Puchar UEFA - 1. Kolejka (grupy E-F)

Posted by: czołg

Puchar UEFA - 1. Kolejka (grupy E-F) - 18/10/2005 08:51

Posted by: Arkadiusz85

Re: Puchar UEFA - 1. Kolejka (grupy E-F) - 19/10/2005 16:10

Szachtar - PAOK 1 1,5 (STS)

Dla mnie najpewniejszy z wszystkich meczy P.UEFA. Szachtar u siebie jest niezwykle groźny, w tym sezonie w lidze jeszcze nie przegrali. Chyba najwieksze znaczenie w tym meczu bedzie miała pogoda, Greccy piłkarze nie są przyzwyczajeni do grania w takich temperaturach. PAOK w el. do UEFA mierzył się z lokalnym rywalem Szchtara i stać ich było na zaledwie 2 remisy (1-1 u siebie: 2-2 na wyjeździe) Ale wiadomo jaka jest różnica miedzy druzynami z Doniecka. Na plus dla PAOK jest ostatnia wygrana z Olympiakosem na wyjeździe (1-2),poza tym bez spektakularnych wynikow.

ST.Petersburg - V.Guimaraes 1 1,6 (STS)

Rosyjska druzyna w tych eliminacjach P.UEFA jeszcze nie przegrała u siebie (1-1 Pasching i 0-0 AEK Ateny). No i biorąc pod uwage warunki pogodowe jakie teraz panują na Wschodzie to Portugalczykom cieżko bedzie sie do nich przyzwyczaić (no może poza Saganowskim:) No a Vitoria nawet po wygranych z Wisłą nie przekonuje mnie swoją grą. Przedostatnie miejsce w lidze z 4 pkt. na koncie (3 porazki na wyjeździe) 4 bramki strzelone. A Petersburg w lidze jeszcze meczu u siebie nie przegrał (bilnas 8-5-0), zajmują 3 miejsce z 4 pkt. straty do lidera choć ostatnio zanotowali 3 remisy.

To by było na tyle, zagrałem te mecze + Lokomotiv + Monaco (wyjasnienie w oddzielnym temacie). Strasznie kusi mnie jeszcze Dinamo Bukareszt - Heerenven 1, ale boję sie to zagrać.

Pozdrawiam
Posted by: kefirek

Re: Puchar UEFA - 1. Kolejka (grupy E-F) - 19/10/2005 20:58

Cześć.

W ubiegłym roku rosyjskie druzyny nie zawodziły w pucharach. Dzisiaj "popis" gry dał Lokomotiv, który przegrał na własnym boisku z przeciętnym Espanyolem 0-1! Nawet niska temperatura nie zadziałała negatywnie na południowców.

Wydaję mi się chyba, że góre wzięło tutaj najbliższe spotkanie ligowe i walka o mistrzostwo na krajowym podwórku.

Obawiam się meczu Zenit-Vitoria. Ponieważ Zenit ma przed sobą cięzkie wyjazdowe spotkanie z FC Moskwa oraz tydzień później u siebie z Rubinem musi oszczedzać zawodników. W ciągu 11 dni rozegrają 3 mecze. Jutro chyba może być różnie.

Na samej stronie internetowej klubu więcej uwagi poświęca się meczowi z FC Moskwa niż najbliższemu spotkaniu pucharowym. Kurs 1.60 chyba nie jest warty ryzyka. Nie posiadam zadnych informacji dotyczących Vitorii.

