w lidze spisuje się dobrze, obecnie zajmuje piąte miejsce. W meczach wyjazdowych pokonał Bolton i Tottenham, a więc teoretycznie lepsze zespoły od Ukraińców. Goście przystąpią do tego meczu bez większych osłabień. Jedynie pod znakiem zapytania stoi występ niefortunnego wykonawcy obu karnych w pierwszym meczu Andrewa Johnsona. Natomiast Metalist wystąpi bez Seweryna Gancarczyka i Oleksandra Babycha zawieszonych za czerwone kartki.
Posted by: rene

Re: Puchar UEFA - 04/10/2007 19:51

Panie Piotrusiu, myślę, że powinieneś pan z taką petycją zgłosić się do Platiniego, może by Ciebie wysłuchał, bo to Ci jest zapewne potrzebne. Formuła jak jest, tak jest i są dwa wyścia. Pierwsze to wybrać jakieś spotkanie(a) i po prostu obstawić. Drugie wyjscie jest drzwiami, po fajki, gazetę, piwo...
Twoje żale są tu nikomu niepotrzebne, a jedyną rzeczą, z którą się zgadzam, to to, iż UEFA jest trudny do przewidzenia.
Do reszty nie będę się odnosić, ale to co w niektórych miejscach piszesz, dalekie jest od prawdy.

Ty, i kolega niżej wspomnieliście i meczu Metalista z miasta Charkow na Ukrainie z Evertonem
Niby ci hutnicy tacy słabi, ale mocarne angole jakoś nie potrafiły udowodnić tego na własnym boisku, a to co zrobił niedoszły ( i całe szczęście ) reprezentant Polski Andrzej Jankowski przechodzi ludzkie pojęcie. Nie wiem, czy tu można mówić o braku szczęścia, czy bardziej właściwy byłby zwrot brak umiejętności. No i ewidentna głupota, bo stara piłkarska zasada mówi, ze jak dany zawodnik karnego nie strzelił, to do drugigo podchodzi kto inny. To spotkanie akurat nie zalicza się do gatunku "żenujaco słabych", bo akurat wiele padliny było na innych boiskach, choćby w Groclinie. Podejrzewam, że mecz wpadł do tej kategorii głownie dlatego, że Everton nie wygrał, bo wtedy byłoby OK.

Dziś co prawda angole mogą wygrać, choć nie muszą, skoro nie wygrali u siebie. Na wyjzadach zespoły z wysp zazwyczaj grają dużo gorzej ( nie wliczajac w to czołowej czwórki ) a poza tym Ukraińcy nie tacy słabi, co wczoraj udowodnił "przeciętny" Szachtar choćby. Wcalę sie nie zdziwię, jak angole spala się w hutniczym piecu w Charkowie.
Moim zdaniem w tym meczu warto zagrać under, bo wielu bramek tam nie będzie. Ja myślę, że padnie jeden z 4 wyników 0:0, 0:1, 1:0, 1:1
Posted by: dAnTeCh

Re: Puchar UEFA - 04/10/2007 20:03

Zaragossa-Aris(poprzednie spotkanie 0-1) typ:(awans)1-1,40

Kadra Arisu:
Halkias,Kelemen,Neto, Koulouheris, Papadopoulos, Ronaldo, Marco Aurelio, Vangelis,Gogolos.
Nebegleras, Toni, García, Siston, Ivic, Pritas,Kiriakos,Anderson, Koke, Felipe, Javito


Kadra Saragossy:
César, López Vallejo, Cuartero, Óscar, Ayala, Luccin, Aimar, Sergio García, D'Alessandro, Juanfran, Oliveira, Gabi, Pavón, Celades, Zapater, Diego Milito, Sergio Fernández oraz Chus Herrero.


Zespół hiszpański ma skład pełen uznanych nazwisk w Europie i Hiszpanii. Sądze że dziś odrobią strate jednej bramki i awansują do fazy grupowej Pucharu UEFA. W drużynie gospodarzy zabraknie m.in. Matuzalema i Diogo, jednak to nie powinno przeszkodzić w pokonaniu gości, którzy w swojej lidze zanotowali 3 remisy(na 3 mecze) strzelając przy tym 1 bramkę.

Basel-Sarajevo(poprzednie spotkanie 2-1)

Basel 1-1,25
Basel( -1,5) 1-,45


Liczne kontuzje w zepole Sarajewa i kiepskie wyniki w lidze(11 pozycja), to oznacza dla mnie pewny awans drużyny szwajcarskiej.

