Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30]

Posted by: Piostar

Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 13/05/2011 12:38

Kontyuacja
Posted by: CFab

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 13/05/2011 16:56

Szukam / posiada Ktoś z twórczości Érica-Emmanuela Schmitta: ? wink

- Przypadek Adolfa H
- Odette i inne historie miłosne
- Marzycielka z Ostendy
- Ulisses z Bagdadu
- Zapasy z życiem
- Trucicielka

Najlepiej w formie e-booków, pozostałe już przeczytałem i brnę dalej wink
Posted by: anfa_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 13/05/2011 19:36

czy ma ktoś konto na ticket pro żeby mi wrzucił screena jak wyglądają wolne miejsca na mecz Polska- Brazylia w Lidze Światowej?
Posted by: uho

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 13/05/2011 19:42

nie wiem, czy pytanie jest "metroseksualne" i o czymkolwiek świadczy, ale czy używa ktoś z was, mężczyzn, balsamów do ciała? Męskich oczywiście wink Co możecie polecić?
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 13/05/2011 19:47

Nie jest.
Do mordy czy do czego?
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 13/05/2011 19:48

A do ciała wink

Masz skore sucha czy jak?:)
Posted by: uho

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 13/05/2011 20:21

Originally Posted By: lupus
Nie jest.
Do mordy czy do czego?


laugh

co do skóry to powiedziałbym normalną wink
Posted by: eroll

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 13/05/2011 20:24

Ejjj kurcze nagle na komie zniknęły mi wszystkie pliki mp3 i filmy. Jak podłączyłem kabelkiem do kompa to pojawia się dysk G i na nim są te pliki tylko że foldery np.Music rozmiar 2kb shocked A po otworzeniu go normalnie spis mp3 w normalnych rozmiarach. ocb?
Posted by: Skull

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 14/05/2011 00:48

http://www.groupon.pl/oferty/cala-polska

Opaska M-Balance

o co biega z tymi bransoletkami? wcześniej była podobna akcja i też b. dużo zamówień?
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 14/05/2011 03:13

Originally Posted By: uho
Originally Posted By: lupus
Nie jest.
Do mordy czy do czego?


laugh

co do skóry to powiedziałbym normalną wink


Ja używam Garnier czerownego.
Jestem po mocnej kuracji antybiotykami i mam mega wysuszona skórą i zeby mi nie odpadała płatami, używam takiego:


Ale są tez inne smaki wink
Jak chcesz porady specjalisty to najlepiej popoytaj kolezanek.
Nic wstydliwego:)
Posted by: alfa

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 14/05/2011 19:08

zna ktoś jakiegoś buka do ktorego można wpłacać kasę przez e-gold, kiedyś 5dimes i fonbet akceptowaly ten rodzaj wpłaty ale to było ładny kawał czasu temu i dzis juz niestety ta forma wpłaty jest nieaktualna
Posted by: rcsade

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 14/05/2011 19:43

Panowie, nie jestem pewien czy dobrze kojarze, ale ktoś kiedyś kupował karty paysafecard bądź ukash na stacjach BP??? Do vobisu mam od siebie kawałek drogi, a niestety banki dziś nie pracują tak jakbym tego potrzebował..
Posted by: jadanek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 14/05/2011 19:51

http://www.paysafecard.com/pl/kupno/

wpisujesz adres i Ci pokazuje gdzie mozesz kupic w okolicy swojego miejsca zamieszkania
Posted by: rcsade

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 14/05/2011 20:02

Tak ale te punkty również nie są otwarte dziś dłużej aniżeli 15godzina, dlatego też pytałem o BP, bo coś mi się kojarzy..
Posted by: Isildur

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 15/05/2011 02:22

Witam

Orientuje sie ktos ile miesiecznie zarabia trener piłkarski w A lub B klasie ?? Wiadomo ze to zalezy od klubu ile mu wypłacaja ale interesuje mnie mniej/wiecej ile mozna za prowadzenie takiego zespolu dostac
Posted by: Irek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 15/05/2011 06:09

Originally Posted By: J - 23
Witam

Orientuje sie ktos ile miesiecznie zarabia trener piłkarski w A lub B klasie ?? Wiadomo ze to zalezy od klubu ile mu wypłacaja ale interesuje mnie mniej/wiecej ile mozna za prowadzenie takiego zespolu dostac


Nie patrząc na 'gigantów' to w A-klasie 1000 możesz mieć razem z dojazdami, B-klasa to 500-600zł. Oczywiście wszystko zależy od klubów/klubików/budżetów i wielu innych spraw smile

Jest taki klub jak Soła Oświęcim. Gra w A-klasie oświęcimskiej. Zawodników ma wybitnych jak na tą ligę, do tego bogatego sponsora więc trener bierze tam spokojnie ponad tysiaka.
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 15/05/2011 23:50

Ok 1000 zł brutto u mnie w miescinie.
A Klasa.
Posted by: Isildur

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 16/05/2011 00:04

ok dzieki wieelkie za odpowiedz
Posted by: sh11

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 16/05/2011 03:23

Kojarzy ktos taka serie audiobookow do nauki jezykow obcych w wykonaniu jakiegos starszego goscia(nie z Polski)?

Pamietam ze sporo tam bylo gadki szmadki ale fajnie wchodzilo w glowe, chociaz dosc nieszablonowo prowadzone.

wiem, ze byly do hiszpanskiego i niemieckiego, ale pewnie cos jeszcze ...


z gory dzieki wink piwo
Posted by: Mike Avdi

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 16/05/2011 12:00

Czy ktoś się orientuje, czy jest jeszcze aktywna promocja w Tak Tak dot. 1000 minut w sieci Era na 14 dni za 9zł? Bo od wczoraj nie mogę jej włączyć, dzięki.
Posted by: e24

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 16/05/2011 16:34

Mike Avdi nie ma juz tego:)
Posted by: sh11

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 16/05/2011 17:00

Originally Posted By: sh11
Kojarzy ktos taka serie audiobookow do nauki jezykow obcych w wykonaniu jakiegos starszego goscia(nie z Polski)?

Pamietam ze sporo tam bylo gadki szmadki ale fajnie wchodzilo w glowe, chociaz dosc nieszablonowo prowadzone.

wiem, ze byly do hiszpanskiego i niemieckiego, ale pewnie cos jeszcze ...


z gory dzieki wink piwo


podbijam;)

Inne pytanie - jakie doswiadczenia z butami lacoste ? Nigdy nie mialem, do logo mnie specjalnie nie ciagnie;), ale prawie jeden fason mi podpasowal. Jak wylada trwalosc i wygoda na tle nike/ adiddasa ? Chodzi mi o buty na codzien, nie do sportow;)

pzdr.
Posted by: Aquarius80

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 16/05/2011 18:01

Googlam i googlam i nigdzie nie moge znalesc Ustawy Hazardowej znowelizowanej w tym roku, cos slabo pewnie szukam.
Posted by: -Adrian-

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 16/05/2011 18:28

Originally Posted By: sh11
Originally Posted By: sh11
Kojarzy ktos taka serie audiobookow do nauki jezykow obcych w wykonaniu jakiegos starszego goscia(nie z Polski)?

Pamietam ze sporo tam bylo gadki szmadki ale fajnie wchodzilo w glowe, chociaz dosc nieszablonowo prowadzone.

wiem, ze byly do hiszpanskiego i niemieckiego, ale pewnie cos jeszcze ...


z gory dzieki wink piwo


podbijam;)

Inne pytanie - jakie doswiadczenia z butami lacoste ? Nigdy nie mialem, do logo mnie specjalnie nie ciagnie;), ale prawie jeden fason mi podpasowal. Jak wylada trwalosc i wygoda na tle nike/ adiddasa ? Chodzi mi o buty na codzien, nie do sportow;)

pzdr.


Mogę wypowiedzieć się (wypisać raczej ;)) na temat bucików Lacoste.
Po pierwsze pierońsko drogie, ponad 400 zł kosztowały, no ale po to człowiek pracuje by kupić coś, co mu się podoba. Białe sportowe adidaski, na rzepy. Elegancka skórka. Najwygodniejsze buty jakie miałem w życiu. Od nowości żadnych odcisków i obszorowań. Wcześniej nosiłem głównie Nike'rsy i Pumy.
Trwałość... hmm, przechodziłem w nich 2 sezony, teraz w sumie prawy but do wyrzucenia - porozrywał się między podeszwą a skórą w okolicach palców i pięty, nie sądzę żeby dało się to już naprawić, klejenie nic nie pomoże. Nie napiszę, żebym jakoś super specjalnie o nie dbał, zdarzało się że zimą w nich dreptałem (sól).
Z perspektywy czasu nie żałuję, polecam smile
Posted by: agr1

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 16/05/2011 18:35

U mnie Lacosty (kupione w Uk) po 1 sezonie do kosza, poszly na przodzie na zgieciu, poza tym trzymaly sie bardzo dobrze, podeszwa, szpic czy boki jak nowe.
Tak poza tym pierwsze i ostatnie moje biale buty - zeby to doczyscic to sie trzeba umordowac (a wcale nie chodzilem po lasach, polach czy innych takich).
Posted by: Izajasza53

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 17/05/2011 19:48

Proszę o pomoc. Poszukuje materiałów do nauki z Budownictwa szczególnie: Instalacje budowlane i kosztorysowanie.
Posted by: Ronni

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 17/05/2011 23:48

witam ,

mam pytanko moze ktos z Was jest w temacie glebiej to mi pomoze...padla moja nawigacja ktora mialem juz kilka lat i jakos w te miejsca co jezdzilem dawala rade i stoje teraz przez zakupem nowej i tu moje pytania.

