Telefony komórkowe [3]

Posted by: Conrad

Telefony komórkowe [3] - 26/10/2008 18:50

Kontynuacja poprzedniego tematu.
Posted by: globus

Re: Telefony komórkowe [3] - 27/10/2008 22:22

nie znalazlem pomocy w temacie ogolnym wiec sprobuje tu:
szukam formularza ktory mam wypelnic i wyslac do operatora samiswoi aby zarejestrowac posiadany numer prepaid - przypisac do niego moje nazwisko.
Musze to zrobic aby moc zmienic operatora pozostajac przy starym numerze. Gdzie jest taki formularz ?
Posted by: Pav

Re: Telefony komórkowe [3] - 27/10/2008 22:43

http://www.samiswoi.pl/_itemserver/attachments/2006-05-12_formularz_rejestr.pdf
Posted by: globus

Re: Telefony komórkowe [3] - 28/10/2008 00:32


dzieki, o to chodzilo
Posted by: gnacik

Re: Telefony komórkowe [3] - 28/10/2008 03:07

Wow, czyli są jednak ludzie korzystający z tej sieci \:\)
Posted by: globus

Re: Telefony komórkowe [3] - 28/10/2008 03:43

Originally Posted By: gnacik
Wow, czyli są jednak ludzie korzystający z tej sieci \:\)

hehe, nie bylo tak zle u nich, no ale ile mozna , przenosze sie bo sa klopoty zagranica no i nowy telefon z ktorego nei hccem i sie zdejmowac blokady ;]
Posted by: globus

Re: Telefony komórkowe [3] - 04/11/2008 23:10

Orientuje sie ktos jaki telefon wybrac pod katem sprzedazy na allegro, w erze mix za 25 zl lub w najnizszym abonamencie ?
Posted by: gnacik

Re: Telefony komórkowe [3] - 05/11/2008 05:35

Na początek chciałbym przeprosić, że kiedyś tak broniłem iPhone'a \:\) Aktualnie z dnia na dzień mam coraz większa ochotę pier***nąć nim o ziemię \:\) Jeżeli jest na forum ktoś kto też ma takowego to prosiłbym o odzew, miałbym kilka pytań.
Posted by: ArtekPotito

Re: Telefony komórkowe [3] - 05/11/2008 05:41

przyjmą mi na gwarancji jak odpadła (odkleiła się) część zaznaczona na zdjęciu ?

Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Telefony komórkowe [3] - 05/11/2008 06:14

Originally Posted By: gnacik
Na początek chciałbym przeprosić, że kiedyś tak broniłem iPhone'a \:\) Aktualnie z dnia na dzień mam coraz większa ochotę pier***nąć nim o ziemię \:\) Jeżeli jest na forum ktoś kto też ma takowego to prosiłbym o odzew, miałbym kilka pytań.


Nie prosciej po prostu zadac te pytania? Kto bedzie znal odpowiedzi, ten odpisze.
Posted by: micha$

Re: Telefony komórkowe [3] - 05/11/2008 07:04

Originally Posted By: ArtekPotito
przyjmą mi na gwarancji jak odpadła (odkleiła się) część zaznaczona na zdjęciu ?



Raczej tak. Chyba, że są ślady Twojego działania.
Posted by: xqwzts

Re: Telefony komórkowe [3] - 05/11/2008 07:22

Artek, swietny telefon musza przyjac jak odpowiednio do tego podejdziesz ( ;\) ) co ty z nim robiles ze 'odpadla'? \:p
Posted by: Goget

Re: Telefony komórkowe [3] - 05/11/2008 07:35

Jak nie ma śladów zębów to nie powinni robić problemów.
Posted by: Sturmwind

Re: Telefony komórkowe [3] - 05/11/2008 22:59

Originally Posted By: ArtekPotito
przyjmą mi na gwarancji jak odpadła (odkleiła się) część zaznaczona na zdjęciu ?





jaki mecz Ci nie wszedl ?:D
Posted by: ArtekPotito

Re: Telefony komórkowe [3] - 06/11/2008 03:51

trzymalem go w kieszeni, kieszeń mała a dużo rzeczy w niej, musiało się coś zaczepić (może klucz) i ta blaszka się odgięła i wystawała, moje działanie było tylko takie, że odkleiłem całkiem i chciałem jakoś równo przykleić, ale przecież mam na gwarancji to już nie przyklejam, i tak by się urwała sama jakbym nie zauważył wcześniej \:p

xqwzts co masz na myśli przez "odpowiednie podejście" ?

mam oczywiście zanieść wszystkie części ? \:p
Posted by: xqwzts

Re: Telefony komórkowe [3] - 06/11/2008 06:59

no powiedz ze odpadlo samo, nie mow ze cos robiles ;\) a jak sie beda wykrecac to ;\) z nimi trzeba twardo hehe

Jak nie ma na blaszce sladow ze sam mogles oderwac to ja zanies, jak sa to powiedz ze gdzies odpadla \:p Ten element to czesc obudowy, wiec wymienia przedni panel i po problemie
Posted by: lleyton

Re: Telefony komórkowe [3] - 28/11/2008 21:55

Gnacik- ja mam Iphone- jak cos to pytaj moze bede potrafil pomoc
Posted by: gnacik

Re: Telefony komórkowe [3] - 30/11/2008 01:55

już wszystko wiem \:\) ...i mimo wszystko jeszcze go nie wyrzuciłem \:\)

swoją drogą sprzedam SE k800i \:\) srebrny bez simlocka
Posted by: Skull

Re: Telefony komórkowe [3] - 30/11/2008 03:56

Kto ma samsunga s7330 lub zna się na nim? Matka kupiła go sobie, czy tam przedłuzyła umowe i teraz ma problem bo musi przepisać wszystkie kontakty ręcznie, nie znalazłem opcji przeniesienia z karty sim do tel., ktoś podpowie jak to uczynić?
Posted by: zicoo

Re: Telefony komórkowe [3] - 01/12/2008 16:22

Powinna być taka opcja w książce telefonicznej - wyslij za pomocą -> tam wybierasz sobie za pomocą czego, np bluetooth ->wszystkie ....
powinno byc ok ;\)
Posted by: Piecia

Re: Telefony komórkowe [3] - 06/12/2008 07:19

Jaki warty jest obecnie telefon zainteresowania w orange bo kończy mi się umowa , bo sam jakoś nie mogę się zdecydować . Co sądzicie o Samsungu U800 ?
Posted by: Fortunado

Re: Telefony komórkowe [3] - 07/12/2008 02:47

można mieć 2 numery na abonament w jednym operatorze?
Posted by: yaaho

Re: Telefony komórkowe [3] - 07/12/2008 02:51

Originally Posted By: Fortunado
można mieć 2 numery na abonament w jednym operatorze?
tak
Posted by: Azzaro

Re: Telefony komórkowe [3] - 07/12/2008 04:21

polecam lg kp500 muahh zajebisty
Posted by: Sturmwind

Re: Telefony komórkowe [3] - 07/12/2008 06:04

Originally Posted By: Piecia
Jaki warty jest obecnie telefon zainteresowania w orange bo kończy mi się umowa , bo sam jakoś nie mogę się zdecydować . Co sądzicie o Samsungu U800 ?


mam go od paru dni jako 3 telefon - bo tyle naraz nosze \:D ale polecam bo bardzo fajny i za 1zl - metalowa obudowa, sporo bajerow i ogolnie przyjazny uzytkownikowi. bateria trzyma jak narazie super i mozna uzywac klawiszy numerycznych jako wybieanie pozycji w menu - fajna sprawa
Posted by: fala

Re: Telefony komórkowe [3] - 09/12/2008 00:45

http://www.vertuboutique.com/index.php?mod=mobile_phones
Posted by: Azzaro

Re: Telefony komórkowe [3] - 09/12/2008 02:24

płaci sie tam za wygląd i elegancje, a wyglądają jak ku.. gówna, ich designerzy chyba maja - 30 w okularach
Posted by: frees

Re: Telefony komórkowe [3] - 22/12/2008 04:29

HTC Touch Diamond vs Samsung Omnia

Ktory z ww modeli wybrac? Bo juz drugi dzien sie zastanawiam i nie wiem na co sie zdecydowac smile

Ogolnie w HTC przeraza mnie troche slaba bateria (a szkoda kasy na kupno wiekszej) oraz brak slotow na karte pamieci. Za przemawia lepszy wyswietlacz (pytanie czy naprawde widac ta roznice), mniejsze gabaryty oraz duzo oprogramowania napisanego specjalnie dla tego modelu.

Omnia ma znowu nieproporcjonalny wyswietlacz i podobno niektore aplikacje zle na nim wygladaja. Poza tym moje doswiadczenia z Samsungami nie sa zbyt przyjemne (marna jakosc wykonania i stosunkowo wysoka awaryjnosc). Co do zalet, to poza bateria i obsluga kart pamieci dochodzi lepszy aparat.
Posted by: micha$

Re: Telefony komórkowe [3] - 06/01/2009 03:17

Witam!
Poszukuję telefonu. Może ktoś mi pomoże.
Musi posiadać: aparat, wifi, być składany i mieć jakiś system (Symbian albo Wina).

Ktoś może się orientuje jaki telefon tu pasuje?
Bo nie znalazłem jeszcze wyszukiwarki, w której mógłbym te rzeczy zaznaczyć...
Posted by: MichuTN

Re: Telefony komórkowe [3] - 06/01/2009 03:54

Czy spotkał się ktoś z sytuacją gdy telefon samoczynnie wysyła smsy do pierwszej osoby na liście kontaktów??
Traf chciał ze pierwszy numer to domowy i wysłało sie 60 pustych smsów :/
to juz drugi raz, dziwne tym bardziej ze klawiatura zablokowana a telefon sobie lezy blush
Telefon jest w mix plusie. Pozarło cala kase na koncie, a po doladowaniu 30pln zostało tylko 5... jak mozna zrobic debet?? laugh
Jutro wybieram sie do salonu plusa, ale ciekaw jestem czy ktos mial juz taka sytuacja i jaki byl koncowy efekt??
W serwisie gsm koles mowil ze to czesty problem, sporo ludzi sie zglasza. Operator twierdzi ze to wina oprogramowania, lecz serwisant mowi ze gówno prawda, ze to wina operatora i mozna domagac sie zwrotu kosztów trefnych smsów?!
gdzie lezy prawda??
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Telefony komórkowe [3] - 06/01/2009 03:56

Originally Posted By: micha$
Witam!
Poszukuję telefonu. Może ktoś mi pomoże.
Musi posiadać: aparat, wifi, być składany i mieć jakiś system (Symbian albo Wina).

Ktoś może się orientuje jaki telefon tu pasuje?
Bo nie znalazłem jeszcze wyszukiwarki, w której mógłbym te rzeczy zaznaczyć...


Tu pasuje Nokia N93 lub N92, ale clamshelle juz dawno niemodne.
Posted by: Logan

Re: Telefony komórkowe [3] - 06/01/2009 04:04

Z nieco tanszych to polecam nokie e51, nie jest co prawda rozkladana ale ma wifi i symbiana. W Playu w abo45 juz za 79PLNow a na allegro za jakies 600. Naprawde fajny telefon
Posted by: micha$

Re: Telefony komórkowe [3] - 06/01/2009 04:50

Originally Posted By: Wychowany_Na_Nalewce

Tu pasuje Nokia N93 lub N92, ale clamshelle juz dawno niemodne.

No właśnie znalazłem N93i, ale rzadko gdzie można dostać.

A ja właśnie teraz mam zajawkę na telefon składany :/
Posted by: glocek

Re: Telefony komórkowe [3] - 06/01/2009 19:24

Originally Posted By: frees
HTC Touch Diamond vs Samsung Omnia

Ktory z ww modeli wybrac? Bo juz drugi dzien sie zastanawiam i nie wiem na co sie zdecydowac smile

Ogolnie w HTC przeraza mnie troche slaba bateria (a szkoda kasy na kupno wiekszej) oraz brak slotow na karte pamieci. Za przemawia lepszy wyswietlacz (pytanie czy naprawde widac ta roznice), mniejsze gabaryty oraz duzo oprogramowania napisanego specjalnie dla tego modelu.

Omnia ma znowu nieproporcjonalny wyswietlacz i podobno niektore aplikacje zle na nim wygladaja. Poza tym moje doswiadczenia z Samsungami nie sa zbyt przyjemne (marna jakosc wykonania i stosunkowo wysoka awaryjnosc). Co do zalet, to poza bateria i obsluga kart pamieci dochodzi lepszy aparat.

Hej,

Jako użytkownik OMNI poleciłbym Ci jednak HTC.

Jeśli chodzi o baterię to wydaje mi się bez znaczenia bo takie telefony to i tak jak tylko jest możliwość to się podpina do ładowarki, więc te kilka godzin różnicy w czuwaniu nie gra roli.

Co do kart pamięci to jest to jednak na plus dla OMNI.

Jeśli chodzi o aparat to w OMNI jest strasznie kiepski. Niby 5Mpx ale kiepska optyka powoduje, iż nie dorasta do pięt 3Mpx w Nokii N73 czy nawet 3Mpx w SE K770i.

Kolejną porażką OMNI jest rysik dyndający na sznureczku. Co prawda można go nie nosić jednak czasami się przydaje.

Jak dla mnie jeden wielki PLUS dla HTC to wielkie doświadczenie w robieniu tego typu telefonów.

Ponadto może warto jeszcze rozpatrzyć SE X1 EXPERIA - pierwszy telefon SE na WM, jednak nie jest to stricto telefon SE a zrobiony dla SE przez HTC.

Podsumowując ja brałbym HTC.
Posted by: KeeYou

Re: Telefony komórkowe [3] - 06/01/2009 20:32

Originally Posted By: MichuTN
Czy spotkał się ktoś z sytuacją gdy telefon samoczynnie wysyła smsy do pierwszej osoby na liście kontaktów??
Traf chciał ze pierwszy numer to domowy i wysłało sie 60 pustych smsów :/
to juz drugi raz, dziwne tym bardziej ze klawiatura zablokowana a telefon sobie lezy blush
Telefon jest w mix plusie. Pozarło cala kase na koncie, a po doladowaniu 30pln zostało tylko 5... jak mozna zrobic debet?? laugh
Jutro wybieram sie do salonu plusa, ale ciekaw jestem czy ktos mial juz taka sytuacja i jaki byl koncowy efekt??
W serwisie gsm koles mowil ze to czesty problem, sporo ludzi sie zglasza. Operator twierdzi ze to wina oprogramowania, lecz serwisant mowi ze gówno prawda, ze to wina operatora i mozna domagac sie zwrotu kosztów trefnych smsów?!
gdzie lezy prawda??


Spotkałem się z identyczną sytuacją, telefon również w plusie. Po wymianie softu problem zniknął (chociaż co oni tam wymienili to tylko oni wiedzą)
Posted by: woytass

Re: Telefony komórkowe [3] - 06/01/2009 23:58

Originally Posted By: micha$
Witam!
Poszukuję telefonu. Może ktoś mi pomoże.
Musi posiadać: aparat, wifi, być składany i mieć jakiś system (Symbian albo Wina).

Ktoś może się orientuje jaki telefon tu pasuje?
Bo nie znalazłem jeszcze wyszukiwarki, w której mógłbym te rzeczy zaznaczyć...


Nie tyle składany ile rozsuwany, ale bardzo fajny - Nokia E66

Originally Posted By: Logan
Z nieco tanszych to polecam nokie e51, nie jest co prawda rozkladana ale ma wifi i symbiana. W Playu w abo45 juz za 79PLNow a na allegro za jakies 600. Naprawde fajny telefon


Też polecam, niedawno kupiłem z allegro. Ale warto poszukać bo za 600 to pierwsze z brzegu i to z komisów. Sam dałem 450 od za nówkę z gwarancją w Nokia Polska.
Posted by: Mike Avdi

Re: Telefony komórkowe [3] - 07/01/2009 01:48

Czy wyszedł jakiś nowszy telefon Motoroli z serii RAZR, niż V9 ? (musi być z klapką)
Posted by: Szczypior

Re: Telefony komórkowe [3] - 07/01/2009 01:55

mam omnie. telefon dla prawdziwych gadzeciazy. ciezki w obsłudze i dość pokręconymi menu i wszystkim nasranym gdzie popadnie. gdy zaznajomimy sie z funkcjami potrafimy wtedy dopiero go docenić. htc nie miałem w reku, choć rozpatrywałem również kupno. iphone zupełnie odpada, mega przereklamowany komercyjny gniot, jak ktoś się na to nabiera, to jest po prostu ślepy, no ale prostota obsługi i 'intuicja' w poslugiwaniu też się cenią. więc co kto lubi po prostu.
Posted by: micha$

Re: Telefony komórkowe [3] - 07/01/2009 01:59

Originally Posted By: A7
Czy wyszedł jakiś nowszy telefon Motoroli z serii RAZR, niż V9 ? (musi być z klapką)

Nie z serii RAZR ale wyszedł Motorola Tundra VA76r. RAZR kończy się na V9.
Posted by: loozik

Re: Telefony komórkowe [3] - 07/01/2009 02:25

Originally Posted By: frees
HTC Touch Diamond vs Samsung Omnia

Ktory z ww modeli wybrac? Bo juz drugi dzien sie zastanawiam i nie wiem na co sie zdecydowac smile

Ogolnie w HTC przeraza mnie troche slaba bateria (a szkoda kasy na kupno wiekszej) oraz brak slotow na karte pamieci. Za przemawia lepszy wyswietlacz (pytanie czy naprawde widac ta roznice), mniejsze gabaryty oraz duzo oprogramowania napisanego specjalnie dla tego modelu.

Omnia ma znowu nieproporcjonalny wyswietlacz i podobno niektore aplikacje zle na nim wygladaja. Poza tym moje doswiadczenia z Samsungami nie sa zbyt przyjemne (marna jakosc wykonania i stosunkowo wysoka awaryjnosc). Co do zalet, to poza bateria i obsluga kart pamieci dochodzi lepszy aparat.


