Samochody używane [7]

Posted by: Conrad

Samochody używane [7] - 09/06/2010 19:02

Kontynuacja poprzedniego tematu.
Posted by: marzano

Re: Samochody używane [7] - 09/06/2010 19:40

Jako, że moje aktualne autko - Honda Civic'95, 1.3, 73KM powoli zbliża się już do emeryturki wink postanowiłem rozejrzeć się za czymś nowszym.
Chodzi mi o autko typu kombi, bezawaryjne, o niewielkim spalaniu, rzekłbym nawet rodzinne...
Swoim wyglądem urzekło mnie autko przedstawione w poniższych ofertach. I tu moje pytanie, bo spotkałem w necie sporo raczej pozytywnych opinii, może ktoś z Was jeździ podobnym samochodem i może się wypowiedzieć o wadach i zaletach Mazdy?
Na co zwrócić uwagę przy zakupie "6"?
Na autko chciałbym przeznaczyć ok 30 000 PLN.
Dzięki z góry za wszelkie komentarze.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13100977

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1072459856
Posted by: Skull

Re: Samochody używane [7] - 09/06/2010 20:46

Opel Signum pierwszy z brzegu

patrzyłeś na Honde Accord, w combi nie koniecznie ładna, ale w sedanie swoj urok ma.

co do Mazdy wiele osób już się wypowiadało, może przypomną swe wypowiedzi , a jak nie, poszukaj w archiwum.
Posted by: marzano

Re: Samochody używane [7] - 09/06/2010 21:16

@ Skull - Signum mi się nie podoba, co do Accord to bardzo mi się podoba ale wersja z roku 2009, a ta ceną przerasta moje obecne możliwości.
Z kolei wersje typu sedan mnie nie interesują z powodu takiego, że planuję powiększenie rodziny i przyda mi się więcej miejsca w aucie (dodatkowe bagaże, wózek, nosidełka itp., itd. wink ).

Mazda 6 mnie po prostu urzekła ale chciałbym jak najwięcej opinii faktycznych użytkowników usłyszeć aby przy zakupie nie sugerować się jedynie moim osobistym poczuciem piękna i estetyki wink
Posted by: Dziabor

Re: Samochody używane [7] - 09/06/2010 21:51

ktos sie orientuje jak sie maja plastikowe kolektory do zalozenia gazu sekwencyjnego?
Posted by: Luc Nilis

Re: Samochody używane [7] - 09/06/2010 22:15

Originally Posted By: marzano
Mazda 6 mnie po prostu urzekła ale chciałbym jak najwięcej opinii faktycznych użytkowników usłyszeć

poczytaj tu: http://mazda.auto.com.pl/forum/viewforum.php?f=945

tam opini od groma z 1 reki...

ps. jechałem pare razy jako pasazer i autko wizualnie i z jazdy na 5 wink
Posted by: Marczajka

Re: Samochody używane [7] - 09/06/2010 22:18

Originally Posted By: Dziabor
ktos sie orientuje jak sie maja plastikowe kolektory do zalozenia gazu sekwencyjnego?



mają się dobrze, dobry gazownik, dobre podzespoły i będziesz robił przebiegi jak ta lala. Bardzo często zakładany zestaw przez gazowoników w cenie 2000-2500 zł: sterownik Stag 300, wtryskiwacze magic jet lub matrix, reduktor scorpion. Oczywiście są droższe zestawy BRC lub Prins.
Posted by: Marczajka

Re: Samochody używane [7] - 09/06/2010 22:27

co do mazdy w diselu to ja nie mam przekonania, jest to silnik forda o nie najlepszej opinii, ogólnie wiele podzespołów forda w środku, może Saab 9-3 kombi 1,9 TiD w wersji Vector 120 KM lub 150 KM, są to silniki Fiata, jedne z lepszych w obecnej chwili, ma swoje wady jak każdy, szybko pada koło dwumasowe, egr, no i plastiki w środku nie najlepszej jakości, ale ogólnie zajebisty samochód, do 30 tyś pierwsze roczniki z tym silnikiem już chodzą 2004-2005.
Posted by: Dziabor

Re: Samochody używane [7] - 10/06/2010 21:14

ok, dzieki Marczajka, myslalem ze trzeba je wymieniac czy jakos przerabiac

moze ktos sie skusi tongue
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13582067
Posted by: chim123

Re: Samochody używane [7] - 12/06/2010 02:12

Filmik ku przestrodze smile

http://www.youtube.com/watch?v=7NX3766ai9c
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Samochody używane [7] - 12/06/2010 16:31

Jak sie ustrzec przed kupnem takiego gowna?



Posted by: lucart

Re: Samochody używane [7] - 12/06/2010 17:27

co do tego drugiego filmiku to jeden z komentarzy pod nim.

Cytat:
#
W960
2 mies. temu 6
Z teho co pamiętam, to z tym rosyjskim Audi była jeszcze lepsza akcja - Gość za pośrednictwem serwisu internetowego kupił Audi A3 w przystępnej cenie, auto działało jak należy, ale nie działał prawy głośnik w drzwiach. Po zdjęciu tapicerki okazało się, że jest tam jakaś koperta. Był w niej list z podziękowaniami za zakup auta i te zdjęcia smile
Posted by: Ojro

Re: Samochody używane [7] - 13/06/2010 04:32

Witam,

no i na mnie w koncu nadszedl czas... tak tak pany, Ojro formule 1 kupuje smile

zastanawiam sie nad kupnem cos z segmentu B:

Opel Corsa, VW Polo, Fiat Punto, Toyota Yaris... w benzynie

jakies propozycje, cenne uwagi, przestrogi w uzytkowaniu ? chetnie wyslucham. Ogolnie samochod ma byc uzywany, nie zdecydowalem sie jeszcze czy z zagranicy czy nie.

Cena... do 10 000 PLN, ewentualnie moze leTko przekroczyc.

piwo
Posted by: sh11

Re: Samochody używane [7] - 15/06/2010 18:21

Na autach znam się średnio, żeby nie powiedzieć słabo, ale jako, że użytkuję Corse, to może się wypowiem ;-).

Słabizna, kilka poważniejszych wymiań- skrzynia biegów, coś tam jeszcze, ale masa pierdół w tym aucie się psuje. Niezliczona ilość wymian żarówek/ chyba 2 czy 3 przepalone reflektory, gałki, spryskiwacz i inne duperele.

Mam powoli dosyć tego auta ;-).

Yariskę ludzie chwalą, ale dla faceta takie auto widzi mi się średnio, choć to zawsze rzecz gustu;-)
Posted by: jerome

Re: Samochody używane [7] - 19/06/2010 19:48

małe auto do 15 tys, klasy Clio, benzyna, w miarę nowe z małym silnikiem, dla osoby która jeździ mało, osiągi nie mają znaczenia, jedynie żeby był hatchback smile nie moja bajka, więc proszę o radę
Posted by: jerome

Re: Samochody używane [7] - 19/06/2010 20:21

Originally Posted By: jerome
małe auto do 15 tys, klasy Clio, benzyna, w miarę nowe z małym silnikiem, dla osoby która jeździ mało, osiągi nie mają znaczenia, jedynie żeby był hatchback smile nie moja bajka, więc proszę o radę

może być do 17 tys, bo tej osobie droższy niepotrzebny smile
Posted by: Cholo

Re: Samochody używane [7] - 19/06/2010 20:42

szukam Accorda, buda od 2002 w granicach 30 tys., rzeczowy wybór w benzynie niestety słaby :/
Posted by: siwy212

Re: Samochody używane [7] - 25/06/2010 14:26

Ojro kup se lanosa z gazem polecam. Poszukaj se z silnikiem 1,6 to bedziesz mial 106 koni elektryczne szyby i klime tez mozna trafic. Jak nie szukasz luksusów a dobre mało awaryjne auto to lanos smile \o/
Posted by: lucart

Re: Samochody używane [7] - 25/06/2010 18:22

kupujcie auta jak najszybciej zamin te z powodzi nie wylądowały jeszcze w komisach.
Posted by: Dziabor

Re: Samochody używane [7] - 25/06/2010 21:17

juz dawno wysuszone i stoja w salonach tongue
Posted by: Dziabor

Re: Samochody używane [7] - 25/06/2010 21:17

*komisach
Posted by: Ojro

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2010 18:26

Prosze o opinie nt.

Renault Clio II a silnik 1.2/1.4

nawet ladnie wyposazone mozna znalezc, ale czy silniki na tyle ekonomiczne... dodam ze autem ma jezdzic swiezo upieczony kierowca... kobieta grin

chyba ze polecacie inne marki z segmentu B :>

dzieki piwo
Posted by: Piecia

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2010 18:38

Lepsza na pewno była by Toyota Yaris I i na pewno mniej awaryjna od popularnego Renault i dla kobiety samochód jak znalazł mały zwinny i dobrze nim się manewruje na osiedlowych uliczkach.
Posted by: Ojro

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2010 18:45

no wlasnie Toyota jest faworytka do kupienia, ale cos ubogie wyposazenie i dosyc droga.
Posted by: lupus

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2010 22:24

Biszop kiedys pisał tutaj o Clio, to poszukaj w poprzednich tematach. Dosc szczegolowo opisal swoja historie z tym samochodem.
Posted by: Ojro

Re: Samochody używane [7] - 01/07/2010 01:35

Panowie, mam na oku toyote yaris w komisie w Polsce. Auto sprowadzane z Niemiec i koles pisze ze kraj aktualnej rejstracji Niemcy (czyli auto jest nieoplacone).

Wie ktos ile takie oplaty kosztuja ? Jakie dokumenty trzeba zalatwic ? Ile to trwa ?

troche zielony jestem

dziekuje piwo
Posted by: Szewa

Re: Samochody używane [7] - 01/07/2010 02:02

http://www.forumsamochodowe.pl/2ejestracja-samochodu-sprowadzonego-z-panstwa-ue-vt21558.htm

Niektóre punkty Cię ominą, bo samochód już jest w kraju.
Posted by: wwwujek

Re: Samochody używane [7] - 01/07/2010 03:49

Panowie, mam Lagunę do sprzedania.. Zachęcam i zapraszam.

http://moto.gratka.pl/tresc/renault-lagu...a32d49c0136c18b
Posted by: lupus

Re: Samochody używane [7] - 01/07/2010 05:22

Ojro szukaj krajowego samochodu.

A jak juz koniecznie chcesz sprowadzonego to najlepiej takiego, ktorym jezdzil juz ktos w kraju (i to dluzej niz 1 tydzien).
Posted by: lucart

Re: Samochody używane [7] - 01/07/2010 07:27

Originally Posted By: lupus
Ojro szukaj krajowego samochodu.

A jak juz koniecznie chcesz sprowadzonego to najlepiej takiego, ktorym jezdzil juz ktos w kraju (i to dluzej niz 1 tydzien).




Lupus dlaczego?
Posted by: lupus

Re: Samochody używane [7] - 01/07/2010 18:08

Bo najwieksze waly kreca na tych sprowadzonych i przeznaczonych od razu do sprzedazy.

Najlepiej kupic samochod, ktory ktos kiedys kupil w polskim salonie albo jesli sprowadzil to np dla siebie i jezdzil nim np rok czy dwa.
Posted by: lucart

Re: Samochody używane [7] - 01/07/2010 18:24

to tak ogólnikowo auto z kraju tak samo może być kombinowane tym bardziej teraz po powodzi...
U mnie w domu zawsze są auta z zachodniej granicy dlatego ze mimo wszysko są one w lepszym stanie bo 100tyś km ma sie nijak do polskich 100tyś km po naszych drogach. Mam Viki z Włoszech bro ma Patrola z NL a Ojciec Focusa C-maxa z Belgi i nic sie nie dzieje smile i od zawsze były auta z zachodniej granicy. Dla mnie są w dużo lepszym stanie niż te nasze krajowe.
Posted by: Skull

Re: Samochody używane [7] - 02/07/2010 19:36

Panowie, a samochodzik disel, sam bez dodatków z silnikiem 100-konnym dostane? Teraz chyba nie produkuja takich, ale może jakieś namiary na cokolwiek.

Mam Honde Civic 98 zagazowana i sprawuje się bardzo dobrze, aczkolwiek troszke ją opłukałem z kurzu i znalazłem troche wykwitów rdzy, na każdym prawie elemencie, warto to teraz robić, czy lepiej poczekać i po zimie zrobić?
Posted by: mav2007

Re: Samochody używane [7] - 05/07/2010 14:59

jesli mowisz o starym dieslu - to szukaj octavii/golfa z 1.9/2.0. Powinni to jeszcze gdzies miec, chociaz podobno juz przestali produkowac.
A z innych to mozna polecic rozwiazania Fiata - zacne silniki.
Posted by: qenius

Re: Samochody używane [7] - 10/07/2010 16:42

Mazda 6

przymierzam sie do zakupu.

moze sa tutaj jakies osoby, ktore moga podzielic sie opiniami? jak w ogole sprawuja sie mazdy?
Posted by: damianki

Re: Samochody używane [7] - 15/07/2010 16:58

Znajomy poprosił mnie o radę. Zamierza kupić nowy samochód na firmę z homologacją ciężarową. Wymagania combi, diesel cena do 100 000 zł. Wstępnie rozglądnęliśmy się za Skodą Octavia combi i Toyotą Avensis combi. Ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi konkretnymi markami? Samochód raczej nowy z salonu. Proszę o sugestię.
Posted by: SEFE

Re: Samochody używane [7] - 17/07/2010 23:16

Originally Posted By: qenius
Mazda 6

przymierzam sie do zakupu.

moze sa tutaj jakies osoby, ktore moga podzielic sie opiniami? jak w ogole sprawuja sie mazdy?


Jeżdżę Mazdą 6 lat. ZERO awarii, trudno o badziej niezawodny samochód. Też zastanawiam się nad zakupem szóstki w przyszłości. Jednak jeśli już, to wyłącznie w benzynie.
Posted by: Llama

Re: Samochody używane [7] - 26/07/2010 01:28

Lalunie, ktoś użytkuje może: Skoda Octavia I 1.9 TDI110KM?
Macie jakieś opinie na temat tego złomka?

pzdr
Posted by: barciu

Re: Samochody używane [7] - 27/07/2010 08:47

Originally Posted By: damianki
Znajomy poprosił mnie o radę. Zamierza kupić nowy samochód na firmę z homologacją ciężarową. Wymagania combi, diesel cena do 100 000 zł. Wstępnie rozglądnęliśmy się za Skodą Octavia combi i Toyotą Avensis combi. Ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi konkretnymi markami? Samochód raczej nowy z salonu. Proszę o sugestię.


jak dla mnie ciezko porownac te 2 auta, oczywiscie duzo wyzej stawiam toyke. Dorzuc jeszcze jakies 15-20k zeby miec normalne wyposazenie. Sam bym takie kupil, tyle ze firma sie jeszcze nie kreci grin
Posted by: D@mian

Re: Samochody używane [7] - 29/07/2010 23:18

Panowie,
Poszukiwany samochodzik: kombi, rocznik 2000 i nowszy, cena do 22-25 tys.

Co polecacie?
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Samochody używane [7] - 30/07/2010 02:35

Po co ludziom kombi? Ziemniaki chcecie wozić? Próbuję nabyć samochód, ale 70% ofert to kombi, sick puke
Posted by: bolo_lacznik

Re: Samochody używane [7] - 30/07/2010 03:11

Originally Posted By: Wychowany_Na_Nalewce
Po co ludziom kombi? Ziemniaki chcecie wozić? Próbuję nabyć samochód, ale 70% ofert to kombi, sick puke
mam dwójkę dzieci i kombiaka,a teraz jescze chce kupic "trumne" na dach bo sie zwyczajnie na wypady nie mieszcze, poza tym w robocie tez sie przydaje ;-)
Posted by: Szewa

Re: Samochody używane [7] - 30/07/2010 03:48

Originally Posted By: Wychowany_Na_Nalewce
Po co ludziom kombi? Ziemniaki chcecie wozić? Próbuję nabyć samochód, ale 70% ofert to kombi, sick puke

Szukaj w pozostałych 30% wink

Mi też kombi się nie podobają. Jedyny wyjątek to Volvo. Nawet jeżeli mi się powiększy rodzina, w nieokreślonej przyszłości, to oprócz samochodu rodzinnego (czyt. kombi lub van) na pewno nie pozbędę się swojego, prywatnego tongue
Posted by: bolo_lacznik

Re: Samochody używane [7] - 30/07/2010 04:19

wiadomo ze nie mam kombi dla jego uroku osobistego grin a idealem dla mnie byłby LR discovery + np audi a4 ale jakos nie bardzo mi na tych zakladach idzie wiec czekam na lepsze czasy ;-)
Posted by: lucart

Re: Samochody używane [7] - 05/08/2010 09:59

http://opomarket.pl/

polecam szczególnie takie opony jak goodyear albo continental wink zamawiałem sobie we wtorek dziś doszły już smigam. Dziś zamówiłem kolejne Ojcu do Cmaxa bo tam też z 400zł za sztuke urwali do 250 na goodyear.
Posted by: nOcnY

Re: Samochody używane [7] - 06/08/2010 02:44

Dobry wieczór,

poszukuję samochodu do 15k zł przy założeniu, że przez najbliższy rok będę nim przemierzał ok 4000 km miesięcznie tak więc przede wszystkim zależy mi na ekonomice oraz bezawaryjności. Dodatkowe wymagania to:

- 4/5;
- klimatyzacja,
- co najmniej 4 poduszki powietrzne,
- ABS,
- wspomaganie kierownicy.

Najbliżej mi do Stilo JTD jednak posłucham chętnie opini od bardziej doświadczonych użytkowników.
Posted by: !zari

Re: Samochody używane [7] - 06/08/2010 04:27

Originally Posted By: nOcnY
Dobry wieczór,

poszukuję samochodu do 15k zł przy założeniu, że przez najbliższy rok będę nim przemierzał ok 4000 km miesięcznie tak więc przede wszystkim zależy mi na ekonomice oraz bezawaryjności. Dodatkowe wymagania to:

- 4/5;
- klimatyzacja,
- co najmniej 4 poduszki powietrzne,
- ABS,
- wspomaganie kierownicy.

Najbliżej mi do Stilo JTD jednak posłucham chętnie opini od bardziej doświadczonych użytkowników.


seat ibiza. ja zakupilem niecaly miesiac temu...odpukac..jest b. zadowolony
Posted by: panKa$a

Re: Samochody używane [7] - 06/08/2010 04:27

Originally Posted By: Wychowany_Na_Nalewce
Po co ludziom kombi? Ziemniaki chcecie wozić? Próbuję nabyć samochód, ale 70% ofert to kombi, sick puke


A po co ludziom hatchback ? Ziemniaków nie jadasz? grin
Posted by: Piecia

Re: Samochody używane [7] - 06/08/2010 04:29

Przymierzam się do zmiany samochodu na Golfa V ale takiego z pierwszych wypustów 2003 rok ktoś takim się porusza i podzieli się swoimi wrażeniami?
Posted by: nOcnY

Re: Samochody używane [7] - 06/08/2010 05:18

Originally Posted By: !zari
Originally Posted By: nOcnY
Dobry wieczór,

poszukuję samochodu do 15k zł przy założeniu, że przez najbliższy rok będę nim przemierzał ok 4000 km miesięcznie tak więc przede wszystkim zależy mi na ekonomice oraz bezawaryjności. Dodatkowe wymagania to:

- 4/5;
- klimatyzacja,
- co najmniej 4 poduszki powietrzne,
- ABS,
- wspomaganie kierownicy.

Najbliżej mi do Stilo JTD jednak posłucham chętnie opini od bardziej doświadczonych użytkowników.


seat ibiza. ja zakupilem niecaly miesiac temu...odpukac..jest b. zadowolony


Z jakim silniczkiem?
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Samochody używane [7] - 06/08/2010 06:04

Originally Posted By: panKa$a
Originally Posted By: Wychowany_Na_Nalewce
Po co ludziom kombi? Ziemniaki chcecie wozić? Próbuję nabyć samochód, ale 70% ofert to kombi, sick puke


A po co ludziom hatchback ? Ziemniaków nie jadasz? grin


No też nie wiem po co. Za darmo bym hatchbacka nie chciał grin Sedan panie, sedan, a nie jakieś wynalazki, heczbeki dla bab co to nie umieją cofać laugh Samochód jak kobieta musi mieć rozumisz i przód i tył, że tak powiem.
Posted by: Raphaello

Re: Samochody używane [7] - 08/08/2010 01:12

Panowie mam 13-17 tysięcy na zakup auta.

Na razie wytypowałem dwa auta,
Audia a3
i
Alfa Romeo 147.

Czy ktoś może się wypowiedzieć o tych samochodach smile ?
Lub zaproponować coś innego w tym typie ;> ?
Posted by: lucart

Re: Samochody używane [7] - 08/08/2010 20:20

Alba od zawsze ma renomę Auta stojącego więcej w warsztacie niż jeżdżąc po drogach. Nawet kiedyś słyszałem to w Tvn Turbo a dużo wcześniej od innych ludzi.
Posted by: lucart

Re: Samochody używane [7] - 08/08/2010 20:20

Alfa*
Posted by: dziura

Re: Samochody używane [7] - 08/08/2010 20:34

Originally Posted By: Raphaello
Panowie mam 13-17 tysięcy na zakup auta.

Na razie wytypowałem dwa auta,
Audia a3
i
Alfa Romeo 147.

Czy ktoś może się wypowiedzieć o tych samochodach smile ?
Lub zaproponować coś innego w tym typie ;> ?

mowa o diselku ? seat ibiza smile Golf 4 smile Polo smile
Posted by: Piecia

Re: Samochody używane [7] - 08/08/2010 21:27

Originally Posted By: Raphaello
Panowie mam 13-17 tysięcy na zakup auta.

Na razie wytypowałem dwa auta,
Audia a3
i
Alfa Romeo 147.

Czy ktoś może się wypowiedzieć o tych samochodach smile ?
Lub zaproponować coś innego w tym typie ;> ?


Dlaczego posiadacze Alf nie mówią sobie dzień dobry?
.....
Bo zawsze z rana widzą się w warsztacie laugh wink
Posted by: !zari

Re: Samochody używane [7] - 09/08/2010 18:19

Originally Posted By: nOcnY
Originally Posted By: !zari
Originally Posted By: nOcnY
Dobry wieczór,

poszukuję samochodu do 15k zł przy założeniu, że przez najbliższy rok będę nim przemierzał ok 4000 km miesięcznie tak więc przede wszystkim zależy mi na ekonomice oraz bezawaryjności. Dodatkowe wymagania to:

- 4/5;
- klimatyzacja,
- co najmniej 4 poduszki powietrzne,
- ABS,
- wspomaganie kierownicy.

Najbliżej mi do Stilo JTD jednak posłucham chętnie opini od bardziej doświadczonych użytkowników.


seat ibiza. ja zakupilem niecaly miesiac temu...odpukac..jest b. zadowolony


Z jakim silniczkiem?


1.4 benzyna. pali 7l/100 w cyklu mieszanym
Posted by: skrzypo555

Re: Samochody używane [7] - 10/08/2010 05:50

Jak ktos chce kupić Peugeota 308 1.6 HDI :

http://otomoto.pl/peugeot-308-C13619356.html
Posted by: marzano

Re: Samochody używane [7] - 10/08/2010 23:09

ile teraz wynoszą wszystkie opłaty dla samochodu sprowadzonego z zagranicy? rocznik 2003-2005?
Posted by: lucart

Re: Samochody używane [7] - 10/08/2010 23:37

Originally Posted By: !zari
Originally Posted By: nOcnY
Originally Posted By: !zari
Originally Posted By: nOcnY
Dobry wieczór,

poszukuję samochodu do 15k zł przy założeniu, że przez najbliższy rok będę nim przemierzał ok 4000 km miesięcznie tak więc przede wszystkim zależy mi na ekonomice oraz bezawaryjności. Dodatkowe wymagania to:

- 4/5;
- klimatyzacja,
- co najmniej 4 poduszki powietrzne,
- ABS,
- wspomaganie kierownicy.

