Wartość rynkowa forum mecz.pl

Posted by: [T]-error

Wartość rynkowa forum mecz.pl - 20/01/2007 19:56

\:\)

No właśnie \:D

Zastanawiał się ktoś [a może wyliczył?] ile może być warta marka/domena forum?

Może zrobimy Conradowi małą prywatyzację \:\)
15% udziałów dla nas \:\)
Albo 20% !

Na spotkaniu w stolicy, z g00ńkiem i Ghostem, oszacowaliśmy rzecz na ... hmmm 50 tys złotych.

Kto da więcej?

Conrad - ile chcesz za forum?

\:\)

bless)
Posted by: Jonathan Sarkos

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 20/01/2007 19:58

Moze to być taka kwota. Jedynym problemem jest to, ze potencjalni reklamodawcy wywodzą się właściwie z jednej branży :).
Posted by: connor

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 20/01/2007 20:04

100 tys. piw daje \:D
Posted by: Bzyku

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 20/01/2007 20:19

prędzej zamiast prywatyzacji doczekamy się nacjonalizacji \:D
Posted by: Wahi

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 00:17

ciiiiiiiii bo Kaczynscy nam zastapia Conrada swoim czlowiekiem ;d
Nirtzem np ;d
Posted by: Azzaro

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 00:39

wiecej niz 50 tys ... same banery + referale to duza kwota
Posted by: micha$

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 03:13

Quote:

Nasz serwis sportowy jest w posiadaniu 56 domen lącznie z domeną mecz.pl. Jeśli są państwo zainteresowani kupnem (cena każdej domeny oprócz ekstraklasa.pl wynosi 100 tys. Euro), długoterminowym użytkowaniem bądź inna formą współpracy z posiadanymi przez nas domenami to prosimy o kontakt przez email: domeny@mecz.pl lub faks: 00-44-870-127-6188 w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Źródło \:p
Posted by: Zbigniew

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 03:24

50 tys. to śmieszna kwota moim zdaniem. Forum jest warte dużo, bo przynosi z pewnością bardzo duże zyski (chodzą ploty, że miesięcznie za baner firmy płacą kilkadziesiąt tysięcy zł).
Posted by: JuN

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 11:40

Domena jak i forum jest obrzydliwie duzo warte, sadze ze Conrad nie sprzedalby nigdy, chyba ze dostalby zaporowa oferte, np 1 miliona euro.

a tak na teraz warte jest to moim zdaniem na 300 tys zl

chetnie kupilbym pare % :-)
Posted by: Scarpini

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 11:40

Originally Posted By: Zbigniew
50 tys. to śmieszna kwota moim zdaniem. Forum jest warte dużo, bo przynosi z pewnością bardzo duże zyski (chodzą ploty, że miesięcznie za baner firmy płacą kilkadziesiąt tysięcy zł).


To nie ploty tylko prawda \:\)
Posted by: Randall

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 13:05

Za punterslounge ktoś chciał kiedyś zapłacic chyba 100 tys funtów.Wartosc mecz.pl jest prawdopodobnie porownywalna, albo troche mniejsza.W kazdym razie duze zyski na pewno z tego są.
Posted by: Randall

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 13:09

Trzeba jeszcze wziąśc pod uwagę, że tutaj mamy raczej tylko polski rynek, a na punterslounge światowy, bo witryna jest w języku angielskim.Także powyżej 100 tys zł na pewno.
Posted by: Piecia

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 13:11

Wystawmy na allegro jako aukcję grzecznościową i zobaczymy do ilu dobije cena , ewentualnie ebay .
Posted by: nOcnY

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 13:15

wystawiona
Posted by: Randall

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 13:16

3. Opłaty

Nie przyjmujemy jakichkolwiek opłat - oferujemy reklamy na naszym serwisie wyłącznie w zamian za wsparcie naszych stron internetowych, np. utrzymanie naszego serwera u prowidera czy sponsorowanie rozmaitych konkursów. Serwis mecz.pl jest pomysłem niedochodowym, ale niestety nie zmniejsza to wcale kosztów utrzymania serwisu (serwer, domeny, licensjonowane oprogramowanie forum, itd.)

hehe
Posted by: Mar

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 13:16

Myślę że forum jest warte jak na aktualnie realia z 400-500tysięcy zł.
Zależy jakie ma statystyki jeszce, ale z tego co widze to bardzo dużę
Posted by: papa_smerf

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 13:17

Originally Posted By: Randall
Za punterslounge ktoś chciał kiedyś zapłacic chyba 100 tys funtów.Wartosc mecz.pl jest prawdopodobnie porownywalna, albo troche mniejsza.W kazdym razie duze zyski na pewno z tego są.

