League Championship 2006/07

Posted by: jinx

League Championship 2006/07 - 15/09/2006 22:24

Chyba wzorem League One&Two trzeba będzie założyć jeden temat dla tej ligi, bo widzę, że nie ma chętnych do zakładania tematów na poszczególne kolejki, a bywa, że i ja nie mam czasu, stąd na ten weekend tylko zestaw par bez bilansów.

2006-09-15
HULL - SHEFFIELD WED 2:1(2:1)
2006-09-16
BARNSLEY - WOLVES
BIRMINGHAM - IPSWICH
CARDIFF - LUTON
COLCHESTER - Q.P.R.
COVENTRY - LEEDS
DERBY - PRESTON
NORWICH - CRYSTAL PALACE
SOUTHAMPTON - PLYMOUTH
STOKE - BURNLEY
SUNDERLAND - LEICESTER
WBA - SOUTHEND


Z tej kolejki wybiorę coś z:
remis do przerwy w meczu Coventry-Leeds, over w meczu Norwich-CP (ostatnio oboje strzelają aż miło), czas i pora na zwycięstwo Southamptonu, choć Plymouth jeszcze bez wyjazdowej porażki i WBA nie straci gola. Southend punkty będzie zdobywał raczej u siebie, na wyjazdach gra im się ciężko, co potwierdza ich bilans 0-0-3 1:6.
Posted by: Tom182

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 16/09/2006 08:54

Ja osobiście stawiam na zwycięstwo SOUTHAMPTON. Liczę że ``święci`` z Grzesiem na czele zdobędą trzy punkty.Plymouth. choć jeszcze wyjazdowej porażki w tym sezonie nie zaznało, wydaje się być jednak zbyt słabe na wywiezienie punktów.W poprzednim sezonie, Plymouth wygrał u siebie 2-1 i zremisował bezbramkowo na wyjeździe 0-0.
Drugim meczem który znajdzie się na moim kuponie dziś, bedzie potyczka WBA-Southend.Spadkowicz z premiership podejmuje beniaminka ligi.Faworyt jest jeden, i inny wynik niż zwycięstwo gospodarzy bedzie niespodzianką! Jak już napisał jinx, Southend ma fatalny bilans away.

POZDRAWIAM!
Posted by: konstruktor1

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 16/09/2006 11:43

Po szalonym wtorku gdy zespoly grajace na wyjezdzie odniosly az 5 zwyciestw( a gdyby Norwich i Cardiff nie pokpily sprawy tracac prowadzenie w koncowce byloby tych zwyciestw 7) mysle,ze dzisiaj wszystko wroci do normy i zobaczymy gospodarska kolejke.Kilka bardzo mocnych propozycji mozna znalezc w zestawie par i moim zdaniem gospodarze wygraja dzis nie mniej niz 7 meczow.Z tego bogactwa opcji jak dla mnie numerem jeden jest typ na zwyciestwo Cardiff . Po nieudanych wystepach na wyjazdach, z ktorych przywiezli zaledwie 1 punkt,mimo,ze gra nie byla najgorsza Walijczycy beda chcieli odzyskac rownowage i dlatego co do ich motywacji w spotkaniu z Luton mozna byc zpokojnym.Obydwie druzyny przystepuja do tego spotkania bez problemow personalnych.Mysle,ze atut wlasnego boiska bedzie mial decydujace znaczenie i 3 punkty pozostana w Cardiff.

Cardiff vs Luton 1 1.77 ( Ladbrokes)
Posted by: jinx

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 22/09/2006 16:13

2006-09-22
PRESTON - BARNSLEY
2006-09-23
BURNLEY - SOUTHAMPTON
CRYSTAL PALACE - COVENTRY
IPSWICH - SUNDERLAND
LEEDS - BIRMINGHAM
LEICESTER - COLCHESTER
LUTON - WEST BROMWICH
PLYMOUTH - NORWICH
Q.P.R. - HULL
SHEFFIELD WED - DERBY
WOLVERHAMPTON - STOKE
2006-09-24
SOUTHEND - CARDIFF
Posted by: slogan

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 23/09/2006 06:41

co sadzicie o meczu:
LEEDS - BIRMINGHAM
Typ: 2
kurs na Birmingham 2,4

Leeds strasznie dołuje. Widac u nich nie moc strzelecka. Goscie maja jasno sprecyzowany cel: awans do Premier League i jak narazie wraz z Cardiff przewodzą w tabeli.
Nie jestem ekspertem od tej ligi wiec apeluje do "wyjadaczy" aby podzielili sie swoja opinia!!

Podam tylko czystą statystykę:

Home table:
Leeds
meczy ->4 wygranych ->1 remisów ->0 przegranych ->3 stosunek bramek -> 1:5

Leeds - Sunderland 0:3
Leeds - Wolwes 0:1
Leeds - Cardiff 0:1
Leeds - Norwich 1:0

Away table
Birmingham
meczy ->4 wygranych ->2 remisów ->1 przegranych ->1 stosunek bramek -> 3:2

Q.P.R. - Birmingham 0:2
Cardiff - Birmingham 2:0
Stoke - Birmingham 0:0
Sunderland - Birmingham 0:1

ostatnie 3 mecze obu ekip:
Birmingham - Leeds 3:0 ->08.01.2005
Birmingham - Leeds 4:1 ->27.03.2004
Leeds - Birmingham 0:2 ->20.09.2003
Posted by: decentrum

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 24/09/2006 02:26

southend-cardiff 2
lider z ostatnich dwoch wyjazdowych spotkań nie przyjechal z zwycięstwem.tak więc niedzielny mecz jest akurat okazją.tym bardziej iż goniący go birmingham przegralło z leeds.tak konfortowa sytuacja jaka zaistniała walijczkom nie powinna być zmarnowana.tym bardziej że benamine ,który jak daotą co prawda nie prezgrał u siebie(2-2-0)to jednak na tle gości kadro przedstawiasię gorzej.
goście do meczuprzystapią w najsilniejszym składzie
Posted by: jinx

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 24/09/2006 09:04

Southend - Cardiff
h2h na boisku gospodarzy: 8-5-4 31:17

Drużyny przystąpią do meczu bez poważniejszych osłabień, jedynie u gospodarzy zabraknie doświadczonego gracza środka pola Spencera Prior'a (w przeszłości grał m.in. w Cardiff) i napastnika Lee Bradbury (4m i 1 br).

Też mi chodzi po głowie zwycięstwo Cardiff, choć przychodzi mi to z bólem, gdyż kibicem Southend jestem od czasów tekstowych gier na C-64 . Z dwóch ostatnich wyjazdów lider przywiózł tylko punkt. Z Prestonem przez większość meczu grali w 10, a w Plymouth prowadzili już 3-0, lecz dali sobie wydrzeć zwycięstwo. Jednak wygrana w ostatniej kolejce z Luton 4-1 (Walijczycy przez ponad 80 minut grali z przewagą jednego zawodnika) pozwala liczyć również i dziś na dobry rezultat, tym bardziej, że w tygodniu nie grali w pucharze, w przeciwieństwie do gospodarzy. Dziś jednak będzie im ciężko.
Southend jeszcze nie przegrał u siebie, przegrał tutaj Sunderland, Norwich mimo prowadzenia 3-1 również nie wygrał. Jednak nic nie trwa wiecznie, a decydujący wpływ może mieć właśnie ten jeden mecz przerwy (dla Southend od 9 września będzie to już 6 mecz, Cardiff zagra po raz 5). Tym bardziej, że w pucharze The Shrimpers wystawili podstawowy skład, a losy meczu ważyły się do samego końca (bramki padały dopiero od 71 minuty).
Posted by: jinx

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 28/09/2006 23:24

2006-09-29
COLCHESTER - IPSWICH 1-3-2 7:8
2006-09-30
BARNSLEY - LUTON 19-3-6 62:30
BIRMINGHAM - LEICESTER 31-11-21 110:84
CARDIFF - WOLVERHAMPTON 4-9-7 25:42
COVENTRY - PLYMOUTH 10-5-4 34:22
DERBY - SOUTHEND 7-1-3 23:9
HULL - CRYSTAL PALACE 10-5-4 36:18
SOUTHAMPTON - Q.P.R. 14-11-8 58:37
STOKE - PRESTON 25-12-11 84:47
SUNDERLAND - SHEFFIELD WED 31-11-16 113:66
WEST BROMWICH - LEEDS 20-6-13 63:47
2006-10-01
NORWICH - BURNLEY 11-1-2 29:11
Posted by: jinx

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 25/11/2006 13:28

Plymouth - Leeds 1
Southampton - Luton 1
Stoke - WBA 02


To mój wybór z tej kolejki. W pierwszym meczu kierowałem się formą obu drużyn, "Święci" z Rasiakiem w składzie odzyskali skuteczność, choć na razie grają bardzo chimerycznie (wzorem "Wilków" z ubiegłego sezonu), a w meczu trzecim liczę na przełamanie serii 3 kolejnych zwycięstw Stoke (także 3 domowych zwycięstw) i 2 wyjazdowych porażek WBA.

Poza tym rozpoczynam progres na under Leeds i domowy under Prestonu i SWed.
Posted by: nerti

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 28/11/2006 13:00

Witam

Stoke v Cardiff

Kilka slow o tym meczu : Stoke z 4 zwyciestwami pod rzad jak wskazuje spadek kursow sa faworytami w tym meczu, Cardiff obecny lider ma ostatnio nieco mieszana passe zwyciestw i porazek i mysle ze z nieba im spada akurat ten przeciwnik jakim jest Stoke. Analizujac poprzednie sezony mozna zauwazyc ze Stoke radzilo sobie z Cardiff tylko w 1 sezonie 99/00, Stoke znajdowalo sie tak jak teraz, rowniez w czolowce tabeli a Cardiff na dole tabeli. W nastepnych sezonach mozna juz zauwazyc dominacje Cardiff, ktore czasami pomimo gorszej pozycji w tabeli radzilo sobie ze Stoke. W obecnej sytuacji druzyny wygladaja bardzo wyrownanie. Stoke poprawiajac swoja gre na wlasnym boisku napewno pokarze sie z innej strony jaka zna druzyna z Cardiff. Stymulowani domowymi zwyciestwami nad dobrymi druzynami napewno beda chcieli odmienic historie porazek z Cardiff , ktore wlasnie teraz przezywa zadyszke. Mozna powiedziec ze obydwie druzny spotkaly sie w odpowiednim czasie, poniewaz Stoke bedac na fali zwyciestw moze zmienic historie rozgrywek pomiedzy nimi na 1 domowe zwyciestwo od kilku lat, a z drugiej strony Cardiff, ktore przechodzac maly kryzys natrafia na odwiecznego rywala z ktorym tak latwo i pewnie wygrywali przez ostatnie lata . W trakcie tej analizy juz samo na mysl sie rzuca granie remisu w tym meczu, a nawet dokladnego wyniku 1-1. Ja jednak widze to z innej perspektywy. Mecz moze miec wiele wariantow, ale najbardziej prawdopodobne dla mnie sa te 3 : Stoke strzela 1 gola i utrzymuja ten wynik do koncowki meczu w ktorej przez jakis kontratak lub glupi blad Cardiff wyrownuje na 1-1. Druga sytauacja, prowadzenie Stoke 1-0 a nastepnie przejscie Cardiff do wyrownania na 1-1 (co w wiekszoci tego typu spotkan lamie morale gospodarzy), oraz objecie prowadzenia na 1-2 i wygrana meczu tym wynikiem. Trzeci scenariusz, underowy i w sumie bardzo prawdopodobny albowiem jak wczesniej wspomnialem obie druzyny w TYM MOMENCIE wygladaja na bardzo wyrownane, a wiec wynik 0-0 przez niemal cale spotkanie i gdzies tam w koncowce meczu 0-1 dla Cardiff przez og-"own goal", lub strzal Chopry. Musze dodac jeszcze jedna rzecz, lecz nie radze sie nia sugerowac. Rok temu bedac w Anglii poznalem jednego z fanow Stoke, ktorego zapytalem o szanse Stoke w meczu z 27.09.2005 kiedy to Stoke podejmowalo Cardiff u siebie i przegralo 0-3. Udzielil mi on jasnej i prostej odpowiedzi" zawsze kiedy z nimi gramy, dostajemy od nich lomot". Jak bedzie tym razem, zobaczymy ? Moj typ Cardiff @ 2.8 SB. Poczatek spotkania 20 :45
Posted by: Rastamarras

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 28/11/2006 17:01

A ja postawiłem:
Burnley - Leeds 2
QPR - Sunderland 1
Sheffield wed - WBA 2
i mimo wszystko na Cardiff 2 jak zawsze to zawsze, dobre kursy polecam!
Posted by: jinx

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 16/12/2006 10:44

W temacie cisza, więc parę słów ode mnie.
Wczoraj do pełni szczęścia zabrakło centymetrów (słupek Eastwood'a z ostatniej minuty mam do teraz przed oczami), więc tego szczęścia szukam dziś.

Ciekawie wygląda dubel Southampton - Norwich 1 i WBA - Coventry 1.
Co do So'tonu nie chcę się powtarzać, takie mecze gram na nich konsekwentnie.
WBA to też drużyna przynajmniej na baraże, goście zaś po stracie Mc Sheffrey'a nie są już tak skuteczni, a środek tabeli zawdzięczają zwycięstwom z drużynami niższego sortu (m.in. Hull, Leeds, Southend, Barnsley). Choć szacunek dla nich, bowiem od 5 meczy nie ponieśli porażki. Mam nadzieję, że dziś się to zmieni.

Poza tym progres na under Southamptonu i Birmingham.
Overowo zaś zapowiada się mecz Ipswich - Leeds.
Posted by: jinx

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 23/12/2006 09:51

Jak dla mnie ciekawie wygląda dziś mecz Preston - Colchester. Goście już dość namieszali w tej lidze, Preston zaś to ścisła ligowa czołówka i mam nadzieję, że po dzisiejszym meczu się w niej umocnią. Co prawda niepewny jest występ napastnika Agyemanga, ale jest jeszcze David Nugent.

Poza tym Southampton, jak i progres na under SWed, Southampton i Birmingham.
Posted by: jinx

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 23/12/2006 21:07

Dziś po raz kolejny przekonałem się, że do angielskich lig nie umiem podejść bez głębszej analizy. Może ktoś potrafi wytypować kilka meczy na podstawie tabeli, ja niestety nie. Nic to.

Wesołych Świąt życzę wszystkim bywalcom tego działu jak i całego forum.
Posted by: Fro_Lech

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 23/12/2006 22:06

jinx ładny typ na Preston, rób dalej konsekwentnie to co robisz :). Najgłębsza jak się tylko da analiza może przynieść spodziewany efekt. Powodzenia dalej.
Posted by: konstruktor1

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 25/12/2006 19:06

Dzisiaj mi do glowy wpadla koncepcja i nie chce wyskoczyc,dlatego poprosze Was o pomoc,przede wszystkim Nertiego,Jinxa i Feel Tsu.Mianowicie, czy myslicie,ze warto sprobowac postawic jutro na Sheffield W. albo Luton?Obydwa kursy mozna dostac z kursem 4 i wiecej.Dlaczego mysle,ze te 2 druzyny maja szanse? Championship lubi byc przewrotna liga i chociaz patrzac na statsy(9kolejnych zwyciestw w domu Colchester,zaledwie 2 wyjazdowe zwyciestwa na wyjezdzie LUtonu,5 porazek pod rzad na wyjezdzie,zaledwie 4 stracone bramki Stoke u siebie przez caly sezon,6kolejnych zwyciestw)trudno sie spodziewac innych rozstrzygniec niz zwyciestwa gospodarzy pozostaje kilka ale....

Sowy z Sheffield graja naprawde swietnie i sa zupelnie odmieniona druzyna od czasu gdy stery objal Brian Laws.Mecz z Birmingham,ktory przegrali 0:3 byl jednym z najdziwniejszych jakie mozna sobie wyobrazic bo wbrew wynikowi Sheffield bylo wyraznie lepsze,z Southampton pokazali prawdziwa klase i sile charakteru,remisujac mimo tego ,ze przegrywali 0:2 i 1:3,brame dajaca remis strzeli bramkarz w doliczonym czasie \:\) )O tym,ze Laws potrafi ustawic swa druzyne do gry na wyjezdzie niech swiadcza 2 wyniki z tego sezonu:Nottingham F.- Scunthorpe 0:4! i Leicester- Sheff.W 1:4.W dodatku Stoke oslabione: wciaz nie ma Andy`ego Griffina,ktory wrocil do Portsmouth(ma znowu przyjsc do Stoke w styczniu),i niepewny jest wystep w jutrzejszym meczu Lee Hendry`ego.
Co do meczu Colchester - Luton to pewnie nalezaloby powiedziec,ze glownym argumentem jest,ze to zupelnie bez sensu.Ale i tu nie jest moim zdaniem tak do konca.Glownym czynnikiem,ktorym Colchester zaskakuje swoich przeciwnikow jest nie przystajacy do standartow,malutki stadion Layer Road.Przyzwyczajeni do luksusow ograni w Championship i bardzo czesto Premiership gwiazdorzy przezywaja tam cos w rodzaju szoku kulturowego,i jak ostatnich 9 meczow pokazalo ten szok ich trzyma przez 90 min gry.Nie sadze,zeby ten atut gral role w przypadku Luton,bo druzyna ta gra dopiero 2 sezon w Championship wiec wielu zawodnikow pamieta wciaz jak gra sie na skromniejszych obiektach od St.Andrews czy Walkers Stadium.Poza tym w sobotnim meczu kapitan druzyny Colchester Duguid doznal kontuzji oka ,a na dodatek kontuzjowany jest swietny napastnik Iweluomo,tworzacy jeden z najgrozniejszych duetow w lidze z Jamie Curetonem.No i w koncu Luton po tragicznym okresie gdzie przegrywali co sie dalo i z kim sie dalo wydaja sie wraca do normalnej dyspozycj,juz w ostatnim meczu na wyjezdzie z Sunderlandem mogli wyciagnac conajmniej punkt,w sobote wygrali z Coventry u siebie(trzeba przyznac,ze najwyzsze oceny zebral w druzynie Luton wypozyczony z Portsmouth doswiadczony bramkarz Kiely).
Zatem,czy sadzicie,ze to ma sens? Ja mysle,ze conajmniej jedna z tych druzyn ma szanse wygrac.
Pozdrawiam
Posted by: Feel-Tsu

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 25/12/2006 19:55

konstruktor w pelni sie z Toba zgadzam co do tych spotkan. gdy przeglaldalem oferte obie dwojeczki mi podpasowaly. ja jeszcze mysle nad wygranymi goscmi w postaci Derby - Wolverhampton oraz Hull - Leicester. nie umiem powiedziec czemu? to takie powigilijne przeswiadczenie, moze karpik mi stanal w gardle, moze pierozek nieprzelkniety?
a moze po porstu fakt, ze Wilki i Lisy mam przeczucie ze nie pozwola sobie na strate 6 punktow z tymi rywalami. Leicester w pojedynku z Cardiff byli lepsi, nawet Matty Fryatt zdobyl gola ale arbiter bramki nie uznal. a Wilki no coz ostrze sobie i ja ząbki na Derby i tylko czekam az im sie noga podwinie. moze np. Lupoli wroci w koncu kiedys z wypozyczenia do swojego klubu albo cos innego, albo moze Mick McCarthy znajdzie sposob na Derby na Pride Park.

co do Twoich typow to zwroc uwage na to ze stadion Luton czyli Loftus Road to tez nie jest gigant, tak wiec czuc sie moga niezle. Newell jest poza tym duzo lepszym managerem niz Geraint Williams. a brak Iwelumo i Duguid to olbrzymia strata. taka jak nieobecnosc Hendry'ego w Stoke. Luton zgadza sie ma teraz Kielyego i powinno byc dobrze. bo widac ze czuje sie lepiej. pamietaj jak Kiely odchodzil z Charltonu do Pompey to pierwsze mecze srednio mu wychodzily. robil jakies babole. obroncy nie pomagali w dobrym zaklimatyzowaniu sie w nowym otoczeniu. teraz jest inaczej. Kiely zaczal dobrze i powinno to procentowac.

ciekawi mnie rowniez postawa Cardiff z Plymouth z ktorym wyraznie nie gra sie dobrze i maja jakis kompleks Pielgrzymow.

zreszta jak tak sie przyczepic to i wszystko wyjdzie inaczej niz chcecie:)
Posted by: jinx

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 25/12/2006 22:55

Jako że zostałem wywołany do tablicy, postaram się pomóc jak tylko umiem. Ja niestety na Wyspach nie byłem i nie orientuję się w personaliach tak jak Wy, bowiem ja rozpatruję mecze bardziej pod kątem statystycznym.
Zgodzę się z Wami, że angielskie ligi są przewrotne, zwłaszcza teraz w okresie świąteczno-noworocznym (jakoś piłkarskim totku nigdy nie miałem 13-stki w angielskiej, ledwo 2x 11).

grudniowe mecze poszczególnych drużyn:
Colchester 9 domowych zwycięstw z rzędu
Cardiff(2) - Colch(8) 0-0 10(5)-7(3) 52-48
CP(16) - Colch 1-3 17(10)-12(6) 46-54
Colch(8) - Stoke(5) 3-0 10(6)-13(2) 58-42
Preston(3) - Colch(6) 1-0 14(9)-13(5) 52-48
Luton 6 wyjazdowych porażek z rzędu
Luton(18) - Preston(1) 2-0 15(6)-14(6) 45-55
Sunderland(13) - Luton(18) 2-1 18(9)-16(5) 59-41
Luton(19) - Southend(24) 0-0 11(5)-14(6) 50-50
Luton(19) - Coventry(14) 3-1 13(9)-17(8) 46-54

Po tych statach wnioskuję, że Colchester dobrze czuje się prowadząc grę, Luton odwrotnie - woli raczej grę z kontry i jeśli dyspozycję z ostatnich domowych przeniesie na wyjazdy, bedzie zdobywał punkty.

Stoke ostatnio 6 domowych zwycięstw (z tego ostatnie 5 bez straty gola)
Coventry(11) - Stoke(6) 0-0 9(2)-13(5) 54-46
Stoke(7) - QPR(19) 1-0 9(3)-3(1) 62-38
Colchester(8) - Stoke(5) 3-0 10(6)-13(2) 58-42
Ipswich(15) - Stoke(7) 0-1 17(6)-17(7) 52-48

Wydaje mi się, że domeną Stoke jest obrona, co widać po ilości strzałów przeciwnika (bez nich nie padają bramki). Wcześniej zatrzymali WBA i Cardiff (obydwa wygrane mecze u siebie) odpowiednio na 6(4) i 3(1). Sami też za bardzo nie szaleją pod bramką rywali, raczej starannie przygotowując akcje.

Sheffield Wed 2 wyjazdowe zwycięstwa z rzędu
Leicester(19) - SWed(15) 1-4 11(4)-10(5) 50-50
Norwich(15) - SWed(14) 1-2 11(7)-16(8) 49-51
SWed(13) - Birmingham(1) 0-3 11(5)-6(3) 57-43
SWed(13) - So'ton(4) 3-3 11(6)-8(3) 50-50

Dla Sów niepokojący może być fakt, że w ostatnich dwu meczach w kierunku ich bramki poszły po 3 celne strzały i w obu meczach stracili po tyleż bramek. Podejrzewam, że bedą się starali poprawić obronę, a mając za przeciwnika defensywny, długo budujący akcje Stoke rozpatrywałbym ten mecz w kategoriach undera
Posted by: jinx

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 25/12/2006 23:12

Mi znowu chodzi po głowie mecz Norwich - Southend. A to bardziej ze względu na dwie postaci: Robert Earnshaw z Norwich i Freddy Eastwood z Southend. Obydwoje mają ogromną wartość dla swych drużyn, które gro swych punktów zawdzięczają właśnie im. Jeśli oni grają dobrze, dobrze gra drużyna.
Walijczyk strzela ostatnio bramkę za bramką, mając praktycznie udział w około 70% zdobyczy punktowej Kanarków. Każda passa ma swój koniec i jeśli Earnshaw jutro nie strzeli bramki, gospodarze mogą pozostać bez punktów. By tak się stało, obrona gości musi wznieść się na wyżyny swych umiejętności. A tą kieruje trochę demoniczny z wyglądu (zwłaszcza jego kolec wystający z żuchwy) Nigeryjczyk Efe Sodje. Do pomocy będzie miał wracającego po ponad miesięcznej przerwie Adama Barrett'a.
Z przodu zaś liczę na wspomnianego już Eastwood'a, który ostatnio coś przystopował. Ciekaw jestem postawy zespołu po ich ostatniej domowej porażce z Birmingham 0-4, wynikającej raczej ze zmęczenia po pucharowym meczu zakończonym dogrywką z Tottenhamem. A wcześniej Southend miał już przejawy dobrej gry, jak choćby zwycięstwo z Southampton, remis w Luton (gdzie moim zdaniem byli drużyną lepszą) i dogrywka w Londynie w League Cup.
Tak więc jutro liczę na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Southendu
Posted by: konstruktor1

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 25/12/2006 23:59

Dzieki za odezwe.Chyba sprobuje to puscic w jakims rozpisie.
Zgoda jinx ze to bardzo niepokojace,ze tak duzo bramek tracili,ale pamietac trzeba,ze Birmingham i Swieci to 2 najlepsze druzyny w tej lidze,przyznam,ze tez myslalem o underze.Stoke poza meczami z Norwich(5:0) i Cardiff(3:0) jezeli juz wygrywa to wymecza zwyciestwa.Moze tym razem bedzie inaczej i minimalnie zwycieza Sowy. \:\)
Co do Twoich propozycji Feel Tsu,to nie wiem co myslec o Leicester.Hull od kiedy zwolnili Parkinsona na fali wznoszacej,rozbili Cardiff ,zremisowali w derby z Leeds.Ta druzyna nie jest zla,to bardziej kwestia nieumiejetnosci dotarcia do graczy przez bylego menedzera.Tym bardziej u siebie bywaja niebezpieczni,zwlaszcza,ze regularnie pojawia sie tam ponad 20 tysiecy na trybunach.Ale Lisy lubia zaskakiwac(vide zwyciestwo Leicester w Wolverhampton )wiec sam nie wiem.Ta liga jest tak szalenie wyrownana,ze Leicester moze w maja grac o awans albo byc juz dawno zdegradowane.Ja sie nie podejmuje proby wskazania zwyciezcy w tym meczu,mam nadzieje,ze Twoja opinia bedzie trafna.
Posted by: czołg

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 26/12/2006 10:42

nie wiem czy Southend to moze wygrac graja strasznie duzo meczy (puchary i liga) widac to po wyniku z liderami championship

dzis clochester swieci suderland birmingham odpuszam
Posted by: szpila1910

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 26/12/2006 10:51

moja opinia jest taka, że typy bez uzasadnienia podajemy w private picks
Posted by: nerti

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 26/12/2006 13:45

Stoke-Sheffield Wednesdey
Colchester-Luton
Nie wydaje mi sie zeby akurat w tych meczach mozna ryzykowac 2. Trzeba wziac pod uwage ze Stoke zaczelo lepiej grac u siebie w tym sezonie, a nawet w poprzednim kiedy wiecej punktow zdobywali na wyjazdach a przewaznie tracili u siebie, Wednesdey nie potrafilo z nimi wygrac. Przy poprawie domowej gry Stoke i caly czas bardzo ambitnej grze Sheffield na wyjazdach upatrywal bym tu remisu, lub moze slabej wygranej gospodarzy, moze strata 0-1 i 2-1 w koncowce ??? Chociaz under to bardzo prawdopodobna opcja w tym meczu, to caly czas trzeba jednak pamietac o progresie jakim zrobilo Stoke, ale rowniez malej zadyszce , ktora moze ostatnio pokonali tym skromnym zwyciestwem. Reasumujac Stoke ten sezon w domu gra coraz lepiej, jednakze zlapali ostatnio maly spadek formy, Sheffield na wyjazdach zawsze jest grozne, dlatego bralbym pod uwage 1x.
Colchester-Luton, w tym spotkaniu, jakbym je gral, to stawial bym 1, gospodarze sa u siebie bardzo silni, dosc spojrzec na staty, a Luton nigdy mi sie z teamem wyjazdowym nie kojarzyl, a zeby pokonac gospodarzy u siebie nie wystarczy byc nawet ze Stoke czy Cardiff, a wiemy ze obydwa te zespoly maja sile przebicia na wyjazdach, chociaz wszystko moze sie skonczyc na odwrot, bo to takie popieprzone ligi. Nie wiem nie mam weny zeby pisac cos wiecej. Napisze jeszcze tylko ze prawdopodobnie malo kto wie ze Colchester wg naukowcow prawdopodobnie bylo siedziba niejakiego rzymskiego zolnierza Artoriusa, bardziej znanego jako legendarny Krol Artur, a miasto wtedy nosilo nazwe Camelot.