1.Czy macie jakis sprawdzony model ktory z czystym sumieniem polecicie ?
2.Czy jest duza roznica miedzy zawigacjami za 200-400 zl z mozliwoscia wgrywania kazdej mapy a nawigacja za 700 zl bez mozliwosci zmieniania ale z aktualizacja ?

Przeznaczyc chce mysle max 700 zl nie potrzebuje tam jakis wymyslnych funkcji ma byc glownie dobra nawigacja i do tego sluzyc bedzie glownie chodzi mi o mapy na polske ale dobrze by bylo zeby jak sie wybiore poza Polske to zebym sie nie zgubil tez .

Dzieki z goryza odpowiedz piwo
Posted by: uho

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/05/2011 02:12

Originally Posted By: Ronni
witam ,

mam pytanko moze ktos z Was jest w temacie glebiej to mi pomoze...padla moja nawigacja ktora mialem juz kilka lat i jakos w te miejsca co jezdzilem dawala rade i stoje teraz przez zakupem nowej i tu moje pytania.

1.Czy macie jakis sprawdzony model ktory z czystym sumieniem polecicie ?
2.Czy jest duza roznica miedzy zawigacjami za 200-400 zl z mozliwoscia wgrywania kazdej mapy a nawigacja za 700 zl bez mozliwosci zmieniania ale z aktualizacja ?

Przeznaczyc chce mysle max 700 zl nie potrzebuje tam jakis wymyslnych funkcji ma byc glownie dobra nawigacja i do tego sluzyc bedzie glownie chodzi mi o mapy na polske ale dobrze by bylo zeby jak sie wybiore poza Polske to zebym sie nie zgubil tez .

Dzieki z goryza odpowiedz piwo



Kup sobie jakąś rozsądną Mantę za 250-300 PLN ze złączem kart pamięci, a resztę kasy przeznacz na Automapę, lub za resztę nakupuj dobrej wódeczki znajomemu, który Automapę "ma" o wiele taniej wink

Chyba najlepsza mapa na tą chwilę. Aktualna, z wszystkimi drogami, działająca płynnie i szybko. Zdecydowanie polecam...
Posted by: radeke

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/05/2011 03:13

Panowie potrzebuję przewieźć paczkę o gabarytach: 2100x730x900, waga tak pewnie ok. 140 kg, z Kołobrzegu do Warszawy.

Jak zrobić to tanio ?
Posted by: pescar

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/05/2011 14:43

poszukuje zaproszenia do jakiegoś dobrego serwisu torrentowego związanego ze sportem.
Posted by: kacperek76

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/05/2011 15:06

Originally Posted By: radeke
Panowie potrzebuję przewieźć paczkę o gabarytach: 2100x730x900, waga tak pewnie ok. 140 kg, z Kołobrzegu do Warszawy.

Jak zrobić to tanio ?

w tych wymiarach i wadze to kazdy przewonik przekwalifikuje Twoja "paczke" na palete grin koszt okolo 120 pln brutto
Posted by: Platini

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/05/2011 21:32

uwaga Ważna sprawa wink

Był z Was ktoś dłuższy czas na Malcie?
Jeśli tak to proszę o kontakt.
Posted by: Dziabor

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 19/05/2011 04:24

co to znaczy "Vis amicitiae transcendit omne"?
Posted by: _Korver_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 19/05/2011 04:29

Coś w stylu: przyjaźń wszystko pokona
Posted by: Dziabor

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 19/05/2011 04:31

dzieki Korver za szybko odpowiedz piwo
Posted by: Dziabor

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 19/05/2011 04:31

szybką wink
Posted by: jadanek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 20/05/2011 00:32

Wie ktos jak kupic ukash w Euro?
Posted by: HoMiK155

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 20/05/2011 22:03

Może ktoś polecić jakiś pewny sklep z perfumami w necie? Myślalem o dolce.pl i iperfumy.pl. Może ktoś zamawiał coś u nich i może się wypowiedzieć co do jakości?
Posted by: piotrek_ndm

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 21/05/2011 00:48

Originally Posted By: HoMiK155
Może ktoś polecić jakiś pewny sklep z perfumami w necie? Myślalem o dolce.pl i iperfumy.pl. Może ktoś zamawiał coś u nich i może się wypowiedzieć co do jakości?


Bez obaw. poważne firmy smile nie wiem co chcesz konkretnie kupić, więc nie będę polecał poszczególnych sklepów żeby nie robić zbędnej reklamy wink
Posted by: Mike Avdi

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 21/05/2011 01:11

Jaka sieć ma najkorzystniejszą ofertę jeśli chodzi o dzwonienie do jednej wybranej osoby?
Chodzi o ofertę na kartę.
Ostatnio korzystałem z Ery 1000 minut za 9zł ale niestety promocja została wyłączona. Dzięki.
Posted by: piotrek_ndm

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 21/05/2011 02:43

Poszukuję archiwalnych numerów Przeglądu Sportowego w pdf-ie. Interesuje mnie okres czerwiec-grudzień 2010r. Może ktoś posiada na dysku jakieś wydania z tego okresu i udostępni, bądź podrzuci jakieś linki, choć z tym to raczej ciężko...

z góry dzięki smile
Posted by: wwwujek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 22/05/2011 20:09

Panowie, potrzebny mi kontakt do ludzi z Wisły (Prezes lub Dyrektor Sportowy). Na FB nie ma kontaktów, nie mogę "zgadnąć" maila, bo na stronie nie ma podanych kontaktów do ludzi po nazwiskach, tylko jest np. tak: marketing@wisla.krakow.pl frown
Na maila posłanego do sekretariatu nikt nie odpisał, dzwoniąc nie za bardzo chcą podać.. Dziwne.

Pewnie jest tu ktoś "bliżej" Wisły, bardzo proszę o kontakt na PW..

Pozdrawiam.
Posted by: Isildur

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 23/05/2011 00:55

Witam

Nie orienntuje sie ktos czy duzo prądu pobiera 10 vatowy wzmacniacz do gitary basowej ??
Posted by: KeeP

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 23/05/2011 17:26

Originally Posted By: J - 23
Witam

Nie orienntuje sie ktos czy duzo prądu pobiera 10 vatowy wzmacniacz do gitary basowej ??


sprawdź na naklejce powinien być podany pobór prądu

np. taki 15Watowy Roland ma pobór mocy rzędu 18Wat
Posted by: wwwujek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 23/05/2011 17:27

Originally Posted By: wwwujek
Panowie, potrzebny mi kontakt do ludzi z Wisły (Prezes lub Dyrektor Sportowy). Na FB nie ma kontaktów, nie mogę "zgadnąć" maila, bo na stronie nie ma podanych kontaktów do ludzi po nazwiskach, tylko jest np. tak: marketing@wisla.krakow.pl frown
Na maila posłanego do sekretariatu nikt nie odpisał, dzwoniąc nie za bardzo chcą podać.. Dziwne.

Pewnie jest tu ktoś "bliżej" Wisły, bardzo proszę o kontakt na PW..

Pozdrawiam.


Ktoś może pomóc?
Posted by: rcsade

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 24/05/2011 11:39

wwwujek - napisz do Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków, oni powinni udzielić Ci konkretnej pomocy.
Posted by: Skorpion BB

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 24/05/2011 14:43

Witam. Czy ma ktoś stronkę gdzie można sprawdzić kiedy rozpoczyna się sezon 2011/2012 w poszczególnych krajach w piłce nożnej?
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 25/05/2011 02:53

www.soccerway.com
Posted by: Bazgal

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 25/05/2011 03:46

czy ktos wie jak taka usługa sie nazywa i gdzie ja dostane ?

wpisujac adres email podajemy np. xxx@yyy.pl chodzi o to ze zamiast XXX wpisujemy cokolwiek a po @ yyy.pl i email zawsze dojdzie na nas smile mp

kasia@bkb.pl
123zbysia@bkb.pl itp itp.. a emaile dochodza na jeden adres ?
Posted by: Farciarz

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 25/05/2011 05:52

Na początku myślałem, że chodzi Ci o forwarding, ale chyba bardziej o serwer poczty i aliasy...
A tak a propos - czy ktoś wie jak odblokować pasy w seicento? Zacięły mi się mendy w fotelu kierowcy, a mechanik ze mnie kiepski.
Posted by: jadanek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 25/05/2011 18:37

Dostalem nowy modem z vectry, ktory ma juz w sobie wifi czy cos, ze mozna bez przewodowo odbierac internet.

