POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu

Posted by: Amkwish

POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 02:42

Witam !

Poni¿ej wklejam list-pro¶bê Biszopa, usera, który jest ikona tego forum.

Maciek prosi³ mnie, bym wklei³ jego pro¶be wszedzie, gdzie to tylko mozliwe.

Oczywiscie w pierwszym rzêdzie wklejam na naszym forum.
==========================================================================
Cze¶æ,
piszê to bo nie mam innego wyj¶cia na t± chwilê, a czasu mam ma³o,
mój starszy syn, Kacper, czê¶ci z Was jest znany, czê¶ci nie ale do rzeczy,
Kacper ma 5 lat, gdy mia³ 2,5 roku wykryto u niego guz mózgu, praktycznie natychmiast mia³ operacjê, guz zosta³ usuniêty prawie w ca³o¶ci, prawie, bedzie mia³o znaczenie dla ca³o¶ci, a sama operacja trwa³a prawie 9 godzin.
Po operacji przez prawie 3 tygodnie le¿a³ na OIOMie, nie mo¿na by³o go wybudziæ bo jego organizm nie potrafi³ "zaskoczyæ" i umo¿liwiæ mu samodzielne oddychanie, guz by³ zlokalizowany w okolicy pnia mózgu, praktycznie na niego wchodz±c, w pniu mózgu znajduje siê 12 najwa¿niejszych funkcji ¿yciowych.

Po wybudzeniu jaki¶ czas przebywa³ na oddziale neurochirurgi poznañskiego szpitala, jego stan z dnia na dzien siê polepsza³, maj±c na my¶li "polepsza³" mam na my¶li to ¿e zacz±³ odzyskiwaæ wzrok, s³uch, stopniowo powraca³o mu czucie, te wszystkie podstawowe funkcje by³y, nazwijmy to wy³±czone.

Rehabilitacja szpitalna w Polsce to pora¿ka, pani która jest na etacie w szpitalu nie ma bladego pojêcia o rehabilitacji dzieci, i piszê to z perspektywy tych prawie 3 lat które mine³y od tamtego okresu, gdyby nie przypadek i zatrudnienie profesjonalnej rehabilitantki, dziewczyny która ma o tym wielkie pojêcie Kacper by³by dzi¶ zupelnie w innym miejscu je¶li chodzi o swój rozwój fizyczny.

nastêpny okres to pierwsza chemioterapia, nastêpnie radioterapia i kolejna chemioterapia, dopiero po niej oko³o roku temu w sierpniu leczenie zosta³o zakoñczone, jedynym wspomnieniem po tym przykrym okresie by³y co 3 miesiêczne badania kontrolne, badanie rezonansem magnetycznym.

do 25 sierpnia tego roku wszystko by³o w porz±dku, jednak to sierpniowe badanie wykaza³o wznowê:(
Guz ma oko³o 1 centymetra czyli nie jest du¿y, nie powoduje ¿adnych objawów, Kacper normalnie funkcjonuje, chodzi do przedszkola, ¿yje jak ka¿de inne dziecko w jego wieku.

Niestety guzy rosn±, ten typ który dopad³ mojego synka ma to do siebie ¿e nie ro¶nie (raczej) szybko, tym razem mamy wiêcej czasu na wybranie najlepszego leczenia, jednak tu siê zaczynaj± schody.

Najszybciej jak to by³o mo¿liwe, dos³ownie w ci±gu kilku nastêpnych dni byli¶my u najlepszego nerochirurga dzieciêcego w Polsce, ów pan zamieszkuje miasto sto³eczne, wiêc 300 kilometrów z Poznania do Warszawy jechali¶my, a przynajmniej ja jecha³em jakby mi kto¶ wbi³ wielki gwózdz w serce,
pan profesor po przyjzeniu siê sprawie wyda³ wyrok, nie podejmuje siê operacji, pañstwa dziecko umrze, prêdzej czy pózniej, wiem ¿e to brzmi jak ponury ¿art ale mo¿e nie tymi s³owy ale dok³adnie tak± wyda³ opiniê.
Lokalizacja guza jest bardzo niebezpieczna i ryzyko operacji jest zbyt du¿e, uszkodzeniu ulegn± nerw 6 i 7 odpowiedzialne za lewe oko i lew± czê¶æ twarzy i to s± akurat niezle prognozy bo uszkodzeniu ulegn± te¿ nerwy s±siaduj±ce odpowiedzialne za po³ykanie i oddychanie czyli dziecko po operacji do konca ¿ycia bedzie jad³o przez sondê i oddycha³o przy pomocy aparatury.

Szanowny pan profesor na nasze pro¶by poda³ kilka o¶rodków które mog± siê SPRÓBOWAÆ zaj±æ Kacprem, lecz jak to stwierdzi³ dla niego szanse s± ZEROWE.

Namierzyli¶my wymienione o¶rodki sami, bo mimo ¿e profesor nie poda³ nam ani pó³ numeru telefonu czy choæby adresu @, mimo ¿e jak twierdzi³ zna bardzo dobrze wymienionych lekarzy.

Jeden z nich to najlepszy neurochirurg dzieciêcy na ¶wiecie, Francuz, z którym siê skontaktowali¶my i umówili¶my na wizytê w Paryzu w szpitalu Neckera w którym kieruje klinik± neurochirurgii dzieciêcej.
Cz³owiek dok³adnie obej¿a³ wyniki i zapyta³ dlaczego nie chcemy operacji w Polsce, zgodnie z prawd± odpowiedzieli¶my ¿e dostali¶my odmowê operacji co go strasznie zdziwi³o bo znaj± siê profesorem który nas do niego skierowa³.

Zdziwienie by³o spowodowane tym ¿e operacja, owszem, jest niebezpieczna ale jest jak najbardziej do przeprowadzenia i co najwa¿niejsze to jest pierwszy krok który nale¿y poczyniæ aby w ogóle my¶leæ o wyleczeniu naszego syna, ca³a reszta to wybranie drugiego kroku który zwi±zany jest z ponownymi na¶wietlaniami, a tych Kacper w normalnej ogólnodostêpnej (np. w Polsce) formie, Kacper przyj±æ ju¿ nie mo¿e, poniewa¿ dawka na¶wietlañ która przyj±³ 2 lata temu, pozwala na ponowienie takiego leczenia dopiero po up³ywie 5 lat od pierwszych na¶wietlañ.
Dla zobrazowania, na¶wietlanie RTG mo¿e poczyniæ w g³owie szkody nie mniejsze ni¿ zle przeprowadzona operacja manualna, co zreszt± robi tak czy siak bo skutki na¶wietlañ mog± siê uaktywniæ dopiero po wielu wielu latach, nawet w doros³ym ¿yciu.

Na szczê¶cie s± inne metody na¶wietlañ które ró¿ni± siê rodzajem promieniowania.
Ale te znów s± do wykonania praktycznie tylko na zachodzie Europy lub w Stanach Zjednoczonych.

Po 3 tygodniach je¿d¿enia, latania po ró¿nych klinikach na ca³ym ¶wiecie, wiemy ¿e mamy do wyboru 2 metody albo we Francji w Pary¿u albo w Stanach Zjednoczony w Chicago.
Obie s± operacjami manualnymi z tym ¿e metoda amerykañska ma przewagê w postaci na¶wietlania ¶ródoperacyjnego, czyli w skrócie, operator podczas operacji ma urz±dzenie którym na¶wietla nie du¿ymi dawkami miejsca po operacji tzw lo¿e pooperacyjna oraz pozosta³osci guza których nie mo¿na manualnie usun±æ bez ryzyka uszkodzenia najwa¿niejszych funkcji ¿yciowych, dodatkowo taki rodzaj na¶wietlania jest du¿o bezpieczniejszy od klasycznych form dostêpnych W Europie, nie ma niebezpieczeñstwa uszkodzenia pnia mózgu.

W skrócie tak wygl±da sytuacja, musimy wybraæ miejsce gdzie chcemy poddaæ dziecko operacji, w Polsce nie ma pomocy w ¿adnej postaci, gdyby nie znajomo¶ci nabyte do tej pory i ¿yczliwo¶æ osób które znaj± Kacpra nie wiedzieliby¶my nic o innych mo¿liwo¶ciach bo polscy lekarze nie chc± w ¿aden sposób siê wypowiadaæ o tym co oferuj± zagraniczne o¶rodki.
Termin operacji we Francji mamy wyznaczony na 5 pazdziernika, termin w USA jest wstêpnie wybrany na po³owe pazdziernika.

Koszty operacji, pobytu i wstêpnej rehabilitacji to pomiêdzy 100 a 150 tysiêcy dolarów.
Mamy czê¶æ pieniêdzy, pewnie nawet nie po³owê ale w ka¿dym razie co¶ oko³o tego, reszty nie mamy i tu jest pro¶ba do wszystkich którzy mog± pomóc, ka¿da z³otówka siê liczy, nigdy nie prosi³em nikogo o pieni±dze, pierwsze leczenie Kacpra pokryli¶my ca³kowicie sami, a mimo ¿e leczenie odbywa³o siê w Polsce poch³one³o ca³kiem spore pieni±dze, a my po prostu nie zd±¿yli¶my siê odbudowaæ po wcze¶niejszych wydatkach, zreszt± nawet gdyby to i tak nie byliby¶my w stanie pokryæ tych kosztów w ca³o¶ci.

Wiem ¿e nikomu pieni±dze nie rosn± na drzewie przed domem, ka¿dy na nie pracuje ale je¶li macie mo¿liwo¶æ wspomóc nas w tej ciê¿kiej walce bêdziemy bardzo wdziêczny.

Wiem te¿ ¿e jest wiele dzieci potrzebuj±cych pomocy, Kacper nie jest jedynym ale po pierwsze i najwa¿niejsze to jest mój syn, ukochany nad ¿ycie, a do tego ¿aden rodzic nie odda dziecka bez walki i my do koñca nie odpu¶cimy choæby na ¶wiecie by³ jedyny, ostatni lekarz który powie ¿e podejmuje siê leczenia.

Poruszyli¶my o¶rodki na ca³ym ¶wiecie, wybrali¶my kilkana¶cie, z ka¿dym siê kontaktowali¶my, z wiêkszo¶ci± osobi¶cie, wszyscy lekarze z którymi rozmawiali¶my i którzy widzieli badania Kacpra mówili ¿e operacja jest jak najbardziej mo¿liwa, owszem, niesie ze sob± zagro¿enia ale te¿ ka¿dy z nich siê dziwi³ wydanej opinii przez polskiego lekarza twierdz±c ¿e jest niezrozumia³a.
W koñcu 2 dni temu odezwali siê do nas lekarze z jednego ze szpitali w USA, którzy twierdzili ¿e pan prof w Warszawie to super specjalista i podobne bla bla, ja tego nie negujê, facet ma dobre opinie, w Polsce wszyscy wskazuj± na niego, jest krajowym konsultantem nerochirurgii dzieciecej itd.
Jednak na pro¶bê o wype³nienie wniosku do NFZ w sprawie pokrycia kosztów leczenia za granic±, stwierdzi³ ¿e on takiego wniosku nie napisze bo ten i tak nie przejdzie i zostanie odrzucony bo: OPERACJÊ MOZE przeprowadziæ i wczoraj wyznaczyl nam termin operacji!
Zadzwoni³ do mnie i zacz±l namawiaæ na operacjê u niego, tym razem ja grzecznie odmówi³em bo mówi±c wprost, ja mu nie oddam dziecka do operacji w sytuacji gdzie ewidentnie zacz±³ siê martwiæ o swoj± reputacjê bo wielu z lekarzy z którymi rozmawiali¶my i wydawa³o swoj± opinie, odezwa³o siê do niego nie mog±æ uwierzyæ ¿e nam tej operacji odmówi³.
Szalê przewa¿³o to stwierdznie którym nas uraczy³: ¿e on by poczeka³ i zobaczy³ w któr± stronê guz bêdzie rós³ bo JAK W DOBR¡ TO WTEDY MO¯E ZOPEROWAÆ.

swiat neurochirurgów dzieciêcych ogranicza siê w liczbie kilkunastu specjalistów znanych na ca³ym ¶wiecie, i w tym ¶wiecie zawrza³o bo takie stwierdzenie jest wierutn± bzdur± i nie ma kompletnie nic wspólnego z prawd±.


Poni¿ej jest link do badañ Kacpra, s± do pobrania, w wersji angielskiej, u³atwia nam to kontakt z lekarzami bo nie trzeba wysya³æ po ca³ym ¶wiecie p³yt tylko mo¿na sobie w kika minut ¶ci±gn±æ.
Je¶li kto¶ jest zainteresowany, mo¿na rzuciæ okiem.

http://db.tt/CgqXenu


Przepraszam za formê, pewnie du¿o b³êdów ale naprawdê nie jest mi ³atwo o tym pisaæ i prosiæ innych o pomoc ale nie mam innego wyj¶cia.
Za wszelk± pomoc bardzo dziêkujemy, Kacper z Rodzicemi

========================================================================

Jestem pewien, ze mozemy pomóc.

W tym celu powinni¶my za³o¿yæ specjalne konto i tam wysy³ac pieniadze.

Na forum jest sporo osób, które pracuja w bankowo¶ci, jedna z nich bedzie, moim zdaniem, jak najbardziej odpowiednia, by takowym kontem zarz±dzaæ, a zebrane pieniadze przekazaæ rodzicom Kacpra.

Mo¿e macie inne pomys³y ?

Licze na szeroki odzew w tym temacie !

PS. Jezeli uczestniczycie w innych forach internetowych to bad¼cie tacy dobrzy i upublicznijcie na nich prosbe Biszopa.
Z góry dziekujê.
Posted by: JuN

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 02:56

Jednym z lepszych sposobow bedzie podanie adresu e-mail konta w MB
Posted by: Szewa

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 02:57

My¶lê, ¿e warto by³oby za³o¿yæ jak±¶ prost± stronê z powy¿szym apelem. £atwiej by³oby takim linkiem dzieliæ siê ze znajomymi na innych forach/gg/NK/FB itp. Poza tym mo¿na by by³o tam umie¶ciæ nr konta, jak ju¿ takowe powstanie.

Tyle mi przysz³o do g³owy, tak na szybko.

Oczywi¶cie w miarê mo¿liwo¶ci bêdê stara³ siê pomóc. No i trzymam kciuki za to, aby wszystko potoczy³o siê po Waszej my¶li !
Posted by: [T]-error

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 02:57

Nie jestem pewien czy mo¿emy sami zebraæ kasê i przekazaæ j± Maækowi - kiedy¶ by³a ju¿ próba takiej akcji.
Wg mnie w³a¶ciwszym by³oby gdyby Maciek mia³ konto w jakiej¶ fundacji na rzecz Kacpra. Wtedy ka¿dy mo¿e wp³aciæ konkretnie na dan± osobê. Ale tu potrzeba opinii kogo¶ bardziej obeznanego.
Tak czy inaczej trzeba szybko dzia³aæ.
Konto (najlepiej fundacji z dopiskiem "Na leczenie Kacpra" i wp³acamy, polecamy, interweniujemy ...

pozdro Biszop
Posted by: gnacik

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 02:58

Nie wiem ile z tym zachodu, ale zrobiæ co¶ takiego aby uruchomiæ specjalny numer, na który wysy³a siê SMS i kasa za jego wys³anie idzie do Ciebie, je¿eli jest taka mo¿liwo¶æ to wg. mnie tym sposobem mo¿na bêdzie zgromadziæ spora sumkê. Ja z pewno¶ci± do³o¿ê swoj± cegie³kê i namówiê znajomych :-)
Posted by: [T]-error

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 02:59

¯adnych smsów - ponad po³owa kasy zostaje u operatora :/
Posted by: [T]-error

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 03:01

Najwa¿niejsze to w miarê szybko by Biszop poda³ nam namiary gdzie wp³acaæ pieni±dze.
Dwa - za chwilê rozliczamy PITY - dodatkowo mo¿na przekazaæ 1% podatku, z tym, ¿e to ju¿ troszkê zachodu ze strony Maæka by stworzyæ specjalne konto, nr KRS itd
Posted by: Ojro

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 03:09

uuullaaa... a ja myslalem ze Biszop zrezygnowal z forum bo to on byl/jest ciezko chory

szkoda ze sam zainteresowany nie napisal na forum, ale z drugiej strony pewnie albo brak czasu albo troche glupio i krepujaco prosic o pomoc

nie widze nr konta lub czego kolwiek aby jakos pomoc ?

chyba najprostsza forma to konto bankowe... i tam wplacac
Posted by: Bzyku

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 03:16

Originally Posted By: Ojro

chyba najprostsza forma to konto bankowe... i tam wplacac


Nie znam siê na prawie, ale s³ysza³e¶ o niedawnej akcji kibiców Jagielloni, którzy zbierali pieni±dze by pomóc w uwolnieniu jednego z ich kibiców, którego wsadzili do paki w Grecji.

Zbierali je w³a¶nie poprzez internetowe info, rozsy³anie linków itp. Wp³aty sz³y na prywatne konto jednej z osób organizuj±cych to.

Teraz siedzi na nich prokuratura, ca³± akcjê musieli zakoñczyæ, za¶ pieni±dze darczyñcom poodsy³aæ bo grozi³o im wiêzienie. Taki to niestety jest chory kraj.

Tak wiêc chyba bez legalizacji w postaci fundacji czy czego¶ innego siê nie obejdzie. Ale to oczywi¶cie najlepiej jakby siê wypowiedzia³ kto¶ lepiej obeznany w temacie prawa.
Posted by: Amkwish

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 03:23

Originally Posted By: Bzyku
najlepiej jakby siê wypowiedzia³ kto¶ lepiej obeznany w temacie prawa.


Czekamy wiec na wiarygodna opiniê.

Swoja droga czy to qrestwo, ze cz³owiek chce przekazac komus pieniadze (juz przecie¿ opodatkowane) i napotyka na przeszkody.

Pojebany ten swiat, ale mam nadzieje, ze znajdziemy wyj¶cie.
Posted by: cassapian

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 03:23

Originally Posted By: JuN
Jednym z lepszych sposobow bedzie podanie adresu e-mail konta w MB


mo¿na stworzyæ specjalne konto mb, aby na nie zbieraæ czêsciowo pieni±dze
Posted by: Tetfol

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 03:24

pewnie nie zg³osili publicznej zbiórki, to chyba w MSWiA tzreba zg³osiæ, ale szczegó³ów nie znam
Posted by: Amkwish

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 03:29

T-Error , napisz pare s³ow o swoim pomy¶le, wg mnie jest super smile
Posted by: Self-Confident

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 03:29

moge na jednej ze swoich stronek zrobiæ podstrone np www.jakisadres.pl/biszop cos takiego.
I do kiedy chcecie zbierac do marca mam umowe na ta stronke a pozniej jeszcze nie wiem czy przedluze ale do marca spoko moze byc.
Posted by: Stoin

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 03:29

Jak Boga kocham kilka dni temu my¶la³em co tam u Biszopa i co z Jego synkiem a tu proszê ...
Posted by: Bzyku

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 03:30

O co¶ takiego chodzi³o, ¿e nie by³o to gdzie¶ zaklepane u setek biurokratów, nie za³atwili kilkudziesiêciu pozwoleñ i nie wrêczyli kilkunastu ³apówek ¿eby kto¶ je wyda³.

