Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja

Posted by: Cendruś

Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 30/08/2009 21:08




Oficjalna strona Mistrzostw Europy

Program spotkań

Strona Europejskiej Federacji Siatkówki




Wyniki finałowych rozstrzygnięć poprzednich ME:




FAZA GRUPOWA - RUNDA I

Grupa A (Izmir)


Francja
Niemcy
POLSKA
Turcja

03.09.2009 godz. 17:30: POLSKA - Francja (Polsat, Polsat Sport)
03.09.2009: Niemcy - Turcja
04.09.2009 17:30: POLSKA - Niemcy (Polsat, Polsat Sport)
05.09.2009: Niemcy - Francja
05.09.2009 godz. 20:00: Turcja - POLSKA (Polsat, Polsat Sport)
06.09.2009: Turcja - Francja


Grupa B (Istambuł)

Estonia
Finlandia
Holandia
Rosja

03.09.2009: Estonia - Rosja
03.09.2009: Holandia - Finlandia
04.09.2009: Holandia - Estonia
05.09.2009: Holandia - Rosja
05.09.2009: Estonia - Finlandia
06.09.2009: Finlandia - Rosja


Grupa C (Izmir)

Grecja
Hiszpania
Słowacja
Słowenia

03.09.2009: Hiszpania - Słowenia
04.09.2009: Hiszpania - Grecja
04.09.2009: Słowacja - Słowenia
05.09.2009: Słowacja - Grecja
06.09.2009: Hiszpania - Słowacja
06.09.2009: Grecja - Słowenia


Grupa D (Istambuł)

Serbia
Bułgaria
Włochy
Czechy

03.09.2009: Serbia - Bułgaria
04.09.2009: Serbia - Czechy
04.09.2009: Włochy - Bułgaria
05.09.2009: Włochy - Czechy
06.09.2009: Włochy - Serbia
06.09.2009: Bułgaria - Czechy


FAZA GRUPOWA - RUNDA II

Grupa E
A1
A2
A3
C1
C2
C3

Grupa F
B1
B2
B3
D1
D2
D3


FAZA PUCHAROWA

12.09.2009r.
1. Półfinał (godz. 17:30):
2. Półfinał (godz. 17.30):


13.09.2009r.
Mecz o 3. miejsce (godz. 17:30):

FINAŁ (godz. 20:30):


Transmisje ze wszystkich spotkań przeprowadzi Polsat Sport a mecze Polaków będzie można obejrzeć również w Polsacie otwartym.

Posted by: Cendruś

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 30/08/2009 21:20

Na pewno najwiekszym faworytem Mistrzostw Europy jest jak zawsze reprezentacja Rosji, ale wedlug mnie kursy na ich wygrana w calym turnieju sa nieadekwatne do ryzyka. Serbowie oczywiscie bardzo grozni, ale rowniez kurs jest mocno zanizony. Ciekawe czy w tym roku ktorys kraj wypalil niespodziewanie tak jak 2lata temu Hiszpanie i sprawi ogromna niespodzianke. Jedna z takich reprezentacji moze byc Polska, ktora ma olbrzymie klopoty ze skladem i niestety nasze najwieksze gwiazdy musza leczyc kontuzje. Poza tym nigdy nam na Mistrzostwach Europy sie nie wiodlo, ostatnio zajelismy...11miejsce . Ale...no wlasnie ale, Polacy zmobilizowani jada na ta impreze pod okiem wielkiego specjalisty Argentynczyka Castellaniego i nie ma co ukrywac do 1/2 Mistrzostw droge mamy usłana rozami. Naprawde bede w wielkim szoku jezeli nie awansujemy do półfinalu patrzac na przeciwnikow z jakimi przyjdzie nam sie spotkac w 1szej i 2giej rundzie grupowej.


Zapraszam wszystkich do dyskusji, pisania analiz!
Posted by: Misiek

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 31/08/2009 03:25

Oczywiście zgodzę się z @Mario, że ciężko wskazać takiego głównego faworyta do zdobycia w tym roku ME.
W poprzednim niby to Ruscy mieli wszystko, a żeby wywalczyć to trofeum, ale wszyscy wiemy co się stało w finale z Hiszpanami grin

Co do Naszej reprezentacji, oczywiście braki mamy ogromne, ale w kw.mś no i szczególnie na tym Memoriale, to wszystko aż tak źle nie wyglądało. Kurek może być gwiazdą na tej imprezie, koleś złapał taki skok i formę, że może poradzić sobie naprawdę z każdym blokiem, nawet tym rosyjskim... smile Nie będzie szło.. jest Ruciak lub Bartman... wink

Największym problem wydaję się brak w miarę dobrego atakującego.. Gruszka przestawiony jak już to było z rok temu na tą pozycję... Jarosz może zagrać dobrze, albo bardzo słabo, Marcel to już w ogóle ma fazy...

Całe szczęście, że może grać Zagumny, którego strasznie brakowało na poprzednich ME, kiedy to również mieliśmy ogromne problemy ze składem...


Kursy już w niektórych bukach, zapewne w przeciągu paru godzin, dołączą oferty do wszystkich buków.

Tak więc od 3 września jedziemy na pełnym gazie smile

Jak ktoś jest tak leniwy, to podam skład może jeszcze powołany przez Argentynczyka na tą imprezę.. , tak tak... nie ma Kadziewicza, który miał tam jakieś problemy z kręgosłupem bodajże, ale i sezon on miał po prostu słaby, więc jak dla mnie.. bardzo dobre posunięcie przez Daniela, biorąc młodego Nowakowskiego.

Atakujący :
Piotr Gruszka,
Marcel Gromadowski,
Jakub Jarosz,

Środkowi :
Daniel Pliński,
Marcin Możdżonek,
Piotr Nowakowski,

Rozgrywający:
Paweł Zagumny,
Paweł Woicki,

Przyjmujący :
Bartosz Kurek,
Michał Bąkiewicz,
Michał Ruciak,
Zbigniew Bartman,

Libero :
Piotr Gacek,
Krzysztof Ignaczak

siatka
Posted by: XIII

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 31/08/2009 04:13

W mojej opinii w półfinale zobaczymy następujące drużyny: Polska, Niemcy, Rosja, Serbia. Faworytem po LŚ wydaje się Serbia. Grbić z Milijkovicem wprowadzają serbską siatkówkę na naprawdę wysoki poziom. Rosjanie są za bardzo chimeryczni poza tym Bagnoli fatalnie prezentuje się na ławce trenerskiej. Te jego szacher-machery podczas meczów przegrały Rosjanom już z kilkanaście setów. Polska i Niemcy w takim składzie innego wyjścia nie mają jak awansować do półfinałów. Sam Rodriguez Hiszpanii nie pociągnie, natomiast Francja przyjechała do Turcji z 3 i 4 rozgrywającym, z brakami na przyjęciu (brak zmiennika dla Samici i Antigi) nie wiadomo ponadto co z Kiefer, czy się wyleczy w 100%. Dlatego też każda inna drużyna w półfinale będzie dużą niespodzianką.
Posted by: Matias88

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 31/08/2009 21:53

Tak na pierwszy rzut oka to kursy nie rozpieszczają:
ciekawie wyglądają nasi -1,5, skoro Francja w eliminacjach nie radziła sobie z nami a skład jeszcze się osłabił to kurs 2 ładny, do tego grałbym przeciwko Holandii, która zwyczajnie siadła po LŚ no i Niemiaszki z handi jak się pojawi.
Posted by: muminek bez ogonka

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 01/09/2009 00:54

Polacy po 1,6 w expekcie jak najbardziej do gry, do tego Serbowie tez po 1,6 i Niemcy po 1,35. Ako ładne bo 3,45. Polacy wiadomo, Serbowie lepszy, klasowy skład do tego bardziej zgrany, Niemcy sporo lepsi od Turcji. Kursy bardzo dobre, chyba nigdzie nie ma i nie będzie lepszych.
Posted by: macik

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 01/09/2009 17:15

Kilka wyników meczów sparingowych przed ME :

Mecze w Turcji:

Turcja - Bułgaria 2:3
(25:23, 20:25, 25:22, 25:27, 12:15)

Turcja - Bułgria 1:3
(17:25, 15:25, 25:17, 22: 25)


Turcja - Rosja - 1:3
(23:25, 25:22, 12:25, 21:25)

Turcja - Rosja - 1:3
(25:21, 23:25, 21:25, 21:25)

Mecze w Serbii:

Serbia - Grecja 3:2
(25:23, 23:25, 25:13, 25:23 - 21:25)

Serbia - Grecja 3:2
(26:24, 21:25, 25:23, 25:23 - 15:9)

Mecz we Włoszech:

Włochy - Niemcy 5:0
(25:22, 25:20 25:23 25:22 25:23)

Mecze na Słowacji:

Słowacja - Czechy 3:1
(21:25, 25:19, 25:19, 25:22)

Słowacja - Czechy 1:3
(25:19, 22:25, 22:25, 16:25)
Posted by: Cendruś

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 02/09/2009 00:10

Dobra krótkie moje przemyslenia na pierwszy dzień Mistrzostw :


Na wstepie nalezy pamietac, ze wyniki, punkty z zespolami z grupy, z ktorymi sie gralo a awansuja do kolejnej rundy (polaczonej fazy grupowej) beda przepisywane. Tak wiec trzeba od razu grac ostro na 100%.


Polska - Francja 1 @1.6 ; -1.5 @2.1

O Polsce juz napisalem wiele, a Francja? Francja bez rozgrywajacych. Awaryjnie powolanych dwoch świezakow, a jeden to chyba wyciagniety prosto z piachu. Rozgrywajacy to mozg zespolu i kieruje cala gre. U trojkolorowych na pewno beda problemy ze zgraniem i wystawy pewnie o wiele gorsze niz jakby byl Pujol.
Polacy niedawno spotkali sie z Francja w el.MŚ i izi 3:0 - na tym meczu jednak nie ma sie co wzorowac, boi Francja troszke odpuscila.



Estonia - Russia -2.5 Rosja @1.45

Kurs troche maly, ale Sborna powinna spokojnie wygrac. To jest turniej i trzeba dobrze rozporzadzac silami. Jednak mysle, ze pierwszy mecz to taki pokaz sil i chyba Rosja bedzie chciala pokazac pozostalym reprezentacja kto ma najwieksza sile, a przeciwnik idealny.


Hiszpania - Slovenia 1 @1.25 ; -1.5 Hiszpania @1.55

Hiszpania tego mistrza pewnie nie obroni, ale takie mecze na inauguracje to musi wygrywac. Na turnieju Wagnera zaprezentowali sie slabo, ale sadze, ze troszke poprawia gre na ME. Poza tym turniej ten jak bylo widac potraktowali baaardzo ulgowo i nawet czasem dalo sie zauwazyc pewne odpuszczanie. Bracia Falasca,Molto i przede wszystkim Israel Rodríguez
(jedyny trzymal dobry poziom w Łodzi) w zupelnosci wystarcz na co jak co slabiutka reprezentacje Slowenii. Jest to zespol bez gwiazd i jedynie ambicja moga powalczyc na tych mistrzostwach. Sadze jednak, ze to wystarczy na max 1set z ekipa z Półwyspu Iberyjskiego.



Bułgaria - Serbia 2 @1.6

Gram tutaj Serbów, w tym roku reprezentacyjnym spisuja sie naprawde bardzo solidnie i jakiejs wieeelkiej wpadki nie zanotowali. Graja rowno, w kadrze sa wszyscy najlepsi, ktorzy doprowadzili Serbow do 2giego miejsca w LŚ. To bedzie mocny zespol na tych mistrzostwach.
Bulgarzy jak Bulgarzy , jak idzie to graja, a jak nie to gra tylko Kazijski. Dawno nie widzialem Bulgarow, aby z lepszym przeciwnikiem przez caly mecz prezentowali wysoki, rowny poziom - zaraz ktos sie wylamie a to Zhekov na sypie, a to drugi przyjmujacy zacznie odbierac w maliny. Rowniez Nikolov jakos ostatnio nie blyszczy.



Niemcy - Turkey 1 @1.35

To takie male derby. Jak ktos byl kiedys w Niemczech widzial pewnie, ze mieszka tam olbrzymia ilosc Turkow.
Niemcy to zespol turniejowy (nie tylko w kopanej). Lozano lubi dobrze zaczynac turnieje. Pierwsza szótke Niemiaszki maja bardzo mocna na czele z bedacym w wysokiej formie Shops'em, Andrae, Tischer'em i Kromm'em. Jednak u podopiecznych Raula ławka jest nieco gorsza.
Co do gospodarzy imprezy to na pewno sedziowie czasem beda pomagac i goraca atmosfera na trybunach. Zespol nie ma natomiast jakis wielkich postaci i przede
wszystkim Turcja to gorace glowy - jak idzie to idzie, a jak nie to ostro płyną...



Netherlands-Finland NO BET

Tego meczu jakos nie czuje. Jakbym mial cos grac to chyba over, ale tez ciezko ocenic. Patrzac na kursy to Holandia, a patrzac na sklad i umiejetnosci poszczegolnych graczy to Finlandia. Ciezki mecz, lepiej sobie poogladac przy piwku :-P .
Posted by: pp140278

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 02/09/2009 21:26

wg mnie fajny typ tzn po kursie zdecydowanie zawyzonym i godnym zagrania to zwyciestwo niemiec w naszej grupie. na bwin jest kurs 7,5
wszedzie indziej klaruje sie w okolicach 3,5 a to zasadnicza roznica tymbardziej ze maja spore szanse by wygrac te grupe
Posted by: Misiek

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 03/09/2009 01:26

Do pierwszego spotkania ~20 godzin 34 minuty , tak podaje oficjalna strona tongue

Z racji tego, że ostatnio mało czasu mam, podam swoje propozycje na I kolejkę tych ME, już teraz, póki mogę...

Zacznę może przede wszystkim od tego co nas najbardziej ciekawi, na czym skupiamy się najwięcej.. czyli mecz naszej reprezentacji z Francuzami...


POLSKA v Francja 1 @1.62 Pinnacle [spadło na 1.57]


3 września 16:30, hala - Izmir, rozpoczniemy nasze zmagania na Euro 2009 w Turcji, przeciwnik - Francja. Bardzo ważny mecz, wiemy, że na tego typu imprezach, zawsze lepiej się gra, jak wygra się to pierwsze spotkanie...

Może na początek o składach w obu reprezentacjach..

Jeśli chodzi o naszą reprezentację, to wszyscy już doskonale wiemy, że zagramy bez naszych, co by tutaj dużo nie mówić głównych bombardierów - Wlazły, oraz dwóch podstawowych przyjmujących Świder+Winiar o tym było ostatnio najgłośniej ale i już o tych osłabieniach dawno wiedzieliśmy, oczywiście oprócz braku Świdra, który nabawił się kontuzji w sparingu z Bułgarami...

Z Francuzami wyjdziemy oczywiście w zestawieniu: Zagumny-Gruszka- Bąku+Kurek, Pliński+Możdżon - Gacek (choć dla mnie lepszy jest Igłą, ale cóż...) w pogotowiu jak coś Nowakowski na środku, na przyjęcie wchodzi Ruciak lub Bartman, Jarosz na atak, no i na zagrywkę jakąś 'wymierzoną' Woicki smile i teraz pytanie.. czy nasi młodzi.. głodni sukcesu siatkarze, wykorzystają swoją naprawdę ogromną szansę jaką stanęła przed nimi?

Skład naprawdę mamy strasznie ciekawy i fajnie byłoby osiągnąć coś tutaj w miarę solidnego i ambitnego, mam na myśli tutaj mecz półfinałowy... Teraz możemy pogratulować Danielowi, że w LŚ graliśmy 'młodzieżą' gdyż teraz mamy ten skład, który wyjdzie za dwa dni na parkiet w miarę zgrany.. do tego dochodzą jeszcze spotkania w el.mś + memoriał.

Oczywiście największym problemem, jest pozycja atakującego, nie ma ani Wlazłego, ani Szymańskiego. Jeżeli taki Gruszka wychodzi w podstawowym składzie w meczu ME, to sorry, ale dla takiego Jakuba czy też Marcela, to jest po prostu chwila zastanowienia smile Takie niestety są realia, Jakubowi wyjdzie atak i się nim podniecamy sto razy...


Nasi przeciwnicy - reprezentacja Francji, która zawsze jak dla mnie.. jest bardzo ambitna, w ostatnich latach granie wychodzi im po prostu w kratkę, po prostu szału nie zrobili

Najważniejsza informacja jest taka, że Pierre Pujol podstawowy rozgrywający nabawił się kontuzji na turnieju w Gdyni, kiedy to na rozgrzewce, doznał kontuzji nogi, Loic Le Marec drugi rozgrywający zakończył karierę, tak więc podopieczni Blaine, zagrają tak naprawdę 3-4 rozgrywającym Baniko i Takaniko, wiemy doskonale wszyscy jak bardzo ważna jest ta rola na parkiecie.. ile znaczy dla naszej reprezentacji Zagumny wink

Mają dwóch świetnych i znanych nam z plusligi przyjmujących Antiga oraz Samika, którzy na pewno będą bardzo ważnym akcentem i to oni muszą ciągnąć ciężar swojego zespołu...
Sporo punktów w Lś wrzucał, atakujący Rouzier, ale czy zgra się na tyle mocno z nowym rozgrywającym, żeby aż tyle piłek do niego było posyłanych? Tego nie wie nikt...

Reasumując skład naszych czwartkowych przeciwników, mają chyba oni jeszcze większe problemy od naszych, ten brak Pujola strasznie im pokrzyżował plany.. szanse 'papierkowe' się wyrównały, ale tak naprawdę to my jesteśmy lekkimi faworytami tego spotkania, nie na jakieś 3-0 z Gdyni, kiedy to Francuzi wyszli sobie w jakimś 'dziwnym' składzie tongue tylko, że po prostu mamy lepszą DRUŻYNĘ.. przy dobrym przyjęciu zagrywki, Zagumny powinien z łatwością rozrzucać francuski blok, sporo pograć na środku, gdzie mamy dużą przewagę, przyjęcie przyjęcie... a taki Kurek i bez powinien parę wrzucić mimo potrójnego bloku tongue


Co do innych spotkań, to wybaczcie, ale już z takim zaangażowaniem nie mam zamiaru opisywać wszystkich spotkań grin

Więc krócej będzie...

Estonia v Rosja 2 (-2.5) @1.40 Expekt

Dla reprezentacji Estonii, to debiut na takiej imprezie. Zawodników znanych, po prostu BRAK, nie mają gwiazd, są bardzo skromnym zespołem nie tylko na papierze ale i na parkiecie i nie widzę szans dla nich w tym I spotkaniu przeciwko Sbornej.

Widzę, że w sparingach pogrywał sobie już Poltavsky, który zdobywał najwięcej punktów pod nieobecność Michajłowa, który leczy kontuzję. Tak jak już @Mario napisał, jest to taka impreza w której trzeba szanować siły, gra się trzy mecze pod rząd, więc mam nadzieje, że Ruskim nie odwali żadna większa 'faza straconych punktów, przez własne błędy' i będzie spokojnie do przodu TRZY DO ZERA na korzyść faworytów grupy/mistrzostw/meczu grin

Dubel z exp: Polska @1.6 + Rosja @1.4 @2.24 to chyba najlepsza propozycja I dnia Mistrzostw. Kurs już widzę poleciał o 10gr na Polaków.. mass-typ się robi, ale nie zwracam na to jakoś uwagi ;>

Hiszpania - Słowenia po kursie 1.2 na Mistrzów Europy, nie ma co grać, Słowenia słaba jest, ale lekceważyć nie można, ostatnio Falasca i spółka grają słabo, gorzej grać się już nie da, powinno być z 3-0/3-1...

Niemców po nawet @1.4 (gdzie się pojawiło w ndz w exp) nie miałem zamiaru grać, Lozano niby ma fają pakę, która może namieszać, ale ja tam do nich nie mam aż takiego zaufania, choć jak nie zrobią z -1.5, to będzie niespodzianka, gogo kebaby smile

Holandia z Finami, jak i Serbowie z Bułgarami, póki co - NO BET, może coś jutro wymyślę jeśli chodzi o te spotkania.


No i jeszcze nie byłbym sobą, gdybym nie miałbym w 'pending' typu : Polska - wygra grupę B @2.1 z expekt smile Francja,Niemcy, Turcja, wygrywamy trzy spotkania i później pokonujemy Hiszpanów, Słowaków i chyba Greków, pf tongue w 1/2 z troszkę mocniejszą ekipą, finał z nerwusami? wink
Posted by: Slawek_kk

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 03/09/2009 05:12

cieszy mnie ten optymizm...ale tak latwe spotkanie Polakow to nie bedzie jak ostatnio 3-0 w Polsce. Wtedy Francuzi rezerwami grali i prawie ze sie nie przykladali. Jutro juz bedzie calkiem inaczej i mocna para przyjmujacych Antiga-Samica bedzie bardzo grozna...Oczywiscie mam nadzieje ze Polska wygra ale Francuzi powinni spokojnie ugrac tego jednego seta. Szkoda ze Polacy nie maja dobrego atakujacego i tutaj wlasnie upatruje szanse dla Francuzow. Jarosz dobrze prezentowal sie w Lidze Swiatowej ale w ostatnim turnieju juz mu tak dobrze nie szlo, no a Gruszka jakos mnie nie przekonuje, ktory z koniecznosci musi wystepowac na pozycji atakujacego.

