Konkurs - Regulamin, Dyskusja

Posted by: THOM

Konkurs - Regulamin, Dyskusja - 06/12/2005 08:49

Witam !

Zgodnie z obietnicą zakładam nowy temat poświęcony kolejnej edycji konkursu tenisowego - ostatnia edycja pokazała jak może by ciekawie do samego końca, poza tym okazało się, że regulamin nie jest jeszcze doskonały (pomimo wielu modyfikacji) - piszcie jakie macie propozycje zmian.

- dla mnie oczywistą sprawą jest poprawienie pkt.1 i jasne określenie tego co gramy, bo później jest wyszukiwanie czegoś co nie zostało ujęte w tym punkcie i jest problem.

- następna sprawa to podanie typu po czasie - nie pamiętam, ale chyba goget zaproponował, aby traktowa go jako typ nietrafiony - zgadzam się z tym i proponuję wprowadzic ten punkt do regulanimu, co zapewni nam, że ktoś sprawdzi dokładnie datę, czas i kurs, a nie zrobi "xero" typu/ów co się czasami zdażało.

- kolejny mój pomysł to superpewniak (spodobała mi się idea wprowadzona w konkursie hokejowym) byłby to typ jak nazwa wskazuje którego jesteśmy pewni na 99% i trafienie +2, pudło -1 typ nieobowiązkowy lub obowiązkowy dodatkowy do podstawowych 7 typów coś na zasadzie UD.

Czekam na ciekawe propozycje i zapraszam do dyskusji.
Posted by: THOM

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 06/12/2005 08:57

Niektóre osoby są już zorientowane w temacie - otóż skrytykowano nasz konkurs naszą obecną formułę - jako płatny konkurs - niektóre osoby uważają, iż na tym forum nie powinno byc płatnych konkursów, ponieważ nie daje to wszystkim równych szans, ponieważ nie wszystkie osoby stac na wpisowe i w ten sposób ograniczamy współzawodnictwo organizując się w "elitarną grupę" - nie pomogły tłumaczenia, iż pozostałe osoby korzystają ZA DARMO z dobrych typów, a poza tym wpisowe bardzo szybko się zwraca.


Szanuję zdanie tych osób i uważam, iż należy tę sprawę przedyskutowac i wyjaśnic.

Obiecałem, iż obecną formułę poddam pod dyskusję zainteresowynym czy nadal ma byc w formie płatnej czy darmowej ogólno dostępnej - dla mnie osobiście opcja darmowa wiąże się ze spadkiej jakości typów, ale jak obiecałem - oddaję sprawę w ręce zainteresowanych tą sprawą forumowiczów

Dodam jeszcze tylko tyle, że jeszcze jeden zarzut jest taki, że "bawimy się" w konkursy i rankingi, a nie rozwijamy tematów ATP i WTA - nie prowadzimy dyskusji nad meczami tylko podajemy "suche typy" przez co nasz dział mało się rozwija i odpycha dobrych typerów od fachowych dyskusji.

Problemy te zgłaszano mi jeszcze przed podziałem naszego działu na podtematy : ATP, WTA, Ranking i Konkurs.

Faktycznie wtedy było mało przejrzyście - teraz sądzę, że jest lepiej.

Obiecałem, że po zakończeniu trwającego konkursu wrócę do tej sprawy i tak się stało - obawiam się jednak, że nie wszyscy tu zajrzą

Posted by: Exp

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 06/12/2005 09:25

Na tym forum jest mnostwo konkursow, praktycznie z kazdej dziedziny mozna sie wykazac, ten konkurs jest specyficzny, wpisowe w nim to podstawa, bo tu sie gra o pieniadze, a sponsora nie mamy, wiec oczywiste jest, ze gdy zniesiemy wpisowe chetnych do udzialu bedzie cala masa, nagrod dla najlepszych w danej edycji nie bedzie, przybedzie jedynie pacy organizatorom - bo kto to bedzie wszystko liczyl?! Przeciez chyba po to w tym sezonie wymyslony zostal ranking, zeby byly rowne szanse dla kazdego, zeby ktos mogl byc zauwazonym, zeby mogl sie wykazac, tam nie ma nagrod pienieznych, ale nie zapominajmy, o jakiej tematyce jest to forum, wszedzie najpierw trzeba zainwestowac, zeby pozniej cos z tego miec. Tez nie do konca wierze w to, ze ludzi tutaj obecnych nie stac na wpisowe, ktore nie jest napewno wygorowane, a skoro na gre u bukmachera ich stac, to niech potraktuja to wpisowe jako zaklad dlugoterminowy Kazdy wie, ze to nie jest zabawa dla malych dzieci, tylko tych troszke starszych wiec dla mnie to naprawde bezsensowny pomysl, i nie wiem kto na niego wpadl Na ten temat to narazie tyle...

Podobal mi sie rowniez pomysl dominixa i tu przyznaje mu racje, ze to by chyba zwiekszylo frekwencje konkursowa ja jestem za, ale czekam na wypowiedz innych i ja sie dostosuje

Co do innych propozycji zmian, tez wypowiem sie pozniej, ale jestem 'za' dla wszystkich zmian, ktore wniosa cos pozytywnego do gry

Pozdrawiam,
Exp
Posted by: kuba81

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 06/12/2005 10:00

Troche bylem zly w poprzedniej edycji na posuniecia pewnych osob w konkursie i nie chcialem juz brac udzialu w nastepnej edycji ale tylko krowa zdania nie zmienia Tak wiec chetnie wystapie i bedzie to juz moja XI edycja.Co do zmian....ZDECYDOWANIE ODRZUCAM POMYSL DARMOWEGO KONKURSU!!!Mam identyczne zdanie w tej kwestii jak Exp (zwiekszy sie ilsoc dzieciakow zrobi sie mega burdel(Tak THOM narzekales ze w tej edycji byl burdel to jak bedzie darmowy konkurs gwarantuje ze nie ogarniesz nic . Moja propozycja jest wprowadzenie mozliwosci skserowania w tygodniu max 3 typow....Byc moze to w jakis sposob ograniczy ksera.Chyba ze chcemy wprowadzac jakies rewolucyjne zmiany (nie wiem THOM czy chodzilo Tobie o drobne zmiany czy rewolucje;) ) Wtedy moznaby bylo np podzielic uczestnikow na grupy by grali kazdy z kazdym itp , itd ale to tylko taki pomysl poniewaz obecny regulamin mi odpowiada

Pozdrawiam
Posted by: Goget

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 06/12/2005 12:08

To ja wrzucę szereg zmian, które moim zdaniem są potrzebne

1. Jednoznacznie określić co można grać a co nie.
Mój pomysł : gramy wszystko co można policzyć patrząc jedynie na końcowy wynik w drabince turniejowej (czyli 6:4 4:6 6:3). Nie gramy jednak tego co wprawdzie można policzyć ale znajduje się w ofercie tylko jednego buka (brak możliwości porównania kursu z konkurencją). Mam tu na myśli głównie dziwactwa wystawiane przez BAW jak np. czy będzie TB, czy zawodnik wygra mimo porażki w setach 0:1, kto pierwszy wygra 2 sety itd. Oczywiście jak ktoś poda typ po czasie (powiedzmy powyżej 15 minut) wtedy typ traktować jako nietrafiony. User będzie mógł mieć pretensje do siebie.

2. Z listy buków usunąć Unibet i Expekt. Dodać Bet365 i Millenium
Nie wiem co dwa pierwsze buki robią na liście. Tenis jedynie na szczeblu ATP i WTA (i tak nie wszystkie spotkania). Nie pomylę się jeśli powiem, że typy z kursami od Unibetu i Expektu nie stanowiły w ostatniej edycji nawet 5% ogółu. Nawet Jiro zagorzały zwolennik Unibetu nie podał chyba ani razu typu z kursem od tego buka. Bet365 wiadomo uznana firma (+A w SBR), szybko wystawiają kursy i mają zawsze correct score na każde spotkanie. Co do Milenium już w poprzedniej edycji zgłaszano akces, więc tu chyba sprawa jasna i klarowna, żeby dodać tego buka.

3. Ukrócić zjawisko kserowania typów
Moim zdaniem wprowadzić limit jednego stopu dla każdego uczestnika w tygodniu (były przypadki, że ktoś podał 7 typów z tego 4 stopy i 3 typy jako drugi podane (i nie chodzi mi o Jiro). Do tego conajmniej 2 typy podane samodzielnie. Teraz oferta powinna być bardzo bogata więc nie powinno być z tym problemu.

4. Pozostawić konkurs w obecnej formie
Nie wiem jak wy sobie wyobrażacie konkurs darmowy. W ostatniej edycji Rankingu (darmowego przyp. red.) wzięło udział ok. 70 typerów a ukończyło go 25. Wątpie czy chociaż 1/3 z tych, którzy podawaliby typy tutaj, dotrwałaby do końca. Liczenie i sprawdzenie bilansu każdego typera chwilę zajmuję (wiem bo 2 razy wyręczyłem Gregova). Zamieszanie byłoby więc ogromne. Te symboliczne 50 zł niejako eliminuje problem dziecinady (i wyeliminowania oszustów). Nie oszukujmy się konkurs ma swoją wysoką rangę właśnie ze względu na nagrody, dlatego każdy się stara i w rezultacie ci co nie biorą udziału też mają pożytek z naszych typów.

5. Pozostawić konkurs otwartym
Przyznam, że pomysł dominixa zdrowo mnie rozbawił. Wątpie czy znalazłoby się chociaż 10 osób, które wpłaciłyby kasę w zamian za korzystanie z typów z konkursu. Właśnie o to chodzi, że jest ogólnodostępny i dzięki temu inni mogą z niego korzystać i to jest jego obrona przed atakami, że nie powinien być w tym dziale. Poza tym jak jestem wysoko to fajnie jakby reszta dostrzegła, że ten Goget to ma jakieś tam pojęcie .

6. Nie modyfikować regulaminu dotyczącego typów
Jestem przeciwko wprowadzeniu zasady superpewniaka. Konkurs ten powinien się głównie opierać na jak najlepszym doborze typów podstawowych, +2 za superpewniaka to chyba lekka przesada(tyle samo co trafienie UD). Sam zająłem 2 miejsce w ostatniej edycji tylko i wyłącznie dzięki skuteczności trafiania UD. Jakby kolejną edycję miał wygrać ktoś z bilansem UD 10-2 i wszystkimi trafionymi superpewniakami natomiast w podstawowych miałby tydzień w tydzień 2-5 to byłoby to trochę karykaturalne. Chyba o to chodzi, żeby wyeliminować przypadkowość.

Co do ogólnego wizerunku działu to postaramy się z innymi modami dać przykład innym i też coś regularnie skrobnąć na temat granych przez nas spotkań.
Posted by: THOM

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 06/12/2005 13:47

Wkleiłem regulamin, żeby było nam łatwiej go modyfikowac.

Regulamin :

1. Każdy z uczestników ma do dyspozycji 7 typów na tydzień. Podajemy wszystkie możliwe mecze tenisowe ( single, deble męzczyzn oraz kobiet, typy na dokładny wynik meczu itd.) - oprócz tie-breaków, asów, double faults, % firts serve i innych tego rodzaju "udziwnień".

2. Ranking będzie prowadzony na zasadzie: typ trafiony-typ nietrafiony. Trafienie wszystkich meczy w tygodniu powoduje otrzymanie dodatkowego punktu.

3. Jeżeli uczestnik poda mniej typów niż 7 - zostanie mu to zaliczone jako typ nietrafiony . Jezeli poda więcej niż 7 - jako typ nieważny. Liczy się data wysłania pierwszych 7 typów.

4. Każda propozycja musi mieć kurs przynajmniej 1.45 ( nie mniejszy niż 1.45).

5. Korzystamy z oferty następujących bukmacherów : STS, Profesjonal, Expekt,Unibet, Gamebookers, Fonbet, Centerbet i Betandwin.

6. Mecz typowany musi zostać podany przed jego rozpoczęciem oraz przed godziną wyznaczoną przez wybranego bukmachera.

7. Nie edytujemy postów w tym temacie ( za wyjątkiem postu z regulaminem). Każdy post edytowany bedzie równoważny z typem nietrafionym.
W przypadku błędnego wpisania istnieje możliwość poprawy (edycji) postu do 3 minut max. po napisaniu, lecz tylko i wyłącznie w tym przypadku.