Na Twoim miejscu brałbym HTC Touch HD - przede wszystkim mega wyświetlacz, a przy tym lekki - mój przy nim jak cegła (TyTNII), posiada slot na kartę pamięci, aparat 5MB no i nowy interfejs Touch FLO 3D. Do minusow Omni zaliczyłbym też nie standardowe wejście do ładowania. W HTC masz miniUSB.
Posted by: mnk_CK

Re: Telefony komórkowe [3] - 07/01/2009 02:53

Same plusy i płacisz za telefon więcej niż za średniej klasy laptop. heh
Posted by: loozik

Re: Telefony komórkowe [3] - 07/01/2009 04:20

No bo to taki średniej klasy laptop, tylko że w rozmiarze mini. Jeśli nie potrzebujesz funkcjonalności którą oferuje HTC, to powinna wystarczyć Ci Nokia serii N, bo po co płacić za coś, z czego się nie skorzysta.
Posted by: Szczypior

Re: Telefony komórkowe [3] - 07/01/2009 04:49

loozik jak długo miałeś w rękach HTC
korzystasz z niego ?
Posted by: loozik

Re: Telefony komórkowe [3] - 07/01/2009 05:04

Cały czas od roku TyTNII. Touch HD się bawiłem przez kilka minut, ale znajomy jest bardzo zadowolony. Dlaczego pytasz?
Posted by: Szczypior

Re: Telefony komórkowe [3] - 07/01/2009 05:47

z ciekawości. ja w ręku nie miałem niestety, ale teraz to nie ma znaczenia, mam omnie16gb i sobie bardzo chwale wink zawsze są róznice jednemu odpowiada to, drugiemu to. normalne.
Posted by: loozik

Re: Telefony komórkowe [3] - 07/01/2009 06:05

Omnią też się bawiłem kilka minut i wydawał mi się bardzo lekki i zgrabnie leżał w dłoni.
Tak jak napisałeś, każdy palmtop ma swoje zalety, ale jeśli ktoś szuka tylko telefonu (rozmowy, smsy) to zwykły telefon będzie lepiej się spisywał niż najlepszy palmtop.
Posted by: micha$

Re: Telefony komórkowe [3] - 07/01/2009 06:07

A ma ktoś może LG KU990 (Viewty)? Ma całkiem fajne parametry, ale nie ma systemu...
Czy warto brać?
Posted by: Szypii

Re: Telefony komórkowe [3] - 07/01/2009 07:06

Samsung S7330

ma ktoś może taki telefon i mógłby w kilku zdaniach coś o o nim napisać ? smile
Posted by: bonzo

Re: Telefony komórkowe [3] - 08/01/2009 22:16

Panowie

A co sądzicie o Noki N73ME?
Bo zastanawiam się na zakupem takiego telefoniku właśnie
Posted by: Exp

Re: Telefony komórkowe [3] - 08/01/2009 23:40

Originally Posted By: bonzo
Panowie

A co sądzicie o Noki N73ME?
Bo zastanawiam się na zakupem takiego telefoniku właśnie

dobry.
Posted by: micha$

Re: Telefony komórkowe [3] - 09/01/2009 05:08

Ja postanowiłem poczekać na Nokię N97. Premierę już miała, niedługo powinna trafić do sklepów hura
Posted by: przemekwn

Re: Telefony komórkowe [3] - 09/01/2009 06:42

Originally Posted By: Szypii
Samsung S7330

ma ktoś może taki telefon i mógłby w kilku zdaniach coś o o nim napisać ? smile

Co chcesz wiedzieć Szypii ?
Posted by: Sturmwind

Re: Telefony komórkowe [3] - 09/01/2009 16:53

Originally Posted By: loozik
Omnią też się bawiłem kilka minut i wydawał mi się bardzo lekki i zgrabnie leżał w dłoni.
Tak jak napisałeś, każdy palmtop ma swoje zalety, ale jeśli ktoś szuka tylko telefonu (rozmowy, smsy) to zwykły telefon będzie lepiej się spisywał niż najlepszy palmtop.


nie myl palmtopa ze smartfonami
Posted by: Skiper

Re: Telefony komórkowe [3] - 11/01/2009 20:03

orientuje się ktoś w dzwonkach ?

pytanie głównie do fanów koszykówki, bo troche mnie ten zwykły dzieki smsa juz denerwuje, i chętnie bym sobie ustawił np. taki dzwięki/odgłos jak ma piłka gdy czysto wpada do kosza... smile

ktoś już wymyślił taki sygnał ??
Posted by: Bart87

Re: Telefony komórkowe [3] - 11/01/2009 20:51

Originally Posted By: Exp
Originally Posted By: bonzo
Panowie

A co sądzicie o Noki N73ME?
Bo zastanawiam się na zakupem takiego telefoniku właśnie

dobry.


Dobry aczkolwiek troszkę powolny.

Masz jakieś konkretne pytania?
Posted by: micha$

Re: Telefony komórkowe [3] - 11/01/2009 21:45

Originally Posted By: Skiper
orientuje się ktoś w dzwonkach ?

pytanie głównie do fanów koszykówki, bo troche mnie ten zwykły dzieki smsa juz denerwuje, i chętnie bym sobie ustawił np. taki dzwięki/odgłos jak ma piłka gdy czysto wpada do kosza... smile

ktoś już wymyślił taki sygnał ??

Tutaj masz jeden, ale wg mnie jest średni: http://www.zedge.net/ringtones/347809/basketball-swish-ringtone/

A tutaj masz całą listę koszykarskich: http://www.zedge.net/ringtones/784/sony-...chcat=ringtones
Posted by: most7wanted

Re: Telefony komórkowe [3] - 12/01/2009 02:03

Originally Posted By: micha$
A ma ktoś może LG KU990 (Viewty)? Ma całkiem fajne parametry, ale nie ma systemu...
Czy warto brać?



kolego ja mam ten fonik i mnie sie podoba, a zwlaszcza ze wytargalem go za 2 stówki wink + 2giga karta + ladowara + sluchawki + kabel usb piwo

kumpel potrzebował hajsu na święta wink
Posted by: Linc

Re: Telefony komórkowe [3] - 12/01/2009 02:30

Originally Posted By: most7wanted
Originally Posted By: micha$
A ma ktoś może LG KU990 (Viewty)? Ma całkiem fajne parametry, ale nie ma systemu...
Czy warto brać?



kolego ja mam ten fonik i mnie sie podoba, a zwlaszcza ze wytargalem go za 2 stówki wink + 2giga karta + ladowara + sluchawki + kabel usb piwo

kumpel potrzebował hajsu na święta wink

prosze sie nie smiac wink ,a czym sie przejawia brak systemu, nie mozna go wgrac? tez sie nad tym modelem zastawiam wink
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Telefony komórkowe [3] - 12/01/2009 02:46

Kazdy telefon ma jakis "system", ale kolega mial zapewne na mysli, ze ten LG chodzi na jakims natywnym systemie LG, a nie na Symbianie czy Windows Mobile.

Problem z tym jest taki, ze na natywnym systemie nie powrzucasz sobie dodatkowych aplikacji, itp. (no chyba, ze cos na javie), podczas gdy dla Symbiana czy WM masz w necie multum softu.
Posted by: Linc

Re: Telefony komórkowe [3] - 12/01/2009 02:58

troche zle sformulowalem pytanie, aha oto chodzi wink
Posted by: lleyton

Re: Telefony komórkowe [3] - 13/01/2009 17:14

uzywa ktos z was moze htc diamond lub htc touch pro?
jakie wrazenia? glownie wady mnie interesuja...
Posted by: Self-Confident

Re: Telefony komórkowe [3] - 14/01/2009 00:23

Originally Posted By: lleyton
uzywa ktos z was moze htc diamond lub htc touch pro?
jakie wrazenia? glownie wady mnie interesuja...


Jak chcesz to w tym wydaniu magazynu komórka jest dokładnie opisany Diamond:
http://rapidshare.com/files/164899261/TK04011952046.rar
Posted by: Szypii

Re: Telefony komórkowe [3] - 23/01/2009 01:28

kurde nie wiem jaki telefon wybrać frown tongue myślę teraz nad nokią N95. Ma ktoś ten telefon? Jak wygląda sprawa z GPSem? każde np. połaczenie jest płatne ?
Posted by: wawmann

Re: Telefony komórkowe [3] - 23/01/2009 02:28

pytasz o 'polaczenie gps'? gps jest darmowy, chyba ze uzywasz programu, ktory sciaga mapy z netu, wtedy placisz za transfer danych.
Posted by: Piecia

Re: Telefony komórkowe [3] - 23/01/2009 04:55

ktoś używa na codzień samsunga u900 soul ? jakie wrażenia ?
Posted by: Barca

Re: Telefony komórkowe [3] - 24/01/2009 08:03

Sprzedam HTC Touch Diamond <używany,pazdziernik 2008,4gb,brak rysika>

ps na allegro widzialem oryginalny rysik do tego phona 20zl,a wiec nie jest tak zle...;)

Czekam na oferty cenowe na priw;)

Pzdr
Posted by: dimes

Re: Telefony komórkowe [3] - 25/01/2009 00:56

Jaka sieć w Polsce oferuje najnowsze Blackberry?
Posted by: barciu

Re: Telefony komórkowe [3] - 25/01/2009 01:37

Originally Posted By: Szypii
kurde nie wiem jaki telefon wybrać frown tongue myślę teraz nad nokią N95. Ma ktoś ten telefon? Jak wygląda sprawa z GPSem? każde np. połaczenie jest płatne ?


Ja mam i nie polecam. Wykonanie tandetne. Chyba N96 jest juz solidniejsze, przynajmniej prezentuje sie lepiej i te same funkcje. W N95 czesto pada wyswietlacz.
Posted by: SZULC

Re: Telefony komórkowe [3] - 26/01/2009 07:52

Zastanwiam sie na SE C902 a C905..z racji ze C905 jest duzo drozszy to wybiore C902 ale chcialbym poznac opinei ludzi z tymi tele. jak z bateria itp. dzieki wink
Posted by: Linc

Re: Telefony komórkowe [3] - 18/02/2009 22:27

Panowie, czy Samsung SGH-F480 to dobry telefon ?
Posted by: Jakubosiu

Re: Telefony komórkowe [3] - 18/02/2009 23:16

Dzis wlasnie do mnie dotarl zakupilem przez interent w play na abonament korzystne warunki smile ogolnie telefon super wypas caly dotykowy no trzeba troszke poswiecic czasu by dobrze go obslugiwac narazie w miare mi to wychodzi tongue
Posted by: damiantc

Re: Telefony komórkowe [3] - 18/02/2009 23:29

znasz moze jakies strony z grami,aplikacjami do tego telefonu
Posted by: Jakubosiu

Re: Telefony komórkowe [3] - 18/02/2009 23:43

ja to mam w telefonie w ulubionych wgrane juz od playa wejdz na http://multimedia.playmobile.pl/ i tam cos pewnie znajdziesz
Posted by: Linc

Re: Telefony komórkowe [3] - 19/02/2009 00:15

Jakubosiu, mam wlasnie Samsunga e900, wiec panele dotykowe sa ooo, szukam cos lepszego i ... taniego tongue , dlugo czekales na telefon ?
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Telefony komórkowe [3] - 19/02/2009 00:35

Originally Posted By: Linc
Panowie, czy Samsung SGH-F480 to dobry telefon ?


Badziew. Chodzi na natywnym systemie Samsunga = jest do dupy.
Posted by: agr1

Re: Telefony komórkowe [3] - 19/02/2009 00:55

Skoro mamy temat telefonow to moze ktos wie jak skonfigurowac mmsy w se k750i? Siec mobilking - na stronie niby maja podane co ustawic, ale w ustawieniach tel juz jest inaczej i nic nie moge poradzic..
Szukalem cos w googlu ale nic pomocnego nie znalazlem.
Posted by: Linc

Re: Telefony komórkowe [3] - 19/02/2009 00:58

WNN ale mi wystarczy jak ladnie wyglada, dzwoni, w miare ladne zdjecia robi i takie tam wink , telefon ma sluzyc do dzwonienia, telefonu nie bede uzywal do jakis zaawansowanych czynnosci typu: internet, GPS itp. ... a co ja dostane za 1zl w taryfie do 50 zl wink
Posted by: Goget

Re: Telefony komórkowe [3] - 19/02/2009 01:25

No to jak ma ładnie wyglądać to zobacz jakie telefony oferuje Twój operator w interesującym Cię przedziale cenowym, wybierz te które Ci się podobają z wyglądu, a wszechwiedzący eksperci z mecz.pl Ci doradzą, który będzie najlepszy technicznie i najbardziej niezawodny wink
Posted by: Jakubosiu

Re: Telefony komórkowe [3] - 19/02/2009 01:34

Originally Posted By: Linc
Jakubosiu, mam wlasnie Samsunga e900, wiec panele dotykowe sa ooo, szukam cos lepszego i ... taniego tongue , dlugo czekales na telefon ?


Ciezko go ustrzelic na stronie zeby byl dostepny ale tak jak mowisz za 1 zł przez 9 miesiecy 37.50 zł abonamentu 166 minut do wszytskich sieci i tam takie pozniej 50 zł abonamentu na telefon czekalem 4 dni liczac niedziele
Posted by: Linc

Re: Telefony komórkowe [3] - 19/02/2009 01:35

heh grin dlatego sie pytalem czy jest dobry a nie czy jest bardzo dobry i wspanialy, full wypas medialny, moim zdaniem to najlepszy tel. za 1 zl w taryfie do 50zl a tak w ogole to Samsungi maja najladniejszy design, tak jak Fiat w autach tongue

PS. zawsze moge dokupic laptopa z bezprzewodowym netem tongue
Posted by: Linc

Re: Telefony komórkowe [3] - 19/02/2009 01:37

Originally Posted By: Jakubosiu
Originally Posted By: Linc
Jakubosiu, mam wlasnie Samsunga e900, wiec panele dotykowe sa ooo, szukam cos lepszego i ... taniego tongue , dlugo czekales na telefon ?


Ciezko go ustrzelic na stronie zeby byl dostepny ale tak jak mowisz za 1 zł przez 9 miesiecy 37.50 zł abonamentu 166 minut do wszytskich sieci i tam takie pozniej 50 zł abonamentu na telefon czekalem 4 dni liczac niedziele


jest wlasnie dostepny hura jak go dzis zamowie to moze dojdzie do piatku, zgapilem sie i jakies 1 h temu moglem wybrac nr z moja data urodzin frown
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Telefony komórkowe [3] - 19/02/2009 03:06

Dzwonic dzwoni, a design trzeba przyznac, ze ma ladny, podobnie jak wykonanie. Tyle, ze scrollowanie ma spieprzone, wiec jak przegladasz liste (np. kontakty) to czasem musisz sie niezle nameczyc, aby wybrac interesujacy cie element. Zdjecia jak na 5Mpx tez bez rewelacji (za duzo czerwonego) nie mowiac o dluuuugim delayu przy robieniu fotek. Mozliwe, ze mozna to poprawic przez update softu.
Posted by: antyfutbol

Re: Telefony komórkowe [3] - 19/02/2009 03:18

A jaki telefon polecacie z Wifi i systemem operacyjnym z radiem do 500 PLN lub na abonament do 35 PLN do okolo 300 PLN ?
Posted by: Jakubosiu

Re: Telefony komórkowe [3] - 19/02/2009 04:14

Originally Posted By: Linc
Originally Posted By: Jakubosiu
Originally Posted By: Linc
Jakubosiu, mam wlasnie Samsunga e900, wiec panele dotykowe sa ooo, szukam cos lepszego i ... taniego tongue , dlugo czekales na telefon ?


Ciezko go ustrzelic na stronie zeby byl dostepny ale tak jak mowisz za 1 zł przez 9 miesiecy 37.50 zł abonamentu 166 minut do wszytskich sieci i tam takie pozniej 50 zł abonamentu na telefon czekalem 4 dni liczac niedziele


jest wlasnie dostepny hura jak go dzis zamowie to moze dojdzie do piatku, zgapilem sie i jakies 1 h temu moglem wybrac nr z moja data urodzin frown



Kupuj kupuj bo szybko schodza ja raz skladalem zamowienie wszytsko ok chce juz kupowac a tu telefon niedostepny haha dopiero na nastepny dzien go dostalem wysylaja DPD takze przesylka szybko przychodzi
Posted by: bachus69

Re: Telefony komórkowe [3] - 19/02/2009 06:36

Originally Posted By: michael89
A jaki telefon polecacie z Wifi i systemem operacyjnym z radiem do 500 PLN lub na abonament do 35 PLN do okolo 300 PLN ?


zobacz sobie Nokię E51
Posted by: gnacik

Re: Telefony komórkowe [3] - 19/02/2009 06:42

iPhone smile
Posted by: Camp_Nou

Re: Telefony komórkowe [3] - 20/02/2009 05:49

witam chcialbym zapytac was jaki najlepszy telefon do internetu w telefonie powiedzmy do 1500 zl mam w przedluzeniu umowy oferty bezplatnego netu i chcialbym jakis dobry telefon do chodzenia po necie bede wdzieczny za kazde sugestie pozdrawiam
Posted by: Logan

Re: Telefony komórkowe [3] - 20/02/2009 07:33

Jesli masz w abonamencie darmowy transfer danych i zalezy ci na konfortowym przegladaniu neta to wg mnie iphone. Przegladarka safari w polaczeniu z olbrzymim ekranem sprawdza sie swietnie. Jesli chcesz wiecej zaawansowanym opcji w telefonie to cos z HTC
Posted by: Goget

Re: Telefony komórkowe [3] - 20/02/2009 12:10



Nokia 5800 Xpress Music. To jest smartfon, a nie jakiś Iphone. Od kilku dni w sprzedaży. Cena : 1499,00 PLN.

http://sklep.nokia.pl/nokia-pl/product.aspx?sku=3968483

Specyfikacja : http://sklep.nokia.pl/nokia-pl/product.aspx?sku=3968482&section_id=626&culture=pl-PL
Posted by: xqwzts

Re: Telefony komórkowe [3] - 20/02/2009 17:56

Goget nawet nie wiesz jak mi sie ta Nokia podoba tongue Troche kosztuje, ale czuje ze predzej czy pozniej bedzie moja wink
Posted by: Sturmwind

Re: Telefony komórkowe [3] - 20/02/2009 18:20

Originally Posted By: Camp_Nou
witam chcialbym zapytac was jaki najlepszy telefon do internetu w telefonie powiedzmy do 1500 zl mam w przedluzeniu umowy oferty bezplatnego netu i chcialbym jakis dobry telefon do chodzenia po necie bede wdzieczny za kazde sugestie pozdrawiam


za grosze masz ku990 viewty - zadnych problemow z netem i wielki ekran
Posted by: micha$

Re: Telefony komórkowe [3] - 20/02/2009 19:01

Z tego co wiem to ta Nokia nie ma w pełni funkcjonalnego ekranu dotykowego.
Posted by: thandor

Re: Telefony komórkowe [3] - 20/02/2009 21:27

Siema smile co polecacie kupic w granicy do 400zł? Mam teraz Nokie e51 ale troche mi sie znudzila smile myslalem nad ku990 albo szajsungiem g600.

Tak jeszcze pytanie odnosnie ku990, jak sobie wgram slownik np ang pol to jak wyglada tam wpisywanie teksty jak nie ma klawiatury laugh?
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Telefony komórkowe [3] - 20/02/2009 21:47

Originally Posted By: micha$
Z tego co wiem to ta Nokia nie ma w pełni funkcjonalnego ekranu dotykowego.


Co rozumiesz przez "w pelni funkcjonalny ekran dotykowy"?
Posted by: Logan

Re: Telefony komórkowe [3] - 21/02/2009 00:06

w lg ku990 przy pisaniu np smsow masz do wyboru albo pisanie dotykowa klawiatura albo rysikiem ktory rozpoznaje reczne pismo.

co do n5800 to nie mialem jej jeszcze w reku ale kolega z autoryzowanego salonu nokii mowil ze nic specjalnego
Posted by: Sturmwind

Re: Telefony komórkowe [3] - 21/02/2009 01:23

w ku990 ekran zamienia sie w pelnoprawna klawiature jak w normalnym telefonie - wiec nie ma problemu
Posted by: thandor

Re: Telefony komórkowe [3] - 21/02/2009 03:33

a czy przy wlaczonej aplikacji java tez ekran zmieni sie w klawiature? bo glownie o to mi chodzi.
Posted by: micha$

Re: Telefony komórkowe [3] - 21/02/2009 04:21

Originally Posted By: Wychowany_Na_Nalewce

Co rozumiesz przez "w pelni funkcjonalny ekran dotykowy"?

To, że w każdej chwili możesz wybierać to co jest na ekranie. A tam podobno jest tylko dostęp do głównego menu a dalej przyciskami trzeba sobie radzić...
... ale mogę się mylić wink
Posted by: Goget

Re: Telefony komórkowe [3] - 21/02/2009 04:43

Uwielbiam słowa "słyszałem", "podobno".