AIK Solna-Hapoel T.A. 1-2,00(poprzednie spotkanie 0-0)

Kursy lecą na łeb na szyje, ponieważ w lidze Hapoel nie może się odnaleźć. W pierwszym meczu dzisiejsi goście mimo kilku sytuacji nie zanotowali dobrego rezultatu, remisując z dobrze broniącej szwedzkiej drużynie. AIK od trzech spotkań w lidze tylko remisuje, czas przełamać tą niemoc. Żydki w lidze mają problem ze strzelaniem goli, ze składu wypadł kapitan Badir(kontuzja) i obrońca Bondar. Wierze że gospodarze zagrają o zwycięstwo, bo przecież bramkowy remis promuje Hapoel.

Ponadto Blackburn-Larisa 1-1,20 Methalist-Everton 2-1,85(wszystkie kursy są z naziemnego toto-mixa, więc można poszukać lepszych kursów).
Posted by: woytass

Re: Puchar UEFA - 04/10/2007 20:12

Originally Posted By: rene

Moim zdaniem w tym meczu warto zagrać under, bo wielu bramek tam nie będzie. Ja myślę, że padnie jeden z 4 wyników 0:0, 0:1, 1:0, 1:1


Na 1:0 bym nie liczył, Everton zlekceważył rywala u siebie i dziś tego samego błędu nie popełni. Do tego dochodzi absencja zawieszonych za kartki Babycha i Gancarczyka. Jedynie co może martwić to nieskuteczność Anglików. Przy murowaniu bramki piłkarzy Metalistu może się skończyć na 0:0 (co oczywiście daje awans Ukraincom). Wydaję mi się że kursy w granicach 1,90 nadają się do gry. Jakoś nie widzę dziś wygranej zespołu z Charkowa
Posted by: taniak

Re: Puchar UEFA - 04/10/2007 20:21

Originally Posted By: woytass
Originally Posted By: rene

Moim zdaniem w tym meczu warto zagrać under, bo wielu bramek tam nie będzie. Ja myślę, że padnie jeden z 4 wyników 0:0, 0:1, 1:0, 1:1


Na 1:0 bym nie liczył, Everton zlekceważył rywala u siebie i dziś tego samego błędu nie popełni. Do tego dochodzi absencja zawieszonych za kartki Babycha i Gancarczyka. Jedynie co może martwić to nieskuteczność Anglików. Przy murowaniu bramki piłkarzy Metalistu może się skończyć na 0:0 (co oczywiście daje awans Ukraincom). Wydaję mi się że kursy w granicach 1,90 nadają się do gry. Jakoś nie widzę dziś wygranej zespołu z Charkowa


Oglądałem cały ten mecz i musze powiedzieć ze Everton miał bardzo duzo sytuacji bramkowych nawet w sytuacji gdy goscie bronili sie całą drużyną.Wynik pierwszego spotkania jest bardzo niesprawiedliwy bo gospodarze powinnie wygrac conajamniej czteroma bramkami.Goscie bramke strzelili po kontrze i o ile pamietam był to jeden z nielicznych strzałow na bramke gospodarzy.Jak dla mnie dzis pewna 2 i wygrana Evertonu nawet z handi. Pozdro
Posted by: rene

Re: Puchar UEFA - 04/10/2007 20:32

Ja Wam tylko powiem na koniec, że Metalist zakończył rozgrywki ligowe na 3 miejscu, uzbierał 61 punktów, czyli tylko dwa punkty mniej od Szachtara. Na własnym boisku z 15 meczy wygrał 11, 2 zremisowal i 2 przegrał. W 15 meczach strzelił 22 bramki ( nie tak dużo, ale stracił zaledwie 6 )

Każdy wynik z tych, co padalem wcześniej jest tu możliwy, takze 1:0, ktory ktoś podważył, a nie podważył 1:1
Skoro moze być 1:1, to dlaczego nie 1:0, zwłaszcza jak angole mają problemy ze strzelaniem bramek, a nie mam grać Andrzej Johnson
Liga ukraińska jest słabsza i nie twierdzę, ze jest inaczej
Ale ten hurraoptymizm i przekonanie wyższości Evertonu wynika z tego, ze to angole, którzy grają z jakimiś cieniasami "zza Buga"
Kto, chce nie gra 2 albo 2 z handi
Nie moje pieniadze
Posted by: polskignom