Najbliżej mi do Stilo JTD jednak posłucham chętnie opini od bardziej doświadczonych użytkowników.


seat ibiza. ja zakupilem niecaly miesiac temu...odpukac..jest b. zadowolony


Z jakim silniczkiem?


1.4 benzyna. pali 7l/100 w cyklu mieszanym


dlatego takie male silniki są bez sensu. 1.8 16v Vectra B 2001 mojego Taty paliła 8/100 w cyklu mieszanym smile
btw mam taką Vectre ale ma kilka koni wiecej i moja z moją nogą pali niecałe 10L ale nie można porównywać mojej jazdy do zwykłej jazdy. Ja czerpie przyjemność z jazdy grin
Posted by: lucart

Re: Samochody używane [7] - 10/08/2010 23:38

diesle to już inna bajka i do robienia 4K miesięcznie tylko diesel.
Posted by: qenius

Re: Samochody używane [7] - 11/08/2010 05:03

http://otomoto.pl/volkswagen-passat-tdi-130km-klimatron-zarejestr-C12097595.html

co sadzicie o tych paskach?
przymierzam sie do kupna passata b5 fl. moze ktos cos doradzi/odradzi.
Posted by: Cholo

Re: Samochody używane [7] - 11/08/2010 06:29

Originally Posted By: qenius
http://otomoto.pl/volkswagen-passat-tdi-130km-klimatron-zarejestr-C12097595.html

co sadzicie o tych paskach?
przymierzam sie do kupna passata b5 fl. moze ktos cos doradzi/odradzi.


99,9 % krecone liczniki
najczesciej kradzione
trudno dostac cos nie rzeźbionego
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Samochody używane [7] - 11/08/2010 16:20

To ktoś jeszcze w ogóle patrzy na to co ci handlarze tam płodzą odnośnie wskazań licznika? laugh W 8-9 letnim samochodzie z otomoto zawsze jest przebieg 199 tys laugh Najgorsze jest, że ludzie w to naiwnie wierzą, więc gdy chcesz sprzedać swój samochód z prawdziwym przebiegiem to masz zero ofert bo twoje auto ma jeden z najwyższych przebiegów na allegro.

Ja najchętniej wybrałbym się do Niemiec (albo Benelux) po samochód, ale trudno to ogarnąć w pojedynkę.

Ma ktoś E46 może?
Posted by: D@mian

Re: Samochody używane [7] - 15/08/2010 15:57

Miał ktoś może do czynienia z Audi A6, seria c5, silnik benzynowy 1,8 lub diesel 1,9? Może jakieś niepochlebne opinie? smile
Posted by: radeke

Re: Samochody używane [7] - 15/08/2010 22:09

Witam,

Panowie potrzebuję porad przy zakupie auta do 8k PLN, może inaczej jestem w stanie przeznaczyć do 10k PLN na auto już razem z opłatami i najlepiej z gazem lub właśnie z założeniem instalacji gazowej. Oczywiście może być też mniej. Nie mam jakichś typów, potrzebuje spokojnego, bezawaryjnego auta, nie drogiego w utrzymaniu. Dodam, że to pierwszy zakup samochodu w moim życiu. Zamierzamy nim robić ok. 2k km miesięcznie.

Jak na razie dostałem propozycję kupna:

1) od kolegi znajomego Corollki 1999 r z 200k przebiegu, ogazowanej, sam jeździł nią 2,5 roku a sprzedaj bo powiększyła mu się rodzina, podobno o nią dbał, za 9 k PLN, mówi że do dołożenia jest 800 PLN bo rdza nad kołem od kierowcy wyłazi, bo tam kiedyś była uderzona.

2) Laguna Kombi 2.0 16V, 1999 r., we wtorek przyjechała z Niemiec, od "kolegi" mojego brata (handlarza), twierdzi, że mojemu bratu nie sprzedał by złego auta (ale handlarz to zawsze handlarz, no i brat zna go raczej krótko). Ma jakieś kropki na drzwiach kierowcy. Sprzedawca twierdzi, że ma przejechane 150 000 km, auto kupione od kobiety. Chce za nią 6000 PLN z opłatami, do wymiany olej i uzupełnienie klimy. Jak zajechałem do niego w piątek to jeszcze nawet nie zdążył jej wyczyścić, a właśnie się za nią zabierał, przejechałem się kawałek (też po drodze z dziurami), to nie słyszałem aby w zawieszeniu coś stukało, a wszystko ładnie sztywno chodziło. Do tych 6k PLN musiałbym dołożyć ze 2k PLN na gaz + rejestracja, wymiana oleju i ta klima, ubezpieczenie wyszło by coś w granichach 9 k PLN. Sprzedawca często sprowadza te Lagunki i raczej mu schodzą, sam go poleca.
Mnie troche odsuwa wielkość tego samochodu jak na 2 osoby no i duża pojemność powiązana z większymi opłatami :/


Niestety jestem laikiem w sprawach samochodów. Co sądzicie o tych dwóch autach, co ewentualnie byście polecili w tych granicach pieniężnych ?


Z góry dzięki za pomoc.
Posted by: radeke

Re: Samochody używane [7] - 15/08/2010 22:40

Dodam, że na początku rozglądałem się za autem w granicach 5k - 7k PLN i dlatego może coś w tych granicach byście polecili. Nie potrzebuje sportowego auta, a raczej coś do ekonomicznej jazdy, nie za stary, aby nie za dużo palił.


Pomóżcie laikowi w czym mam się rozglądać :/
Posted by: Piecia

Re: Samochody używane [7] - 17/08/2010 02:01

Jak by ktoś był zainteresowany to zapraszam

http://aukcjewp.wp.pl/item1191503032_opel_astra_ii_1_4_99r_jedyny_taki_w_bialymstoku.html
Posted by: kubi20

Re: Samochody używane [7] - 20/08/2010 06:15

radeke to ma być auto do przewozu jakiś większych rzeczy? kombi/sedan? czy sam bedziesz jezdził? ja osobiscie kupiłem bravo 1,9JTD 245k przebieg z 1999r. za 5k. rozrząd powymieniany był itp. do roboty tylne zawieszenie plus olej filtry i nic tylko jeździć więc moge polecić. Cena tania bo ogołem to troche blacharki do robienia ( zero rdzy - troche poobijany bo chłopak z gór nim jezdził ) ale narazie nie ruszam tego bo nie ma kapusty wink
Posted by: Piecia

Re: Samochody używane [7] - 23/08/2010 15:55

Jak by ktoś był zainteresowany to zapraszam
http://aukcjewp.wp.pl/item1191503032_opel_astra_ii_1_4_99r_jedyny_taki_w_bialymstoku.html
Posted by: lucart

Re: Samochody używane [7] - 23/08/2010 16:30

Originally Posted By: kubi20
radeke to ma być auto do przewozu jakiś większych rzeczy? kombi/sedan? czy sam bedziesz jezdził? ja osobiscie kupiłem bravo 1,9JTD 245k przebieg z 1999r. za 5k. rozrząd powymieniany był itp. do roboty tylne zawieszenie plus olej filtry i nic tylko jeździć więc moge polecić. Cena tania bo ogołem to troche blacharki do robienia ( zero rdzy - troche poobijany bo chłopak z gór nim jezdził ) ale narazie nie ruszam tego bo nie ma kapusty wink


jeśli nie ma rdzy a tylko poobijany to bez sensu to robić. Inwestować w auto za 5K skoro jeździ...
Posted by: mielone

Re: Samochody używane [7] - 24/08/2010 18:13

dokladnie smile ja mam vectre A laugh zwana "super kozą" smile jakis miesiac temu gosc wjechal mi w lewe przednie nadkole... samemu wyklepalem tylko tyle zeby drzwi od kierowcy sie otwieraly i nie mam zamiaru tego robic... z OC goscia dostalem praktycznie tyle ile samochod jest wart... wiec zrobilem mechanike a blacharke zostawiam bo nie ma sensu smile
Posted by: przemekwn

Re: Samochody używane [7] - 24/08/2010 18:17

http://otomoto.pl/fiat-grande-punto-serwisowany-C14671824.html
Warto ? Może ktoś ma jakieś auto do 16 tys. akurat do sprzedania ?
Posted by: Boomber

Re: Samochody używane [7] - 24/08/2010 18:33

Grande za 16 z 07? jesli byłby to rocznik 2004-2005 to cena by mnie nie dziwiła a tak, coś za tanio
Posted by: przemekwn

Re: Samochody używane [7] - 24/08/2010 18:34

Originally Posted By: Boomber
Grande za 16 z 07? jesli byłby to rocznik 2004-2005 to cena by mnie nie dziwiła a tak, coś za tanio

no właśnie o to chodzi wink coś tu nie gra
Posted by: Cholo

Re: Samochody używane [7] - 24/08/2010 22:32

Originally Posted By: przemekwn
http://otomoto.pl/fiat-grande-punto-serwisowany-C14671824.html
Warto ? Może ktoś ma jakieś auto do 16 tys. akurat do sprzedania ?


zlodzieje sie wycwanili
daja ogloszenie, dobre auto za niska cene
umawiaja sie z Toba na stacji benzynowej
jak juz jestes w drodze to jeszcze dzwonia czy bedziesz kupowal za gotowke
dojezdzasz auta nie ma, ale sa łyse karki ktore przyjechaly "odebrac" Ci kase...

niestety te historie wydarzyly sie naprawde o czym mozna bylo poczytac na forum bezwypadkowe.net
Posted by: anfa_

Re: Samochody używane [7] - 25/08/2010 02:02

to niezłym trzeba byc k*rwa jełopem, zeby sie na stacji benzynowej umowic ogladac samochod z obcym gościem itp.
Posted by: Boomber

Re: Samochody używane [7] - 25/08/2010 05:08

z ciekawości: jakieś lepszy pomysł na miejsce? może pojechać pod komendę od razu. Stacja miejsce jak każde inne, chyba lepsze takie niż w szczerym polu
Posted by: galeon

Re: Samochody używane [7] - 25/08/2010 05:15

Na samochodach to ja sie nie znam, ale chce kupic jakiegoś SUVa z kratka, jeszcze w tym roku, zeby VAT odlliczyc.
Miał być Tuareg, ale nie da sie kupic z kratka wiec odpada, teraz mam dwie opcje, albo VOLVO XC60, albo Honda CRV.
Moze ma ktos takie auto i podzieli sie opniami.
Bardziej mi sie podoba VOLVO, tyle ze do listopada trzeba czekac, HONDA od ręki praktycznie.
A jeśli wybiore VOLVO to z jakim silnikiem i wyposazeniem bedzie optymalnie?
Moze jakies inne pomysly?
Posted by: anfa_

Re: Samochody używane [7] - 25/08/2010 05:24

Originally Posted By: Boomber
z ciekawości: jakieś lepszy pomysł na miejsce? może pojechać pod komendę od razu. Stacja miejsce jak każde inne, chyba lepsze takie niż w szczerym polu

pod domem u samego sprzedawcy?
nigdy sie nie spotkałem z umawianiem sie na stacji i z gory bym olał człowieka ktory takie cos mi proponuje. jak jest obawa, ze pojade na przeglad do jakiegos jego koleżki to biore mape czy odpalam zumi w telefonie. juz kilka razy bylem z kims kto kupował auto i nigdy sie po stacjach benzynowych nie umawialismy.
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Samochody używane [7] - 25/08/2010 05:27

No może jemu właśnie chodzi o taką stację w szczerym polu confused U mnie pod domem na stacji ruch 24h, więc raczej trudno mi sobie wyobrazić gorsze miejsce na zrobienie takiego wałka. O monitoringu nawet nie wspominam. Ta cała historia to pewnie taka miejska legenda wink
Posted by: AGASSI

Re: Samochody używane [7] - 25/08/2010 05:30

Stacja miejsce dobre jak każde inne ale pytanie przez telefon w trakcie jazdy czy mam przy Sobie kasę automatycznie spowodowałoby nawrót do domku.
Posted by: anfa_

Re: Samochody używane [7] - 25/08/2010 05:36

jade samochod obejrzec a typ sie mnie pyta czy biore go za gotowke laugh

k*rwa ludzie to mają pomysły.
Posted by: pszek

Re: Samochody używane [7] - 25/08/2010 06:33

Originally Posted By: galeon
Na samochodach to ja sie nie znam, ale chce kupic jakiegoś SUVa z kratka, jeszcze w tym roku, zeby VAT odlliczyc.
Miał być Tuareg, ale nie da sie kupic z kratka wiec odpada, teraz mam dwie opcje, albo VOLVO XC60, albo Honda CRV.
Moze ma ktos takie auto i podzieli sie opniami.
Bardziej mi sie podoba VOLVO, tyle ze do listopada trzeba czekac, HONDA od ręki praktycznie.
A jeśli wybiore VOLVO to z jakim silnikiem i wyposazeniem bedzie optymalnie?
Moze jakies inne pomysly?


Może Hyundai ix35?
Posted by: Dziadek69

Re: Samochody używane [7] - 25/08/2010 18:09

Originally Posted By: pszek
Originally Posted By: galeon
Na samochodach to ja sie nie znam, ale chce kupic jakiegoś SUVa z kratka, jeszcze w tym roku, zeby VAT odlliczyc.
Miał być Tuareg, ale nie da sie kupic z kratka wiec odpada, teraz mam dwie opcje, albo VOLVO XC60, albo Honda CRV.
Moze ma ktos takie auto i podzieli sie opniami.
Bardziej mi sie podoba VOLVO, tyle ze do listopada trzeba czekac, HONDA od ręki praktycznie.
A jeśli wybiore VOLVO to z jakim silnikiem i wyposazeniem bedzie optymalnie?
Moze jakies inne pomysly?


Może Hyundai ix35?


Popieram wink bardzo ciekawy samochód smile Dobrze się prowadzi a szczególnie w wersji 2.0 CRDI
Posted by: Luc Nilis

Re: Samochody używane [7] - 31/08/2010 17:09

ostatnie dni miałem okazje pojezdzic Skoda Superb z silnikiem 2.0 TSI 200KM i automatem dsg ... powiem wam ze kogo stac i ma dylemat co wybrac niech sie nie zastanawia sekundy, w tej cenie takie osiagi i klase autka dostac to nie ma szans, goraco polecam bo autko poezja, no tylko ta cena straszna ale tak jak pisałem kto ma za co niech choc wezmie jazde probna to zrozumie o co chodzi. pzdr
Posted by: BiZkiT

Re: Samochody używane [7] - 02/09/2010 18:48

Panowie zastanawiam sie nad kupnem auta i prawde mowiac interesuja mnie dwa modele.
Pierwszy to Ford Focus 2001-2002 1.8 benzyna ( zreszta takiego mialem tylko, ze z 99 roku) a drugi to.....Alfa 147.

Co do focusow to mam okreslone zdanie i wiem czego mozna sie spodziewac po tym aucie (jezdzilem takim prawie 3 lata) natomiast interesuje mnie opinia kogos kto posiada taka alfa z okolic 2001-2003.
Jesli chodzi o alfy to wedlug mnie...sa one przepiekne i bardzo fajnie wyposazone....ale rozne historie slyszalem o awaryjnosci tych samochodow.
Posted by: qbasmuggy

Re: Samochody używane [7] - 02/09/2010 23:05

Też się zastanawiam na Focusem tylko że, 1.8 TDCI
Jedyne co mnie odstrasza to opinie o kiepskich blachach
Posted by: dr@nk

Re: Samochody używane [7] - 07/09/2010 03:49

BiZkit co sądzisz właśnie o Focusie z rocznika 2000-2003 bo sam zastanawiam się nad tym modelem z silnikiem 1.8 TDCI

Co do Alfy to kumpel rok temu kupił ten samochodzik rocznik 2003 badz 2004 po liftingu ze 150 km silnikiem. Motor spisuje się świetnie, no ale jak to alfa, występują głupie usterki które wkurzają to np szyby nie domykaja sie ,cos stuka w zawieszeniu itp. Kupując taki samochód należy zaakceptować takie usterki.

Pozdro
Posted by: BiZkiT

Re: Samochody używane [7] - 08/09/2010 07:07

dr@nk z tego co sie orientowalem wczesniej to silniki diesla w focusie nie naleza do najlepszych :/
Tak jak wspominalem mialem foczke z 99r. w benzynie ( 1.8, 115KM) i silnik chodzil genialnie smile Bardzo dynamiczne autko, ogromna przyjemnosc z jazdy....
Bylem strasznie zadowolony z tego auta i dlatego zdecydowalem sie kupic go ponownie....tylko moze troche mlodszego smile
Posted by: timeek

Re: Samochody używane [7] - 08/09/2010 20:07

radeke,

wszedlem po wakacjach na forum teraz dopiero. jak jeszcze nie kupiles, to polecam tego japonczyka. brat wlasnie wystawil i sprzedaje. gwarantuje solidnosc.

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C15061333
Posted by: lucart

Re: Samochody używane [7] - 09/09/2010 02:51

Originally Posted By: timeek
radeke,

wszedlem po wakacjach na forum teraz dopiero. jak jeszcze nie kupiles, to polecam tego japonczyka. brat wlasnie wystawil i sprzedaje. gwarantuje solidnosc.

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C15061333



dla mnie opis auto użytkowane przez kobiete to raczej wada niz zaleta smile
Posted by: timeek

Re: Samochody używane [7] - 09/09/2010 04:23

jakbys zgadł hehehe
stad te obstukiwania tu i tam, tu nie wcelowala w palik, tam przy parkowaniu klombika nie zauwazyla, a potem w garazu dopiero lament - skad to te obtluczenie sie wzielo buhahahahaa
Posted by: barciu

Re: Samochody używane [7] - 17/09/2010 06:38

Szukam jakiegos autka ktore malo pali ropy (interesuje mnie tylko diesel). Klasa to cos wielkosci Toyota Corolla. Nie lubie zbyt malych aut. Jesli chodzi o roczniki to 2002-2004 max. Ostatnio siekam sporo kilometrow dlatego niskie spalanie i niezawodnosc auta sa priorytetem. Jakies propozycje?
Posted by: barciu

Re: Samochody używane [7] - 17/09/2010 06:51

Aa i jeszcze jedna sprawa. Znacie jakies firmy posredniczace w umowach leasingowych. Z tego co sie zorientowalem, to niektore firmy sa w stanie zaoferowac lepsze warunki niz leasing producenta. Interesuje mnie leasing uproszczony, bez koniecznosci przedstawiana obrotow firmy itp. depozyt do 20%
Posted by: Szewa

Re: Samochody używane [7] - 17/09/2010 07:02

obczaj masterlease
Posted by: barciu

Re: Samochody używane [7] - 18/09/2010 18:38

Originally Posted By: Szewa
obczaj masterlease


mala oferta ale ceny bardziej rozsadne w porownaniu do aut uzywanych u dealerow. Moze na Carefleet jest cos wiecej
Posted by: Camp_Nou

Re: Samochody używane [7] - 23/09/2010 17:58

witam
znajomy poszukuje auta a jako ze nie mam za duzo czasu zeby przez wszystkie sie przebic i poszukac to moze wy pomozecie i cos zasugerujecie ...
glowny typ to Audi A4 mozecie rzucic jakies alternatywne podobne do tego auta ale juz sprawdzone przez was badz znajomych .
cena ma sie wahac tak do 9tys max z klima .
Pozdrawiam
Posted by: jerome

Re: Samochody używane [7] - 23/09/2010 19:01

Originally Posted By: qbasmuggy
Też się zastanawiam na Focusem tylko że, 1.8 TDCI
Jedyne co mnie odstrasza to opinie o kiepskich blachach

rocznik 2004 listopad, auto świetne w prowadzeniu, TDCI lepsze od TDDI, jazda to sama przyjemność, blacha w 2004 bez żadnych zastrzeżeń, częsty problem koło zamachowe ze sprzęgłem, auto do bezawaryjnych nie należy, przynajmniej ten konkretny egzemplarz, ale polecam smile
Posted by: lelu

Re: Samochody używane [7] - 25/09/2010 01:47

pytanko za 100ptk.
Wrzucalem wsteczny, zszedl na bieg jalowy i sie rozklektoala skrzynia. Lata tak jakbym dzojstkiem operowal (mozna niemal okregi zataczac, mozna nawet galke podniesc kilka cm w gore ;))
Druga sprawa, ze jak sie pchnie galke do przodu i pusci sprzeglo to samochod niby rusza i gasnie - tak jakby byl na jakims wyzszym biegu niz jedynka/dwojka.

Co moglo sie popsuc ? Ile taka naprawa moze kosztowac +- (seicento ;]).

pozdr
Posted by: micha$

Re: Samochody używane [7] - 25/09/2010 05:35

Jeśli dobrze pamiętam, to to coś się lizak nazywa a naprawa w 500 zł spokojnie się zamknie. Z tym, że osobiście radziłbym wymienić coś więcej niż tylko poduszkę...
Posted by: e24

Re: Samochody używane [7] - 25/09/2010 09:25

Lelu ja mialem tak samo w Oplu Combo kiedys , nie pamietam jak to sie nazywa, ale jak zdejmiesz Mieszek od Biegów , to na dole masz tam takie plastiki, i on sie ułamał i nie wchodzą Ci biegi, w moim przypadku to był koszt 50 złoty, i mialem tak samo cofałem wbiłem za mocno bieg, jak ruszałem do przodu i został na 3 , dojechalem jakoś do domu na trójce, podjechalem do mechanika, i diagnoza na szczescie była taka ze to tylko ten plastik który mial prawo sie wysluzyc juz przez tyle lat, nie mogłem zadnego innego biegu wrzuci tylko ten na którym byl, jezeli jest tak samo jak w moim przypadku to nie martw sie to nic napewno kosztownego, nic w krzyni biegów,
Posted by: e24

Re: Samochody używane [7] - 25/09/2010 09:27

Dokladnie jeszcze Lelu tak jak Ty mialem mogłem tak jakby wrzucic kazdy bieg bo drazek od Biegów nie stawial zadnego oporu, mogłem nim kręcic w kazda strone etc, poprostu został Ci samochod na 3 albo wyzszym biegu jak u mnie, lepiej by podjechal do Ciebie mechanik i to zrobil na miejscu bo mowie to tylko glupi plastik, a szkoda sprzegła bys przypalil usilujac sie do niego dostac. Naprawa to kwestia 10 minut
Posted by: lelu

Re: Samochody używane [7] - 28/09/2010 00:23

e24... no mamuska znalazla takiego mechanika, ktory mowi ze poszedl mechanizm skrzyni biegow. Jakos nie chce mi sie w to wierzyc. W dodatku koszt 200zł


U mnie bylo tak ze moglem wrzucic jakis bieg (moze 3) a moglem na luzie bo mnie wlasnie tak przyholowali.
Posted by: Conrad

Re: Samochody używane [7] - 30/09/2010 02:09

Jeździ ktoś czymś "większym" (terenowy, bus rodzinny)?
Posted by: Big

Re: Samochody używane [7] - 04/10/2010 16:54

Originally Posted By: Conrad
Jeździ ktoś czymś "większym" (terenowy, bus rodzinny)?