Ze specyfikacji :
Cytat:

- Forma klasyczna z w pełni dotykowym rozkładem funkcji
- Dotykowy rozkład funkcji zoptymalizowany pod kątem obsługi jedną ręką z reakcją na dotyk
- Wyświetlacz główny - Wielkość: 3,2" - Rozdzielczość: 640 x 360 pikseli (nHD) - 16 milionów kolorów - Proporcje ekranu 16:9 - - - Automatyczny czujnik orientacji (akcelerometr) do obracania zawartości ekranu
- Trójwymiarowa grafika
- Wprowadzanie tekstu i sterowanie rozkładem funkcji za pomocą rysika i plektronu lub palcem (klawiatura alfanumeryczna, klawiatura QWERTY &#8212; pełna i mini, rozpoznawanie pisma ręcznego, pełnoekranowe wprowadzanie pisma ręcznego w języku chińskim)
Specjalny klawisz dotykowy Paska multimediów dający dostęp do muzyki, galerii, serwisów udostępniania online, Centrum wideo oraz przeglądarki internetowej
- Polecenia głosowe


Menu i przeglądanie neta :

[video:youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Of09JCXiv6U&hl=pl&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Of09JCXiv6U&hl=pl&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/video]

Jeszcze jakieś wątpliwości ?
Posted by: Goget

Re: Telefony komórkowe [3] - 21/02/2009 04:44

Coś nie wyszło smirk

Tutaj prezentacja możliwości tego telefonu : http://www.mobileburn.com/review.jsp?Page=2&Id=5734

Polecam część nr 3 z prezentacją menu i przeglądarki.
Posted by: xqwzts

Re: Telefony komórkowe [3] - 21/02/2009 04:46

Originally Posted By: micha$
Originally Posted By: Wychowany_Na_Nalewce

Co rozumiesz przez "w pelni funkcjonalny ekran dotykowy"?

To, że w każdej chwili możesz wybierać to co jest na ekranie. A tam podobno jest tylko dostęp do głównego menu a dalej przyciskami trzeba sobie radzić...
... ale mogę się mylić wink
a teraz spojrz na ten telefon... ktorymi przyciskami? tongue
Posted by: gruda

Re: Telefony komórkowe [3] - 21/02/2009 05:19

Originally Posted By: Camp_Nou
witam chcialbym zapytac was jaki najlepszy telefon do internetu w telefonie powiedzmy do 1500 zl mam w przedluzeniu umowy oferty bezplatnego netu i chcialbym jakis dobry telefon do chodzenia po necie bede wdzieczny za kazde sugestie pozdrawiam

Do netu chyba najlepszy HTC Touch HD z uwagi na ekran 3.8", tylko że kosztuje od 2600 w górę. Dlatego stosunkiem cena/jakość na głowę bije go Samsung Omnia z ekranem 3.2" za 1200-1300. Te zdawałoby się ledwo pół cala robi jednak dużą różnicę, ale za tą kasę można to przełknąć. Plus jest taki, że dzięki temu Samsung lepiej leży w dłoni.
Wbudowane 8/16GB, slot na karty, TV-OUT, dobry szerokokątny aparat, baaardzo sprawnie działający akcelerometr, GPS, WindowsMobile 6.1 na pokładzie, więc hulaj dusza.
Przeglądarka Opera Mobile jakoś daje radę (mnie nie satysfakcjonuje), więc z bettingiem nie ma problemu, choć takich dziwadeł jak Betsson nie chce ruszyć.
Posted by: arielo

Re: Telefony komórkowe [3] - 21/02/2009 19:33

Co by szanowni Panowie polecili z tej trójki:
LG KU990
Samsung F480
Nokia N73

smile
Posted by: Jakubosiu

Re: Telefony komórkowe [3] - 21/02/2009 20:26

Dwa ostatnie posiadam opisze ci troche


Samsung fajny telefonik z fajnymi bajerami ladnie sie prezentuje dosc przejrzysty bateria trzyma okolo 5 dni aparat niezly jedyny mankament to pisanie smsow ale mysle ze to kwestia przyuczenia

Nokia jak to nokia telefon niezniszczalny upadl mi juz z 50 razy smile lekko sie obije i tyle prosty w obsludze bateria 3-4 dni zdjecia tez calkiem robi posiada 2 aparaty ogolnie jak ma byc tylko to dzwonienia i smsowania to polecam bardziej niz samsunga
bo np wap w noki to juz tragedia
Posted by: Barca

Re: Telefony komórkowe [3] - 21/02/2009 20:35

Witam

ja mam maly problem ,a mianowicie wsadzilem swoja stara karte z ERY do SHARPA i tam na zasiegiem pojawila mi sie jakas mala ikonka(prawdopodobnie internet)i co chwile pojawiaja mi sie jakies widzwne ogloszenia towarzyskie:/ nigdy wczesniej na starym phonie tak nie mialem,a nr nigdzie nie podawalem ani nic nie wysylalem:/ i nie moge tego wylaczyc:( wszsytko bylo by ok tylko to kase na rachunek mi nabija.....

ktos moze mi pomoc?
Posted by: arielo

Re: Telefony komórkowe [3] - 21/02/2009 20:35

Originally Posted By: Jakubosiu
Dwa ostatnie posiadam opisze ci troche


Samsung fajny telefonik z fajnymi bajerami ladnie sie prezentuje dosc przejrzysty bateria trzyma okolo 5 dni aparat niezly jedyny mankament to pisanie smsow ale mysle ze to kwestia przyuczenia

Nokia jak to nokia telefon niezniszczalny upadl mi juz z 50 razy smile lekko sie obije i tyle prosty w obsludze bateria 3-4 dni zdjecia tez calkiem robi posiada 2 aparaty ogolnie jak ma byc tylko to dzwonienia i smsowania to polecam bardziej niz samsunga
bo np wap w noki to juz tragedia

piwo dobrze wiedzieć bo w necie dosyć sporo siedzę. Teraz to już mam klina na maksa smile


Posted by: Kameleon

Re: Telefony komórkowe [3] - 21/02/2009 21:19

Używa ktoś samusnga pixon? smile Wrażenia, opinie?
Posted by: Goget

Re: Telefony komórkowe [3] - 21/02/2009 22:30

Originally Posted By: Jakubosiu
bo np wap w noki to juz tragedia


Możesz rozwinąć tą myśl ? Bo coś mi się wydaje, że nie miałeś do czynienia z Operą Mini.
Posted by: Jakubosiu

Re: Telefony komórkowe [3] - 21/02/2009 22:55

Chodziło mi o moja Nokie n73 choc nie mialem w nim opery jezeli mozna miec smile
Posted by: yaaho

Re: Telefony komórkowe [3] - 21/02/2009 22:59

Originally Posted By: Jakubosiu
Chodziło mi o moja Nokie n73 choc nie mialem w nim opery jezeli mozna miec smile


to nie dziwie Ci sie, ze uwazasz, ze to tragedia laugh


sciagaj sobie Opere smile

http://www.opera.com/mini/
Posted by: LEWY

Re: Telefony komórkowe [3] - 22/02/2009 01:53

Nokia 6600 slide. Uzywa ktos ? Moze ktos zaproponuje jakas inna Nokie w tej cenie .
Pzdr
Posted by: Mike Avdi

Re: Telefony komórkowe [3] - 23/02/2009 09:23

Czy jest ktoś tutaj posiadaczem telefonu: LG KU990 ?

Chciałbym się dowiedzieć ogólnych informacji (czy nie ma z nim problemów, może jakieś wady, itd.)

Ewentualnie mógłby mi ktoś polecić w tym przedziale cenowym (~ 600zł) jakiś inny telefon z dotykowym ekranem, i koniecznie z WiFi! Dzięki.
Posted by: Linc

Re: Telefony komórkowe [3] - 24/02/2009 22:24

Jakubosiu, Samsung F480 dostarczony hura

PS. moze go sprzedam i bede "jechal" na Samsungu E900 wink
Posted by: Logan

Re: Telefony komórkowe [3] - 25/02/2009 02:51

Na jakies 30 sztuk ktore sprzedalem tylko jeden wrocil do serwisu, padl panel dotykowy. Ostatnio zdecydowanie poprawila sie jakosc telefonow produkowanych przez LG. Jesli interesuje cie wifi to ku990 nie posiada tej opcji
Posted by: Linc

Re: Telefony komórkowe [3] - 25/02/2009 05:28

wiem, ze Ameryki nie odkrylem ale Samsung F480 na rynku uzywek ( kilkudniowych, np. na Allegro ) kosztuje okolo 700/800 zl a Samsung Omnia 1100/1200 zl, wiec dokladajac okolo 500 zl, mamy o wiele lepszy tel., a teraz zerknalem na ceny Playa, abonament 50 zl, F480 kosztuje 1 zl a Omnia 1200zl czyli zaoszczedzamy na takiej operacji okolo 700 zl, taka oto ciekawostka wink
Posted by: xqwzts

Re: Telefony komórkowe [3] - 25/02/2009 05:33

Logan a jest jakis kod na resetowanie LG? Co w przypadku, gdy 'sie wiesza'? na przyklad jak zgasnie ekran pokazuje niepoprawna godzine, jak sie go ruszy to dopiero sie przestawia. Nieraz naraz przychodzi 6 smsow, mimo ze nadawca wyslal jedna wiadomosc (chociaz to moze wina operatora?) i ogolnie tel chodzi jakby troszke zamulony.
Mowie o LG Secret
Posted by: crova

Re: Telefony komórkowe [3] - 26/02/2009 01:36

Wypowiem się nt. Iphone.
Zakupiłem ten tel w tamtym tyg, jestem nim zachwycony. Co prawda "goły" z pudełka jak dla mnie potrzbuje kilku aplikacji które dograłem: MMS'y , Radio, Kamera i kilka innych. Świetny interfejs, dobrze zrobiony ze smakiem i w dobrym stylu. Aparat robi dokladne i wyrazne zdjecia lecz mi to nie potrzbne, do zdjec mam cyfrówkę (10mpxl) szczerze polecam smile
Posted by: micha$

Re: Telefony komórkowe [3] - 26/02/2009 05:17

Ile zapłaciłeś za te dodatki?
Posted by: crova

Re: Telefony komórkowe [3] - 26/02/2009 16:54

Originally Posted By: micha$
Ile zapłaciłeś za te dodatki?


nic smile

Jailbreak sobie zrobiłem, wgrywasz 2 programy które Ci wlasnie to udostępniają, łaczysz się z netem (w moim przypadku wi-fi) sciagasz co chcesz (jest tego wrecz od groma programy, gry, ikony tapety dzwonki no wszystko) i cieszysz się. Jesli chodzi np o gwarancje to nie ma to znaczenia. Robisz sobie przywrócenie softu w iTunes i oddajesz bez problemu. Dodatkowo prawnie Jailbreak nie jest przestepstwem. (czytałem artykuł gdzies)
Posted by: Hakan

Re: Telefony komórkowe [3] - 26/02/2009 20:33

W przyszłym miesiąc planuje zmienić tela. Nie znam się ma telefonach, więc poszedłem wczoraj do salonu, żeby gościu mi coś polecił. Nie potrzebuje żadnych 100 milinów pikseli, 2000 gb pamięci etc etc grin. Ważne żeby miał mp3 żeby ładnie dzwoniło wink a tak na poważnie to przedstawię poniżej listę teli, które gościu mi zakreślił ( zastrzeżenie że nie chce dużo wydawać)

Nokia 6300
Samsung d900i
samsung j700
samsung u700
Sony Ericsson k800i
Sony Ericsson w890i

pod względem wizualnym moim faworytem jest k800i jestem ciekaw opinii o tym modelu i o pozostałych, które podałem cool
Posted by: Hakan

Re: Telefony komórkowe [3] - 27/02/2009 00:07

tak się przyjrzałem temu SE k800i i troche grubawy jest czy mi się wydaje ? wink
Posted by: agr1

Re: Telefony komórkowe [3] - 27/02/2009 00:28

No jest troszke grubawy.
Oprocz tego tel calkiem fajny, eleganckie fotki + lampa blyskowa.
Muza gra niezle itd.
Posted by: Linc

Re: Telefony komórkowe [3] - 27/02/2009 01:09

biorac pod uwage tylko design to zdecydowanie Samsung U700 a tak to ... Samsung U700 laugh , ewentualnie SE K800i wink
Posted by: Logan

Re: Telefony komórkowe [3] - 27/02/2009 07:21

K800 to bardzo dobry, solidny telefon, robi swietne zdjecia( chociaz jest juz wycofany z produkcji). Nokia 6300, prosty telefon bez fajerwerkow, ale mi dziala bez problemu juz 1,5 roku. Odradzam u700, po 2-3 miesiacach odpada lakier z obudowy

K800 ma kiepski design ale jesli chodzi o jakos wykonania to ja bym bral wlasnie ten model
Posted by: lelu

Re: Telefony komórkowe [3] - 27/02/2009 08:35

k800i bardzo ok.. mam go jakos od niecalych dwoch lat. Jak narazie z defektow to dzojstik, ale podejrzewam, ze rozkrecenie i porzadne wyczyszczenie zalatwi sprawe. Sadze tak po tym, ze mocniej naciskajac dzoja reaguje.
Delikatnie klawiatura sie wytarla i klapka zaslaniajaca obiektyw ale to w minimalnym stopniu. Zdjecia bardzo dobre, fajny duzy ekranik, nutka w porzadku. esy tez sie wygodnie pisze.
Minusem jest jak ktos wspomnial jego grubosc, troche przesadzili na rzecz aparatu.. chociaz pewnie mogliby to jakos wyszczuplic za pewne wink
Posted by: pescar

Re: Telefony komórkowe [3] - 27/02/2009 16:35

A jakie macie opinie o telefonie Samsung F480?
http://www.f480.samsung.pl/
telefon ładnie wygląda ale jak się sprawuje w użykowaniu?
Posted by: Szczypior

Re: Telefony komórkowe [3] - 27/02/2009 20:30

próbował ktoś podkręcać procesor omnii ?
Posted by: Bartheezz

Re: Telefony komórkowe [3] - 27/02/2009 22:55

ale po co? laugh
Posted by: Sturmwind

Re: Telefony komórkowe [3] - 27/02/2009 23:31

Originally Posted By: Szczypior
próbował ktoś podkręcać procesor omnii ?


ja probowalem, ale mi sie wentylator od
AMD w obudowie nie miescil
Posted by: Szczypior

Re: Telefony komórkowe [3] - 28/02/2009 04:57

a po co se w kompie podkrecasz?
po co sie pierteges jak mozna kupić od razu nowego kompa ?

równie głupie
Posted by: Sturmwind

Re: Telefony komórkowe [3] - 28/02/2009 06:08

Originally Posted By: Szczypior
a po co se w kompie podkrecasz?
po co sie pierteges jak mozna kupić od razu nowego kompa ?

równie głupie


ale ja se nie podkrecam w kompie tylko w omniii chcialem ..wlasnie mi sie ten wentylator ni zmiescil
Posted by: Hakan

Re: Telefony komórkowe [3] - 28/02/2009 06:29

Tak jak pisałem nie potrzebuje telefonu z milionem bajerów, więc chyba zdecyduję się na Nokie 6300. dzięki za zabranie głosu i opinie smile
Posted by: micha$

Re: Telefony komórkowe [3] - 28/02/2009 16:21

Mogę tę Nokię polecić, aczkolwiek uważaj na gniazdo słuchawek, mimo metalowej obudowy uważaj na upadki itp. Ja mam ją już prawie rok i ostatnio nawet wibracje same się naprawiły. Aparat co prawda słaby, ale nie jest najważniejszy... A co Nokia to Nokia...
Posted by: Chaoz

Re: Telefony komórkowe [3] - 28/02/2009 18:10

Nokia 6300 lub Nokia 5310
którąś polecacie albo odradzacie? Bo się zastanawiam między tymi dwoma..
Posted by: Bezdomny

Re: Telefony komórkowe [3] - 28/02/2009 18:48

Ja mam Nokię 6500 silver slide i bardzo polecam tongue
Posted by: LEWY

Re: Telefony komórkowe [3] - 28/02/2009 19:24

Panowie a co z Nokia 6600 slide ???
Posted by: Bezdomny

Re: Telefony komórkowe [3] - 28/02/2009 20:02

http://gsm.magazyn.pl/porownaj/Nokia/6600-slide/nokia6600slide/Nokia/6500-slide/nokia6500slide
tongue
Posted by: Bezdomny

Re: Telefony komórkowe [3] - 28/02/2009 20:08

Originally Posted By: micha$
Mogę tę Nokię polecić, aczkolwiek uważaj na gniazdo słuchawek, mimo metalowej obudowy uważaj na upadki itp. Ja mam ją już prawie rok i ostatnio nawet wibracje same się naprawiły. Aparat co prawda słaby, ale nie jest najważniejszy... A co Nokia to Nokia...

zależy w jakim kontekście mówisz o aparacie
ja w Nokii 6500 silver slide mam bardzo dobry aparat Carl Zeiss 3.2mp i ma jeden z najlepszych aparatów w telefonie komórkowym smirk
ale powiem jedno w sprawie telefonów
lekko panowie w komisach w Polsce przeginają z cenami za usuwanie blokady simlock mad
w UK za każdą markę się płaci tyle samo nawet jeśli telefon jest nowy,a cena za usuwanie simlocka to jedynie 10 funtów.
a druga sprawa to lepiej sobie oprogramowanie samemu ściągnąć z neta usuwanie blokady simlock aniżeli tym pajacom dawać spore pieniądze cool
Posted by: Zaixi

Re: Telefony komórkowe [3] - 01/03/2009 08:27

Originally Posted By: Bezdomny
Originally Posted By: micha$
Mogę tę Nokię polecić, aczkolwiek uważaj na gniazdo słuchawek, mimo metalowej obudowy uważaj na upadki itp. Ja mam ją już prawie rok i ostatnio nawet wibracje same się naprawiły. Aparat co prawda słaby, ale nie jest najważniejszy... A co Nokia to Nokia...

zależy w jakim kontekście mówisz o aparacie
ja w Nokii 6500 silver slide mam bardzo dobry aparat Carl Zeiss 3.2mp i ma jeden z najlepszych aparatów w telefonie komórkowym smirk
ale powiem jedno w sprawie telefonów
lekko panowie w komisach w Polsce przeginają z cenami za usuwanie blokady simlock mad
w UK za każdą markę się płaci tyle samo nawet jeśli telefon jest nowy,a cena za usuwanie simlocka to jedynie 10 funtów.
a druga sprawa to lepiej sobie oprogramowanie samemu ściągnąć z neta usuwanie blokady simlock aniżeli tym pajacom dawać spore pieniądze cool

Powiem tak: łatwo sim locka było ściągnąć ze starszych modeli ( za free kodem czy po kablu) teraz niestety by pozbyć się sim locka z nowych modeli jest potrzebny kod od operatora za którego trzeba zapłacić lub tzw. box który jest trochę warty a czasy gdy telefony można było sobie odblokować za free już niestety dawno minęły.
Posted by: barciu

Re: Telefony komórkowe [3] - 01/03/2009 11:48

bezdomny sprobuj sobie samemu sciagnac simlocka z blueberry albo innego smartphone smile zycze powodzenia laugh
to nie te czasy gdy sie wklepywalo kod. z niektorych nawet koszt sciagniecia jest nieoplacalny.
Posted by: Bezdomny

Re: Telefony komórkowe [3] - 01/03/2009 19:23

Originally Posted By: Zaixi
Originally Posted By: Bezdomny
Originally Posted By: micha$
Mogę tę Nokię polecić, aczkolwiek uważaj na gniazdo słuchawek, mimo metalowej obudowy uważaj na upadki itp. Ja mam ją już prawie rok i ostatnio nawet wibracje same się naprawiły. Aparat co prawda słaby, ale nie jest najważniejszy... A co Nokia to Nokia...

zależy w jakim kontekście mówisz o aparacie
ja w Nokii 6500 silver slide mam bardzo dobry aparat Carl Zeiss 3.2mp i ma jeden z najlepszych aparatów w telefonie komórkowym smirk
ale powiem jedno w sprawie telefonów
lekko panowie w komisach w Polsce przeginają z cenami za usuwanie blokady simlock mad
w UK za każdą markę się płaci tyle samo nawet jeśli telefon jest nowy,a cena za usuwanie simlocka to jedynie 10 funtów.
a druga sprawa to lepiej sobie oprogramowanie samemu ściągnąć z neta usuwanie blokady simlock aniżeli tym pajacom dawać spore pieniądze cool

Powiem tak: łatwo sim locka było ściągnąć ze starszych modeli ( za free kodem czy po kablu) teraz niestety by pozbyć się sim locka z nowych modeli jest potrzebny kod od operatora za którego trzeba zapłacić lub tzw. box który jest trochę warty a czasy gdy telefony można było sobie odblokować za free już niestety dawno minęły.

ja wole 10 funtów wydać Anglikowi i w kilka minut usuwa na moich oczach sima niż Polakowi dać zarobić wink
Posted by: micha$

Re: Telefony komórkowe [3] - 01/03/2009 23:14

Originally Posted By: Bezdomny
zależy w jakim kontekście mówisz o aparacie
ja w Nokii 6500 silver slide mam bardzo dobry aparat Carl Zeiss 3.2mp i ma jeden z najlepszych aparatów w telefonie komórkowym smirk

Mówię w takim kontekście, że mam 2.0Mpix ale co z tego skoro nie autofokusa czy chociażby lampy. Zdjęcia wieczorem, nawet w świetle lampy ulicznej, wyglądają tragicznie.
Być może za dużo wymagam, ale jest sporo telefonów, które mają lepsze aparaty.
Posted by: Logan

Re: Telefony komórkowe [3] - 02/03/2009 07:24

Najsmieszniejsze jest to ze ludzie oceniaja jakosc telonu na podstawie ilosci megapixeli aparatu. W reklamie cos tam powiedza i juz sa tabuny klientów. Zeby jeszcze od tej ilosci MP zależala jakosc zdjec.... 3,2 w N73 lub k800i jest o wiele lepsze niz np 5.0 w dotykowym samsungu f-480. Spoleczenstwo rzucilo sie na te megapixele jakby wszyscy zostali nagle japonskimi turystami.
Posted by: micha$

Re: Telefony komórkowe [3] - 02/03/2009 07:46

Nie siedzę w telefonach aż tak, ale po Siemensie CX65 kupiłem Nokię 6300 i liczyłem na lepszy aparat, a się okazało, że tylko ma lepszą rozdzielczość. Dla mnie to był wyznacznik jakości aparatu, ale masz rację Logan, sytuacja się zmienia.