Za¶ prawo chyba zabrania robienia zbiórek na tzw. - sorry za wyra¿enie - "krzywy ryj" o charakterze ogólnokrajowym. Czy jako¶ tak.

A z tak± w tym przypadku z pewno¶ci± bêdziemy mieli do czynienia.

Wiêc naprawdê pewnie lepiej w miarê mo¿liwo¶ci zadbaæ o to, ¿eby pó¼niej siê nie okaza³o, ¿e pomoc zostanie zniweczona, a w zamian jeszcze wiêcej k³opotów przybêdzie.
Posted by: Amkwish

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 03:31

Originally Posted By: Tetfol
pewnie nie zg³osili publicznej zbiórki, to chyba w MSWiA tzreba zg³osiæ, ale szczegó³ów nie znam


O ja pierdziele, dobrze ,ze nie trzeba tego zg³aszac do ONZ.

Tetfol, a darowizna na rzecz osoby prywatnej ?

Jak tu wygladaja popieprzone przepisy ?
Posted by: Amkwish

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 03:35

Originally Posted By: Self-Confident
moge na jednej ze swoich stronek zrobiæ podstrone np www.jakisadres.pl/biszop cos takiego.
I do kiedy chcecie zbierac do marca mam umowe na ta stronke a pozniej jeszcze nie wiem czy przedluze ale do marca spoko moze byc.


Do kiedy ?

Im wcze¶niej, tym lepiej.

Mysle, ze jak znajdziemy rozsadne wyjscie, chodzi o forme zbiórki, by jakis pañstwowy qtas nie po³o¿y³ ³apy na kasie, to od kopa przystepujemy do wp³acania.

Czy sprzedajacy na Allegro p³aci podatek ?

Jezeli tak to jaki ?
Posted by: Tetfol

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 03:35

no od darowizny to chyba podatek trzeba zap³aciæ, faktycznie chyba najlepiej bêdzie to zrobiæ przez jak±¶ fundacjê
Posted by: [T]-error

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 03:35

Dobra to ja polecê hardkorem - brainstorm ...

¯eby nie by³o, ¿e z ma³ych pomys³ów nic siê nie urodzi, to mo¿e chocia¿ z du¿ych pomys³ów urodz± siê ma³e.

Do akcji mo¿na zaanga¿owaæ kogo¶ znanego w kraju. Muzyka, aktora, sportowca - na pewno kto¶ na forum ma jakie¶ znajomo¶ci, rodzinê, przyjació³, znajomych (kto¶ siê chwali³ kuzynk± Justyn± Kowalczyk) - do czego zmierzam ---> Paula Pruska (rak, walczy z chorob±, ma swojego bloga http://paulapruska.blogspot.com ) w swojej walce z chorob± nie jest sama, pomaga jej m.on Z. Ho³dys, który informacje o jej historii ma umieszcza te¿ na swoim blogu, dodatkowo jej znajomi zorganizowali jakie¶ koncerty muzyczne z których kasa zosta³a przelana na jej konto.

Ma kto¶ kogo¶ znajomego, jak±¶ osobê medialn±, która wspar³aby akcjê.

Potrzeba strony internetowej, z informacjami o Kacprze, jego chorobie, leczeniu, danych kontaktowych itd

Jakie¶ wtyki w klubach pi³karskich? Mo¿liwo¶æ zorganizowania meczu towarzysko-charytatywnego? Lech, Legia, Wis³a - jest tu tylu kibiców, ultrasów itd

Mo¿liwo¶æ zorganizowania koncertu muzycznego, dochód przeznaczony na leczenie Kacpra.

Temat z aukcjami/licytacjami gdzie mogliby¶my odsprzedaæ sowje jakie¶ cenne rzeczy, pami±tki, gifty z podró¿y, bilety na mecze, koszulki itd ...

MY¦LCIE !
Posted by: viva

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 03:36

Nie przelewa sie u mnie ale oczywi¶cie jak bêd± namiary na konto równie¿ pomoge.Pomyslmy sobie ze wp³acane pieniadze dla Kacpra to taki dlugoterminowy zak³ad a jego wyleczenie to WIELKA WYGRANA dla nas wszystkich wink
Posted by: Self-Confident

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 03:37

Originally Posted By: amkwish
Originally Posted By: Self-Confident
moge na jednej ze swoich stronek zrobiæ podstrone np www.jakisadres.pl/biszop cos takiego.
I do kiedy chcecie zbierac do marca mam umowe na ta stronke a pozniej jeszcze nie wiem czy przedluze ale do marca spoko moze byc.


Do kiedy ?

Im wcze¶niej, tym lepiej.

Mysle, ze jak znajdziemy rozsadne wyjscie, chodzi o forme zbiórki, by jakis pañstwowy qtas nie po³o¿y³ ³apy na kasie, to od kopa przystepujemy do wp³acania.

Czy sprzedajacy na Allegro p³aci podatek ?

Jezeli tak to jaki ?


nie chodzi mi OD tylko Do.
Ja ta podstrone moge zrobic za pol godziny i wiem ze bedzie ona zyc do marca. Potem nie wiem co bedzie dalej, ale to lepsze niz darmowy hosting b on moze przestac istniec w kazdej chwili.
Posted by: Jose

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 03:42

Dziadek ¶wietny pomys³ ale bardzo ciê¿ko bêdzie go wykonaæ...

Móg³bym porozmawiaæ z zespo³em muzycznym znanym w Polsce ale nie mo¿emy liczyæ na koncert charytatywny, to moim zdaniem ca³kowicie odpada, mo¿e jakie¶ poparcie na stronie internetowej.

Zobaczymy smile
Posted by: Self-Confident

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 03:44

cos takiego prostego:
http://mee-go.eu/zbiorka-dla-kacpra/
Posted by: [T]-error

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 03:44

Originally Posted By: [T
-error]Dobra to ja polecê hardkorem - brainstorm ...

¯eby nie by³o, ¿e z ma³ych pomys³ów nic siê nie urodzi, to mo¿e chocia¿ z du¿ych pomys³ów urodz± siê ma³e.

Do akcji mo¿na zaanga¿owaæ kogo¶ znanego w kraju. Muzyka, aktora, sportowca - na pewno kto¶ na forum ma jakie¶ znajomo¶ci, rodzinê, przyjació³, znajomych (kto¶ siê chwali³ kuzynk± Justyn± Kowalczyk) - do czego zmierzam ---> Paula Pruska (rak, walczy z chorob±, ma swojego bloga http://paulapruska.blogspot.com ) w swojej walce z chorob± nie jest sama, pomaga jej m.on Z. Ho³dys, który informacje o jej historii ma umieszcza te¿ na swoim blogu, dodatkowo jej znajomi zorganizowali jakie¶ koncerty muzyczne z których kasa zosta³a przelana na jej konto.

Ma kto¶ kogo¶ znajomego, jak±¶ osobê medialn±, która wspar³aby akcjê.

Potrzeba strony internetowej, z informacjami o Kacprze, jego chorobie, leczeniu, danych kontaktowych itd

Jakie¶ wtyki w klubach pi³karskich? Mo¿liwo¶æ zorganizowania meczu towarzysko-charytatywnego? Lech, Legia, Wis³a - jest tu tylu kibiców, ultrasów itd

Mo¿liwo¶æ zorganizowania koncertu muzycznego, dochód przeznaczony na leczenie Kacpra.

Temat z aukcjami/licytacjami gdzie mogliby¶my odsprzedaæ sowje jakie¶ cenne rzeczy, pami±tki, gifty z podró¿y, bilety na mecze, koszulki itd ...

MY¦LCIE !


http://www.mecz.pl/forum/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=4126305&#Post4126305
Posted by: Goget

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 03:49

Biedny ch³opak frown

Brak s³ów na zachowanie tego polskiego specjalisty.

Originally Posted By: JuN
Jednym z lepszych sposobow bedzie podanie adresu e-mail konta w MB


¯adnych Moneybookers i innych tego typu wynalazków. Wystarczy, ¿e jedna podejrzana osoba wp³aci i konto zbiórki mo¿e zostaæ zablokowane pod pretekstem prania pieniêdzy.

Zbiórka na prywatne konto te¿ odpada w naszym chorym kraju.

Terror poda³ jedyne rozwi±zanie wchodz±ce w grê, czyli znalezienie fundacji, która bêdzie zbiera³a pieni±dze na leczenie Kacpra, tzn. udostêpni numer konta i poda z jakim dopiskiem trzeba wp³aciæ, aby pieni±dze trafi³y do Biszopa.

Mam nadziejê, ¿e jest kto¶ na forum kto ma doczynienia z fundacjami i wie jak taka procedura zg³oszenia wygl±da. Najlepiej jakby by³a to fundacja zlokalizowana w miejscu zamieszkania Biszopa, domy¶lam siê ¿e chodzi o Poznañ.
Posted by: pezet40

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 04:06

Na forum pokerzysta .pl ktos z potrzebujacych zebral ladna sumke. Z tego co pamietam to:
ponad 10 tysiecy dolarów przez - player transfer pokerstars
oko³o 15 tysiecy z³otych przez moneybookers
kilka tysiecy z³otych na konto

Wybaczcie ale Nie mam teraz czasu szukaæ tego tematu niech ktos z was znajdzie tylko prosze dla Waszego dobra nie przekreslajcie mb, paypal, neteller oraz player transferow z kilku najpopularniejszych pokerromow. Pozdrawiam
Posted by: sHybki

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 04:06

Tak jak pisze Goget skoñczy siê tylko spraw± karno-skarbow±. Tylko fundacje i stowarzyszenia maj± prawo "bawiæ" siê w zbieranie pieniêdzy...Biszop musi zg³osiæ siê jak najszybciej o stworzenie subkonta nie jest to specjalnie skomplikowane a skoro jest z Poznania to np. tutaj Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi

http://e-prestige.nazwa.pl/www/fundacja/


a dopiero pó¼niej umieszczaæ szczegó³owe informacje na stronach www itp.
Posted by: Ghost

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 04:19

Biszop odezwij siê na priv, byæ mo¿e bêdê w stanie Ci pomóc je¶li chodzi o czê¶ciowe sfinansowanie leczenia przez pewn± du¿± fundacjê. Nie mogê obiecaæ tego na pewno, ale jest pewna szansa.

Je¶li Biszop nie odwiedza forum, to proszê o przekazanie mu tej informacji przez kogo¶ kto ma z nim kontakt.
Posted by: Luc Nilis

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 04:20

Biszop podaj konto, ile mnie stac wp³ace tylko nie ma gdzie jak narazie. powodzenia.
Posted by: connor

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 04:31

Tutaj kilka uzytecznych informacji:

http://www.dzieciom.pl/zbiorkidokumenty.html
Posted by: podstawek

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 04:41

A mo¿e uderzyæ do jakiej¶ fundacji, ¿eby zorganizowa³a jak±¶ zbiórkê?
Np. Radio Zet czasem organizuje takie sprawy, czy TVN
jak takie firmy zainteresowa³yby siê spraw± to pieni±dze by³yby kwesti± czasu
Posted by: Tommii

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 04:55

Kurde troche ma³o czasu ale jak by Biszkop za³atwi³ w jakim¶ szybkim tempie wszystkie te sprawy z fundacji i zg³osi³ siê do Lecha Poznañ mo¿e uda³o by siê za³atwiæ jak±¶ zbriórkê podczas otwarcia stadnionu w poniedzia³ek. To tylko taka moja lu¼na propozycji. A oczywi¶cie pomoc ludzi z forum to osobna sprawa.
Posted by: Biszop

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 05:01

Witam
Dziekujê za ten temat Micha³owi i Wam wszystkim,
g³upio mi prosiæ o pieni±dze ale naprawdê nie mamy wyj¶cia.
Sytuacja jest opisana w pierwszym po¶cie, trochê pogmatwane ale mam nadziejê ¿e sens uda³o mi siê oddaæ.

Za parê godzin wyje¿d¿am wiêc ewentualne dalsze wyja¶nianie sytuacji postaram siê umie¶ciæ tutaj w pi±tek.

Co do numerów kont i ewentualnej zbiórki, nie jest to takie proste jakby siê wyda³o, dzi¶ praktycznie ca³y dzieñ na to mi zszed³.

Nie mogê podaæ swojego konta bo to podlega pod zbiórkê publiczn±, jutro powinienem siê zg³osiæ po pozwolenie na tak± zbiórkê i czy w ogóle jest to mo¿liwe.
Stad wynika druga kwestia, fundacji.
Mamy ju¿ za³ozone konto fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu, jednak tu jest kolejny problem, poniewa¿ czê¶æ ¶rodków, mam nadziejê ¿e w okolicach po³owy, mamy, fundacja powy¿ej wyp³aca zebrane ¶rodki na podstawie faktury wystawionej przez szpital, kwota na fakturze bêdzie wy¿sza ni¿ ¶rodki na koncie i to rodzi problem ksiêgowy, na który pani prezes tej fundacji bêdzie mi w stanie odpowiedzieæ dopiero jutro po rozmowie z ksiêgow± fundacji.

Jutro bêdê w Warszawie, jestem umówiony w tej fundacji Zd±¿yæ z Pomoc± o której pisa³ Experto, jutro wiêc dowiem siê czy tu jest taka mozliwo¶c aby swobodniej dysponowaæ ¶rodkami.

W pierwszej fundacji numer konta jest subkontem stworzonym dla Kacpra, czyli w praktyce jest to jedno konto dla wszystkich tylko po tytu³ach wp³aty ¶rodki s± "rozparcelowywane w odpowiednie szufladki".

Wp³ata na moje konto jest dla mnie równie¿ problematyczna, poniewa¿ mam znajomych którzy mog± przekazaæ pieni±dze ze swoich firm, a tego nie mog± za bardzo zrobiæ na konto prywatne i kolo siê zamyka.

Jutro bêdê m±drzejszy, a na t± chwilê uciekam, o 2 muszê wstaæ a od wtorku za bardzo nie spa³em.
Dziêkujê równie¿ wszystkim za odzew, naprawdê bardzo dziêkuje!!!!!

Maciej
Posted by: JuN

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 05:49

Moze i to nie to samo... ale jako kibice Jagielloni zbierali pieniadze w calej Polsce apelami swoimi itp. Ludzie wplacali kase, sporo tego bylo ponad 50 k zl w kilka dni... to przyczepilo sie MSWiA i byly problemy. Wszystkie pieniadze musieli odeslac do ludzi co wplacili i cala akcje przeprowadzic przez Stowarzyszenie, poniewaz tylko Stowarzyszenia maja w swoich statusach zbiórki.

mam nadzieje ze bedzie to pomocne,

ja chetnie pomoge, wplace - prosze o szczegoly
Posted by: Llama

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 06:43

jestem ca³ym sercem z Twoj± Rodzin±.
ale wiem, ¿e teraz potrzebne jest zupe³nie co innego boks
Posted by: Conrad

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 20:05

Kurna, i gdzie jest ta sprawiedliwo¶æ na ¶wiecie? frown Te¿ jestem ca³ym sercem z Tob±, sam mam rodzinê i wiem ¿e najgorsze co mo¿e kogo¶ spotkaæ to jakakolwiek krzywda jego dzieciom...

Biszop, bêdziesz najlepiej wiedzia³ co zrobiæ, ale jestem podobnej my¶li ¿e je¶li da siê to zrobiæ w USA to by³by to dobry wybór. W pe³ni siê z Tob± zgadzam ¿eby nie oddawaæ ukochanego w rêce tego skurwiela, który z góry przekre¶li³ wszelkie szanse oraz sens takiej operacji.

Z naszej strony tutaj na mecz.pl szkoda, ¿e nie wygrali¶my tego Porsche'a w kampanii BS. Wtedy by¶my go zlicytowali zamiast przeznaczaæ na konkurs i by³by to du¿y zastrzyk finansowy.

Wygrali¶my natomiast jakiego¶ laptopa Apple'a i oni s± sk³onni zamiast niego przeznaczyæ nam ok. 4,000 PLN w gotówce, tak wiêc w tym momencie nie pójdzie on na ¿aden konkurs tylko ca³o¶æ spieniê¿ymy dla Ciebie. Dowiem siê te¿ jakie mniejsze nagrody wygrali¶my od ipodów po jakie¶ odtwarzacze DVD i te¿ je wystawimy tutaj na licytacjê. Osobi¶cie te¿ na pewno pomogê i zobaczê co jeszcze mo¿emy wystawiæ, z pewno¶ci± mamy 2x koszulki Korony z podpisami wszystkich zawodników - z sezonu kiedy bili Legiê i Wis³ê.

Dobrze by³oby siê tylko dowiedzieæ jak to prawnie wygl±da ¿eby pó¼niej od otrzymanych pieniêdzy niczego nie ¿±da³ jaki¶ US. Czy jak±¶ fundacjê + specjalne konto otworzyæ? Mo¿e mamy w¶ród nas jakiego¶ prawnika?
Posted by: kacperek76

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 21:35

Z mojej strony zalatwie na licytacje koszulke aktualnego mistrza Polski z podpisami zawodników, jak wroca grajki od makaronow to zaraz zbiore podpisy. @Biszop znasz moj nr. tel, w razie jakiejkolwiek potrzeby dzwon w ciemno, o kazdej porze dnia i nocy boks
Posted by: qenius

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 22:04

ja siê nie znam na tym, ale jak w tej kwestii wygl±da DAROWIZNA?
Posted by: Biszop

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 23:50

Wracam w³a¶nie z Warszawy, wyja¶ni³em te¿ kwestie konta ¿eby wszytko odbywa³o siê poprawnie.

Pod tym linkiem jest fundacja która udostêpnia swoje konto dla Kacpra:
http://e-prestige.nazwa.pl/www/fundacja/...0&Itemid=29

numer konta jest numerem konta fundacji, udostêpnili nam subkonto,
aby wp³acaæ pieni±dze i aby trafi³y one na rzecz Kacpra nale¿y wpisaæ w tytule wp³aty: has³o Kacper Medyñski.

Tak jest najbezpieczniej, darczyñcy maj± pewno¶æ ¿e pieni±dze nie pójd± na cokolwiek innego ni¿ leczenie Kacpra, a tak¿e nie bêd± obci±¿one w sposób fiskalny pod ¿adn± postaci±.

Fundacja ¿yje z odsetek od funduszy które maj± na koncie, i nie pobiera najmniejszych op³at ani nic z tych rzeczy.