PS. Widze ze w meczu Colchester-Luton, duzo ludzi gra na gosci ??? Powodem moga byc jakies abscencje w skladach, lub boosty. Ja skladow nie sprawdzalem. Pozdro
Posted by: nerti

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 26/12/2006 17:22

Mam nadzieje Konstruktorze1, ze moj post Cie nie zbil z tropu i zagrales Sowki. Ja dzis mialem 3 mecze z Conference: Burton, Stevenege i Morecambe. 2 pierwszych nie zagralem, a trzeci do 77 minuty byl przegrany...no ale Morecambe to druzyna z wyzszej pulki(chociaz grali w 10) wiec wygrali 2-1. Jesli chodzi o ta "akcje" , ktora przeprowadziles z Sheffield i Luton, to wlasnie przez nia teraz uwierzylem ze jest ktos na tym forum co nie boi sie ryzykowac czystych abstrakcji. Jak widac, gdy sie zlapie dobry rytm mozna na tym zarabiac, a nie przegrywac na pewniakach typu @ 1.5 Bristol City.
Pozdro
Posted by: konstruktor1

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 26/12/2006 17:36

Dzieki,ale ja chyle czola przed Feel Tsu,swietne typy na Wilki i Lisy.Brawo! Szkoda,ze Liverpool przegral:(.Puscilem sobie rozpis 2 z 5,Luton,Sheffield W.,Middlesborugh,Doncaster i Yeovil,takze dzis na plus.Wiele osob to powtarzalo i niewiele z tego wynikalo,ale ja wierze,ze wspolpraca moze,a nawet musi zaprocentowac,trzeba przeprowadzac "burze mozgow" przed kazda kolejka i cos sie predzej czy pozniej wykluje.Mam nadzieje,ze to zalazek udanej wspolpracy.
P.S:Luton okazalo sie nie byc najlepszymi kandydatami do przerwania passy Colchester,ale jestem pewien,ze juz wkrotce twierdza Layer Road zostanie zdobyta.

Pozdrawiam \:\)
Posted by: jinx

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 26/12/2006 19:24

Ja co prawda w kwestii meczu Stoke - SWed niewiele pomogłem (typowałem undera), ale pół nocy spędzonej na analizie dało efekt. Szkoda tylko, że mój główny typ wszedł tylko połowicznie (czysta 2 w Betfair i 02 w Sportingbet), ale Earnshaw gola nie strzelił, a Sodje tak walczył, że wyleciał z boiska. Kto wie jakby się skończyło, gdyby zagrał Eastwood.

Poza tym pojawiło się przed tą kolejką naprawdę kilka ciekawych typów z dobrymi kursami i może uda nam się odbudować ten dział do takiej postaci, jaką ja pamiętam sprzed 3 lat, kiedy to tacy typerzy jak m.in. Prem, Citizen itp. sypali dobrymi typami jak z rękawa.
Posted by: Feel-Tsu

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 26/12/2006 21:41

u mnie dzis tez nie najgorzej, ale widze ze najwazniejsze dla mnie to fakt iz dzial 2 angielskiej i w ogole Wysp moze odzyskac dawny splendor. takie slawy jak Prem i Citizen czy Eldorado moze juz nie powroca, ale teraz nasza kolej. teraz to my powinnismy zbudowac swoja wlasna legende. swoje wlasne niesmiertelniki i przede wszystkim powalczymy o to aby nasz dzial byl najlepszy......

tak wiec najlepiej niech ktos zalozy nowy temat o Championship i jedziemy z nim od nastepnej kolejki 30 stycznia, albo moze nie te jeszcze odpuszczamy. tzn gramy ja tutaj, a potem Nowy Rok i Nowy Temat. i wtedy jedziemy z nim rowno to znaczy: wrzucamy tam wszelkie zlote mysli, analizujemy kazdy czynnik tj pogoda, kontuzje, zmiany na stolkach i kadrach zespolach i bierzemy pod uwage wszystko. kazda nawet glupia uwaga musi byc 3 razy przemyslana. zobaczcie ile kasy mozemy zgarnac na tej lidze. zajmijmy sie nia dokladnie a moze uda nam sie powalczyc o jakies niezle profity.

wtedy temat bedzie zyl takze sam dla siebie, i dla nas.....dodajmy mu iskre swiatla:) to co bierzemy sie za to??

dzieki konstruktor ale nie przesadzaj z tym schylaniem sie przede mna:) stoj prosto bo wtedy lepiej zobaczysz co czeka nas w nastepnej kolejce i razem ogramy bukow...

dla Ciebie graty za Sowy!!!

a co do Layer Road to szykuj sie teraz na remis Colchesteru z Wilkami:)

to zaczynamy - jinx zajmij sie organizacja tematu:)

pozdrawiam
Posted by: jinx

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 26/12/2006 22:29

Ja proponuję pisać w tematach Championship oraz League One&Two do 1 stycznia włącznie. Nie ma co teraz mieszać, skoro grają jeszcze dwie kolejki, poza tym potem w lidze jest przerwa (do 13 stycznia chyba), bowiem na 5-8 stycznia zaplanowane są puchary (FA Cup, JP Trophy).

Założyłem wcześniej wspólne tematy dla poszczególnych lig, ponieważ bywało, że w temacie pojawiał się tylko zestaw par. Teraz widzę, że jest szansa by w danej kolejce było przynajmniej 10 postów.

Jako że z początkiem stycznia otwierane jest okno transferowe, może by tak założyć temat TRANSFERY ???
Posted by: konstruktor1

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 27/12/2006 06:51

Witam,
Alez powialo optymizmem \:\) I bardzo dobrze,ale jak wiadomo pare jaskolek wiosny nie czyni,wiec teraz czas zabrac sie naprawde do pracy.Mysle,ze to bardzo dobry pomysl aby pozakladac w Nowym Roku nowe tematy(wlacznie z transferami),ale nie zakladalbym osobnego tematu dla kazdej kolejki.Ten format jaki jest teraz jest bardzo dobry,przynajmniej moim zdaniem.Ja np. pracuje na zmiany,wlacznie z weekendami (choc w zeszlym roku praktycznie cala pule urlopowa wykorzystalem na soboty :),wiec nie zawsze bede mogl cos skrobnac,a sami wiecie jak irytuja tematy bez postow.

Jako,ze Ty Jinx wydajesz sie najbardziej systematyczny z osob tu piszacych zgadzam sie w pelni z Feel Tsu,ze powinienes zostac mianowany Master of Ceremony dla tych tematow :).Mam nadzieje,ze przyjmiesz ten zaszczytny tytul.

Mam nadzieje,ze dolacza do Nas inni,widzialem,ze kilka postow napisal Citizen,bardzo podoba mi sie co pisze w temacie o Premiership Ignorator,czlowiek-biegunka 2 razy napisal,ze Boston wygra i tak sie stalo.Wiec szanse na rozwoj sa naprawde duze.Rzadko sie wypowiadam w polemikach na temat tego jakie forum bywalo super a jak teraz jest beznadziejne.Wspolnie mamy szanse odebrac malkontentom prawo do narzekan.Oby!

Jest rzecz,ktora mnie bardzo irytuje,mianowicie informacje o skladach.Np. wczoraj myslac o Colchester bylem przekonany,ze Iweulomo nie bedzie gral,a on sobie w najlepsze strzela bramke,Hendry tez mial pauzowac,a gral i zarobil nawet kartke.BBC juz dawno przestalem ogladac,bo pisza co chca.Sportinglive tez niewiele lepsze.Z jakich stron Wy korzystacie?Nie wiem czy natkneliscie sie juz na puntersindex.com . Jak wiadomo informacje o kontuzjach sa naprawde kluczowe bo kilka druzyn opiera sie na grze 1 czy 2 zawodnikow,wiec dotarcie jak najszybciej do jak najbardziej wiarygodnych informacji jest kluczowe.
Wiem,ze pewnie niewiele osob zwraca uwage tez na inna sprawe,o ktorej chce napisac.Otoz wiele klubow pilkarskich dzieli swoje stadiony z rugbistami.Ja do konca nie czaje systemu ligowego rugby,tym bardziej,ze sa to 2 oddzielne sporty czyli rugby league i rugby union.W kazdym badz razie w czasie meczu rugby boisko zostaje duzo bardziej zniszczone.I jezeli na drugi dzien graja na nim pilkarze to mozecie byc pewni,ze toporna druzyna grajaca starym,dobrym systemem "kick and rush" ma o wiele wieksze szanse by wygrac niz druzyna grajaca techniczny,kontynentalny futbol.Wiem napewno,ze dzieli swoje boisko Swansea,jak i Wigan.Nie jestem pewien czy Hull,ale jest tych druzyn sporo wiecej.
Zapraszam wszystkich do dyskusji, im wiecej opinii tym lepiej.

Pozdrawiam
Posted by: Feel-Tsu

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 27/12/2006 07:59

no wlasnie co do tej ligi rugby to tez jej nie czaje. po co Anglikom dwie ligi tej dyscypliny. jedna to ta gdzie rzadza Leicester, Wasp, Bath, Sale - ale tu akurat wiem ze stadion Leicester Tigers znajduje sie nieco dalej niz Walkers Stadium hehe blisko takiego superkamrketu Morrison, chociaz rok temu bylo tak ze jest chyba jakis puchar Heinekena lub cos w tym stylu i Tigers zagrali mecz na stadionie pilkarskim. to bylo wtedy wielkie wydarzenie i wiem ze to bylo po raz pierwszy. Wtedy na Walkers przyjechali Francuzi a na stadion przyszlo sporo ludzi. poza tym jednak na Walkers Stadium graja tylko i wylacznie pilkarze . raz nawet byl taki problem w Leicester Mercury (dziennik lesterzanski:) ) omawiany ze stadion Leicester nie nadaje sie na organizacje wielkich imprez oraz koncertow. dla mnie to troche bardzo dziwne bowiem bylem takze na stadionie Pride Park w Derby i jego konstrukcja jest bardzo podobna a sam bylem tam na koncercie Red Hotów. na murawie lezaly jednak jakies metalowe plyty i problem rozwiazany.

wracajac jednak do rugby to wydaje mi sie ze wiekszy problem jest z ta druga liga. tam gdzie jest Leeds, huddersfield oraz Wigan miedzy innymi. nie wiem jak tam ze stadionami Leeds oraz Wigan, ale wydaje mi sie ze maja osobne boiska rugby. gorzej jest jesli chodzi o Huddersfield. jezeli mnie pamiec nie myli to chlopaki niszcza murawe na stadionie ekipy League One. widzialem kiedys na skrotach to pole do ziemniakow po jakim musial biegac Abbott i Fletcher. tak wiec tam warunki sa duzo gorsze.
tak wiec konstruktor wydaje mi sie ze Huddersfield tez ma ten problem, ale to trzeba tez poszukac gdzies jakiegos terminarza.

co do skladow przewidywanych to z tym jest olbrzymi problem. nie ma w zasadzie stronki, ktora prawidlowo przewidywalaby sklady. zreszta pojawia sie jeszcze inny problem. mianowicie taki, ze sporo serwisow zwraca uwage na to, ze: w meczu tym nie zagra John jakis tam i 3 jeszcze innych jest doubtful. ludzie łapia sie na to i rozpowiadaja wkolo ze prawdziwy szpital w zespole i trzeba grac porazke. a tymczasem ten pauzujacy to gosc ktory wchodzi z ławki, a z tych 3 doubtful 2 nie gra juz od poczatku sezonu i druzyna radzi sobie bez nich bardzo dobrze.

co do organizacji to zgadzam sie zeby nie zakladac osobnego tematu na kazda kolejke bo nie o to chodzi - wlasnie powinna byc ciaglosc Championship i League One &Two.

tydzien temu ogladalem na TVN 24 rozdanie nagrod dla najlepszych dziennikarzy Grand Press. jeden z laureatow z lat ubieglych Jacek Żakowski zostal zapytany jaki powinien byc idealny dziennikarz, jak sie zachowywac. wydaje mi sie ze to jak ulał pasuje takze do nas grajacych.
dobry dziennikarz to taki ktory nie pojdzie za informacja tam gdzie wszyscy, gdzie calo stado innych dziennikarzy. bo tam sa wszyscy i nawet jesli bedzie to dobre nikt go nie zauwazy. ale jesli okaze sie ze ta informacja bedzie nieprawdziwa to ucierpia na tym wszyscy, kazdy z dziennikarzy zrobi blad. dziennikarz musi isc wiec gdzie indziej. tam, gdzie nikogo nie ma. bo tam tez mozna znalezc niezle kąski. trzeba isc tam gdzie ktos boi sie isc i sprobowac dowiedziec sie czegos wiecej o tym nieznanym. jesli mu sie uda zdobyc cos stamtad bedzie on to mial jako jedyny i bedzie to procentowac........

z nami jest tak samo!!!!! odwiedzajmy nizsze ligi angielskie bo tu naprawde ludzie rzadko bywaja:) a kąski sa cudne:)

no to niech ktos wrzuci zestaw par nowych i jedziemy z koksem - jinx - Master of Ceremony:)
Posted by: jinx

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 27/12/2006 18:19

Cóżem Wam uczynił, że obarczacie mnie tak wielką odpowiedzialnością ??? Postaram się wypełnić powierzone mi zadanie najlepiej, jak tylko umiem. Jeśli dam radę, to będę się starał wrzucać program kolejki wraz z H2H na boisku gospodarza (ogólne H2H jednak trochę zamazuje obraz).
Jednak na początku stycznia może być z tym problem, gdyż moja żona do połowy stycznia musi oddać swą pracę (od piątku klawiatura idzie w jej władanie).

Co do absencji - BBC zżyna z ESPN Soccernet, innych konkretnych stron nie znam. Jeśli nie ma zaznaczone, że nie zagra na 100% (typu banned bądź long time injury) traktuję to jako "udział niepewny", acz możliwy (też się już kilka razy naciąłem). Myślę jednak, że najlepiej sprawdzać na oficjalnych stronach, ale tylko w przypadku czołowych graczy swych drużyn. Teraz kluby mają szerokie kadry i na ogół grają rotacyjnie, lecz zdarzają się jeszcze teamy grające 22 zawodników przez cały sezon (takich jest mało).
Posted by: nerti

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 27/12/2006 19:10

Jesli chodzi o sklady to ja rowniez polecam oficjalne strony, oraz w serwisie sportowym Sky Sports na 20-15 minut przed meczami mozna poznac kazdy sklad, kto gra a ko siedzi. Wystarczy kliknac na dany team. Moze to troche zapozno no ale ma sie 100% pewnosci.
Posted by: jinx

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 27/12/2006 20:18

26 KOLEJKA
29 grudnia
Birmingham - Luton 16-8-4 58:27
30 grudnia
Barnsley - Sheffield Wed 13-7-7 44:30
Cardiff - Crystal Palace 6-9-9 26:31
Colchester - Wolves 1-0-2 3:3
Coventry - Southend 12-5-5 47:29
Derby - Plymouth 13-3-4 37:24
Hull - Burnley 10-6-8 41:28
Norwich - QPR 29-17-7 91:45
Southampton - Leicester 18-14-2 65:34
Stoke - Leeds 21-7-15 93:61
Sunderland - Preston 37-16-4 114:52
West Brom - Ipswich 11-8-12 53:42
Posted by: Feel-Tsu

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 28/12/2006 09:07

no widze ze temat juz powstał, tak wiec mozna zaczynac. zgadzam sie jinx z Toba ze pojedynki H2H nie maja w tej lidze az tak duzego znaczenia co inne dodatki:) ja biore je jednak pod uwage przy typowaniu spotkan, ale dokladam do tego jeszcze jedna rzecz. mianowicie ta kolejka jest kolejka rewanzowa. tak wiec patrze jakie byly wyniki pierwszych spotkan, bo czasem w tych pierwszych meczach np. ktos byl gwiazda pierwszego formatu, inny zespol zrobil zryw np. z 0-2 na remis, albo po porstu przegral u siebie choc byl lepszy i teraz pała żądzą wielkiego rewanżu. to wszystko dla mnie rowniez sklada sie na pelny obraz tej kolejki, oczywiscie nie-pelny bo zaraz cos jeszcze sie dolozy, ale na razie robimy podklad:)

Southend - Coventry 2-3
Wolves - Colchester 1-0
SWED - Barnsley 2-1
QPR - Norwich 3-3
Preston - Sunderland 4-1
Luton - Brum 3-2
Leicester - Southampton 3-2
Leeds - Stoke 0-4
Ipswich - WBA 1-5
CP - Cardiff 1-2
Burnley - Hull 2-0
Plymouth - Derby 3-1

i tak na pierwszy rzut oka zwracaja uwage wysokie wyjazdowe zwyciestwa Stoke oraz WBA nad swoimmi rywalami, widac bylo totalna dominacje tych ekip. ciekawie natomiast z tego co pamietam bylo w Southend gdzie gospodarze przegrali z Coventry 2-3, a 2 gole dla gospodarzy zdobyl ich najlepszy snajper Freddy Eastwood. moze jutro znow blysnie skutecznoscia, bo ma patent na bramkarza Coventry. z pewnoscia jutro kazdy bedzie chcial dostawiac do swojego kuponu Świetych, bo ostatnio 2 remisy pod rzad. nie trudno sie z tym nie zgodzic, ale Saints ostatnio nie graja tak dobrej pilki, a na Walkers Stadium dostali 2-3. co ciekawe bramki dla Southampton zdobyli wowczas Idiakez i Viafara - obaj teraz raczej zagrzeja sie na lawce. z kolei dla Leicester strzelali dwukrotnie Hume i raz Stearman, ktory powraca po kontuzji do gry. gwiazdami pierwszego szeregu byli jednak wowczas napastnicy WBA Philips i Kamara ktory podzieli sie na spółę 5 bramkami. ciekawe ze Plymouth nawet w 10-tke byl w stanie dolozyc Derby jeszcze 2 gole.

oczywiscie sama historia nie mozna życ, ale z pewnoscia pilkarze wybiegajac na boisko beda pamietac o ostatniej kolejce, otym co im sie wtedy nie udalo, a co udalo, a takze beda mieli w glowach ostatni pojedynek z tym rywalem. moze jakies rachunki do wyrownania itp.

natomiast jesli chodzi o H2H ktore podal jinx warto zastanowic sie nad jedna rzecza. na chwile obecna w glowie siedzi mi tzw. uzupelnienie zera w meczu Colchester - Wilki czyli remis. takie wyniku na Layer Road jeszcze w historii nie bylo, a konstruktor pewnie zyczy sobie podobnie jak ja zatrzymania serii Iwelumo i spolki. tak wiec taki wynik bylby idealnym rozwiazaniem. poczekamy na jakies informacje i kontuzje.

dobra ide poglebiac wiedze o kontuzjach:)
zaraz wrzuce wlasne przemyslenia co do nieobecnosci wystawionych w sieci......
Posted by: konstruktor1

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 28/12/2006 11:13

Witam,
Zaczyna sie okres transferowej goraczki,pewnie wielu zawodnikow wychodzac w sobote na boisko bedzie myslalo, o tym gdzie beda grali za tydzien,miesiac.
Moja pierwsza mysl co do sobotnich meczow byla taka,zeby sprobowac podazyc tropem jinxa i przyjrzec sie druzynie Norwich.Z relacji wynika,ze zagrali przeciwko Southendowi beznadziejnie.Mimo,ze goscie sa najslabsza druzyna w lidze na wyjazdach;mimio,ze grali bez swojego najlepszego napastnika;mimo,ze przez dlugi okres czasu musieli grac w oslabieniu wciaz byli lepszym zespolem od Kanarkow.Nastroje wsrod kibicow Norwich sa bardzo kiepskie,tym bardziej,ze coraz glosniejsze sa pogloski o tym,ze Portsmouth zainteresowane jest kupnem Roberta Earnshawa.Jak wielka bylaby to strata nie trzeba nikogo przekonywac,zwlaszcza gdy wezmie sie pod uwage,ze walijski napastnik strzelil dokladnie 50% bramek jakie ta druzyna zdobyla w tym sezonie w Championship (16 z 32).Cena za niego mialaby wynosic 4 mln funtow i malo prawdopodobne jest by zarzad Norwich byl w stanie odrzucic tak wysoka oferte.
Ich rywalem w sobote bedzie QPR,ktorzy nie sa w jakiejs spektakularnej formie,ale pokazali w meczu z liderem z Birmingham,ze potrafia walczyc z najlepszymi w tej lidze.Poza tym niepozorna ta druzyna zdolala juz wygrac w tym sezonie 3 mecze na boiskach rywali,i to niebylejakich(Southampton,Cardiff,gdy ci byli jeszcze liderem) Przegladalem H2H i najczesciej mecze tych druzyn to zaciete spotkania konczace sie wysokimi remisami albo wynikami typu 3-2,4-2.Mi sie wydaje,ze tym razem moze byc odwrotnie i wygra QPR po beznadziejnym meczu dzieki przypadkowej bramce.Oczywiscie to tylko pierwsza impresja i czekam na Wasze opinie.

Pozdrawiam
Posted by: Feel-Tsu

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 28/12/2006 11:47

podobnie jak moj przedmowca znow bawiac sie w poszukiwanie dobrych kursow pojde jego tropem. zgadzam sie z toba, iz wlasnie QPR jest jednym z tych 2 ekip ktore mozna sprobowac po duzym kursie na wyjazdowe zwyciestwo. Norwich jest jak najbardziej w ich zasiegu. tez z ciekawoscia czytam te wszystkie informacje w kwestii Earnshawa. dzisiejsza prasa podala, iz zarzad Kanarkow żada za filigranowego Walijczyka 5 milionow funtow. to jest wiec znak ze jednak sa gotowi go sprzedac i tak pewnie zrobia. moim jednak zdaniem Robbie pojdzie za jakies 4 miliony i wydaje mi sie kupi go Harry Redknapp do Pompey. ciekaw wiec takze jestem kto zastapi napastnika ktory zdobywa tyle bramek dla swojego zespolu. byc moze Kanarki pogodzily sie juz ze swoim losem ze w tym sezonie znow nie powalcza nawet o playoffy. to dla nich na pewno smutne ale nie ma sie co dziwic skoro klub gdzies po drodze zgubil calkowicie swoja polityke transferowa. za Nigela Worthingtona jeszcze to jakies wygladalo, ale pechowo spadli z premierleague. potem to sie wszystko sypnelo. mieli jednak wciaz na bramce Greena, potem doszedl Earnshaw a takze jak dla mnie jeden z najlepszych transferow nOrwich Lee Croft. potem zwolnili jednak Nigela a Green odszedl po tylu latach z klubu. jak dla mnie kluczem do trumny i kwintensencja tego, ze niedobrze dzieje sie w klubie bylo zatrudnienie Diona Dublina. przepraszam bardzo ale jesli taki zawodnik laduje w klubie ktory chce walczyc o wyzsze cele to nie wystawia to odbrego swiadectwa zarzadowi. dla mnie Dublin to majacy juz lata swietnosci za soba, stary wolny i slamazarny napastnik. zreszta ciezko go nazwac ze jest napastnikiem bo pamietam jak w Leicester 2 sezony temu Craig Levein wystawial go na kazdej pozycji oprocz bramkarza \:\)
teraz znow szykuje sie kolejny flop w klubie, odejdzie Earnshaw. kibice juz zaczynaja miec tego dosc i licze na to, ze jesli przegraja teraz z QPR to bedziemy swiadkiem malego powstania kibicow przeciwko zarzadowi. zreszta tak juz powinno byc dawno. teraz grajac przeciwko 10-tce Southendu nie dali rady i zremisowali bezbramkowo. teraz bedzie ich rywalem 11 pilkarzy z Loftus Road, ktorzy graja rowno i solidnie.

drugim klubem gdzie obecnie rzadzi niemoc i frustracja jest Coventry. oj nie ma latwego zycia na Ricoh Arena menadzer Micky Adams. po ostatnim meczu z Ipswich zostal wygwizdany, a kibice juz spiewaja ze Micky nie jest godzien nosic koszulki Coventry. pilkarze Coventry zreszta tez niczego wielkiego nie pokazali na boisku i zasluzenie przegrali z The Tractor Boys. ich sobotni rywale to Southend , ktorzy w meczu z Norwich pokazali charakter i wole walki - druzyny ktora chca grac o punkty dajace im utrzymanie. tak wiec charakter i ambicja bedzie jednak po stronie gosci.

jeden fakt moze polaczyc te 2 mecze - mianowicie Freddy Eastwood. jak juz wspomnialem spotkanie z Coventry moze mu wyjatkowo pasowac. Rywalowi juz strzelil w tym sezonie dwa gole, chlopak chce sie wyrwac z Southend bo kazdy uwaza ze jest wart sporych pieniedzy. ja tez podzielam ten poglad ale moim zdaniem Eastwood w styczniu faktycznie odejdzie z Southend ale nie do dobrego klubu z Premierleague o ktorej marzy lub kogos z czolowki tylko wlasnie raczej do jakiegos tzw. "massive club" czyli typu Norwich. Z Kanarkow odejdzie Earnshaw to ktos go bedzie musial zastapic a Freddy nada sie do tego odpowiednio.
zreszta zastanawiam sie czemu Eastwood nie zagral w meczu z Norwich choc przed meczem o zadnej kontuzji ani absencji za kartki nie bylo ani slowa.

tak wiec jak dla mnie to sa te 2 jak to sie mowi underdogi:)

Norwich - QPR 2 3.80
Coventry - Southend 2 4.25
/kursy z STS/

to jak widzimy reszte spotkan?
Posted by: konstruktor1

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 28/12/2006 12:33

Hm,zaczynam sie troche obawiac :).Obawiac tego,ze nasze przewidywania sa zbyt zbiezne,bo ja tez w pierwszej chwili myslalem o meczu Coventry - Southend jako o kolejnym mozliwym "upsecie".Jednak po przemysleniu tego po raz kolejny nie jestem tego tak pewien,z kilku powodow.
1 W jednej z relacji z meczu Norwich - Southend przeczytalem,ze to Norwich "made Southend look good".Southend nieprzypadkowo znajduje sie w tabeli tam gdzie sie znajduje.Ich dobre wystepy i wyniki sa raczej rezulatem tego ze zostali zlekcewazeni przez bardziej renomowanych przeciwnikow(MU,Southampton,Tottenham)niz ich wielkich ale niespelnionych mozliwosci.Chyba lepiej poczekac az sie rzeczywiscie przelamia niz grac na nich.Czesto tak bywa,ze druzyna gra nienajgorzej i jest bliska tego pierwszego zwyciestwa ale albo remisuje bo bramkarz rywali ma swietny dzien albo przegrywa po jakiejs kuriozalnej bramce.
2.Coventry jest bardzo niestabilna druzyna.Nie przegrywaja przez 5 meczow by potem pojechac do WBA(daleko nie mieli)i dostac bezdyskusyjne baty,traca bramke po 30 sekundach.
3.Co do meczu Sky Blues z Ipswich to dwie uwagi:Ipswich jest dla Coventry bardzo pechowym teamem, po drugie nie gral kapitan Coventry Robert Page,ktorego zona akurat rodzila dziecko.Dla mnie zawsze brak kapitana jest bardzo istotnym oslabieniem druzyny,zwlaszcza w Anglii.

Co do innych spotkan to nie spodziewam sie fajerwerkow ze strony Leeds,Luton czy Ipswich.Wyniki pierwszych meczow Stoke-Leeds i WBA - Ipswich jasno wskazuja faworytow.Jezeli druzyny swietnie grajace u siebie pokonaly bezproblemowo przeciwnika na jego terenie, pewnie powtorza ten wyczyn w domu.Birmingham zas jest o klase lepszy niz pozostale druzyny w tej lidze ,a o jego ambicjach moze swiadczyc fakt,ze zlozyli propozycje kupna Nugenta z Preston za 5 mln funtow.O takich pieniadzach 90% menedzerow w Championship i kilku w Premiership moze tylko pomarzyc.
Posted by: jinx

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 28/12/2006 14:27

Ja konsekwentnie gram na wyjazdowe win Southend jak i 02 (Feel-Tsu grał konsekwentnie na Leicester i trafił :)). Co prawda nie zagra ostoja defensywy Efe Sodje, ale gdy w meczu z Norwich wyleciał z boiska, pojawił się na nim Adam Barrett i jakoś dali radę powstrzymać szalejącego ostatnio Earnshawa. No i jest Eastwood wspomniany wyżej - mam nadzieję, że się w końcu przebudzi.
A Coventry ??? Wspominałem już wcześniej, że po odejściu McSheffrey'a (lider asyst i bramek w Birmingham !!!) ta drużyna nie ma siły ognia. Adebola i Stern już chyba zapomnieli jak się strzela bramki i jeśli dodać atmosferę w klubie o której piszecie, może coś z tego typu wyjść.