Jeżdziłem...przez 2 miesiące Chevrolet Venture, pokonując przez ten okres ok. 8 tys.km. Jednym ciągiem przejechaliśmy 2220km. Samochód spisywał się znakomicie. Zapakowany na maxa, aż się wysypywało. laugh Jako że w stanach jeżdzi się na tempomacie, spalanie wyszło nam w granicach 8,5 litra, więc na trasie wynik niezły. W mieście rzecz jasna zdecydowanie więcej. W rodzinie pozostaje już od 5 lat, bez żadnej awarii. Samochód może nie jest urodziwy http://otomoto.pl/chevrolet-venture-v6-klimatyzacja-C13284793.html miał być zamieniony w tym roku na taki http://otomoto.pl/toyota-sienna-C15086054.html , ale skoro spisywał się tak dobrze...na razie pozostanie.
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Samochody używane [7] - 07/10/2010 15:50

Czy po zmianie opon na zimowe (jednoczesnie zmiana na opony o innej szerokosci) powinno sie zrobic zbieznosc?
Posted by: muppet

Re: Samochody używane [7] - 07/10/2010 16:08

Może ktoś zainteresowany furką dla żony, dziewczyny, mamy wink

http://moto.allegro.pl/renault-modus-1-2-klimatyzacja-zarejestrowany-i1258646370.html

Niskie spalanie, bezawaryjny, bardzo bezpieczny (kurtyny)
Posted by: BiZkiT

Re: Samochody używane [7] - 07/10/2010 18:55

caly czas szukam Forda Focusa.
Przypadkiem nie ma ktos do opchniecia?:))
Rejon Warszawy lub Kielc.
1999-2001, silnik tylko 1.8 benzyna , czarny lub granat 3 drzwiowy.
Posted by: D@mian

Re: Samochody używane [7] - 17/10/2010 19:47

Sprowadzał ktoś może ostatnio auto z Niemiec. Ponoć jakieś przepisy się pozmieniały i mam trochę pytań.
Posted by: Luc Nilis

Re: Samochody używane [7] - 18/10/2010 20:44

Originally Posted By: BiZkiT
caly czas szukam Forda Focusa.
Przypadkiem nie ma ktos do opchniecia?:))
Rejon Warszawy lub Kielc.
1999-2001, silnik tylko 1.8 benzyna , czarny lub granat 3 drzwiowy.

jest tego sporo ...
np
http://otomoto.pl/ford-focus-C15686394.html
Posted by: zalayeta

Re: Samochody używane [7] - 31/10/2010 19:37

Originally Posted By: Conrad
Jeździ ktoś czymś "większym" (terenowy, bus rodzinny)?


ja jezdze chryslerem voyagerem autko z 2003 roku przez piersze 3 lata uzytkowal ojciec potem ja przejalem auto nastukane ma 250 tys i jakbym mial zmienic na cos innego to tylko na taka "wielka krowe"
Posted by: simka_airMen

Re: Samochody używane [7] - 02/12/2010 20:07

moze to nie zapytanie jaki samochod ale jest szansa aby ktos z grona szanownych panow uzywal kiedys takich paskow?
http://allegro.pl/lancuchy-nigdy-wiecej-paski-jeko-i1328391473.html
Posted by: blart

Re: Samochody używane [7] - 15/12/2010 01:53

witam,
poszukuje samochodu dla dziewczyny do 6000 tys , bo ten co ma za duzo sie psuje , i niedawno jeszcze zostal uderzony wiec za szkode mozna kupic cos nowego , co byscie polecili?
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Samochody używane [7] - 15/12/2010 03:35

Za 6000 tys ja bym kupił Bugatti Veyron

Posted by: [T]-error

Re: Samochody używane [7] - 15/12/2010 04:19

Proszę o opinię nt Renault Grand Scenic rocznik 2005 diesel.
Opinie typy Francuz to do dupy będą ignorowane wink
Posted by: Szewa

Re: Samochody używane [7] - 15/12/2010 06:10

Originally Posted By: blart
witam,
poszukuje samochodu dla dziewczyny do 6000 tys , bo ten co ma za duzo sie psuje , i niedawno jeszcze zostal uderzony wiec za szkode mozna kupic cos nowego , co byscie polecili?


Mogę Ci polecić moją Vectrę wink Benzyna, 1.6 100 KM, 1996 r., sedan. Niedługo będę ją wystawiał na sprzedaż, tylko muszę jeszcze kilka rzeczy zrobić. Póki co wymieniłem w niej akumulator, rozrusznik, tuleje, klocki, linkę hamulca ręcznego itp. Do wymiany na pewno są jeszcze gumy na stabilizatorach i tłumik. Jeżeli chodzi o silnik to bajka. Ostatnio stał pięć dni na mrozie i po tym czasie zapalił za pierwszym razem.

Kupiłem go w maju tego roku, przy 180 tys przebiegu, zrobiłem dodatkowe 40 tys i złego słowa powiedzieć nie mogę. No może oprócz sytuacji, gdy rozrusznik odmówił posłuszeństwa i było trzeba wymienić go na nowy.

Wady ? Bierze sporo oleju, ale silnik ma już swoje lata i koleś w serwisie powiedział, że nic się już z tym nie da zrobić. Poza tym słabe blachy.

Jeżeli byłbyś zainteresowany, to pod koniec obecnego/na początku przyszłego roku będzie do obejrzenia i przetestowania.

Za 5-6 tys byłbym w stanie go sprzedać.

Pozdr
Posted by: bangaliga

Re: Samochody używane [7] - 16/12/2010 00:12

blart, a czym wcześniej jeździła? Jakie ma przyzwyczajenia? Za 6 tysi to spokojnie kupisz jakiegos polo, albo golfa, mozesz polookać sobie na otomoto.pl. Zasada ma dobre sztuki.
W niemca warto zainwestować , bo to są popularne modele, trwale, a nawet jak sie cos dzieje, to jest troche miesc, w ktorych sie znaja i dobrze zrobia.
Posted by: Marian

Re: Samochody używane [7] - 08/01/2011 04:32

Witam,

Panowie potrzebuje rady. Teściu chce zmienić sobie samochód i bierze pod uwagę dwie fury:

1. Skoda Octavia III 2009r
przejechane ok.70tys
1,9TDI 105KM, skrzynia manualna
cena: ok.46tys

ABS, el. szyby, el. lusterka, klimatyzacja, alufelgi, ASR, centralny zamek, radio / CD, wspomaganie kierownicy, immobiliser, komputer, tempomat, czujnik deszczu, ESP, kierownica wielofunkcyjna, czujnik parkowania

2. Chevrolet Cruze 2010
przejechane około 3tys
1,8 benzyna 141KM, skrzynia automatyczna
cena około 45tys

ABS, el. szyby, el. lusterka, klimatyzacja, alufelgi, szyberdach, centralny zamek, autoalarm, poduszka powietrzna, radio / CD, wspomaganie kierownicy, immobiliser, komputer, welurowa tapicerka, blokada skrzyni biegów, tempomat, czujnik deszczu, ESP, światła przeciwmgłowe, kierownica wielofunkcyjna, czujnik parkowania, pod. przednia szyba


ja już mam swoje zdanie, ale rzecz jasna na razie go nie powiem, bo nie chce nic narzucać smile tak więc zorientowanych bardzo proszę o wypowiedzi, który lepszy za taką cenę.
Posted by: Piecia

Re: Samochody używane [7] - 08/01/2011 05:29

Ja bym wziął Skodę wyposażenie jest bogate i do tego ten silnik 1.9TDI 105km który jest jednym z najdoskonalszych jakie grupa VW feruje, obecnie sam jeżdżę Golfem V z takim właśnie silnikiem (podobne wyposażenie mam) i jestem zadowolonym użytkownikiem.
Jeśli chodzi o Chevroleta to mógłby mieć złote klamki to bym go nie chciał, takie moje zdanie jest na ten temat, po za tym sporo jeżdżę no i jeszcze ta cena benzyny.
Posted by: Linc

Re: Samochody używane [7] - 10/01/2011 01:14

Z tych w/w aut wybralbym Skode ale osobiscie majac niecale 50k (jak sie domyslam, tyle chce przeznaczyc Twoj tesc na auto) to wybralbym chyba jednak inne auto wink
Posted by: Marian

Re: Samochody używane [7] - 10/01/2011 01:21

no jeśli chodzi o Skode, to masz rację Linc że troszkę więcej kasy potrzeba (bo zapomniałem o cle, a patrzyłem na Skodziny z Czech)

Ogólnie za tą kasę, osobiście proponowałem mu Volvo S40 lub Saaba 9-3 --> no ale niestety jemu się nie podobają shocked

z Chevroleta już zrezygnował, bo był dziś na giełdzie w Mysłowicach i wnętrze mu się nie podoba (zbyt plastikowe i tu akurat się z nim zgodzę), no ale za taką cenę nie możemy wymagać wszystkiego wink

a Ty co byś proponował? od razu mówię że na starcie Mazda 6,Passat i Mondeo są skreślone smile
Posted by: Piecia

Re: Samochody używane [7] - 10/01/2011 01:46

Jeśli chodzi o mnie to teraz jak bym sprzedał swoją V to rozglądał bym się pomiędzy: LeonII 2.0TDI, BMV E90 lub E60, OctaviaII, VW B6, Volvo S60 może coś z tego przypadnie Ci wink
Posted by: KeeP

Re: Samochody używane [7] - 10/01/2011 04:45

Originally Posted By: Piecia

Jeśli chodzi o Chevroleta to mógłby mieć złote klamki to bym go nie chciał,


chyba że Corvette wink
Posted by: vamo$

Re: Samochody używane [7] - 10/01/2011 22:48

http://otomoto.pl/mercedes-benz-e-320-panorama-super-stan-hit-dnia-C15348961.html

Samochód z pewnego źródła smile
zobaczcie właściciela na fotkach.
Posted by: Stelmach

Re: Samochody używane [7] - 10/01/2011 23:57

Originally Posted By: vamo$
http://otomoto.pl/mercedes-benz-e-320-panorama-super-stan-hit-dnia-C15348961.html

Samochód z pewnego źródła smile
zobaczcie właściciela na fotkach.


hahaa dobre dobre piwo
Posted by: KeeP

Re: Samochody używane [7] - 11/01/2011 00:21

Originally Posted By: Stelmach
Originally Posted By: vamo$
http://otomoto.pl/mercedes-benz-e-320-panorama-super-stan-hit-dnia-C15348961.html

Samochód z pewnego źródła smile
zobaczcie właściciela na fotkach.


hahaa dobre dobre piwo


a mówili że Maybach a to tylko skromny E
Posted by: ice18

Re: Samochody używane [7] - 18/01/2011 01:29

Originally Posted By: Marian
no jeśli chodzi o Skode, to masz rację Linc że troszkę więcej kasy potrzeba (bo zapomniałem o cle, a patrzyłem na Skodziny z Czech)

Ogólnie za tą kasę, osobiście proponowałem mu Volvo S40 lub Saaba 9-3 --> no ale niestety jemu się nie podobają shocked

z Chevroleta już zrezygnował, bo był dziś na giełdzie w Mysłowicach i wnętrze mu się nie podoba (zbyt plastikowe i tu akurat się z nim zgodzę), no ale za taką cenę nie możemy wymagać wszystkiego wink

a Ty co byś proponował? od razu mówię że na starcie Mazda 6,Passat i Mondeo są skreślone smile


a czym ten twój wujek jeździł wcześniej ? 105KM nie za mało mu ? przecież w takiej budzie to strach wyprzedzać.
Posted by: barciu

Re: Samochody używane [7] - 19/01/2011 18:18

Witam,

Orientuje sie ktos w temacie leasingu / kredytu na zakup auta uzywanego?

Jak wyglada procedura uproszczona? Czy patrza na wynik finansowy firmy z zeszlego roku czy nie? Patrzylem na jakies firmy leasingowe ale chyba najlepiej bedzie jak udam sie do dealera danej marki. Interesuje mnie leasing/ kredyt jakiejs uzywanej 7 letniej toyoty corolli lub yaris, ewentualnie golf lub polo.

Z gory dzieki za pomoc !
Posted by: barciu

Re: Samochody używane [7] - 19/01/2011 18:19

Aha jeszcze jedno, czy w ogole mam szanse na leasing/kredyt jesli firma w zeszlym roku zanotowala strate i mam dzialalnosc dopiero od czerwca 2010 ?
Posted by: Busta

Re: Samochody używane [7] - 29/01/2011 20:11

Mam zamiar w najbliższym czasie kupiś samochód dostawczy, jako że nie miałem do czynienia na dłuższą metę z samochodami innymi niż osobowe, chciałbym uzyskać opinie na temat dostawczaków do 3,5t. Przedział cenowy pomiędzy 12000-15000 netto.Wiadomo, że to będzie auto około dziesięcioletnie lub starsze w tej cenie. Priorytetem dla mnie będzie przyzwoita ładowność około 1500kg, jak najmniejsza awaryjność na komforcie mi nie zależy to ma być wytrzymałe auto na krótkie trasy. Mam do wyboru parę marek. Mercedes Sprinter,Ford Transit, Fiat Ducato, Citroen Jumper, Renault Master czy też Opel Movano może coś innego byłbym wdzięczny za podpowiedź.Dzięki.
Posted by: Linc

Re: Samochody używane [7] - 29/01/2011 20:37

Z dostawczakami jest chyba jeszcze gorzej niz osobowkami, nikt o nie nie dba, maja cos wozic z punktu a do punktu b, na bank maja krecone liczniki wink bo te auta maja zarabiac wiec nikt nie kupuje auta i nie jezdzi po klika tysiecy km w roku. Wiec jak chcesz auto okolo 10letnie albo starsze wiec przebieg rzeczywisty powinien byc spokojnie ponad 300.000km jak nie powyzej 500.000km wink A tak powaznie to na dzien dobry z listy skreslam takie auta jak, francuskie i wloskie. Stawiam na niemieckie. Jezdzilem ponad 6 miesiecy VW Transporterem 1998r., zrobilem prawie 15000km, byly z nim male problemy ale uwazam, ze mial o wiele wiekszy przebieg niz wskazywalby na to licznik (200.000km). Uwazam, ze wybor powinien byc miedzy LT a Sprinterem. Sprawdz przy wyborze auta rowniez na cene czesci, bo wydatki przy takim wieku i przebiegu auta bede na pewno. Chociaz Ci tego nie zycze. wink
Posted by: Busta

Re: Samochody używane [7] - 30/01/2011 02:57

Originally Posted By: Linc
Z dostawczakami jest chyba jeszcze gorzej niz osobowkami, nikt o nie nie dba, maja cos wozic z punktu a do punktu b, na bank maja krecone liczniki wink bo te auta maja zarabiac wiec nikt nie kupuje auta i nie jezdzi po klika tysiecy km w roku. Wiec jak chcesz auto okolo 10letnie albo starsze wiec przebieg rzeczywisty powinien byc spokojnie ponad 300.000km jak nie powyzej 500.000km wink A tak powaznie to na dzien dobry z listy skreslam takie auta jak, francuskie i wloskie. Stawiam na niemieckie. Jezdzilem ponad 6 miesiecy VW Transporterem 1998r., zrobilem prawie 15000km, byly z nim male problemy ale uwazam, ze mial o wiele wiekszy przebieg niz wskazywalby na to licznik (200.000km). Uwazam, ze wybor powinien byc miedzy LT a Sprinterem. Sprawdz przy wyborze auta rowniez na cene czesci, bo wydatki przy takim wieku i przebiegu auta bede na pewno. Chociaz Ci tego nie zycze. wink


Dzięki za podpowiedź :]
Posted by: u

Re: Samochody używane [7] - 30/01/2011 07:18

http://otomoto.pl/fiat-doblo-malibu-C17183622.html

Ktoś chętny?

Pozdrawiam.
Posted by: BiZkiT

Re: Samochody używane [7] - 03/02/2011 01:33

Panowie...mam takie pytanie samochodowe smile
Kilka dni temu kupilem auto no i tradycyjnie wypelnilem PCC3 czy jak to sie tam zwie i lece do US ( w miejscowosci gdzie jestem zameldowany)zaplacic podatek. Pani w okienku mowi mi, ze w ich systemie jako miejsce zamieszkania mam wpiadany adres warszawski ( bo faktycznie mieszkam i pracuje w wawie ) a ich ni interesuje miejsce zameldowania tylko zamieszkania i odsyla mnie do US w wawie.
Teraz moje pytanie jest takie....czy podatek musze zaplacic w US w wawie i potem znowu gnac do Kielc i tam rejestrowac auto bo tam jestem zameldowany?
Posted by: KeeP

Re: Samochody używane [7] - 03/02/2011 01:51

Originally Posted By: BiZkiT
Panowie...mam takie pytanie samochodowe smile
Kilka dni temu kupilem auto no i tradycyjnie wypelnilem PCC3 czy jak to sie tam zwie i lece do US ( w miejscowosci gdzie jestem zameldowany)zaplacic podatek. Pani w okienku mowi mi, ze w ich systemie jako miejsce zamieszkania mam wpiadany adres warszawski ( bo faktycznie mieszkam i pracuje w wawie ) a ich ni interesuje miejsce zameldowania tylko zamieszkania i odsyla mnie do US w wawie.
Teraz moje pytanie jest takie....czy podatek musze zaplacic w US w wawie i potem znowu gnac do Kielc i tam rejestrowac auto bo tam jestem zameldowany?


tak ale wink

nie jestem do końca pewien ale dowiedz się czy musisz do rejestracji przedstawiać dowód opłaty podatku - kiedyś trzeba było a teraz juz chyba niekoniecznie
więc rejestracja swoją drogą a podatek swoją
Posted by: qbasmuggy

Re: Samochody używane [7] - 03/02/2011 02:04

Originally Posted By: KeeP
Originally Posted By: BiZkiT
Panowie...mam takie pytanie samochodowe smile
Kilka dni temu kupilem auto no i tradycyjnie wypelnilem PCC3 czy jak to sie tam zwie i lece do US ( w miejscowosci gdzie jestem zameldowany)zaplacic podatek. Pani w okienku mowi mi, ze w ich systemie jako miejsce zamieszkania mam wpiadany adres warszawski ( bo faktycznie mieszkam i pracuje w wawie ) a ich ni interesuje miejsce zameldowania tylko zamieszkania i odsyla mnie do US w wawie.
Teraz moje pytanie jest takie....czy podatek musze zaplacic w US w wawie i potem znowu gnac do Kielc i tam rejestrowac auto bo tam jestem zameldowany?


tak ale wink

nie jestem do końca pewien ale dowiedz się czy musisz do rejestracji przedstawiać dowód opłaty podatku - kiedyś trzeba było a teraz juz chyba niekoniecznie
więc rejestracja swoją drogą a podatek swoją

Rejestrowałem 3 miesiące temu, nie jest potrzebny dowód opłacenia podatku
Posted by: BiZkiT

Re: Samochody używane [7] - 03/02/2011 02:30

Originally Posted By: qbasmuggy
Originally Posted By: KeeP
Originally Posted By: BiZkiT
Panowie...mam takie pytanie samochodowe smile
Kilka dni temu kupilem auto no i tradycyjnie wypelnilem PCC3 czy jak to sie tam zwie i lece do US ( w miejscowosci gdzie jestem zameldowany)zaplacic podatek. Pani w okienku mowi mi, ze w ich systemie jako miejsce zamieszkania mam wpiadany adres warszawski ( bo faktycznie mieszkam i pracuje w wawie ) a ich ni interesuje miejsce zameldowania tylko zamieszkania i odsyla mnie do US w wawie.
Teraz moje pytanie jest takie....czy podatek musze zaplacic w US w wawie i potem znowu gnac do Kielc i tam rejestrowac auto bo tam jestem zameldowany?


tak ale wink

nie jestem do końca pewien ale dowiedz się czy musisz do rejestracji przedstawiać dowód opłaty podatku - kiedyś trzeba było a teraz juz chyba niekoniecznie
więc rejestracja swoją drogą a podatek swoją

Rejestrowałem 3 miesiące temu, nie jest potrzebny dowód opłacenia podatku


Ale taka zasda obowiazuje? Rejestruje tam gdzie jestem zameldowany a nie tam gdzie mieszkam?
Posted by: KeeP

Re: Samochody używane [7] - 03/02/2011 03:08

rejestrujesz w miejscu zameldowania

dla US ważne jest miejsce zamieszkania
Posted by: BiZkiT

Re: Samochody używane [7] - 03/02/2011 03:38

Originally Posted By: KeeP
rejestrujesz w miejscu zameldowania

dla US ważne jest miejsce zamieszkania



I tego potrzebowalem smile Czyli place w wawie i rejestruje w Kielcach smile
Posted by: ice18

Re: Samochody używane [7] - 14/02/2011 03:01

sprzedam : audi a6 2001r 2.5tdi 180KM quattro, sedan, 20k
Posted by: _Macieq_

Re: Samochody używane [7] - 26/02/2011 20:00

Witam, takie małe pytanko do kogoś kto posiadł wiedzę tajemną mechaniki praktycznej smile Ja mam opanowaną tylko teorię działania samochodu smile Sprawa jest następująca:

W mojej Sienie zapaliła mi się kontrolka wtrysków więc wymieniłem świece i kable jednak nic to nie dało. Silnik telepał na niskich obrotach, wszystko wskazywało że pracuje na 3 garach. Po pobieżnej analizie pobliskiego warsztatu stwierdzili że któryś z wtrysków jest non-stop otwarty (jedna świeca ponoć się moczyła) więc wlali jakiś magiczny płyn i kazali trochę pojeździć a jak nie pomoże to wymienić wtrysk.

Teraz moje pytania smile
1) Czy można jakiś czas swobodnie jeździć na 3 garach nie ryzykując jakichś większych uszkodzeń typu katalizator (mam do zrobienia w tym miesiącu trasę z Warszawy do Zielonej Góry więc trochę jest)
2) czy wymieniać wszystkie wtryski czy tylko ten jeden (wpierw oczywista zdiagnozować kompem który to wtrysk) - raczej wolałbym uniknąć zamienników a oryginale kurna trochę droga sprawa.
Posted by: muppet

Re: Samochody używane [7] - 04/03/2011 20:18

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=1491907823
Posted by: lupus

Re: Samochody używane [7] - 04/03/2011 20:43

Poszalałeś ze zdjęciami wink
Posted by: lucart

Re: Samochody używane [7] - 05/03/2011 06:42

Modus jaki jest każdy widzi.
Posted by: Goget

Re: Samochody używane [7] - 05/03/2011 07:43

Zawsze się zastanawiam po co ktoś pisze w ogłoszeniu "użytkowany przez kobietę".
Posted by: Jakubosiu

Re: Samochody używane [7] - 05/03/2011 16:08

Racja ja bym od baby samochodu nie kupił.
Posted by: Linc

Re: Samochody używane [7] - 05/03/2011 18:35

dokladnie, zuzyte sprzeglo, silnik zamulony, usterki skrzyni biegow ... wink
Posted by: muppet

Re: Samochody używane [7] - 05/03/2011 20:04

Furka sprzedana wink
Posted by: Piecia

Re: Samochody używane [7] - 06/03/2011 02:44

Człowiek cieszy się dwa razy, raz jak sprzedaje samochód a dwa jak kupuje nowy wink
Posted by: Linc

Re: Samochody używane [7] - 06/03/2011 02:53

3 jak mu sie nie psuje a 4 jak paliwo tanieje wink
Posted by: wwwujek

Re: Samochody używane [7] - 17/03/2011 18:03

Panowie..
Moja Połówka zdała prawko i jestem zmuszony do zakupu samochodu.. Ma to być coś, czego nie będzie szkoda. Do 6k max.

Co warto kupić za takie pieniądze?

Partnerka moja jest trudna, chciałaby kolor cappuccino, jasną skórę i kwiatuszki brązowe na aucie laugh No i zabiła mnie pytaniem, "czy Lexus jest drogi" smile

Jedno auto mamy w miarę, drugie ma.. jeździć.