Tu numer konta:
PKO S.A. IV Oddz. P-n
72124032201111000035286598

Tytu³ wp³aty: has³o Kacper Medyñski


To tyle, je¶li mo¿na prosiæ o wklejenie numeru konta do pierwszego postu bêdê wdziêczny,
w ogóle jestem bardzo wdziêczny za odzew i to taki du¿y, nie spodziewa³em siê, w sumie niczego siê nie spodziewa³em ale
naprawdê bardzo, bardzo serdecznie dziêkujemy!!!
Posted by: Amkwish

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/09/2010 23:58

Je¿eli dobrze rozumiem to jako "beneficiario" mam wpisaæ :

Fundacja Pomocy Dzieciom
z Chorobami Nowotworowymi

ul. D³ugosza 10/5
60-558 Poznañ
Posted by: MagiK

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 17/09/2010 00:02

Biszop powiedz jeszcze do kiedy ostatecznie Kacper potrzebuje tych pieniêdzy, bo mo¿e bêdzie dodatkowa opcja na zebranie ich.
Posted by: Self-Confident

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 17/09/2010 00:11

zaktualizowa³em stronkê:

http://mee-go.eu/zbiorka-dla-kacpra/
Posted by: Self-Confident

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 17/09/2010 00:15

po wpisaniu w google "zbiórka dla Kacpra" czwarty wynik.
Posted by: Amkwish

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 17/09/2010 00:23

Przed wys³aniem musia³em poszukac kodu SWIFT, gdyby ktos potrzebowa³ to podaje

PKOPPLPW
Posted by: Amkwish

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 17/09/2010 00:41

Originally Posted By: Conrad

Biszop, bêdziesz najlepiej wiedzia³ co zrobiæ, ale jestem podobnej my¶li ¿e je¶li da siê to zrobiæ w USA to by³by to dobry wybór. W pe³ni siê z Tob± zgadzam ¿eby nie oddawaæ ukochanego w rêce tego skurwiela, który z góry przekre¶li³ wszelkie szanse oraz sens takiej operacji.


Spokojnie Conrad, to jest pewien pozytyw.

Brzmi dziwnie, wiec wyja¶niê.

Niemo¿no¶æ wykonania zabiegu w kraju zamieszkania stanowi podstawe do szukania innej drogi, w innym kraju, za¶ NFZ jest obowiazany w takim przypadku REFUNDOWAÆ koszty !!!

P³acimy obowiazkowe ubezpieczenia zdrowotne, je¿eli pañstwo nie zapewnia nam mozliwo¶ci leczenia mamy prawo leczyc sie gdzie indziej, na koszt pañstwa, czytaj : na koszt polskiego NFZ.

Trudno to bedzie wyegzekwowaæ, ale uzyskaæ pieniadze od pañstwowej instytucji nigdy nie jest ³atwo, ³atwo to one nas gola, przy kazdej okazji.

Nie jestem specem od ubezpieczeñ zdrowotnych, ale odmowa tego speca na pi¶mie bedzie prawdopodobnie potrzebna.
£aski nie robi, nie chce operowac, niech da to na papier.

Swoja droga dziwne, wrecz kuriozalne.

Nowotwory z³o¶liwe, inwazyjne OUN, rosnaæ musza uszkadzac sasiadujace struktury, wiekszym wiec ryzykiem od uszkodzenia sasiednich struktur w czasie zabiegu jest pozostawienie bez interwencji, tym bardziej, ze do uszkodzeñ ¶ródoperacyjnych dochodzi rzadko.

Problemem natomiast jest to, ze nie mozna usunac guza z marginesem zdrowej tkanki (tak jak w przypadku raka skóry), tu usuwa sie na granicy zdrowych tkanek, stad wzrasta ryzyko wznowy.

Wracajac za¶ do kwestii NFZ to Polska ma rzecz jasna dwustronne umowy z kazdym krajem UE oraz wieloma innymi krajami spoza Unii, w tym z USA.
Posted by: Conrad

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 17/09/2010 00:50

W³a¶nie, Amk, jak to jest, je¶li kto¶ stwierdzi³ ¿e nie mo¿e operowaæ a pó¼niej, gdy dochodzi do tego by wykonaæ operacjê w innym kraju na koszt NFZ stwierdza... ¿e jednak siê tego podejmie (tu siê trzeba z Biszopem w pe³ni zgodziæ - ¿e nie dopu¶ci go¶cia do jego syna), to mo¿na tê operacjê mimo wszystko wykonaæ poza krajem na koszt NFZ?

Wychodzi na to, ¿e ten go¶ciu jest podwójnym chujem, bo nie do¶æ ¿e tak wcze¶niej post±pi³ to jeszcze teraz blokuje wykonanie operacji gdzie indziej... choæ inni s± sk³onni siê tego podj±æ.
Posted by: Amkwish

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 17/09/2010 01:35

Originally Posted By: Conrad

Wychodzi na to, ¿e ten go¶ciu jest podwójnym chujem, bo nie do¶æ ¿e tak wcze¶niej post±pi³ to jeszcze teraz blokuje wykonanie operacji gdzie indziej... choæ inni s± sk³onni siê tego podj±æ.


Odmawiajac wykonania zabiegu niczego nie blokuje, jednakze jezeli bedzie sie upiera³, ze to nie jest jeszcze w³a¶ciwy czas na zabieg zablokowa³by wszystko na amen.

Niestety jeszcze do dzis w polskiej medycynie króluje komuna i towarzysze z prof przed nazwiskiem, wyrocznie i bogowie w jednym, nieomylni, wszechwiedzacy i wszystkomogacy.

Towarzyszy im armia panów ordynatorów, prywatnych w³ascicieli pañstwowych folwarków, zwanych oddzia³ami szpitalnymi.

Powyzej wszyscy ciekawi powodów mojego wyjazdu maja odpowied¼ i nie bede wiecej o tym pisa³, bo mi sie cisnienie podnosi na sama mysl o tym burdelu.

Napisze tylko jedno, bo to prosta sprawa, jak swiat stary.

Podejmujesz sie czegokolwiek to rób to, jak odmawiasz daj to na papier.
Dotyczy to wszystkich zawodów, lekarze nie sa tu wyjatkiem.
Nalezy to wyegzekwowaæ.
Posted by: Goget

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 17/09/2010 01:44

Stworzy³em bloga z numerem konta i histori± Kacpra - http://kacper-pomagamy.blogspot.com/

Mam nadziejê, ¿e Biszop nie bêdzie mia³ mi tego za z³e.

Kto chce pomóc niech przeka¿e link dalej po znajomych.
Posted by: Tommii

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 17/09/2010 02:04

Goget bardzo dobry pomys³. Wrzucamy ten adres na facebooka nk gg blipa twittera wszedzie gdzie sie da.
Posted by: Amkwish

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 17/09/2010 02:06

Originally Posted By: Goget
Stworzy³em bloga z numerem konta i histori± Kacpra - http://kacper-pomagamy.blogspot.com/

Mam nadziejê, ¿e Biszop nie bêdzie mia³ mi tego za z³e.

Kto chce pomóc niech przeka¿e link dalej po znajomych.


Goget, SWIFT na blogu jest nieprawid³owy, w³asciwy to PKOPPLPW
Posted by: andrzejek_84

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 17/09/2010 02:18

i nazwa banku tez- PEKAO SA
Posted by: sHybki

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 17/09/2010 02:20

Jest pewna nadzieja dla takiego przypadku jak syna Macieja w przysz³o¶ci, co prawda USA nie wchodzi w grê ale unijna dyrektywa "pacjenci bez granic" to szansa na leczenie za granic±.

Pomimo blokowania to jednak w czerwcu tego roku przyjêto t± dyrektywê ale zanim to wszystko ruszy to hoho...w skrócie

"Wszystkie kliniki, szpitale, przychodnie - bez wzglêdu na to, czy prywatne, krajowe, czy zagraniczne - bêd± dostêpne dla ka¿dego mieszkañca UE. I ka¿dy pacjent bêdzie móg³ ¿±daæ ca³kowitego lub czê¶ciowego zwrotu kosztów leczenia.
Kiedy nowe zasady wejd± w ¿ycie, pacjent bêdzie siê móg³ leczyæ w dowolnym szpitalu na terenie Unii czy te¿ wybraæ krajow± prywatn± klinikê, a NFZ pokryje koszty leczenia – ale tylko do wysoko¶ci kwoty, jak± za dany zabieg zap³aci³by ¶wiadczeniodawcy w Polsce. Turystyka medyczna bêdzie dotyczyæ g³ównie chorych czekaj±cych w d³ugich kolejkach na zabiegi onkologiczne, okulistyczne i ortopedyczne. W Polsce na operacjê zaæmy czeka siê ok. 5 lat, plastykê kolana – do 4 lat, operacjê raka piersi – do 6 miesiêcy.

Nowe zasady wejd± w ¿ycie w ci±gu 2 lat. Choæ minister zdrowia Ewa Kopacz nie kry³a, ¿e bêdzie przekonywaæ polskich eurodeputowanych, by doprowadzili do z³agodzenia zapisów w trakcie dalszych prac legislacyjnych. Bo bud¿et NFZ tego nie wytrzyma."


Teraz wygl±da to tak, ¿e prezes NFZ mo¿e wyraziæ zgodê na ich pokrycie kosztów tylko wtedy, gdy nie ma mo¿liwo¶ci leczenia w kraju albo gdy lista oczekuj±cych jest d³uga, a chory nie mo¿e tyle czekaæ. Czyli tak naprawdê wszystko zale¿y od jednej osoby...mo¿na siê oczywi¶cie siê s±dziæ po leczeniu ale wszyscy wiedz± jakie s± szanse i kto ma potem na to si³y.

Ostateczny kszta³t dyrektywy "Pacjenci bez granic" nie jest jeszcze znany. Prace w Brukseli mog± trwaæ jeszcze nawet pó³tora roku. Potem bêdziemy mieli trzy lata na dostosowanie siê do niej.

Co istotne przede wszystkim nowa dyrektywa ma w za³o¿eniu wzmacniaæ pozycjê procesow± pozywaj±cego pacjenta.
Posted by: Luc Nilis

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 17/09/2010 02:36

jest konto wiec ile mnie stac pomagam, Biszop mam nadzieje ze z ma³ym bedzie ok, jutro podjade do prezesa firmy gdzie kiedys pracowa³em, bardzo majetny a zarazem dobry cz³owiek, spytam czy nie kapnie groszem, opisze mu ca³a sytuacje dok³adnie, jakby co konto juz ma...pzdr...Marcin
Posted by: Amkwish

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 17/09/2010 02:37

Originally Posted By: sHybki20

Teraz wygl±da to tak, ¿e prezes NFZ mo¿e wyraziæ zgodê na ich pokrycie kosztów tylko wtedy, gdy nie ma mo¿liwo¶ci leczenia w kraju albo gdy lista oczekuj±cych jest d³uga, a chory nie mo¿e tyle czekaæ.


To potwierdza to, o czym napisa³em wcze¶niej.

Natomiast by u³atwiæ decyzjê przyda³aby sie opinia krajowego konsultanta w zakresie neurochirurgii z jednym istotnym ustepem : "brak mozliwo¶ci wykonania zabiegu w Polsce".

"U³atwiæ" w moim rozumieniu oznacza³oby :nie pozostawiæ zadnej mozliwo¶ci ucieczki od decyzji, aczkolwiek urzedasy sa mistrzami w odbijaniu pi³eczki.
Posted by: Conrad

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 17/09/2010 02:50

Z tego co przeczyta³em to chyba tak by³o, ¿e najpierw odmówi³, a jak Biszop przyszed³ by podpisa³ wniosek o pokrycie przez NFZ wykonanie operacji za granic±... to zgodzi³ siê operowaæ i ju¿ nawet termin chcia³ wyznaczyæ.

A wystarczy³ wtedy podpis i by³oby po sprawie.
Posted by: Pooggoo

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 17/09/2010 05:16

s³uchajcie mo¿e to g³upi pomys³, ale mo¿e siê uda:

jest nas tutaj dobrych kilka tysiêcy osób, zróbmy listê znanych osób w Polsce, czyli aktorzy, piosenkarze, sportowcy, wszystkie polskie kluby pi³karskie z extraklasy i I ligii itd. wszystkie znane telewizje: tvn, polsat , tvp i znajd¼my ich maile (oficjalne strony itp) i wtedy u³o¿ymy maila z pro¶b± o pomoc i wy¶lemy, ka¿dy z nas osobno z naszych prywatnych maili. w ilo¶ci si³a. taka akcja musi zostaæ zauwa¿ona. kilka tysiêcy ró¿nych adresów mailowych z t± sam± tre¶ci± - mo¿e siê udaæ, niczym nie ryzykujemy, tylko mo¿emy pomóc.

byæ mo¿e kto¶ s³awny jak dostanie kilka tysiêcy maili z ró¿nych adresów zobaczy ilu nas jest i siê zdecyduje pomóc?

co o tym my¶licie? kto¶ siê podejmie zrobienia takiej listy mailowej znanych person i napisze jeden list dla nas wszystkich do wys³ania?

Conrad podepnij ten temat jako¶ na g³ównej stronie, albo w ka¿dym temacie, albo zróbmy na szybkiego baner na g³ównej stronie mecz.pl podlinkowany do stronki o Kacperku, niech to bêdzie jeszcze bardziej widoczne.

sam mam synka 1,5 rocznego i wszystko bym dla niego zrobi³, wiêc dzia³ajmy!!! zróbmy szum medialny.
Posted by: Bzyku

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 17/09/2010 05:43

Mi siê wydaje, ¿e taka "akcja mailowa" przynios³aby zupe³nie odwrotny skutek od zamierzonego.
Posted by: Biszop

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 17/09/2010 06:13

Byli¶my dzi¶ w Warszawie, aby otrzymaæ opinie i wniosek o zwrot kosztów leczenia musieli¶my siê z Kacprem stawiæ u pana profesora, ten nawet nie zbada³ dziecka bo zrobi³ to jego podw³adny, który jak przeczyta³ dokumenty Kacpra nie móg³ uwierzyc to ¿e to dziecko to to samo dziecko które jest opisane w dokumentach, szczêka mu faktycznie pad³a i przyzna³ siê ¿e nie widzia³ tak dobrze zrehabilitowanego dziecka po takiej operacji i tak krótkim czasie od skoñczenia leczenia.
Nastêpnie udali¶my sie do pana profesora który czeka³ na nas aby wydaæ wypisan± opiniê, a tu¿ przed nami wyszed³ od niego lekarz który nas przyjmowa³ parê piêter ni¿ej, najzwyczajniej by³ na kablu u szefa, a mo¿e nie tyle co na kablu co dowiedzieæ siê o co tutaj chodzi. Takie nasze odczucia.

Formularz wniosku otrzymali¶my wype³niony, komentarz by³ do tego taki ¿e to zmarnowana robota itd.
Mimo wszystko porozmawiali¶my jeszcze i w sumie rozstali¶my siê ca³kiem mi³o, a wysz³o to dlatego ¿e mimo wszystko nie mo¿emy paliæ za sob± mostów, ta choroba nie da siê wyleczyæ ot tak, i mimo wszystko pomoc tego cz³owieka mo¿e byæ jeszcze potrzebna.

Byli¶my te¿ w NFZ, i tu jest pies pogrzebany, decyzja w najszybszym trybie, zapada w okresie od 6 do 8 tygodni, co dla nas jest po za terminem, ale naj¶mieszniejsze jest to ¿e wnioski mog± byæ rozpatrywane szybciej, co oznacza ¿e okres mo¿na skróciæ do 4 tygodni, a dotyczy to sytuacji kiedy.... ¿ycie jest zagro¿one.

Do tego, formularz który mamy wype³niony i oddany zawiera 4 podpunkty ju¿ na pierwszej stronie które mówi± o tym czego dotyczy sprawa, w naszym przypadku mamy zaznaczony podpunkt w którym mowa o tym ¿e "leczenie jest mo¿liwe w Polsce", a to dyskwalifikuje praktycznie wniosek, chyba ¿e udowodnie ¿e lekarz odmówi³ operacji, a tego zrobiæ nie mogê bo moje s³ow przeciwko s³owu lekarza który siê tego wyprze, tym bardziej ¿e we wniosku mamy wpisane ¿e polski lekarz wyznaczy³ ju¿ termin operacji.

Ja ju¿ o to kotów drzeæ nie bêdê, wniosek poszed³, mam znajomego w NFZ który obieca³ ¿e postara siê pomoæ ale prawda jest taka ¿e decyzjê podejmuje jedna osoba i albo ona wyda decyzjê lub odmowê, ewentualnie mo¿e siê zwróciæ do konsultanta wojewódzkiego.

Nie mam czasu na u¿eranie siê z biurokracj±, czas leci.

Operacja we Francji jest umówiona na 5 pazdziernika, termin w stanach bedzie 2-3 tygodnie pozniejszy, to musimy dogadaæ, a co najwa¿niejsze wybraæ miejsce.

Wybór miejsca postaram siê wyt³umaczyæ jutro, sprawa jest do¶æ skomplikowana i niestety w Polsce znalaz³em 3 lekarzy którzy wypowiedzieli siê na ten temat i ka¿dy twierdzi inaczej, i co jeszcze gorsze ka¿dy z nich ma swoje racje których nie mo¿na odrzucaæ, a przynajmniej my nie mo¿emy my¶l±c wyleczeniu Kacpra.

Muszê i¶æ spaæ bo nie wyrabiam.
Jutro od rana dokoñczê i postaram siê ustosunkowaæ do zadanych pytañ.

Dziêkujê!
Posted by: Jose

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 17/09/2010 06:44

Trzymaj siê Biszop !
Posted by: Boubson

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 17/09/2010 07:03

kurka felka... na forum jestem od lat, niestety nigdy nie udalo mi sie dotrzec na forum... ale wielu z Was traktuje jak rodzine... obiecuje pomoc, na ile tylko moge... ponadto postaram sie porozsylac po znajomych, moze cos sie uda...

jak mniemam kazdy grosz w tej chwili sie liczy, wiec jezeli do W-wy do lekarza przyjezdzasz nocleg u mnie masz zapewniony... odezwij sie na priv, nie ma sensu bys placil za hotele lub tym podobne

Biszop chlopie - trzymaj sie boks
Posted by: Nirtz

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 17/09/2010 19:46

a do Si³y Wy¿szej jakkolwiek j± pojmujesz siê zwróci³e¶??
mo¿e te nieszczê¶cia s± znakiem ¿eby to uczyniæ
ja w ka¿dym razie mogê + za syna Biszopa
Posted by: Self-Confident

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 18/09/2010 02:16

po wpisaniu w google "zbiorka dla Kacpra" pierwszy wynik.

http://mee-go.eu/zbiorka-dla-kacpra/
Posted by: Sylwiaa

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 18/09/2010 05:13

Twój synek mia³ badania kontrolne tylko RM ?
Posted by: mura

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 18/09/2010 05:50


wklejam odpowiedz na mój apel na jednym z for, który jaki¶ czas temu w podobny sposób prosi³ o pini±dze:

"Odzew minie zaskoczy³ pozytywnie i wiem, ¿e to ma sens.
Chcia³bym siê jednak podzieliæ z Tob± pewnym do¶wiadczeniem.
Po czasie - w przypadku fundacji Mateuszka "Nasze Dzieci" okaza³o siê ¿e wiêkszo¶æ pieniêdzy ze zbiórki trafia na cele statutowe fundacji, a rodzice by cokolwiek z tego odzyskaæ musz± przedstawiæ "fundacji" faktury za dojazdy do szpitala, leki, tudzie¿ inne wydatki. Tak czy inaczej na konto rodziców Mateuszka - z tego co wiem - trafi³o ok 10% otrzymanych ¶rodków. Reszta zosta³a przeznaczona na cele statutowe czyli min budowê placu zabaw przy szpitalu.
Znajoma - w imieniu której wyst±pi³em o apel - dowiedzia³a siê o tym juz po odzewie na forum i by³a tym obu¿ona, ja zreszt± te¿.
Jedyny pomys³ jaki w takim wypadku przychodzi do g³owy, to by omin±æ fundacjê i wys³aæ pieni±dze bezpo¶rednio na konto rodziców. Bo to oni najlepiej wiedz± w jaki sposób je spo¿ytkowaæ.
Ja dowiedzia³em siê o sposobie rozliczeñ fundacji z rodzicami post factum - kiedy wielu odpowiedzia³o wp³atami i g³upio mi by³o wtedy prosiæ o zmianê konta z numeru fundacji na prywatne konto rodziców.
To by mog³o wygl±daæ dwuznacznie.
Zastanawia³em siê nad tym wspólnie z Bo¿k±, lecz uznali¶my ¿e w tym momencie nie by³o sensu ju¿ niczego zmieniaæ, no i trochê czuli¶my siê winni ¿e nie potrafili¶my dopytaæ szczegó³ów przed sam± zbiórk±, gdy¿ z naszej winy - odebrali¶my sam dopisek "dla Mateusza" jako dogmat - zbyt naiwnie.