Drugim spotkaniem ktore wpadlo mi w oko to Serbia...Moze i ostatnio slabiej spisywali sie, w sparingach dwa razy po 3-2 z Grecja i w Memoriale w Polsce...ale nie mozna zapominac ich gry w finale Ligi Swiatowej gdzie mieli zwyciestwo na wyciagniecie reki...Niesamowity Milijkovic ktory potrafi sam wygrac caly mecz, a Bulgaria ? Niby jest Kazijski i Nikolov, ale nie do konca mnie przekonuja...Moga byc grozni na tych Mistrzostwach ale mysle ze Serbia to za wysokie progi, ktorzy sa glownymi faworytami do koncowego zwyciestwa kto wie czy nawet nie wiekszymi od Rosji ?

O Rosji chyba nie trzeba nic pisac...Powinno byc latwo i przyjemnie 3-0 ale wole sie zabezpieczyc tym jednym setem, bo czasami sie zdarza moment rozluznienia

Podsumowujac:
Serbia + Francja+2.5 + Rosja -1.5 @1.97 unibet

I na kilka dni zaklad:
Rosja wygra grupe 1.25

Oczywiscie typy beda grane stala stawka 10j. Zobaczymy jak wyjde na koniec turnieju smile
Posted by: szpak007

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 03/09/2009 07:24

Im bliżej pierwszego meczu naszej reprezentacji tym gorzej to wszystko widzę. Jak zobaczyłem kurs 1.60 na naszych to rzuciłem się od razu i dość ostro to pograłem, a wlasciwie to allinem poszedlem ostro :-). Ale tak jak wspomniałem im bliżej meczu tym więcej wątpliwości.
Ostatni mecz owszem wygraliśmy 3-0, ale był to mecz o pietruszkę, Francuzi sobie delikatnie balowali w Sopocie w sobotę i może dlatego ten mecz była tak gładko wygrany przez nas, a może jesteśmy tak mocni, zobaczymy jutro.
Co do jutrzejszego spotkanai, wszyscy przywołują braki na rozegraniu u Francuzów i właśnie na tej pozycji mamy ogromną przewagę, bo Guma to klasa sama w sobie. Ale jeśli chodzi o pozostałe pozycje to już nie wygląda to tak różowo. Na przyjęciu wszyscy zachwycają się Kurkiem, ale do pary francuskich przyjmujących to sądzę że jeszcze mu "troche" brakuje i tu Francuzi maja przewagę. Przy Gumie będzie mu się łatwiej grało, ale czasem na pewno nadzieje sie na blok, zwłaszcza że ostatnie mecze które Polska grała nie miały takiego ciężaru i stresik na pewno jutro będzie. Ja osobiście nigdy nie byłem zwolennikiem Kurka i Bąkiewicza do pierwszej piątki reprezentacji (no ale los tak niestety chciał), a tym bardziej Ruciak nie jest zawodnikiem na kadrę jak dla mnie. Pozostaje jeszcze Zibi Bartman z trochę zbyt gorąca głową (ale bardzo go lubię ze temperament smile ). Jednym słowem każdy z naszych przyjmujących jest bardzo nieprzewidywalny, może zagrać super mecz w ataku a może też w większości ataków nadziewać się na blok, robic błędy i zagrać totalne dno. Na ataku Grucha z duzymi zasługami dla kadry. I tu z wielkim smutkiem trzeba przyznać że na tej pozycji w przypadku kontuzji Wlazłego niestety nie mamy godnego, choćby w 70%, zastępcy. Jak wiadomo Grucha to od dobrych kilku lat przyjmujący i od zawsze powtarzam, że różnią się te pozycje i nie dobre jest przestawianie na siłę zawodników. Sam już nie wiem kogo powinniśmy próbowac w kadrze po przekątnej z Gumą, może Witczaka, który w wakacje chyba jednak woli grac na plaży. Jarosz fajnie czasami gra, ale brak mu regularności. O Marcelu w ogóle nie wspominam, bo nie wiem jakim cudem znajduje się on w kadrze. Środek ze wskazaniem dla nas, z jednej strony ze wzgledu na super środkowych a z drugiej na Gumy, który doskonale potrafi wykorzystac naszych środkowych.
Jak powiedział kiedyś jeden z naszych trenerów, w meczu najwięcej punktów zdobywa się atakiem i od tej pozycji powinno budować się drużynę. I kurde niestety na pozycji atakującego nie mamy pewniaka i na przyjęciu z atakiem tez u nas niepewnie :/ Patrząc z tej perspektywy nie wygląda to tak słodko jak wszyscy opisują, ale może Guma wyczaruje coś specjalnego i ułatwi ataki naszym skrzydłowym. Osobiście zagrałem grubo Polskę, ale mecz nie powinien byc tak łatwy jak wiekszośc oczekuje.
Posted by: pawka85

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 04/09/2009 06:08

co myslicie na jutro takim czyms Polska+Hiszpania+Holandia+Serbia
Posted by: Matias88

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 04/09/2009 15:39

nie widziałem niemców w akcji ale jak się traci seriami pkt z turkami to coś nie gra jednak, nasi jak zagrają swoje to powinni nawet z handi wygrać, holandia zawsze groźna wczoraj tb z finami i w sumie to nie wiem jak oni to wygrali bo chyba już było 10-6 dla suomi, bułgarzy będą walczyć i mecz na styku chociaż sam wybrałbym złote piaski
Posted by: piotr666

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 04/09/2009 16:36

za to ja widzialem kebaby z niemcami, rownie dobrze turasy mogli wygrac i nikt do nikogo nie mialby pretensji. Nie widzialem natomiast naszych orlow wiec ciezko mi porownywac. Jezeli nie 3:0 to mysle ze spokojnie 3:1 dla naszych i niemiaszki POWINNI zjechac do szatni
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 04/09/2009 17:48

Hiszpania, Holandia, Serbia, owszem ale co to za kursy... Trzeba poszukaćjakiś overków/ underków punktowych. Poza tym to chyba tylko Polska (-1.5). Niemcy męki z kebabami, większe zmęczenie i mniej czasu na odpoczynek. Nasi dzisiaj spokojnie ich pykną smile
Posted by: Matias88

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 05/09/2009 15:43

Witam wczoraj byłoby 100% gdyby nie espana ;/ dziś buki wystawiły raczej marne kursy ale handi setowe +2,5 do grania, nawet przy różnicy klas seta zawsze można ugrać, tak się zastanawiam nad francuzami, którzy wcale źle nie grali tylko ich atakujący dostawał czapkę za czapką i chyba się spalił już, bazin rozgrywał naprawdę dobrze no i zagrywka, widać doświadczenie po 1,7 bym zagrał bo kiełbasy nie grają nic rewelacyjnego
Posted by: Arek1x2

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 05/09/2009 17:01

Francja - Niemcy -1 1.6

Stawiam na trójkolorowych, sa w mojej opini zespolem lepszym, w spotkaniu z polakami zaprezentowali sie lepiej niz niemcy, maja lepszy sklad, zawodnicy bardziej doswiadczeni, i ogolnie wiecej zawodnikow jest w stanie pociagnac gre, Rouzier, Samica, Antiga, a u niemiec głowna role w ataku odgrywa Schops, reszta zawodnikow juz nie blyszczy, w dodatku zespol francuzki w dzisiejszym spotkaniu bedzie w lepszej kondycji fizycznej, wczoraj mieli przerwe, a niemcy ostatnie dwa dni grali, i to tez jakas role powinno odegrac, jesli Francja by dzis wygrala a jutro ogra Turkow to wyszla by z grupy z drugiego miejsca, tak za maja oco grac, i sadze ze dzis szwabow ograja po dobrym kursie.
Posted by: Tallus

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 05/09/2009 17:18

Ja natomiast stawiam na Niemcow! W duzych imprezach Niemcy czesto wygrywaja z Francja. A zespoly wg mnie prezentuja wyrownany poziom. Mam nadzieje, ze Lozano da pograc troche Kromowi i bede mieli wieksza sile w ofensywie.

Zatem Germance po 2.0 Bwin
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 05/09/2009 18:08

Witam Panowie piwo

Ja proponuję takie coś:

Rosja - Holandia (0-1.5) 1
Ruski są mocniejsi i nie sądzę, by bawili się z Oranje, set dla pomarańczowych to według mnie max

Finlandia - Estonia (0-1.5) 1
Estonia próbuje walczyć, ale Finowie nie ogórki i powinni wygrać to nawet 3:0. Znaczenie może mieć też fakt, iz Finowie odpoczywali wczoraj, a dla mało oranej Estonii jest to trzeci mecz dzień po dniu

Francja - Niemcy over 186.5
Kto wygra pewnie awansuje, ciężko jednoznacznie wskazać faworyta. Walki na pewno nie zabraknie i 4-5 setów pewnie się zakręci, dlatego gram overa

Chodzi mi po głowie jeszcze 3:0 dla Finów, ktosich musi w końcu zlać laugh I Słowacja z Grekami też wygląda całkiem sympatycznie.
Posted by: Arek1x2

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 05/09/2009 23:38

Originally Posted By: Arek1x2
Francja - Niemcy -1 1.6 kasa

Stawiam na trójkolorowych, sa w mojej opini zespolem lepszym, w spotkaniu z polakami zaprezentowali sie lepiej niz niemcy, maja lepszy sklad, zawodnicy bardziej doswiadczeni, i ogolnie wiecej zawodnikow jest w stanie pociagnac gre, Rouzier, Samica, Antiga, a u niemiec głowna role w ataku odgrywa Schops, reszta zawodnikow juz nie blyszczy, w dodatku zespol francuzki w dzisiejszym spotkaniu bedzie w lepszej kondycji fizycznej, wczoraj mieli przerwe, a niemcy ostatnie dwa dni grali, i to tez jakas role powinno odegrac, jesli Francja by dzis wygrala a jutro ogra Turkow to wyszla by z grupy z drugiego miejsca, tak za maja oco grac, i sadze ze dzis szwabow ograja po dobrym kursie.


Zgodnie z planem francuzi wygrali, łatwo nie bylo, szczegolnie 4 set, ale naszczescie wszystko dobrze sie skonczylo.
Posted by: Misiek

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 06/09/2009 00:03

Mało czasu... taka jedna propozycja ode mnie na dzisiejszą sobotę smile

Polska - Turcja under 183.5 @1.85

Za nami już 2 dzień w Turcji, jakiś tam zarys gry poszczególnych drużyn mamy, więc można coś spróbować uderzyć Polacy rozegrali już jak wiemy wszyscy doskonale 2 spotkania , dwa strasznie ważne zwycięskie spotkania z Francja 3-1 oraz z podopiecznymi naszego dobrego znajomego Lozano 3-1 .

Gra się nawet, nawet klei, wszystko to fajnie w miarę wygląda, bez większych 'faz straconych pkt' gramy sobie, i oto chodzi... spokojnie do przodu do celu

Turki poki co, jedno rozegrane spotkanie z Niemcami, porażka 2-3. Obejrzalem to spotkanie od poczatku do konca i musze przyznac. ze mecz stal na dosc slabym poziomie, ogromne runy z obu stron. Szczerze mowiac, myslalem, jednak, ze Niemcom bedzie latwiej... a tutaj prowadzenie 16-11 i nagle 0-4 w plecy i goraco.... Tak jak mowi Swedrowki, kebabom nie mozna pozwolic grac tak jak lubia... wtedy sa grozni... jezeli gra sie spokojnie, wowczas sa naprawde bardzo a to bardzo przecietna druzyna Niemcy zreszta tez mnie nie zachwycili, sadzilem, ze beda lepiej poukladana druzyna... Schops bardzo srednio jak na razie.

Podsumowujac... uwazam, ze mamy o klase lepsza reprezentacje i dzis odniesiemy kolejne zwycięstwo, które nas przybliży do celu na tych Mistrzostwach Europy

Underek 183.5 po kursie 1.85 bierzemy... linia 185.5 w unibecie po 1.50 wink


siatka
Posted by: antyfutbol

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 06/09/2009 00:21

gdzie masz taki kurs na taka linie ?
Posted by: podstawek

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 06/09/2009 00:24

w expie
Posted by: Misiek

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 06/09/2009 00:25

Firma - expekt, takie coś posiada wink
Posted by: kleks

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 06/09/2009 00:30

Misiek w większości się zgadzam.
Ale
1)Nasi już z lekka rozluznieni po dwóch wygranych
2)Turcy doping
3)Gacek marudzi coś o wybitym kciuku

Miałem nie grać, ale mnie zainspirowałeś.
under 183.5 nie wchodzę
Ale Turcy seta mogą ugrać
3:1 dla naszych
z małą kontrą na 3:2 dla naszych po kursie ~8.00
Posted by: Misiek

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 06/09/2009 00:34

O rozluźnieniu w naszej ekipie raczej nie ma mowy, tak do końca nie wiadomo, czy Turcy jeszcze nie zdołają awansować, więc ten mecz może się liczyć, a po co ryzykować? smile

Jeżeli naprawdę coś tam Gacek ma z tym palcem, to niech wchodzi Ignaczak i sprawa załatwiona.. dla mnie jest on lepszym libero, ale o tym już pisałem wielokrotnie...

Ten doping... zauważyłem, że jest, jak idzie gospodarzom, jak drużyna przeciwnika odjeżdża, to już są spokojni... a zresztą... bez przesady, doping nie będzie miał tutaj jakiegoś wpływu, to nie fanatycy greccy wink bardziej się obawiam o sędziów..

Będzie dobrze smile
Posted by: Arek1x2

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 06/09/2009 00:43

Polska-Turcja -1.5 -1 1.40

Ja zamiast undera wole ujemne handi na naszych, sadze ze dzis wygramy 3-0 badz 3-1, bo po tym co turcy pokazali w spotkaniu z niemcami, a dzis by zagrali tak samo to na wiecej jak ugranie jednego seta nie bedzie ich stac, polacy w gazie, jestesmy zdecydowanie lepsi na kazdej pozycji i w kazdym elemencie, jedyny atut gospodarzy to wspomniana publicznosc i byc moze sedziowie, ale z tym mysle ze zle nie bedzie, i jesli nasi podejda do tego meczu tak jak do wczorajszego spotkania z niemcami to o wynik z handicapem mozemy byc spokojni.
Posted by: Misiek

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 06/09/2009 00:50

Oczywiście, typ na Polaków, że wygramy 3-0 lub 3-1 jak najbardziej... @1.46 willhill smile

Under zagrany ze względu na przeszacowanie kursu przez analityka expektu, wszędzie widzę, te 185 po kursach maks @1.50, więc nie wypada skosztować takiego kursiwa wystawionego przez exp... a co z tego będzie dowiemy się po 20 wink
Posted by: śledż ulik

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 06/09/2009 18:14

Witam
Czy Francja chcąc awansowac musi dziś wygrac z Turcją czy mogą sobie pozwolic na przegraną np. w tie breaku ?
Posted by: mefistofeles

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 06/09/2009 18:23

raczej musza wygrac jesli chca awansowac i odegrac jakas role w dalszej fazie turnieju wink
Posted by: Misiek

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 06/09/2009 18:38

Słowenia v Grecja 1 (+2.5 set hc) @1.55 Unibet

Po II kolejkach, sytuacja w grupie C, wyglada dosc niespodziewanie... Słowenia oraz Grecy mieli stoczyć pojedynek o III miejsce, a tutaj póki co robi nam się taki czarny koń tych ME... Grecja pokonała Słowaków 3-2 oraz Hiszpanów 3-0 (!) i mogą mieć komplet zwycięstw, co byłoby naprawdę dużą niespodzianką, szanse na to naprawdę ogromne.. gdyż spotykają się z ekipą, która co by tutaj dużo nie mówić, jest najsłabsza, Słowenia przegrała już dwa spotkania po 0-3.

Spodziewałem się kursów jakiś w granicach (biorą fakt, iż Grecja odniosła 2 zwycięstwa) z 1.35, ale 1.15 to jest małe przegięcie, sądzę, że Słowenia jest spokojnie w stanie ugrać seta takiej reprezentacji jak Grecja...

Wczoraj złapałem po rewelacyjnym @1.72, dziś już spadek na @1.55, ale myślę, że również do akceptacji...
Posted by: Slawek_kk

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 06/09/2009 19:04

Serbia - Wlochy 1 + Francja - Turcja 1 @2.02

Bardzo ciekawy mecz o 14, ktory bedzie decydowal w dalszej fazie rozgrywek. Mimo ze awansuja 3 zespoly to druzyna ktora przegra nie bedzie sie juz liczyla. Serbia jak narazie sprawia wrazenie lepszej druzyny, ktora niespodziewanie? przegrala w pierwszym meczu po walce 2-3 z Bulgaria (jak narazie to czarny kon). O Serbii nie ma co sie powtarzac bo juz pisalem troche o niej przed meczem z Bulgaria...a Wlosi ? Co z tego ze maja najsilniejsza lige jak nie maja tak dobrej reprezentacji...dlaczego? Bo wystepuja w niej glownie gracze z innych panstw. W Memoriale Huberta Wagnera lepsi byli Wlosi 3-2...ale nie ma co patrzyc na ten turniej bo to byl towarzyski. Dzisiaj mysle ze Serbowie pokaza na co ich stac i pewnie wygraja.

Francja zdecydowanie lepsza od Turcji, ktora okazala sie druga liga jak nie trzecia w Europie...jeszcze daleko im do czolowki. Polacy wczoraj im pokazali miejsce w szeregu. Francuzi musza te spotkanie wygrac i miec jakies zwyciestwo w dalszej fazie, bo jak przegraja to wtedy beda liczyly sie male punkty i wtedy moze awansowac Turcja...Mysle ze nie beda kombinowac i liczyc ile im punktow badz setow jest potrzebnych do awansu tylko podejda do tego spotkania normalnie i wygraja.
Posted by: Boubson

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 07/09/2009 21:56

prof wystawil dosyc ciekawe kursy na koncowa klasyfikacje, nie powiem...

przede wszystkim co sie rzuca w oczy to

Grecja 1-3 po kursie 9,00 - Grecy przystepuje do drugiej fazy z dwoma zwyciestwami, ja rozumiem ze buki ida tokiem rozumowania ze to Francuzi jednak wyjda do polfinalow ale czy oby nie przesadzaja z kursami? ... pare argumentow... Francja jakos nadzwyczajnie na tych mistrzostwach nie gra, powiem wiecej - gra slabiutko... Grecy z kolei jak zlapia swoj rytm to moze ich poniesc ponad umiejetnosci...

poza tym Polacy moga wysoko ograc i Hiszpanow i Słowakow i po prostu mecz z Grecja odpuscic... bo mimo wszystko lepiej miec Grekow niz Francuzow w strefie medalowej...

Francja nawet jak ogra Grecje to wcale nie musi jeszcze z grupy wyjsc, moze sie potknac bowiem na badz co badz wciaz aktualnych mistrzach Europy...

a jak juz Grecja sie w polfinale znajdzie, to kurs 9.00 na medal bedzie czyms bardzo,bardzo smakowitym... grin


z jutrzejszych spotkan:

Polska - Hiszpania - spokojnie powinnismy wypunktowac Hiszpanow podobnie jak 2 tygodnie temu, cdo tu wiecej pisac...

Bulgaria - Finlandia - oj kolejna jak dla mnie przesada, kurs ponad 4 na Finlandie... ja sprobuje bezpieczniej i zagram overek...
Posted by: Boubson

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 07/09/2009 22:01

i jeszcze jedno co sie rzuca w oczy laugh

rosja 1-3 1.20

serbia 1-3 1.40

bulgaria 1-3 1.30


czy oni frajerow szukaja? laugh


na jutro podoba mi sie jeszcze kurs na Serbow, te Ruskie jakos malo mnie przekonuja jak mam byc szczerym, ale jeszcze pomyslimy
Posted by: Radmanovic

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 07/09/2009 22:08

a ja uważam Greków,Hiszpanów i Słowaków za mega kelnerów na tych mistrzostwach.Najslabsza grupa turnieju.Masa błędów serie pt jak u kobiet,choćby jeśli prześledzimy wczorajsze mecze, grecy ze słowenią 3 set 18-12 >18-19 i przegrany set.Hiszpanie 4 set 12-9 >i nie pamietam dokładnie chyba 17,18-25.Dla mnie te zespoły to typowe średniaki tracące pt seriami;w konfrontacji z Polska,Bulgarią,Serbia,Rosja a nawet moim zdaniem z Francja czy też Włochami będą mieli mało do powiedzenia.Moim zdaniem w 2 fazie jeśli wygrają to góra 1 mecz(Niemcy),(Francja,Polska-poza zasięgiem) a i to moim zdaniem może być dla nich za trudne.
Posted by: Arsen

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 07/09/2009 22:30

Grupa z Grecja i Hiszpania byla dramatycznie slaba i nawet kursu 19 na medal grekow bym nie bral. Nawet w starciu z Niemcami sa dla mnie bez szans, gora set. My te ekipy po prostu zniszczymy jak tak dalej pojdzie. Martwi mnie tylko, ze do polfinalu nie mamy tak na prawde z kim grac.