Czekam na propozycje smile
Posted by: eini

Re: Samochody używane [7] - 17/03/2011 18:08

Jakąś w miarę zadbanego opelka corsę. Mały, oszczędny, kobiece kształty wink
Posted by: HAGIi

Re: Samochody używane [7] - 17/03/2011 18:10

z tym lexusem wygrala grin

Badz dobrym chlopakiem i chociaz znaczek jej zamontuj na przedniej masce grin
Posted by: wwwujek

Re: Samochody używane [7] - 17/03/2011 18:32

Originally Posted By: HAGIi
z tym lexusem wygrala grin

Badz dobrym chlopakiem i chociaz znaczek jej zamontuj na przedniej masce grin


"Znaczek" to Jej się z Jaguara podoba! laugh

O corsie B właśnie myślimy.. Ale ja jestem lewy z wiedzą co się psuje, co mniej, co ma drogie części itp frown
Posted by: Linc

Re: Samochody używane [7] - 17/03/2011 18:37

@wwwujek nie badz zyla, szarpnij sie wink

Posted by: wwwujek

Re: Samochody używane [7] - 17/03/2011 19:03

Originally Posted By: Linc
@wwwujek nie badz zyla, szarpnij sie wink




Brelok na bank kupię! smile
Posted by: Skull

Re: Samochody używane [7] - 19/03/2011 17:22

Panowie chodzi mi o to, czy macie sprawdzony sposób na sprawdzenia paliwa, chodzi o paliwo od "sąsiadów", benzyna, czy akurat ma te min 90 oktanów, i czy w ogóle to benzyna. Wiadomo ceny na stacjach 5 zł, a od sąsiada można dostać 3 z kawałkiem smile. Słyszałem, że mieszają z różnymi rozpuszczalnikami, niby zapach ten sam, barwa również, ale "przejechać" się można.
Posted by: Dziabor

Re: Samochody używane [7] - 19/03/2011 19:03

http://allegro.pl/show_item.php?item=1517745569
Posted by: bącki05

Re: Samochody używane [7] - 19/03/2011 19:05

fajna skoda, tylko kolor troche wyblakł
Posted by: lupus

Re: Samochody używane [7] - 19/03/2011 19:12

laugh
Posted by: Dziabor

Re: Samochody używane [7] - 19/03/2011 19:25

z czego zacieszasz? laugh swoje widziala, swoje wyjezdzila pora puscic w swiat laugh
Posted by: bącki05

Re: Samochody używane [7] - 19/03/2011 19:42

może byś chociaz zdjęcia pokazał :|
Posted by: Dziabor

Re: Samochody używane [7] - 19/03/2011 19:53

backi jak skoda wyglada kazdy wie, a do tego ta wersja pordzewiala klapa, progi, i nadkola, chyba ze jestes zainteresowany to jak porobie zdjecia to moge Ci podeslac
Posted by: lupus

Re: Samochody używane [7] - 20/03/2011 01:33

Dziabor Ty bys kupil auto z ogloszenia bez zdjec?
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Samochody używane [7] - 20/03/2011 01:43

Ja nawet nie otwieram aukcji, na której nie ma zdjęć.
Posted by: lupus

Re: Samochody używane [7] - 20/03/2011 01:46

Dokladnie, ja tak samo, wiec nie licz na telefony.

To tak jakbys chcial kupic w ciemno ciuchy albo mieszkanie.
Posted by: Dziabor

Re: Samochody używane [7] - 20/03/2011 04:44

jak zobaczysz zdjecia to na bank nie kupisz laugh to auto nadaje sie jedynie na czesci bo zrobic blacharke wyniesie z 1000 zl, takze ogloszenie raczej do jakis zlomiarzy, albo wlasnie zeby ktos kupil na czesci, takze zdjecia moim zdaniem zbedne
Posted by: bącki05

Re: Samochody używane [7] - 20/03/2011 16:36

czyli jednym slowem NEGATYW
Posted by: Dziabor

Re: Samochody używane [7] - 20/03/2011 17:20

nie wyobrazam sobie zeby ktos z drugiego konca Polski, a nawet z innego wojewodztwa jechal do Kielc po takie auto

takze backi05 nie rob z siebie juz takiego dobroczynnego szeryfa, nie jestes zainteresowany takim autem to nie pisz, a jak jestes to zadzwon pod podane numery to sie dogadamy co do zdjec, czy obejrzenia auta na zywo, pzdr
Posted by: lupus

Re: Samochody używane [7] - 20/03/2011 19:26

Dziabor strasznie sie upierasz.
Nie ma znaczenia czy sprzedajesz towar za 1500 zł czy za 50 000 zł.
Zdjęcia i porządny to podstawa i koniec kropka wink
Posted by: ice18

Re: Samochody używane [7] - 08/04/2011 18:16

golf 4 1.9 tdi 2001r, klima, elektryka, 14 500zł.
Posted by: lelu

Re: Samochody używane [7] - 08/04/2011 18:38

takie pytanie - zeby samochod jechal na wprost musze delikatnie (kilka stopni) przekrecic kierownice w prawo ;] w momencie kiedy puszczam kierownice schodzi do osi jezdni... co jest nie tak ? i ile taka naprawa moze kosztowac (seicento)
Posted by: qbasmuggy

Re: Samochody używane [7] - 08/04/2011 20:33

trzeba ustawić zbieżność, koszt w granicach 50-70 zł.
Posted by: qenius

Re: Samochody używane [7] - 21/04/2011 19:57

jeździ ktoś leonem? Interesuje mnie rocznik 2007/2008.

jak ogólnie użytkownicy, na forum, jeśli posiadają, oceniają to autko?
Posted by: woytass

Re: Samochody używane [7] - 22/04/2011 00:41


Myślę że pomocna stronka :

http://leonclub.pl/forum/index.php


A tak przy okazji, mam do sprzedania Hyundaia Getza w super stanie. 2004 rok, z polskiego salonu, nieduży przebieg, więcej informacji tutaj:

http://otomoto.pl/hyundai-getz-klima-salon-pl-idealny-C18602215.html

Szczerze polecam !!! grin
Posted by: lucart

Re: Samochody używane [7] - 22/04/2011 00:50

Originally Posted By: woytass


Cytat:
SAMOCHÓD JEST W STANIE PERFEKCYJNYM, UŻYTKOWANY PRZEZ MOJĄ ŻONĘ,


przez kobietę smirk smirk

to akurat nie jest zaleta. laugh laugh

btw jak auto z 2004 może być idealne/perfekcyjne?

sami bajkopisarze na otomoto laugh
Posted by: woytass

Re: Samochody używane [7] - 22/04/2011 01:01

Przyjedź, zobaczysz. Samochód jeszcze pachnie nowością...
I tak - jest użytkowane przez kobietę, nie ma co ściemniać. Przecież widać że to damski samochód, a akurat moja małżonka jest bardzo dobrym kierowcą. Nie będę na siłę wciskał że czarne jest białe (np. bmw e46 330i użytkowane przez starszego pana na dojazdy do sklepu...)
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Samochody używane [7] - 22/04/2011 03:34

Ja kupiłem e46 użytkowane przez dziadka z Belgii. Wnioskując po płytce, którą znalazłem w zmieniarce dziadek lubił posłuchać konkretnego rapu, a do tego okazało się, że chiptuning se dziarski staruszek zrobił smile
Posted by: stoprocent_

Re: Samochody używane [7] - 22/04/2011 03:41

to faktynie okazja byla wink plyte to wnuczek zostawil jak wracali z dzialki wink
Posted by: Ezquerro

Re: Samochody używane [7] - 29/04/2011 02:47

znacie może jakąś dobrą porównywarke ubezpieczeń OC ??
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Samochody używane [7] - 29/04/2011 02:51

z tego co pamiętam to rankomat.pl daje radę
Posted by: _Bombel_

Re: Samochody używane [7] - 29/04/2011 04:42

Originally Posted By: Ezquerro
znacie może jakąś dobrą porównywarke ubezpieczeń OC ??


jak jesteś zainteresowany to pracuje dla pzu wink
Posted by: Piecia

Re: Samochody używane [7] - 29/04/2011 12:10

Originally Posted By: Ezquerro
znacie może jakąś dobrą porównywarke ubezpieczeń OC ??


jak szukasz najtańszego to sprawdź sobie BTA, mają przedstawicielstwo w Polsce i są wypłacalni, u znajomego nie było problemu z wypłatą po stłuczce
Posted by: kazow

Re: Samochody używane [7] - 29/04/2011 14:07

Originally Posted By: _Bombel_
Originally Posted By: Ezquerro
znacie może jakąś dobrą porównywarke ubezpieczeń OC ??


jak jesteś zainteresowany to pracuje dla pzu wink


stary bys ludzi z forum nie naciagal, PZU jest teraz najdrozsze czy naj najdrozsze?

ostatnio zobaczylem OC placone przez kierowce z ponad 30 letnim stazem bez stluczek, 800 zl za malego opla z silnikiem 1.4 smile

ja w Hestii, fakt ze w pakiecie, za to samo place 240
Posted by: eclipse1977

Re: Samochody używane [7] - 29/04/2011 16:04

Originally Posted By: Piecia
Originally Posted By: Ezquerro
znacie może jakąś dobrą porównywarke ubezpieczeń OC ??


jak szukasz najtańszego to sprawdź sobie BTA, mają przedstawicielstwo w Polsce i są wypłacalni, u znajomego nie było problemu z wypłatą po stłuczce


tutaj nalezy sprostowac - odszkodowanie z OC nalezy sie poszkodowanemu w przypadku naszej winy(czyli nie nam)
i dlatego fakt iz "u znajomego nie było problemu z wypłatą po stłuczce" nie ma tutaj dla nas znaczenia
Posted by: Piecia

Re: Samochody używane [7] - 29/04/2011 18:09

fakt ale nie którzy twierdzą iż firma ta jest nie wypłacalna itd. dlatego chciałem od razu uniknąć takich zarzutów
Posted by: _Bombel_

Re: Samochody używane [7] - 29/04/2011 18:21

Originally Posted By: kazow
Originally Posted By: _Bombel_
Originally Posted By: Ezquerro
znacie może jakąś dobrą porównywarke ubezpieczeń OC ??


jak jesteś zainteresowany to pracuje dla pzu wink


stary bys ludzi z forum nie naciagal, PZU jest teraz najdrozsze czy naj najdrozsze?

ostatnio zobaczylem OC placone przez kierowce z ponad 30 letnim stazem bez stluczek, 800 zl za malego opla z silnikiem 1.4 smile

ja w Hestii, fakt ze w pakiecie, za to samo place 240


I po co takie bajki opowiadać, jasne że pzu nie jest najtańsze, ale siedzę w tym trochę i nie wiem co Ty z "pakiet" masz za 240 smile
Posted by: Kaznodzieja

Re: Samochody używane [7] - 29/04/2011 18:40

tylko po co komu takie drogie OC, bierze sie najtansze, bo co niby masz w tym drozszym OC?
Posted by: _Bombel_

Re: Samochody używane [7] - 29/04/2011 18:54

a czy ja pisałem o OC ?
Posted by: Ezquerro

Re: Samochody używane [7] - 01/05/2011 21:43

Originally Posted By: Wychowany_Na_Nalewce
z tego co pamiętam to rankomat.pl daje radę

a jakąs inna gdzie nie trzeba się rejestrowac i podawac nr. tel. ??
Posted by: Ezquerro

Re: Samochody używane [7] - 02/05/2011 00:37

chyba zdecyduje sie na mbank
Posted by: Linc

Re: Samochody używane [7] - 07/05/2011 06:03

cuk a najtanszy chyba jest pzmot
Posted by: BZYCZEK

Re: Samochody używane [7] - 08/05/2011 03:14

ostatnio takie cudeńko za 1,3 mln <bodajże 2 sztuki w Polsce> zostało rozbite w Wawie.
....gostek z Radomska wink

http://www.motofilm.pl/2011/05/04/porsche-panamera-mansory-rozbite-w-warszawie/
Posted by: Skull

Re: Samochody używane [7] - 08/05/2011 14:59

Panowie zasatanawiam się nad...

A6 kombi/sedan rocznik 2000/2001 benzynka 1,8T(150koni) quatro poźniejsze może zagazowanie

Opinie? Jaką skrzynie manulal czy automat, szczerze to nie jeździłem jeszcze w automacie, plotka głosi że przy 200k przebiegu trzeba zainwestować parę tysi na remoncik, prawda?
Posted by: Linc

Re: Samochody używane [7] - 09/05/2011 04:50

@Skull badzmi realistami, A6 2000-01r o przebiegu 200k nie ma, chyba nie wierzysz w to, ze sa?
Posted by: LEWY

Re: Samochody używane [7] - 09/05/2011 05:09

Linc za odpowiednia kwote napewno znalazlaby sie tymbardziej, ze to 1.8T a nie 1.9TDI.
Pzdr
Posted by: Linc

Re: Samochody używane [7] - 09/05/2011 05:31

@LEWY idac Twoim tokiem myslenia, to 1.8 bez turbo bedzie mialo przebieg ponizej 100k ?
Posted by: g00niek

Re: Samochody używane [7] - 09/05/2011 08:33

Jakas porada od lepiej znajacych sie w temacie.. Kombi (van, suv) w przedziale do 50.000 PLN.... volvo, saab, kia, mazda, toyota... cos jeszcze, troche juz przerabialem... moze macie jakies ciekawe typy.. Chce benzyne, zadne gaz ani diesel.. nie jezdze az tyle.. zajebiscie jara mnie automat.. ale znajomi baaaardzo odradzaja.. hmmmm.. zeby wybrac samochod bylo az tak ciezko....

PS. moze i byc typ zdecydowanie powyzej 50.000 ale zeby naprawde warto bylo.. jakos nie chce mi sie wydawac wiecej na samochod, a wiem ze moznaby i wartosc niezlego mieszkania wydac smile
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Samochody używane [7] - 09/05/2011 14:16

A czemu to znajomi odradzają automat? Automat zajebista sprawa - w życiu bym się nie zamienił na manual. Jak ktoś najwyżej ceni komfort to tylko automat, szczególnie w mieście. Śmiać mi się chce jak bidaki w pocie czoła wachlują drążkiem w korkach albo 10 sekund zbierają się ze świateł, gdy w automacie wciskasz gaz, a 3 sekundy później jesteś 30m z przodu i zmieniasz sobie wygodnie pas...

Jak ktoś chce palić laczka pod remizą to oczywiście manual.
Posted by: lucart

Re: Samochody używane [7] - 09/05/2011 14:25

Originally Posted By: Wychowany_Na_Nalewce
A czemu to znajomi odradzają automat? Automat zajebista sprawa - w życiu bym się nie zamienił na manual. Jak ktoś najwyżej ceni komfort to tylko automat, szczególnie w mieście. Śmiać mi się chce jak bidaki w pocie czoła wachlują drążkiem w korkach albo 10 sekund zbierają się ze świateł, gdy w automacie wciskasz gaz, a 3 sekundy później jesteś 30m z przodu i zmieniasz sobie wygodnie pas...

Jak ktoś chce palić laczka pod remizą to oczywiście manual.


jesteś tak zaślepiony tym automatem i oczywiście ukazałeś sytuacje w mieście w korkach. a co z redukcją i wyprzedzaniem na trasie? nie wiesz nawet jaką to frajdę sprawia smile
jesli ja stałbym sobie obok to tak wygodnie bys pasa na mój nie zmienił smile z manualem to jest dopiero fun z jazdy. smile
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Samochody używane [7] - 09/05/2011 15:33

Ciekawe, ciekawe, bo jeszcze mi się nie zdarzyło żeby mnie ktoś ze świateł wyprzedził, a ruszam sobie bez spiny. Piszę tutaj o normalnym, codziennym ruchu, a nie o specjalnym ściganiu się.

Na trasę masz w automacie tryb manualny czy sportowy i możesz się bawić. Poza tym do wyprzedzania jest coś takiego jak kickdown, gdzie komp optymalnie redukuje bieg na najniższy możliwy przy aktualnej prędkości i wtedy wio smile

W automacie mając wolną rękę mógłbyś laskę trzymać za kolanko, ale skoro ktoś woli zamiast tego bawić się drążkiem...
Posted by: LEWY

Re: Samochody używane [7] - 09/05/2011 15:59

Originally Posted By: Linc
@LEWY idac Twoim tokiem myslenia, to 1.8 bez turbo bedzie mialo przebieg ponizej 100k ?


heh Linc przeciez mowie tzn.pisze ze za odpowiednia kwote mozna dostac 1.8T z przebiegiem do 200 tys. Auta firmowe, taxi i inne takie byly przewaznie kupowane w dieslu. Niestety one maja juz przewaznie nastukane powyzej 300tys, lecz w PL wszystkie zaczynaja nowe zycie i maja 150tys:)
Pzdr
Posted by: lupus

Re: Samochody używane [7] - 09/05/2011 16:01

Z ciekawosci ile robisz miesiecznie km?
Posted by: LEWY

Re: Samochody używane [7] - 09/05/2011 16:19

Czasami jest to 400km, natomiast czasem 4000km, mysle ze srednio miesiecznie ok 1300km. Oczywiscie mowa o prywatnej osobowce.
Wiem, ze niektorzy robia duzo wiecej, lecz znam osoby ktore robia mniej!. Dlatego napisalem i podkreslilem, ze jesli ktos dobrze poszuka to napewno znajdzie A6 z 01r do 200tys, bedzie ciezko, ale za okreslona kwote znajdzie.
Posted by: Linc

Re: Samochody używane [7] - 09/05/2011 16:34

@LEWY bez obrazy pindolisz bzdury, za jaka odpowiednia cene? cofne licznik i podwyzsze cene, o takich okazjach mowisz, my tu mowimy o AUDI A6, o aucie luksusowym, ktos wydaje tyle kasy to i go stac na benzyne i zapierdala kilometry ...
Posted by: Linc

Re: Samochody używane [7] - 09/05/2011 16:41

@g00niek polecam to auto, jezdzilem tym samym bo to auto ... kumpla wink , zajefajny i ta moc, przyspieszenie dla mnie kosmos

Volvo XC 90
Posted by: LEWY

Re: Samochody używane [7] - 09/05/2011 17:00

Linc moze i a6 z 01 byla 10 lat temu luksusowa, jak dla mnie to auto rodzinne. Znajomy mial A6 z 2006 ktora miala przebieg grubo ponad 200 tys., na szczesnie nie smiagal po Polsce za duzo i do tej pory wszystko z nia ok. Sam szukalem mojej A4 B6 wczesniej przez ponad pol roku, i naprawde bylo ciezko, ale udalo sie.
Auto zawsze mozna sprawdzic, jechac do serwisu i podpiac pod kompa.
W niektorych autach cofniesz licznik a i tak pozniej mozna odczytac caly przebieg auta.
Napewno ciezko trafic na bezwypadkowe dobre auto, szkoda, ze nie wszystkich stac na auta z salonu za 100-200 tys zl
Posted by: Linc

Re: Samochody używane [7] - 09/05/2011 17:20

@LEWY wiec pewnie Twoje A4 2000-2004? ma przebieg okolo 100-120k ? bo poprzedni wlasciciel jezdzil do kosciola co niedziele, albo nawet tylko co druga? wink
sam szukam A4 lub BMW 320 z 20003/04 roku najlepiej w dieslu ale na auta ponizej 200k w ogole nie patrze, hehe co robi z czlowieka ta psychologiczna granica przebiegu dla auta 200k laugh
Posted by: kazow

Re: Samochody używane [7] - 09/05/2011 17:23

sie przejmujecie kilometrami:)

znajomy jechal kilka miesiecy temu w miare nowym audi A4 czy tam A6 i z boku wpadla na niego polciezarowka ze skutkiem takim ze prawie odcielo w audicy przod, samochod zaczynal sie na szybie przedniej

samochod oczywiscie poszedl na zlom, a na drugi dzien telefon ze juz ktos go kupil i czy moglby dostac ksiazke serwisowa i druga pare kluczykow

pewnie jzu ktos jezdzi tym czyms jako swoim Audi z marzen

wiec same km nei sa zle
Posted by: LEWY

Re: Samochody używane [7] - 09/05/2011 17:46

Linc bylo to od 1 wlascieciela, koles mial jeszcze 2 auta. Koncowka 2003, teraz ma 230000km, bylem ostatnio na serwisie i koles byl zaskoczony, ze przy tym roczniku jest wszystko w bardzo dobrych normach.
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Samochody używane [7] - 09/05/2011 17:54

Originally Posted By: Linc
@LEWY wiec pewnie Twoje A4 2000-2004? ma przebieg okolo 100-120k ? bo poprzedni wlasciciel jezdzil do kosciola co niedziele, albo nawet tylko co druga? wink
sam szukam A4 lub BMW 320 z 20003/04 roku najlepiej w dieslu ale na auta ponizej 200k w ogole nie patrze, hehe co robi z czlowieka ta psychologiczna granica przebiegu dla auta 200k laugh


Czyli oglądasz te cofnięte z 300k na 200k, ale tych cofniętych z 200k na 150k już nie wink

Można znaleźć ten rocznik poniżej 200k, ale za takie auto trzeba zapłacić:
http://www.autoscout24.de/ListGN.aspx?at...rice&page=1
Poza tym handlarzom w PL się nie opłaca takich sprowadzać, bo Polacy wolą "okazje" laugh

Śmieszy mnie generalizowanie, że jak taki rocznik to musi mieć taki przebieg albo że jak diesel to musi mieć najechane. Ja pierdolę nie każdy jest przedstawicielem handlowym i non stop jeździ po całym kraju... Ja swoim dieslem w 8 miesięcy zrobiłem 8 tysięcy laugh a kupiłem diesla bo akurat był, a ja mam wyjebane czy to diesel czy benzyna bo różnicy mi to żadnej nie robi.
Na Zachodzie różnica to 20 eurocentów na litrze - proszę was... Przebiegi może i są większe, ale za to autostradowe.
Posted by: Linc

Re: Samochody używane [7] - 09/05/2011 18:13

oj Panowie wiem, ze troche przesadzam i generalizuje wink oto dowod jak sie myle wink

Audi A4
Posted by: lupus

Re: Samochody używane [7] - 09/05/2011 18:37

WNN ile robisz tych km? tongue
Posted by: Skull

Re: Samochody używane [7] - 09/05/2011 20:10

Te 200k przebiegu odnosiło się do skrzyni automatycznej, czy wówczas nie trzeba robiś jakiegoś kapitalnego remontu? Na siłę nie będę szukał "okazji" a moje pojęcie na autach kończy się na tym, żeby wsiąść i jechać, a nie grzebać sie smile ...może mieć i 400tyś przebiegu, aby był bez usterkowy, mam wsiąść i jechać.
Posted by: eclipse1977

Re: Samochody używane [7] - 10/05/2011 13:55

automatem mozesz zrobic zarowno 200, 300 jak i 100k km - wszystko zalezy od tego jak poprzedni wlasciciel dbal o skrzynie.

Linc - sorry, ale bzdurzysz ze az slabo.

Myslisz, ze ile km stuka przecietny driver w polsce ? 200k km za 10 lat to wcale nie za malo i nie powinno byc problemu ze znalezieniem takiego w PL. Caly czas mam na mysli auta kupione i serwisowane w PL, bo z zachodu raczej ciezko o takie rodzynki.


Mam scenica 1,6aut - tak naprawde gdyby nie obawa co bedzie gdy sie zepsuje to w zyciu nie pomyslalbym o zamianie na manuala.
Posted by: eroll

Re: Samochody używane [7] - 10/05/2011 17:41

Dokładnie jw. Znam prawdziwych niedzielnych kierowców którzy przez 5 lat potrafią najeździć około 20k. (tylko 4 k na rok). Wynik 100k na samochód z 2004r. wcale nie znaczy że był przekręcany licznik, nie każdy jeździ do pracy samochodem.
Posted by: Linc

Re: Samochody używane [7] - 10/05/2011 18:06

nie przyrownujscie dziadkow z Seicento czy z Matiza do goscia , ktory wozi sie Audi, BMW czy innym Mercem automatycznie czym wieksza klasa auta i wiekszy portfel wlasciciela auta to automatycznie wiekszy przebieg ...