8. Mecz który rozpoczyna się przed godziną 0.00 (niedziela/poniedziałek) ( i o tej godzinie) zaliczany jest do starego tygodnia a mecz który się rozpoczyna się po 0.00 liczony jest do nowego tygodnia.
W tym przypadku decyduje godzina podana u bukmachera - lecz pomijamy STS i prof patrzymy na godzinę podaną przez Expekt i UNibet, GB,Fonbet i BAW. Oczywiście mecz może być podany z kursem z STS czy też profa.

9.W przypadku jeżeli ktoś poda typ z kursem poniżej 1.45 ma możliwość zmiany do momentu rozpoczęcia meczu ( godziny podanej przez bukamchera).Jeżeli tego nie zrobi typ niezależnie od wyniku będzie uważany za nietrafiony
Zmiana typu jest możliwa tylko w tym przypadku - nie można zmieniać typków "od tak sobie".

10.Nagrodę (suma wpłat wszystkich osób) wpisowego otrzyma osoba która wygra edycję, badź też pula zostanie podzielona między 3 pierwsze osoby - zależy to od ilości osób grających.

11. Każdy uczestnik musi podać liczbę typów wymienionych w regulaminie jeżeli z jakiś przyczyn mecz podany się nie odbędzie nie ma takiej możliwości żeby przełożyc go na następny tydzień.

12. Dany typ nie może się powtórzyć wiecej niż 3 razy przy typowaniu przez uczestników.

13. W przypadku równej ilości punktów na koniec konkursu o wyższej pozycji decyduje lepszy bilans poszczególnych tygodni (7-0 ,6-1 itd.) w drugiej kolejności lepszy bilans ostatniego tygodnia ; wyższe kursy trafione w ostatnim tygodniu.

14. Wpisowe 50 zł. - termin wpłat do 12.09.2005

15. W przypadku tygodniowego bilansu 7-0 zostaje przyznany dodatkowy punkt (bonus) doliczany automatycznie od razu do całkowitego bilansu uczestnika.

16. Handicapy, totale i ilość setów w przypadku kreczu jednego z zawodników traktujemy jako zwrot i typ do powtórzenia.

17. Underdog po kursie min. 2.30 grany jest jako typ dodatkowy (nieobowiązkowy 1x w tygodniu).
Typ ten nie może być powtórzony przez innego gracza !!!
Za trafienie underdoga przyznajemy +2pkt. za pudło -1pkt.
Przy podanym typie trzeba zaznaczyć, że jest to underdog.

18. Jeden z typów, np. #6 nie może być grany jako typ normalny , a równocześnie jako underdog ale w przeciwną stronę , przykładowo: mecz Vinci - Sucha ( kursy 1.45 - 2.3 ). Nie mozna zagrać jednoczesnie na 1 jako typ podstawowy i na 2 jako underdog. Poprostu zasada FAIR PLAY.

Posted by: Goget

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 06/12/2005 14:30

Co do zapisów to proponuje otworzyć temat na głównej stronie działu Kort Tenisowy (tzn. pod poddziałami, żeby każdy widział). No i oczywiście ładnie go zareklamować (nie mam zdolności marketingowych więc sam tego nie zrobię)...
Posted by: Fro_Lech

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 06/12/2005 14:39

Quote:

Co do zapisów to proponuje otworzyć temat na głównej stronie działu Kort Tenisowy (tzn. pod poddziałami, żeby każdy widział). No i oczywiście ładnie go zareklamować (nie mam zdolności marketingowych więc sam tego nie zrobię)...




A , co studiujesz przypomnij mi ?
Posted by: Fro_Lech

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 06/12/2005 14:50

Co do reklamy to na razie nie ma się co spieszyć , myślę że dopiero po rozpoczęciu sezonu gdy ludzie będą spragnieni tenisa można uderzyć z zapisami.

Proponuję skupić się na razie na regulaminie. Zastanawiam się nad zakładem "czy będzie TB w meczu" , myślę że możemy dopuścić ten typ do gry - można go łatwo rozliczyć i jest dość popularny u grających.

Musimy także wyszczególnić jakie zdarzenia możemy grać. Jak widać pkt. 1 regulaminu był dość swobodnie interpretowany przez parę osób co prowadziło do pewnych nieporozumień. Jasno określić co można grać i basta - to wystarczy


Kwestia superpewniaka - hm , ewent. tak jeśli zostaniemy przy nieobowiązkowym UD , wtedy również można wcielić w życie nieobowiązkowego SP - który byłby jednym z typów podstawowych(albo podajemy 6 normalnych typów i 1 normalny który jest SP albo 7 normalnych) , chociaż nie wiem czy to nie za duże udziwnienie. Niech się wypowie reszta uczestników.
Posted by: Goget

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 06/12/2005 15:34

Thom też mi zwrócił na to uwagę, w sumie macie racje, będzie lepiej jak będzie jasno określone co jest dozwolone.

Moje propozycje : standardowe typy (1 lub 2), set betting, first set, handicap (I set i cały mecz), under/over, ilość setów, outrighty (w obrębie tygodnia), at least one set.

Wszystko inne podciągnąłbym pod dziwactwa. Zresztą wymienione wyżej opcje, pojawiały się w ok. 95% wszystkich typów. Reszta to były dziwolągi z BAWu

Co do TB to ja to tylko widziałem w BAW, i to dla mnie loteria granie tego typu zakładu (no chyba,że gra Karlovic ), ale jak reszta będzie za to czemu nie...

Superpewniak, hm jak już się tak mocno będziecie za tym upierać, żeby zamiast typów podstawowych decydowały inne stwory to przynajmniej niech ten superpewniak będzie punktowany jako +1 albo - 1 (oczywiście nie obowiązkowy). Wtedy nagroda będzie za bilans 11-0 a nie 10-0. Ja jestem przeciwko w każdym razie.

PS. Studiuje ekonomię, ale zajęć z marketingu jeszcze nie miałem (Fro jako socjolog najlepiej wie jak wpłynąć na społeczeństwo, żeby je odpowiednio zachęcić do zapisywania się)...
Posted by: Fro_Lech

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 06/12/2005 18:48

Quote:


PS. Studiuje ekonomię, ale zajęć z marketingu jeszcze nie miałem (Fro jako socjolog najlepiej wie jak wpłynąć na społeczeństwo, żeby je odpowiednio zachęcić do zapisywania się)...




Zajęcia z 'tłumu'(jak nim sterować ) będe miał dopiero za kilka tygodni
Posted by: vonseb

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 06/12/2005 19:15

Moje sugestie pokrywaja sie ze zdaniem Gogeta
1. Musi byc wpisowe !! Jesli mialoby znaczaco wplynac na zwiekszenie frekwencji to moglbym sie ewentualnie zgodzic na obnizenie np do 30 zl , ale nie sadze zeby to wiele zmienilo. Eliminuje to dziecinade i przypadkowe osoby, ktore zaczna i po 2 tygodniach rezygnuja.

2. Instytucja superpewniaka mi sie nie podoba zarowno w konkursie hokejowym jak i tenisowym - mysle ze ta opcja jaka jest 7 typow podstawowych i opcjonalnie DOG jest dobra

3. Nie podobaja mi sie udziwnienia tenisowe dlatego jestem im przeciw

4. Podoba mi sie dodanie nowych bukow Bet365 i Millenium, skreslenie Unibetu i expektu wiele nie zmienia.
Posted by: pixies

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 06/12/2005 21:52

A ja poproszę o :

- Ścisłe określenie (nawet enumeratywnie) co wolno, a czego nie wolno grać.

- Określenie co jest pomyłką buka, a co nie jest. Miałem w tej edycji trochę nieprzyjemna sytuację, kiedy dwa (!) buki podały odwrotne kursy na ten sam mecz (pozostałe nie wystawiły meczu), a ja zagrałem jeden z nich.

- Reszta warunków mi odpowiada, jaka by nie była.

pozd
Posted by: majner

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 07/12/2005 00:29

nie bylo mnie w poprzedniej edycji, ale napewno bede w nastepnej (chocby z racji tego, ze bedzie to 13-sta edycja ).
wobec tego pozwole sobie zabrac glos w sprawie regulaminu:

1. wpisowe musi byc, nie chce powtarzac po przedmowcach, bo wiadomo o co chodzi.

2. caly czas probuje wyplenic ze slownika gowniarzy, udajacych ze znaja sie na bukmacherce, slowo "PEWNIAK", wiec superpewniak dobija mnie calkowicie :/ a tak bardziej serio, to uwazam, ze UD jest dobrym pomyslem i nie ma sensu tego zmieniac. btw. jaki mialby byc minimalny kurs na tego superpewniaka (brrrr) ? no bo "pewniaki" to sa przedewszystkim mecze ponizej kursu 1.15

3. 12, handi, dokladny wynik, ilosc setow w meczu, first set winner, at least one set, dobranoc - moim zdaniem wystarczy.
sorry goget, ale moim zdaniem u/o zarezerwowane jest dla kosza i noznej, wiec do tenisa mieszac sie nie powinno :P
outrighty - ani mnie nie ziebia, ani nie rajcuja, ale czy to sa odpowiednie zaklady do konkursu tygodniowego ? moim zdaniem nie.

4. start edycji - nie wczesniej niz polowa stycznia

5. jak juz sie zaczna zapisy do konkursu to prosze o info na priva, bo moge nie zauwazyc i przegapic :/

6. osobiscie wywalilbym z listy bukow buki naziemne, albo kazal mnozyc ich kursy x 0.9, ale wiem ze to nie przejdzie osobiscie nie gram ani w profie, ani w sts`ie, o millenium to tylko slyszalem. i szczerze powiedziawszy to dobija mnie czasami roznica kursow miedzy tymi bukami, np. gb wystawia 1.30 na zawodnika X, b&w 1.25, pinnacle 1.35, a prof to swoje ukochane przez niektorych ... 1.46. i nie chodzi mi o to, ze nie chce mi sie przegladac oferty profa czy sts`u (chociaz to tez ), tylko ze prawde powiedziawszy granie meczu po kursie 1.46 w profie tak naprawde jest graniem meczu po kursie ... 1.31, czyli jest to sprzeczne z regulaminem i nikt mnie nie przekona do tego, ze tak nie jest
Posted by: majner

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 07/12/2005 00:35

aha, no i usunalbym pkt nr 7 regulaminu bo i tak wiadomo, ze edytowac sie nie da, a modow pralbym po lapach za edycje
Posted by: Rusty

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 07/12/2005 02:15

Podoba mi się pomysł Gogeta z tym jendym stopem dla usera na tydzien, ale to wiąże się od razu z tym ze trzeba zwiększyć oferte typów tzn np coś takiego jak podaje Fro, czyli czy bedzie TB w secie, meczu, powinno być to również ujednolicone zeby nie bylo niedomówień. Ja bym proponował ruszyć z XIII edycją równo z AO ewentualnie równo z kwalami do AO. Sprawa superpewniaka dla mnie to niepotrzebne, mogloby to wywołać zamieszanie podczas podliczania itp.

Najważniejsze dla mnie jest to aby krecz był traktowany równo nie wazne w jakim buku sie gralo, krecz=zwrot, dla mnie to najlepsze wyjscie no i też ułatwia prace.

Quote:

2. Z listy buków usunąć Unibet i Expekt. Dodać Bet365 i Millenium




Czy ktokolwiek podał chociazby jeden typ z tego buka?

Wracając jeszcze do tego jednego stopa na tydzien, uzaleznialbym to od ilosc chetnych, jesli liczba chętnych przekroczyła by 20 osób to np 2 stopy, ponizej 20 1 stop etc.

Pzdr.
Posted by: THOM

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 07/12/2005 08:16

Ok. - sprawa superpewniaka zamknięta

Co do tie-break'a to mam sprzeczne odczucia, ponieważ na nawierzchni hard dośc często ma to zdażenie, nawet nie musi to byc Karlovic czy Arthurs, ale jeżeli większośc bedzię za to wprowadzi się tę opcję do zapisu (chociaż jak dla mnie jest za łatwo przewidywalny i nie ma porównania z graniem np. 1 seta) - na szczęście czasu jest jeszcze dużo na korekty w regulaminie - start równo z Australian Open uważam to za dobry termin - tak zresztą było w tym roku.