Nasz rywal w polfinale bedzie po przejsciach z naprawde mocnymi druzynami i to moze zaprocentowac, zeby sie nie okazalo nagle, ze zderzamy sie ze sciana. Ale moze sila rozpedu sie uda wskoczyc do finalu.

btw gdzies w necie jeszcze mozna pograc Polske 1-3?
Posted by: buczer

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 07/09/2009 22:37

w polfinale rowniez mozemy zagrac z druzyna z naszej grupy bo jest losowanie , tylko zwyciescy grup rozstawieni a z drugiego miejsca dolosowuja smile
Posted by: Arsen

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 07/09/2009 22:56

aha, dzieki

cenne info

z tym, ze na losowania w imprezach siatkarskich trzeba uwazac,
na igrzyskach lozano przed losowaniem juz mowil ze zagramy z wlochami i tak sie stalo.
Posted by: Boubson

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 07/09/2009 23:05

no wlasnie ze dolosuja nam rywala... w tym wlasnie upatruje szanse Grekow ze wyjda z grupy... odpuscimy im w czwartek by sie spotkac z nimi w sobote smile
Posted by: Misiek

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 07/09/2009 23:41

No to jesteśmy po I fazie... Jak na razie największą niespodzianką oczywiście jest reprezentacja Grecji, która mimo iż, Mistrzowie Europy nie są w najwyższej formie, nie była wskazywana przez wielu, a żeby osiągnąć komplet zwycięstw i liczyć się w walce o najlepszą czwórkę, a tutaj proszę bardzo... crazy

Odpadnięcie takich ekip jak: Turcja, Estonia, Słowenia, Czechy nikogo nie może dziwić, tutaj nie mamy żadnej niespodzianki...


Co do naszej reprezentacji, oczywiście super wielki PLUS. Wygrane z Francją oraz Niemcami, sprawiły, że mamy komplecik w II fazie i jesteśmy bardzo blisko strefy medalowej... szczerze trzeba powiedzieć, że nie wyjść z takimi przeciwnikami jakich nam dał los z tej grupy C, po prostu będzie MEGA PORAŻKĄ...

Czas na takie lekkie podsumowanie, a żeby nam się lepiej patrzyło na to wszystko co nas czeka już od jutra (dziś dzień przerwy) :





_____

Jeśli chodzi o moje wypociny, jak dotychczas podane w temacie:

Polska @1.6 + Rosja(-2.5) @1.4
Polska (zwycięzca grupy A) @2.2
Polska v Turcja, under 183.5 @1.85
Polska v Turcja, Polska -1.5 @1.46
Słowenia v Grecja, Słowenia +2.5 @1.72

+22.3
Posted by: barciu

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 08/09/2009 02:36

Wlosi jesli chca uratowac twarz na ile to jeszcze mozliwe musza wygrac z Holandia. Mysle ze sa w stanie spokojnie ich pyknac, jedyne co mnie martwi to dobra postawa Pomaranczowych w meczu z Ruskimi. No ale jesli Estonia urwala im seta, to i Holendrzy mogli 2.

Wlochy 1,45
Posted by: barciu

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 08/09/2009 02:47

Polska + Francja 1,56 10/10

Komentarz chyba zbedny. Myslalem zeby dodac Bulgarie ale odpuscilem.
Posted by: _Korver_

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 08/09/2009 03:50

Francja ze Słowakami po kursie @1,20 za stawkę 10/10? Czy to nie przegięcie? smirk
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 08/09/2009 07:03

Polska (-1.5) - Hiszpania 1
Niemcy - Grecja 1

Patrząc na mecze w 1 fazie turnieju widac było gołym okiem różnicę dzielącą obie grupy. To co robili Hiszpanie, Słowacy i inni, to nie wiem czy do Ligi Europejskiej, by się nadawało laugh Seriami tracone punkty i żenujacy poziom. Nie dziwi mnie, więc fakt że Grecy wyszli z kompletem punktów. Po prostu zachowali troszke więcej zimnej krwi, troszkę szczęście dopisało i że tak powiem udało się im. Nasi jutro kolejny izi wygrany mecz. Natomiast co do Greków... zaczynają się schody i uważam, że już Niemcom nie dadzą rady. Są po prostu słabsi. Lozano już tam pewnie sobie w głowie ułożył pewna wizję na jutro i uważam, że pójdzie to po jego myśli. Taki dubelek w granicach 2.55 z pewnością warto zagrać smile
Posted by: _Korver_

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 08/09/2009 07:57

Originally Posted By: DJ_wAgLiK
Nie dziwi mnie, więc fakt że Grecy wyszli z kompletem punktów. Po prostu zachowali troszke więcej zimnej krwi, troszkę szczęście dopisało i że tak powiem udało się im.


Sorry za określenie, ale te słowa są totalną bzdurą. Grecy na wygranie grupy wyceniani byli na @8,00, więc nie gadaj głupot, że nie dziwi Cię to... confused

Grecy wygrali 3 spotkania, przed ME dawano im szansę na max 1 zwycięstwo i to i tak niezgodnie, bo większość wyżej wyceniała szansę Słoweńców. Grupę dostali jaką dostali, nie ich wina, że ME 2 lata temu wygrała tak beznadziejna drużyna jak Hiszpania...

Greków utożsamiać można z ich drużyną krajową, Iraklisem. Przypomnę może, w tym sezonie sprawcę największych niespodzianek w LM. Przypadek? A może grecka siatkówka aż tak poszła do przodu? Oglądając mecz bezinteresownie, bez żadnych sympatii, aż nie da się nie kibicować zawodnikom Hellady. Mocne zagrywki, ataki 'ile tylko Bozia dała siły' i ta żywiołowość emanująca od zawodników. Oj oni mogą jeszcze namieszać na tych ME. Niemcy na razie bez wyrazu, zupełnie blado wypada Grozer, który co by tu ukrywać z sezonu na sezonu dominuje w niemieckiej DVL. Czy stać ich na odrodzenie? Możliwe, ale bez jaj, nie po takim kursie...

Ogólnie zawiodły mnie kursy na jutrzejsze/dzisiejsze spotkania. Są albo beznadziejnie niskie albo mecze z tych 50/50. No nic, trzeba będzie poszukać jakichś underdogów. Finlandia? A może Holandia?
Posted by: umarex

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 08/09/2009 16:14

Jak dla mnie Niemcy wciaz sa zdecydowanym faworytem w spotkaniu z Grecja
-Lozano bacznie przygladal sie poczynaniom grupy z grecja
-Niemcy maja taka a nie inna mentalnosc, to nie grecy czy inna poludniowa nacja ktora dziala na zasadzie fali, jak idzie to loimy przeciwnika jak nie idzie dostajemy srogie baty
-Grecja 3-2 ze slowacja, bardziej sie przychylam do tezy ze mecz z hiszpania 3-0 to bardziej zasluga fatalnej w tym dniu postawy iberii
-Niemcy mimo wszystko dosc wyrownany boj z Francja, 3.seta przegrali na wlasne zyczenie, takze w pojedynku z Polska byly dobre momenty. W przypadku gry ze slabszym od w.w ekip rywalem te momenty moga powinny przerodzic sie w stabilna dobra gre.
-Wypoczynek znaczy dla niemcow swiezy Schoeps, i chyba z meczu na mecz lepiej grajacy Andrae, to powazne atuty w talii lozano
Posted by: Arsen

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 08/09/2009 16:48

krotko i na temat:

widzialem grekow, widzialem niemcow, nie widze grekow w tym meczu.

Niemcy @1,65

Rosja - Serbia typowe 50/50 wiec wyzszy kurs

Serbia @2,2

Polska -1,5 @1,55

set to gora i to tylko jak nasi sie rozluznia, a nie zapowiada sie

wlochy @1,55 z holandia? zarty? 1,3 to gora co powinno byc, Anastasi chce 5 miejsca, zeby zakfalifikowac sie na nastepna impreze.
Posted by: DJ_wAgLiK

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 08/09/2009 18:40

Originally Posted By: _Korver_
Originally Posted By: DJ_wAgLiK
Nie dziwi mnie, więc fakt że Grecy wyszli z kompletem punktów. Po prostu zachowali troszke więcej zimnej krwi, troszkę szczęście dopisało i że tak powiem udało się im.


Sorry za określenie, ale te słowa są totalną bzdurą. Grecy na wygranie grupy wyceniani byli na @8,00, więc nie gadaj głupot, że nie dziwi Cię to... confused

Grecy wygrali 3 spotkania, przed ME dawano im szansę na max 1 zwycięstwo i to i tak niezgodnie, bo większość wyżej wyceniała szansę Słoweńców. Grupę dostali jaką dostali, nie ich wina, że ME 2 lata temu wygrała tak beznadziejna drużyna jak Hiszpania...

Greków utożsamiać można z ich drużyną krajową, Iraklisem. Przypomnę może, w tym sezonie sprawcę największych niespodzianek w LM. Przypadek? A może grecka siatkówka aż tak poszła do przodu? Oglądając mecz bezinteresownie, bez żadnych sympatii, aż nie da się nie kibicować zawodnikom Hellady. Mocne zagrywki, ataki 'ile tylko Bozia dała siły' i ta żywiołowość emanująca od zawodników. Oj oni mogą jeszcze namieszać na tych ME. Niemcy na razie bez wyrazu, zupełnie blado wypada Grozer, który co by tu ukrywać z sezonu na sezonu dominuje w niemieckiej DVL. Czy stać ich na odrodzenie? Możliwe, ale bez jaj, nie po takim kursie...

Ogólnie zawiodły mnie kursy na jutrzejsze/dzisiejsze spotkania. Są albo beznadziejnie niskie albo mecze z tych 50/50. No nic, trzeba będzie poszukać jakichś underdogów. Finlandia? A może Holandia?


Korver nie patrzę na to z perspektywy kursów, jakie były na zwycięstwo Greków w grupie, tylko na to jak wyglądały mecze w tej grupie i jakie ze sobą niosły poziom. I po tym co zobaczyłem, nie jestem zdziwiony awansem Greków. Przy odrobinie szczęścia, to nawet Słoweńcy mogli wyjść z tej grupy. A jakie kursy na kogo były nie ma juz najmniejszego znaczenia. Dzis rozpoczyna sie druga faza turnieju i co by nie było, rywale znacznie trudniejsi dla Greków. Ja pobieraqm Niemców, bo jak dla mnie są zespołem lepszym. Pozdrawiam.
Posted by: Boubson

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 08/09/2009 19:45

panowie bedzie zonk bedzie zonk grin

ja Wam mowie ze dzis Grecja ... widze ze wiekszosc zdecydowanie postawila na nich krzyzyk przytaczajac argumenty na korzysc Niemcow... a ja postanowie w druga strone

1) wieksza motywacja z cala pewnoscia po stronie Grekow, Niemcy mozna powiedziec juz po turnieju (choc w tym przypadku nalezy wspomniec polskich pilkarzy recznych, ktorzy byli w identycznej sytuacji, no ale nic dwa razy sie nie zdarza)

2)gadanie ze niski poziom grupy Grekow to tylko gadanie... bo dla mnie poziom podobny w obu grupach i jedynie nasza reprezentacja bije reszte zdecydowanie....

3)co te Niemcy tu graja? 1-3 z Francuzami, z Polakami w dwoch setach odpowiednio 17 i 14 pkt, wygrana z gospodarzami po tb, czy to sa wyniki przyzwoite... nie wydaje mi sie...


tak wiec dzisiaj walczaca o polfinal Grecja boks
Posted by: Arsen

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 08/09/2009 22:58

no i gdzie macie tych grekow? tamta grupa byla przeslaba, zderzyli sie z calkiem innym swiatem

brawo dla niemiec i lozano $
Posted by: Radmanovic

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 08/09/2009 23:04

Originally Posted By: Arsen
no i gdzie macie tych grekow? tamta grupa byla przeslaba, zderzyli sie z calkiem innym swiatem

brawo dla niemiec i lozano $



arsen grekow to nie "macie" tylko miala jedna osoba boubson:) to po pierwsze a po drugie to gdzie masz tych serbow:D

polacy -9,5 pt handi gamebookers. Argumenty...dotychczasowa gra
Posted by: KRAJAN

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 01:13

Dziś oczywistym wydaje się być jakiś malo przyzwoity wyniki - narazie tak jak przewidywały buczki (no Włosi mogą zebrać bęcki - ale są słabi i to nie jest jakaś super niespodzianka).
Pozostają dwa spotkania - Żaby z niedocenianymi ale groźnymi Słowakami i Bułgarzy z "niewiadomo dlaczego słabo grającymi Finami"

Po kolejnym dniu w plecki (miałem podobnie jak Bubson - tyle że -1,5 Hellada) - zagram na nieprzewidywalnych Skandynawów

Nie jest to zespół tak slaby jak pokazują tabele - a Bułgarzy choć maja o co grać mogą się dziś o tym dobitnie przekonać

Finlandia -1,5 /8.00/ SB za 3/10
i troszkę na wydrę 3-0 w EXP-ie po kursie 17.00 1/10 (kurs robi kwotę)

W końcu nie każda drużyna ma w tym roku na rozkładzie graczy z kraju Samby wink

jak bedzie za 1 h meczyk wink
Posted by: Boubson

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 03:18

a owszem jak wspomnial radmanovic bodajze tylko ja mialem Grekow... i KRAJAN handi... szkoda... zwlaszcza drugiego seta... ale smieszy mnie argument ze tamta grupa byla przeslaba... pokazali Hiszpanie, pokazuja Słowacy... jak juz pisalem z tych dwoch grup jedynie Polacy sa zespolem zdecydowanie sie wyrozniajacym...

i bardzo prosze o jeszcze jedno... to jest temat w ktorym podajemy typy, sugestie, przemyslenia... bez sensu po meczu pisac:
"brawo dla niemiec i lozano $ " - bo zaraz ktos zlosliwy moze sie wypowiedziec na temat pozostalych trzech typow Arsena... wink
Posted by: barciu

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 04:11

Dzisiaj Wlosi mnie powiezli, Polska + Francja dali rade chociaz w meczu naszych byly spore nerwy. nie widzialem Rosjan ani Serbow w akcji ale generalnie nie widze szans w polfinalach ani dla nas ani dla Francji, no chyba ze zagramy ze soba. Tytul dla Rosji, Serbii lub Bulgarii.
Posted by: Giertyszek

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 04:23

Serbów nie będzie w półfinale więc na pewno tytułu nie zdobędą.
To chyba największy przegrany tych ME, ale też trzeba przyznać ze gdyby trafili do "naszej" połówki to pewnie by się w półfinale znaleźli.
Polska, Francja, Bułgaria i Rosja - te zespoły zobaczymy w sobotnich półfinałach, i kto będzie naszym rywalem zadecyduje czwartkowy mecz Rosja-Bułgaria.
Pewnie nasi woleliby Bułgarów, też jesteście tego zdania?
Posted by: magic321

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 04:26

A nie bedzie czasami losowania?
Posted by: buczer

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 04:26

zwyciescy grup sa rozstawieni a ekipy z drugich miejsc losowane do "jedynek" wiec mozemy miec najlatwiejsza droge w histori jesli trafimy na druzyne z naszej grupy
Posted by: Bullet

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 05:41

Giertyszek a po czym wnosisz, że Serbowie nie mają szans na półfinał? Na moje oko mają, wystarczy, że jutro pokonają Finów, a w ostatniej kolejce Holendrów a Bułgarzy polegną jutro z Holandią a w ostatniej kolejce z Rosją. Nie są to wyniki niemożliwe wink Co liczy się jak oba zespoły mają ten sam bilans? Ratio punktów, setów?
Posted by: Giertyszek

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 05:52

Po tym wnoszę że Bułgarzy nie przegrają dwóch ostatnich meczów smile
Posted by: Arsen

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 06:07

ciekawe czy bedzie kombinowanie w ostatniej kolejce, kto chce byc rozstawiony a kto losowany, bo my zajmujemy 1 miejsce, i moze byc tak, ze chcac na nas trafic nikt nie bedzie chcial wygrac w meczu bul - ros
Posted by: _Korver_

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 06:08

Z drugiej strony, kto by nie awansował, to medal dla Polski jest już chyba oczywisty. piwo

Trochę zastanawia, co by było gdyby Polacy znaleźli się w tej mocniejszej o klasę połówce, ale nie ma co gdybać. Trzeba się cieszyć z tego co jest. A dzisiejsze bloki w końcówce TB z Hiszpanami zapewne niejednego fana wprawiły w ekstazę. grin
Posted by: _Korver_

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 06:09

Originally Posted By: Arsen
ciekawe czy bedzie kombinowanie w ostatniej kolejce, kto chce byc rozstawiony a kto losowany, bo my zajmujemy 1 miejsce, i moze byc tak, ze chcac na nas trafic nikt nie bedzie chcial wygrac w meczu bul - ros


Nie ma szans na taką ewentualność... Myślę nawet, że wszyscy z tej drugiej połówki będą się starali, by zająć 1. miejsce i właśnie NIE trafić na Naszych.
Posted by: Wojtas_

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 06:51

Z tym medalem dla naszych to bym nie przesadzał jeszcze, dzisiaj zagrali słabo, dopiero w połowie drugiego seta poszedł run i zaczęliśmy grać swoją siatkówkę. Aż tu nagle przy stanie 14-9 w 4 secie poczuliśmy się za pewnie i tie break niespodziewany. Według mnie za mało środka, dzisiaj w ogóle nieskuteczny Kurek, za dużo piłek do Gruszki, od Pawła powinno się wymagać bardziej kombinacyjnej gry ( jak oglądałem mecz Rosja-Serbia, to żal było mi Serbów, że tylko Ivan potrafi coś skończyć itp itd) nie ma naszego polskiego Ivana - Wlazłego więc potrzeba nam kombinacyjnej gry, dużo środka, bo przyjęcie mamy dobre i środkowi sobie spokojnie poradzą, a na skrzydłach na pojedynczym bloku to nawet Bąkiewicz będzie niszczył. wink


Co do półfinału to awans mamy w kieszeni, jutro odprawiamy 3-0 3-1 Słowację i później można z Grekami się pobawić. Która drużyna jako druga awansuje, hmm trudno powiedzieć, według mnie Francja, bo jakoś Ci hiszpanie mnie nie przekonują, no ale kto wie.


Z drugiej grupy Ruscy z pierwszego, najbardziej racjonalnie ejst powiedzieć, że Bułgarzy z drugiego, ale tam jeszcze dużo ciekawych meczów i Serbia czy Holandia mogą sprawić niespodziankę i awansować do 1/2.


Gdyby się udało i w losowaniu w 1/2 trafilibyśmy na drużynę z naszej połówki to mamy finał i walczymy o złoty medal, a w finale wszystko możliwe, u Ruskich też wielu młodych gra(nie wyobrażam sobie, aby Ruscy nie zagrali w finale, będzie to dla mnie szok). Ciekawie się zapowiada.


"siatkarze i koszykarze" boks


Posted by: Boubson

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 15:36

no wiec wlasnie... wyglada na to ze w polfinale zagramy z Bulgarami badz z Francja... no chyba ze Ruskie jak to Ruskie w ostatniej kolejce odpuszcza i zajma drugie miejsce...

co do medalu nie bylbym taki pewny jeszcze... po tym co nasi wczoraj grali absolutnie nie jestem pewien pokonania Bulgarow czy tez Francuzow... no ale zobaczymy, prawda jest taka ze teraz mamy do soboty wolne i mozna rezerwowych wyprobowac... wink
Posted by: Valverde

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 16:01

W mojej ocenie Rosjanie nie będą kalkulować. Ich duma i tak już została wystarczająco nadszarpnięta w 2007 kiedy na własnym terenie zostali upokorzeni w finale przez Hiszpanię. A że skład mają świetny (co pokazał chocby wczorajszy mecz z Serbią, gdzie równie dobrze mogli powieźć rywali 3:0) to powinni teraz zacząć się z meczu na mecz rozpędzać.