porównywalna?! buahahaha.....opanuj się \:o

punterslounge to gigant jak BA, światowa czołówka, na którą ludzi pcha FCbet i inne znane, z wielkimi obrotami strony, zobacz sobie ze to gigantyczne MIĘDZYNARODOWE FORUM bukmacherskie, a nie takie lokalne forum jak takie mecz.pl... już patrząc na sam zdrowy rozsądek to takie polskie mecz.pl jest co najmniej 4x mniej wyceniane niz wspomniane PL.
Posted by: Mar

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 13:17

Originally Posted By: Randall
3. Opłaty

Nie przyjmujemy jakichkolwiek opłat - oferujemy reklamy na naszym serwisie wyłącznie w zamian za wsparcie naszych stron internetowych, np. utrzymanie naszego serwera u prowidera czy sponsorowanie rozmaitych konkursów. Serwis mecz.pl jest pomysłem niedochodowym, ale niestety nie zmniejsza to wcale kosztów utrzymania serwisu (serwer, domeny, licensjonowane oprogramowanie forum, itd.)

hehe


Conrad to robi zapewne bo lubi, a że przynosi zyski no to może się tylko cieszyć \:\)
Posted by: Mar

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 13:18

Originally Posted By: papa_smerf
Originally Posted By: Randall
Za punterslounge ktoś chciał kiedyś zapłacic chyba 100 tys funtów.Wartosc mecz.pl jest prawdopodobnie porownywalna, albo troche mniejsza.W kazdym razie duze zyski na pewno z tego są.

porównywalna?! buahahaha.....opanuj się \:o

punterslounge to gigant jak BA, światowa czołówka, na którą ludzi pcha FCbet i inne znane, z wielkimi obrotami strony, zobacz sobie ze to gigantyczne MIĘDZYNARODOWE FORUM bukmacherskie, a nie takie lokalne forum jak takie mecz.pl... już patrząc na sam zdrowy rozsądek to takie polskie mecz.pl jest co najmniej 4x mniej wyceniane niz wspomniane PL.

i dlatego 100tys. funtów za pounterlounge to śmieszna cena...
Posted by: Llama

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 13:18

ja za to bagno nie dałbym więcej jak 5zł ;\)
Posted by: Randall

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 13:19

papa_smerf wiem, że napisałem głupote, ale później się poprawiłem \:\)
Posted by: Mar

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 13:19

Originally Posted By: Llama
ja za to bagno nie dałbym więcej jak 5zł ;\)

chyba kilku zer zapomniałeś
Posted by: Piecia

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 13:35

Originally Posted By: nOcnY
wystawiona


daj linka zobaczyć
Posted by: Llama

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 13:39

skoro szacujecie forum na taką kasę, czas uderzyć do Conrada o podwyżki 600zł/m-c mnie nie zadowala.
Posted by: Piecia

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 13:42

to i za udzielanie się na forum ,też powinny być bonusy finansowe , po 2 zł za jednego posta dziennie chociaż \:D
Posted by: Mar

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 13:44

Originally Posted By: Llama
skoro szacujecie forum na taką kasę, czas uderzyć do Conrada o podwyżki 600zł/m-c mnie nie zadowala.

przecież dostajecie kase od ustawek
Posted by: connor

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 13:46

kasa od ustawek jest lewa, taki overtime \:\)
Posted by: Mar

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 13:47

Originally Posted By: Sagat
kasa od ustawek jest lewa, taki overtime \:\)


hehe,
Będzie trzeba zgłosić do US, że podatku nie odprowadzacie od tego... ale wiecie, mnie zadowoli jakieś 25% z ustawek i jestem cicho.
Posted by: micha$

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 14:08

Originally Posted By: Piecia84
to i za udzielanie się na forum ,też powinny być bonusy finansowe , po 2 zł za jednego posta dziennie chociaż \:D


Dopiero by się zaczęło nabijanie \:D \:D \:D

Może dwa złote za mądrego posta? \:p
Posted by: milanak

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 14:18

Originally Posted By: Llama
skoro szacujecie forum na taką kasę, czas uderzyć do Conrada o podwyżki 600zł/m-c mnie nie zadowala.



To moderatorzy dostają kasę??
A jeśli by "prywatyzować" forum to duża redukcja by była \:\)
Posted by: connor

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 14:21

no pewnie ze tak \:\)

z tym ze Llama moderuje tylko jeden dzial, ja 3 wiec troche wiecej wpada na miesiac, nie zebym zazdroscil, ale Biszop najlepiej na tym wychodzi \:\)
Posted by: Jonathan Sarkos

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 14:24

Originally Posted By: milanak
Originally Posted By: Llama
skoro szacujecie forum na taką kasę, czas uderzyć do Conrada o podwyżki 600zł/m-c mnie nie zadowala.