Wiem, ¿e to trochê gruboskórnie brzmi, ale piszê to z czystej chêci pomocy. Chcia³ bym, by kwota któr± wp³acê trafi³a w 100% na konto Kacpra, dlatego dowiedz siê proszê jak to wygl±da w przypadku tej fundancji i ewentualnie wy¶lij mi w³a¶ciwy numer konta.
Dodam jeszcze, ¿e nie dbam w tym wypadku o wszelkie odliczenia podatkowe."
Posted by: Pooggoo

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 18/09/2010 06:03

moim zdaniem powinni¶my kasê wp³acaæ Biszopowi na jego konto bankowe i ratowaæ jego synka, a jak siê US przyczepi to ja osobi¶cie mam to gdzie¶ i niech mnie ci±gaj±, daj± grzywny nawet niech mnie strasz± zawiasami itp. dla mnie liczy siê tylko Kacper i tyle.

jak kasa bêdzie na koncie Biszopa i uzbiera siê na operacjê, to pó¼niej niech siê dzieje co chce, takie jest moje zdanie i to co pisze mura powy¿ej je¶li fundacja ma zabraæ nawet tylko czê¶æ kasy lub Biszop ma im dokumenty pokazywaæ to strata czasu, bo go nie ma po prostu.

Biszop proszê podaj numer konta bankowego, jak nie chcesz oficjalnie to prze¶lij mi proszê na prive.
Posted by: Pooggoo

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 18/09/2010 06:10

moim zdaniem powinni¶my ten list co jest w pierwszym po¶cie podpisaæ (dodaæ pod listem imiê + nazwisko) siê pod nim z imienia i nazwiska ka¿dy z nas (tworzymy listê i ka¿dy podaje swoje imiê i nazwisko). byæ mo¿e list trzeba lekko przerobiæ, ale tu zostawiam ju¿ Wam t± kwestiê do oceny.

list + lista podpisuj±cych siê pod tym osób powinni¶my wys³aæ do mediów w Poznaniu, bo stamt±d jest Biszop i Kacper - redakcje poznañskie oraz ewentualnie do mediów g³ównych w Warszawie: TVN, Polsat, TVP, stacje radiowe.

miejmy nadziejê, ¿e kto¶ podchwyci temat, siê tym zainteresuje i siê uda znale¼æ sponsora i kasê.
Posted by: Bzyku

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 18/09/2010 06:27

Originally Posted By: Pooggoo
a jak siê US przyczepi to ja osobi¶cie mam to gdzie¶ i niech mnie ci±gaj±, daj± grzywny nawet niech mnie strasz± zawiasami itp.


To nie Ciebie bêd± ci±gali tylko Biszopa.
Posted by: McKracken

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 18/09/2010 09:52

Biszop, a nie mozna wplacic bezposrednio na konto szpitala/organizacji, w ktorym bedzie przeprowadzana operacja? to chyba nie powinno miec znaczenia kto oplaca rachunek skoro pieniadze i tak nie podlegaja zwrotowi, wiec nie bedzie podejrzen o pranie pieniedzy?
Posted by: Pooggoo

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 18/09/2010 21:01

skoro tak mówisz, to pewnie wiesz, choæ wydaje mi siê, ¿e w razie jakiejkolwiek kontroli zrobienie zwyk³ej prostej umowy po¿yczki nieoprocentowanej np: na 2 lata zamyka sprawê, pó¼niej aneks do umowy i przed³u¿asz znowu itd.

czyli generalnie jak mo¿emy pomóc Biszopowi?
Posted by: Pooggoo

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 18/09/2010 21:01

to powy¿ej to odpowied¼ dla Bzyka
Posted by: Goget

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 18/09/2010 21:08

Originally Posted By: Biszop
Fundacja ¿yje z odsetek od funduszy które maj± na koncie i nie pobiera najmniejszych op³at ani nic z tych rzeczy.


I tego siê trzymajmy.
Posted by: Amkwish

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 19/09/2010 01:38

Originally Posted By: Goget
Originally Posted By: Biszop
Fundacja ¿yje z odsetek od funduszy które maj± na koncie i nie pobiera najmniejszych op³at ani nic z tych rzeczy.


I tego siê trzymajmy.


Dokladnie i nie szukajmy dziury w calym.

Zrobilem wplate na wskazane konto, uczynilem odpowiedni dopisek i licze , ze kazdy, kto chce pomoc zrobi to samo.

Tu sie liczy przede wszystkim czas, ktorego szkoda na szukanie kolejnych "spiskow".

Chcecie pomoc Biszopowi ? TAK
Biszop napisal o subkoncie w fundacji ? TAK

No to jazda smile
Posted by: Biszop

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 19/09/2010 05:28

Cze¶æ
Co do wp³acania, mogê podaæ swoje konto, ¿aden problem, jako taki US w naszej obecnej sytuacji mam g³êboko z ty³u ale z drugiej strony, zdroworozs±dkowo mam wystarczaj±co du¿o innych problemów ¿eby dok³adaæ sobie na g³owê jakiego¶ przyg³upa który bêdzie chcia³ mi udowodniæ jakim to jestem wielkim przestêpc±.

Na konto szpitala nie mo¿na wp³acaæ, w dniu przyjazdu musimy przedstawiæ dowód wp³aty ca³ej kwoty.
Kwota nie jest jeszcze dok³adnie okre¶lona, wnika to z 2 kwestii, nie wybrali¶my jeszcze miejsca leczenia, pisa³em o tym poprzednim razem, dlaczego.
Decyzjê podejmiemy w najbli¿szych dniach, w poniedzia³ek bêdzie jeszcze jedno badanie rezonansem i wtedy kilka opinii i musimy podj±æ decyzjê.
G³upio to brzmi, ale ta decyzja jest najwa¿niejsz± decyzj± w moim ¿yciu, nikt mnie z niej nie wyrêczy, nikt za mnie jej nie podejmie, a decydujê za moje dziecko.

Jeszcze co do kosztów, koszty zwi±zane z operacj± jako tak± s± sta³e, jednak sumaryczne koszty s± policzone wstêpnie bo np. policzono 2 dni pobytu na OIOM, a po pierwszej operacji Kacper le¿a³ kilkakrotnie wiêcej, koszt jednego dnia na OIOM we Francji to 2500 euro.


Kto¶ pyta³ o rezonans, tak Kacper by³ nim badany regularnie co 3 miesi±ce,
jest jeszcze odmiana rezonansu stereoskopowego, jest to du¿o dok³adniejsza metoda polegaj±ca na badania nie tyle samej g³owy, a konkretnej zmiany, jednak zmiana Kacpra jest zbyt ma³a na t± chwilê aby móc j± wykonaæ, urz±dzenie siê nawet nie skalibruje, ale fakt ¿e ta metoda jest bardzo dok³adna, a co najwa¿niejsze bezinwazyjny± biopsj±, co w przypadku wznowy jest istotne o tle ¿e mo¿na oceniæ czy siê uz³o¶liwia i czy na pewno jest to wznowa.
Jest jeszcze PET, jednak to badanie nie jest idealne dla guzów mózgu, a konkretnie glejaków, a taki gu¿ drêczy Kacpra.

Przepraszam ¿e nie pisa³em wcze¶niej, uciekli¶my na kilka dni od tego ca³ego zamieszania, od poniedzia³ku trzeba wróciæ i dalej siê zmagaæ z tym ba³aganem.
Dziêkujê za wszystko, je¶li macie jakie¶ pytania piszcie, postaram siê w miarê mo¿liwo¶ci odpisaæ na wszstko.
Posted by: Biszop

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 19/09/2010 05:32

Jeszcze co do tej fundacji, nie jestem w stanie rêczyæ za kogokolwiek po za sob±, ale t± fundacjê polecili mi w ogólnopolskiej bazie fundacji, szuka³em opinii u nas w szpitalu, fundacja ¶cisle z nim wspó³pracuje, tyle mogê powiedzieæ.
Rozmawia³êm, widzia³em siê z pani± prezes tej fundacji oraz z ich ksiêgow±, czy to co¶ zmienia? nie wiem, byæ mo¿e tak byæ mo¿e nie, nie jest to wielka rozdmuchana fundacja, tyle wiem.
Posted by: Amkwish

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 19/09/2010 06:02

Originally Posted By: Biszop

Jeszcze co do kosztów, koszty zwi±zane z operacj± jako tak± s± sta³e, jednak sumaryczne koszty s± policzone wstêpnie bo np. policzono 2 dni pobytu na OIOM, a po pierwszej operacji Kacper le¿a³ kilkakrotnie wiêcej, koszt jednego dnia na OIOM we Francji to 2500 euro.


Maciek 2 dni to jest mozliwe.
Jezeli tylko nuerochirurgia dziecieca dysponuje pooperacyjnymi miejscami z odpowiednim nadzorem to Kacper nie bedzie dlugo przebywal na Intensywnej Terapii.
Dluzszy pobyt tylko w przypadku ostrej niewydolnosci oddechowej, a takowego powiklania nie ma powodu zakladac.

Zarowno we Francji, jak i USA szanuje sie miejsca na Intensywnej Terapii i bez ewidentnych wskazan nikogo tam nie przetrzymuja, w Polsce jest inaczej, ale to juz inna bajka.

Pozdrawiam

amk
Posted by: Sylwiaa

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 19/09/2010 23:29

a na ''s³upa '' nie mo¿esz ? Sprawdzone wink metody najlepsze wink
Posted by: Sylwiaa

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 19/09/2010 23:39

Mam znajom± , której dziecko ma nawracaj±ce torbiele w mózgu. W gdañsku lekarz odmówi³ jej ...Zanlaz³a sobie lekarkê z powo³ania w £odzi. Lata do £odzi samolotem z dzieckiem na koszt podatników na badania kontrolne i na operacjê. Mo¿e nawet przylecieæ samolotem z dzieckiem bez umówionego wczesniej terminu tylko dlatego, ¿e wydaje jej siê ,¿e co¶ zlego sie dzieje [ np. oczko niereaguje albo ucieka w bok , cokolwiek ]
Posted by: Big

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 21/09/2010 18:48

To jest forum bukmacherskie i tak sobie pomy¶la³em, ¿e mo¿na by by³o pograæ na rzecz Kacpra. Przecie¿ jest tu tylu dobrych typerów którzy wspomogli by swoimi typami... by pula szybko ros³a. My¶lê, ¿e wystarczy³o by z 20 osób które zadeklarowa³y by np: po 200z³. wiêc mieliby¶my ju¿ 4 tys. na grê. Mam nadziejê, ¿e w dosyæ szybkim tempie pomno¿yliby¶my t± sumê. Szczegó³y jak to rozegraæ...do omówienia.
Próbujê nawi±zaæ kontakt z dobrym typerem, który mia³ nie dawno ci±g 20 wygranych typów z rzêdu. Mo¿e co¶ z tego wyjdzie.
Posted by: ekonom0013

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 21/09/2010 23:43

Originally Posted By: Big
To jest forum bukmacherskie i tak sobie pomy¶la³em, ¿e mo¿na by by³o pograæ na rzecz Kacpra. Przecie¿ jest tu tylu dobrych typerów którzy wspomogli by swoimi typami... by pula szybko ros³a. My¶lê, ¿e wystarczy³o by z 20 osób które zadeklarowa³y by np: po 200z³. wiêc mieliby¶my ju¿ 4 tys. na grê. Mam nadziejê, ¿e w dosyæ szybkim tempie pomno¿yliby¶my t± sumê. Szczegó³y jak to rozegraæ...do omówienia.
Próbujê nawi±zaæ kontakt z dobrym typerem, który mia³ nie dawno ci±g 20 wygranych typów z rzêdu. Mo¿e co¶ z tego wyjdzie.


Ty tak na serio?

Zastaw dom, pu¶æ kilka typów, i to co bêdzie na plus wp³aæ na konto dla Kacpra.

Powodzenia!
Posted by: cassapian

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 21/09/2010 23:59

mieszanie hazardu z pomoc± dla dziecka to chyba niezbyt przemy¶lany pomys³
A w razie straty? Stracisz pieni±dze, ale nie jakie¶ lu¼ne, tylko te które móg³by¶ wp³aciæ na konto leczenia syna Bishopa bez ryzyka ich straty.
Posted by: Amkwish

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 22/09/2010 03:29

Originally Posted By: cassapian
mieszanie hazardu z pomoc± dla dziecka to chyba niezbyt przemy¶lany pomys³
A w razie straty? Stracisz pieni±dze, ale nie jakie¶ lu¼ne, tylko te które móg³by¶ wp³aciæ na konto leczenia syna Bishopa bez ryzyka ich straty.


Zakoñczmy te czê¶æ w±tku, delikatnie stwierdzajac, ze "granie dla Kacpra" to niezbyt szczê¶liwy pomys³.
Posted by: Big

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 22/09/2010 17:04

Mój apel by³ skierowany do osób, które wiedz± jak graæ i s± nie tylko na letkim plusie, ale staæ ich równie¿ na inwestycjê w postaci 200z³. Gdybym zak³ada³ od razu przegran±, propozycja z pewno¶ci± by nie pad³a. ¯ycie mnie nauczy³o, ¿e bez podjêcia czasami ryzyka nic siê nie osi±gnie, a w tym przypadku ryzyko jest niewielkie. Ka¿dy (tak mi siê wydaje) kocha swoje dzieci i zrobi dla nich wszystko co jest mo¿liwe, by je chroniæ, zapobiegaæ wszelkim nieszczê¶ciom. Ja ponad 30 lat temu te¿ podj±³em tak± ryzykown± decyzjê udaj±c siê do znachora, bo synowi grozi³o kalectwo. Dziêki temu, dzisiaj jest zdrowym, normalnym mê¿czyzn±. Nie mam zamiaru z nikim polemizowaæ i wyk³ócaæ sie kto ma racjê, bo sprawa jest zbyt powa¿na i jak wspomnia³ amkwish, ten w±tek uwa¿am za zamkniêty.

...i mo¿e w skrócie do osoby która próbuje poczuæ co mam zrobiæ...ch³opie nie przeginaj...nie masz pojecia o grze...nie zabieraj g³osu.
...hmm...odno¶nie hazardu...radzê przeczytaæ to co jest napisane t³ustym drukiem na pierwszej stronie mecz.pl a jak to nie wystarczy, to mo¿na zajrzeæ do encyklopedji...powinno pomóc.
Posted by: Amkwish

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 23/09/2010 00:05

Originally Posted By: Big
Nie mam zamiaru z nikim polemizowaæ i wyk³ócaæ sie kto ma racjê, bo sprawa jest zbyt powa¿na i jak wspomnia³ amkwish, ten w±tek uwa¿am za zamkniêty.


Big, aby wyjasnic do konca.
Za niezbyt szczesliwszy pomysl uznalem granie "do spolki", natomiast oczywiscie kazdy moze zagrac z mysla, ze wygrana przeznaczy na jakis szczytny cel.
To wolno uczynic kazdemu, jednak najlepiej to zrobic na wlasna reke, od poczatku do konca, tak uwazam.
Posted by: oNteNNis

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 23/09/2010 15:47

Co do grania to za³ó¿cie sobie oddzielny temat np "Wygrane dla Kacpra" wklejajcie sobie kupony i ewentualnie potem przeznaczajcie te kase na wskazane konto . Bêdzie to wtedy ca³kowicie inaczej wygl±da³o.
Pozdro
Posted by: GBocian84

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 23/09/2010 16:36

Big zapewne my¶la³ o jakim¶ systemie, progresji itp., do których przydatny jest wiêkszy bud¿et, a zaczynaj±c od 200 ciê¿ko bêdzie wyrobiæ poka¼ny zysk. Co nie zmienia faktu, ¿e nie popieram pomys³u.
Posted by: Biszop

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 24/09/2010 06:36

Wiele osob prosi³o/sugerowa³o zdjêcie Kacpra, d³ugo siê wzbrania³em ale pomagacie mu, wspieracie swoimi pieniêdzmi,
wiêc chyba wypada ¿eby¶cie go poznali,
to nie "branie na lito¶æ" ani nic takiego, stwierdzi³em ¿e mam siê kim pochwaliæ bo, i tu musicie mi uwierzyæ na s³owo, to bardzo m±dry i dobry ch³opiec, którego kocham ponad wszystko i zrobie dla niego wszystko, gdyby tylko by³a mozliwo¶æ zamieniæ siê z nim, zrobi³bym to bez wahania jak ka¿dy rodzic.






[/quote]

Dziêkujê wszystkim za okazan± pomoc, w przysz³ym tygodniu wyje¿dzamy do Pary¿a na operacjê, decyzja zosta³a podjêta bo nie mo¿emy ju¿ wybraæ inaczej, guz Kacpra ro¶nie bardzo szybko i nie ma czasu na operacjê za oceanem,
poniedzia³kowe badanie wykaza³o szybki wzrost, utrudnion± operacjê.
nie przerywam bynajmniej ca³ej akcji lecz teraz nie mam czsu siê zupe³nie tym zajmowaæ, jesli kto¶ ma chêci, a raczej mo¿liwo¶ci mo¿na dalej rozsy³aæ ten apel, wp³acaæ itd.
Jeszcze raz Wam bardzo dziêkujê!!!
Posted by: bolo_lacznik

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 24/09/2010 06:39

Taka jeszcze mala propozycja która moze przyniesie jakas korzysc -moze nie ale czemu nie spróbowac .
Chodzi o takie ulotki formatu A5 (tak mi sie wydaje zeby tanim kosztem powielic na zwyklym xero)ktore mozna by rozdawc w szko³ach/przedszkolach naszych dzieci, s±siadom,w robocie, etc etc.. o tresci mniej wiecej takiej :
-----------------------------------------------------------------
Szanowni Pañstwo,

zwracam siê do Was z pro¶b± o pomoc dla Kacpra Medyñskiego, synka moich znajomych.

Kacper ma piêæ lat. Mniej wiêcej dwa i pó³ roku temu wykryto u niego guza mózgu, który natychmiast by³ operowany. Po dziewiêciu godzinach ciê¿kiej operacji, guz zosta³ niemal ca³kowicie usuniêty. Trzy tygodnie na OIOMie i miesi±ce ¿mudnej rehabilitacji sprawi³y, ¿e Kacper funkcjonuje dzi¶ jak ka¿de inne dziecko; chodzi do przedszkola, gra w pi³kê, bawi siê.