Re: Puchar UEFA - 04/10/2007 20:44

ja bym radzil uwazac na Everton. Mialem nieszczescie ogladac pierwszy mecz i Angolom troche brakowalo argumentow typowo pilkarskich, Ukraincy sie zle nie zaprezentowali. Angole stworzyli osbie niewiele bardzo klarownych sytuacji, poza 2 karnymi, a nalezy pamietac, ze grali z przewaga zawodnika,a ostatnie kilka minut z przewaga 2 zawodnikow. Jasne, ze Premiership jest silniejsza i jasne, ze teoretycznie jest 1 faworyt, ale Ukraina to nie jest latwy teren, a tym bardziej Metalist, ktory jest jedna z lepszych ukrainskich ekip. Dzieki Dynamu i Szachtarowi liga ukrainska poszla do przodu, slabsze druzyny maja mozliwosc grania z naprawde dobrymi pilkarzami i na pewno Metaliist nie peknie przed Evertonem. Co wiecej, ja dzis zagram 1x...zeby nie bylo, to warto przypomniec wyniki z przed 2 weekow...Larisa-Blackburn 2:0, Rabotnicki (podobno bardzo oslabione, nie wnikalem, nie znam sie na macedonskiej pilce za dobrze) - Bolton 1:1, wszystkie angielskie ekipy poza "wielka" 4-ka nie potrafia grac zbyt super na wyjazdach, na nienajlatwiekszych terenach. Smiem watpic by Metalist byl slabszy pilkarsko od Larisy czy Rabotnickiego.
Posted by: jarecki85

Re: Puchar UEFA - 04/10/2007 20:56

a zastanawialiscie sie wogole czy wszystkim ekipom dzis po rowno bedzie zalezalo na odniesieniu zwyciestwa i wejsciu do grup,,szczescia''?? czy finansowo zespoly szczegolnie z anglii,niemiec,wloch,czy hiszpanii beda złechtane do granic mozliwosci??...nie chcialbym zeby zabrzmialo to jak podjudzanie do walenia na byle ogorasow walczacych z lepszymi ekipami,ale mysle ze wyniki szczegolnie evertonu i blackburn powinny choc na chwile zastanowic....ja osobicie jestem zdetermminowany by zagrac na dwa awanse ich rywali...jezeli ktos sie poczul oburzony moja spiskowa teoria,to prrzepraszam,jednak mysle ze dzis nie obejdzie sie bez lez grajacych na tzw.pewniakow z najlepszych lig Starego Kontynentu....
Posted by: woytass

Re: Puchar UEFA - 04/10/2007 21:04

Originally Posted By: rene
Ja Wam tylko powiem na koniec, że Metalist zakończył rozgrywki ligowe na 3 miejscu, uzbierał 61 punktów, czyli tylko dwa punkty mniej od Szachtara....


Owszem, lecz do Szachtara troszkę im brakuje (by nie szukać daleko - 2007-08-19 Metalist Kharkiv 1 : 3 Donetsk Shakhtar)

Originally Posted By: rene

Liga ukraińska jest słabsza i nie twierdzę, ze jest inaczej
Ale ten hurraoptymizm i przekonanie wyższości Evertonu wynika z tego, ze to angole, którzy grają z jakimiś cieniasami "zza Buga"
Kto, chce nie gra 2 albo 2 z handi
Nie moje pieniadze


Spokojnie, tu chodzi tylko o rzeczową dyskusję. Osobiście jestem daleki od huraoptymizmu i myślenia o spotkaniu w kategoriach Anglicy vs. jakiś Metalist. Zdaję sobie sprawę że za naszą wschodnią granicą wykładały się sporo lepsze zespoły od Evertonu. Ale trzeba podkreślić to że brak dwóch podstawowych centralnych obrońców w takim meczu gdzie Everton będzie przez 90 minut starał się o bramki jest dużym osłabieniem. Myślę że ukraincy będą próbowali bronić wyniku z Goodison Park i próbować coś ukłuć z kontry.
1:0 jest wg mnie możliwe jedynie wtedy gdy przez cały mecz będzie się utrzymywał wynik 0:0, a dopiero w końcówce któraś kontra ukrainców zostanie zakończona golem. Wcześniejsze strzelenie gola spowoduje że Everton nie będzie miał nic do stracenia i rzuci na szalę wszystko co będzie miał, a przy osłabionej obronie będzie trudno o dotrzymanie wyniku do końca (stąd też nie wykluczam 1:1).
Nie twierdzę że Everton wygra, lecz wygranej piłkarzy z Charkowa poprostu nie widzę...
Posted by: Piotruś Pan