To moderatorzy dostają kasę??
A jeśli by "prywatyzować" forum to duża redukcja by była \:\)


Llama ściemnia i się uskarża, jak to zwykle robią Ci, którym "żle" i krokodylimi łzami musza coś wywalczyć. Takim to ciagle mało. Niczym się nie rózni w tym aspekcie od górnika, czy pielęgniarki. Pytasz czy zarabia kasę. Żeby tylko to było 600 zł. 900 na miesiąc ma jak nic, jak nie więcej.
Posted by: Jonathan Sarkos

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 14:27

Ja od półtorej roku próbuje zostać tu modem. Nienaganna aparycja, nieskazitelna przeszłość, zdrowy rozsądek, znakomite analizy, hart ducha, co najmniej setka innych zalet, a Conrada to w ogóle nie rusza. Czasem zastanawiam się jakimi nadludźmi muszą być Llama, Sagat, DaBartek, i inni, nie mówiąc juz o Biszopie.
Posted by: Llama

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 14:27

w zeszłym roku wywalczyłem dodatek motywacyjny od ilości zbanowanych... ale ciągle mało...
Posted by: Zabielany

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 14:28

Originally Posted By: micha$

Może dwa złote za mądrego posta? \:p

To akurat obowiazuje juz od dluzszego czasu \:\)

Jeszcze nikomu nie udalo sie zarobić.
Posted by: Jonathan Sarkos

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 14:33

Aha, Biszop to Biszop, ale wszystkim trzęsie niejaki Goget. Ten to robi prawdziwy szmal (mam nadzieje, ze tego nie przeczyta, ani nikt mu nie doniesie).
Posted by: Goget

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 14:37

Jonathan niestety był u mnie bp Wielgus i mi powiedział ;\)
Posted by: Jonathan Sarkos

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 14:40

Cholera...Dowiedział się...
Posted by: Llama

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 14:42

a tak, na poważnie, Jonathan, chciałbyś coś moderować?
Posted by: connor

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 14:44

dobra juz sie tak nie chwalmy ile to kasy trzepiemy bo zaraz zaczna sie jazdy \:\)
Posted by: Jonathan Sarkos

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 14:51

Originally Posted By: Llama
a tak, na poważnie, Jonathan, chciałbyś coś moderować?


Llama, ja jestem nie do kupienia :).

A tak poważnie - czasem tak, czasem nie, ale na razie nie mam na to czasu.
Posted by: lupus

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 16:52

Originally Posted By: Jonathan Sarkos
Ja od półtorej roku próbuje zostać tu modem. Nienaganna aparycja, nieskazitelna przeszłość, zdrowy rozsądek, znakomite analizy, hart ducha, co najmniej setka innych zalet, a Conrada to w ogóle nie rusza. Czasem zastanawiam się jakimi nadludźmi muszą być Llama, Sagat, DaBartek, i inni, nie mówiąc juz o Biszopie.


Ale nie jestes kobieta ;\)

bez zdjecia nie ma przyjecia
Posted by: Bzyku

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 17:15

Tylko nie przysyłajcie nam zdjęć (foto) - tu chodzi w przypadku kobiet o zdjęcie ubranka ;\)

Wtedy dopiero nasze organy ;\) władzy forumowej oceniają przydatność kandydatki...

... niestety jeszcze żadna się nie zgłosiła, że chce być modem. Same geje do nas piszą \:\(
Posted by: JuN

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 19:26

temat przeszedl na bezsennsowna strone... a tak fajnie sie zapowiadal..
Posted by: Bzyku

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 19:57

no - a co tu można merytorycznie napisać? Będziemy się licytować kto więcej by dał za forum?

Skoro sam właściciel nie napisał na ile to wycenia, to my możemy sobie wróżyć z fusów ;\)
Posted by: Dziabor

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 20:11

dla wlasciciela to forum jest pewnie bezcenne
Posted by: Conrad

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 20:14

Kilka lat temu dostałem propozycję sprzedania mecz.pl za 100.000 zł i kategorycznie odmówiłem. Ale... \:\) ... jak by taki portal jak interia.pl przyszedł i chciał przejąć mecz.pl, to w zamian za trochę akcji na pewno bym miał ciężką decyzję do podjęcia. Całe zaplecze webmasterów, designerów, mogliby nam tu zrobić raj od wyników live do najnowszych newsów, porównywanie kursów.