Co do meczu Norwich - QPR. Norwich bez zwycięstwa w grudniu, QPR zaś ma 3 kolejne porażki na wyjeździe. Ja jednak zwróciłem uwagę na inną rzecz - bilans trzeciego meczu granego w ciągu jednego tygodnia odpowiednio home/away i wygląda on następująco:
Norwich 5-1-0
QPR 0-0-4

Takich ciekawostek mam więcej (zarówno Championship jak i One&Two), ale o tym później jak będzie czas.
Posted by: jinx

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 28/12/2006 22:04

Kilka moich - wybranych głównie pod kątem statystyski -spostrzeżeń. Jak już wyżej wspomniałem, przeanalizowałem tę kolejkę biorąc pod uwagę (po raz pierwszy) bilans drużyn, jak sobie radzą w trzecim meczu granym w ciągu jednego tygodnia (a mamy właśnie taką sytuację). Nie jest to czynnik decydujący, ale myślę że ciekawy. Jeśli takowy bilans nie będzie opisany, znaczy iż jest na ogół wyrównany (typu 2-2-2) i uznałem go za nieistotny. Podany bilans dotyczy odpowiednio home/away.

Birmingham - Luton
Gospodarze mają komplet zwycięstw w grudniu (5), Luton od 8 wyjazdowych meczy bez zwycięstwa (z czego 7 ostatnich to porażki). Sześciokrotnie w tym sezonie grali wspomniany 3 mecz w ciągu tygodnia na wyjeździe, ich bilans to 1-0-5. Jedyne zwycięstwo odnieśli w League Cup z Brentford.

Cardiff - Crystal Palace
Jeszcze z końcem listopada Walijczycy byli liderem tabeli. Teraz są od 8 meczy bez zwycięstwa (0-5-3) i 4 meczy bez domowego zwycięstwa. Orły zaś mają serię 8 meczy bez wyjazdowego zwycięstwa (0-5-3). Pocieszeniem dla Cardiff może być fakt, że w 3m w tygodniu mają bilans 3-1-0.

Colchester - Wolverhampton
Przełamanie serii obu ekip może dać Feel-Tsu upragniony remis. 10 win home absolutnego beniaminka oraz 3 wyjazdowe zwycięstwa Wilków (po wcześniejszych 5 meczach away bez strzelonego gola - ot przewrotność tej ligi), to zapowiedź tego, że czyjaś seria zostanie przerwana.

Derby - Plymouth
Barany po serii 9 zwycięstw, zanotowały remis i porażkę. A w tym sezonie nie mieli 3 meczy bez zwycięstwa z rzędu, tym bardziej że goście są od 5 wyjazdowych meczy bez zwycięstwa (0-3-2). W ich przypadku tabela nie kłamie - typowy średniak, nie wygrał z żadną czołową drużyną ligi.

Hull - Burnley
Burnley 11 listopada był na 3 miejscu, w grudniu są bez zwycięstwa, ostatnie wyjazdowe mecze to 0-1-4, ale 3m w tyg. to 1-4-0, a gospodarzy 1-1-4.

Stoke - Leeds
Gospodarze nie wygrali jeszcze 3m w tyg. (0-3-2), ale przyjeżdżają Pawie, są bez zwycięstwa od 6m (0-2-4), ich 3 ostatnie wyjazdy to porażki, w dodatku 3m w tyg. to 1-0-4.

Sunderland - Preston
Tu czyjaś passa też może zostać przerwana, bowiem gospodarze mają 4 domowe zwycięstwa, goście 3 wyjazdowe porażki. Chyba, że kontynuacja obu.

To tyle cyferek z mojej strony. Jutro jeszcze możliwe absencje i oczekiwanie na sobotnie mecze.
Posted by: konstruktor1

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 28/12/2006 23:48

Tez sie zastanawiam nad Sunderlandem.Przyczyn jest kilka.Feel Tsu pisal o checi odegrania sie poszczegolnych druzyn.I tak moze byc w przypadku Sunderlandu,porazka 4:1 z polowy pazdziernika jest bardzo bolesna.W tym przypadku te 2,5 miesiaca robi wielka roznice.Pamietac trzeba,ze w ostatni dzien okna transferowego w sierpniu Roy Keane sciagnal az 6 zawodnikow.Po 4 miesiacach druzyna zaczyna wygladac na jeden swietnie rozumiejacy sie organizm.Wszyscy istotni zawodnicy sa wreszcie zdrowi,w sobote na meczu bylo 40 tysiecy ludzi,rodzi sie swietna atmosfera wokol druzyny.Poza tym znajac charakter menedzera na tym zwyciestwie bedzie mu zalezec bardzo po pazdziernikowym upokorzeniu.W druzynie Preston nie zagra zawieszony Danny Dichio,a absencja ta jest o tyle istotna,ze mial on akurat szczescie do strzelania bramek Sunderlandowi(gral kiedys dla nich),miedzy innymi otworzyl konto strzeleckie w pierwszym meczu tych druzyn w tym sezonie.
Posted by: Feel-Tsu

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 29/12/2006 08:11

a w mojej glowie po przeanalizowaniu sobotnich spotkan narodzila sie nowa wena. probowalem i w te strone i w tamta i siamta i wychodza mi remisy:) cos na stronach ciezko jeszcze o jakies urazy i kontuzje i daltego moje przewidywania ograniczaja sie do przeczucia, ostatnich wynikow i "hausta szczęscia"

wciaz chodza mi po glowie wyjazdowe zwyciestwa QPR oraz Southendu, ale wczoraj doszly jeszcze dwa Awy Winy. jedno z nich to przelamanie serii Burnley i wreszcie zwyciestwo w Hullu na KC Stadium, a drugie to tez prawdziwy zonk dnia. chyba jestem chory na Leicester ale ja wciaz uwazam ze Lisy beda mialy w tym roku Playoffy. Podopieczni Kelly'ego chyba musza grac i wygrywac bo cos ucichlo o Milanie Mandariciu ktory ma przejmowac ich klub. Mandaric caly czas przeglada ksiegi wieczyste klubu i moze cos tam znalazl na nich i przejecie uzaleznia od dobrej gry zespolu. wczoraj trial w permanent zamienil narkoman Cadamarteri i juz jest zawodnikiem Leicester. ciekawe co zrobia w styczniu, na mercato ale na razie mamy grudzien a ja przeczucie ze Leicester ogra Rasiakow.

co do remisow to smierdzi takim brakiem rozstrzygniecia w meczach:
Barnsley - SWED
Colchester - Wilki
Derby - Plymouth
Stoke - Leeds
Sunderland - Preston

co do zwyciestw gospodarzy to na dobrej drodze do 3 punktow powinny byc zespoly Cardiff oraz WBA.
aha a dzisiejszy mecz Birmingham z Luton to moze byc różny. obawiam sie konstruktor ze bedziemy dzis swiadkiem przesuniecia o 3 dni naszego typu na Luton. to dopiero bylby......wynik:)

no to teraz czas na przystapienie do kolejnego etapu u mnie. Wybor spotkan.
Wybieranie to odrzucanie tak wiec trzeba pomyslec co odrzucic!!
Posted by: konstruktor1

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 29/12/2006 09:56

Ja dzisiejszy mecz nieladnie mowiac zlewam...Kurs na Birmingham zbyt niski zeby sie nim babrac.Wciaz mysle,ze Birmingham to jednak wygra.To jest moment gdy reszta stawki sie kotluje i odbiera sobie nawzajem punkty,i jezeli podopieczni Steva Bruce`a zdobeda w 2 nastepnych meczach 6 punktow to odjada reszcie na ponad 10 i beda mogli spokojnie kontrolowac sytuacje.Wiadomo,ze od nowego sezonu w Premiership wchodzi nowa umowa ze Sky i Setanta,wiec awans jest warty jakies 30 milionow funtow lekko liczac.Poza tym sytuacja w Luton jest dziwna.Zanosi sie na duze przetasowania w skladzie w styczniu.Kilku zawodnikow niespecjalnie jest zainteresowanych losem klubu bo i tak wiedza ,ze w styczniu ich tam nie bedzie.Poza tym tacy zawodnicy jak Bendtner,Larsson ,Mc Sheffrey czy Upson(on najprawdopodobniej odejdzie w styczniu) sa zbyt dobrzy na ta lige.
Podobnie poki co nie gram Cardiff.Przed ich meczem z Hull przeczytalem na ktoryms forum dobra rade aby poczekac do polowy stycznia(po pucharze Anglii) gdy dojda jakies wzmocnienia,a zawodnicy,ktorzy obecnie sa w kadrze wyzdrowieja i pokasuja sie kartki.Wtedy mozna na nich bedzie grac smialo,tym bardziej,ze pewnie kursy beda dobre.Poki co Cardiff pas.
Jak dla mnie to jutro powinno jednak byc pare jedynek.Na pewno WBA jest dobrym kandydatem,obstaje tez przy Sunderland i Stoke.Southampton zazwyczaj jak im sie powinie noga wracaja mocniejsi,tym bardziej trudno sie spodziewac by Leicester zrobil na nich dubla.Watpie,zeby Hume znow mial dzien na strzaly z 30 metrow ;).
Southend tak jak mowilem musi sie przelamac zanim pomysle o graniu na nich,sparzylem sie juz na Macclesfield na poczatku sezonu.Grali dobrze a przegrywali albo remisowali w dziwnych okolicznosciach,wiec tu uzbrajam sie w cierpliwosc.
Ale jeszcze mnostwo czasu na analize wiec wiele moze sie zmienic,a teraz musze jechac na zakupy :(.
PS: Maly off topic.Widzialem pierwsze kursy na Puchar Anglii,dzis zaryzykuje,ze szanse ma Swansea na wyjezdzie w Sheffield.Kurs ok 8.To bedzie poezja \:\)

Pozdrawiam \:\)
Posted by: Biszop

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 29/12/2006 18:30

W swietle powyzszego podoba mi sie over w dzisiejszym meczu.
Kurs 1.89 to nie jest szczyt marzen ale jest to najwyzszy jaki dla siebie znalazlem i wydaje sie calkiem realny.

Liczby mowia wyraznie ze obrona Luton jest lekko dziurawa 43 stracone bramki to drugi wynik od konca w lidze.
Martwi mnie zbyt duzo ostatnich overow gospodarzy bo seria zaiste imponujaca biorac pod uwage ze sa to wyspy:]

No nic to, slowo sie rzeklo wiec gramy:

Birmingham City - Luton Town over 2,5 kurs 1,89
Stawka 3/10.

Powodzenia:)
Posted by: maleo

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 29/12/2006 20:27


Cardiff - Crystal Palace
Do składu Cardiff powracają: Mcphail,Gilbert i Loovens.
W Crystal Palace podstawowy bramkarz nie może zagrać spowodu kontuzji, drugi bramkarz także jest kontuzjowany, czyli wystapi w jutrzejszym meczu bramkarz z drużyny modzieżowej. Licże że juto Crdiff przełamię swoją słabą passę i wygrają mecz.
Posted by: Feel-Tsu

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 30/12/2006 08:16

co do Crystal Palace to dzis na bramce stanie Scott Flinders. moze i to jest mlodziezowiec, ale nie ma na swoim koncie braku doswiadczenia. Scott jest bramkarzem reprezentacji Anglii U-20. na swoim koncie ma 5 wystepow w zespole Orłów. Menago CP Taylor wpuscil Flindersa juz w ostatnim spotkaniu przeciwko Southampton po tym jak kontuzji nabawil sie Speroni.

"He came in at the last minute after Julian Speroni was injured and he had a great game."

tak wiec to nie jest jakis chlop do bicia, cos tam sie zna na swoim fachu i uwazam ze jak dla mnie to jest wzmocnienie zespolu CP ze wreszcie nie musza stawiac miedzy slupkami Gabora Kiralyego. ja tam wciaz Cardiff odpuszczam. czekam na to, co wydarzy sie w styczniu
Posted by: konstruktor1

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 30/12/2006 11:35

Stoke-Leeds 1 ok. 1.7

Juz wczesniej bazujac na wyniku pierwszego meczu tych druzyn i dotychczasowych dokonan w tym sezonie chcialem postawic na Stoke.Informacje o skladach tylko potwierdzily,ze to dobry wybor.W Stoke moze zagrac Lee Hendrie,do druzyny wraca takze Salif Diao.Natomiast w Leeds nie moga zagrac 2 czolowi obroncy Killgalon i Ehiogu.


Sunderland - Preston 1 ok.2.2

Tu takze nie potrafie znalezc powodow by zrezygnowac z tego typu.O przyczynach juz pisalem,kolejna by postawic na druzyne ze Stadionu Swiatla sa informacje o wypozyczeniu 2 mlodych,bardzo dobrych zawodnikow MU Evansa i Bardsleya.Przychodza w styczniu, co tylko wzmocni walke o miejsce w druzynie,a dla grajacych dzisiaj zawodnikow bedzie dodatkowa motywacja.Jedyny mecz jaki Sunderland przegral w ciagu ostatnich 2 miesiecy to wyjazd w Crystal P. gdzie w londynskiej mgle w piatkowy wieczor stracili swa droge,ale ja mysle,ze to byl jednorazowy wyskok a teraz sa na nalepszej by znalezc sie conajmniej w play- off.

Chociaz mecz,Barnsley z Sheff.W to derby,wiec wszystko zdarzyc sie moze,chyba jednak Sowy beda w stanie pokonac swych przeciwnikow,WBA wydaje mi sie zbyt oczywisty i jest jednym z masowych typow,wiec go sobie odpuszczam(zwlaszcza po wczorajszym meczu Birmingham).

A teraz nie pozostaje nic innego niz poslac kuponiki i czekac na 16.00.Powodzenia dla wszystkich z dzisiejszymi typami.
Posted by: jinx

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 31/12/2006 09:20

27 kolejka, 1 stycznia
(1:0)Burnley - Stoke 25-10-15 78:60
(1:0)Crystal Palace - Norwich 31-8-11 93:46
(2:2)Ipswich - Birmingham 21-1-9 62:34
(0:1)Leeds - Coventry 27-9-2 79:25
(1:1)Leicester - Sunderland 22-7-11 73:46
(1:4)Luton - Cardiff 15-9-3 72:29
(0:1)Plymouth - Southampton 15-7-6 52:25
(1:1)Preston - Derby 33-9-7 106:41
(1:2)QPR - Colchester 13-4-2 47:18
(1:2)Sheffield Wed - Hull 13-6-2 53:22
(1:1)Southend - West Brom 2-0-2 6:8
(0:1)Wolves - Barnsley 20-8-7 77:34

W nawiasie wynik pierwszego meczu rozegranego w ramach 8 kolejki 15-16 września
Posted by: konstruktor1

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 31/12/2006 15:50

Witam ponownie,jak to mowia Nowy Rok nowe nadzieje :).

W jutrzejszej kolejce zastanawiam sie nad postawieniem na Luton oraz Birmingham.Powod jest proste,grali o jeden dzien wczesniej niz ich rywale i moze to miec kapitalne znaczenie przy tak napietym harmonogramie spotkan jak to ma miejsce w swiatecznym okresie.Luton napewno podbudowany rezultaem z wyjazdowego meczu z liderem u siebie radzi sobie nienajgorzej,Cardiff wciaz w powaznych tarapatach,wypadlo nawet z miejsc gwarantujacych miejsce w play-offach.Kurs ok.2.4 na gospodarzy kuszacy.Birmingham mialo slabszy dzien w piatek ale pewnie podopiecznie Bruce`a beda chcieli zatrzec niemile wrazenie jakie pozostawil po sobie szczesliwy remis,a jako,ze Ipswich do poteg nie nalezy szansa jest wysmienita.Kurs ok. 2.2.
Co do pozostalych meczow to ciekawy bedzie powrot menedzera Derby Daviesa do miejsca gdzie odnosil pierwsze sukcesy.Juz w pierwszym meczu kibice Preston nie szczedzili mu cierpkich komentarzy w zwiazku z jego decyzja o opuszczeniu North End,spodziewac sie zatem mozna,ze atmosfera na trybunach bedzie elektryzujaca.Jak dla mnie ten bezposredni pojedynek o miejsce premiowane awansem moze zakonczyc sie podobnie jak pierwsze starcie tych druzyn remisem.No i wreszcie bedace na bardzo wysokiej fali Sheff.W. zapewne dopisze nie grajacy zbyt dobrze na wyjazdach Hull do listy swoich ofiar.

Pozdrawiam i WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU dla fanow angielskiej pilki.
Posted by: jinx

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 31/12/2006 18:00

Przyznam szczerze, że jakoś nie mam pomysłu na tę kolejkę. Żadna z drużyn nie jest uwikłana w jakąś większą serię, a jako że będzie to czwarty mecz w ciągu 10 dni możemy się spodziewać niespodzianek, co pokazała nam już wczorajsza kolejka. Należy pamiętać też o tym, że zaczyna się okienko transferowe i dla wielu graczy będzie to "być albo nie być". W takiej sytuacji o dodatkowe pokłady ambicji i wzrostu umiejętności nie jest trudno.
Może jutro na delikatnym rauszu \:\) coś mi wpadnie do głowy.
Posted by: Lord Devastator

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 01/01/2007 13:39

Czy ktos wie w jakich stosunkach sa kluby z Derby i Prestonu? Z tego co widze po wynikach bardzo polubownych, i czy naprawde Billy Davis sam odszedl z Prestonu czy go do tego skloniono - przegrane dwukrotnie playoffy wywolaly frustracje u niejednego sympatyka druzyny. Kusi zagrac czysty remis oczywiscie tez Sheffield Wednsday (ktore przed sezonem typowalem do awansu, potencjal, tradycje, liczbe fanow to oni napewno maja) z Hull ktore chyba za wysoko awansowalo dwa lata temu i nie ma potencjalu i srodkow z powodzeniem walczyc o awans a stagnacja przeradza sie w coraz wyrazniejsze staczanie w dol - zatem Preston-Derby X i Sheffield Wednsday 1?
Posted by: micha$

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 08/01/2007 00:39

Usunęło mi analizę, więc po krótce:
12.01.2007:

Birmingham v Leeds

Nie sądzę, żeby gospodarze mieli większe problemy z pokonaniem słabiutkiego Leeds. Birmingham, lider drugiej ligi, pewnie dąży do awansu do Premiership. U siebie bardzo skuteczni 8-4-1, do niedawna spokojnie wygrywali kolejne spotkania, ostatnie potknięcie z Ipswich (, którzy wymęczyli zwycięstwo w 90 minucie) i remis w pucharze z Newcastle.
Leeds na wyjazdach bardzo słabo sobie poczyna (2-1-10). Grają, bardzo różnie, ale nie sądzę, żeby mogli stanąć na przeszkodzie Birmingham.

Kontuzje:
Birmingham City:
D. Dunn M Hamstring day-to-day
M. Forssell S Knee Mid Feb
Leeds:
G. Stack G Ankle day-to-day
G. Kelly D Back Out indefinitely

Trochę historii:
Jan 08, 2005 FA Cup Birmingham Leeds 3 - 0
Mar 27, 2004 Premiership Birmingham Leeds 4 - 1
Aug 31, 2002 Premiership Birmingham Leeds 2 - 1

Ostatecznie: Birmingham @ 1,45 bwin, bah


Cardiff v Southend

Piłkarze Cardiff'u dokonali ciekawe wręcz sztuki. Na ostatnie 10 meczy aż 8 zremisowali, w tym wszystkie ostatnie 5. 12 stycznia podejmować będą u siebie ostatnią drużynę Championship - Southend. Drużyna ta jeszcze nie wygrała ani jednego meczu poza własnym boiskiem. Liczę, że nie pobiją rekordu 6 remisów pod rząd i wygrają ze słabym outsiderem.
Za gospodarzami przemawia również fakt braku kontuzji (info).
U gości:
E. Sodje D Suspension day-to-day
J. Smith M Ankle day-to-day
B. Paynter S Hamstring day-to-day
C. Wilson D Calf day-to-day
czyli do końca nie wiadomo czy zagrają. Mecz dopiero za 4 dni.

Ostatecznie: Cardiff @ 1,5 bwin, bah


Czekam na opinie znawców...
Posted by: nerti

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 09/01/2007 12:31

Witam
Kilka slow o 2 meczach : Derby-Sheffield Wednesday, obydwa teamy naleza i nalezaly do teamow dobrze grajacych wyjazdy, a co za tym idzie slabiej prezentujacych sie na wlasnym boisku. Mozliwe ze tym razem ta zaleznosc sprawdzi sie na korzysc Sow. Bez 2 wyjatkow wszystkie ostatnie wygrane domowe mecze Derby to slabiutkie undery po 1-0. Zaznaczyc mozna ze nie byly to zespoly dobrze grajace wyjazdy w tej lidze, a kiedy juz sie pojawil zespol prezentujacy dobry poziom gry na wyjazdach, skonczylo sie to porazka Baranow. Ciekawe jest to ze bukmacherzy przy takim obrocie sprawy wystawili kursy jeszcze bardziej faworyzujace Derby niz w meczu z Wilkami, biorac pod uwage ostatnie 5 wyjazdow Sheffield gdzie 4 wygrali a jeden przegrali, jest to co najmniej dziwne, tym bardziej ze Sowy w tej lidze jak i nizszych byly znane z dobrze granych wyjazdow, choc nie zawsze. Jak dla mnie Sheffield jest Underdogiem ktorego warto zagrac. Sheffield Wednesday 2 DNB @ 3.0 SB. Nastepne spotkanie to Colchester-Leicester, jak wiadomo twierdza jeszcze nie padla i mam nadzieje ze jeszcze nie padnie, chociaz Leicester to dla mnie dziwny zespol ktory bardzo trudno rozgryzc, takie Chester Championship, nigdy nie wiadomo jak to sie skonczy kiedy graja. Jak widac po kursach rowniez bumacherzy maja obawy co do niekonczacej sie domowej serii Colchester, wystawiajac kurs 1.8 HW nie spodziewaja sie latwego zwyciestwa a raczej trudnej potyczki dla Colchester bardziej konczacej sie remisem niz domowa wygrana. Ja rowniez troche sie obawiam o Colchester (chodzi mi tu o moj wczesniejszy post dotyczacy tego zespolu, ktory w koncu wygra w Colchester, Leicester jako Underdog 2 DNB @ 3.0 SB ) , niemniej jednak sadze ze mecz skonczy sie wysokim overem na korzysc gospodarzy, poniewaz Leicester to zespol z nizzszej polki Chamionship, blado wypadajacy w konfrontacji z bardzo mocnymi u siebie gospodarzami. Colchester 1 @ 1.8 SB.
Posted by: jinx

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 09/01/2007 22:46

28 kolejka, 13 stycznia

(0:1) Barnsley vs Preston
(2:3) Birmingham vs Leeds
(3:0) Cardiff vs Southend
(0:0) Colchester vs Leicester
(0:1) Coventry vs C Palace
(2:1) Derby vs Sheff Wed
(0:2) Hull City vs QPR
(1:3) Norwich vs Plymouth
(3:2) Southampton vs Burnley
(0:2) Stoke vs Wolves
(1:3) Sunderland vs Ipswich
(2:2) WBA vs Luton (12.01)

W nawiasie wynik pierwszego meczu rozegranego w ramach 9 kolejki 22-24 września
Posted by: jinx

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 09/01/2007 23:04

Originally Posted By: micha$
Cardiff v Southend
U gości:
E. Sodje D Suspension day-to-day


Z tego co wiem to Sodje "wisiał" 3 mecze, a więc już powinien grać. Wzmocni więc defensywę gości, która pod jego nieobecność i tak spisywała się dobrze.

Co prawda Southend w meczu z WBA dał mi to czego od nich oczekiwałem (win), ale mnie jednak kusi ich away win. Póki co w drużynie Walijczyków wielkich zmian nie ma, z formą też ostatnio nie najlepiej, więc kto wie...
Posted by: Ryan20

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 10/01/2007 18:47

Wba, Southampton, Derby i Sunderland wyglądaja solidnie na 1 rzut oka ponadto zauważyłem na bah wysoki kursik na Stoke w meczu z Wilkami, 2.10. Wilki ostatnio zaskakują formą 3-1-1, a jak to bywa w tej lidze kto wejdzie na szczyt swych możliwości, po kilku meczach leci z hukiem w dół. nie znamy informacji o kontuzjach, ale mysle ze warto pomyslec o 1 na swietnie grajacych u siebie gospodarzy 832 21-7 bramki. Dopoki kurs wysoki
Posted by: konstruktor1

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 11/01/2007 16:11

Witam,

Latwiej w tej chwili znalezc newsy o zmianach w kadrach niz o kontuzjach czy skladach w jakich zagraja druzyny zatem pewnie przyjdzie poczekac do soboty zanim bedzie mozna cokolwiek powiedziec o szansach druzyn.Kolejna dziwna sobota sie zapowiada.Po napakowanym okresie noworoczno-swiatecznym przyszla chwila oddechu w postac Pucharu.A teraz tak naprawde sezon zaczyna sie od nowa i obecna sytuacji w tabeli moze nie miec zupelnie odzwierciedlenia w wynikach w zwiazku z wszystkimi zmianami jakie zaszly dotychczas w zespolach.Poza tym trzeba wziac pod uwage,ze juz we wtorek powtorki Pucharu i jako,ze praktycznie polowa druzyn z Premiership juz sie pozegnala z tymi rozgrywkami,byc moze ktorys z menedzerow druzyn srodka tabeli odpusci sobotni mecz,by przygotowac forme na rewanz wietrzac szanse na jakis wiekszy sukces w Pucharze Anglii.Jesli mialbym patrzec na druzyny pod tym katem to idealnie do tego schematu nadaje sie Ipswich.Graja rewanz u siebie z Chester,a zwyciezca tego pojedynku w 1/16 spotka sie ze Swansea.Zatem byc moze Magilton sprobuje przewietrzyc sklad,zwlaszcza,ze po nieudanym meczu z Chester kilku zawodnikow udalo sie na relaksacje do Amsterdamu bez pytania na zgode.Awans Ipswich nie grozi,z ligi spasc tez pewnie nie spadna,a zatem idealna sytuacja dla menedzera by pokazac kto tu rzadzi i dac wolne wycieczkowiczom.
Ich przeciwnikiem jest coraz mocniejszy Sunderland,z swietnym nabytkiem w postaci niezwykle skutecznego Stokesa.Zobaczymy jak bedzie sobie radzic w Anglii.Dodatkowo doszli jeszcze bardzo dobry obronca z ManU Evans i niebezpieczny skrzydlowy Edwardo z Luton.Poza Kavanaghem Roy Keane ma do dyspozycji praktycznie pelny sklad wiec tutaj wg mnie mozemy byc swiadkiem zwyciestwa gospodarzy.

Zgodze sie co do typu na WBA.U siebie graja swietnie, a poza tym Luton sprzedal swojego najlepszego napastnika Vine`a do Birmingham.

No ,a jesli bym wietrzyl sensacje z kolosalnym kursem to nie patrzyl bym dalej niz na St.Andrew`s.Birmingham podejmuje tam z maruderow z Leeds.Juz w meczu z Luton omal nie przegrali,a w meczu z Newcastle w Pucharze stracili Jaidiego(czerwona kartka), Kelly`ego oraz Bendtnera(kontuzje).To bardzo powazne oslabienia,a jesli dodac do tego fakt,ze swoja gra nie zachwycali w ostatnim czasie i ze wciaz kontuzjowany jest Cameron Jerome to kurs ponad 6 na Leeds warty zastanowienia.
Posted by: budvar

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 11/01/2007 16:59

Kurs na Sheffield Wednesday rzeczywiście kusi, ale Derby
jest ostatnio jednym z najaktywniejszych uczestników
na rynku transferowym, zyskując 4 nowych graczy:
pomocnik Wigan Gary Teale, pomocnik Celticu Stephen Pearson,
napastnik Hull Craig Fagan i pomocnik Manchester Uniter
David Jones.
Jak widać manager Derby - Billy Davies bardzo poważnie myśli
o awansie do Premiership, który wcale nie jest odległą perspektywą,
bo jego drużyna zajmuje obecnie 2 miejsce w Championship.
Co prawda drużynie Derby sprzyjało szczęście i aktualną pozycję
zawdzięczają w dużej mierze kilku spotkaniom wygranym szczęśliwie
1-0, ale obecne wzmocnienia napawają optymizmem.
Pomimo niezbyt zachęcającego kursu (ok. 1.80) myślę, że to
jedna z ciekawszych propozycji w tej lidze.

