Kącik komputerowy [7]

Posted by: Biszop

Kącik komputerowy [7] - 01/12/2006 10:38

Poprzedni temat
Posted by: Coin

Re: Kącik komputerowy [7] - 01/12/2006 11:57

Kupuję dysk twardy.
250GB na PATA bo moja płyta (ECS K7s5a) nie obsługuje SATA.

I teraz dwa pytania.
Czy dla rpzeciętnego użytkownika róznica między 16MB a 8MB cache jest zauważalna i opłaca się dołożyć te 20-30zł do 16MB?

I jaki model byście polecili. Zawsze brałem Seagate'y i byłem zadowolony. Zależy mi na tym, żeby cicho pracował, był w miarę bezawaryjny (jeszcze nigdy mi się dysk nie zepsuł i chciałym kontynuować tradycję) i miał konkurencyjną cenę. Seagate czy może coś innego?


I jeszcze pytanie bonusowe. Obecnie mam 60GB Barracude starą jakąś. Chciałym potem zrobić tak, że na nowym 250GB zainstaluję windowsa, a na 60GB zainstaluję linuxa. I teraz chciałbym też mieć tak, że przed włączeniem systemu dostanę menu gdzie będę mógł sobie wybrać któy system ma się załadować. Czy takie coś jest możliwe i czy użytkowanie w ten sposób ma jakieś minusy?

Z jednej strony chcę bowiem "nauczyć się linuxa" a z drugiej zobaczyć jak to jest użytkować jedynie legalne oprogramowanie (czego bym doświadczał właśnie na linuxie, a co nie zawsze jest możliwe w windowsie).
Posted by: Mr.Eco

Re: Kącik komputerowy [7] - 01/12/2006 15:29

mam problem

mam laptopa i zwyklego kompa ... do tego mam liveboxa ktory rozdziela lacze . mam lacze 512

No i od niedawna gdy siedze sobie na laptopiku i jest wlaczony zwykly komp to strasznie wolno net mi dziala ;/ nawet jezeli nic nie robi sie na tym zwyklym stacjonarnym kompie

a jak jest wylaczony i dziala tylko laptop to wszystko dziala jak nalezy

wie ktos co mozna z tym zrobic zeby dzialalo poprawnie ?
a i dodam ze wczesniej wszystko dzialalo nalezycie nawet jak 2 kompy byly wlaczone
Posted by: DaN3000

Re: Kącik komputerowy [7] - 01/12/2006 15:39

Wygląda na to, że na stacjonarnym kompie złapałeś jakieś syfy, które obiciążają sieć.
Posted by: Mr.Eco

Re: Kącik komputerowy [7] - 01/12/2006 15:47

a czym polecasz przeskanować system ? tylko takim czyms co to usunie
Posted by: Mr.Eco

Re: Kącik komputerowy [7] - 01/12/2006 15:55

C:\Windowos\system32\rpcc.dll tutaj mam jakiegos wirusa
Posted by: Mr.Eco

Re: Kącik komputerowy [7] - 01/12/2006 15:56

Moge go usunać ? czy odradzacie ?
Posted by: Policeman

Re: Kącik komputerowy [7] - 01/12/2006 16:33

Quote:

Moge go usunać ? czy odradzacie ?




Ja bym radził nie usuwać

Bo jak wyłączysz kompa to już później nie włączysz
Posted by: Mr.Eco

Re: Kącik komputerowy [7] - 01/12/2006 17:46

Policeman a widzisz ... tu sie mylisz to jest wirus i on nie ma nic wspolnego z plikami systemowymi ... poszukaj u siebie czegos takiego a gwarantuje ze nie znajdziesz ... a jak znajdziesz to tez masz wirusa

Posted by: Policeman

Re: Kącik komputerowy [7] - 01/12/2006 19:52

Quote:

Policeman a widzisz ... tu sie mylisz to jest wirus i on nie ma nic wspolnego z plikami systemowymi ... poszukaj u siebie czegos takiego a gwarantuje ze nie znajdziesz ... a jak znajdziesz to tez masz wirusa






Zrobiłem scan u mnie niema
Posted by: Seoman

Re: Kącik komputerowy [7] - 01/12/2006 20:46

Quote:

Kupuję dysk twardy.
250GB na PATA bo moja płyta (ECS K7s5a) nie obsługuje SATA.

I teraz dwa pytania.
Czy dla rpzeciętnego użytkownika róznica między 16MB a 8MB cache jest zauważalna i opłaca się dołożyć te 20-30zł do 16MB?





Warto.
Obecnie mam 2 dyski 160/8 i 250/16 Seagate

np:160 wyraźnie "dławi"się przy równoczesnym unzip-ie 4-5 pików natomiast 250 nma tak jakby miala 1 plik. zaczyna zwalniac przy około 10 pilkach

zipy rozne od 6 do 30 MB

Widać rownież różnice przy kopiowaniu plikow zarowno malych KB jak i duzych GB
Posted by: lacinio

Re: Kącik komputerowy [7] - 01/12/2006 21:10

Witam mam pytanko. Czy ktos moze wie w jakiej gazecie komputerowej jest dolaczona gra pro evolution soccer 6?? z gory dzieki za odp
Posted by: Coin

Re: Kącik komputerowy [7] - 01/12/2006 21:56

Quote:


I jaki model byście polecili. Zawsze brałem Seagate'y i byłem zadowolony. Zależy mi na tym, żeby cicho pracował, był w miarę bezawaryjny (jeszcze nigdy mi się dysk nie zepsuł i chciałym kontynuować tradycję) i miał konkurencyjną cenę. Seagate czy może coś innego?




To jeszcze bym prosił o pomoc w wyborze.


Quote:

I jeszcze pytanie bonusowe. Obecnie mam 60GB Barracude starą jakąś. Chciałym potem zrobić tak, że na nowym 250GB zainstaluję windowsa, a na 60GB zainstaluję linuxa. I teraz chciałbym też mieć tak, że przed włączeniem systemu dostanę menu gdzie będę mógł sobie wybrać któy system ma się załadować. Czy takie coś jest możliwe i czy użytkowanie w ten sposób ma jakieś minusy?




I tutaj jakby się ktoś wypowiedział byłoby fajnie
Posted by: davccio

Re: Kącik komputerowy [7] - 02/12/2006 00:06

Quote:

Witam mam pytanko. Czy ktos moze wie w jakiej gazecie komputerowej jest dolaczona gra pro evolution soccer 6?? z gory dzieki za odp




podejrzewam że w żadnej jeśli chodzi o pęłną wersje co najwyżej moze byc jakies demo z 2 meczami do wyboru
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [7] - 02/12/2006 00:12

Quote:


I jaki model byście polecili. Zawsze brałem Seagate'y i byłem zadowolony. Zależy mi na tym, żeby cicho pracował, był w miarę bezawaryjny (jeszcze nigdy mi się dysk nie zepsuł i chciałym kontynuować tradycję) i miał konkurencyjną cenę. Seagate czy może coś innego?



Jeżeli jeszcze Cię nie zawiódł i jest tani to nad czym się jeszcze zastanawasz? Ja bym brał...


Quote:

I jeszcze pytanie bonusowe. Obecnie mam 60GB Barracude starą jakąś. Chciałym potem zrobić tak, że na nowym 250GB zainstaluję windowsa, a na 60GB zainstaluję linuxa. I teraz chciałbym też mieć tak, że przed włączeniem systemu dostanę menu gdzie będę mógł sobie wybrać któy system ma się załadować. Czy takie coś jest możliwe i czy użytkowanie w ten sposób ma jakieś minusy?



Można to zrobić programem BootManager albo np. w Windows2k jest taka opcja w zaawansowanych właściwościach systemu (prawym na Mój komputer -> zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie -> "Wyświetl listę systemów operacyjnych przez ...").
Podejrzewam, że w WinXP też to jest.
Posted by: piotrek_ndm

Re: Kącik komputerowy [7] - 02/12/2006 14:21

Witam

Potrzebuje się poradzić w sprawie zakupu karty graficznej.
Jeżeli ktoś zechce mi pomóc to zapraszam na priv.
pozdrawiam
Posted by: SZULC

Re: Kącik komputerowy [7] - 03/12/2006 18:11

Witam...moja starsza cos tu mi pomieszala w winampie i z tej wwersji co mialem, takiej niebieskiej, nowej wrocilo mi na wyglad klasyczny.( ale to brzydko wyglada ) Wiecie moze jak to odkrecic ?
Posted by: SZULC

Re: Kącik komputerowy [7] - 03/12/2006 18:30

Quote:

Witam...moja starsza cos tu mi pomieszala w winampie i z tej wwersji co mialem, takiej niebieskiej, nowej wrocilo mi na wyglad klasyczny.( ale to brzydko wyglada ) Wiecie moze jak to odkrecic ?




Juz niewazne. usunelem to i sciagnolem nowe
Posted by: Piecia

Re: Kącik komputerowy [7] - 03/12/2006 19:51

Mam trochę nie typowy problem w sumie pierwszy raz sie z czyms takim spotkałem :
Siedziałem sobie na necie wszedłem na interie i nagle komp sie zawiesił dolna listwa na ekranie znikła i nic się nie dało zrobić , zresteowałem kompiutera i po jakichś 2 godzinach odpalając gierke nagle jak by monitor się sam wyłączył mrygała tylko lamka czuwania i też nic się nie dało zrobić . Zna może ktoś podłoże takiego czegoś ?
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [7] - 03/12/2006 22:19

Nie widzę połączenia między zawiechą i brakiem sygnału na monitorze.
Sprawdź kable do monitora i kartę graficzną.
Posted by: Valverde

Re: Kącik komputerowy [7] - 04/12/2006 11:03

Mam pytanko. Wiele razy ludziska podają fajne streamy, na których możne obejrzeć mecze różnych dyscyplin sportu. Sam już nie wiem ile razy próbowłem również sobie pooglądać. Stronka ładowałasię , pokazywał sie ekranik Windows Media Player'a naciskałem play i..... i nic. Napis "gotowe" zmieniał się na chwileczkę na "łądowanie multimediów" i z powrotem wracał do stanu poprzedniego tj. "gotowe".

Czy orientuje się ktoś, jak się do tego zabrać. Czy potrzebuje jakiegoś programu, kodeków czy czegoś jeszcze (korzystam z Windows Media Player 10 i K-Lite Codec254f)

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
Posted by: zmudaRTS

Re: Kącik komputerowy [7] - 04/12/2006 12:01

Ktos moze mi łopatologicznie wyjanic jak wgrac napisy do filmu (polskie napisy),bo mam film w wersji angielskiej.Tak zeby w winampie mial napisy w czasie filmu.Dzieki:)
Posted by: ajdam

Re: Kącik komputerowy [7] - 04/12/2006 13:23

Quote:

Mam pytanko. Wiele razy ludziska podają fajne streamy, na których możne obejrzeć mecze różnych dyscyplin sportu. Sam już nie wiem ile razy próbowłem również sobie pooglądać. Stronka ładowałasię , pokazywał sie ekranik Windows Media Player'a naciskałem play i..... i nic. Napis "gotowe" zmieniał się na chwileczkę na "łądowanie multimediów" i z powrotem wracał do stanu poprzedniego tj. "gotowe".

Czy orientuje się ktoś, jak się do tego zabrać. Czy potrzebuje jakiegoś programu, kodeków czy czegoś jeszcze (korzystam z Windows Media Player 10 i K-Lite Codec254f)

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam




za slabe lacze/za duzo ludzi oglada ten mecz

jak mialem slabsze lacze to tez streamy nie dzialaly
Posted by: Valverde

Re: Kącik komputerowy [7] - 05/12/2006 10:52

Chyba nie... Mam 512 i np. TVU PLayer chodzi jak marzenie. Kumpel radzi bym zainstalował Service Packa 2, bo nie mam żadnego
Posted by: Coronach

Re: Kącik komputerowy [7] - 05/12/2006 15:33

Hejo

Czym może być spowodowane, że nie mam dżwięków kiedy korzystam z netu, np youtube, wyświetla mi sie ale bez dźwięków. Normalnie dźwięk jest: foobar, gry itp, a jak korzystam z netu to cisza.

Pozdrawiam
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik komputerowy [7] - 05/12/2006 16:04

Może regulator głośności (taki rysunek głośniczka na dole po prawej) masz na minimum?
Posted by: Kylo

Re: Kącik komputerowy [7] - 05/12/2006 17:08

Quote:

Hejo

Czym może być spowodowane, że nie mam dżwięków kiedy korzystam z netu, np youtube, wyświetla mi sie ale bez dźwięków. Normalnie dźwięk jest: foobar, gry itp, a jak korzystam z netu to cisza.

Pozdrawiam




http://michanski.googlepages.com/dzwiek.reg

zapisujesz, dodaj do rejestru. Zrob restart i jaki efekt?
Posted by: otnoka

Re: Kącik komputerowy [7] - 05/12/2006 18:50

Czy komus tez o dzisjaj pojawily sie problemy z Kasperskym. Mialej full legal klucz licencyjny do 07.2007 a tu mi teraz wyskakuje ze klucz jest na czarnej liscie. Jak temu zaradzic?
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [7] - 05/12/2006 23:36

Jeżeli masz legala to napisz do nich i powinni zareagować.
Posted by: Rysio Ochudzki

Re: Kącik komputerowy [7] - 06/12/2006 10:25

Panowie co trzeba zrobić ,żeby przyśpieszyć mozille?? -był kiedyś taki temat
Posted by: Kylo

Re: Kącik komputerowy [7] - 06/12/2006 10:36

Quote:

Panowie co trzeba zrobić ,żeby przyśpieszyć mozille?? -był kiedyś taki temat




Odkopałem moj dawny temat:

1. Uruchamiamy Firefox'a, w polu adresu wpisujemy about:config i wciskamy klawisz Enter. Ukaże nam się długa lista, na której musimy odszukać trzy wpisy:

- network.http.pipelining
- network.http.proxy.pipelining
- network.http.pipelining.maxrequests

Normalnie przeglądarka wysyła jedno żądanie do serwera w jednostce czasu. Po Włączenie funkcji pipelining umożliwia już kilka żądań jednocześnie, co znacznie skraca ładowanie się stron www.

2. Gdy już dotrzemy do poszukiwanych wpisów należy:

- ustawić wartość network.http.pipelining na true(wciskamy prawy przycisk i klikamy w przełącz)
- ustawić wartość network.http.proxy.pipelining na true(wciskamy prawy przycisk i klikamy w przełącz)
- ustawić wartość network.http.pipelining.maxrequests na jakąś liczbę np. 30. Znaczyć to będzie, że przeglądarka wyśle 30 żądań w tym samym czasie.(wciskamy prawy przycisk i klikamy na modyfikuj)

3. Na koniec klikamy gdziekolwiek prawym klawiszem myszki i z menu kontekstowego wybieramy DODAJ USTAWIENIE TYPU=>Liczba całkowita (Integer). Nazywamy go nglayout.initialpaint.delay i ustawiamy jego wartość na 0.