Czeka nas kilka zmian technicznych w najbliższych tygodniach, nowy admin serwera, ale pod koniec 2007 roku postaram się zdobyć w miarę realną wartość mecz.pl wraz z wszystkimi domenami.

A może na giełdę wejdziemy? \:\) Zbudujemy największy portal sportowy dla polskojęzycznej społeczności internetowej, biuro w nowoczesnym wieżowcu, moderatorzy dostaną służbowe fury, a admini będą czuwać nad 30 nowoczesnymi serwerami?
Posted by: odgdog

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 20:19

gielda to bardzo duzy zastrzyk gotowki. wiec jak masz duze ambicje, to mozesz sie zastanowic. ale na fury dla modow sie nie zgadzam \:p
Ja moge byc w radzie nadzorczej ;)juz przez pol roku (albo dluzej) w jednej bylem
Posted by: Lord Devastator

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 20:21

Sprzet komputerowy - 70 000
Domena mecz.pl - 350 000
Widok 'ulubionego moda' pakujacego walizki z żałosną miną - bezcenny!!
Sa rzeczy ktorych nie mozna kupic
Za wszystko inne zaplacisz karta (...)
Posted by: [T]-error

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 20:23

Conrad - wchodzimy ! \:\)
Posted by: Bzyku

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 20:23

Conrad - onet teraz tworzy serwis bukmacherski, to konkurencja pewnie długo nie będzie na to patrzeć z założonymi rękami. Więc, może odpowiednio okrągłą sumkę zainwestują ;\)
Posted by: gnacik

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 20:25

wcale nie głupi pomysł by było zrobić z mecz.pl wielki portal sportowy \:\)

jakby co to ja chce pracować jako osoba, która będzie rekrutowac panienki do biura lub coś w tym stylu \:\)
Posted by: Jonathan Sarkos

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 20:29

Originally Posted By: gnacik
wcale nie głupi pomysł by było zrobić z mecz.pl wielki portal sportowy \:\)

jakby co to ja chce pracować jako osoba, która będzie rekrutowac panienki do biura lub coś w tym stylu \:\)


Jeśli masz:

1. Pieniądze.
2. Pomysł.
3. Strategię.
4. Ludzi, który potrafią: myśleć, reagować, mają silną tzw. zdolność do odkładania korzyści w czasie, oraz wspolny, a raczej wsólnie stworzony i zaakceptowany cel, są wytrwali i sumienni,

wtedy można próbować.
Posted by: gnacik

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 20:33

ciekawe ile tej kasy by było potrzeba :|
Posted by: JuN

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 20:34

Giełda nie wchodzi w gre, z powodow czysto formalnych,
ale jezeli chodzi o stworzenie Mecz.pl wpełni profesjonalnego, majacego na uwage wlasne biurom czuwajacych ludzi 24/h dobe,
poszczegolne osoby od konkursow, zabaw itp.
Posted by: rafal08

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 20:36

Ludzie odpowiedzialni napewno by sie znależli
Posted by: JuN

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 20:36

oto 'krotka' droga na Giełde
Posted by: JuN

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 20:37

Posted by: gnacik

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 20:38

myslę, że nie byłoby problmem stworzenie czegoś takiego ..problemem by było znalezienie pieniędzy na biuro, serwery itp. ...na start, bo pewnie po jakimś czasie by sie zwróciło \:\)
Posted by: odgdog

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 20:38

Originally Posted By: JuN
Giełda nie wchodzi w gre, z powodow czysto formalnych,
ale jezeli chodzi o stworzenie Mecz.pl wpełni profesjonalnego, majacego na uwage wlasne biurom czuwajacych ludzi 24/h dobe,
poszczegolne osoby od konkursow, zabaw itp.


Możesz napisać co to za względy "czysto formalne"?
Posted by: bursztyk

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 20:39

Originally Posted By: Bzyku
Conrad - onet teraz tworzy serwis bukmacherski, to konkurencja pewnie długo nie będzie na to patrzeć z założonymi rękami. Więc, może odpowiednio okrągłą sumkę zainwestują ;\)


onet tworzy serwis bukmacherski? \:\) Można jakieś szersze info? Gdzie to wyczytałeś?
Posted by: JuN

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 20:40

Originally Posted By: odgdog

Możesz napisać co to za względy "czysto formalne"?


oto one:
http://www.gpw.com.pl/gpw.asp?cel=spolkigieldowe&k=4&i=/droga_na_gielde/warunki
Posted by: JuN

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 20:42

Originally Posted By: bursztyk

onet tworzy serwis bukmacherski? \:\) Można jakieś szersze info? Gdzie to wyczytałeś?