Co do to musimy coś z tym zrobic (jeszcze bardziej ograniczyc np. do 2 osób na dany typ, lub opcja, że dany uczestnik może 2X w tygodniu zastopowac), bo naprawdę czasami jak tylko pojawił się typ to niedługo był - zgoda czasami są faktycznie mecze "pewniejsze", ale jak pisałem wcześniej opcji jest wiele tak więc myślę, że warto wytypowac samemu i niektórzy tak właśnie grali - zresztą oferta buków jest duża tak samo jak lista buków.

Co do kreczy to faktycznie może wprowadzimy zapis - krecz = zwrot, bo kilkakrotnie w zakończonej edycji otrzymywałem priv'a z pytaniem czy jego typ został zaliczony czy też nie, np. w końcówce pamiętny dog Kuby, który wprowadził trochę zamieszania.

Kursy:
- zostajemy przy 1.45 czy podnosimy poprzeczkę do 1.50?
- wliczamy podatek do "naszych" buków [wtedy kurs z profa min. 1.55] jeśli nie podwyższymy minimum czy nie zmieniamy tej opcji?

To tyle na szybcika - czekam na dalsze propozycje póki teraz mamy trochę czasu na ich omówienie
Posted by: Goget

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 07/12/2005 10:09

Co do TB to ja będę przy swoim, że to jest zgadywanie a nie typowanie. Poza tym ma to w ofercie jedynie śmieszny buk, który zwie się BAW (Banda Anonimowych Wyzyskiwaczy) i nie ma możliwości porównania kursu z konkurencją (co może prowadzić do nieporozumień w przypadku odwróconych kursów). Zresztą jak ktoś będzie trafiał UD tego typu (tzn. obstawi, że nie będzie TB) to dla mnie będzie fuks a nie efekt analizy danego spotkania.

Co do under/over to tylko wrzuciłem moją propozycję. Ma to w ofercie Fonbet,GB, czasem BAW. Jednak w konkursie podałem chyba 3 albo 4 zakłady tego typu i żaden nie wszedł więc nie będę się upierał. Jednak jak będzie dużo osób zgłoszonych to im więcej opcji tym lepiej, żeby ci niedzielni spóźnialscy też mogli podać wszystkie typy.

Krecz = zwrot moim zdaniem bezsensu. Jeszcze bardziej oderwiemy konkurs od rzeczywistości. Wystarczy w regulaminie obok każdego buka napisać jak traktuje krecze i każdy uczestnik tam będzie mógł zajrzeć.

Co do stopów to dla mnie max 2 stopy na osobe i conajmniej 2 typy podane jako pierwszy. To chyba nie za dużo a zmusi niektórych do własnego doboru typów.

Co do kursu to 1,45 był chyba od I edycji ustalony, więc możemy przy tym pozostać. Co do naziemnych również nigdy nikt nie mnożył kursu przez 0,9. Albo wywalamy ziemniaki albo zostawiamy jak jest teraz (i myślę, że tak jest dobrze)
Posted by: Fro_Lech

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 07/12/2005 10:15

Quote:

Co do TB to ja będę przy swoim, że to jest zgadywanie a nie typowanie. Poza tym ma to w ofercie jedynie śmieszny buk, który zwie się BAW (Banda Anonimowych Wyzyskiwaczy) i nie ma możliwości porównania kursu z konkurencją (co może prowadzić do nieporozumień w przypadku odwróconych kursów). Zresztą jak ktoś będzie trafiał UD tego typu (tzn. obstawi, że nie będzie TB) to dla mnie będzie fuks a nie efekt analizy danego spotkania.




Żaden fuks ;] i żadne zgadywanie ;] Można sobie np. założyć , że powiedzmy Hingis ma w pewnym okresie słabszy serwis , gra przeciwko Graff która wali asa za asem , a do tego dysponuje piorunującym returnem i spokojnie może złamać kilka razy Hingis w meczu. Typ , że nie będzie TB jest bardzo prawdopodobny i nie wynika z ot zwykłego strzelania , bo tu nie będzie TB i już , tylko z analizy dzięki której typ wydaje się dość możliwy do 'wejścia'.
Posted by: Stich

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 07/12/2005 14:57

tak wstepnie to:

- zadnego "superpewniaka"
- napewno ze wpisowym, bez zadnych rzeczy typu, wglad tylko dla tych co graja
- kurs minimalny bez sensu zmieniac
- mozna grac: mecz, 1 set, over/under, set betting, handicapy i chyba starczy
- co do kreczy, chyab bym byl za tym, zeby wybrac regulamin 1 buka i tak dla wszystkich juz zrobic.. czyli np. 1 set krecz to zwrot, a juz dalej to mecz wazny, oczywiscie przy typie na dokladny wynik w setach mecz musi sie skonczyc, bo byla taka sytuacja teraz...
- opcja stop tylko 1 w tygodniu fajna sprawa sie wydaje, a moze i wtedy tylko typ 2 razy do powtorki, ale to juz zalezy tylko i wylacznie od ilosci osob, przy ponad 15 juz napewno 3x
- lista bukow - mi wszystko jedno.
Posted by: Gregov

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 07/12/2005 17:14

na wstępie chcę podziękowac Gogetowi za kilkukrotne zliczenie typów, co napewno w jakimś stopniu było ułatwieniem dla mnie ( choć później w wolnych chwilach w pracy i tak sam liczyłem )

A teraz do rzeczy

1. Wpisowe zostaje, nie ma sensu nieczego zmieniac
2. superpewniak odpada
3. kurs 1.45 obowiązuje juz dość długo i wydaje sie byc odpowiedni , więc raczej bez zmian , choć jakby większość chciała np 1.8 to dla mnie nie ma problemu
4. Lista buków : dla mnie bez różnicy czy wyrzucimy Expekt i Unibet czy też nie, jak ktos ma ochote to moze podawać z nich typy, można dodac Millenium.
5. oczywiście bezwzględnie jestem za rozliczaniem typów tak jak poszczególni bukmacherzy, bez żadnego ujednolicania, że jak jest krecz to zwrot. Znam regulaminy wszystkich buków , a w razie wątpliwości zawsze można do nich zajrzeć. Do regulaminu dopisze się info jak poszczególne buki rozliczają krecze , aby nie było nieporozumień.
6. wprowadzamy zasadę: można maxymalnie DWA razy w tygodniu podać typ jako trzeci ( czyli popularny )
7. jeżeli już gramy kilka zdarzeń z jednego meczu ( taktyka Ryana ) , to proponuję aby nie można było podać typu 2-0 na wygraną danego zawodnika i jednoczesnie typu że będą w tym meczu 2 sety, bo to drugie zdarzenie "wchodzi" automatycznie przy trafionym pierwszym, a taka sytuacja moim zdaniem jest nie do przyjęcia
8. a zdarzenia które gramy to: 1 lub 2, 1 set, handicapy na gemy i na sety, set betting ( praktycznie gramy tylko 2:0 lub 3:0 w setach ), ilość setów w meczu

typy: Under/over, at least one set i czy będzie tajbrejk w meczu do przedyskutowania

9. Podanie typu po czasie liczyć jako nietrafiony

narazie tyle
Posted by: Goget

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 07/12/2005 17:59

Quote:


7. jeżeli już gramy kilka zdarzeń z jednego meczu ( taktyka Ryana ), to proponuję aby nie można było podać typu 2-0 na wygraną danego zawodnika i jednoczesnie typu że będą w tym meczu 2 sety, bo to drugie zdarzenie "wchodzi" automatycznie przy trafionym pierwszym, a taka sytuacja moim zdaniem jest nie do przyjęcia.





W sumie tak na dobrą sprawę to Gregov ma rację. Nikt w realu nie gra correct score'a 2:0 i osobno, że będzie 2 sety bo to przecież czysta głupota (chociaż Gregov zawsze może być tak, że nasz zawodnik przegra 0:2 i wtedy wchodzi tylko jeden typ). Bardziej przejrzysty absurd to granie 1 seta i typu na 2:0 w setach (w końcu to oczywiste, że jak ktoś wygra 2:0 to i 1 set wygra). Można więc jedynie kombinować w przypadku gdzie jeden typ może wejść a drugi niekoniecznie. Jednak żeby już nie było tyle kombinowania co się wzajemnie wyklucza to wystarczy wprowadzić taką zasadę jak jest w Conradowskich Play-Offach czyli max 2 typy dotyczące jednego spotkania. Myślę, że to będzie najbardziej sprawiedliwe i zmusi typerów do większego wysiłku(ale typu na 2:0 i 1 set i tak nie można będzie zagrać jako zdarzenie ściśle powiązane).

Jeszcze jedna rzecz to wprowadzenie obowiązku podania swojego bilansu w temacie z bilansami. Tak jak Gregov wspomniał czasem sam zliczałem typy i dużo łatwiej porównać własne obliczenia z bilansem podanym przez typera.
Można wprowadzić zasadę, że typy podane zanim poda się bilans będą do powtórki (przymykamy oczy na typy podane na następny tydzień, gdy jeszcze nie zakończyły się typy z poprzedniego tygodnia). Innego wyjścia nie widzę skoro prośby nie zdawały rezultatu.

Co do TB to jestem przeciwko dlatego, że ma to tylko jeden buk i nie można stwierdzić odwracalności kursowej
Posted by: Gregov

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 07/12/2005 20:36

hm Goget, rzeczywiście, o 2-0 i pierwszym secie nie pomyślałem .

A obowiązkowe podawanie bilansu ?? W takiej formie jaką zaproponowałeś to odpada ( typy do powtórki ). Zresztą nie każdy może podać bilans przed aktualizacją tabeli, choć domyślam się ze zapewne masz na mysli osoby które podają typy juz w poniedziałek rano, a nie podały swojego bilansu z poprzedniego tygodnia. Pozostańmy przy obecnym stanie rzeczy, to jest tylko gest dobrej woli uczestników.
Posted by: Goget

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 07/12/2005 20:52

Oczywiście chodziło mi o tych poniedziałkowców

Faktycznie z tymi zwrotami głupi pomysł, jednak jakoś trzeba zachęcić resztę do podawania bilansu. Wiadomo nie każdy może podać bilans przed aktualizacją tabeli, ale część mogłaby a tego nie praktykuje. Zresztą ta propozycja to z troski o ciebie i ułatwienie ci sprawy, więc się nie gniewaj

Chciałbym jednak poznać opinię reszty co sądzi o max 2 stopach na osobę i max 2 typów na to samo spotkanie.
Posted by: pixies

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 07/12/2005 21:58

Moja opinia :

max 1 stop
min 2 własne typy

2 typy na spotkanie - ok

pozd
Posted by: Fro_Lech

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 07/12/2005 22:26

2 typ na spotkanie - niekoniecznie. Chętnie bym pozostał przy możliwości podania nieograniczonej ilości typów na jedno spotkanie.

Reszta ok , 2 stopy i min. 2 własne mecze.
Posted by: kamil#15

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 07/12/2005 23:06

Edycja XII była moją pierwszą edycją konkursu tenisowego w której brałem udział , ale myślę że jakieś doświadczenia z niej wyciągnę. Jendak wszystko co mogę powiedzieć w związku z regulaminem lub jego zmianą opiera się właśnie na minionej edycji. Zgadzam się z większością punktów zapisanych a ewentualne zmiany widzę następująco:

Zacznę od kwesti w której mogę się wypowiedzieć najobszerniej a mianowicie - Co do ilosci w tygodniu. W minionej edycji zarzucono, pewnej osobie - (wszyscy wiemy, że chodzi o mnie), nadmierne kserowanie typów. Mogę tylko powiedzieć, że ani razu nie złamałem regulaminu, który zezwalał nawet na 7 stopów w tygodniu i nikt nie powinien mieć o to pretensji, ponieważ na początku XII wszyscy uczestnicy zgodzili się na ten regulamin więc dlaczego ktoś nie mógł by sobie przyjąć taktyki stopowania 7 spotkań jeśli miałby na to ochotę i jeśli taka taktyka dawała by tej osobie wysokie miejsce w tabeli. Osoba taka dodatkowo powinna posiadać duże szczęście, żeby do skserowania wybierać tylko te typy, które wchodzą. Zawsze jest ryzyko że bedą to typy, które nie wejdą. Zgadzam się w 100%, że przez stopowanie konkurs traci na wartości ale z drugiej strony gra się po to aby wygrać (bo nie uwierzę że ktoś gra tylko dla zabawy) W każdym razie od czasu gdy publicznie zwrócono mi uwagę postawiłem tylko 1 w ostatnim tygodniu, w którym na prawdę było ciężko coś znaleść. No ale nie pisze po to aby się tłumaczyć, tylko po to aby cos zaproponować:

1) Przy 7 typach - max 1 stop i 2 typy podane jako II osoba. Reszta własnych typów. Dlaczego tak myślę - poniewaz jeśli zaistniała by sytuacja, że można 2 razy stopować i 2 razy podawać typy jako II osoba to w sumie były by to 4 "nie swoje" typy, czyli więcej niż połowa a z tego wynikły by pewnie kontrowersje i cześć uczestników odczytała by to jao grę nie fair-play. Mam nadzieje, że zmiana regulaminu w tym punkcie umocni w znacznym stopniu wartość podawanych typów a osby mojego pokroju nie będą miały okazji zaniżać poziomu rywalizacji.