4. Teraz wystarczy zrestartować Firefox'a i cieszyć się znacznym wzrostem wydajności naszej "ulubionej" przeglądarki.
Posted by: loopo2005

Re: Kącik komputerowy [7] - 07/12/2006 14:50

czy jest mozliwosc zablokowania strony na moim komputerze tak zeby brat nie mogl wchodzic chodzi o cholerna tibie pajac calymi dniami siedzi nad ta beznadziejna gierka
Posted by: Skull

Re: Kącik komputerowy [7] - 07/12/2006 17:05

moze to troszke idiotyczne, ale potrzebuje i poszukuje wszystkich blogow na oneci na literke h, przewalam i szukam i nie moge dojsc, pomoze ktos ?
Posted by: ziomal-111

Re: Kącik komputerowy [7] - 07/12/2006 17:18

Quote:

Czy komus tez o dzisjaj pojawily sie problemy z Kasperskym. Mialej full legal klucz licencyjny do 07.2007 a tu mi teraz wyskakuje ze klucz jest na czarnej liscie. Jak temu zaradzic?




Mi sie tak pojawiło :/
Takie zycie z nielegalem
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [7] - 07/12/2006 20:44

Quote:

czy jest mozliwosc zablokowania strony na moim komputerze tak zeby brat nie mogl wchodzic chodzi o cholerna tibie pajac calymi dniami siedzi nad ta beznadziejna gierka




W Operze możesz zablokować tą stronę tak jak się blokuje reklamy (prawym->zablokuj zawartość->szczegóły i tutaj podajesz adres stronki). Jak brat wpisze adres to pojawi się biała strona.
Nie wiem jak to jest pod innymi przeglądarkami, ale powinieneś poszukać jakiegoś programiku do tego...

@skull nie znam się na blogach
Posted by: muchinio

Re: Kącik komputerowy [7] - 07/12/2006 22:03

Witam hakerów. Ja mam takie 2 proste pytanka bo się nie znam się:

1. Ile kosztuje mniuej więcej opłata za neta bezprzewodowego ze srednim łączem i kto ma najlepszą oferę? Wiem że można poszukać na necie, ale chciałem narazie takie pobieżne informacje

2. jak zrobić w excelu zeby dodać całą kolumnę? Bo robie to tak = i kazda kolumne osobno dodaje, a wiem że jakoś mona od razu, tylko nie pamietam dokładnie, ale cos takiego było = suma np. d2 do d 11? Jak ktoś zrozumiał poproszę o odpowiedź
Posted by: DaN3000

Re: Kącik komputerowy [7] - 07/12/2006 22:11

Ad 1. Bezprzewodowy dostęp do neta jest realizowany przez lokalne firmy, więc ciężko jest podać jakąś uśrednioną cenę. Ja za 70 PLN mam 1Mbit/256kbps. Musisz się rozejrzeć jak wygląda sytuacja w Twojej okolicy.

Ad 2. Skorzystaj z funkcji autosumy (znaczek sigmy).
Posted by: kardynal20

Re: Kącik komputerowy [7] - 07/12/2006 22:59

prosze o linka do dzialajacej pelnej wersji kaazy (p2p)


a po 2 to ktos kiedys wspomnial o programie co zapisauje print screeny jeden za drugim. jesli cos takiego bylo to dajcie namiary


DZIEKUJE

# pomocnym osobom
# za uwagę
Posted by: muchinio

Re: Kącik komputerowy [7] - 08/12/2006 15:44

Quote:

Ad 1. Bezprzewodowy dostęp do neta jest realizowany przez lokalne firmy, więc ciężko jest podać jakąś uśrednioną cenę. Ja za 70 PLN mam 1Mbit/256kbps. Musisz się rozejrzeć jak wygląda sytuacja w Twojej okolicy.

Ad 2. Skorzystaj z funkcji autosumy (znaczek sigmy). [/quoteWielkie dzięki
Posted by: piotrek_ndm

Re: Kącik komputerowy [7] - 08/12/2006 20:04

Witam!
Jest w Excelu opcja która ustawi napisane wyrazy w kolejności alfabetycznej ? (są to słówka
Bardzo dziękuję za szybką pomoc
Pozdrawiam
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [7] - 08/12/2006 20:07

Zaznaczasz komórki klikasz na Dane -> Sortuj i masz
Posted by: piotrek_ndm

Re: Kącik komputerowy [7] - 08/12/2006 20:11

Micha$ - bardzo dziękuję za szybką pomoc
Pozdrawiam
Posted by: Skull

Re: Kącik komputerowy [7] - 14/12/2006 09:55

Dobra panowie jakis kodek by sie przydal jakis dobry, bo mam sciemnony obraz, nie da sie ogladac, instalowalem k-litel codek i nic oraz najnowszego ffdshow
Posted by: marzano

Re: Kącik komputerowy [7] - 14/12/2006 16:25

mam taki dziwny problem z kompem, otóż kiedy klikam na jakiś plik mp3 muza leci ale zaden program sie nei otwiera a muze mozna wylaczyc jedynie alt + ctr + delete. ktoś wie o co kaman? \:\)
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [7] - 14/12/2006 17:33

Originally Posted By: Skull
Dobra panowie jakis kodek by sie przydal jakis dobry, bo mam sciemnony obraz, nie da sie ogladac, instalowalem k-litel codek i nic oraz najnowszego ffdshow

Zainstaluj sobie te: K-Lite Codec Pack Full 2.80
A co do poprawy jasności, to możesz grzebać w sterownikach nakładki albo odpalić filmik w AllPlayerze i tam z lewej strony masz suwaki, w tym jeden do jasnośći.

Originally Posted By: marzano
mam taki dziwny problem z kompem, otóż kiedy klikam na jakiś plik mp3 muza leci ale zaden program sie nei otwiera a muze mozna wylaczyc jedynie alt + ctr + delete. ktoś wie o co kaman? \:\)

Jakiś program musi ci się uruchamiać, żeby odtworzyć plik. Chyba, że to WMP sam odpala muzę...
Posted by: marzano

Re: Kącik komputerowy [7] - 14/12/2006 19:28

no własnie muza leci jakby z winampa ale jego nie widac... jak wejde do menedzera zadan to winamp niby odpalony i jak go zamkne to muza przestaje grac, ale fizycznie na pulpicie nie widac zadnego programu ktory moglby odtwarzac muze...
Posted by: Goget

Re: Kącik komputerowy [7] - 14/12/2006 19:39

marzano zobacz czy Ci się winamp czy inny program odtwarzający pliki mp3 nie minimalizuje od razu na pasku obok zegara. Odpal mp3 i poszukaj tam ikonki winampa.
Posted by: Piecia

Re: Kącik komputerowy [7] - 14/12/2006 20:09

Mógł by ktoś mi powiedzieć gdzie można włączyć dzwięk przy otwieraniu stron na necie bo mam wyłączony i nie pamiętam gdzie to się ustawiało używam mozilli \:\) . Dziękuję z góry \:\)
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [7] - 14/12/2006 21:02

W Panelu Sterowania "Dźwięki i multimedia". To miejsce może się różnić w zależności od systemu...
Posted by: Piecia

Re: Kącik komputerowy [7] - 14/12/2006 21:15

dzięki wszystko już działa
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik komputerowy [7] - 14/12/2006 21:22

Pamięta ktoś może gdzie się ustawia żeby w Firefoksie ta wbudowana wyszukiwarka otwierała wyniki w nowej karcie?
Posted by: zabek

Re: Kącik komputerowy [7] - 15/12/2006 02:45

Wlasnie zainstalowales pesa 6 i wlaczylem na rozdzielczosci 800x600 i niskie detale i tnie jak cholera.A pes5 chodzil na rozdzielczosci 1240x7-cos i na high detalach i wszytsko smigalo pieknie.Mam kompa o takich parametrach pentium 4(D) 2.800 1gb ram ddr2 i grafe radeon x1600 zainstalowalem nawet nowe sterowniki do grafy ale nic nie dalo??czy ktos moze cos doradzic w tej sprawie czy to moze byc wina gry???
Posted by: marzano

Re: Kącik komputerowy [7] - 15/12/2006 16:58

Originally Posted By: Goget
marzano zobacz czy Ci się winamp czy inny program odtwarzający pliki mp3 nie minimalizuje od razu na pasku obok zegara. Odpal mp3 i poszukaj tam ikonki winampa.


nic nie ma Goget, jedynie kiedy otwieram Menedżera zadań to wśród procesów znajduje uruchomionego winampa (wybieram zakończ zadanie i muza przestaje grać) fizycznie nie ma nigdzie na wierzchu ani w ukryciu żadnego programu do otdtwarzania muzy... ktoś wie o co kaman?
Posted by: loopo2005

Re: Kącik komputerowy [7] - 15/12/2006 17:04

CZY ZNACIE JAKIS PROGRAMIK ZEBY MOJE ID BYLO NIE WIDOCZNE ALBO WOGOLE NIE DO WYKRYCIA
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik komputerowy [7] - 15/12/2006 17:16

W ogóle nie do wykrycia... Nie da się.
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [7] - 15/12/2006 18:08

Jakie ID?
Posted by: Paździoch

Re: Kącik komputerowy [7] - 15/12/2006 18:55

Mam problem:przy uruchamianiu komputera pojawia mi sie napis SOLTEK i wiesza mi sie komputer,musze go zresetowac nieraz kilka razy zyby go uruchomic,pozniej chodzi juz normalnie,wczoraj instalowalem system od nowa i bez zmian,moglby mi ktos podpowiedziec co jest tego przyczyną i jak temu zaradzić,z gory dziekuje
Posted by: Mr.Eco

Re: Kącik komputerowy [7] - 15/12/2006 20:03

odepnij wszystkie tasmy i przypnij na nowo moze zadziala \:D a jak nie to szukaj nowej tasmy od dysku kumplowi kiedys takie cos pomoglo

a teraz moj problem \:D

mam problema \:\( a mianowicie kiedy gram sobie w coda 2 i rozwalam leszczy i kiedy mam zarabiste staty \:D \:D nagle wylacza mi sie komp ;((( tak jest za kazdym razem kiedy sobie pogram w codzika dzieje sie tak gdzies po 1 h grania czasem szybciej czasem pozniej ...

i nie moge pozniej normalnie wlaczyc kompa , musze odlaczyc go od pradu i znowu podlaczyc i wtedy zaczyna dzialac .

wie ktos moze jak rozwiazac ten problem ? bo chcialbym dluzej rozwalac leszczy \:D
Posted by: Mr.Eco

Re: Kącik komputerowy [7] - 15/12/2006 20:08

Originally Posted By: loopo2005
CZY ZNACIE JAKIS PROGRAMIK ZEBY MOJE ID BYLO NIE WIDOCZNE ALBO WOGOLE NIE DO WYKRYCIA


kolejny pedofilek nam rosnie \:D \:D \:D \:D \:D

a tak serio to jest taki program Hide IP
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [7] - 16/12/2006 02:02

Originally Posted By: Lucky_Luck[PL
]
mam problema \:\( a mianowicie kiedy gram sobie w coda 2 i rozwalam leszczy i kiedy mam zarabiste staty \:D \:D nagle wylacza mi sie komp ;((( tak jest za kazdym razem kiedy sobie pogram w codzika dzieje sie tak gdzies po 1 h grania czasem szybciej czasem pozniej ...

i nie moge pozniej normalnie wlaczyc kompa , musze odlaczyc go od pradu i znowu podlaczyc i wtedy zaczyna dzialac .

wie ktos moze jak rozwiazac ten problem ? bo chcialbym dluzej rozwalac leszczy \:D

Sprawdź temperaturę w kompie (procek, grafa, zasilacz).
Posted by: retoox

Re: Kącik komputerowy [7] - 16/12/2006 10:27

Nieznam sie zbytnio na kompach, dlatego prosiłbym kogos o rade. Zastanawiam sie nad zakupem nowcyh głosników. Niejestem jakims tam wielkim miłosnikie muzyki i niezalezy mi na jakiejs super hiper jakosci dzwieku stad tez niemam zamiaru kupowac jakichs "wypasionych" głosników. Wanza jest dla mnie za to estetyka oraz to zeby zeby niebyło jakichs tam szumów trzasków itp \:\)
Zainteresowały mnie dwa modele; Easy Touch ET-699 Revolution i ET-678 MADNESS
http://www.agito.pl/product/27953?cid=863
http://allegro.pl/item147061719_glosniki_pilot_ciemne_drewno_madness_6000w_24h.html

Moje pytania:
Co mozecie powiedziec o firmie Easy Touch, czego sie moge spodziewac po głosnikach tej firmy.
Czy mozecie mi polecic jakies inne głosniki (5.1) z przedziału cenowego jak powyzsze tzn 250-300zł.
Jeszcze jedna sprawa odnosnie dwóch modeli o kórych pisałem. Jakiej gługosci sa kable?? Nigdzie tego nieudało mi sie znalesc. I czy ewentualne ich przedłuzanie moze wpłynac jakos znaczaco na dziwek?
Z góry dziekuje za odpowiedz.

z powazaniem retoox
Posted by: -Adrian-

Re: Kącik komputerowy [7] - 16/12/2006 11:05

Mam następujący problem. Używam Firefoxa,wersja 1.5.0.8. Otóż nie mogę dodać żadnej strony do zakładek,do ulubionych.Instalowanie starszej,nowszej wersji przeglądarki nie pomaga. Jakieś pomysły?
Posted by: meyde9

Re: Kącik komputerowy [7] - 17/12/2006 10:00

retoox:

http://allegro.pl/item148039143_genius_5_1_home_theater_cale_drewno_wyprzedaz.html

Bierz te \:\)

Co prawda daja tylko miesieczna gware, ale to juz ostatnie egzemplarze jakie mozna dostac.

Juz prawie nigdzie nie mozna ich kupic, poniewaz jakis czas temu wszedl nowy model ktory jest jakies 70 zlotych drozszy, a rozni sie niewiele od tych. W zwiazku z tym zaprzestano produkcji tego modelu.

Sam uzywam tych glosnikow do ktorych ci podalem link od okolo 2 miesiecy.

I napewno Genius to pewniejsza firma od tego Easy Touch, ktorej nie polecam napewno, kiedys kupilem sluchawki tej firmy Easy Touch i byly koszmarne, po kilku miesiacach przestaly dzialac zupelnie i taka byla ich krotka historia.