Z tego też powodu zagrałem ich zwycięstwo z Włochami w stosunku 3:0 . Makarony mają słabiutką drużynę (są lata świetlne za ekipą z lat 90-tych, która wygrywała prawie wszystko i wszedzie), zaś Rosjanie nie będą chcieli tracić sił przed arcyważnym meczem z Bułgarią. Różnica umiejętności jest zbyt duża, a i Włosi są w słabiutkiej formie.
Posted by: Valverde

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 16:04

I jeszcze jedno. Jak się zapatrujecie na mecz Hiszpania - Niemcy. Spotkanie przedłuży szanse którejś z drużyn na awans. Teoretycznie w lepszej sytuacji są Hiszpanie, którzy na koniec grają z Francją, która powinna dzisiaj wygrać z Grecją. Iberyjczycy wczoraj postawili naszym trudne warunki i nie są aż tak słabi, jak pokazało to wpadka z Grekami.
Posted by: umarex

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 16:30

Mecz Niemcy-Hiszpania

Niemcy jak typowalem pokonali jednak lzej niz ciezej Grecje, Hiszpania w 5.secie przegrala z Polska. Jaki z tego moral? Dzis kolej na 2. wiktorie z rzedu podopiecznych Lozano. Przypomnijmy jak wygladali fizycznie niemcy po maratonie z turkami nazajutrz z nami.Dosc blado, szczegolnie andrae byl jakis wczorajszy, zupelnie inaczej zagral z francja. Widac ze wypoczecie duzo znaczy.
Hiszpanie wczoraj zdali sie postawic wszystko na jedna karte, Velasco na pewno chcial rozpoczac 2.faze mistrzostw od zwyciestwa, skutecznosc na kontrach niesamowita, ale niestety, nie starczylo i tym samym dzisiaj espana powinna byc lakomym kaskiem dla schwarz-rot-goldene armee. Kurs mnie poraza, wciaz uwazam ze nasza grupa byla i jest zdecydowanie silniejsza od hiszpanskiej(pomijajac turkow).
Posted by: Arsen

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 17:40

co do hiszpania niemcy tez jestem zdania ze raczej niemcy.

po bardzo dobrym meczu (wczoraj) moze przyjsc slabszy (dzis) i niemcy to wykorzystaja
z reszta w finale LE tez hiszpanie nie za wiele mogli.

Ruskich nie stawialbym w finale z miejsca, nawet chcialbym, zeby ich tam nie bylo. Serbia nie za bardzo miala jak sie przeciwstawic, bo graja tylko do Ivana, a to jest za proste.
Ciekawe czy Wlochom sie jeszcze chce, bo jesli tak, to moze byc roznie, Ruskie pewnie podejda jak do Holandii i sie obudza przy 2-2. A potem niech Bulgaria im poprawi wink

nie ma dzis kompletnie co wybrac, kursy na porzadnego singla zenujace (np. Polska -1,5)
Posted by: ślimak

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 17:56

Typ na Niemców wydaje się bardzo rozsądny. Zastanawiam się jeszcze nad dołożeniem Serbii Tylko, czy oni rzeczywiście mają jeszcze o co grać?
Posted by: wojbest1987

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 18:08

Originally Posted By: Valverde
W mojej ocenie Rosjanie nie będą kalkulować. Ich duma i tak już została wystarczająco nadszarpnięta w 2007 kiedy na własnym terenie zostali upokorzeni w finale przez Hiszpanię. A że skład mają świetny (co pokazał chocby wczorajszy mecz z Serbią, gdzie równie dobrze mogli powieźć rywali 3:0) to powinni teraz zacząć się z meczu na mecz rozpędzać.

Z tego też powodu zagrałem ich zwycięstwo z Włochami w stosunku 3:0 . Makarony mają słabiutką drużynę (są lata świetlne za ekipą z lat 90-tych, która wygrywała prawie wszystko i wszedzie), zaś Rosjanie nie będą chcieli tracić sił przed arcyważnym meczem z Bułgarią. Różnica umiejętności jest zbyt duża, a i Włosi są w słabiutkiej formie.
jakie ma znaczenie ten mecz> chyba żadne, bez względu na wynik awansuje Rosja i Bułgaria, chyba, że myślisz że to będzie miało psychologinczne znaczenie
Posted by: wojbest1987

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 18:32

Dziś Bułgaria wygrywa i jest w półfinale, i mecz z Rosja o pietruchę
Posted by: mohika

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 18:47

Originally Posted By: wojbest1987
Dziś Bułgaria wygrywa i jest w półfinale, i mecz z Rosja o pietruchę


tylko taki mały problemik że ROsja gra wcześniej smile wiec ROsja spokojnie pyknie włochy
Posted by: jadanek

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 18:57

Dla mnie to i tak Polacy maja szczescie, nie wiem jak to te grupy ukladali, w 1 grupie same mocne druzyny Rosja, Serbia, Bulgaria, Wlochy, a w tej co my same "przecietniaki". I jeszcze liczycie, ze w polfinale znowu trafia na kogos z tej samej grupy. Niech trafia na kogos z tej drugiej grupy i pokaza czy sa tacy "mocni" wink
Posted by: Wojtas_

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 19:00

Bysmy pojechali w normalnym podstawowym składzie to nawet z tej drugiej grupy na spokoju wychodzimy do półfinału. A co do Bułgarów, ograliśmy ich dwa razy w meczach kontrolnych wink
Posted by: _Korver_

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 19:04

Odpowiadam tutaj na PRIVY: nic dzisiaj nie gram z ME. Nie podobają mi się dzisiejsze mecze, zupełnie nic mi nie podchodzi.

Jak miałbym coś wybierać to naprawdę z musu. Widzi mi się set dla Włochów, Ruscy po deklasacji Serbów powinni się rozluźnić, ale pewnie i tak wygrają. Holandia może postraszyć Bułgarów i to chyba tyle co mi się widzi. Wczoraj ustrzelony underdog na Oranje, Finowie niestety totalna klapa.


Pozdrawiam.
Posted by: wariot22

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 20:46

Na dziś myśle ze tak będzie smile
Spain-Germany 1,85 1,85

Myślę że Niemcy są silniejsza druzyna myśle że będzie gładkie 3:0 dla Nimeców albo może byc ciezki dlugi mecz w co szczerze wątpie.

Italy-Russia 4,75 1,14
Ruski mocne są pokazali to chocby wczoraj ogrywając Serbie. Włosi jak dla mnie średnio grają może ugraja seta. Jeśli Ruski tego nie oleja to powinni wygrac no ale po takim kursie szkode nerwow smile

Slovakia-Poland 5,60 1,10
Podoba Mi sie druzyna Słowaków w kazdym meczu walcza zdobywaja dużo pkt mysle ze moga ugrac z naszymi seta jest tam kilka armat co moga pociagnac wynik. Myśle tu over 160 można by grac.

Bulgaria-Netherlands 1,25 3,50
Tu widzę długi ciezki mecz Holandia ie gra tu najgorzej myśle ze moga cos pobroic z Bułgaria seta powinni urwac. Jak dla mnie po tym co ogladalem na tych mistrzostwach jak narazie to Bułgaria w finale bedzie grac jak dla mnie najsilniejsza druzyna na tych mistrzostwach.

Greece-France 2,98 1,33
Tutaj nastepny trudny mecz do typowania czy Francja to taki pewniak to nie wiem a Grecja mocna jest grali przed mistrzostwami sparingi z Bulgarami owszem przegrywali tam ale to byly przegrane na przewagi. Myślę ze tu moze byc dzis niespodzianka smile

Serbia-Finland 1,15 4,60
Finowie na tym turnieju wygrywaj mecze ktore maja wygrac a dostaja w dupe od kogo maja dostac 2 mecze dostali po 3:0 z Rosja i Bułgaria myśle ze dzis sa w stanie nas zaskoczyc seta urwia a moze nawet na win kto wie smile

Powodzonka laugh

Tak napisałem jak to widze ogladam dużo meczy i widze jak wiele druzyn gra w sumie tyle laugh
Posted by: tyson

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 20:58

panowie gdzie mozna obejrec niemcy gracja?
Posted by: tyson

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 20:59

zly dzial - sory, do usuniecia
Posted by: kuerten

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 21:45

Nie wytrzymałem.
Musiałem odzyskać hasło na forum i wrzucić swoją opinię.
Wszyscy rzucili się dziś na Niemców, dlaczego?! Oni nic nie grają, dostali w dupę od Francuzów, którzy są przeciętną drużyną z 3 rozgrywającym.
Hiszpania wczoraj zagrała bardzo dobre! Zaskoczyli Polaków w pierwszym secie, później Nasi wznieśli się na wyżyny i zaczęli wygrywać, ale przecież nie da się utrzymać wysokiego poziomu nonstop i Hiszpanie odrodzili się w 4 secie. tie-break każdy widział mieli w górze piłkę meczową i zostali zablokowani, później już blok ich dobił, którego Niemcy nie mają wink

To bez sensu, bo przecież mecz trwa, ale Hiszpanie go wygrają (1set: 25:19, 2set: 13:16)
Dlaczego? Bo są zdecydowanie lepsi, z taką grą jak wczoraj będą w półfinale. Zobaczycie.. mają na to szansę, więc na pewno dziś nie odpuszczą..

Szkoda mi tylko ludzi, którzy to wszystko czytają i tracą kasę - przez takich expertów jak Wy.

Mały typ naprzód: a może i dwa
Polska-Słowacja 3-0 kurs 2.0

Polacy przebudzeni i skończą dziś szybko, znają Słowaków jak nikt inny. (:)

Serbia (-1.5) - Finlandia [1] kurs 1.42

Finowie kompletnie bez formy na tym turnieju, Nic nie grają, totalna klapa. Są rozbici, a Serbowie to nie byle kto, którzy walczą o 5 miejsce w mistrzostwach, oni nie odpuszczą.
Posted by: Arsen

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 22:02

dobrze, ze odzyskales haslo, to sie mozna troche usmiechnac w poludnie smile

Polacy znaja Slowakow jak nikt inny?
WOW, dlatego, ze ostatnio zagralismy z nimi raz i wygralismy? a wczesniej przez pare ladnych lat moze tylko jakies smieszne sparingi?
nasi w kazdym meczu maja przestoje i nawet taka Slowacja, ktora jest na poziomie Hiszpanii moze to wykorzystac, po 2,0 sie po prostu nie oplaca.

Francuzi moze i sa przecietni, ale ten 3 rozgrywajacy odbija lepiej niz nasz drugi, wiec ja bym ich nie skreslal, wg mnie oni lub Niemcy beda w czworce.
Posted by: Valverde

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 22:27

Originally Posted By: wojbest1987
Originally Posted By: Valverde
W mojej ocenie Rosjanie nie będą kalkulować. Ich duma i tak już została wystarczająco nadszarpnięta w 2007 kiedy na własnym terenie zostali upokorzeni w finale przez Hiszpanię. A że skład mają świetny (co pokazał chocby wczorajszy mecz z Serbią, gdzie równie dobrze mogli powieźć rywali 3:0) to powinni teraz zacząć się z meczu na mecz rozpędzać.

Z tego też powodu zagrałem ich zwycięstwo z Włochami w stosunku 3:0 . Makarony mają słabiutką drużynę (są lata świetlne za ekipą z lat 90-tych, która wygrywała prawie wszystko i wszedzie), zaś Rosjanie nie będą chcieli tracić sił przed arcyważnym meczem z Bułgarią. Różnica umiejętności jest zbyt duża, a i Włosi są w słabiutkiej formie.
jakie ma znaczenie ten mecz> chyba żadne, bez względu na wynik awansuje Rosja i Bułgaria, chyba, że myślisz że to będzie miało psychologinczne znaczenie


Znaczenie ma bo będą rozstawieni z 1 miejsca, a do nich dolosowywani z drugich miejsc.

Tak czy inaczej 3:0 siadło, chociaż muszę przyznać, że przy 20:13 dla Włochów w I secie prawie straciłem wiarę. Prawie... tongue

Volkov i Połtavski piwo
Posted by: Arsen

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 22:52

Originally Posted By: kuerten
Nie wytrzymałem.
Musiałem odzyskać hasło na forum i wrzucić swoją opinię.
Wszyscy rzucili się dziś na Niemców, dlaczego?! Oni nic nie grają, dostali w dupę od Francuzów, którzy są przeciętną drużyną z 3 rozgrywającym.
Hiszpania wczoraj zagrała bardzo dobre! Zaskoczyli Polaków w pierwszym secie, później Nasi wznieśli się na wyżyny i zaczęli wygrywać, ale przecież nie da się utrzymać wysokiego poziomu nonstop i Hiszpanie odrodzili się w 4 secie. tie-break każdy widział mieli w górze piłkę meczową i zostali zablokowani, później już blok ich dobił, którego Niemcy nie mają wink

To bez sensu, bo przecież mecz trwa, ale Hiszpanie go wygrają (1set: 25:19, 2set: 13:16)
Dlaczego? Bo są zdecydowanie lepsi, z taką grą jak wczoraj będą w półfinale. Zobaczycie.. mają na to szansę, więc na pewno dziś nie odpuszczą..

Szkoda mi tylko ludzi, którzy to wszystko czytają i tracą kasę - przez takich expertów jak Wy.


dzieki ekspercie, masz jeszcze jakies dobre typy ?
Posted by: Ojro

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 23:00

kuerten smirk co za koles... nikt nikomu wplacac kasy do bukow nie kaze, nikt nikomu grac podawanych tutaj zakladow nie kaze.

dzisiaj zagram dogi a raczej zaklady [+2,5 set] na slowacje i Holandie. Jestem zdania ze zarowno Polska jak i Bulgaria nie wygra tego 3-0. Wczoraj Polacy zagrali slabo, moze wynikalo to z dluzszej przerwy, a moze po prostu Hiszpanie mieli ten dzien. Holandia niewygodny przeciwnik, mysle ze bede w stanie powalczyc i wygrac seta
Posted by: Inzaghi78

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 09/09/2009 23:53

Originally Posted By: Arsen
Originally Posted By: kuerten
Nie wytrzymałem.
Musiałem odzyskać hasło na forum i wrzucić swoją opinię.
Wszyscy rzucili się dziś na Niemców, dlaczego?! Oni nic nie grają, dostali w dupę od Francuzów, którzy są przeciętną drużyną z 3 rozgrywającym.
Hiszpania wczoraj zagrała bardzo dobre! Zaskoczyli Polaków w pierwszym secie, później Nasi wznieśli się na wyżyny i zaczęli wygrywać, ale przecież nie da się utrzymać wysokiego poziomu nonstop i Hiszpanie odrodzili się w 4 secie. tie-break każdy widział mieli w górze piłkę meczową i zostali zablokowani, później już blok ich dobił, którego Niemcy nie mają wink

To bez sensu, bo przecież mecz trwa, ale Hiszpanie go wygrają (1set: 25:19, 2set: 13:16)
Dlaczego? Bo są zdecydowanie lepsi, z taką grą jak wczoraj będą w półfinale. Zobaczycie.. mają na to szansę, więc na pewno dziś nie odpuszczą..

Szkoda mi tylko ludzi, którzy to wszystko czytają i tracą kasę - przez takich expertów jak Wy.


dzieki ekspercie, masz jeszcze jakies dobre typy ?


dokladnie piwo gosciu sie wypowiedzial jak WYROCZNIA smirk

dzieki mistrzu zwlaszcza za typ Polska -Slowacja 3-0 grin
Posted by: wtapiacz

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 00:08

Może niech lepiej mu znowu hasło zginie ?
Posted by: _Korver_

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 00:48

Originally Posted By: kuerten
Nie wytrzymałem.
Musiałem odzyskać hasło na forum i wrzucić swoją opinię.
Wszyscy rzucili się dziś na Niemców, dlaczego?! Oni nic nie grają, dostali w dupę od Francuzów, którzy są przeciętną drużyną z 3 rozgrywającym.
Hiszpania wczoraj zagrała bardzo dobre! Zaskoczyli Polaków w pierwszym secie, później Nasi wznieśli się na wyżyny i zaczęli wygrywać, ale przecież nie da się utrzymać wysokiego poziomu nonstop i Hiszpanie odrodzili się w 4 secie. tie-break każdy widział mieli w górze piłkę meczową i zostali zablokowani, później już blok ich dobił, którego Niemcy nie mają wink

To bez sensu, bo przecież mecz trwa, ale Hiszpanie go wygrają (1set: 25:19, 2set: 13:16)
Dlaczego? Bo są zdecydowanie lepsi, z taką grą jak wczoraj będą w półfinale. Zobaczycie.. mają na to szansę, więc na pewno dziś nie odpuszczą..

Szkoda mi tylko ludzi, którzy to wszystko czytają i tracą kasę - przez takich expertów jak Wy.

Mały typ naprzód: a może i dwa
Polska-Słowacja 3-0 kurs 2.0

Polacy przebudzeni i skończą dziś szybko, znają Słowaków jak nikt inny. (:)

Serbia (-1.5) - Finlandia [1] kurs 1.42

Finowie kompletnie bez formy na tym turnieju, Nic nie grają, totalna klapa. Są rozbici, a Serbowie to nie byle kto, którzy walczą o 5 miejsce w mistrzostwach, oni nie odpuszczą.


No i chyba się trochę ośmieszyłeś... To co, może warto znowu zgubić hasło?
Posted by: Snajper2

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 01:12

Korver - i po co taki tekst ze może warto zgubić znowu hasło?
po kija te napinki ZAL MECZ.PL!
Posted by: barciu

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 02:00

dobra Francja zaraz jedzie Grecje, bo musi wygrac zeby byc w top 4. 1,37 przed meczem nie rozpieszcza wiec reszte dobierze sie na live
Posted by: _Korver_

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 03:10

Originally Posted By: Snajper2
Korver - i po co taki tekst ze może warto zgubić znowu hasło?
po kija te napinki ZAL MECZ.PL!



przeczytaj post kolegi:

'Szkoda mi tylko ludzi, którzy to wszystko czytają i tracą kasę - przez takich expertów jak Wy.'

Jak widzę coś takiego to mi się nóż w kieszeni otwiera i odechciewa czegokolwiek pisać, dzielić się informacjami etc. smirk

puke na takich zawodników...
Posted by: barciu

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 04:32

O ktorej i kiedy jest losowanie par polfinalowych? w piatek czy sobote? ma ktos jakies info?
Posted by: ślimak

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 05:04

Originally Posted By: barciu
O ktorej i kiedy jest losowanie par polfinalowych? w piatek czy sobote? ma ktos jakies info?


Jeśli dobrze dziś zrozumiałem komentatora to losowanie jest w czwartek po zakończeniu ostatniej serii spotkań
Posted by: barciu

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 07:09

panowie co sie liczy przy rownej liczbie punktow. Bo teraz mam ladna rozkminke czy Polska ma juz zapewnione 1 miejsce i czy analogicznie Francja tez awansowala? na cev nie pisza o Francji czyli jakby Niemcy mialy szanse, tyle ze Francuzi wygrali bezposredni mecz i maja lepszy stosunek setow i malych punktow. wiec? Jesli oba kraje maja pewny awans to mysle dubelek Grecja + Hiszpania jest realny.
Posted by: _Korver_

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 07:35

Za siatka.org:

'Dzięki zwycięstwu 3:1 nad reprezentacją Grecji, drużyna z Francji bliższa jest awansu do półfinałów mistrzostw Europy. Jeśli jutro zwycięży z Hiszpanami, będzie obok Polski, drugim zespołem, który z grupy E zagra o medale.'
Posted by: Wojtas_

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 07:37

Francja nie ma jeszcze pewnego awansu, według mnie liczy się ratio małych punktów przy końcowym rozrachunku jeśli punktów jest tyle samo.
Posted by: muminek bez ogonka

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 15:00

W cev sety się liczą
Z drugiej strony w Lidze Mistrzów liczy sie bezposredni mecz więc nie wiem jak to jest dokładnie, ale Francja wygrała z każdym walczącym o drugie miejsce w grupie więc jej dzisiejsze każde zwycięstwo daje jej awans do półfinału na 100%. Mogą nawet wygrać 3:2(25-23, 25-23, 0-25,0-25, 15-13)
Posted by: Gaske

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 16:03

"Polska jest już pewna udziału w półfinałach mistrzostw Europy w Izmirze. Jutro z Grecją zagramy o pierwsze miejsce w grupie i komplet zwycięstw w fazie grupowej, ale będzie to także mecz, w którym cześć naszych podstawowych zawodników dostanie okazję do odpoczynku.



- Cześć chłopaków dostanie jutro wolne, bo rozegrali już tutaj pięć spotkań i czują już to w nogach – zapowiadał bezpośrednio po dzisiejszym meczu drugi trener polskiej reprezentacji, Krzysztof Stelmach. – Sądzę, że jutro szanse dostaną ci, którzy dotąd byli poza dwunastką, jeden z nich, a może nawet obaj, ale podkreślam – ja tu nie dowodzę, ja tylko pomagam trenerowi.

Zatem wszystko wskazuje na to, że jutro w meczu z Grecją będziemy mieli okazję zobaczyc Marcela Gromadowskiego i Krzysztofa Ignaczaka.