Pytanie czy moge od razu odbierac na 2 komputerach z tego modemu, tzn. u siebie na kompie i na laptopie w 2 pokoju, czy musze dodatkowo miec router tak jak mialem, zeby dzialalo na drugim kompie?. Bo te wifi w modemie to dodatkowo daje mozliwosc bez przewodowego polaczanie na dalsza odleglosc ale chyba na 1 komputer, bo jak wlacze kompa to dziala net w kompie a w laptopie nie, a jak wlacze najpierw w laptopie neta,to tam dziala, a u mnie juz nie. Chce sie upewnic.
Prosze o odpowiedz wink
Posted by: kazow

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 25/05/2011 21:02

to z Vectry to juz powinien byc router sam w sobie, tak przynajmniej mi sie wydaje

a nie amsz ustawionego jakiegos IP takiego samego an kompach? powinno byc pobieranie dynamiczne
Posted by: gnacik

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 26/05/2011 06:39

Co zrobić abym na eBayu mógł sprzedawać w dolarach i euro oddzielnie ? Głównie interesuje mnie rynek USA i Europa zachodnia, czy muszę mieć oddzielne konta czy jak ? Strona pomocy za wiele tam nie mówi :-(
Posted by: jadanek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 26/05/2011 16:32

Originally Posted By: kazow
to z Vectry to juz powinien byc router sam w sobie, tak przynajmniej mi sie wydaje

a nie amsz ustawionego jakiegos IP takiego samego an kompach? powinno byc pobieranie dynamiczne


to wlasnie w tym modemie juz jest niby router, ze mozna normalnie bez przewodowo, ale na 2 kompu nie laczy. Zadnego ip nie ustawialem, pozniej jeszcze poprobuje moze cos drygnie, a na razie mam podlaczony osobny router.
Posted by: john

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 30/05/2011 01:29

Pany nawigacja Lark czy GoClever ??czy ani ta ani ta?
Posted by: uho

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 30/05/2011 02:31

Originally Posted By: john
Pany nawigacja Lark czy GoClever ??czy ani ta ani ta?


Lark.
albo mniej wieszająca się Manta... wink
Posted by: john

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 30/05/2011 02:37

Originally Posted By: uho
[quote=john]Pany nawigacja Lark czy GoClever ??czy ani ta ani ta?


Lark.
albo mniej wieszająca się Manta... wink [/quot

korzystasz z Larka? wlasnie gdzies znalazlem ze Larki padaja dość szybko...
Posted by: uho

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 30/05/2011 19:28

Originally Posted By: john
Originally Posted By: uho
[quote=john]Pany nawigacja Lark czy GoClever ??czy ani ta ani ta?


Lark.
albo mniej wieszająca się Manta... wink [/quot

korzystasz z Larka? wlasnie gdzies znalazlem ze Larki padaja dość szybko...


nie korzystam, sprzedaję wink i z mojego doświadczenia wiem, że czasem z Larkiem bywają problemy. Korzystałem z Manty z Automapą - idealny sprzęt...
Posted by: Isildur

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 30/05/2011 23:41

Witam
Ile sie czeka na zwrot z podatku ??
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 30/05/2011 23:53

do 3 m-cy podobno jesli wszystko wypelnione jest prawidlowo:)
Posted by: Isildur

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 30/05/2011 23:56

ok dzieki
Posted by: Dziabor

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 31/05/2011 03:22

zamawial ktos ze sklepu Barcelony jakies ciuchy/rzeczy??
Posted by: kazow

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 31/05/2011 20:41

Poszukuje sprawdzonej osoby do realizacji nowego projektu. Nie jest związany z bukmacherka. Szukam tutaj bo mzoe nzacie kogos godnego polecenia, bo jednak ciezko znlezc w necie dobrych fachmanow.

Wymagane skille:
• Tworzenie stron WWW
• Bazy danych
• Tworzenie aplikacji pod Windows w technologii „rozproszonej” (serwer -> wielu odbiorcow)
• Zdolnosci graficzne

Preferowana forma współpracy to udzialy w przedsięwzięciu (25%), ale jestem otwarty na propozycje
Posted by: Dziabor

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 31/05/2011 21:22

@kazow, zapytam znajomego ktory zajmuje sie takimi rzeczami, jak uzyskam odpowiedz to dam znac, pzdr
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/06/2011 00:06

Potrzebuje pomocy na szybko (do rana wink wtedy pojde do sklepu i jakis szmelc pewni kupie.. grin )

Skrecilem staw skokowy, stanalem calym ciezarem ciala na zewnetrznej czesci stopy.

Lekarz kazal kupic stabilizator, ma ktos moze doswiadczenie ktory jest najlepszy w przystepnej cenie i moze go pokazac chocby na allegro? tongue

chce zeby byl niezbyt gruby co by sie do buta zmiescil wink i w miare sztywny bo na nodze nie moge jeszcze stanac, moze ktos kupowal sobie i sie podzieli doswiadczeniem, ciezko mi wygooglac takie info frown
Posted by: shane

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/06/2011 03:13

pewna znajoma, atrakcyjna licealista prosi o pomoc w matmie:

Narysuj siatke graniastosłupa prawidłowego czworokątnego (podstawa to kwadrat), którego pole powierzchni bocznej jest równe połowie pola powierzchni całkowitej, a krawędź boczna ma długosć 3cm.
Trzeba policzyc krawędz podstawy ile ma

Ktos cos?
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/06/2011 03:36

Pole calkowite = 2 x pole podstawy + pole powierzchni bocznej

pole podstawy = a*a
Pole powierzchni bocznej = 4*a*b

Pole calkowite = 2*a*a + 4*a*b

pole powierzchni bocznej jest równe połowie pola powierzchni całkowitej:
4*a*b = 1/2 * (2*a*a + 4*a*b)
4*a*b = a*a + 2*a*b
4*a*b - 2*a*b = a*a
2*a*b = a*a

a krawędź boczna ma długosć 3cm:
b = 3

2*a*3 = a*a
6a = a*a /a

a = 6
Posted by: uho

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/06/2011 14:13

Originally Posted By: shane
pewna znajoma, atrakcyjna licealista prosi o pomoc w matmie:

Narysuj siatke graniastosłupa prawidłowego czworokątnego (podstawa to kwadrat), którego pole powierzchni bocznej jest równe połowie pola powierzchni całkowitej, a krawędź boczna ma długosć 3cm.
Trzeba policzyc krawędz podstawy ile ma

Ktos cos?


Liceum w Tajlandii? wink

Pozdrawiam
Posted by: lavolpe

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/06/2011 20:35

witam orientuje sie ktoś czy jakieś tanie linie lotnicze obsluguja loty z Polski do Kijowa? jezeli ktos posiada jakies informacje z tym związane lub sam leciał do Kijowa kiedykolwiek z Polski, to prosiłbym o wiadomośc na priv:) pzdr
Posted by: pawcio1

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/06/2011 21:57

Originally Posted By: lavolpe
witam orientuje sie ktoś czy jakieś tanie linie lotnicze obsluguja loty z Polski do Kijowa? jezeli ktos posiada jakies informacje z tym związane lub sam leciał do Kijowa kiedykolwiek z Polski, to prosiłbym o wiadomośc na priv:) pzdr


www.dohop.pl
Posted by: wwwujek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 02/06/2011 02:20

Panowie, kto sie dobrze czuje w grafice?

Potrzebuję mega szybko i tanio (piwko..) zrobić z logo 128x128 takie na 800x600 w bardzo dobrej jakości..

http://c2.wrzuta.pl/wm4488/a6d95de9002c45e3484a52d0/ks_piast_leszczyny

Pomoże ktoś??? smile
Posted by: Llama

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 02/06/2011 03:02

który polski prepaid ma najtańsze połączenia do UK?
Posted by: agr1

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 02/06/2011 14:45

http://pablik.pl/analizy/roaming/

Podobne ceny, drozyzna.
Tanio byloby z telefonii internetowej.
Posted by: Gaske

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 02/06/2011 22:35

Originally Posted By: xqwzts
Potrzebuje pomocy na szybko (do rana wink wtedy pojde do sklepu i jakis szmelc pewni kupie.. grin )

Skrecilem staw skokowy, stanalem calym ciezarem ciala na zewnetrznej czesci stopy.