2) Co do wpisowego, nie mam wątpliwości, że jest potrzebne. Uważam, że powinno wynosić 50zł, tak jak w poprzedniej edycji.

3) Ostatni punkt, w którym chciałbym zabrać głos jest minimalna wysokość kursu typu podstawowego. Myślę, że 1.45 jest optymalnym poziomem.

Co do reszty spraw mam pełnae zaufanie do doświadczonych użytkowników forum.


Jako, że jest to mój pierwszy post w dziele konkursowym od zakończenia XII edycji, chciałbym oficjalnie podziękować wszystkim uczestnikom gry, w szczególności organizatorom, którzy "odwalili" kawał bardzo dobrej roboty. Poza tym gratuluje Rayanowi i Gogetowi I i II miejsca na które jak najbardziej sobie zasłużyli i nie znaleźli sie na nich przypadkowo.

Bardzo chętnie wezmę udział w kolejnej edycji, w której oprócz podawania suchych typów w konkursie bedę starał się przedstawić małą analizę tych spotkań w odpowiednich działach forum.

Pozdrawiam wszystkich fanów tenisa. Kamil
Posted by: THOM

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 08/12/2005 08:29

Co do bilansów - jeżeli, ktoś ma problem ze zliczaniem własnych typów to co za problem (za przykładem lodowiska) podawac bieżący bilans (stan danego dnia) - jaśniej wygląda to tak - grasz w poniedziałek 2 typy to we wtorek podajesz typ # 3, a na dole zamieszczasz wynik wczorajszych 2 meczy np. /2-0/-/ czyli 2 trafione podstawowe typy i niezagrany dog - wiadomo, że jeżeli jest to kontrolowane na bieżąco wówczas podliczyc niedzielę lub (sobotę i niedzielę jeśli ktoś wczesniej zakończy) to już małe - problem może byc jedynie w ostatnich 2 tygodniach gdzie rywalizujący o podium pewnie niechętnie ujawnialiby swoje bilanse bieżące - uważam, że to nie problem podawac po typie aktualny bilans, ponieważ i tak przeważnie sprawdza się czy poprzedniego dnia się trafiło

Co do kreczy - można faktycznie w regulaminie zaznaczyc jaki buk jak je rozlicza, żeby sprawa była jasna.
Posted by: g00niek

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 08/12/2005 15:49

Tylko kto cholera bedzie obserwowal ze osoba podala juz raz typ jako trzecia i 2 razy jako druga czy inne takie Moze stworzymy etat?

Ja nigdy do nikogo nie bede mial pretensji ze skserowal moj typ w konkursie... i bede uwazal ze po prostu dana osoba tez tak mysli... Absurdem jest myslenie ze dzie kserom wygra sie konkurs...

Po kolei:

Wpisowe musowo

Jesli chodzi o ograniczenie dostaepu do typow osobom nie bioracym udzialu - zdecydowane NIE

Ciekawe byloby podwyzszenie minimalnego kursu do min. 1.5 ale widze ze wiekszosci odpowiada 1,45 wiec walczyl z tym nie bede

Rozliczanie kreczy - tak jak buk z ktorego pochodzi kurs

Jesli chodzi o liczbe bukow... mozna po prostu dodac kilka nowych nazw jednoczesnie nie rezygnujac ze starych...

Co do rodzajow typow: 12 , handicap, 1 set, set betting tylko z tych 4 rodzajow korzystalem w konkursach... Oczywiscie nie wykluczalbym opcji outright.. Jednoczesnie typy under/over, czy tie break i inne takie.. dla mnie bez sensu..

Chyba tyle


Dominik
Posted by: Gregov

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 08/12/2005 16:02

Własnie, podając swoja propozycję odnosnie stopów myślałem o tym co napisał g00niek w pierwszym zdaniu. Dlatego według mnie tylko ograniczenie do 2 stopów w tygodniu i to wszystko. Żadnych innych kombinacji.

Zakłady na outright oczywiscie mogą być.
Posted by: Macias

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 08/12/2005 17:12

Jesli nic sie nie zmieni i nic nie stanie na przeszkodzie(choc 2 lutego mam sesje na 1 roku) to powiniennem zadebiutowac w najblizszej edycji konkursu.

Sledze dywagacje na temat wygladu nowego regulaminu i zabiore glos odnosnie "Stopow". Utrudnianie w postaci 2 stopow na tydzien i 2 stopow na osobe z pewnoscia wprowadzi zamieszanie, jak zauwazyl Dominik bedzie potrzeba pilnowania tego, a nikt nie ma tyle czasu zeby to sledzic.

W/g mnie powinno to zostac w takiej postaci jak bylo w poprzedniej edycji konkursu. NIE DA SIE WYGRAC JADAC NA "SKREDZIONYCH" TYPACH!!!

Wogole mieliscie sytuacje, zeby ktos notorycznie "stopowal" badz "kserowal" typy tego samego gracza?

Jesli chodzi o wpisowe to oczywiscie musi byc, bo stanowi ono warstwe ochronna przed "szczurkami". Ja jestem nawet sklonny podwyzszyc np. do 70 zl. Zwiekszy to jeszcze bardziej poziom tego konkursu, a najlepsi beda odpowiednio wynagrodzeni za swoja prace.

Bardzo wazne bedzie reklamowanie i promocja tego konkursu, ktory aby wciaz sie rozwijal, a jest ku temu znakomita okazja, to musi zyskiwac nowych uczestnikow.

Zapraszam do dyskusji na temat zwiekszenia wpisowego...

Pozdro!
Pokój...
Maciek
Posted by: Macias

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 08/12/2005 17:16

Ano zapomnialem o jeszcze jednym.

Wprowadzam do dyskusji pomysl usuniecia z listy bukow Betandwin. To ten bukmacher jest zrodlem wiekszosci "smiesznych" tenisowych typow.

Oczywiscie jako wielki zwolennik Bet365 popieram wprowadzenie tego buka. Millenium rowniez dobrym pomyslem, posiadaja szeroka game zakladow na turnieje od fiuczersow:P po turnieje "Towarzyskie"
Posted by: dominix

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 12/12/2005 07:34

cos tu przygasło...

to może zacznę od rozbawienia Gogeta , uważam iz sama reklama nie wiele wniesie w powiekszenie grona uczestników, to nie bedzie II edycja konkursu, tylko XIII zatem wszyscy wiedza o jego istnieniu a i tak co rusza kolejna edycja to pojawiaja się problemy z iloscia uczestników, a co za tym idzie pula nagród. wydaje mi się że taka mała ilośc uczestników jest spowodowana tym iz:
1. nie każdy ma czas i ochote przez 12 tygodni sprawdzać spotkania i podawac typy,
2. po co brać udział skoro wszystko jest dostępne, po co tracic 50 zeta skoro mozna je zainwestować w typy podane w konkursie przez innych
jestem za ograniczeniem dostepu do typów tylko dla uczestników i nadal uważam że to działanie zwiekszy liczbe chetnych (działanie marketingowe hahahah albo jak niektórzy stwierdzą destrukcyjne), moze uda się jeszcze kogos przekonac to tak na marginesie i jezeli nadal bedzie nikłe zainteresowanie to nie bede wracał do tego...

no i krótko o pozostałych punktach:

1. expekt i unibet out, dodać milenium i bet365
2. pozostac przy kursie najnizszym 1,45
3. zdecydowane nie na tie-breaki i podobne udziwnienia (trzeba to okreslic w reg.)
4. co do super pewniaka to ja jestem za, coś nowego ale znając doswiadczenie to nie przejdzie jakby uczestnicy bali się panicznie zmian a przeciez UD i klasyfikacje osobne UD i 10-0 okazały się sukcesem, co do super pewniaka to proponowałbym (+2 i -2) nieobowiazkowy zatem raczej dla ryzykantów, no i Gregov potrzebowałby pomocy przy zliczaniu
5. co do jeżeli liczba chetnych ponizej 12 osób to jedno spotkanie moze byc podane tylko raz, powyzej 12 osób pozostaje tak jak w poprzedniej edycji czyli trzecia osoba daje stopa
6. podawanie typów po czasie traktować jako typ nietrafiony
reszta jest ok
Posted by: Fro_Lech

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 12/12/2005 08:28

Czemu ciągle piszesz o małym zainteresowaniu konkursem , skoro w minionej edycji był rekord pod względem frekwencji ?
Posted by: dominix

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 12/12/2005 10:51

a jak to się ma do liczby uczestników bioracych udział w twoim konkursie i A.S.Romka, więc sobie nie zartuj z ta rekordowa liczbą
Posted by: THOM

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 12/12/2005 11:23

Jest dokładnie tak jak pisze dominix - "rekordowa liczba" to raptem 23 osoby z czego większośc to "stare grono", które się powiększyło tylko dlatego, że doszło kilku "nowych" - wystarczy popatrzec na temat ranking ile osób tam się udzielało lub na konkursy Fro i A.S.Romka to wtedy spojrzymy na to "inaczej"

Liczę na to, że w styczniu gdy rozpocznie się sezon wróci zainteresowanie i wtedy zobaczymy jak to będzie.
Posted by: Fro_Lech

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 12/12/2005 12:46

Nie zapominajmy o kluczowej kwesti dotyczących tenisowych konkursów - o wpisowym :] Gdyby także w tym konkursie nie było wpisowego frekwencja byłaby znacznie, znacznie większa.
Posted by: Exp

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 12/12/2005 12:51

Fro no to przeciez o to w tym wszystkim chodzi, od wpisowego cala dyskusja sie rozpoczela...
Posted by: dominix

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 12/12/2005 13:12

Quote:

Nie zapominajmy o kluczowej kwesti dotyczących tenisowych konkursów - o wpisowym :] Gdyby także w tym konkursie nie było wpisowego frekwencja byłaby znacznie, znacznie większa.




ale bez wpisowego poziom by sie obnizył i sporo dzieciaków by zagosciło, zreszta juz takie konkursy sa w obiegu, a nam zalezy na wysokim poziomie trafnosci typów i wiekszej ilosci uczestników nie rezygnujac z wpisowego
Posted by: Fro_Lech

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 12/12/2005 19:57

Ależ ja także jestem absolutnym przeciwnikiem(jest coś w ogóle takiego ?:D) zniesienia wpisowego

W przypadku moich 'debli' to mnóstwo czasu poświęciłem na reklamę poprzez ... prywatne wiadomości... Również ważną cechą jest dobra lokalizacja - mimo poddziałów , temat z konkursem jest jakby trochę schowany i wydaje mi się , że niewiele osób w ogóle wie o jego istnieniu.
Posted by: Stich

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 13/12/2005 05:52

Fro nie zgodze sie z Toba w tej kwesti, schowany jest od niedawna, ale nie ma to wiekszego znazczenia tak czy siak, kto chce to napewno znajdzie ten konkurs, a tym bardziej ze juz troche dycji bylo...

dominix, ale zamniety konkurs dla mnie wogole nie ma sensu, bo to podchozi juz pod platne serwisy i wogoloe... a naprawde uwazasz ze to by zwiekszylo frekwencje ? bo jak dla mnie to wcale nie, wrecz mogloby obnizyc.

pozdro
Posted by: dominix

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 13/12/2005 06:51

Stich, przekonaj mnie dlaczego zmniejszy to frekwencje?