Wszystko wygl±da³o dobrze do 25 sierpnia br. Niestety kolejne kontrolne badanie wykaza³o nawrót choroby. Zdesperowani rodzice robi± wszystko by ratowaæ swoje dziecko. Jedyn± nadziej± dla Kacpra jest bardzo kosztowna operacja we Francji lub Stanach Zjednoczonych. Czê¶æ tej kwoty uda³o siê ju¿ zebraæ, ale wci±¿ niewystarczaj±co du¿o. Dlatego te¿ zwracam siê do Was z serdeczn± pro¶b± o wsparcie rodziców w wysi³kach, by ratowaæ ¿ycie Kacpra.

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi
ul. D³ugosza 10/5
60-558 Poznañ
Numer konta : 72124032201111000035286598
Tytu³ wp³aty : has³o Kacper Medyñski

Wiêcej szczegó³ów mo¿na znale¼æ na stronie http://www.kacper-pomagamy.blogspot.com/
----------
i tu odpowiednie podpisy typu:
Pozdrawiam bolo
ojciec ma³ego bolo z 1C ( w przypadku szko³y/przedszkola i niech wychowawczyni rozda dzieciom zeby da³y rodzicom)
-----
pozdrawiam bolo s±siad z lokalu nr X (jak leci do skrzynek czy pod dzrzwi w mieszkaniach)
------
pozdrawiam bolo pracownik odcinka C (jak do roboty)

-------------------------------------
wiecie z reszta o co biega, a wydaje mi sie ze ludziska inaczej reaguja na prosbe kolesia ktorego jarza niz na zwyk³y tekst o problemie Pana X w tym przypadku Kacpra i jego rodzicow

Tyle w temacie, pozdro dla wszytkich (zajebiscie mi sie podoba temat aukcje, wreszcie forum dzia³a poprawnie ;-)) ) i podziekowania dla bcn'a za poprawna (mam nadzieje :D) polszczyzne w tym tekscie do druku .
Posted by: oNteNNis

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 24/09/2010 23:45

Mo¿e jaki¶ pozytywny akcent tematu?

Ile czy sporo uda³o siê ju¿ zebraæ po otworzeniu tematu , bêdzie to jaka¶ satysfakcjonuj±ca dorazna pomoc?

pozdrawiam
Posted by: Amir_Khan

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 25/09/2010 02:55

Walcz i nigdy sie nie poddawaj. Nigdy. Walcz o zycie swojego dziecka bo to najpiekniejsza i najtrudniejsza walka jaka moze przejsc ojciec.Ojcowska milosc jest w stanie pokonac kazdy mur.

Bardzo kibicuje Tobie i Twojemy synowi abyscie wyszli z niej jako zwyciezcy bo Twoj syn zasluguguje na to zeby zyc i dzielic kazdy kolejny dzien jako zdrowe i radosne dziecko.

Przesylam wam swoje pozytywne i szczere fluidy.
Posted by: MagiK

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 25/09/2010 06:04

Biszop jak znajdziesz chwilê czasu to napisz jak siê sprawy maj±. Wszyscy tu trzymamy za Was kciuki. smile
Wiadomo,¿e operacja to nie koniec wydatków, wiêc je¿eli bêdziecie jeszcze czego¶ potrzebowaæ to pisz ¶mia³o - pomo¿emy jak tylko bêdziemy mogli piwo

Swoj± drog± to najbardziej warto¶ciowy temat jaki przeczyta³em bêd±c na forum. Mi³o jest popatrzeæ jak ludzie jednocz± siê i pomagaj± bezinteresownie. Z tym ¶wiatem nie jest jeszcze tak ¼le. smile
Biszop - pozdrów rodzinkê od za³ogi mecz.pl wink
Kacper zdrowiej!!!!!!!!
Posted by: bolo_lacznik

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 25/09/2010 23:04

porozdawalismy troszke ulotek i powiem Wam ze serce rosnie widzac ze ludzie jakos sie interesuja (oczywiscie nie wiadomo czy jak wroca do domku sama ulotka nie wyladuje w koszu) zadaja pytania itp

ktos mi s³usznie zwroci³ uwage ze szkoda ze nie pda³em kwoty operacji (moje przeoczenie) wiec jakby ktos z Was sie podja³ wydrukowania i rozdania to gotowiec poprawiony bez podpisu:
-----
Szanowni Pañstwo,

zwracam siê do Was z pro¶b± o pomoc dla Kacpra Medyñskiego, synka moich znajomych.

Kacper ma piêæ lat. Mniej wiêcej dwa i pó³ roku temu wykryto u niego guza mózgu, który natychmiast by³ operowany. Po dziewiêciu godzinach ciê¿kiej operacji, guz zosta³ niemal ca³kowicie usuniêty. Trzy tygodnie na OIOMie i miesi±ce ¿mudnej rehabilitacji sprawi³y, ¿e Kacper funkcjonuje dzi¶ jak ka¿de inne dziecko; chodzi do przedszkola, gra w pi³kê, bawi siê.

Wszystko wygl±da³o dobrze do 25 sierpnia br. Niestety kolejne kontrolne badanie wykaza³o nawrót choroby. Zdesperowani rodzice robi± wszystko by ratowaæ swoje dziecko. Jedyn± nadziej± dla Kacpra jest bardzo kosztowna (ok 150tys dolarów) operacja we Francji . Czê¶æ tej kwoty uda³o siê ju¿ zebraæ, ale wci±¿ niewystarczaj±co du¿o. Dlatego te¿ zwracam siê do Was z serdeczn± pro¶b± o wsparcie rodziców w wysi³kach, by ratowaæ ¿ycie Kacpra.

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi
ul. D³ugosza 10/5
60-558 Poznañ
Numer konta : 72124032201111000035286598
Tytu³ wp³aty : has³o Kacper Medyñski

Wiêcej szczegó³ów mo¿na znale¼æ na stronie http://www.kacper-pomagamy.blogspot.com/
----------
Posted by: KeeP

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 27/09/2010 01:11

Conrad dlaczego jeszcze nie przyklei³e¶ tego tematu?
Posted by: kacperek76

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 29/09/2010 06:14

http://allegro.pl/koszulka-lecha-poznan-z-autografami-zawodnikow-i1252095087.html
Posted by: Biszop

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 04/10/2010 06:02

Originally Posted By: MagiK
Biszop jak znajdziesz chwilê czasu to napisz jak siê sprawy maj±. Wszyscy tu trzymamy za Was kciuki. smile
Wiadomo,¿e operacja to nie koniec wydatków, wiêc je¿eli bêdziecie jeszcze czego¶ potrzebowaæ to pisz ¶mia³o - pomo¿emy jak tylko bêdziemy mogli piwo

Swoj± drog± to najbardziej warto¶ciowy temat jaki przeczyta³em bêd±c na forum. Mi³o jest popatrzeæ jak ludzie jednocz± siê i pomagaj± bezinteresownie. Z tym ¶wiatem nie jest jeszcze tak ¼le. smile
Biszop - pozdrów rodzinkê od za³ogi mecz.pl wink
Kacper zdrowiej!!!!!!!!


Cze¶æ,
nie odzywa³em siê trochê czasu, za co przepraszam ale od ¶rody jeste¶my w Pary¿u, kwestie z ogarniêciem siê na miejscu i inne takie "gówniane" sprawy mnie zaprz±ta³y, Kacper mia³ pierwsze badania, a od jutra idzie ju¿ do szpitala, operacja bêdzie we wtorek.
Zorganizowali¶my mu trochê atrakcji w miêdzyczasie, czyli Disneyland, Muzeum Techniki, stadion PSG, wie¿ê Eiffla, a¿ sam trochê zapomnia³em po co tu jeste¶my, a i mam nadziejê ¿e i on te¿.

Chcia³em Wam wszystkim i ka¿demu z osobna BARDZO PODZIÊKOWAÆ za Wasz± pomoc, dobre serce i tak jak kolega wy¿ej, potwierdziæ, ten nasz kraj mo¿e i jest pojeba.ny i schorowany ale ludzie w nim mieszkaj±cy s± naprawde dobrymi ludzmi i nie zapatrzonymi w siebie, uzbiera³o siê ca³kiem sporo pieniêdzy, w pierwsze 5 dni na konto wp³ynê³o 36 tysiêcy z ok³adem, a jako ¿e to Wy i kilka internetowych miejsc dowiedzia³o siê o tym pierwsze, to ta kwota jest Wasz± zas³ug±, za co Wam bardzo dziêkujemy, nie potrafiê tego wyraziæ jak bardzo!

Pieni±dze p³yn± dalej, nie wiem na ta chwile ile dok³adnie siê uzbiera³o, na ostatni pi±tek by³o to kolejne 25 tysiecy, ale dzwoni± do mnie ludzie którzy pytaja ile dok³adnie potrzebujemy, a ja nie potrafiê odpowiedzieæ, za sama operacjê mamy ju¿ zap³acone, pozostajê kwestia co bêdzie dalej po operacji, a na to nikt nie potrafi odpowiedzieæ.

Postaram siê daæ znaæ we wtorek po operacji, jak to wygl±da i to nie w kontek¶cie pieniêdzy, bo o tym przesta³em chwilowo my¶leæ w chwili gdy za sam± operacjê zap³acili¶my.

We wtorek, od rana, skupcie siê na chwile, ¶ci¶nijcie kciuki i pomy¶lcie o takim jednym ma³ym ch³opcu który bêdzie prze¿ywa³ ciê¿kie chwile i ka¿da dobra my¶l p³yn±ca w jego stronê bêdzie malutk± nitk± ci±gn±c± go w stronê wyzdrowienia!
Nie wierzê w cuda, ale wierzê w si³ê woli, tak samo jak w to ¿e zupe³nie obcy ludzie potrafi± siê zorganizowaæ ¿eby pomóc innej obcej osobie.

Dziêkujê Wam wszystkim, nie mam innych s³ów ni¿ dziêkujê ale naprawdê bardzo, bardzo dziêkujê!!!
Posted by: Amkwish

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 04/10/2010 06:11

Originally Posted By: Biszop

Nie wierzê w cuda, ale wierzê w si³ê woli, tak samo jak w to ¿e zupe³nie obcy ludzie potrafi± siê zorganizowaæ ¿eby pomóc innej obcej osobie.



Si³a woli podstawa, ale w cude tez pozwalam sobie wierzyæ smile

Wiedz, ze we wtorek nie bedziesz sam, bedzie nas TAM wielu, bardzo wielu piwo
Posted by: Llama

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 04/10/2010 15:40

jeden z moich ulubionych fragmentów ksi±¿kowo-filmowych:

Pamiêtaj Red, nadzieja to dobra rzecz - najlepsza ze wszystkich, a takie nigdy nie umieraj±.

piwo
Posted by: bolo73

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 04/10/2010 16:35

Biszop,wiara czyni cuda!!! I nie jest to pusty slogan.Trzeba wierzyæ,trzeba modlitwy i ja obiecujê,¿e w intencji zdrowia Twojego synka odmówiê dzisiaj dziesi±tek ró¿añca.Mamy przecie¿ pa¼dziernik,wiêc jest to miesi±c ró¿añcowy.Wierzê,ze nie bêdê sam i ¿e inni forumowicze tak¿e po¶wiêc± te 5 minut na modlitwê w intencji zdrowia Twojego Kacperka.Pozdrowienia.
Posted by: pettersen

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 05/10/2010 14:56




WSZYSCY RAZEM... boks
Posted by: wojbest1987

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 05/10/2010 17:03

boks
Posted by: Goget

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 05/10/2010 17:29

Trzymaj siê ma³y boks
Posted by: Conrad

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 05/10/2010 17:39

B±d¼my wszyscy dzisiaj my¶lami z Kacprem i trzymajmy kciuki/módlmy siê za powodzenie ca³ej operacji, by ch³opak wyszed³ z tego zdrowy i mia³ przed sob± ca³e ¿ycie.
Posted by: wwwujek

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 05/10/2010 18:14

Wiem, ¿e siê uda! Kacper boks
Posted by: Self-Confident

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 05/10/2010 21:00

trzymamy!
Posted by: Jose

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 05/10/2010 23:50

Bêdzie dobrze, trzymajcie siê boks
Posted by: bolo_lacznik

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 06/10/2010 00:55

Mysle ze mogê przekazac krotkie info od Biszopa ze lekarz stwierdzi³ ze operacja posz³a bardzo,bardzo,bardzo dobrze. Jutro bedzie potwierdzenie po rezonansie.
Posted by: GBocian84

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 06/10/2010 02:18

Tak jest! smile
Posted by: Jose

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 06/10/2010 02:54

super ! pierwsze informacje napawaj± w takim razie optymizmem, teraz trzymamy kciuki za jutrzejsze potwierdzenie poprzez badania rezonansem

trzymajcie siê boks
Posted by: Biszop

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 06/10/2010 05:04

Kacper jest po operacji, profesor który operowa³ sam po operacji nie kry³ zadowolenia i jak sam przyzna³ ¿e posz³o very, very good.
Potwierdzenie jego s³ów bedzie jutro po badaniu rezonansem ale operator raczej siê nie myli i wychodzi na to ¿e guz zosta³ usuniêty w ca³o¶ci!

Jest to istotne o tyle ¿e jest to pierwszy najwa¿niejszy krok aby móc dalej leczyæ, bo bez radykalnej operacji jakiekolwiek dalsze leczenie nie mia³oby sensu.

Kacper jest ju¿ nie do¶æ ¿e oddycha ju¿ samodzielnie to otworzy³ oczy, przebudzi³ siê i jest z nim normalny kontakt, choæ wiadomo, jest potê¿nie zmêczony i obola³y ale mówi, widzi i ma wszystkie prawid³owe reakcje, profesor by³ jeszcze niedawno u nas zobaczyæ jak jego pacjent i stwierdzi³ ¿e wszystko wskazuje na to ¿e nie uszkodzi³, ani nie naruszy³ ¿adnego nerwu.

Swoj± drog± fenomen cz³owiek, podej¶cie do dziecka, a tak¿e do nas jako rodziców to tak jakby Polska by³a czarn± dziur±, a tysi±c kilometrów dalej by³ inny, du¿o lepszy ¶wiat, ca³y personel medyczny i oko³o medyczny to jakby zupe³nie inna bajka w stosunku do tego z czym mieli¶my do czynienia w Polsce.

Inna kwestia, ¿e odnios³em wra¿enie ¿e cz³owiek siê zawzi±³ i chcia³ pokazaæ ¿e to co naopowiada³ ten profesorzyna z Polski to wierutne bzdury, i ¿e chcia³ skazaæ na ¶mieræ dziecko któremu szansa siê nale¿a³a jak najbardziej, a co wa¿niejsze, prawid³owa operacja by³a jak najbardziej mo¿liwa.

Oczyi¶cie te niewiele godzin po operacji nie ¶wiadczy o niczym ale fakt ¿e dziecko jest wybudzone, operacja wygl±da na radykaln± daje wiele do myslenia.

Teraz w najbli¿szy piatek bedzie konsylium i tam zostanie podjêta decyzja o dalszym leczeniu.

Uciekam teraz spaæ, od wczoraj nie ¶piê i padam na twarz.
Posted by: Amkwish

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 06/10/2010 05:52

Originally Posted By: Biszop

Kacper jest ju¿ nie do¶æ ¿e oddycha ju¿ samodzielnie to otworzy³ oczy, przebudzi³ siê i jest z nim normalny kontakt...


I o to chodzi³o hura piwo
Posted by: Pooggoo

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 06/10/2010 06:03

naprawdê super info Biszop!!!
3mamy kciuki dalej!
Posted by: Goget

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 06/10/2010 06:12

Kapitalna wiadomo¶æ. Teraz trzymamy kciuki za pozytywny wynik badañ i ca³kowite wyleczenie ma³ego rycerza.

Cytat:
pan profesor po przyjzeniu siê sprawie wyda³ wyrok, nie podejmuje siê operacji, pañstwa dziecko umrze, prêdzej czy pózniej, wiem ¿e to brzmi jak ponury ¿art ale mo¿e nie tymi s³owy ale dok³adnie tak± wyda³ opiniê.
Lokalizacja guza jest bardzo niebezpieczna i ryzyko operacji jest zbyt du¿e, uszkodzeniu ulegn± nerw 6 i 7 odpowiedzialne za lewe oko i lew± czê¶æ twarzy i to s± akurat niezle prognozy bo uszkodzeniu ulegn± te¿ nerwy s±siaduj±ce odpowiedzialne za po³ykanie i oddychanie czyli dziecko po operacji do konca ¿ycia bedzie jad³o przez sondê i oddycha³o przy pomocy aparatury.

Szanowny pan profesor na nasze pro¶by poda³ kilka o¶rodków które mog± siê SPRÓBOWAÆ zaj±æ Kacprem, lecz jak to stwierdzi³ dla niego szanse s± ZEROWE.


Serce boli jak siê to czyta po dobrze rokuj±cej operacji za granic±.
Posted by: html

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 06/10/2010 06:14

Super to malo powiedziane walczcie wszyscy razem cel jest jeden !!! Trzymamy kciuki bardzo .
Posted by: hanele

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 06/10/2010 06:24

Dziêkujê Biszop aplauz
Posted by: miglanc

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 06/10/2010 06:45



Sam mam synka w podobnym wieku, tak¿e wiem jak ciê¿ko jest w takiej sytuacji.