Na obszerną rozmowę z drugim trenerem polskiej kadry Krzysztofem Stelmachem zapraszamy jutro do serwisu Reprezentacja.net"
Posted by: kleks

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 17:04

Polska-Grecja 2(hand +2.5 set) za 1.5 bwin może być
dobrym rozwiązaniem
Jakoś nie mam przekonania do naszych
Przynajmniej set zawsze muszą odpuścić aby sie obudzić
Posted by: Max11

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 17:39

Dobrym typem wydaje się być Słowacja +2.5 z Niemcami. Słowacy potrafili z Polską ugrać dwa sety, z Francją też ugrali seta to tym bardziej z Niemcami mogą ugrać przynajmniej jednego. Tylko mam pytanie czy dla Słowaków ten mecz nie jest o przysłowiową pietruszkę.
Posted by: ziobro

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 17:48

witam
może ktoś doradzi czy te 2 mecze można tak zagrać?

Niemcy-Slowacja(Gr.E)
(H 0-1.5) 2 2.40
Polska-Grecja(Gr.E)
(H 0-1.5) 2 2.05
to jest z buka http://www.wzbmilenium.pl/?m=8&ids=5
proszę o pomoc...
Posted by: umarex

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 17:55

Polska- Grecja

Vide Koszykarze, siatkarze, troche inna wersja polskiej husarii zdaje sie byc juz z lekka zmeczona. Nasi rywale z grupy widac ze lepiej gospodaruja silami bo cierpien 5.seta przezywac w tej drugiej fazie nie musieli(Niemcy,Francja). Dzis bedzie spotkanie z teoretycznie najsilniejsza z teamow z drugiej grupy Grecja, faktycznie Zabki i szwabiki toczyli z nimi wyrownany boj, set w ktorym gra sie do 30 o tym dobitnie swiadczy, dodatkowo wypowiedzi o daniu odpoczynku podstawowym graczom przez Castellaniego, nie chce niczego mowic ale jak widze ruciaka w ataku to zamykam oczy, naprawde to nie jest poziom reprezentacyjny.
Zaleca sie zatem gre na Grekow badz z handi badz czysto bo po 2 maratonach+ roszady w skladzie moze byc roznie z wynikiem koncowym. Grecy jeszcze sie nie poddali.
Posted by: Big Ben

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 18:01

Originally Posted By: umarex
Polska- Grecja

2 maratonach + roszady w skladzie


skoro są roszady w składzie to te 2 maratony nie dotyczyły zawodników którzy dziś zagrają, bo najzwyczajniej w świecie nie brali w tych meczach udziału
Posted by: umarex

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 18:22

zgodzisz sie ze roszady to obnizenie jakosci gry, gromadowski to czlowiek na niewlasciwym miejscu, podobnie ruciak, dodajmy naszego 2.rozgrywajacego, nie bedzie wcale za kolorowo

Włochy-Finlandia

OStatni mecz outsiderow 2. grupy preeliminacyjnej. Bez zwyciestwa w tej fazie, na przeciwko siebie 2 wloscy trenerzy, wierze ze Finladnia cos w koncu pokaze chociazby jak z holendrami z ktorymi porazka chyba tez dolozyla cegielke do marnej postawy suomi na turnieju. Italia rownie slaba, lasko dla mnie zawsze bedzie slabszy od oivanena. Cos czuje w tym spotkaniu wygrana underdoga
Posted by: _Korver_

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 18:26

Mam podobny tok myślenia co kolega wyżej. wink

Finowie (+2,5 seta) @1,60 unibet na totalnym luzie powinno siąść. Z innych meczów aż tak nie przekreślałbym szans Naszych z Grekami. Co z tego, że drugi skład? Igła na libero może nawet lepszy od Gacka, Woicki jak dostanie wolną rękę w rozgrywaniu też sobie powinien poradzić. OK, Gromadowski poziom niżej. Ale to tylko jedna pozycja, reszta wg mnie będzie na przyzwoitym poziomie. Polska powinna to wygrać, ale oczywiście nie 3-0, stąd handi na Greków (+2,5 seta) @1,50 również mi się podoba.
Posted by: macik

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 18:27

Originally Posted By: umarex


Grecy jeszcze sie nie poddali.


Ale gdy Grecy ,będąc już na hali, zobaczą jak Francja wygrywa z Hiszpanią i elminuje ich z Mistrzostw, to może im się odechcieć walczyć z Polakami. Może lepiej poczekać na live i zobaczyć jak się będą prezentowały składy obu drużyn ?

BTW. Moim zdaniem Trener Castellani nie powinien dawać odpoczynku podstawowym zawodnikom, bo to rzadko przynosi korzyści. Patrz. słynne elminacje do (przyznaje, ze nie pamiętam, ale chyba do Grand Prix) za kadencji Niemczyka, gdzie "wybrano" sobie teoretycznie słabszego przeciwnika(chyba Azerbejdżan) w 1/2, co zakończyło się porażką. Dlatego liczę dziś na pierwszy skład i na wylosowanie Francji/ Grecji w półfinale smile
Posted by: kuerten

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 18:42

Rosja - Bułgaria (-1.5) [1] 2.10 bet365
Rosjanie robią różnicę, grają rewelacyjnie. Jedynie 2 przespane sety z Holendrami, którzy są bardzo nieprzyjemnym zespołem w tych mistrzostwach. Dziś Rosjanie nie odpuszczą zagrają znowu bardzo dobrze i potwierdzą, że są tutaj zdecydowanie najlepsi. Dlaczego nie odpuszczą? Grają najlepiej, gdy są rozpędzeni. Porażka, mogłaby wybić ich z mistrzowskiego rytmu. Zagrają pewnie i zwyciężą bez większych problemów. Tak jak całe mistrzostwa (1.80 expekt).
Posted by: Valverde

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 19:47

Najbardziej logicznym typami wydają się zwycięstwa Niemców i Francuzów. Akurat układ gier jest taki, że jeżeli Niemcy rozpoczną od zwyciestwa, to Francuzi bedą musieli wygrac z Hiszpanami, co nie powinno być specjalnie trudne zważając, iż są ooni kompletnie bez formy. Niewykluczone więc, ze znając takie wyniki Grekom nieco odejdzie chęc do gry, a nasi pokonają ich bez większych problemów, grając nawet nieco przemeblowanym składem.
Dlatego też:
Niemcy - Słowacja 1 (-1.5 seta)
Francja - Hiszpania 1 (-1.5 seta)
Polska - Grecja 1
Posted by: Kwasigroch

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 20:04

Hiszpanie maja jeszcze o co grac, bo tylko zwyciestwo przy porazce Grekow daje im teoretyczne szanse na pierwsza osemke, ktora oznacza gre w kolejnych ME. Tylko nie wiadomo czy jeszcze bedzie sie im chcialo o to powalczyc. Z drugiej Francji skromna porazka 2-3 niemal na pewno daje awans, choc wiadomo ze kalkulowac w ten sposob nie beda.
Posted by: Big Ben

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 20:12

Kurcze, chaos nie z tej ziemi grin , ci walczą tamci nie, ci mają szanse i ci też tylko coś tam, a jak tamci wygrają to tym wystarczą dwa sety, a jak nie to tak, a jak tak to siak...

Czy mógłby ktoś klarownie przedstawić kto o co gra i co daje zajęcie poszczególnych miejsc na tych ME?
Posted by: kazow

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 20:25

ja wypowiem sie na temat dwoch pierwszych spotkan.

Germany -> gram z handi -1.5. Slowacja bedzie walczyc bo sa glodni sukcesu, ale juz motywacja nie taka. Niemczy raczej tez nie awansuja, ale mysle ze tutaj duza role odegra fakt ze Lozana bedzie chcial udowodnic ze jego praca przynosi efekty, weic jak najlepsze wyniki mimo braku awansu. Jakos jestem spokojny o to spotkanie

Rosja - hand -1.5

Przyznam ze tutaj gram tym razem przeciwko przeczuciu. Bulgaria jest jedyna druzyna ktora Rozji moze zagrozic, ladnie wypadli z serbami, ale Serbowie w dolku. Poczatkowo chcialem grac tutaj over, ale byl tylko 186, co moze nie pasc przy 4 setach, wiec odpuszczam. Przejrzalem jeszcze raz wyniki i zagaralem Rosje -1.5. Mam nadzieje ze nie beda sie chcieli za bardoz meczyc w meczu ktory nie ma znaczenia i skoncza szybko.


potem zagram Francja -1.5

Polska pewnie wygra, ale chcyba dzisiaj nie ruszam
Posted by: Slawek_kk

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 20:35

tak na szybko bo o 14 juz zaczynaja sie mecze...

Rosja - Bulgaria 1 + Niemcy - Slowacja 1 @1.85 bet365

Rosja i Bulgaria to pojedynek jak narazie niepokonanych...ale po tym meczu ktos bedzie mial na koncie pierwsza porazke w tym turnieju i mysle ze to bedzie Bulgaria. Rosja zdecydowany faworyt do zlotego medalu...no chyba ze przegraja w finale z Polska? wink Cel tego meczu bedzie ominiecie w pol finale reprezentacji Polski...i mysle ze Rosja do tego meczu podejdzie bardzo powaznie.

Niemcy jeszcze maja nadzieje na zajecie drugiego miejsca w grupie...bo graja pierwsze spotkanie i musza je po prostu wygrac...i czekac na pozostale wyniki a dopiero po nich bedzie grala Francja i Grecja chociaz Grecja juz nie ma szans wiec rozstrzygnie sie miedzy Niemcami i Francja. Jak widac nasza grupa byla silniejsza od tej drugiej. Slowakow bedzie stac w tym meczu na max jednego seta wiec handi tez mozna grac, ale ja bezpiecznie tylko zwyciestwo.
Posted by: Gaske

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 20:47

Originally Posted By: Slawek_kk
tak na szybko bo o 14 juz zaczynaja sie mecze...

Rosja - Bulgaria 1 + Niemcy - Slowacja 1 @1.85 bet365

Rosja i Bulgaria to pojedynek jak narazie niepokonanych...ale po tym meczu ktos bedzie mial na koncie pierwsza porazke w tym turnieju i mysle ze to bedzie Bulgaria. Rosja zdecydowany faworyt do zlotego medalu...no chyba ze przegraja w finale z Polska? wink Cel tego meczu bedzie ominiecie w pol finale reprezentacji Polski...i mysle ze Rosja do tego meczu podejdzie bardzo powaznie.

Niemcy jeszcze maja nadzieje na zajecie drugiego miejsca w grupie...bo graja pierwsze spotkanie i musza je po prostu wygrac...i czekac na pozostale wyniki a dopiero po nich bedzie grala Francja i Grecja chociaz Grecja juz nie ma szans wiec rozstrzygnie sie miedzy Niemcami i Francja. Jak widac nasza grupa byla silniejsza od tej drugiej. Slowakow bedzie stac w tym meczu na max jednego seta wiec handi tez mozna grac, ale ja bezpiecznie tylko zwyciestwo.


To nie stawiaj, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. I dla Rosji i dla Bułgarii to spotkanie towarzyskie. Pary w półfinałach są losowane, a nie A1-B2, A2-B1. Równie dobrze mogą ze sobą grać za kilka dni o awans do finału.
Posted by: piana

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 20:47

Originally Posted By: Slawek_kk
tak na szybko bo o 14 juz zaczynaja sie mecze...

Rosja - Bulgaria 1 + Niemcy - Slowacja 1 @1.85 bet365

Rosja i Bulgaria to pojedynek jak narazie niepokonanych...ale po tym meczu ktos bedzie mial na koncie pierwsza porazke w tym turnieju i mysle ze to bedzie Bulgaria. Rosja zdecydowany faworyt do zlotego medalu...no chyba ze przegraja w finale z Polska? wink Cel tego meczu bedzie ominiecie w pol finale reprezentacji Polski...i mysle ze Rosja do tego meczu podejdzie bardzo powaznie.

Niemcy jeszcze maja nadzieje na zajecie drugiego miejsca w grupie...bo graja pierwsze spotkanie i musza je po prostu wygrac...i czekac na pozostale wyniki a dopiero po nich bedzie grala Francja i Grecja chociaz Grecja juz nie ma szans wiec rozstrzygnie sie miedzy Niemcami i Francja. Jak widac nasza grupa byla silniejsza od tej drugiej. Slowakow bedzie stac w tym meczu na max jednego seta wiec handi tez mozna grac, ale ja bezpiecznie tylko zwyciestwo.



ten sam dubel w Tobecie@2.05 Rosja 1.60, Niemcy 1.28
Posted by: kazow

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 20:52

Originally Posted By: Kerogh
Originally Posted By: Slawek_kk
tak na szybko bo o 14 juz zaczynaja sie mecze...

Rosja - Bulgaria 1 + Niemcy - Slowacja 1 @1.85 bet365

Rosja i Bulgaria to pojedynek jak narazie niepokonanych...ale po tym meczu ktos bedzie mial na koncie pierwsza porazke w tym turnieju i mysle ze to bedzie Bulgaria. Rosja zdecydowany faworyt do zlotego medalu...no chyba ze przegraja w finale z Polska? wink Cel tego meczu bedzie ominiecie w pol finale reprezentacji Polski...i mysle ze Rosja do tego meczu podejdzie bardzo powaznie.

Niemcy jeszcze maja nadzieje na zajecie drugiego miejsca w grupie...bo graja pierwsze spotkanie i musza je po prostu wygrac...i czekac na pozostale wyniki a dopiero po nich bedzie grala Francja i Grecja chociaz Grecja juz nie ma szans wiec rozstrzygnie sie miedzy Niemcami i Francja. Jak widac nasza grupa byla silniejsza od tej drugiej. Slowakow bedzie stac w tym meczu na max jednego seta wiec handi tez mozna grac, ale ja bezpiecznie tylko zwyciestwo.


To nie stawiaj, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. I dla Rosji i dla Bułgarii to spotkanie towarzyskie. Pary w półfinałach są losowane, a nie A1-B2, A2-B1. Równie dobrze mogą ze sobą grać za kilka dni o awans do finału.


nie wierze zeby Rosjanie chcieli omijac Polske, mysle ze maja nas konkretnie w dupie, zwlaszcza po naszych mekach z cieniakami

Dla Rosji liczy sie tylko zwyciestwo, ich przeciwnikiem w finale bedzie bulgaria, wiec zagraja dzisiaj zeby wygrac tylko dlatego zeby zdobyc przewage psychiczne

a jezeliby rzeczywiscie sie nami przejmowali, to tez chcieliby wygrac, bo polska bedzie 1 w naszej grupe a i nie moze sie spotkac z pierwsza druzyna z drugiej grupy

i dlatego tez polacy beda tez chcieli dzisiaj wygrac (jezeli rosja wgra o 14)
Posted by: Big Ben

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 20:52

Originally Posted By: Kerogh

To nie stawiaj, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. I dla Rosji i dla Bułgarii to spotkanie towarzyskie. Pary w półfinałach są losowane, a nie A1-B2, A2-B1. Równie dobrze mogą ze sobą grać za kilka dni o awans do finału.


ale chyba lepiej wygrać grupę i ominąć Polaków w 1/2 F
Posted by: Ticalion

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 20:56

hmmm już się gubie w tych postach panowie tongue

ostatecznie : czy zwycięscy grup mogą na siebie trafić w półfinale ?
Posted by: jadanek

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 20:57

Originally Posted By: Big Ben
Originally Posted By: Kerogh

To nie stawiaj, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. I dla Rosji i dla Bułgarii to spotkanie towarzyskie. Pary w półfinałach są losowane, a nie A1-B2, A2-B1. Równie dobrze mogą ze sobą grać za kilka dni o awans do finału.


ale chyba lepiej wygrać grupę i ominąć Polaków w 1/2 F


Nie maja co kalkulowac, bo w naszej grupie z wszystkimi latwo wygraja, z nami wlacznie.
Posted by: Gaske

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 20:59

Originally Posted By: Big Ben
Originally Posted By: Kerogh

To nie stawiaj, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. I dla Rosji i dla Bułgarii to spotkanie towarzyskie. Pary w półfinałach są losowane, a nie A1-B2, A2-B1. Równie dobrze mogą ze sobą grać za kilka dni o awans do finału.


ale chyba lepiej wygrać grupę i ominąć Polaków w 1/2 F


Nie mają jak omijać, bo pary w półfinale są losowane. Nie wiem kto to wymyślał, totalnie bez sensu przepis, ale w 1/2 może być mecz Polska - Francja i Rosja - Bułgaria.
Posted by: Baqu

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 21:16

Originally Posted By: Kerogh

Nie mają jak omijać, bo pary w półfinale są losowane. Nie wiem kto to wymyślał, totalnie bez sensu przepis, ale w 1/2 może być mecz Polska - Francja i Rosja - Bułgaria.


jeżeli Polacy zajmą pierwsze miejsce w grupie i Rosjanie zajmą
pierwsze miejsce w grupie to nie mają szans się ze sobą
spotkać w półfinale, pary są losowane, ale zwycięzcy grup są rozstawieni.
Posted by: jarecki85

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 21:56

sory za rozmywanie tematu,ale nigdzie nie moge znalezc,a wazna to dla mnie informacja- czy bezwzgledu na dzisiejsze wyniki Polacy zajma 1 miejsce w grupie ?? moze bic priv,zeby nie zasmiecac
Posted by: Wojtas_

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 22:50

Jestem świeżo po obejrzeniu meczu Rosja-Bułgaria. Jedyne co mi sie nasuwa to to że Rosjanie zdobędą złoto. Możecie mówić, że to sport i nie takie rzeczy się działy, ale ja jakoś innego mistrza sobie nie wyobrażam. To, że dominowali fizycznie wiedziałem zawsze, ale to co zauważyłem u nich teraz to siła psychiczna. Są radośni, cieszą się jak dzieci niekiedy, uśmiechnięci, żywi, zupełnie inna drużyna niż jeszcze jakiś czas temu. Wprowadzenie kilku młodych naprawdę daje efekty. Dzisiaj spokojnie ogrywali sobie Bułgarów, odjeżdżali im w mgnieniu oka na 4-5 punktów i później po prostu się rozluźnili bo byli pewni swego, kontrolowali do końca każdego seta i go ogrywali bez najmniejszych problemów. Trzeba też zaznaczyć, że był to mecz grupowy, nie o jakiś medal itp, dlatego przychodziły im te rozluźnienia, jak będą grać o medal to skoncentrują się od 1 do 25 punktu i spokojnie wypunktują rywali. Mają mega silną podwójną zmianę, Bagnoli może ją operować w każdej końcówce, w każdym momencie kiedy tylko mu sie spodoba, a jakość gry nie będzie mniejsza, a momentami wręcz większa, bo na boisko wchodzi dwóch doświadczonych i świetnych graczy. No i należy jeszcze wspomnieć o zagrywce, dziurawią przeciwników, dzisiaj jakby lżej zagrywali momentami nie chcąc zepsuć, nie ryzykowali aż tak i nie serwowali tak mocno bo nie było takiej potrzeby, prowadzili spokojnie od początku do końca meczu.
Posted by: kuerten

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 23:30

Originally Posted By: Amperek
Jestem świeżo po obejrzeniu meczu Rosja-Bułgaria. Jedyne co mi sie nasuwa to to że Rosjanie zdobędą złoto. Możecie mówić, że to sport i nie takie rzeczy się działy, ale ja jakoś innego mistrza sobie nie wyobrażam. To, że dominowali fizycznie wiedziałem zawsze, ale to co zauważyłem u nich teraz to siła psychiczna. Są radośni, cieszą się jak dzieci niekiedy, uśmiechnięci, żywi, zupełnie inna drużyna niż jeszcze jakiś czas temu. Wprowadzenie kilku młodych naprawdę daje efekty. Dzisiaj spokojnie ogrywali sobie Bułgarów, odjeżdżali im w mgnieniu oka na 4-5 punktów i później po prostu się rozluźnili bo byli pewni swego, kontrolowali do końca każdego seta i go ogrywali bez najmniejszych problemów. Trzeba też zaznaczyć, że był to mecz grupowy, nie o jakiś medal itp, dlatego przychodziły im te rozluźnienia, jak będą grać o medal to skoncentrują się od 1 do 25 punktu i spokojnie wypunktują rywali. Mają mega silną podwójną zmianę, Bagnoli może ją operować w każdej końcówce, w każdym momencie kiedy tylko mu sie spodoba, a jakość gry nie będzie mniejsza, a momentami wręcz większa, bo na boisko wchodzi dwóch doświadczonych i świetnych graczy. No i należy jeszcze wspomnieć o zagrywce, dziurawią przeciwników, dzisiaj jakby lżej zagrywali momentami nie chcąc zepsuć, nie ryzykowali aż tak i nie serwowali tak mocno bo nie było takiej potrzeby, prowadzili spokojnie od początku do końca meczu.