Lekarz kazal kupic stabilizator, ma ktos moze doswiadczenie ktory jest najlepszy w przystepnej cenie i moze go pokazac chocby na allegro? tongue

chce zeby byl niezbyt gruby co by sie do buta zmiescil wink i w miare sztywny bo na nodze nie moge jeszcze stanac, moze ktos kupowal sobie i sie podzieli doswiadczeniem, ciezko mi wygooglac takie info frown


Coś tego typu szukaj:

http://allegro.pl/pro-stabilizator-stawu-skokowego-active-ankle-t2-m-i1646553267.html#gallery

Ten dosyć solidny jest.

Nie kupuj tych takich 'skarpet' usztywniających, niestety mój pierwszy właśnie tak wyglądał, wygodniejszy może, ale niewiele daje.
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 02/06/2011 23:27

ee panowie jest taki problem, musze wybrac jakis temat (wstepnie mam e-government ale jakos nie wroze tutaj rewelacji) na prace magisterska
moj promotor wyklada - Handel Elektroniczny, Zarządzanie wiedzą, Technologie informacyjna, Informatyke prawnicza.

zielonego pojecia nie mam o czym mozna tu napisac, wczesniej mialem goscia z prawa konsytucyjnego i bylo swietnie, a teraz takie cos mi zostalo i jestem ze tak powiem troche w czarnej dupie.

Moze ktos przypadkiem sie spotkal z podobnym problemem i moglby podsunac jakis ciekawy temat - a najlepiej taki zeby chociaz ksiazki bylo w miare latwo sobie ogarnac i zeby inofrmacje byly latwo dostepne

pozdr
Posted by: gaucho17

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 02/06/2011 23:48

Witam.Mam takie pytanie. Mam dość sporą kwotę do wypłaty z bet-at-home tylko ze gram na koncie ojca a chcialbym wyplacic na swoje konto bankowe. Jest to mozliwe??
Posted by: Linc

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 03/06/2011 00:32

Korzysta ktos w miare czesto z tlumacza jezyka angielskiego, obszernych tekstow finansowych, technicznych po prostu bardziej zaawansowanego angielskiego? prosze o kontakt na priv
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 03/06/2011 01:33

chodzi Ci o jakiegoś translatora na komputer czy tłumacza człowieka? tongue
Posted by: gnacik

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 03/06/2011 02:44

Pisałem już o tym w innym temacie, ale jeszcze tutaj. Jeżeli macie konta na demotywatorach to proszę o jak największą liczbą kliknięć MOCNE, chodzi o to aby trafiło na główną i dotarło do większej publiki :-)

http://demotywatory.pl/3127093/Potega-internetu#comment_5886523

Pomożecie ?
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 03/06/2011 03:12

To nie jest najlepszy sposób na markową promocję... Raczej spam...
Posted by: Linc

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 03/06/2011 03:24

Originally Posted By: Self-Confident
chodzi Ci o jakiegoś translatora na komputer czy tłumacza człowieka? tongue

tlumacza czlowieka wink
Posted by: gnacik

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 03/06/2011 03:43

Originally Posted By: micha$
To nie jest najlepszy sposób na markową promocję... Raczej spam...


Nieważne w jaki sposób, grunt aby zobaczyło to jak najwięcej ludzi :-)
Posted by: Isildur

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 04/06/2011 05:23

witam
znacie jakies zespoły co grają taką muzyke
http://www.youtube.com/watch?v=eJa7ahx_XAY

??
Posted by: grekugreku

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 04/06/2011 16:18

jakis rok minelo jak sciagalem filmy z peba, teraz postanowilem ponownie ,zawsze mialem konto na rapidshare i wiekszosc filmow na pebie byla na rapidzie a teraz patrze to rzadkosc, tylko jakies filesonic, hotfile itp, czy to dziala na podobnej zasadzie jak rapid?? i powinienem na to przejsc?

i jesli ktos by mial zmierzch zascmienie na rapidzie byloby super bo nie widze
dzieki
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 04/06/2011 17:41

Co ro rozumiesz przez 'na to przejsc'? w sensie ze chcesz wykupic konto dla jednego filmu...? tongue

dziala na tej samej zasadzie, sciagasz jednego parta, po sciagnieciu czekasz 15 minut i sciagasz nastepnego tongue
Posted by: Gaske

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 04/06/2011 18:20

Originally Posted By: grekugreku
jakis rok minelo jak sciagalem filmy z peba, teraz postanowilem ponownie ,zawsze mialem konto na rapidshare i wiekszosc filmow na pebie byla na rapidzie a teraz patrze to rzadkosc, tylko jakies filesonic, hotfile itp, czy to dziala na podobnej zasadzie jak rapid?? i powinienem na to przejsc?

i jesli ktos by mial zmierzch zascmienie na rapidzie byloby super bo nie widze
dzieki


na rapida prawie nikt juz nie wrzuca na warezach,
bo dlugo sie czeka bez konta na pobranie/miedzy pobraniami, a i pliki max. 100mb chyba dla zwyklych userow.

filesonic, fileserve, hotfile solidne.
Posted by: grekugreku

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 04/06/2011 21:05

mialem na rapidzie wykupione premium i moglem sciagac do woli bez zadnego czekania i ile chce i bardzo szybko , czy temte tez maja jakies premium konta ?? nie interesuje mnie sciaganie jednego filmu przez pare godz
Posted by: grekugreku

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 05/06/2011 01:28

a i jeszcze jedno
jakiego programu uzywacie do nagrywania filmow na dvd?? zeby byl prosty i nieskomplikowany w obsludze
Posted by: Isildur

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 05/06/2011 01:45

program nero
Posted by: Sebastijan

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 05/06/2011 03:50

@grekugreku a nie lepiej ściągać przez torrenty? masz pełno wyszukiwarek torrentów, bez rejestracji, bez niczego...
możesz ustawić limity ściągania/wysyłania, nie rozłącza ci neta, swobodnie możesz pauzować.

trzeba tylko zainstalować program - polecam utorrent
Posted by: Alanbest

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 05/06/2011 15:58

za 2 dni mam obronę pracy mgr, czy jest się czego bać ?
Posted by: Kaznodzieja

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 05/06/2011 16:34

Originally Posted By: Alanbest
za 2 dni mam obronę pracy mgr, czy jest się czego bać ?


kaca na drugi dzien ooo
Posted by: sh11

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 05/06/2011 17:11

Originally Posted By: Alanbest
za 2 dni mam obronę pracy mgr, czy jest się czego bać ?

bezrobocia
Posted by: Krystian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 05/06/2011 19:22

jest może ktoś kto się uczy hiszpańskiego?
Posted by: lavolpe

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 05/06/2011 20:47

witam, czy orientuje się ktoś jak jest teraz z przedluzaniem paszportów? nie używałem mojego od czasu kiedy weszlismy do UE.
Paszport stracił ważnosc w listopadzie 2009, a zdjecie jest, sprzed 12 lat. Orientuje się ktoś czy taki paszport wsytarczy przedluzyć, i jesli tak to gdzie, czy wyrobić nowy ?
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 05/06/2011 20:59

Urząd Wojewódzki.
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 05/06/2011 20:59

Nowke musisz zrobic.
Posted by: Alanbest

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 06/06/2011 03:54

sluchajcie, poradzcie, pomózćie. we wtorek mam obronę mgr. Nie znam nikogo kto ze mną bedzie zdawał, bo z mojej grupy seminaryjnej bede tylko ja.

Jak to jest z tymi kwiatami ? to jest taki zwyczaj jak podanie ręki przy powitaniu z kimś ? Zawsze się z kims skłądałem przy licencjacie, i mnie dalej nie obchodziło bo było zawsze kilka osób, a teraz nie wiem jak to się robi. jak się zachować. Pozatym będzie 3 członków komisjii - promotor, recenzent i trzeci profesor. Każdemu muszę kupić jakis bukiet czy tylko promotorowi ?
Jak to jest w dobrym guście żeby się nie ośmieszyć.

Pomyślałem początkowo że jak ktoś przyniesie to po prostu spytam czy mogę się finansowo dorzucić i żeby to było też niby odemnie, ale jak ktoś się nie zgodzi albo też nie będzie miał kwiatów.

Poradzcie.
Posted by: kazow

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 06/06/2011 15:22

alanbest@

ogolnei to to wysdzlo z czasow komuny i nadal wegetuje, chociaz polwoa wykladowcow ma na to wyje.bane juz

ja w sumie tez dawalem, mialem trzy osoby dziekanowi i promotorce dalem kwiatki po obronie jak wyszli z sali a recenzentowi koniaczek u niego w biurze

ale ogolnie wzieli, znikneli, jakby nic nie bylo to nic by sie nie stalo, no ale wiadomo oczekiwanie spoleczne jest
Posted by: Gib01

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 07/06/2011 05:26

Panowie jak odzyskać stracone pliki z pulpitu w formacie txt. Próbowałem programem 'EasyRecovery Professional' ale po zeskanowaniu dysku C nie potrafiłem odnaleźć plików o takiej nazwie jak potrzebuję.