Trzymam kciuki !!! MUSI BYÆ DOBRZE !!!
Posted by: Conrad

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 06/10/2010 06:46

Najlepsza wiadomo¶æ, jak± mogli¶my us³yszeæ! hura

Trzymamy kciuki dalej aby Kacper szybko doszed³ do siebie i lekarze dali mu "thumbs up" ¿e wszystko jest teraz dobrze. aplauz
Posted by: GBocian84

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 06/10/2010 07:15

Piêkna sprawa, oby wszystko siê potwierdzi³o smile
Posted by: dondo

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 06/10/2010 07:22

Wspania³a wiadomo¶æ, jak sen, marzenie, brawo, wszystko napewno bêdzie dobrze !
Posted by: wojbest1987

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 06/10/2010 19:29

hura
Posted by: AdrBet

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 06/10/2010 20:06

Super wiadomo¶æ. Od razu mam lepszy dzieñ, kiedy czytam takie informacje. Trzymam dalej kciuki!
Posted by: Geremi

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 07/10/2010 17:29

Trzymam kciuki!
Posted by: analityk

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 08/10/2010 00:14

Originally Posted By: Geremi
Trzymam kciuki!


tez 3mam i ZDROWIA ZYCZE !!!
Posted by: Biszop

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 09/10/2010 21:36

Cze¶æ,
d³ugo siê nie odzywa³em ale naprawdê nie mia³em kiedy,
ale najwa¿niejsze to to ¿e operacja siê uda³a w 100%, wbrew temu co twierdzi³ konowa³, nie waham sie u¿yæ takiego okre¶lenia, z Polski gówno wie i raczej gówno umie lub jest zwyk³ym chu.jem któremu siê po prostu nie chcia³o.
Nie umiem tego wyt³umaczyæ inaczej, byæ mo¿e kiedy¶ to odszczekam i je¶li bêdzie jakikolwiek, choæby najmniejszy powód to to zrobiê.
Ale na t± chwile, guz zosta³ usuniêty ca³kowicie, co wiêcej, zosta³o wszystko oczyszczone i nie ma w±tpliwo¶ci gdzie jest lo¿a po guzie, a gdzie zdrowe tkanki, co jest szalenie wa¿ne z punktu widzenia radiologów którzy bêd± musieli dok³adnie wyliczyæ obszar do ewentualnych na¶wietlañ.
Ewentualnych dlatego, poniewa¿ nie jest powiedziane ¿e bêd± one konieczne w ogóle, a przynajmniej na t± chwilê, po prostu operacja posz³a tak dobrze ¿e tutejsi lekarze, a by³o wczoraj konsylium z³o¿one z profesora operujacego który jest naprawdê jednym z najlepszych, jak nie najlepszym na ¶wiecie, radiologa i najlepszego w Europie onkologa który konsultuje rózne przypadki dzieci z ca³ej Europy, a tak¿e ¶wiata, i wczoraj siê g³owili co zrobiæ z Kacprem, decyzjê podejm± w przysz³ym tygodniu bo w pi±tek nie byli pewni co pocz±æ, brakuje jeszcze badañ histopatologicznych wycinków guza, jest np kwestia czy siê nie uz³o¶liwi³, by³ w klasyfikacji WHO sklasyfikowany jako II stopieñ.
Nie chcê tu t³umaczyæ wszystkiego, bo zale¿no¶ci jest cala masa i by³oby mi ciê¿ko wszystko opisaæ ale, najwa¿niejsze jest to:
Kacper w dniu operacji zosta³ wybudzony, nastêpnego dnia dostali¶my go z powrotem na oddzia³ do pokoju, z godziny na godziny by³o widaæ poprawê, nie ma ¿adnych uszkodzeñ neurologicznych, wczoraj kaza³ siê ubraæ i wsta³, przeszed³ siê ostro¿nie, i po obiedzie kaza³ siê zabraæ na spacer, co prawda we wózku ale juz w pobliskim parku znów siê przeszed³ spokojnie.
Dzisiaj pozwolona nam na weekend pój¶æ do domu, Kacper nie dostaje ¿adnych leków, nawet przeciwbólowych, wykonuje wszystkie czynno¶ci normalnie tylko spokojnie i bez forsowania, g³owê ma ca³± obanda¿owan± i to jak i rana pooperacyjna jeszcze mu doskwieraj± ale funkcjonuje prawie normalnie i bez ograniczeñ,
jak us³ysza³em ¿e mo¿emy wyj¶c na weekend to my¶la³em ¿e profesor sobie ¿artuje ale jak sam stwierdzi³, nie ma ¯ADNYCH medycznych przeciwskazañ ¿eby¶my wyszli, mamy wróciæ w poniedzia³ek, a Kacper ma zapowiedziane ¿e ma do niego przyj¶æ na nogach bo inaczej go nie wpu¶ci!:)

Tak jak ostatni miesi±c by³ dla nas najczarniejszym koszmarem, tak ostatnie dni s± jak piêkny sen, nie potrafiê tego opisaæ.
Nie potrafiê opisaæ tych ró¿nic, miêdzy tym co by³o w Polsce a tym co zastali¶my tutaj, nie chcê obra¿aæ polskich lekarzy jako ca³o¶ci ale s³u¿ba zdrowia jako system, w Polsce jest dziesi±tki lat za Europ±.

Kacper w Polsce po 1 operacji teraz le¿a³by na OIOMie, a tu...tak jak napisa³em wy¿ej.
Ró¿nica w osobie operatra jest kolosalna, w sprzêcie uzywanym przy operacji jeszcze wieksza, pokazano nam sprzêt do operacji to nie wiedzia³em czy jestem w centrum sterowania lotami kosmicznymi czy w szpitalu, ba, nam to pokazano ¿eby¶my siê nie martwili, podczas operacji by³o po za obs³ug± medyczn±, 2 lekarzy którzy w ka¿dej chwili mogli przej±æ "operacjê".

O obs³udze medycznej mo¿na napisaæ tylko dobre s³owa, ka¿da, dos³ownie ka¿da osoba z któr± mieli¶my styczno¶æ by³a mi³a, kompetentna i bardzo, bardzo ¿yczliwa, k³opotów praktycznie ¿adnych, ka¿dy mi³y i u¶miechniêty pocz±wszy od pielêgniarek pukaj±cych do drzwi pokoju za ka¿dym razem i nigdy przed 8 rano, zak³adaj±cych opaskê z imieniem i nazwiskiem nie tylko Kacprowi ale i jego ulubionej maskotce która by³a z nim i przy operacji i zaraz po na OIOMie, a skoñczywszy na salowym który wióz³ Kacpra na salê operacyjn± udaj±c formu³e 1.
Kto¶ kto nie spêdzi³ w poslkim szpitalu zbyt d³ugo ciê¿ko bêdzie wyt³umaczyæ róznicê ale ta jest naprawdê nie róznic±, a przepa¶ci±.
Naprawdê nie chcê narzekaæ na polskich lekarzy jako takich bo my chocby podczas poszukiwañ najlepszego dla Kacpra rozwi±zania spotykalismy siê z porz±dnymi ludzmi i dobrymi lekarzami ale system opieki zrowotnej jako ca³o¶æ to jedno wielkie ¶cierwo!

Nie potrafiê opisaæ jak jeste¶my szczê¶liwi widz±c Kacpra w takim stanie, jest co prawda s³abiutki jak osika ale u¶miechniêty, chce siê bawiæ graæ w swoje ulubione gry planszowe.

To czego dokona³ ten cz³owiek który Kacpra operowa³ to mistrzostwo ¶wiata, pokazywa³em rezonans pooperacyjny znajomemu neurochirurgowi w Polsce, ¶ci±gn±³ sobie to badanie i zadzwoni³ do mnie mówi±æ ¿e wykonanie takiego czego¶ w Polsce na dzieñ dzisiejszy nie jest mo¿liwe.

Brakuje mi s³ów w repertuarze, gard³o mam ¶ci¶niête przez wielkie wzruszenie i gdybym mia³ te s³owa wyartyku³owaæ to nie by³bym w stanie bo bym siê porycza³ jak dziecko!

Ja to piszê, Kacper siedzi obok i rozwi±zuje zagadki, za chwilê zjemy obied i idziemy na spacer bo jest piêkna pogoda, oko³o 24 stopni:)

Dziêkujê wszystkim którzy nam pomogli, wszystkim którzy pozwolili nam powalczyæ o ¿ycie naszego dziecka,
to pewnie nie koniec tej walki bo ten rodzaj guza lubi odrastaæ ale tak dobra operacja daje du¿e nadzieje na normalne ¿ycie naszego ukochanego synka.
W przypadku tych guzów 2 operacja bardzo rzadko udaje siê tak dobrze, czyli rzadko udaje siê tak dok³adnie wszystko usun±æ, tu siê uda³o, potwierdzi³ to i operator i rezonans po operacji.
A to wszytsko pozwala wierzyæ ¿e Kacper tym samym trafia do tej nielicznej grupy dzieci które maj± du¿e sznase na wyleczenie!

Dziêkujê Wam!!!:)

przepraszam, to co powy¿ej mo¿e jest trochê chaotyczne ale mam nadziejê ¿e odda³em to co chcia³em napisaæ:)
Posted by: _Korver_

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 09/10/2010 21:43

hura

Mi³o co¶ takiego przeczytaæ. smile
Posted by: wojbest1987

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 09/10/2010 22:20

Kacper da³ radê piwo
Posted by: kacperek76

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 09/10/2010 23:55

az sie lezka w oku kreci hura grin
Posted by: m_k_polska

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 10/10/2010 00:09

brawo Kacper!!Tak trzymaj stary!
Posted by: Ojro

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 10/10/2010 00:16

aplauz
Posted by: Amkwish

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 10/10/2010 01:34

Originally Posted By: Biszop

Kacper w Polsce po 1 operacji teraz le¿a³by na OIOMie, a tu...tak jak napisa³em wy¿ej.


Pisalem Ci o tym smile

Bardzo mnie cieszy, ze wszystko dobrze poszlo.

Czas wracac do normalnego zycia, Biszop, powodzenia i duzo zdrowia dla Was wszystkich smile piwo
Posted by: Stoin

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 10/10/2010 06:47

No i piêknie


Powodzenia smile
Posted by: Jose

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 10/10/2010 06:55

wspania³a wiadomo¶æ ! hura
Posted by: Exp

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 10/10/2010 18:23

teraz juz bedzie tylko lepiej smile
Posted by: Llama

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 10/10/2010 18:39

nie wiem czy wiesz, Biszop, ale wbijamy siê na 18tkê M³odego boks grin

piwo
Posted by: GBocian84

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 10/10/2010 20:27

Originally Posted By: Ci±gutka
nie wiem czy wiesz, Biszop, ale wbijamy siê na 18tkê M³odego boks grin

piwo


Jestem! :);)
Posted by: Pooggoo

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 11/10/2010 02:32

najpierw przyjedziemy na Komuniê. Nie b±d¼ Biszop zaskoczony jak Kacper dostanie: 26 rowerów, 38 zegarków, 129 z³otych ³añcuszków, 24 laptopy i inne smile
Posted by: bolo73

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 11/10/2010 15:41

Biszop cieszê siê razem z Tob± i pozdrawiam Ciebie,Kacpra i Twoj± ¿onê oraz ¿yczê du¿o zdrowia.Wiara czyni cuda - jak widaæ nie jest to pusty slogan.
Posted by: shadok@R

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 12/10/2010 06:53

ro¶nij zdrów ma³y Kolego...
Posted by: Bzyku

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 12/10/2010 14:02

Kacper - o ile pamiêtam - ma tutaj konto na forum. Czekamy wiêc na pierwsze 10k postów smile
Posted by: Boubson

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 12/10/2010 19:51

najpiekniejsza wygrana tego forum - piwo piwo piwo
Posted by: Amkwish

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 12/10/2010 20:05

Originally Posted By: Boubson
najpiekniejsza wygrana tego forum - piwo piwo piwo


¦mia³o mozna stwierdziæ, ze tak wielu userów znów na leTkim plusie smile

"Kto nie ma odwagi marzyæ, ten nie ma si³y do walki"

Do tego tematu ta sentencja pasuje jak ula³.
Posted by: cassapian

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/10/2010 03:56

ogl±dam w³a¶nie mecz Legii z Widzewem w £odzi i mi³y akcent na trybunach :KACPER WRACAJ DO ZDROWIA!
Posted by: dondo

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 20/10/2010 07:02

Jak siê czuje Kacper? Napewno wszystko w porz±dku, je¶li bêdziesz mia³ chwile i ochotê Biszop, napisz parê s³ów, pozdrowienia dla ma³ego peace
Posted by: Biszop

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 21/10/2010 23:47

Cze¶æ
Przepraszam ¿e tak d³ugo siê odzywa³em, ale wrócili¶my w niedzielê do Polski i od poniedzia³ku walczê z nasz± kochan± s³u¿b± (nie)zdrowia, sam nie d³ugo bêdê siê nadawa³ ale do leczenia psychiatrycznego bo jak to uj±³ dzi¶ znajomy, czujê siê jakbym przesiad³ siê z mercedesa do jakiego¶ tragicznie rozklekotanego malucha:]
Do tego dzieñ przed naszym wyjazdem ukradli nam samochód i tak wysz³o jak wysz³o.

Kacper czuje siê bardzo dobrze, praktycznie komu¶ obcemu ciê¿ko by by³o stwierdziæ ¿e przeszed³ jak±kolwiek operacjê, a ju¿ na pewno nie tak ciê¿k± operacjê neurologiczn±.
Kacper normalnie funkcjonuje, nie ma ¿adnych (jak na razie, odpukaæ) widocznych oznak tego ¿e co¶ jest nie tak.

Nie potrafiê opisaæ jak jestem szczê¶liwy i wdziêczny wszystkim którzy nam pomogli.

Gwoli¶cis³o¶ci muszê dodaæ ¿e to nie koniec tego wszystkiego, Kacpra czeka jeszcze radioterapia, któr± odbêdzie równie¿ we Francji, kiedy nie wiemy jeszcze, planowanie takiego leczenia, a zw³aszcza w tym konkretnym przypadku jest strasznie skomplikowane i do tego samo na¶wietlanie jest obarczone du¿ym zagro¿eniem bior±c pod uwagê lokalizacjê guza, a w zasadzie teraz ju¿ lo¿y po guzie,
pisz±c bardziej przystêpnie, radioterapia ma za zadanie "wyt³uc" ewentualne resztki tego ¶wiñstwa ale sama w sobie jest mocno niebezpieczna ale jaknajbardziej konieczna do wykonania.

Gdyby¶my wiedzieli przy pierwszym ataku choroby jakie ró¿nice s± w leczeniu w ró¿nych o¶rodkach i gdyby¶my wtedy zdecydowali siê na zabieg w lepszym o¶rodku dzi¶ problemu choroby Kacpra, z du¿ym prawdopodobieñstwem by nie by³o.
Niestety, nie wie wiedzieli¶my o tym, nikt nas o tym nie poinformowa³ i przy pierwszej wznowie szanse na definitywne wyzdrowienie s± okre¶lane na oko³o 30%, czyli z du¿ym prawdopodobieñstwem choroba jeszcze wróci.
Kiedy, nikt nie jest w stanie odpowiedzieæ ale dziêki tej udanej operacji i mam nadzieje skutecznej radioterapii bêdê w to mocno wierzy³.

Guz który zosta³ usuniêty jest wyj±tkowo wrednym przeciwnikiem, ro¶nie razem z pacjentem, czyli praktycznie do momentu kiedy Kacper bêdzie rosn±æ bedzie zagro¿enie ¿e to ¶wiñstwo znów siê pojawi, niestety ka¿da kolejna wznowa jest gorsza od poprzedniej i co raz ciê¿sza do usuniêcia.

Tak to wygl±da, my patrz±c teraz na Kacpra, któy normalnie funkcjonuje, wygl±da i zachowuje siê pod ka¿dym wzglêdem normalnie, jeste¶my strasznie szczê¶liwi i wdziêczni wszystkim ludziom którzy nam w jakikolwiek sposób pomogli.
Pewnie siê powtarzam ale nie jestem w stanie oddaæ tego s³owem pisanym jak bardzo!!!

Mam nadziejê ¿e to ¶wiñstwo ju¿ siê nie pojawi, a je¶li ju¿ to bêdziemy na to odpowiednio przygotowani ¿eby nie byæ zmuszonym prosiæ innych o pomoc, tym razem to przysz³o tak szybko i nagle ¿e nie byli¶my w stanie poradziæ sobie z tym sami.
Praktycznie od teraz nasza sytuacja mam nadziejê zaczê³a siê poprawiaæ, nie jeste¶my majêtnymi ludzmi ale nigdy nie cierpieli¶my materialnie, jednak tak jak pisa³em, ta sytuacja nas kompletnie zaskoczy³a,
tym bardziej ¿e NIKT w Polsce nam nie powiedzia³ jak to naprawdê wygl±da,
dopiero pobyt w w paryskim szpitalu i kontakt z kilkoma innymi uzmys³owi³ nam jak daleko jeste¶my zacofani z nasz± s³u¿b± zdrowia, i co chyba najgorsze, to nie chodzi o sam± infrastukturê czy pieni±dzê, mam na my¶li zwyk³e podej¶cie i do samego pacjenta, jak i do nas jako do rodziców.
Wszystko to sk³±da siê z ma³ych, pozornie nie istotnych szczegó³ów ale gdy to skleciæ w ca³o¶æ...
nie jestem w stanie tego dok³±dnie opisaæ bo musia³bym opisaæ ka¿dy najmniejszy szczegó³, ró¿nic s± w ka¿dym aspekcie i wierzcie mi w ¿adnym z tych aspektów polska s³u¿ba zdrowia nie mo¿e konkurowaæ z tym co mo¿na otrzymaæ na zachodzie Europy.
Nie piszê tego jako sfrustrowany rodzic, ju¿ och³on±³em ale cz³owiek który nam odmówi³ operacji w Polsce twierdz±c ¿e nie ma sensu itd powinien straciæ prawo do wykonywania zawodu, jednak skoro ratuje inne dzieci i mimo wszystko ma tego efekty i bardzo dobr± opiniê, niech robi to dalej z sukcesami, ja jedynie mam nadziejê ¿e wyci±gnie jakie¶ sensowne wnioski z tej sytuacji bo ta sprawa nie rozesz³a siê po ko¶ciach, specjali¶ci z tej bran¿y o tym przypadku mówi±, a nie ma ich zbyt wielu na ¶wiecie i ta sprawa w ten czy inny sposób wróci³a do tego cz³owieka.
Niech najlepszym przyk³adem bêdzie to ¿e ten cz³owiek w Polsce ma sprzêt do operacji tej samej klasy co szpital w Pary¿u, zreszt± on sam to potwierdzi³ podczas jedej z naszych wizyt u niego, ja ju¿ nawet przesta³em to oceniaæ, co jest nie tak, nie mam pojêcia.

Jeszcze raz Wam wszystkim dziêkujê, mam wielk± nadziejê ¿e kiedy¶, Kacper bêdzie siê móg³ Wam w jakikolwiek sposób odwdziêczyæ, a przynajmniej podziêkowaæ.

Piszê to i mi siê oczy szkl± ale z wielkiego szczê¶cia i za to szczê¶cie Wam dziêkujê!
Posted by: Luc Nilis

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 21/10/2010 23:59

super !!! bedzie ok smile
Posted by: Jose

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 22/10/2010 00:34

No i fajnie ! piwo

Trzymajcie siê Biszopy.
Posted by: [T]-error

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 22/10/2010 01:32

Maciek piwo
Kacper hura
Posted by: GBocian84

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 22/10/2010 03:25

Mi siê oczy szkl± od samego czytania smile Trzymam kciuki za underdoga, czyli brak powrotu choroby, bêdzie dobrze! smile
Posted by: odgdog

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 22/10/2010 08:22

Wszystkiego dobrego!! boks
Posted by: Boubson

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 22/10/2010 23:25

wiedzialem, ze ten temat gdzies w archiwum byc musi piwo

http://www.mecz.pl/forum/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=367317&page=all
Posted by: Pooggoo

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 23/10/2010 06:53

bardzo siê cieszê, ¿e u Was Biszopy wszystko jest ok, tak trzymaæ!!!

powiem Ci szczerze, pomimo tego, ¿e siê nie znamy i jeste¶my praktycznie zupe³nie obcymi dla siebie osobami, naprawdê, my¶lê, ¿e jak wiêkszo¶æ z nas tutaj na forum, robi³em co mog³em, tak jakbym walczy³ o ¿ycie w³asnego synka, którego notabene mam i mo¿e dlatego mnie tak to wszystko poruszy³o.

Napisz proszê czy te konto Kacpra w fundacji jest na zawsze i mo¿na wp³acaæ na nie pieni±dze co jaki¶ czas, czy jest to temporary i zniknie nied³ugo.