Co innego w aparatach, bo tam od dawna megapiksele wpływały tylko na wielkość zdjęcia a nie jego jakość.
Posted by: Bezdomny

Re: Telefony komórkowe [3] - 02/03/2009 07:58

Originally Posted By: Logan
Najsmieszniejsze jest to ze ludzie oceniaja jakosc telonu na podstawie ilosci megapixeli aparatu. W reklamie cos tam powiedza i juz sa tabuny klientów. Zeby jeszcze od tej ilosci MP zależala jakosc zdjec.... 3,2 w N73 lub k800i jest o wiele lepsze niz np 5.0 w dotykowym samsungu f-480. Spoleczenstwo rzucilo sie na te megapixele jakby wszyscy zostali nagle japonskimi turystami.

technika robi swoje tongue
zamiast cyfrówki ludzie wolą kupić fona z aparatem z większą liczbą pixeli,jeszcze dodać mp3 w fonie,a jeszcze jak już w niektórych fonach są divx to już totalnie.jakaś moda na urządzenia wielofunkcyjne.
zwolennikiem samsungów nie jestem.jedyny plus w Samsungach to że prawie każdy ma menu polski.to samo się tyczy LG tongue
Posted by: Mike Avdi

Re: Telefony komórkowe [3] - 12/03/2009 02:46

Co sądzicie o telefonach "klonach" np. Iphona 3G.

http://www.allegro.pl/item574263882_iphon_klon_i9.html

Czy warto na to wydać pieniądze, bo jednak jakby nie było jest zdecydowanie taniej ?
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Telefony komórkowe [3] - 12/03/2009 04:07

Za darmo bym tego nie chcial.
Posted by: gnacik

Re: Telefony komórkowe [3] - 12/03/2009 15:27

Jego zaletą z pewnością jest to, że praktycznie na pewno posiada te wszystkie funkcje, na które wizja świata Steve Jobsa nie pozwoliła umieścić w oryginalnym iPhonie smile Ten ma nawet 2 karty SIM, ciekawe jak z aparatem, BT pewnie jest, ale mimo wszystko wątpię aby był tak samo profesjonalnie skonstruowany jak oryginał. Ja tam na 100% bym oryginału nie zamienił na to "coś" :/ smile
Posted by: mgr

Re: Telefony komórkowe [3] - 12/03/2009 18:58

Będę podpisywał nową umowę w Erze, co wiąże się z nowym telefonikiem. W salonie pani mi zaznaczyła trzy polecane: LG KU990 Viewty, Samsung F480, no i Iphone'a. Jest jeszcze cała masa innych.

Jaki telefon teraz warto wybrać? Niekoniecznie z w/w. smile
Posted by: Bebok

Re: Telefony komórkowe [3] - 12/03/2009 19:09

A ja wam powiem że zaczynam tęsknić za poczciwą Nokią 3510i. To był telefon, ładowałem go raz na 2 tygodnie, z czasem raz na 7-10 dni, nigdy żądnej awarii.... A teraz... Grrr od roku mam Motorole V9, ogólnie bardzo fajny telefon, o dziwo czego się nie spodziewałem bardzo wytrzymały (jeśli mówimy np o jakiś nieszczęśliwych upadkach) czego się po motoroli nie spodziewałem, ale może to dzięki metalowej obudowie, ale bateria o zgrozo. Przez te 2 wyświetlacze od nowości nigdy chyba mi nie wytrzymała więcej niż 2 dni ... zgroza
Posted by: Sturmwind

Re: Telefony komórkowe [3] - 12/03/2009 19:15



za tym telefonem reszta moze ladowarki nosic. trzyma 2 tygodnie, nie ma glupich bajerow i w razie czego mozna uzyc jako mlotka albo dziadka do orzechow. zajebisty sprzet
Posted by: Szewa

Re: Telefony komórkowe [3] - 12/03/2009 19:19

Tak, to chyba najlepszy telefon komórkowy jaki kiedykolwiek wyprodukowano smile
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Telefony komórkowe [3] - 12/03/2009 23:57

HTC Touch HD odchodzi do lamusa! Toshiba TG01 bije go na glowe shocked 1GHz procek, gigantyczny ekran, niespelna centymetr grubosci, minimalistyczny design. Przezajebisty device!! Radze juz odkladac kase.
Posted by: Szewa

Re: Telefony komórkowe [3] - 13/03/2009 00:08

Ile to cudo może kosztować w przybliżeniu ?
Posted by: M!cHaI

Re: Telefony komórkowe [3] - 13/03/2009 00:44

http://www.clove.co.uk/viewProduct.aspx?...C6-E0C8930B4118
Posted by: M!cHaI

Re: Telefony komórkowe [3] - 13/03/2009 00:45

Manufacturer Toshiba
Product Code TOSH-TG01B
Price £425 (£488.75 inc VAT)
Posted by: Szewa

Re: Telefony komórkowe [3] - 13/03/2009 01:07

Strach z czymś takim wyjść na ulicę, łakomy kąsek dla dresów laugh
Posted by: wafe(L)nica

Re: Telefony komórkowe [3] - 20/03/2009 04:21

nie telefon ale sieć, czy ktoś może ma play-fresh tą nową bo widzę że dość ciekawa oferta.

29 gr minuta do wszystkich sieci

9 gr sms do wszystkich sieci

od 5 zł doładowania karta może mieć ważność 365 dni wychodzące i 455 dni przychodzące

i kilka ciekawych pakietów.

chyba zmienię sieć na własnie tego playa...bo konkurencje teraz zrobili konkretną...
Posted by: lelu

Re: Telefony komórkowe [3] - 20/03/2009 04:37

play zawsze przodowal w robieniu konkurencji.. niestety bol jest taki, ze ludzie nie sa zbyt chetni zeby tam przejsc. Mimo, ze play sie stara jak moze wink
Posted by: lelu

Re: Telefony komórkowe [3] - 20/03/2009 04:45

acha, smsy do wszystkich sieci za darmo (tzn za 30zl dostajesz 3k smsow ;]) a reszta tak jak wafel napisal ;]
kuszace ;]
Posted by: micha$

Re: Telefony komórkowe [3] - 20/03/2009 08:40

Heyah - 25 gr/min
Posted by: Logan

Re: Telefony komórkowe [3] - 20/03/2009 18:10

W tym momencie przy przenoszeniu numeru klient musi zaplacic swojej sieci oplate w wysokosci 50, (orange 61) zlotych. Play odda te pieniedze. Przez 3 miesiace konto klienta bedzie doladowywane 20 zlotymi. Dodatkowo dla przenoszacych do abo beda dodatkowe minuty do wszystkich albo comiesieczny rabat

Aktualnie startery Fresh schodza ja swieze buleczki

Bardzo duzo klientow przechodzi z orange i plusa do playa a w najbliszym miesiacu podejrzewam ze jeszcze sie to zwiekszy. Bedzie mozliwosc juz przy pierwszej wizycie w salonie podpisania umowy, kupna telefonu i otrzymania na czas przenoszenia(1,5 miesiaca jesli chodzi o abo) tymczasowego numeru Play

Dodatkowo niedlugo inne sieci beda musialy wyrownac stawki za polaczenia miedzysieciowe. Zgodnie z jakas tam dyrektywa UE. Skonczy sie 49gr do wszystkich, a do Playa 72gr.

Bardzo korzystna jest tez umowa bez telefonu. Za wyzszy abo placi sie jak za nizszy. Czyli w one play 45 dostaje sie 100 minut do wszystkich + 500 do playa i na stacjonarne a placi sie 25 zlotych. Wychodzi 25gr/min do wszystkich. Umowa tylko na 18 miesiecy
Posted by: Lamer

Re: Telefony komórkowe [3] - 21/03/2009 04:37

Originally Posted By: micha$
Heyah - 25 gr/min


to tutaj porównanie tej stawki:



sms-y:



długość ważności konta połączeń wychodzących przy doładowaniach:



Uprzedzę ewentualne pytania - tak jestem koordynatorem Play-a od pre paid-a ooo
Posted by: z o ® r o

Re: Telefony komórkowe [3] - 21/03/2009 05:01

Originally Posted By: Wychowany_Na_Nalewce
HTC Touch HD odchodzi do lamusa! Toshiba TG01 bije go na glowe shocked 1GHz procek, gigantyczny ekran, niespelna centymetr grubosci, minimalistyczny design. Przezajebisty device!! Radze juz odkladac kase.
Jezu, ale to cegła musi być! Rozdzielczość taka sama jak w THD a ekran nie dość, że większy to jeszcze mniejszy % powierzchni całego urządzenia zajmuje. Oprócz tego gorszy aparat (w sensie rozdzielczości, nie wiem czy jest dioda, jeśli tak to na plus w porównaniu, w przeciwnym razie na minus) i dramatycznie cienka bateria (1000 mAh w porównaniu do i tak raczej kiepskiej 1350 w HD?). Suma sumarum - nie ma się czym podniecać. Chyba, że ktoś bierze udział w programie NASA i potrzebuje dużej mocy obliczeniowej grin
Posted by: lelu

Re: Telefony komórkowe [3] - 21/03/2009 06:06

Wyjdzie pewnie druga wersja tego phona, ktora bedzie miala to co brakuje pierwszej wersji.. trzeba sobie nabic troche $ na konta wink
Posted by: Logan

Re: Telefony komórkowe [3] - 21/03/2009 10:23

Originally Posted By: Lamer
Originally Posted By: micha$
Heyah - 25 gr/min


to tutaj porównanie tej stawki:



sms-y:



długość ważności konta połączeń wychodzących przy doładowaniach:

[IMG]http://


images37.fotosik.pl/83/99ec3aa7449adc6em.jpg[/IMG]




To kim jestes ,bo nie wiem?

Uprzedzę ewentualne pytania - tak jestem koordynatorem Play-a od pre paid-a ooo
Posted by: michal_tbg

Re: Telefony komórkowe [3] - 21/03/2009 18:58

Cytat:

Bardzo korzystna jest tez umowa bez telefonu. Za wyzszy abo placi sie jak za nizszy. Czyli w one play 45 dostaje sie 100 minut do wszystkich + 500 do playa i na stacjonarne a placi sie 25 zlotych. Wychodzi 25gr/min do wszystkich. Umowa tylko na 18 miesiecy


Zaciekawila mnie ta oferta, jednak na stronie nic nie widze o 500 minutach do sieci i na stacjonarne.. mozna cos wiecej na ten temat ?
Posted by: Linc

Re: Telefony komórkowe [3] - 21/03/2009 19:03

przeciez jak byk jest napisane wink

http://web.playmobile.pl/pl/play-abonament/promocje/urodziny/index.html
Posted by: Ramzes

Re: Telefony komórkowe [3] - 24/03/2009 21:18

Który z tych telefonów byście polecali:
SE k800i
Samsung u800
Nokia 6300
SE W880i
Posted by: Bezdomny

Re: Telefony komórkowe [3] - 24/03/2009 22:23

Originally Posted By: Ramzes
Który z tych telefonów byście polecali:
SE k800i
Samsung u800
Nokia 6300
SE W880i

zależy do jakich celów ma służyć smirk
Posted by: CZNM

Re: Telefony komórkowe [3] - 24/03/2009 22:25

jakis telefon z internetem typu iphone udzwignal by gre na poker roomie ?
Posted by: gnacik

Re: Telefony komórkowe [3] - 24/03/2009 23:47

Jak w końcu będzie java to na pewno uciągnie, ponoć ma być dostępna z nowym oprogramowaniem, które też ma podobno niedługo wyjść. Zawsze możesz sprawdzić, czy firma bukmacherska nie ma swojego programu na iPhone, który daje możliwość grania, ja mam jakiegoś tam pokera, gram z ludźmi z innych krajów, ale nigdy nie sprawdzałem, czy jest możliwość gry za kasę.
Posted by: _Korver_

Re: Telefony komórkowe [3] - 25/03/2009 05:19

Witam,

chciałbym zakupić dobry telefon. Moje wymagania:

- szybki dostęp do neta (wiadomo po co, obsługa serwisów bukmacherskich, livescore etc.)

- mocna bateria

- w miarę dobry aparat

- odtwarzacz mp3 'w tle'

W telefonach szczerze mówiąc pogubiłem się jakieś 2lata temu wink czy tu też, podobnie jak w zwykłych komputerach, mamy już do wyboru różnego rodzaju procesory i inne cuda, które by ewentualnie przyśpieszały pracę telefonu? grin

Ostatnio reklamowany jest model G1 z Google, miał ktoś z takim do czynienia?
Posted by: micha$

Re: Telefony komórkowe [3] - 25/03/2009 06:48

W G1 nie ma windowsa, przez co, w Polsce, będzie dość uciążliwy
- nawigacja - google (ciągłe łączenie z netem = koszty),
- muzyka - itunes = koszty
itd...
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Telefony komórkowe [3] - 25/03/2009 17:18

Originally Posted By: micha$
W G1 nie ma windowsa, przez co, w Polsce, będzie dość uciążliwy

confused

Cytat:
- nawigacja - google (ciągłe łączenie z netem = koszty),
- muzyka - itunes = koszty
itd...


Co ma Apple'owski iTunes do G1? confused Z google tez nikt mu nie kaze korzystac, wiec nie wiem o jakim ciaglym laczeniu z netem piszesz...
Posted by: micha$

Re: Telefony komórkowe [3] - 25/03/2009 17:23

O takim łączeniu, gdy np. zechcesz skorzystać z nawigacji GPS. Nie zainstalujesz tam normalnego programu, będziesz mógł korzystać tylko z internetowych serwisów. A to oznacza ciągłe połączenie z netem.
Posted by: gnacik

Re: Telefony komórkowe [3] - 25/03/2009 22:17

Na iPhone jest juz dostepna nawigacja z własnymi mapami i nie trzeba się łączyć z google za każdym razem. Muzyka ? iTunes, koszty ? a kto Ci każe kupowac muzyke z iTunes, nie masz wlasnych mp3 na kompie ? smile
Posted by: micha$

Re: Telefony komórkowe [3] - 25/03/2009 22:24

I powiedz mi jeszcze, że ta nawigacja jest bezpłatna i nie łamie zasad korzystania z iPhona...
Posted by: u

Re: Telefony komórkowe [3] - 26/03/2009 01:12

Originally Posted By: _Korver_
Witam,

chciałbym zakupić dobry telefon. Moje wymagania:

- szybki dostęp do neta (wiadomo po co, obsługa serwisów bukmacherskich, livescore etc.)

- mocna bateria

- w miarę dobry aparat

- odtwarzacz mp3 'w tle'

W telefonach szczerze mówiąc pogubiłem się jakieś 2lata temu wink czy tu też, podobnie jak w zwykłych komputerach, mamy już do wyboru różnego rodzaju procesory i inne cuda, które by ewentualnie przyśpieszały pracę telefonu? grin

Ostatnio reklamowany jest model G1 z Google, miał ktoś z takim do czynienia?


Nokia E55. Ale chyba jeszcze nie jest dostępna na rynku.
Posted by: Logan

Re: Telefony komórkowe [3] - 26/03/2009 02:11

Z tego co wiem to z G1 sprawa wyglada tak:

G1 wrzuca wszystkie dane z telefonu na serwery googla. Z jednej strony jest tworzona kopia zapasowa z drugiej traci sie prywatnosc danych. No i do umieszczania i aktualizowania danych jest konieczne laczenie z netem, co G1 robi bez naszej wiedzy. Tak wiec konieczny jest pakiet danych do korzystania z netu bo inaczej mozna zaplacic spore rachunki

No i G1 nie korzysta ze sklepu appla (itunes/app store) tylko ze swojego wlasnego na ktorym malo co jeszcze jest.


Do uzywania netu to dla mnie mimo innych oczywistych wad najlepszy jest jednak iphone. Na drugim miejscu stawialbym HTC Touch HD
Posted by: micha$

Re: Telefony komórkowe [3] - 26/03/2009 03:42

Originally Posted By: Logan
Do uzywania netu to dla mnie mimo innych oczywistych wad najlepszy jest jednak iphone. Na drugim miejscu stawialbym HTC Touch HD
Możesz sprecyzować tę opinię? Zaciekawiła mnie...
Posted by: Goget

Re: Telefony komórkowe [3] - 26/03/2009 04:17

Nokia 5800 bije na głowe Iphone'a w każdym internetowym porównaniu.

5800 vs Iphone vs G1 - http://www.komorkomaniak.pl/3344/walka-na-szczycie-nokia-5800-iphone-i-g1-android/

5800 vs Iphone - http://www.pcworld.pl/pojedynek/277.html
5800 vs Iphone - http://www.3arn.net/nokia-5800-xpressmusic-vs-iphone-3g/

20 powodów dlaczego 5800 jest lepsza od Iphone'a - http://www.tube5800.com/20-reasons-why-nokia-5800-is-better-than-apple-iphone/

Co ma 5800 a nie ma Iphone - http://infotech.indiatimes.com/quickiearticleshow/3556877.cms
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Telefony komórkowe [3] - 26/03/2009 05:11

Apple ostatnio zaprezentowal OS 3.0 gdzie pojawily sie m.in. MMS-y, ale dopoki nie bedzie tam multitaskingu, dopóty iPhone pozostanie jedynie fajną zabaweczką w porównaniu do Nokii czy choćby takich HTC.

Skoro mowa o HTC to jakis czas temu wyciekly fotki i specyfikacje ich telefonów na 2009 rok
http://wmpoweruser.com/?p=2373
Szczególnie Toth wygląda ciekawie (szkoda, że ma QWERTY) - będzie śmigał na procku 1 giga - tak jak wcześniej wspomniana Toshiba TG01.
Posted by: gnacik

Re: Telefony komórkowe [3] - 26/03/2009 09:46

Originally Posted By: micha$
I powiedz mi jeszcze, że ta nawigacja jest bezpłatna i nie łamie zasad korzystania z iPhona...


