A ti te gusta "La Liga" ? - Pytania ,dyskusja ,sprawy organizacyjne

Posted by: Amkwish

A ti te gusta "La Liga" ? - Pytania ,dyskusja ,sprawy organizacyjne - 07/10/2007 18:46

REGULAMIN KONKURSU

1)Konkurs trwa od 20 października 2007 do 18 maja 2008 i obelmuje 31 kolejek "La Liga"

2)Kazdy uczestnik jest obowiazany wytypować wyniki minimum 20 kolejek ligowych.
Oznacza to ,ze ostatnim dniem zgłoszenia swojego akcesu jest dzień 12 stycznia 2008 roku.


3)Kazdy uczetnik moze typować wszysttkie spotkania ,przy czym minimum wynosi 7 na kazdą kolejkę
W przypadku ,gdy terminy meczów zostaną zmienione (przełozone) ,minimum rowniez ulega obnizeniu o odpowiednią ilość spotkań (np.2 mecze przełożone - minimum spada do 5

4) W kazdej kolejce uczestnik ma do dyspozycji 15 jednostek (punktów) do rozdysponowanie ,jako stawki.
Minimalna stawka na jedno spotkanie wynosi 1 ,maksymalna - 3.
Nie ma obowiazku wykorzystania całej puli.


5) Kazdy mecz typujemy tylko w opcji 1 ,X lub 2
Kursy ,obowiązujące u bukmacherów nie maja wpływu na stawkowanie i podliczanie wyników.


6)Za kazdy typ uczestnik otrzymuje punkty równe stawce ,jaka obstawił.
Typ prawidłówy skutkuje zapisaniem stawki na "+" ,typ błedny - na "-"


7)Kazdy uczestnik ,po zakończonej kolejce podlicza swój wynik i dodaje go do sumarycznego bilansu.
Wzór takiego podsumowania bedzie dostepny w temacie konkursowym.


8) Nagrodą dla zwycięzcy jest bilet na mecz FC Barcelona na Camp Nou w sezonie 2008/2009

Zdobywca II miejsca otrzymuje plecak FCB

Upominek dla usera ,ktory bedzie III w klasyfikacji to szalik klubowy b]


-----------------------------------------------------------------
[b]Prosze wszystkich chetnych o zgłaszanie swojego udziału


Do tej pory swój akces zgłosili:

polskignom

santiago

Valverde

rene

Thiago-duszek

Mr.Bonifacy

(J)

Zabielany

seba30

pescar

platynowy007

Eriksson

sergiush

bitnap

lipkowsk

baqu

barca 071

antix

dreju

maza

michael98

zonbi

TEKSANSKI

motorek

amkwish

Chęć udziału zgłosiło do tej pory 16 userów \:\)



Salud !

amk
Posted by: polskignom

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 19:08

tak, Amk, mozesz na mnie liczyc :),

ja wchodze do zabawy, co do pomyslow, wolalbym, zeby oferta byla troche szersza, nie tylko 1x2, ale i over/under 2,5, ale jestem w stanie sie dostosowac.

Jesli chodzi o mecze do opuszczenia na kazda kolejke: 2-3 max., ale fajnie by bylo jakby byla mozliwosc opuszczenia 2 czy 3 calych kolejek. Zabawa w koncu dluga, moga byc wyjazdy itp., a troche mija sie z celem typowanie 3 kolejek awansem, bo kontuzje, kartki, sedziowie, sytuacja w tabeli. Typowanie awansem wymusi niejako bardziej losowosc konkursu, przez co niekoniecznie bileciki odbierze najlepszy

Ale ja sie dostosuje do wiekszosci \:\)

Pozdro! Amk, Ty tez bierzesz udzial w zabawie czy tylko ja organizujesz?
Posted by: santiago

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 19:23

Witam

No Amk pomysł klasa i chetnie oczywiscie sie spróbuje w typowaniu najlepszej ligi swiata. Szczególnie ze bileciki do wygrania, hahaha

Zgadzam sie z polskimgnomem co do opuszczenia co najmniej 2 kolejek. Kazdemu z Nas moze cos wypasc i bez sensu byłoby tracenie w ten sposób cennych punktów. Tak wiec ja mysle ze opuszczenie 2 kolejek byłoby dobre a Ci co zagraja wszystkie kolejki punkty z najsłabszych 2 serii nie liczyłyby sie im

Pozdrawiam
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 19:25

Panowie ,mozna opuscic wiecej niz 2 kolejki :-)

Napisałem ,ze MINIMUM kolejek (punkt 1 "regulaminu" pro forma) ,jakie trzeba obowiazkowo wytypowac wynosi TYLKO 10 ,a zabawa ma trwa przez około 28 kolejek.

Moze te 10 to zbyt liberalnie ? :-)

W takim razie może 50% + 1 ?
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 19:35

Teraz podam swoje typy na aktualną ,7 kolejkę ,oczywiscie zachowujac podział na kategorie (od najwyzszej):

Real - Huelva 1 A+
Santander - Valladolid 1 A
Osasuna - Villareal X A
Barcelona - Atletico X B
Murcia - Betis 2 B
Mallorca - Getafe 1 B
Sevilla - Deportivo X C
Bilbao - Almeria X C
Zaragoza - Levante X C

Wszystkie mecze mam zagrane w realu.

Brakuje wczorajszego meczu Valencia - Espanyol , juz sie odbył
Na razie to temat testowy ,wiec zapraszam do....typowania.

Powtarzam prośbe o uwagi ,dotyczace załozeń i formy tej zabawy.

Salud !

amk
Posted by: santiago

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 19:40

Fakt, jest w regulaminie punkt o opuszczeniu kolejek:)

Ja jednak bede sie upierał przy zdecydowanie wiekszej ilosci serii obowiazkowych do grania. Uwazam ze 50%+1 to tez zdecydowanie za mało.

Bo jesli trzeba w serii zagrac 7 meczy i typujemy tylko 1X2, a za pudło odejmujemy punkty to mysle ze tak duzo punktów na plusie liderzy miec nie beda
Posted by: Valverde

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 19:45

Cześć Amkwish!

Pomysł bardzo dobry, a na próbę i ja spróbuje zatypować dzisiejszą kolejkę:

A+ Real Madrid - Huelva 1
A Zaragoza - Levante 1
A Mallorca - Getafe 1
B Barcelona FC - Atletico Madrid 1
B Sevilla - La Coruna 1
B Bilbao - Almeria 1
C Osasuna - Villarreal x
C Santander - Valladolid x
C Murcia Real - Betis Sevilla x
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 19:52

Originally Posted By: santiago
Fakt, jest w regulaminie punkt o opuszczeniu kolejek:)

Ja jednak bede sie upierał przy zdecydowanie wiekszej ilosci serii obowiazkowych do grania. Uwazam ze 50%+1 to tez zdecydowanie za mało.

Bo jesli trzeba w serii zagrac 7 meczy i typujemy tylko 1X2, a za pudło odejmujemy punkty to mysle ze tak duzo punktów na plusie liderzy miec nie beda


Santiago ,ja zaproponowałem 50% +1 ,aby w zabawie mogło wziąć udział jak najwiecej userów ,ale....chyba rzeczywiscie zbyt liberalne założenie \:\)

A Ty ile proponujesz ?

Moze być ,ze obowiazkowo 75 % ?

Przy 28 kolejkach to byłoby 21 do typowania ,od pazdziernika do czerwca.
Posted by: polskignom

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 19:52

ooo, przeoczylem to o 10 kolejkach. W takim razie tak, uwazam, ze 10 to zdecydowanie za liberalny pomysl, Ja proponuje przy starcie w 10-11 kolejce zaliczac 25 najlepszych wynikow ;\)

No i z racji, ze sa punkty ujemne, to jesli ktos zatypuje 24 kolejki, to bedzie za wszystkimi uczestnikami, ktorzy maja zatypowanych 25 kolejek np.

1. polskignom -233 (25)
2. Amkwish +71 (24)

próba:

Real Madrid - Huelva 1 A+
Barcelona FC - Atletico Madrid 1 A
Santander - Valladolid 1 A
Zaragoza - Levante 1 B
Murcia Real - Betis Sevilla 2 B
Mallorca - Getafe 2 C
Sevilla - La Coruna x C
Bilbao - Almeria x C
Osasuna - Villarreal x C
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 19:53

Originally Posted By: Valverde
Cześć Amkwish!

Pomysł bardzo dobry, a na próbę i ja spróbuje zatypować dzisiejszą kolejkę:




Valverde ,określ jeszcze kategorie spotkań ,bo nie wiadomo za ile zagrałes poszczególne mecze \:\)

Jako mod ,mozesz edytować
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 19:57

Originally Posted By: polskignom
ooo, przeoczylem to o 10 kolejkach. W takim razie tak, uwazam, ze 10 to zdecydowanie za liberalny pomysl, Ja proponuje przy starcie w 10-11 kolejce zaliczac 25 najlepszych wynikow ;\)


Podoba mi sie pomysł z zaliczaniem najlepszych wyników.
W ten sposób user ,który był bardziej aktywny (typował regularnie) zyskuje wieksze szanse na osiagniecie lepszego wyniku.
Beda tylko kłopoty z eliminowaniem tych najgorszych wyników ,ale mysle ,ze jakoś damy radę \:\)

Gnom ,a ile wg Ciebie ma wynosic minimum ,przy zakładanych 28 kolejkach do typowania ? 15,18 ,21 ?
Posted by: polskignom

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 19:57

jest kategoria po lewej stronie ;\)

Wyglada troche jak bloki w sts-ie
Posted by: polskignom

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 19:59

Originally Posted By: amkwish
Originally Posted By: polskignom
ooo, przeoczylem to o 10 kolejkach. W takim razie tak, uwazam, ze 10 to zdecydowanie za liberalny pomysl, Ja proponuje przy starcie w 10-11 kolejce zaliczac 25 najlepszych wynikow ;\)


Podoba mi sie pomysł z zaliczaniem najlepszych wyników.
W ten sposób user ,który był bardziej aktywny (typował regularnie) zyskuje wieksze szanse na osiagniecie lepszego wyniku.
Beda tylko kłopoty z eliminowaniem tych najgorszych wyników ,ale mysle ,ze jakoś damy radę \:\)

Gnom ,a ile wg Ciebie ma wynosic minimum ,przy zakładanych 28 kolejkach do typowania ? 15,18 ,21 ?


co do minimum, to nie wiem czy jest sens jakies narzucac. Bo na zdrowy rozum, jak ma sie liczyc przypuscmy te 25 czy troche mniej najlepszych wynikow, a ktos zatypuje mniej, to sam niejako wyklucza sie z walki o zwyciestwo. ;\)
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 20:00

Originally Posted By: polskignom
jest kategoria po lewej stronie ;\)

Wyglada troche jak bloki w sts-ie


Mozemy zmienic forme podawania typów ,nic nie stoi na przeszkodzie.

Wydaje mi sie,ze układ "jeden mecz w jednej linijce ,bedzie najbardziej praktyczny ,bo ułatwi przedstawianie swoich podliczeń.
"kopiuj" ,"wklej" i dopisz punkty ,potem podsumuj i gotowe.
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 20:03

Originally Posted By: polskignom
Originally Posted By: amkwish
Originally Posted By: polskignom
ooo, przeoczylem to o 10 kolejkach. W takim razie tak, uwazam, ze 10 to zdecydowanie za liberalny pomysl, Ja proponuje przy starcie w 10-11 kolejce zaliczac 25 najlepszych wynikow ;\)


Podoba mi sie pomysł z zaliczaniem najlepszych wyników.
W ten sposób user ,który był bardziej aktywny (typował regularnie) zyskuje wieksze szanse na osiagniecie lepszego wyniku.
Beda tylko kłopoty z eliminowaniem tych najgorszych wyników ,ale mysle ,ze jakoś damy radę \:\)

Gnom ,a ile wg Ciebie ma wynosic minimum ,przy zakładanych 28 kolejkach do typowania ? 15,18 ,21 ?


co do minimum, to nie wiem czy jest sens jakies narzucac. Bo na zdrowy rozum, jak ma sie liczyc przypuscmy te 25 czy troche mniej najlepszych wynikow, a ktos zatypuje mniej, to sam niejako wyklucza sie z walki o zwyciestwo. ;\)


Chciałbym wkluczyc takamzliwość ,ze ktos poda typy na 3 kolejki ,bedzie miał fart ,trafi sporo meczów i osiagnie ładny wynik.
Potem bedzie stosował "taktyke" na przeczekanie
Inni ,starajac sie go dogonić ,potraca jeszcze wiecej punktów.

Chodzi mi o wyeliminowanie przypadkowosci ,bo przy 10-15 kolejkach trudno bedzie o takowej mówić.
Posted by: polskignom

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 20:08

chyba sie nie rozumiemy, jak ktos zatypuje 3 kolejki, to przeciez potem dalej bedzie zmuszony do typowania, czyli ma mozliwosc tracenia/zyskania punktow.

Bo jak nie, to:

jak ktos zatypuje 3 kolejki przy 25 najlepszych wynikach, to chcialbym, zeby tabela tak wygladala (juz ja przedstawialem):

1.... -233 (25 najlepszych wynikow)
2.... +48 (24 najlepsze wyniki)
.
.
.
37. ... +77 (3 kolejki wytypowane, wiec wliczamy 3 najlepsze wyniki, ale jako, ze inni byli wytrwali i starali sie ograniczyc przypadkowosc do min., to byli przed tymi, ktorzy trafili zlota strzala w 3 kolejki)

A dyskusja chyba sie toczy o ilosc najlepszych wynikow, najpierw byla propozycja 10, potem 50%+1, teraz 75%, ja wyskoczylem z propozycja 25 kolejek w sytuacji, gdy bysmy wystartowali od 10-11 kolejki, ale moze to faktycznie troche za duzo, bo w koncu moze byc taka sytuacja, ze nie bedzie przypadkowosci jak w 3 kolejkach, ale nie wygraja najlepsi, tylko najwytrwalsi.
Moze 21 to juz jest w miare selektywna liczba?
Posted by: santiago

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 20:09

Ok to i ja typuje:)


A+ Saragossa-Levante 1
A Real-Huelva 1
A Sevilla-La Coruna 1
B Bilbao-Almeria X
B Mallorca-Getafe 1
B Barcelona-Atletico 1
C Murcia-Betis X
C Osasuna-Villareal 1
C Santander-Valladolid X
Posted by: polskignom

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 20:12

zapomnialem o waznym aspekcie, jak ktos typuje wszystkie kolejki, to najgorsze wynikowo kolejki sa mu odejmowane na koniec zabawy ;\)

To jest lekkie zabezpieczenie dla tych, co by grali kazda kolejke, ale i daje szanse tym, ktorzy z waznego badz mniej waznego, a nawet taktycznego ;\) powodu czasem odpuszcza.
Posted by: Thiago

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 20:29

Świetny pomysł! Zobaczymy ile dziś trafię... Brakuję trochę opcji 1x-x2 ale damy radę.