P.S. za kilka lat musimy zrobiæ mecz pi³karski naszych pociech i pó¼niej ich rodziców, ¿eby m³odzie¿y pokazaæ jak siê gra w pi³kê:)

pozdrawiam Ciebie, m³odego i ca³± Twoj± Rodzinkê, kibicujê Wam bardzo z ca³ego serca.

k.... mam 32 lata, a normalnie ¶ciska w gardle...
Posted by: KeeP

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 25/10/2010 01:26

Biszop a jak z Twoim zdrowiem...? bo pamiêtasz "Kilka s³ów" z 2007r...

co do m³odego - cieszê siê razem ze wszystkimi, cieszê siê z Wami, mam nazdziejê ¿e wszystko siê u³o¿y...ale to co piszesz ka¿e mi zastanowiæ siê ilu osobom siê nie uda³o...Wy mieli¶cie mo¿liwo¶ci, wiedzê, etc. aby szukac pomocy dla dziecka wszêdzie, a ciekawe jak to jest w jakiej¶ zabitej deskami Polsce C, gdzie jest jeden lekarz we wsi i rodzice nie¶wiadomi...dziwny ten nasz kraj...
niemniej jednak - baja bongo i do przodu smile
Posted by: Platini

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 18/11/2010 20:44

Userzy bior±cy udzia³ w konkursie ligi hiszpañskiej zgodzili siê na wys³anie wiêkszo¶ci kwoty z puli na konto Kacpra i dzi¶ zosta³ wykonany przeze mnie przelew.

Dziêki kobieto wspania³a i ch³opaki za pomoc piwo hura

Biszop i ca³a Twoja rodzina - trzymajcie siê ciep³o pogodnie smile
Posted by: Biszop

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 22/11/2010 20:09

Jeszcze raz dziêkujê Wam wszystkim za pomoc, przyznaje szczerze ¿e nie spodziewa³em siê takiego odzewu i jestem zaskoczony ale jak najbardzij pozytywnie ma siê rozumieæ.

Postaram siê stre¶ciæ jak to wygl±da na t± chwilê i spróbowaæ siê "rozliczyæ" z sytuacji finansowej.
Na koncie fundacji uzbierali¶cie, Wy plus inne osoby nie tylko z forum, znajomi, znajomi znajomych itd. oko³o 90 tysiêcy z³otych, czê¶æ z tych pieniêdzy zosta³a i le¿y teraz na lokatach i czeka na swój czas, albo na najbli¿sz± radioterapiê albo na kolejn± wznowê, bo je¶li taka nastapi (mocno wierze ¿e nie) to wtedy zostaje tylko leczenie w stanach bo nikt w Europie ju¿ siê tego nie podejmie, a amerykanie nie do¶æ ¿e chêtnie to robi± to jeszcze z ca³kiem sensownymi wynikami.
Osobi¶cie chcia³bym nigdy z tych pieniêdzy nie skorzystaæ w kontek¶cie operacji i rozpoczynania leczenia kolejnej wznowy, a je¶li ju¿ to chcia³bym te pieni±dze wykorzystaæ albo na radioterapiê a najlepiej móc je z parê lat przekazaæ komu¶ kto ich bêdzie potrzebowa³.

Na t± chwilê, dziêki uprzejmo¶ci neuroradiologa ze stanów i podobnych osób z Francji, w Warszawie radiolodzy ustalaj± plan na¶wietlañ Kacpra i jest realna szansa ¿e uda siê to zrobiæ w³a¶nie w Warszawie, co pomijaj±c pieni±dze, pozwoli na w miarê bezstresowe, a co wa¿niejsze mo¿liwie najlepsze na¶wietlenie miejsca po guzie.
Pomoc radiologów z zagranicy jest tu o tyle wa¿na ¿e w Polsce nie ma osób z odpowiednim do¶wiadczeniem we wznowach takich guzów i ich ponownego na¶wietlania, a jakikolwiek b³±d lub z³e wyliczenie obszaru na¶wietlania mo¿e siê skoñczyæ tragicznie, a przynajmniej trwa³ymi i raczej nieodwracalnymi uszkodzeniami.

Kacper na t± chwilê czuje siê bardzo dobrze, praktycznie funkcjonuje normalnie, chodzi z ma³ymi przerwami do przedszkola, zapisali¶my go na basen bo si³± rzeczy po swoich przej¶ciach jest trochê s³abszy od swoich rówie¶ników ale na szczê¶cie jest to praktycznie jedyny objaw jego choroby i tego co w zwi±zku z ni± przeszed³.

W zesz³y pi±tek mia³ wykonany na pro¶bê radiologów rezonans kontrolny bo te ten robiony bezpo¶rednio po operacji nie zawsze musi byæ jednoznaczy,
wynik potwierdza ca³kowite usuniêcie guza, a to w przypadku tego konkretnego guza jest wynikiem doskona³ym bo odsetek przypadków gdzie przy drugiej wznowie udaje siê usun±æ ca³o¶c to oko³o 10 %, zw³aszcza przy taiej lokalizacji.
To wszystko s± dobre wiadomo¶ci, jednak tu wszystko mo¿e siê zmieniaæ jak w kalejdoskopie wiêc nie zapeszam.

Moim marzeniem jest to ¿e za pó³ roku bêdê móg³ zno przekazaæ dobre informacje bo to oznacza ¿e leczenie na tym etapie dobieg³o szczê¶liwie do koñca, czy tak bêdzie nie mam pojêcia ale mocno w to wierzê i robimy wszystko co w naszej mocy ¿eby tak siê sta³o.

Za ka¿dym razem jak patrze na Kacpra jak siê bawi z m³odszym bratem, jak siê smieje, czasem p³acze, czasem siê zamy¶li, jak ma normalne dla dziecka w jego wieku zachowania i odruchy to za ka¿dym razie pamiêtam ¿e to w du¿ej mierze dziêki takim ludziom jak Wy, którzy bezinteresowanie pomogli, Kacper jest w tym miejscu w którym jest, ¿e nie oddycha przez automat, ¿e nie je przez s³omkê, jak twierdzi³ pewien konowa³, tylko ¿e to wszystko robi jak ka¿dy inny ch³opiec w jego wieku,
¿e to wszystko sta³o siê mo¿liwe dziêki takim ludziom jak Wy i choæ to nic w Waszym ¿yciu nie zmieni to musicie wiedzieæ ¿e ja o tym pamiêtam i nigdy tego nie zapomnê!

Zmierzaj±c do koñca, proszê o to aby nie wp³acaæ pieniêdzy dla Kacpra, mam wielk± nadziejê ¿e nic siê w tym wzglêdzie nie zmieni, na t± chwilê nie potrzebujemy pieniêdzy, tak jak pisa³em, czê¶æ pieniêdzy zosta³a i le¿y sobie spokojnie procentuj±c,
ja ogarn±³em siê ze swoj± prac± na tyle ¿e mogê w miarê normalnie pracowaæ, nasza sytuacja by³a ciê¿ka na pocz±tku bo potrzebowali¶my szybko kasy której nie mieli¶my tyle ile by³o potrzebne ¿eby rozpocz±æ leczenie za granic± i nie byli¶my w stanie zorganizaowaæ jej w tak krótkim czasie, teraz mamy na tyle czasu i spokoju ¿e mogli¶my przeorganizowaæ siê na tyle ¿eby minimum bezpieczeñstwa mieæ zapewnione.
Nie jeste¶my biedni, s± od nas ludzie biedniejsi i potrzebuj±cy pomocy na codzieñ, my jej potrzebowali¶my w tamtym konkretnym przypadku i j± od Was otrzymali¶my, ja nie zawaha³em siê poprosiæ bo dla ka¿dego rodzica nie ma nic wa¿niejszego ni¿ zdrowie dziecka,
uwa¿am ¿e zrobi³em wszystko co by³o w mojej mocy, ale tak¿e mam ¶wiadomo¶æ ¿e moja moc musia³a zostaæ wsparta innymi i je¶li osi±gn±³em na tym etapie sukces to jest to tak¿e Wasz sukces!

To by chyba by³o na t± chwile na tyle, jeszcze raz wszystkim dziêkujemy!!!
Posted by: MagiK

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 22/11/2010 20:17

Oby¶ zawsze pisa³ ju¿ w tym temacie takie wiadomo¶ci smile
Kacper - sto lat! piwo
Posted by: mgr

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 05/12/2010 18:57

http://s24.pl/pilkarze_reissa_zagraja_dla_kacpra-s81842.html
Posted by: Bzyku

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 09/02/2011 03:45

Teraz taki okres, ¿e zewsz±d "atakuj±" nas przeró¿ne fundacje i instytucje zachêcaj±c do przekazania im 1% ze swojego podatku.

Czy tu te¿ jest taka mo¿liwo¶æ?
Posted by: Baqu

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 09/02/2011 06:59

z tego co wiem to jest, zacytujê Biszopa mam nadziejê, ¿e siê nie obrazi :-)

Cytat:
Cze¶æ,
Pocz±tek roku to czas sk³adania zeznañ podatkowych, wiêkszo¶æ z Was zapewne siê rozlicza z naszym kochanym fiskusem.
Je¶li kto¶ z Was ma jeszcze ten jak¿e przyjemny obowi±zek przed sob± to mam pro¶bê,
1% mo¿na przekazaæ na fundacjê w której Kacper mia³ zbierane pieni±dze.

Te pieni±dze z Waszego ewentualnego rozliczenia nie maj± i¶æ dla Kacpra tylko na sam± fundacjê.
Poni¿ej link co i jak nale¿y wpisaæ aby przekazæ swój 1% na fundacjê:
http://e-prestige.nazwa.pl/www/fundacja/...1&Itemid=30

Có¿ mogê wiêcej napisaæ, jeszcze raz moge powtórzyæ, ten 1% nie jest ju¿ dla Kacpra, my na rzie nie potrzebujemy pieniedzy i mam nadziejê ze nie bedziemy potrzebowali.
Sama fundacja jest w mojej opinii jak najbardziej godna zaufania, tzn, ju¿ kiedy¶ pisa³em, to nie jest rozdmuchana instytucja, mie¶ci siê w mieszkaniu jednej z kobiet która j± za³o¿y³a, pomagaj± poznañskiemu szpitalowi, ostatnio odnowili ca³y oddzia³ onkologiczny dla dzieci m³odszych (tam leczy³ siê Kacper), naprawdê my¶lê ¿e warto im przekazaæ ten 1%.

Je¶³i jeszcze siê nie rozliczali¶cie, bêdê bardzo wdziêczny je¶li tam w³a¶nie przeka¿ecie ten 1%.

Dziêkujê w imieniu fundacji i swoim:)
Posted by: Bzyku

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 09/02/2011 11:56

Dziêki piwo
Posted by: Biszop

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 09/02/2011 19:26

Cze¶æ,
B±czek piwo dziêki za wklejkê:)
Sam mia³em to napisaæ ale teraz ka¿d± woln± chwilê wykorzystujê na pracê, mam du¿e zaleg³o¶ci, z Kacprem na razie spokój, w sensie ¿e ma siê dobrze, chodzi normalnie do przedszkola, teraz pojecha³ z dziadkami nad morze, i niby jest super.
Niestety, nie jest super w kwestiach dalszego leczenia,
powinien mieæ na¶wietlania, jednak po tych kilku miesi±cach je¿dzenia, za³atwiania, rozów z polskimi lekarzami wychodzi dupa, w Polsce jest to niemo¿liwe do zrobienia, co gorsza, za granic± we Francji, Szwajcarii czy Niemczech równie¿ nie bardzo.
Chodzi o ponowne na¶wietlania, bo tylko to daje jakiekolwiek sznase ¿e to gówno nie wróci, nie ma ¿adnej pewno¶ci ¿e po na¶wietlaniach nie wróci ale jednak po na¶wietlaniu szanse zdecydowanie wzrastaj±.
Jednak ca³y p[roblem polega na tym ¿e ka¿de wyliczenie wychodzi negatywnie, tzn. procent zagro¿enia jest zbyt du¿y poniewa¿ jest 50% na to ¿e bêd± powik³ania, a te mog± prowadziæ do ¶mierci, okolica któ± nale¿y napromieniowaæ jest zbyt blisko pnia mózgu i w wypadku obrzêku, ten zacznie naciskaæ na ów pieñ i wtedy jak wy¿ej.

W Polsce s± dostêpne praktycznie dwie metody na¶wietlañ, MRIT i od grudnia Cyber Knife, pierwsza jest niebezpieczna, druga mniej ale równie¿ ryzyko jest du¿e, dodatkowo pierwszy o¶rodek który ma "cyber nó¿" jest w Gliwicach i tam pewna pani, któr± najchêtniej wymieni³bym z imienia i nazwiska nas zla³a totalnie, abstrahuj±c od tego i tak obs³uga sprzêtu wymaga du¿ej praktyki, a planowanie takiego leczenia to kolejna trudno¶æ w któej osoby pracuyj±ce nie mia³y jeszcze szans siê wprawiæ na tyle ¿eby dobrze, a wrêcz mo¿liwie najlepiej "obs³u¿yæ" Kacpra, tak wiêc Polska odpada.
We Francji mimo du¿o wiêkszego do¶wiadczenia równie¿ nie chc± siê podj±æ choæ ca³y czas rozwa¿aj± tak± opcjê.

Zosta³a praktycznie jeszcze jedna metoda, tzw "terapia protonowa", która jest ³agodniejsz± form± takiego leczenia, niestety s± tylko 2 o¶rodki w Europie Zurich i Monachium, wstêpniem nam odmówiono, poniewa¿ po 1 jako rodzice nawet nie powinni¶my siê tam zg³aszaæ, mimo to wys³ali¶my tam wszystkie dokumenty i odpowiedz by³a ¿e Kacper siê nie kwalifikuje.

Nie odpu¶cili¶my i ruszy³em do wielkopolskiego konsultanta do spraw radioloogii i ten bêdzie opiniowa³ (mam nadziejê, wczoraj dosta³ dokumenty) o wys³±nie i przyjêcie Kacpra do leczenia albo do Monachium albo do Zurichu.

Co z tego wyjdzie, zobaczymy, na razie jest k.u.r.e.w.s.k.o pod górkê ale na ca³e szczê¶cie Kacper ma siê dobrze, ostatnie badanie kontrolne wysz³o dobrze.

jeszcze raz dziêkujê za wszystko, postaram siê skrobn±æ co jaki¶ czas informacjê ale od razu z góry przepraszam za czêstotliwo¶æ, nie odwracam siê od Was czy nie próbujê byæ niewdziêczny:] staram siê normalnie funkcjonowaæ, pracowaæ i ¿yæ ale wierzcie mi ¿e choruj±c w tym kraju wszystko staje siê wielokrotnie trudniejsze bo gdyby nie wystawanie godzinami pod drzwiami róznych lekarzy, proszenie siê, naciskanie, kombinowanie jak siê do jakiego¶ gada dostaæ to mo¿naby tylko "kopyta odwin±æ":]
Ale nie poddajemy siê, toczymy t± nierówn± walkê i wierze ¿e to my bêdziemy gór±, a nie ten p.o.j.e.b.a.n.y system z chorb± do spó³ki.

Zreszt± co by du¿o móiæ, ¿eby siê dostaæ do wielkopolskiego konsultanta ds radiologii trzeba siê sporo naczekaæ, ja ¿eby siê do niego dostaæ powiedzia³êm jego sekretarce ¿e jestem z firmy któa obs³uguje szpitalny system przyzywowy i muszê sprawdziæ co¶ u niego w gabinecie, jak ju¿ wszed³êm to nie wyszed³êm do chwili do kiedy nie zgodzi³ siê przej¿eæ dokumenty...:]
reszta bez komentarza...
Posted by: Llama

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 21/02/2011 23:10

Brygada w³a¶nie by³a w teleexpresie shocked piwo
Posted by: chim123

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 21/02/2011 23:32

Co¶ Ci siê chyba pomyli³o...
Posted by: Llama

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 22/02/2011 02:05

przybieg³em do pokoju w ostatniej chwili i nie widzia³em.

us³ysza³em Kacperek, nowotwór, operacja w Pary¿u...

ehhh, przepraszam. faktycznie inny Ch³opczyk.
Posted by: Amkwish

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 08/04/2011 05:43

Przed chwileczka skoñczy³em rozmawiaæ z Biszopem.

Dzwoni³ z Pary¿a, gdzie Kacper bedzie ponownie operowany.

Operacja w nastêpnym tygodniu, o dok³adnym terminie postaram sie poinformowaæ.

Tak wiec przyda sie wsparcie userów mecz.pl.

Chodzi oczywiscie o duchowe wsparcie, przekazanie dobrej energii.

Prosze o wpisy w topiku, im wiecej ludzkiego wsparcia i zyczliwo¶ci tym oczywi¶cie lepiej, pokazmy, ze Kacper ma wielu dobrze ¿yczacych mu Kumpli na naszym forum smile
Posted by: MagiK

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 08/04/2011 05:54

Co tu du¿o mówiæ - wszyscy dopingujemy Kacpra, a on walczy - ju¿ nie pierwszy raz - jak prawdziwy Mê¿czyzna aplauz

Biszop czekamy na dobre wie¶ci, pozdrowienia dla rodzinki piwo
Posted by: _Korver_

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 08/04/2011 06:06

Trzymaj siê Ma³y! boks
Posted by: Stoin

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 08/04/2011 06:11

Trzymam kciuki boks

powodzenia smile
Posted by: Bet3654

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 08/04/2011 06:43

równiez trzymam mocnoo kciuki boks
Kacperek dasz rade:)
Posted by: gnacik

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 08/04/2011 08:51

Kciuki ¶ci¶niête, modlitwa ofiarowana. Jedziesz Kacper gogogogogo ! :-)
Posted by: Bartheezz

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 08/04/2011 13:08

Trzymaj siê Ma³y! boks
Posted by: awax76

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 08/04/2011 13:45

Wszyscy jeste¶my z Wami! Jedna dru¿yna! boks
Posted by: Self-Confident

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 08/04/2011 14:01

3mam kciuki boks
Posted by: analityk

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 08/04/2011 15:44

Dasz rade !!!

3mam kciuki !!!
Posted by: Ghost

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 08/04/2011 15:59

Powodzenia!
Posted by: Jose

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 08/04/2011 16:22

Trzymaj siê ma³y ! boks
Posted by: anfa_

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 08/04/2011 19:20

powodzenia boks
Posted by: kisielleje

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 08/04/2011 19:38

Powodzenia!
Posted by: buko69

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 09/04/2011 04:23

powodzenia!!!
Posted by: hanele

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 09/04/2011 05:04

Kacperku, podobno te psotne Anio³ki na pewno bêd± z Tob±
Posted by: Sylwiaa

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 09/04/2011 22:48

smile
Posted by: dziura

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 12/04/2011 14:27

Trzymaj siê Kacperku boks
Posted by: rieger

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 12/04/2011 15:33

Dopiero teraz przeczyta³em ca³± historiê i odechcia³o mi siê wszystkiego...

Trzymaj siê ma³y MUSISZ Z TEGO WYJ¦Æ!!!!! i wiem, ¿e wyjdziesz!
Posted by: Conrad

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 12/04/2011 18:06

Originally Posted By: amkwish
Przed chwileczka skoñczy³em rozmawiaæ z Biszopem.