Proszę o opinie w sprawie tego meczu!
Posted by: Łysy83

Re: Puchar UEFA - 1. Kolejka (grupy E-F) - 19/10/2005 21:49

W grupie H zaciekawił mnie mecz Besiktas - Bolton. Po pierwsze zaskoczył mnie stosunkowo wysoki kurs (jak na tego rodzaju zakład) na to, że Bolton strzeli bramkę (1.40 w STS). Myśle że drużyna angielska jest w stanie strzelić choć jedną bramkę w meczu wyjazdowym (byli w stanie strzelić bramkę Chelsea w ostatnią sobotę co przecież do najłatwiejszych rzeczy nie należy) Turkom. Nie od dziś wiadomo, że tureckie drużyny słynną z niefrasobliwośći w grze obronnej, dzisiejszy wynik Fenerbahce 3-3 jest tego przykładem. Po za tym zespołowi Besiktas wyrażnie nie idzie w lidze (7. pozycja w lidze z bilansem 3-3-3 10-9 to dośc mizerne osiągnięcie jak na dotychczasową "czwartą siłę" tureckiego futbolu) a i w Pucharze UEFA w tym sezonie zdarzały im się wpadki na własnym boisku (m.in przegrana 0-1 z Malmoe). Z tym wiąże się także mój drugi typ na to spotkanie mianowicie myślę, że Bolton tego meczu nie przegra (x2 za 1.59 w STS). Przy typowaniu tego meczu nie sugerowałem się ostatnim meczem Boltonu z Chelsea (porażka 1-5) gdyż jak wiemy z Chelsea przegrać to nie wstyd a na rozmiary porażki wpływ z pewnością miała czerwona kartka dla gracza Boltonu Ricardo Gardnera w 58 minucie (przy stanie 2-1 dla Chelsea).
Tak więc:
Bolton (strz./nie strz) 1 1.40 (STS) 6/10
Besiktas - Bolton x2 1.59 (STS) 5/10
Posted by: bcn1899

Re: Puchar UEFA - 1. Kolejka (grupy E-F) - 20/10/2005 10:27

20:45 Tromso - Roma

Roma jedzie do Norwegii bez Aquilaniego, Sartora, Tottiego, Montelli i Cassano. Będą grać na bardzo złej jakości boisku przy niskiej temperaturze. Przed rzymianami bardzo ciężki i ważny mecz weekendowy z Lazio. Strata punktów dziś nie skreśla ich z UEFA, strata punktów z lokalnym rywalem może mieć poważne konsekwencje.

I ja dziś gram Tromso 1 [3/10 @4,30] oraz Tromso 1x [5/10 @1,80] na większym kuponie.

Przy tych ciężkich warunkach boiskowo-pogodowych myślę też, że niezłym typem może być under. Jak również dokładny wynik 1:0 lub 0:0.

--
pzdr.bcn1899 *tots unit fem forca*
Posted by: kundzio33

Re: Puchar UEFA - 1. Kolejka (grupy E-F) *DELETED* - 20/10/2005 10:34

Post deleted by Prem
Posted by: Logan

Re: Puchar UEFA - 1. Kolejka (grupy E-F) - 20/10/2005 10:56

bcn1899-chcialem napisac dokladnie to samo, ale mnie ubiegles, trzeba jescze dodac ze plyta boiska Tromso jest tragiczna, kto ogladal skroty meczu z turkami chyba Galatasaray ten widzial ze boisko nie nadaje sie do gry, bloto,malo murawy, nierowna nawierzchnia.Zastanawiam sie pomiedzy 1x a underem, ta druga opcja wydaje mi sie pewniejsza, bo mimo wszystko jakies 1:0 dla Romy moze wpasc
Posted by: Madafakanumanoi

Re: Puchar UEFA - 1. Kolejka (grupy E-F) - 20/10/2005 10:57

moim typem tej kolejki jest:
Szachtar - PAOK 1 (7/10) i over 2,5 (7/10).

Przeciwko ukraińskim drużyną na ich stadionie zawsze ciężko się gra, a PAOK ostatnio namęczył sie sporo z Metalurgiem, który jest drużyną znacznie słabszą od Szachtaru. Do tego dochodzi nie wiadoma co do występu ich czołowego zawodnika Zagorakisa. Co prawda ostatnie zwycięstwo nad Olympiakosem może wnosić pewne wątpliwości co do czystej 1 w tym meczu, jednak nawet fani Salonik mówią, że to zwycięstwo było mocno naciągane

Co do overa to Szachtar ma bilans bramek 30-5, co wskazywałoby, że obrona też nie jest najgorsza, ale to liga ukraińska i nie ma tam zbyt dużo dobrych drużyn. Paok oprócz wielkiego Fernadeza w bramce (1,95 cm) reszte obrony ma nieco niestabilną. Biorąc pod uwagę to, że Szachtar na pewno będzie chciał szybko strzelić, a Paok może zmonotować jakąś groźną kontrę, mecz ma szansę zbliżyć się do overa już w 1 połowie.
Posted by: mihal