Sam sie zastanawialem czy nie brac jakich Logitechow x530, ale jednak tamte plastikowe glosniczki do tych sie nie rownaja. Sam nie jestm jakims audiofilem, wiec te sprawdzaja sie wysmienicie.

Tutja masz bardzo obszerny temat o tych glosnikach(ponad 600 postow) sam go przeczytalem w calosci zanim zdecydowalem sie na zakup.
http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=146696

Ogolnie to to opinie o tych glosnikch sa bardzo pozytywne.

Jak ci sie uda je gdzies znalezc to kupuj nie zastanawiaj sie.
Posted by: meyde9

Re: Kącik komputerowy [7] - 17/12/2006 10:12

Tez tak mialem niedawno.
Tez instalowalem starsze i nowsze wersje i nic nie dawalo.
Zalozylem nowe konto uzytkownika w Windowsie i tam sprawdzilem i wszystko dzialalo tak jak powinno.

Znaczy na tym poprzednim tez sie dalo dodac do zakladek ale troche bylo to klopotliwe.



Domyslnie jak klikasz na dodanie strony do zakladek to w dodaj do folderu jest wybrane: Zakladki to pod numerem 1 na screenie.
Sprobuj zmienic to na Zakladki, to co zaznaczylem numerem 2 na screenie, czyli wziac to drugie: Zakladki i w Nazwa: nie zostawiac tego co proponuje czyli: Active Topics, tylko zmienic ta nazwe zeby sie roznila co najmniej jedna litera np.: active.

Mi jak tak robilem to udawalo sie zapisac azkladke, sprobuj tak u siebie, ale jak mowie po zalozeniu nowego konta uzytkownika problem juz sie nie pojawia.


======================
Ja tez mam problem z Firefoxem, otoz od hjakiegos czasu nie moge sie zalogowac na konto w Betway, ktos z Was tez tak ma ?? Bo gdzies czytalem ze ktos tez mial taki problem, sprawdzcie u siebie czy mozecie sie na Firefoxie tam zalogowac ??
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik komputerowy [7] - 17/12/2006 14:11

Ja dwa tygodnie temu kupiłem głośniki Logitech x230. Z początku chciałem przeznaczyć na ten cel 300-400zł i brać 5.1, ale do komputera w zupełności mi te wystarczają (kosztowały 150). Mają mały subwoofer, ale bardzo dobrze daje. Ponoć są to najlepsze głośniki biorąc pod uwagę cena/jakość. Jedyny minus jaki może komuś przeszkadzać to krótkie, na stałe wbudowane kable (ja mam blisko do kompa, więc mi są nawet za długie). Głośniki są objęte 2 letnią gwarancją. Dźwięk jest dla mnie idealny (ale nie jestem jakimś audiofilem :p). Są bardzo głośne i nawet na maksie grają czysto.
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik komputerowy [7] - 17/12/2006 14:19

Mam takie pytanko: jaka jest różnica między ogg a mp3?
Z Wikipedii wiem co to ogg, ale jaka jest różnica między tymi dwoma formatami od strony technicznej? Co jest lepsze?
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik komputerowy [7] - 17/12/2006 14:46

Kurde nie pomyślałem o googlach \:o

Jeżeli kogoś to interesuje to
http://www.powerplay.pl/art.php?art=mp3_vs_ogg
Posted by: hugo_

Re: Kącik komputerowy [7] - 18/12/2006 12:08

1.Gdzie się zapisują strony z ulubionych? Używam IE
2.Czy jest taki program za pomocą którego będe mógł odbierać pocztę z onetu ?

Informatyka to nie moja dziedzina \:\)
Posted by: KeeP

Re: Kącik komputerowy [7] - 18/12/2006 12:59

Originally Posted By: hugo_
1.Gdzie się zapisują strony z ulubionych? Używam IE
2.Czy jest taki program za pomocą którego będe mógł odbierać pocztę z onetu ?

Informatyka to nie moja dziedzina \:\)


witam

1. to zależy od wersji Windowsa..ja w tej chwili piszę z kompa z Win98 i tam się zapisują po prostu w katalogu "Ulubione" w folderze "Windows"
w innych systemach to chyba będzie Documents and settings/...itd
wez z menu start "Znajdź plik lub folder" i wpisz "ulubione" to sam znajdzie

2. każdym programem pocztowym...może być Outlook Express chociaż chyba inne są lepsze ;\)
tu masz opis poczty na onecie
http://poczta.onet.pl/oferta/opis_opcji.html#301431
Posted by: hugo_

Re: Kącik komputerowy [7] - 18/12/2006 14:13

a jaki program radzisz :)?
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [7] - 18/12/2006 15:17

Operę
Posted by: Mr.Eco

Re: Kącik komputerowy [7] - 18/12/2006 17:18

czemu na jaka strone nie wejde to widze ze FF jest wolniejszy niz IE

chyba jednak zobacze jak tam ta Opera sie trzyma
Posted by: retoox

Re: Kącik komputerowy [7] - 18/12/2006 17:25

meyde wielkie dzieki. Poszukam jeszcze czegos jeszcze do wieczorka, ale pewnie zamowie te Geniusie, bo ludzi o nich dobrze pisza no i jeszcze Ty polecasz \:\)
Zbyszku dzieki za odpowiedz. Co do Logitechów to jakos niezbyt mi sie one podobaja a tak jak pisałem wole jednak cos bardziej estetycznego kosztem nawet gorszego odbioru ;\) Troche głupio to brzmi przy zakupie głosników, ale cóz juz taki ze mnie esteta hehe...
Pozdrawiam retoox
Posted by: Radek_89

Re: Kącik komputerowy [7] - 18/12/2006 18:15

Mam następujący problem:

Działam pod Win98. MS Office 2000.

Zawsze miałem pasek narzędzi MS Office po prawej stronie ekranu. Dziś przy włączeniu komputera, w momencie, kiedy pasek zaczął się ładować pokazało się ostrzeżenie:
"Program wykonał nieprawidłową operację i nastąpi jego zamknięcie. Jeśli problem będzie się powtarzał, skontaktuj się ze sprzedawcą."
i tak za każdym razem, kiedy chcę włączyć pasek. Przyzwyczaiłem się już do niego, poza tym wygodniej mi obsługiwać komputer, kiedy mam ten pasek z boku.

Zrobiłem już Scan Disca, ale to nic nie pomogło. Czy ktoś wie, jak można rozwiązać ten problem?
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [7] - 18/12/2006 21:06

Sprawdź ustawienia paska, albo odinstaluj tylko pasek i zainstaluj ponownie...
A najpierw przejedź jakimś System checkerem (np. z pakietu Norton Utilities).
Posted by: Kameleon

Re: Kącik komputerowy [7] - 19/12/2006 12:03

Mam płyte główną, która ma w ustawieniach AGP x4 max (chyba, przynajmniej w biosie tak pokazuje, a instrukcja zagineła). Czyli na tą płyte moge włożyć tylko karte z AGP x4? Obecnie mam GeForce4 MX 440 \:\( Straszna karta .
Posted by: wHiTe_StAr

Re: Kącik komputerowy [7] - 20/12/2006 15:56

takie cos mi sie stało




najlepsze jest to że na bank nic nie zmieniałem,na wiekszości stronek wszystko jest w porzadku a na niektorych czcionka taka mala i niewyrażna że lupy musze uzywac
wie ktoś o co chodzi
Posted by: Dziabor

Re: Kącik komputerowy [7] - 20/12/2006 16:04

Originally Posted By: wHiTe_StAr
takie cos mi sie stało




najlepsze jest to że na bank nic nie zmieniałem,na wiekszości stronek wszystko jest w porzadku a na niektorych czcionka taka mala i niewyrażna że lupy musze uzywac
wie ktoś o co chodzi


ja tez tak czasem mam, i chetnie uslysze czemu tak sie dzieje, i czy mozna to samemu kontrolowac, bo np na stronie betexplorer mala czcionka mi pasuje o wiele niz duza!!pzdr
Posted by: wHiTe_StAr

Re: Kącik komputerowy [7] - 20/12/2006 16:07

poprzednim razem czcionka zrobila mi sie wieksza,kombinowalem,kombinowalem i jedyne co wymyslilem to format \:\) teraz licze ze ktos znajdzie jakies prostsze rozwiazanie,moze to wina IE?
Posted by: rangiz9

Re: Kącik komputerowy [7] - 20/12/2006 16:08

Widok --> Rozmiar Tekstu i wybierasz sobie ten który Ci odpowiada
Posted by: wHiTe_StAr

Re: Kącik komputerowy [7] - 20/12/2006 16:30

wielkie dzięki rangiz
Posted by: Stach

Re: Kącik komputerowy [7] - 21/12/2006 13:37

No chyba lepiej bedzie lewy CTRL i pokrecic scrollem myszy.
Posted by: piotrek_ndm

Re: Kącik komputerowy [7] - 21/12/2006 14:04

Witam \:\)
Mam mały problem z GG, mianowicie gdy włączam GG wyskakuje błąd i zamknięcie aplikacji (wczoraj wszystko było ok) Próbowałem zalogować się na swój nr poprzez Tlen oraz AQQ ale nie chce się połączyć (czasem wyskakuje, że hasło jest niepoprawne mimo iż na 100% wpisuje dobre ) sprawdziłem na starym nr i o dziwo bez problemu się loguje \:\(
usunąłem GG i zainstalowałem jeszcze raz ale nadal to samo.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję

pozdrawiam
Posted by: SILVER STAR

Re: Kącik komputerowy [7] - 22/12/2006 12:45

Prawdopodobnie nie usunąłeś wszystkiego i podczas kolejnej instalacji powielasz jakis błąd który caly czas jest gdzies w rejestrze lub w pliku ktory pozostal.
Posted by: bkbk

Re: Kącik komputerowy [7] - 23/12/2006 11:58

Nie moge wlaczyc pewnego programu bo wyskakuje mi 'ActiveX is currently disabled on your system' ktos wie jak to aktywowac ?
Posted by: Rysio Ochudzki

Re: Kącik komputerowy [7] - 23/12/2006 12:12

Spyware Doctor!!
Posted by: bkbk

Re: Kącik komputerowy [7] - 23/12/2006 12:38

Dzieki Rysiu pomoglo !
Posted by: pawcio1

Re: Kącik komputerowy [7] - 24/12/2006 10:56

mam takie pilne pytanie....mojej kumpeli zablokowali kamerke na Interii na czacie.....nie wie kto jak to ominac??
Posted by: M4CI3K

Re: Kącik komputerowy [7] - 24/12/2006 12:19

mam problem z windowsem xp. posiadam oryginalną wersję tego programu i po wczorajszym formacie i ponownym zainstalowaniu windowsa po wlaczeniu komputera wyskakuje mi zebym zrobil aktywacje systemu i ze musze to zorbic wciagu 30 dni. kiedy klikam na ta aktywacje wyskakuje mi ze moj klucz jest juz uzywany i zebym wprowadzil nowy. o co cmon? mial ktos juz taki problem lub potrafi mi pomoc?
Posted by: El Camino

Re: Kącik komputerowy [7] - 24/12/2006 13:06

Panowie,
Bardzo pilnie poszukuję artykułu z grudniowego "CHIPa" na temat crakowania.Moze ktoś to ma i mógłby wrzucić.Niestety spóżniłem się z kupnem,a w sprzedaży już jest numer styczniowy.A nie mogę rozckrakować nowej wersji PowerDVD.
Posted by: pawcio1

Re: Kącik komputerowy [7] - 24/12/2006 13:16

nikt mi nie pomoze z ta kamerka??
Posted by: Azzaro

Re: Kącik komputerowy [7] - 24/12/2006 15:48

Mam sprawe wie ktos jak sciagnac simlocka do siemensa c75 lub skad sciagnac kod do zdjecia simlocka w wyzej podanego telefonu??? bede bardzo wdzieczny
Posted by: Seoman

Re: Kącik komputerowy [7] - 24/12/2006 16:54

Originally Posted By: eMSi
mam problem z windowsem xp. posiadam oryginalną wersję tego programu i po wczorajszym formacie i ponownym zainstalowaniu windowsa po wlaczeniu komputera wyskakuje mi zebym zrobil aktywacje systemu i ze musze to zorbic wciagu 30 dni. kiedy klikam na ta aktywacje wyskakuje mi ze moj klucz jest juz uzywany i zebym wprowadzil nowy. o co cmon? mial ktos juz taki problem lub potrafi mi pomoc?



Jeżeli masz oryginalny XP to zadwonic na infolinie M$.

a. jezeli ma wersie box to mozesz byc mily badz niemily do Mlinki twoj wybor i pytasz sie dlaczego masz zablokoway klucz.

b. jeżeli masz wersie oem oraz nic nie zmieniales w konf. komputera to punkt a

c. jezeli masz wersie oem oraz zmienieles cos w komputerze to musisz byc mily nawet bardzo mily, oraz przygotowac jakas bajeczke np. zmiana biosu w MB, wymiana modemu itp.itd. powinni ci bez wiekszego problemu odblokować klucz.
Posted by: raiders_

Re: Kącik komputerowy [7] - 24/12/2006 17:27

Ze co seoman???? jakos ja robilem formata i instalowalem winde od nowa a mam takze orginala zarejestrowanego i zadnych tel i innych pierdol nie robilem.
A co ma konfiguracja kompa do rejestracji WINDY ???:D:D zmienialem teraz pc p.glowna ,procka czyli podstawy mam zupelnie inne niz przy 1 rejestracji.

eMSi nie pekaj jak ci wyskakuje takie komunikat ze twoj klucz jest juz uzywany i jesli wogoe zglaszales swoje wersje do mikroszitu to sprawdz czy faktycznie jest zarjejestrowana na ciebie :).
Albo kupiles orginala ktory byl juz wczesniej uzywany przez kogos .
Posted by: Seoman

Re: Kącik komputerowy [7] - 24/12/2006 17:46

To sobie przeczytaj licencje.

Jezeli masz windowsz XP oem to po zmianie MB lub HDD, i chyba procka czy grafike tracisz licencje i teoretycznie musisz kupic drugi windows.

Ja mialem taki przypadek musialem dolozyc modem do komputera, super sie zainstalowal, po jakims czasie byl mi juz zbedny wiec go wyciagam, i wszysko narazie ok. po jakims czasie padl windows.
wiec format c i nowa instalka no i przy aktywacji babol klucz jest beee :(. Po chwili namyslu dolozylem ten modem no i klucz z beee zrobil sie ok.

W czasie aktywacji do M$ wysylany jest profil sprzetowy komputera, i gdy sie zmienia ktorys z kluczowych elementow komptera OEM klucz zostaje zablokowany.