a co do zamkniecia konkursu to dotyczyc ma tylko i wyłacznie typów, "regulamin, dyskusja oraz bilans" beda dostępne tak by np wszyscy widzieli jak to znakomicie idzie Gogetovi

a tak na serio to nie uważasz, że dośc spora liczba osób (poza oczywiscie uczestniczącymi w konkursie) korzysta z typów które podajemy i to ze wzgl. na duża ich skutecznośc, czy bedac na ich miejscu i majac do wyboru:
1. wpłacenie 50 zeta i masz dostep przez 12 tygodni do "profesjonalnych typów" nie wspominając o UD Gogeta dzieki którym te 50 zeta zwróci sie z nawiazką albo
2. zostajesz ze swoja 50-tka i grasz na własny rachunek

jedna sprawa mnie tylko martwi a mianowicie że "Polak wszystko potrafi" czyli wypływ typów z zamkniętego konkursu

jest to XIII edycja moze faktycznie coś urozmaicić, zawsze jak cos nie wyjdzie powróci się do sprawdzonej wersji, dlatego też proponowałbym równiez wprowadzić super pewniaka wiem że temat został zamkniety, ale uwazam iz powinni o to walczyć ci którzy słabo sobie radzili z typowaniem UD, zauwazcie jak znakomicie sprawę z UD wykorzystał Goget (dzieki dodatkowym punktom znalazł sie w pierwszej trójce), a super pewniak dałby podobna szanse pozostałym, jednakże w odróznieniu od propozycji Thoma, super pewniak powinien byc traktowany jak UD czyli nieobowiazkowy typ i teraz albo (+2,-2) albo przez to że jest go łatwiej trafic niz UD to (+1,-2) kilka razy się zastanowisz zanim go podasz i po części to wyeliminuje kserowanie "pewnych" spotkań, gdyż super pewniak podobnie jak UD tylko jedna osoba moze podać

no to teraz czekam na wzburzony tłum
Posted by: THOM

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 13/12/2005 09:09

No przecież napisałem na początku, że superpewniak na zasadzie UD nieobowiązkowy - po namyśle sądzę jednak, że to zły pomysł, ponieważ jednym typem można "sztucznie" poprawic sobie bilans [+2] za 1 typ to naprawdę dużo i nie może byc porównywany z UD chociażby ze względu na kursy - byłoby to mało sprawiedliwe np. ktoś ma bilans 6-1, a 2 osoba 4-3, trafia SP i ma 6-3 [jednym dodatkowym nieobowiązkowym typem] zrównuje się z kimś kto popełnił tylko 1 błąd w typowaniu, podczas gdy on sam popełnił 3 takie błędy - nie do przyjęcia moim zdaniem, bo jak sam słusznie napisałeś chodzi o grę na jak najwyższym poziomie [zakładając iż osoba nr.1 nie gra SP]

Jak sobie dominix wyobrażasz - zamknięty konkurs na forum mecz.pl? - myślisz, że "góra" się na to zgodzi? - już teraz padały pod naszym adresem zarzuty o "komercję", a jeszcze jakby coś takiego miało powstac to dopiero by mi się dostało jako modowi - odpada całkowicie.

Wiem, że "niektórzy" korzystają z naszych typów "za free" i nieźle na tym wychodzą, bo codziennie mają kilka dobrych "gotowych" typów do zagrania lub dokładki na kupon, ale nikogo do niczego nie zmusisz - nawet do wpłacenia wpisowego
Posted by: Exp

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 13/12/2005 09:11

Quote:

1. wpłacenie 50 zeta i masz dostep przez 12 tygodni do "profesjonalnych typów" nie wspominając o UD Gogeta dzieki którym te 50 zeta zwróci sie z nawiazką...



dodatkowo, dana osoba ma szanse na wygranie calego konkursu i bawi sie razem z wszystkimi przez 12 tygodni, co jest oczywiste, ale glownie o to chodzi w tej zabawie Bo mozna bylo z tej wypowiedzi wywnioskowac, ze osoba jest od razu skreslana z listy potencjalnych zwyciezcow konkursu, co jest oczywiscie bzdura

W kwestii frekwencjii sie zgadzam z dominixem, ze powinna ona byc wyzsza niz, jesli typy konkursowe byly by publicznie podawane na forum...
Posted by: dominix

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 13/12/2005 09:48

Thom co do super pewniaka to twoje argumenty sa słuszne ale tylko przy punktacji (+2,-1) ale zupełnie inaczej to wyglada przy (+1,-2) to dla tych co niespecjalnie wychodzi im trafianie UD juz nie wspomne o częsciowej eliminacji kserowania ile razy mielismy do czynienia w ubiegłej edycji z kserowaniem "pewnych" spotkań

a co do sprawy "częściowego ograniczenia do konkursu" to jeżeli faktycznie admin jest przeciwny to nic nie poradzimy, ale chętnie bym poznał jego opinie...
przeciez głównym celem jest zwiększenie liczby uczestników, jaka komercjalizacja przeciez każdy wpłacający moze wygrać konkurs i zarobic wiecej niz wpłacił no i oczywiście będzie miał dostęp to typów

ciekaw jestem czy sa tacy którzy nie biora udziału w naszym konkursie, własnie dlatego że jest on ogólnodostępny
Posted by: Fro_Lech

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 13/12/2005 11:16

Quote:

Fro nie zgodze sie z Toba w tej kwesti, schowany jest od niedawna, ale nie ma to wiekszego znazczenia tak czy siak, kto chce to napewno znajdzie ten konkurs, a tym bardziej ze juz troche dycji bylo...

pozdro




Zgadzać się oczywiście nie musisz , ale nie pisałem tego ot tak sobie tylko na podstawie własnego konkursu , gdzie 'zjazd' do podziemia nie wyszedł deblom na dobre (będe walczył teraz o ponowne przywrócenie Play Off-ów 'na górę').

Poza tym teraz chyba chcemy szukać nowych osób , prawda ? Starzy faktycznie wiedzą gdzie jest konkurs itp. , ale nowi już nie do końca...

Jeśli byłaby możliwość , w czasie gdy zaczniemy zapisy do kolejnej edycji , przyklejenie tematu jako globalnego ogłoszenia to myślę iż mogłoby to przynieść jakiś efekt .

Pzdr.
Posted by: Goget

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 13/12/2005 12:21

Fro oczywiście przykleimy informację o zapisach w ATP i WTA. W czasie ubiegłego sezonu tenisowego regularnie Kort Tenisowy przeglądało ok. 100 osób jednocześnie (w ciągu dnia nazbierało się więc tego trochę).

Pomijając fakt, że zostalibyśmy wykurzeni z forum przez Conrada i zmuszeni do zabawy w innym miejscu to :
Dominix nie przegadasz mi, że znajdą się ludzie, którzy zapłacą 50 zł żeby korzystać z naszym typów. Taką propozycję tylko wywołalibyśmy salwę śmiechu wśród reszty użytkowników. Może faktycznie 3-4 osoby się znajdą ale np. biorąc pod uwagę, że ja np. bym wtedy zrezygnował z udziału (i nie chodzi tu wcale o to, żeby wszyscy widzili jak mi idzie, bo ten argument powinieneś potraktować z przymróżeniem oka ) pewnie liczba użytkowników by się nie zmieniła. Wyobraź sobie sytuacje, że potem dana osoba będzie żądała zwrotu swoich pieniędzy bo nie będzie zadowolona z typów i burza na forum gotowa. Myślę, że Ci których stać na tą zabawę i nie boją się rywalizacji to sami się zgłoszą. Jest tu zresztą kilka osób, podających typy np. w Rankingu, których chętnie bym zobaczył tutaj. Jedni nie mają na wpisowe, przeważająca część ma ale żal mu wydać (mimo, że niejednokrotnie obstawia i przegrywa za większe pieniądze) lub myśli, że po co ma dawać 50 zł jak i tak nie wygra. Zmniejszenie tej kwoty chyba też niewiele załatwi.

Dla mnie nie ma znaczenia liczba użytkowników czy pula nagród, sam od 4 tygodnia grałem regularnie typy diakona i dominixa i w rezultacie dzięki konkursowi zarobiłem więcej niż wygrałem. Ważne, żeby poziom był wysoki i myślę, że jak nas będzie te 25 osób to i tak będzie dobrze. Nie ma sensu od nikogo wyłudzać kasy tylko po to, żeby pula nagród była wyższa.Prestiż tego konkursu wystarczająco dopinguje mnie do zajęcia jak najwyższego miejsca na koniec edycji. Można oczywiście poszukać sponsora tytularnego,może wtedy większa póla nagród zachęci tych niezdecydowanych do zabawy z nami (ale o rezygnacji ze wpisowego, które jest elementem eliminacji dzieciarni raczej nie będzie i tak mowy).

Co do superpewniaka sprawa jest chyba zamknięta bo co do takich zmian potrzebna jest wola zdecydowanej większości a na dzień dzisiejszy tylko dominix jest za. Majner słusznie zauważył, że pojęcie superpewniaka nie istnieje, zresztą dla mnie każdy z tych 7 typów podstawowych jest swego rodzaju superpewniakiem. Bezsensu spośród pewnych meczy wybierać jeszcze pewniejsze. Moim zdaniem skuteczność typów podstawowych powinno być głównym wyznacznikiem nie jakieś superpewniaki. UD wiadomo osobna kwestia, każdy wie że nie tak łatwo trafić

PS.Co robimy w kwestii stopów (ja jestem za dwoma stopami na osobę) i co myślicie o max 2 propozycjach na jedno spotkanie ?
Posted by: Fro_Lech

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 13/12/2005 12:38

Goget miałem na myśli , globalne ogłoszenie czyli temat który jest przyklejony i widoczny we wszystkich działach na forum. Począwszy od SI skończywszy na Software, a typowanie
Posted by: Goget

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 13/12/2005 13:58

LOL za chwilę z tej opcji chciałyby korzystać wszystkie inne pokrzywdzone konkursy i całe forum zmieniłoby się w przyklejone g.... (sami sobie dopiszcie ) i biuro ogłoszeń. Zresztą informacja o zapisach do konkursu to nie notka o Bazarze więc nie mamy co liczyć na przychylność Conrada .
Każdy kto się interesuje tenisem i tak chyba od czasu do czasu zagląda do tego działu (no chyba, że się mylę )
Posted by: Fro_Lech

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 13/12/2005 14:06

A gucio z innymi konkursami , no może poza deblami
Posted by: dominix

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 14/12/2005 07:03

Quote:

Wyobraź sobie sytuacje, że potem dana osoba będzie żądała zwrotu swoich pieniędzy bo nie będzie zadowolona z typów i burza na forum gotowa.





...udział w konkursie nie jest obowiazkowy wiec jakie pretensje to jego ryzyko czy wpłacic kase i korzystać z typów czy też obejść się smakiem

a co do podawania ilosci typów na jedno spotkanie to przychylam sie do twojego zdania, tyle że nie wyobrazam sobie kto tego bedzie pilnował
Posted by: Goget

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 14/12/2005 08:23

dominix wiesz jacy są Polacy

Zresztą zakończmy tą dyskusję na temat zakmnięcia konkursu dla odwiedzających, bo jest to i tak nie możliwe z technicznego punktu widzenia...

Co do tych dwóch typów na jedno spotkanie to nie wiem w jaki sposób rozliczał je Gregov ale ja np. kopiowałem wszystkie typy do excela i widziałem co kto grał więc to żaden problem sprawdzić. Zresztą jak byłby taki punkt w regulaminie to chyba nikt by nie podał więcej znając konsekwencje
Posted by: diakon

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 14/12/2005 08:30

O ile może i z innych powodów (np. wkurzeni Admini) zamknięcie nie jest pomysłem dobrym o tyle jednak myślę Goget że conajmniej częściowo się mylisz co do podstaw zamknięcia komkursu. Odwracasz trochę kota ogonem mówiąc np co się stanie jak ktoś niezadowolony z typów zażąda zwrotu kasy - przecież ideą konkursu jest branie udziału i wygranie go a nie granie cudzych typów na bukach (oczywiście mówię o założeniech teoretycznych) - wniosek - jeśli ktoś przystępuje do konkursu z tym drugim zamiarem i mu się nie spodoba - jego pech i jego ryzyko nikt go nie zmuszał.
Po drugie wydaje mi się (choć nie twierdzę że tak jest) znalazło by się pewnie kilka osób, które nie są zaintersowane podawaniem typów na forum publicznym - tak żeby każdy mógł z nich korzystać - zamknięty konkurs to co innego.
Po trzecie napisałeś, że jedni nie mają na wpisowe - zgoda -ale ci i tak nie będą grać, część ma, ale żal wydać - trudno - nic nie poradzimy choć może, nawiązując do innego wątku, lepszy marketing i może sie jednak dadzą przekonać. I trzecia grupa, ta właśnie której się nie chce wydać bo i tak nie wygra - dokładnie o takie myślenie chodzi - po co mam dać 50, skoro poczekam ze 2-3 tygodnie, zobaczę kto gra "na serio" i jest niezły, a kto nie (bez względu na to czy ma pecha (najczęstszy wariant) czy też po prostu się nie zna a chciał spróbować swoich sił, czy też z jakiegokowiek innego powodu) - pogram jego typy i będę do przodu. Bez wysiłku, bez myślenia. Myślę, że nie jest to wyłudzanie kasy - każdy wie co mu się bardziej opłaca 50 i całkiem prawdopodobne zyski czy też granie na własny rachunek. Banałem jest przezcież stwierdzenie "nie zainwestujesz nie zarobisz".
Poza tym jeeszcze jedna rzecz - zwiększenie puli nagród dopinguje do ich zdobycia, a więc większego wysiłku co byłoby z korzyścią dla wszystkich, także dla tych, którzy graliby tylko dla korzystania z typów. A poza tym... patrz pkt drugi.
Żebyśmy się dobrze zrozumieli, nie mam nic przeciwko korzystaniu np. przez Ciebie z moich typów, sam korzystam z analiz i typów które robią lepsi ode mnie i zamieszczają na forum.
po czwarte gdyby konkurs został zamknięty - dlaczego zrezygnowałbyś z udziału - tego nie wyjaśniłeś.