Derby 4/10
Posted by: jinx

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 12/01/2007 00:25

Originally Posted By: konstruktor1
Zgodze sie co do typu na WBA.U siebie graja swietnie, a poza tym Luton sprzedal swojego najlepszego napastnika Vine`a do Birmingham.


W takim razie poważne osłabienie Lutonu, ale też zgoła odmiennie wygląda teraz sytuacja Birminghamu. Atak McSheffrey-Vine, do tego jeszcze Forsell i Jerome (na razie obaj kontuzjowani) - nie za ciasno z przodu ??? A może skoro przyszedł Vine, odejdzie ktoś z wymienionych (McSheffrey ???).
Birmingham mając sporą przewagę punktową nad rywalami potraciło kilka punktów, czuli się chyba zbyt pewnie, bądź też było to spowodowane obniżką formy. Chyba, że lubią grać pod presją.
Posted by: 14honor88

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 12/01/2007 11:04

8. Rowan Vine Luton Town 12 - tyle goli strzelił w tym sezonie dla Luton
Co w sumie daje temu napastnikowi 38% wszytskich strzelonych goli przel Luton
Posted by: jappa

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 12/01/2007 11:22

witam,korzystając z waszej dyskusji wybrałem sobie 2 mecze i puściłem za 100zeta mam nadzieję że zrobiłem dobrze:)
Derby1
wba1
pozdrawiam
Posted by: MIDA$

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 12/01/2007 11:44

cos czuje ze W.B.A. bedąc ma dziś typem " masowym''.... ale wolę dalej nie kończyć .
Co by nie mówić są faworytem , są w formie i pragną awansu , więc naprzód W.B.A. po wygraną !!!
Z innych meczy spróbuję na jutro Cardiff o tym meczu już również pisano ja osobiście uważam iż gospodarze pewnie pokonają swoich rywali.
WBA 1
Cardiff 1
Posted by: nerti

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 12/01/2007 13:17

Witam
Jeszcze kilka slow o meczu Derby-Sheffield Wednesday ; ze stron zespolow mozna wyczytac kilka ciekawostek np. menager Baranow z cala pewnoscia zapewnia ze transferowy tydzien nie zmacil skupienia ekipy co do sobotniego spotkania, menager wierzy ze nowo pozyskani zawodnicy zaprezentuja sie na najwyzszym poziomie, niemniej jednak uwage zwraca zawodnik Arturo Lupi ktory zostal wypozyczony z Arsenalu i ostatnio w meczu FA z Wrexhamem popisal sie hat-trickiem...Jesli chodzi o Sowy to z wypowiedzi ich jednego ze strikerow, Deona Burtona, zreszta byly zawodnik Derby , ktory rok temu juz w 5 minucie meczu pograzyl Barany na wlasnym boisku, wynika ze atmosfera jest bardzo dobra i zespol jest pelen motywacji chcac zapisac Derby do swoich kolejnych trofeum zdobytych na wyjazdach. Burton sam wyznaje ze w koncu zaczyna strzelac gole i ma nadzieje ze strzeli jednego lub dwa swojemu bylemu klubowi. Dodac mozna ze jest to zawodnik wg players profile, ktory swoja prezencja i obecnoscia na boisku motywuje do gry pozostalych graczy...a ze jest to byly zawodnik Derby to napewno mozna go uznac za key playera w tym meczu.
Posted by: nerti

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 12/01/2007 14:15

Male sprostowanie jesli chodzi o gola w 5 minucie rok temu byl to prawdopodobnie Marcus Tudgay z Sheffield Wednesday, tez zreszta byly zawodnik Barankow. Colchester-Leicester : do Colchester powraca kapitan Duguid, jesli chodzi o strikerow Iwelumo i Curetona BBC, oraz strona zespolu nie podaje zadnych wykluczen lub kontuzji wiec beda mogli kontynuowac wyscig o top scorera Champ. Do Leicester powraca striker Hammond.
Posted by: konstruktor1

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 12/01/2007 14:35

Wlasnie przeczytalem,ze mecz Birmingham z Leeds sie nie odbedzie.W zeszlym tygodniu na St. Andrews polozono nowa murawe i maja jakis problem z nia.Birmingham moze zostac ukarane badz grzywna badz nawet odjeciem punktow.
Posted by: nerti

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 13/01/2007 09:58

Czy ktos mam moze jakies konkretne info na temat meczu Colchester-Leicester, bo kursy poszly do gory na Colchester a w sumie nic nie moge znalezc na temat jakis banow czy kontuzj, od wczoraj nic na stronach druzyn sie nie zmienilo. Czy wina za te sytuacje mozna obarczyc tylko i wylacznie to ze ludzie nie wierza w 13 zwyciestwo Colchester u siebie i ze do Lisow wraca ich napastnik Hammond...........???
Posted by: 10seba40

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 13/01/2007 12:45

Colchester - Leicester
Zespół gospadarzy spisuje sie bardzo dobrze w tym sezonie. Swa bardzo wysoką 6 lokate zawdzieczaja głownie bardzo dobrej grze na własnym boisku (11-0-2), gdzie wygrali ostanie 11 meczy pod rząd. Jak na beniaminka to bardzo dobra passa, która dzisiejszego popołudnia powinna zostac przerwana.

Colchester v Leicester City 0: 1/2 typ 2 kurs 1,85 GB

Sunderland - Ipswich
W pierwszym meczu tego sezonu Ipswich na własnych śmieciach pokonało Sunderland 3-1. Teraz Sunderland wezmie rewanż. Statystyka spotkań obydwu zespołów wyrażnie na korzyść gospodarzy, ktorzy w poprzednich sezonach wygrywali 2-0,3-2,5-0,4-1,2-1.

Sunderland v Ipswich Town 0: 1/2 typ 1 kurs 1,83 GB


Coventry - Crystal Palace
W poprzednim sezonie goście rozniesli gospadarzy 4-1. Forma gospodarzy do najlepszych nie nalezy na 5 meczy przegrali 4. Goście natomiast mogą pochwalic sie 2 wygranami i 2 remisami w ostanich 4 meczach. Ja pokusze sie zagrac na gości po dosc dobrym kursie.

Coventry City v Crystal Palace 0: 1/4 typ 2 kurs 1,88
Coventry City v Crystal Palace typ 2 kurs 3,0
Posted by: nerti

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 13/01/2007 14:31

Colchester-Leicester : najnowsze wiesci w skladzie Lisow nie wystapi jednak napastnik Hammond, natomiast sklad Colchester : Cureton, Iwelumo, Duguid, Garcia i reszta ekipy.
Posted by: 10seba40

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 14/01/2007 13:18

Originally Posted By: 10seba40
Colchester - Leicester
Zespół gospadarzy spisuje sie bardzo dobrze w tym sezonie. Swa bardzo wysoką 6 lokate zawdzieczaja głownie bardzo dobrej grze na własnym boisku (11-0-2), gdzie wygrali ostanie 11 meczy pod rząd. Jak na beniaminka to bardzo dobra passa, która dzisiejszego popołudnia powinna zostac przerwana.

Colchester v Leicester City 0: 1/2 typ 2 kurs 1,85 GB

Sunderland - Ipswich
W pierwszym meczu tego sezonu Ipswich na własnych śmieciach pokonało Sunderland 3-1. Teraz Sunderland wezmie rewanż. Statystyka spotkań obydwu zespołów wyrażnie na korzyść gospodarzy, ktorzy w poprzednich sezonach wygrywali 2-0,3-2,5-0,4-1,2-1.

Sunderland v Ipswich Town 0: 1/2 typ 1 kurs 1,83 GB


Coventry - Crystal Palace
W poprzednim sezonie goście rozniesli gospadarzy 4-1. Forma gospodarzy do najlepszych nie nalezy na 5 meczy przegrali 4. Goście natomiast mogą pochwalic sie 2 wygranami i 2 remisami w ostanich 4 meczach. Ja pokusze sie zagrac na gości po dosc dobrym kursie.

Coventry City v Crystal Palace 0: 1/4 typ 2 kurs 1,88
Coventry City v Crystal Palace typ 2 kurs 3,0



wsio do przodu \:\)
Posted by: jinx

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 17/01/2007 21:01

29 kolejka, 20 stycznia
4-1 Burnley - Norwich
1-1 Crystal Palace - Hull
0-1 Ipswich - Colchester
2-4 Leeds - West Brom
1-1 Leicester - Birmingham
2-1 Luton - Barnsley
1-0 Plymouth - Coventry
1-1 Preston - Stoke
2-1 QPR - Southampton
0-1 Sheffield Wed - Sunderland
0-3 Southend - Derby
0-4 Wolves - Cardiff

Kolorem podano wynik pierwszego meczu, który rozegrano w ramach 10 kolejki w dniach 29.09-1.10
Posted by: jappa

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 19/01/2007 15:32

Witam,teraz nadszedł czas gdy trzeba obserwować czołówkę i końcówkę tabeli Southend-Derby,Leicester-Birmingham,Leeds - West Brom ,Ipswich-Colchester..te mecze plus preston-stoke bedą kształtować tabelę po tej kolejce..Southend ostatnio spisuje się dobrze zbiera punkty gdzie się da wygrane w pucharach,liga,niewiem jak długo starczy im sił ale widać że chłopaki dostali wiatru..Więc sądzę że nikt ich już nie będzię lekceważył..Ale czy Derby starczy mnie ten mecz zainteresował i chyba tylko tak zostanie:)..Birmingham ten mecz mnie zaciekawił,to co zrobili z newcastle w środę napewno stawia ich w pozytywnym świetle i jestem skłonny postawić na nich pieniądzę..Zapisuje ich do koszyka moich typów..
QPR - Southampton...Trudno wyczuć,święci przegrali u siebie 2-1,prezentują nierówna formę mimo to są głównymi predentami to awansu obok birmingam,preston,derby,kurs ciekawy więc zapisuje ich do koszyka..Obserwuje i lubię ligę angielską więc muszę wybrać 2 mecze lub jeden stawka 100zeta
Leicester - Birmingham typ: 2
QPR - Southampton typ: 2
Preston - Stoke typ: 1
Southend - Derby typ: 2
Tak wygląda dla mnie dziś kolejność typow na sobotę z 2 ligi angielskiej,teraz poczekam na wasze opinie i jutro ostatecznie wybiorę ten złoty strzał ..Pozdrawiam
Posted by: Kibickrk

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 19/01/2007 16:47

No jappa ja puściłem dubelek z LEAGUE CHAMPIONSHIP

Leicester-Birmingham 20 stycznia 2007 16.00

Ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się wygrana Bir 2;0. A po środowym pojedynku z Newcastle takze jestem pod wrażeniem. Mój typ 2 2.10
Southend United- Derby County
Mój typ 2 2.20

ako (4.62)
Posted by: Kibickrk

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP *DELETED* - 19/01/2007 16:53

Post deleted by Bzyku
Posted by: Feel-Tsu

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 19/01/2007 19:03

to juz mozna co po niektorym ulatwic wyboru, Leicester - Birmingham odwolany
w Anglii szaleja wiatry, a przynajmnie szalalo niezle wczoraj. wiele drzewek poszlo, latarenek a nawet dachow. jeden z tych dachow nalezal do budynku Holiday INN tuz obok Walkers Stadium. oderwal sie i sobie tak lezy obok stadionu, nie wiem czy nawet nie uszkodzil konstrukcji stadionu, fakt faktem derby Midlands odwolane
Posted by: Feel-Tsu

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 19/01/2007 19:14

zreszta tak a propos jak juz tu jestem to jak dla mnie najpewniej wygladaja na jutro:
Burnley - Norwich 1
CP - Hull 1


tak w ogole to co niektorzy znaja moje czasem dziwne uwagi, ale naprawde dziwi mnie fakt takiego hurraoptymizmu co do zwyciestw WBA i Prestonu. Leeds w kazdej chwili moze zaczac dobrze grac i to moze byc wlasnie od starcia z The Hawthorns, zreszta ja juz sobie dopisal do tego spiskowa teorie dziejow. mianowicie puchar za lige. WBA ogral u siebie niedawno Leeds w pucharze to teraz rekompensata w lidze, a co??

co do Prestonu to przyznam sie bez bicia, ze myslalem o typie na gospodarzy wierzac w umiejetnosci Nugenta, ale do zmiany decyzji sklonily mnie ostatnie 2 transfery Stołków. mianowicie zespol, a wlasciwie linie defensywna wzmocnia Dominic Matteo i Andy Griffin. to moze byc duze wzmocnienie zespolu i argument zeby na razie przypatrzyc sie procesowi wkomponowania w zespol tych graczy.

takich problemow z kolei nie powinni miec Eric Djemba Djemba, i Ade Akinbyi ktorzy wzmocnili sile ofensywna Burnley. na Turf Moor znow moga powrocic nadzieje na walke o awans. z Akinbyi ktory wie jak strzelac gole w tej lidze wszystko jest mozliwe, a Kanarki wszak bez Robbiego Earnshawa.

no i CP. tu mam 2 argumenty: coraz lepsza gra londynczykow i osoba trenera Petera Taylora, bylego menadzera wlasnie Hullu

ciekawe tez co zrobi Plymouth ktore zagra juz z Fallonem (swansea) z przezywajacym klopoty Coventry
Posted by: jinx

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 19/01/2007 22:17

Też myślałem nad CP, którzy ostatnio grają coraz lepiej, niemniej jednak Hull ma 3 zwycięstwa z rzędu.
Drugim zespołem o którym myślałem jest Luton. Co prawda już bez Vine'a, ale jest to szansa dla m.in. Feneey'a. Ostatnio napędzili trochę stracha WBA, teraz podejmują drużynę, która komplet wyjazdowych punktów przywiozła w tym sezonie z Hull i Colchester, kiedy te drużyny były w ogonie ligowej tabeli. No i specyfika malutkiego stadionu (jak na Championship), o której wspominali koledzy wcześniej. A takie stadiony są w tym sezonie trudne do zdobycia (vide Colchester i w mniejszym stopniu Southend, ale ci mają ciut większy stadion )

Do miana "pewniaków" (choć takowych nie ma) w tej kolejce urastają u mnie dwa mecze:
Wolverhampton - Cardiff
Walijczycy bez zwycięstwa od 11 listopada, uczucie radości ze strzelonej bramki znają ostatnio tylko z treningów. Do niedawna przynajmniej bezbramkowo remisowali, ostatnie dwa mecze to już porażki. Kryzys się pogłębił, pytanie czy to już dno ??? W każdym bądź razie na Molineaux dla mnie faworytem Wilki.
Plymouth - Coventry
Mecz dopiero w poniedziałek, ale już dziś jestem skłonny postawić na gospodarzy. Niejednokrotnie powtarzałem, że po stracie McSheffrey'a Coventry nie mają siły ognia. Po ostatnich wynikach śmiem twierdzić, że ekipa jest rozbita.
Posted by: Prem

Leeds - WBA & Burnley - Norwich - 20/01/2007 02:09

Leeds United - West Bromwich Albion 1 @2.90 Expekt 3/10

Z pobieżnej analizy światowych trendów zauważyłem, że płynę pod prąd... Co mnie do tego skłania? Pierwszego stycznia 2007 roku "Pawie" przerwały mało chlubną serię siedmiu kolejnych meczów bez zwycięstwa w Championship wygrywając z Coventry 2:1 (choć gwoli sprawiedliwości trzeba wspomnieć o sporym kryzysie jaki przeżywa Coventry od pewnego czasu). Pięć dni po tym zwycięstwie Leeds zmierzyło się w meczu Pucharu Anglii z... WBA! Na stadionie The Hawthorns gospodarze ograli drużynę z Elland Road w stosunku 3:1. W tamtym spotkaniu trener Leeds, Dennis Wise, umożliwił wejście na boisko po przerwie dwóm nowym nabytkom "Pawi": Tore Andre Flo i Armando Sa. Obaj nie zachwycili ale trudno było spodziewać się wielkich sensacji z ich strony, ponieważ nie mieli wcześniej okazji dobrze zgrać się z zespołem. Niespodziewanie obydwaj dostali dodatkowy tydzień na wpasowanie się do nowej drużyny, ponieważ mecz ligowy Birmingham-Leeds został odwołany. W dzisiejszym meczu z WBA obok Flo i Sa w składzie gospodarzy zobaczymy także pozyskanego z Celtiku Alana Thompsona, o jego atutach nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Do składu wraca również ważny defensor Gary Kelly, którego z gry w meczu pucharowym z WBA wyeliminowała kontuzja.

West Bromwich Albion to zespół własnego boiska, popularni "The Baggies" wygrali sześć kolejnych ligowych potyczek na swoim stadionie. Na wyjazdach WBA spisuje się dużo gorzej, dość powiedzieć, że z siedmiu ostatnich wyjazdów zawodnicy tej drużyny przywieźli zaledwie dwa punkty (ostatni mecz na terenie rywala, z zamykającym tabelę Southend piłkarze WBA przegrali 1:3!). W meczu z Leeds goście będą musieli sobie poradzić bez zawieszonego za kartki duetu John Hartson - Jason Koumas. Zarówno jednego jak i drugiego można zaliczyć do filarów zespołu, Koumas wystąpił w 20 meczach Championship w barwach WBA w tym sezonie strzelając w nich 7 bramek, czyli o jedną więcej aniżeli John Hartson, który na swoim koncie ma 6 trafień w 13 spotkaniach. Do składu wraca młody napastnik Paul McShane (0 bramek w 13 meczach w tym sezonie...), niepewny jest za to udział dwóch podstawowych obrońców - Duńczyka Martina Albrechtsena i Curtisa Daviesa, obydwaj narzekają na urazy i decyzja o tym czy wystąpią na Elland Road zostanie podjęta na niedługo przed rozpoczęciem spotkania.

Bez wątpienia to goście dysponują szerszym i bardziej wyrównanym składem, nie ma też wątpliwości co do celów o jakie walczą obie drużyny - podczas gdy Leeds dzielnie broni się przed spadkiem, WBA mierzy w miejsca dające bezpośredni awans do Premiership. Do dzisiejszego meczu Leeds podejdzie jednak bardzo zmotywowane chęcią zrewanżowania się za porażkę w Pucharze Anglii oraz świadomością jak ważny jest to dla tego zespołu mecz. Na dodatek drużynę Wise'a wzmocni w porównaniu z ostatnim występem ligowym trzech, jakby nie było klasowych, zawodników. Kadra WBA wygląda imponująco, podobnie jak wyniki osiągane przez tą drużynę na The Hawthorns (35 punktów w 14 meczach!), lecz na wyjazdach "The Baggies" spisują się dużo gorzej (2 zwycięstwa w 14 spotkaniach!) i w tym, obok motywacji i wzmocnień w Leeds oraz absencji po stronie gości, upatrywałbym szansy na niespodziankę w sobotnie popołudnie na Elland Road.


-----------------------------------------------------------------


Burnley - Norwich City 1 @2.10 Sportingbet 5/10

Gdyby sporządzić tabelę obejmującą jedynie ostatnie dziesięć kolejek ligi, Burnley byłoby w takiej klasyfikacji na szarym końcu, a dokładniej 22 miejscu z bilansem meczów 1-4-5 i bramkami 6-13 (Norwich, 19 miejsce, 2-3-5, 11-15). Podopieczni Steve'a Davisa pozostają w Championship bez zwycięstwa od 28 listopada, na dodatek odpadli z Pucharu Anglii po zaciętym ale jednak przegranym pojedynku z pierwszoligowym Reading na Madejski Stadium (2:3). Co skłania mnie do wiary, że tak słabo spisujący się ostatnio zespół jest w stanie sięgnąć wreszcie po upragnione trzy punkty? W ostatnim meczu ligowym Burnley urwało na wyjeździe punkt mocnemu Southampton remisując 0:0. W spotkaniu ze "Świętymi" znacznej poprawie uległa gra defensywna "The Clarets". Niemały wpływ miały na to dwa debiuty wypożyczonych zawodników: bramkarza Wigan Athletic, Michaela Pollitta oraz defensywnego pomocnika Aston Villi, Erica Djemba-Djemby. Zarówno jeden jak i drugi piłkarz zagrają także w dzisiejszym spotkaniu z Norwich. Kontuzja bramkarza Danny'ego Coyne'a wobec przyjścia Pollitta nie jest dla Steve'a Davisa problemem, podobnie zresztą jak nieobecność rezerwowego pomocnika Alana McMahona.

W Norwich dzieje się ostatnio jeszcze gorzej aniżeli w Burnley. Kontuzjowany jest najlepszy strzelec nie tylko drużyny ale i całej ligi, Robbie Earnshaw (autor aż 17 z 35 goli "Kanarków" w lidze!), menedżer Peter Grant jest skonfliktowany z paroma zawodnikami a prezydent klubu Roger Munby stwierdził ostatnio, że Grant nie ma co liczyć na wzmocnienia składu, ponieważ kondycja finansowa klubu przedstawia się nienajlepiej. Dochodzi do tego jeszcze rosnące niezadowolenie wśród kibiców Norwich, którzy zarzucają piłkarzom brak zaangażowania i chęci do walki. Dwa ostatnie mecze "Kanarki" przegrały po 1:3 z Crystal Palace (na wyjeździe) i Plymouth (u siebie). Mecze te przedzieliła efektowna (4:1) wiktoria w Pucharze Anglii nad Tamworth, z tym jednak zastrzeżeniem, że rywale występują na co dzień w V lidze... Earnshawa w ataku zastąpi najprawdopodobniej Chris Brown, który ostatnio skuteczny był... 3 lata temu w barwach Doncaster (10 goli w sezonie), kontuzja podstawowego obrońcy Jasona Shackella, która może mu uniemożliwić występ w meczu z Burnley zmusi najprawdopodobniej Granta do przesunęcia do linii obrony nominalnego napastnika (choć grywającego od czasu do czasu na pozycji defensora), 37-letniego Diona Dublina...

W rozegranym pierwszego października ubiegłego roku meczu tych drużyn, Norwich poległ u siebie z Burnley aż 1:4. Gospodarze otrzymują dzisiaj szansę na powtórkę tego wyniku, wobec rozlicznych problemów gości i pewnych pozytywnych sygnałów ze swojego obozu po ostatnim meczu ligowym. Norwich w czternastu wyjazdowych meczach stracił aż 29 bramek, co daje średnią przeszło 2 goli traconych na mecz. Burnley u siebie jak na drużynę z dolnej połówki tabeli spisuje się nienajgorzej (6-3-5, 20-15) i z pomocą wypożyczonych zawodników powinno przeważyć szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Pozdrawiam \:\)
Posted by: mercyfulek new

Re: Leeds - WBA & Burnley - Norwich - 22/01/2007 14:04

<b>Plymouth v Coventry </b>

Dziś wieczorem odbędzie się ostatnie spotkanie 29. kolejki The Championship. Zagrają w nim średniacy ligowi drużyny Plymouth Argyle i Coventry City. W tabeli wyżej są gospodarze 12. miejsce (39 pkt.) zaś Coventry zajmuje 16. pozycję z 34. punktami. Goście do minionego tygodnią są bez managera Micky'ego Adamsa, który został zwolniony za słabe wyniki w sezonie, a bezpośrednią przyczyną była porażka 0:2 w FA Cup z trzecioligowym Bristol City. Tymczasowo zespołem opiekuje się Adrian Heath. Na dzień dzisiejszy silniejszy skład mają raczej gospodarze, gdyż dostępni będą już wypożyczeni zawdonicy jak Scott Sinclair, Rory Fallon, Peter Halmosi i Kevin Gallen. Być może po chorobie zagra już obrońca Krzystian Timar. Natomiast w Coventry nadal kontuzjowani są Elliott Ward, David McNamee, Colin Cameron, Don Hutchison i Andy Marshall. Być może zagra jednak nowopozyskany napastnik - reprezentant Malty Michael Mifsud.

Plymouth 2006/2007 wyniki
The Championship Plymouth 1-1 Wolves 05-08-2006
The Championship Colchester 0-1 Plymouth 08-08-2006
The Championship Sunderland 2-3 Plymouth 12-08-2006
The Championship Plymouth 1-2 Sheff Wed 19-08-2006
Carling CupPlymouth 0-1 Walsall 22-08-2006
The Championship Stoke 1-1 Plymouth 26-08-2006
The Championship Plymouth 1-1 QPR 09-09-2006
The Championship Plymouth 3-3 Cardiff 12-09-2006
The Championship Southampton 1-0 Plymouth 16-09-2006
The Championship Plymouth 3-1 Norwich 23-09-2006
The Championship Coventry 0-1 Plymouth 30-09-2006
The Championship Plymouth 3-1 Derby 15-10-2006
The Championship Barnsley 2-2 Plymouth 17-10-2006
The Championship Plymouth 0-0 Burnley 21-10-2006
The Championship C Palace 0-1 Plymouth 28-10-2006
The Championship Plymouth 1-1 Ipswich 31-10-2006
The Championship Plymouth 0-1 Birmingham 04-11-2006
The Championship Leicester 2-2 Plymouth 11-11-2006
The Championship Southend 1-1 Plymouth 18-11-2006
The Championship Plymouth 1-2 Leeds 25-11-2006
The Championship Plymouth 1-0 Luton 28-11-2006
The Championship Birmingham 3-0 Plymouth 02-12-2006
The Championship Plymouth 1-0 Hull City 09-12-2006
The Championship Preston 3-0 Plymouth 16-12-2006
The Championship Plymouth 2-2 West Brom 23-12-2006
The Championship Cardiff 2-2 Plymouth 26-12-2006
The Championship Derby 1-0 Plymouth 30-12-2006
The Championship Plymouth 1-1 Southampton 01-01-2007
The FA Cup Peterborough 1-1 Plymouth 06-01-2007
The Championship Norwich 1-3 Plymouth 13-01-2007
The FA Cup Plymouth 2-1 Peterborough 16-01-2007
Coventry 2006/2007 wyniki
The Championship Coventry 2-1 Sunderland 06-08-2006
The Championship Southampton 2-0 Coventry 09-08-2006
The Championship Cardiff 1-0 Coventry 12-08-2006
The Championship Coventry 0-0 Leicester 18-08-2006
Carling CupHereford 3-1 Coventry 22-08-2006
The Championship Hull City 0-1 Coventry 26-08-2006
The Championship Coventry 3-0 Norwich 09-09-2006
The Championship Ipswich 2-1 Coventry 12-09-2006
The Championship Coventry 1-0 Leeds 16-09-2006
The Championship C Palace 1-0 Coventry 23-09-2006
The Championship Coventry 0-1 Plymouth 30-09-2006
The Championship Southend 2-3 Coventry 13-10-2006
The Championship Wolves 1-0 Coventry 17-10-2006
The Championship Coventry 2-1 Colchester 23-10-2006
The Championship Barnsley 0-1 Coventry 28-10-2006
The Championship Coventry 0-1 Birmingham 31-10-2006
The Championship Stoke 1-0 Coventry 06-11-2006
The Championship Coventry 1-2 Derby 11-11-2006
The Championship Coventry 3-1 Sheff Wed 18-11-2006
The Championship QPR 0-1 Coventry 25-11-2006
The Championship Preston 1-1 Coventry 28-11-2006
The Championship Coventry 0-0 Stoke 02-12-2006
The Championship Coventry 1-0 Burnley 09-12-2006
The Championship West Brom 5-0 Coventry 16-12-2006
The Championship Luton 3-1 Coventry 23-12-2006
The Championship Coventry 1-2 Ipswich 26-12-2006
The Championship Coventry 1-1 Southend 30-12-2006
The Championship Leeds 2-1 Coventry 01-01-2007
The FA Cup Bristol C 3-3 Coventry 06-01-2007
The Championship Coventry 2-4 C Palace 13-01-2007
The FA Cup Coventry 0-2 Bristol C 16-01-2007
Mecze bezpośrednie:
2006/2007
The Championship Coventry City 0-1 Plymouth Argyle 30-09-2006
2005/2006
The Championship Plymouth Argyle 3-1 Coventry City 18-02-2006
The Championship Coventry City 3-1 Plymouth Argyle 03-12-2005
2004/2005
The Championship Plymouth Argyle 1-1 Coventry City 23-04-2005
The Championship Coventry City 2-1 Plymouth Argyle 13-11-2004
fragment tabeli:
..............
12 Plymouth 28 4-7-3 19 16 5-5-4 17 19 1 39
13 Burnley 27 6 3 4 20 15 4 5 5 12 13 4 38
14 Crystal Palace 29 7 2 6 19 16 3 6 5 17 19 1 38
15 Ipswich 29 8 2 5 25 20 3 3 8 15 20 0 38
16 Coventry 28 6-3-5 17 14 4-1-9 10 21 -8 34
..............

Kurs w granicach 1,95 3,25 3,75

Tabela pokazuje, że zespoły grają dość wyrównanie, choć lepszą formę ostatnio prezentują gospodarze, wzmocnieni kilkoma piłkarzami. Goście zaś w kryzysie po zwolenieniu managera. Można typować zwycięstwo gospodarzy, jednak na uwagę zasługuje duża ilość remisów u siebie Plymouth. Goście zaś na wyjazdach grają bezkompromisowo.