Zwykle telefon do Mlinek pomaga czyli odblokowuja klucz.
Kolega z pracy namietny upgradowiec kompa, dzwonil do nich 5 razy,
4 razy mu odblokawali za piatym juz nie i zostal z nieaktywnym wimdowsem \:\(

Sorry aktywnym do przedostatnej konfiguracji komputera.
Posted by: raiders_

Re: Kącik komputerowy [7] - 24/12/2006 18:37

Originally Posted By: seoman
To sobie przeczytaj licencje.

Jezeli masz windowsz XP oem to po zmianie MB lub HDD, i chyba procka czy grafike tracisz licencje i teoretycznie musisz kupic drugi windows.

Ja mialem taki przypadek musialem dolozyc modem do komputera, super sie zainstalowal, po jakims czasie byl mi juz zbedny wiec go wyciagam, i wszysko narazie ok. po jakims czasie padl windows.
wiec format c i nowa instalka no i przy aktywacji babol klucz jest beee :(. Po chwili namyslu dolozylem ten modem no i klucz z beee zrobil sie ok.

W czasie aktywacji do M$ wysylany jest profil sprzetowy komputera, i gdy sie zmienia ktorys z kluczowych elementow komptera OEM klucz zostaje zablokowany.

Zwykle telefon do Mlinek pomaga czyli odblokowuja klucz.
Kolega z pracy namietny upgradowiec kompa, dzwonil do nich 5 razy,
4 razy mu odblokawali za piatym juz nie i zostal z nieaktywnym wimdowsem \:\(

Sorry aktywnym do przedostatnej konfiguracji komputera.
LOL stary rozjebales mnie totalnie hehehehe

Owszem zgadza sie ze wersja oem jest kupowana z jakim elementem komputera i wcale nie musi to byc kluczowy element .ja mam np kupionego wina z napedem dyskietek \:\) ,moj brat kupil winde z bateryjka do plytyglownej :).
Chyba chlopaki w sklepie wcisneli Ci proca ,albo inny drogi element twierdzac ze bez tego windy nie moga spzredac :D.Przerabialem to rowniez \:\) no ale kazdy ma jak che.



Posted by: Seoman

Re: Kącik komputerowy [7] - 24/12/2006 19:00

Tak był kiedyś :
Polecam przeczytać :
http://oem.microsoft.com/downloads/Public/sblicense/Polish_SB_License.pdf
Posted by: Seoman

Re: Kącik komputerowy [7] - 24/12/2006 19:12

Sorry że post pod postem :
Dawni dawno temu oemy mozna bylo kupic tylko od z nowym komputerem, potem m$ zlagodzil troche swoja polityke i mozna bylo kupic windowsa czy tez innego ofica z MB,HDD, lub CPU.
Nastepnie bill chyba sie nacpal i natapilo kolejne zlagodzenie licecjii oem, mozna bylo kupic oema z myszka.
Niestety billowi sie odlot skonczyl i teraz jest tak jak pisze w linku powyzej.

Czyli oema mozesz kupic jedyni z dzialajacym komputerem.
Malo tego jakakolwiek zmiana w kluczowych elementow komputera powoduje uniewaznienie licencji.

Ekstremalny przypadek fakt autentyczny: zmiana wersii biosa MB powoduje komunikat o powtorna aktywacje xp-ka, ktora sie oczywiscie nie powiodla, jedynie telefon do mlinki spowodowal mozliwosc powtornej aktywacji windowsa.
Posted by: raiders_

Re: Kącik komputerowy [7] - 24/12/2006 21:45

Sorry stary ale nie lykam tego ani troche :), na starej plycie asusa aktualizowalem bios 3 krotnie i zadnej ponownej aktywacji windy nie musialem robic .na obecnej plycie gł takze zrobilem aktualizacje biosu po zainstalowaniu windy i nic nie musze aktywowac!
Kurde albo ja mam jakis szczesliwa winde albo ty trfna :).
Winde kupilem 3 lata temu od tego czasu starego kompa modernizowalem 2 krotnie i teraz kupilem nowego a winda ta samo i ten sam twardziel 80GB i winda na nim instalowana byla chyba z 6 razy i bez zadnych klopotow czy problemow .
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik komputerowy [7] - 24/12/2006 21:48

Podstawowe pytanie: masz OEM czy BOX?
Posted by: M4CI3K

Re: Kącik komputerowy [7] - 24/12/2006 23:25

jest to OEM i ja jestem jego pierwszym wlascicielem. Chyba bede musial do nich zadzwonic bo wyskakuje mi ze zostalo jeszcze 29 dni, wiec nie chce zeby jak minie ten okres okazalo sie ze nie moge wlaczyc kompa.
Dokladny komunikat to:
"Liczba dni pozostałych do końca okresu aktywcji: 29"
Posted by: Cholo

Re: Kącik komputerowy [7] - 25/12/2006 08:56

[img]http://img404.imageshack.us/my.php?image=1ez3.jpg[/img]

[img]http://img404.imageshack.us/my.php?image=2kx9.jpg[/img]


o co chodzi
na Explorerze onet jest normlanie a na Mozilli cos nie tak z naszym forum mam to samo
Posted by: Svart_Ulv

Re: Kącik komputerowy [7] - 25/12/2006 11:09

panowie pomocy :>

ojciec podłączał w swoim komputerze nagrywkarke i prawdopodobnie przy okazji załatwił twardy dysk. nie reaguje wogóle na prąd więc pewnie padła elektronika. czy ktoś takie coś naprawia ? i drugie pytanie - na ile skuteczne jest takie odzyskiwanie danych z padniętego dysku przez profesjonalną firmę ?
Posted by: nowy WK

Re: Kącik komputerowy [7] - 26/12/2006 11:33

Witam,

Mam problem z aktualizacja Ad Aware - wlaczylem akis czas temu aktualizacje, sciagnelo sie 52% i tak sie zatrzymalo - (siec slabo dzialala, moze calkiem przestala). Teraz za kazdym razem po wlaczeniu aktualizacji robi sie od razu 52% i nic dalej sie nie dzieje.
Sciagnalem nowsza wersje i zainstalowalem ale dalej to samo. Czy wiecie jak to poprawic? Moze wyrzucic jakies pliki tymczasowe ale gdzie ich szukac?

Wojtek
Posted by: tangerine

Re: Kącik komputerowy [7] - 26/12/2006 17:21

hej znowu mam problemy potrzebuję dobry skaner na wirusy/trojany i keyloggey, mam u siebie AntiVir 7.1 mam rozpadający sie od miesiąca Windows 2000 i kliknąłem na Gadu-Gadu w jakiś link bo podałem niepotrzebnie na allegro i mi gadu-gadu zdechlo i mam obawy że AntiVir może nie wystarczyć... coś szybkiego, taniego na jeden raz chocby proszę o pomoc
Posted by: jacuś

Re: Kącik komputerowy [7] - 26/12/2006 22:39

Jak "odchudzić" zdjecie?

Musze umiescic jedna fote na serwerku a nie moge poniewaz za duzo "waży" \:\( Obcinanie nie wchodzi w gre

Znacie jakies programy?
Posted by: yazsm

Re: Kącik komputerowy [7] - 27/12/2006 10:20

@Svart_Ulv skoro nie reaguje wogóle na zasialnie to pewnie padła ta elektronika. Takie firmy do odzyskiwania danch biorą średnio 200zł, ale nie wiem czy nie opłacałoby Ci się kupić samą elektronike do dysku (zależy jaki dysk, jak duży to lepiej kupić jednak tą elektronike). Masz tutaj ceny na allegro takich firm do odzyskiwania: http://www.allegro.pl/search.php?string=odzyskiwanie+danych

Ps. Może coś na zworkach (jumperach) ojciec pozmieniał, bo nie wierze że dysk sobie tak padł od podłączenia nagrywarki ;\)
Napisz coś więcej jakiego ma kompa.

@Nowy WK weź odinstaluj program, usuń folder gdzie był zainstalowany i powinno pomóc.

@veride zainstaluj sobie Ad Aware'a jest dobrym programem na trojany itp a co do wirusów to polecam Avast. Mam taki zestaw i musze powiedzieć że dobrze się sprawuje.

@jacuś poprostu otwórz np to zdjęcie w paint i daj zapisz jako... np z rozrzeszeniem *.jpg. Stracisz troche na jakości ale będzie bardzo mało zajmowało. Możesz też pobawić się w zmiane na inne rozszerzenie.
Posted by: loipop

Re: Kącik komputerowy [7] - 27/12/2006 18:54

panowie...pyztanie mam , mianowicie... jak nagrywac radio sluchane przez internet...zeby pozniej miec w pliku mp3 ? dzieki za pomoc.
Posted by: craax

Re: Kącik komputerowy [7] - 28/12/2006 13:50

mam sprawe czy ktos kupowal lub ma zamiar kupowac jakis sprzet komputerowy , typu glosnki ,klawiatura itd itp , i nie potrzebowalby faktury i moglby wyswiadczyc przysluge i wziac na kogos ? lub ma kogos kto mozee taka fakture zalatwic ? jezeli tak to prosze o kontakt na priv , sprawa bardzo pilna , i prosze o jak najszybszy kontakt
Posted by: Rysio Ochudzki

Re: Kącik komputerowy [7] - 28/12/2006 15:22

http://nt.interia.pl/wiadomosc_dnia/news/zlamano-zabezpieczenia-windows-vista,851610
Posted by: SZULC

Re: Kącik komputerowy [7] - 28/12/2006 15:27

Czesc....mam powazny problem sadze. Dzis rano wlaczylem komputer i nagle na caly monitor wyskakiwaly mi komunikaty ze ,,Skanowanie poczty: 1 z 1 '' i zakleilo to mi na caly ekran. w ikonach na pasku pojawiaja sie jakies koperty i dziwne znaczki ;/ Nie da sie wogle pracowac na kompie;/. Sa takze komunikaty ze niemozna wyslac e-mailu gdzies do USA wogle ;/ o co chodzi? \:\(
Posted by: Mr.Eco

Re: Kącik komputerowy [7] - 28/12/2006 15:35

SZULC mialem to samo :| ale jakos sobie z tym poradzilem ...

sciagnij program Spybot - search & destroy

i daj znać co sie wydarzy po skanowaniu ;]
Posted by: Irek

Re: Kącik komputerowy [7] - 28/12/2006 16:45

Ja mam problem z drukarką. Mam nowy tusz i niby wszystko powinno być ok ale nie jest. Drukuje mi 1 stronę bardzo ładnie a na 2 już prawie nic nie widać. Oddałem do serwisu, odebrałem, powiedzieli że wszystko już będzie fajnie. Przyjechałem do domu 1 strona super, a na 2 to samo. Fachowcy, dobrze że nie zapłaciłem.
Co może być przyczyną że nowy czarny tusz robi takie niespodzianki ?

Mam HP 3820
Posted by: pawcio1

Re: Kącik komputerowy [7] - 28/12/2006 17:38

Chcialem poprosic o pomoc w problemie...ma kamere video cyfrowa Panasonic....ostanio przeinstalowywalem Windowsa....dzisiaj wlozylem karte pamieci kamery do kompa i nic.....wyglada na to jak by wogole nie widzial tej karty....co moze byc przyczyna....prosze o odpowiedz
Posted by: SZULC

Re: Kącik komputerowy [7] - 29/12/2006 10:15

Dzieki Lucky_Luck[PL] ..zainstalowalem sobie ten program i przejechalem sie nim po kompie \:\) Cos tam wykryli pousuwal jakies pliki. Mam nadzieje ze bedzie juz wszytsko ok. Tobie to pomoglo ?
Posted by: Mr.Eco

Re: Kącik komputerowy [7] - 29/12/2006 11:31

No to chyba to \:D Zobaczymy :] jak sie powtorzy to bedzie trzeba inny sposob znalesc na to cholerstwo
Posted by: Mr_Andrew

Re: Kącik komputerowy [7] - 29/12/2006 15:00

Jest problem: używałem IE7 i wszystko było OK. Dziś zainstalowałem IE7 PL i od tego czasu nie mogę uruchomić kilku programów do gry w pokera np. PartyPoker, Titan... w momencie ich inicjalizacji pojawia się ramka z napisami m.in: "Błąd skryptu programu Internet Explorer...Czy chcesz kontynuować TAK NIE...". Cokolwiek bym nie kliknął - nic się nie dzieje i nie mogę uruchomić softu pokerowego...

Wie ktoś o co w tym może chodzić i co z tym zrobić (poza odinstalowaniem IE7 PL)?
Posted by: Kylo

Re: Kącik komputerowy [7] - 29/12/2006 15:32

Odinstalowywac nie musisz, zainstaluj Firefoxa... to recepta.
Posted by: Mr_Andrew

Re: Kącik komputerowy [7] - 29/12/2006 15:44

Originally Posted By: Kylo
Odinstalowywac nie musisz, zainstaluj Firefoxa... to recepta.


Firefoxa mam cały czas, ale używałem go tylko wtedy, gdy przez IE nie mogłem wejść na jakąś stronę. Nic to - przy próbie uruchomienia Outlooka też pojawił się komunikat o jakichś błędach w skrypcie, więc uznałem, że wystarczy już tego i wykopałem z systemu IE7 PL i wszystko od razu wróciło do normy czyli jest już OK.
Posted by: pawcio1

Re: Kącik komputerowy [7] - 29/12/2006 18:46

nikt mi nie pomoze z ta karta?? \:\(
Posted by: nowy WK

Re: Kącik komputerowy [7] - 29/12/2006 19:28

Zainstalowalem Firefoxa 2 i mam problem - jak otworze duzo zakladek to nie mieszcza sie w pasku i trzeba przewijac. Czy da sie zrobic tak jak w wersji 1,5 tzn. zeby byly scisniete obok siebie na jednym pasku?
Przegladam Tools i Viev ale nie widze jak to przelaczyc.

Wojtek
Posted by: shane

Re: Kącik komputerowy [7] - 30/12/2006 20:32

Mam pytanie, a w zasadzie prosze o rade (pisze tu bo po co nowy temat).
Jestem przed zakupem notebook'a, jak ktoś ma doświadczenia z jakimiś konkretnymi modelami, firmami, ich serwisem itd to chętnie wysłucham uwag.