@eclipse1977, nie ma wiekszej roznicy miedzy wlascicielem auta luksusowego z Niemiec czy z Polski, nawet w Polsce AUDI A6 kupione w 2000-01 nie jest kupione po to zeby stalo w garazu bo wlasciciela nie stac na paliwo

PS. Sam mam auto z 2007r z przebiegiem 25k laugh
Posted by: eclipse1977

Re: Samochody używane [7] - 10/05/2011 18:16

do pracy codziennie robimy ok 25km, oprocz tego od czasu do czasu robimy weekendowe wypady - i te dluzsze i te krotsze. wynik ? w ciagu 22 mies zrobione 23kkm

gdybym mial kase ?

to kupilbym sobie a6 1,8t w kombi - co nie oznacza, ze musialbym robic wiecej km

a gdybym mial wiecej kasy ?

to kupilbym sobie drugie auto - wtedy moje audi mialoby jeszcze mniejszy przebieg laugh
Posted by: Linc

Re: Samochody używane [7] - 10/05/2011 18:33

nie mow ze nie ma zaleznosci miedzy klasa auta a jego przebiegiem? laugh
Posted by: KeeP

Re: Samochody używane [7] - 10/05/2011 19:13

rozejrzałem się dookoła i co widzę:)
w najbliższej rodzinie
Octavia 1.9TDi 2000r przebieg 120kkm
Matiz 99r przebieg 130kkm
Punto 2000r przebieg 20kkm laugh (to nie żart)
Vectra 92r przebieg 260kkm

można? - można smile
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Samochody używane [7] - 10/05/2011 19:24

Ja tam korelacji między 'kasą', a przebiegiem auta specjalnie nie widzę. Jak ktoś ma kasę to może mieć choćby 2 fury (w rodzinie to już norma), więc automatycznie mniejszy przebieg w każdej z osobna, poza tym jak ktoś ma kasę to nie tłucze się na wczasy samochodem tylko leci samolotem, a poza tym jak ktoś ma kasę to musi na nią zapracować i nie ma czasu jeździć chuj wie gdzie.
Posted by: eroll

Re: Samochody używane [7] - 10/05/2011 20:49

Racja ,racja. Dlatego dobrze jest jednak kupować auto od kogoś znajomego wtedy wiemy jaki ma tryb życia pracy i ile autko wyjeździło smile
Znajomy Ojca miał Astrę (nową) przez 5 lat przejeździł nią 25kkm i odsprzedał bo mu się znudziła za taką samą kasę jak każda inna 5-letnia Astra z przebiegiem np.100kkm laugh Ktoś zrobił dobry zakup.
Posted by: Llama

Re: Samochody używane [7] - 10/05/2011 21:51

Originally Posted By: Wychowany_Na_Nalewce
a poza tym jak ktoś ma kasę to musi na nią zapracować i nie ma czasu jeździć chuj wie gdzie.

a jak ktoś nie ma kasy, nie jeździ, bo bak pusty wink
każdy pewno ma znajomych co chcieli 'mieć!' samochód. no i 'mają!'
Posted by: eclipse1977

Re: Samochody używane [7] - 11/05/2011 14:41

Originally Posted By: Linc
nie mow ze nie ma zaleznosci miedzy klasa auta a jego przebiegiem? laugh


no oczywiscie ze nie ma

jeden ma male, tanie i oszczedne gowno kupione zeby zapieprzac codzinnie po 100km do pracy, a drugi ma duze, drogie i paliwozerne fure i prace na miejscu i w glebokiej d... koszty eksploatacji

panimajesz ?
Posted by: Linc

Re: Samochody używane [7] - 11/05/2011 18:02

Originally Posted By: eclipse1977
Originally Posted By: Linc
nie mow ze nie ma zaleznosci miedzy klasa auta a jego przebiegiem? laugh


no oczywiscie ze nie ma


laugh
w 99% ma
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Samochody używane [7] - 11/05/2011 18:44

Originally Posted By: Linc
Originally Posted By: eclipse1977
Originally Posted By: Linc
nie mow ze nie ma zaleznosci miedzy klasa auta a jego przebiegiem? laugh


no oczywiscie ze nie ma


laugh
w 99% ma

może jakieś argumenty zamiast wklejania liczb z dupy
Posted by: eclipse1977

Re: Samochody używane [7] - 11/05/2011 19:09

gadal dziad do obrazu ...

porownaj sobie przebiegi sredniej klasy TDI (a4/golf) a przebiegi klasy wyzszej sredniej/ wyzszej tdi - nie mowiac o benzynie

tyle w temacie
Posted by: Linc

Re: Samochody używane [7] - 11/05/2011 19:36

no wlasnie przebiegi, srednie przebiegi w segmentach aut ...
Posted by: Skull

Re: Samochody używane [7] - 14/05/2011 17:44

Jak to jest z ubezpieczeniem auta?
Kończy mi się 2 czerwca, auto ubezpieczone i zarejestrowane na ojca i teraz czy ja mogę przedłużyć ubezpieczenie auta bez zgody,/woli/obecności ojca?
Posted by: _Bombel_

Re: Samochody używane [7] - 14/05/2011 18:10

Originally Posted By: Skull
Jak to jest z ubezpieczeniem auta?
Kończy mi się 2 czerwca, auto ubezpieczone i zarejestrowane na ojca i teraz czy ja mogę przedłużyć ubezpieczenie auta bez zgody,/woli/obecności ojca?


OC przedłuża się automatycznie jeśli składka została opłacano w całości lub druga rata została zapłacona musisz złożyć podpis za ojca smile
Posted by: Skull

Re: Samochody używane [7] - 14/05/2011 18:41

czyli podrobić? smile
Posted by: _Bombel_

Re: Samochody używane [7] - 14/05/2011 18:44

no tak ubezpieczyciel nie powinien robić problemów ja przynajmniej nie robię wink
Posted by: akagi

Re: Samochody używane [7] - 14/05/2011 19:03

Originally Posted By: Skull
czyli podrobić? smile


Nic nie musisz podrabiać.

Na wniosku/polisie jest

osoba ubezpieczona ( w tym wypadku ojciec )

i osoba ubezpieczająca ( może to być dowolna osoba ).


W Twoim przypadku, możesz się podpisać samym nazwiskiem,
bo chyba masz takie jak ojciec.

I to wszystko.
Posted by: john

Re: Samochody używane [7] - 16/05/2011 01:46

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDe...mp;pageNumber=8

za 2800euro takie autko(Audi A3)...???? popatrzcie
Posted by: Ojro

Re: Samochody używane [7] - 16/05/2011 02:51

w sumie mnie ani Audi ani Mercedes i BMW nie rusza, wiec dla mnie nic specjalnego. Specjalna bylaby cena, gdyby nie fakt ze aute stoi w Suffolk, a to UK i pewnie kiero po prawej stronie piwo
Posted by: _Bombel_

Re: Samochody używane [7] - 16/05/2011 02:57

Originally Posted By: Ojro
w sumie mnie ani Audi ani Mercedes i BMW nie rusza, wiec dla mnie nic specjalnego. Specjalna bylaby cena, gdyby nie fakt ze aute stoi w Suffolk, a to UK i pewnie kiero po prawej stronie piwo


na zdjęciu jest po lewej tongue
Posted by: Ojro

Re: Samochody używane [7] - 16/05/2011 02:59

a to zmienia postac rzeczy...

pukeOjro ty slepotooo...

btw... SAAB&Subaru ROCKSSS piwo ewentualnie Porsche
Posted by: Dziabor

Re: Samochody używane [7] - 16/05/2011 03:07

szukam Octavii do 20k, B lub B+G, ma ktos namiary, moze jakas rodzinka sprzedaje lub ktos cos slyszal
Posted by: Exp

Re: Samochody używane [7] - 16/05/2011 04:54

za 2800 Euro biore w ciemno, nie wierze w ta cene, kilka aut kupilismy z Niemiec dla siebie smile
Posted by: bolo_lacznik

Re: Samochody używane [7] - 16/05/2011 05:12

osobiscie "w ciemno" nie brałbym nawet za 1000euro ;-)
Posted by: grekugreku

Re: Samochody używane [7] - 16/05/2011 16:10

jakbyscie mieli do wyboru focusa 1.6 2006rocznik a panda 1.1 2009 za ta sama cene co byscie wzieli (lepsze auto wyzszej klasy a starsze czy nizszej klasy a mlodsze)??
Posted by: dziura

Re: Samochody używane [7] - 16/05/2011 23:16

Originally Posted By: grekugreku
jakbyscie mieli do wyboru focusa 1.6 2006rocznik a panda 1.1 2009 za ta sama cene co byscie wzieli (lepsze auto wyzszej klasy a starsze czy nizszej klasy a mlodsze)??

proste że fokusik wink za komfort lepszy silnik i na nim nie stracisz aż tak dużo jak na pandzie... nawet bym się nie zastanawiał jeden plus za panda nieco niże spalanie o ile owe samochody zostały dokładnie sprawdzone...
Posted by: Exp

Re: Samochody używane [7] - 16/05/2011 23:23

focus bez dwoch zdan
Posted by: Marczajka

Re: Samochody używane [7] - 16/05/2011 23:27

Originally Posted By: Ojro
a to zmienia postac rzeczy...

pukeOjro ty slepotooo...

btw... SAAB&Subaru ROCKSSS piwo ewentualnie Porsche


tylko Saab, np. 9-5 Aero do 2004 roku
Posted by: _Korver_

Re: Samochody używane [7] - 17/05/2011 01:26

Originally Posted By: grekugreku
jakbyscie mieli do wyboru focusa 1.6 2006rocznik a panda 1.1 2009 za ta sama cene co byscie wzieli (lepsze auto wyzszej klasy a starsze czy nizszej klasy a mlodsze)??


Jak dla mnie nie ma co myśleć, z takiego zestawu zdecydowanie FOCUS.
Posted by: john

Re: Samochody używane [7] - 24/05/2011 01:44

mistrz...cytat z oferty sprzedaży!


"SAMOCHÓD PO DROBNEJ STŁUCZCE(przed kolizją auto było bezwypadkowe!!!)"smile

lepsza wersja by byla...

SAMOCHÓD PO DROBNYM POŻARZE (przed porzarem w aucie nie było palone!!!)laugh
Posted by: Stelmach

Re: Samochody używane [7] - 28/05/2011 12:18

oglądając oferty rowerów na allegro:
"rower w dobrym stanie, mogę go ewentualnie umyć wtedy będzie w bardzo dobrym" laugh
Posted by: BZYCZEK

Re: Samochody używane [7] - 29/05/2011 03:51

Brat ma do sprzedania Audi A4 2,0 TDI 2005r.

http://moto.allegro.pl/audi-a4-2-0-tdi-i1622205843.html
Posted by: eroll

Re: Samochody używane [7] - 30/05/2011 02:13

Jutro znajomy ojca jedzie do holandii na giełdę samochodową i powiedział że może nam coś ściągnąć.... Szukamy czegoś do 7tysięcy zł , hatchback, diesel. Samochód ma być ekonomiczny i mało awaryjny...może jakaś rada bo mimo że uwielbiam jeździć samochodem to paradoksalnie absolutnie się na samochodach nie znam nic a nic,,,,?
Posted by: BZYCZEK

Re: Samochody używane [7] - 30/05/2011 03:09

Originally Posted By: BZYCZEK
Brat ma do sprzedania Audi A4 2,0 TDI 2005r.

http://moto.allegro.pl/audi-a4-2-0-tdi-i1622205843.html


niektualne
Posted by: Piecia

Re: Samochody używane [7] - 30/05/2011 11:51

Samochód ładnie się prezentował a co mnie cieszy w tego typu ogłoszeniach, posiadał dokładny opis co było robione i kiedy a do tego jest potwierdzenie w postaci faktur bądź paragonów, nabywca będzie na pewno zadowolony z fajnego zakupu toast
Posted by: BZYCZEK

Re: Samochody używane [7] - 30/05/2011 14:13

Originally Posted By: Piecia
Samochód ładnie się prezentował a co mnie cieszy w tego typu ogłoszeniach, posiadał dokładny opis co było robione i kiedy a do tego jest potwierdzenie w postaci faktur bądź paragonów, nabywca będzie na pewno zadowolony z fajnego zakupu toast




bo taki był w 100% jak w opisie .... szybko i bez problemów został sprzedany.

Pozdrawiam
Posted by: barciu

Re: Samochody używane [7] - 30/05/2011 14:59

To Audi A4 naprawdę ładnie się prezentowało smile A taki mały off topic. Wiedzieliście że dla towarzystw ubezpieczeniowych auta sprowadzane z zagranicy mają mniejszą wartość niż te jeżdzone od nowości po polskich drogach ? Ja się lekko zgarbiłem jak się o tym dowiedziałem. Przecież polskie drogi to tragedia i auto dużo bardziej dostaje w dupe na przestrzeni tych kilku lat eksploatacji...
Posted by: barciu

Re: Samochody używane [7] - 30/05/2011 15:00

Kurde za szybko wysłałem. Chciałem jeszcze zapytać, jeździ ktoś z forumowiczów anglikiem ?
Posted by: xqwzts

Re: Samochody używane [7] - 30/05/2011 16:12

Originally Posted By: barciu
Kurde za szybko wysłałem. Chciałem jeszcze zapytać, jeździ ktoś z forumowiczów anglikiem ?
ja jezdze, po przekladce wink
Posted by: barciu

Re: Samochody używane [7] - 30/05/2011 16:49

A jakie auto? Ja mam w rodzinie 2 freelandery po przekładce (przed liftem). Generalnie przekładka daje rade z małymi zastrzeżeniami. Ale bardziej skomplikowanych aut bym już nie przekładał. Obecnie jeżdzę toyotą avensis anglikiem i tak się powoli przymierzam do zmiany auta. Porównując ceny w PL oraz na angielskim ebayu to przepaść. Auta w UK są tańsze o ok 40-50%. Także niedługo chyba się wybiorę do UK po samochód.
Posted by: xqwzts

Re: Samochody używane [7] - 30/05/2011 17:23

Skoda Superb wink

Freelandery ponoc latwe do przerobki,
a im wiecej elektryki w samochodzie tym trudniej i trudniej rowniez znalezc firme ktora sie za to wezmie tongue

u siebie zastrzezen mialem sporo na poczatku jednak byly to rzeczy ktore mogli szybko poprawic, panowie jednak lecieli w kulki z czasem oddania samochodu (3 miesiace chyba? to juz dluzsza historia) ale ze umowa byla bardzo dobrze napisana to wyszlo na to za robocizne nie dostali prawie nic smile
Posted by: LEWY

Re: Samochody używane [7] - 30/05/2011 22:39

Polecam http://angliki.info/ Dowiecie sie jakie auto, za ile i ogolnie pewnie czegos wiecej o anglikach. Napwno warto wybrac anglika gdzie nie trzeba spawac sciany grodziowej.
Posted by: barciu

Re: Samochody używane [7] - 31/05/2011 19:35

LEWY forum znam. Poza tym nie przekładam kierownicy tylko jeżdzę z kier. po prawej stronie smile Szkody kasy na przekładki i nie ma pobawy, że coś się źle przełoży...
Posted by: Ojro

Re: Samochody używane [7] - 01/06/2011 22:04

ale jezdzac autem po prawej stronie to pewnie ubezpieczenie itp. drozsze ?
Posted by: LEWY

Re: Samochody używane [7] - 02/06/2011 00:45

Ojro. Jesli masz dowod rejestracyjny i przeglad techniczny auta(rok) to bez problemu dostaniesz ubezpieczenie na rok czasu. Bylem, rozmawialem na ten temat z ubezpieczajacym, wiec prosze mowic, ze sie nie da. Cena byla dokladnie taka sama jak za standardowe LHD. Dodam, iz bylo to w Bydgoszczy, wiadomo w kraju naszym wszedzie wszystko jest inaczej rozpatrywane.
Posted by: Ozi

Re: Samochody używane [7] - 02/06/2011 02:35

Mial ktos stycznosc z audi a6 98'-00'?
Lepszy diesel czy benzyna??
Prosilbym o opinie
Posted by: eclipse1977

Re: Samochody używane [7] - 02/06/2011 15:37

diesel tylko 1,9 tdi (minusem oczywiscie przebieg), 2.5 tdi unikaj jak ognia !!

ogolnie benzyny sa ok - 4.2 to olejochlej

odpusc sobie takze multitronic
Posted by: Ozi

Re: Samochody używane [7] - 02/06/2011 21:38

tyle ze wlasnie chodzi o cene 1.9 o wiele drozsze sa. Benzyny za to pala troche:)
Posted by: Jakubosiu

Re: Samochody używane [7] - 03/06/2011 11:45

Ja mam 2.5 tdi 3 lata jeżdżę i zrobiłem z 70 tys nią i mogę ci śmiało polecić . Mitów na temat samochodów jest masa.
Posted by: eclipse1977

Re: Samochody używane [7] - 03/06/2011 13:32

a o wycierajacych sie walkach i dupnej hydraulice slyszales ?
to ze Ty akurat nie masz z tym problemow nie swiadczy o tym ze On nie bedzie ich mial
Posted by: Goget

Re: Samochody używane [7] - 03/06/2011 16:06

Akurat o A6 wrzucili artykuł na onet - http://moto.onet.pl/1644742,1,audi-a6-dobre-ale-drogie-w-utrzymaniu,artykul.html
Posted by: Linc

Re: Samochody używane [7] - 03/06/2011 17:28

zacytuje czesc artykulu o ktorym wspomnial Goget, z zyczeniami powodzenia w poszukiwaniach aut klasy Audi A6 z niskim przebiegiem, o ktorych byla mowa kilka stron temu w tym watku:

"Szansa na znalezienie Audi A6 C5 z przebiegiem nieprzekraczającym 100 tys. kilometrów jest bliska zeru. Sprzedający zazwyczaj deklarują przebiegi na poziomie 170-280 tys. km. Wartości zaczynające się od cyfry 3 są stosunkowo rzadko spotykane. Do wskazań licznika warto jednak podchodzić ze sporym dystansem &#8211; w Niemczech, skąd pochodzi wiele używanych A6, przebiegi 300-400 tys. kilometrów nie należą do rzadkości." wink
Posted by: FIFI

Re: Samochody używane [7] - 05/06/2011 01:29

Witam mam do kupienia vv pasata kombi z 2007 w benzynie 2,0 ,150 koni .ma przejechane 98000 .produkcja Stany Zjednoczone,zarejestrowany w Polsce od 2008.cena 38 tysięcy.doradzcie czy warto z góry dziękuje
Posted by: e24

Re: Samochody używane [7] - 10/06/2011 03:15

Jezeli nadal aktualne to popros o nr vin, i tutaj potem zapytaj http://www.bezwypadkowy.net/forum , to powiedza Ci czy cos ie z nim dzialo w stanach smile
Posted by: ice18

Re: Samochody używane [7] - 14/06/2011 19:00

chcę kupić bmw 3 rok 2003-04
http://moto.allegro.pl/bmw-320d-sedan-stan-idealny-gwarancja-i1637589245.html

jadę do faceta w ciemno, mówie mu ze mam do niego 500km, gosciu mowi ze na pewno nie zrobi pan wycieczki, 133tys. przebiegu do tego ze serwisowana :D, dobra jadę... wyjezdzam w niedziele w nocy bedac gdzies 200km od celu, wysylam koledze numer vin kumpel sprawdza co sie okazuje ? ma niby 130 a w 2009 mial 150, no ale nic mowie z oryginalnym przebiegiem na pewno nie znajde oby byl caly... co sie okazuje na miejscu ? samochod caly w burchlach, przewody owiazane tasma izolacyjna.. zatopiony ?
no to jedziemy dalej :
http://moto.allegro.pl/bmw-320d-150km-lifestyle-skora-duza-navi-full-i1665470067.html
wpierw dzwonie pytam czy przebieg oryginal.. gosciu mowi ze tak jak w ogloszeniu.. ja mowie no to masz pan jakis dowod na to ?
pytam czy poda numer vin, mowi ze nie ma problemu ;] wysyla vin ja kumplowi i co sie okazuje ? w ogloszeniu przebieg 100% 160 tysiecy, po sprawdzeniu vin, w 2006r serwisowana i robione cos bylo 130tys. w 2009 198 ;]
daje sobie na razie spokoj smile
Posted by: Cholo

Re: Samochody używane [7] - 15/06/2011 00:31

Płock, Sochaczew, Radom, Gniezno, Gostynin to miejsca gdzie są najlepsi w odmładzaniu i szpachlowaniu
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Samochody używane [7] - 15/06/2011 00:31

hehe od typka z drugiego ogłoszenia sam kupiłem swoją laugh

Koleżka typowy handlarz, bajerka bardzo solidna z tego co pamiętam. Trochę pościemniał, cośtam zataił. Samochód wziąłem na farta, przebieg chuj wie ile, ale stan wyglądał na bardzo dobry, poza tym nie chciało mi się miesiącami jeździć po Polsce i szukać. Jeżdżę już prawie rok bez poważniejszych usterek, więc jestem zadowolony.

Dwa samochody miały kręcony przebieg i dajesz sobie spokój? To się ziomeczku obudziłeś. 90% ma kręcony przebieg, więc na przebieg się nawet nie patrzy. Nie ma co się załamywać tylko patrzeć na stan auta. Po drugie dalej jak 200km to nie ma co jechać oglądać, bo na miejscu zawsze jakaś kupa wyjdzie - szkoda czasu i pieniędzy, ludzie są niepoważni i przez telefon będą ci zawsze kit wciskać. Po trzecie E46 '03 za 26k? Nigga please...
Posted by: maaajo

Re: Samochody używane [7] - 15/06/2011 00:39

Originally Posted By: ice18
chcę kupić bmw 3 rok 2003-04
http://moto.allegro.pl/bmw-320d-sedan-stan-idealny-gwarancja-i1637589245.html

jadę do faceta w ciemno, mówie mu ze mam do niego 500km, gosciu mowi ze na pewno nie zrobi pan wycieczki, 133tys. przebiegu do tego ze serwisowana :D, dobra jadę... wyjezdzam w niedziele w nocy bedac gdzies 200km od celu, wysylam koledze numer vin kumpel sprawdza co sie okazuje ? ma niby 130 a w 2009 mial 150, no ale nic mowie z oryginalnym przebiegiem na pewno nie znajde oby byl caly... co sie okazuje na miejscu ? samochod caly w burchlach, przewody owiazane tasma izolacyjna.. zatopiony ?
no to jedziemy dalej :
http://moto.allegro.pl/bmw-320d-150km-lifestyle-skora-duza-navi-full-i1665470067.html
wpierw dzwonie pytam czy przebieg oryginal.. gosciu mowi ze tak jak w ogloszeniu.. ja mowie no to masz pan jakis dowod na to ?
pytam czy poda numer vin, mowi ze nie ma problemu ;] wysyla vin ja kumplowi i co sie okazuje ? w ogloszeniu przebieg 100% 160 tysiecy, po sprawdzeniu vin, w 2006r serwisowana i robione cos bylo 130tys. w 2009 198 ;]
daje sobie na razie spokoj smile


Mogę mieć dla Ciebie takie, BMW tylko niestety rok 2000. Brat chce sprzedać. Jak chcesz więcej info odezwij się na priv.
Posted by: Biszop

Re: Samochody używane [7] - 15/06/2011 01:10

Originally Posted By: ice18
chcę kupić bmw 3 rok 2003-04
http://moto.allegro.pl/bmw-320d-sedan-stan-idealny-gwarancja-i1637589245.html

jadę do faceta w ciemno, mówie mu ze mam do niego 500km, gosciu mowi ze na pewno nie zrobi pan wycieczki, 133tys. przebiegu do tego ze serwisowana :D, dobra jadę... wyjezdzam w niedziele w nocy bedac gdzies 200km od celu, wysylam koledze numer vin kumpel sprawdza co sie okazuje ? ma niby 130 a w 2009 mial 150, no ale nic mowie z oryginalnym przebiegiem na pewno nie znajde oby byl caly... co sie okazuje na miejscu ? samochod caly w burchlach, przewody owiazane tasma izolacyjna.. zatopiony ?
no to jedziemy dalej :
http://moto.allegro.pl/bmw-320d-150km-lifestyle-skora-duza-navi-full-i1665470067.html
wpierw dzwonie pytam czy przebieg oryginal.. gosciu mowi ze tak jak w ogloszeniu.. ja mowie no to masz pan jakis dowod na to ?
pytam czy poda numer vin, mowi ze nie ma problemu ;] wysyla vin ja kumplowi i co sie okazuje ? w ogloszeniu przebieg 100% 160 tysiecy, po sprawdzeniu vin, w 2006r serwisowana i robione cos bylo 130tys. w 2009 198 ;]
daje sobie na razie spokoj smile


Co do tego drugiego linka, na jednym ze zdjęć widać różnicę pomiedzy poduszką w kierownicy, a samą kierownicą:)
Coś było wymieniane, kierownicę wymienia się przy dużych przebiegach bo się ściera na tyle wyraznie ze zmiana przy sprzedazy wskazana, w aucie klasy bmw, bedzie to pewnie ze 300 tysięcy, poduszkę się wymienia po dzwonie...;-)
nie oszukujmy się, kupic diesla ponizej 200 tysiecy to rzecz prawie nie mozliwa przy takim roczniku, Niemiec czy inny nie kupuje diesla żeby popyrkać do kosciola, nawet jak auto nie jezdzi w firmie to i tak na ich drogach kilometry spierdalają okrutnie.