Jeśli ktoś mogłby pomoc...
Posted by: Gib01

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 07/06/2011 05:27

Originally Posted By: Gib01
Panowie jak odzyskać stracone pliki z pulpitu w formacie txt. Próbowałem programem 'EasyRecovery Professional' ale po zeskanowaniu dysku C nie potrafiłem odnaleźć plików o takiej nazwie jak potrzebuję.

Jeśli ktoś mogłby pomoc...

Dodam ze dysk został sformatowany
Posted by: Wino

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 07/06/2011 19:54

Może ktoś jakimś cudem posiada jakiś referat na któryś z tych tematów:

1. wykorzystanie systemów komputerowych do prognozowania rynku walut w Polsce
2. wykorzystanie systemów komputerowychdo prognozowania rynku akcji w Polsce
3. wykorzystanie systemów ekspertowych do prognozowania rynku walut w Polsce
4. wykorzystanie sieci neuronowych do prognozowania rynku walut w Polsce
5. wykorzystanie zbiorów rozmytych do prognozowania rynku walut w Polsce
6.wykorzystanie algorytmów genetycznych do prognozowania rynku walut w Polsce
7. wykorzystanie chaosu do prognozowania rynku walut w Polsce
8. wykorzystanie systemów ekspertowych do prognozowania rynku akcji w Polsce
9. wykorzystanie sieci neuronowych do prognozowania rynku akcji w Polsce
10. wykorzystanie zbiorów rozmytych do prognozowania rynku akcji w Polsce
11.wykorzystanie algorytmów genetycznych do prognozowania rynku akcji w Polsce
12. wykorzystanie chaosu do prognozowania rynku wakcji w Polsce
13. wykorzystanie systemów ekspertowych do prognozowania zjawisk ekonomicznych
14. wykorzystanie sieci neuronowych do prognozowania zjawisk ekonomicznych
15. wykorzystanie zbiorów rozmytych do prognozowania zjawisk ekonomicznych
16.wykorzystanie algorytmów genetycznych do prognozowania zjawisk ekonomicznych
17. wykorzystanie chaosu do prognozowania zjawisk ekonomicznych
Posted by: pawel01979

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 08/06/2011 03:34

Originally Posted By: Gib01
Originally Posted By: Gib01
Panowie jak odzyskać stracone pliki z pulpitu w formacie txt. Próbowałem programem 'EasyRecovery Professional' ale po zeskanowaniu dysku C nie potrafiłem odnaleźć plików o takiej nazwie jak potrzebuję.

Jeśli ktoś mogłby pomoc...

Dodam ze dysk został sformatowany


jesli po formacie zainstalowales na tej partycji system, to moze byc klopot.
Posted by: th0mas

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 08/06/2011 20:48

Siema.
Potrzebuję tekst ustawy hazardowej w pdf. Tylko ten ostatnio nowelizowany, gdzie to znajdę? Dzięki z góry.

pzdr
Posted by: Alanbest

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 08/06/2011 22:23

jechałem ostatnio pociągiem osobowym, jako że wsiadłem właściwie w ost. chwili zająłem miejsce i spokojnie czekałem na konduktora aby kupić u niego boliet. po 20 minutach przyszedł, i powiedzial ze nie przysługuje mi bilet tylko musze zapłacić 72 zł za nie zgłoszenie iż wsiadam bez biletu. na moje argumenty że był tłok, byłem zmachany bo biegłem i nie myślałem i tym pozostał nieugięty. Dodam że wielokrotnie sam byłem w takiej sytuacji lub byłem świadkiem, że osoby wsiadały w ostatniej chwili, i nie szukali konduktora po całym pociągu tylko czekali na niego i wówczas prosili o bilet.
W wezwaniu kontroler użyłtakiego sformułowania że bez biletu zająłem celowo miejsce w końcowej częsci pociągu - co było absurdem bo wsiadając równo z sygnałem odjazdu, wsiadłem do bajbliższych drzwi, a że przy kierunku pociągu, były to drzwi ostatnie, to przeciez nie miałem na to wpływu.

Zaniosłem dziś reklamację, powołałem się na to co napisalem plus jeszcze pare argumentów oraz powód najbardziej obiektywny że jestem studentem i nie mam żadnych odchodów, nie pracuję i nie mam szczędnośći.

Teraz pytanie, czy mieliście podobne sytuacje, jaka jest waszym zdaniem szansa że umorzą mi tą dodatkową opłątę ??

Dodam że te 72 zł to jest kwota obowiązujaca gdy zapłącę w ciągu 7 dni, natomiast w biurze pkp powiedzieli, że jak składam reklamację, to jeśli nie zostanie uwzględniona to wtedy teoretycznie obowiązuje mnie już ta wyższa kwota czyli 170 zł.

odwołałem się bo nie czuję się w żadnym stopniu winny, wsiadałem do pociągu z zamiarem kupna biletu u konduktora a nie jazdą na gapę, nie chowałem się po kiblach, po prostu czekałem aż przyjdzie konduktor i zanim zdązył cokolwiek zapytać poprosiłęm o wydanie biletu. Tak jak mówie, wiele razy się spotykałem z taką sytuacją i nikt nikomu nie robił problemu.
Posted by: kfjatek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 09/06/2011 00:28

Grzeje mi się laptop. Potrafi się w pewnym momencie sam wyłączyć.

1.Jakiś sofcik z podglądem temperatury?
2.W czym problem?
Posted by: Kaznodzieja

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 09/06/2011 02:36

moze masz cos powlaczane w tle co obciaza procek, warto tez przeczyscic bebechy
Posted by: radeke

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 09/06/2011 02:47

Originally Posted By: kfjatek
Grzeje mi się laptop. Potrafi się w pewnym momencie sam wyłączyć.

1.Jakiś sofcik z podglądem temperatury?
2.W czym problem?


Jako, że to laptop to z pewnością nie raz trzymany jest na kolanach/spodniach/kocach/narzytach, etc., z pewnością ma trochę kurzu w sobie. Miałem to samo, rozkręciłem, wyciągnąłem taki gdzieś 3, 4 cm zbitek kurzu crazy , pomogło... smile
Posted by: agr1

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 09/06/2011 02:58

Originally Posted By: radeke
Originally Posted By: kfjatek
Grzeje mi się laptop. Potrafi się w pewnym momencie sam wyłączyć.

1.Jakiś sofcik z podglądem temperatury?
2.W czym problem?


Jako, że to laptop to z pewnością nie raz trzymany jest na kolanach/spodniach/kocach/narzytach, etc., z pewnością ma trochę kurzu w sobie. Miałem to samo, rozkręciłem, wyciągnąłem taki gdzieś 3, 4 cm zbitek kurzu crazy , pomogło... smile


Ewentualnie jesli nie to polecam podstawke chlodzoca.
Posted by: Krystian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 09/06/2011 02:59

Originally Posted By: kfjatek
Grzeje mi się laptop. Potrafi się w pewnym momencie sam wyłączyć.

1.Jakiś sofcik z podglądem temperatury?
2.W czym problem?

Jesli wylacza Ci sie w momencie jak nie masz go podlaczonego do ladowania, to mogla sie zj***c bateria, u mnie tak bylo smile
Posted by: Jelle Klassen

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 09/06/2011 04:02

Originally Posted By: Alanbest
jechałem ostatnio pociągiem osobowym, jako że wsiadłem właściwie w ost. chwili zająłem miejsce i spokojnie czekałem na konduktora aby kupić u niego boliet. po 20 minutach przyszedł, i powiedzial ze nie przysługuje mi bilet tylko musze zapłacić 72 zł za nie zgłoszenie iż wsiadam bez biletu. na moje argumenty że był tłok, byłem zmachany bo biegłem i nie myślałem i tym pozostał nieugięty. Dodam że wielokrotnie sam byłem w takiej sytuacji lub byłem świadkiem, że osoby wsiadały w ostatniej chwili, i nie szukali konduktora po całym pociągu tylko czekali na niego i wówczas prosili o bilet.
W wezwaniu kontroler użyłtakiego sformułowania że bez biletu zająłem celowo miejsce w końcowej częsci pociągu - co było absurdem bo wsiadając równo z sygnałem odjazdu, wsiadłem do bajbliższych drzwi, a że przy kierunku pociągu, były to drzwi ostatnie, to przeciez nie miałem na to wpływu.

Zaniosłem dziś reklamację, powołałem się na to co napisalem plus jeszcze pare argumentów oraz powód najbardziej obiektywny że jestem studentem i nie mam żadnych odchodów, nie pracuję i nie mam szczędnośći.