Oczywiście, że płatna, jak kupujesz nawigację w sklepie to za mapy tez musisz płacić.
Posted by: gnacik

Re: Telefony komórkowe [3] - 26/03/2009 09:51

Denerwuje mnie to, że wszyscy, wszystko porównują z iPhonem i za wszelką cenę chcą pokazać, że iP jest gorszy... a ja mówię: no i co z tego ? czy ktoś każde wam to kupować ? powinno mi teraz być smutno i głupio, że mam ten telefon ? Jak komuś się tak bardzo nie podoba to niech kupi sobie te swoje Nokie czy inne HTC, ja swojego iP na inny telefon nie zamienię, a tłumaczenie, że brak MMS, aparatu itp. Bez jaj, w całym życiu wysłałem maksimum 3 MMSy, a do robienia zdjęć mam cyfrówkę smile
Posted by: Goget

Re: Telefony komórkowe [3] - 26/03/2009 10:33

Przecież to normalne w każdym aspekcie życia, że nr 1 zawsze porównuje się z nr 2 wink

Oj kompleks Iphonowca się chyba kłania grin
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Telefony komórkowe [3] - 26/03/2009 16:14

gnacik jest kibolem iPhone'a laugh
Posted by: micha$

Re: Telefony komórkowe [3] - 26/03/2009 18:24

gnacik, wiemy, że masz iPhona i jeżeli nie narzekasz, to dobrze, ale wg mnie jest przynajmniej kilka lepszych telefonów, przy których iPhone wypada blado.
Dyskusja w tym temacie Tobie nie robi różnicy, ale może pomóc komuś kto będzie kupował telefon.

Pozdrawiam! piwo
Posted by: Platini

Re: Telefony komórkowe [3] - 26/03/2009 23:23

iPhone miażdzy grin laugh crazy

Nie zapomnę nigdy takiego leszcza z Paryza. Przyszedl do siotry, ta do niego mówi, że dzwonila, że był nieosiagalny.
a on? Kiedy? jak to? Siostra mu powiedziala mniej więcej kiedy a on:
Niemożliwe, przecież ja mam 'ajfona', mam zasięg wszedzie laugh

Jak coś z zasięgiem nie tak to od razu nam się ten pajac przypomina wink
Posted by: Camp_Nou

Re: Telefony komórkowe [3] - 26/03/2009 23:48

podlacze sie pod rozmowe kiedys juz wysylalem zapytanie ale nie zdecydowalem sie kupic bo umowy nie przedluzylem ale dzis wlasnie weszla nowa i sprzedaje otrzymany telefonik i chce kupic nowy...
cena od 1000-1700
glownie chodzi o INTERNET
z racji tego ze bede go mial za free wiec moze sie laczyc w miedzy czasie i sciagac jakies nowosci aplikacje czy co tam jeszcze to nie problem .
mysle nad ...
N95 mimo wszystko duzo dobrych opinii o tym telefonie ale nie wiem jak z netem jako chodzi jak ktos ma prosze o opinie i nie chodzi tylko o opere mini ale o przegladarke zwykla.
5800 - nokia to nokia ale mimo tego wszystkiego co Goget napisal na testach ktore czytalem wlasnie przegladarka wypada najslabiej napisali tam ze jest to telefon glownie do muzyki nie do netu
Iphone - Safari smiga ladnie ale poza tym wlasnie te pozostale braki mnie mecza troche jak juz wyjdzie nowy z MMSami Java praca w tle naprawde sie nim zainteresuje teraz nie bardzo chyba
i na koniec G1 niby stworzony do netu ale nie wiem czy te aplikacje wszystkie google to nie bardziej do smigania po tym niz po necie ...
czekam na N97 ale to dopiero na lato bedzie

decyzja miedzy n95 5800 i G1 glownie co byscie wybrali z czym macie doswiadczenia a co nie polecacie glownie Internet tak jak pisalem ale chce zeby troche multimediow tez tam bylo dzieki za opinie i pozdrawiam
Posted by: Goget

Re: Telefony komórkowe [3] - 27/03/2009 00:07

Cytat:
5800 - nokia to nokia ale mimo tego wszystkiego co Goget napisal na testach ktore czytalem wlasnie przegladarka wypada najslabiej napisali tam ze jest to telefon glownie do muzyki nie do netu


hę ?

W tej Nokii masz javę i flasha. Chyba jedyny telefon z przeglądarką, która obsługuje oba formaty.
Posted by: Camp_Nou

Re: Telefony komórkowe [3] - 27/03/2009 00:17

znalazlem takie cos na innym forum...wkleje czesc tylko 5800 jako telefon muzyczny

Zgodnie ze swoją nazwą, 5800 XpressMusic jest przede wszystkim komórką muzyczną. Nokia podkreśla to na każdym kroku. Co to znaczy w praktyce? Oczywiście, poza obecnością gniazdka mini-jack, które ostatnio staje się standardem nawet wśród "nudnych", biznesowych smartfonów z serii E?

Co prawda, sam telefon nie ma zbyt dużej, wbudowanej pamięci, ale w zestawie znajdziemy kartę microSD o pojemności 8GB. Gdyby to było za mało - możemy dokupić jej dwukrotnie większą wersję. Na tym nie koniec. Nokia dorzuciła też niezłej jakości słuchawki stereo i kablowego pilota. Do tego drugiego możemy podłączyć dowolny model słuchawek; dzięki wbudowanemu mikrofonowi zamieni je w pełnowartościowy zestaw słuchawkowy. A jeśli będziemy chcieli zostawić pilota w domu, przyciski regulacji głośności zainstalowane z boku obudowy 5800 na pewno się przydadzą. Wbudowane głośniki należą do najgłośniejszych na rynku. Nokia potrafi zrobić bardzo dużo hałasu.

Łyżka dziegciu - fabryczny odtwarzacz MP3 ani na jotę nie zmienił się w porównaniu z poprzednimi smartfonami firmy. Dalej ma toporny interfejs i wymaga ręcznego "odświeżania biblioteki" po wgraniu nowych utworów do pamięci telefonu. Na szczęście, można zastąpić go jedną z wielu aplikacji przygotowanych przez zewnętrznych programistów.

Szkoda, że Nokia nie uruchomiła jeszcze polskiej części swojego sklepu z muzyką - tutaj jednak konkurencja również nie ma czym się pochwalić.

Nawigacja i muzyka

Dotykowe ekrany sprawdzają się doskonale przede wszystkim w dwóch zastosowaniach - przeglądaniu stron internetowych i wyświetlaniu fotografii. Tutaj jednak, wąskim gardłem okazują się być archaiczna przeglądarka WWW (taka sama, jak w starszych modelach smartfonów Nokii) oraz ograniczona wydajność urządzenia (otwarcie zdjęcia trwa kilka sekund).

Jedyne sensowne zastosowanie dotykowego ekranu w 5800, jakie przychodzi nam do głowy, to nawigacja GPS. Duży wyświetlacz świetnie nadaje się do pokazywania map, a dotykowe sterowanie ułatwia manipulowanie nimi. 5800 wyposażona w najnowszą wersję Nokia Maps (lub jedną z aplikacji konkurencji), sprawdza się bardzo dobrze jako urządzenie, które ma doprowadzić nas z punktu A do B.

Apple postawił na internet, a producent Touch HD na wszechstronność. Nokia natomiast spodoba się komuś, komu zależy przede wszystkim na muzyce i nawigacji. Pod warunkiem, że ten ktoś nie jest przy okazji SMSowym maniakiem. Poważnym konkurentem 5800 może okazać się, coraz tańszy i jednocześnie nieco lepiej wyposażony, Samsung Omnia.

Goget zachwalasz ten telefon caly czas mam pytanie masz albo bawiles sie nim tzn uzywales netu bo jesli ma jave i flasha to wiadomo ze wszystkie fukncje grania online sa bardziej smile
Posted by: Szczypior

Re: Telefony komórkowe [3] - 27/03/2009 00:24

gnacik
iphone jest be.
omnia rządzi
wink
Posted by: Goget

Re: Telefony komórkowe [3] - 27/03/2009 01:44

Originally Posted By: Camp_Nou
Goget zachwalasz ten telefon caly czas mam pytanie masz albo bawiles sie nim tzn uzywales netu bo jesli ma jave i flasha to wiadomo ze wszystkie fukncje grania online sa bardziej smile


Bawiłem się nim, a kupię go na wakacje przy okazji przedłużenia abonamentu. W między czasie przybędzie sporo nowych aplikacji. Narazie N73 też się dobrze sprawuje.

Co do neta w 5800 to naprawdę wygodnie się surfuje. Zresztą na youtube jest sporo video na ten temat.

Ogólne przeglądanie neta - http://www.youtube.com/watch?v=t4YA17AmsCQ
Gra Online we Flashu - http://www.youtube.com/watch?v=QD5tsPPSPo0
Gra Online we Flashu 2 - http://www.youtube.com/watch?v=MWamggQw9fw&feature=related
Youtube - http://www.youtube.com/watch?v=SRq_VjEpqzo
Posted by: MasTa

Re: Telefony komórkowe [3] - 29/03/2009 20:30

Heya wink

ma ktos moze do sprzedania albo umie zalatwic panel(obudowe) do telefonu SHARP GX250 ? niestety niegdzie nie moge znalesc...jak juz nie znalazlem na allegro tej obudowy to sie zalamalem z leksza:(

z gory dzieki za pomoc

Pozdrowka
Posted by: Camp_Nou

Re: Telefony komórkowe [3] - 30/03/2009 20:46

po zastanowieniu nad tymi telefonami wybralem polecany przez Gogeta 5800 smile dzis jade sfinalizowac umowe za 2 -3 dni napisze opinie moze komus sie przyda czy zakup byl oplacalny czy szukac Gogeta na Porsche Open smile
a wogole na allegro i stronach orange czy nokii cena tego telefonu jest w zaleznosci od koloru 1350-1500 mi najbardziej spodobal sie z ta czerwona obudowa i znalazlem kolesia co za 1190 sprzedaje wiec cena nie jest zla tak mi sie wydaje za 3-4 miesiace jak bedzie wchodzil N97 przy dobrym stanie moze bede w plecy okolo 100-200 zl
pozyjemy zobaczymy pozdrawiam
Posted by: Chorwat

Re: Telefony komórkowe [3] - 30/04/2009 05:42

Nie jestem na biezaco możecie polecić jakiś fajny telefon z dotykowym ekranem i dobrym wbudowany aparatem, dobrze aby telefon był w miare poręczny nie jakas przysłowiowa "cegła" która w kieszeni sie nie mieści smile
Posted by: Sturmwind

Re: Telefony komórkowe [3] - 30/04/2009 05:44

lg ku990viewty rulez - dla hazardzistow idealny
Posted by: xqwzts

Re: Telefony komórkowe [3] - 30/04/2009 05:45

nokia 5800 tongue
Posted by: Logan

Re: Telefony komórkowe [3] - 30/04/2009 18:44

Originally Posted By: Draint
Nie jestem na biezaco możecie polecić jakiś fajny telefon z dotykowym ekranem i dobrym wbudowany aparatem, dobrze aby telefon był w miare poręczny nie jakas przysłowiowa "cegła" która w kieszeni sie nie mieści smile


Samsung F-480 ma zdecydowanie lepiej dzialajcy panel dotykowy niz LG. W Lg jest na dotyk a w samsungu na cieplote ludzkiego ciala (palca). Po polrocznym używaniu LG czasami zaczyna szwankowac panel,a ostatnio zaczeli przychodzic klienci z padajacymi bateriami ktore trzymaja pol dnia. Dosyc fajny tez jest LG Cookie
Posted by: john

Re: Telefony komórkowe [3] - 30/04/2009 18:49

ja to w w ogóle nie rozumiem po JAKI CH.UJ Wam te dotykowe panele...przecież z tego tego to się nie da normalnie korzystać, obchodzić się jak z jajkiem trzeba żeby nie rysować itd itp, ładować baterie co 24h i tyle z tego jest...napisać esa od czasu do czasu to też pewnie nie lada wyzwanie na takich cackach laugh

chyba że szpan na dzielni z takim macie laugh
Posted by: Sturmwind

Re: Telefony komórkowe [3] - 30/04/2009 18:51

Originally Posted By: john
ja to w w ogóle nie rozumiem po JAKI CH.UJ Wam te dotykowe panele...przecież z tego tego to się nie da normalnie korzystać, obchodzić się jak z jajkiem trzeba żeby nie rysować itd itp, ładować baterie co 24h i tyle z tego jest...napisać esa od czasu do czasu to też pewnie nie lada wyzwanie na takich cackach laugh

chyba że szpan na dzielni z takim macie laugh


jakis prosty jestes smile wysmienite sa telefony z duzymi czytelnymi ekranami do tego dotykowe - jedna reka bez rysowania zalatwie wszystko, a przegladanie netu w takim czyms to bajka

trza tylko miec mózg

pozdrawiam
Posted by: Exp

Re: Telefony komórkowe [3] - 30/04/2009 18:58

jakbys nie mial takiego telefonu to pewnie bys smial sie z tych co taki posiadaja laugh a tak to tylko dajesz do zrozumienia ze przewyzszasz innych inteligencja grin

pozdrawiam
Posted by: Logan

Re: Telefony komórkowe [3] - 30/04/2009 19:07

Na rynku jest dostepnych mnostwo telefonow, dostosowanych do potrzeb klienta. Dla jednego dotykowy ekran jest potrzebny dla kogos innego zbedny. Proste. Dla kazdego co innego. Teraz dotykowe telefony w abonamentach sa za zlotowke wiec napewno nie ma juz czym picowac. Sam uzywam zwyklej noki 6300 i czesto polecam tradycyjne telefony klientom. w przyszlosci na pewno przejde jednak na sluchawke z dotykowym ekranem i wifi. W takim np Iphonie naprawde rewelacyjnie korzysta sie z netu, obstawia czyta fora itd
Posted by: john

Re: Telefony komórkowe [3] - 30/04/2009 19:08

zgodzę się co do tego neta, ale że nie jestem uzależniony od sieci wiec nie potrzebuje być on-line 24h, dlatego ten argument jak dla nie odpada.
Mówimy cały czas o telefonach i powinno się tak dobierać aparat żeby jak najbardziej zminimalizować czas pracy na nim, był wygodny, wyglądał też dobrze, a nie szał ciał wszyscy będą mieli teraz dotykowe.

Ciekawe czy taki telefon można wszędzie zabrać, a mi np potrzebny taki co mogę go wziąć do kawiarni, ale i na budowę.

jakby ktoś szukał ciekawego, ale i w funkcjonalnego telefonu to niech przyjrzy się Motoroli Z8
Posted by: DJ SOSNA

Re: Telefony komórkowe [3] - 30/04/2009 19:10

Originally Posted By: john
ja to w w ogóle nie rozumiem po JAKI CH.UJ Wam te dotykowe panele...przecież z tego tego to się nie da normalnie korzystać, obchodzić się jak z jajkiem trzeba żeby nie rysować itd itp, ładować baterie co 24h i tyle z tego jest...napisać esa od czasu do czasu to też pewnie nie lada wyzwanie na takich cackach laugh

chyba że szpan na dzielni z takim macie laugh


Myślę, że sam sobie odpowiedziałeś na końcu grin
Sam znam kolesia, który ma telefon HTC za ponad 2tys. a zdaża mu się...puścić sygnał, żeby do niego oddzwonić laugh
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Telefony komórkowe [3] - 30/04/2009 19:33

Cytat:
Ciekawe czy taki telefon można wszędzie zabrać, a mi np potrzebny taki co mogę go wziąć do kawiarni, ale i na budowę.


A co, gwozdzie chcesz nim wbijac?

Inna sprawa, ze swoim starym Sagem'em otwieralem butelki z piwem - dzisiejsze smartphony raczej by tego nie wytrzymaly laugh
Posted by: Sturmwind

Re: Telefony komórkowe [3] - 30/04/2009 22:42

Originally Posted By: DJ SOSNA
Originally Posted By: john
ja to w w ogóle nie rozumiem po JAKI CH.UJ Wam te dotykowe panele...przecież z tego tego to się nie da normalnie korzystać, obchodzić się jak z jajkiem trzeba żeby nie rysować itd itp, ładować baterie co 24h i tyle z tego jest...napisać esa od czasu do czasu to też pewnie nie lada wyzwanie na takich cackach laugh

chyba że szpan na dzielni z takim macie laugh


Myślę, że sam sobie odpowiedziałeś na końcu grin
Sam znam kolesia, który ma telefon HTC za ponad 2tys. a zdaża mu się...puścić sygnał, żeby do niego oddzwonić laugh



juz dawno zauwazylem ze tym co sie szybko dorobili pierdoli sie we lbie. znajoma zonki za gotowke wystawila 150m2 chaty na 2000m2 dzialki w gorach a leci na drugi koniec miasta do biedronki bo tam woda "zrodlana" czyli kiblowa po 0.59zl. zenua
Posted by: micha$

Re: Telefony komórkowe [3] - 01/05/2009 07:08

Sturmwind - zauważ, że babka dzięki temu lataniu po tanią wodę (wcale nie "kiblową") mogła sobie postawić chatę za gotówkę, co obecnie bardzo rzadko się zdarza.
Posted by: Sturmwind

Re: Telefony komórkowe [3] - 01/05/2009 13:53

napisalbym jeszcze troche ale to nie temat na mecz.pl smile wtedy zmienilby zdanie - zreszta to wszystko malo wazne
Posted by: rivex

Re: Telefony komórkowe [3] - 01/05/2009 15:47

Originally Posted By: Sturmwind


jakis prosty jestes smile wysmienite sa telefony z duzymi czytelnymi ekranami do tego dotykowe - jedna reka bez rysowania zalatwie wszystko, a przegladanie netu w takim czyms to bajka

trza tylko miec mózg

pozdrawiam

A w ktorych telefonach potrzebne sa obie rece do obslugi?

Jesli mialbym kupic taki telefon to jedynie do neta. Jednak w necie jestem niemal non-stop bo praca dom itp a wiec odpada.
Ja w telefonach stawiam w 100% na funkcjonalnosc czyli dzwonienie i ew. SMS.


BTW. iPhone jest fajny do neta ale jesli przychodzi czas na wpisywanie adresu strony to mnie krew zalewa. Moze mam za duże palce ...
Posted by: AGASSI

Re: Telefony komórkowe [3] - 01/05/2009 15:58

Originally Posted By: Sturmwind

wysmienite sa telefony z duzymi czytelnymi ekranami do tego dotykowe - jedna reka bez rysowania zalatwie wszystko, a przegladanie netu w takim czyms to bajka

trza tylko miec mózg

pozdrawiam
nie ma czegoś takiego jak telefony z dużymi czytelnymi ekranami,gdzie przeglądanie netu to bajka i przestań się oszukiwać,że to jakas super wygoda bo to bzdura smile ps. jak zauważył rivex dzwonić i smysować bo od tego jest telefon a do neta jak już to minimum 9 calowy laptopek mimo,że nawet tego nie da się nazwać wygodą ale bije na głowę duże czytelne ekrany komórek grin
Posted by: Sturmwind

Re: Telefony komórkowe [3] - 01/05/2009 16:13

e tam, ja na swoim jade i wszystko jest ok smile
Posted by: fala

Re: Telefony komórkowe [3] - 01/05/2009 19:30

Nokia 3210 i nie ma zmiłuj wink
Kij z tym, że nie ma łiłi, empetrójek, ememesów, paneli dotykowych laugh i blufufa, bateria trzyma 2 tygodnie, a jak trzeba to i za narzędzie obronne posłuży smile
Posted by: Daramanian

Re: Telefony komórkowe [3] - 02/05/2009 20:01

Witam, chciałbym przedłużyć umowę z Orange przez internet..
Wybieram sobie telefon, abonament i gdy klikam na "Chcę złożyć zamówienie" to wyskakuje mi "Brak danych adresowych w systemie zewnętrznym"
Miał tak ktoś? Co z tym zrobić ?
Posted by: lelu

Re: Telefony komórkowe [3] - 04/05/2009 16:40

Moze ktos ma plyte glowna do SE k800i ? Moja delikatnie sie rozjebala ;]
Posted by: Piostar

Re: Telefony komórkowe [3] - 04/06/2009 20:42

Kończy się umowa - chciałbym nowy telefon.