Warto szukać aut z polskiego salonu, dużo ciężej ukryć przebieg, auto łatwiej zweryfikować, często przy tej klasie auta bedzie pierwszy właściciel.

Sam muszę sobie coś kupić, od września zeszłego roku rąbneli mi 2 samochody, najpierw żony, auto z małym przebiegiem, w bardzo dobrym stanie, a 2 tygodnie temu mój firmowy...
kasy mam tyle co dostanę z ubezpieczalni, plus pewnie jakis grosz dołoże ale raczej kosmetycznie, szukam od tygodnia, typ, model wybrałem, auto nietypowe w sensie nadwozia, ogladałem juz ze 4 i żaden nie był godny zeby nawet sie przejechac, wszystkie sprowadzone, znalzlem z polskiego salonu, pierwszy wlasciciel, ksiazki serwisowe, przebieg maly, sprawdzony w serwisie w którym byl kupiony i serwisowany, wszystko potwierdzone, wyjdzie pewnie trochę drozej niz sprowadzony "z oryginalnym" przebiegiem ale pewnie, albo pewniej:)
Czekam na decyzję ubezpieczalni ile i czy wypłaca bez problemów, jesli nic sie nie wydarzy to jestem z gosciem dogadany, nie spieszy mu sie.

Oczywiscie, liczba "salonowych z Polski" jest ograniczona, częsciej sa słabiej wyposażone, często droższe ale pewniejsze, bo teraz takie czasy, byle Heniek jedzie do Niemiec, kupi złom, poskłada i heja, a najczęsciej przekreci licznik na coś około 200 tysiecy, pięknie opisze i dawaj na alledrogo.

Nikt na zachodzie nie sprzedaje dobrych samochodów w okazyjnej cenie, w Niemczech dobre auta są droższe niż w Polsce, więc liczenie na okazje i 100% pewnego przebiegu to jak liczenie na medal polskiej repry w kopaną laugh
Posted by: ice18

Re: Samochody używane [7] - 15/06/2011 01:24

akurat na przebieg właśnie aż tak bardzo nie patrzę ale jak samochód ma 300 w kołach, do tego robione przy niej bylo cos to wole nie ryzykowac, facet podaje ze przebieg 100% a dzwonie do niego czy ma ksiazke.. a ten tak jak w ogloszeniu... albo masz pan dowod na ten przebieg albo nie...
piekny opis tylko czemu wszystko to klamstwo? ; ]
ale ktos sie nabierze na pewno,
sam sprzedaję teraz swoje audi a4 2000r, z przodu elektryczne szyby, jasna skóra, duża nawigacja, automat, felgi, co do przebiegu 190tys, ale sam nie wiem czy akurat tyle ma, , ale lakier sam sprawdzałem miernikiem i powyzej 140 nic nie pokazalo, samochod jest caly w oryginale, przednia szyba wymieniana ale na masce nic nie pokazalo,
auto na pelnym wypasie, sprzedaję bo wiecie co chce kupic smile
a mam teraz do kupienia bmw 3 2005r tylko przod do robienia wiec pewnie czesci z robota kolo 5-6tys, lepiej samemu zrobic i wiedziec co w niej bylo robione niz jakis ulep.
Posted by: ice18

Re: Samochody używane [7] - 15/06/2011 01:27

cena wyjściowa 20 tysi, zapomnialem dodac ze jest drewno tez, i zmieniarka na 6 plyt,
Posted by: Biszop

Re: Samochody używane [7] - 15/06/2011 01:51

pierwsze z brzegu z alledrogo:
http://moto.allegro.pl/bmw-e46-318i-salon-pl-bogate-wyp-ogl-prywatne-i1651663197.html

ten drozszy ale wart zastanowienia:
http://moto.allegro.pl/bmw-3-320d-e46-salon-polska-prywatny-i1648328502.html

Oczywiście po opisie wyglada pięknie, ale moim zdaniem warto sprawdzać takie oferty, ciężko kręcić przy "salonówce z Polski", egzemplarzy dużo mniej, wybór mocno ograniczony ale myślę że to relatywnie bezpieczny sposób na używane auto, oczywiście nie mamy gwarancji ze kazdy taki egzemplarz bedzie idealny ale tak bym szukał:)
Posted by: Biszop

Re: Samochody używane [7] - 15/06/2011 01:56

z tym drugim dobrze pohandlować, i myślę że zejdzie w okolice 30 tysięcy z haczykiem, opłaty to tylko rejestracja za 250 no i ubezpieczenie ale to w kazdym przypadku i tak placisz.
Nie ma innych oplat, dokładasz około 5 tysięcy i masz szanse na godziwy egzemplarz, całkiem przyzwoicie wyposazony.
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Samochody używane [7] - 15/06/2011 02:02

Jeszcze można dodać, że o BMW jest sporo forów w internecie na ogół z działami kupię/sprzedam, więc tam można nierzadko znaleźć ciekawe oferty od w miarę sprawdzonych ludzi.

Powodzenia w szukaniu i miłej zabawy zimą wink
Posted by: Biszop

Re: Samochody używane [7] - 15/06/2011 02:28

Z tymi forami jest różnie, w moim odczuciu zaglądają tam albo maniacy - ciągle coś grzebią przy aucie, sami naprawiają, zmianiają, kombinują albo ci którzy szukają pomocy bo trafili na rypcia który się sypie na każdym zakręcie.
Oczywiście to uogólnienie ale mimo wszystko sporo takich sie tam znajdzie.

Dobry egzemplarz trafia tak czy siak na allegro czy inne otomoto. Kwestia zeby szybko wylapac bo w większosci wypadków dobre schodza szybko, choc raz znajomy kupil mercedesa C-klasse z 96 roku z przebiegiem 60 tysiecy, nikt sprzedającemu nie chcial uwierzyć że samochod ma tyle przejechane:D

Kumpel posprawdzal, obdzwonil serwisy we wloszech, stamtad było auto i sie okazalo ze przed sprzedaza, Wloch zrobil mu przeglad, byly wydruki, potwierdzenie itp:)

Kumpel kupil i jezdzi do dzis, juz chyba z 5 rok, nawet nie go nie dotknal po za eksploatacyjnymi przegladami.
Posted by: ice18

Re: Samochody używane [7] - 15/06/2011 17:02

Originally Posted By: Biszop
z tym drugim dobrze pohandlować, i myślę że zejdzie w okolice 30 tysięcy z haczykiem, opłaty to tylko rejestracja za 250 no i ubezpieczenie ale to w kazdym przypadku i tak placisz.
Nie ma innych oplat, dokładasz około 5 tysięcy i masz szanse na godziwy egzemplarz, całkiem przyzwoicie wyposazony.


tylko ja szukam w automacie smile jutro jadę obejrzeć bmw 3 e90 2005r
przód do robienia, z tyłu błotnik zarysowany ale niska cena, troche by wyniosło >30tys. i jedna wada 6 biegowa ;p ale jakoś przeboleje to.. a co nowy model to nowy..
Posted by: yazsm

Re: Samochody używane [7] - 18/06/2011 00:28

Witam. Panowie dla znawców tematu - siedzę w Danii i za parę miesięcy będę wracał - opłaca się kupić tutaj samochód (nie rejestrując w Danii tylko w Polsce) i sprowadzić? Może ktoś podać dobre strony gdzie popatrze po ile chodzą itp?
Posted by: grekugreku

Re: Samochody używane [7] - 19/06/2011 20:03

czy mozna zdobyc kod do radia z neta?
focus 2007, sony 6000CD

jak to jest kazde radio ma swoj kod czy wszystkie wersje tego radia maja ten sam?
Posted by: lelu

Re: Samochody używane [7] - 19/06/2011 20:37

http://forum.polskastrefa.eu/motoryzacja/t,kod,do,radia,sony,6000cd,367/

tutaj koles podal:) co radio to inaczej smile
Posted by: rangiz9

Re: Samochody używane [7] - 21/06/2011 04:47

Mam do sprzedania Opla Vectre z silnikiem 1.8 16V Auto posiada bardzo bogate wyposażenie. Samochód jest w bardzo dobrym stanie wizualnym i technicznym. Środek jest czysty i zadbany. Niedawno był również wymieniany olej, rozrząd i filtry, oraz kompletne zawieszenie. Samochód został sprowadzony z Niemiec w 2008 roku i jestem jego jedynym właścicielem w Polsce.

Przebieg: 207 000 km
Silnik: 1.8 16V

Wyposażenie:

4 x elektryczne szyby
2 x elektryczne i podgrzewane lusterka
2 x AIRBAG
climatronic
tempomat
komputer pokładowy
centralny zamek
wspomaganie kierownicy
regulowane siedzenie kierowcy
ABS
immobiliser
radio CD/DVD
welurowa tapicerka
alufelgi

Samochód sprzedaję na oryginalnych alufelgach Opla wraz oponami letnimi kupionymi w poprzednim sezonie. Do samochodu dodawane jest odtwarzacz CD/DVD. Auto sprzedawane jest z powodu zakupu nowego samochodu, przez co Opel stał się zbędny. Istnieje możliwość obejrzenia samochodu po wcześniejszym kontakcie.

Kontakt:
telefon: 504-459-374
e-mail: rangiz9@o2.pl

--> http://otomoto.pl/show?id=C19207922
Posted by: ice18

Re: Samochody używane [7] - 23/06/2011 18:17

http://moto.allegro.pl/bmw-320d-e46-automat-disel-bogata-opcja-i1673237135.html

hmm sam nie wiem co myslec o tym aucie,
08.01.2004 produkcja ostatni odczyt 24,01,2006 73 tysiace,
facet podaje 188, niby od 3 lat w kraju czyli 2008, to w niemczech mogl miec powyzej 130 tysiecy, czyli jak cofany to nie wiele, co powiecie ? ;p
Posted by: BZYCZEK

Re: Samochody używane [7] - 24/06/2011 03:36

Dziś cały dzień testowaliśmy dokładnie takie cudeńko-brat sobie zakupił
Wkleje później foty samochodu.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/89/2012_Audi_A6_sedan_--_2011_DC.jpg


A6 <2011> 3.0 TFSI 300 KM S LINE quattro
mogę tyle napisać.....BAJKA pod każdym względem no może poza ceną
Posted by: john

Re: Samochody używane [7] - 24/06/2011 04:07

Originally Posted By: BZYCZEK
Dziś cały dzień testowaliśmy dokładnie takie cudeńko-brat sobie zakupił
Wkleje później foty samochodu.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/89/2012_Audi_A6_sedan_--_2011_DC.jpg


A6 <2011> 3.0 TFSI 300 KM S LINE quattro
mogę tyle napisać.....BAJKA pod każdym względem no może poza ceną



szacunek dla ludzi którzy potrafią zarobić na taką furę RESPECT!!

i miłej zabawy przy wyrywaniu dupeczek ooo
Posted by: BZYCZEK

Re: Samochody używane [7] - 24/06/2011 04:58

Originally Posted By: john
Originally Posted By: BZYCZEK
Dziś cały dzień testowaliśmy dokładnie takie cudeńko-brat sobie zakupił
Wkleje później foty samochodu.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/89/2012_Audi_A6_sedan_--_2011_DC.jpg


A6 <2011> 3.0 TFSI 300 KM S LINE quattro
mogę tyle napisać.....BAJKA pod każdym względem no może poza ceną



szacunek dla ludzi którzy potrafią zarobić na taką furę RESPECT!!

i miłej zabawy przy wyrywaniu dupeczek ooo


Dziś widziałem że na tą furkę lachonka można wyrwać grin
...jest wolny więc ooo

P.S brat zaczynał 2 lata temu od ZERA teraz życie NIESAMOWICIE mu się ułożyło pod względem finansowym i życze mu jak najlepiej...wiem że nie czyta tego forum ale jestem z niego BARDZO dumny.
Posted by: _Korver_

Re: Samochody używane [7] - 24/06/2011 05:02

To ile takie cacko? wink
Posted by: AGASSI

Re: Samochody używane [7] - 24/06/2011 05:07

Mnie się takie bardziej podoba grin

Posted by: john

Re: Samochody używane [7] - 24/06/2011 05:11

Cytat:

P.S brat zaczynał 2 lata temu od ZERA teraz życie NIESAMOWICIE mu się ułożyło pod względem finansowym i życze mu jak najlepiej...wiem że nie czyta tego forum ale jestem z niego BARDZO dumny.

to co brat robi w telegraficznym skrócie?
Posted by: BZYCZEK

Re: Samochody używane [7] - 24/06/2011 05:11

Originally Posted By: _Korver_
To ile takie cacko? wink


takie wyposażenie jakie on sobie wybrał 300 tys.
Posted by: BZYCZEK

Re: Samochody używane [7] - 24/06/2011 05:12

Originally Posted By: john
Cytat:

P.S brat zaczynał 2 lata temu od ZERA teraz życie NIESAMOWICIE mu się ułożyło pod względem finansowym i życze mu jak najlepiej...wiem że nie czyta tego forum ale jestem z niego BARDZO dumny.

to co brat robi w telegraficznym skrócie?


hurtownia farmaceutyczna
Posted by: _Korver_

Re: Samochody używane [7] - 24/06/2011 05:14

Originally Posted By: BZYCZEK
Originally Posted By: _Korver_
To ile takie cacko? wink


takie wyposażenie jakie on sobie wybrał 300 tys.


Oj... To pozazdrościć. smile
Posted by: BZYCZEK

Re: Samochody używane [7] - 24/06/2011 05:21

Originally Posted By: _Korver_
Originally Posted By: BZYCZEK
Originally Posted By: _Korver_
To ile takie cacko? wink


takie wyposażenie jakie on sobie wybrał 300 tys.


Oj... To pozazdrościć. smile


zazdroszcze ale po "bratowemu" tongue

Wiem że tego co dokonał<a mam nadzieje że jeszcze wszystko przed nim> zawdzięcza tylko sobie...
Pomysł szczęście znalezienie się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie<DOSŁOWNIE!> ...i w Polsce można zarobić olbrzymie pieniądze.
Posted by: NiUNiU

Re: Samochody używane [7] - 24/06/2011 06:58

farmacja dobra mysl ..pare lat wstecz ojciec mial wchodzic z kumplem w te klocki... dzis byly by to kokosy... ale wybral firme lotos podpisal kontrakt na filie lotosu gdnaskiego na podkrapcie i malopolske filia w tarnowie.. wybr tez pozytywny nie to co leki bo to rzecz nab i nie narzeka ... co do maszynki mialem okazje posmigac audi r8 po miescie niebo w gebie....ale jesli chodzi o a6 to sportowka sie umywa...jesli chodzi o komfort i wygode
Posted by: BZYCZEK

Re: Samochody używane [7] - 24/06/2011 13:51

Originally Posted By: NiUNiU
farmacja dobra mysl ..pare lat wstecz ojciec mial wchodzic z kumplem w te klocki... dzis byly by to kokosy... ale wybral firme lotos podpisal kontrakt na filie lotosu gdnaskiego na podkrapcie i malopolske filia w tarnowie.. wybr tez pozytywny nie to co leki bo to rzecz nab i nie narzeka ... co do maszynki mialem okazje posmigac audi r8 po miescie niebo w gebie....ale jesli chodzi o a6 to sportowka sie umywa...jesli chodzi o komfort i wygode


R8 wiadomo nie ma co porównywać do jakiegokolwiek audi
Brat rozmawiał z gościem w salonie i stwierdził że R8 to samochód idealny no ale ceny powalają od 500 do 750 tys.
Posted by: BZYCZEK

Re: Samochody używane [7] - 27/06/2011 03:30

Tak jak pisałem wcześniej wklejam fotki Audiczki wink









Posted by: Exp

Re: Samochody używane [7] - 28/06/2011 00:29

klasa smile
Posted by: BZYCZEK

Re: Samochody używane [7] - 28/06/2011 02:04

Dzięki.
Wczoraj też trochę się pojeździło i przyznam że frajda z jazdy niesamowita.
Posted by: lupus

Re: Samochody używane [7] - 28/06/2011 03:45

Ale kolor mi sie nie podoba tongue
Posted by: Piecia

Re: Samochody używane [7] - 28/06/2011 03:48

Wieczorową porą jak widzisz taki samochód jak staje obok Ciebie na światłach to robi wrażenie, zapewniam Cię smile. Zresztą zaczyna kończyć się moda na ciemne kolory samochodów a w łaski idzie kolor biały oznaka luksusu, zobacz tylko ile we Francji jest białych aut tongue
Posted by: _Korver_

Re: Samochody używane [7] - 28/06/2011 04:03

Aj jakie cacko... blush

Dobra mobilizacja do osiągania lepszych wyników w walce z bukami. boks
Posted by: Kaznodzieja

Re: Samochody używane [7] - 28/06/2011 04:03

wlasnie bialy zajebiscie sie prezentuje smile
Posted by: MagiK

Re: Samochody używane [7] - 28/06/2011 04:09

Super fura piwo
Niech się bratu powodzi tak dalej i czekamy na zdjęcia jakiegoś Ferrari boks
Tak z ciekawości, to ten brat od drużyny Chivas? (o ile czegoś nie pokręciłem wink )
Posted by: lupus

Re: Samochody używane [7] - 28/06/2011 04:10

Nie mowie, ze wszystkie auta maja byc ciemne.
Argument, ze bialy wyglada super jakos po zmroku mnie nie przekonuje wink

Jak widze biale, albo co gorsza srebrne auta na drogach to...
Posted by: ssaczu

Re: Samochody używane [7] - 28/06/2011 04:12

Fura super. Bialy to specyficzny kolor, nie do kazdej furki pasuje ale tutaj genialnie sie prezentuje.

Tyle, ze za 300 kafli ja bym wybral co innego wink
Posted by: mazik

Re: Samochody używane [7] - 28/06/2011 04:13

Originally Posted By: ssaczu
Fura super. Bialy to specyficzny kolor, nie do kazdej furki pasuje ale tutaj genialnie sie prezentuje.

Tyle, ze za 300 kafli ja bym wybral co innego wink

poka smile
Posted by: Goget

Re: Samochody używane [7] - 28/06/2011 04:13

Zależy jakie auto. Akurat ten model się w bieli ładnie prezentuje tak jak Mercedesy.

Chociaż osobiście gustuje w czerni tongue
Posted by: BZYCZEK

Re: Samochody używane [7] - 28/06/2011 04:14

Originally Posted By: lupus
Ale kolor mi sie nie podoba tongue


brany był pod uwage jeszcze ten kolor

Czarny Phantom

i ten



Biały wygrał bo niedługo będą czarne fele grin
Posted by: BZYCZEK

Re: Samochody używane [7] - 28/06/2011 04:15

Originally Posted By: MagiK
Super fura piwo
Niech się bratu powodzi tak dalej i czekamy na zdjęcia jakiegoś Ferrari boks
Tak z ciekawości, to ten brat od drużyny Chivas? (o ile czegoś nie pokręciłem wink )


hehe nie ...tamten to młody fanatyk gier <i cioteczny w dodatku wink >
Posted by: BZYCZEK

Re: Samochody używane [7] - 28/06/2011 04:17

Originally Posted By: ssaczu
Fura super. Bialy to specyficzny kolor, nie do kazdej furki pasuje ale tutaj genialnie sie prezentuje.

Tyle, ze za 300 kafli ja bym wybral co innego wink


niech zgadne jakaś beta smile
Posted by: Llama

Re: Samochody używane [7] - 28/06/2011 04:18

nie czaję tej fazy na auta za taki szmal tongue
żeby nie skończyła ta audica jak w weselu smarzowskiego wink
Posted by: buldog

Re: Samochody używane [7] - 28/06/2011 04:18


[img]http://img02.allegroimg.pl/photos/oryginal/16/81/79/31/1681793191[/img]


grin
Posted by: lupus

Re: Samochody używane [7] - 28/06/2011 04:19

Bialy dobrze wyglada z czarnymi felgami.


Oczywiscie nie mam na mysli bialej Pandy, tylko tej klasy samochod jaki wklejono powyżej.
Posted by: BZYCZEK

Re: Samochody używane [7] - 28/06/2011 04:22

Originally Posted By: Chrabąszcz
nie czaję tej fazy na auta za taki szmal tongue
żeby nie skończyła ta audica jak w weselu smarzowskiego wink


z tego co wiem za 2 lata zmiana na lepsze....heheh marzy mu się to


lub bez mansory grin
Posted by: Self-Confident

Re: Samochody używane [7] - 28/06/2011 04:23

dla mnie biały to tylko dostawczak tongue
Posted by: lupus

Re: Samochody używane [7] - 28/06/2011 04:23

Mówiłem, że biały wyglada dobrze tylko z czarnymi felgami tongue
Posted by: BZYCZEK

Re: Samochody używane [7] - 28/06/2011 04:25

nocą w tym samochodzie największe wrażenie robią

Posted by: ssaczu

Re: Samochody używane [7] - 28/06/2011 05:56

Originally Posted By: BZYCZEK


niech zgadne jakaś beta smile


SL

A szczytem marzen jest to:



Dokladnie w tym kolorze smile W Londynie sie z czyms takim zetknalem i robilo piorunujace wrazenie.
Posted by: Baqu

Re: Samochody używane [7] - 28/06/2011 15:40

Originally Posted By: Piecia
Wieczorową porą jak widzisz taki samochód jak staje obok Ciebie na światłach to robi wrażenie, zapewniam Cię smile. Zresztą zaczyna kończyć się moda na ciemne kolory samochodów a w łaski idzie kolor biały oznaka luksusu, zobacz tylko ile we Francji jest białych aut tongue


powiem szczerze, że może nie białe, ale perłowe robią wrażenie i zauważyłem, że coraz więcej firm taki kolor oferuje.
Posted by: lupus

Re: Samochody używane [7] - 28/06/2011 16:20

I ten od Ssacza tez z czarnymi felgami ooo
Posted by: lupus

Re: Samochody używane [7] - 28/06/2011 19:03

http://www.anonse.erotyczne.org/201/zajebista_suczka_pozna_pana_z_bmw_lub_audi
Posted by: _Korver_

Re: Samochody używane [7] - 28/06/2011 19:35

laugh

też mam audi laugh
Posted by: Szewa

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 01:43

Tym Lambo to chyba tylko po torze wyścigowym. Na zwykłą drogę w Polsce strach wyjechać laugh

Swoją drogą, nie wiem czy kupiłbym furę za taki kesz, nawet jakby było mnie stać. Dla mnie psychologiczną barierą jest 100-150k. Chociaż jakbym miał kilka baniek na koncie, to kto wie laugh

Z racji wykonywanego obecnie zawodu mam styczność ze sporą ilością bogatych (nawet bardzo) ludzi i zauważyłem pewną zależność: im więcej zer na koncie, tym mniej lansu (również samochodowego). Oczywiście nie chcę, aby ktokolwiek traktował to jako zarzut. Również podobają mi się fury z górnej półki i wcale tego nie ukrywam. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to za jakiś czas chciałbym stać się szczęśliwym posiadaczem... Audi A5 Sportback, oczywiście z jakimś mocniejszym silnikiem laugh
Posted by: lelu

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 02:06

Tak sobie mysle, ze swiadomosc, ze stac mnie na samochod za 300k (odlozenie, utrzymanie i jednoczesnie prowadzenie normalnego zycia) musi byc zajebistym uczuciem ooo





Tylko, ze mnie nie stac laugh Wlasciciel niech sie cieszy, oby dlugo i przede wszystkim bezpiecznie uzywal samochodu smile
Posted by: Ojro

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 02:26

Ja tam jestem pelen podziwu dla brata a nie fury. Graty dla brachola za sukces zawodowy i finansowy!

A auto to kwestia gustu. Tak samo kolor. Dla mnie tylko CZARNY! Bialy za bardzo sie rzuca w oczy. Aczkolwiek chyba cos w tym bialym lansie jest.

