ZnaleĽli¶cie kiedy¶ skarb ?

Posted by: Jonathan Sarkos

ZnaleĽli¶cie kiedy¶ skarb ? - 11/03/2007 22:06

Zainspirował mnie temat ze znaczkami i co¶ mi się przypomniało.

Mój ojciec mieszka w ¦ródmie¶ciu Gdańska, w kamienicy na parterze. Kilka lat temu postanowił zrobić "remont" piwnicy - głównie po to, by ocieplić jej strop, a w konsekwencji podłogę w pokoju, pod którym piwnica się znajduje. Ojciec mój ma tę zaletę, że jest perfekcjonistyczny nawet w takich sprawach. Wzi±l więc potrzebne narzedzia i zabrał się do roboty.

W programie była tez podłoga. Zacz±ł więc j± kopać, podkładać i wyrównywać. W pewnym momencie trafił tym co miał w ręku, na jaki¶ twardy przedmiot. Rozgrzebał ziemię i znalazł...słoik wypełniony złotymi monetami zanurzonymi w jakim¶ smarze czy oliwie. Były w¶ród nich amerykańskie dolary, rosyjskie ruble, monety belgijskie i holenderskie, i jakie¶ jeszcze. Większo¶ć z lat 1900 - 1918. Najprawdopodobniej ukrył je tam w czsie II wojny jaki¶ poprzedni mieszkaniec kamienicy, ktoremu nie dane bylo tej wojny przezyc...
Posted by: Jakubosiu

Re: ZnaleĽli¶cie kiedy¶ skarb ? - 11/03/2007 22:08

I co trzyma to czy sprzedał jaka warto¶c jest tych rzeczy ?


U mnie kiedy¶ były wykopy przeci±gali do domków wode czy co¶ i znalazłem w tym wykopie ko¶ć miałem wtedy z 5 lat my¶lałem ze to ko¶ć dinozaura \:D to było jedno z moich odkryć \:D
Posted by: Jonathan Sarkos

Re: ZnaleĽli¶cie kiedy¶ skarb ? - 11/03/2007 22:13

Originally Posted By: Jakubosiu
I co trzyma to czy sprzedał jaka warto¶c jest tych rzeczy ?


Ojciec mój nie należy niestety ani do ludzi m±drych, ani wykształconych. Sprzedał chyba wszystkie za wyj±tkiem jednej czy dwóch. Za ile ? Nie wiem. Widziałem te monety. Mam teraz przed oczami tak± złot± 10-cio, czy 20-stodolarówkę z indianinem na rewersie (druga była z orłem). Z tego co pamietam przy ówczesnym kursie dolara warta była chyba ok. 1000 dolarów, czyli wtedy ponad 4000 zł. Tych monet było ok. 20-25-ciu. Przypuszczam/strzelam, że warte były ok. 40 000 zł.
Posted by: Jakubosiu

Re: ZnaleĽli¶cie kiedy¶ skarb ? - 11/03/2007 22:16

Originally Posted By: Jonathan Sarkos
Originally Posted By: Jakubosiu
I co trzyma to czy sprzedał jaka warto¶c jest tych rzeczy ?


Ojciec mój nie należy niestety ani do ludzi m±drych, ani wykształconych. Sprzedał chyba wszystkie za wyj±tkiem jednej czy dwóch. Za ile ? Nie wiem. Widziałem te monety. Mam teraz przed oczami tak± złot± 10-cio, czy 20-stodolarówkę z indianinem na rewersie (druga była z orłem). Z tego co pamietam przy ówczesnym kursie dolara warta była chyba ok. 1000 dolarów, czyli wtedy ponad 4000 zł. Tych monet było ok. 20-25-ciu. Przypuszczam/strzelam, że warte były ok. 40 000 zł.



o lol spytaj go za ile to pu¶cił \:D
Posted by: koszałek

Re: ZnaleĽli¶cie kiedy¶ skarb ? - 11/03/2007 22:19

Moja ciotka kiedys w ogródku znalazła cały słoik też z monetami. Oddała większo¶ć do muzeum, jedn± mam do tej pory, jest bardzo cienka, mało na niej widać. A ja kiedy¶ znalazłem star± podkowę \:D
Posted by: bolo_lacznik

Re: ZnaleĽli¶cie kiedy¶ skarb ? - 11/03/2007 22:22

skarb to za duzo powiedziane , ale swego czasu mialem tabice (kolorowa , metalowa z wytłoczonymi napisami)reklamowa warszawskich browarow Haberbush i Schiele (czyli popularne krolewskie ) .
W starym biurku ktos sobie zrobił z niej dno szuflady , zgiecie na tyle i przybita gwozdziami .
Oddałem to w prezencie znajomemu birofilowi . Po jakims czasie sie dowiedzialem ze ow znajomy mogł to opedzlowac na biegu za ponad 2 albo 3 kola komus ze spadkobiebrcow Haberbush albo Schiele (nie pamietam juz komu) .
Na szczescie zostawił i trzyma bo chyb bym sie pod...ił ;-)
Posted by: odgdog