Oczywiście słuszne, moim zdaniem, jest natomiast Twoje stwierdzenie, że wpisowe powinno zostać, nawet gdyby udało się znaleźć sponsora.
Co do ograniczenia kserówek - jedynym całkowicie skutecznym sposobem byłby całkowity zakaz. Patrząc na to z innej strony wprowadzanie nakazu grania np. 2 "własnych" typów powoduje niczym nieuzasadnione zróżnicowanie pozycji grajacych. Są ludzie, którzy np. nie mają ciągle dostępu do kompa i netu i typy mogą podać tylko w jakichś określonych porach. Przecież im się poważnie ogranicza pole manewru i sprowadza rywalizację do szybkości dorwania się do komputera eliminując ich niejako w przedbiegach z możliwości zajęcia dobrego miejsca bo przecież zanim ten ktoś siądzie do kompa tych najlepszych typów już dawno nie będzie. Pewnie, że można powiedzieć - takie życie, kto pierwszy ten lepszy. Ale z tego co widzę to wszsytkie zmiany mają służyć idei fair play. Rzadko zresztą mamy całkowitą pewność, że typ jest kserem a nie wynikiem własnych przemyśleń (choć oczywiście są wyjątki).
I tu dochodzimy do superpewniaków (tak wiem, temat zamknięty ). Czy superpewniak jest jest generalnie dobrym rozwiązaniem nie jestem pewien - nie przeanalizowaliśmy jeszcze wszystkich konsekwencji jego wprowadzenia do konkursu.
Jeśli miałby formułę UD to poważnie mógłby ograniczyć dużą część kserówek (ktoś to chyba już zauważył) na zasadzie - jesteś pewien - grasz i stopujesz zamykając możliwość innym, ale robisz to na własne ryzyko (bo np. +2 ale i -2).
I tylko w takim kontekście, ograniczenia kser i zróżnicowania pozycji uczestników mógłby ten ohydny superpewniak zostać wprowadzony (albo cokolwiek innego) bo konkurs powinien opierać się na typach podstawowcyh a wszystkie dodatki powinny służyć tylko i wyłącznie zróżnicowaniu pozycji w klasyfikacji generalnej, co naturalnie nie wyłącza możliwości otrzymania za takie wartościowe typy dodatkowych premii (vide UD).
Można zrobić coś innego - podnieść ilość typów podstawowych a resztę zrobi rachunek prawdobodobieństwa. Przypuszczam jednak, że padały już takie propozycje i z jakichś podowów nie zyskały uznania.
No na razie tyle bo mi palce odpadają
Posted by: Goget

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 14/12/2005 09:08

Nie drążmy już tematu zamknięcia konkursu poprostu wiem, że zainteresowanie byłoby małe. Na forum jest sporo konkursów otwartych, więc gdyby nasz konkurs byłby zamknięty inni machneli by ręką i przyglądaliby się typerom w innych konkursach. O niezadowoleniu Admina i innych użytkowników nie wspomnę.

Czemu bym zrezygnował ?
Dla mnie to podchodzi pod płatne typy. Jak chcecie się w to bawić to bardzo proszę, ale beze mnie. Jeżeli zależy Wam na większej puli nagród to można poszukać sponsora.

Diakon pomysł tego, że conajmniej 2 typy danego typera musiały by być "własne" jest nieaktualny. Jedyna możliwa opcja za którą optuje jest wprowadzenie max 2 stopów w tygodniu dla jednego typera. 5 pozostałych może podać jako drugi.
Posted by: diakon

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 14/12/2005 09:32

Goget "...wiem, po prostu wiem..." to w piosence. Nie jestem całkiem za zamknięciem konkursu w końcu zawsze można powiedzieć, że jest też po to aby ogrywać buki ale ty jakieś badania przeprowadzałeś czy co?
Posted by: Goget

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 14/12/2005 14:22

Czemu "po prostu" już wyjaśniłem wcześniej : Na forum jest sporo konkursów otwartych, więc gdyby nasz konkurs był zamknięty inni machneli by ręką i przyglądaliby się typerom w innych konkursach. Zresztą ja i pewnie połowa reszty uczestników podaje te same typy co w konkursie w innych miejscach (na stronie www, w działach ATP lub WTA lub w innych konkursach).
Jak wierzycie w dobroczynność ludzi to możecie założyć temat z pytaniem czy gdyby konkurs miał formę zakmniętą to zdecydowałby się ktoś na wpłatę wpisowego żeby mieć możliwość śledzenia naszych typów. W każdym razie nie chcę w ten sposób zwiększać puli nagród bo to w tym konkursie chyba nie jest najważniejsze (przynajmniej dla mnie).
Posted by: majner

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 14/12/2005 15:36

a ja caly czas jestem za tym aby pozbyc sie naziemnych z konkursu albo podniesc minimalny kurs dla typow z tych wlasnie bukow

kto jest za ? kto przeciw ? kto sie wstrzymal ?
Posted by: Stich

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 14/12/2005 18:53

zgadzam sie w Gogetem, i jak dla mnie zadne zamkniete konkursy nie moga miec miejsca... ale rzeczywiscie argumenty za troche do mnie przemawiaja, kto wie, moze kiedys bym sie przekonal.. ale jeszcze nie teraz

dominix a na pytanie dlaczego by to zmiejszylo frekwencja.. powiem tak, uwazam, ze by jej nie zwiekszylo, i ogolnie by wygladalo to tak, jakbysmy sie zamykali w jakiejs klatce, mi naprawde nie przeszkadza, ze ktos korzysta z typow.. nie badzmy samolubami, i nie mysle, zeby byl to problem na jakas duza skale, jak ktos korzysta to niech korzysta, a jak nie ma odwagi sprobowac swoich sil to trudno, albo po prostu nie ma takiej wiedzy o tenisie.
to tyle.

majner napewno nie odrzucic te buki, ale zwiekszyc kurs np. do 1,5 dla naziemnych do dyskusji jak dla mnie

pozdrawiam
Posted by: majner

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 15/12/2005 05:19

stich
nie chce nikomu ograniczac pola manewru, wiec odpuszczam usuniecie tych bukow z listy.
osobiscie jednak proponuje podwyzszenie kursu dla naziemnych nawet do 1.55, chociaz z podwyzszenia do 1.5 tez bede zadowolony
Posted by: dominix

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 15/12/2005 07:00

Quote:


Jak wierzycie w dobroczynność ludzi to możecie założyć temat z pytaniem czy gdyby konkurs miał formę zakmniętą to zdecydowałby się ktoś na wpłatę wpisowego żeby mieć możliwość śledzenia naszych typów.




no teraz tos mnie rozbawił i co myslisz że ktoś bedzie za, skoro teraz ma to za darmo no to musiałby być prawdziwym ....

Stich to nie chodzi o jakieś zamykanie się w klatce tylko o sprowokowanie ludzi by dołaczyli do konkursu, osobiście nie wierzę iz jakakolwiek reklama zwiekszy liczbe uczestników, a im wieksza pula nagród tym lepsza zabawa nie wspominając o zwiekszonej rywalizacji, nawet nie przypuszczałem że XII edycja bedzie tak ekscytująca i zacieta do samego końca, ale to dzieki nowym uczestnikom tak się stało...
pula w konkursie jest istotna gdyz mozna skorzystać z innych klasyfikacji fajnie byłoby wypłacać kase za drugie i trzecie miejsca w UD i 10-0

jak mozna cie przekabacić

a wracajac do tematu superpewniaka to tylko przy punktacji +1 -2 to jest jakikolwiek sens i załatwi poczęści kserowanie

a i jeszcze jedna sprawa chodzi mi o to co zrobił Goget w ostatnim tygodniu (nie odbieraj tego jako ataku na ciebie) poprosił o podanie za niego typu bo nie miał dostepu do kompa, wiadomo że w konkursie biora udział ludzie grający uczciwie i ci pomogli, chociaż ja uważam że to niesprawiedliwe bo tym samym zabierałeś pewny typ innym którzy mieli dostęp do netu, chciałbym by taka sytuacja nie miała miejsca bo zacznie się bałagan na zasadzie, ktoś na początku dnia bedzie wyskakiwał "prosze wstawcie mi spotkanie X-Y jak będzie kurs 1,45 lub wiekszy, wiedząc że jeszcze nie ma kursów, przeciez można poprosić kogoś przez priva...
Posted by: Goget

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 15/12/2005 14:04

Quote:

no teraz tos mnie rozbawił i co myslisz że ktoś bedzie za, skoro teraz ma to za darmo no to musiałby być prawdziwym ....




A niech ma, mi to nie przeszkadza. Typując w ostatniej edycji ani razu nie przeszło mi przez głowę, że ktoś korzysta z moich typów. W bukmacherce nie ma żadnych gwarancji i nawet jak konkurs jest otwarty to nikt nie ma zapewnienia, że zarobi na tych typach. Sondę nawet można zrobić wśród uczestników konkursu i zadać pytanie czy dla kilku złotych gotowi są zamknąć konkurs dla odwiedzających, mogę pójść o zakład, że mało kto pochwali ten pomysł tym bardziej, że nie ma żadnych gwarancji, że podniesie to liczbę uczestników.

Quote:

Stich to nie chodzi o jakieś zamykanie się w klatce tylko o sprowokowanie ludzi by dołaczyli do konkursu, osobiście nie wierzę iz jakakolwiek reklama zwiekszy liczbe uczestników, a im wieksza pula nagród tym lepsza zabawa nie wspominając o zwiekszonej rywalizacji, nawet nie przypuszczałem że XII edycja bedzie tak ekscytująca i zacieta do samego końca, ale to dzieki nowym uczestnikom tak się stało...





Heh jak wam tak bardzo zależy na tej puli to mogę powysyłać maile do kilkudziesięciu buków z pytaniem czy są zainteresowane opcją zostania sponsorem tytularnym. Wtedy może jeszcze więcej osób do nas dołączy zachęcone większą pulą nagród.

Quote:

a wracajac do tematu superpewniaka to tylko przy punktacji +1 -2 to jest jakikolwiek sens i załatwi poczęści kserowanie



To jeszcze bardziej zloteryzuje konkurs, bo xero praktycznie zawsze jest efektem podobnej wizji na dane spotkanie, nie efektem ułatwienia sobie rywalizacji. MOże być tak, że padnie 7 superpewniaków, które sam chciałem zagrać jako typy podstawowe ale już nie moge bo to superpewniak i muszę w rezultacie grać typy na przymus.

Odnosząc się jeszcze do kwestii tej mojej prośby o podanie za mnie typu. Faktycznie gdyby taka sytuacja była notoryczna mogłoby by być lekkie zamieszanie. Sytuacja ta jednak niewiele się róźni od tej kiedy ktoś podaje typy w imieniu kolegi(równie dobrze mogłem Wam wszystkim wysłać priva z prośbą ). Osoby mające rano dostęp do internetu mają na starcie łatwiejszą sytuację a stwierdzenie, że zabrałem komuś pewny typ jest niedorzeczne i przemilcze tą kwestie. Zresztą ten ostatni tydzień był wyjątkowo ubogi w oferte. Teraz będziemy mieć całą ofertę do dyspozycji i dużo szybciej kursy się będą pojawiały więc nie powinno być problemu z zaklepywaniem typów (w końcu to była chyba jedyna taka prośba w poprzedniej edycji). Oczywiście może być w regulaminie wzmianka o zakazie globalnych próśb o podanie typu.