To co mnie interesuje to:
- notebook do 3500 brutto.
- 1024 RAM
- matryca 15'4 (wskazana panorama)
- notebook dobrej jakości

Przeznaczenie:
- NA PEWNO NIE GRY
- film
- internet
- praca biurowa poza domem itd

Co najlepiej wybrac? Jakies sugestie? ;\)
Posted by: Mr.Eco

Re: Kącik komputerowy [7] - 30/12/2006 20:59

Shane ja doradzam laptopy IBM wymiataja ... najlepsze pod każdym względem
Posted by: shane

Re: Kącik komputerowy [7] - 30/12/2006 21:05

Dzieki za rade, czekam na inne bo o uszy mi sie obilo ze to czy IBMa sa najlepsze jest kwestia sporna ;\)
Posted by: lupus

Re: Kącik komputerowy [7] - 30/12/2006 21:06

Originally Posted By: Lucky_Luck[PL
]Shane ja doradzam laptopy IBM wymiataja ... najlepsze pod każdym względem


Z tego co mi wiadomo, IBM juz nie robi kompow, ich dzial komputerowy kuil chinski producent ktorego nazwy teraz zapomnialem ;\)
Posted by: Mr.Eco

Re: Kącik komputerowy [7] - 30/12/2006 21:14

A o tym to nie wiedzialem :| Ale jak napotkasz gdzies na swojej drodze zyciowej IBM-a to bierz nie zastanawiaj sie \:D
Posted by: lupus

Re: Kącik komputerowy [7] - 30/12/2006 21:18

Ale to juz tak, ze 2 lata temu.
Posted by: Llama

Re: Kącik komputerowy [7] - 31/12/2006 00:13

starzeję się \:\(
potrzebuję program do skanowania (zdjęcia) żaden wymyślny, prosty, freeware.

najlepiej do plustek st12 \:p

pzdr
Posted by: Kameleon

Re: Kącik komputerowy [7] - 31/12/2006 13:45

:/ Wie ktoś jak na tych nowych sterownikach Nvidi ustawić, żeby po połączeniu kabelkiem komputera z TV było widać filmy na tv \:p Jak ustawiam klon to w odtwarzaczach widać obraz filmu na monitorze, a na TV nie.
Posted by: Dziabor

Re: Kącik komputerowy [7] - 01/01/2007 16:38

sciagnalem polski film "Pod powierzchnia" i obraz jest do gory kolami, i nie wiem czemu!! wydaje mi sie ze to brak jakiegos kodeka! wie ktos cos wiecej??
Posted by: kr2ysio

Re: Kącik komputerowy [7] - 01/01/2007 21:45

Originally Posted By: Kameleon
:/ Wie ktoś jak na tych nowych sterownikach Nvidi ustawić, żeby po połączeniu kabelkiem komputera z TV było widać filmy na tv \:p Jak ustawiam klon to w odtwarzaczach widać obraz filmu na monitorze, a na TV nie.

jeśli to stery podobne do moich to być może pomoże wejście w Wideo Pełnoekranowe i w miejscu Regulacja wideo wyświetlanego na całym ekranie w opcji urządzenie pełnoekranowe ustawić na Ekran pomocniczy. Jeśli to nie pomoże to sam nie wiem co trzeba zrobić \:\)

Pozdrawiam
Posted by: SZULC

Re: Kącik komputerowy [7] - 02/01/2007 12:30

Na niektorych stronach w necie pojawia mi sie bardzo male literki ktorych prawie wogle niewidac a jzu niemowic nic o rozczytaniu textu \:\) Jak rozwiazac ten problem ?
Posted by: lupus

Re: Kącik komputerowy [7] - 02/01/2007 12:44

Zmien rozmiar tekstu ctrl+0 w FF

Widak - rozmiar tekstu w IE
Posted by: -Adrian-

Re: Kącik komputerowy [7] - 02/01/2007 14:01

Panowie,takie szybkie pytanko. Dla niektórych pewnie sie wyda banalne,ale... \:\)
Jak w Office ustawić,a właściwie wyrównać tekst,to jest żeby sie kończył w tym samym miejscu (żeby tekst nie był taki poszarpany,tylko jednolity. Mam nadzieję że w miarę sensownie wytłumaczyłem o co mi chodzi:)Chodzi mi np. o coś takiego:
aaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaa
aaaa

a nie
aaaaaaa
aaaaaaaaa
aaaa
aaaaaaaaaaa

teraz juz na pewno powinno być wiadomo:)pozdrawiam i licze na szybka odpowiedź
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik komputerowy [7] - 02/01/2007 14:03

Wyjustuj. Na górze masz 4 ikonki:

-do prawej
-do środku
-do lewej
-wyjustuj

Ikonka właśnie wygląda tak jak chcesz \:p Oczywiście wcześniej musisz zaznaczyć tekst, który chcesz wyjustować.
Posted by: -Adrian-

Re: Kącik komputerowy [7] - 02/01/2007 14:09

Dzięki,działa:) to jest szybka odpowiedź:)wiedziałem że chodzi o justowanie ale nie mogłem znaleźć:)pozdrawiam
Posted by: Kaktus_lbn

Re: Kącik komputerowy [7] - 02/01/2007 15:56

proszę o link do wtyczki do winampa która robi przejścia pomiędzy utworami
Posted by: Mike Avdi

Re: Kącik komputerowy [7] - 04/01/2007 00:41

Witam. Podobno wszystkim mają zwiększyć prędkość neostrady do 1Mb/s jeśli mają do tej pory mniejszą prędkość:
http://telepolis.pl/news.php?id=7174
Czy ktoś wie o tym coś więcej ?
Ja na stronce neostrady nie widzę takiej informacji.
Posted by: rangiz9

Re: Kącik komputerowy [7] - 04/01/2007 00:56

Originally Posted By: Adriano7
Witam. Podobno wszystkim mają zwiększyć prędkość neostrady do 1Mb/s jeśli mają do tej pory mniejszą prędkość:
http://telepolis.pl/news.php?id=7174
Czy ktoś wie o tym coś więcej ?
Ja na stronce neostrady nie widzę takiej informacji.


Użytkownicy opcji 128, 256, 320, 512 i 640 kb/s będą mieli podniesioną prędkość do 1 Mb/s, korzystający z opcji 1 Mb/s do 2 Mb/s, a 2 Mb/s - do 6 Mb/s. ale tylko do 14 kwietnia a potem powrót do starej prędkości
Posted by: Randall

Re: Kącik komputerowy [7] - 04/01/2007 15:50

Ostatnio ojciec zakupił laptopa i jest taki problem.Pod literę ć został przyporządkowany skrót do otwierania jakiegoś programu?Jakto usunąć?Bo teraz nie mogę używać ć na laptopie \:\)
Posted by: necrolust

Re: Kącik komputerowy [7] - 04/01/2007 21:08

Z przymusu siedzie na Win98 ale nie mam pojecia jak uruchomic mp3playera w win98, mam zainst. stery od USB i stery od playera (tzn. to co bylo na plycie z playerem), podlaczam playera do USB i nic.. w XP od razu otwieral mi playerka i moglem wruzcac kawalki, ktos sie orientuje jak jest w win98?
Posted by: SZULC

Re: Kącik komputerowy [7] - 04/01/2007 22:42

Sciagajac muzyke z neta niektore pliki zapisuja mi sie w dziwnym pliku zamiast normalnych mp3. Wrzucajac je do winampa normalnie, bezproblemu odwarza natomiast jak nagrywam na cd to juz np. radio nieodczytuje ;/ Moge je jakos zamienic??
Posted by: Mike Avdi

Re: Kącik komputerowy [7] - 04/01/2007 22:53

Originally Posted By: rangiz9
Originally Posted By: Adriano7
Witam. Podobno wszystkim mają zwiększyć prędkość neostrady do 1Mb/s jeśli mają do tej pory mniejszą prędkość:
http://telepolis.pl/news.php?id=7174
Czy ktoś wie o tym coś więcej ?
Ja na stronce neostrady nie widzę takiej informacji.


Użytkownicy opcji 128, 256, 320, 512 i 640 kb/s będą mieli podniesioną prędkość do 1 Mb/s, korzystający z opcji 1 Mb/s do 2 Mb/s, a 2 Mb/s - do 6 Mb/s. ale tylko do 14 kwietnia a potem powrót do starej prędkości


z dniem 8 kwietnia to upływa termin procesu zwiększania prędkości przez TP, a jak już Ci zwiększą w tym przedziale promocyjnym (8.01-8.04) to będziesz miał szybszego neta aż do końca umowy. Z tym, że na początku zwiększą prędkość tym, którym do zakończenia umowy pozostało mało czasu (kilka miesięcy), natomiast jak komuś się kończy umowa np. za półtora roku, to szybszego neta mogą mieć nawet dopiero w kwietniu.
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [7] - 04/01/2007 22:55

Originally Posted By: SZULC
Sciagajac muzyke z neta niektore pliki zapisuja mi sie w dziwnym pliku zamiast normalnych mp3. Wrzucajac je do winampa normalnie, bezproblemu odwarza natomiast jak nagrywam na cd to juz np. radio nieodczytuje ;/ Moge je jakos zamienic??


Jaki to jest ten dziwny plik?
Co do nagrywania, to w Nero bodajże jest opcja "nagraj muzykę CD". Wtedy automatycznie przed nagraniem program zmienia format na audio.
Posted by: Mike Avdi

Re: Kącik komputerowy [7] - 04/01/2007 23:00

Originally Posted By: SZULC
Sciagajac muzyke z neta niektore pliki zapisuja mi sie w dziwnym pliku zamiast normalnych mp3. Wrzucajac je do winampa normalnie, bezproblemu odwarza natomiast jak nagrywam na cd to juz np. radio nieodczytuje ;/ Moge je jakos zamienic??


Proponuje ściągniecie programu: AudaCity:

http://www.idg.pl/ftp/pc_4859/Audacity.1.2.3.html

Służy on do obróbki muzyki. Możesz nim też zapisać muzę w wielu formatach. Jeśli chcesz zapisać w formacie MP3 to musisz dodatkowo ściągnąć kodeka: lame_enc:

http://www.dll-files.com/dllindex/pop.php?lame_enc

i zapisać obojętnie w jakim miejscu na dysku. Później gdy będziesz chciał zapisać utwór w MP3 to wskazujesz tylko jednorazowo miejsce, gdzie zapisałeś "lame_nc.dll" i utwór zapisuje się w formacie .mp3
Posted by: M4CI3K

Re: Kącik komputerowy [7] - 05/01/2007 14:16

Czy zna sie ktos na kartach graficznych, bo zamierzam kupic tak do 250 zł (może byc na allegro)? Prosze o pomoc
Posted by: nOcnY

Re: Kącik komputerowy [7] - 05/01/2007 17:45

PROBLEM

Komputer mi sie wiesza caly czas - dochodzi do tego, ze wiesza sie przy probie samego ladowania systemu win xp prof

system jest swiezy - na licencji pwr wiec oryginalny, jak jeszcze chodzil to skanowalem go avastem i nic nie wykryl

poczatkowo sadzilem, ze wina jest proba ataku zewnatrz metoda DoS smerf - chyba takie komunikaty pokazywal kasperksy, jednak po odlaczeniu kabla sieciowego dalej jest to samo - czasem sie wlaczy pochodzi ~ 1/5/7/40 min i zwiecha

procek ma stala temp - max 47 stp, wszystkie wiatraki chodza

czy wina moze byc popsucie ramcow? mam stare sdr'y w liczbie ~ 380

moze sie popsuly
Posted by: nOcnY

Re: Kącik komputerowy [7] - 05/01/2007 18:21

narazie dziala ~10 min na konfiguracji 1,4 GHz + 128 RAM \:D
Posted by: nOcnY

Re: Kącik komputerowy [7] - 05/01/2007 18:39

19:32 sie powiesil
Posted by: raiders_

Re: Kącik komputerowy [7] - 05/01/2007 21:06

tak moga to byc ramy ,mialem takie akcje przy zakupie nowych kosci jedna byla uszkodzona i po wlaczeniu windy wieszala sie po pewnym czasie nawet przy bezczynnosci,abo jak np wygrywalem jakis program czy gre to komp lapal zwieche.

moze uszkodziles kosc jak co robiles w kompie
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [7] - 05/01/2007 22:33

Originally Posted By: nOcnY
PROBLEM

Komputer mi sie wiesza caly czas - dochodzi do tego, ze wiesza sie przy probie samego ladowania systemu win xp prof

system jest swiezy - na licencji pwr wiec oryginalny, jak jeszcze chodzil to skanowalem go avastem i nic nie wykryl

poczatkowo sadzilem, ze wina jest proba ataku zewnatrz metoda DoS smerf - chyba takie komunikaty pokazywal kasperksy, jednak po odlaczeniu kabla sieciowego dalej jest to samo - czasem sie wlaczy pochodzi ~ 1/5/7/40 min i zwiecha

procek ma stala temp - max 47 stp, wszystkie wiatraki chodza

czy wina moze byc popsucie ramcow? mam stare sdr'y w liczbie ~ 380

moze sie popsuly


Sprawdź jeszcze temperaturę czipsetu karty graficznej. Miałem te same objawy i to właśnie wiatraczek mi padł...

Originally Posted By: eMSi
Czy zna sie ktos na kartach graficznych, bo zamierzam kupic tak do 250 zł (może byc na allegro)? Prosze o pomoc


Mogę Ci polecić Radeona 9800 PRO. Jest lepszy od nvidii w tym przedziale cenowym.
Posted by: studzien

Re: Kącik komputerowy [7] - 06/01/2007 10:43

To faktycznie mogą być RAM'y.
Windows bardzo nie lubi, gdy jedna kość z n jest uszkodzona.
Najlepiej nagraj na dyskietkę Memtest, wystartuj z dyskietki i zrób tak ze 2-3 przebiegi testu pamięci, jeśli to nie to, to przynajmniej będziesz miał mniej możliwych powodów.
Posted by: Paxioo

Re: Kącik komputerowy [7] - 06/01/2007 13:34

Nie wiecie przypadkiem czy do laptopa trzeba jakas specjalna wersje Windowsa?

Na poczatku mialem system wgrany fabrycznie i wszystko bylo dobrze, ale gdy sformatowalem dysk i zainstalowalem nowy system nie mam paru opcji typowo 'laptopowych'. Na przyklad gdy zamykam klape to system sie nie hibernuje, ale robi sie czarny ekran i po otwarciu nie da sie nic z tym zrobic mimo, ze komputer pracuje.
Druga sprawa to to, ze przy kazdorazowym zamykaniu systemu instaluja sie jakies systemowe poprawki mimo, ze na stacjonarnym tak sie nie dzieje.