Real - Huelva 2 C
Santander - Valladolid 1 A
Osasuna - Villareal 2 A
Barcelona - Atletico 1 A
Murcia - Betis 2 B
Mallorca - Getafe 2 B
Sevilla - Deportivo 2 C
Bilbao - Almeria X B
Zaragoza - Levante 1 A
Posted by: rene

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 20:32

Ja w to wchodzę i deklaruję pomoc, choc czasu u mnie nie za dużo.
No ale Barcelona rozwiewa wszelkie wątpliwości ( tak miasto jak i klub ) ;\)

Nie zdążyłem jeszcze przetrawic pomysłu Amk-a, ale powiem, że tak na pierwszy rzut oka jest on trochę zagmatwany i moga pojawić się problemy

Co IMO jest dobre
1. Ograniczenie do typowania 1X2
2. Mozliwość pominięcia spotkań ( brak koniecznosci typowania wszystkiego )
3. Ujemne punkty za zły typ

Ja bym jednak proponował uprościć zabawę, czyli zostajemy przy 1X2, Kursy wziąłbym od jednego buka ( w sumie to nieistotne od jakiego, chodzi o to, by były identyczne dla wszystkich )
Każdy z userów miałby 10 jednostek do dyspozycji na kolejkę
Maksymalna stawka na 1 mecz wynosiłaby 3 jednostki, minimalna 1 jednostka
Jednostki tylko całkowite

Na początku ktoś podaje zestaw + kursy i każdy user wybiera spotkania ( czyli jak ktoś chce to wszystkie po 1 jednostce, a jak ktos chce to np. 4 spotkania 3+3+3+1
Ważne jest to, by wykorzystać wszystkie jednostki wg. własnego upodobania - inaczej liczymy ZERO i brak udziału w kolejce

Czyli każdy podaje mecz, typ oraz ilość jednostek
Wygrany typ liczymy kurs x ilość jednostek
Przegrany wiadomo - ile postawiłeś, tyle tracisz

Idea Amka pi razy drzwi zostaje zachowana, ale jest IMO prosciej
No i trzeba typować ( brać udział ) minimum 75% kolejek, by zalapać się do końcowek klasyfikacji
Posted by: rene

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 20:37

Czyli np. dziś ( wg. mojego pomysłu )
Saragossa - Levante typ: 1 stawka 1
Real - Huelva typ: 1 stawka 3
Osasuna - Villarreal typ: 1 stawka 2
Murcia - Betis typ X stawka 3
Sevilla - Depor typ 2 stawka 1
Razem musi być dokładnie 10 jednostek
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 20:47

Originally Posted By: polskignom
zapomnialem o waznym aspekcie, jak ktos typuje wszystkie kolejki, to najgorsze wynikowo kolejki sa mu odejmowane na koniec zabawy ;\)



Veto

Wiesz ,jakie powstanie zamieszanie ?

kazdy bedzie odejmował po 3 kolejki ,a aktualna klasyfikacja ?
Nie dojdziesz ładu.

Proponuje tak :

Kazdy, po ostatniej kolejce ,podaje:
a)swój aktualny bilans
b)najgorszy wynik (do poprawienia)
c)ilość kolejek ,jaka mu została do ewentualnej poprawki

57 (-15)(2)

Tu widzimy ,ze uczestnik ma najgorszy wynik -15 i ,oprócz tego wyniku,jeszcze jeden do poprawki.

Oczywiscie przed ostatnia kolejką mozna poprawic tylko 1 zły wynik.

W ten sposób klasyfikacja byłaby bardziej przejrzysta.

Jak sadzisz ?


W ten sposób orietujemy sie ,ze
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 20:49

Originally Posted By: Thiago-duszek
Świetny pomysł! Zobaczymy ile dziś trafię... Brakuję trochę opcji 1x-x2 ale damy radę.

Real - Huelva 2 C
Santander - Valladolid 1 A
Osasuna - Villareal 2 A
Barcelona - Atletico 1 A
Murcia - Betis 2 B
Mallorca - Getafe 2 B
Sevilla - Deportivo 2 C
Bilbao - Almeria X B
Zaragoza - Levante 1 A


Thiago ,przy wprowadzeniu "podwójnej szansy" pojawi sie problem ,jak to punktowac w odniesieniu do "jednotorówki".

Jezeli masz jakies propozycje to ...adelante ! \:\)
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 20:57

Originally Posted By: rene

Ja bym jednak proponował uprościć zabawę, czyli zostajemy przy 1X2, Kursy wziąłbym od jednego buka ( w sumie to nieistotne od jakiego, chodzi o to, by były identyczne dla wszystkich )
Każdy z userów miałby 10 jednostek do dyspozycji na kolejkę
Maksymalna stawka na 1 mecz wynosiłaby 3 jednostki, minimalna 1 jednostka
Jednostki tylko całkowite


Rene ,ciekawy pomysł ,ale...

Spróbujmy jeszcze uprościć .

Po co nam kursy i buki ?

Przyjmijmy ,ze mamy 1o jednostek i dysponujmy nimi dowolnie ,tak jak pieniedzmi na giełdzie ,montujac pakiet akcji.
Kto chce bardzie dywersyfikowac ryzyko ,zagra wiecej spotkań za mniejsze stawki ,kto ryzykuje...da mniej.
Ważna by tu była minimalna liczba meczów do zagrania ,po to ,by wyeliminować "układ" :Real 1 ,Barca 1 i nic poza tym.
Tu chodzi o wiedze o całej lidze.

Bez kursów i liczymy tak:
1)trafiony - ilość postawionych jednostek na plus
2)nietrafiony - stawka na minus

Hmm ? \:\)

Super ,świeżutki temat ,a juz tyle głosów i propozycji

Mamy jeszcze sporo czasu ,wybierzemy WSPÓLNIE te najciekawsze/najlepsze i zredagujemy regulamin.
Posted by: Thiago

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 21:11

Originally Posted By: amkwish
Originally Posted By: rene

Ja bym jednak proponował uprościć zabawę, czyli zostajemy przy 1X2, Kursy wziąłbym od jednego buka ( w sumie to nieistotne od jakiego, chodzi o to, by były identyczne dla wszystkich )
Każdy z userów miałby 10 jednostek do dyspozycji na kolejkę
Maksymalna stawka na 1 mecz wynosiłaby 3 jednostki, minimalna 1 jednostka
Jednostki tylko całkowite


Rene ,ciekawy pomysł ,ale...

Spróbujmy jeszcze uprościć .

Po co nam kursy i buki ?

Przyjmijmy ,ze mamy 1o jednostek i dysponujmy nimi dowolnie ,tak jak pieniedzmi na giełdzie ,montujac pakiet akcji.
Kto chce bardzie dywersyfikowac ryzyko ,zagra wiecej spotkań za mniejsze stawki ,kto ryzykuje...da mniej.
Ważna by tu była minimalna liczba meczów do zagrania ,po to ,by wyeliminować "układ" :Real 1 ,Barca 1 i nic poza tym.
Tu chodzi o wiedze o całej lidze.

Bez kursów i liczymy tak:
1)trafiony - ilość postawionych jednostek na plus
2)nietrafiony - stawka na minus

Hmm ? \:\)

Super ,świeżutki temat ,a juz tyle głosów i propozycji

Mamy jeszcze sporo czasu ,wybierzemy WSPÓLNIE te najciekawsze/najlepsze i zredagujemy regulamin.

Popatrz na mój przykład:
Typuję spotkanie Real Madryt-Rectreativo Huelva. Kursy(Unibet) to :
1,33-4,60-9,50.
Według Twojego sposobu stawiając na 1 A dostaję bodajże 3 punkty. Jeżeli postawię na 2 C to tylko 1 punkt. Przy jednostkowym obstawianiu (maksimum 3) stawiając na gości zarobiłbym znacznie więcej niż na zwycięstwie Realu za maksymalną stawkę.

To niejako zachęciłoby grających do ryzykowania a nie grania spotkań Real-Barça itp.

Co do ilości spotkań typowanych to trzeba po prostu wprowadzić przepis: "Jeżeli typujesz w danej kolejce do jesteś zobowiązany do zagrania minimum 5 spotkań".

"Aby Twój bilans z całego sezonu został uznany musisz wziąść udział w przynajmniej 28 kolejkach".

Ja po prostu zgłaszam swój udział w konkursie. Jakkolwiek by on wyglądał. Według mojej koncepcji można grać na 1x czy też x2. Co czasem znacznie ułatwiałoby zabawę. Chociaż czy o prostotę tu chodzi? Ma być ciężko i wtedy będzie ciekawie.
Posted by: polskignom

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 21:22

z grupami pomysl mi sie bardziej podobal niz z jednostkami. Mysle, ze jest w miare przejrzysty.

7 spotkan minimalnie do obstawienia tez ok. (im mniej tym bedzie gorzej, bo bedzie mozna lykac punkty na faworytach, a najtrudniejsze spotkania bedzie mozna miec w dupie, a chyba chodzi o to, zeby utrudnic?)

Opcje 1x-x2 chyba jednak za bardzo ulatwiaja, ew. mozna zrobic, ze trafienie typu 1x-x2 daje polowe punktow, przyznanych za grupe, czyli np. za A+ trafione byloby +2,5, a za nietrafione -5, co Wy na to?

Jeszcze o tym odejmowaniu, mozna to uproscic, kazdy jegomosc po 38 kolejce podaje wszystkie swoje wyniki z kazdej kolejki i widzimy czarno na bialym, ktore jego kolejki sa najlepsze (te 21 czy 25 najlepszych wynikow w zaleznosci od umowy). Mysle, ze nie trzebaby latac za kazdym uczestnikiem, czy ew. "przez przypadek" nie podal jakiejs kolejki w calosezonowym podsumowaniu. Formula troche podobna do zawodow zeglarskich. Fanem zeglarstwa nie jestem, ale podoba mi sie, ze jest szansa zdobyc tam tytul majac gorszy moment w zawodach.
Posted by: True02

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 21:26

A mi me gusta "La liga", więc z przyjemnością się z Wami pobawię \:\)
Posted by: rene

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 21:27

Dla mnie prostota to jest cel nadrzędny, bo inaczej będą pytania, nieporozumienia, reklamacje, itd.

Skoro mój pomysl z jednostkami został wzięty pod uwagę, to:
1. Ja wybrałem 10 jednostek do rozdysponowania, bo tyle jest spotkań w kolejce
Przy zalożeniu, że na jedno spotkanie mozna dać 1-3 jednostek, user może typować wszystkie mecze, a musi minimum cztery ( bo idea jest taka, że wszystkie jednostki trzeba wykorzystać )

Nikt nie może więc typować tylko Realu i Barcy, bo to maksimum 6 jednostek i pozostałe 4 musi rozdysponować

Można ustalić minimalną ilość spotkań lub dać więcej jednostek
np. 13 jednostek ( przy zalożeniu, że max na mecz to 3 ) user będzie musiał obstawić już 5 spotkań

Jeśli chodzi o mnie, to uważam, że 5 spotkań z kolejki, to wystarczajace minimum
- tu można zostać przy 10 jednostkach, ale jednocześnie zastrzec, że musi być minimum 5 spotkań
- mozna zwiększyć ilość jednostek

Ja w żadnym wypadku nie podwyższałbym 3 jednostek na mecz, bo jak będzie wiecej, to ludzi w końcówce mogą grać na fuksy
Mozna się natomiast zastanowić, czy za nietrafiony typ nie liczyć podwójnej stawki

Amk - tu ty jako pomyslodawca i sponsor musisz sam zadecydować

Dla mnie kursy są potrzebne, bo co innego trafić Real z Levante na Santiago, a co innego trafić coś po kursie wyższym

Jeśli nie będzie kursów, to raczej nie będzie opłacało się wyszukiwać niespodzianek, a tych w La Liga przecież trochę jest, tylko "typowanie" sprowadzać będzie się do ulokowania jednostek w najpewniejsze spotkania

Jeśli chodzi o mnie, to kursy powinny być
Ja to widzę tak, ze na początku ktoś wiesza zestaw + kursy - taka swoistą tablicę, z ktorej każdy wybiera co chce )
ważne by był to jeden buk, bo jak ktos trafi, że przykładowo Barca wygra z Realem :D, to nie moze być tak, ze jeden będzie liczył 1.80, a drugi 2.10

To nie ja będę decydować o ksztalcie konkursu, ale przy kursach "będę sie upierać"
Posted by: polskignom

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 21:34

jesli kursy maja byc, to mozna przyjac system z jednostkami, ale wtedy ja bym proponowal 15 j. i brak mozliwosci zagrania 5x3, czyli min. 6 spotkan.

Jesli chodzi o tablice z kursiwami, to bardzo istotne jest to, zeby byl to 1 buk, dlaczego? Zeby nie bylo pozniej, ze w kolejce 13. gralismy u buka x, a w 17. u buka y.

"U buka y mialbym bilans +8,5 j., a u x mialem +6,2 w 13., z kolei w 17. u buka x mialem -2,3 j., a u buka x mialem -2,7 j." Troche podkoloryzowane, ale nalezy takie sytuacje wykluczyc.

Teraz powstaje pytanie buk ma byc anonimowy, czy moze atakujemy z propozycjami? ,Amk funduje bilet na CN, wybrany buk przelot dla zwyciezcy i nagrody pocieszenia dla medalistow
Za reklame chyba na to pojda, co?


PS. Ostatni akapit w formie zartu do rozwazenia ;\)
Posted by: (J)

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 21:40

Pomysł bardzo dobry \:\) Typuję na próbę:

Real - Huelva 1 A
Santander - Valladolid 1 A+
Osasuna - Villareal 1 C
Barcelona - Atletico 1 B
Murcia - Betis X C
Mallorca - Getafe 1 B
Sevilla - Deportivo X C
Bilbao - Almeria 1 A
Zaragoza - Levante X C

Quote:
minumum wynosi 10 sposród 27/28 mozliwych do typowania


Optymalne moim zdaniem będzie 2/3 kolejek czyli koło 20

Pozdrawiam
Posted by: santiago

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 21:45

Z kursami nie byłoby zle jesli byłyby sztywne tak jak mowi rene. Jednostki tez dobre pod warunkiem zwiekszenia ich ilosci na dana kolejke. W takim układzie tez musimy obstawiac sporo meczy w danej serii co w ogólnym rachunku pokaze znajomosc Primera Division.