Onet postawił na maltański hazard

Grupa Onet wchodzi w e-hazard. Zarejestrowała spółkę na Malcie.

Rynek hazardu w sieci rośnie bardzo szybko. Specjaliści szacują, że w 2006 r. ponad 200 tys. polskich graczy wydało na sportowe zakłady bukmacherskie, ale też na wirtualnego pokera czy ruletkę, co najmniej 100 mln zł. Pieniądze kasująwielcy operatorzy, często notowani na światowych giełdach, ale zarejestrowani w rajach podatkowych, takich jak Malta czy Gibraltar - podał "Puls Biznesu".

Internauci mogą korzystać z ponad dwudziestu polskojęzycznych serwisów. Od dwóch tygodni też z Betspace.pl, kontrolowanego przez Grupę Onet. Jej przedstawiciele zapewniają, że to jedynie wortal edukacyjno-informacyjny, na którym gracze mogą m.in. porównać kursy różnych bukmacherów. Dziwi jednak, że domena należy do Media Entertainment Ventures, spółki Grupy Onet, zarejestrowanej na Malcie.

- Nie musi to oznaczać, że Betspace.pl sam zajmie się bukmacherką. Będzie jednak zarabiał na banerach takich firm. Reklama hazardu w Polsce jest zabroniona i stąd siedziba na Malcie - tłumaczy jeden z szefów firm bukmacherskich.

zrodlo: http://wirtualnemedia.pl/document,,2068774,Onet_postawil_na_maltanski_hazard.html
Posted by: odgdog

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 20:45

Originally Posted By: JuN
Originally Posted By: odgdog

Możesz napisać co to za względy "czysto formalne"?


oto one:
http://www.gpw.com.pl/gpw.asp?cel=spolkigieldowe&k=4&i=/droga_na_gielde/warunki


nie za bardzo mam teraz czas czytac calosc. mozesz napisac konkrety?
Posted by: Logan

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 20:48

Originally Posted By: bursztyk
Originally Posted By: Bzyku
Conrad - onet teraz tworzy serwis bukmacherski, to konkurencja pewnie długo nie będzie na to patrzeć z założonymi rękami. Więc, może odpowiednio okrągłą sumkę zainwestują ;\)


onet tworzy serwis bukmacherski? \:\) Można jakieś szersze info? Gdzie to wyczytałeś?


http://www.betspace.pl/
Posted by: JuN

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 20:49

Originally Posted By: odgdog
nie za bardzo mam teraz czas czytac calosc. mozesz napisac konkrety?


Warunki dopuszczenia akcji do obrotu na rynek podstawowy określone są w Regulaminie Giełdy i Rozporządzeniu Ministra Ministrów z dnia 14 października 2005 r. w sprawie określenia warunków, jakie musi spełniać rynek oficjalnych notowań giełdowych oraz emitenci papierów wartościowych dopuszczonych do obrotu na tym rynku (Dz. U. nr. 206, poz. 1712):

- wartość akcji objętych wnioskiem, lub wartość kapitałów własnych emitenta wynosi równowartość w złotych co najmniej 1.000.000 EURO,
- akcje objęte wnioskiem znajdujące się w posiadaniu akcjonariuszy, z których każdy posiada nie więcej niż 5% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, stanowią co najmniej 25% wszystkich akcji spółki objętych wnioskiem, lub w posiadaniu akcjonariuszy, z których każdy posiada nie więcej niż 5% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, znajduje się co najmniej 500.000 akcji spółki o łącznej wartości wynoszącej równowartość w złotych co najmniej 17.000.000 EURO;

Reasumujac troche tego kapitału spółki trzeba zgromadzic,
moze zaczniemy deklaracje kto chce brac udzial ?
Posted by: Conrad

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 20:56

Ciężko się myśli w ogóle o takich sprawach podczas gdy taki młody sportowiec jak Jan Mazoch leży w szpitalu i walczy o życie. \:\( W takich momentach zupełnie odwraca się skala wszystkiego co się dzieje do okoła...
==========