Re: Puchar UEFA - 04/10/2007 22:30

AIK Sztokholm - Hapoel Tel Aviv typ 1
Szwedzi nie mogą pozwolić sobie na zaden remis wiec powinni zagrać ofensywnie,by spokojnie myslec o awansie musza strzelić przynajmniej o jedną bramkę od swoich rywali.
Pierwszy mecz zakonczył się wynikiem bezbramkowym i jeśli Izraelczycy nie wykorzystali atutu wlasnego boiska, to muszą przygotować sie na ciezki mecz z twardymi Skandynawami, którzy zagrają z determinaxcja licza podobno też na przełamanie strzeleckiej bo ostatnio same remisy jak już ktoś napisał, poza tym gra w fazie grupowej dla takiego zespołu to promocja i okno transferowe dla piłkarzy tam grających. Myślę iż szwedzki zespoł wykorzysta sprzyjające sytuacje na bramki i wygra mecz tym samym awansując.

Rapid Wiedeń - Anderlecht Bruksela typ 1 lub 2

Rapid wywiózł korzystny wynik z Belgii, jednak aby go obronić będzie musiał zagrac ofensywnie i grać o zwycięstwo w przeciwnym razie Anderlecht strzeli im z 2 brameczki i po zawodach będzie, atut własnego boiska jest chyba dla Austryjaków istotny gdyz w tej edycji pucharowej zawsze osiągali korzystne wyniki wygrali np 3:1 z Dynamem Tibilisi. Jesli z podobną konsekwencją zagrają z Anderlechtem to ten zasluzony klub znajdzie się poza burta jakichkolwiek rozgrywek europejskich. Uwazam podobnie jak w poprzednim spotkaniu iż Anderlecht obecnie jest bliski odpadnięcia jak nigdy wcześniej w ost 5 latach kiedy własciwie grywali w kazdej edycji LM jeśli Rapid postawi twarde warunki gry to on uzyska awans. Dwudrogowy typ proponuje ze wzgledu na wypadek jesli Andelecht zdobyl bramkę i zamurował własne przedpole uniemożliwiając Rapidowi przeprowadzanie skutecznych ataków.
Moim zdaniem Anderlechtu może zabraknąć w fazie grupowej, bo po pierwszym meczu Rapid jest faworytem tej konfrontacji

Odense -Sparta Praga typ X
W tym spotkaniu trudno wskazac faworyta drużyna duńska moze wygrac chociaż Sparta Praga też ma szanse na zwyciestwo jest bardziej doświadczona i ograna w tych rozgrywkach europejskich niż Odense. Nie wiem czy klub z Danii grał już w fazie grupowej jakichkolwiek rozgrywek europejskich, nie pamiętam takiego faktu natomiast Sparta z pewnościa już nie ta co Ligi Mistrzów lecz sądze że na bramkowy remis ich stac może być też dogrywka no ale jej się nie uwzględnia przy typach na regulaminowy czas gry. Faworytem dla mnie pozostaje Sparta pomimo ze nie wygrała meczu na własnych śmieciach.
Posted by: Bzyku

Re: Puchar UEFA - 04/10/2007 23:04

AIK Solna - Hapoel Tel Aviv
Typ: under
Kurs: 1.70
Buk: Betgun


AIK w ostatnich trzech spotkaniach tylko remisował. Na wyjeździe 2-2 z Halmstads BK, oraz u siebie z Djurgarden 1-1 i z GAIS Goteborg 0-0. Fani z Solnej byli zawiedzeni po tym ostatnim spotkaniu - zwłaszcza, że AIK z pozycji lidera spadł na 4 miejsce w ligowej tabeli.

Taka obniżka formy (wcześniej 5 ligowych zwycięstw z rzędu) nierozerwalnie wiąże się z osobą Wiltona Figueiredo. Otóż ten były już gwiazdor klubu i najlepszy jego napastnik na początku września przeniósł się na półwysep arabski by pograć za petrodolary w byłym klubie Jacka Bąka - Al Rayyan.