Dla mnie: 1
Posted by: 4rest

Re: Leeds - WBA & Burnley - Norwich - 22/01/2007 16:56

Popieram \:\) zagralem w toto po 1.90 \:\) pzdr
Posted by: jinx

Re: Leeds - WBA & Burnley - Norwich - 22/01/2007 22:07

Witaj ponownie mercyful. Mam nadzieję, że zagościsz tu na dłużej, tak jak kiedyś.
Posted by: mercyfulek new

Re: Leeds - WBA & Burnley - Norwich - 22/01/2007 22:08

Plymouth 3-2 Coventry
Bramki: Gallen 18 Buzsaky 32 Hayles 48 - Birchall 22 Mifsud 70

Witam wszystkich :-)
Tak mam zamiar znów trochę podpowiadać jak grać
Posted by: ELDORADO

Re: Leeds - WBA & Burnley - Norwich - 23/01/2007 07:29

zapraszam do british club \:\)
Posted by: MIDA$

Re: Leeds - WBA & Burnley - Norwich - 23/01/2007 10:22

Prosze o opinie na temat dzisiejszego meczu Burnley - Stoke jak wiadomo gospodarze pauzowali w weekend a w ich skladzie pojawilo sie kilku nowych graczy o ktorych wspominal przy okazji poprzedniej kolejki Prem , dodatkowo zakupiony zostal pomocnik AZ Alkmaar Joey Gudjonsson i z tego transferu ogolnie sa w klubie bardzo zadowoleni .
Mecze miedzy tymi zespolami zawsze byly zaciete niezaleznie od miejsca ich rozgrywania dlatego z zaciekawieniem poczytam Wasze opinie.
Posted by: jinx

Re: Leeds - WBA & Burnley - Norwich - 24/01/2007 10:49

30 kolejka, 30 stycznia
0:0 Cardiff - Leicester (27.01)
0:1 Barnsley - QPR
4:0 Birmingham - Southend
0:1 Colchester - Preston
1:3 Coventry - Luton
0:0 Derby - Burnley
0:0 Hull - Leeds
2:2 Norwich - Wolves
1:0 Stoke - Ipswich
0:1 Sunderland - Crystal Palace
3:3 Southampton - Sheffield Wed (31.01)
2:2 West Brom - Plymouth (31.01)

Przed parą podano wynik pierwszego meczu rozegranego w ramach 24 kolejki w dniach 22-23 grudnia
Posted by: Ryan20

Re: Leeds - WBA & Burnley - Norwich - 28/01/2007 19:26

jako ze odzewu na nowa kolejke jeszcze nie ma pokusze się odkurzyc ulubiona dla wielu lige \:\) nie mam jeszcze zadnych info o skladach ale chce zauwazyc 3 meczyki.

---Hull City - Leeds United X2
19 i 23 drużyna w tabeli, walka o utrzymanie i pytanie kiedy w końcu pawie zaczną wygrywać. już teraz jest 6 pkt do bezpiecznego miejsca, jesli nie teraz to kiedy jesli nie z druzynami z dołu tabeli to z kim. Stawka kusi bo 1,74.

--Stoke - Ipswich 1
Stoke wypadło poza strefe play-off, przyjezdza bardzo mizerny Ipswich. Stołki dostali baty w pucharze z fulham, podrazniona ambicja, chęć wskoczenia do play-off, lepsi gracze, dodatkowo w zespole został Salif Diao. A stawka równieź kusi 1,85 \:\)

--Święci - Sówki 1.
Należe do osób upartych i notorycznie gram przeciwko SW \:p ostatnio 3 razy baty a zawitają do walczącego o awans South. Stawka 1,75. Choć dla pewności potrzeba poczekać jak tam z kontuzjami u śwętych.

jak mówie poczekamy na wiecej informacji. Jak narazie akcentuje te dwie pozycje.
Posted by: Ryan20

Re: Leeds - WBA & Burnley - Norwich - 29/01/2007 17:47

i po pierwszych informacjach o składach zaproponuje kolejny mecz:

---Coventry - Luton 1
masa kontuzji w Luton: Barnett 28, Heikkinen 24, Feeney 24, Brkovic 17, Coyne 8. Teraz dołączyli do tej wesołej gromadki Foley 25 i nowy pomocnik z Watfordu Spring. (cyferki liczba meczów) Gospodarze? ostatnie 7 meczów 1 punkt \:D W ataku mają zagrać John i Mifsud warto powęszyć na jedynke \:\)

Stawka 2.00 bah. pozdrówki
Posted by: Kefir70

Re: Leeds - WBA & Burnley - Norwich - 29/01/2007 21:45

Skąd bierzesz informacje o liczbie meczów rozegranych przez poszczególnych zawodników ??
Posted by: Ryan20

Re: Leeds - WBA & Burnley - Norwich - 29/01/2007 21:58

http://touchline.onthespot.co.uk/stats/W...tryID=&targpage
Posted by: jinx

Re: Leeds - WBA & Burnley - Norwich - 29/01/2007 22:23

Strona dobra, lecz zawiera błędy. Bywa, że jest różnica nawet do 3 rozegranych meczy przez danego zawodnika.

Ja najczęściej korzystam z oficjalnych stron klubowych, bądź soccerbase.
Posted by: tangerine

Re: Leeds - WBA & Burnley - Norwich - 29/01/2007 22:46



czy ta strona jest w jakiś sposób związana z firmą Sportingbet czy to tylko baner reklamowy?
Posted by: Ryan20

Re: Leeds - WBA & Burnley - Norwich - 30/01/2007 09:40

nie wiem kto to tworzy, wiem że w jednym okienku możemy mieć składziki od 4 ligi szkockiej po Primera Division, kariera graczy, kartki, co do meczów nie są uwzględniane gry pucharowe lecz tylko w lidze. Ja lepszej nie natrafiłem dotychczas. Aha i transfery uzupełniane są na bieżąco np wczoraj J.Stern w Sunderlandzie.

Pozdrówki \:\)
Posted by: konstruktor1

Re: Leeds - WBA & Burnley - Norwich - 30/01/2007 14:17


Ja dzisiaj sprobuje dubelWolverhampton - PNE.

Wilki po bolesnej,a jednoczesnie pewchowej derbowej porazce z WBA wybieraja sie na wschod aby na Carrow Road zmierzyc sie z Norwich.Menedzer Mick Mccarthy bedzie mial ponownie do dyspozycji Kightleya oraz Bothroyda, poza tym zadebiutowac powinien zakupiony w zeszlym tygodniu z Scunthorpe Andy Keogh.Mysle,ze podraznieni bolesnymi porazkami z Cardiff i wczesniej wspomniana z WBA,pokonaja rozbity Norwich,ktorzy remis w sobotnim pucharowym spotkaniu z trzecioligowcami z Blackpool zawdzieczaja jedynie swietnym interwencjom wypozyczonego z Celticu bramkarza Marshalla.W tym spotkaniu doznali oni kolejnego oslabienia(wciaz wyautowany jest Earnshaw) gdyz konuzje odniosl grajacy z koniecznosci w obronie Dion Dublin,i menedzer Grant musi skorzystac z kolejnego planu awaryjnego zestawiajac w parze z Dohertym pomocnika Robinsona.

Preston pokazalo sie ze swietnej strony w meczu z coraz mocniejszym Crystal Palace,kapitalna bramke po indywidualnej akcji strzelil Nugent.Walka o awans i mozliwosc znalezienia sie w doborowym towarzystwie w Premiership wchodzi w decydujaca faze,pieniadze za telewizyjny deal wydaja sie byc na wyciagniecie reki, wiec o motywacje druzyny gosci nie ma sie co obawiac.Mieli oni drobny problem w zeszlym tygodniu,kiedy to bramkarz Nash zwrocil sie z prosba do klubu o zezwolenie na transfer do Fulhma,gdyz jego narzeczona mieszka i pracuje w stolicy,ale sobotnie zwyciestwo nad CP pokazalo,ze historia ta nie oslabila morale zespolu.
Historie Colchester w tym sezonie znaja wszyscy ale powoli zaczynaja byc oni ofiarami wlasnego sukcesu.Przez caly miesiac nie ustawaly plotki na temat odejscia z zespolu jednej z gwiazd mlodego bocznego obroncy Halforda,wczoraj o mozliwosci rozstania po 11 latach spedzonych w klubie napomknal kapitan druzyny Duguid.Nie jest pewny wystep najlepszego strzelca druzyny Curetona.Juz z Leicester dosc szczesliwie zremisowali i podejrzewam,ze druga polowa sezonu moze byc bardzo ciezka dla U`s.Ostatnie 12 meczow u siebie to bilans:11 zwyciestw i jeden remis, ja mam przemozne wrazenie,ze 13 moze byc pechowa.

Zobaczymy jak to bedzie \:\) Pozdrawiam
Posted by: jinx

Re: Leeds - WBA & Burnley - Norwich - 30/01/2007 15:38

Konstruktorze, po raz kolejny mnie wyprzedzasz, bowiem jedynym meczem na którym się skupiam jest właśnie Colchester - Preston.

Podzielam Twe zdanie - Colchester już dość nabroiło w tej lidze i wystarczy tego. Dobra domowa gra niestety nie przenosiła się na wyjazdy, gdzie grali słabo. Teraz ta słabość może wyjść w domowych meczach.
Goście już kolejny sezon pukają do bram Premiership i by zapewnić sobie bezpośredni awans (nie wygrali nigdy baraży), punkty muszą zdobywać wszędzie. Wierzę, że dziś im się to uda.
Posted by: konstruktor1

Re: Leeds - WBA & Burnley - Norwich - 30/01/2007 15:42

Dzieki Jinx za wsparcie,zagralem Preston i Wilki w rozpisie,ale nie za duza kaske bo jednak przy tym zestawie par moze sie wszystko przydarzyc.
Posted by: nerti

Re: Leeds - WBA & Burnley - Norwich - 31/01/2007 15:59

Witam
Ja rowniez wczoraj sprobowalem dubla ale x2 Wolves i 2 Kosice slowacki hok. Wilki wczoraj mialy nie mala przeprawe z 2 czerwieniami w 2 polowie, ale zwyciestwo wywiezli. Na dzis dosc ciekawie wyglada Plymouth x2 z West Bromem. Generalnie wszyscy patrza na bardzo dobra forme Albionu co widac po spadajacych kursach, ale chyba malo kto bierze pod uwage ostatnie wyniki Argyle...W kadrze Albionu prawdopodobnie zabraknie Hartsona, a w Plymouth moze wystapic nowo pozyskany striker Rory Fallon. Ciekawie rowniez wyglada sobotni mecz "pielgrzymow" z "wilkami" ktore prawdopodobnie beda oslabione po ostatnich czerwieniach. Dodac mozna ze Plymouth do sobotniego meczu bedzie korzystalo z goscinnosci Brumu co napewno sie przelozy na swiezosc teamu. Jak dla mnie granie Wilkow u siebie to zawsze duze ryzyko, dlatego wietrze tu mala szanse na ladnego Underdoga w postaci Plymouth Argyle 2 z kursem 4.0 lub przynajmniej podwojna szanse w granicach 1.8-evens.
Pozdro
Posted by: Salceson

Re: Leeds - WBA & Burnley - Norwich - 31/01/2007 17:35

Z tej ligi dzisiaj strzeliłem Southampton.Grają z Sheffield więc powinni sobie poradzić.Soton celuje wyraźnie w awans do Premiership i taki mecz powinien wygrac.rasialdo powinien coś ukłuć a no i nie wiem czy sagan bedzie w kadrze na mecz ale chyba nie.Ale to nie ma wpływu na typ.

Southampton-Sheffield 1 1,72
Posted by: konstruktor1

Re: Leeds - WBA & Burnley - Norwich - 03/02/2007 12:04

Jak dla mnie tym razem dubel Crystal P. - Leicester.

Crystal Palace gra coraz lepiej ,a waznym sygnalem z klubu jest to,ze menedzer Taylor zrezygnowal z funkcji coacha druzyny U21 Anglii.Na dodatek Ipswich oslabiony brakiem Alana Lee, Williamsa oraz de Vosa,a to powazna dla nich strata.Chociaz H2H pokazuje dziwna sprawe,gdyz CP wygralo ostatnie 4 mecze w Ipswich,natomiast w tym samym czasie nie bylo w stanie pokonac Traktorzystow u siebie jednak kurs w okolicy 2.0 zadowalajacy by sprobowac.

Jesli chodzi o drugi mecz to glownym powodem jest tragiczna sytuacja kadrowa Luton.Chocby fakt,ze Heikinnen nie jest do konca wyleczony ,a mimo wszystko prawdopodobnie zagra pokazuje problemy jakie maja w obronie.W ataku prawdopodobnie zagraja Talbot i Horsfield,dla pierwszego to trzeci mecz,a dla Horsfielda pierwszy po przyjsciu do klubu,trudno zatem liczyc na to,ze beda sie rozumiec.Leicester nie gra nic specjalnego ale maja praktycznie pelny sklad,no i przewage wlasnego boiska.

Poza tym jeszcze tylko Sunderland tak naprawde mnie interesuje.Pechowo nie wygrali z CP ,mysle,ze frustracje odbija sobie na Coventry,ktore ledwo,ledwo pokonalo jeszcze slabszy Luton.

Pozdrawiam
Posted by: jinx

Re: Leeds - WBA & Burnley - Norwich - 08/02/2007 19:31


32 kolejka, 10 lutego
Southend - QPR
(9.02)
Barnsley - Colchester
Burnley - Sheffield Wed
Coventry - Cardiff
Derby - Hull
Ipswich - Leicester
Leeds - Crystal Palace
Luton - Norwich
Plymouth - Sunderland
Preston - Wolves
West Brom - Southampton
Birmingham - Stoke
(11.02)
Posted by: Ryan20

Re: Leeds - WBA & Burnley - Norwich - 08/02/2007 21:12

na pierwszy rzut oka wyrównana kolejka (sporo remisów?) kurs na Derby śmieszny 1.45, dla mnie warto pomyśleć na 2 meczami i dwoma zwycięstwami gospodarzy:
Leeds - CP oraz Burnely - SW. Pawie-czerwona latarnia, orły spokojny bez ambicji środek tabeli, nie trzeba dodawać komu bardziej zależy na punktach. Forma stołecznych imponuje ale i nadmuchany balon łatwiej peka z hukiem a Leeds musi gryżć trawe w sobote. Drugi mecz to pojedynek bezformowców, Burnley-ostatnie 6 meczów lig. pięć wyjazdów zaliczyli, w których uciułali 1 punkcik. Powinien wrócic Djemba-Dj. (jesli nie prosze o korekte) a gospodarze muszą zaczać wygrywać bo zbliża sie zstrefa spadkowa a moj zdeformowany umysł ciągłego grania przeciwko Sowom znów kusi \:\) pozdrówki

Tyle w formie wstepu, poczekajmy do składów \:\)
Posted by: jinx

Re: Leeds - WBA & Burnley - Norwich - 09/02/2007 16:09

Southend - QPR 1
H2H: 21-7-12 73:43

Osobiście nie lubię typować meczy, gdy grają drużyny z dołu tabeli, ale moim zdaniem ten typ ma szansę powodzenia.

Gospodarze ostatnio w świetnej formie (3 miejsce w tabeli stycznia), uwierzyli chyba w utrzymanie po kilku decyzjach sprzyjających drużynie (przedłużenie kontraktu z dotychczasowym menago, budowa nowego obiektu).

Mają też na rozkładzie kilka mocniejszych od siebie ekip (m.in. Man Utd, Southampton, WBA, Birmingham), ale to raczej dowód na to, że nie czują się w roli faworytów najlepiej, gdyż z drugiej strony przegrali m.in. z Hull, Leeds i Barnsley.
Jednak chcąc się utrzymać (mówi się w Southend o tym głośno) właśnie z takimi rywalami jak Rangers powinni wygrywać. Zwłaszcza u siebie.

QPR będą chcieli przełamać fatalną passę 6 ligowych wyjazdowych porażek. Ja mam nadzieję, że jeszcze nie dziś.

Southend w tym sezonie przyniósł mi trochę zysku, mam nadzieję, że teraz będzie podobnie, choć z drugiej strony nie mam ostatnio najlepszej formy na forum, gdyż o dziwo trafiałem mecze, których tu nie opisywałem.
Posted by: ZIOLEK90

Re: Leeds - WBA & Burnley - Norwich - 09/02/2007 17:36

Zgadzam się z Jinx'em sam zagrałem na Southend.W ostanich meczach gospodarze radzą sobie bardzo dobrze.Napewno na stadionie zasiądzie komplet kibiców którzy będą zdzierać gardła za swoją drużyną.Będę miał okazje obejrzeć ten mecz i po meczu dam pełną relacje z tego spotkania.


Southend-QPR 1 kurs:2,20 Betway
Posted by: jinx

Re: Leeds - WBA & Burnley - Norwich - 09/02/2007 23:16

Luton - Norwich odwołany

Coventry - Cardiff 2
W poszukiwaniu wyższych kursów ten mecz przykuł moją uwagę. W chwili obecnej nie wiem czym kierowali się bukmacherzy ustawiając gospodarzy w roli faworytów.

Walijczycy po głębokim kryzysie i laniu jakie dostali w powtórce FA Cup od Tottenhamu wygrali 3 kolejne mecze. Co prawda z drużynami przeciętnymi, ale w chwili obecnej Coventry taką właśnie drużyną jest (w styczniu jedyne zwycięstwo z Luton) i upatruję tutaj szansę na kolejne zwycięstwo Cardiff, którzy listopad kończyli na pozycji lidera, teraz wciąż mają (i tego nie ukrywają) szanse na baraże.
Posted by: jinx

Re: League Championship 2006/07 - 14/02/2007 16:36

33 kolejka, 17 lutego

Colchester - West Brom 1-2 (0-0) 13.02
Cardiff - Leeds
Crystal Palace - Birmingham
Leicester - Coventry
Southampton - Barnsley
Stoke - Luton
Sunderland - Southend
Wolves - Burnley

Posted by: jappa

Re: League Championship 2006/07 - 15/02/2007 18:56

Southampton - Barnsley typ: 1
Ten mecz to chyba pewniak,bo jeśli chlopakom marzą się baraże to taki mecz powinni wygrać..Ja ten mecz biorę w ciemno ,ale bacząc na kurs potrzebuje jeszcze jednego ciekawego spotkania..Może ktoś ma ciekawy pomysł pozdrawiam
Posted by: konstruktor1

Re: League Championship 2006/07 - 16/02/2007 12:15

Trudno sie nie zgodzic z jappa jesli chodzi o Southampton.

Oto sekwencje faktow jakie mialy miejsce w ciagu ostatniego tygodnia: w miniona sobote Barnsley przegralo u siebie z Colchester, Swieci natomiast po bardzo dobrym spotkaniu zremisowali z WBA na wyjezdzie,ktore we wtorek pokonalo na wyjezdzie niepokonany u siebie od wielu miesiecy Colchester.Gdyby jeszcze ta argumentacja nie wystarczyla to warto dodac,ze Barnsley ma problemy zdrowotne,gdyz jego zawodnikow dopadl jakis wirus i menedzer tego zespolu Davey tak naprawde wciaz nie wie kto bedzie mogl w jutrzejszym spotkaniu zagrac.No i jeszcze mozna spojrzec na statystyki,ktore jasno pokazuja,ze Barsnley to nie jest druzyna,ktora dobrze czuje sie grajac na wyjezdzie.Zaledwie 3 zwyciestwa oraz 1 remis w 16 meczach stanowia najlepszy komentarz ich osiagniec.Moim zdaniem warty zagrania jest w tym meczu AH -1 na Southampton, kurs 1.85 w Gamebookers.

Mozna sprobowac to zagrac w dublu ze Stoke, ktore jutro podejmuje Luton. Co prawda zespol prowadzony przez Pullisa nie wygral od 5 spotkan,ale wszystko znow wydaje sie wracac na dobra droge.W poprzednim meczu ulegli oni na wyjezdzie w Birmingham 0:1, ale zmuszeni byli grac bez swoich czolowych pomocnikow(Diao,Russell,Hendrie),ktorzy byli zawieszeni za kartki.Maja oni takze wielkie problemy ze strzelaniem bramek ale mysle,ze mecz z wciaz powaznie oslabionym Luton bedzie swietna okazja do przelamania dla Fullera czy Sidibe.Powrocil do druzyny Andy Griffin.Cala sila zespolu Stoke,ktory brylowal pod koniec zeszlego roku na boiskach Championship oparta byla na wypozyczeniach.Nie dziwi zatem,ze wraz z nadejsciem Nowego Roku nastapily zawirowania.Podstawowi gracze(Hendry,Griffin) wracali do swoich macierzystych klubow i trwalo to kilka tygodni zanim Pullis zdolal zalatwic ich powrot do swojej druzyny.Na szczescie dla kibicow ze stadionu Brittania te problemy sa juz poza zespolem, i nie bede zaskoczony jezeli ekipa ze Stoke zamelduje sie na mecie na miejscu upowazniajacym do walki o Premiership w barazach.A powrot na zwycieskie szlaki mozemy obserwowac juz jutro.Kurs na Stoke 1.65 - 1.75 w zaleznosci od bukmachera.

Kazdy z pozostalych meczow tej okrojonej z powodu Pucharu Anglii kolejki zasluguje na uwage.

Leicester- Coventry,to kolejne z serii "tysiaca derbowych meczow w Midlands",a jakby tego bylo malo to:
1.jest to pierwszy mecz Lisow po przejeciu klubu przez bylego wlasciciela Portsmouth Milana Mandarica,
2.Obydwa zespoly probowaly(probuja) zatrudnic bylego menedzera Crystal Palace i Charlton Iana Dowie
3Mimo,ze w ostatnim czasie wynikami pilkarze obydwu druzyn nie rozpieszczali swoich fanow to w ostatniej kolejce spotkan obydwie druzyny zagraly dobre mecze,Lisy niespodziewanie wywozac 3 punkty z Ipswich,natomiast Coventry remisujac pechowo z bardzo poprawnie grajacym ostatnio Cardiff u siebie.
H2H,przewaga wlasnego boiska i optymizm jaki towarzyszy przejeciu klubu wydaja sie przechylac szale na strone Leicester,ale nie wolno zapominac,ze to mimo wszystko mecz derbowy.Bardzo bylbym ciekaw co o sytuacji w Leicester sadzi Feel-Tsu.Odezwij sie jesli to czytasz.

Jak dla mnie meczem kolejki bedzie pojedynek na Stadium of Lights, gdzie general Keano i jego odzdzialy beda probowaly uporac sie z partyzantami z poludnia czyli Southend.Obydwie druzyny mialy niechlubny "zaszczyt" bycia czewona latarnia.Gdy 30 sierpnia legenda irlandzkiego futbolu Roy Keane obejmowal posade Sunderland,klub ten mial na koncie 4 porazki i zerowy dorobek punktowy; gdy konczyl sie rok 2006 dwa pytania dotyczace Southend przychodzily do glowy:nie czy,alekiedy zostana zdegradowani, oraz za ile i do jakiego klubu odejdzie Eastwood.Jak widac poltora miesiaca(nie mowiac o pol roku,jak to ma miejsce w przpadku Sunderland) to ogrom czasu w futbolu.Co prawda Southend jest wciaz zaledwie przedostatni w tabeli,ale do 19 QPR traci jedynie 2 punkty,w tzw. miedzyczasie dostali pozwolenie na budowe nowego stadionu,a Eastwood wraz z Cambell - Rhycem wciaz terroryzujac formacje obronne przeciwnikow.Sunderland natomiast pod wodza charyzmatycznego Roya traci zaledwie 6 punktow do miejsca premiowanego bezposrednim awansem do finansowego raju Premiership.
Bukmacherzy wyraznie,czemu trudno sie dziwic faworyzuja gospodarzy,jednak jak dla mnie 1.5 to za niski kurs by stawiac przeciwko opromienionemu wyjazdowym zwyciestwem nad Birmingham oraz demolicja QPR Southendowi.
Pozdrawiam wszystkich fanow angielskiej pilki zyczac udanych typow.To moj jubileuszowy szescsetny post,mam nadzieje,ze przewidywania na jutro beda trafne. \:\)
Posted by: Ryan20

Re: League Championship 2006/07 - 16/02/2007 13:13

hm trudno wyczarować cokolwiek pozytywnego dla kibiców Barnsley wobec potyczki z Southampton. Licze osobiście że po wielu miesiącach odblokuje sie Saganowski i troche radości beda mieli również polscy kibice. No ale stawka 1,5 straszna \:\(

Stoke - Luton 1
powrót Diao, Hendriego, wciąż realna szansa na play-offy, 3 mecze bez wygranej i pora na 3 punkty w wykonaniu gospodarzy w potyczce z osieroconymi przez Vine'a Luton.

i jeszcze na dokładke CP - Birmingham 2
Niebiescy sa 3 w tabeli, lecz w sobote okazja do przeskoczenia WBA. Mecz cięzki lecz tak jak pisałem w ub.tygodniu przy meczu z Leeds Orły o nic juz nie walczą, a zagrają bez bardzo istotniej dwójki McAnuff,Soares. Determinacja plus lepszy skład skłania na trzymanie kciuków za podopiecznymi Bruce'a. a stawka 2,35 \:\)
Posted by: DonJordan

Re: League Championship 2006/07 - 16/02/2007 13:14

Ciekawostka: Stoke w tym sezonie przegrało u siebie 2 mecze: z Burnley i Sheffield Wednesdey, Luton na wyjeździe wygrał również 2 razy - właśnie z Sheffield i z zespołem Barnsley.

Ostrożnie z meczem Sunderland-Southend, goście są na przedostanim miejscu ale na wyjeździe nie przegrali od 6 spoktań i pokonali zespoły ze ścisłej czołówki-Birmingham i Cardiff.

P.s. Konstruktor, wyśmienita analiza \:\)
Posted by: jinx

Re: League Championship 2006/07 - 16/02/2007 23:35

W tej okrojonej kolejce meczem dnia jest dla mnie spotkanie Sunderland - Southend . Nie ukrywam, że goście to jedna z moich ulubionych angielskich drużyn i w tym sezonie przynieśli mi już trochę satysfakcji. Mam nadzieję, że to nie koniec ich popisów, czego efektem będzie utrzymanie. A po tym co prezentują w ostatnich meczach, mają na to szanse.
Southend, to już nie tylko wspominany tutaj wielokrotnie Eastwood, ale również jego partner w ataku Bradbury, no i skrzydłowy Campbell-Ryce. Wymienić nazwisk można wiele, bo ostatnio są w formie.

A Sunderland ? W tym roku niepokonany w lidze, w tym czasie stracili tylko dwie bramki. Roy Keane wykonał tu kawał naprawdę solidnej roboty i kto wie, może załapią się do baraży.

Jeśli gospodarze zainkasują komplet punktów, to po ciężkiej walce. Southend odbierał w tym sezonie punkty teoretycznie silniejszym od siebie, znakomicie czują się w grze z kontry, a wydaje mi się, że tak właśnie jutro będzie wyglądała gra.