Wy macie jednak wieksze doswiadczenie jesli chodzi o rozne kokursy na mecz.pl wiec ja sie dostosuje. A grac bede tak czy siak bo lubie hiszpanska piłke
Posted by: rene

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 21:52

Jeśli chodzi o mój pomysl z jednostkami, to ja go uprosciłem na maksa i widzę to tak

1. Na każdą kolejkę user ma do dyspozycji 10 jednostek i musi je koniecznie rozdysponować ( musi być dokładnie 10 )
2. Na wybrane spotkanie można przeznaczyć maksimum 3 jednostki ( minimum oczywiście jedną ), ale przy jednoczesnym założeniu, że minimalna ilość spotkań w kolejce wybrana przez usera wynosi nie mniej niż 5 spotkań

Moim zdaniem ważne jest, by wszystkie jednostki musiały być wykorzystane, bo pod koniec gry prowadzący mógłby minimalizować ilość strat, obstawiajac 5 spotkań, każde za 1 jednostkę

3. Jednostki są całkowite ( nie może być 1.5 jednostki ). Do wyboru 1, 2 lub 3 jednostki
4. Trafiony typ liczymy następująco: kurs x ilość jednostek ( nie czysty zysk, czyli nie odejmujemy od tego ilości postawionych jednostek dla uproszczenia )
5. Nietrafiony typ to ilość jednostek x 2 ( chodzi o to, by nie opłacało grać się tylko na fuksy, zwłaszcza w końcówce )

Aby zakwalifikować się do klasyfikacji końcowej, trzeba wziąć udział w minimum 75% kolejek
Osoby, które typują więcej ( np. wszystko ) maja prawo do wyboru najlepszych kolejek ( czyli odrzucenia jakiejś kolejki ponad wymagane 75% )
Prawo, ale nie konieczność, bo jak ktoś będzie na plusie to nie musi odrzucać

Na początku wieszamy kursy jednakowe dla wszystkich i każdy z tego wybiera i później ma obowiazek podliczyć
Posted by: True02

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 22:04

tYPY PRóBNE:

Real - Huelva 1 A+
Santander - Valladolid 1 A
Osasuna - Villareal X C
Barcelona - Atletico 2 C
Murcia - Betis X C
Mallorca - Getafe 1 B
Sevilla - Deportivo X C
Bilbao - Almeria 1 A+
Zaragoza - Levante 1 A
Posted by: Zabielany

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 22:14

Real - Huelva 1 A
Santander - Valladolid 1 C
Osasuna - Villareal X B
Barcelona - Atletico X B
Murcia - Betis 2 C
Mallorca - Getafe 2 A
Sevilla - Deportivo 1 A+
Bilbao - Almeria 1 C
Zaragoza - Levante 1 B
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 22:45

Panowie ,dzieki za zainteresowanie ,uwagi i miłe słowa

Zaraz zasuwam na mecz ,ale zostawie Wam propozycję do (chyba) ostatecznego zaakceptowania (badź nie).

Przychylam siedo propozycji Rene i innych,z pewna modyfikacją.
Zebrałem to jeszcze raz i przedstawiam.


1)Typujemy 28-29 kolejek ,obowiazkowych ,dla kazdego jest 20

2)W kazdej kolejce podajemy minimum 7 spotkań

3)W kazdej kolejce uczestnik ma do dyspozycji 10 jednostek,którymi dysponuje dowolnie ,z tym zastrzeżeniem ,ze na jeden mecz moze postawic max 3 jednostki i min 1

4)Niewazne są kursy u buków.
Za trafiony typ liczymy odp.ilośćjednostek na plus ,za błedny typ - tyle samo na minus.

5)Typujemy TYLKO jednotorowo : 1 lub X lub 2

6)Kazdy uczestnik ma prawo do anulowania swoich 3 najgorszych wyników ,z tym ,ze wtedy musi typować 20 kolejek (wymagane) plus 3 (jezeli typował tylko 21 kolejek ,moze poprawic jeden ,najgorszy bilans i zastapic go lepszym.

7)Po kazdej kolejce uczestnicy podliczaja swój bilans ,robia bilans sumaryczny ,podając liczbe kolejek ,jaka typowali do tej pory.

Ad 2)Dlaczego 7 spotkań ?

a)temat ma popularyzowac najlepsza lige swiata ,która nie kończy sie na Barcelonie i Realu ;im wiecej typujesz ,tym wiecej sie interesujesz (to skrót mysloy oczywiscie).
Hombre ,descubre toda La Liga ! \:\)

b)przy 7 meczach i 10 jednostkach do dyspozycji nie mozna bedzie ciagle stawiać po 3 jednostki na Real i Barce ,bo
2x3=6 i zostaje 4 jednostki na 5 pozostałych spotkań ,za mało ,by obstawić

Proszę ,zastanówcie sie nad tym ,jak cos ominałem ,to poprawcie.

I jeszcze jedno.
Jestem takim samym uczestnikiem jak wszyscy.
dałem pomysł ,ale absolutnie nie chce i nie bedę autorytatywnie decydował ,to wspólny temat ,kazdy jest tu na równych prawach.

Hmmm...gdybym tak wygrał ta "rywalizacje" ,to bilet na Barce*** otrzyma ten ,kto zajmie drugie miejsce

***meczu Barca - Real nie bierzcie pod uwagę ,bo kupienie biletu graniczy z cudem ,nie wspominajac o cenie (w marcu konie chcieli ode mnie 500-700 euro w zaleznosci od miejsca ,wiec....poszedłem za darmo :))

Voy a ir al Camp Nou.

Polónia amb el Barca

Salud !

amk
Posted by: seba30

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/10/2007 23:41

Twoja ostatnia propozycja amkwish wydaje mi się bardzo dobra. Testowo zatypuję dzisiejsze mecze według Twoich wytycznych

Real Madrid - Recreativo 1 3j
Racing Santander - Real Valladolid 1 2j
Sevilla - Dep La Coruña 1 1j
Barcelona - Atletico Madrid 1 1j
Athletic Bilbao - Almeria 1 1j
Zaragoza - Levante 1 1j
Mallorca - Getafe X 1j

pozdrawiam \:\)
Posted by: True02

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 08/10/2007 00:40

Ostateczna propozycja jest bardzo dobra, ale jednak wyrzuciłbym zapis o anulowaniu trzech najgorszych wyników. To, w moim przekonaniu, nieco niepotrzebne komplikowanie zabawy, a w zasadzie jej rozliczania.
Posted by: aker

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 08/10/2007 01:15

wie ktos jak wyglada gra Atletico? jest szansa ze cos strzela?
Posted by: aker

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 08/10/2007 01:24

Originally Posted By: aker
wie ktos jak wyglada gra Atletico? jest szansa ze cos strzela?


ale gafa \:p
Posted by: Thiago

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 08/10/2007 02:00

Originally Posted By: Thiago-duszek
Świetny pomysł! Zobaczymy ile dziś trafię... Brakuję trochę opcji 1x-x2 ale damy radę.

Real - Huelva 2 C 2-0. Długo się zapowiadało na sensację ;\)
Santander - Valladolid 1 A
Osasuna - Villareal 2 A 3-2. Villareal prowadziła i :/
Barcelona - Atletico 1 A 3-0 \:\)
Murcia - Betis 2 B 0-0 buuu \:\(
Mallorca - Getafe 2 B 4-2. Getafe dostają ode mnie nagrodę: "frajerzy kolejki"
Sevilla - Deportivo 2 C 0-1 chociaż jedna "sensacja" złapana...
Bilbao - Almeria X B 1-1 good
Zaragoza - Levante 1 A

Gdyby nie frajerstwo Villareal i Getafe to byłbym wniebowzięty a tak... <cmoka>
Posted by: Thiago

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 08/10/2007 02:02

Originally Posted By: rene
Czyli np. dziś ( wg. mojego pomysłu )
Saragossa - Levante typ: 1 stawka 1
Real - Huelva typ: 1 stawka 3
Osasuna - Villarreal typ: 1 stawka 2
Murcia - Betis typ X stawka 3
Sevilla - Depor typ 2 stawka 1
Razem musi być dokładnie 10 jednostek

Szacuneczek! \:\)
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 08/10/2007 03:24

Originally Posted By: Thiago-duszek
Originally Posted By: rene
Czyli np. dziś ( wg. mojego pomysłu )
Saragossa - Levante typ: 1 stawka 1
Real - Huelva typ: 1 stawka 3
Osasuna - Villarreal typ: 1 stawka 2
Murcia - Betis typ X stawka 3
Sevilla - Depor typ 2 stawka 1
Razem musi być dokładnie 10 jednostek

Szacuneczek! \:\)


O ja .... \:\)

Brawo !
Posted by: (J)

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 08/10/2007 03:29

Originally Posted By: Thiago-duszek
Originally Posted By: rene
Czyli np. dziś ( wg. mojego pomysłu )
Saragossa - Levante typ: 1 stawka 1
Real - Huelva typ: 1 stawka 3
Osasuna - Villarreal typ: 1 stawka 2
Murcia - Betis typ X stawka 3
Sevilla - Depor typ 2 stawka 1
Razem musi być dokładnie 10 jednostek

Szacuneczek! \:\)


Gratki
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 08/10/2007 03:30

Originally Posted By: amkwish

Real - Huelva 1 A+ \:\)
Santander - Valladolid 1 A
Osasuna - Villareal X A \:\(
Barcelona - Atletico X B \:\(
Murcia - Betis 2 B \:\(
Mallorca - Getafe 1 B \:\)
Sevilla - Deportivo X C \:\(
Bilbao - Almeria X C \:\)
Zaragoza - Levante X C \:\(


Do niczego ,tak to jest jak sie szuka zbyt wielu niespodzianek.
U buka lepiej ,bo wysokie kursy z remisów ratują.

Czekam na Santander ,bo mam taki fajny 2z4
Mallorca 1
Betis (+1)
Deportivo (+1)
Santander 1

Ostatni typ delikatnie skontrowany na X2.

Hasta ahora !

amk
Posted by: rene

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 08/10/2007 05:14

Originally Posted By: amkwish
Originally Posted By: Thiago-duszek
Originally Posted By: rene
Czyli np. dziś ( wg. mojego pomysłu )
Saragossa - Levante typ: 1 stawka 1
Real - Huelva typ: 1 stawka 3
Osasuna - Villarreal typ: 1 stawka 2
Murcia - Betis typ X stawka 3
Sevilla - Depor typ 2 stawka 1
Razem musi być dokładnie 10 jednostek

Szacuneczek! \:\)


To cieszy, choć mecz Realu grałem w rzeczywistości DW 2:1 i over i to mi nie weszło
Natomiast bardziej wk....y jestem na El Nino, ktory rozj...ł mi typy 2DNB na Tottanham oraz X/2 Ht/FT
Bramka padła w doliczonym czasie gry

O ja .... \:\)

Brawo !
Posted by: rene

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 08/10/2007 05:38

Originally Posted By: amkwish

1)Typujemy 28-29 kolejek ,obowiazkowych ,dla kazdego jest 20

2)W kazdej kolejce podajemy minimum 7 spotkań

3)W kazdej kolejce uczestnik ma do dyspozycji 10 jednostek,którymi dysponuje dowolnie ,z tym zastrzeżeniem ,ze na jeden mecz moze postawic max 3 jednostki i min 1

4)Niewazne są kursy u buków.
Za trafiony typ liczymy odp.ilośćjednostek na plus ,za błedny typ - tyle samo na minus.

5)Typujemy TYLKO jednotorowo : 1 lub X lub 2

6)Kazdy uczestnik ma prawo do anulowania swoich 3 najgorszych wyników ,z tym ,ze wtedy musi typować 20 kolejek (wymagane) plus 3 (jezeli typował tylko 21 kolejek ,moze poprawic jeden ,najgorszy bilans i zastapic go lepszym.

7)Po kazdej kolejce uczestnicy podliczaja swój bilans ,robia bilans sumaryczny ,podając liczbe kolejek ,jaka typowali do tej pory.



Ja to akceptuję, choć z małą poprawką, o ktorej niżej
( choc wolalbym z kursami ) ale niech będzie tak

Przy konieczności typowania 7 spotkań ( 7 to dobry pomysł, który uzasadnił Amk, i ja sie zgadzam ) 10 jednostek to jest za mało, bo:
- jak ktoś chce typować dokładnie 7 spotkań, to ma niewielkie pole manewru 3+2+pięć "jedynek", albo 2+2+2 i cztery "jedynki"
- chcąc typować wszystkie 10 spotkań na każde mamy tylko po "jedynce"

Ja proponuję tak:
Każdy typer ma do dyspozycji jedną "trójkę", dwie "dwójki", a oprócz tego każde spotkanie moze typować za "jedynkę"
Z "trójki" i "dwójek" nie trzeba korzystać, można każde spotkanie typować za 1
Istotne jest tylko to, by podać typy na 7 spotkań, a kto będzie chciał niektóre może "zagrać" za wyższą stawkę

Ustalić trzeba jasno, czy bierzemy 20 najlepszych wyników, czy wszystkie typowane
20 to minimum i jak ktoś dokładnie tyle ma, to nie ma problemów
Ale niektórzy będą mieć więcej!
- Czy liczymy 20 najlepszych kolejek
- Czy ( jak uczestnik chce ) to może mieć wiecej?
Posted by: rene

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 08/10/2007 05:42

Originally Posted By: amkwish

Hmmm...gdybym tak wygrał ta "rywalizacje"


Nie wchodzi w grę \:D
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 08/10/2007 06:16

Originally Posted By: rene
Originally Posted By: amkwish

Hmmm...gdybym tak wygrał ta "rywalizacje"


Nie wchodzi w grę \:D


Tranquilo ,jednorazowy "wybryk" to był \:D

Panowie ,aj jutro mam dyzur ,woec nie moge oviecać ,czy bede mógł podyskutować.

Odniescie sie ,prosze ,do niby-ostatecznej propozycji "regulaminu" i wyraxcie swoje zdanie.

Jak bedzie juz cos ustalone ,to piszemy wersje ostatteczną i ....zaczynamy od najblizszej soboty.

Moze być ?
Posted by: pescar

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 01:05

Ja na pewno będę się bawił. A czasu chyba jest więcej bo jak typujemy tylko LaLigę to jest przerwa na reprezentację, więc można wszystko spokojnie dogadać.
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 03:32

Originally Posted By: pescar
Ja na pewno będę się bawił. A czasu chyba jest więcej bo jak typujemy tylko LaLigę to jest przerwa na reprezentację, więc można wszystko spokojnie dogadać.


Rzeczywiscie ,zapomnialem o tym \:\)

Mamy wiec troche czasu ,ale mysle ,ze warto juz w najblizszych dniach miec wszystko gotowe.

Pozwole sobie wiec zaproponowac ,do ostatecznego zatwierdzenia....badz zmiany.

Typujemy obowiazkowo 7 spotkan sposrod 10 w kazdej kolejce

W przypadku przelozenia meczu/meczow na inny termin obnizamy pulap ,czyli :1 mecz przelozony - obowiazkowych 6 ,2 -5

Na kazda kolejke mamy do dyspozycji 15 jednostek.

Stawka minimalna to 1 jednostka ,maksymalna - 3


Uczestnik nie musi wykorzystywac wszystkich 15 jednostek ,a te ktore wykorzystuje moze rozdysponowywac dowolnie ,zachowujac min. i max. granice stawkowania.

W przypadku ,gdy liczba meczow ,obowiazkowych do zagrania jest mniejsza niz 7 ,pula nie zmienia sie i dalej wynosi 15 jednostek.

Przerwa dla Seleccion sama ustawia sprawe ilosci kolejek do grania.

Zaczynamy od kolejki nr 8 ,tak wiec do obstawienia mamy dokladnie 31 kolejek.

Minimalna ilosc kolejek ,ktore gracz obstawia to 20.


Jest jeszcze jedna sprawa.

Mozna anulowac najgorsze wyniki czy nie ?

Jezeli tak to ile ,3 ?