To głównie Figueiredo AIK zawdzięcza swoją pozycję w tabeli, zawodnik ten wielokrotnie swoimi bramkami przesądzał o losach spotkań. Ostatnim, w którym zagrał w barwach AIK był... ten ostatni wygrany przez żółto-niebieskich. Od jego odejścia drużynie wiedzie się znacznie gorzej. Ivan Obolo czy Lucas Valdemarin są jednak dużo słabszymi zawodnikami i formacja ataku nie jest już tak silna jak jeszcze miesiąc temu.

W drużynie gospodarzy ponadto nie wystąpią: Daniel Mendes, Mats Rubarth, Miran Burgic, Gabriel Özkan, Patrik Karlsson. Z tej czwórki najważniejszy dla drużyny jest pomocnik Miran Burgic. Nie zagra z powodu urazu, który odniósł w ostatnim spotkaniu przeciwko GAIS.

Dodatkową motywacją dla gospodarzy jest premia w wysokości 30 milionów koron, jaką mają obiecaną w przypadku wyeliminowanie izraelskiego zespołu.
Szefowie zespołu mają ambicje pokazania się w Europie i nie dopuszczają myśli by AIK mogło zabraknąć w fazie grupowej pucharu UEFA. Stąd te premie, a także presja wywoływana na szkoleniowcu i zawodnikach.

Jeśli chodzi o zespół gości, to atmosfera w zespole Hapoelu nie jest najlepsza po tym jak fatalnie rozpoczęli rozgrywki w lidze izraelskiej (3 remisy i porażka). Dodatkowo na sile przybrał konflikt pomiędzy trenerem Guy'em Luzonem, a brazylijskim obrońcą Gabrielem dos Santosem. Gdy piłkarz pomijany w pierwszym składzie za pośrednictwem mediów pytał o przyczyny takiego stanu rzeczy, trener także za pośrednictwem mediów odpowiedział żeby zamknął mordę i siedział cicho. Wskazuje to na pewną nerwowość trenera, który po fatalnym początku sezonu obawia się o swoją posadę.

Wspomniany Gabriel dos Santos mówi jednak, że liga, a puchar uefa to dwie zupełnie różne sprawy. A cokolwiek się stanie na boisku, zrobią wszystko by awansować dalej. W podobnym tonie wypowiadają się inni piłkarze, że się postarają, że wierzą itp. Czyli norma.

Po wczorajszym treningu przeprowadzonym jeszcze w Izraelu wydaje się, że kapitan Walid Badir (obrońca) zagra od początku dzisiejszego spotkania. Pod znakiem zapytania stoi występ innych podstawowych pomocników: Reuvena Oveda oraz brazylijczyka Abediego, którego ściągnięto przed sezonem z Vasco da Gama. Na pewno zaś nie zagra Idan Srur, który jest skłócony z klubem i liczy na odejście z niego - nie chce też grać w meczach.

Izraelskie media podkreślają, że jest to arcyważny mecz dla trenera Hapoelu. Wszyscy są zawiedzeni wynikami i postawą drużyny - zwłaszcza że przed sezonem zwiększono budżet i ściągnięto kilku nowych graczy. Jeżeli Hapoel dziś nie awansuje jest bardzo prawdopodobne, że Guy Luzon pożegna się z posadą.


Cóż więc mamy - Z jednej strony AIK, który musi ten mecz wygrać, a jednocześnie nie może pozwolić sobie na najmniejszy błąd (stratę gola), który postawi ich w bardzo trudnej sytuacji.
A jak tu skutecznie atakować skoro odszedł najlepszy strzelec, a drużyna nagle zaczyna remisować i spadać w tabeli? Dodatkowo jeszcze są problemy ze składem, zwłaszcza z linią obrony
Z drugiej strony Hapoel, który przyjedzie przede wszystkim się bronić. Oni też mają swoje kłopoty związane ze składem, grają słabo i są coraz mocniej krytykowani i skłóceni ze sobą.

Mając na uwadze słabą dyspozycję strzelecką obu jedenastek w ostatnich meczach i ciężar gatunkowy tego spotkania, myślę, że najpewniejszym typem na ten mecz jest under.
Co do zakładów 1X2, nie podejmuję się wytypowania zwycięzcy choć 55% szans daję gspodarzom.


Przewidywany skład AIK:

Daniel Öhrlund – Marcus Jonsson, Daniel Arnefjord, Nils-Erik Johansson, Jimmy Tamandi – Kenny Pavey, Dulee Johnson, Daniel Tjernström, Pablo Monsalvo – Mauro Ivan Obolo, Lucas Valdemarin
Posted by: jinx

Re: Puchar UEFA - 04/10/2007 23:43

Originally Posted By: rene
a to co zrobił niedoszły ( i całe szczęście ) reprezentant Polski Andrzej Jankowski przechodzi ludzkie pojęcie


Eee, kto to jest Andrzej Jankowski ??? Jedyny zawodnik którego znam o tych personaliach, to były zawodnik Stomilu Olsztyn, ale on już chyba nie gra.