Potrzebuje takiego z dobrym netem, przeglądarką. Najlepiej aby się dało się bawić w hazard. GPS byłby mile widziany.

Ekran dotykowy czy klawiatura nie mają znaczenia. Do reszty się przyzwyczaje, więc zależy mi na dwóch pierwszych rzeczach.

Co polecacie?
Posted by: Zaixi

Re: Telefony komórkowe [3] - 04/06/2009 21:12

Originally Posted By: Piostar
Kończy się umowa - chciałbym nowy telefon.

Potrzebuje takiego z dobrym netem, przeglądarką. Najlepiej aby się dało się bawić w hazard. GPS byłby mile widziany.

Ekran dotykowy czy klawiatura nie mają znaczenia. Do reszty się przyzwyczaje, więc zależy mi na dwóch pierwszych rzeczach.

Co polecacie?


Sony Ericsson XPERIA X1, Blackberry 9000 Bold, NOKIA E75, HP iPAQ 914c, HTC P 3700Touch DIAMOND

Jeżeli nie ograniczają cię fundusze to proponuje Blackberry.
Posted by: Piostar

Re: Telefony komórkowe [3] - 04/06/2009 21:18

Hmm wysokie ceny i półka. W Plusie coś takiego dostanę? Bo raczej nie będę kupywał telefonu np. na Allegro.

Może coś z niższej półki.
Posted by: xqwzts

Re: Telefony komórkowe [3] - 04/06/2009 21:23

na poprzedniej stronie Goget fajny telefon polecal wink
Posted by: Goget

Re: Telefony komórkowe [3] - 04/06/2009 21:24

N 5800 (trochę o niej napisałem w tym temacie)

Chyba, że to też za wysoka półka grin
Posted by: Piostar

Re: Telefony komórkowe [3] - 04/06/2009 21:26

Tak o tym wiem, przejrzałem cały temat. Cenowo pasuje i odpowiada mi w taryfie jaką chce.

Czytałem też o Omnii.

Czekam też na inne propozycje, nie sposób samemu ogarnąć tej ilości telefonów.
Posted by: xqwzts

Re: Telefony komórkowe [3] - 04/06/2009 22:01

o, bede mial 5800 juz za tydzien hura wlasnie sie dowiedzialem grin
Posted by: As

Re: Telefony komórkowe [3] - 05/06/2009 05:49

Czy w Playu w ramach abonamentu można wybrać za darmo wybrane numery, do których bedą tańsze połączenia?
Posted by: nOcnY

Re: Telefony komórkowe [3] - 06/06/2009 06:38

Od 6 lipca br. klienci nie będą już płacić za przeniesienie numeru telefonu komórkowego do innej sieci. W piątek w Dzienniku Ustaw opublikowana została nowelizacja Prawa telekomunikacyjnego, która znosi te opłaty.

Jak powiedział w piątek PAP rzecznik Urzędu Komunikacji Elektronicznej Jacek Strzałkowski, obecnie u większości operatorów telefonicznych opłata ta wynosi ok. 50-60 zł.
Nowelizacja, zarówno w przypadku abonentów, jak i użytkowników telefonów na kartę (tzw. pre-paid), znosi jednorazową opłatę za przeniesienie numeru przy zmianie operatora sieci telefonicznej.
Wśród prokonsumenckich zmian ustawy znajdują się zapisy, zgodnie z którymi klienci, którzy rozwiązali umowę z operatorem przed czasem, poniosą proporcjonalną karę do wielkości ulg, z których skorzystali.
Nowelizacja wprowadza też m.in. obowiązek zatrzymywania i przechowywania danych przez 24 miesiące przez operatorów telekomunikacyjnych. Przechowywanie ich, czyli tzw. retencja danych, będzie służyła przede wszystkim wykrywaniu przestępstw skierowanych przeciwko obronności, bezpieczeństwu państwa, bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu oraz przestępstw skarbowych.

Nowe przepisy Prawa telekomunikacyjnego wprowadzają też 5-letnią kadencję prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Zgodnie z nowelizacją będzie go też powoływał i odwoływał Sejm za zgodą Senatu na wniosek premiera. Obecnie powołuje go premier po konkursie organizowanym przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

Źródło: PAP
Posted by: Logan

Re: Telefony komórkowe [3] - 06/06/2009 06:41

nie
Posted by: Logan

Re: Telefony komórkowe [3] - 06/06/2009 06:41

Originally Posted By: As
Czy w Playu w ramach abonamentu można wybrać za darmo wybrane numery, do których bedą tańsze połączenia?


nie
Posted by: Linc

Re: Telefony komórkowe [3] - 06/06/2009 06:49

w playu mozna dokupic cos takiego - 15 zl - 500 min do playa i na stacjonarne tzn. chyba wink ja mam narazie to w promocji, nic nie place za to
Posted by: nOcnY

Re: Telefony komórkowe [3] - 06/06/2009 07:08

Na karte w tym play fresh masz za 5 zl pakiet 100 min na wybrany numer w play lub stacjonarny.
Posted by: Logan

Re: Telefony komórkowe [3] - 06/06/2009 18:17

Ten pakiet we Freshu jest na wszystkie numery Play i stacjonarne a nie pod jeden konkretny. W abo sa tez podobne pakiety
Posted by: Conrad

Re: Telefony komórkowe [3] - 08/06/2009 08:44

Trzeba przyznać, że oferta Play Fresh (pre-paid) jest rewelacyjna. 29 groszy do wszystkich sieci, każde doładowanie choćby za 5 złotych przedłuża ważność konta o rok,

Do tego ciekawe dodatki:
- za każde 2 przychodzące rozmowy z innych sieci dostaje się 1 minutę na Play/stacjonarne
- za 5 złotych 100 minut do Play/stacjonarne

Aha, i za doładowanie przynajmniej 50zł dostaje się 5.000 darmowych SMSów do wszystkich sieci, ważne przez kolejne 50 dni.
Posted by: Conrad

Re: Telefony komórkowe [3] - 08/06/2009 08:45

Czy iphone jest już dostępny u nas (legalnie, w normalnych sklepach) bez simlocka? Czy oficjalnie nadal tylko w Era/Ora?
Posted by: anfa_

Re: Telefony komórkowe [3] - 08/06/2009 16:41

podoba Ci sie to? miałem pol roku, rozwalilbym o sciane gdyby nie to ze sluzbowy dostałem. to raczej dzwoniacy organizer. jedyne co fajne w tym telefonie to opcje notatek/kalendarza/przypomnien i zadan. jak na taka cegle to dramat a pisanie sms-ow jest chyba tylko dla kobiet bo sie po 3 litery na raz wciska. ale to tylko moje zdanie. z biznesowych tel. wolalbym nokie N95 lub cos w tym stylu.
Posted by: Conrad

Re: Telefony komórkowe [3] - 09/06/2009 03:39

No właśnie czekam na N97 gdyż jednak muszę mieć klawiaturę QWERTY (fizyczną). Jeszcze HTC Touch Pro wygląda interesująco.
Posted by: micha$

Re: Telefony komórkowe [3] - 09/06/2009 23:08

Też czekam na N97 ale z tego co widzę, to ceny będą niezbyt przystępne...
Posted by: nOcnY

Re: Telefony komórkowe [3] - 10/06/2009 09:46

Jak sie zastanawiasz nad iPhonem to moim zdaniem lepiej zainteresowac sie nowym Palmem

http://www.palm.com/us/products/phones/pre/index.html

Chwala sie, ze jest o wiele bardziej funkcjonalny.



Posted by: pescar

Re: Telefony komórkowe [3] - 12/06/2009 04:10

Czy jak mam telefon w plusie i jak kupię starter 36.6 to karta ta będzie działać mi na moim telefonie. Korzysta ktoś z neta w telefonie? Czy 500mb wystarczy mi na 2 tygodnie swobodnego serfowania po necie?
Posted by: yaaho

Re: Telefony komórkowe [3] - 12/06/2009 05:18

Originally Posted By: pescar
Czy 500mb wystarczy mi na 2 tygodnie swobodnego serfowania po necie?


mi 20 mb starcza na miesiac laugh
Posted by: Ezquerro

Re: Telefony komórkowe [3] - 13/06/2009 22:36

czy mogli byście mi polecić jakiś telefon do internetu,nie interesują mnie bajery,zalezy mi tylko na graniu Live i szybkim wczytywaniu stron buków do tego ma służyć.
mam małą nokie i wkurza mnie ciągłe przewijanie strony w lewo lub w prawo, by tylko coś zobaczyć
cena nie gra roli ale tez nie dam za telefon kilka tys,
Posted by: marek-ziminski

Re: Telefony komórkowe [3] - 13/06/2009 22:58

Mam umowę w Erzę Tak Fon i jeszcze ważna przez 3 lata blush Czy mogę przejść do innej sieci oczywiście ten sam numer i jakie są koszty czy może jakieś kary ??
Posted by: micha$

Re: Telefony komórkowe [3] - 15/06/2009 02:21

W umowie masz karę za zerwanie umowy.
Posted by: raiders_

Re: Telefony komórkowe [3] - 15/06/2009 18:11

Originally Posted By: pescar
Czy jak mam telefon w plusie i jak kupię starter 36.6 to karta ta będzie działać mi na moim telefonie. Korzysta ktoś z neta w telefonie? Czy 500mb wystarczy mi na 2 tygodnie swobodnego serfowania po necie?


A co ty chcesz sciągać filmy rmvb laugh ?

mam taryfę plus IV i ra wykupiłem neta 60mb za 10zl na miesiąc i nie wykorzystałem tego smile ,a codziennie siedziałem ~20 minut w necie . teraz kupuję za 5zl 20mb w prawdzie brakuje te 5mb do pełni szczęscia ale starcza w zupełności .
Posted by: pescar

Re: Telefony komórkowe [3] - 15/06/2009 18:31

wyjeżdżam na praktyki i potrzebny mi net na 2 tygodnie. Chciałem podłączy telefon kablem do laptopa i przez to mieć internet na laptopie. 500mb powinno na 2 tygodnie wystarczyć gdybym siedział koło 2 tygodni po 2-3 h na necie przeglądając strony.
Posted by: Logan

Re: Telefony komórkowe [3] - 16/06/2009 02:01

jak masz telefon z funkcja modemu to kup sobie starter Playonline za 19 zeta i tam masz 1GB
Posted by: pescar

Re: Telefony komórkowe [3] - 16/06/2009 02:26

Ciekawa oferta. Tylko mam simlocka w telefonie na plusa. Musiałbym go zdjąć. Czy jak zdejmę go w jakimś serwisie to czy stracę gwarancję? ile może to kosztować w salonie plusa, żeby nie przepadła gwarancja? Miało kiedyś wchodzić zdejmowanie simlocka za darmo z telefonów, orientuje się ktoś czy to już weszło czy na obiecankach się skończyło?
Posted by: Logan

Re: Telefony komórkowe [3] - 16/06/2009 02:35

ERA i Play sciagaja za darmo bez utraty gwarancji, Plus chyba nie. Jak sciagniesz w jakims serwisie albo samodzielnie kodem to stracisz gwarancje
Posted by: Stoin

Re: Telefony komórkowe [3] - 16/06/2009 21:50

Nokia 6210 Navigator

Ma ktoś ? warto? nie warto ? ... specjalisci od telefonów kilka zdan prosze smile
Posted by: style

Re: Telefony komórkowe [3] - 17/06/2009 20:23

Cześć.
Przymierzam sie do zakupu Nokii 5800, mam pytanie do uzytkownikow tego aparatu, czy sprawnie mozna sie dzieki niemu poruszac po necie, chodzi mi głownie o obstawianie u buków internetowych(w tym livebetting), przegladanie forum mecz.pl i odpisywanie na wiadomosci.....mam troche watpliwosci co do paneli dotykowych, aktualnie uzywam SE660i. Dzieki z góry za odpowiedzi:)

pozdr.
Style
Posted by: czubek

Re: Telefony komórkowe [3] - 18/06/2009 18:22

podpisywal ktos moze umowe w erze (rady z innych sieci tez sie przydadza)i sprzedawal pozniej telefon. co teraz najlepiej wziasc by pozniej sprzedac z najwiekszym zyskiem...
Posted by: Biszop

Re: Telefony komórkowe [3] - 01/07/2009 17:33

Mam do sprzedania telefon Samsung OMNIA i900,
może ktoś szuka,
telefon ma 2 tygodnie, użyty praktycznie raz, w celu sprawdzenia co i jak.
Posted by: Coronach

Re: Telefony komórkowe [3] - 08/07/2009 22:03

Czy ktoś używa ERA G1?

Bo kusi mnie, zwłaszcza stosunek cena/wydajność w nowej promocji Ery.

Zdaję sobie sprawę, że Android to raczej system dla "kombinatorów" i to mi się w nim podoba, ponadto ma to być tel do korzystania z netu i jako taki mnie interesuje.

Ktoś używa? Nie proszę o prównania z iPhone, czy X'ami bo to zdecydowanie nie ten przedział cenowy.

Czyli w skrócie, ma ktoś, jest zadowolony?
Posted by: qenius

Re: Telefony komórkowe [3] - 08/07/2009 22:57

Originally Posted By: Coronach
Czy ktoś używa ERA G1?

Bo kusi mnie, zwłaszcza stosunek cena/wydajność w nowej promocji Ery.

Zdaję sobie sprawę, że Android to raczej system dla "kombinatorów" i to mi się w nim podoba, ponadto ma to być tel do korzystania z netu i jako taki mnie interesuje.

Ktoś używa? Nie proszę o prównania z iPhone, czy X'ami bo to zdecydowanie nie ten przedział cenowy.

Czyli w skrócie, ma ktoś, jest zadowolony?
nie posiadam era g1 ale wiem że bateria trzyma dosłownie kilka godzin...
Posted by: Daramanian

Re: Telefony komórkowe [3] - 13/07/2009 07:30

Nie jestem ostatnio w temacie telefonów a własnie będe przedłużał umowę z ORANGE. Stąd dwa pytania:

1. Jeśli wybiore sobie jako prezent PAKIET ORANGE WORLD(nielimitowany dostęp do orange world przez telefon) to ten pakiet tyczy się tylko strony orange czy wszystkich stron(sprawdzanie livescore itp itd.. ) ?
2. Jaki telefon opłaca się wziąć najbardziej (które jest aktualnie naaaj...) tak by przy abonamenie 75zł zapłacić za niego mac 150zł.

Bardzo proszę o pomoc.
Posted by: Venon

Re: Telefony komórkowe [3] - 13/07/2009 08:14

Originally Posted By: urit
Originally Posted By: Coronach
Czy ktoś używa ERA G1?

Bo kusi mnie, zwłaszcza stosunek cena/wydajność w nowej promocji Ery.

Zdaję sobie sprawę, że Android to raczej system dla "kombinatorów" i to mi się w nim podoba, ponadto ma to być tel do korzystania z netu i jako taki mnie interesuje.

Ktoś używa? Nie proszę o prównania z iPhone, czy X'ami bo to zdecydowanie nie ten przedział cenowy.

Czyli w skrócie, ma ktoś, jest zadowolony?
nie posiadam era g1 ale wiem że bateria trzyma dosłownie kilka godzin...


bateria po miesiacu uzywania trzyma 2dni bez zabaw [wylaczone wifi, gps] tylko dzwonienie+internet, wiec jest to dosc krotko, na poczatku trzyma niecaly dzien to prawda. System posiada bardzo stabilny, w ogole sie nie wiesza, bardzo przyjazny interfejs choc jeszcze ma duzy potencjal jesli chodzi o rozwoj, nie polecam uzywac gps z google maps, po warszawie idzie sie zgubic;)
Posted by: Goget

Re: Telefony komórkowe [3] - 13/07/2009 08:31

Originally Posted By: Daramanian
Nie jestem ostatnio w temacie telefonów a własnie będe przedłużał umowę z ORANGE. Stąd dwa pytania:

1. Jeśli wybiore sobie jako prezent PAKIET ORANGE WORLD(nielimitowany dostęp do orange world przez telefon) to ten pakiet tyczy się tylko strony orange czy wszystkich stron(sprawdzanie livescore itp itd.. ) ?
2. Jaki telefon opłaca się wziąć najbardziej (które jest aktualnie naaaj...) tak by przy abonamenie 75zł zapłacić za niego mac 150zł.

Bardzo proszę o pomoc.


1. Tylko stron Orange.
2. Posprawdzaj, które modele pasują do twoich wymagań i sprawdź na Allegro, który się najbardziej opłaca sprzedać
Posted by: Bazgal

Re: Telefony komórkowe [3] - 17/07/2009 04:22

mam pytanie... czy kupujac telefon nokie 5310 xpress miusic moze ten tlefon sluzyc jako modem ? chodzi mi o to zebym mogl go podlaczyc do laptopa i grac sobie w pokera w pracy smile
Posted by: BiZkiT

Re: Telefony komórkowe [3] - 24/07/2009 15:41

Zastanawiam sie nad kupnem HTC TYTN II.
Czy ktos z Was moze plecic cos podobnego do tego HTC....mniej wiecej w podobnych pieniazkach?
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Telefony komórkowe [3] - 24/07/2009 17:12

W jakim sensie podobnego - chodzi Ci o QWERTY czy o generalne parametry?
Posted by: BiZkiT

Re: Telefony komórkowe [3] - 24/07/2009 20:13

Pomysl z takim QWERTY jakie ma HTC bardzo mi sie podoba....ale nie jest to jakas koniecznosc....bardziej zalezaloby mi na parametrach.....
Posted by: arus1

Re: Telefony komórkowe [3] - 25/07/2009 04:52

Originally Posted By: BiZkiT
Pomysl z takim QWERTY jakie ma HTC bardzo mi sie podoba....ale nie jest to jakas koniecznosc....bardziej zalezaloby mi na parametrach.....

toshiba g900 mialem bylem bardzo zadowolony
Posted by: Skull

Re: Telefony komórkowe [3] - 25/07/2009 19:31

W związku z tym iż kończy mi się umowa w Orange, dostałem już tel. z informacją co mi proponuja, na wstepie to nic, a nic ciekawego, przejrzałem raz jeszcze strone Orange, jakiś chłam, zakres dostępnych telefonów jest mierny!

Rozmawiałem nie dawno z kolegą, który skusił się na Play'a za 75zł dostał Nokie 6210navi i 266min. do wszystkich w ramach abonamentu, po przekroczeniu 29gr... tylko korzystać smile.

Na abonament moge wydać 50-70zł, przydałby się nowy tel, który by trzymał dłużej niż 3 dni smile (zastąpic trzeba poczciwego k750i), średnio długo rozmawiam smile zastanawiałem się nad 5310XM... jeszcze troche czasu mam na podjęcie decyzji, co doradzicie?
Posted by: Conrad

Re: Telefony komórkowe [3] - 25/07/2009 21:20

Ja bym Ci polecał Play na kartę (Play Fresh) a telefon osobno sobie załatwić.