Jezeli tak to tylko w przypadku zagranych minimum 23 kolejek.
Gdy gracz ma zaliczone np.21 kolejek ,moglby anulowac tylko 1.
Reasumujac :powyzej 20 ,ale maksimum 3 z najgorszym bilansem.

Prosze o wpisywanie propozycji \:\)

Chcialbym napisac ostateczna wersje regulaminu ,bedac jeszcze w Hiszpanii
Posted by: ELDORADO

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 03:58

Amk po co chcesz wyważac drzwi przez kogoś juz kiedys tam otwarte .
BC funkcjonuje i ma się dobrze , nie pogniewam sie jak wprowadzisz do swego konkursu podobne rozwiązania
http://www.mecz.pl/forum/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=898384&page=1#Post898384 \:\)

POZDRO
ELDO
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 04:09

Originally Posted By: ELDORADO
Amk po co chcesz wyważac drzwi przez kogoś juz kiedys tam otwarte .
BC funkcjonuje i ma się dobrze , nie pogniewam sie jak wprowadzisz do swego konkursu podobne rozwiązania
http://www.mecz.pl/forum/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=898384&page=1#Post898384 \:\)

POZDRO
ELDO


Eldorado ,dzieki ,jak sami nic nie ustalimy ,to skorzystamy z "gotowca". \:\)

Natomiast to mam byc od poczatku do konca zabawa dla userow ,przygotowana i prowadzona przez userow.

Padlo wiele ciekawych propozycji ,szkoda ich nie wykorzystac.
Posted by: rene

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 04:50

Mi ta ostatnia wersja z 15 jednostkami odpowiada i to bardziej od "gotowca" bo jest prostsza. Zabawa powinna być emocjonująca, a najlepsza liga na świecie powinna zyskać na tym dodatkowych sympatyków, bo jest tego warta.
Posted by: Platini

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 05:53

Nadrobilem zaległosci, przeczytalem wszystkie propozycje i oczywiście wchodze w tą zabawe \:\)

Rene na początek postraszyl typami \:p

Zasady w miare czytelne.

Co do anulowania wynikow - mysle, ze 3 w zupelności wystarcza.
Posted by: Eriksson

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 14:28

Zapewne będe brał udział w tym konkursie \:\)
Posted by: sergiush

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 15:46

mozna zglosic gotowosc do zabawy? jak tak to prosze zapisz mnie............pozdrawiam
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 17:05

Originally Posted By: sergiush
mozna zglosic gotowosc do zabawy? jak tak to prosze zapisz mnie............pozdrawiam


Sergiush IN

Do zabawy mozna wejść nawet wtedy ,gdy do końca rozgrywek zostanie 20 kolejek.
Tak wiec ostatecznym terminem jest dzień ,w którym odbedzie sie ostatnia kolejka rundy jesiennej.
Ten termin to 12 stycznia 2008 roku.

Przypominam ,ze typowanie 20 kolejek jest obowiazkowe !

Oficjalnym źródłem informacji jest strona La Liga

http://www.lfp.es/

Jezeli wynikna jakies sporne sprawy ,dotyczace np.terminów ,przełozonych spotkań ,stosujemy sie do tego ,co podane jest na tej stronie.

UWAGA !

Pierwszy post tego tematu bedzie zawierał ,cały czas aktualizowany ,proponowany regulamin.

Korzystając z mozliwości edycji bede,w miare napływajacych uwag i propozycji poprawiał wszystko.

Gdy regulamin nabierze ostatecznego kształtu i zostanie zaakceptowany przez wiekszość (wszystkich ?) uczestników ,przeniose go do nowego tematu ,konkursowego.
Tam bedziemy podawać typy i podliczać wyniki ,zas obecny topik zostanie dla potrzeb uwag ,komentarzy i wyjaśniania ew.zaistniałych sytuacji spornych.
Posted by: rene

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 17:13


No to jedziemy. Ja nie mam zastrzeżeń co do regulaminu
Posted by: bitnap

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 17:56

ja sie tez pisze, jesli nie ma zadnych przeciwskazan \:\)

choc ta wylacznosc na 1X2 nieco mi sie niepodoba(bedzie sporo podobnych typow, podobne punkty i zatra sie pewne kwestie, jesli chodzi o wiedze na temat pilki hiszpanskiej) \:\)

smiem twierdzic, ze znajda sie aparaty, kierujace sie w 80% typami pozostalych a w 20% wlasna wiedza i wiadomosciami \:\)


tak czy siak, ja w to wchodze(pierwsza linijka) \:\)

Pozdrawiam
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 18:35

Przeczytajcie prosze 1 post w tym topiku ,własnie poprawiłem regulamin.

Prosze o uwagi i opinie (przede wszystkim tyczace punktu o anulowaniu najgorszych wyników).

Jak gdzie są błedy ,to zwróccie na to uwagę

Salud !

amk
Posted by: rene

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 19:22

W regulaminie musi być zapis, że kolega Amk bierze udział dla zabawy i jak wygra, to nagrodę dostaje ten, kto zajmie drugie miejsce
Poza tym trzeba od razu ustalić, co będzie, jak 2 lub więcej osób uzbiera tyle samo punktów, a lepszych nie będzie

Co do możliwości anulowania, to ja mam inny pomysł, myślę, ze bardzo fajny, który owinien spowodować, że finisz będzie pasjonujący
Brałem też pod uwagę przejrzystość i prostotę
ale po kolei...

Mamy 31 kolejek z czego obowiazkowe jest 20
W każdej kolejce do zdobycie jest 15 pkt, do stracenia też \:D
Trudno to oszacować, ale ja myślę, że średnia na kolejkę wyjdzie ok. 5 pkt

Zatem ja proponuję zrobić tak:
- minimum 20 kolejek pozostaje, ale wprowadzamy też maksymalną ilość kolejek jaką moze typować każdy uczestnik i tu proponuję 25

Jeśli ktoś przystąpi na ostatnia minutę, to musi te 20 kolejek typować i szanse na sukces też ma, choć trochę mniejsze od tych, co zaliczą 25 kolejek. Ale to jest taka mala premia dla obstawiajacych regularnie ( można zastanowic się, czy minimum nie podnieść do "oczka" czyli 21 kolejek )

Po każdej kolejce uczestnik podlicza swoje punkty ( z ostatniej kolejki )
Mniej wiecej tak:
Suma punktow uzyskanych w 15 kolejce - 5
Suma punktów po 15 ( lub mnie jeśli opuścił ) kolejkach 102

Jak ktoś bierze udział, to jednocześnie deklaruje, że punkty z danej kolejki wliczane są do klasyfikacji końcowej
Czyli inaczej mówiąc wszystkie punkty są zaliczane

Z tym, że:
Jak ktos ma juz 25 kolejek na koncie, to dla niego gra się kończy, nawet jak do końca rozgrywek pozostana jakieś kolejki

Czasem tak jest, ze jakaś kolejka "nie pasi" wiec każdy moze sobie ją odpuścić
W końcówce mozna poczekać na ruch najgroźniejszych rywali - zrobi się taki mały pokerek

Reasumując: jeśli ktos brał udzial w kolejce to te punkty zawsze wchodzą do klasyfikacji końcowek. Do klasyfikacji końcowej wchodzi 20 - 25 kolejek
O tym ile ich będzie każdy decyduje sam - i co ważne przed ( nie znając wyników spotkań )
Posted by: rene

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 19:34

Podliczanie wygladałoby tak:
- ilosć punktów uzyskana w denej kolejce - xxx
- ilość typowanych ( dotychczas ) kolejek - xx
- łączna suma punktów - xxx

Ja proponuje min. podnieść do 21 ( czyli 10 kolejek mniej niz jest )
Maksymalnie każdy wybiera ( przed ) 25 kolejek

i niezależnie od tego, wszystkie punkty się sumuje

szanse na wygrana maja wszyscy, choc ci z 25 kolejkami ciut wiekszą, ale to jest premia za regularność

jest prosto, przejrzyscie i ciekawie
Posted by: Platini

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 20:00

Podpisuje sie pod tym co napisał Rene.
Można zrobić tak, by maksymalnie typować np. jak wspomniał 25 kolejek.
Wtedy będzie chyba większa szansa na zbliżone wyniki i ciekawszy finisz.
Mozna też będzie swiadomie opuścić jakąs tzw.' cięzką kolejke' i nic na tym nie tracąc.

Z racji, ze mam trochę wolnego czasu to służe pomoca w tym konkursie \:\)
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 20:11

Originally Posted By: platynowy007
Podpisuje sie pod tym co napisał Rene.
Można zrobić tak, by maksymalnie typować np. jak wspomniał 25 kolejek.
Wtedy będzie chyba większa szansa na zbliżone wyniki i ciekawszy finisz.
Mozna też będzie swiadomie opuścić jakąs tzw.' cięzką kolejke' i nic na tym nie tracąc.

Z racji, ze mam trochę wolnego czasu to służe pomoca w tym konkursie \:\)


Ja mam odmienne zdanie.

Przeciez kazdy może odpuscić jakąś kolejkę,wystarczy ,by wytypował 20.

Natomiast ,co do "poprawek".
Wprowadźmy zasade ,ze mozna skorzystac z prawa do anulowania 3 najgorszych wyników ,ale....do 33 kolejki włacznie,na 5 kolejek przed zakończeniem konkursu.

W ten sposób po 33 kolejce mielibysmy przejrzysta klasyfikację (z poprawkami) i finisz stałby sie ciekawy ,bo kazdy uczestnik miałby czarno na białym ,jak stoja konkurenci.
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 20:14

Originally Posted By: platynowy007

Z racji, ze mam trochę wolnego czasu to służe pomoca w tym konkursie \:\)


Super

Ja myslałem o tym ,abyśmy mogli sie zmieniać ,w rolach "nadzorujacego" regulaminowy przebieg zabawy.

Mysle ,ze przed kazdą kolejka bedziemy ustalać ,kto jest jurorem \:\)

Oczywiscie moze to byc przez X kolejek ta sama osoba.

Chodzi oczywiscie i sprawdzenie poprawnosci podliczeń i napisanie aktualnego rankingu.
Posted by: Platini

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 20:16

Ty Amk jestes tu szefem i niezależnie do jakiego wniosku dojdziemy to z chęcia zagram ;\)

Hmm, do 33 powiadasz ..
Można i tak zrobić, wtedy rzeczywiście będzie wszystko przejrzyste.
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 20:25

Originally Posted By: platynowy007
Ty Amk jestes tu szefem i niezależnie do jakiego wniosku dojdziemy to z chęcia zagram ;\)


Protestuje,nie jestem zadnym szefem \:\)
Funduje nagrodę - fakt.
Dałem pomysł - fakt.

Natomiast chce sie bawic na zasadach ,które wszyscy zaakceptują,wtedy mozna miec z tej zabawy przyjemność ,a nie wrazenie ,ze sie robi coś ,do czego nie jest sie w pełni przekonanym.

Ciekawe ,co inni majado powiedzenia.

Jak nie znajdziemy kompromisu to....głosujemy \:\)
Posted by: Platini

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 20:28

Nie, no troszkę zartowałem z tym szefostwem

Pomysł naprawde przedni, nagrode jak dla mnie świetna.

Mi odpowiada zarówno koncepcja Rene jak i Twoja, także ja tu kurczowo nie będe zadnej ze stron się trzymał.
Oczywiście, że chodzi o przyjemnośc z zabawy, to jest na pierwszym miejscu.
Posted by: rene

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 20:58

Ja tam się nie upieram przy tej mojej wersji 25 kolejek max.
Staram sie tylko poszukać jakis rozwiazań.
Równie dobrze moze być tak, jak proponuje Amk, czyli mozna 3 kolejki anulować w końcowce
Można to głosować, choc ja myślę, że decydujące zdanie ma tu Amk, jako pomyslodawca i fundator

Generalnie chodzi o to, by sie dobrze bawić i trochę bukom tyłem skroić przy okazji
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 21:07

Originally Posted By: rene

Generalnie chodzi o to, by sie dobrze bawić i trochę bukom tyłem skroić przy okazji


O to chodzi ,o to chodzi

Mozemy w kazdej kolejce robic statystyke typów.

Najczęsciej grany mecz na przykład ,70% dajmy na to remisów i...jak to sie bedzie sprawdzać.
Jezeli bedzie koincydencja pomiędzy "masówką" a dobrym efektem to...czemu nie \:\)

Oczywiscie w zabawie dajemy 1,X,2 ,ale jak bedzie przewaga dwójek ,to u buka mozna taki mecz zagrać X2.

Takze taka statystyka bedzie ciekawa.
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 21:48

Biorąc pod uwagę ,spore ,jak na tachwile zainteresowanie konkursem oraz to ,by rywalizacja była emocjonujaca do ostatniej chwili postanowiłem ...zwiekszyc pule nagród :

II miejsce - plecak FCB

III miejsce - szalik FC Barca

A co ?! \:\)
Posted by: lipkowsk

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 21:49

Witam

Chetnie wezme udzial w zabawie, ostatnio calkiem niezle idzie mi hiszpanska wiec pewnie to wygram ;).

Odnosnie regulaminu

Wydaje mi sie, ze powinien byc obowiazek grania w KAZDEJ kolejce, tak aby nie omijac tych trudnych kolejek, w koncu wygrac ma najlepszy. Wydaje mi sie, ze mozliwosc w wynikach odjecia swoich 3 najgorszych kolejek jest potrzebna. Po 21 kolejce kazdy powinien podawac wyniki calosciowe i te ktore bylyby wazniejsze - 20 swoich najlepszych kolejek.

W przypadku rownej ilosci punktow wygrywalby zawsze ten kto bedzie mial w swoich najlepszych 20 kolejkach trafionych najwiecej typow za 3 pkt, przy ich rownej ilosci za 2 pkt. Ta zasada moglaby obowiazywac takze w ustaleniu kolejnych miejsc.
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 21:54

Originally Posted By: lipkowsk
Witam

Chetnie wezme udzial w zabawie, ostatnio calkiem niezle idzie mi hiszpanska wiec pewnie to wygram ;).

Odnosnie regulaminu

Wydaje mi sie, ze powinien byc obowiazek grania w KAZDEJ kolejce, tak aby nie omijac tych trudnych kolejek, w koncu wygrac ma najlepszy. Wydaje mi sie, ze mozliwosc w wynikach odjecia swoich 3 najgorszych kolejek jest potrzebna. Po 21 kolejce kazdy powinien podawac wyniki calosciowe i te ktore bylyby wazniejsze - 20 swoich najlepszych kolejek.

W przypadku rownej ilosci punktow wygrywalby zawsze ten kto bedzie mial w swoich najlepszych 20 kolejkach trafionych najwiecej typow za 3 pkt, przy ich rownej ilosci za 2 pkt. Ta zasada moglaby obowiazywac takze w ustaleniu kolejnych miejsc.



Odnosnie obowiazkowego typowania kazdej kolejki to odpada ,ponieważ wypadna sprawy losowe (wyjazd ,egzamin,itp).