Teraz pytanie, czy mieliście podobne sytuacje, jaka jest waszym zdaniem szansa że umorzą mi tą dodatkową opłątę ??

Dodam że te 72 zł to jest kwota obowiązujaca gdy zapłącę w ciągu 7 dni, natomiast w biurze pkp powiedzieli, że jak składam reklamację, to jeśli nie zostanie uwzględniona to wtedy teoretycznie obowiązuje mnie już ta wyższa kwota czyli 170 zł.

odwołałem się bo nie czuję się w żadnym stopniu winny, wsiadałem do pociągu z zamiarem kupna biletu u konduktora a nie jazdą na gapę, nie chowałem się po kiblach, po prostu czekałem aż przyjdzie konduktor i zanim zdązył cokolwiek zapytać poprosiłęm o wydanie biletu. Tak jak mówie, wiele razy się spotykałem z taką sytuacją i nikt nikomu nie robił problemu.


jechales pociagiem osobowym czy pospiesznym??
Posted by: antyfutbol

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 10/06/2011 00:36

Prosze o kontakt osobe,ktora bardzo dobrze zna angielski. Potrzebuje przetlumaczyc temat pracy licencjackiej.
Posted by: Kaznodzieja

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 10/06/2011 00:51

sprobuj google translatora smile

moja tak przetlumaczylem i dalem kumplowi obcykanemu w angielskim do sprawdzenia, stwierdzil ze sam lepiej by tego nie przetlumaczyl grin
Posted by: gnacik

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 10/06/2011 05:38

Mam stworzony szablon w Wordzie (papier firmowy), kiedy już coś tam napiszę to chcę to wysłać jako PDF, ale kiedy zapisuje to wokół obrazków tworzy się taki obrys na lewej i górnej krawędzi. Wie ktoś może o co chodzi i jak z tym walczyć ? :-)
Posted by: Donati

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 10/06/2011 17:38

Witam !

Posiada ktoś może jakies informacje na temat:
Podstawy prawne zabezpieczenia bezpieczeństwa powszechnego (najważniejsze przepisy).

Byłbym baardzo wdzięczny.
Posted by: Synu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 11/06/2011 14:35

Witam

Niestety wczoraj mój lapek zaliczył lot z około 80 cm na ziemie, był zamkniety, pierwsze ogledziny nie wygladały tragiczne, właczyc sie właczył, nie potrzebowałem go uzywac to odrazu go wyłaczyłem.

Jednak podczas nastepnego wlaczenia, zaczeły sie kłopoty, programy zaczeły się zaciniać, zawieszać. Czasem działa okej tak że pisać mogę na forum normalnie i bez problemu jak dawniej, a zaraz sie zawiesza na 20 sekund i musze czekać na odmułe.

Co w upadku moglo spowodowac takie działanie ? Czy to propostu jakiś wirus muli kompa, a ten upadek to dziwny zbieg okolicznosci? Bo dziwnie jest to wieszanie co jakis czas :/
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 11/06/2011 16:58

Co mi przychodzi do glowy to to, ze najzwyczajniej moglo sie cos poodlaczac w srodku podczas uderzenia smile
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 11/06/2011 19:53

a moim zdaniem dysk oberwał i tak juz bedzie mulił.
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 12/06/2011 00:35

Originally Posted By: Self-Confident
a moim zdaniem dysk oberwał i tak juz bedzie mulił.
ja rowniez, dysk do wymiany pewnie, przeskanuj go czyms wink
Posted by: Alanbest

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 12/06/2011 18:18

Originally Posted By: Jelle Klassen
Originally Posted By: Alanbest
jechałem ostatnio pociągiem osobowym, jako że wsiadłem właściwie w ost. chwili zająłem miejsce i spokojnie czekałem na konduktora aby kupić u niego boliet. po 20 minutach przyszedł, i powiedzial ze nie przysługuje mi bilet tylko musze zapłacić 72 zł za nie zgłoszenie iż wsiadam bez biletu. na moje argumenty że był tłok, byłem zmachany bo biegłem i nie myślałem i tym pozostał nieugięty. Dodam że wielokrotnie sam byłem w takiej sytuacji lub byłem świadkiem, że osoby wsiadały w ostatniej chwili, i nie szukali konduktora po całym pociągu tylko czekali na niego i wówczas prosili o bilet.
W wezwaniu kontroler użyłtakiego sformułowania że bez biletu zająłem celowo miejsce w końcowej częsci pociągu - co było absurdem bo wsiadając równo z sygnałem odjazdu, wsiadłem do bajbliższych drzwi, a że przy kierunku pociągu, były to drzwi ostatnie, to przeciez nie miałem na to wpływu.

Zaniosłem dziś reklamację, powołałem się na to co napisalem plus jeszcze pare argumentów oraz powód najbardziej obiektywny że jestem studentem i nie mam żadnych odchodów, nie pracuję i nie mam szczędnośći.

Teraz pytanie, czy mieliście podobne sytuacje, jaka jest waszym zdaniem szansa że umorzą mi tą dodatkową opłątę ??

Dodam że te 72 zł to jest kwota obowiązujaca gdy zapłącę w ciągu 7 dni, natomiast w biurze pkp powiedzieli, że jak składam reklamację, to jeśli nie zostanie uwzględniona to wtedy teoretycznie obowiązuje mnie już ta wyższa kwota czyli 170 zł.

odwołałem się bo nie czuję się w żadnym stopniu winny, wsiadałem do pociągu z zamiarem kupna biletu u konduktora a nie jazdą na gapę, nie chowałem się po kiblach, po prostu czekałem aż przyjdzie konduktor i zanim zdązył cokolwiek zapytać poprosiłęm o wydanie biletu. Tak jak mówie, wiele razy się spotykałem z taką sytuacją i nikt nikomu nie robił problemu.


jechales pociagiem osobowym czy pospiesznym??


napisałem że osobowym ( tzw.Regio)
Posted by: Wychowany_Na_Nalewce

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 12/06/2011 18:54

Masz pecha i tyle - widocznie trafiłeś na jebanego służbistę.

Oficjalna zasada jest taka, że wsiadając bez biletu masz to niezwłocznie zgłosić kanarowi. Oczywiście jest też niepisana zasada, z której sam wielokrotnie korzystałem, że się siada i kanar sam prędzej czy później przychodzi i nie robi problemów, ale to już zależy od trasy, pociągu i tego dokąd się jedzie. Jak wysiadasz za 500km to nikt problemów robił nie będzie, ale chcesz przeskoczyć parę stacji osobówką to skąd ten kanar ma wiedzieć czy po prostu nie liczyłeś, że nie przyjdzie.

Argument, że jesteś studentem i nie masz pieniędzy laugh A kogo to obchodzi - przyjmij się do McDonald's
Posted by: kamasss

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 12/06/2011 19:34

odnośnie kolegi co ma problem z mandatem z pociągu

wina w 100% jest po Twojej stronie, jeździsz pociągami i tam jest praktycznie przy każdym wejściu taka naklejka, że jak nie masz biletu to idziesz do konduktora w pierwszym wagonie i go kupujesz od razu

nikogo nie obchodzi, że ledwo zdążyłeś, że byłeś spocony itd. ani gdzie wsiadłeś, jest napisane wyraźnie, że niezwłocznie należy się udać do pierwszego wagonu

odnośnie tego, że ludzie siadają i dopiero jak przyjdzie konduktor to proszą o bilet, niestety się tak przyjęło i to tylko z uprzejmości kanduktorów, normalnie każdy powinien płacić mandat

jeżeli usiądziesz bez biletu czekając na konduktora, a pojawi się kontrola (kontrola to panowie w garniturach z którymi nie ma żadnej dyskusji albo masz bilet albo nie) (należy ich odróżnić od konduktorów) to płacisz automatycznie mandat i to nie wiem czy znacznie wyższy

te 70zł to mało przy 170 więc ja bym zapłacił, a że student to akurat nikogo nie obchodzi, każdy ma rozum i za siebie odpowiada
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 12/06/2011 23:17

Originally Posted By: kamasss
wina w 100% jest po Twojej stronie, jeździsz pociągami i tam jest praktycznie przy każdym wejściu taka naklejka, że jak nie masz biletu to idziesz do konduktora w pierwszym wagonie i go kupujesz od razu

I tu strzeliłeś babola, bo takich informacji nie ma tak często jak piszesz. Owszem, w Kolejach Mazowieckich są, w pociągach TLK i IR zdarzają się rzadko.

Z resztą wypowiedzi niestety trzeba się zgodzić i stosować na przyszłość. Nawet jeśli się wsiada ostatnimi drzwiami to trzeba "niezwłocznie" udać się do kierownika pociągu a nie siadać i na niego czekać.
Posted by: Alanbest

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 13/06/2011 00:30

mój kolega ostatnio miał umorzenie opłaty w mpk i tez napisał że nie zarabia.