Bardzo długo czasu potrzebowałeś, żeby dojść do takiej opinii, Rosjanie grają swoje już od 1 meczu tej imprezy.
Przed tym meczem można było zgarnąć 1.8 w expekcie. Teraz zapewne o połowie mniej. Bo bukmacherzy wątpliwości mieć już nie będą mieli. Spóźniona wypocina. I po takim meczu nie sztuka napisać - wygrają te ME. smile
Posted by: Wojtas_

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 23:33

dzieki mistrzu wink
Posted by: muminek bez ogonka

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 10/09/2009 23:39

kuerten z całym szacunkiem ale mam nadzieje ze zagrales all in -Rosja mistrz europy i sie przejedziesz. Po jakiego kija wypisujesz tu takie bzdury. Gość napisał swoje przemyslenia a Ty go atakujesz. Jakby nie patrzeć Bułgarzy spisywali się tu najlepiej do dnia dzisiejszego(jak dla mnie) i dzisiejszy wynik, i przebieg meczu z Rosją świadczy jaki potencjał na chwilę obecną mają ci drudzy.
Posted by: _Korver_

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 11/09/2009 01:06

Originally Posted By: kuerten
Originally Posted By: Amperek
Jestem świeżo po obejrzeniu meczu Rosja-Bułgaria. Jedyne co mi sie nasuwa to to że Rosjanie zdobędą złoto. Możecie mówić, że to sport i nie takie rzeczy się działy, ale ja jakoś innego mistrza sobie nie wyobrażam. To, że dominowali fizycznie wiedziałem zawsze, ale to co zauważyłem u nich teraz to siła psychiczna. Są radośni, cieszą się jak dzieci niekiedy, uśmiechnięci, żywi, zupełnie inna drużyna niż jeszcze jakiś czas temu. Wprowadzenie kilku młodych naprawdę daje efekty. Dzisiaj spokojnie ogrywali sobie Bułgarów, odjeżdżali im w mgnieniu oka na 4-5 punktów i później po prostu się rozluźnili bo byli pewni swego, kontrolowali do końca każdego seta i go ogrywali bez najmniejszych problemów. Trzeba też zaznaczyć, że był to mecz grupowy, nie o jakiś medal itp, dlatego przychodziły im te rozluźnienia, jak będą grać o medal to skoncentrują się od 1 do 25 punktu i spokojnie wypunktują rywali. Mają mega silną podwójną zmianę, Bagnoli może ją operować w każdej końcówce, w każdym momencie kiedy tylko mu sie spodoba, a jakość gry nie będzie mniejsza, a momentami wręcz większa, bo na boisko wchodzi dwóch doświadczonych i świetnych graczy. No i należy jeszcze wspomnieć o zagrywce, dziurawią przeciwników, dzisiaj jakby lżej zagrywali momentami nie chcąc zepsuć, nie ryzykowali aż tak i nie serwowali tak mocno bo nie było takiej potrzeby, prowadzili spokojnie od początku do końca meczu.


Bardzo długo czasu potrzebowałeś, żeby dojść do takiej opinii, Rosjanie grają swoje już od 1 meczu tej imprezy.
Przed tym meczem można było zgarnąć 1.8 w expekcie. Teraz zapewne o połowie mniej. Bo bukmacherzy wątpliwości mieć już nie będą mieli. Spóźniona wypocina. I po takim meczu nie sztuka napisać - wygrają te ME. smile


Publicznie wszem i wobec zgłaszam Pana powyżej jako idealnego kandydata do co najmniej ostrzeżenia. To już nie pierwsza prowokacyjna uwaga, chamstwo trzeba tępić w zarodku.

papa
Posted by: barciu

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 11/09/2009 01:14

Chcialem grac rano Grekow, ale skoro Grecy graja 2-gim rozgrywajacym i 1 nominalnym atakujacym, a Polacy bez zmian to daje grubo na Polske. Dodatkowo Francja zaraz wygra i chwilo przescignie nas.

Polska 10/10
Posted by: ślimak

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 11/09/2009 01:17

Jeśli Pan komentator z Polsatu nie kłamie to musimy wygrać aby być na pierwszym miejscu w grupie
Posted by: Slawek_kk

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 11/09/2009 01:21

Polska - Grecja 1 @1.4 expekt

jeszcze jedno spotkanie polecam na dzisiaj...kazdy myslal ze Polska w rezerwowym skladzie zagra dzisiaj i kursy poszly w gore. W tym momencie jak Francja wygrala spotkanie to Polsce tylko wygrana daje pierwsze miejsce w grupie i unikniecie Rosji w pol finale. Na potwierdzenie moich slow Gromadowski i Ignaczak zostali wykresleni z listy na mecz smile Grecy nie maja szans na awans...wiem ze przystepuja do tego meczu z jednym atakujacym i rezerwowym libero. Motywacja zdecydowanie po stronie Polski, mimo ze ich gra nie wyglada najlepiej ostatnio ale szkoda by bylo zmarnowac ten caly wysilek
Posted by: Meister

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 11/09/2009 01:28

A po co nam 1 miejsce jak jest jakieś losowanie?
Posted by: ślimak

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 11/09/2009 01:30

Originally Posted By: Meister
A po co nam 1 miejsce jak jest jakieś losowanie?


Po to pierwsze miejsce że do zespołów z pierwszych miejsc są dolosowywane te z drugich. Wystarczy trochę forum poczytać, żeby nie stawiać niepotrzebnych pytań.
Posted by: barciu

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 11/09/2009 03:41

Dobra to czekamy na losowanie, obysmy dostali Bulgarie smile
Posted by: ślimak

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 11/09/2009 03:59

Originally Posted By: barciu
Dobra to czekamy na losowanie, obysmy dostali Bulgarie smile


No to gramy z BUŁGARIĄ
Posted by: Wojtas_

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 11/09/2009 04:07

no i świetnie ! wink tak jak chciałem
Posted by: barciu

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 11/09/2009 07:19

Na razie jest ok mam nadzieje ze optymizm nie zmieni sie po sobotnim meczu. Teraz najwazniejsze jaki buki wystawia kursy, licze sie z tym ze faworytem beda Bulgarzy, ale mam nadzieje ze bedzie na nich wiecej niz 1,4 smile

Ruscy peffka ale tu kurs bedzie zalosny - pewnie max 1,2
Posted by: _Korver_

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 11/09/2009 07:39

Myślę, że @1,20 na Ruskich to i tak by było dobrze. wink

Co do kursów na Naszych myślę, że jakoś @1,60 na Bułgarów będzie można złapać, ogólnie mecz zapowiada się wyrównany z lekkim wskazaniem na Bułgarię (wg mnie).
Posted by: Myseq

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 11/09/2009 09:03

Cytat:
Bardzo długo czasu potrzebowałeś, żeby dojść do takiej opinii, Rosjanie grają swoje już od 1 meczu tej imprezy.
Przed tym meczem można było zgarnąć 1.8 w expekcie. Teraz zapewne o połowie mniej. Bo bukmacherzy wątpliwości mieć już nie będą mieli. Spóźniona wypocina. I po takim meczu nie sztuka napisać - wygrają te ME. smile


Zwłaszcza z Estonią zagrali "swoje".

Po drugie różnie może być. Może im mecz nie wyjść z Francja i nawet w finale nie zagrają. To jest siatkówka. Na poprzednich ME w finale Hiszpanie mieli zjechać w 3 setach... Z całym szacunkiem dla Rosji, ale kurs z expa 1,10 to przesada.
Posted by: _Korver_

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 11/09/2009 16:49

Exp (w nawiasie unibet):

Polska - Bułgaria 2.30 (2.10) - 1.55 (1.65)
Rosja - Franca 1.10 - 5.70 (5.75)

Tak więc kursy zgodnie z oczekiwaniami, zapraszam do dyskusji. piwo
Posted by: kuerten

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 11/09/2009 17:11

Nie ma sensu na głębsze analizy.

Bułgaria bardzo solidna, ograli wszystkich w grupie zwanej 1.Liga, (nie wliczając Rosji, która jest w ogóle w innych rozgrywkach i jest tutaj poza zasięgiem wszystkich)

Polska, ma przebłyski dobrej gry, więc set zostanie Bułgarom urwany. Widzi mi się podobny wynik meczu Bułgaria - Polska, jak Bułgarów z Holandią.
Polacy mają za długie przestoje w swojej grze. I nie potrafią utrzymać wysokiego poziomu gry. Co jeszcze udawało się w "miarę" w 1 fazie turnieju (czyt. Francja,Niemcy,Turcja) to później było już tylko gorzej. Biorę pod uwagę to, że Polakom może wrócić dyspozycja sprzed tygodnia, (brak racjonalnych powodów dlaczego miałoby się tak stać?) więc będzie wyrównany mecz, ale mimo wszystko więcej atutów w ataku i serwisie po stronie Bułgarów.

Bułgaria 1.65 UNIBET
Posted by: kuerten

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 11/09/2009 17:13

Nie ma sensu na głębsze analizy.

Bułgaria bardzo solidna, ograli wszystkich w grupie zwanej 1.Liga, (nie wliczając Rosji, która jest w ogóle w innych rozgrywkach i jest tutaj poza zasięgiem wszystkich)

Polska, ma przebłyski dobrej gry, więc set zostanie Bułgarom urwany. Widzi mi się podobny wynik meczu Bułgaria - Polska, jak Bułgarów z Holandią.
Polacy mają za długie przestoje w swojej grze. I nie potrafią utrzymać wysokiego poziomu gry. Co jeszcze udawało się w "miarę" w 1 fazie turnieju (czyt. Francja,Niemcy,Turcja) to później było już tylko gorzej. Biorę pod uwagę to, że Polakom może wrócić dyspozycja sprzed tygodnia, (brak racjonalnych powodów dlaczego miałoby się tak stać?)jeżeli się tak stanie, w co osobiście nie wierzę,to mecz będzie wyrównany, ale mimo wszystko więcej atutów w ataku i serwisie po stronie Bułgarów.

Bułgaria 1.65 Unibet
Posted by: Misiek

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 11/09/2009 17:48

grin


No to ja póki co biorę @2.3 na Polaków smile

Dlaczego?

Widzę, że najważniejszy i najmocniejszy argument, dlaczego co niektórzy grają Bułgarów, to, fakt, iż Polacy grali o wiele słabszej grupie, no i te męczarnie ze Słowakami czy też Hiszpanami, to najważniejsze, dlaczego np. mistrz kuerten bierze Bułgarów smile

Gramy w kratkę to na pewno, nie mamy typowego dynamicznego, rasowego atakującego, ale mamy zespół z jajami, który pokazał już choćby z tymi 'słabeuszami' (Hiszpania i Słowacja), że mimo... nie idzie tak jak powinno, wygrywamy i to najważniejsze.

Nie podniecajmy się aż tymi Bułgarami... no może wygrali oni z lepszymi przeciwnikami niż my, choć jeśli mam porównywać Francję do Holandii, to oczywiście Francuzi lepsi, wygrali oni w 1 meczu z tą Serbią... i to zaważyło, że Milijković nie zagrają w 1/2, a Kazińskie...

Nie widzę, tutaj żadnego super szybkiego 3-0 dla Bułgarów czy to Polaków, ale po walce, po naprawdę niezłym meczu, jesteśmy w stanie ograć Bułgarów, ostatnio z nimi radziliśmy sobie, nawet w tych sparingach ostatnich dawaliśmy radę, więc aż tak źle i tutaj nie będzie.
Wierzyłem od samego początku, że zagramy w finale i podtrzymuję te słowa, wygrywamy jutro i w niedzielę mamy piękną sprawę.. - FINAŁ MISTRZOSTW EUROPY Z UDZIAŁEM REPREZENTACJI POLSKI smile Tak, tak... bez Winiarskiego, Wlazłego, Świderskiego, a nawet Kadziewicza i Ignaczaka wink


Kurs wyższy od tego z exp, powinien pojawić się jeszcze w pinnacle, a.. z racji, że zrobi się mass-typ BUL, to i może w exp podskoczy z tego fajnego @2.3 ;>
Posted by: Inzaghi78

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 11/09/2009 18:08

Misiek piwo

Uwazam podobnie... Bulgaria gra rewelacyjnie to prawda ale nie ma najmniejszego sensu porownywanie grup, nie jest powiedziane ze w naszej grupie choc teoretycznie duzo slabszej Bugaria wygralaby wszystkie mecze ?!

Polacy wiedza ze moga zrobic cos naprawde wielkiego choc juz zrobili naprawde duzo boks bez naszych gwiazdeczek Wlazlego i Winiarskiego przede wszsytkim, jak ja sie cieszylem ze oni nie pojada hura nie chce tu pisac dlaczego itd... zeby nie bylo napinki na forum ale Ci panowie nie do konca maja waleczne serducha bo troszeczjke w glowkach sie poprzewracalo smirk koniec tematu

Trzymam kciuki za naszych chlopakow ktorzy maja jaja i charakter jak malo kto boks

P.S. moze lepiej zeby wszyscy grali na Bulgarow bo nie chce juz mi sie czytac tych wszystkich obelg na naszych reprezentantow ktore czytalem podzczas meczow ze Slowacja i Hiszpania. Zalosne mad
Posted by: kuerten

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 11/09/2009 18:47

Originally Posted By: Misiek
grin


No to ja póki co biorę @2.3 na Polaków smile

Dlaczego?

Widzę, że najważniejszy i najmocniejszy argument, dlaczego co niektórzy grają Bułgarów, to, fakt, iż Polacy grali o wiele słabszej grupie, no i te męczarnie ze Słowakami czy też Hiszpanami, to najważniejsze, dlaczego np. mistrz kuerten bierze Bułgarów smile

Gramy w kratkę to na pewno, nie mamy typowego dynamicznego, rasowego atakującego, ale mamy zespół z jajami, który pokazał już choćby z tymi 'słabeuszami' (Hiszpania i Słowacja), że mimo... nie idzie tak jak powinno, wygrywamy i to najważniejsze.

Nie podniecajmy się aż tymi Bułgarami... no może wygrali oni z lepszymi przeciwnikami niż my, choć jeśli mam porównywać Francję do Holandii, to oczywiście Francuzi lepsi, wygrali oni w 1 meczu z tą Serbią... i to zaważyło, że Milijković nie zagrają w 1/2, a Kazińskie...

Nie widzę, tutaj żadnego super szybkiego 3-0 dla Bułgarów czy to Polaków, ale po walce, po naprawdę niezłym meczu, jesteśmy w stanie ograć Bułgarów, ostatnio z nimi radziliśmy sobie, nawet w tych sparingach ostatnich dawaliśmy radę, więc aż tak źle i tutaj nie będzie.
Wierzyłem od samego początku, że zagramy w finale i podtrzymuję te słowa, wygrywamy jutro i w niedzielę mamy piękną sprawę.. - FINAŁ MISTRZOSTW EUROPY Z UDZIAŁEM REPREZENTACJI POLSKI smile Tak, tak... bez Winiarskiego, Wlazłego, Świderskiego, a nawet Kadziewicza i Ignaczaka wink


Kurs wyższy od tego z exp, powinien pojawić się jeszcze w pinnacle, a.. z racji, że zrobi się mass-typ BUL, to i może w exp podskoczy z tego fajnego @2.3 ;>


To że grali dużo słabiej w grupie o czymś świadczy, oni nie grali dużo słabiej, bo tak im się chciało grać, i postanowili uda nam się wyjść z grupy nie grając na 100%. Po prostu schodzi z nich powietrze, ewidentnie. Rozpoczęli dobrze, ale z każdym meczem zaczęli grać coraz słabiej. i co z tego, że wygrali ze słabymi Grekami 3-0?wystarczył hiszpański spryt, czy słowacka znajomość, żeby nas prawie, które w tym przypadku nie robi różnicy - Pokonać.

Polscy siatkarze mają jaja, jak wszyscy siatkarze, ale samymi jajami nie uda im się wygrać tego meczu. Grają nierówno i mają przestoje - zbyt długie, co zaważy o porażce z Bułgarią. Te jaja, czyli szczęście nam sprzyjało, bo mieliśmy niewymagających rywali.

Myślę, głównie z powódek emocjonalnych stawiasz na Polaków, bo chcesz ich widzieć w finale. Ja również jak każdy normalny obywatel naszego państwa. Racjonalnie na to patrząc to Polacy mają mniej silnych atutów od Bułgarów i grają bardzo nierówno.

Zobaczymy zresztą już jutro.

Btw:
Z Holandią mieli dużo problemów Rosjanie,Serbowie i Bułgarzy(dużo lepsze zespoły od Francji), którzy wcale nie zdominowali pomarańczowych, i każdy set był setem walki- oglądałem i zabrakło im trochę umiejętności. Francuzom spokojnie by się przeciwstawili. No i jeszcze dodałeś tak jakby to nie miało znaczenia "wygrali oni w 1 meczu z tą Serbią..." to o niczym nie świadczy smile
Posted by: Misiek

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 11/09/2009 19:17

@kuerten - przypominasz mi jednego usera z innego forum, ale ręki sobie nie dam uciąć grin Mniejsza z tym...


Nie gram na Polaków z powodów emocjonalnych, to to nie.. @2.3 kurs przed wszystkim mnie do tego zachęcił, value spore jak dla mnie (sądziłem, że będzie do złapania maks @1.9) .


Pisząc 'mają jaja' - miałem oczywiście na myśli, fakt, iż tego szczęścia, mocniejszej głowy (kto gra w siatkówkę to wie co mam na myśli) w tych decydujących momentach... Piszesz, że to tylko szczęście... na pewno też, ale nie tylko... Takie piłki... obrona meczowych, lub na przykład blok meczowej (Gruszka w spotkaniu z Hiszpanią) dodają mega po prosto niesamowitej siły psychicznej... przed kolejnymi spotkaniami... smile

Piszesz również 'bo mieliśmy niewymagających rywali' kurde... to Hiszpanie czy Słowację, zaliczamy do ogórków w stylu SM w piłkę nożną? Bez przesady...

Również trzeba dodać, że każdy zespół ma słabsze i lepsze momenty na takich imprezach, my mieliśmy takowe z Hiszpanią i Słowacją, ciężko to nazwać w sumie, prowadzenie z Falascami 13-8 w IV secie, a nagle przegrywamy seta... wygrywamy III seta do 10, a później przegrywamy do 14, przyznaję, że to zbyt normalne w męskiej siatkówce nie jest, ale najważniejsze, że wygraliśmy te spotkania! Zwycięzców się nie osądza, gdybyśmy [uwielbiam to słowo] przegrali, wówczas byśmy ich mogli nazywać ..... wink


Masz może i mocniejsze argumenty - 'bo Bułgarzy mieli silniejsze zespoły' + my się męczyliśmy z Hiszpanią, Słowacją i źle również.. że ograliśmy Greków 3-0 ;/ wink


Ty trzymasz swój typ, ja swój, zobaczymy jak to będzie... jutro od 16:30 smile
Posted by: Slawek_kk

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 11/09/2009 19:55

Polska - Bulgaria 2 @1.85 fortuna

Jedyny buk w ktorym Polska jest faworytem laugh Calkiem mozliwe ze zaraz zmienia sie kursy, dlatego wykorzystalem to i juz zagralem Bulgarow, nie mam zamiaru czekac. Oczywiscie zdania sa podzielone co do tego meczu...ale mysle ze wiekszosc chcialaby widziec Polske w finale, ja rowniez ale w bukmacherce nie ma sentymentow i trzeba patrzec realistycznie.

Polska...tak na prawde to nie miala zadnego dobrego przeciwnika i nie mogli sie sprawdzic jak to wyglada z czolowka, bo bez przesady...co to byli za przeciwnicy co musieli grac wczesniej i na dodatek te meczarnie. Natomiast Bulgaria miala okazje sie mierzyc z lepszymi przeciwnikami. Na pewno robi wrazenie wygrana z Serbami i wyeliminowanie ich. Na wczorajszy mecz z Rosja nie ma co patrzyc, bo Bulgarzy mieli gdzies ten mecz i nie podeszli do niego tak jak do kazdego innego wczesniej. Od polowy drugiego seta grali zmiennicy, co pokazalo ze niezla maja lawke rezerwowych i mozna na nich liczyc.