Pomysł majnera o kursach min. 1,5 z naziemnych popieram
Posted by: dominix

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 16/12/2005 06:30

Quote:

Oczywiście może być w regulaminie wzmianka o zakazie globalnych próśb o podanie typu.




własnie o to mi chodzi

a co do ograniczenia częsciowego konkursu by zwiekszyć pule nagród oraz temat superpewniaka to poczekamy na wypowiedzi innych uczestników, bo my to mozemy tak się przekomarzać do upadłego i tak nie wiele z tego wyniknie

popieram Goget twój pomysł z napisaniem do bukmacherów, moze którys sie przychyli

Quote:

To jeszcze bardziej zloteryzuje konkurs, bo xero praktycznie zawsze jest efektem podobnej wizji na dane spotkanie, nie efektem ułatwienia sobie rywalizacji. MOże być tak, że padnie 7 superpewniaków, które sam chciałem zagrać jako typy podstawowe ale już nie moge bo to superpewniak i muszę w rezultacie grać typy na przymus.




właściwie to masz rację, rozpoczecie XIII edycji wypadnie prawdopodobnie w czasie mojej sesji zatem wystapi brak czasu na przemyslane typy co jest jednoznaczne z wykorzystaniem tzw. kserówek
Posted by: Goget

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 17/12/2005 16:51

Mamy Sponsora !!!

Wprawdzie THOM zaproponował, żeby tą informację podać na Wigilię i potraktować to jako swego rodzaju prezent gwiazdkowy ale oczywiście nie wytrzymałem i postanowiłem Was poinformować już dzisiaj

Tak jak obiecałem napisałem wczorajszej nocy do 9 bukmacherów posiadających polską wersję językową z propozycją sponsoringu. Otrzymałem pozytywną odpowiedź od jednego buka, który bez problemów przystał na moje warunki. Tym bukiem jest Bet24.com i to on staje się sponsorem tytularnym XIII edycji Konkursu Tenisowego. Duża zasługa w szybkim załatwieniu sprawy po stronie Pana Marcina z Bet24.com, który od początku był bardzo przychylny temu pomysłowi i dogadanie szczegółów było formalnością.

Takie warunki udało mi się wynegocjować :
- 250 Euro (czyli prawie 1000 zł - równowartość wpisowego 20 uczestników) do podziału , które po zakończeniu konkursu zostanie wysłane na konta graczy w Bet24.com i po 3-krotnym obróceniu będą mogły zostać wypłacone
- Konkurs przejmuje nazwę "Konkurs Tenisowy - Bet24.com - mecz.pl "
- w każdym temacie tygodniowym w pierwszym poście będzie informacja kto jest sponsorem konkursu + baner reklamowy wielkości ok. 500 x 100 pixeli (wzór banera otrzymam jutro)

Co najlepsze nie musimy brac kursów jedynie z Bet24.com ale z wszystkich obecnych buków. Myślę jednak, że dodanie go do listy buków zobowiązuje. Jeżeli wszystko wypali to w kolejnej edycji uda nam się wynegocjować więcej.

Bet24.com ma na stronie : http://www.bookmakersreview.com/Bookmakers_Ratings/ ocenę +3 czyli taką samą jak Gamebookers, Fonbet, Globet, Admiral a lepszą niż np. BetAndWin. Z późniejszym wypłacaniem nagród nie powinno być żadnych problemów.

Myślę, że pozyskanie sponsora ostatecznie rozwiązuje problem zamykania konkursu i dominix już się więcej nie będzie ze mną przekomarzał ... Dodatkowa pula nagród powinna zachęcić nowych do zapisania się i przekroczenie puli nagród w wysokości 2000 zł będzie formalnością. Będzie to z pewnością rekord jeśli chodzi o poziom nagród w konkursach na forum mecz.pl.

Dla mnie 50 zł wpisowego powinno zostać bo to jest taka granica między dzieciarnią a ludźmi, którzy faktycznie mają pojęcie o bukmacherce i będą walczyć do końca. Zbyt duża ilość uczestników mogłaby prowadzić do zwiększenia loteryjności i nadmiernej ilość stopów (no chyba, że stop dopiero po 4 osobie wprowadzić).
Myślę, że można już powoli tworzyć temat z zapisami żeby było wiadomo jaką pulą będziemy dysponować i jak ją podzielić. Z mojej strony możnaby nagradzać w XIII edycji także graczy z 4 i 5 miejsca, ale to już w zależności od ostatecznej puli.

Tyle z mojej strony. Mam nadzieję, że nikt nie będzie narzekał
Posted by: kuba81

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 17/12/2005 17:31

No no jestem pod duzym wrazeniem Gratulacje Panowie !!! Mimo wszystko zdecydowanie powinnismy trzymac sie wpisowego 50 zl .Rowniez uwazam , iz mozna juz rozpoczac zapisy , z taka pula to juz nawet mozna by pomyslec o pieniazkach za pierwsza 5!!Ale to w zaleznosci od ilosci uczestnikow...

Pozdrawiam!
Posted by: Stich

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 17/12/2005 18:25

No ja jestem tez pod oromnym wrazeniem, szczerze to w zyciu bym sie nie spodziewal, gratulacje
co do wpisowego sprawa zamknieta, napewno musi byc i z tym wszyscy sie napewno zgadzaja
Posted by: THOM

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 17/12/2005 20:45

Nie dziwię się, że Goget nie wytrzymał z taką informacją do Świąt i chciał się nią z wszystkimi podzielić już teraz - cieszy fakt, że tak szybko się udało - początkowo sponsorem tytularnym miał być GB [rozmawiałem o tym z Conradem], ale Goget załatwił sprawę błyskawicznie i na bardzo dobrych warunkach - należy się tylko cieszyć, bo możemy korzystać z ofert innych buków, a to jest BARDZO WAŻNE - tak więc w optymistycznych nastrojach możemy patrzeć w przyszłość - sądzę, że teraz konkurs będzie bardzo atrakcyjny i przybędzie "paru nowych uczestników" - tak więc nie musimy się martwić czy starczy kasy na UD lub bilans tygodnia 10-0.

Pozdrawiam

P.S. A Goget'owi należy się
Posted by: Rusty

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 18/12/2005 10:53

Zróbmy sobie prezent świąteczny i podzielmy się tą kasą

Tak na poważnie dobra robota! Jestem podobnego zdania co mejner, kursy u naziemnych powinny być podwyższone chociażby do 1,5. Tak jak i jestem przeciwko temu by konkurs był zamknięty

Pozdrawiam
Schranzer
Posted by: dominix

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 19/12/2005 07:57

Goget jeden sponsor i chcesz otwartego konkursu tak łatwo ci nie odpuszcze , nie wspominając że spodobało mi sie to przekomarzanie z tobą

a tak powaznie, to cos mi sie wydawało że twoje pojawienie się w konkursie bedzie naprawdę czymś pozytywnym no i prosze najpierw znakomity wynik w UD a teraz załatwiłes sponsora, wielkie brawa dla ciebie no i na dzień dzisiejszy temat zmkniecia konkursu przed niebioracymi w nim udziału zostaje zawieszony ale mysle ze dzięki tej dyskusji udało się zwiekszyc pule nagród na samym poczatku konkursu.

zapisy do XIII edycji można już rozpocząć, co ty na to Thom?, no i oczywiscie poczatek proponowałbym w tygodniu który otwiera kwale do AO

wpisowe 50 zeta pozostaje to chyba oczywiste, no i to co jest wazne chodzi o jakąś reklame tego konkursu, skoro juz jest sponsor, mozna też powysyłać wiadomości kazdemu uzytkownikowi mecz.pl o konkursie...
Posted by: THOM

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 19/12/2005 08:27

"skoro juz jest sponsor, mozna też powysyłać wiadomości kazdemu uzytkownikowi mecz.pl o konkursie... "

No tu chyba trochę przesadziłeś - wiesz ile to czasu by zajęło? - najlepiej zrzucic to znowu "na kogoś" - sądzę, że już dużo osób o tym wie, że mamy sponsora i jak powstanie temat z tym związany to chętnych będzie sporo.

Co do tematu z zapisami owszem można już założyc - ale moim skromnym zdaniem trochę za wcześnie - co do rozpoczęcia konkursu to równo z turniejem AO [pomijając kwale] - tak jak to było zawsze, no chyba, że większośc będzie chciała wcześniej.
Posted by: Goget

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 20/12/2005 16:22

Co do zapisów to otworzymy i przykleimy tematy w ATP, WTA i ogólnym dziale. Narazie może nie wszyscy to zauważą ale gwarantuje, że jak tylko rozpocznie się sezon tenisowy to będzie tu zaglądać znowu dużo osób i nikt nie przegapi. Napewno zmiana nazwy Konkursu i pojawienie się w niej nazwy sponsora(co będzie widoczne na głównej stronie forum) zachęci wszystkich ciekawskich do zajrzenia. Cały bajer żeby ich odpowiednio zachęcić do zapisów

Zanim jednak rozpoczniemy zapisy może ostatecznie ustalimy Regulamin

Zmiany, co do których nie było sprzeciwu,albo zdecydowana większość była za :
1. Usuwamy Expekt i Unibet dodajemy Bet365 i Millenium (i bet24 oczywiście)
2. Zostajemy przy obecnym wpisowym i nie zamykamy konkursu
3. Nie wprowadzamy superpewniaka
4. Krecze traktujemy tak jak buk (czyli tak jak do tej pory)
5. Jednoznacznie określamy co można grać - standardowe typy (1 lub 2), set betting, first set, handicap (I set i cały mecz), outrighty (w obrębie tygodnia), ilość setów
6. Typ podany po czasie traktować jako nietrafiony
7. Max 2 stopy w tygodniu (ta opcja była najbardziej popularna)
---
8. Konkurs rozpoczynamy w I tygodniu AO

Do dyskusji :
1. Max 2 typy na to samo spotkanie
2. Podnieść minimalny kurs dla naziemnych
3. Dodać dodatkowo do opcji wyboru co można grać i do dyskusji : under/over, czy będzie TB, at least one set

(Dla mnie 1. Tak, 2.Tak do 1,55, 3. Nic już nie dodawać wystarczy to co w punkcie 5.)
Posted by: Rusty

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 20/12/2005 17:23

Można też pogadać z Conradem aby podwiesił w kazdym dziale wiadomość o konursie tenisowym, dzięki sponsorowi konkurs dużo zyska i wg mnie prestiżowo będzie się tylko ukłaniał przed play offami mecz.pl. Conrad wystarczy, że zrobi nam tą reklamę w jakiś weekend, kiedy to najwięcej userów przesiaduje na necie.

Nie mam zastrzeżeń do powyższych podpunktów. Chciałbym podyskutować o naliczaniu punktów w Konkursie. Na dzień dzisiejszy sprawa wygląda następująco:

User 1 55-25
User 2 53-19

Wiadomo, że User 1 wygrywa bo ma większą ilość 'punktów trafionych', a czy nie lepiej byłoby to zmienić? Czyli robić bilans +/- ? Wtedy User 2 wygrałby konkurs, przyznam się ze kiedy zobaczyłem pierwszy raz tabele w pierwszym tygodniu to sie zdziwiłem czemu byłem niżej, okazało się właśnie że naliczanie jest inne niż sądziłem. Dla mnie ilość typów nietrafionych również powinno mieć jakieś znaczenie w Konkursie.

Pozdrawiam
Schranzer
Posted by: Coronach

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 20/12/2005 17:44

Hej

Nie było mnie jakiś czas al e poczytałem i nadrobiłem zaległości

Zgadam się z zaproponowanymi zmianami również za ograniczeniami do max 2 typów na jedno spotkanie i podniesienie kursu u naziemnych.