A reprezentant Polski i Metalist Charków to kojarzy mi się z Sewerynem Gancarczykiem.
Posted by: santiago

Re: Puchar UEFA - 04/10/2007 23:51

Originally Posted By: jinx
Originally Posted By: rene
a to co zrobił niedoszły ( i całe szczęście ) reprezentant Polski Andrzej Jankowski przechodzi ludzkie pojęcie


Eee, kto to jest Andrzej Jankowski ??? Jedyny zawodnik którego znam o tych personaliach, to były zawodnik Stomilu Olsztyn, ale on już chyba nie gra.

A reprezentant Polski i Metalist Charków to kojarzy mi się z Sewerynem Gancarczykiem.
Andrzej Jankowski to nikt inny tylko Andrew Johnson, hahaha niedoszły reprezentant Polski własnie
Posted by: dAnTeCh

Re: Puchar UEFA - 04/10/2007 23:51

Originally Posted By: jinx
Originally Posted By: rene
a to co zrobił niedoszły ( i całe szczęście ) reprezentant Polski Andrzej Jankowski przechodzi ludzkie pojęcie


Eee, kto to jest Andrzej Jankowski ??? Jedyny zawodnik którego znam o tych personaliach, to były zawodnik Stomilu Olsztyn, ale on już chyba nie gra.

A reprezentant Polski i Metalist Charków to kojarzy mi się z Sewerynem Gancarczykiem.


Andrew Johnson \:o
Posted by: jinx

Re: Puchar UEFA - 05/10/2007 00:19


Faktycznie, na to nie wpadłem

Swoją drogą to Everton jako zespół powinien dostać jakąś Malinę Roku za końcówe 20 minut tego meczu.
Posted by: Piotruś Pan

Re: Puchar UEFA - 05/10/2007 23:04

Ludzie Groclin w dwumeczu z Crveną Zvezda Belgrad pokazał klase sie wyżarł 2 spotkania 2 bramki taktyka fantastyczna z tym graniem na Sikore, czy tam zadnych innych napastników nie mają, dobrze ze odpadlismy bo w tym tygodniu telewizja uraczyla nas takimi meczami w wykonaniu pensjonatu emerytów z Mediolanu,i twardo grających drwali ze Szkocji oraz furmanką pana Drzymały, której wycieczka w tegorocznych pucharach skończyła się w Belgradzie. trudno takie mecze nazwać promocją futbolu.
Nie powiem piłkarze Groclinu naprawdę zwiedzili naprawdę kawał świata podziwiając sobie krajobrazy stepów Kazachstanu, no i Azerbajdzań, na bardziej lukratywne i wyrafinowane wycieczki do Aten,Stambułu, Burukseli zabrakło niestety sił, umiejętności i pomysłu maiło być tak pięknie a znów wyszło jak zwykle.
Szpaku wczoraj mnie rozbawił swoim komentarzem prosze państwa za tydzień będą emocje bo gra reprezentacja Polski z Kazachstanem, myslałem że sie przewrócę jak mają taką siermiężną piłkę puszczać w wykonaniu naszych drużyn to lepiej niech leci N jak Nienawiść lub coś tam innego,bo tego oglądać się nie da jak jedne lebiody z Serbii graję jeszcze z gorszymi lebiodami z Polski a trener Engel stwierdził że należy poważnie przeanalizować grę polskich drużyn w pucharach, dobrze że chociaz trafnie ocenił poziom meczu określając go jako poziom ligowy do europejskiego to nam sporo brakuje 11 pajaców na boisku plus zmiany i do tego jeszcze dwóch w telewizji jak na mnie to już za dużo. do widzenia to tyle
Posted by: Piotruś Pan

Re: Puchar UEFA - 05/10/2007 23:16

Moze w nasrępnym sezonie odwiedzimy Armenię, Gruzję w porywach może jeszcze Cypr lub Macedonię, chociaz na Cypr to fajna wycieczka europejski standard, opaleniznę zlapiemy ewentualnie jakąs ładną kobitke sobie co ktory stary kawaler przywiezie no i conajmniej remis