Teraz czas na porownania...
Zagrywka - Bulgaria, kazdy jeden zawodnik oprocz jednego srodkowego zagrywa z wyskoku i to na prawde niezle bomby...co przy przyjeciu Polakow bedzie duzym atutem, bo Kurek nie potrafi przyjmowac. Przy flocie stawali we dwoch a teraz wszyscy trzej beda musieli...wiec beda problemy. W Polsce....jedynie Kurek potrafi bardzo mocno zagrac, ale nie zawsze mu sie udaje i czasami Bakiewicz. Reszta to jest niby z wyskoku albo flot...
Atak i Blok - mysle ze obydwa elementy po stronie Bulgarow. W ataku Kurek niesamowicie sie ostatnio spisuje, ale nie mial wysokiego bloku i strasznie sciaga zeby wbic gwozdzia. Tutaj juz tak latwo nie bedzie mial, bo czeka go niezla sciana...Blok Bulgarow jest duzym atutem. Polska ostatnio srednio sie spisuje w tym elemencie...Jedynie Mozdzonek nadrabia, bo gdyby nie on to napisalbym ze slabo. Atak...Gruszka heh, za kazdym razem jak dostaje pilke to mam watpliwosci czy skonczy...Niby doswiadczony, ale bedzie mial duze problemy. Zmiennik Jarosz jeszcze za mlody i moze jest dobry ale na slabszych przeciwnikow. Po drugiej stronie Nikolov czy nawet Sokolov (wczoraj z dobrej strony sie pokazal jako zmiennik) to prawdziwi bombardzierzy, do tego gwiazda Kazijski...ktorego trudno zatrzymac.
Rozegranie i libero - tutaj mysle ze na oby dwoch pozycjach jest remis...Zhekov i Salparov zrobili niezle postepy a Gacek i Guma na swoim poziomie.
Srodkowi - no tutaj jedynie przewaga Polakow gdzie mamy lepszych...szczegolnie Mozdzonek tutaj przewyzsza wszystkich. Mysle ze wlasnie Guma bedzie gral wiekszosc pilek przez srodek, bo na skrzydlach bedzie problem.

Jeszcze na temat tych sparingow przed ME...nie ma co patrzyc na nie bo reprezentacje testowaly rozne ustawienia i potraktowaly je towarzysko. Co innego jutro gdzie przyjdzie im sie zmierzyc o final...Kazdy da z siebie wszystko aby w nim byc, bo byc moze dla niektorych to bedzie ostatnia szansa na medal Mistrzostw Europy smile
Posted by: kuerten

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 11/09/2009 20:50

Originally Posted By: Misiek
@kuerten - przypominasz mi jednego usera z innego forum, ale ręki sobie nie dam uciąć grin Mniejsza z tym...


Nie gram na Polaków z powodów emocjonalnych, to to nie.. @2.3 kurs przed wszystkim mnie do tego zachęcił, value spore jak dla mnie (sądziłem, że będzie do złapania maks @1.9) .


Pisząc 'mają jaja' - miałem oczywiście na myśli, fakt, iż tego szczęścia, mocniejszej głowy (kto gra w siatkówkę to wie co mam na myśli) w tych decydujących momentach... Piszesz, że to tylko szczęście... na pewno też, ale nie tylko... Takie piłki... obrona meczowych, lub na przykład blok meczowej (Gruszka w spotkaniu z Hiszpanią) dodają mega po prosto niesamowitej siły psychicznej... przed kolejnymi spotkaniami... smile

Piszesz również 'bo mieliśmy niewymagających rywali' kurde... to Hiszpanie czy Słowację, zaliczamy do ogórków w stylu SM w piłkę nożną? Bez przesady...

Również trzeba dodać, że każdy zespół ma słabsze i lepsze momenty na takich imprezach, my mieliśmy takowe z Hiszpanią i Słowacją, ciężko to nazwać w sumie, prowadzenie z Falascami 13-8 w IV secie, a nagle przegrywamy seta... wygrywamy III seta do 10, a później przegrywamy do 14, przyznaję, że to zbyt normalne w męskiej siatkówce nie jest, ale najważniejsze, że wygraliśmy te spotkania! Zwycięzców się nie osądza, gdybyśmy [uwielbiam to słowo] przegrali, wówczas byśmy ich mogli nazywać ..... wink


Masz może i mocniejsze argumenty - 'bo Bułgarzy mieli silniejsze zespoły' + my się męczyliśmy z Hiszpanią, Słowacją i źle również.. że ograliśmy Greków 3-0 ;/ wink


Ty trzymasz swój typ, ja swój, zobaczymy jak to będzie... jutro od 16:30 smile


To dobrze, bo już byś ręki nie miał wink
Nie ma mnie na żadnym innym serwisie, siedzę tu od 5,5lat z czego 2 ostatnio sobie odpuściłem z powodu spadającego poziomu forum.

Wyobraź sobie, że znam żargon sportowy i wiem co oznacza "mieć jaja" Gruszka przy 15:14 ewidentnie ich nie miał wink miał w górze dobrze wystawioną piłkę do skończenia i nie skończył, dobrze, że później dołączył do bloku, co dało mu taką ulgę, że aż padł na kolana smile 2 następne piłki to popis środkowych Skry, którzy znają Falasce i podobno wiedzieli, że już w nerwowej końcówce nie będzie kombinował i zagra "swoje" na środek i go przeczytali. To, że wygrali 2 mecze w 5 secie nie oznacza (według mnie), że mają jaja wink - tylko trochę szczęścia, które sprzyjało lepszemu zespołowi. Jutro lepsi nie będą wink co ładnie wytłumaczył (Sławek kk)
*** na swoją postawę - pokazaliby, że to był wypadek przy pracy..a Oni z Ogurczakami ze Słowacji przegrywają w 4 secie do 14 ;o

Dla przyszłego finalisty ME (czyt. Polski) Słowacja nie powinna być wymagającym przeciwnikiem, więc jest niewymagającym, który gra w ME. Nie mieszaj w to drużyny amatorów z SM, która jest tuż za Polską w el, do ME a wygrała z nią 10:0 haha wink

Też chciałbym, żeby Polacy wygrali, ale niestety - racjonalnie nie mają wielkich szans.
Posted by: Arsen

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 11/09/2009 22:59

Originally Posted By: Slawek_kk

Teraz czas na porownania...
Zagrywka - Bulgaria, kazdy jeden zawodnik oprocz jednego srodkowego zagrywa z wyskoku i to na prawde niezle bomby...co przy przyjeciu Polakow bedzie duzym atutem, bo Kurek nie potrafi przyjmowac. Przy flocie stawali we dwoch a teraz wszyscy trzej beda musieli...wiec beda problemy. W Polsce....jedynie Kurek potrafi bardzo mocno zagrac, ale nie zawsze mu sie udaje i czasami Bakiewicz. Reszta to jest niby z wyskoku albo flot...

tylko ze Bulgaria tego flota nie umie przyjmowac i w tym Castelaniu upatruje szansy
Originally Posted By: Slawek_kk

Rozegranie i libero - tutaj mysle ze na oby dwoch pozycjach jest remis...Zhekov i Salparov zrobili niezle postepy a Gacek i Guma na swoim poziomie.

remis? Zhekov to moglby za Zagumnym sprzet nosic i bylby zadowolony. Wydaje sie, ze jest dobry bo poprostu mu skrzydlowi koncza, ale jesli chodzi o samo rozegranie to jest lata swietlne za Pawlem. Gacek tez lepszy od Salparova.

Originally Posted By: Slawek_kk

Jeszcze na temat tych sparingow przed ME...nie ma co patrzyc na nie bo reprezentacje testowaly rozne ustawienia i potraktowaly je towarzysko. Co innego jutro gdzie przyjdzie im sie zmierzyc o final...Kazdy da z siebie wszystko aby w nim byc, bo byc moze dla niektorych to bedzie ostatnia szansa na medal Mistrzostw Europy smile

po cos te sparingi grali, chyba nikt tam sie nie polozyl i nie kazal sie bic. Z Bulgarami zawsze dobrze naszym szlo i po @2,3 mozna to wziac.
Posted by: Misiek

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 11/09/2009 23:24

Cytat:
Nie ma mnie na żadnym innym serwisie, siedzę tu od 5,5lat z czego 2 ostatnio sobie odpuściłem z powodu spadającego poziomu forum.


Hm, a Ty pisząc na podstronie #5 podtrzymałeś poziom forum po prostu świetnie... :|||||


A wiesz kogo to będzie interesowało, że przegraliśmy ze Słowakami seta do 14, jak jutro wygramy i zdobędziemy na pewno srebro?

W ogóle zakończmy już tą dyskusję i wymianę poglądów, jutro od 16:30 po prostu okaże się, kto miał rację... aaa... ktoś na pewno będzie miał smile Tylko nie pisz później, że Kurek miał dzień, Bułgarzy go nie mieli, ale w finale mamy bęcki wink

Ja jeżeli się pomylę, mogę Ci pogratulować typu i Twojej wygranej na Bułgarach po kursie @1.65 smile
Posted by: _Korver_

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 11/09/2009 23:40

Muszę przyznać, ze jestem zdziwiony... Zdecydowana większość opowiada się za Bułgarami, ale to kursy na Polaków lecą w dół. laugh
Posted by: Wojtas_

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 12/09/2009 00:07

Chłopaki nie napinajcie się, z kuertenem nie wchodziłbym w polemikę, bo przecież to poziom wyżej od tego forum, więc po prostu nie ma sensu.

Co do meczu to bardzo cieszę się, że trafiliśmy na Bułgarów, a nie na Francuzów. Według mnie to właśnie Bułgarzy są słabszym przeciwnikiem w tym momencie od Francuzów, tak tak , mozecie sobie pisać, że Francja bez Pierra na rozegraniu, co z tego skoro inni podstawowi zawodnicy są w składzie, Bazin się rozegrał, ma wsparcie kolegów i czuje się coraz pewniej na boisku, a nie jak to miało miejsce w pierwszym meczu z Polakami.
Francuzi to strasznie techniczna drużyna, potrafi przeciągać akcje w nieskończoność, opierać piłkę o blok i grać dalej, w defensywie grają cuda, w przyjęciu jest ich bardzo trudno skaleczyć (Stefan, Samik, henno - mowi samo za siebie). Na ataku młodziutki i groźny Rouzier, nie ma o czym mówić, Francja jest groźniejsza od Bułgari w danym momencie.

Bułgaria jak to Bułgaria, na każdym większym turnieju jest w gronie faworytów, i co z tego jak nie potrafią tego udowodnić? Siła razy ramię jak to powiada moj byly trener, mają moc na skrzydłach i na zagrywce, co z tego jak my mamy świetny blok i dobre przyjęcie? Rozegranie u Bułgarów ciągle kuleje. Bułgarski rozgrywający ma tylko jedno dobre rozegranie, do tyłu, rzuca to świetnie , szybko płasko, trudno będzie środkowym dojść do tego, a przód i krótka jest rzucana w słabym stylu.
Możecie mówić, graliśmy w cieniutkiej grupie z jakimiś ogórkami, skoro za ogórków uważacie Francuzów i Niemców to ok, Rosja np w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata wygrała z Niemcami również 3-1(to tak ot). Jestem bardzo ciekawy czy Bułgarzy wygraliby naszą grupę gdyby się w niej znaleźli, pierwszy mecz nie wyszedł Serbom i szczęśliwie awansowali do półfinałów.
Może i są na ten moment drużyną lepszą, bo my gramy w odmieni0nym składzie, ale to oni mają w psychice, że ich ogrywaliśmy tyle razy, to oni przegrali ostatnio gładko mecz z Rosją i to oni są faworytami tego meczu więc Nasi nie muszą siuę spinać jak oni.

Druga sprawa, wczoraj zauważyłem, że Guma zaczął już grać swoje, szybko płasko, bez bloku - tak jak nas do tego przyzwyczaił, w poprzednich meczach ze Słowacją i Hiszpanią grał wysoko i wolno - nie wiem czy takie było zalecenie Daniela czy nie, czy ćwiczyli może wyższe piłki - coś ala sytuacyjne akcje, nie wiem, ale było to widać jak na dłoni, że jak chce to rzuca 2 razy szybciej i lepiej i wczoraj z Grekami niektóre piłki to były tak rozegrane, że nawet obrońcy nie wiedzieli gdzie jest piłka i po prostu najlepiej było się uchylić przed atakiem Polski, żeby nie dostać przypadkiem w czułe miejsca wink

Kolejna sprawa, mamy ogromne rezerwy na środku, Paweł jak tylko będzie chciał to rzuci ten środek nawet z 5 metra, co nie jest jakimś wielkim wyczynem w siatkówce, ale musi tylko chcieć, mamy nad Bułgarskimi środkowymi dużą przewagę i trzeba to będzie wykorzystać, tylko czy to zrobimy? tego nikt nie wie

Ktoś tu zaczął porównywać poszczególne pozycje, a więc mamy lepszy środek, rozegranie, libero na remis. A więc prowadzimy na razie. Teraz skrzydła. Atakującego Bułgarzy mają lepszego, Gruszka ejst za wolny dla mnie, Jarosz za mało doświadczony, ale chyba wolałbym jednak tego Jarosza jutro w pierwszej szóstce. Przyjmujący - a więc przyjęcie mamy lepsze, gorzej z ofensywą, tutaj możemy bić brawo tylko Kurkowi, on spokojnie dorównuje w ofensywie Kaziyskiemu, gorzej z Bąkiewiczem/Ruciakiem, którzy defensywe mają świetną, dużo lepszą od bułgarskich przyjmujących, a więc tutaj taki remis ze wskazaniem na Bułgarów.
I widać jak na dłoni, że wcale nie mamy aż tak gorszego skłądu mimo nieobecności tych "podstawowych".

Według mnie mamy jeszcze przewagę w rezerwowych, kto by u nas nie wszedł jak zmiennik to gra świetnie i coś wnosi do gry, to jest właśnie gra zespołowa jaką jest siatkówka. Gra 12 osób a nie sześć.


A więc jak widać z moich "wypocin" jestem za Polską, i bukmachersko i patriotycznie. Kursy u niektórych buków zachęcające, więc nic tylko grać wink


Polska boks po finał !!! boks piwo
Posted by: Wojtas_

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 12/09/2009 00:24

Jeszcze mi się przypomniało teraz odnośnie Bułgarów, z Włochami się strasznie męczyli, niby wygrali to 3-0, ale nie wyglądało to aż tak dobrze jak pokazuje wynik, Włosi oddali dwa sety na własne życzenie, niby mecz meczowi nierówny, no ale zaczęliście tutaj porównywać mecze sparingowe i mecze z obu grup, a nasi zjechali Włochów w łodzi i to na miękko, było 3-1, ale styl w jakim wygraliśmy był imponujący, graliśmy naprawdę wesołą siatkówkę.
To tyle wink
Posted by: barciu

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 12/09/2009 01:33

Widze ze dyskusja rozgorzala na dobre, ja tylko podtrzymam swoj typ: Bulgaria 30/10 @1,75

Moim zdaniem ostatnie 2 mecze pokazaly ze pojawily sie problemy/ zmeczenie u naszych. Zdarzaja nam sie seriami tracone punkty. Juz nie wygrywamy setow z taka latwoscia. Nawet jak wylosowalibysmy Francje nie bylby to latwy mecz, tak jak 1 na tych mistrzostwach, z tym sie chyba wszyscy zgodza. Licze ze Bulgarzy wezma srogi rewanz, na pewno jaj i motywacji im nie zabraknie. A jak bedzie przekonamy sie jutro, jesli Polska wygra na pewno gdzies w duchu bede sie cieszyl i pogratuluje co niektorym trafionego typu.
Posted by: Misiek

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 12/09/2009 01:40

Jak grasz na Bułgarów 30/10, to naprawdę musisz być pewny i ja osobiście tak szczerze z ręką na sercu bym się nie cieszył grin 'biznes is biznes' tongue

O jakim zmęczeniu mówisz? :| Hmmm, chyba, że spotkanie z Grecją nas sporo kosztowało, gdzie Bąku sobie mógł odpocząć i Gruszka, którzy zapewne jutro wyjdą w podstawowej szóstce smile
Posted by: barciu

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 12/09/2009 01:56

Misiek od 2 dni myslalem i liczylem na to ze zagramy z Bulgaria. Kurs jest dobry na wieksza stawke. Tak to sobie zaplanowalem i bede sie tego trzymac. nie wiem czy to zmeczenie, czy rywale lepsi ale gra Polakow mimo wygranych jakos do mnie nie trafia. W sensie bez zachwytu. Na slabsze zespoly wystarczylo, ale wydaje mi sie ze obecny sklad Ruciak, Bąkiewcz, Jarosz to nie są zawodnicy którzy zatrzymają Bułgarię. Oczywiscie gdzies tam biore pod uwage ze Polacy moga to wygrac ale bardziej bede to traktowac jako niespodzianke. Fajnie ze sa podzielone glosy, przynajmniej cos sie dzieje w temacie.

Powodzenia!
Posted by: muminek bez ogonka

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 12/09/2009 02:19

Akurat Bąkiewicz moze ich zatrzymac dobrym przjęciem, a ze na tym turnieju jest naszym najlepszym zawodnikiem to co do jego równej wysokiej formy w jutrzejszym meczu można być spokojnym. To nie jest mecz ktory nalezy grac grubo bo moze w nim być wszystko.Zdziwie sie jesli Polacy wygrają 3:0, ale jeszcze bardziej sie zdziwie jak przegramy 3:0
Posted by: barciu

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 12/09/2009 03:10

ja sie zdziwie jak bedzie inny wynik niz 3-1 lub 3-0 dla Bulgarii, ale to mozemy sobie tak dywagowac smile
Posted by: sHybki

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 12/09/2009 05:03

Wszyscy piszecie o umiejętnościach obydwu drużyn (Polska, Bułgaria) gdzie każda z drużyn ma swoje atuty nad drugą ze stron lub tez braki. Polska technika, rozegranie, obrona a Bułgaria zagrywka, siła itd...pytanie jakie może wypada zadac to, która z drużyn tego dnia wykorzysta lepiej swoje atuty i dźwignie ciężar presji grając "swoje". Moim zdaniem większe szanse ma tego dnia Bułgaria z racji rewelacyjnej zagrywki jeśli się wstrzelą Zagumny niewiele zrobi na rozegraniu a wtedy nasi przyjmujący przestraszą się bułgarskiego bloku i wiadomo jak to się może skończyć...nie mamy atakującego pokroju Milijkovicia, który i tak miał wielki problem w spotkaniu z Bułgarami. Gruszka niejednokrotnie pokazał, że "wstrzymuje" rękę i gdy nie "wejdzie" jest krucho z atakiem. Prawda może zastąpić go Jarosz ale czy stawka go nie sparaliżuje? Piszecie o słabym rozegraniu Bułgarów ale nawet kiepski rozgrywający grając tyle spotkań w reprezentacji w tym roku będzie mocnym ogniwem, czując wsparcie u kolegów. Kurek racja nieoszlifowany diament, który bywa nie do zatrzymania tylko jeśli na niego będą zagrywać "bomby" to jak sobie z tym poradzi albo raczej w którym momencie "pęknie"? Polacy nie mają kim straszyć w zagrywce a to tylko woda na młyn dla środkowych...i najważniejsze kiedy Bułgaria ma odnieść sukces jeśli nie jutro? oczywiście to tylko sport i chciałbym aby Polacy byli górą tylko czy podołają smile powodzenia
Posted by: Misiek

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 12/09/2009 16:32

aaaaa... jeśli się nie wstrzelą? Cały mecz będą tak zagrywać, że Bąku i Kurek? Będą mieć problemy? Jakoś tego nie widzę, aż tak zagrywką nas nie pogonią nie wierzę, to nie w stylu Bułgarów i to w półfinałowym meczu... smile

@sHybki20 - czyli grasz Bułgarów, wnioskuję po Twoim wieczornym sobotnim poście tongue

Wojtas - wake up grin
Posted by: Wojtas_

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 12/09/2009 18:18

Wake up wake up, powoli dochodzę do siebie wink

dzisiaj wszyscy kibicujemy Polakom boks

Wczoraj czytałem jakiś wywiad z Krebokiem i powiedział, że przeciwstawimy się tej bułgarskiej sile naszą techniką, i tego się będę trzymać.
Posted by: RP

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 12/09/2009 22:38

A ja mysle ze wszystko rozegra sie w glowach polakow,szczegolnie naszej mlodziezy...pozdro
Posted by: Arsen

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 12/09/2009 23:03

Originally Posted By: RP
A ja mysle ze wszystko rozegra sie w glowach polakow,szczegolnie naszej mlodziezy...pozdro

to nie wyjda na mecz? skad to info?