Re: Puchar UEFA - 1. Kolejka (grupy E-F) - 20/10/2005 10:59

Kundzio kup sobie dwie taterki , przegryź paluszkami słonymi - lepszy pożytek z tego piątaka będzie . dla mnie dzisiaj donieck i tylko donieck - różnica kilku klas , własne boisko , swoja pogoda to argumenty żeby zagrać grubo
Posted by: Madafakanumanoi

Re: Puchar UEFA - 1. Kolejka (grupy E-F) - 20/10/2005 10:59

co do Tromsy to boikso martwi mnie najbardziej, bo na takim syfie wszystko może się zdarzyć
Posted by: bcn1899

Re: Puchar UEFA - 1. Kolejka (grupy E-F) - 20/10/2005 11:08

Quote:

co do Tromsy to boikso martwi mnie najbardziej, bo na takim syfie wszystko może się zdarzyć




Na BA jest info, że sporo błota zniknęło od meczu z Galatą. Co nie zmienia oczywiście faktu, że boisko nadal jest w bardzo złym stanie. Zgadzam się z logan347, że under wydaje się najpewniejszy.

--
pzdr.bcn1899 *tots unit fem forca*
Posted by: dAnTeCh

Re: Puchar UEFA - 1. Kolejka (grupy E-F) - 20/10/2005 12:10

moim typem na dzis jest
d.bukareszt-heerenven 1-1,8(sts)
rumuńska drużyna gra bardzo dobre mecze u siebie strzelając przy tym wiele goli, holenderska ma nieustabilizowaną formę i traci mnóstwo goli.
Posted by: Robert24

Re: Puchar UEFA - 1. Kolejka (grupy E-F) - 20/10/2005 12:25

Miejsce na polecanie "suchych" typów jest w Private Picks; w Stadionie wymagane jest chociażby krótkie uzasadnienie swojego wyboru; pozdrawiam
Posted by: Robert24

Re: Puchar UEFA - 1. Kolejka (grupy E-F) *DELETED* - 20/10/2005 12:35

Post deleted by Prem
Posted by: Robert24

Re: Puchar UEFA - 1. Kolejka (grupy E-F) - 20/10/2005 12:43

DZIS polecam
CSKA Moskwa-1 kurs 1,9
Dynamo bukareszt- 1 1,8
BASEL-1 1,85


CSKA- nikomu nie m,usze przypominac jak grali rok temu w pucharach ponadto w lidze spisuja sie znakomicie marsylia natomiast niczym nas nie zachwyca ostatni mecz jaki ich ogladale z PSG 1:0 to czysty przypadek powinni przegrac ten mecz lecz sedzia im troche pomógł


DYNAMO - spisuje sie bardzo dobrze potrafia wygrac i to bardzo wysoko herenwen nie oszukujmy sie sredniak ligi holenderskiej spisujacy sie na wyjazdach bardzo słabo

BASel- pomimo rezerwowego skladu na ostatni mecz ligowy i tak poradzili sobie na wyjezdzie z zurich natomiast strasburg to dół tabeli ligi francuskiej nie wygrali jeszcze meczu w lidze Polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!

do usłyszenia
Posted by: Robert24

Re: Puchar UEFA - 1. Kolejka (grupy E-F) - 20/10/2005 13:57

Ponadto uwazam ze warto jest sie zastanowic nad meczem TROMSOE-ROMA jestem sklony zagrac mniej bramek niż 2,5 kurs 1,9 Pamietamy norwegow z meczu z galata i ich boisko dzis takze nie jest zbyt dobre w dodatku roma która prezenyuje futboll bardzo ofensywny na wyjazdach 3 strzelone 1 stracona na 4 mecze pozwala to myslec nad tym meczem Do tego dodałbym hokej fin JYP- Kaipa kurs 1,4 ktora na 6 meczy 4 u siebie wygrało i nie powinno mniec problemów z pokonaniem slabiutkiej kaipy całkowity kurs tego debla to 2.66 Warto pomysleć!
Zapraszm na private picks Roberet24
Posted by: Zabielany

Re: Puchar UEFA - 1. Kolejka (grupy E-F) - 20/10/2005 14:13

Na dzisiaj

Monaco @1.95 --> widziałem w ich w ostatnim meczu na żywo z Metz. Kibiców najlepszych to oni nie mają, ale grać w piłkę to potrafią. Z łatwością uporali się z Metzem, które przez cały mecz ograniczało się do murowania bramki. Dzisiaj Monaco bedzie moglo grać bardziej otwarty futbol, co powinno przyniesc edpowiedni efekt w postaci zwyciestwa nad norweskim średniakiem. 6/10