Moze glupie to pytanie, ale jakos super na komputerach sie nie znam.
Posted by: superges

Re: Kącik komputerowy [7] - 06/01/2007 14:11

Ja mam może dziwne pytanie ale nie miałem wcześniej bliższej styczności z laptopami, chodzi mi mianowicie o to jak ładować baterie? jest to laptop DELL Inspiron 600m.
W tej chwili w takim okienku pisze że bateria ma 77% wytrzymałości ale jest podłączony do prądu i bateria się nie ładuje bo % nie wzrasta.
Posted by: (J)

Re: Kącik komputerowy [7] - 06/01/2007 14:24

Paxioo nie trzeba specjalnej wersji Windowsa do lapa. Wyłącz aktualizacje automatyczne przy zamykaniu systemu i zobacz czy masz w opcjach zasilania zaznaczone przechodź w stan hibernacji. Na więcej porad to ja się nienadaje... ;\)
Pozdrawiam!
Posted by: ajdam

Re: Kącik komputerowy [7] - 06/01/2007 17:45

Originally Posted By: Paxioo
Nie wiecie przypadkiem czy do laptopa trzeba jakas specjalna wersje Windowsa?

Na poczatku mialem system wgrany fabrycznie i wszystko bylo dobrze, ale gdy sformatowalem dysk i zainstalowalem nowy system nie mam paru opcji typowo 'laptopowych'. Na przyklad gdy zamykam klape to system sie nie hibernuje, ale robi sie czarny ekran i po 1otwarciu nie da sie nic z tym zrobic mimo, ze komputer pracuje.
Druga sprawa to to, ze przy kazdorazowym zamykaniu systemu instaluja sie jakies systemowe poprawki mimo, ze na stacjonarnym tak sie nie dzieje.

Moze glupie to pytanie, ale jakos super na komputerach sie nie znam.


1. Panel sterowania-> opcje zasilania i tam powienienes miec w schematach zasilania "Przenosny/Laptop" (przynajmniej ja tak mam)

2. Panel sterowania-> system i tam w zakladce aktualizacje automatyczne wylacz je
Posted by: Kaktus_lbn

Re: Kącik komputerowy [7] - 07/01/2007 12:45

Witam,

mam taki problem chce zrobić tak ze gdy będę podłączał słuchawki do przedniego panelu w mojej obudowie to żeby automatycznie wyłączał się głos z głosników i odwrotnie żeby po odłączniu słuchawek zaczynał grać głos z głośników. Dysponuje scrennem z ustawień mojej karty muzycznej.

Posted by: Paxioo

Re: Kącik komputerowy [7] - 07/01/2007 14:18

Dzieki Panowie ;\) .

Sprawa z automatycznymi aktualizacjami rozwiazana, ale z hibernacja sprawa tak rozowo juz nie wyglada bo w opcjach zasilania nie mam w ogole opcji 'hibernacja'.

Na stronie http://www.sp.net.pl znalazlem cos takiego:

"Windows XP/2003 : Brak opcji Hibernacja przy zamykaniu systemu

Co zrobić, gdy zakładka Hibernacja zniknie z Opcji zasilania? W gałęzi [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet\Control\Session Manager\Power]
zmieniamy klucz Heuristics z wartości :
05 00 00 00 00 01 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 3F 42 0F 00
na
05 00 00 00 00 01 01 00 00 00 00 00 00 00 00 00 3F 42 0F 00.
Jak łatwo zauważyć jedynka w na 14.miejscu odpowiada włączonej Hibernacji, zaś 0 wyłączonej.
Należy przy tym uważać, bowiem jest to ważne ustawienie dla poprawnego funkcjonowania systemu!"

ale okazuje sie, ze u mnie nie ma w rejestrze klucza o nazwie 'Heuristics' :/

Mial moze ktos podobny problem?
Posted by: Rysio Ochudzki

Re: Kącik komputerowy [7] - 08/01/2007 13:00

Posiada ktoś lekcje SITA?? ;\)
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik komputerowy [7] - 08/01/2007 23:28

Gdzieś w Firefoksie widziałem opcję żeby wyświetlało mi jego ikonkę w trayu zamiast na pasku. Pamięta ktoś gdzie to było?
Posted by: Rysio Ochudzki

Re: Kącik komputerowy [7] - 09/01/2007 15:38

Panowie co to za numer 72064??,bo przychodzą mi jakieś dziwne sms??
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik komputerowy [7] - 09/01/2007 15:48

Od którejś z nich:

http://sex.xo.pl/smsczat,320,show.html
Posted by: Prezes_1

Re: Kącik komputerowy [7] - 09/01/2007 22:53

Jak zgrać plik audio odtwarzany w serwisach typu patrz.pl i przerobić go potem na mp3 ?
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik komputerowy [7] - 09/01/2007 22:54

Są programy do nagrywania dźwięku, który aktualnie jest odtwarzany, ale nazw nie pamiętam.
Posted by: Kylo

Re: Kącik komputerowy [7] - 09/01/2007 23:04

M.inn
Pinnacle Studio czy
Ulead VideoStudio polecam!
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik komputerowy [7] - 10/01/2007 00:18

Chodziło mi bardziej o prosty mały programik, a nie jakiś potężny.
Posted by: kr2ysio

Re: Kącik komputerowy [7] - 10/01/2007 09:58

Audiograbber \:\) łatwy prosty i przyjemny
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [7] - 10/01/2007 17:36

Czy na monitorze 20 cali (CRT) można jakoś pozbyć się efektu zbyt małego odświeżania? Mam nowy monitor, ustawłem na 180 Hz ale gdy patrzę na lewą część to wydaje mi się że prawa mruga...
Miał ktoś taki problem?
Posted by: szczeka

Re: Kącik komputerowy [7] - 10/01/2007 19:26

Originally Posted By: micha$
[...] ustawłem na 180 Hz ale gdy patrzę na lewą część to wydaje mi się że prawa mruga...[...]


Wg mnie takiej częstotliwości odświeżania oko ludzkie nie jest w stanie odróżnić.
To może być jakiś problem z wyświetlaniem obrazu przy takiej częstotliwości odświeżania. Spróbuj ustawić mniejszą.
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [7] - 10/01/2007 22:48

Taa... Okazało się, że sterowniki mi się nie zainstalowały i te 180 to ściema była. 60 jak nic. Teraz zainstalowałem juz poprawne sterowniki i jadę na 75. Piknie gro!

Dzięki!
Posted by: Dziabor

Re: Kącik komputerowy [7] - 11/01/2007 12:01

sciagnalem polski film "Pod powierzchnia" i obraz jest do gory kolami, czemu?? brakuje mi kodeka?? jak tak to jakiego?? czy moze jakas opcja jest w allplayerze ktora to odwraca?? pomocy \:p
Posted by: GregVeB

Re: Kącik komputerowy [7] - 11/01/2007 19:26

Panowie.... macie jakieś teksty/prace na temat "Aliasy-właściwości" ?? Jeśli tak to poproszę. \:\)
Posted by: Kylo

Re: Kącik komputerowy [7] - 11/01/2007 22:04

Originally Posted By: Dziabor
sciagnalem polski film "Pod powierzchnia" i obraz jest do gory kolami, czemu?? brakuje mi kodeka?? jak tak to jakiego?? czy moze jakas opcja jest w allplayerze ktora to odwraca?? pomocy \:p


All player shit \:\) polecam Subedit , masz kodeki stare, mialem to juz kiedys nie raz do gory nogami

Wyrzuc wszystkie kodeki jakie masz, zrob restart, zainstaluj http://www.pobieralnia.pl/plik-432-klite-codec-pack-full.html jak leci i bedzie gitara ;\)
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [7] - 11/01/2007 22:17

Mógłbyś chociaż uzasadnić czemu AllPlayer to shit. Uważam, że jest jednym z lepszych odtwarzaczy...
Chyba, że mi umknęła np. opcja regulacji obrazu podczas odtwarzania w SubEdit'cie (jasność itp...)
Posted by: Kylo

Re: Kącik komputerowy [7] - 12/01/2007 07:39

Faktycznie z tym shitem moze troche przesadzilem., ale glownym powodem dlatego tak pisalem bylo zawieszanie sie programu i to nie wina przegrzewajacego procka. Nie wiem czy nowsze all playery maja opcje automatycznego przeskakiwania z filmu na film ( 2 cd), sub edit ma.
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [7] - 12/01/2007 08:45

Rzeczywiście, jeżeli chodzi o zawiechy to zauważyłem u kumpeli, że przy wyłączaniu jej się zwiesza. Ale tylko u niej.
Co do przeskakiwania to jeżeli nazwa filmu ma kolejne cyferki w nazwie to AllPlayer sam je odtwarza (oglądałem tak całe sezony Pimp My Ride). To działa chyba też z literkami, ale nie jestem pewny.

Z innej beczki:
Jak dostać odpowiedź na raport błędu w Windowsie?
Kiedyś mi się udało po prostu po wejściu na stronę Microsoftu, przekierowało mnie na odpowiedź.
Teraz nie mogę rozkminić jak uzyskać pomoc (m. in. w tym AllPlayerze kumpeli, bo to ciężki przypadek).

Ktoś korzystał z ich odpowiedzi na raporty?
Posted by: Dziabor

Re: Kącik komputerowy [7] - 12/01/2007 11:01

dzieki Kylo za kodeki, ale AllPlayera nie zmienie:) sentyment zostal \:\)
Posted by: rcsade

Re: Kącik komputerowy [7] - 14/01/2007 13:44

Nie wiedziałem gdzie to umieścić, ale chyba to miejsce będzie ku temu prawidłowe. Otóż poszukuję stron z torrentami (najlepiej jakby ktoś mógł wysłać mi zaproszenie,byłbym wdzięczny). Chciałbym jeszcze jeśli jest to możliwe poznać jakieś dobre huby dc++. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.
Posted by: JP2

Re: Kącik komputerowy [7] - 15/01/2007 21:25

Jaki monitor LCD polecicie 19-tka do 1000zł


Bede wdzieczny za każde info
Link mile widziany
Szczególnie potrzebuje do Neta i Ogladania Filmów (Aby smug nie było)
Jaki macie model i czy wam dobrze filmy chodza

Z góry dzieki za każde info
Pozdr
Posted by: JP2

Re: Kącik komputerowy [7] - 15/01/2007 21:32

torrenty http://www.ex-torrent.pl Super Stronka
Posted by: -Adrian-

Re: Kącik komputerowy [7] - 15/01/2007 22:22

Witam:) Panowie, poradźcie mi... Otóż ostatnio co jakiś czas kiedy włączam komputer, ten zaczyna pracować jak kosiarka,słychać głośny,długi pisk z płyty głównej (bios) i komp sam się wyłącza... Wtedy zawsze dociskam wszystkie kable i po iluś tam włączeniach (i samoczynnych wyłączeniach \:\) komp. w końcu normalnie się włącza.Ech,zaczyna mnie to męczyć,bo to już zbyt nagminnie się zdarza. Są spece od tych pisków?:) Z tego co wiem są różne ich rodzaje i sygnalizują one różne awarie. Co sygnalizuje ten który opisuje? Podejrzewam że kłopoty z zasilaniem,ale zasilacz jest nowy. I prosze nie odyłać mnie do instrukcji płty głównej bo tą już dawno szlag trafił:)POzdrawiam:)
Posted by: Dziabor

Re: Kącik komputerowy [7] - 15/01/2007 22:31

moze masz juz wyeksploatowany wiatraczek na procesorze i ci sie procesor grzeje, co do dzwieku to moze to byc walsnie jeden z wentylatorow
Posted by: Seoman

Re: Kącik komputerowy [7] - 15/01/2007 22:35

jak do filmow to tylko taki z panelem mva czy ips
np benq 19GP
Posted by: -Adrian-

Re: Kącik komputerowy [7] - 15/01/2007 22:39

Originally Posted By: Dziabor
moze masz juz wyeksploatowany wiatraczek na procesorze i ci sie procesor grzeje, co do dzwieku to moze to byc walsnie jeden z wentylatorow


A to jest całkeim możliwe:)Niedawno majstrowałem przy wiatraczku,chcąc przeczyścić go i procesor z kurzu. Nie jestem do końca pewny czy go dobrze złożyłem:) (tj wiatraczek). Chociaż już kilka ładnych miesięcy minęło od tej operacji. Dzięki za odpowiedź,pozdrawiam.
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [7] - 15/01/2007 22:42

Sprawdź jaki masz bios, i wpisz w google jego nazwę i "BIOS beep". Sprawdź co powoduje piski i napraw \:\)
Posted by: marzano

Re: Kącik komputerowy [7] - 17/01/2007 14:47

witam, mam taki problem, otóż zakupilem pada firmy Trust (jakies badziewie ale nie o to chodzi) i kiedy zapodaje jakas gre, dajmy na to fife, to samoczynnie przeskuja mi elementy menu tak jakbym wykonywal ruchy padem choc ich nie wykonuje, podejrzewam ze gryza sie jakies sterowniki ale jak to sprawdzic? dokladnie taka sama akcje mialem ze starym padem, ktory jednak przez jakis czas dzialal bez zarzutu (okolo 2 miechy) a z pierwszym dbniem stycznia odmówił posługi ;\)
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik komputerowy [7] - 17/01/2007 15:23

Nie wiem jak jest w XP, ale podejrzewam, że tak samo jak w 98, w którym miałem ten sam problem. W panelu sterowania powinieneś znaleźć Kontrolery gier. Tam musisz skalibrować wskaźniki (pewnie masz teraz jeden ustawiony na maksa w którąś stronę).
Posted by: Kylo

Re: Kącik komputerowy [7] - 17/01/2007 15:37

Dokladnie musisz skalibrowac pada/joystick. W XP jest tak samo.
Posted by: marzano

Re: Kącik komputerowy [7] - 17/01/2007 15:39

Dzięki Zbyniu ;\) masz u mnie
Posted by: (J)

Re: Kącik komputerowy [7] - 17/01/2007 18:21

Adrian...ja miałem podobnie, zmieniłem zasilacz i dalej to samo. Wyszło na to, że to zaczęły puchnąć kondensatory na płycie głównej (prawie nie widoczne to było) i stąd wahania napięć na płycie. Sprawdź jakimś programem czy napięcia nie odbiegają znacząco od normy (np. MBM5) i jaka jest temperatura. Jeżeli różnią się od zwyczajnych to niestety najpewniej kondensatory. Jedyna rada to wymiana płyty...ja miałem starego kompa to wystarczyło wymienić parę kondensatorów i komp dalej śmiga. Mam nadzieję że choć troszkę pomogłem... \:\)
Pozdrawiam!
Posted by: pescar

Re: Kącik komputerowy [7] - 17/01/2007 20:37

Mam problem z dyskiem. Podczas uruchamiania komputera na początku co jakiś czas się wyłączał i po kolejnym włączeniu go i sprawdzeniu błędów działał. Ostatnio jednak problem się pogorszył i teraz przy każdym włączaniu komputera sprawdza błędy tylko nie tak samo jak do tej poty. Najpierw robi jakieś 3 szybki sprawdzenia i potem dopiero to normalne. I komputer normalnie się uruchamia. Dysk jest podzielony na partycję i sprawdza tylko partycję D a system jest na partycji C. Nie wiem jak to naprawić. Trzeba wymieniać dysk? Usunąć tą partycję i stworzyć jeszcze raz? I czy mogę usunąć jedną partycję i potem ponownie ją stworzyć czy trzeba usuwać wszystkie i tworzyć od początku?