Myślę że to jednak kogoś obchodzi, bo jak się nie ma dochodu to raczej się nie ma z czego zapłacić.

Jechałem całą trasę od początku do końca ponad 3 godziny, więc po moim zachowaniu ,,ewidentnie'' było widać że liczyłem na przejazd na gapę. Jeszcze ten jej tekst ,, pan jest nieucziciwy'' i opis sytuacji w wezwaniu, że usiadłem bez biletu w ,,końcowej części pociągu'' jakby to był jakiś związek między tym.

Odwołałem się, bo mam czyste sumienie, nie kupiłem biletu w kasie tylko dlatego że 10 minut nie wystarcza żeby kupić bilet na dworcu w Polsce, a zostałem posądzony o nieuczciwość.
Posted by: Krystian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 13/06/2011 00:44

zjeb**lo mi sie cos i po prostu w co drugim filmiku na youtubie nie mam tego paska pod video (tego z paskiem glosnosci). idzie to jakos ogarnac? wie ktos? strasznie to wkurvia
Posted by: kamasss

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 13/06/2011 00:47

Originally Posted By: micha$

I tu strzeliłeś babola, bo takich informacji nie ma tak często jak piszesz. Owszem, w Kolejach Mazowieckich są, w pociągach TLK i IR zdarzają się rzadko.


ja jeździłem po wielkopolsce regio i było tego pełno, ale w innych miejscach możliwe, że nie ma tak dużo

ale to nie usprawiedliwia siadania i czekania na konduktora, bo przykładowo w komunikacji miejskiej wiadomo, że jak nie ma biletu=mandat i tak jest wszędzie w Polsce

normalny odruch jest taki, że jak nie mam biletu to go kupuję

a w pkp większość konduktorów pozwala na to, żeby sobie usiaść i czekać i dlatego się tak przyjęło, że ludzie tak robią a to niestety grozi mandatem
Posted by: kamasss

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 13/06/2011 00:49

Originally Posted By: Alanbest

Odwołałem się, bo mam czyste sumienie, nie kupiłem biletu w kasie tylko dlatego że 10 minut nie wystarcza żeby kupić bilet na dworcu w Polsce, a zostałem posądzony o nieuczciwość.


rozumiem, że masz czyste sumienie i to dobrze, jednak nie o sumienie tutaj chodzi a o łamanie zasad, nie świadome łamanie zasad to cały czas łamanie zasad

to tak jakbym jechał samochodem i przekroczył prędkość, ale mam czyste sumienie bo nie widziałem znaku ograniczenia prędkości (to że go nie widziałem nikogo nie obchodzi)


a co do zarobków to raczej nikt na to nie patrzy, mogą czasami obniżyć mandat, ale tutaj z 70 nie ma co obniżać
Posted by: piana

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 14/06/2011 05:14

zna ktos jakis sklep internetowy gdzie kupie doladowanie do tel, placac Moneybookers?
Posted by: agr1

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 14/06/2011 13:40

http://dotpay.pl/doladowania/

Moze w dotpay (posrednik tranzakcji internetowych, posiadaja i mb).
Nie korzystalem, ani nie probowalem z doladowaniami.
Posted by: wwwujek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 17/06/2011 18:03

Ktoś ma takie możliwości, by po numerze rejestracyjnym podać dane właściciela pojazdu..? smile
Posted by: kazow

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 17/06/2011 18:54

policja, abw, cba, skarbowka ...ale to dlugo trwa

pewnie szybciej jak masz znajoma w urzedzie komunikacji smile
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 17/06/2011 20:41

telefony ktore daja w play w umowie na abonament sa z simlockiem czy bez? tongue
Posted by: wwwujek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 17/06/2011 21:21

Originally Posted By: xqwzts
telefony ktore daja w play w umowie na abonament sa z simlockiem czy bez? tongue


Bez.
Posted by: wiliamm

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/06/2011 22:58

Czy posiada ktoś przykładowy wniosek (wzór wniosku) do pracodawcy o wypłatę odszkodowania z tytułu umowy o zakazie konkurencji? Może miał już ktoś z tym do czynienia i przekaże jakieś ważne wskazówki?

Zakaz mija mi jakoś na dniach i chciałbym "przypomnieć" byłemu pracodawcy o konieczności wypłaty odszkodowania (całość płatna po ustaniu zakazu). Przewiduje problemy i wymigiwanie się, więc nie chciałbym czegoś po drodze spiepryć
Posted by: vert

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 19/06/2011 00:53

Potrzebuje tytuły książek o rozwoju regionalnym. O regionach, typach regionów, determinantach rozwoju regionów i generalnie o wszystkim co dotyczy regionów i ich rozwoju.

Miał może ktoś styczność z tym zagadnieniem ?
Posted by: AGASSI

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 19/06/2011 05:30

Panowie.
Polećcie prosze dobry środek chemiczny do usunięcia "lamperii" ze ścian bo skucie sie Mi nie podoba tongue
Posted by: Krystian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 21/06/2011 14:29

Pilnie poszukuje kogos znajacego sie na gimnastyce
Posted by: Skull

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 21/06/2011 21:35

Gdzie kupię maskątke wyskakującą na sprężynie z pudełka? Na allegro nie znalazlem, chyba że źle szukałem. Miniaturki nie potrzebuję, ma być to sporych rozmiarów maskotka/niespodzianka smile
Wchodzi jeszcze w rachubę, że mogę to zrobić sam, aczkolwiek z tą sprężyną może być kłopot, by nie rozwaliła pudełka.

duch
Posted by: Ojro

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 21/06/2011 23:10

Do zawodowych kierowców, przedstawicieli handlowych i tych co maja dlugie doswiadczenie za kierownica !

Który kierunkowskaz uzywasz jesli chcesz przepuscic samochod ? Prawy czy lewy ?

np. jedziesz droga dwukierunkowa, masz pas awaryjny, w lusterku widzisz ze komus sie spieszy i chcesz go przepuscic. Zjezdzasz na pas awaryjny i... ? ktory kierunkowskaz wlaczasz ?

najlepsza opcja jest poprostu nie puszczac nikogo, jak bardzo komus zalezy to sam Cie wyprzedzi, ale pytam z ciekawosci, bo niedawno prowadzilem dyskusje na ten temat z rodzina
Posted by: Dziabor

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 21/06/2011 23:13

prawy kierunek, albo w nocy mrugnac dlugimi swiatlami na znak ze nic z przodu nie nadjezdza (to juz bardziej tirowcy tak robia gdyz siedza wyzej i widza dalej)
Posted by: -Adrian-

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 22/06/2011 00:08

Witam serdecznie. Od razu wkleję może linka <cyk>
http://www.radio.lublin.pl/index.php?site=news_details&id=11068

i przystąpię do wyjaśnienia o cóż mnie biega. Otóż na podanej wyżej stronie są króciutkie lekcje różnych języków. Jak zdążyłem zauważyć, lekcje z serii 5 można zapisać na dysku w formacie mp3. Natomiast w poprzednich seriach kliknięcie ,,zapisz lekcję'' owocuje otwarciem tejże lekcji w nowym oknie i jej odtwarzaniem. Ja natomiast chcę to ściągnąć na dysk, wrzucić na mp3 i słuchać w wolnych chwilach.
Może ktoś sprytniej to ogarnia i wie jak to zapisać ??

W sumie... może ktoś poleci podobne lekcje, całe kursy języków obcych w formacie mp3 (opatrzone stosownym linkiem skąd to można ściągnąć ;)). Myślę, że nie tylko ja bym skorzystał. Pozdrawiam
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 22/06/2011 00:16

poszukaj moze jakiegos programu (nie wiem czy jest taki, a jesli jest to nie wiem pod jakim haslem szukac;P) ktory pozwoli zgrac dzwiek do mp3
Posted by: john

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 22/06/2011 01:55

Originally Posted By: lelu
poszukaj moze jakiegos programu (nie wiem czy jest taki, a jesli jest to nie wiem pod jakim haslem szukac;P) ktory pozwoli zgrac dzwiek do mp3


nie rozumiem co znaczy zgrać do mp3....ale może format factor
Posted by: -Adrian-

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 22/06/2011 02:15

Ściągnąłem programik Free Hi-Q Recorder (darmowy, nagrywa tylko w 96 bitrate, ale styka). Włączam lekcję, zacznij nagrywać, zatrzymaj i jest mp3 na dysku. Jeszcze tylko zmieniam nazwę pliku i cycuś glancuś. Dzięku Lelu za sugestię
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 22/06/2011 03:14

o dokladnie o to mi chodzilo wink nie ma sprawy
Posted by: Biszop

PILNE!!! - 22/06/2011 04:11

Witam,
poszukuję osobę z Trójmiasta, która mogłaby mi JUTRO coś kupić i wysłać JUTRO przesyłką konduktorską do Poznania,
oczywiście przesyłam na wskazane konto pieniążki, kwota wyjdzie pewnie około 200 złotych razem z przesyłką konduktorską (25 złotych).
ul. Cumowników 81
80-299 Gdańsk (pomorskie)
to adres sklepu z którego pilnie potrzebuję jeden produkt dla Kacpra.
Jeśli ktoś byłby w stanie to jutro ogarnąć będę bardzo, bardzo wdzięczny.
Posted by: piotrek_ndm

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 22/06/2011 04:13

Jest na sali jakiś HR-owiec?