Co do pozostałych propozycji to

Miałemidentyczny pomysł ,co do wyłaniania zwyciezcy ,przy równej ilosci punktów ,choc myslałem tez ,ze wygrywałby ten kto ma najlepszy bilans z pojedynczej kolejki (jezeli obaj maja równe ,to nastepny wynik - tak jak w skoku w dal na przykład ,hehe).
Posted by: lipkowsk

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 22:02

Do konca jest 31 kolejek, to znaczy, ze nie mozna typowac wszystkich, widzialem gdzies ze maksymalnie 25 a do koncowego wyniku bierzemy tylko 20?
Posted by: lipkowsk

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 22:04

amkwish nie lipkowski a lipkowsk \:\)
Posted by: rene

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 22:07

Ja już więcej weny nie mam i czekam na finalny regulamin
Typowanie każdej kolejki nie wchodzi w grę, bo jakieś losowe sprawy zawsze mogą się przytrafić

Przy równej ilości punktów, to chyba powinna decydować większa ilość typów trafiony w sensie ilościowym ( bez brania pod uwagę punktów ) bądź jakiś stosunek trafione / wszystkie

Amk. Jest z czego wybierać, więc trza to kończyć

P.S. Będę musiał powalczyć o jedną z dwoch pierwszych nagród, bo szalik mam \:D
Sam sobie kupiłem, jak byłem na Camp Nou ( ale nie na meczu )
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 22:42

Originally Posted By: rene

P.S. Będę musiał powalczyć o jedną z dwoch pierwszych nagród, bo szalik mam \:D


Jeden bedziesz miałdo kibicowania ,a drugi ....na zimę

Trudno mi kończyc ,bowiem nie wypowiedziała się jeszcze wiekszość uczestników ,a pewnie Ci ,którzy się jeszcze zapiszą ,też bedą chcieli miecjakies uwagi.

Szczególnie ciekaw jestem opinii polskiegognoma ,bo to On pierwszy rzucił pomysł z poprawianiem wyników i anulowaniem najgorszych.

Mysle jednak ,ze jedna rzecz wecz MUSI zostac zatwierdzona \:\) ,a mianowicie możliwość typowania ,wszystkich 31 kolejek ,mozliwość nie przymus.
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 22:44

Originally Posted By: lipkowsk
amkwish nie lipkowski a lipkowsk \:\)


Przepraszam ,juz poprawiam \:\)
Posted by: rene

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/10/2007 23:02

Ja generalnie jestem za tym, by była możliwość grania wszystkich 31 kolejek.
Piszę o tym, bo to ode mnie wyszedł pomysł, by każdy wybrał 25
Przy tym pomyśle kierowałem się dwoma aspektami
- by nie było odliczania ( tu nie mam nic przeciwko )
wolałbym jednak tego uniknąć, bo wtedy całość trochę się skomplikuje, wymaga dodatkowych obliczeń, itd.
- chciałem też wyrównać nieco szanse dla wszystkich
Bo jak jest 31 kolejek, a minimum wynosi 20, to ci, którzy przystąpią pod koniec zbyt dużych szans nie mają ( no chyba, że będziemy tak fatalnie typować )
Oni będą mieć mniej kolejek, a tym samym punktów, a ponadto ci, którzy będą typować wszystko, będą mogli sobie odliczyć jakieś minusowe kolejki, jeśli im się takie trafią, bo plusa nawet +1 nikt sobie odliczał nie będzie

Przy jakiś kolejkach, ktore można odrzucić, warto zastanowić się, czy minimum nie powinno wynosić 25 kolejek
6 kolejek w zapasie to dużo i pokryje losowe sprawy, egzaminy, itp.

Reasumując.
Ja większych niezgodnosci nie widzę. Nikt ostro nie protestuje. Przeciwnie jest zgodność i chęć do zabawy - co cieszy
Myślę, ze pora to domykać, by potem wychwycić rzczy, których brakuje ewentualnie
Posted by: Baqu

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 13/10/2007 05:04

Originally Posted By: rene
Ja proponuję tak:
Każdy typer ma do dyspozycji jedną "trójkę", dwie "dwójki", a oprócz tego każde spotkanie moze typować za "jedynkę"
Z "trójki" i "dwójek" nie trzeba korzystać, można każde spotkanie typować za 1
Istotne jest tylko to, by podać typy na 7 spotkań, a kto będzie chciał niektóre może "zagrać" za wyższą stawkę


a ja czytałem, że tu lubisz prostotę w zabawie \:\)

Originally Posted By: platynowy007
Nadrobilem zaległosci, przeczytalem wszystkie propozycje i oczywiście wchodze w tą zabawe \:\)

Rene na początek postraszyl typami \:p

Zasady w miare czytelne.

Co do anulowania wynikow - mysle, ze 3 w zupelności wystarcza.


również \:\) tyle, że ja jestem przeciwny anulowania wyników, jak już ktoś typuje niech bierze odpowiedzialność za nie.

u mnie jedynie brakuje typów U/O reszta O.K.

również jeżeli można jestem chetny do zabawy

pozdr,
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 13/10/2007 05:20

Baqu ,juz dopisuję.

Jutro lece do Polski i odezwę sie ,bycmoze w niedzielę.

jak znajdziecie czas ,oceńcie propozycje ,bo regulamin czas kończyc.
Posted by: barca071

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 13/10/2007 05:49

Ja również chętnie się w to pobawie \:\)
Posted by: rene

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 13/10/2007 06:04

Originally Posted By: Baqu
Originally Posted By: rene
Ja proponuję tak:
Każdy typer ma do dyspozycji jedną "trójkę", dwie "dwójki", a oprócz tego każde spotkanie moze typować za "jedynkę"
Z "trójki" i "dwójek" nie trzeba korzystać, można każde spotkanie typować za 1
Istotne jest tylko to, by podać typy na 7 spotkań, a kto będzie chciał niektóre może "zagrać" za wyższą stawkę


a ja czytałem, że tu lubisz prostotę w zabawie \:\)

Originally Posted By: platynowy007
Nadrobilem zaległosci, przeczytalem wszystkie propozycje i oczywiście wchodze w tą zabawe \:\)

Rene na początek postraszyl typami \:p

Zasady w miare czytelne.

Co do anulowania wynikow - mysle, ze 3 w zupelności wystarcza.


również \:\) tyle, że ja jestem przeciwny anulowania wyników, jak już ktoś typuje niech bierze odpowiedzialność za nie.

u mnie jedynie brakuje typów U/O reszta O.K.

również jeżeli można jestem chetny do zabawy

pozdr,



Lubię prostotę, tylko dość pokrętnie to opisałem
Ale jak się wczytać, to jest proste jak gra w statki
No ale ta propozycja odpadła

Jeśli chodzi o mnie, to popieram Baqu, by nie było mozliwości anulowania.
Wypowiedź, że "każdy bierze odpowiedzialność za typy" mnie do tego przekonała

Jeśli zaś można, to protestuję, by dawać under i over

Ja te typy zaliczam do gatunku loteryjnych i to w każdych rozgrywkach
Jeśli juz to lepiej umozliwić typowanie dwudrogowe albo do 1X2 dodać najprostszy z handicapów azjatyckich DNB, co jest lepszą alternatywą niz dwudrogówki

A swoją drogą szkoda, że tam malo wypowiedzi, bo jak na mój gust posuwa się to wszystko za wolno
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 13/10/2007 06:20

U/O odpada i to w przedbiegach ,własnie ze wzgledu na loteryjność.

Idea jest taka ,by typować zwyciezców/remisy.

Rene ...DBB...i jak to policzyć ?

Kto zdecyduje sie postawic remis ,skoro dostanie za niego tyle samo ,co za DNB ? \:\)

Pozwólcie ,ze sie uprę przy 1X2

Co do anulowania wyników....póki co widze głosy przeciw i sam sie skłaniam ku temu rozwiazaniu ,ze wzgledu równiez i na prostote i przejrzystość podliczen.

To ma być konkurs na jak najprostrostszych zasadach ,nie komplikujmy \:\)

Poczekam jeszcze pare dni i dokonczę regulamin ,tak ,by zostało 2-3 dni na jego zatwierdzenie przez uczestników.

Salud !

amk
Posted by: antix_

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 13/10/2007 07:49

Wyrażam chęć udziału w konkursie, elo.
Posted by: Dreju

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 14/10/2007 16:29

Jak można to też dołączę do zabawy. Pzdr
Posted by: maza

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 14/10/2007 16:29

wchodze jesli jest szansa, pozdro
Posted by: antyfutbol

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 14/10/2007 16:43

wchodze, jesli moge
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 14/10/2007 16:50

Listę uczestników uzupełnie później.
Wszystkie zgłoszenia przyjete
Posted by: zombi

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 14/10/2007 18:04

ja tez chce w to grac,wchodze
Posted by: TEKSANSKI

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 14/10/2007 18:51

Mnie tez prosze dopisac do konkursu ktory mam ochote wygrac \:\)
Posted by: Motorek

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 14/10/2007 19:39

ja tez sie pisze, jesli jeszcze mozna
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 15/10/2007 21:57

UWAGA ,UWAGA !!! \:\)

Ostateczna wersja regulaminu w 1 poscie topiku*

Tam też lista uczestników**

* pominalem mozliwosc poprawiania najgorszych bilansow

** Antix !
Zglosiles sie w 1 poscie ,ktory napisales na forum.
To zadna przeszkoda ,ale prosilbym ,zebys odezwal sie ponownie ,abyśmy byli pewni ,ze nie byla to efemeryda \:\)

Startujemy w najbliższy weekend ??? \:\)

Salud !

amk
Posted by: drfocus

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 16/10/2007 00:43

yo tambien \:\)
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 16/10/2007 01:12

Originally Posted By: drfocus
yo tambien \:\)


te he escrito \:\)
Posted by: Reznor

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 16/10/2007 03:59

Siemanko, też chce się w to bawić:) Dopiszcie mnie.
Posted by: Túlio

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 16/10/2007 04:24

Rowniez sprobuje swoich sil ;\)
Posted by: [T]-error

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 17/10/2007 01:13

Zapisał się ...
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 17/10/2007 01:18

Dopisze wszystkich później.

Ponawiam apel do userów ,którzy napisali 1 post na forum ,ten ze zgłoszeniem...jesteście ? :-)
Posted by: spN

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 17/10/2007 03:50

Rowniez chce wystartowac.
Posted by: lipkowsk

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 17/10/2007 05:12

Oczywiscie wciaz jestem.
Posted by: figo29

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 17/10/2007 17:53

Proszę o dopisanie do konkursu.
Pozdrawiam:)
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 17/10/2007 17:55

Originally Posted By: figo29
Proszę o dopisanie do konkursu.
Pozdrawiam:)


Wszyscy chetni zakwalifikowani ,natomiast potwierdzeniem uczestnictwa bedzie oczywiscie podanie swoich typów.

Salud !

amk
Posted by: Euro

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 20/10/2007 02:07

Mozna sie jeszcze dopisac ?? Jezeli tak to prosze o dopisanie do konkursu.Pozdrawiam Euro.
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 20/10/2007 02:30

Originally Posted By: Euro
Mozna sie jeszcze dopisac ?? Jezeli tak to prosze o dopisanie do konkursu.Pozdrawiam Euro.


Możesz - czytaj regulamin \:\)
Posted by: La12

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 20/10/2007 04:39

tez sprobuje swoich sil
Posted by: La12

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 20/10/2007 04:48

a, i pytanie mam, bo z regulaminu to nie wynika chyba, a tego watku nie mialem sily calego przeczytac; mianowicie, czy musze podac wszystkie min 7 typow przed pierwszym meczem danej kolejki? i - bo to nie to samo - czy musze podac wszystkie typy jednoczesnie?
Posted by: mara_x

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 20/10/2007 05:25

prosze o dopisanie do konkursu..
pozdrawiam
Posted by: bitnap

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 20/10/2007 18:03

amk mam taka prosbe, zrob konkretna liste osob bioracych udzial w tej zabawie, bo zauwazylem, ze typy podaje kazdy kto zauwazy slowo "konkurs" i przypadkowo wejdzie w topic \:\)

nie zebym mial cos przeciwko, ale za 2 tyg. bedzie 2000 grajacych i co kolejke wpadnie 50 nowych(konczac zabawe po jednej czy dwoch kolejkach) ... moze byc ciezko to ogarnac

i jeszcze jedno pytanie co do punktacji ... za trafiony typ dostajemy rownowartosc stawki ? bo niektorzy lupia ostro te remisy i zastanawiam sie, czy to zbieg okolicznosci, czy poprostu niewiedza, ze kursy nie graja zadnej roli ? \:\)
Posted by: Platini

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 20/10/2007 18:08

to moze ja na szybko odpisze ;\)

Kazdy moze grać Bitnap aż do 12 stycznia chyba gdyż wtedy zostanie rozegrana 18 chyba kolejka a w zabawie trzeba wytypowac min.20 kolejek tak więc do tego czasu moga sie chetni zgłaszać.

Tak, w regulaminie jest ptk, który mowi,ze dostajemy rownowartosc stawki niezalezbie czy to remis czy 1 lub 2 \:\)
Posted by: MaTHiaS

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 20/10/2007 18:12

amk chętnie wezmę udział w tej zabawie, więc zgłaszam chęć dołączenia do niej jeśli jest to możliwe.

Pozdrawiam!
Posted by: bitnap

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 20/10/2007 18:21

platyna denerwuje sie, jak piszesz "Bitnap" - pisz z malej \:\)

zgadza sie, ale lepiej byloby zachowac chocby minimalna przejrzystosc i jasnosc jesli chodzi o udzial bioracych w konkursie osob - przykladowo chcesz zagrac, wpisujesz sie tutaj i lupiesz typy w odpowiednim topicu \:\)

z reszta ja sie nie wtracam, wyrazilem tylko swoja opinie
Posted by: garate_cepa

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 20/10/2007 18:33

ja tesz
Posted by: Platini

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 20/10/2007 18:41

dobrze, juz nie bede pisal tak jak wyzej \:p

Będzie Amk to najwyzej wyjaśni jak to wszystko konkretnie ma wyglądac.
Dziś pierwsza kolejka wiec pierwsze przymiary na zamiary
Posted by: cienias

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 20/10/2007 18:58

Proszę o zapisanie
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 20/10/2007 20:14

UWAGA !!!

Prosze wpisywać (pod bilansem) ilośc kolejek ,jaką kazdy typował.

To wazne !
Posted by: gregorius111

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 31/10/2007 04:46

Witam , jeszcze mam zielony listek,ale mam zamiar zająć jedno z 3-ch miejsc na pudle :), proszę tylko o mały bonusik punktowy :))
Posted by: Baqu

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 02/11/2007 01:54

witam

z przykrością muszę stwierdzić, że rezygnuję z zabawy

nie mam obecnie i zapewne nie będę miał czasu na analizę ligi hiszpańskiej, a bez sensem jest dla mnie dawanie typów do konkursu na chybił trafił

pozdrawiam grających

¡y visca el Barça, visca Catalunya!
Posted by: cienias

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 03/11/2007 04:56

Chciałbym poprosić o ponowne przeliczenie moich typów z 10 kolejki

Według moich obliczeń zdobyłem +4 punkty

Recreativo - Racing Santander X [1] +1
Almeria - Zaragoza 2 [2] +2
Espanyol - Murcia X [2] +2
Dep La Coruna - Mallorca 1 [1] +1
Valencia - Real Madrid 2 [2] +2
Atletico Madrid - Sevilla X [1] -1
Real Valladolid - Barcelona 2 [3] -3

A według wyliczeń bitnap-a +2
Posted by: bitnap

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 03/11/2007 05:21

Mallorca zremisowala z Depor drogi kolego \:\)
Posted by: cienias

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 03/11/2007 05:43

Dzięki za poprawienie i przepraszam za zamieszanie.