Ustalone jest, że Gnacik będzie odpowiedzialny za rekrutację żeńskiej części nowopowstającej korporacji. Terror będzie odpowiedzialny za kontakt z mediami oraz inwestorami na GPW. Bzyku wraz z najbardziej doświadczonymi moderatorami będzie kierował zespołem analiz, oczywiście publikując analizy sztabu ekspertów po tym jak wszyscy w firmie zdążą postawić swoje własne zakłady zanim kursy polecą w dół. Na mnie będzie można oszczędzić bo nie lubię samochodów, nie rozumiem jak ta kupa metalu i rur pod maską w ogóle może działać. Gwiazdor działu "To&Owo" znany wszystkim jako Nirtz znajdzie rolę w naszej korporacji wraz z możliwością przedłużenia kontraktu po następnych wyborach prezydenckich, zależnie od ich wyników, i będzie lobbował władzę by nie poszła w ślady naszych przyjaciół z United States of America i nie ustalała kar za granie online w pokera na poziomie pedofilii. Pozostała 30-tkę jeszcze przedstawię... \:\)
Posted by: JuN

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 20:56

a może otworzymy firme na Malcie ? \:\)

Rząd stwarza preferencyjne warunki rozwoju tylko dla wybranych sektorów, takich jak: elektronika, przemysł farmaceutyczny, gumowy, plastyczny, ochrona zdrowia i inne dające wysoką wartość dodatkową. Dobrze radzą tu sobie wyłącznie najwięksi. Dla małych i średnich przedsiębiorstw zakładanie biznesu na Malcie przypomina bieg z przeszkodami. Do rozkręcenia działalności gospodarczej potrzebne są bowiem nie tylko wysokie kwalifikacje, ale i liczne pozwolenia. Każdy, niezależnie od tego, czy pracuje na własny rachunek czy prowadzi spółkę, musi posiadać również licencję handlową. Ten przepis odnosi się zarówno do Maltańczyków, jak i obywateli Unii.


Rejestracja
Na Malcie nie wystarczy dokonać standardowej rejestracji działalności w izbie handlowej, urzędzie podatkowym i ZUS-ie. Przedsiębiorcy, którzy chcą pracować tu na własny rachunek, przechodzą również skomplikowany proces weryfikacji zawodowych. Co więcej, wystarczy, że dany zawód jest reglamentowany w kraju pochodzenia przedsiębiorcy, żeby maltańskie wymagały pozwolenia lokalnego Biura Uznawalności Kwalifikacji Zawodowych. Nawet jeśli posiadamy licencje i kwalifikacje, ale na Malcie nie podobnych do na fachowców, nie ma co liczyć na uzyskanie pozwolenia na prowadzenie działalności. Pozwolenie na pobytwydawane jest z kolei tym, którzy przy wjeździe deklarują, że mają kapitał przekraczający 400 tyś. dolarów. Prawo do osiedlenia się na Malcie dostaną również samodzielni przedsiębiorcy, których firma będzie miała roczne przychody przekraczające 27 tyś. dolarów.
Ze względu na restrykcyjne zasady dotyczące samozatrudnieni, główną formą działalności na Malcie są spółki z o.o. Rejestracja spółki wymaga złożenia w biurze rejestracyjnym tzw. Memorandum of Association, które powinno zawierać: nazwę firmy, nazwiska i adresy udziałowców, adresy firm na Malcie, zakres działalności, określenie kapitału zakładowego, szczegółowe dane o dyrektorach oraz sekretarzu firmy, dane osoby oficjalnie upoważnionej do reprezentowania firmy.
Do założenia spółki wystarczy jeden udziałowiec. Istnieje natomiast konieczność zatrudnienia dyrektora i profesjonalnej sekretarki, która ma licencję Maltese Nominee Company.
Proces rejestracji firmy na Malcie trwa do siedmiu dni. Podstawowe opłaty rejestracyjne wynoszą od 200 do 573 lirów maltańskich (w zależności od kapitału zakładowego). Maltańska kancelaria prawna Griscti & Chetcuti wylicza, że koszt założenia (opłata rejestracyjna, otwarcie konta w banku, zarezerwowanie nazwy firmy, kapitał założycielski spółki) i działania firmy (zatrudnienie sekretarki, utrzymanie biura, audyt) przez pierwszy rok wynosi 4670 euro. Utrzymanie biznesu przez kolejne lata nie powinno przekroczyć kwoty 2905 euro.