I jeszcze jedno pytanie mam:
W jaki sposób można ominąć by Windows XP nie blokował się po 30 dniach od instalacji. Da się jakoś obejść to. Jeżeli tak to jak?
Posted by: Daramanian

Re: Kącik komputerowy [7] - 17/01/2007 20:57

Ja mam do Was dwa pytania...


1. Za każdym razem gdy wchodzę w mój komputer nie wyświetla mi się dysk z napędem CD. Tak jakby go niebyło ?! I gdy naciskam aby otworzył się napęd nie reaguje. CO może być tego przyczyną?

2. Od niedawna przestało mi chdozić wiele gier,bądź się tak tną że nieidze grać. Cóż może być tego przyczyną?

Bardzo proszę o pomoc, wzamian piwko \:\)
Posted by: Kylo

Re: Kącik komputerowy [7] - 17/01/2007 21:08

1. Bardzo mozliwe, ze masz uszkodzone styki w taśmie doprowadzajace do CD. Ostatnio mialem ten sam problem nie czytalo mi w ogole DVD.

2. Karta graficzna za stara na nowsze gierki( byc moze banalnie to brzmi ; ), badz za mala ilosc pamieci ram, stary DirectX, stare sterowniki.
Posted by: Kylo

Re: Kącik komputerowy [7] - 17/01/2007 21:16

Jeszcze do pierwszego punktu, sprawdz czy przypadkiem kabel zasilajacy CD, laczacy z zasilaczem nie obluzowal sie.
Posted by: maverick

Re: Kącik komputerowy [7] - 17/01/2007 21:57

co do 1. A jak wyglada sprawa w BIOSie?

Jak obluzowalo sie zasilanie to przy włączaniu kompa CD nie mignie, jak miga to pewnie taśma się obluzowała - wtedy nie jest wykrywany w BIOSie.

Zakladam ze nigdzie go nie wyjmowałeś a z dysku nie zmieniałeś zworki - wtedy mógł pojawić sie konflikt ustawienia zworek na dysku i CD, przez co nie wykrywa CD (odrzuca go)

co do 2.
Zainstaluj od nowa sterowniki, mozesz poszukac jakichs nowszych.

Najlepiej to w ogóle format i stawianie windy od nowa - najlepszy sposób na W. - inaczej zawsze się bedzie mulil.

PS - nie twierdze ze format to najlepszy sposób na porzadek na kompie - ale na W. to najlepiej dziala.
---------------------------------------------------------------

Ja mam inny problem:

Dlaczego moga nie działać DNSy? Ustawienia sieci zrobione dobrze, przez kilka minut dzialal net, a potem juz nie. Serwer DNS dla sieci osiedlowej radiowej, u innych działa, komp działał wcześniej bez problemu. Zadnych rozsądnych ustawien nie widze do zmiany. Pingi ida dobrze, wiec polaczenie fizyczne jest, ale przegladarka "nie widzi" neta (FF , IE). IP wew dobrze wprowadzone.

Wiem ze najszybciej bedzie format (bede robil za 3 tyg) - ale to komp brata i chcialby od tego czasu miec neta, nie moge nic sprawdzic bo komp fizycznie jakies 150 km ode mnie, a tlumaczyc braciszkowi niektore rzeczy to porażka.

Jak myślicie? CO mozna zrobic aby bylo lepiej?
Posted by: $t$

Re: Kącik komputerowy [7] - 18/01/2007 09:12

Mam problem podobny do tego ktory w swoim poscie zawarł Daramanian.
Tylko teraz mam pytanie z serii glupszych, ale pytam bo naprawde nie wiem. Sformatowałem dysk D i niebyło problemu ale jak sformatować dysk C ? bo jak wchodze na mój komputer i daje formatuj to nic sie nie dzieje a po chwili wyskakuje komunikat żebym zakończył wszystkie prace związane z tym dyskiem i zaczoł od nowa formatować. Pomożecie ?
Posted by: maverick

Re: Kącik komputerowy [7] - 18/01/2007 09:39

po prostu uruchamiasz system z plytki startowej (np XP, albo 98 albo innej, o linuksach nie mozesz sformatowac dysku C jak uzywasz systemu który jest na tym dysku. Napisz jaki masz system.

Ewentualnie mozesz zastosowac formatowanie z dyskietki startowej z W95/98, wtedy formatujesz przez DOSa znajdujacego sie na dyskietce.

Dodatkowo ważne jest aby w BIOSie przestawic kolejnosc bootowania (boot sequence) w taki sposob, aby dyskietka albo naped CD/DVD znajdowal sie w kolejce przez dyskiem twardym.
_____________________________________________________________

Formatował ktos dysk z USB? albo uzywal Linuksow USB? jeśli tak to prosze o wrażenia i komentarze, co polecacie itd.
Posted by: $t$

Re: Kącik komputerowy [7] - 18/01/2007 15:15

Originally Posted By: maverick
co do 1. A jak wyglada sprawa w BIOSie?

Jak obluzowalo sie zasilanie to przy włączaniu kompa CD nie mignie, jak miga to pewnie taśma się obluzowała - wtedy nie jest wykrywany w BIOSie.

Zakladam ze nigdzie go nie wyjmowałeś a z dysku nie zmieniałeś zworki - wtedy mógł pojawić sie konflikt ustawienia zworek na dysku i CD, przez co nie wykrywa CD (odrzuca go)

co do 2.
Zainstaluj od nowa sterowniki, mozesz poszukac jakichs nowszych.

Najlepiej to w ogóle format i stawianie windy od nowa - najlepszy sposób na W. - inaczej zawsze się bedzie mulil.

PS - nie twierdze ze format to najlepszy sposób na porzadek na kompie - ale na W. to najlepiej dziala.
---------------------------------------------------------------

Ja mam inny problem:

Dlaczego moga nie działać DNSy? Ustawienia sieci zrobione dobrze, przez kilka minut dzialal net, a potem juz nie. Serwer DNS dla sieci osiedlowej radiowej, u innych działa, komp działał wcześniej bez problemu. Zadnych rozsądnych ustawien nie widze do zmiany. Pingi ida dobrze, wiec polaczenie fizyczne jest, ale przegladarka "nie widzi" neta (FF , IE). IP wew dobrze wprowadzone.

Wiem ze najszybciej bedzie format (bede robil za 3 tyg) - ale to komp brata i chcialby od tego czasu miec neta, nie moge nic sprawdzic bo komp fizycznie jakies 150 km ode mnie, a tlumaczyc braciszkowi niektore rzeczy to porażka.

Jak myślicie? CO mozna zrobic aby bylo lepiej?


No dobrze Mavericks \:\) dzięki. Ale teraz pytanie za 100 pkt ;p jak mam włożyć płytkę z windowsem do napędu skoro on niechce wyjechać ;/ ?
Posted by: maverick

Re: Kącik komputerowy [7] - 18/01/2007 16:27

Sprawdz kable od zasilania i taśme (mozesz przełaczyc na inne), jak nie do idz do kumpla i weż od niego CD i to samo - az bedzie dzialac - i wtedy juz robisz normalnie.
Posted by: mini-cab_driver

Re: Kącik komputerowy [7] - 18/01/2007 20:57

Moze ktos mial podobnie... Nie moge nagrac nic na plyty, ani w programie nero, ani inaczej. Roznie to bywa, ale czasem w polowie, czasem wczesniej komputer sam sie restartuje.
Posted by: maverick

Re: Kącik komputerowy [7] - 18/01/2007 21:50

Originally Posted By: tomex23
Moze ktos mial podobnie... Nie moge nagrac nic na plyty, ani w programie nero, ani inaczej. Roznie to bywa, ale czasem w polowie, czasem wczesniej komputer sam sie restartuje.


A jaki masz zasilacz?

bo pewnie jakis 300W no name, co ma 210 W mocy uzytecznej. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe jak nagrywanie obciaża zasilacz (DVD to nawet do 50W mocy dodatkowo wymaga), i wtedy zasilacz działa na maxymalnej mocy i nie wytrzymuje i dlatego nastepuje reset (albo zawieszanie sie kompa)

Jak nie to zobacz z inna nagrywarka - moze cos z twoja jest nie tak
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik komputerowy [7] - 18/01/2007 22:51

Coś się pewnie za mocno grzeje. Odkurz kompa w środku, sprawdź czy wszystkie wiatraczki pracują.
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik komputerowy [7] - 18/01/2007 22:52

Nie widziałem, że jest odpowiedź \:p
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [7] - 18/01/2007 22:55

A ja Ci zaproponuję, żebyś zmienił program do nagrywania płyt. Nero jest chyba najgorszy ze wszystkich...
Posted by: Dziabor

Re: Kącik komputerowy [7] - 19/01/2007 14:12

poszukuje do sciagniecia instalke Bearshare po polsku!! wie ktos gdzie znajde?? przeszukalem kilka stron i nie ma, na jedej bylo ale nie chce mi sie pobrac!! poratuje ktos??
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik komputerowy [7] - 19/01/2007 14:16

Przecież nawet jakby był po chińsku to obsługa nie powinna sprawić problemów.
Posted by: Dziabor

Re: Kącik komputerowy [7] - 19/01/2007 14:25

no fakt, ale jednak wole po polsku \:p wkoncu jestem Polakiem to jak ma ktos??
Posted by: Kylo

Re: Kącik komputerowy [7] - 19/01/2007 14:35

http://www.pobieralnia.pl/plik-310-bearshare.html#
Posted by: Dziabor

Re: Kącik komputerowy [7] - 19/01/2007 14:46



dzieki Kylo ale nie wiem czemu scaiga mi sie z predkoscia 800 bajtow/s i po jakiejs minucie rozlacza mnie.. \:\( tak samo mam na wiekszosci innych stron z ktorych chce pobrac bearshare, wie ktos czemu mnie rozlacza?? moze ktos bylby tak mily i sciangal to i wyslal mi na dziabor@op.pl !! jesli tak to z gory wielkie dzieki!! pzdr
Posted by: Kylo

Re: Kącik komputerowy [7] - 19/01/2007 15:10

Originally Posted By: Dziabor


dzieki Kylo ale nie wiem czemu scaiga mi sie z predkoscia 800 bajtow/s i po jakiejs minucie rozlacza mnie.. \:\( tak samo mam na wiekszosci innych stron z ktorych chce pobrac bearshare, wie ktos czemu mnie rozlacza?? moze ktos bylby tak mily i sciangal to i wyslal mi na dziabor@op.pl !! jesli tak to z gory wielkie dzieki!! pzdr


Ok wyslane.
Posted by: Dziabor

Re: Kącik komputerowy [7] - 19/01/2007 15:24

hmmm, narazie nic jeszcze nie mam, poczekam moze zaraz dojdzie...
Posted by: ajdam

Re: Kącik komputerowy [7] - 19/01/2007 15:33

Originally Posted By: Dziabor
hmmm, narazie nic jeszcze nie mam, poczekam moze zaraz dojdzie...


na onecie powinno byc gdzies za 2 godziny

zmien skrzynke bo strasznie zdziadzieli
Posted by: Dziabor

Re: Kącik komputerowy [7] - 19/01/2007 15:40

a jaka polecasz? bo ja sie nie orientuje \:p zeby miala duza pojemnosc
Posted by: ajdam

Re: Kącik komputerowy [7] - 19/01/2007 15:45

ja sie na interie przerzucilem ale mnie wystarcza tyle ile daja

ale nie wiem ile \:\)
Posted by: Dziabor

Re: Kącik komputerowy [7] - 19/01/2007 18:39

dalej nie mam na poczcie bearshara od Kylo \:\( moze wrzucisz na jakis serwer?? sorki za klopot ale nie moge sam sciagnac bo mnie rozlacza z kazdej strony z ktorej chce pobrac :/
Posted by: rangiz9

Re: Kącik komputerowy [7] - 19/01/2007 19:05

Potrzebuję prezentację w Power Poincie na jakieś 7-8 stron, temat bez znaczenia. Jeżeli by ktoś takową posiadał prosiłbym o przesłanie na maila rangiz9@o2.pl

Z góry dziękuje
Posted by: rangiz9

Re: Kącik komputerowy [7] - 19/01/2007 19:09

I jeszcze jedna mała prośba. Coś o systemach multimedialnych bym potrzebował
Posted by: Dziabor

Re: Kącik komputerowy [7] - 19/01/2007 20:08

szukam programu ktory zamienia mp3 na audio
Posted by: mini-cab_driver

Re: Kącik komputerowy [7] - 20/01/2007 13:31

Originally Posted By: maverick
Originally Posted By: tomex23
Moze ktos mial podobnie... Nie moge nagrac nic na plyty, ani w programie nero, ani inaczej. Roznie to bywa, ale czasem w polowie, czasem wczesniej komputer sam sie restartuje.


A jaki masz zasilacz?

bo pewnie jakis 300W no name, co ma 210 W mocy uzytecznej. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe jak nagrywanie obciaża zasilacz (DVD to nawet do 50W mocy dodatkowo wymaga), i wtedy zasilacz działa na maxymalnej mocy i nie wytrzymuje i dlatego nastepuje reset (albo zawieszanie sie kompa)

Jak nie to zobacz z inna nagrywarka - moze cos z twoja jest nie tak


a gdzie moge sprawdzic dane zasilacza?
Posted by: mini-cab_driver

Re: Kącik komputerowy [7] - 20/01/2007 13:36

Originally Posted By: maverick
Originally Posted By: tomex23
Moze ktos mial podobnie... Nie moge nagrac nic na plyty, ani w programie nero, ani inaczej. Roznie to bywa, ale czasem w polowie, czasem wczesniej komputer sam sie restartuje.