29gr do wszystkich, a do Playa i na stacjonarne nawet po 5gr wychodzi bo wysyłasz kod i za 5zł ściągniętych z konta masz 100 minut do Play/stac. (wykorzystywane w pierwszej kolejności, nawet przed uzbieranymi minutami za przychodzące połączenia z innych sieci).
Posted by: Skull

Re: Telefony komórkowe [3] - 25/07/2009 21:41

Właśnie przejrzałem głebiej oferte Paly Fresh i jestem w szoku! Są bezkonkurencyjni, taka oferta, lepiej być nie może...
martwi mnie jedno stary nr. z Orange, nie chcem go stracić,
zostało przeniesienie go, czy Orange może stważać problemy z przeniesieniem nr. chyba tak hop siup nie oddadzą klijenta konkurencyjnef firmie.
Czy mogłaby sie wypowiedizec osoba ktora przenosila nr. bez rożnicy operatorów?
Posted by: Bullet

Re: Telefony komórkowe [3] - 25/07/2009 23:57

Originally Posted By: Skull
Właśnie przejrzałem głebiej oferte Paly Fresh i jestem w szoku! Są bezkonkurencyjni, taka oferta, lepiej być nie może...
martwi mnie jedno stary nr. z Orange, nie chcem go stracić,
zostało przeniesienie go, czy Orange może stważać problemy z przeniesieniem nr. chyba tak hop siup nie oddadzą klijenta konkurencyjnef firmie.
Czy mogłaby sie wypowiedizec osoba ktora przenosila nr. bez rożnicy operatorów?


Z przeniesiem nr. telefonu nie ma już żadnych problemów bez względu na sieć o ile się nie mylę. Fakt PLAY ma niezłe oferty zauważcie jednak, że rozmowy z innych operatorów do PLAY-a są droższe niż do pozostałych sieci, a więc może się zdarzyć, że do Was nie będą dzwonić bo za drogi to interes wink
Posted by: Logan

Re: Telefony komórkowe [3] - 26/07/2009 01:51

Z przeniesieniem numeru nie ma problemow. Idziesz do punktu Playa skladasz wniosek (mozesz od razu podpisac umowe i wyjsc z telefonem) Numer zostanie przeniesiony mniej wiecej w ciagu 1,5 miesiaca. Od lipca weszla nowa ustawa regulujaca przeniesienia wg ktorej proces powinien trwac 1 dzien. Ale w praktyce to jeszcze niedziala.
Posted by: donbagino

Re: Telefony komórkowe [3] - 26/07/2009 16:31

Originally Posted By: Skull
W związku z tym iż kończy mi się umowa w Orange, dostałem już tel. z informacją co mi proponuja, na wstepie to nic, a nic ciekawego, przejrzałem raz jeszcze strone Orange, jakiś chłam, zakres dostępnych telefonów jest mierny!

Rozmawiałem nie dawno z kolegą, który skusił się na Play'a za 75zł dostał Nokie 6210navi i 266min. do wszystkich w ramach abonamentu, po przekroczeniu 29gr... tylko korzystać smile.

Na abonament moge wydać 50-70zł, przydałby się nowy tel, który by trzymał dłużej niż 3 dni smile (zastąpic trzeba poczciwego k750i), średnio długo rozmawiam smile zastanawiałem się nad 5310XM... jeszcze troche czasu mam na podjęcie decyzji, co doradzicie?


Tak jak już powiedziano. Inne sieci "bojkotują" play ustalając oddzielne stawki za minutę połączenia do tej sieci, np z orange do play ok. 75gr za minutę. Osoby, które dzwonią do swoich znajomych z Play narzekają na wysokie stawki. Ale w sumie może warto się przyjrzeć ich ofercie bliżej

Co do Orange. Od 2001 roku jestem/byłem w plusie. W lipcu skończyła mi się umowa. Oferta przygotowana dla mnie była słaba, zwłaszcze ceny telefonów które mnie interesowały. Tak jak ty przez 2 ostatnie lata miałem k750i (i też abon. 50-70). Z racji przyzwyczajenia do SE interesuje mnie c902, gdzie w orange dla nowych jest za zeta.
Posted by: KeeYou

Re: Telefony komórkowe [3] - 26/07/2009 18:41

Originally Posted By: donbagino

Tak jak już powiedziano. Inne sieci "bojkotują" play ustalając oddzielne stawki za minutę połączenia do tej sieci


Zasiedziali operatorzy telefonii komórkowej (Era , Orange , Plus ) oraz operatorzy stacjonarni w cennikach mają wyższe połączenia z numerami do sieci Play . Klienci mniej zorientowani w rynku telekomunikacyjnych mogą uznać, że wyższa cena to cios wymierzony w młodego konkurenta.

Jednak wyższe stawki za połączenia są spowodowane większymi opłatami
międzyoperatorskimi (MTR), które duzi operatorzy płacą na rzecz P4 za połączenia zakończone w sieci Play. Z kolei Play płaci standardowe, tańsze stawki MTR za połączenia do sieci konkurencji. Dlatego m.in. może zaoferować 29 groszy do wszystkich, a jednocześnie więcej zarabia na połączeniach z innych sieci.

Zasiedziali operatorzy od miesięcy walczą z Urzędem Komunikacji Elektronicznej o zrównanie stawek. UKE jednak nie chce się zgodzić na zmianę tłumacząc, że nowi operatorzy muszą inwestował w budowę własnej sieci. Niestety wiele wskazuje na to, że wkrótce droższych połączeń będzie jeszcze więcej.

Jeszcze przez kilka lat (do 2014 roku) UKE planuje utrzymywać wyższe stawki dla połączeń do sieci Play. To jednak nie koniec. W tym roku na rynku pojawią się nowi gracze - CenterNet oraz Mobyland. Także za połączenia z numerami nowych operatorów będziemy płacić więcej, bo UKE planuje zastosować
podobny mechanizm.
Posted by: Skull

Re: Telefony komórkowe [3] - 26/07/2009 20:31

Myśle, że Orange olewa swoich klientów, przecież w Erze i w Plusie są lepsze oferty, nie mówiąc o bezkonkurencyjnym Play'u.

Jedyne dla czego mógłbym zostać w Orange to prawie wszystkich znajomych mam z Orange.
Szczerze mówiąc to już wolałbym zrezygnować z abonamentu i zostać przy opcji na karte i regularnie wykupować pakiety, tanich połączeni i sms. Dla samego telefonu nie zostane u operatora.

W poniedizałek lub we wtorek wybieram się osobiscie do salony Orange(mam kolege znajomego) ciekawe ile może da się urwać, jeżeli nie, to niedaleko mam Play'a.
Posted by: micha$

Re: Telefony komórkowe [3] - 28/07/2009 03:12

Przede wszystkim to oferta Play'a nie jest bezkonkurencyjna. Wszystko zależy od klienta. Każdy ma inne oczekiwania.
Teraz w mBank mobile jest płaska stawka 27gr do wszystkich w tym Play, 20MB neta co miesiąc free.
A co do Orange, to też czekam aż mi umowa wygaśnie, bo 60gr za minutę to już chyba nikt nie ma, a w Orange nie chcą opuścić...
Posted by: Exp

Re: Telefony komórkowe [3] - 28/07/2009 03:50

ja mam Orange na karte, 29 groszy za minute do wszystkich i nie narzekam smile
Posted by: Conrad

Re: Telefony komórkowe [3] - 28/07/2009 05:57

Ostatnie wybryki typu że z Heyah drożej do sieci Play to jest czyste robienie klientów w balona, bo Era (właściciel Heyah) płaci tyle samo za połączenie do Orange czy Plusa jak i do Play.

Play jest bezkonkurencyjny bo nawet jeśli ktoś inny coś dobrego wymyśli to Play zaraz z jeszcze czymś lepszym wyskoczy.

Po pierwsze masz najlepszy zasięg w Polsce, bo Play korzysta zarówno z własnej sieci, którą rozbudowuje z każdym dniem, jak i z całej infrastruktury Plusa. Do tego 29gr za minutę do innych sieci jest super, a w ramach Play lub na stacjonarne płaci się zaledwie 5gr (!) bo kupuje się za 5zł pakiet 100 minut (wysyłasz kod i 100 minut jest na koncie).

Do tego wysyłasz inny kod i od tej chwili masz 1 minutę wychodzącą (także do innych sieci) za każde 2 minuty przychodzące z innych sieci.

Ponadto SMSy są praktycznie zawsze ZA DARMO w Play bo jak doładujesz za 50 zeta to przez prawie 2 miesiące masz 5.000 SMSów gratis do wszystkich sieci.

Najważniejsze jest zaś to, że w Play masz możliwość wybrania sobie własnego numeru całkowicie gratis. Wchodzisz na ich sklep internetowy i zamawiając tam starter wybierasz sobie także numer telefonu jaki chcesz mieć. piwo Wiadomo, że numery typu 796-888-888 nie będą dostępne za friko w ramach startera pre-paid, ale możecie sobie poszukac coś np. z własnym imieniem, np. 796-MICHAL co zdecydowanie będzie łatwiej trafić.
Posted by: KAMIL=TYPER

Re: Telefony komórkowe [3] - 04/08/2009 18:14

Hej,czy ktoś ma taki telefonik: Samsung
S8300 Ultra Touch
http://www1.era.pl/phones/phone_details.php?type=0&subtype=0&id_phone=1478
Bo chce sobie taki kupić,co o nim sądzicie?
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Telefony komórkowe [3] - 04/08/2009 18:56

Nikt Ci lepiej nie odpowie niz ponizszy material:
http://www.gsmarena.com/samsung_s8300_ultratouch-review-346.php

Jak dla mnie troche kapa, ze dziala na natywnym systemie (problemy ze sterownikami), telefeon podobno dosc wolno chodzi, no i nie ma Wi-Fi, ale za to ma bardzo dobra kamere. Nie lepiej za podobna cene kupic troche starsza, ale wciaz dajaca rade Omnie?
Posted by: john

Re: Telefony komórkowe [3] - 11/08/2009 02:03

macie jakieś dzwonki które zaczynają się jakimś fajnym kobiecym vocalem...typu andain lub innych kobiet które śpiewają w kawałkach znanych dj'otów?? jakby ktos miał i mógł wysłac na przez senspace lub innego stwora...!

dziex
Posted by: agr1

Re: Telefony komórkowe [3] - 11/08/2009 04:12

Mozesz sobie sam zrobic dzwonek z ulubionych mp3'ek.
Nic trudnego.

Program cooledit - wycinasz najlepszy fragment (powiedzmy 30sec refrenik) i zapisujesz. Tada. wink
Posted by: john

Re: Telefony komórkowe [3] - 11/08/2009 05:29

no przecież... więc Audacity tez to zrobię...dzieki za rozjaśnienie umysłu...
Posted by: devlin

Re: Telefony komórkowe [3] - 12/08/2009 19:32

Legalnosc byla nie raz poruszana. Ale niech mi ktos powie jak sie to z przepisami unijnymi. Tzn jest chyba przepis odnosnie handlu i uslug gdzie nie powino byc sprzeczonsci ze cos jest w jednym kraju dozwolone w drugim zbronione. Ciekawe czy takie "banale sprawy" mozna dawac pod ocene trybunalu
Posted by: devlin

Re: Telefony komórkowe [3] - 12/08/2009 19:33

No tak do saksowania, nie ten temat.
Posted by: bubelot

Re: Telefony komórkowe [3] - 12/08/2009 23:45

Chce ktoś może kupić Samsunga P520 Giorgio Armani?
Posted by: Daramanian

Re: Telefony komórkowe [3] - 13/08/2009 01:19

Czy w Orange abonament mogę w jakis sposób wykupić pakiet sms(taki jak jest w orange pop - 600sms za 6zł) czy nie da rady ?
Posted by: Conrad

Re: Telefony komórkowe [3] - 13/08/2009 04:45

Lepiej na Play zmienić, wtedy SMSy do wszystkich sieci wyjdą Ci za darmo. I to z oferty na kartę (Play Fresh), nie trzeba nawet mieć abonamentu (ponadto można przenieść swój numer jak się ma abonament w innej sieci do Playa aby tam mieć zwykły prepaid).

Każde doładowanie o wartości co najmniej 50 zeta daje Ci 5.000 darmowych SMSów do wszystkich sieci przez kolejne 50 dni.

Tak więc nie wyobrażam sobie, aby w tej sieci SMS mógł kiedykolwiek coś kosztować... wink
Posted by: Daramanian

Re: Telefony komórkowe [3] - 13/08/2009 06:25

Originally Posted By: Conrad
Lepiej na Play zmienić, wtedy SMSy do wszystkich sieci wyjdą Ci za darmo. I to z oferty na kartę (Play Fresh), nie trzeba nawet mieć abonamentu (ponadto można przenieść swój numer jak się ma abonament w innej sieci do Playa aby tam mieć zwykły prepaid).

Każde doładowanie o wartości co najmniej 50 zeta daje Ci 5.000 darmowych SMSów do wszystkich sieci przez kolejne 50 dni.

Tak więc nie wyobrażam sobie, aby w tej sieci SMS mógł kiedykolwiek coś kosztować... wink

Moja narzeczona ma orange - dlatego tam mam (darmowe rozmowy itd)..

A tu Conrad byś się zdziwił, ponad rok temu w miesiąc wypisałem 5600 sms grin

Zeby nie bylo ot, to znalazlem pakiet 1000sms za 10zł w orange abonament
Posted by: Conrad

Re: Telefony komórkowe [3] - 13/08/2009 06:33

Heh, ładnie. smile Ja dostałem (i dostaje) pakiet 5000 SMSów ale wysyłam w tym czasie może z 15... wink

Orange u mnie podupadł odkąd mieszkając w Anglii okazało się, że właściciel tej firmy (wielka korporacja brytyjska) musiał ją odsprzedać ze względu na orzeczenie jakiegoś sądu anty-monopolowego.

Wtedy jakimś trafem Francuzi zdecydowali się kupić Orange i od tej pory nie mam z tą firma nic wspólnego...
Posted by: john

Re: Telefony komórkowe [3] - 14/08/2009 21:17

powiedzcie mi na jakich telefonach tak do 500zł można ogładać filmy, posiadam Motorole Z8 i oglądam sobie na niej filmy .avi (oczywiście w przystosowanej do telefonów rozdzieczości) i bardzo się to bratu podoba i chciałby coś podobnego.

Wiem że możemy kupić taki sam...ale może są jakieś jeszcze inne z taka funkcja w tej cenie...
\pozdro
Posted by: Mike Avdi

Re: Telefony komórkowe [3] - 14/08/2009 22:19

Czy przenosił już ktoś swój numer (oferta na kartę) od jednego operatora np. z Orange do Play Fresh ?
Mam zamiar przenieść numer z Orange właśnie do Play i nie wiem jakie dokładnie tam są procedury.
Posted by: Radek_89

Re: Telefony komórkowe [3] - 14/08/2009 22:57

John. Ja użytkuję obecnie Nokię E51. Trzy miesiące temu dałem za nią 600 zł. Teraz nawet nie mam pojęcia, ile kosztuje, ale jakbyś dobrze poszperał, to może Ci się uda w granicach 5 stówek znaleźć. Telefon bardzo sobie chwalę.

A7, idziesz po prostu do Play. Mówisz jak się sprawy mają i oni wszystko robią za Ciebie.
Posted by: Robertj

Re: Telefony komórkowe [3] - 15/08/2009 01:16

A7 , podpisujesz cztery kartki, dwie dla Ciebie, dwie dla nich. Za dzień, dwa dostajesz smsa z play z informacją, że możesz odebrać kartę sim (w dowolnym punkcie play w kraju). Pamiętaj, że numer musi być zarejestrowany i mieć ważne połączenia wychodzące.
Posted by: M!cHaI

Re: Telefony komórkowe [3] - 19/08/2009 05:53

Witam
Pytanie dla znawcow. Jaki lelefon wybrac
Iphon 3gs, Samsung omnia hd,nokia n97 , HTC Diamond 2,HTC HD, interesuje mnie wszystko aparat , szybkosc telefonu ,limit danych,funkcjonalnosc ,GPS(wgrac navi)cena , itp.

M!chaI
Posted by: Conrad

Re: Telefony komórkowe [3] - 19/08/2009 06:59

Przyłączam się do tego pytania bo sam chcę sobie coś dobrego kupić, głównie pod względem netu, ale także GPS i aparatu.

Wcześniej nie byłem zachwycony iPhonem, ale może na ten nowy 2GS się skuszę. Mogę mieć za 2.500zł bez simlocka, ale to trochę drogo jak na telefon.
Posted by: Synu

Re: Telefony komórkowe [3] - 19/08/2009 08:03

Originally Posted By: Daramanian
Originally Posted By: Conrad
Lepiej na Play zmienić, wtedy SMSy do wszystkich sieci wyjdą Ci za darmo. I to z oferty na kartę (Play Fresh), nie trzeba nawet mieć abonamentu (ponadto można przenieść swój numer jak się ma abonament w innej sieci do Playa aby tam mieć zwykły prepaid).

Każde doładowanie o wartości co najmniej 50 zeta daje Ci 5.000 darmowych SMSów do wszystkich sieci przez kolejne 50 dni.

Tak więc nie wyobrażam sobie, aby w tej sieci SMS mógł kiedykolwiek coś kosztować... wink

Moja narzeczona ma orange - dlatego tam mam (darmowe rozmowy itd)..

A tu Conrad byś się zdziwił, ponad rok temu w miesiąc wypisałem 5600 sms grin

Zeby nie bylo ot, to znalazlem pakiet 1000sms za 10zł w orange abonament


5600/30=180 180/24=7.5 Co daje 1.125 SMS co 10 minut (jakbys nie spał przez cały miesiąc) MASAKRA
Posted by: lelu

Re: Telefony komórkowe [3] - 20/08/2009 16:12

Czy ktos wie moze czym moze byc spowodowana taka sytuacja gdy dostaje smsa od osoby X (i wiem, ze to na pewno osoba X go napisala) a w telefonie nadawca tego smsa jest osoba Y ?
Czyli zamienia mi nadawcow w telefonie. Soft ? Czy ktos ma jakis inny pomysl ?
Posted by: Robertj

Re: Telefony komórkowe [3] - 20/08/2009 21:52

Originally Posted By: lelu
Czy ktos wie moze czym moze byc spowodowana taka sytuacja gdy dostaje smsa od osoby X (i wiem, ze to na pewno osoba X go napisala) a w telefonie nadawca tego smsa jest osoba Y ?
Czyli zamienia mi nadawcow w telefonie. Soft ? Czy ktos ma jakis inny pomysl ?

Są programy w internecie, które umożliwiają wysyłanie smsa z dowolnym numerem nadawcy.
Posted by: lelu

Re: Telefony komórkowe [3] - 20/08/2009 23:13

TO nie to, smsy pochodzily prosto z telefonu komorkowego smile
Co gorsza... myslalem, ze mi antena padla (miala rozwalona troche ta folike) nie lapalo mi od wczoraj zasiegu, dzisiaj szarpnalem sie na nowke, zamontowalem... i nadal to samo :/
Mam 4/5 kresek, czasem 1/5.. i zamiast nazwy operatora jest "Tylko rozmowy alarmowe".. wtf ?
Czasem pokazuje sie "PLUS" i to na najnizszych kreskach ;/ o co chodzi ? pomocy piwo
Posted by: GBocian84

Re: Telefony komórkowe [3] - 21/08/2009 02:49

Originally Posted By: lelu
Czy ktos wie moze czym moze byc spowodowana taka sytuacja gdy dostaje smsa od osoby X (i wiem, ze to na pewno osoba X go napisala) a w telefonie nadawca tego smsa jest osoba Y ?
Czyli zamienia mi nadawcow w telefonie. Soft ? Czy ktos ma jakis inny pomysl ?