Podatki


Stawka podatku CIT


34%


Stawka podatku PIT


15-35%


Stawka VAT


18%


składka na "ZUS"


10%



Podatek od dochodu osób prawnychwynosi na Malcie 34 procent. Osoby fizyczneopłacają podatki w skali progresywnej od 15 do 35 procent (stawka uzależniona jest nie tylko od dochodu, ale też stanu cywilnego). Stawka podstawowa podatku VAT wynosi 18 proc., obniżona 0 proc. i 5 procent. Firmy dokonują trzykrotnej przedpłaty podatku w roku. Podatek od wynagrodzeń jest potrącany na bieżąco. Obowiązek opłacania składek na ubezpieczenie społeczne spoczywa na pracownikach – 9 proc. podstawowego tygodniowego wynagrodzenia i pracodawcach – 10 proc. podstawowego tygodniowego wynagrodzenia.
-----------------------------------------------------------------

Patrzac co mozna zyskac (glownie chodzi o podatki), a ile jest kosztow - to nie wychodza wcale takie kosmiczne sumy... jakie mozna sobie wyobrazic bez zapoznania sie procedurami
Posted by: Ignorator

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 21:10

Originally Posted By: Logan
Originally Posted By: bursztyk
Originally Posted By: Bzyku
Conrad - onet teraz tworzy serwis bukmacherski, to konkurencja pewnie długo nie będzie na to patrzeć z założonymi rękami. Więc, może odpowiednio okrągłą sumkę zainwestują ;\)


onet tworzy serwis bukmacherski? \:\) Można jakieś szersze info? Gdzie to wyczytałeś?


http://www.betspace.pl/


Wiecie ta strona póki, co nie będzie zagrożeniem dla mecz.pl czy też witryn traktujący o bukmacherce. Jedno mnie w tym wszystkim boli. U nas na forum jest tylu dobrych typerów. Każdy ma swoją specjalizację i tutaj warto zadać pytanie: Czemu nie stworzymy takiego serwisu sami?. Gdybyśmy zebrali kilku ciekawych typerów to stworzylibyśmy największy serwis w tym kraju. Naprawdę warto by o tym pomyśleć póki jest jeszcze czas i zapotrzebowanie na tego typu witryny.

Pozdrawiam
Posted by: JuN

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 21:13

Originally Posted By: Ignorator
Wiecie ta strona póki, co nie będzie zagrożeniem dla mecz.pl czy też witryn traktujący o bukmacherce. Jedno mnie w tym wszystkim boli. U nas na forum jest tylu dobrych typerów. Każdy ma swoją specjalizację i tutaj warto zadać pytanie: Czemu nie stworzymy takiego serwisu sami?. Gdybyśmy zebrali kilku ciekawych typerów to stworzylibyśmy największy serwis w tym kraju. Naprawdę warto by o tym pomyśleć póki jest jeszcze czas i zapotrzebowanie na tego typu witryny.
Pozdrawiam


Jestem w stanie w to zainwestowac:
- grafika
- serwery
- skrypty

i wszystko co potrzebne od strony technicznej i formalnej

sprawy merotoryczne zostawiam Wam \:\)
Posted by: Jonathan Sarkos

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 21:16

Originally Posted By: Ignorator
Czemu nie stworzymy takiego serwisu sami?.


Bo:

1. lubimy Conrada, klimat mecz.pl i jestesmy w pewien sposob lojalni serwisowi.
2. Nikt nie wysunął dotąd takiej propozycji
3. Nie wiadomo ilu ludzi ma sie za taki projekt zabrac. Za malo - niedobrze. Za duzo - tez nie.
4. Bo nie wiadomo, czy to na siebie zarobi.
5. Nie wiadomo tez kiedy.
6. Bo nie ma wsrod nas rasowych biznesmenów, ani ludzi z wizją czegoś takiego.


Na razie to przychodzi mi do głowy.
Posted by: ajdam

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 21:50

jak bedziecie przeksztalcac w SA to dajcie znac, moja matka wlasnie chce w cos zainwestowac
na jakis pakiecik kontrolny mysle, ze by sie zalapala ;\)
Posted by: GBocian

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 22:42

Cytat z betspace.pl...

"W pierwszym meczu górą był Arsenal. Wygrał na wyjeździe 1-0.

Van Persie z Henry kontra Rooney z Ronaldo.

Wynik może być tylko jeden X"

Wszystko na ten temat \:D
Posted by: Bzyku

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 23:16

Przecież widać na pierwszy rzut oka, że tamten serwis będzie przyciągał dwuzłotówkowiczów i tym podobnych, tak więc spodziewać się po tym jakiegoś dobrego poziomu to potrzeba dużego optymizmu.