Basel @1.91 --> Solidny szwajcarski team... którego co roku calem jest mistrzostwo oraz walka w pucharach. Wydaje mi sie ze Bazylea jest w stanie wyjsc z grupy, aby to osiagnac powinna dzisiaj dosc gladko uporac sie ze Strasburgiem, który fatalnie prezentuje sie na wyjazdach. 8/10

Besiktas @2.10 --> Bolton przyjedzie do Turcji w oslabionym skladzie. Jest to zespol mało doświadczony, który rzadko ma zaszczyt zeprezentowania swojego graju na europejskich bosikach. Co innego Besiktas który jest ograny w Europie. Kwestia doświadczenia i ogrania powinna w tym meczu ogrywac zanczacą role. Besiktas słabo spisuje sie na krajowym podwórku... wiec powinien to sobie odbić pokonując dzisiaj Bolton. 6/10

3 główne typy wyżej.

Oprócz tego moim zdaniem warto dzisaj sprobowac.

AZ @2.45 --> większy potencjał, lepszy trener, a to, że ostatnio słabiej się spisują wogole do mnie nie przemawia. Kiedyś w końcu wygrają... bardzo prawdopodobne, że własnie dziś. 5/10

Szachtar @1.50 --> Duże pięniądze ... i co się za tym więże .. duże aspiracje. Dominator ukraiński wyrusza na podbój Europy ... z fazie grupowowa napewno nie będzie ostatnią fazą ukraińców w tej edycji Uefa. 5/10

Palermo @1.91 --> Jedynym powodem dla którego nie gram Palermo grubiej jest fakt, iż jest to team mało doświadczony i mało ograny na europejskiej murawie. Wszystko inne przemawia za makaronami ... 3 punkty pojadą do Italii? chyba tak. 4/10

Pozdrawiam
Posted by: kfjatek

Re: Puchar UEFA - 1. Kolejka (grupy E-F) - 20/10/2005 14:34


Palermo @1.91 --> Jedynym powodem dla którego nie gram Palermo grubiej jest fakt, iż jest to team mało doświadczony i mało ograny na europejskiej murawie. Wszystko inne przemawia za makaronami ... 3 punkty pojadą do Italii? chyba tak. 4/10

A sprawdzales info o skladzie Wlochów? Ma grać 3 bramkarz i w ogóle bez paru podstawowych. Wyraźnie oszczędzają się na ligowy mecz z Milanem.
Posted by: mihal

Re: Puchar UEFA - 1. Kolejka (grupy E-F) - 20/10/2005 15:04

Quote:

Na dzisiaj


Basel @1.91 --> Solidny szwajcarski team... którego co roku calem jest mistrzostwo oraz walka w pucharach. Wydaje mi sie ze Bazylea jest w stanie wyjsc z grupy, aby to osiagnac powinna dzisiaj dosc gladko uporac sie ze Strasburgiem, który fatalnie prezentuje sie na wyjazdach. 8/10

Pozdrawiam



Francuzi bardziejfatalnie prezentują się na własnym boisku niż na wyjazdach . Choć też uważam że Basel to dla nich za wysokie progi.
Posted by: Biszop

Re: Puchar UEFA - 1. Kolejka (grupy E-F) - 20/10/2005 15:54

Witam Panstwa

ja dzis pozwole sobie suchara podac
tzn, nie podam wielkich uzasadnien bo juz niestety pora meczy zbliza sie wielkimi krokami.

poczworny zaklad na AZ, Hamburger, M'Borough i Monaco w rozpisie 2z4.
po za AZ pozostali nie powinni miec klopotow w mojej ocenie, choc po ostatniej kolejce pucharu "pocieszenia" mam bardzo mieszane uczucia kto chce, a kto nie chce grac w tymze pucharze, dlatego delikatna staweczka, bardziej dla emocji niz checi uzyskania "wielkiej wygranej"
kurs na ta czworke bez kombinacji to okolice 22, wiec calkiem sporo takze taki kupon pojawil sie w moim dzisiejszym zestawie, tutaj stawke nazwalbym symboliczna

jeszcze raz przepraszam ze taka biedna forma ale raz ze czas, a dwa ze niechcialbym, zagladajac do QCZ czytac ze komus typy podkradlem

