Czy da się wysledzić sprawcę w internecie?

Posted by: _ManieK_

Czy da się wysledzić sprawcę w internecie? - 09/05/2010 07:03

Tak jak w temacie, czy da się wyśledzić sprawcę na przykład takiego, który by mógł na daną osobę bez pozwolenia zakładać konta na przykład mailowe itd.

Czy da się to jakoś wyśledzić?

Chodzi mi tu o podawanie danych w internecie, czy taka osoba może na moje dane coś założyć? I jak się dowiem o takim czymś, to go wyśledzić?
Posted by: micha$

Re: Czy da się wysledzić sprawcę w internecie? - 09/05/2010 10:46

Może założyć, ale dowiesz się o tym dopiero jak coś przeskrobią. Wyśledzić można ale albo współpracujesz z policją+serwisem pocztowym albo znajdujesz kogoś kto ma zajebiste umiejętności w sieci...
Posted by: _ManieK_

Re: Czy da się wysledzić sprawcę w internecie? - 10/05/2010 08:24

Szkoda żetak mało ludzi si,ę wypowiedziało.

Tyle co Ty micha$ napisałeś to ja się domyślałem tylko nie umiałem sobie tego w głowie poukładać.
Posted by: _ManieK_

Re: Czy da się wysledzić sprawcę w internecie? - 10/05/2010 08:26

literowka sie zrobiła chyba musze światło włączyć
Posted by: micha$

Re: Czy da się wysledzić sprawcę w internecie? - 11/05/2010 06:32

M.in. dlatego nie warto podawać swoich danych w necie...
Posted by: tyson

Re: Czy da się wysledzić sprawcę w internecie? - 11/05/2010 06:53

nie da sie wysledzic, najpierw to musisz miec ip, jak juz ej zdobedziesz to dalej nic nie zrobisz bo zlokalizowanie ziomka po ip to moze juz tylko operator
Posted by: raiders_

Re: Czy da się wysledzić sprawcę w internecie? - 11/05/2010 17:42

Originally Posted By: tyson
nie da sie wysledzic, najpierw to musisz miec ip, jak juz ej zdobedziesz to dalej nic nie zrobisz bo zlokalizowanie ziomka po ip to moze juz tylko operator

Tak panie kolego żyj w błogim przekonaniu ze w sieci jesteś anonim .Ale prawda jest zupełnie inna , zdobycie IP to nie problem bo nawet pisząc tego posta można odczytac moje IP jeśli się wie jak ,


Do autora ,jesli masz jakiś kontakt z tą osobą np jaki mail od niego ,lub mail z konta założonego przez tą osobę to już masz podstawę i haczyk do uzyskania jego IP . A jak masz IP to później już "górki" .
Poczytaj troch for o hakingu to się dowiesz dużo ciekawych rzeczy . Nawet chyba w ost. lub przedostanim numerze gazety HAKER był artykuł jak odnaleźć kogoś w sieci . Google. pl Ci pomoże .