Myślałem jeszcze nad Wilkami, ale to trochę chimeryczna drużyna i nigdy nie wiem, czego się po nich spodziewać.
Posted by: DJ SOSNA

Re: League Championship 2006/07 - 17/02/2007 02:03

Originally Posted By: konstruktor1
w miniona sobote Barnsley przegralo u siebie z Colchester,


opinia jednego z kibiców Barnsley po meczu z Colchester ->

"...Very poor result on Saturday. Colchester are doing good but no need to give them three goals is there? Shocking defence, can't pass at all always long balls does not work at all, Lewin Nyatanga very good player, seen him play four times, good in air, fast, gets stuck in and fights for the ball, he a main dog fighter he will be one of barnsley key players this season I am telling you he is everythig..."
Posted by: jinx

Re: League Championship 2006/07 - 18/02/2007 20:12

34 kolejka, 20 lutego
WLLLWL Barnsley v Hull LdWLDD
WDDLLW Birmingham v Sunderland DLWLWW
LWDdLD Burnley v Leicester WLDLLW
LDLLWD Coventry v Southampton DDWWLD
LWWWWL Ipswich v Wolves WLDWWW
DLdWLW Leeds v Q.P.R. LLLLLL
dWdLWL Luton v Sheff. Wed. WWLLLD
DDWWLW Plymouth v Colchester WLLLLW
WLWWLL Preston v Norwich LDLWDL
WLWDLW Southend v Crystal Palace LDdWdL
WWWWWD West Brom. v Cardiff LddLWD
WWWWWD Derby v Stoke LWLWLL (21.02)

Litery, to ostanie 6 meczy odpowiednio home/away, gdzie małe d oznacza bezbramkowy remis
Posted by: Ryan20

Re: League Championship 2006/07 - 18/02/2007 22:24

karuzela jedzie dalej \:\)

nie sposób nie napisać Coventry - Święci 2. 2.30 !!!! (co za kurs)
W końcu, nareszcie, efektowne zwycięstwo: 5-2 nad Barnsley i show młodziutkiego gracza z RPA A.Surmana, jeśli dobrze policzyłem bilans Świętych w ostatnich 19 meczach ligowych to 10-7-2!. Odpoczywał Rasiak w sobote, lecz nie wątpie że w Coventry zagra pokaźny kawał meczu. Gospodarze to 8 porażek w 11 meczach! Pojedynek Dawida z Goliatem. Oby tym razem bez sensacji \:\) no i może obudzi się drugi Polak? \:\)

Birmingham - Sunderland 1. 2.00
mecz na szczycie, mecz kolejki. Ciężka przeprawa czeka podopiecznych Keane'a. Niebiescy odzyskali wigor i odnieśli dwa zwycięstwa pod rząd. Goście od 4 meczów ligowych bez straty gola! Ale Birmingham to najwyższa z połek. Warto odnotować że w meczu ze stoke spora czesc kibiów buczała na swoich pupili niezadowolona ze swojej gry. Narzekał na to coach, zapewne tez piłkarze. We wtorek bedą mieli zatem kolejną motywacje by pokazać kibicom swój wysiłek i oddanie dla nich.

warto też pomyśleć nad Pawiami, WBA i Argyle.
Posted by: konstruktor1

Re: League Championship 2006/07 - 19/02/2007 21:44

Glowna przyczyna dla ktorejWBA nie zajmuje obecnie miejsca premiowanego bezposrednim awansem do Premiership jest bardzo przecietna gra na wyjazdach.Jednak na swoim boisku sa oni niedoscignionym nieomal wzorem. 12-3-1 to ich statsy w tym sezonie,w sobote rozegrali kapitalne spotkanie z Boro bukujac sobie powtorke na wlasnym podworku.Co waznieje,poza kapitanem Daviesem Tony Mowbray bedzie mial do dyspozycji pelny sklad.Takiej pary napastnikow i takiej dyspozycji w jakiej sa Camara i Phillips moze pozazdroscic niejeden menedzer z Premiership.Atmosfera w druzynie fantastyczna, forma jeszcze lepsza, kibice napewno stawia sie jutro w wielkiej sile,powrot do elity praktycznie na wyciagniecie reki,nic tylko grac.

Ich rywalem bedzie Cardiff ,druzyna dobra ale niestety dla kibicow ze stolicy Walii zagra jutro bez kregoslupa swojego zespolu.Nieobecni na Hawthorns beda kapitan zespolu Darren Purse ,jego partner z obrony Loovens oraz wyrzuceni z boiska w sobotnim meczu z Leeds Chopra(najlepszy obecnie strzelec Championship) oraz podstawowy w ostatnim czasie pomocnik Walton.Olbrzymie oslabienie, ktore bedzie moim zdaniem drogo ich kosztowac.Nie bez znaczenia bedzie tez fakt, ze obecny menedzer Waliczykow Dave Jones byl czlowiekiem,ktory po dlugim okresie wprowadzil 3 lata temu do Premiership druzyne najwiekszych rywali i najbardziej znienawidzona przez kibicow WBA czyli Wolverhampton.

Zapowiada sie swietne widowisko,a kazdy rezultat inny niz zdecydowane zwyciestwo gospodarzy bezdzie moim zdaniem sensacja.

Typ: WBA 1 kurs ok:1.6 - 1.7
Posted by: rOdziu.

Re: League Championship 2006/07 - 20/02/2007 08:55

Panowie co myślicie o meczu Southend - Crystal Palace nad zwycięstwem gospodarzy?

Przykładam się do oponii Konstruktora w sprawie meczu WBA - Cardiff
Posted by: jinx

Re: League Championship 2006/07 - 20/02/2007 10:18

Jak najbardziej.

Tyle tu już napisano o Southend, że sytuacja jest jasna. Przede wszystkim stać ich na zwycięstwo, mimo ostatniej wpadki z Sunderland. Ale ich sobotni przeciwnik w tym roku tylko raz zremisował, a tak leje wszystkim (tylko 2 stracone bramki w tym roku).

"Orły" zaś zajmują bezpieczną pozycję w środku tabeli i nie muszą się dziś przykładać do gry.

H2H: 19-8-11 79:55
Posted by: jinx

Re: League Championship 2006/07 - 22/02/2007 20:26

35 kolejka, 24 lutego

Cardiff - Preston
(23.02)
Colchester - Burnley
Crystal Palace - Luton
Hull - Birmingham
Leicester - West Brom
Norwich - Coventry
QPR - Plymouth
Sheffield Wed - Southend
Southampton - Ipswich
Sunderland - Derby
Wolves - Leeds
Stoke - Barnsley
(26.02)
Posted by: jappa

Re: League Championship 2006/07 - 24/02/2007 09:38

Witam,ponownie liga angielska daje wtym tygodniu znowu dużo możliwości..Problem jest jeden tylko dobrze wygrać..Ja zastanawiam sie ponownie nad southamptonem,przypomina mi grę dzisiejszego Evertonu..gubi dużo punktów,nie gra seriami,występy tych druzyn przeplatają się różnymi występami..zastanawiam czy ten mecz nie odpuścić..z ipswich mają nie ciekawy bilans(1-1-3)i zastanawiam się czy stać ich jeszcze aby ruszyć do przodu..Ipswich po 3 porażkach ,napewno będzie chciało zakończyć tą serię,boję się trochę że ten mecz zakończy się remisem,ale po dłuższym zastanowieniu stanwiam na tą drużynę ...Jeśli nie zacznie wygrywać może nawet pożegnac się z barażami ..Pozdrawiam
Posted by: konstruktor1

Re: League Championship 2006/07 - 24/02/2007 11:01

Zastanawiam sie dzis nad nastepujacymi typami:

Sunderland - Derby 1 kurs ok.2.0

Kursy na gospodarzy pospadaly prawie u wszystkich bukow.Z jednej strony przyczyna moga byc nie tylko bardzo dobre wyniki Sunderlandu w ostatnim okresie ale i imponujacy styl gry jaki prezentuja.Nieobecny bedzie z powodu kontuzji kapitan zespol Whithead,ale w jego miejsce moga wskoczyc badz liam Miller badz Leadbitter.
Drugim powodem spadku kursow moze byc spadek formy wciaz liderujacych w Championship "Baranow".Zaledwie remis u siebie z Hull oraz srodowa porazka ze Stoke,takze na Pride Park,no i porazka w pucharowym meczu z oslabionym Plymouth.Mozna takze znalezc informacje,ze nieciekawie dzieje sie poza kulisami .Podobno zawodnicy,ktorzy przyszli do klubu w styczniu maja obiecane duzo wyzsze premie za awans niz ci,ktorzy sa tam dluzej.Inne pogloski mowia o konflikcie menedzera Daviesa z wladzami klubu.

Leicester- WBA 2 2.4 - 2.5

Ryzykowny typ gdyz obydwie druzyny legitymuja sie 10 punktami zdobytymi w czterech lutowych kolejkach.Fala optymizmu po przejeciu klubu przez Mandarica zadziala pozytywnie uskrzydlajac zawodnikow Lisow.Jednak wtorkowe zwyciestwo nad Burnley bylo bardzo szczesliwe,gospodarze zdominowali gre i tylko szczesliwa kontra pozwolila Lisom na wywiezienie 3 punktow.
WBA rozpedza sie coraz szybciej, bardzo dobry,szeroki, wyrownany sklad pozwala Mowbrayowi na dokonywanie tak udanych zmian jak ta we wtorek,gdy Ellington zobyl zwycieska bramke zaledwie kilka minut po pojawieniu sie na placu gry.Trafione transfery takie jak Kiely`ego czy Korena tylko wzmocnily,juz wczesniej swietna kadre.W cieniu bardziej znanych nazwisk swietnie rozwija sie talent Richarda Chaplowa,ktorego juz obecnie wielu komentatorow uwaza za najlepszego pomocnika w Championship.Do druzyny powraca po zawieszeniu jej kapitan Davies.


QPR - Plymouth 2.6 - 2.8

Ian Holloway nie mogl chyba wymarzyc sobie lepszego momentu na powrot do miejsca gdzie spedzil 5 lat jako zawodnik oraz 5 jako menedzer.QPR nad przepascia,2 tygodnie temu zostali rozbici przez Southen,w srode jedynie bramkarzowi zawdzieczaja,ze udalo im sie wywiezc remis z Leeds.
Plymouth natomiast na fali wznoszacej,w cwiercfinale Pucharu Anglii,z realna szansa na awans do polfinalu, bez problemow odprawili z kwitkiem Colchester.Nie bedzie mogl zagrac Kevin Gallen,ktory jest wypozyczony z QPR ale za to powrocic ma do skladu najlepszy strzelec, weteran Hayles,ktory ma szczescie do strzelania bramek przeciwko QPR.



Zobaczymy juz wkrotce \:\) Pozdrawiam
Posted by: jappa

Re: League Championship 2006/07 - 28/02/2007 14:49

36 kolejka, 03.03

Derby-Colchester 1.70 3.30 4.79 02.03.2007 - 20.45
Barnsley-Norwich 2.25 3.20 2.91 03.03.2007 - 16.00
Burnley-Cr.Palace 2.35 3.20 2.76
Coventry-Hull 1.90 3.25 3.76
Ipswich-Q.P.R. 1.90 3.25 3.76
Leeds-Sheffield W. 2.35 3.20 2.76
Luton-Wolwes 2.65 3.20 2.44
Plymouth-Stoke 2.30 3.20 2.84
Southend-Leicester 2.45 3.20 2.64
West Brom-Sunderland 2.15 3.20 3.10
Birmingham-Cardiff 1.80 3.30 4.14 04.03.2007 - 12.30
Preston-Southampton 2.20 3.20 3.00 05.03.2007 - 21.00


Zapraszam do typowania:)
Posted by: MIDA$

Re: League Championship 2006/07 - 28/02/2007 18:05

No ja krótko i rzeczowo :
Burnley - Cr.Palace 1 -- wstyd , wstyd , i jeszcze raz wstyd druzyna posiadajaca w skladzie zawodnikow pokroju Akinbiyi czy djemba - djemba nie wygrała od 15 spotkań co zaowocowało zamiast walką o play - off przewagą ledwie 5 pkt nad strefa spadkową a ze rywal jak najbardziej w zasiegu prognozuje zakonczenie wstydliwej serii.
Leeds - Sheff Wed 1 -- jedne z ostatnich dzwonków biją na alarm dla druzyny Leeds mecze z druzynami majacymi bezpieczna pozycje trzeba wygrywac .
Posted by: jappa

Re: League Championship 2006/07 - 28/02/2007 18:46

witam,ja sobie upatrzylem Derby-Colchester ,ten meczyk zadecyduje o tym czym colchester będzie walczył o awans..ja sądzę że derby bardzo zalezy aby awansować bez baraży i ma ku temu spore szanse obok Birmingam..Po 3 meczach bez zwycięstwa czas chyba aby Barany zdobyły komplet punktów..Sądzę że stać ich na zrewanżowanie się za jesięnna porażke na wyjeżdzie..Goście od 3 meczy tez bez zdobyczy 3 punktowej i osobiscie sądzę że będą musieli jeszcze na nia poczekać Pozdrawiam
Posted by: konstruktor1

Re: League Championship 2006/07 - 03/03/2007 11:34

Brawo jappa za tym na Derby, warto zapamietac nazwisko Barnes.Kolezka ma dopiero 18 lat ale jest to niewatpliwie niesamowity talent.Z pewnoscia zobaczymy go w przyszlym sezonie w Premiership.

Jak dla mnie dzis dubel Ipswich - Burnley.

Ipswich nie gra zle ale brakowalo im w kilku ostatnich meczach szczescia pod bramka rywali, lekiem na ta przypadlosc ma byc Francis Jeffers wypozyczony z Blackburn.Jego kariera zatrzymala sie, ale jesli Arsene Wenger swego czasu zaplacil za niego kilka milionow funtow to musi to byc niezly zawodnik.Mysle,ze taki krok jak przejscie do klubu w Championship moze pomoc mu w odzyskaniu pewnosci siebie i odrestaurowaniu wlasnej kariery. Rywale zagraja bez najlepszego strzelca Blackstocka ,ktory jest zawieszony za kartki.
Co ciekawe to fakt,ze po fatalnym starcie do nowego sezonu Ipswich wlasnie przeciwko QPR sie przelamal wygrywajac wyjazdowy mecz 3:1, mam nadzieje,ze dzisiejszy mecz bedzie potwierdzeniem porzekadla o tym,ze historia lubi sie powtarzac.

Typ : Ipswich - QPR 1 kurs: ok. 2.0


O sytuacji Burnley pisal juz Midas,wiec dodam tylko,ze CP powaznie oslabiony.Mcanuff i Iffil to dwaj zawodnicy,ktorzy w ostatnim czasie " robili" gre wiec oslabienie powazne.Mysle,tez,ze nadszedl czas by przelamal sie Andy Gray,dla ktorego bedzie to juz 4 mecz po powrocie po kontuzji.

H2H nie jest zbyt optymistyczny dla gospodarzy,gdyz na 7 ostatnich spotkan pomiedzy tymi druzynami 5 razy remisowali i 2 razy przegrali ale byc moze tu sprawdzi sie inne porzekadlo,ze historia nie zawsze musi sie powtarzac ;\) . A tak zupelnie powaznie to Burnley od czasu powrotu Graya gra lepiej niz wskazuja na to wyniki,a 3 punktow potrzebuje jak ryba wody.Z drugiej strony CP nie "grozi" juz awans,spadek raczej tez nie,wiec widze tu szanse dla gospodarzy.

Typ : Burnley - Crystal. P 1 kurs: ok:2.3 - 2.5

Posted by: jinx

Re: League Championship 2006/07 - 05/03/2007 10:27

PRESTON - SOUTHAMPTON
H2H na boisku gospodarza: 8-6-4 27:19

w tabeli:
8.Preston 34m 59pkt 17-8-9 50:38
6.So'ton 35m 59pkt 16-11-8 56:39

dom/wyjazd
Preston 11-4-2 29:12
So'ton 5-6-6 29:26

under/over (dom/wyjazd)
Preston 8/9
So'ton 7/10

pierwsza połowa (dom/wyjazd)
Preston 8-6-3
So'ton 5-6-6

bilans, gdy prowadzili do przerwy (ogólnie)
Preston 10-1-0
So'ton 9-3-1

bilans, gdy remisowali do przerwy (ogólnie)
Preston 5-4-3
So'ton 6-7-2

bilans, gdy przegrywali do przerwy (ogólnie)
Preston 2-3-6
So'ton 1-1-5

ostatnie 6 meczy
30.01 Colchester - Preston 1-0(0-0) 14(7)-9(5) 48-52
3.02 Sheff Wed - Preston 1-3(1-1) 16(5)-8(4) 50-50
10.02 Preston - Wolves 0-1(0-1) 5(0)-9(5) 41-59
18.02 Preston - Man City 1-3(1-1) 8(4)-20(7) 42-58 FA Cup
20.02 Preston - Norwich 2-1(2-0) 21(8)-12(4) 48-52
23.02 Cardiff - Preston 4-1(1-0) 16(4)-11(6) 67-33

31.01 So'ton - Sheff Wed 2-1(1-0) 15(5)-5(3) 47-53
3.02 So'ton - Derby 0-1(0-0) 11(2)-7(1) 49-51
10.02 WBA - So'ton 1-1(1-1) 15(7)-14(5) 49-51
17.02 So'ton - Barnsley 5-2(1-1) 25(13)-4(3) 56-44
20.02 Coventry - So'ton 2-1(2-1) 11(2)-18(9) 58-42
24.02 So'ton - Ipswich 1-0(1-0) 11(6)-6(2) 55-45

I moim zdaniem ważna informacja dotycząca absencji w drużynie gospodarzy. Otóż dziś mają nie grać pomocnicy:
Whaley 26(6) 5br i 5as
McKenna 31(1) 2br i 2as
Neal 3(19) 1br i 2as

Poza tymi statami, Whaley i McKenna to najczęściej (po Nugencie) strzelający na bramkę przeciwnika zawodnicy Prestonu. Odpowiednio 68(29) i 50(21), a Nugent 80(39).
Posted by: pawson

Re: League Championship 2006/07 - 05/03/2007 11:55

W zespole Świętych może zagrać wypożyczony z Liverpoolu 20-letni pomocnik Danny Guthrie. Ostlund (14m.) i Powell (5m.) powrócili na razie do lekkich treningów. Zapewne dziś nie zagrają.
W ataku Southampton spora rywalizacja m.in. między naszymi: Saganem i Rasialdo. Kurs X2 za 1,50 warty grania?
Posted by: pawson

Re: League Championship 2006/07 - 05/03/2007 12:53

mecz Preston - Southampton dziś na żywo w Polsacie Sport o 21.00
Posted by: jinx

Re: League Championship 2006/07 - 08/03/2007 08:42

37 kolejka, 10 marca
Birmingham - Derby (9.03) 25-10-12 93:67
Barnsley - Sunderland 6-1-4 15:10
Cardiff - Norwich 9-3-7 30:24
Colchester - Coventry 6-2-3 18:13
Crystal Palace - Leicester 12-3-8 33:27
Hull - Preston 10-10-4 47:29
Ipswich - Southend 8-5-2 27:15
Leeds - Luton 12-5-5 38:24
QPR - Sheffield Wed 11-8-7 45:32
Stoke - Southampton 16-6-7 53:35
Wolves - West Brom (11.03) 34-17-24 133:105

H2H na boisku gospodarza meczy ligowych i pucharowych
Posted by: jappa

Re: League Championship 2006/07 - 08/03/2007 11:11

witam.mi się osobiscie podoba mecz Cardif z Norwich..Norwich ostatnio troche pociągło..Ma 9 punktow przewagi nad strefą spadkową,z zespolami z gornej półki traci punkty,a drużynami poniżej wygrywa..Sądzę że nastał spokoj w tej druzynie i nie ma przyslowiowego noża na gardle..Gospodarze po porazce 1-0 w pierwszej rundzie będzie chciala się zrewanzowac..Po dlugiej fali meczu beż kompletu zwycięstw gospodarze u siebie imponują,4 mecze bez porazki..Sądzę że i teraz stać ich na zwycięstwo..Jka będzie okaże się w sobotę pozdrawiam
Posted by: jinx

Re: League Championship 2006/07 - 10/03/2007 00:50

STOKE - SOUTHAMPTON

W Stoke niepewny udział kilku graczy, a mianowicie: Hoefkens 32(3), Fuller 18(3)-7, Hendrie 22-3, Pericard 16(8)-2, Higginbotham 34-6, Griffin 26-2.

George Burley przed meczem z Preston NE zapowiadał przywiezienie 4 pkt z obu wyjazdów, ale jak wiadomo, nie uda mu się to. A po tym co zobaczyłem w poniedziałek, przestała mnie dziwić słaba postawa Świętych na wyjazdach. Panika w szeregach obronnych gdy tylko piłka przekraczała połowę, sami prokurowali groźne sytuacje pod swoją bramką, czego efektem była dosyć wyraźna porażka.

Dla mnie wniosek jest prosty - Southampton jest tak silny, jak jego atak. To od jego postawy zależy wynik spotkania, bo na obronie polegać raczej nie ma co. A dziś spodziewać się można występu obu naszych rodaków, gdyż Jones jest kontuzjowany.

Może ktoś się skusi, ale ja chyba ten mecz odpuszczę.
Posted by: jinx

Re: League Championship 2006/07 - 13/03/2007 14:56

38 kolejka, 13 marca
COVENTRY - WOLVERHAMPTON
DERBY - Q.P.R.
LEICESTER - LEEDS
LUTON - HULL
NORWICH - BIRMINGHAM
PRESTON - IPSWICH
SHEFFIELD WED - COLCHESTER
SOUTHAMPTON - CARDIFF
SOUTHEND - BURNLEY
SUNDERLAND - STOKE

PLYMOUTH - BARNSLEY (14.03)
WEST BROM - CRYSTAL PALACE (14.03)
Posted by: Szczypior

Re: League Championship 2006/07 - 13/03/2007 15:00

co myślicie o southampton ? ostatnio zbyd dobrze się nie prezentują, cardiff również ma chrapkę na premiera, więc może być ciekawy mecz
Posted by: mercyfulek new

Re: League Championship 2006/07 - 13/03/2007 16:13

Ja myślę że So'ton wygra.
Cardiff ostatnio spuściło z tonu, choć Święci też nie zachwycają. U siebie jednak nie przegrywają i wydaje się, że są bliżej walki o awans o Premiership niż Bluebirds.

Typuję 1 na pewno skromnie wywalczone, zapewne będzie chciał się pokazać Rasiak bo pewnie zagrają ofensywnie, a on czasami przesiaduje na ławce - niby z powodów czysto taktycznych założonych przez managera.
Posted by: roads

Re: League Championship 2006/07 - 13/03/2007 19:24

Norwich - Birmingham 2, kurs 2.25 Unibet
W tym roku kalendarzowym Norwich przegrywa z zespolami z czolowki ligi (porazki u siebie z Wolves i Derby oraz na wyjazdach z Preston i Cardiff), a 3 jedyne zwyciestwa zostaly odniesione nad ekipami z dolnych rejenow tabeli - Leeds, Luton i Barnsley).
Natomiast druzyna z Birmingham po 3 kolejnych domowych zwyciestwach z pewnoscia bedzie chciala podtrzymac dobra serie i pozostac na fotelu lidera.
Posted by: Szczypior

Re: League Championship 2006/07 - 16/03/2007 11:52

Southampton – Colchester

Święci zgromadzili na swoim koncie 60 punktów i tracą 10 do znajdującego się na pierwszym miejscu Birminghamu. Nie wygrali w pięciu kolejnych meczach i dziś nadarza się świetna okazja, aby w końcu zainkasować komplet punktów. W ostatnim spotkaniu prowadzili już 2-0 ale nie zdołali utrzymać wyniku do końca spotkania i zremisowali na własnym stadionie z Cardiff. Ich dzisiejszy rywal również jest w dołku. Choć na swoim koncie mają dziesięć punktów mniej, to raczej wątpliwe jest, aby włączyli się jeszcze w walkę o Premiership. W ostatnich swoich meczach grają bardzo słabo i wręcz anemicznie. Myślę, że dziś nie sprostają swoim rywalom, którzy jak najszybciej znów muszą gromadzić punkty. Do szeregów Świętych powracają Jeremie Wright oraz Kenwayn Jones, również możliwe, że po kontuzji do składu powróci Darren Powell. Nie zagra natomiast Kelvin Davis który jest zawieszony. W zespole przyjezdnych nie zagra napastnik Karl Duguid oraz John White, a Jamie Cureton i Chris Barker liczą na powrót. W mojej opinii dziś wygrają gospodarze z bardzo słabo spisującymi się na wyjeździe zawodnikami Colchesteru.
Posted by: thepilator

Re: League Championship 2006/07 - 16/03/2007 12:05

Southampton vs Colchester
Southampton ostatnio zremisowal u siebie 2;2 z Cardiff a poprzednie 2 mecze na wyjezdzie przegral, dzisiaj maja szanse na przelamanie tej passy i wygranie meczu. Southampton jest bardzo silny u siebie na 19 rozegranych meczu na wlasnym stadionie wygral 11 zremisowal 6 i tylko 2 razy przegral. To plasuje ich na 4 miejscu jesli chodzi tylko o mecze rozegrane na wlasnym boisku. Colchester bardzo kiepsko gra na wyjazdach 12razy schodzili z boiska pokonani, 4remisy i 3 zwyciestwa. Ostatnio spisuja sie bardzo kiepsko na 5 rozegranych meczy 3 przegrane i 2 bezbramkowe remisy na wlasnym boisku z druzynami Burnley i Coventry. Do tego jeszcze Derby rozbilo ich jeszcze niedawno 5;1. Druzyna znajduje sie w kiepskiej formie, brakuje jej motywacji ich celem na ten sezon bylo zdobycie 50pkt kiedy go osiagneli cos sie w tej druzynie zacielo. Podsumowujac licze na gladkie zwyciestwo Southampton, ktorzy potrzebuja punktow zeby piac sie w gore tabeli i walczyc o play-off.