Biszop
Posted by: phantom

Re: Puchar UEFA - 1. Kolejka (grupy E-F) - 21/10/2005 08:02

szkoda ze moj post odnosnie rozgrywek grupowych w pucharze uefa zostal wyciety,choc nie mam pojecia czemu tak sie stalo ?
ale przypomne ze moje przewidywania byly prawie idealne
szachtar i zenit wymeczyly u siebie zwyciestwo z poludniowcami.
palermo poradzilo sobie w izraelu,to samo odnosnie romy w strefie okolobiegunowej i herthy w halmstad a w zasadzie w geteborgu.
niestety rozczarowalo mnie monako ktore przegralo na poludniu norwegii z vikingiem i przez to zamiast byc na plusie w przypadku chocby remisu monako +1700 $jestem tylko +300 $.
w nastepnej kolejce rzucaja mi sie po wstepnej analizie zwyciestwa gospodarzy :
hamburgera z vikingiem;
strasbourgu z tromso (skandynawskie teamy slabo graja na wyjazdach z teamami z mocnych lig europy);
lens z halmstad (j.w.);
middlesborough z zenitem(rozczarowal mnie wczoraj z guimares niezasluzona czerwona kartka dla portugalczyka w 37 minucie ,poprzeczka,slupek saganowskiego i nieuznana bramka w 75 minucie-chyba prawidlowo zdobyta przy asyscie saganowskiego).
z tego samego powodu zastanawiam sie nad meczem boltonu z zenitem i moze mniej nad broendby-m.p.tikva
no ale to dopiero za 2 tygodnie.
Posted by: Prem

Re: Puchar UEFA - 1. Kolejka (grupy E-F) - 21/10/2005 13:32

Quote:

szkoda ze moj post odnosnie rozgrywek grupowych w pucharze uefa zostal wyciety,choc nie mam pojecia czemu tak sie stalo ?





Jeśli Twój post został usunięty, przyczyną było najprawdopodobniej podanie samych typów bez jakiejkolwiek argumentacji dokonanego wyboru.

Pozdrawiam!
Posted by: phantom

Re: Puchar UEFA - 1. Kolejka (grupy E-F) - 21/10/2005 16:17

post byl jak najbardziej z argumentacja no ale jak cenzura ma byc to wasza sprawa ale to z pozytkiem dla mnie samego,uzytkownikow nie jest napewno dobre.
coz...
Posted by: Prem

Re: Puchar UEFA - 1. Kolejka (grupy E-F) - 21/10/2005 16:36

Quote:

post byl jak najbardziej z argumentacja no ale jak cenzura ma byc to wasza sprawa ale to z pozytkiem dla mnie samego,uzytkownikow nie jest napewno dobre.
coz...




Po pierwsze: jeśli był z argumentacją to przynajmniej ja nie wiem dlaczego został usunięty.

Po drugie: my nie cenzurujemy, po prostu usuwamy posty, w których brakuje analizy a podane są "suche" typy wraz z dopiskiem "polecam" i nie sądzę by usuwanie takich postów było wielką stratą dla reszty użytkowników.
Posted by: phantom

Re: Puchar UEFA - 1. Kolejka (grupy E-F) - 04/11/2005 19:49

Quote:


w nastepnej kolejce rzucaja mi sie po wstepnej analizie zwyciestwa gospodarzy :
hamburgera z vikingiem;
strasbourgu z tromso (skandynawskie teamy slabo graja na wyjazdach z teamami z mocnych lig europy);
lens z halmstad (j.w.);
middlesborough z zenitem(rozczarowal mnie wczoraj z guimares niezasluzona czerwona kartka dla portugalczyka w 37 minucie ,poprzeczka,slupek saganowskiego i nieuznana bramka w 75 minucie-chyba prawidlowo zdobyta przy asyscie saganowskiego).
z tego samego powodu zastanawiam sie nad meczem boltonu z zenitem i moze mniej nad broendby-m.p.tikva
no ale to dopiero za 2 tygodnie.




jak widac moje spostrzezenia sprzed 2 tygodni okazaly sie trafne tak wiec;
hamburger sv;
lens;
strasbourg;
middlesborough ;
bolton;
broendby
daly za konkretna stawke konkretnie zarobic