A jaki masz zasilacz?

bo pewnie jakis 300W no name, co ma 210 W mocy uzytecznej. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe jak nagrywanie obciaża zasilacz (DVD to nawet do 50W mocy dodatkowo wymaga), i wtedy zasilacz działa na maxymalnej mocy i nie wytrzymuje i dlatego nastepuje reset (albo zawieszanie sie kompa)

Jak nie to zobacz z inna nagrywarka - moze cos z twoja jest nie tak


juz znalazlem. Ma 300W ale czy to no name to nie wiem. ma jakies symbole iso i model numer to iso-400pp
Posted by: Dziabor

Re: Kącik komputerowy [7] - 20/01/2007 17:26

nadal nie posiadam bearshare \:\( kto mi powie czym to jest spowodowane ze z kazdej strony z ktorej chce pobrac bearshare (mp3 np sie sciaga) sciaga mi z predkoscia do 800b\s a po 30 sekundacg gora minucie pisze ze zostalem rozlaczony!! wie ktos o co chodzi?? moze ktos wrzuci instalke polskiego bearshara na jakis serwer np megaupload!! z gory dzieki
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik komputerowy [7] - 20/01/2007 17:31

Bo pewnie wszystkie te strony korzystają z jednego źródła.


http://www.bearshare.com/

I kliknij na górze polską flagę to ściągniesz BS po polsku.
Posted by: Dziabor

Re: Kącik komputerowy [7] - 20/01/2007 17:57

dzieki Zbigniew, ta strona tez wam sie otwiera 15 minut??
Posted by: Dziabor

Re: Kącik komputerowy [7] - 20/01/2007 18:03

i tak nie moeg sciagnac \:\( moze ma ktos na dysku instalke i wrzuci na jakis serwer??
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [7] - 20/01/2007 18:24

http://underpl.org/dl.php?d=files&a=download&item_id=179
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik komputerowy [7] - 20/01/2007 18:25

Dziabor, masz coś chyba z netem nie tak.
Posted by: Dziabor

Re: Kącik komputerowy [7] - 20/01/2007 18:50

Originally Posted By: Zbigniew
Dziabor, masz coś chyba z netem nie tak.


hmmm, no walsnie jestem swiezo po formacie, czy to cos z netem?? nie wiem wszystko inne sciaga sie dobrze, azureus, z innych stron programy dobrze sie sciagaja, mam tylko problem z bearsharem...
Posted by: Dziabor

Re: Kącik komputerowy [7] - 20/01/2007 18:53



z tej strony tez nie chce pobrac \:\(
365 b\s i za chwile przerywa, do wiadomosci podam ze mam neo 1mb, i tylko z bearsharem mam problemy przy sciaganiu, winampa i azerusa sciagnalem bez problemow
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik komputerowy [7] - 20/01/2007 18:59

Trzymaj: http://s000.wyslijto.pl/index.php?file_id=16810715451784956815
Posted by: Dziabor

Re: Kącik komputerowy [7] - 20/01/2007 19:21



juz kopci!!! wielkie dzieki!!!!
Posted by: Dziabor

Re: Kącik komputerowy [7] - 20/01/2007 19:52

to znowu ja tylko nie bijcie \:p

zainstalowalem ale teraz nie moge sie zarejestrowac w bearsharze a jest to wymagane zeby moc cokolwiek sciagac
Posted by: brokstar

Re: Kącik komputerowy [7] - 20/01/2007 23:29

Jak zmienić domyślny program do odtwarzania filmów bo mi cosik WMP nie działa za dobrze?
Z góry dziękuję
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik komputerowy [7] - 20/01/2007 23:36

Klikasz prawym, wybierasz "Otwórz za pomocą" -> "Wybierz program..." i tam wybierasz program. Następnie musisz zaznaczyć "Zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików".
Posted by: fordo

Re: Kącik komputerowy [7] - 20/01/2007 23:40

otwierasz ten programik w którym chcesz odtwarzać domyślnie filmy następnie Opcje/Preferencje/Ustawienia (jak zwał tak zwał).
Posted by: brokstar

Re: Kącik komputerowy [7] - 20/01/2007 23:44

Chodzi mi dokładnie o filmiki z sieci co sie w przeglądarce odtwarza i nawet po Waszych pomocach cały czas korzysta z WMP.
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [7] - 20/01/2007 23:47

Jeżeli są "embed" na stronie to chyba niewiele zdziałasz...
Posted by: kolbi

Re: Kącik komputerowy [7] - 21/01/2007 20:29



Konwertera plikow video szukam \:\) Format do przeróbki to asf.
Najlepiej freeware, byleby nie trzeba bylo licencji kupowac ;\)
BoilsoftConverter odpada i google.pl tez \:p

Jeśli ktoś ma cos godnego polecenia to bede wdzieczny \:\)
Posted by: Seoman

Re: Kącik komputerowy [7] - 21/01/2007 20:37

http://www.geocities.com/myasftools/?200721
Posted by: kolbi

Re: Kącik komputerowy [7] - 21/01/2007 21:00

Originally Posted By: seoman


Dzieki wieeeelkie
Posted by: Killa Boom

Re: Kącik komputerowy [7] - 22/01/2007 12:38

siema , zmieniłem neta i teraz mam stałe IP , potrzebuję jakiegoś dobrego antywirusa , co byście mi polecili ?
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [7] - 22/01/2007 13:51

AVG Free
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik komputerowy [7] - 22/01/2007 17:25

Originally Posted By: Killa Boom
siema , zmieniłem neta i teraz mam stałe IP , potrzebuję jakiegoś dobrego antywirusa , co byście mi polecili ?

A co do tego ma stałe IP? :>

Jak wyżej polecam AntyVir \:\)
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik komputerowy [7] - 22/01/2007 17:27

Pomyłka \:\) Myślałem, że micha$ polecił http://www.free-av.com .
Posted by: Zbigniew

Re: Kącik komputerowy [7] - 22/01/2007 17:28

Originally Posted By: brokstar
Chodzi mi dokładnie o filmiki z sieci co sie w przeglądarce odtwarza i nawet po Waszych pomocach cały czas korzysta z WMP.


Nie da się nic zrobić. To strona odgórnie ustala program w jakim odtwarzany będzie dany film. Możesz jedynie zmienić wersję WMP na nowszą aktualizując go ze strony MS.
Posted by: DJ SOSNA

Re: Kącik komputerowy [7] - 22/01/2007 21:00

Mam problem z moją muszką bezprzewodową. Od jakiegoś czasu (paru dni) "wariuje", to znaczy chodzi mi sam ekran w IE lub w WORD "góra-dół" tak jakbym używał kulki w myszcze a...nie używam jej! Ba. Przed chwilą całkowicie wykręciłem kulkę z myszki a ekran i tam samoczynnie chodzi w dół i górę...miał ktoś kiedy do czynienia z czymś takim? Czego to może byc wina? Aha, jak wyjmę baterię całkowicie z myszki to przestaje przeskakiwać ekran...HELP ME.
Posted by: Siemers

Re: Kącik komputerowy [7] - 22/01/2007 23:06

Witam

Panowie jestem laikiem komputerowym i mam problem z "Usluga Poslaniec" - robilem rano format calego kompa i po zainstalowaniu Wina zaczelo ciagle mi wyskakiwac okno tejze wlasnie uslugi i info np:

"Komunikat od SYSTEM do ALERT wyslany 2007-01-22 23:56:53
STOP! IMMEDIATE ATTENTION REQUIRED
Windows has found CRITICAL SYSTEM ERRORS.
Download Registry Cleaner from: http://www.clean32.com
FAILURE TO ACT NOW MAY LEAD TO DATA LOSS AND CORRUPTION!"

lub

"Komunikat od FROM dla TO wyslany 2007-01-22-23:58:30
STOP! .....
Windows has found 55 Critical System Errors
...
...
...

i takie tam rozne komunikaty!

Formata robilem 3 razy i za kazdym razem to samo - sciagnelem programik do czyszczenia rejestru ale gowno dal (WinPerfect) \:\(

Ktos wie o co chodzi ???
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [7] - 22/01/2007 23:14

Ściągnij sobie Windows Worms Doors Cleaner. Zablokuje ci usługę posłaniec. Te wiadomości spam rozsyłany po sieciach...
Posted by: shane

Re: Kącik komputerowy [7] - 22/01/2007 23:34

Komputer mi buczy jak jest na chodzie. Why? Wie ktos? :/
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [7] - 22/01/2007 23:58

W jakim sensnie buczy? Głośno pracuje czy wydaje piski?
Posted by: maverick

Re: Kącik komputerowy [7] - 23/01/2007 10:43

Originally Posted By: shane
Komputer mi buczy jak jest na chodzie. Why? Wie ktos? :/


Jesli piszesz ze "buczy" to znaczy ze raczej sie uruchamia i dziala - a wiac nie piszczy ;\) -- to dobra wiadomosc

W kompie standardowo buczeć mogą tylko wiatraczki i dysk twardy - ale dysk to raczej trzeszczy albo chrobocze, wiec tez nie buczy - zostaja wiatraczki.

Dwa wiatraczki standardowo - jeden w zasilaczu i jeden na procku - stawiam na procek z prostej przyczyny - wiekszy przepływ powietrza.

Rada prosta - rozkrec kompa , odkręc wiatraczki i je wyczysc, mozesz tez przylozyc ucho i posluchac ktory zz nich buczy bardziej.

Jesli przeszkadza ci to buczenie wentylatorka na procku to go wymien, koszt od 40 pln za cos dobrego do 200-300 za Zalmana i inne wypasy. Standardowo w wiatraczkach wyrabiaja sie łożyska, szczegolnie jak nie czyscisz wiatraczka regularnie, to co 1-2 lata czasem trzeba wymienic wiatraczek.


Srubokret w dłoń i szukaj problemu ;\)
Posted by: maverick

Re: Kącik komputerowy [7] - 23/01/2007 10:48

Originally Posted By: DJ SOSNA
Mam problem z moją muszką bezprzewodową. Od jakiegoś czasu (paru dni) "wariuje", to znaczy chodzi mi sam ekran w IE lub w WORD "góra-dół" tak jakbym używał kulki w myszcze a...nie używam jej! Ba. Przed chwilą całkowicie wykręciłem kulkę z myszki a ekran i tam samoczynnie chodzi w dół i górę...miał ktoś kiedy do czynienia z czymś takim? Czego to może byc wina? Aha, jak wyjmę baterię całkowicie z myszki to przestaje przeskakiwać ekran...HELP ME.


Prawdopodobnie cos sie uszkodzilo przy skrolu - dokladnie przy czytniku obrotów, i teraz wariuje poniewaz dostaje jakies dziwne sygnaly - sprawdz jeszcze na innym kompie, a jak to samo jest to oddaj na gwarancje - to najprostsze rozwiazanie, bo raczej ciezko samemu cos bedzie naprawic. Ostatecznie kupno drugiej myszki ;(
Posted by: DJ SOSNA

Re: Kącik komputerowy [7] - 23/01/2007 12:36

Originally Posted By: maverick
Originally Posted By: DJ SOSNA
Mam problem z moją muszką bezprzewodową. Od jakiegoś czasu (paru dni) "wariuje", to znaczy chodzi mi sam ekran w IE lub w WORD "góra-dół" tak jakbym używał kulki w myszcze a...nie używam jej! Ba. Przed chwilą całkowicie wykręciłem kulkę z myszki a ekran i tam samoczynnie chodzi w dół i górę...miał ktoś kiedy do czynienia z czymś takim? Czego to może byc wina? Aha, jak wyjmę baterię całkowicie z myszki to przestaje przeskakiwać ekran...HELP ME.


Prawdopodobnie cos sie uszkodzilo przy skrolu - dokladnie przy czytniku obrotów, i teraz wariuje poniewaz dostaje jakies dziwne sygnaly - sprawdz jeszcze na innym kompie, a jak to samo jest to oddaj na gwarancje - to najprostsze rozwiazanie, bo raczej ciezko samemu cos bedzie naprawic. Ostatecznie kupno drugiej myszki ;(


Chyba tak bo jak już mówiłem: rozkręciłem ją i wyjąłem kulkę ale i tak "skacze"...więc z tego co piszesz i co sam myślałem wychodzi na to ze na 90% myszka sie zespuła.Ewentualne zakłócenia spowodowane innym bezprzewodowym sprzętem raczej wykluczam bo nic ostatnio nie dokupywałem do biura. Sprawdzę na innym kompie i jak tez bedzie skalała to znaczy ze po prostu sie popsuła/zużyła (używam ja ponad 2 lata) i musze kupic nowy zestaw bezprzewodowy. Dzięki za komentarz.
Posted by: siwy212

Re: Kącik komputerowy [7] - 23/01/2007 12:55

hehehe a moze wcisnales klawisz pod skrolem ? i tam jest taka funkcja ze przewija w gore i w dol \:\)
Posted by: shane

Re: Kącik komputerowy [7] - 23/01/2007 16:05

Originally Posted By: maverick
Originally Posted By: shane
Komputer mi buczy jak jest na chodzie. Why? Wie ktos? :/


Jesli piszesz ze "buczy" to znaczy ze raczej sie uruchamia i dziala - a wiac nie piszczy ;\) -- to dobra wiadomosc

W kompie standardowo buczeć mogą tylko wiatraczki i dysk twardy - ale dysk to raczej trzeszczy albo chrobocze, wiec tez nie buczy - zostaja wiatraczki.

Dwa wiatraczki standardowo - jeden w zasilaczu i jeden na procku - stawiam na procek z prostej przyczyny - wiekszy przepływ powietrza.

Rada prosta - rozkrec kompa , odkręc wiatraczki i je wyczysc, mozesz tez przylozyc ucho i posluchac ktory zz nich buczy bardziej.

Jesli przeszkadza ci to buczenie wentylatorka na procku to go wymien, koszt od 40 pln za cos dobrego do 200-300 za Zalmana i inne wypasy. Standardowo w wiatraczkach wyrabiaja sie łożyska, szczegolnie jak nie czyscisz wiatraczka regularnie, to co 1-2 lata czasem trzeba wymienic wiatraczek.


Srubokret w dłoń i szukaj problemu ;\)


Hm... nie wiem co to jest. Sa momenty kiedy pracuje normalnie i jest ok. Zreszta to pojawilo sie jakies kilka dni temu. Naprawde nie wiem co z tym zrobic. Poza tym prosze nie mow mi o jakims rozkrecaniu, bo totalnie sie na tym nie znam - potem juz by zostal w czesciach
Posted by: maverick

Re: Kącik komputerowy [7] - 23/01/2007 16:17

*** jak buczy - i juz wiesz skad buczenie dochodzi

Gdzie sie podzialy te czasy, gdy system operacyjny wgrywalo sie do pamieci z dyskietki, bo nawet czlowiek dysku nie mial, a jakos sobie musial radzic \:\) Teraz ludzie nawet nie wiedza jak komp w srodku wyglada

Co do budzenia to wentylatorek nie musi buczec zawsze, moze buczec np tylko przy okreslonych obrotach (jakis efekt rezonansowy) albo przy wysokich obrotach - jak lozyska sa za bardzo wyrobione.
Posted by: shane

Re: Kącik komputerowy [7] - 23/01/2007 16:26

http://www.speedyshare.com/997625516.html

maverick posluchaj i sam ocen \:\)

http://www.mecz.org/forum/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=889522&page=0#Post889522