Southampton v Colchester 1 1,65
stawka 10/10
Posted by: Feel-Tsu

Re: League Championship 2006/07 - 16/03/2007 12:57

no zgadzam sie z Wam w pelni z tym, ze trzeba grac Świetych ,ale ja to osobiscie boje sie, bo sam nie wiem co zrobia gospodarze nie majac miedzy slupkami Davisa. Byly bramkarz Sunderlandu prawdopodobnie nie stanie dzis miedzy slupkami. FA zawiesi go za wybryki w spotkaniu ze Stoke.
jesli by do tego doszlo to zobaczymy w bramce Bartosza Bialkowskiego. Polak juz dawno nie rozegral spotkania ligowego od pamietnej kontuzji w meczu z Newcastle. od tego czasu to przyznam szczerze ze nie wiem co sie z nim dzieje. wiem ze siedzi na ławce, ale czy ktos wie w jakiej formie jest ten rosły i zdolny golkiper?
w sumie to mi tez wychodzi jedynka , ale ja zaczynam powoli nie rozumiec strategii i koncepcji Burleya? najpierw wystawia z przodu Rasiaka, strzela gole to siada na ławce, ostatnio Sagan postrzelal troche to z Prestonem wszedl na ostatnie minuty. teraz z Cardiff Saganowskiego zmienil niejaki Best i znajac Burleya moze sie okazac iz z Colchesterem znow wyjdzie jakies dziwny duet napastnikow, moze powracajacy do zdrowia Kenwyne Jones?

za duzo jest pytan w mojej opinii, tak wiec fakty sa takie ze gospodarze musza to wygrywac bo jakos peleton z napisem playoffy ucieka od Saints i moge sie nie zalapac nawet do wagonika z napisem miejsce 6.
wystarczy spojrzec na mecze jakies pozostaly do konca gospodarzom tego spotkania:

Colchester (dom)
Wolves (wyjazd)
Luton (wyjazd)
Sunderland (dom)
Birmingham (wyjazd)
Leeds (dom)
Norwich (wyjazd)
Southend (dom)

wychodzi z tego, iz faktycznie tylko w tym dzisiejszym spotkaniu ich rywalem bedzie zespol typowego srodka tabeli. reszta to albo ci ktorzy chca zalapac sie do awansu albo uniknac degradacji. tak wiec to wlasnie Colchester powinien sprawic najmniej klopotow ekipie Saints.
jesli problemow nie sprawi tylko powracajacy do skladu Cureton to dzis powinno byc spokojne zwyciestwo gospodarzy, a jesli nie spokojne to wazne ze 3 punkty pozostana w Southampton

Southampton - Colchester 1 @1.75 (totomix)
Posted by: DJ SOSNA

Re: League Championship 2006/07 - 16/03/2007 13:20

Ja myślę że Białkowski sobie da doskonale radę - to dobry bramkarza. A co do rotacji w składzie Soto o której piszesz to chyba spowodowana jest ona kłopotem bogactwa trenera Burnleya. Nie ma dyskusji że jak na standardy Championship to ma kilku naprawdę dobrych zawodników. Aha, Rasiak powiedział ostatnio że trener wystawiać go będzie w meczach wyjazdowych bo mu sie wydaje że nasz AS lepiej radzi sobie w grze z kontry na wyjazdach,hehe. Reasumując, ja równiez uważam że dzisiaj Southampton nie zawiodą. Jesli chcą myślę o grze w play-off to Colchester muszą pokonać.
Posted by: Feel-Tsu

Re: League Championship 2006/07 - 16/03/2007 13:26

Sosna w to, ze Bartosz Bialkowski jest dobrym bramkarzem tez nie watpie, ale dawno nie widzialem go w akcji i musze przyznac ze jest dla mnie zagadką, ale mysle ze rozwiazanie tej zagadki bedzie korzystne dla Soton i taka jest prawda, ze dzis gospodarze wygraja.

a co napastnikow to w sumie to moze nawet wyjsc Wright-Philips z Jonesem, jesli beda skuteczni i zapewnia 3 punkty:)
Posted by: rene

Re: League Championship 2006/07 - 16/03/2007 13:49

Ja oglądałem mecz Świętych z Preston i byłem zażenowany ich postawą. Jak ktoś tu mądrze wcześniej napisał, ich postawa zależy od tego, co pokaże atak. I we wspomnianym meczu tak było. Świeci w pierwszej połowie stworzyli sporo sytuacji, ale skuteczność żadna. Nasz Grześ zupełnie niewidoczny był, choć bramkę strzelił, taka niepewną na dodatek. W drugiej połowie Preston przecisnął i wygrał mecz z palcem.
Po tym meczu stwierdziłem, ze ta drużyna jest po prostu za slaba na Premier, co potwierdziły następne mecze ( porażka i remis u siebie )
Te wyniki mnie wcale nie zdziwiły.
Dziś też pensa na nich nie dam ani nawet funta kłaków, bo wcale nie powiedziane, że wygrają.
a chyba nie wygrają
Posted by: DJ SOSNA

Re: League Championship 2006/07 - 16/03/2007 13:53

rene, żeby była jasność to my też nie wierzymy że Soto zagra w Premiership,hehe. Dzisiaj jednak grają z zespołem który już tylko myśli o końcu sezonu bo swoje już zrobił (było już pisane że celem było +50pkt i utrzymanie). Choćby ze względu na motywację warto postawić na "jedynkę". Kadrowo i potencjał Soto też ma większy. Po kursie @1.75 moim zdaniem warto spróbować.
Posted by: DJ SOSNA

Re: League Championship 2006/07 - 16/03/2007 13:57

Southampton – Colchester Utd.

dzisiaj g.20-40 POLSAT SPORT
Posted by: Andy Kush

Re: League Championship 2006/07 - 16/03/2007 14:54

Southampton - Colchester
Southampton ma jeszcze spore szanse by załapć się do strefy barażowej i powalczyć o Premiership, choć na pewno łatwiej bedzie się Świętym znaleźć w barażach, niż potem awansować do rozgrywek o klasę wyżej. Tym czasem w dzisiejszym meczu na własnym stadionie Southampton jest z pewnością faworytem, bo po pierwsze Colchetser swój cel, czyli utrzymanie się w Championship osiagnął, po drugie wyjazdowe mecze nie są najmocniejszą stroną tej drużyny, a po trzecie Southampto dysponuje silniejszym składem. Jednak najwięskze znaczenie bedą miały właśnie te cechy wolicjonalne, któych coraz mniej u graczy Colchester. W dziewiętnastu spotkaniach piłkarze Colchester wygrali tylko trzy razy, cztery mecze zremiswoali i aż dwanaście przegrali, co daje im dopiero 22 miejsce w klasyfikacji wyjazdów. Więcej motywacji będzie dzisiaj po stronie piłkarzy Southampton, którzy na wąłsnym boisku nie zwykli przegrywać (w 19 meczach 11 zwycięstw, 6 remisów i tylko dwie porażki. W ostatnich dziesięciu meczach Southampton zgromadził 14 punktów, przy tylko dziewięciu "oczkach" gośći dzisiejszego meczu. Widać wyraźnie, że zawodnicy Colchetser nie są w najwyższedj formie , a dodatkowo, jak napisał DJ Sosna chyba chcą już jak nasjzybciej mieć za sobą obecny sezon.
Jeśli ktoś nie odbiera Polsatu, a jest abonentem Cyfry +, to może obejrzeć dzisiejszy mecz "na żywo" o godzinie 20:45 na kanale 249. Na tym kanale nadaje stacja Sportitalia, która co piątek przeprowadza bezpośrednie transmisje z League Championship.
Pozdrawiam
Posted by: rene

Re: League Championship 2006/07 - 16/03/2007 15:16

Originally Posted By: DJ SOSNA
Southampton – Colchester Utd.

dzisiaj g.20-40 POLSAT SPORT






Jednym okiem zerknę, bo szykuję się na derby Łodzi
Wszyskim, którzy grają na "świętoszków" życzę powodzenia, choć ja sam sobie ten mecz odpuszczę
Kibicuję tej drużynie, ale ostatnio mnie jej gra i wyniki nie przekonują.
Posted by: Don Pedro®

Re: League Championship 2006/07 - 16/03/2007 21:47

Originally Posted By: rene

Jednym okiem zerknę, bo szykuję się na derby Łodzi
Wszyskim, którzy grają na "świętoszków" życzę powodzenia, choć ja sam sobie ten mecz odpuszczę
Kibicuję tej drużynie, ale ostatnio mnie jej gra i wyniki nie przekonują.


Ot i rozsądnie zrobiłeś. 14 strzałów na bramkę i tylko raz Sagan wsadził. Kolczatki wypunktowały Świętych.
Posted by: DJ SOSNA

Re: League Championship 2006/07 - 16/03/2007 21:53

Nie rozumiem czym kierował się trener Soto w układaniu pierwszej "jedenastki". Nie było nawet na ławce rezerwowych Skacela i kilku innych dobrych graczy ale za to w pierwszy składzie wybiegł Wright-Phillips który nie tylko moim zdaniem (mecz oglądałem w towarzystwie znajomego anglika) był żałośnie słaby i nadawał się do zmiany po 30min! Reasumując, moim zdaniem złe wybory trenera plus brak skuteczności i w efekcie zakład przegrany \:\(
Posted by: maleo

Re: League Championship 2006/07 - 16/03/2007 21:55

Originally Posted By: DJ SOSNA
w efekcie zakład przegrany \:\(


DJ zdążyłeś nas do tego przyzwyczaić \:\(
Posted by: Feel-Tsu

Re: League Championship 2006/07 - 16/03/2007 22:03

Originally Posted By: Feel-Tsu
jesli problemow nie sprawi tylko powracajacy do skladu Cureton to dzis powinno byc spokojne zwyciestwo gospodarzy, a jesli nie spokojne to wazne ze 3 punkty pozostana w Southampton



no i Cureton sprawil klopoty gospodarzom, na tyle wystarczajaco duze, ze na St. Marys nie zostal nawet punkt...cóż takie jest zycie, i taka jest ta liga:)

efekt - jak slusznie zauwazyl Sosna - przegrany zaklad i tyle trudno, ale nikt nie mowil ze bedzie łatwo

trzeba jutro uderzyc w Leeds i tyle tego dobrego:)
Posted by: imarcel

Re: League Championship 2006/07 - 16/03/2007 22:08

maleo z Twojego pustego komentarza to i Salomon nie naleje....
Posted by: Feel-Tsu

Re: League Championship 2006/07 - 16/03/2007 22:08

Originally Posted By: maleo
Originally Posted By: DJ SOSNA
w efekcie zakład przegrany \:\(


DJ zdążyłeś nas do tego przyzwyczaić \:\(


maleo Twoj post niewiele wniosl do tematu Championship, jesli typowales inaczej niz wiekszosc to gratuluje, ale tego typu komentarze nie sa mile widziane, tym bardziej jesli gra dotyczy najtrudniejszej ligi swiata, jaka jest 2. angielska
Posted by: rafal08

Re: League Championship 2006/07 - 16/03/2007 22:17

Originally Posted By: maleo
Originally Posted By: DJ SOSNA
w efekcie zakład przegrany \:\(


DJ zdążyłeś nas do tego przyzwyczaić \:\(


OSTRZEZENIE
Posted by: jinx

Re: League Championship 2006/07 - 16/03/2007 23:38

Southampton w tym sezonie dawał już wiele znaków, że z nimi coś nie tak.

Ja skutecznie wyleczyłem się z nich jak zobaczyłem mecz z Preston NE. Od tamtej pory moje obawy skutecznie potwierdziły mecze z Stoke, Cardiff i dzisiejszy.

Co z tego, że Święci oddają najwięcej strzałów w lidze ? Ano nic, bo to nie są groźne strzały, bramkarze rywala wcale nie rozgrywają życiowych meczy, a piłkę z siatki wyjmują stosunkowo małą ilość razy w porównaniu do ilości strzałów.
O obronie nie wspomnę, bo zrobiłem to już wcześniej.

Może i Burley ma kłopoty bogactwa, ale chyba się w tym zatracił i stąd problem. Za dużo tych puzzli i nie wiadomo jak je ułożyć.
Posted by: Feel-Tsu

Re: League Championship 2006/07 - 17/03/2007 07:56

dzis jak tylko wstałem rano, wpadł mi do głowy interesujacy tripelek. nie mam jednak teraz czasu, aby pisac co? gdzie? kiedy?
powiem krotko, a w zasadzie napisze:
Leicester - QPR 1 1.85
Southend - Leeds x2 1.45
Sunderland - Hull 1 1.50

Na Walker Stadium tym razem kibice Lisow powinni zobaczyc zwyciestwo swojej ekipy z bvroniacym sie przed spadkiem zespolem z Londynu.zwlaszcza iz do skladu miejscowych powraca dzis "There's only one - Matty Fryatt" i sila ognia Lisów jest jeszcze wieksza niz zwykle. a w druzynie QPR nie zagra ten ktorego najbardziej mozna sie obawiac czyli Dexter Blackstock.

zatrzymac Eastwooda - taki cel przyswieca obroncom Leeds, ktorzy jada do Southend powalczyc o utrzymanie w lidze. moim zdaniem to jeden z najwazniejszych w tym sezonie meczy dla zespolu Dennisa Wise'a. strata punktow przez gosci sprawi, iz Southend moze podobnie jak np. Hull uciec z grona zespolow aspirujacych do spadku. porazka bedzie przeciez oznaczac strate do Southendu juz 6 punktow, a to moze miec zgubne skutki dla Leeds

w tej kolejce Sunderland przy dobrym ukladzie moze nawet zrownac sie punktami z duetem Derby,BRum. potrzebne jest jednak zwyciestwo nad Hullem, ktory wygrywajac w Luton zapewnil sobie spokoj w ligowej walce na tydzien:) z kolei podopieczni Keane'a zremisowali z solidnym Stoke i teraz 3 punktow musza szukac z podopiecznymi Browna. licze ze bedzie dobrze i Koty ze Stadium of Light zbliza sie do miejsca dajacego bezposredni awans

Leicester, Leeds x2, Sunderland = AKO około 4 \:\)
Posted by: jinx

Re: League Championship 2006/07 - 18/03/2007 08:56

WBA - BIRMINGHAM

Co do typu na 1X2 nie zabieram głosu, spróbuję coś innego.

Jako że to pojedynek dwóch czołowych drużyn to najbardziej prawdopodobny wydaje się under, gdyż wydaje mi się, że gra toczyć się będzie w środku pola z małą ilością sytuacji podbramkowych. Kursy nie powalają (1.65-1.7), w związku z czym zastanawiam się nad inną opcją.

Mianowicie remis do przerwy. W tym sezonie obie ekipy mają odpowiednio 18 i 17 remisów do przerwy.

A jako że mecz jest w ofercie live, to można jeszcze skontrować na drużynę, która bedzie prowadziła do przerwy, gdyż:

bilans, gdy prowadzili do przerwy
WBA 9-1-1
Birm 13-1-0

bilans, gdy przegrywali do przerwy
WBA 0-2-7
Birm 0-1-5

Kursy na WBA spadają, serwisy donoszą o problemach w Birmingham, poza tym pauzuje McSheffrey, co moim zdaniem może skutkować skupieniem się gości na obronie i kontrami.
Posted by: jinx

Re: League Championship 2006/07 - 28/03/2007 17:47

40 kolejka, 31 marca
Leeds - Preston (30.03)
Barnsley - Derby
Burnley - Luton
Cardiff - Sunderland
Colchester - Norwich
Crystal Palace - Sheffield Wed
Hull - Southend
Ipswich - Plymouth
QPR - West Brom
Stoke - Leicester
Wolves - Southampton

Birmingham - Coventry (1.04)
Posted by: jinx

Re: League Championship 2006/07 - 30/03/2007 23:53

Nie lubię typować meczy po 2-tygodniowej przerwie i dziś raczej sobie daruję. Chciałem tylko zwrócić uwagę na fakt, iż w tym roku rozgrywki w 2,3 i 4 lidze są cholernie wyrównane. Nie ma tak jak w latach ubiegłych wiodącej ekipy, do ostatecznych rozstrzygnięć wciąż daleko.

A dziś pojedynek dwóch ekip grających o różne cele. I ciekawostka: Leeds nigdy nie grał na poziomie 3 ligi, a Preston choć grał w barażach 7-krotnie nigdy ich nie wygrał !!! Jeśli awansował, to bezpośrednio. Mają więc obie drużyny o co walczyć.
Mecz w ofercie LIVE, również na Polsacie Sport, więc kilka statów:

pierwsza połowa
Leeds Utd 8-17-14
Preston NE 13-13-12
bilans, gdy wygrywali do przerwy
Leeds Utd 6-1-1
Preston NE 12-1-0
bilans, gdy przegrywali do przerwy
Leeds Utd 0-2-12
Preston NE 2-3-7
bilans, gdy remisowali do przerwy
Leeds Utd 4-3-10
Preston NE 6-4-3
bilans, gdy strzelali pierwsi bramkę
Leeds Utd 10-2-2
Preston NE 16-1-0
bilans, gdy tracili pierwsi bramkę
Leeds Utd 0-2-21
Preston NE 4-4-10

H2H na boisku gospodarza: 10-5-9 39:32
Posted by: jinx

Re: League Championship 2006/07 - 04/04/2007 16:16

41 i 42 kolejka

7 kwietnia
Hull - Norwich (6.04)
Leicester - Derby (6.04)
Southend - Colchester (6.04)
Birmingham - Burnley
Cardiff - Sheffield Wed
Coventry - QPR
Crystal Palace - Preston
Ipswich - Barnsley
Leeds - Plymouth
Luton - Southampton
Sunderland - Wolves
West Brom - Stoke

9 kwietnia
Barnsley - Birmingham
Burnley - Cardiff
Colchester - Leeds
Derby - Coventry
Norwich - West Brom
Plymouth - Leicester
Preston - Southend
QPR - Luton
Sheffield Wed - Ipswich
Southampton - Sunderland
Stoke - Crystal Palace
Wolves - Hull
Posted by: zmudaRTS

Re: League Championship 2006/07 - 07/04/2007 15:24

Leeds-Plymouth 1
Mecz dla Leeds byc albo nie byc,nie wygrywajac leca do 3 ligi na 90%,Plymouth o nic nie gra,wczoraj Southend u siebie poległo 0:3,i tym samym poznalismy juz pierwszego spadkowicza,nie wierze ze Leeds dzis nie wygra.
Posted by: Lord Devastator

Re: League Championship 2006/07 - 07/04/2007 16:19

nie za wczesnie na 'poznanie spadkowicza'?? do konca jeszcze 6 kolejek i nie zauwazylem jakoby Southend mial kosmiczna strate do bezpiecznego miejsca
z dzisiejszych meczow:
Sunderland, Ipswich i Coventry
Sunderland to juz tradycyjnie w drugiej lidze rzadzi w pierwszej chłopcy do bicia - podejmuja Wolves ktore jest trenowane przez bylego menedzera Sunderlandu - Micka McCarthyego - a on zna te druzyne jak nikt inny - niech tez nikogo nie zmyli 0-6 z southampton - to byl mecz z gatunku jednej druzynie wszystko wpadało drugiej nic - kilka takich w sezonie sie zdarza - tym niemniej typujac co tydzien Sunderland nie sposob stracic wiec z sentymentu 1
Ipswich po zmianach w sztabie szkoleniowym podejmuje dogrywajacego beniaminka ktory wraz z biegiem sezonu pokazuje coraz wieksza 'klase' i ostatnimi czasy jest jednym z najwiekszych chlopcow do bicia - Ipswich ostatnimi czasy jak Norwich nie remisuje a Barnsley gra fatalnie wiec statystycznie rzecz ujmujac jesli nie bedzie przegranej gospodarzy to powinni oni to wygrac i jest to dla mnie najwazniejszy z dzisiejszych typow
Coventry zespol wlasnego boiska od dwoch sezonow podejmuje QPR druzyne ktora ostatnimi czasy dzwiga sie z dołka - goscie to druzyna w stylu Hull - nie sadze zeby bez zmiany szkoleniowca byli w stanie sie spiac na wiecej niz 1 mecz - jako ze w srodku tygodnia pokonali Preston dzis oczekuje ich lania
Co wyjdzie zobaczymy gram wszystko singlami - kursy od 1.72 sunderland a Ipswich i Coventry po 1.9 - wejda dwa typy bedzie zysk - pozdrawiam
Posted by: Maxi

Re: League Championship 2006/07 - 07/04/2007 19:10

Sunderland - Wolverhampton Wanderers 1 1.75 Unibet 4/10

Do składu Sunderlandu po kontuzjach wracają Stephen Elliott i Carlos Edwards. To powoduje, że Keano bedzie miał do dyspozycji prawie cały skład. W Wolves wraca do składu Jackie McNamara, który pauzował za kartki ale Rob Edwards jest wykluczony z gry. Nie zagra także Carl cort przechodzacy rehabilitacje po kontuzji. Wolves dostało lanie w ostatniej kolejce od Świętych u siebie 0-6, więc napewno mają jeszcze w pamieci tamtą porażke. Sunderland gra znakomicie w ostatnich 10 meczach notując 8 zwyciestw. Wolves na wyjazdach gra dobrze mając bilans 9-4-7 19-23. Jednak to moze byc za mało na rozpedzony Sunderland, który nie odpuszcza żadnemu przeciwnikowi. Ewentualne trzy oczka bardzo przybliżą Sunderland do awansu, więc mecz pomiędzy dwoma zespołami, które ciągle mają szanse na awans zapowiada się ciekawie. Wiecje szans na sukces daje tutaj gospodarzom.


Leeds United - Plymouth Argyle 1 1.95 BAH 5/10

Leeds w ostatnim meczu wygrało z Prestonem 2-1 po dramatycznej końcówce i bramce w ostatnich sekundach. Radość w ekipie gospodarzy była ogromna i dodała wiary w utrzymanie. Nie wiem, czy Leeds kiedykolwiek grało w trzeciej lidze, wiec spadek w tym roku byłby poprostu katastrofą. Teraz nadarzy sie okazja do zdobycia trzech punktów bo Plymouth na wyjazdach gra średnio a w ostatnich dwóch meczach wręcz tragicznie bo oddali dwa wyjazdy 0-3 i 0-4 odpowiednio z Ipswich i Burnley. Leeds dało rade w tym sezonie wygrac wyjazd z Plymouth a to ciężki do zdobycia teren. Tym bardziej u siebie powinni walczyć o wygraną. W leeds do składu po nieobecności wraca alan Thompson ale wylatuje z niego z kontuzją obrońca Frazer Richardson. W Plymouth powraca po pauzie za kartki David Norris, jednak jeszcze jedno spotaknie musi odcierpieć obrońca Mat Doumbe. Bardzo ważny mecz dla Leeds i jednocześnie spotkanie praktycznie o nic dla gosci. To pozwala szukać zwycięzcy w zespole gospodarzy.
Posted by: szpila1910

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 09/04/2007 17:49

Czesc:

Oto moje typy na dzis:

1. Derby - Coventry typ: 1

Umocninie na pozycji lidera? Mysle , ze tak - awans Derby coraz blizszy! a Coventry ? czeka chyba na koniec sezonu!

2. Stoke - Cr.Palace typ: 1

Zaskoczyla mnie ostatnio dobra gra Stoke i mysle , ze podtrzymaja passe. Cr.Palace po zwyciestwie nad Preston zmotywowane , ale ... dzis kleska ;\)

3. Colchester - Leeds typ: X2

Leeds walczy o utrzymanie i moim zdaniem pozostana w lidze!!
Pomorze im w tym wywiezienie choc jednego pkt. z Colchester - a jest to realne!!

do tego dorzuce :
4. QPR - Luton typ: 1
5. Southampton - Sunderland typ : 2
6. Preston - Southend typ: 1

Pozdrawiam , prosze o komentarze !!
Posted by: konstruktor1

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 09/04/2007 19:02

Ja dzisiaj postawie w Championship na dwie druzyny:

Barnsley- Birmingham

Wymarzony rywal dla Brum by podniesc nadwyrezone porazka z Burnley morale. Ostatnie 6 spotkan pomiedzy tymi druzynami zakonczylo sie zwyciestwem druzyny z Birmingham. Barnsley dzieki swoim wegierskim internacjonalom zatrzymalo na chwile upadek ale kilka ostatnich meczow pokazuje, ze glownym problemem tej druzyny jest gra w defensywie.Dlatego wizyta druzyny z tak wielkim potencjalem ofensywnym nie wrozy nic pozytywnego dla druzyny z Yorkshire.

Typ: 2 1.91 ( Paddy Power )



Colchester - Leeds


Nie sposob nie zauwazyc odrodzenia Leeds w kilku ostatnich spotkaniach.Zwyciestwa nad Plymouth i Preston sprawily, ze po raz pierwszy od kilku miesiecy znalezli sie poza strefa spadkowa.Jednak tym razem rywal to tez druzyna na fali, poza tym swietnie grajacy na Layer Road beniaminek z Colchester. Cureton znow sie rozstrzelal i trudno bedzie go uciszyc.

Typ : 1 , kurs:2.1 ( Ladbrokes)
Posted by: jinx

Re: LEAGUE CHAMPIONSHIP - 09/04/2007 21:03

Ja aż boję się pisać cokolwiek, bo już nie raz i nie dwa dostałem nauczkę, że w Angli co wydaje sięoczywistym, takowym nie jest.

Niby postawiłem na drużyny, które są na chwilę obecną (lub tak mi się wydaje) lepsze od przeciwnika, ale gdzieś ten margines niepewności zostaje. A to ze względu, że drużyny miały tylko jeden dzień na odpoczynek. Owszem trudno stracić formę w tak krótkim okresie czasu, ale dochodzi aspekt zmęczenia i ustawienia zespołu (rotacja w składzie).

W związku z tym poszedłem na łatwiznę i zagrałem w zasadzie wszystko co mi na myśl przyszło. Wyszło tego 43 typy (24 na 1X2, 16 na połówki i undery). A wszystko przez święta, lenistwo, brak czasu. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnie Colchesteru - ostatnie mecze pokazały, że w żadne układy nie wchodzą, ale jeśli tak dalej pójdzie, to wylądują w barażach. Chyba, że chłopaki chcą sobie zagrać na Millenium Stadium bądź nowym Wembley (szczerze nie wiem, gdzie mają odbyć się tegoroczne finały baraży). A to by była wielka niespodzianka.

Ciekaw też jestem postawy zespołów z dołu tabeli. Muszą szukać punktów wszędzie. A grają one z czołówką. Wracający z wyjazdów z trzema porażkami na koncie Preston podejmuje Southend. Moim zdaniem goście zbyt szybko awansowali z League One do Championship. Przecież jeszcze dwa lata temu szykowali się do baraży o League One (które wygrali). Mimo iż jestem ich kibicem, wydaje mi się, że tam wrócą.
Spadnie chyba też Barnsley, który gra wg schematu 1 mecz dobry, 3-4 słabe. Kto wie, może dziś wypadnie ten dobry ? Tylko że Birmingham bedzie szukał rechabilitacji za ostatnią wpadkę z Burnley.
Na chwilę obecną pewniakiem do spadku wydaje się Luton, a Leeds, QPR i Hull chyba jakoś z tego wybrną.

A u góry ? Tu sytuacja gmatwa się z każdą kolejką i kto wie, czy nie wmieszają się w to jeszcze Cardiff i Stoke.
I tak jak dobrze zrobiły drużynie Sunderlandu święta Bożego Narodzenia, tak dobrze Świetym zrobiła ostatnia przerwa na reprezentacje. Dziś mecz tych drużyn i tu może wydarzyć się wszystko, a żadna z ekip punktów raczej stracić nie chce.
Posted by: Maxi

Re: League Championship 2006/07 - 09/04/2007 21:27

Southampton - Sunderland Obie strzelą TAK 1.72 Expekt 2/10

Święci prezentują ostatnio bardzo dobrą forme strzelecką, jednak aż dziw bierze, że już od dwóch spotkań nie stracili gola. W tym sezonie mają średnią goli straconych na mecz ponad 1 a obrońcy Southampton prezentują poziom defensorów Zagłębia Lubin. Tak samo wolni i mało zwrotni ale jeszce do tego nie ma tam zupełnie zgrania w tej formacji. Sunderland gra w ostatnim czasie bardzo dobrze. Wyniki te dają szanse podopiecznym keana na bezpośredni awans. Sunderland w tym sezonie na wyjeździe tylko w dwóch meczach nie strzelili gola a spotkań było 20. Southampton na dwadzieścia spotkań w tym sezonie u siebie nie strzeliło gola tylko w czterech meczach. Sunderland gra na wyjazdach bardzo dobrze i strzela ponad jednego gola na mecz. To samo tyczy się dryzyny świętych u siebie. W pierwszym meczu w tym seoznie padł wynik 1-1 teraz spodziewam się podobnego rezultatu.
Posted by: rene

Re: League Championship 2006/07 - 09/04/2007 23:28

Southampton - Sunderland
Ja tym razem postawię na Świętych. Złapali kapitalną formę, znów załapali się na szóstkę, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe. Ten gaz muszą wykorzystać, bo w swoich szeregach mają bardziej kreatywnych graczy. No i nasz duecik po brameczce dziś włoży, he, he
Sunderland to walczaki, ale kryzys musi ich dopaść, zwłaszcza wtedy gdy gra sie tak gęsto.
Dziś liczę na zwyciestwo techniki nad siłą
No i u siebie Święci zazwyczaj przegrywają
Posted by: jinx

Re: League Championship 2006/07 - 14/04/2007 04:48


Southend - Barnsley

Niespodziewanie przed gospodarzami znów pojawiła się szansa na utrzymanie. Mają sprzyjający kalendarz, podejmują bowiem u siebie drużyny z dołu tabeli (za dwa tygodnie Luton może już grać o pietruszkę). Inna sprawa, to fakt, że nie najlepiej czują się w roli faworytów. Lepiej im się gra z pozycji outsidera, sprawiając w tym sezonie kilka niespodzianek.

I mimo, iż jutro zagrają bez Eastwood'a, wierzę że zdołają wygrać. Barnsley bowiem potrafi zagrać jeden, góra dwa dobre mecze, a następnie 3-4 razy być bezradnym. W poniedziałek zagrali dobrze z Birmingham i myślę że starczy tego.

Mecz ważny dla układu tabeli, ale teraz takich wiele i stawka może plątać nogi. Ja jednak wierzę w gospodarzy, którzy będą mieli wsparcie kibiców.

Poza tym meczem kusi mnie Leeds. Pawie, które nigdy nie grały w 3 lidze podejmują Burnley notujący serię 3 zwycięstw (a wcześniej 19 meczy bez zwycięstwa). Goście złapali trochę oddechu, więc mogą odpuścić zdeterminowanym Pawiom.
Z meczów o stawkę chyba jeszcze Derby są dla mnie godne zaufania. W barażach nigdy nic nie wiadomo, więc lepiej awansować bezpośrednio.
A z meczów o niższym ciężarze gatunkowym zastanawiam się nad Leicester, bowiem strefa spadkowa coraz bliżej.
Posted by: konstruktor1

Re: League Championship 2006/07 - 14/04/2007 17:26

Leeds - Burnley

Dzis pojde pod prad i postawie na Burnley. Wszystkie przyczyny dla ktorych ludzie obstawiaja Leeds wydaja sie oczywiste ale ja nie jestem przekonany.

W ostatnich dziesieciu latach do trzeciej ligi spadaly takie firmy jak Sheffield Wendesday, Nottingham Forrest, Manchester City czy QPR. Za kazdym razem wydawalo sie, ze to koniec swiata a jednak firmy te podnosily sie i wracaly albo sa bliskie powrotu na "salony". Leeds wciaz odczuwa skutki czasow swojej swietnosci czyli poczatku tego stulecia, kiedy grali w polfinale ligi mistrzow. Ogromne dlugi w jakie wtedy wpadli przeinwestowywujac zakonczyly sie koniecznoscia sprzedazy Elland Road, ktora teraz musza za ciezka kaske wynajmowac, wciaz musza takze placic zarobki niektorych graczy, ktorych nie ma w Leeds od lat( np. dopiero na koniec tego sezonu koncza sie dokladac do Fowlera ).

Mozna sobie wyobrazic dzisiejsza atmosfere.Pelen stadion, wielkie nadzieje zgromadzonych kibicow, ale jezeli Burnley wytrzyma poczatkowy napor bo jestem przekonany, ze Leeds rzuci sie do ataku) to pomiedzy kibicow moze wkrasc sie niecierpliwosc i zamiast pomoc sparalizuja zawodnikow gospodarzy.

Kolejny argument to taki, ze Burnley nie gra juz o nic. Nie zapominajmy jednak, ze nikt sie nie litowal nad pilkarzami z polnocy gdy przez 19 meczow nie potrafili odniesc zwyciestwa, gdy nic nie wychodzilo, gdy z kazda kolejka znajdowali sie coraz blizej strefy spadkowej. Przelamali sie w koncu w meczu przeciwko Plymouth i mysle, ze tak dla zawodnikow, jak i dla kibicow jest wazne by kontynuowac swietna passe wygranych i odbic sobie za 4 miesiace nieustannych rozczarowan.