Popieram zdanie Szewy, co do ceny. Jakos trudno mi sobie wyobrazic mnie i kupno auto >200k plny.

p.s. Bzyku, nie chce moze brachol jakiejs peffki ode mnie ? W zamian da mi karniola dookoła bloku :> piwo
Posted by: _Korver_

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 02:32

Jak już mówicie o kwotach rzędu 150-200k pln to jaka to różnica przy 300k pln wink
Posted by: Ojro

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 02:41

no jak to jaka... 2x tyle grin

lupus laugh gdzie ty to zagladasz... ja mam 12 letniego Opla frown
Posted by: BZYCZEK

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 03:20

Ssaczu fura świetna tylko nie na nasze dziurawe drogi
Brat zakupił felgi 20 mniej więcej takie

http://www.tapeciarnia.pl/tapety/normalne/46592_audi_a4_b8_tuning_czarne_felgi.jpg

i zastanawia sie czy je wogóle zakładać.W standarcie są 17 i na razie na nich jeździ.
Posted by: rafal08

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 03:25

pewnie ze zakladac grin
Posted by: bolo_lacznik

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 03:33

Originally Posted By: Ojro
no jak to jaka... 2x tyle grin

lupus laugh gdzie ty to zagladasz... ja mam 12 letniego Opla frown
ja równiez grin vectra kombi 99' rzygam juz tym autem (mam w zasadzie od nowości) mimo ze jakos nie mialem z nia problemow to zwyczajnie mi sie przejadła ale jak zobaczylem po ile to moje cudo lata to stwierdziłem ze ma u mnie dozywocie laugh
Posted by: Szewa

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 03:35

Ja swoją starą Vectrę (1996 r.) opierdzieliłem za 4k grin

Lepsze to, niż jakby miała stać i rdzewieć na parkingu smile
Posted by: BZYCZEK

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 03:43

Originally Posted By: Ojro
Ja tam jestem pelen podziwu dla brata a nie fury. Graty dla brachola za sukces zawodowy i finansowy!

A auto to kwestia gustu. Tak samo kolor. Dla mnie tylko CZARNY! Bialy za bardzo sie rzuca w oczy. Aczkolwiek chyba cos w tym bialym lansie jest.

Popieram zdanie Szewy, co do ceny. Jakos trudno mi sobie wyobrazic mnie i kupno auto >200k plny.

p.s. Bzyku, nie chce moze brachol jakiejs peffki ode mnie ? W zamian da mi karniola dookoła bloku :> piwo


Dzięki piwo
niestety to nie jego zainteresowania,sport lubi ale nie gra <i dobrze grin >
Posted by: lupus

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 03:55

Ja też jezdze Oplem tongue
Posted by: Piecia

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 04:39

... a masz hopla na jego punkcie? ja wspominam swojego bardzo miło i czasem widzę jak śmiga bo pozostał w tej samej miejscowości tylko osiedla zmienił no i numer rejestracyjny ten sam tongue
Posted by: xqwzts

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 04:47

Originally Posted By: BZYCZEK
niestety to nie jego zainteresowania,sport lubi ale nie gra <i dobrze grin >
przeciez kupil nowe audi, nie musiales pisac ze nie gra... laugh
Posted by: BZYCZEK

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 04:51

no,no laugh
Posted by: barciu

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 14:46

Jak juz tak rozmawiamy, to wkleje autko które mi się marzy już jakiś czas. Myślę, że w przyszłym roku uda się je spełnić.

Posted by: Ojro

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 14:54

barciu piwo aplauz te same chcialbym + SAAB Viggen/Aero (aczkolwiek nie pogardzilbym jakimkolwiek Saabem).

Z Subaru wybralbym jeszcze Legacy Kombi 200KM Turbo z 1990-1993r ale ciezko dostac dobrze zadbane. Mialem okazje jedzic takim Subaru. Ryk z rury taki ze Aza i Szpara moga sie schowac.

p.s. miny kierowcow innych topowych marek... bezcenne
Posted by: AGASSI

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 14:58

Kurde czy tu Wszyscy macie under 25,że jaracie sie furami Mojej młodości ? tongue
Posted by: barciu

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 15:04

Subaru jest fajne pod każdym względem. Te 2,5 litrowe nie są już tak niezawodne, a najnowsze Subaru przypomina Lacetti. Także wybór mój padnie na rocznik 2004-2005 (taki jak na zdjęciu) Nie wiem jeszcze czy STI, czy WRX. Trzeba przemyśleć koszt eksploatacji, bo STI już trochę ciągnie tongue Poza tym Subaru jest mało popularne w Polsce przez co głupie laski nie będą leciały na Twoją furę, bo one znają tylko Mercedesa, BMW i Audi smile z Anglii takie autko wyjdzie ok 22-25 tyś pln. Jeszcze żeby trafić na model z Japan to już bajka piwo
Posted by: Piostar

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 15:11

Co Wy tam wiecie o używanych samochodach wink

Jeżdżę 15-letnim Daewoo Tico od początku w "rodzinie". Nigdy nie garażowany smile
Staram się nie jeździć po deszczu (żeby nie ochlapać sobie spodni) ani w czasie (wycieraczki kiedyś tam odpadły). Siedzenie ma jedno ustawienie na stałe, ponieważ się złamało i za moim fotelem jest knówka drewna o średnicy 40cm abym nie spał podczas jazdy na rozłożonym fotelu wink świetnie jeździ się latem, gdzie wszystko jest pozamykane a naturalna klima orzeźwia wpadając przez przeżarte rdzą do połowy drzwi. Denerwują nieco progi spowalniające, ponieważ skrzynia się "lekko" opuściła i przejeżdzając zaczepiam nią, za to biegi wchodzą ideał (zawsze mam fajną zabawę - z którego dzisiaj uda się ruszyć, z trójeczki też startuje).

Niemniej kocham swoje autko i mimo że mógłby już dawno kupić nowe - wole jeździć nim. Ma też jedną niezaprzeczalną zaletę - silnika nie dotykałem przez 15 lat, a gdy na dworze jest minus 30, to odpala natychmiast i wkurwia sąsiadów którzy swoje bmki, audiczki muszą zostawić w garażu wink
Posted by: Ojro

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 15:13

barciu, sa firmy ktore trudnia sie sprowadzaniem subaru i mitsubishi z Japonii. Jak bylem w Londynie to gdzies na necie czytalem. I potwierdzam Subaru z Japonii... bajka piwo a jak po jeszcze indywidualnych podrobkach (tylko) silnika...

Subaru nie kupuje sie na podryw. Przeca one maja kubelkowe fotele, a Nasze tipsiry w skora wola siedziec.

Nigdy BMW/Audi/Mercedes boks aczkolwiek... 'darowanemu koniowi nie patrzy sie w zeby' grin

SAAB&Subaru rocks...
Posted by: akagi

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 15:15

[img:center]http://drzyjlacha.eska.pl/zdziera/1131/a_czy_miedzy_wami_iskrzy[/img]
Posted by: Ojro

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 15:15

*przeróbkach...

kierwa ja to pisarz jestem pukeOjro ty i twoj pisany j.polski
Posted by: akagi

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 15:15

Originally Posted By: akagi


sorry,

źle mi się wkleiło
Posted by: Baqu

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 15:21

Originally Posted By: Ojro
barciu, sa firmy ktore trudnia sie sprowadzaniem subaru i mitsubishi z Japonii. Jak bylem w Londynie to gdzies na necie czytalem. I potwierdzam Subaru z Japonii... bajka piwo a jak po jeszcze indywidualnych podrobkach (tylko) silnika...

Subaru nie kupuje sie na podryw. Przeca one maja kubelkowe fotele, a Nasze tipsiry w skora wola siedziec.

Nigdy BMW/Audi/Mercedes boks aczkolwiek... 'darowanemu koniowi nie patrzy sie w zeby' grin

SAAB&Subaru rocks...


w Londynie to tak, bo ruch też mają lewostronny, ale będziesz ściągał stamtąd auto, żeby cały układ kierowniczy przestawiać ? :-)
Posted by: lupus

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 15:32

Originally Posted By: AGASSI
Kurde czy tu Wszyscy macie under 25,że jaracie sie furami Mojej młodości ? tongue


Sie smiej.

Tu niedaleko jest firma, gdzie przed budynkiem stoi kilka X6.
Wszystkie ten sam kolor.

Wlascicielami sa goscie wszyscy ponad 50 lat wink
Posted by: barciu

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 15:34

Baqu takiego auta się nie przerabia smile Nie wiem czemu wszyscy boją się anglików w PL. Cała Europa pozwala rejestrować i jeździć anglikami, w Anglii jeżdzą europejczykami, a tylko u nas to problem, bo przecież to niebezpieczne frown A to, że połowa młodych jeździ składanymi Golfami z cofniętymi licznikami to jest bezpieczne na maksa...

PS: od 2 lat jeżdzę anglikiem ok 70 km codziennie do pracy i odpukać nie miałem ani jednej stłuczki albo sytuacji, w której mogłoby dojść do wypadku. I niech tak zostanie. Wystarczy trochę wyobraźni.
Posted by: barciu

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 15:36

Originally Posted By: lupus
Originally Posted By: AGASSI
Kurde czy tu Wszyscy macie under 25,że jaracie sie furami Mojej młodości ? tongue


Sie smiej.

Tu niedaleko jest firma, gdzie przed budynkiem stoi kilka X6.
Wszystkie ten sam kolor.

Wlascicielami sa goscie wszyscy ponad 50 lat wink


Agassi ma pewnie ok 40-50 lat, nosi kapelusz i jeździ Merolem E klasa. Podobny stereotyp do tego, że tylko młodzi mogą mieć sportowe auta.
Posted by: lupus

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 15:54

Ale Mercedes to generalnie kojarzy sie ludziom z luksusem, prestizem, ale same samochody sa bardzo stonowane (pomijam tu SLR ;)).
Sam sie zastanow.
Inaczej wyglada facet w S klasie, a inaczej w Lambo wink
Posted by: Ojro

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 15:56

barciu, wyczysc PRIV, mam pytanie!
Posted by: Baqu

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 16:10

Originally Posted By: barciu
Baqu takiego auta się nie przerabia smile Nie wiem czemu wszyscy boją się anglików w PL. Cała Europa pozwala rejestrować i jeździć anglikami, w Anglii jeżdzą europejczykami, a tylko u nas to problem, bo przecież to niebezpieczne frown A to, że połowa młodych jeździ składanymi Golfami z cofniętymi licznikami to jest bezpieczne na maksa...

PS: od 2 lat jeżdzę anglikiem ok 70 km codziennie do pracy i odpukać nie miałem ani jednej stłuczki albo sytuacji, w której mogłoby dojść do wypadku. I niech tak zostanie. Wystarczy trochę wyobraźni.


tak w Anglii jeżdzą europejczykami, ale zgodnie z prawem trzeba je przerabiać, więc to nie jest tak, że sobie jeździsz jak chcesz, także nie wiem skąd wniosek ze tylko u nas to problem ?

Ty zapewne jesteś tym nikłym % społeczeństwa, który "potrafi jeździć", ale większość ludzi nie jest taka...
Posted by: barciu

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 16:15

Ojro skrzynka wyczyszczona.

w UK nie trzeba przerabiać. Widziałem Porsche z kierownicą po lewej stronie z angielskimi blachami.
Posted by: Baqu

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 17:28

Originally Posted By: barciu
Ojro skrzynka wyczyszczona.

w UK nie trzeba przerabiać. Widziałem Porsche z kierownicą po lewej stronie z angielskimi blachami.


tak, ale musisz przejść badanie, które sprawdza minn światła ( trzeba wymienić bo wiadomo, że świecą nie w tą stronę co trzeba ) i coś tam jeszcze, nie znam się dokładnie, ale nie pojedziesz sobie od tak i nie zarejestrujesz auta, musi ono przejść to badanie i niektóre rzeczy muszą zostać wymienione.
Posted by: Mitul

Re: Samochody używane [7] - 29/06/2011 18:59

albo jeździć na żółtych tongue
Posted by: Szewa

Re: Samochody używane [7] - 01/07/2011 01:16

Originally Posted By: Ojro


SAAB&Subaru rocks...


Saaby to są dla dziadków over 60 tongue
Posted by: Baqu

Re: Samochody używane [7] - 01/07/2011 15:18

Originally Posted By: Szewa


Saaby to są dla dziadków over 60 tongue


polemizowałbym, ostatnie lata produkcji przyniosły ciekawe auta,

aczkolwiek obecnie gdyby nie Chinole http://m.wyborcza.biz/biznes/1,106501,9687935,Chinczycy_pomogli_i_Saab_wznowil_produkcje_aut.html
ta firma dawno by już zbankrutowała, zresztą podobnie jak nokia swe problemy zawdzięcza złemu zarządzaniu.

więcej tutaj:
http://www.mototok.pl/Po-zawarciu-umowy-...sceptyczni-a607
Posted by: nOcnY

Re: Samochody używane [7] - 02/07/2011 04:06

Originally Posted By: lupus
Ja też jezdze Oplem tongue




cool
Posted by: john

Re: Samochody używane [7] - 03/07/2011 20:04

Jako że John będzie kupował w tym roku jakieś auto podrzucę parę fur i powiecie mi czy ktoś śmiga takimi...

na razie na tapecie jest: Ford Mondeo

http://moto.allegro.pl/mondeo-tdci-130km-navi-skora-xenon-full-okazja-i1669620774.html

ABS, Autoalarm, Wspomaganie kierownicy, Centralny zamek, Klimatyzacja, Poduszka powietrzna, Elektryczne szyby, Skórzana tapicerka, Radio+CD, Parktronic, Tempomat, Reflektory ksenonowe, Blokada skrzyni biegów, Lakier metallic, Hak, Alufelgi, Elektryczne lusterka, Immobilizer, Komputer pokładowy, Kontrola trakcji, Nawigacja GPS,

jakieś większe awarie w takich fordach? zawieszenie? skrzynia? miał ktoś problemy?
Posted by: rangiz9

Re: Samochody używane [7] - 03/07/2011 21:32

Nie miałem okazji akurat być właścicielem takiego Forda, ale jakiś czas temu się nad czymś podobnym zastanawiałem. No i z tego co pamiętam to te silniki jakoś szczególnie nie były polecane. Po pierwsze wtryski w nich lubiły padać, ze względu na jakoś paliwa w Polsce, po drugie koło dwumasowe. Jeżeli chodzi o Forda to kuzyn polecał mi silnik TDDI z tym, że one chyba do 2000 roku były robione.
Posted by: john

Re: Samochody używane [7] - 03/07/2011 22:05

Originally Posted By: rangiz9
Nie miałem okazji akurat być właścicielem takiego Forda, ale jakiś czas temu się nad czymś podobnym zastanawiałem. No i z tego co pamiętam to te silniki jakoś szczególnie nie były polecane. Po pierwsze wtryski w nich lubiły padać, ze względu na jakoś paliwa w Polsce, po drugie koło dwumasowe. Jeżeli chodzi o Forda to kuzyn polecał mi silnik TDDI z tym, że one chyba do 2000 roku były robione.



no i tutaj może być problem ponieważ ja leje do auta ropę którą w firmie mamy do maszyn, niestety szef raczej nie chce pozwalać ludziom tankować na stacjach i brać faktury...

co za tym idzie podatność wtrysków jest dla mnie ważna...

co do koła dwumasowego to one mają chyba swoją żywotność i tyle...kwestia tego ile wytrzymują od wymiany do wymiany?!
Posted by: rangiz9

Re: Samochody używane [7] - 03/07/2011 22:42

Tzn chodzi o to, że możesz lać ropę u szefa jeżeli wiesz, masz pewność, że jest to prawdziwa ropa ;-) A nie jakieś bio, czerwona czy tam inne ścwierwo z czymś pomieszane ;-) Sam mam Merca z silnikiem CDI i tez tankuje w firmie, gdzie ojciec pracuje i nie ma z tym żadnego problemu. Wiem, ze tam Lotos paliwo przywozi i wiem, że żadnych wałów tam nie robią.

Co do koła to tutaj masz parę opinii

--> http://www.autocentrum.pl/autorentgen/fo...tdci-924818773/
Posted by: john

Re: Samochody używane [7] - 03/07/2011 22:57

Wiesz ja też to paliwo nawet odbieram jak przyjeżdża na budowę, niby płocki Orlen...ale i tak pewnie jak kupie jakieś auto to będę to lał co będzie...najwyżej będę wtryski wymianiałsmile
Posted by: MagiK

Re: Samochody używane [7] - 03/07/2011 23:17

Originally Posted By: john
Wiesz ja też to paliwo nawet odbieram jak przyjeżdża na budowę, niby płocki Orlen...ale i tak pewnie jak kupie jakieś auto to będę to lał co będzie...najwyżej będę wtryski wymianiałsmile
Najpierw sprawdź cenę wtrysków... wink
Z tego co pamiętam (bo sam interesowałem się tym samochodem) są drogie, a przy zakupie diesla za 13,5k liczyłbym się z jakimiś ukrytymi kosztami, które wyjdą po kilku miesiącach.
Posted by: Dziabor

Re: Samochody używane [7] - 03/07/2011 23:33

jezdze od ponad roku Mondeo z 2001 roku ale 1.8b w sedanie, jedyna naprawa to wymiana cewaki zaplonowej (ok 280zl) a tak to koszty normlanego uzytkowania kazdego auta, (oleje, klocki, zawieszenie), sa to auta z naprawde bogatym wyposazeniem jak za swoja cene, z tego co Ty wkleiles w moim nie ma skory, parktronica, ksenonowm komputera i nawigacji,

moge powiedziec ze dla mnie to naprawde super autko, spelnilo moje wszelke oczekiwania
Posted by: barciu

Re: Samochody używane [7] - 05/07/2011 05:02

Kurde ile się ogląda tych aut bitych, to normalnie człowiek staje się mega podejrzliwy. Jak widzę diesla 8-9 letniego i ma te 185 tyś czy 190 tyś km przebiegu to bez książki serwisowej w ogóle można sobie darować. Kumpela wczoraj pojechała oglądać auto oczywiście bezwypadkowe. Po 5 minutowych oględzinach okazało się że po dachowaniu było smile
Posted by: Koski

Re: Samochody używane [7] - 05/07/2011 05:21

Ostatnio kupowałem auto dostawcze. Wycieczki po komisach nalezy sobie darowac. 80% mialo slady po klepaniu, korozja itp. Nie mówiąc o liczniku. Samochody przytachjane z Niemiec, ok 7 lat nie miały niby nawet 200 k na liczniku.
Posted by: cantona7

Re: Samochody używane [7] - 06/07/2011 00:03

Witam, ktoś może wymieniał w audi a4 b5 wahacze i może polecić, zopiniować jakieś? Tylko nie febi, lemfordery, cenowo tak do 700zł. Przymierzam się do zakupu kompletu wahaczy Master Sport, tylko że różne opinie czytałem, jedni mówią że przejechali 9tyś km inni 25tyś, ktoś może się podzielić informacją?
Pozdrawiam.
Posted by: Piecia

Re: Samochody używane [7] - 06/07/2011 23:01

Originally Posted By: Koski
Ostatnio kupowałem auto dostawcze. Wycieczki po komisach nalezy sobie darowac. 80% mialo slady po klepaniu, korozja itp. Nie mówiąc o liczniku. Samochody przytachjane z Niemiec, ok 7 lat nie miały niby nawet 200 k na liczniku.


a jak powiem Ci że mój TDI mający obecnie 6lat ma 147tyś km to też nie będziesz chciał wierzyć?
Posted by: mav2007

Re: Samochody używane [7] - 07/07/2011 01:36

Originally Posted By: Piecia
Originally Posted By: Koski
Ostatnio kupowałem auto dostawcze. Wycieczki po komisach nalezy sobie darowac. 80% mialo slady po klepaniu, korozja itp. Nie mówiąc o liczniku. Samochody przytachjane z Niemiec, ok 7 lat nie miały niby nawet 200 k na liczniku.


a jak powiem Ci że mój TDI mający obecnie 6lat ma 147tyś km to też nie będziesz chciał wierzyć?


dostawczak czy osobówka? Dostawczak z under 25k/rok to prawie jak yeti laugh
Posted by: Robertj

Re: Samochody używane [7] - 08/07/2011 00:13

Originally Posted By: mav2007
Originally Posted By: Piecia
Originally Posted By: Koski
Ostatnio kupowałem auto dostawcze. Wycieczki po komisach nalezy sobie darowac. 80% mialo slady po klepaniu, korozja itp. Nie mówiąc o liczniku. Samochody przytachjane z Niemiec, ok 7 lat nie miały niby nawet 200 k na liczniku.


a jak powiem Ci że mój TDI mający obecnie 6lat ma 147tyś km to też nie będziesz chciał wierzyć?


dostawczak czy osobówka? Dostawczak z under 25k/rok to prawie jak yeti laugh

To chyba widziałem yeti smile Przeglądałem dostawczaki pod koniec ubiegłego roku i znalazłem 3-4 latka za 25 tys, chyba to był sprinter z przebiegiem... 670 tys. km. Sprzedający przynajmniej napisał szczerze, że auto chodziło non-stop na trasie Polska - Holandia i sprzedaje bo biznes się kończy. Pomyślałem sobie czy czasem nie auto smile
Posted by: Piecia

Re: Samochody używane [7] - 09/07/2011 03:47

Originally Posted By: mav2007
Originally Posted By: Piecia
Originally Posted By: Koski
Ostatnio kupowałem auto dostawcze. Wycieczki po komisach nalezy sobie darowac. 80% mialo slady po klepaniu, korozja itp. Nie mówiąc o liczniku. Samochody przytachjane z Niemiec, ok 7 lat nie miały niby nawet 200 k na liczniku.


a jak powiem Ci że mój TDI mający obecnie 6lat ma 147tyś km to też nie będziesz chciał wierzyć?


dostawczak czy osobówka? Dostawczak z under 25k/rok to prawie jak yeti laugh
osobówka
Posted by: wwwujek

Re: Samochody używane [7] - 09/07/2011 03:59

Originally Posted By: Koski
Ostatnio kupowałem auto dostawcze. Wycieczki po komisach nalezy sobie darowac. 80% mialo slady po klepaniu, korozja itp. Nie mówiąc o liczniku. Samochody przytachjane z Niemiec, ok 7 lat nie miały niby nawet 200 k na liczniku.


I gdzie w końcu kupiłeś..? Mi potrzebna osobówka, szlag mnie chce trafić! Nie trafiłem jeszcze na auto bez napraw blacharsko lakierniczych, gdzie robione są mniej niż dwa elementy..
Posted by: Linc

Re: Samochody używane [7] - 09/07/2011 04:18

Originally Posted By: wwwujek

I gdzie w końcu kupiłeś..? Mi potrzebna osobówka, szlag mnie chce trafić! Nie trafiłem jeszcze na auto bez napraw blacharsko lakierniczych, gdzie robione są mniej niż dwa elementy..

tylko i wylacznie w komisach przy salonach samochodowych, auta zakupione u dilera i zostawione w rozliczeniu na nowe, o okolo 10-20% drozsze ale wydaje sie pewny zakup, sam tak kupilem wink
Posted by: Szewa

Re: Samochody używane [7] - 09/07/2011 20:02

Originally Posted By: wwwujek
Originally Posted By: Koski
Ostatnio kupowałem auto dostawcze. Wycieczki po komisach nalezy sobie darowac. 80% mialo slady po klepaniu, korozja itp. Nie mówiąc o liczniku. Samochody przytachjane z Niemiec, ok 7 lat nie miały niby nawet 200 k na liczniku.


I gdzie w końcu kupiłeś..? Mi potrzebna osobówka, szlag mnie chce trafić! Nie trafiłem jeszcze na auto bez napraw blacharsko lakierniczych, gdzie robione są mniej niż dwa elementy..