Jeżeli chodzi o większą liczbę opcji do wyboru to tu akurat nie mam nic przeciwko

@ Schranzer

Moim zdaniem zdecydowanie powinien wygrać User 2 (od kiedy decyduje liczba trafionych, a nie bilans?) i wynika to z regulaminu konkursu. Nie śledziłem końcowej klasyfikacji ale jeżeli wyżej w tabeli był user 1 to jest to albo pomyłka albo oszustwo - bo nie przypominam sobie zgody na taką zmianę w regulaminie.
Posted by: Stich

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 20/12/2005 17:53

Schranzer jak to kiedys tez poruszalem, chyba w poprzedniej eycji, wiec Coronach tak juz wlasnie bylo, ze wygrywa kto ma wiecej punktow +, a powinno byc wlasnie inaczej...
Posted by: Coronach

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 20/12/2005 18:02

No to było niezgodnie z regulaminem, nigdy na to patrzyłem bo mnie to nigdy nie dotyczyło

Jeżeli liczą się tylko trafione spotkania to po co w ogóle podajemy bilans?
Posted by: Llama

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 20/12/2005 18:07

heh.
Chcecie podnieść liczbę uczestników jednocześnie obniżając liczbę typów na dane spotkanie do 2?

przy turniejach z drabiną na 32 grajków to jest max 31 spotkań
/16+8+4+2+1/. teraz jeszcze szukamy spotkań z kursem ponad 1,5. powiedzmy, że będzie to 15 spotkań/ktoś może napisać, w każdej parze można szukać doga więc będzie tego 31 /.

ATP w tygodniu mamy średnio 2-3 turnieje małe, ew 1 duży 2 małe, ew szlem. w WTA podobnie.

czyli w tygodniu mamy około max 60 spotkań do grania.

przy powiedzmy 30 uczestnikach, może więcej? ok, 40 i przy 2 stopach, daje to 2*60 spotkań podzielić przez 40*7 typów userów. wychodzi mi 0,42 typa na usera
no tak, są jeszcze kuszące deble i chalengery są jeszcze handi/5d i gb je daje od dalszych rund, ew fonbet, ale gra ktoś tam?/

uważam, że chyba nie w tą stronę powinniście iść
konkurs zrobi się bardziej przypadkowy, na zasadzie kto pierwszy ten lepszy, dodatkowo dojdzie szukanie typów na siłę.

taka jest moja opinia, pozdrawiam serdecznie

pozdrawiam.
Posted by: Coronach

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 20/12/2005 18:18

Max 2 typy ma to samo spotkanie dotyczy stopowania po 2 typach czy grania przez jednego gracza kilku opcji przy jednym spotkaniu?

Jeśli tego pierwszego to jestem przeciw, jeśli tego drugiego to jestem za
Posted by: Stich

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 20/12/2005 18:25

no chodzi o identyczne typy, ze moge sie tylko 2 razy powtorzyc lub 3 ale to i tak kwestia otwarta do momentu zapisow i ilosci osob, wiec mysle ze ten temat wtedy powinien powrocic jak lista uczestnikow bedzie
Posted by: Goget

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 20/12/2005 18:40

Jeszcze raz bo nie wszyscy kapują

2 stopy na osobę chodzi oto że dany uczestnik może postawić znaczek max 2 w tygodniu (czyli podać typ jako 3), pozostałe 5 typów może być podane jako drugi i nikt nie będzie miał pretensji.

Natomiast 2 typy na jedno spotkanie chodzi o to, że na to samo spotkanie można podać max 2 typy a nie np. set betting,handi,1 set,ilość setów, under/over bo tak można jednym spotkaniem załatwić sprawę a przecież wiadomo, że nikt tak w rzeczywistości nie gra. W Play-Offach mecz.pl również jest taki punkt regulaminu, że można max 2 opcje zagrać na to samo spotkanie.

Llama jest ATP i WTA każdy napewno w ciągu tygodnia nie powinien mieć problemów z podaniem 7 typów.
Posted by: Drak

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 20/12/2005 23:32


Witam

Pozwole sobie dodac takze pare spostrzezen.
Jezeli chce ktos pobawic sie i potypowac z ludzmi,ktorzy wiedza o co chodzi i nie typowac w innym konkursie z dziecmi to ten konkurs jest swietna zabawa.
Prawde mowiac to ze swoich typow co podawalem w konkursie to z ponad 80 typow tak naprawde u buka puscilem chyba z 5.
Daczego?? To bardzo proste.W konkursie czesto tak jest ,kto pierwszy ten lepszy. Czyli jak powazny gracz chce puscic powazny typ to potrzebuje pozbierac pare informacji o danym meczu i niz cos uzbiera to oczywiscie nie moze go podac w konkusie bo jest juz STOP.Moje typy byly czesto strzaly na slepo i dziwie sie ,ze nie najgorzej jescze wyszlo(chyba 14 lat grania jakies slady zostawily
Co do konkursu.
7 typow zdecydowanie za duzo (ale jako strzaly na slepo moze byc)
2 Stopy w tygodniu jest bezsens (nigdy nie czekalem zeby dac jako 3 STOP)
Karniak za typ po czasie tez uwazam za bezsens (raz mi sie tak zdarzylo i napewno nikt tego nie robi specjalnie)

Wysokosc minimalnego kursu bym zostawil. Moze jako ciekawostke to bym pozwolil raz w tygodniu spelnic warunek minimalnego kursu jakims typem 2 ako (czyli 2 spotkaniami np. 1,2 x 1,3 =1,56) czesto sa spotkania o malych kursach gdzie mozna zrobic ciekawy kursik.

W kilku edycjach napewno nie zagram,ale nie wykluczam swojego udzialu moze gdzies pod koniec nastepnego roku.
Pozdrawiam organizatorow i innych swietnych zawodnikow.
Zycze dobrej zabawy

Drak
Posted by: Rusty

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 21/12/2005 13:28

Sądzę że z zapisami powinniśmy wystartować z początkiem nowego roku. Zrobić dobrą reklamę i ruszyć pełną parą z początkiem AO. Chciałbym się ustosunkować do wypowiedzi Draka. Otóż podanie 7 typów przy większej liczbie uczestników może być naprawde uciążliwe, jeśli zgłosi się 30/40 uczestników to konkurs może wyglądać w ten sposób ze kto pierwszy wyłapie lepszy kąski ten je otrzyma i pozostanie padlina, czyli granie na mus, myślę ze 5 typów na tydzień w zupełności by wystarczyło, ale to jest moje zdanie. Pewnie zaraz ktoś napisze ze w poprzedniej edycji przecież było podobnie, kto pierwszy ten lepszy, tyko że liczba uczestników była jak dla mnie w normie, teraz liczymy że nowych userów przybędzie i trzeba się z tym liczyć.

Sprawa 'Usera 2' dalej nie jest rozwiązana, czekam na opinie reszty, głównie THOMa i Gregova, bo to oni czuwają nad konkursem.

Schranzer
Posted by: Goget

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 21/12/2005 14:31

W sumie to też jako debiutanta w poprzedniej edycji ździwiło mnie to, że przy ustalaniu kolejności liczy się ilość trafionych a nie bilans Trafione-Nietrafione. Moim zdaniem ten drugi sposób jest chyba bardziej sprawiedliwy.

Co do ilości typów to faktycznie przy ok. 30 uczestnikach może być już problem ze swobodnym wyborem tych 7 typów. Osobiście jednak nie zmieniałbym nic w tej kwestii.

Co do zapisów to ja proponuje ruszyć od razu po świętach jeżeli chcemy zacząć równo z AO (16 stycznia się zaczyna). Niezapominajmy, że przed rozpoczęciem konkursu wszystkie wpłaty muszą wpłynąć więc im więcej czasu dla userów tym lepiej
Posted by: Fro_Lech

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 21/12/2005 14:36

Skoro sprawa 'usera 1 i usera 2' Was dziwi to po co w ogóle mamy instytucje UD ? A no po to aby konkurs był atrakcyjniejszy... Trafić kurs >2,29 to wcale nie jest prosta sprawa.
Posted by: dominix

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 21/12/2005 16:03

Fro masz całkowita racje i dziwie się Gogetovi że nie walczy o to, skoro dzieki UD znalazł sie w pierwszej trójce...
tylko żeby ktos zaraz nie wpadł na pomysł bysmy zrezygnowali z UD
Posted by: Rusty

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 21/12/2005 16:15

Dlaczego mielibyśmy rezygnować z UD? Przecież moznaby wprowadzić bilans jak i również dalej podawać UD +2 bądź -1 do bilansu, ja nie widze problemu.

Schranzer
Posted by: Fro_Lech

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 21/12/2005 16:21

No , więc o co chodzi ? Skoro o miejscu miałby decydować bilans +/- to po co jeszcze dodawać do bilansu UD ?

Zostawmy to tak jak było dotychczas...
Posted by: Stich

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 21/12/2005 16:53

ale co ma UD do tego sie pytam ? przeciez trafisz UD to autmatycznie bilans Ci skacze o +2 do gory.. wiec co to ma do rzeczy ? a moze czegos nie rozumiem... bo w sumie nie mysle racjonalnie od paru dni, to mi wtedy wytlumaczcie
Posted by: Goget

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 21/12/2005 17:46

Dokładnie jak pisze Stich, ja coś pokręciłem

Chodziło mi oto, że przy sporządzaniu tabeli bierzemy pod uwagę w pierwszej kolejności bilans trafione/nietrafione ale do trafionych dopisujemy punkty za dogi jak do tej pory . Nie jak wy rozumujecie, że bez dogow bo wtedy faktycznie po co one by były .

Tak by wyglądała tabela ostatniej edycji (pierwsza 10-tka), gdyby liczyć bilans traf./nietr. z uwzględnieniem pkt. za UD. W pierwszym nawiasie obok bilansu pkt. za dogi, w drugim nawiasie miejsce w tabeli (przy braniu pod uwagę pkt. trafionych)

1. kamil#15 63-23 / (+0) / (3.)
2. RyanGiggs 66-28 / (+7) / (1.)
3. dominix 62-28 / (+6) / (4.)
4. diakon 61-27 / (+4) / (5.)
5. Drak 60-27 / (+3) / (6.)
6. Stich 59-29 / (+3) / (7.)
7. Goget 64-35 / (+15) / (2.)
8. pixies 57-29 / (+1) / (8.)
9. THOM 57-29 / (+2) / (9.)
10.Gregov 56-30 / (+1) / (10.)

Jak widzicie obie tabele praktycznie niczym się nie różnią. Tylko moja pozycja różni się znacznie a to, że byłem drugi to efekt wysokiej skuteczności w UD i to mnie tak wywindowało do góry. Gdybym nie wziął udziału to miejsca zawodników byłyby identyczne w obu tabelach obojętnie jak byśmy liczyli (tylko kamil i Ryan,zamieniliby się miejscami).

Nie wiem więc czy jest sens zmieniać tej punktacji. Takie anomalie mają jedynie miejsce gdy ktoś znacznie od reszty będzie miał lepszy bilans UD (drugi po mnie Ryan miał +7, ja miałem +15 czyli 8 pkt różnicy). Z drugiej jednak strony trochę dziwne dla mnie są komentarze, że ktoś tylko dzięki dogom jest wyżej. Trafienie kursu @2,3 ma dużo większą wartość niż @1,45 i jak w kolejnej edycji ja będę dobrze typował typy podstawowe ale ktoś mnie wyprzedzi bo dostanie +15 za dogi to dla mnie wpełni zasłużył, żeby być wyżej. Dogów nie można kserować i trzeba poświęcić więcej czasu żeby wytropić takie spotkanie i liczyć się z ryzykiem otrzymania -1 w przypadku wtopy.
Posted by: Stich

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 21/12/2005 17:56

Goget chodz nie mam glowy by dokladnie to przenalizowac to sie mniej wiecej zgadzam
i no faktycznie powinno zostac tak jak bylo, aczkolwiek poznie dokladnie przejrze jak to jest, a co do tego ze trudniej trafic kurs 2,3 niz 1,45 to wiadomo, ale juz powiedzmy trafic 3 x 1,45 i trafic raz 2,3 tu juz sie wyrownuje
Posted by: dominix

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 21/12/2005 18:05

no to wszystko jasne UD zostaje podobnie jak jego końcowa klasyfikacja, a jeżeli kasy bedzie sporo to mozna nagradzac pierwsza trójkę UD oraz bilans 10-0
Posted by: Rusty

Re: Konkurs - Regulamin, Dyskusja, Zapisy - 21/12/2005 18:32

Ja tam dalej uważam ze bilans byłby lepszym wyjściem, niech zdecyduje większość.

Za te dogi to Goget powinieneś zmienić nick na Doget

Schranzer

zamykam ten temat, bo mamy praktycznie dwa identyczne