Re: ZnaleĽli¶cie kiedy¶ skarb ? - 11/03/2007 22:50

Raz z miło¶nikiem przygód pojechałem do lasu, gdzie w XV, czy XVI w toczyła się bitwa, z zamiarem odnalezienia jaki¶ reliktów z tamtych czasów.
Wysiedli¶my z auta, on wł±czył wykrywacz metali i przyłożył do ziemi. Od razu zaczęło pikać. Zacz±ł kopać i wykopał.... koło zębate. ;\)
Taki skarb
Posted by: HAGIi

Re: ZnaleĽli¶cie kiedy¶ skarb ? - 11/03/2007 23:19

ja znalazlem rok temu w betandwin \:D \:D

West w motorach 250 CC , kurs 80 ;\)
Posted by: Kylo

Re: ZnaleĽli¶cie kiedy¶ skarb ? - 12/03/2007 01:26

Moja babcia 3 lata temu kopciac w ogrodku(na dzialce) motyka natknela sie na pocisk, niewypal za czasow II wojny swiatowej. Niezdawala sobie z tego sprawy. Wziela w reke i polozyla na studni. Dopiero dziadek ja poinformowal. Przyjechali saperzy specjalna ciezarowka na praktycznie cala ulice, ktora w 95% niwelowala wstrzasy. Ot taki skarb
Posted by: Big Ben

Re: ZnaleĽli¶cie kiedy¶ skarb ? - 12/03/2007 07:45

To stało się na pierwszym semestrze studiów.
W sumie to nie szukałem tego SKARBU sam się pojawił \:p

Ten Skarb to Patrycja ;\)


PS:to chyba nie jest OT(?)
Posted by: panKa$a

Re: ZnaleĽli¶cie kiedy¶ skarb ? - 12/03/2007 07:53

Moje korzenie sięgaj± Lwowa ,a mój pradziadek był jednym z lepszych "kasiarzy" tego miasta (tak mi mówiono ,czy rzeczywi¶cie był taki dobry to nie wiem ;\) ). Gdy nadeszła wojna pradziadek z dziadkiem i wujkiem zostali przesiedleni ,a złoża skarbów zostawił pomurowane w kamienicy. Jakie¶ 15-20 lat temu pare osób z mojej rodziny pojechało z wujkiem tego szukać ,niestety pamięć wujka nie była już zbyt dobra co do lokalizacji ich dawnego mieszkania. Kto wie może to kogo¶ zainspiruje do wyprawy po skarby ? ;\)
Posted by: Jakubosiu

Re: ZnaleĽli¶cie kiedy¶ skarb ? - 12/03/2007 07:55

Originally Posted By: Big Ben
To stało się na pierwszym semestrze studiów.
W sumie to nie szukałem tego SKARBU sam się pojawił \:p

Ten Skarb to Patrycja ;\)


PS:to chyba nie jest OT(?)



Takich skarbów to mam dużo \:D
Posted by: Platini

Re: ZnaleĽli¶cie kiedy¶ skarb ? - 12/03/2007 13:02

Kilka dobrych lat temu przy rozbiorce starej szopy pod duza stert± siana i kilkoma deskami znalazłem całe pudełko naboi. Było ich chyba ze 100 !Pamiętały chyba czasy wojny ..
Babcia i mama panikowały ale wujek gdzies to wział i zakamuflował.
Nie wiem gdzie ;\)
Posted by: zywieczdroj

Re: ZnaleĽli¶cie kiedy¶ skarb ? - 12/03/2007 16:56

ja dzisiaj ze swoim chrze¶niakiem , bawiłem się wykrywaczem metali, znaleĽli¶my : 3 puszki , zamek do drzwi i resorówkę
Posted by: barciu

Re: ZnaleĽli¶cie kiedy¶ skarb ? - 14/03/2007 00:27

Originally Posted By: panKa$a
Moje korzenie sięgaj± Lwowa ,a mój pradziadek był jednym z lepszych "kasiarzy" tego miasta (tak mi mówiono ,czy rzeczywi¶cie był taki dobry to nie wiem ;\) ). Gdy nadeszła wojna pradziadek z dziadkiem i wujkiem zostali przesiedleni ,a złoża skarbów zostawił pomurowane w kamienicy. Jakie¶ 15-20 lat temu pare osób z mojej rodziny pojechało z wujkiem tego szukać ,niestety pamięć wujka nie była już zbyt dobra co do lokalizacji ich dawnego mieszkania. Kto wie może to kogo¶ zainspiruje do wyprawy po skarby ? ;\)


Byłem ostatnio 2 razy we Lwowie, trzeba było dać namiary to bym poszukał skarbu ;\)
Posted by: luk4sz_

Re: ZnaleĽli¶cie kiedy¶ skarb ? - 14/03/2007 00:52

ja za gowniarza znalazlem kiedys na budowie order virtuti militari. szkoda tylko, ze wtedy to byl dla mnie tylko jakis krzyzyk do zabawy.. nie pamietam co pozniej z nim zrobilem \:p