Polska @2,3 pinnacle pograne pod ogladanie
Francja +2,5 @1,8 pograne 8/10
Francja win @6,5 pograne 1/10
Posted by: Misiek

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 13/09/2009 02:17

Tak na gorąco jeszcze, kilka słów ode mnie... smile

Czapki z głów to co chyba każdemu się nasuwa na język po tym co zobaczyliśmy w dzisiejszym spektaklu smile

Zagraliśmy CUDOWNIE, widać było, że jak trzeba to chłopaki potrafią się sprężyć i pokazać po raz kolejny, że mają jaja tongue Zagumny - pierwsze skrzypce, kierował fantastycznie smile

Bąkiewicz - po jego zagrywkach zdobywaliśmy najwięcej punktów, kapitalne spotkanie na zagrywce jak i w defensywie, to co zrobił w II secie, wyciągając taaaką piłkę, miód smile Ale w końcu to 'L' ze spotkania finałowego MŚ wink

Kurek - tak jak pisałem na #1 podstronie, że jeśli się nie spali psychicznie, będzie tutaj głównym aktorem, ten atak z I seta? Po skosie w 3 metr, szacun oj szacun smile

Gruszka - tyle było na niego napinki, ale dziś nie patrząc na zagrywkę, w ataku robił to co do niego po prostu należało... a i w bloku też niczego sobie smile

Gacek + środkowi - perfekt smile


MAMY FINAŁ MISTRZOSTW EUROPY, MAMY MEDAL ! aa... jest ogromna szansa na złoto wink

Teraz na spokojnie można zobaczyć co tam się będzie działo w II półfinale smile
Posted by: RP

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 13/09/2009 04:10

Originally Posted By: Misiek
Tak na gorąco jeszcze, kilka słów ode mnie... smile

Czapki z głów to co chyba każdemu się nasuwa na język po tym co zobaczyliśmy w dzisiejszym spektaklu smile

Zagraliśmy CUDOWNIE, widać było, że jak trzeba to chłopaki potrafią się sprężyć i pokazać po raz kolejny, że mają jaja tongue Zagumny - pierwsze skrzypce, kierował fantastycznie smile

Bąkiewicz - po jego zagrywkach zdobywaliśmy najwięcej punktów, kapitalne spotkanie na zagrywce jak i w defensywie, to co zrobił w II secie, wyciągając taaaką piłkę, miód smile Ale w końcu to 'L' ze spotkania finałowego MŚ wink

Kurek - tak jak pisałem na #1 podstronie, że jeśli się nie spali psychicznie, będzie tutaj głównym aktorem, ten atak z I seta? Po skosie w 3 metr, szacun oj szacun smile

Gruszka - tyle było na niego napinki, ale dziś nie patrząc na zagrywkę, w ataku robił to co do niego po prostu należało... a i w bloku też niczego sobie smile

Gacek + środkowi - perfekt smile


MAMY FINAŁ MISTRZOSTW EUROPY, MAMY MEDAL ! aa... jest ogromna szansa na złoto wink

Teraz na spokojnie można zobaczyć co tam się będzie działo w II półfinale smile
piwohoc do zlota jeszcze jeden mecz
Posted by: _Korver_

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 13/09/2009 05:33

Originally Posted By: Arsen
Originally Posted By: RP
A ja mysle ze wszystko rozegra sie w glowach polakow,szczegolnie naszej mlodziezy...pozdro

to nie wyjda na mecz? skad to info?

Polska @2,3 pinnacle pograne pod ogladanie
Francja +2,5 @1,8 pograne 8/10
Francja win @6,5 pograne 1/10


Gratuluję nosa piwo
Posted by: RP

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 13/09/2009 06:51

Originally Posted By: Arsen
Originally Posted By: RP
A ja mysle ze wszystko rozegra sie w glowach polakow,szczegolnie naszej mlodziezy...pozdro

to nie wyjda na mecz? skad to info?

Polska @2,3 pinnacle pograne pod ogladanie
Francja +2,5 @1,8 pograne 8/10
Francja win @6,5 pograne 1/10

ARSEN do inteligentnych osob to chyba nienalezysz skoro takie glupie odpowiedzi.... stop puke puke puke
Posted by: Wojtas_

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 13/09/2009 07:25

Człowieku zastanów sie nastepnym razem przed napisaniem czegoś, widze ze 2 dni na forum. Mam nadzieję, że Giertych zrobi porządek.


do kasacji
Posted by: takizwykły

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 13/09/2009 07:41

Jutro kluczowe spotkania. Mecze o medale mają różny przebieg, ale kusi mnie zagranie w obu singli:

Polska - Francja 3-0 @3.00 (tutaj lepiej chyba under 160,5 @3,00)
Rosja - Bułgaria 3-0 @3.00

Francja nie dość, że grała później niż my, nie dość że grała dłużej niż my, to na dodatek ostatnio często z nami przegrywa. Jeśli chłopaki nie przegrają tego spotkania w głowach, to powinno być gładkie 3-0.

Co do Rosji, to dzisiejsza porażka może wyzwolić w nich chęć odegrania się, a grają przecież z Bułgarami których też często ogrywają (min. kilka dni temu). Bułgarzy dzisiaj nie pokazali nic ciekawego.

Może nie oba, ale jeden z tych typów powinien spokojnie wejść.
Swoją drogą trudno wierzyć w inne rozstrzygnięcia niż wygrane Polski i Rosji. Chociaż dzisiaj też faworytami byli Rosjanie i Bułgarzy wg bukmacherów, a jak się stało to widzieliśmy wszyscy.
Posted by: Mazur89

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 13/09/2009 08:29

Polska - Francja 1 1.42

Zagramy to co z Bulgaria to Francja bez szans, prezentujemy tu najwyzszy poziom, przyjecie wspaniale, Bulgarzy mieli nas ostrzeliwac zagrywka cos nie wyszlo. Nasi sa w megaformie, widac to po zagrywce wlasnie, malo psuje, zagrywaja mocno, po tym poznaje sie aktualna forme. Co robi Kurek to maskara, Bulgarzy maja dobry blok ale na Niego nie ma mocnych, lapie na zasiegu, nie sciaga a ma dopiero 21 lat, gdyby mial sie spalic to juz dawno by sie spalil. Na Gruszke napinka byla a Piotrek konczy to co ma konczyc, blok mamy najlepszy na ME.


Czym moga zaskoczyc Francuzi? Nie wiem, jedyna szanse upatruje dla nich jezeli my nie bedziemy konczyc atakow, jakies wybloki obrony bo przeciez z tego slyna, ale IMO nie ma opcji bo przyjecie mamy i Guma rozgrywa na pojedynczy blok, dzis kilka razy osmieszyl Bulgarow i zakrecieli sie pod siatka laugh Dla mnie forma, skill za Polakami, w szatni tego nie przegramy, to kompletnie inna druzyna niz ta co np. przegrywala wygrany mecz z Serbia w finale LS.

Jazda po zaszczyt, po zamkniecie ust niedowiarkom,po cholernie wielki sukces :))

Jak jutro wygramy to Kurek ma MVP :))
Posted by: Arsen

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 13/09/2009 09:38

Originally Posted By: RP
Originally Posted By: Arsen
Originally Posted By: RP
A ja mysle ze wszystko rozegra sie w glowach polakow,szczegolnie naszej mlodziezy...pozdro

to nie wyjda na mecz? skad to info?

Polska @2,3 pinnacle pograne pod ogladanie
Francja +2,5 @1,8 pograne 8/10
Francja win @6,5 pograne 1/10

ARSEN do inteligentnych osob to chyba nienalezysz skoro takie glupie odpowiedzi.... stop puke puke puke

pewnie zagrales odwrotnie i sie zloscisz? mamy medal wiec ci wybacze smile nastepnym razem proponuje potulnie siedziec i grac to co jest tu napisane
Posted by: Arsen

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 13/09/2009 09:44

co do jutrzejszego meczu bedzie niestety paradoksalnie trudniejszy niz z Bulgarami, ci mieli nas rozstrzelac zagrywka, nie wyszlo i dostali baty. Francuzi nie maja takiego planu, u nich zagrywka jest rozna, a i tak maja gosci, ktorzy potrafia huknac.
jesli jestesmy w finale po 1,4 to wole nie szukac tu zarobku tylko kupic piwo usiasc i dopingowac, no chyba, ze sie skusze na -1,5 ale to pomysli sie przed meczem wink

tak w nawiasie, kazdy sie smial z naszej grupy, ze droga mega latwa, nie ma z kim grac itp ( z reszta ja tez tak uwazalem) a tu 2 druzyny z grupy w finale wink bywa roznie jak widac, dobrze, ze udalo sie sporo zarobic na tych ME
Posted by: Matias88

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 13/09/2009 16:45

z przyczyn technicznych nie mogłem oglądać meczu ale cieszę się z awansu, sam myślałem że Bułgarzy nas ograją tak z 3;1 a tu niespodzianka, z tego co piszecie to Nasi zagrali super, druga niespodzianka Francja, nie ma co patrzeć na 1 mecz bo oni już się rozegrali i będzie niezły mecz na bank oby mi net nie wysiadł bo na tv nie mam co liczyć po 1,4 tak jak piszecie nie ma co grać lepiej pooglądać a na zarobek to lepiej już chyba rosja -1,5 ;]
Posted by: Slawek_kk

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 13/09/2009 17:12

no wlasnie...tylko czy rosja po takim pojedynku bedzie miala ochote wygrac mecz o 3 miejsce ? Oni mieli grac o zloto...a teraz pewnie rozbici psychicznie...No i mieli mniej czasu na zregenerowanie sil bo grali piec setow a o 16:30 juz kolejny ciezki mecz
Posted by: zegarek

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 13/09/2009 17:16

Ja w przeciwienstwie do poprzednikow uwazam ze mozna sprobowac zarobic ...

Polska - Francja ( + 2.5 seta) typ 2 kurs 1.35 unibet

Po tym co zobaczylem wczoraj w meczu Rosja - Francja nie widze bynajmniej egzekucji ,węszę zacięty mecz. Buki dając kurs sugerują się wynikiem meczu grupowego, ale final rządzi się innymi prawami.
Posted by: Arsen

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 13/09/2009 18:40

a tak poza tematem, ciekawe czy Polacy wyjda na dekoracje w koszulkach Golsaia?

po MS zapowiadali, ze zawsze jak bedzie podium to beda tak robic.
Posted by: Arsen

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 13/09/2009 18:40

Gołasia oczywiscie....
Posted by: Wojtas_

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 13/09/2009 19:10

Na samym początku chciałbym bardzo serdecznie pozdrowić wszysktich niedowiarków stawiających wczoraj na Bułgarię grin a w szczególności "kuertena" piwo Ale na tym koniec ckliwości, czas na moje wypociny.

==========================================================

Co do wczorajszych półfinałów, niby dwie niespodzianki, bo drużyny ze słabej izmirskiej grupy wygrały swoje spotkania, o ile zwycięstwo polaków mnie w ogole nie zaskoczyło - bo stawiałem od samego początku, że wygramy, to mecz Francja - Rosja wzbudził we mnie mnóstwo pozytywnych emocji.


Polacy zagrali świetne spotkanie, nasi statystycy odwalili kawał dobrej roboty, Bułgaria została rozpracowana od a do z, nie mieli nas czym zaskoczyć, nasi atakujacy uderzali w te strefy gdzie nie było żadnego zawodnika bułgarskiego, Paweł rzucał tam gdzie nie było bloku albo był tylko jeden skrzydłowy, no po prostu taktycznie cudownie zagraliśmy. Bułgarzy mieli nas dziurawić zagrywką, a sami sie pokaleczyli własnym serwem, psuli bardzo dużo, mieli zielone światło od trenera i bardzo ryzykowali, to nie poskutkowało, bo albo uderzali w taśmę albo nasi dobrze ustawieni przyjmujący podbijali te atomowe serwisy. Najlepszym zawodnikiem meczu jest dla mnie Paweł Zagumny, robił co chciał, w 2 secie rozegrał np 4 razy pod rząd na środek, praktycznie bez bloku każdy z tych ataków, dobrze blokował i taktycznie zagrywał. Na brawa zasługują jednak wszyscy, Kurek Gruszka świetnie atakowali, Bąkiewicz Gacek cudownie przyjmowali i bronili, a ta obrona z końcówki drugiego seta gdzie Bąku wyjął lewą ręką kiwkę Bułgarów (jest to wielką sztuką dla praworęcznego gracza bronić tym sposobem - czyli przez podlozenie reki plaskiej na parkiet, i to jeszcze lewej ręki,po prostu cudownie to zrobił). Nasi środkowi również zrobili to co do nich należało, może nie było zbyt wielu bloków, ale w ataku to co mieli kończyć to kończyli.




Co do meczu Francuzów to był to ładniejszy mecz niż pierwszy półfinał z udziałem Polaków, bo był o wiele bardziej zacięty i emocjonujący. Francuzi zaskoczli swoją grą Rosjan, nie wiem czy Ci ich zlekceważyli czy co, ale całkiem możliwe - w końcu i my i Francuzi graliśmy w tej jakże słabej grupie, wiec nie zdziwiłoby mnie ze RUscy ich zlekcewazyli. Francuzi grali cudownie w obronie, zadna piłka nie wpadała im na czysto, wszystko dotykali, wyprowadzali zabójcze kontry i świetnie serwowali. To co miało w półfinałach być domeną Rosjan i Bułgarów, było domeną Polaków i Francuzów. Francja grał cały czas bardzo równo, nie spinała się, choć cały czas w głowach mieli obraz tego wielkiego sukcesu jakim było ogranie Rosjan i awans do niedzielnego finału. Przy prowadzeniu 2-0 i 17-13 w trzecim secie nagle coś siadło, kilka "frywolnych" ataków w blok ROsjan i zrobiło się gorąco. W końcówce mieli jeszcze meczbola, ale to Rosjanie szczęśliwie wygrali. Później w czwartym secie gładko ograli Francuzów, w tie breaku zaczeli bardzo dobrze i do stanu 13-9 wydawało się, że to właśnie Rosja zagra z Polską w finale. Aż tu nagle zryw Francuzów, kilka kontr poszło, dobra zagrywka i to dało im zwycięstwo. Piekny mecz, kto nie oglądał naprawde warto obejrzeć jakąś powtorke czy cos.





W finale chcialem grać z Rosją, więcej satysfakcji ze zwycięstwa by było, no ale coz poradzic skoro są slabsi od Francuzów i nie zdolali nawet awansowac do finału grin Bardzo podobała mi się postawa kibiców polskich, siedzieli razem z francuskimi podczas meczu Rosja-Francja i razem z nimi się świetnie bawili i dopingowali Francuzom, ciekawe jak będzie dzisiaj.


Dzisiejszy mecz będzie o wiele trudniejszym meczem niż wczorajszy. Bułgarów sie nie obawiałem, bo czułem że przeciwstawimy się im naszą techniką i taktyką - i to udowodnili wczoraj na boisku. Francuzi są bardziej techniczni od nas dlatego ich się bardziej obawiam, bronią wszystko co jest wyżej niż centymetr nad boiskiem, rozgrywający sie rozegral, pryjmujacy świetnie przyjmują, a atakujacy bardzo dobrze atakuje. Francuska maszyna funkcjonuje bardzo dobrze. Jednak nasza maszyna również bardzo dobrze funkcjonuje. Mecz 50/50 dla mnie, co z tego ze ich ogrywalismy wczesniej skoro to jest final, który rzadzi sie swoimi prawami. Kursy wedlug mnie powinny byc bardziej wyrównane. Proponuje jakies handi dodatnie na Francję, oraz overek punktowy. Ale jeszcze bardziej proponuje usadowic sie wygodnie w fotelu przed telewizorem i z calych sil dopingowac Nasze Orły. Dzisiaj zdobywamy złoto !!




Polska !! boks







Co do drugiego półfinału to nie widzę innego wyniku jak brąz Rosjan @ 1,42 można smiało dokładać do jakiegoś combosa.




W stepie szerokiiiimmmmmm..... !! piwo

Posted by: Wojtas_

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 13/09/2009 19:22

Dla tych, którzy nie mogli obejrzeć, chociaż taki skrót, zwróccie uwagę właśnie na tę obronę Bąkiewicza i blok Kurka w końcówce drugiego seta.


Posted by: Arsen

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 13/09/2009 19:58

ja polecam zwrocic uwage tez na to

http://www.youtube.com/watch?v=x6a21qZRF1Q

gosc na niesamowite mozliwosci, jesli wytrzyma i nie bedzie (jak Wlazly) rozkapryszona gwiazda to kawal siatkarza w przyszlosci
Posted by: Wojtas_

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 13/09/2009 20:34

Życze sobie i Wam wszystkim takiego meczu dzisiaj jak wtedy w katowickim Spodku, czyli 3-2 dla Polski, przezyjmy to jeszcze raz grin


Posted by: Wojtas_

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 13/09/2009 20:38

Tutaj dużo lepsza jakość, tie break:

Posted by: Misiek

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 13/09/2009 20:38

@kuertena - to Ty Wojtas zostaw już w spokoju wink


Arsen - tak, tak.. jak już napisałem wyżej, ten atak chyba wszystkim na długo pozostanie w pamięci, bo nie wielu graczy potrafi coś takiego zrobić... ja jak byłem w wysokiej formie, to robiłem podobnie grin


Ciężko cokolwiek napisać jeszcze o tym dzisiejszym meczu, Wojtek napisał już wszystko i ciężko się z tym nie zgodzić..

Wczoraj 'wisiało' mi kto wygra, sporo ludzi było za Francją, gdyż dawali oni więcej szans nam w finale z Antigą i spółką, teraz po tym półfinale Fra-Rus i po tym jaką siatkówkę wczoraj zaprezentowali... to ciężka sprawa dziś stoi przed naszymi zawodnikami, ale oczywiście wykonalna smile

'Maszyna francuska' wystrzeliła, Swędrowski pamiętam jak powiedział coś w stylu 'Francuzi przyjechali tutaj na wycieczkę' - podczas IV seta z naszymi w grupie, fajna mi wycieczka tongue No.. ale kto by się spodziewał, że zobaczymy jeszcze raz obie reprezentacje w finale ME crazy piękność sporu jest jak widać bezcenna smile

Dziś powinniśmy być świadkami bardzo interesującego spotkania, oczywiście ze wskazaniem na NASZYCH ORŁÓW smile
Kursiwo niestety nas nie rozpieszcza, liczyłem osobiście, że będzie powtórka z 3 września, czyli jakieś @1.55 , ale @1.35 to już przesada... Wczoraj jakby ktoś pomyślał, na złoto Polaków była @piątka wink
Posted by: Arsen

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 13/09/2009 20:59

chyba było nawet więcej niz piątka na nas, ale mniejsza o to

ja pobrałem naszych po @1,52 pinnacle
zastanawiam się jeszcze nad meczem o brąz i chyba pojdzie

Rosja -1,5 @1,85

medal to zawsze coś, nie ma mowy, ze o 3 miejsce to sie komus nie chce grac, i chyba bedzie powtorka z grupy, gora set na bulgarow
Posted by: Misiek

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 13/09/2009 21:10

Exp 1.35 > 1.40 ; GB 1.40 > 1.45 , czyli ludzie grają na Francuzów na to wygląda tongue

Co do meczu o 3 miejsce również wydaję mi się, że Rosjanie tutaj powinni w miarę spokojnie wygrać, czyli tak jak piszesz, maks set dla Bułgarów... Teraz tylko pytanie, kto lepiej zniósł psychicznie porażkę w półfinale, bo troszkę boleć musi tongue
Posted by: Wojtas_

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 13/09/2009 22:11

Finał Mistrzostw Europy, a tutaj zadnej dyskusji, chyba niektórzy po wtopieniu pieniążków i po utarciu im nosa przez Naszych siatkarzy nie chcą nawet słyszeć o siatkówce wink


Mam nadzieję, że Ci Panowie zdobędą dla Nas dzisiaj ZŁOTO boks











I nie zapominajmy o pozostalych: Pawel Woicki, Zbigniew Bartman, Piotr Nowakowski, Michal Ruciak, Jakub Jarosz, Marcel Gromadowski, Krzysztof Ignaczak oraz caly sztab zespolu na czele z trenerami Danielem Castellanim i Krzysztofem Stelmachem piwo
Posted by: Misiek

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 13/09/2009 22:36

Kurs na Polaków rośnie... rośnie... w GB właśnie drugi już wzrost na @1.50 smile

Więc ludzie biorą Francuzów, jest to value, pokonali Ruskich przecież, ale dziś po drugiej stronie nie będą mieć takich frajerów, którzy przegrywają ze stanu 13-9 w V secie tongue tongue
Posted by: barciu

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 13/09/2009 23:34

witam!

dopiero teraz wrocilem do chaty, w sam raz na mecz o 3 miejsce.

Gralem Bulgarie w polfinale i to grubo. Gratuluje Polakom swietnego meczu i awansu do finalu, a wam Misiek, Amperek i reszcie trafionego betu na naszych. Przyznaje sie, nie docenilem naszych, a przecenilem Bulgarie.

Pozdro 600
Posted by: lelu

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 14/09/2009 02:30

Panowie jakis stream do meczu posiadacie ?
Posted by: Misiek

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 - Turcja - 15/09/2009 04:20

Nikt nic nie napisał od finałowego meczu - NIC frown tongue nawet Wojtas już się nie pucuje, więc czas zakończyć temat grin


A JA JESZCZE RAZ POWTÓRZĘ... PANIE I PANOWIE... grin

POLSKA MISTRZEM EUROPY 2009








KAPITALNY TURNIEJ smile



NASZ BOHATER smile




NASZ PROFESOR smile


_____________

KLASYFIKACJA GENERALNA :

1. POLSKA

2. FRANCJA

3. BUŁGARIA

4. ROSJA


siatka piwo