Z ich forum tak samo - zresztą skoro tam moderatorem został niejaki Kurczak123, który tu zasłynął głównie z bluzg na quasi chacie, to już jest wykładnia poziomu \:\)
Posted by: connor

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 23:21

Kurczak nie zostal tutaj zbanowany? Chyba dostal bana za quasowe szalenstwa \:D

Tamto forum nawet nie kryje sie z tym, ze sa dla poczatkowych graczy, taki jest ich cel. W sumie moze w koncu odciagna lud od komentarzy na onecie i beda pisac na forum, juz to widze, jasiosmietana na quasi \:D
Posted by: Logan

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 23:38

Ich targetem sa poczatkujacy gracze ktorzy chca sprobowac netowego obstawiania i sa sklonni wplacic 50/100 PLN. Tacy gracze to najlepsi klienci bukow. W zamian za zachecanie do grania buki beda sie reklamowac na onecie
Posted by: rene

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 23:51

Podobno Czarnecki jest kandydatem do przejęcia, jak się obecny zarząd sam nie poda do dymisji
Posted by: JuN

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 21/01/2007 23:54

Originally Posted By: rene
Podobno Czarnecki jest kandydatem do przejęcia, jak się obecny zarząd sam nie poda do dymisji


heee ?
Posted by: th0mas

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 22/01/2007 09:12

Conradzie nie zapomnij o tym, żeby trzeba będzie zatrudnić kogoś od zakładania bzdurnych tematów w TiO. Inaczej wartość rynkowa drastycznie spadnie

A tak a propo, to 7 lat temu musiałeś nieźle pogłówkować, żeby wpaść na pomysł założenia takiego forum.

Pozdrawiam.
Posted by: Bebok

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 22/01/2007 10:36

Gdyby na ostatnim pietrze takiego korporacyjnegoo wiezowca znalazło sie miejsce na kasyno to ja chętnie zostałbym krupierem \:p
Posted by: TELE

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 22/01/2007 10:46

mnie doszly sluchy ze Conrad mzoe spodziewac sie innej konkurencji. Ktos chce inwestowac gruba kase w rozwoj powaznego serwisu...
Posted by: oli

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 22/01/2007 12:25

szczególy ?
Posted by: TELE

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 22/01/2007 12:58

Jesli bede wiedzial cos wiecej to dam znac, narazie niehcce mieszac...
Posted by: connor

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 22/01/2007 17:21

serwisy bukmacherskie powstaja dosc czesto, plany odwazne, przyklad; serwis ktory sie ostro reklamowal spamujac na mecz.pl, okolo pol roku temu, mieli plan, ale teraz maja 2 osoby on line, wiec czasami zderzenie z rzeczywistoscia bywa brutalne :)))

jak juz cos jest na rynku to trzeba troche oryginalnosci aby zaistniec.
Posted by: dynamo2

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 22/01/2007 17:26

Kiedyś z nudów czytałem pierwsze tematy na mecz.pl i było coś tam napisane, że Conrad ma kręcić jakiś film o jakieś wyspie i wpływach bukmacherki na tą wyspę, można gdzieś dostać ten film?? Było coś takiego w ogóle, czy źle coś zrozumiałem??
Posted by: Conrad

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 22/01/2007 17:38

Żeby dzisiaj wejść na rynek to trzeba by było mnóstwo kasy wpakować w reklamę. Portale typu onet/interia/wp/itd. mogą sobie na to pozwolić. Wydadzą 1,5 mln złotych na reklamę wewnętrzną i jest szansa, że coś tam drgnie.

Natomiast na świecie jest trend żeby raczej kupować i przejmować to co już jest, nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje się to niewiarygodne. Wystarczy spojrzeć na Google, mogli stworzyć identyczny serwis co YouTube, ale stwierdzili że lepiej zapłacić $1.650.000.000 w akcjach i po prostu go przejąć.

Dynamo, tak, to był krótki film dokumentalny nakręcony na ostatnim roku studiów. Jak znajdę czas to może na net go jakoś wrzucę.
Posted by: Poetik

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 22/01/2007 20:09

kurde, to gruba kase moze z tego conrad sciagnac;> sprzedawaj haha:)
Posted by: superges

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 22/01/2007 21:59

To może sprzedamy mecz goglowi??;p
1 ooo ooo ooo usd dla konrada a reszta do podziału dla userów?
Bo to przecież userzy są najcenniejsi.

Konrad my twoi DRODZY userzy:D
Posted by: Bebok

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 22/01/2007 22:17

5$ od posta \:p
Posted by: Poetik

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 22/01/2007 22:28

nie, 5 od dnia na forum ;\)
Posted by: Llama

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 22/01/2007 22:53

właśnie
Posted by: Llama

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 22/01/2007 22:53

zarobiłem
Posted by: Llama

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 22/01/2007 22:53

10
Posted by: Llama

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 22/01/2007 22:53

polskich
Posted by: Llama

Re: Wartość rynkowa forum mecz.pl - 22/01/2007 22:53

złotych (głupawka, sesja)