Posted by: Platini

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 03/11/2007 05:45

cały dzień nie miałem dostepu do forum.
Zapisałem sobie wszystkie typy w pliku, przed chwilą skończyłem robie ranking a tu niespodzianka i bitnap mnie wyręczył

Wielkie dzięki

Ale formularz zostanie na przyszłe kolejki ;\)
W niedziele w nocy spokojnie powinienem zrobić podsumowanie najbliższej kolejki.
Tu miałem małe opoźnienie gdyż wczoraj nie miałem czasu
Posted by: (J)

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 03/11/2007 15:56

U mnie powinno być typowane kolejki: 3 \:\)

Pozdrawiam i Platynowy007 za zajęcie się konkursem
Posted by: Platini

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 03/11/2007 16:01

Jutro jak zrobie podsumowanie to sprostuje bład ;\)

(J)
Posted by: La12

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 03/11/2007 17:40

Originally Posted By: La12
czy musze podac wszystkie min 7 typow przed pierwszym meczem danej kolejki?


powtarzam pytanie, zalozmy, ze nie chce grac sobotnich spotkan, czy w tej sytuacji moge podac swoj zestaw par jutro np rano?
Posted by: mateusz2201

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 05/11/2007 01:51

Chciałbym wziąść udział w zabawie, czy to możliwe \:\) ?
Posted by: Platini

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 05/11/2007 06:07

czy musze podac wszystkie min 7 typow przed pierwszym meczem danej kolejki?
__________________________
Oczywiście, ze nie musisz podawać typow przed pierwszym sobotnim meczem.
Możesz podać mecze tylko rozgrywane w niedziele i możesz je podać na kilka minut przed rozpoczęciem pierwszego meczu.
Wazne by było ich 7 minimum ;\)


Chciałbym wziąść udział w zabawie, czy to możliwe \:\) ?
________________________________
Oczywiście, ze możesz \:\)
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 05/11/2007 06:19

Originally Posted By: La12
Originally Posted By: La12
czy musze podac wszystkie min 7 typow przed pierwszym meczem danej kolejki?


powtarzam pytanie, zalozmy, ze nie chce grac sobotnich spotkan, czy w tej sytuacji moge podac swoj zestaw par jutro np rano?


Regulamin mówi ,ze MUSISZ postawić minimum 7 spotkań.
Jeżeli w niedziele bedzie taka ilość meczów.....no hay problema \:\)

Panowie ,przepraszam za milczenie ,ale czas w Polsce leci mi tak szybko ,ze mam wrażenie ,ze to nie urlop ,a jakaś gonitwa.

Wracam w czwartek do Barcelony i postaram się wiecej udzielać w temacie.

Platynowy...dzięki
Posted by: mateusz2201

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 05/11/2007 22:02

No to od następnej kolejki podam typy ;\)
pozdrawiam
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 13/11/2007 19:47

Beticos...

Porzadek zrobiłem ,kasujac wszystkie posty.
Posted by: La12

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 24/11/2007 23:44

ja wysiadam
Posted by: bitnap

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 25/11/2007 06:33

przykra sprawa, ze bazujemy na rzekomych ustaleniach "slownych"

pierwsze slysze, zeby zagranie 4 x 3j. bylo jakimkolwiek problemem, w regulaminie wzmianki o tym tez z pewnoscia nie bylo

nie wiem po co te wszystkie kombinacje, kogo interesi jak rozloze jednostki, grunt, zeby bylo ich 15 a zdarzen 7 \:o

ciekawe jak policzycie moje poprzednie kolejki, gdzie stosowalem podobny system \:\)

ogolnie mowiac, uwazam, ze szuka sie dziury w calym

si ja
Posted by: bitnap

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 25/11/2007 06:36

rzecz jasna jednostek MAX. 15 a zdarzen MIN. 7
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 25/11/2007 06:44

Originally Posted By: bitnap
przykra sprawa, ze bazujemy na rzekomych ustaleniach "slownych".........

..........ogolnie mowiac, uwazam, ze szuka sie dziury w calym



Ech....rece opadaja ,zamiast konstruktywnych wnioskow ,jakies chore podejrzenia.

Ogolnie rzecz biorac funduje Z WLASNEJ KIESZENI nagrody i tak sobie pomyslalem ,ze najlepiej by bylo ,gdybym sam zajal 3 pierwsze miejsca \:D

Taka wersja Ci odpowiada ,bitnap ?
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 25/11/2007 06:47

Zmuszony jestem podjac juz teraz decyzje.

1)Nie ma w regulaminie ograniczen ,co do ilosci meczow z najwyzsza stawka ,wiec dozwolone jest granie 7 spotkan z rozkladem 3-3-3-3-1-1-1

2)Koledzy ,ktorych wprowadzilem w blad moga dokonac odpowiednich poprawek (wrocic do pierwotnej wersji swoich typow) lub pozostawic te ostatnie ,jako wazne.
Tak tez beda rozliczone przez Platynowego.

3)Wybaczcie zamieszanie.

Salud !

amk
Posted by: bitnap

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 25/11/2007 08:47

tak sie zastanawiam jakie "chore podejrzenia" miales na mysli, bo chyba zle zrozumiales moje slowa \:\)

konkurs traktuje jako zabawe a nie zaciekla walke o plecak czy tam brelok Barcy

amk mniej stresu, wiecej luzu a bedzie dopsz
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 25/11/2007 19:01

Originally Posted By: bitnap

amk mniej stresu, wiecej luzu a bedzie dopsz


W życiu nie byem tak wyluzowany ,jak teraz ,żyjac i pracujac w Barcelonie.
Ze stresem tez sie nie zmagam ,co najwyzej umiarkowanym ,ale ten nie dołuje ,wrecz przeciwnie - mobilizuje do działania.

Nie szukam zwady ,ale nie podobaja mi sie posadzenia o cos ,co w najmniejszym stopniu nie ma i nie miało miejsca.

Z nikim "na gębę" sie nie umawiałem i nie umawiam ,co do zasad naszej zabawy i do głowy mi nie przyszłó ,by cokolwiek mataczyć.

Zamotałem ,przez swoje roztargnienie (a właściwie przez to ,ze wczoraj miałem dyzur i było troche pracy) ,przeprosiłem ,wyjaśniłem ,więc....mam nadzieje ,ze bawimy sie dalej w zgodzie i dobrej atmosferze.

Salud !

amk
Posted by: Platini

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 26/11/2007 06:11

Co do punktu regulaminu o którym mała zwada :
- Amk oczywiscie funduje nagrody ( i to nie brelok jak piszesz bitnap) i mysle, ze dobrym pomysłem byłoby rozłożenie typow max 3x3. Można to wprowadzić od następnej kolejki np.
Nie będe przeglądał teraz wszystkich zliczonych już typow gdyz nie było tego w regulaminie i wszystko zostanie tak jak jest \:\)

Wybaczcie Panowie, zawsze starałem się jak najszyciej zrobić rank ale ten będzie gotowy jutro popołudniu gdyż dziś nie czuje się najlepiej i za dużo błędów mogłbym narobić
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 26/11/2007 06:22

Originally Posted By: platynowy007
Co do punktu regulaminu o którym mała zwada :
- Amk oczywiscie funduje nagrody ( i to nie brelok jak piszesz bitnap) i mysle, ze dobrym pomysłem byłoby rozłożenie typow max 3x3. Można to wprowadzić od następnej kolejki np.
Nie będe przeglądał teraz wszystkich zliczonych już typow gdyz nie było tego w regulaminie i wszystko zostanie tak jak jest \:\)

Wybaczcie Panowie, zawsze starałem się jak najszyciej zrobić rank ale ten będzie gotowy jutro popołudniu gdyż dziś nie czuje się najlepiej i za dużo błędów mogłbym narobić


Zdrowia

A co do propozycji to oczywiscie mozemy wprowadzic ,pod warunkiem,ze wiekszość bedzie "za"

Swoja droga to miałem przeczucie ,aby nie uzywac za duzo trójek \:\)

Real ,Sevilla i Villareal nie wygrały.

Wogóletobyła bardzo dziwna kolejka ,pod wieloma wzgledami ,choc mnie nawałgoli zaskoczył najbardziej.
Posted by: Platini

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 26/11/2007 06:27

A mnie ilość bramek nie zaskoczyła \:p

Z Realem i Sevilla nie szalałem ale Villa mnie juz wytracilo z równowagi ..

Myslę, że wiekszośc będzie za aby wprowadzić tak ptk do regulaminu.

Zdrowie niby jest tyle, że po nocy mnie męczy \:o
Posted by: bitnap

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 26/11/2007 07:32

zdecydowanie jestem na NIE jesli chodzi o wprowadzanie jakichkolwiek zmian w czasie gry - ogolnie od poczatku bylem przeciw graniu TYLKO 1X2

strasznie ograniczylo to pole manewru jesli chodzi o wybor najlepszego typu na dany mecz, no a teraz pojawia sie jeszcze problem 3-3-3-3-1-1-1(wykluczenie tego systemu jeszcze bardziej zawezi wybor i dobor jednostek)

wszystko sie bierze z tego, ze kurs @1.2 trafiony za 3j. to tyle samo pkt to typ po kursie @5 zagrany taka sama stawka - i tu chyba tkwi sedno sprawy(to raczej wynika z nieprzemyslanych do konca zasad konkursu) \:\)

to moje subiektywna opinia

Pozdrawiam

ps1 : platyna z tym brelokiem to byl zart \:\)
ps2 : amk moje slowa odebrales chyba jako osobisty atak na twoja osobe co jest wielka niedorzecznoscia - bledy zdarzaja sie nawet tym najlepszym, wszystko wyjasnione, wiec nie ma o czym gadac
Posted by: garate_cepa

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 28/11/2007 01:55

wg mnie powinny byc jakies dodatkowe pkt na koniec konkursu za udzial w wiekszej ilosci kolejek bo nie moze byc tak ze ktos kto typowal 10 razy ma taki sam bilans jak ktos kto gral np 2 razy. Zreszta widac po wynikach jak trudno jest tutaj wyjsc na jakis wiekszy plus
Posted by: Platini

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 28/11/2007 01:59

Zgadzam się z Toba Garate \:\)
Trzeba będzie pomyśleć jak tą kwestie rozstrzygnąc.
Będzie Amk to z nim pogadam i może wtedy coś wymyslimy.
Jeśli macie jakieś propozycje to prosze pisać
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 28/11/2007 02:31

Originally Posted By: garate_cepa
wg mnie powinny byc jakies dodatkowe pkt na koniec konkursu za udzial w wiekszej ilosci kolejek bo nie moze byc tak ze ktos kto typowal 10 razy ma taki sam bilans jak ktos kto gral np 2 razy. Zreszta widac po wynikach jak trudno jest tutaj wyjsc na jakis wiekszy plus


Raz dałem ciała z regulaminem,ale to było dawno i nieprawda

Cytuje punkt 2 :

Kazdy uczestnik jest obowiazany wytypować wyniki minimum 20 kolejek ligowych.
Oznacza to ,ze ostatnim dniem zgłoszenia swojego akcesu jest dzień 12 stycznia 2008 roku.


Minimum 20 kolejek ,taka ilość wyklucza przypadkowość.

Co zas tyczy sie wyjścia na plus ,to ja nie chciałem byc złym prorokiem ,ale chyba w korespondencji z Rene pisałem,ze "czapki z głów ,jezeli ktoś skończy na plusie" \:\)

Natomiast ,po przeczytaniu Twojego postu przychodzi mi do głowy pewien pomysł,mianowicie :

1)W ostatniej kolejce mozemy rozdać BONUSY

2)Kazdy user do zwykłej puli 15 punktów ,miałby do dyspozycji jeszcze dodatkowe ,jedna jednosta za kazdą typowana kolejke powyzej 20 (np.typowałeś 25 kolejek,masz bonus 5j)

3)Uzywajac puli ,powiekszonej o bonus,trzeba wytypowacnadal minimum 7 spotkań ,ale....mozna uzyć maksymalnej stawki równej 6j

I teraz....wątpliwosci.

Czy dobrze jest cos zmieniac podczas trwania konkursu ?

Czy (moze przypadkowe) wyniki ostatniej kolejki nie wywróca tabeli do góry nogami i wygra szczęsciarz,a nie dobry typer ? \:\)

Z drugiej zasstrony warto sie zastanowic nad premia za aktywność ,chociaż...nie ilość a jakość jest wazna ,moi mili \:\)

Poprosze o Wasze opinie.

Salud !

amk
Posted by: garate_cepa

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 28/11/2007 02:46

Niby wszystko ok ale do 12 stycznia mozemy miec po 10 zagranych kolejek i byc na 0 to ktos kto zacznie wtedy startuje od tego samego. Czyli tak jakby te 10 kolejek nie mialoby w tym przypadku zadnego znaczenia, ale fakt w czasie gry nie ma co zmieniac zasad
Posted by: polskignom

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 28/11/2007 02:51

teraz juz za pozno,

zasady byly ustalane wczesniej, z nie wszystkimi punktami sie zgadzam, ale sie do nich dostosowalem.

Takie zasady daja mi mozliwosc rezygnacji z typowania w trudniejszych kolejkach, z czego korzystam i uwazam, ze niestosowne by bylo teraz je zmieniac.
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 28/11/2007 04:21

Originally Posted By: garate_cepa
Niby wszystko ok ale do 12 stycznia mozemy miec po 10 zagranych kolejek i byc na 0 to ktos kto zacznie wtedy startuje od tego samego. Czyli tak jakby te 10 kolejek nie mialoby w tym przypadku zadnego znaczenia, ale fakt w czasie gry nie ma co zmieniac zasad


Możesz po 10 kolejkach mieć np.+50

Ja też pasowałem ,gdy nie lezała mi kolejka.

To ,ze zacząłeś wcześniej stwarza własnie szanse ,aby sobie niewygodne mecze odpuścić.

Ten kto zacznie 12 stycznia ,aby byc sklasyfikowanym ,MUSI typowac wszystkie kolejki do końca rozgrywek i to nie bedziekomfortowa sytuacja.
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 28/11/2007 04:24

Originally Posted By: polskignom
teraz juz za pozno,

zasady byly ustalane wczesniej, z nie wszystkimi punktami sie zgadzam, ale sie do nich dostosowalem.

Takie zasady daja mi mozliwosc rezygnacji z typowania w trudniejszych kolejkach, z czego korzystam i uwazam, ze niestosowne by bylo teraz je zmieniac.


Trudno nie przyznac racji i chyba zdanie jaie prezentujesz zdecydowanie przeważy.