Moze sie bardzo, bardzo myle i Leeds wygra zdecydowanie( nie moge tego wykluczyc), niemniej jednak postawie na gosci.


Typ: 2 , kurs : 3.95 ( Expekt)
Posted by: jinx

Re: League Championship 2006/07 - 14/04/2007 21:32

Tłumy na forum chcą krwi (czytaj dyskusji), a że nadarza się okazja więc skorzystam.

Ja mój typ na Leeds uzasadniam w zasadzie tylko na podstawie jednego meczu, który widziałem w TV, a mianowicie mecz Pawi z Preston NE. Takiej determinacji życzyłbym każdemu. Mimo szybko straconej bramki nie poddali. I mimo wielu niewykorzystanych okazji grali do końca (bramka w 90 minucie). A byli wtedy na ostatniej pozycji.

Teraz mają znacznie bliżej do bezpiecznego miejsca i nie mówię, że "muszą" (bowiem każdy chce i musi). O wiele łatwiej o punkty na własnym terenie, ale też o wiele łatwiej o potencjalnego sponsora w wyższej klasie rozgrywkowej (choć ubiegłoroczne baraże Leeds sukcesem na tym polu się nie zakończyły).

A goście ? To fakt, mogą zagrać na luzie i może im wszystko wychodzić, ale mogą też być zbytnio rozprężeni. To wszystko okaże się na boisku.

To samo tyczy się meczu Southend - Barnsley. Tu też niby oboje muszą, ale już niejednokrotnie podkreślałem swą sympatię do gospodarzy, stąd bliżej mi do ich występów w przyszłym sezonie w Championship, niż do Barnsley.

PS. Myślałem konstruktor, że zaczynamy się różnić w naszych osądach, ale widzę, że w konkursie masz dwa typy, które sam zagrałem u bukmacherów (Carlisle i Bristol Rovers).

Powodzenia
Posted by: Prem

League Championship 2006/07 - 21/04/2007 09:27

Oj, dawno mnie tu nie było ;\)

Sheffield Wednesday - Coventry City

Popularne "Sowy" z Sheffield po raz ostatni w Premiership występowały na przełomie wieków, w sezonie 1999/2000. Potem popadły w przeciętność, z której nie udało im się wyjść aż po dziś dzisiejszy. W obecnym sezonie najstarsza drużyna klubowa Anglii jest zespołem bardzo chimerycznym - sezon Sheffield rozpoczęło od zaledwie jednego zwycięstwa w dziesięciu spotkaniach, by w kolejnych szesnastu kolejkach zaledwie trzykrotnie schodzić z boiska pokonanym. Prawdziwą huśtawkę nastrojów kibice Sheffield przeżywają także w 2007 roku, który podopieczni Briana Lawsa rozpoczęli od serii siedmiu spotkań bez zwycięstwa, co postawiło pod znakiem zapytania ich utrzymanie w Championship...

Od czasu wygranej 3:2 z Southend (24 lutego) drużyna gra już jednak fenomenalnie, notując na swoim koncie imponującą passę 10 spotkań bez porażki (lepszą formą może się pochwalić jedynie Sunderland); na uwagę zasługują zwłaszcza niedawne zwycięstwa wyjazdowe, nad walczącym o awans WBA i mającym jeszcze do niedawna podobny cel Cardiff. Świetna ostatnimi czasy gra drużyny Lawsa spowodowała, iż Sheffield zachował teoretyczne szanse na włączenie się do walki o awans. Na trzy kolejki przed końcem "Sowy" tracą do szóstych "Wilków" pięć punktów i przy sprzyjających wynikach w innych spotkaniach mają (choć trzeba przyznać - dość nikłe) szanse na zrealizowanie tego ambitnego planu...

Coventry od paru sezonów występowało w roli zespołu ze środka tabeli. Nie inaczej jest i tym razem, z 53 punktami "Sky Blues" zajmują 17 miejsce w Championship - awans naturalnie im "nie grozi", spadek możliwy byłby jedynie przy nieprawdopodobnie nieszczęśliwej sekwencji zdarzeń, zakładającej komplet wygranych Leeds i Hull w ostatnich trzech kolejkach, po sześć punktów ze strony Barnsley i Leicester oraz conajmniej cztery zdobyte przez QPR - jak sami widzicie, można już powoli gratulować Coventry utrzymania. W kwietniu zespół gra źle, w czterech spotkaniach zapisał na swoim koncie zaledwie jeden punkcik. Pewnym usprawiedliwieniem może być klasa przeciwników - Coventry potykało się w tych spotkaniach z 2, 3 i 4 drużyną ligi, o ile jednak porażka 0:3 na stadionie wicelidera Birmingham ujmy nie przynosi a remis na obiekcie Derby robi wrażenie, o tyle przegrana 0:1 u siebie z walczącym o utrzymanie QPR i ubiegłotygodniowa klęska - także na własnym obiekcie - 0:4 w meczu z Prestonem nie napawają kibiców Coventry optymizmem.

W obozie gospodarzy cieszą się z powrotu do zdrowia skrzydłowego Jermaine'a Jonhsona, który na skutek urazów stracił znaczną część sezonu. Do pełni sił wrócił także nieobecny ostatnio napastnik z RPA rodem, Burton O'Brien, możliwy będzie również występ pomocnika Steve'a Watsona, który w meczu z WBA nie zagrał, gdyż jest z tego zespołu wypożyczony.

Sytuacja kadrowa w Coventry nie jest równie dobra. Do listy kontuzjowanych - obok wyłączonych z gry do końca sezonu Adama Virgo i Khalilou Fadigi - dołączono nazwiska dwóch grywających od czasu do czasu w pierwszym składzie Colinów, Hawkinsa (obrońca) i Camerona (pomocnik). Największym osłabieniem dla gości będzie jednak brak pauzującego za kartki lidera środkowej formacji, Michaela Doyle'a, który w tym sezonie ma już na koncie 38 rozegranych spotkań. Co więcej, pod znakiem zapytania stoi występ czołowego strzelca gości (7 bramek), napastnika Leona McKenziego, który narzeka na lekką kontuzję. W zastępstwie Doyle'a szansę gry w pierwszym składzie być może otrzyma rutynowany 35-letni Don Hutchinson, znany chociażby z gry w Premiership w barwach Sunderlandu.

Sheffield Wednesday na pewno walczyć będzie o play-offy tak długo, jak istnieć będzie matematyczna szansa na zakwalifikowanie się do nich. Gracze Coventry mogą się już czuć spokojniej i myśleć o zbliżającej się przerwie międzysezonowej. W ubiegłym sezonie na Hillsborough triumfowali gospodarze (3:2) i wiele wskazuje na to, że to oni wyjdą z dzisiejszej potyczki zwycięsko.

Typ: Sheffield Wednesday (6/10)

Pozdrawiam \:\)
Posted by: Prem

Re: League Championship 2006/07 - 22/04/2007 00:08

Originally Posted By: Prem
Typ: Sheffield Wednesday (6/10)


Sheffield Wed - Coventry 2:1 \:\)

Pozdrawiam.
Posted by: jinx

Re: League Championship 2006/07 - 22/04/2007 00:36

Prem miło, że tu wpadłeś, zapraszam do British Club, jak nie w tym to w przyszłym sezonie

http://www.mecz.pl/forum/ubbthreads.php?ubb=postlist&Board=69&PHPSESSID=
Posted by: konstruktor1

Re: League Championship 2006/07 - 26/04/2007 20:45

Barsnley - Leicester

Bardzo rzadko grywam remisy ale ten mecz wydaje sie idealny bo obydwu druzynom praktycznie zapewnia ligowy byt. Leicesterowi na 100%, Barnsley ma malo korzystna roznice bramek i wciaz moglyby ja wyprzedzic Leeds i Hull ale biorac pod uwage, ze Leeds ostatni mecz gra na wyjezdzie z Derby nie sadze, zeby zdobyli 6 punktow, Hull przeciwko Cardiff tez nie bedzie mial w sobote spacerku bo Walijczycy nie wygrali od dawna i beda probowac sie odgryzc. Cale piekno polega na tym, ze kurs wciaz wynosi ok. 3 u wiekszosci bukow, najnizszy kurs jaki widzialem na betexplorerze to 2.85. Gdyby to byla liga wloska to pewnie kurs bylby 1.6 gdyby dwie druzyny mialy taka sytuacje.

Pozdrawiam
Posted by: konstruktor1

Re: League Championship 2006/07 - 26/04/2007 20:48

Hm juz po napisaniu postanowilem sprawdzic kiedy ostatnio druzyny mialy remis i okazuje sie, ze Barnsley nie zremisowali od 22 meczy.Po raz ostatni zagrali na remis w grudniu przeciw WBA. Tym bardziej mi sie to podoba.
Posted by: Feel-Tsu

Re: League Championship 2006/07 - 26/04/2007 23:49

widze konstruktor ze matematyka idzie w ruch przy ostatnich 2 kolejkach. taka jest prawda, ze kalkulatory trzeba miec pod reka typujac te serie spotkan bo tu juz wszystko wyjdzie wedlug matematyki. niby korupcja , bo kazdy zna wynik, ale nie taka jak u nas tylko taka bardziej matematyczna. zauwazylem ze jak w Anglii ma ktos wygrac lub cos ugrac to w koncowce sezonu to robi i nikt nie mowi ze byl jakis szwindel czy ktos robił "cheaty" \:\)

u mnie to samo z tymi kolejkami. wiec tak:
co do meczu Barnsley - Leicester zgadza sie, ze remis wydaje sie byc najbardziej prawdopodobnym wynikiem, gdyz daje on utrzymanie ekipie Leicester i prawdopodobnie da tez gospodarzom z Barnsley.bardzo prawdopodobne jest bowiem, iz Hull przywiezie z cardiff zaledwie punkt i podzial punktow w Barnsley zapewni utrzymanie obu ekipom.
jesli ktos jednak boi sie remisow i kursow ok. 3, bowiem coz to jest tylko pilka i roznie moze byc - proponuje zagranie w tym meczu x2 z kursem około 1,50.
nowy wlasciciel Leicester - Milan Mandaric - juz wpakowal sporo pieniedzy w klub i chce od przyszlego sezonu przygotowywac kibicow do gry w Premiership. 3 lata i ma tak byc. na razie Milan wkupuje sie w łaski kibicow dajac im chociazby 10-12 autokarow na wyjazdowe spotkania ich druzyny. do Barnsley ma pojechac tyleż busow i autobusow i jeszcze pewnie troche indywidualnych fanow - tak ze spodziewanych jest w Barnsley okolo 5 tysiecy kibicow. oj przegrac wowczas nie mozna... \:\)

co do góry tabeli i kwestii awansu to wciaz bede kontynuowal polityke wybijania z glowy pilkarzom Derby awansu do 1 ligi. tym razem licze na to,ze w tej kolejce moja polityka przyniesie sukcesy w postaci zakonczenia mojej mysli przewodniej i ukoronowania dwoch zespolow. to juz bedzie koniec!
w ten weekend poznamy dwa zespoly ktore awansuja do Premiership. bedzie to Sunderland i Birmingham. Derby potknie sie w Crystal Palace i bedzie po zawodach. rano przeczytalem cos o absencji Bywatera (bramkarza Derby) i o tym, iz Derby sciagnelo na mecz z CP wypozyczonego do QPR Campa. Wystarczy, ze Derby zremisuje w Londynie a juz bedzie moglo sie przygotowywac do fazy playoff.
w piatek Sunderland pokona Burnley i zdobedzie 3 punkty ktore okaza sie zwycieskie dla ekipy Roya Keane'a. Swietowac jednak od razu nie beda gdyz beda czekac na sobotnie popoludnie i wiesci ze spotkania Derby. Remis i w górę ręce Keane'a !!!
drugim zespolem, ktory powinien juz w tej kolejce stanac po stronie Premiership bedzie Birmingham.podopieczni Steve'a Bruce'a w ostatniej kolejce spotkan za tydzien zagraja na wyjezdzie w Preston i to spotkanie bedzie znacznie trudniejsze od starcia z SWED. Sowy pomimo tego, iz wciaz licza sie w walce o awans do PO moze i powalcza ale nie przeszkodza az tak bardzo Bluesmanom w swietowaniu awansu \:\)

a wracajac znow na dół - jedno słowo - jeden klub - Leeds.
czy podzieli los nottingham forest i wyladuje w League One? moze tak byc, ale nie musi. wszystko zalezy od pojedynku z Ipswich. wygraja i przedluza sobie szanse na pozostanie i walke z Hull o ostatnie bezpieczne miejsce. musza zdobyc jednak 3 punkty teraz. za tydzien graja bowiem z Derby i wtedy bedzie trudniej. no chyba, ze spelni sie moj scenariusz iz wowczas Derby nie bedzie juz o nic gralo. jedno jest pewne jesli Dennis Wise chce byc rzeczywiscie taki madry \:\) i byc uwielbiany w Leeds musi ograc Ipswich. a skoro musi to...

Plymouth jest bez watpienia jednym z zespolow w lidze, ktore nie graja o nic, a mimo to w ostatnich 3 spotkaniach zanotowali komplet 9 oczek. tym razem do ekipy Pielgrzymow przyjezdzaja jednak zawodnicy Preston, ktorzy z Davidem Nugentem na czele wciaz walcza jeszcze o prawo gry w PO. Preston walczy rowniez o Nugenta, bowiem ten zapowiedzial iz przelduzy kontrakt z tym zespolem jesli bedzie awans do Premiership. jesli chca awansowac to najpierw musza zakwalifikowac sie playoffow, a zeby tego dokonac najpierw musza ugrac cos w Plymouth.

w podobnej sytuacji co Preston jest rowniez WBA. podopieczni tonyego Mowbraya maja jednak nieco slabszego rywala niz Preston. Coventry nie nalezy bowiem do potentatow ligi, a Ricoh Arena do jakiejs twierdzy nie do zdobycia. WBA za tydzien zagra u siebie z Barnsley, ktore w przypadku porazki z Leicester lub nawet remisu moze potrzebowac jeszcze oczka do utrzymania sie w lidze. tak wiec Coventry sprawi ekipie spadkowicza z Premiership mniej klopotow. nalezy to wykorzystac i przywiezc 3 punkty. niby łatwo powiedziec...

łatwo powinno byc równiez w teorii dwom zespolom - Wilkom i ekpie Southend, choc obu ekipom przyswiecaja jakze inne cele. Wilki wciaz walcza o prawo gry w PO i tym razem podejmuja QPR, ktore im wyraznie lezy. dwa ostatnie mecze na stadionie Wilkow to zwyciestwa gospodarzy 3-1 i 2-1.
Southend juz tylko cud moze uratowac od spadku do League One. tym meczem pilkarze gospodarzy beda zegnac sie z gra na boiskach Coca Cola Championship. tak wiec nalezy sie cos kibicom. Ci jednak na koniec ich przygody z Championship nie dostana zbyt fantastycznego prezentu. Rywalem ich ulubiencow bedzie bowiem ekipa Luton, ktora juz pozegnala sie z ta klasa rozgrywek. tak wiec dojdzie do spotkania League One na boisku w Southend. zobaczymy kto mysli bardziej o powrocie do Championship?

Southend bedzie chyba jedynym beniaminkiem, ktory powroci do League One. Barnsley jeszcze walczy i pewnie wywalczy utrzymanie. a Colchester? ma jeszcze chrapkę na grę w Premiership, a przynajmniej na razie na PO. wiecej szans daje jednak ich rywalom czyli ekipie Stoke, ktora w ostatniej kolejce pojedzie jeszcze do QPR i jesli ugra 6 oczek moze byc czarnym koniem playoffow.

podsumowujac:

Leeds - Ipswich 1
Birmingham - SWED 1
Sunderland - Burnley 1
Plymouth - Preston x/2
Coventry - WBA 2
Wolves - QPR 1
Stoke - Colchester 1
Southend - Luton 1
Barnsley - Leicester x/2

Cardiff - Hull i Norwich - Saints - no bet \:\)

to se wymyśliłem \:\)
Posted by: wafe(L)nica

Re: League Championship 2006/07 - 27/04/2007 17:31

Sunderland - Burnley (1) 1,37 Coral.

-Tak blisko upragnionego powrotu do elity angielskiej pilki.
Wystarczy dzis wygrac i poczekac na wynik z innego stadionu.
Wydaje sie to latwe ale latwo chyba nie bedzie ale wierze w ekipe gospodarzy ze na finiszu rozgrywek nie zaprzepaszcza takiej szansy.Byloby to cos glupiego ,walczyc 44 kolejki miec awans na prawie na dloni i go nie dostac.Ale pilka to jest pilka i wszystko sie moze zdarzyc ,ja jednak licze na ekipe gospodarzy i ze dzis nie odwala zadnej kaszanki i postawia jedna noge w premiership.
Posted by: konstruktor1

Re: League Championship 2006/07 - 27/04/2007 21:31

Darren Purse (calf), Glenn Loovens (foot), Ricardo Scimeca (groin) and Jason Byrne (ankle) are all sidelined for Cardiff.

Dave Jones is likely to turn to a number of young professionals, with Kerrea Gilbert also struggling and Michael Chopra and Simon Walton suspended.

Hull are sweating on the fitness of Lee Peltier (thigh) and Dave Livermore (knee), while John Welsh and Ryan France are also out for the season.

Dean Marney, Danny Coles and Nick Barmby are set to come in for the crucial game at Ninian Park.


To info z skysports.com sprawia, ze powaznie sie zastanowie nad obstawieniem Hull. Przez caly sezon problemem Cardiff bylo to, ze mieli bardzo dobra pierwsza "11", ale slabe rezerwy. Bez Purse`a, Loovensa, Scimeca, Waltona i co najwazniejsze Chopry to juz nie jest ta sama druzyna. Hull walczy o zycie i pokazali charakter przeciw Stoke wydzierajac im remis w ostatniej minucie, dlatego 2 w tym meczu wielce prawdopodobna.
Posted by: jinx

Re: League Championship 2006/07 - 28/04/2007 15:57


Słowo się rzekło, więc kilka zdań na temat typów zawartych w konkursie.

W zasadzie wybrałem drużyny grające o coś ze średniakami, poza meczem Stoke-Colchester. Ja ciągle jakoś nie widzę gości w barażach (chyba że chęć gry na Millenium Stadium jest tak duża, że nie odpuszczą do końca), a tym bardziej w Premiership. Jeśli by awansowali, musieli by chyba grać na Portman Road w Ipswich.

Leeds-Ipswich 1
O Pawiach już było kilkakrotnie, a dodać należy, że w ostatniej kolejce grają z Derby. Ten mecz da chyba jednym radość, drugim smutek. Tylko komu ??? A punktowo Leeds musi być lepszy od Hull, bo mają gorszy stosunek bramek i raczej go nie nadgonią.

Norwich-Southampton 2
Miałem odpuścić Świętych, ale w chwili obecnej jest mały wybór ciekawych meczy. O Premiership w Southampton mówi się cały sezon. Jeśli dziś nie wygrają, będzie się mówiło cały następny sezon, ale chyba z innym menago i zmienionym składem.

I dwa mecze spoza Championship, ale nie chcę postów nabijać i zamętu robić.
Yeovil-Doncaster 1
Gospodarze są konsekwentni. Czwarty sezon na zawodowych boiskach, awans co drugi sezon. Teraz wychodzi rok awansu klasę wyżej ;\) a dzisiejsze zwycięstwo praktycznie pieczętuje udział w barażach i uniknięcie w nich Nottingham'u w pierwszej rundzie.

Leyton-Nottingham 2
Tutaj wiele zależy od wieści z Millwall. Tam punkty może stracić Bristol City. Jeśli nie, Forrest może odpuścić (chociaż raczej nie, bo Blackpool blisko, ale ten ma ciężki terminarz).

Millwall stać na urwanie punktów wiceliderom. Tu też zależy od podejścia gości do meczu, bowiem w ostatniej kolejce podejmują zdegradowany Rotherham, ale nerwówka jest chyba niewskazana.
Więc dopóki wynik na The Den będzie korzystny dla Nottingham'u, będą walczyć o zwycięstwo. Chyba że będą już kombinować z ustawieniem w PO. Ale ja myślę, że będą walczyć do końca o awans.

A przypomnę tylko, że przed sezonem bodajże w Gamebookers kurs na awans Nottingham'u wynosił 1.1, a z pierwszego miejsca 1.7.
Posted by: Feel-Tsu

Re: League Championship 2006/07 - 04/05/2007 18:12

Burnley v Coventry
Jeszcze na początku sezonu mogło się wydawać, iż niedzielne starcie piłkarzy Burnley na własnym stadionie z drużyną Coventry będzie okazją dla miejscowych kibiców do fetowania znakomitego sezonu. Podopieczni Steve Cotterila grali bowiem znakomicie i obok Cardiiff oraz Prestonu rozdawali karty w lidze. Po 11. kolejkach Burnley było jeszcze wiceliderem, ale już od 20. serii spotkań gospodarze rozpoczęli systematyczny spadek w ligowej tabeli. 28 listopada ub.r ograli 2:1 piłkarzy Leeds, ale potem było już gorzej. Nad zespołem Cotterila zawisła klątwa braku zwycięstw, czego konsekwencją była trwająca aż 19 spotkań (18 meczy ligowych i pucharowe starcie z Reading) seria bez zwycięstwa.
Burnley znów gra jednak dobrze i w kwietniu zdobyło w 7 meczach aż 15 punktów (bilans 5-0-2).
Szans na awans do playoffów czy nawet wysokie miejsce gospodarze nie mają już od dawna, ale znów grają tak jak na początku sezonu. Przyznają to nawet fani ich ostatniego rywala – ekipy Sunderlandu, którzy nie bez kłopotów zwyciężyli Burnley po zaciętym meczu 3:2.
Steve Cotteril jest zadowolony z postawy swoich piłkarzy, ale przyznaje, że czeka ich jeszcze ostatnie zadanie. Za wszelką cenę musza zakończyć ten sezon zwycięstwem, które choć trochę osłodzi im oraz miejscowym kibicom ten nieudany sezon.
Wiele zależeć będzie między innymi od golkipera miejscowych Briana Jensena, który jeszcze w styczniu został wystawiony na listę transferowa. Powodem tego była oczywiście słaba dyspozycja między słupkami. Teraz jednak, podobnie jak cały zespół, Jensen powrócił do „starej” dyspozycji. W spotkaniu z Sunderlandem rywale dwukrotnie próbowali pokonać go strzałami z jedenastu metrów. Jensen jednego z karnych jednak obronił. Atmosfera w zespole przed ostatnim spotkaniem jest dobra. Trener chwali swoich zawodników, a ci obiecują grę o trzy punkty.
Zupełnie inna sytuacja panuje w obozie Coventry. Działacze myślą o wzmocnieniach na przyszły sezon, a także o tym, aby wyciągnąć od Birmingham jak najwięcej pieniędzy za transfer Gary’ego McSheffreya. Kasa się przyda, bo do wymiany jest spora lista podopiecznych Iana Dowie..
W ostatnich pięciu spotkaniach na Turf Moor znacznie lepiej prezentowali się gospodarze. Trzykrotnie górą byli piłkarze Burnley, a tylko raz komplet punktów zabierali ze sobą zawodnicy Coventry. 13 sierpnia 2005 roku gospodarze wygrali 4:0 i były to ostatnie punkty ekipy Burnley z drużyną z East Midlands. Teraz jednak jest okazja na ponowne zgarnięcie całej puli.
Typ: Burnley (1.80)

analiza tej kolejki Championship na stronie http://www.typowanie.pl

zapowiedź - http://www.typowanie.pl/Champion.html

Zapraszam \:\)
Posted by: konstruktor1

Re: League Championship 2006/07 - 06/05/2007 19:58

Leeds juz sa de facto zdegradowani. W piatek doszlo do przetasowan w klubie. Ken Bates ostatecznie przejal kontrole w klubie. Ale zeby to sie stalo klub musial przejsc w tzw. administration. Wg regul ligi przejscie w administracje oznacza automatycznie odjecie 10 punktow na poczatku przyszlego sezonu. Ale z Leeds ma byc inaczej i dostali ta kare juz na poczet tego sezonu, np. na BBC wg tabeli maja 36 punktow zamiast 46.
Posted by: Coronach

Re: League Championship 2006/07 - 12/05/2007 17:45

Pytanie, czy mecz Southampton Derby jest do obejrzenia w PL TV?
Jakieś n, canal czy polsatsport?
Posted by: Chaoz

Re: League Championship 2006/07 - 12/05/2007 17:49

Originally Posted By: Coronach
Pytanie, czy mecz Southampton Derby jest do obejrzenia w PL TV?
Jakieś n, canal czy polsatsport?

na polsacie sport extra
Posted by: Scobas

Re: League Championship 2006/07 - 12/05/2007 18:55

Mecz bedzie rowniez na kanale Sport Italia, ktory nadaje FTA na Hot Birdzie.
Posted by: berek

Re: League Championship 2006/07 - 15/05/2007 15:13

Czy mógłby ktoś potwierdzić krotką wzmiankę z wczorajszej prasy , że w barazach bramki strzelone na wyjeździe nie liczą się podwójnie ?

Wówczas na awans Świętych @ 3.40 mógłbym delikatnie spróbować \:\)
Posted by: vonseb

Re: League Championship 2006/07 - 15/05/2007 15:24

Originally Posted By: berek
Czy mógłby ktoś potwierdzić krotką wzmiankę z wczorajszej prasy , że w barazach bramki strzelone na wyjeździe nie liczą się podwójnie ?

Wówczas na awans Świętych @ 3.40 mógłbym delikatnie spróbować \:\)

A ja widzac tylko czesc meczu pierwszego uwazam ze to stracone pieniadze i dzis gram 6/10 na DERBY ( w meczu po 2,20 ), ktore na Stadionie So'ton wcale nie wygladalo jakby gralo na wyjezdzie - nawet po straconej bramce i bylo lepsze.
Posted by: jinx

Re: League Championship 2006/07 - 15/05/2007 15:33

Originally Posted By: berek
Czy mógłby ktoś potwierdzić krotką wzmiankę z wczorajszej prasy , że w barazach bramki strzelone na wyjeździe nie liczą się podwójnie ?


Tak, reguła bramki zdobytej na wyjeździe w Anglii nie obowiązuje od lat. Liczy się stosunek bramek, nie może być remisu w tym bilansie.
Posted by: rene

Re: League Championship 2006/07 - 15/05/2007 17:06

Ja oglądałem cały mecz, a wcześniej kilka innych spotkań świętoszków
Drużyny na Premiership to oni nie mają, ale barany to jeszcze większa nędza
Derby wygrało ten mecz bardzo szczęśliwie
Absolutnie nie zgodzę się, że barany były drużyną lepszą
Sam Sagan mogł strzelić 4 bramki, niestety dwa jego strzały trafiły w poprzeczkę...
Sagan był najlepszym zawodnikiem na boisku, szkoda, ze nie miał wsparcia
Dziwi mnie to, że George Burley nie wystawia Rasiaka, twierdząc, iż jest on bez formy
Nie wiem na jakiej podstawie, kiedy Rossi nie gra
Dla mnie to głupota, bo Grzesiu tych bramek nastrzelał 18 czy 19
Umie walczyć w powietrzu i nie tylko, a poza tym związałby obrońców, bo takich zawodników obrońcy zawsze się boją
Świeci są slabi w obronie, tam brakuje takiego czopera, który powalczy w powietrzu, a jak trzeba to zamknie oczy i wykosi co potrzeba
Mi się wydaje, że świętoszki dziś powinny coś strzelić
Jeśli strzelą pierwsi to moze być jeszcze wesoło
Ale trudno będzie im zachować czyste konto, więc na 1:0 ( dla Świętych ) raczej bym nie liczył
Moim zdaniem można spróbować DW 1:1 i overka
Posted by: crossmen

Re: League Championship 2006/07 - 15/05/2007 23:01

Southampton w tym sezonie nie zachwyciło swą grą , zdecydowanie lepsze wrażenie zrobiło na mnie Derby.
ile to meczy święci u siebie przegrali z cieniasami , o remisach nie wspomnę - natomiast play off to inna bajka tu wszystko moze się zdarzyc , wg mnie sprawa awansu dalej otwarta , natomiast cięzko
o jakiś logiczny typ na ten mecz typowa loteria choc najblizszy mojemu rozumowi to overek. jak zagram to delikatnie ewentualnie , że goście strzelą .
Posted by: medivall

Re: League Championship 2006/07 - 16/05/2007 18:18