Może przypadkiem przy osobie Y wpisałeś gdzieś numer do osoby X (nawet nie jako pierwszy telefon, ale jako telefon dom albo praca)?
Posted by: Piecia

Re: Telefony komórkowe [3] - 21/08/2009 02:57

Czy też macie nachalne telefony z Orange dotyczące podpisania umowy lub przedłużenia? Osobiście mam umowę na czas nie określony i ostatnio wydzwania do mnie jakiś nachalny pajac że tak się wyrażę z informacją że jest przygotowana już umową do podpisu i przedstawia jakie to są dobre warunki i ile mogę skorzystać na podpisaniu a jak mówię mu iż nie jestem zainteresowany to ten czy zdaję sobie sprawę z propozycji jaki są przygotowane dla mnie i czy nie są one korzystne ... chyba za dużo klientów im ucieka do innych sieci a jak wspominam , że jak będę zainteresowany podpisaniem umowy to przecież mogę pójść do salonu i tam podpisać umowę a ten , że tam nie będzie tak dobrej dla mnie oferty ... a jak wspominałem iż rozważam nawet zmianę operatora na innego to ten znowu z tymi swoimi ofertami i od nowa litania heheheh laugh laugh laugh
Posted by: lelu

Re: Telefony komórkowe [3] - 21/08/2009 03:22

ja im powiedzialem (tez bylem na czasie nieokreslonym), ze jak zechce to sam zadzwonie w sprawie przedluzenia oferty i nie ma potrzeby wydzwaniania do mnie, pani sobie odnotowala i sie skonczylo :):P

*** bez telefonu to jak bez reki :/ zassiegu nie ma, max kresek jest, i nie wiem co robic
Posted by: M!cHaI

Re: Telefony komórkowe [3] - 21/08/2009 05:34

Originally Posted By: Conrad
Przyłączam się do tego pytania bo sam chcę sobie coś dobrego kupić, głównie pod względem netu, ale także GPS i aparatu.

Wcześniej nie byłem zachwycony iPhonem, ale może na ten nowy 2GS się skuszę. Mogę mieć za 2.500zł bez simlocka, ale to trochę drogo jak na telefon.


Condrad dostałeś jakaś odpowiedz. Czytałem trochę po forach to chwalą sobie N97 podobno ma wyjść wersja mini, prezentacja 2 wrzesnia, lecz bedzie uboższa .Na n97 możesz sobie wgrać nawigacje chyba GARWIN najlepsza pod symbiany. Podobno jak narazie najszybszy telefon jaki wyszedł.
Posted by: Hakan

Re: Telefony komórkowe [3] - 26/08/2009 17:40

LG KP-500 Cookie jakie opinie na temat tego telefonu?
Posted by: maaajo

Re: Telefony komórkowe [3] - 28/08/2009 03:13

Witam

Za niecały miesiąc kończy mi sie umowa z Erą , i jak doczytałem w regulaminie musze przesłać do nich na 30dni przed końcem umowy wniosek. Czy ktoś niedawno rozwiązywał umowy? Wie jak ma wyglądac taka umowa, i czy może ma juz gotowy wniosek?

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi smile
Posted by: micha$

Re: Telefony komórkowe [3] - 28/08/2009 03:37

Napisz na kompie. "Niniejszym wypowiadam umowę nr z dnia. Podpis."
Posted by: Goget

Re: Telefony komórkowe [3] - 28/08/2009 20:54

Nowa Nokia N900 - http://www.chip.pl/news/sprzet/telefony/2009/08/nokia-n900-oficjalnie

Robi wrażenie. Powinna być w sprzedaży jeszcze w tym roku.
Posted by: M!cHaI

Re: Telefony komórkowe [3] - 28/08/2009 21:24

Robi wrażenie,chyba sie wstrzymam z zakupem N97.
Posted by: antyfutbol

Re: Telefony komórkowe [3] - 03/09/2009 05:34

Jaki polecacie telefon z klawiatura qwerty i wifi ?
cena do 350 na allegro (szalu nie ma), albo na abonament (miesiecznie kolo 30 PLN) ?
Posted by: Logan

Re: Telefony komórkowe [3] - 03/09/2009 17:08

wg mnie 350 to duzo za malo na telefon z wifi i qwerty
Posted by: antyfutbol

Re: Telefony komórkowe [3] - 03/09/2009 18:04


Originally Posted By: Logan
wg mnie 350 to duzo za malo na telefon z wifi i qwerty
to moje propozyche BlackBerry 8120, m3000, ktos mial z nimi kontakt ?
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Telefony komórkowe [3] - 03/09/2009 19:11

Mam m3000 w szufladzie i jest ok jesli nie przeraza Cie oldschool, dosc pokazne gabaryty, brak 3G i slot na karty MiniSD. Poza tym chodzi na Windowsie i dziala dosc poprawnie - nie ma sie do czego przyczepic.
Posted by: lelu

Re: Telefony komórkowe [3] - 05/09/2009 23:13

Czy ktos moglby mi pomoc znalezc sterowniki do SE z310i ? Noz ni huhu nie moge tego dorwac w sieci;/
Posted by: fala

Re: Telefony komórkowe [3] - 05/09/2009 23:30

Originally Posted By: lelu
Czy ktos moglby mi pomoc znalezc sterowniki do SE z310i ? Noz ni huhu nie moge tego dorwac w sieci;/


sterowniki??
o softa chyba Ci chodzi wink
Posted by: lelu

Re: Telefony komórkowe [3] - 05/09/2009 23:37

znaczy zebym mogl podpiac go przez kabel usb smile
Posted by: micha$

Re: Telefony komórkowe [3] - 06/09/2009 00:25

Spróbuj tych:
http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/z310i?cc=pl&lc=pl

Bo widzę, że w tym telefonie nie ma kart pamięci...
Posted by: Rusty

Re: Telefony komórkowe [3] - 13/09/2009 07:27

Dałbym sobie głowę uciąć, że gdzieś tutaj widziałem temat z operatorami komórkowymi, tracę wzrok na starość laugh

Żeby nie zakładać nowego tematu... Czy zdarzyło się komuś przy przenosinach numer telefonu do innego operatora, że obecny operator odmówił wam przeniesienia telefonu?
Posted by: kacperek76

Re: Telefony komórkowe [3] - 13/09/2009 18:06

Originally Posted By: Thrall
Dałbym sobie głowę uciąć, że gdzieś tutaj widziałem temat z operatorami komórkowymi, tracę wzrok na starość laugh

Żeby nie zakładać nowego tematu... Czy zdarzyło się komuś przy przenosinach numer telefonu do innego operatora, że obecny operator odmówił wam przeniesienia telefonu?


nie zdarzyło się, żadnych pytań, żadnych propozycji...
Posted by: szpak007

Re: Telefony komórkowe [3] - 16/09/2009 18:42

Przedłużał ktoś może umowę z Orange przez internet?? Czy przedłużanie umowy jest ze skutkiem natychmiastowym tzn od momentu kliknięcia myszką, czy może przysyłają jakąś umowę do podpisania i trzeba ją odesłać i dopiero wtedy umowa jest przedłużana.
Posted by: micha$

Re: Telefony komórkowe [3] - 16/09/2009 20:43

Ja przedłużałem. Przyjeżdża kurier, przy którym musisz (albo i nie) podpisać aneks. Dopiero od tego momentu umowa jest ważna.
Posted by: Daramanian

Re: Telefony komórkowe [3] - 16/09/2009 21:13

Która sieć oferuje najlepsze oferty pod względem pakietów do przeglądania internetu w telefonie?
Bo orange dość drogo wychodzi..
Posted by: Radek_89

Re: Telefony komórkowe [3] - 16/09/2009 22:51

Originally Posted By: micha$
Ja przedłużałem. Przyjeżdża kurier, przy którym musisz (albo i nie) podpisać aneks. Dopiero od tego momentu umowa jest ważna.
Trochę kolegę oszukałeś. Umowa jest ważna od momentu wygaśnięcia obowiązującej. Jeżeli masz umowę do 20 października, a podpiszesz nową dziś, to i tak wejdzie w życie dopiero od 21 października.
Posted by: galeon

Re: Telefony komórkowe [3] - 16/09/2009 23:04

Posiada ktoś może, LG Viewty KU990?
Bo umowa mi się kończy w orange i jakis telefon trzeba wybrać.
A ten mi oferują za 1zł i jest chyba najlepszą opcją.
jak to jest z internetem, Wifi Lg nie posiada, ale jak wykupie jakis pakiet to do przegladania paru stron chyba duzo nie zapłace.
mam jeszcze z ciekawszych propozycji se c510 i se 595, tylko te juz po 150pln...

Jakieś rady, co wybrać?
Posted by: Goget

Re: Telefony komórkowe [3] - 16/09/2009 23:49

Uwaga na tych krętaczy z Orange jak przedłużacie umowę.

2 lata temu brałem u nich abonament i gratis dostałem pakiet minut do 3 numerów (normalny koszt 15 zł) i usługę Orange Box Platinum (koszt 10 zł).

Pod koniec trwania umowy przedłużyłem ją przez neta, ale wybrałem trochę inny abonament i inne gratisowe usługi.

Stara umowa wygasła, dostałem pierwszy rachunek z nowej umowy, a tam do zapłaty te dwie gratisowe usługi ze starej umowy.

No ale napisałem im maila jak sprawa wygląda i na kolejnym rachunku już mam to wyrównane.
Posted by: micha$

Re: Telefony komórkowe [3] - 17/09/2009 00:14

Originally Posted By: Radek_89
Trochę kolegę oszukałeś. Umowa jest ważna od momentu wygaśnięcia obowiązującej. Jeżeli masz umowę do 20 października, a podpiszesz nową dziś, to i tak wejdzie w życie dopiero od 21 października.
Dobra, oszukałem wink Ale podpisuje się to przy kurierze.
Posted by: Mar

Re: Telefony komórkowe [3] - 19/09/2009 03:43

Poszukuje telefonu ( o ile taki istnieje) na którym bez problemu będzie działa aplikacja zakładów finansowych z bet365 jeśli ktoś wie który tel to obsłuży z góry dzięki za info.

Cena tak do 3k.
Posted by: Sebastijan

Re: Telefony komórkowe [3] - 19/09/2009 06:16

Originally Posted By: Mar
Cena tak do 3k.


burżuj* laugh toż to 2 laptopy można kupić ;D hehe

----
* żarcik wink
Posted by: Szczypior

Re: Telefony komórkowe [3] - 19/09/2009 06:29

użytkuje ktoś nową omnię HD?
jak wrażenia
Posted by: Mar

Re: Telefony komórkowe [3] - 19/09/2009 06:32

Originally Posted By: Sebastijan
Originally Posted By: Mar
Cena tak do 3k.


burżuj* laugh toż to 2 laptopy można kupić ;D hehe

----
* żarcik wink


Hehe wink

Owszem wiem, ale niestety często jestem w sytuacjach gdzie użycie laptopu/netbooka jest poprostu nie możliwe.

Tak więc chodzi mi o coś rozmiarów telefonu, palmtopa.
Posted by: Mar

Re: Telefony komórkowe [3] - 21/09/2009 02:06

Originally Posted By: Mar
Poszukuje telefonu ( o ile taki istnieje) na którym bez problemu będzie działa aplikacja zakładów finansowych z bet365 jeśli ktoś wie który tel to obsłuży z góry dzięki za info.

Cena tak do 3k.



up
Posted by: M!cHaI

Re: Telefony komórkowe [3] - 21/09/2009 05:03

Originally Posted By: Mar
Originally Posted By: Mar
Poszukuje telefonu ( o ile taki istnieje) na którym bez problemu będzie działa aplikacja zakładów finansowych z bet365 jeśli ktoś wie który tel to obsłuży z góry dzięki za info.

Cena tak do 3k.



up

Poczekaj do poaździernika wtedy wyjdzie nokia N900 njszybszy telefon jaki zostal wyprodukowany. Wczesniej mas linka jak on wyglada. Zrezygnowalem z zakupu N97 i czekam na ten telefon.
Posted by: ice18

Re: Telefony komórkowe [3] - 22/09/2009 03:37

panowie doradzcie : zastanawiam się miedzy nokia 6303 a samsung ultra classic
który byście polecili z tych dwóch
Posted by: cromag

Re: Telefony komórkowe [3] - 22/09/2009 04:38

Temat o tel. komorkowych a ja mam pytanie o stacjonarny.
Nie mam prawie zadnych wymagan po za tym zeby byl bezprzewodowy.
Co mozecie polecic?
Posted by: Misiaski

Re: Telefony komórkowe [3] - 22/09/2009 23:14

Witam.
Chciałbym prosić o rade , poszukuje telefonu rozsuwanego , wmiare dobrze wyposazonego , powiedzmy do 500-600 zł .
Zastanawiam sie nad LG KC550 lub samsungiem U600 , mial ktos ktorys z tych modeli? Jak tak to jakie macie odczucia (jak sprawa baterii w tych modelach i ogolnie jak sie Wam z nimi 'wspolpracowalo':) ) ? Albo ewentualnie jakie zastrzezenia na ich temat macie?
Może ktoś mi poleci jednak cos lepszego w podobnej cenie ? smile
Z góry dzieki za wszystkie rady. piwo
Posted by: gruda

Re: Telefony komórkowe [3] - 24/09/2009 03:11

Originally Posted By: cromag
Temat o tel. komorkowych a ja mam pytanie o stacjonarny.
Nie mam prawie zadnych wymagan po za tym zeby byl bezprzewodowy.
Co mozecie polecic?

w mojej rodzinie dobra slawa ciesza sie panasie.
http://www.allegro.pl/item750609426_telefon_bezprzewodowy_panasonic_kx_tg7120_tanio.html
dziadkowie maja takiego, ja mam jakis starszy model.

pewnie obojetnie co wybierzesz bedzie dobrze.
polecam tylko zwrocic uwage, by sluchawka byla glosnomowiaca, jak w powyzszym.
sam tego niestety nie dopatrzylem i dzwoniac teraz na jakies infolinie,
kisze sie xx minut ze sluchawka przy uchu w oczekiwaniu na zgloszenie konsultanta. blush
Posted by: pastewny

Re: Telefony komórkowe [3] - 24/09/2009 06:40

Originally Posted By: galeon
Posiada ktoś może, LG Viewty KU990?
Bo umowa mi się kończy w orange i jakis telefon trzeba wybrać.
A ten mi oferują za 1zł i jest chyba najlepszą opcją.

Jakieś rady, co wybrać?


podbijam, tez z tego co widzialem ten jest najlepsza opcja, moze ktos pare słow o tym modelu szepnac ?? jask tam np. internet chodzi i jak zdjecia wychodza dzieki z góry
Posted by: style

Re: Telefony komórkowe [3] - 24/09/2009 17:37

Originally Posted By: galeon
Posiada ktoś może, LG Viewty KU990?
Bo umowa mi się kończy w orange i jakis telefon trzeba wybrać.
A ten mi oferują za 1zł i jest chyba najlepszą opcją.
jak to jest z internetem, Wifi Lg nie posiada, ale jak wykupie jakis pakiet to do przegladania paru stron chyba duzo nie zapłace.
mam jeszcze z ciekawszych propozycji se c510 i se 595, tylko te juz po 150pln...

Jakieś rady, co wybrać?


Witam.
Popytaj w Orange w jakiej cenie jest Iphone32gb/16gb, ja w Erze podpisalem aneks na Iphona32gb(z abonamentem za 100pln) a nastepnie go odsprzedalem na allegro z zyskiem 1300pln, za 1300 to juz można kupić naprawde niezły telefonik:)albo LG Viewty KU990 za600pln i 700w kieszeni:)

pozdr.
Style
Posted by: zicoo

Re: Telefony komórkowe [3] - 28/09/2009 19:48

Witam, ma ktoś zdanie na temat telefonu nokia 6200 navigator?
Jakie odczucia, spostrzeżenia, czy według Was warto zakuypić sobie taki telefonik?
Posted by: zicoo

Re: Telefony komórkowe [3] - 29/09/2009 20:34

oczywiśćie chodziło o model 3210 navigator.

A N85 ? ma ktoś? jak się sprawuje?
Posted by: sh11

Re: Telefony komórkowe [3] - 06/10/2009 23:45

Szukam jakiejś taniej Nokii, tak do 400pln,może być używana

bez żadnych szmaerów bajerów, duży wyświetlacz, prosta obsługa - fajnie by było mieć jakiś wygodny net ale nie znam się na tym w ogóle

na dziś widze tylko 6300 - jakieś inne propozycje ?

z gory thx
Posted by: CZNM

Re: Telefony komórkowe [3] - 27/10/2009 19:52

jaki polecacie telefon z latwa obsluga internetu
Posted by: gnacik

Re: Telefony komórkowe [3] - 28/10/2009 06:20

iPhone
Posted by: mazik

Re: Telefony komórkowe [3] - 03/11/2009 23:50

Czy macie dziś problemy z siecią PLUS? Że jakies numery alarmowe sie pokazują i nie da sie dodzwonic do danej osoby co ma PLUSA
Posted by: shane

Re: Telefony komórkowe [3] - 25/11/2009 20:55

Nokia 5530 XpressMusic

Potrzebowałbym Waszych opinii o tym telefonie, bo jestem nim zainteresowany.

Nigdy fanem takich dotykowych nie byłem, bo jestem w tych sprawach tradycjonalistą, ale chyba trzeba pójść powoli z duchem czasu...
Posted by: Kameleon

Re: Telefony komórkowe [3] - 29/11/2009 05:43

Tak na szybko

Samsung S5230 Avila vs. Nokia 6500 slide vs. Nokia 6600i slide vs. Samsung S7350

Używam w telefonie internetu i pisze sporo sms'ów. W sumie to wszystkie moje wymagania wink Przydałaby się też bateria trzymająca więcej niż 3 dni.
Posted by: Piecia

Re: Telefony komórkowe [3] - 29/11/2009 19:42

mój u900 soul trzyma 4 dni przy normalnym korzystaniu smsy telefony i mp3 smile
Posted by: Kameleon

Re: Telefony komórkowe [3] - 02/12/2009 22:28

Kiedyś ktos wrzucił stronke z motywami, prosze o przypomnienie wink
Posted by: Goget

Re: Telefony komórkowe [3] - 02/12/2009 22:51

www.zedge.net albo www.ownskin.com

Ja korzystam z tej drugiej.
Posted by: Zaixi

Re: Telefony komórkowe [3] - 02/12/2009 23:05

zobacz tu http://gallery.mobile9.com/c/themes/1/
Posted by: crova

Re: Telefony komórkowe [3] - 08/12/2009 04:29

Witam wszystkich cool

Paytanie kieruje do posiadacz iPhone 3GS :), którzy wczesniej posiadali zwyczajnego 3G i przerzucili sie na 3gs smile Krótko!: widać róznice w szybkosci?
Posted by: Mar

Re: Telefony komórkowe [3] - 08/12/2009 04:44

Panowie co byście polecili w kwocie ok 600-800 pln z firmy Nokia.

Chodzi o:

dobra bateria
dobrej jakosci odtwarzacz mp3
w miare duzy ekran by bezproblemowo przeglądać internet


Telefon to dla mnie narzędzie pracy, więc mogę otwarcie powiedzieć że 24h na dobę w użyciu wink
Posted by: stacho1985

Re: Telefony komórkowe [3] - 11/12/2009 09:24

Panowie mam dylemat, zastanawiam sie jaki telefon wziac z 3 ponizszych:

Samsung Omnia HD
Sony Ericsson Xperia X1
HTC Hero

2 pierwsze mam mozliwosc wziac na nieco atrakcyjniejszych warunkach niz standardowa oferta z Orange (669zl za Omnie i 499 za X1 przy abo 75) lub Hero w standardowej ofercie Ery za 99zl (z pakietem 500mb).

Co byscie polecili z 3 powyzszych? smile
Posted by: micha$

Re: Telefony komórkowe [3] - 11/12/2009 11:10

Z tych trzech brałbym Omnię. Mimo, że Xperia ma największy wyświetlacz, pozostałe parametry argumentują wybór Samsunga.