Jak wszystko sie uda pomyslnie zakończyc ,a wierze,ze tak bedzie ,to z nastepna zabawą wystartujemy sobie od 1 kolejki ,ale na długo wcześniej ustalimy regulamin ,bo nie upieram sie ,ze ten jest idealny ,zawsze mozna cos wprowadzic nowego lub poprawić istniejace punkty.
Posted by: gregorius111

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 28/11/2007 04:59

a ja mam pomysła jak wykorzystać liczbę obstawianych kolejek , a mianowicie przy równej ilości punktów za poprawne typy niech w końcowym rozliczeniu decyduje ilość obstawianych kolejek :))
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 28/11/2007 05:27

Originally Posted By: gregorius111
a ja mam pomysła jak wykorzystać liczbę obstawianych kolejek , a mianowicie przy równej ilości punktów za poprawne typy niech w końcowym rozliczeniu decyduje ilość obstawianych kolejek :))


Podoba mi się ta pomysła
Posted by: drfocus

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/12/2007 22:25

Dziewczyny to jak to jest można w końcu typować 3+3+3+3+1+1+1 ??
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 07/12/2007 23:13

Originally Posted By: drfocus
Dziewczyny to jak to jest można w końcu typować 3+3+3+3+1+1+1 ??


Można
Posted by: La12

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 10/12/2007 14:35

Originally Posted By: La12
ja wysiadam


zeby jasne bylo, ja wysiadlem i juz nie wsiadam, znaczy sie zrezygnowalem,

Ok, zapisane. W najbliższej kolejce nie będe Cie już uwzględniał w tabeli w takim razie ;\)
Posted by: bitnap

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 15/12/2007 09:29

rene czy ty typujesz Primera po pijaku ?

poki co, czerwona latarnia konkursu \:p

choc w sumie jak to mowia, ostatni beda pierwszymi
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 15/12/2007 16:05

Originally Posted By: bitnap
rene czy ty typujesz Primera po pijaku ?

poki co, czerwona latarnia konkursu \:p

choc w sumie jak to mowia, ostatni beda pierwszymi


Jest rano ,dopiero wstałem i byc moze czegoś nie kumam,ale nie bardzo pojmuję ,po jaką cholere czynisz takie uwagi ?

Chcesz byc dowcipny na siłe ,to złośliwośc czy moze jeszcze cos innego ?

Wiadomym jest ,ze w tabelce ktos musi byc na poczatku ,a ktoś na końcu ,a Ty przeciez tez masz szanse na zajecie któregoś z nich.

Powinienem własciwie Twój post skasować ,bo niczego tu nie wnosi ,ale ...zostawię ....zobaczymy jak zabrzmi po zakończeniu zabawy.
Posted by: rene

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 15/12/2007 16:36

Luzik Panowie
Typowanie La Liga jest dla mnie ostatnio niczym Bieg ze szczapą poprzez chaszcze \:D
Los za to uczynił mnie ekspertem od lig angielskich \:D
Ale ten konkurs to zabawa, więc przy okazji trochę sobie eksperymentuje
Zresztą - jak pisałem - szalik już mam

Pozdrowienia dla fanów hiszpańskiego futbolu i pięknej piłki, a szczególnie dla sympatyków Barcy i Levante \:D
Posted by: bitnap

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 15/12/2007 18:26

heh sytuacja dla mnie strasznie komiczna

zart sytuacyjny, osoba do ktorej zostal skierowany, jak widac przyjela go z nalezytym dystansem(niczego innego nie oczekiwalem) ... no ale musial sie zjawic szef - obronca pokrzywdzonych i zrobic z tego szopke

gratuluje poczucia humoru \:\)

amk po raz kolejny to napisze, MNIEJ STRESU, albo nervosol \:\)

ps : sadzilem, ze to luzna zabawa a nie konkurs szopenowski
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 15/12/2007 21:06

Originally Posted By: bitnap
heh sytuacja dla mnie strasznie komiczna

zart sytuacyjny, osoba do ktorej zostal skierowany, jak widac przyjela go z nalezytym dystansem(niczego innego nie oczekiwalem) ... no ale musial sie zjawic szef - obronca pokrzywdzonych i zrobic z tego szopke


Najwieksza szopka to Twoje wpisy w tym temacie ,pozal sie Boze ,luzaku \:D

I to jest moja ostatnia odpowiedź.
Posted by: bitnap

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 16/12/2007 06:07

dzieki wszystkim za zabawe, platyna za prowadzenie rankingu

I tyle wystarczy.

Odpowiem Ci jeszcze na pytanie ,które postawiłes mi na QC.

Czy mam kompleksy ?

Tak mam,jezeli mozna to nazwac kompleksem.

Po prostu jestem niepoprawnym optymistą i wierzę w to ,ze jak sie robi cos dobrego dla innych ,to samemu mozna liczyc na zyczliwość.

Twój przypadek traktuje więc jako odosobniony ,nie majacy szans zmienic moich zapatrywań.

Hasta la vista desapretado
Posted by: antyfutbol

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/01/2008 06:02

Proponuje za brak podliczenia barzdiej radyklane posuniecie, a mianowicie zaliczyc wszystkie typy jak nietrafione, poniewaz niektorzy co maja ujemny bilans nie podlicza i bardziej im yto sie bedzie oplacalo
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/01/2008 08:16

Originally Posted By: michael89
Proponuje za brak podliczenia barzdiej radyklane posuniecie, a mianowicie zaliczyc wszystkie typy jak nietrafione, poniewaz niektorzy co maja ujemny bilans nie podlicza i bardziej im yto sie bedzie oplacalo


Heh ,no masz rację ,nie przyszło mi to do głowy \:\)

Ta kolejke zatem potraktujemy "treningowo' jezeli chodzi o sankcje \:\) ,a przed nastepna umieszczę odpowiedni aneks do regulaminu.
Posted by: Kibickr

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 09/01/2008 18:31

Originally Posted By: amkwish
Originally Posted By: michael89
Proponuje za brak podliczenia barzdiej radyklane posuniecie, a mianowicie zaliczyc wszystkie typy jak nietrafione, poniewaz niektorzy co maja ujemny bilans nie podlicza i bardziej im yto sie bedzie oplacalo


Heh ,no masz rację ,nie przyszło mi to do głowy \:\)

Ta kolejke zatem potraktujemy "treningowo' jezeli chodzi o sankcje \:\) ,a przed nastepna umieszczę odpowiedni aneks do regulaminu.



Własnie o to chodzi Ci ktorzy mieli ujemne specjalnie nie podlicza \:\)
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 13/01/2008 03:22

UWAGA ! Aneks do regulaminu, obowiazujacy od 19 kolejki La Liga.

7)Kazdy uczestnik ,po zakończonej kolejce podlicza swój wynik i dodaje go do sumarycznego bilansu.
Bilans należy podać do wtorku,do godziny 21:00 (gdy kolejka odbywa sie w srodę,bilanse podajemy do piatku, tezdo 21:00)
Gdy uczestnik nie dokona podliczenia zostaną mu dopisane punkty ujemne, równe puli, jaką zadysponował w danej kolejce.

Mam nadzieję,ze nie bedzie wiecej problemów z podliczaniem.

Powodzenia wszystkim,ja wychodze na mecz \:\)
Posted by: micha$

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 22/01/2008 23:07

Mam taką propozycję, żeby w tytule posta w konkursie dopisywać do numeru kolejki np. skrót: "LL", żeby odróżnić od postów w normalnym temacie o danej kolejce w lidze.

Posted by: lipkowsk

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 26/01/2008 05:04

Panowie ja dziekuje za gre, wypadek losowy brak czasu a tu nagle zamiast +3/-13. Powodzenia.
Posted by: Platini

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 26/01/2008 06:33

@lipkowsk - czy mam rozumieć przez Twoją rezygnację, ze masz do kogoś pretensje?

Od kilku już kolejek była mowa o tym, ze kazdy sam ma sobie podsumowanie zrobić.
Ja na to tak nie nalegałem ale to bardzo ułatwia sprawę.

Nawet pogrubioną czcionką napisałem o tym obowiązku.
90% typujących potrafi się dostosować i nie robi z tego problemu.

Dobrze Ci idzie, jesteś w stanie spokojnie nadrobić straty ;\)

Pozdrawiam.
Posted by: lipkowsk

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 26/01/2008 21:32

Pretensje mam tylko do siebie. Niestety czasami w zyciu bywa tak, ze konkurs na mecz.org nawet na ulamek sekundy nie przemknie po glowie.0 po stronie zyskow po tylu kolejkach dziala demobilizujaco ale ok, nadrobie te straty, wracam do gry jesli wciaz moge. Bede sobie wirtualnie doliczal +16, zobaczymy co bedzie na koniec.
Posted by: Dziabor

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 27/01/2008 19:35

nie planujecie przeniesc konkursu o La Liga do dzialu z konkursami?? za kazdym razem wchodzac na forum widze w dziale o pilce z polwyspu iberyjskiego nowe wiadomosci, wchodze z nadzieja ze znajde jakas ciekawa analize a tu tylko nastepne typy w konkursie?? moze wzorem kazdego konkursu na forum przeniesc caly konkurs do odpowiedniego dzialu??
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 29/01/2008 04:05

Uzgodnilem z Conradem ,ze ten konkurs pozostanie tu, gdzie jest,poki trwa ,a z nastepnym ...zobaczymy co sie da zrobic \:\)
Posted by: antyfutbol

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 16/03/2008 04:44

Jak bedzie rozliczony w konkursie mecz Betisu ?
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 16/03/2008 04:54

Originally Posted By: michael89
Jak bedzie rozliczony w konkursie mecz Betisu ?


tak jak u normalnych buków - ANULOWANY

wszyscy ,którzy stawiali mecz Betis - Bilbao bedą mieli podliczonych 6 meczów ,pozostali 7

nie ma sensu teraz ogłaszać ,ze mozna dac typ zastepczy,bo nie kazdy moze przeczytać,kogos moze nie byc przy kompie

BETIS - BILBAO mecz anulowany !!!
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 16/03/2008 04:54

Originally Posted By: michael89
Jak bedzie rozliczony w konkursie mecz Betisu ?


tak jak u normalnych buków - ANULOWANY

wszyscy ,którzy stawiali mecz Betis - Bilbao bedą mieli podliczonych 6 meczów ,pozostali 7

nie ma sensu teraz ogłaszać ,ze mozna dac typ zastepczy,bo nie kazdy moze przeczytać,kogos moze nie byc przy kompie

BETIS - BILBAO mecz anulowany !!!
Posted by: seba30

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 30/04/2008 06:40

Proszę bardzo, odpowiem w odpowiednim temacie żeby nie zaśmiecaś głównego z typami.

Po pierwsze to "nie olałem podsumowania" bo pamiętam że mam podsumować do wtorku ale nie zwróciłem uwagi o której dokładnie godzinie ma to nastąpić (tak jakby 21:00 a 23:00 miałyby wielki znaczenie).

Po drugie to dobrze wiem że nie mam żadnych szans na wygranie, więc nie wyjeżdzaj z mądrościami typu Przecież i tak szanse na wygraną masz bardzo małe wg mnie.

A po trzeci to tak na koniec to po Twoim komentarzu Przeywróce Cię do zabawy no chyba, że Amk będzie się bał, że mu zagrozisz i zajmiesz pierwsze miejsce to bez wahania wypisuję się z tej zabawy.

Pozdrawiam i życzę zajęcia 1 miejsca, chociaż szanse masz na to jak to że Polska wygra EURO 2008 \:p
Posted by: Platini

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 01/05/2008 23:33

Rozumiem, że chciałeś podsumować swoje typy trochę poźniej tyle,
że po wyznaczonej godzinie jak na złośc zrobiłem gotowe podsumowanie ..
Ale i z tym nie byłoby problemu tylko z dziwny sposób zaczałes pisać.

Szkoda, że już jak tak wiernie cytujesz moją wypowiedź to nie dodałes ' ;\) ' na końcu zdania :
Przecież i tak szanse na wygraną masz bardzo małe wg mnie.
bo wg mnie znacząco ona zmienia postać rzeczy.

Nie dziękuje za życzenia co do pierwszego miejsca bo wiem, ze szanse mam zerowe ale bawie się dalej.

Pozdrawiam serdecznie
Posted by: sergiush

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 03/05/2008 22:32

Panowie to ma byc zabawa
seba ja raz podobnie postapilem i posypalem glowe popiolem i walcze dla zabawy bo tak to traktuje,admini to robia dla naszej zabawy wiec dajmy im luz z takimi komentarzami
ps.poruczniku ja caly czas walcze o pudlo
Posted by: Platini

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 04/05/2008 05:07

oczywiście sergiush, że to ma być zabawa ;\)
Pamiętam doskonale sytuację z Toba, gdzie już byłes poza konkursem ale nie czytałem od Ciebie szyderczych treści itp
Wróciłes jak nowonarodzony do zabawy i życze zajęcia jak najwyzszej lokaty
Posted by: sergiush

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 15/05/2008 18:01

juz prawie koniec
dzieki za zabawe i rywalizacje
zwyciezcy wielkie gratulacje jak i dla wszystkich ktorzy wytrwali do konca
dzieki adminom za poswiecenie i czas na nasza glownie zabawe
pozdrawiam
Posted by: Platini

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 17/05/2008 04:16

no własnie - prawie ;\)
a Ty już tutaj dziękujesz
Przed nami kolejka, która wszytsko wyjaśni.
Kilka osób ma szansę na drugie miejsce i walka z pewnością będzie zacięta ;\)
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 01/06/2008 21:01

Pamietam,pamietam \:\)

Tak jak juz pisałem, po nagrody wybiore się w sierpniu, jak pokażą sie nowe wzory pamiatek i gadżetów.

Wiele sie teraz dzieje w FCB i bedzie sie działo wiecej (Laporta wisi na włosku ,referendum w sprawie odwołania tego badziewiarza ma szanse powodzenia).

Jak wiecie zapewne spore zmiany szykuja sie w ekipie, szkoda ,ze Garaya stracili, ale...zobaczymy na czym (kim) sie zakończy.

Wracajac do nagród to mam juz umówiony bezposredni transport do Krakowa ,odpadnie niepewność, co do funkcjonowania poczty, no i nagrody przyjadą do Polski w jak najlepszym stanie.

Jeszcze do zwycięzcy dwa słowa.

Michael89....oczywiscie ,ze mozesz :),pozostaje tylko uzgodnic ,co chciałbyś.

Moi drodzy ,w razie jakichkolwiek pytań i watpliwości - slijcie PW.
Na forum ostatnio rzadziej zagladam ,ale postaram sie w miare regularnie przegladać korespondencję.

Pozdrawiam wszystkich

amk
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 28/07/2008 16:13

W sobote bylem w sklepie na Camp Nou.

Sa nowe wzory koszulek i pilek, brak natomiast najnowszych wzorow plecakow, szalikow i innych gadzetow.

Troche balaganu, bo np. koszulka z numerem Ronaldinho nadal jest eksponowana i kosztuje jak pozostale z sezonu 2007/8 tylko 15% mniej od najnowszych wzorow.

Nie podobaja mi sie nowe stroje wyjazdowe, moze dlatego ,ze nie lubie zoltego koloru :-) ,natomiast pilki sa odjazdowe.