Zależy o jakiej skali naprawy mówimy. W zeszłym roku, w październiku kupiłem roczne Mondeo. Dwa miesiące później na parkingu wjechał we mnie gość. Wgięta lewa tylna klapa bagażnika, lewe nadkole i reflektor do wymiany. Trzeba było to wyklepać i pomalować. Śladu po tym zdarzeniu nie widać (nie wiem, czy miernik lakieru coś by pokazał). Szkoda naprawiona w ASO. Kupiłbyś taki samochód, czy nie ? Na pewne rzeczy po prostu nie mamy wpływu, a sama szkoda, według mnie, nie jest z tych, które dyskwalifikują przy wyborze auta.
Posted by: Szewa

Re: Samochody używane [7] - 09/07/2011 20:07

Originally Posted By: Linc
Originally Posted By: wwwujek

I gdzie w końcu kupiłeś..? Mi potrzebna osobówka, szlag mnie chce trafić! Nie trafiłem jeszcze na auto bez napraw blacharsko lakierniczych, gdzie robione są mniej niż dwa elementy..

tylko i wylacznie w komisach przy salonach samochodowych, auta zakupione u dilera i zostawione w rozliczeniu na nowe, o okolo 10-20% drozsze ale wydaje sie pewny zakup, sam tak kupilem wink

Swój właśnie w taki sposób kupiłem. Książka serwisowa, serwisowany w ASO, niedawno robiłem drugi przegląd i wszystko hula tak jak powinno. Jedyne co w nim wymieniłem, to części eksploatacyjne (klocki, olej + filtry, wycieraczki). A tak, to praktycznie tylko lać i jeździć.

Wiem, że mój kolejny samochód również będzie z salonu, ale używany. Nie widzę sensu kupować nowego auta, który po wyjeździe z salonu traci na wartości 20%. Wolę kupić 1-2 latka o 20-30% taniej.

Oczywiście ryzyko zawsze istnieje, ale z drugiej strony ile to już było historii, że gość jeszcze dobrze nie wyjechał autem z salonu, a już po chwili musiał wracać na warsztat.
Posted by: Cholo

Re: Samochody używane [7] - 09/07/2011 20:26

tylko nie zapominajcie ze przy salonie tez potrafią stać rzeźby grin
Posted by: Linc

Re: Samochody używane [7] - 09/07/2011 21:58

ja podpisalem cos dodatkowego, ze auto jest bezwypadkowe, wolne od wad mechanicznych i prawnych, zreszta byl jeszcze na gwarancji 9 miesiecy wink
Posted by: Linc

Re: Samochody używane [7] - 09/07/2011 22:01

bym zapomnial, dodatkowo auto przeszlo przeglad w dniu mojego zakupu na 15 tys., za ktory nic nie zaplacilem, zaoszczedzilem prawie 800zl. wink
Posted by: Piecia

Re: Samochody używane [7] - 10/07/2011 16:22

Każdy samochód miał coś stuknięte lub uszkodzone nawet w postaci otarcia a szukanie takiego pewniaka co nie miało nic robione graniczy z cudem, ale ważne jest to by było dobrze zrobione a nie na odpierdol by wypchnąć tylko.
Posted by: Mitul

Re: Samochody używane [7] - 10/07/2011 17:35

a co polecacie tak w granicach 30-35 tys, osobówka, najlepiej automat, moze byc kilkuletni (tak zastanawiam się nad Mazda 6, Honda Accord, BMW 3,5 )
ciezko cos wybrać bo ofert tysiace
Posted by: Cholo

Re: Samochody używane [7] - 10/07/2011 21:36

Accord dobrze
Posted by: analityk

Re: Samochody używane [7] - 10/07/2011 21:43

Honda Accord
Posted by: Mitul

Re: Samochody używane [7] - 10/07/2011 22:41

troche blizej mi do Mazdy niz do Hondy (no i Accord jest minimalnie drozsza w podobnym roczniku) - jakie argumenty za Honda a przeciw Mazdzie ?
co z innymi autami, jeszcze mysle nad Volvo S60
Posted by: [T]-error

Re: Samochody używane [7] - 10/07/2011 23:08

Mazda wink
Posted by: Biszop

Re: Samochody używane [7] - 11/07/2011 00:19

Originally Posted By: Mitul
troche blizej mi do Mazdy niz do Hondy (no i Accord jest minimalnie drozsza w podobnym roczniku) - jakie argumenty za Honda a przeciw Mazdzie ?
co z innymi autami, jeszcze mysle nad Volvo S60


Honda wypada lepiej pod wieloma względami,
w Polsce Mazdy dlugo nie były dostępne oficjalnie, tylko import indywidualny.
Zeby kupić diesla, te są lepsze w Mazdzie, choć lepsze użyłem tylko dla potrzeb porównania tych dwóch marek, Honda ma fatalne silniki diesla, sami to przyznali praktycznie wycofując się z ich produkcji dla swoich aut,
muisz liczyć się z dużo większym przebiegiem niż deklarowany przez sprzedawcę,

Nie da się tu czytać po niektórych "znawców", panowie, uświadomcie sobie jedno, Niemiec, bo gors aut przywożonych do nas stamtąd pochodzi, nie kupuje diesla żeby pyrkać 10 tysięcy rocznie, to się nie opłaca, taki Niemiec kupuje beznynę która jest sporo tansza w zakupie i mu się nadzwyczajniej opłaca.
Na tamtym rynku auta używane są klasyfikowane zupelnie inaczej niz u nas, tam liczy się przebieg, i to jest najwazniejsze kryterium przy porównywalnych ofertach w sensie modelu i silnika, rocznik jest na drugim miejscu, moze nawet na trzecim po stanie technicznycm.

U nas stanem licznika to można sobie dupę podetrzeć, polski "sprowadzacz" żeby tam dobrze kupić i dobrze sprzedać u nas, ma dwie opcje:
przekręcić licznik lub naprawić rozbitka, ewentualnie obie wspólnie.
Nie ma innej opcji, a bajki o dziadkach, lekarzach i emerytkach należy schować między bajki, nawet na głupim mobile.de ogłoszenia które są naprawdę okazjami znikają w 2-3 dni, potencjalna szansa że nasz krajan "sprowadzacz" akurat to trafił są bliskie zeru, a nawet jak trafi to i tak nikomu za bezcen nie odda.

Stad z tych powodów, i z drugiego jakim jest relacja cen benzyna/diesel, tych drugich mało się oplaca kupowac osobom ktore mało jeżdzą, po prostu roznica w cenie zakupu i eksploatacji jest zbyt pozno "zwracalna", do tego nowoczesne beznzyny pala sporo mniej niz kiedys i tu warto zwrócic uwagę na Hondę, Accorda z podstawowym silnikiem cięzko zmusic zeby palil wiecej niz 11 litrów w korkach, w miescie, a przy odrobinie umiejetnosci 8-9 litrów to zaden problem.
Awaryjnosc silników Hondy od lat jest na bardzo niskim poziomie (mowa o benzynach), o Mazdzie w żadnym razie nie da się tego powiedzieć, ani o dieslach - w sumie bardzo kiepskich, trudnych i drogich w eksploatacji jak i o benzynach choć tu już jest sporo lepiej.

Naprawdę przejechałem wiele setek kilometrów najróżniejszymi samochodami, nakupowałem się takich innych, sprowadzonych, salonowych, używanych, trochę nowych i wierzcie mi, bez pomocy dobrego, naprawdę dobrego i znajomego mechanika bardzo, bardzo ciężko kupić dobre używane auto, a zwłaszcza w Polsce.

Golf IV tak bardzo popularny w Niemczech i w Polsce to nie takie złe auto ale spotkac takie w dieslu ponizej 200 tys przebiegu to niemożliwe...a w Polsce? co 2 na allegro i to jeszcze w godziwej cenie LOL, w Niemczech nie ma takich aut, a jak juz się trafi to ma cenę za którą Polak nawet na niego nie popatrzy bo nikt tego nie kupi, bo kazdy chce bezwypadek i max 100 tysięcy przebiegu laugh

a co do pytania, zdecydowanie brałbym Hondę
Posted by: Mitul

Re: Samochody używane [7] - 11/07/2011 02:03

dzieki Bishop za wyczerpujaca odpowiedz,
co do Mazdy to z góry wykluczyłem diesela (podobno awaryjne a koszty naprawy kosmiczne)
poza tym mało jezdze wiec spokojnie moze byc benzyna,
a co sadzisz o Volvo ?
Posted by: Mitul

Re: Samochody używane [7] - 11/07/2011 02:08

aaa zapomnialem dodac jeszcze jedno wazne kryterium, planuje to autko kupic tak na ro, moze poltorej, potem zamierzam sprzedac i kupic cos zupelnie innego wiec chcialbym tez takie "chodliwe" które pozniej latwo sprzedam z niewielka strata smile
Posted by: Biszop

Re: Samochody używane [7] - 11/07/2011 04:49

Teoretycznie Volvo powinno dawać dobry poziom zwrotu przy sprzedaży po niewielkim okresie czasu ale akurat, wspominałeś o modelu 60, to tutaj już tak pięknie nie jest, w tym przedziale cenowym volvo już az tak nie trzyma ceny, zbyt dużo aut z powypadkową przeszłością zepsuło opinię o modelu, a inna kwestia ze akurat 60 nie pasuje do wizerunku marki, tak jak zyczyłby sobie producent,
brałbym accorda, to naprawdę godziwe auto, z sensownymi kosztami eksploatacji, dobrym nie wysilonym silnikiem, i naprawdę godziwą jakością wykonania.
Kupując zadbany egzemplarz nie będzie najmniejszego kłopotu z dalszą odsprzedażą, nie liczyłbym na odzyskanie kwoty włożonej, to w Polsce mało realne, u nas jest kult rocznika i to jest determinantem ceny, ludzi któzy doceniają dobry stan auta, a nie rocznik w papierach jest mało, ale zawsze to lepsze niż sprzedawac passata których są setki do kupienia, i to jest kolejna korzyść:)
Posted by: Mitul

Re: Samochody używane [7] - 11/07/2011 17:32

dzieki, no to szukamy smile Accorda albo Mazdy beznyniaka,
a tak naprawde jak na krotki okres czasu to najistotniejsze jest zeby dobrze kupić, model juz mniej wazny,
jak dobrze kupie to i pozniej dobrze sprzedam wiec chyba to bedzie glównym determinantem wink
koledzy handlarze juz cos tam szukaja dla mnie wink

Pozdro
Posted by: Linc

Re: Samochody używane [7] - 12/07/2011 00:34

@Mitul a to musi byc auto z klasy sredniej wyzszej? kup mniejsze a uciekniesz z rocznika i przebiegu ... ?
Posted by: Mitul

Re: Samochody używane [7] - 12/07/2011 01:32

nie chce mniejszego, nie przeszkadza mi rocznik czy przebieg, wolę starsze lepsze, niż nowsze tańsze,

poza tym na starszym mniej stracę po roku smile
Posted by: Skull

Re: Samochody używane [7] - 12/07/2011 15:30

Czy ktoś z Was miał okazję jeździć SCION-em niby piszą że toyota smile
Posted by: Biszop

Re: Samochody używane [7] - 12/07/2011 19:06

Originally Posted By: Skull
Czy ktoś z Was miał okazję jeździć SCION-em niby piszą że toyota smile


To marka Toyoty, azująca na tych samych płytach podłogowych i podzespołach tylko inaczej obudowanych.
Produkowany tylko w Japonii co jest ewidentnym plusem, dostępny oficjalnie tylko w jap i usa,
zresztą stworzony z myślą o młodszych pokoleniach, Toyota i Lexus są dla starszej klienteli, a scion nawet ceną celuje w mlodych.

Udane auta, bardzo trwale i nie klopotliwe w eksploatacji, w Polsce czy ogolnie w europie moze byc problem z niektorymi częsciami, choc podstawowe elementy dostepne od reki w serwisach lub jako zamienniki, duzo częsci posiadal inter-cars w ofercie, a reszta na zamowienie do 10 dni.

Takim nie jezdziłęm, jezdziłem modelem xA, to samo co corrola verso, jezdzi tak samo, psuje się tak samo;-)

ten model który pokazales, jest w miarę lekki, bazuje chyba na yarisie 1 generacji, a w zasadzie na jego amerykansko/japonskim odpowiedniku Platz, stad silnik, wydłużona płyta podłogowa i podzespoły,
Inaczej zabudowany, więc może palić ze 2 litry więcej, wygląd kwestia gustu, mnie nawet się podoba taki kubełkowaty kształt.
Jeśli się nie pomyliłem to to że jest to auto na elementach yarisa 1, to spora zaleta, jedno z bardziej udanych aut toyoty ostatnich lat, 2 generacja ma dużo gorsze notowania.
Posted by: Skull

Re: Samochody używane [7] - 12/07/2011 23:06

Dziękuję za opinię, podobna gabarytami jest Honda Cube, równiez niedostępna na polskim rynku frown , podzielam zdanie że ten kanciak może się podobać smile
Biszop czy auta to Twoj konik? Posiadasz dużą wiedzę na ich temat, jestem pełen podziwu, myślę że przy zakupię auta napewno zapytam Cię o zdanie smile , zakup A6 1,8Tquattro został odwleczony na przyszły rok i doszedł konkurencyjny model(Honda CRV) spośrod nich, wybiorę ten upragniony smile
Posted by: Aro

Re: Samochody używane [7] - 13/07/2011 03:23

Cytat:
Honda Cube



Model Cube produkuje Nissan... tak dla jasności
Posted by: Rivaldo

Re: Samochody używane [7] - 13/07/2011 05:55

Originally Posted By: Szewa
Originally Posted By: wwwujek
Originally Posted By: Koski
Ostatnio kupowałem auto dostawcze. Wycieczki po komisach nalezy sobie darowac. 80% mialo slady po klepaniu, korozja itp. Nie mówiąc o liczniku. Samochody przytachjane z Niemiec, ok 7 lat nie miały niby nawet 200 k na liczniku.


I gdzie w końcu kupiłeś..? Mi potrzebna osobówka, szlag mnie chce trafić! Nie trafiłem jeszcze na auto bez napraw blacharsko lakierniczych, gdzie robione są mniej niż dwa elementy..


Zależy o jakiej skali naprawy mówimy. W zeszłym roku, w październiku kupiłem roczne Mondeo. Dwa miesiące później na parkingu wjechał we mnie gość. Wgięta lewa tylna klapa bagażnika, lewe nadkole i reflektor do wymiany. Trzeba było to wyklepać i pomalować. Śladu po tym zdarzeniu nie widać (nie wiem, czy miernik lakieru coś by pokazał). Szkoda naprawiona w ASO. Kupiłbyś taki samochód, czy nie ? Na pewne rzeczy po prostu nie mamy wpływu, a sama szkoda, według mnie, nie jest z tych, które dyskwalifikują przy wyborze auta.


kazde auto ponownie malowane czy u lakiernika czy w salonie aso bedzie mialo grubsza powloke lakiernicza fabryki nie da sie oszukac.Generalnie w serwisach gdy jedzie klient na sprawdzenie auta mowia mu ze do 200 mikronow przyjmuje sie iz jest nic nie tykane.Tak naprawde wiekszosc aut dziewiczy element musi miec od 80 do 145 mikronow gdy juz ma 170 180 190 200 tzn ze dany element posiada warstwe lakieru wiecej czyli byl ponownie malowany.Jesli miernik pokazuje wiecej niz 300 to zaczyna sie powloka szpachlu tak do 1300 pokazuja jak jest jeszcze wiecej to skali brakuje hehe.Generalnie jak jest auto dobrze zrobione nie ma sie co bac kupowac do 250 mikronow moze miec kazdy element a to oznacza ze ponowny lakier nalozono a to wkoncu nic takiego vzesto nowe auta kupowane w serwisach sa tak poprawiane bo sie uszkadzaja w transporcie a sprzedawane sa jako dziewicze bo klient jest zielony...
Posted by: Mitul

Re: Samochody używane [7] - 13/07/2011 20:04

@Bishop, wracając do mojego pytania odnośnie Mazdy i Hondy, co myslisz o Saabie 93 (bo widze ze w tych kategoriach cenowych też mozna spokojnie dostac) zastanawia mnie ldaczego jest tak nisko wyceniany ? Co uważasz o tym aucie ? Inne wypowiedzi mile widziane...
Posted by: Yakeri

Re: Samochody używane [7] - 14/07/2011 02:22

Originally Posted By: barciu
Baqu takiego auta się nie przerabia smile Nie wiem czemu wszyscy boją się anglików w PL. Cała Europa pozwala rejestrować i jeździć anglikami, w Anglii jeżdzą europejczykami, a tylko u nas to problem, bo przecież to niebezpieczne frown A to, że połowa młodych jeździ składanymi Golfami z cofniętymi licznikami to jest bezpieczne na maksa...

PS: od 2 lat jeżdzę anglikiem ok 70 km codziennie do pracy i odpukać nie miałem ani jednej stłuczki albo sytuacji, w której mogłoby dojść do wypadku. I niech tak zostanie. Wystarczy trochę wyobraźni.


Moge zarejestrowac w polsce auto z UK? oczywiscie po drobnych przerobkach jak swiatla i inne niezbedne rzeczy?
Posted by: Biszop

Re: Samochody używane [7] - 14/07/2011 04:43

Originally Posted By: Mitul
@Bishop, wracając do mojego pytania odnośnie Mazdy i Hondy, co myslisz o Saabie 93 (bo widze ze w tych kategoriach cenowych też mozna spokojnie dostac) zastanawia mnie ldaczego jest tak nisko wyceniany ? Co uważasz o tym aucie ? Inne wypowiedzi mile widziane...


Obie, bo nie wiem ktora masz na mysli, wersje są oparte na oplu Vectra B i C, w zależności od rocznika,
mniemam po cenie, że mówisz o tych nowszych,
więc to po prostu Vectra C w innej obudowie, i z innym wnętrzem kabiny, reszta co pod spodem, z technicznego punktu widzenia to Vectra, nie licząc wersji viggen bo to inna bajka, ale tych wykonano ileś tam tysiecy sztuk i koniec.

Benzynowe silniki są silnikami doładowanowymi, mocy im nie brakuje ale nie są to jakieś specjalnie wybitne silniki, dokuczją im typowe dla takich silników usterki, zwlaszcza dotyczące samych turbin, wycieków itp.
sporadycznie uda się trafić dobry egzemplarz, ale gdy trafila się okazja na auto z pewnym niezbyt duzym przebiegiem to auto daje sporo frajdy.

diesle, to identyczne silniki jak w Oplu, do konca 04 byly to 2,2 dti Isuzu, a pozniej 1,9jtd Fiata, a po "oplowsku" cdti,

o tych silnikach juz pisalem kiedys, bardzo dobry silnik, wg mnie jeden z lepszych silników diesla w tej klasie aut, sam jezdzilem 180 konną wersją takiego silnika, na autostradzie 200 km/h to spokojna jazda bez większego wysilku przy naprawdę małym spalaniu,
jednak sam silnik nie nalezy do super trwalych, sporo trzeba zabiegów zeby utrzymywać go w nalezytej kondycji, do tego wersje z filtrem DPF to katorga i dla samego auta i dla uzytkownika jesli jezdzi krótkie odcinki, samochody z tymi filtrami potrzebują poruszac się regularnie "w trasie" w innym wypadku ta wersja nie ma sensu.

Osobiście saaby mi się bardzo podobają, ale kupilbym tylko w dobrym stanie i z niskim przebiegiem, a kupic takiego to cud, a jak juz się zdarzy to nie za tą kwotę.

zostawawałbym przy Hondzie, ewentualnie Mazdę, dokładnie w takiej kolejności.
Hondę łatwiej będzie trafić nawet z polskiego salonu.
Posted by: barciu

Re: Samochody używane [7] - 14/07/2011 04:54

Originally Posted By: Yakeri
Originally Posted By: barciu
Baqu takiego auta się nie przerabia smile Nie wiem czemu wszyscy boją się anglików w PL. Cała Europa pozwala rejestrować i jeździć anglikami, w Anglii jeżdzą europejczykami, a tylko u nas to problem, bo przecież to niebezpieczne frown A to, że połowa młodych jeździ składanymi Golfami z cofniętymi licznikami to jest bezpieczne na maksa...

PS: od 2 lat jeżdzę anglikiem ok 70 km codziennie do pracy i odpukać nie miałem ani jednej stłuczki albo sytuacji, w której mogłoby dojść do wypadku. I niech tak zostanie. Wystarczy trochę wyobraźni.


Moge zarejestrowac w polsce auto z UK? oczywiscie po drobnych przerobkach jak swiatla i inne niezbedne rzeczy?


drobne przeróbki nie wystarczą.. trzeba przełożyć kierownicę. No chyba że kupujesz freelandera.. Pytanie po co przekładać i rejestrować smile
Posted by: xqwzts

Re: Samochody używane [7] - 14/07/2011 04:57

Originally Posted By: Yakeri
Originally Posted By: barciu
Baqu takiego auta się nie przerabia smile Nie wiem czemu wszyscy boją się anglików w PL. Cała Europa pozwala rejestrować i jeździć anglikami, w Anglii jeżdzą europejczykami, a tylko u nas to problem, bo przecież to niebezpieczne frown A to, że połowa młodych jeździ składanymi Golfami z cofniętymi licznikami to jest bezpieczne na maksa...

PS: od 2 lat jeżdzę anglikiem ok 70 km codziennie do pracy i odpukać nie miałem ani jednej stłuczki albo sytuacji, w której mogłoby dojść do wypadku. I niech tak zostanie. Wystarczy trochę wyobraźni.


Moge zarejestrowac w polsce auto z UK? oczywiscie po drobnych przerobkach jak swiatla i inne niezbedne rzeczy?
nie, kierownica musi byc po lewej stronie.
Posted by: Mitul

Re: Samochody używane [7] - 14/07/2011 14:05

dziękówa Bishop, naprawde skarbnica wiedzy z Ciebie w tym temacie wink
Posted by: Baqu

Re: Samochody używane [7] - 14/07/2011 16:22

orientuje się ktoś jak wygląda sprawa przewozu motocykla z UK do PL ?

jakieś firmy, osoby prywatne to robią ?
Posted by: Mitul

Re: Samochody używane [7] - 14/07/2011 16:48

znajomemu przywiozl kolega co na TIR-ach jezdzi, zapakował w drodze powrotnej i heja wink
Posted by: krejzol

Re: Samochody używane [7] - 15/07/2011 03:19

Przez ostatnie 1,5 roku parkowałem na podwórzu, jakież było moje zdziwienie gdy mechanik na przeglądzie auta otwiera maske, a tam pełno kawałków suchego chleba, pizzy, kebabu, obwarzanków.

Koleś mówił że to koty tam wchodza i grzeją się od silniki i jedzą. Czy ktoś z was miał podobny problem ?? Jak zwalczyć to dziadostwo ? Dziś mi znajomy mówił w dodatku że ma samochód rozkraczony bo mu własnie kot się wjebał w pasek, i bo poprzecianło na czynniki pierwsze a przy okazji pękł pasek...dramat...znacie jakiś skuteczny sposób na to dziadostwo ?
Posted by: mazik

Re: Samochody używane [7] - 15/07/2011 04:20

Koty laugh

w pisz sobie w google "odstraszacz na kuny" albo np tu http://allegro.pl/odstraszacz-gryzoni-kun-kotow-kuna-kot-12v-ultrad-i1635915947.html (ładne zdjęcia tam kunek pod maską) i coś znajdziesz dla siebie, przygotuj się na zimę, bo Ci kable przegryzą w końcu, powodzenia :-)
Posted by: mazik

Re: Samochody używane [7] - 15/07/2011 04:23

Chociaż ponoć te niemieckie urządzenia są nieskuteczne, a to ponoć tak > http://www.particolare.dbv.pl/
Posted by: krejzol

Re: Samochody używane [7] - 15/07/2011 04:47

ale to podobno koty a nie kuny, nie widziałem nigdy na oczy kuny. Czy ten drugi środek jest tylko na kuny czy też na koty ??
Posted by: mazik

Re: Samochody używane [7] - 15/07/2011 16:38

Podobno koty bo ci kolega powiedzial? chlopie, zadne koty, co za bzdura, kuny i tylko kuny
Posted by: lupus

Re: Samochody używane [7] - 15/07/2011 16:57

Tak to sprawka kun.