Dzwoni³ z Pary¿a, gdzie Kacper bedzie ponownie operowany.

Operacja w nastêpnym tygodniu, o dok³adnym terminie postaram sie poinformowaæ.

Tak wiec przyda sie wsparcie userów mecz.pl.

Chodzi oczywiscie o duchowe wsparcie, przekazanie dobrej energii.

Prosze o wpisy w topiku, im wiecej ludzkiego wsparcia i zyczliwo¶ci tym oczywi¶cie lepiej, pokazmy, ze Kacper ma wielu dobrze ¿yczacych mu Kumpli na naszym forum smile


Ponownie trzymamy wszyscy kciuki za Kacpra - m³ody ch³opak a tyle ju¿ w ¿yciu musia³ przej¶æ. Z ca³ego serca trzymamy z nim i liczymy, ¿e wreszcie uda siê odnie¶æ ostateczne zwyciêstwo nad chorob±. boks
Posted by: Rudzik

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 12/04/2011 18:12

Originally Posted By: amkwish
Przed chwileczka skoñczy³em rozmawiaæ z Biszopem.

Dzwoni³ z Pary¿a, gdzie Kacper bedzie ponownie operowany.

Operacja w nastêpnym tygodniu, o dok³adnym terminie postaram sie poinformowaæ.

Tak wiec przyda sie wsparcie userów mecz.pl.

Chodzi oczywiscie o duchowe wsparcie, przekazanie dobrej energii.

Prosze o wpisy w topiku, im wiecej ludzkiego wsparcia i zyczliwo¶ci tym oczywi¶cie lepiej, pokazmy, ze Kacper ma wielu dobrze ¿yczacych mu Kumpli na naszym forum smile


To jaki¶ zaplanowany zabieg czy niestety wydarzy³o siê co¶ niespodziewanego? O ile oczywi¶cie to nie tajemnica..

Trzymamy kciuki boks
Kacper boks
Posted by: Amkwish

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/04/2011 16:45

Naj¶wie¿sze wie¶ci.

Kacper by³ operowany w poniedzia³ek, wszystko przebieg³o pomy¶lnie.
Wykonany po zabiegu MR niczego z³ego nie wykaza³.

Od czwartku dzieciak przebywa z rodzicami w hotelu, funkcjonuje normalnie, wczoraj rozwiazywa³ sobie zagadki logiczne smile

Istnieje bardzo duze prawdopodobieñstwo, ze na Wielkanoc wróci do domu.


Znów wygrana hura
Posted by: gnacik

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/04/2011 17:06

!!!!!!!!!!!!! :-)
Posted by: Bartheezz

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/04/2011 17:45


Tak trzymac smile
Posted by: AGASSI

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/04/2011 18:01

I o to chodzi piwo boks
Posted by: awax76

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/04/2011 18:49

wspania³e wie¶ci smile
Posted by: Conrad

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/04/2011 18:52

Najlepsza wiadomo¶æ jak± s³ysza³em od d³ugiego czasu. piwo

toast hura
Posted by: wwwujek

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/04/2011 19:36

Super smile hura
Posted by: Jose

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/04/2011 20:11

Elegancko ! hura
Posted by: Ramzes

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/04/2011 20:20

hura hura hura
Posted by: rieger

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 17/04/2011 04:13

I TAK MA BYÆ!!!!!!
Oby to g..no ju¿ do tego ch³opaka nie wróci³o!
Posted by: Salvador Dali

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 17/04/2011 16:28

Swietna informacja hura
Posted by: Szczypior

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 18/04/2011 17:26

dopóki walczysz, jeste¶ zwyciêzc±

prosty frazes, ale ile w nim tre¶ci.
wiara przenosi góry, i nie ma w tym ¿adnej przesady.

boks dobra my¶l jednego z nas to niewiele, ale suma wypadkowa wszystkich, dzia³a cuda boks
Posted by: karol85

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 15/07/2011 04:23

Co z ma³ym? jak siê czuje? czy kto¶ ma jakie¶ wie¶ci po ostatniej operacji?
Posted by: Biszop

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - KONIEC - 04/10/2011 13:54

Cze¶æ,
wczoraj przed po³udniem serduszko mojego ukochanego synka stanê³o,
po wielu miesi±cach ciê¿kiej walki:(
chcia³em Wam podziêkowaæ za pomoc jak± okazali¶cie nam podczas tej walki, ostatnie miesi±ce, pocz±wszy od koñca czerwca spêdzili¶my w ró¿nych o¶rodkach próbuj±c ratowaæ Kacpra, byli¶my w Niemczech, we Francji ale niestety nie uda³o siê, guz pojawi³ siê znów w czerwcu, mimo ¿e zosta³ zoperowany ponownie w kwietniu we Francji.

od czerwca niestety nie by³o ju¿ szans na operacjê poniewa¿ guz pojawi³ siê na samym pniu mózgu, w miejscu gdzie nie mo¿na operowaæ,
od tego czasu Kacper gas³ stopniowo dzieñ po dniu ale ca³y czas w miarê normalnie funkcjonowa³, by³ po prostu co raz s³abszy a¿ do wczoraj.
Ca³y czas mieli¶my nadziejê, byli¶my w Niemczech na niekonwencjonalnym leczeniu, we Francji na zabiegu maj±cym mu polepszyæ jako¶æ ¿ycia, niestety zabieg by³ przed dok³adnie 2 tygodniami ale ju¿ nie pomóg³...

Chcia³em Wam podziêkowaæ, pomogli¶cie nam bezwarunkowo, na s³owo, zupe³nie nas nie znaj±c ale pomogli¶cie zebraæ 1/5 kwoty któr± wydali¶my na leczenie,
w sumie kosztowa³o nas to oko³o pó³ miliona, mo¿e wiêcej, nieistotne w sumie ile ale istotne w kontekscie tych podziekowañ,

Nasze kochane pañstwo nie pomog³o nam w niczym, kompletnie w niczymy, Wy pomogli¶cie zupe³nie obcym ludziom zupe³nie bez interesownie.
Nie chcia³bym wymieniaæ nikogo, Ci którzy nam pomogli wiedz± o tym i chcia³bym ¿eby wiedzieli ¿e jeste¶my im wdziêczni, bardzo wdziêczni.

Nie ma chyba nic straszniejszego ni¿ prze¿yæ w³asne dziecko, ale ja wczoraj pomiêdzy wielkim bólem i rozpacz± poczu³em te¿ ulgê, ulgê ¿e ten z³y czas siê skoñczy³ i co wa¿niejsze, ¿e Kacper nie cierpia³ po za ostatni± godzin± ¿ycia, bo ta choroba zazwyczaj funduje straszny koniec, ja je¶li mogê siê z czegokolwiek cieszyæ w tej sytuacji to z tego ¿e uda³o nam siê oszczêdziæ tego Kacprowi.

Po¿egnanie odbêdzie siê jutro na poznañskim Mi³ostowie o godzinie 14.15.

A Wam wszystkim, bardzo bardzo dziêkujemy za pomoc!!!
Dziêkujemy

Maciej
Posted by: [a]domaitis

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - KONIEC - 04/10/2011 14:00

frown
Posted by: Geremi

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - KONIEC - 04/10/2011 14:01

Wyrazy wspó³czucia, brak s³ów by opisaæ...................
Posted by: Luc Nilis

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - KONIEC - 04/10/2011 14:08

moje kondolencje.
bardzo mi przykro.
trzymaj siê !
Posted by: ELDORADO

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - KONIEC - 04/10/2011 14:13

frown
Posted by: Coronach

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - KONIEC - 04/10/2011 14:14

Moje kondolencje
Posted by: th0mas

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - KONIEC - 04/10/2011 14:14

Wyrazy wspó³czucia frown
Posted by: Linc

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - KONIEC - 04/10/2011 14:15

frown
Posted by: connor

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - KONIEC - 04/10/2011 14:26

Wyrazy wspolczucia.
Posted by: Uve87

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - KONIEC - 04/10/2011 14:28

przykro mi ... jednak nie zalamuj sie choc wiem ze to ciezkie do realizacji ... pamietaj jednak ze zawsze znajdzie sie jakis powod by isc w zyciu dalej ... zycze powodzenia i lacze sie z Toba w smutku ...
Posted by: Piostar

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - KONIEC - 04/10/2011 14:28

Wyrazy wspó³czucia.
Posted by: Conrad

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - KONIEC - 04/10/2011 14:30

Ciê¿ko co¶ napisaæ jak siê nie ma pojêcia jaki to jest ból. Jak kto¶ nie straci³ w³asnego dziecka to nie ma jak siê do tego odnie¶æ bo nie wie jakie to jest uczucie i jak wielka jest to strata. frown

Trzeba natomiast przyznaæ, ¿e Kacper mia³ szczê¶cie w jednym, mia³ najwspanialszych rodziców na ¶wiecie.
Posted by: kkkrrrooopppaaa

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - KONIEC - 04/10/2011 14:33

[*]

frown
Dopiero teraz przeczyta³em ca³± historie...

szkoda ¿e nie zd±¿y³em pomóc.
Posted by: kazow

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - KONIEC - 04/10/2011 14:36

.
Posted by: Big

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 04/10/2011 14:39

Wyrazy wspó³czucia frown
Posted by: monare

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 04/10/2011 14:41

G³êbokie wyrazy wspó³czucia, nawet nie potrafiê sobie wyobraziæ tego...
Posted by: Master.com back

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 04/10/2011 14:45

Powtórzê po Conradzie "ciê¿ko co¶ napisaæ". Po kilku s³owach Bishopa zamgli³y mi siê oczy i dziwne zimne dreszcze ¶cisnê³y ca³ego mnie.

Kacper pewnie patrzy teraz na Bishopa na innych bliskich, a byæ mo¿e nawet na Nas, ju¿ jako ma³y Anio³ek, zastanawiaj±c siê jak smutek przerodziæ w zrozumienie.





Jakby¶ kiedy¶ jeszcze zajrza³, pamiêtaj ¿e teraz te¿ jeste¶my z Tob±.
Posted by: AGASSI

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 04/10/2011 14:46

Szok frown
Posted by: ola_betrueQQ

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 04/10/2011 15:16

nasze kondolencje frown trzymajcie sie!! - mielone i Ola
Posted by: Platini

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 04/10/2011 15:35

frown Ciê¿ko dopu¶ciæ do siebie t± wiadomo¶æ.

Wyrazy wspó³czucia.
Posted by: Skull

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 04/10/2011 15:42

Wyrazy wspó³czucia
frown
Posted by: Bet3654

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 04/10/2011 16:42

Wyrazy wspó³czucia frown
sam niedawno straci³em bardzo mi blisk± osobê-matke
(48lat) po d³ugiej chorobie ,i gdy zdawalo sie ,¿e jest ju¿ lepiej nagle otrzyma³em wiadomo¶æ ze szpitala o godz 05:30 ,¿e mama nie ¿yjê.
W pewnym stopniu jestem w stanie wyobrazic sobie co czujecie, napewno jest Wam bardzo ciêzko,
ale pamietaj czas ³agodzi ból,zostaja Wspomnienia, piekne Wspomnienia .
Posted by: Mitul

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 04/10/2011 17:54

¶wiat jest niesprawiedliwy - najbardziej wyrazi¶cie objawia siê wlasnie kiedy cierpi± dzieci... niestety nie mamy na to z regu³y zadnego wp³ywu. Jestem pe³en podziwu dla Twojej wieloletniej walki jak± stoczy³e¶ z chorob± syna, z naszym durnym systemem i wszystkimi innymi przeciwno¶ciami losu. Mysle ze i tak by³o warto bo pewnie do samego koñca bywa³y chwile w ¿yciu Kacpra kiedy czu³ siê szczêsliwy (pomimo ca³ej sytuacji) i chocia¿by dla tych chwil na pewno by³o warto.
Serdecznie wspó³czujê.
Posted by: prer

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 04/10/2011 18:27

Od paru lat wiele siê zmieni³o w moim ¿yciu od chwili gdy sam zosta³em ojcem i teraz patrze na wszystko z perspektywy/przez pryzmat mojego synka i nawet nie umiem sobie wyobraziæ co teraz prze¿ywasz. Brakuje s³ów i ciê¿ko jest co¶ sensownego napisaæ czy poradziæ w chwili gdy zastanawiamy siê na sensem ¿ycia, sprawiedliwo¶ci, istnienia...
Najszczersze wyrazy wspó³czucia.
Posted by: Napo

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 04/10/2011 19:05

Pamiêtajcie ¿e wasz synek chcia³by ¿eby¶cie szli dalej przez ¿ycie i pisali piêkn± historie.
Posted by: [T]-error

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 04/10/2011 21:32

Wyrazy wspó³czucia Maciej. Strasznie mi przykro frown
Posted by: spirolek

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 04/10/2011 22:22

kopara szczere wyrazy wspó³czucia frown
Posted by: Ojro

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 04/10/2011 22:28

szok... Wyrazy wspó³czucia frown
Posted by: Izajasza53

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 04/10/2011 22:39

Wyrazy wspó³czucia.
Posted by: Bezdomny

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 04/10/2011 22:42

R.I.P

kondolencje
Posted by: _Korver_

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 04/10/2011 22:49

frown
Posted by: Valverde

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 04/10/2011 23:02

Szalenie przykra wiadomo¶æ frown

Szczere wyrazy wspó³czucia.
Posted by: Self-Confident

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 04/10/2011 23:16

¦ledzi³em temat od poczatku i myslalem, ze juz wszysko bedzie dobrze...

najszczersze wyrazy wspolczucia i trzymajcie sie
Posted by: KeeP

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 04/10/2011 23:55

frown

brak s³ów...
Posted by: Aro

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 04/10/2011 23:56

[*]

Trzymaj siê Biszop...
Posted by: Fro_Lech

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 04/10/2011 23:59

Trzymaj siê Maæku, razem z ¿on±.
Posted by: panKa$a

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 05/10/2011 00:44

Wspó³czucia.. frown
Posted by: Danielsan

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 05/10/2011 01:44

przy³±czam siê do najszczerszych kondolencji...
Posted by: Terry Butcher

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 05/10/2011 01:48

Najszczersze wyrazy wspolczucia
Posted by: marzano

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 05/10/2011 01:49

najszczersze wyrazy wspó³czucia...
Posted by: Llama

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 05/10/2011 02:31

frown
Posted by: kacperek76

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 05/10/2011 02:50

frown
Posted by: Rivaldinho

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 05/10/2011 03:08

Trzymaj sie Biszop, szczerze wspolczuje frown
Posted by: oli

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 05/10/2011 03:09

Trzymaj siê
Posted by: NiUNiU

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 05/10/2011 08:35

frown
Posted by: Bugs Bunny

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 05/10/2011 09:28

Wyrazy wspó³czucia
Posted by: seneka1

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 05/10/2011 15:06

trzymajcie siê dzielnie rodzice
Posted by: Pa¼dzioch

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 06/10/2011 03:15

dopiero teraz przeczyta³em...
boli frown boli frown boli frown
Posted by: jadanek

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 06/10/2011 03:38

[*]
Posted by: 19marcin08

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 06/10/2011 04:13

Najszczersze wspó³czucia. mad
Posted by: awax76

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 06/10/2011 19:27

przeczyta³em dopiero teraz te straszne wiadomo¶ci frown

sam wczoraj wróci³em ze szpitala, gdzie spêdzi³em kilka ciê¿kich dni i nocy ze swoj± 12 tygodniow± chor± córk±...
skala choroby i jej fina³ zupe³nie nieporównywalne, ale dobrze wiem czym dla rodzica jest cierpienie dziecka...

to wielki cios i strata, ale mo¿ecie byæ z siebie dumni, ¿e zrobili¶cie wszystko, ¿e byli¶cie do koñca tam gdzie byæ powinni¶cie
Posted by: BZYCZEK

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 06/10/2011 20:25

³za w oku siê krêci ........ frown frown frown
Posted by: anfa_

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 07/10/2011 04:40

najszczersze wyrazy wspó³czucia.

frown
Posted by: bolo_lacznik

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 07/10/2011 04:52

Ta wiadomo¶æ strasznie boli, brakuje mi s³ów.
Trzymaj sie Biszop.
Posted by: john

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 07/10/2011 15:02

Niech Bóg zaopiekuje siê ta ma³± duszyczk±

trzymajcie siê
Posted by: bolo73

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 07/10/2011 15:51

Ja tak¿e przesy³am szczere wyrazy wspó³czucia,trzymajcie siê
Posted by: rieger

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 07/10/2011 20:09

[*]
Posted by: MagiK

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 07/10/2011 20:39

frown
Posted by: dziura

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 07/10/2011 21:39

nie wiem co powiedzieæ frown
trzymajcie siê
Posted by: Stoin

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 07/10/2011 22:08

straszne frown
Posted by: Ghost

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 07/10/2011 23:26

Wyrazy wspó³czucia frown
Posted by: Maarcell

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 08/10/2011 13:44

Moje Kondolencje !
Posted by: KUERTEN.

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 08/10/2011 15:33

tak ogolnie ten profesor z Polski nie mylil sie, zal

druga sprawa to wszedzie sie toba zajma, beda mili etc ale tylko wtedy gdy bedzie kasa jak nie zaplacisz to bedzie jak w naszych szpitalach, takie zycie
Posted by: Jose

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 08/10/2011 15:35

Wyrazy wspó³czucia frown
Posted by: CFab

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 08/10/2011 16:18

moje kondolencje Maciej frown
Posted by: haku

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 08/10/2011 16:31

Wspó³czujê...
Posted by: [a]domaitis

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - KONIEC - 08/10/2011 19:05

Originally Posted By: [a
domaitis]frown

i przypomnia³ mi sie jeszcze tamten temat

http://www.mecz.pl/forum/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=367435&page=1

frown
Posted by: viva

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - KONIEC - 08/10/2011 19:15

szczerze wspó³czuje frown
Posted by: Wojtek

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - KONIEC - 09/10/2011 23:22

Moje kondolencje frown
Posted by: Arcy

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - KONIEC - 10/10/2011 00:47

Wierzyæ siê nie chce,
najszczersze kondolencje
frown
Posted by: lelu

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 10/10/2011 01:44

Mam nadzieje, ze Kacper trafil do lepszego swiata i teraz bedzie was pilnowal, tak jak wy pilnowaliscie jego smile
Posted by: odgdog

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 14/10/2011 20:49

Wyrazy wspó³czucia Maæku...
frown

PS. Bardzo mi przykro, ¿e nie uczestniczy³em w pogrzebie... frown
Posted by: chicane

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 15/10/2011 01:29

serce siê kraje,przykro mi
Posted by: miglanc

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 15/10/2011 04:34

Trzyma³em kciuki za Kacpra i za Was - teraz Kacper trzyma w niebie kciuki za Was ......
Posted by: Rafik 25

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 16/10/2011 00:03

szczerze wspó³czuje shocked
Posted by: arkadius

Re: POMÓ¯MY BISZOPOWI !!! - nie omijaj tego tematu - 01/11/2011 05:16

Bo¿e, dlaczego to takie wszysto popierdolone frown Przepraszam, ale nie rozumiem frown