Gdyby ktorys z laureatow naszego konkursu mial jakiekolwiek pytania to poprosze na priva.

Co kilka dni staram sie zajrzec do naszego tematu i na forum.

Pozdrawiam

amk
Posted by: antyfutbol

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 29/08/2008 22:16

Bedzie 2 edycja ?
Posted by: Platini

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 30/08/2008 18:49

Myslałem o zorganizowaniu \:\)

Amk coś chyba nie ma czasu ostatnio i nie moge dopracować regulaminu bo mieliśmy to razem zrobić.
Jak się pojawi to moze coś ustalimy i ruszymy np. od drugiej kolejki ;\)

i myslałem o konkursie z wpisowym. Dużo osób byłoby chętnych? Nie wynosiłoby ono dużo, np 20 zł - to chyba niedużo.
A konkurs mozna by tak zrobic by do konca każdy miał szansę na jakąś nagrodę.
Posted by: Dreju

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 31/08/2008 19:29

Jak coś jestem chętny, również na wpisowe. Pzdr
Posted by: Platini

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 12/09/2008 05:39

;\)

To jak? Byłby ktoś chętny do zabawy? Już wkrótce byśmy ruszyli.
Na dniach może pogadam z amkiem i byśmy ustalili na jakich zasadach gramy.

Proszę o wpisy kto by był za braniem udziału w drugiej edycji i czy pisałby się na wpisowe \:\)
Posted by: antyfutbol

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 12/09/2008 06:36

Oczywiscie pisalbym sie, zalezy jeszcze na jakich zasadach. Dla mnie najlepszy byl reg. z ostatniej edycji. Raczej bez wpisowego, ale jakby zdecydowana wiekszosc bylaby za to ja rowniez moglbymm z wpisowym.
Posted by: Platini

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 12/09/2008 17:11

Myśle michael, że zasady by się dużo nie zmieniły, jeżeli jakieś zmiany to raczej 'kosmetyczne' ;\)

Jeśli, by się znalazł jakiś sponsor to byśmy grali bez wpisowego a tak nie wiadomo czy amk zechce kolejny raz wyłożyć nagrody.
Ale jeśli np. po 15 czy 20 zł byśmy się złożyli to wg mnie nie jest duża suma. Jeśli byłoby około 14 osób chętnych to już byłoby super.
Posted by: paoblo

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 13/09/2008 03:52

Byłbym chętny, wpisowe w proponowanej kwocie nie stanowi problemu
Posted by: sergiush

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 14/09/2008 18:22

jestem za wpisowe no problem
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 22/09/2008 07:02

Miejsce/ Łącznie ptk/ Ostatnia kolejka/ Typowanych kolejek/ Nick


1 <> 56 <> 6 <> dwadzieścia dwie <> michael89
2 <> 44 <> 6 <> dwadzieścia dwie <> mateusz2201
3 <> 38 <> P <> dwadzieścia <> Kibickr

Czas na nagrody \:\)

1 m - Michael89

Twoja nagroda jest w drodze.

2 m - Mateusz

Otrzymujesz fajniutki plecak FCB, najnowszy wzór

Twoja nagroda przyjedzie do Polski 1 pażdziernika i zostanie wysłana poczta z Krakowa.

Potrzebuję więc Twój adres

3 m - Kibickr

Szalik FCB (najdroższy jaki był w sklepie, hehe)mozesz odebrac w Krakowie.
Podaj mi swój nr telefonu.

Nagrody za 2 i 3 miejsce przywozi brat mojej panny, zamieszkały w Krakowie, wraca 1 pazdziernika.

Wszystkie swoje namiary podajcie mi na PW i ta drogą bedziemy sie kontaktować ,do momentu, gdy nagrody dotrą do Waszych rąk.

Raz jeszcze gratuluję

Pozdrawiam

amk
Posted by: antyfutbol

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 22/09/2008 19:47

Juz jest to co mialo byc \:D
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 22/09/2008 20:48

Originally Posted By: michael89
Juz jest to co mialo byc \:D


Super.

Czekam wiec na adres Mateusza i telefon kontaktowy do Kibicakr.
Posted by: mateusz2201

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 22/09/2008 20:55

Wysłałem wszelkie dane ;\)
Posted by: Kibickr

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 22/09/2008 21:59

Wysłane również \:\)
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 23/09/2008 01:31

Dzieki, informacje przekaze bratu mojej panny i On dokonczy dziela \:\)

Do Mateusz wysle paczuszke, a do Kibicakr zadzwoni i umowi sie na odbior szalika.

Troszke cierpliwosci, bowiem pewnie nie bedzie to pierwsza sprawa ,jaka zrobi po powrocie do Polski,ale mysle ,ze 2-3 dni czasu wystarczy.

Pozdrawiam

amk
Posted by: Kibickr

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 23/09/2008 02:03

spoko amk wszystko gra \:\)
Posted by: mateusz2201

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 23/09/2008 02:05

Nie ma sprawy \:\)
Jeszcze raz dziękuję za fachowe przeprowadzenie i organizację konkursu
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 23/09/2008 04:07

Originally Posted By: mateusz2201
Nie ma sprawy \:\)
Jeszcze raz dziękuję za fachowe przeprowadzenie i organizację konkursu


Przydalaby sie kontynuacja i z tym jest problem.

Ja moglem raz byc sponsorem, corocznie czynic tego nie moge.

Pozyskac sponsora ?

Zapomnijmy.

Pozostaje konkurs z wpisowym.

Tutaj pojawia sie dla mnie problem, bowiem od zawsze bylem przeciwnikiem tego rodzaju form konkursu na forum i zdania nie zmienilem.

Mamy ogrywac bukow ,a nie siebie nawzajem.


Moze to i glupie, ale pozostane przy swoim.

Jezeli zbierze sie jedna grupa, ktora bedzie chciala sie bawic z wpisowym, to pozostaje mi jedynie kibicowac rywalizacji, no chyba ,ze zgodzicie sie na moj udzial poza konkursem ,tak dla towarzystwa \:\)

Co do zasad to uwazalbym ,ze nalezy wybrac jednego buka i podawac typy z realnymi kursami na te zdarzenia ,jakie sa w ofercie.

Mysle ,ze obowiazkowe powinno byc podanie 3 typow na jedna kolejke, maksymalnie zas dozwolone 5 typow.

Pula jednostek powiedzmy 10 i dowolne rozdysponowanie stawek, moze byc nawet 8-1-1 na 3 typy.

Bet365 ma dosc szeroka oferte na PD ,podobnie Miapuesta, czyli Sportingbet w wersji hiszpanskiej.

Zabawe, jezeli ma sie zaczac nalezy rozpoczac najpozniej od 9 kolejki ,tak by zostalo do typowania pelnych 30 kolejek.

To tyle ode mnie, piszcie swoje uwagi i propozycje, mniemam ,ze Platini ze swoimi zdolnosciami organizatorskimi chwyci byka za rogi \:\)

Pozdrawiam

amk
Posted by: Platini

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 23/09/2008 20:48

Oczywiste, że amk nie będzie sponsorował każdej edycji ;\)
Stad już moja wcześniejsza propozycja z wpisowym. Kilka osób wyraziło zainteresowanie, może źle nie będzie.

Dziś i jutro jeszcze musze zrobić kilka rzeczy, poźniej będę miał więcej czasu wiec napisze jakby to wszystko mogło wyglądac.

Może jutro w nocy przedstawię szerzej nasze propozycje.

Czekam na kolejnych chętnych, i czy wpisowe czy nie \:\) Jeśli tak to jakie.

Osobiście uważam, że zabawa z wpisowym byłaby lepsza. Każdy by się starał i może uniknęlibyśmy 'olewania' \:\)
Posted by: podstawek

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 23/09/2008 21:32

Ja jestem chętny i mam propozycję, żeby zwycięzcy dostali jakieś koszulki, szaliki itp związane z PD \:\)
Posted by: Platini

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 23/09/2008 21:35

Ciekawa propozycja ;\)

Można i tak zrobić. Np. pieniądze uzbierane z wpisowego przeznaczyć dla najlepszego, czy np. dwóch pierwszych osób na zakup nagród.
Tyle, że wowczas by musiało sie zebrać trochę osób gdyż koszulki tanie nie są ;\)
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 23/09/2008 22:11

Originally Posted By: Platini
Ciekawa propozycja ;\)

Można i tak zrobić. Np. pieniądze uzbierane z wpisowego przeznaczyć dla najlepszego, czy np. dwóch pierwszych osób na zakup nagród.
Tyle, że wowczas by musiało sie zebrać trochę osób gdyż koszulki tanie nie są ;\)


Najnowsze wzory 70 euro.
Mozna jeszcze zrobic sobie imie/nick na plecach za kolejne 10 euro.

Koszulka plus piłka to koszt w granicach 100 euro,wiec 11 x 30 PLN i .... \:\)
Posted by: Platini

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 23/09/2008 23:07

.. i można tak jak piszesz amk

Teraz tak:
osoby, które są chętne proszę o wpisy czy wpisowe 30 zł Wam odpowiada.
I mysle, ze można by brać kursy z dwóch buków, które wybierzemy.
Ja bym był za bet365 i jeszcze jakimś jednym. Moze Gb, może Exp
Dla mnie to nie jest ważne \:\)

Więc w postach proszę o wypowiedzi jakie byście buki chcieli.
BF odpada oczywiście.

Jakby wszystko szybko przebiegło to myślę, że moglibyśmy zacząc od 7 kolejki czyli 19.10

Wszystko zależy od ilości chętnych, wpisowego \:\)
Posted by: juancarlos

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 23/09/2008 23:52

jakby co bylbym chetny do gry. Wpisowe mi odpowiada. Jezeli chodzi o buki to mysle, ze dobre opcje do Sportingbet, Expekt. Dobra opcja byloby tez GB - sa tam zaklady typu - druzyna X wygra do zera, co nie jest czesto spotykanym zakladem w innych bukach, a sam osobiscie lubie takowych typow poprobowac
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 23/09/2008 23:57

Originally Posted By: juancarlos
jakby co bylbym chetny do gry. Wpisowe mi odpowiada. Jezeli chodzi o buki to mysle, ze dobre opcje do Sportingbet, Expekt. Dobra opcja byloby tez GB - sa tam zaklady typu - druzyna X wygra do zera, co nie jest czesto spotykanym zakladem w innych bukach, a sam osobiscie lubie takowych typow poprobowac


Przeszukałem oferty i najbogatszą ma bet365
Posted by: juancarlos

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 24/09/2008 00:16

Originally Posted By: amkwish
Originally Posted By: juancarlos
jakby co bylbym chetny do gry. Wpisowe mi odpowiada. Jezeli chodzi o buki to mysle, ze dobre opcje do Sportingbet, Expekt. Dobra opcja byloby tez GB - sa tam zaklady typu - druzyna X wygra do zera, co nie jest czesto spotykanym zakladem w innych bukach, a sam osobiscie lubie takowych typow poprobowac


Przeszukałem oferty i najbogatszą ma bet365


Oferta rzeczywiscie bogata i niektore bardzo fajne zaklady \:\)

ale jeden buk wg mnie nie jest rozwiazaniem. Bylbym za dwoma - takimi, gdzie jeden uzupelnialby braki w ofercie drugiego. Jakby kazdy skonfrontowal kilka bukow i mysle, ze cos bysmy wybrali wspolnymi silami ;\)
Osobiscie bylbym za tym Bet365 i do tego Gamebookers.

Posted by: Platini

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 24/09/2008 02:27

Rzeczywiście bet365 ma fajną ofertę i można zrobić jak pisze juan - czyli dać dwa buki, które będą się uzupełniały ;\)

Jak dla mnie moze być to też bet365 i GB.

Jak pisałem, jutro pewnie w nocy zrobie wstepny regulamin i wszystko będzie bardziej przejrzyste.

Czekam na kolejne wpisy odnośnie wpisowego i buków
Posted by: Platini

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 25/09/2008 05:45

Pisałem, że dziś w nocy postaram się napisać wstepny regulamin.
Nie dam rady jednak. Siostra u mnie z małym dzieciaczkiem na noc zostaje a ze spią gdzie jest komp nie bede im przeszkadzał.

Prosze o kolejne wpisy czy są chętni na grę z wpisowym \:\)
Posted by: paoblo

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 25/09/2008 16:25

Ponawiam chęć i 30PLN wpisowego
Posted by: provek

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 25/09/2008 18:15

szkoda że przez te wasze konkursy cieszko znaleźć teraz analize na mecze hiszpańskiej ligi ,

może byścieo tym tez cos pomysleli ?
Posted by: Mindman

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 25/09/2008 18:36

Sorry, że się wtrącę:

a co stoi na przeszkodzie żeby klolega provek napisał jakąś analizę?

Nie ma to jak iść na łatwiznę.

Nigdy tego nie pojmę - przecież wszyscy zarejestrowani tworzymy to forum i wpływamy na jego wartość. Najłatwiej jest jednak wymagać od innych, samemu dając nic albo niewiele. Bez odbioru.
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 25/09/2008 19:48

Originally Posted By: provek
szkoda że przez te wasze konkursy cieszko znaleźć teraz analize na mecze hiszpańskiej ligi ,

może byścieo tym tez cos pomysleli ?


\:D

Rece opadają.

Swoja droga to gdzie można poczytać twoje analizy ?

(celowo z małej ,bo jak "wasze" to i "twoje").

PS. Nie ma letko \:\)
Posted by: Amkwish

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 25/09/2008 19:52

Originally Posted By: Mindman
Sorry, że się wtrącę:


Mindman, zapraszamy częściej

Swoja drogą to z konkursów mozna często ładnie "podebrać".

W ubiegłym roku wystarczylo tylko grać typy czołowki konkursu (tam gdzie były zbiezne),ale.....niektórym ciężko na to wpaść.

Najlepszym przykładem jest ranking piłkarski.
Codziennie kilka naprawde fajnych typów ludzie podają, bez analiz to prawda, ale trafiają
Posted by: Platini

Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) - 27/09/2008 07:35

Więc tak:

Gramy w kolejce minimum 3 zdarzenia - max pięc.
Kursy z bet365 i GB.
Podliczenia kolejki robimy sami, chyba ze wcześniej poprosimy prowadzących badź kogoś innego o podsumowanie (do 48 h od zakoczenia ostatniego meczu ma być umieszczone podsumowanie)

Gramy: 1X2, Ht, HT/FT, under/over, 3-drogowy handicap, druzyna strzeli/ nie strzeli.
Maksymalny kurs na zdarzenie to 6.0

Stawkowanie:
Przysługuje 10 jednostek.
Max na jeden typ to 6.

O nagrodach pogadamy jak się zbierze odpowiednia ilośc osób.

Wpisowe 30 złotych. Wybierze się kogoś kto będzie zbierał

Napisalem to szybko bo dalej czasu brak..
To wstepny zarys, wiele można dorzucić, poddać dyskusji.
Wszystkie za/przeciw mile widziane.

Prosze o zgłoszenia jak najszybciej. Byśmy wystartowali moze za kilkanaście dni \:\)