Jak duża powinna być różnica w proponowanym wynagrodzeniu na okresie próbnym (3miesiące) a docelowo umową na stałe? Chodzi mi o % widełki.

z góry dzięki za odp.
Posted by: Biszop

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 22/06/2011 04:20

Sorry, Piotrek że się wbijam przed Ciebie ale to naprawdę pilne:)
wklejam jeszcze raz:
Witam,
poszukuję osobę z Trójmiasta, która mogłaby mi JUTRO coś kupić i wysłać JUTRO przesyłką konduktorską do Poznania,
oczywiście przesyłam na wskazane konto pieniążki, kwota wyjdzie pewnie około 200 złotych razem z przesyłką konduktorską (25 złotych).
ul. Cumowników 81
80-299 Gdańsk (pomorskie)
to adres sklepu z którego pilnie potrzebuję jeden produkt dla Kacpra.
Jeśli ktoś byłby w stanie to jutro ogarnąć będę bardzo, bardzo wdzięczny.
Posted by: Alanbest

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 23/06/2011 19:54

jakby ktoś mógł pomóc, to posze o wejście w podany lik i oddanie głosu na mój drink, poprzez kliknicie w ,,dobre''. Jak będę miał okazje to odwdzięczę się w przyszłości. Do szczęscia brakuje mi 18 głosów.
Z góry dziękuję

http://stockacademy.pl/2011/06/23/ostry-melanz-2/
Posted by: grekugreku

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 25/06/2011 19:40

chyba sie malo znam na kompach bo jak to mozliwe ze majac lapka z windows xp widzialem swoj aparat (sony) i moglem przegrywac zdjecia a majac teraz lapka z windows7 juz go nie widac, dodam ze aparat jest dobry bo sprawdzalem gdzie indziej tylko ze to tez byl xp, o co biega
Posted by: herrena

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 25/06/2011 22:12

Originally Posted By: AGASSI
Panowie.
Polećcie prosze dobry środek chemiczny do usunięcia "lamperii" ze ścian bo skucie sie Mi nie podoba tongue


możesz podgrzać ją opalarką i zdrapać
Posted by: Dominiq92

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 27/06/2011 03:26

Bardzo proszę o niepotrzebne konta z lekkim stażem (nawet 3-4dniowe) na demotywatorach ;-)

Proszę o PW ;-) Ważne ;-)

Dziękuję.
Posted by: Kaznodzieja

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 30/06/2011 22:34

jaki jest adres strony, na korej mozna wyszukiac po zdjeciu?

chce znalezc adres strony z ktorej pochodzi zdjecie
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 30/06/2011 22:58

http://www.tineye.com/ ?
Posted by: Kaznodzieja

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 30/06/2011 23:36

tak to ta strona, nawet maja plug-in do firefoxa

podziekowal smile
Posted by: raiders_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/07/2011 20:24

Może ktoś podać linki do dobrych stron ,a w szczególności for(um ) o akwarystyce .

Będę wdzięczny ,może być na PW lub tu w temacie .
Posted by: _Korver_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 02/07/2011 02:55

Witam,

poszukuję noclegu dla 2osób w okolicy hali Ergo Arena, interesują mnie max hotele 3***.

Zna ktoś coś godnego polecenia za rozsądne pieniądze?

PS. ERGO ARENA usytuowana jest na granicy Gdańska i Sopotu przy ulicy Gospody 37.
Posted by: D@mian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 02/07/2011 14:21

Witam!

Mam zapytanie do mieszkańców Katowic. Jak z dworca pks/ pkp dojechać na ulicę Medyków komunikacją miejską.

Pozdrawiam.
Posted by: GołyRubyChop

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 02/07/2011 14:44

Originally Posted By: D@mian
Witam!

Mam zapytanie do mieszkańców Katowic. Jak z dworca pks/ pkp dojechać na ulicę Medyków komunikacją miejską.

Pozdrawiam.


Nie jestem mieszkańcem ale może pomoże:
http://rozklady.kzkgop.pl/index.php#/?st...na_przesiadke=2
Posted by: m_k_polska

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 03/07/2011 23:48

Originally Posted By: Ojro
Do zawodowych kierowców, przedstawicieli handlowych i tych co maja dlugie doswiadczenie za kierownica !

Który kierunkowskaz uzywasz jesli chcesz przepuscic samochod ? Prawy czy lewy ?

np. jedziesz droga dwukierunkowa, masz pas awaryjny, w lusterku widzisz ze komus sie spieszy i chcesz go przepuscic. Zjezdzasz na pas awaryjny i... ? ktory kierunkowskaz wlaczasz ?

najlepsza opcja jest poprostu nie puszczac nikogo, jak bardzo komus zalezy to sam Cie wyprzedzi, ale pytam z ciekawosci, bo niedawno prowadzilem dyskusje na ten temat z rodzina


jak dla mnie tylko i wyłącznie prawy, bo jak ktoś za Tobą jedzie i wrzucisz mu lewy to zasugerujesz mu, że chcesz wjechać na ten pas.
Jeszcze nie spotkałem się z sytuacją, żeby ktoś użył lewego kierunkowskazu
Posted by: Ghost

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 04/07/2011 00:08

Na jednopasmowej, gdzie w ogóle nie ma jak zjechać, parę razy mi się zdarzyło, że duża, wolna ciężarówka albo autobus dawał mi znak lewym kierunkowskazem, że nic z naprzeciwka nie jedzie i można wyprzedzać.
Tam gdzie jest pas awaryjny, to w ogóle nie wiem po co kierunkowskazu w takiej sytuacji używać
Posted by: sh11

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 04/07/2011 00:33

Originally Posted By: m_k_polska
Originally Posted By: Ojro
Do zawodowych kierowców, przedstawicieli handlowych i tych co maja dlugie doswiadczenie za kierownica !

Który kierunkowskaz uzywasz jesli chcesz przepuscic samochod ? Prawy czy lewy ?

np. jedziesz droga dwukierunkowa, masz pas awaryjny, w lusterku widzisz ze komus sie spieszy i chcesz go przepuscic. Zjezdzasz na pas awaryjny i... ? ktory kierunkowskaz wlaczasz ?

najlepsza opcja jest poprostu nie puszczac nikogo, jak bardzo komus zalezy to sam Cie wyprzedzi, ale pytam z ciekawosci, bo niedawno prowadzilem dyskusje na ten temat z rodzina


jak dla mnie tylko i wyłącznie prawy, bo jak ktoś za Tobą jedzie i wrzucisz mu lewy to zasugerujesz mu, że chcesz wjechać na ten pas.
Jeszcze nie spotkałem się z sytuacją, żeby ktoś użył lewego kierunkowskazu


prawy,
lewego uzywa sie czasem do sygnalizacji "nie wyprzedzaj"

inna sprawa, ze w przypadku osobowek takie miganie nie jest czesto spotykane- i slusznie
Posted by: A.S.Romek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 05/07/2011 04:18

Panowie potrzebuje kupić nowy monitor LCD, w pracy korzystam z Dell-a 22' i jest naprawdę bardzo dobry a cena tego monitora jest w granicach 700-900zł. Macie jakieś inne ciekawe propozycje ?
Posted by: Danielsan

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 07/07/2011 04:10

poszukuję marki nazwy damskich perfum - tylko za cholerę sobie nie mogę przypomnieć jak ona brzmiała, marka raczej mało znana, niedroga, bo pamiętam, że 50 ml kosztowało niecałą stówkę,
flakonik z orientalnym motywem, nazwa raczej dwuczłonowa, kojarzy mi się, że była tam litera "d" i apostrof

kojarzy ktoś?
byłbym bardzo wdzięczny smile
Posted by: jadanek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 11/07/2011 02:23

Wie moze ktos, gdzie moge znalezc spodnie takie jak np. te
http://global.images7.fotosik.pl/433/f7223589f74060ff.jpg , z takiego materialu, kolory akurat moga byc rozne, ale bez tych kieszeni z boku na dole. Przeszukalem allegro itp i nie moge znalezc, same z kieszeniami, typowe bojowki, a takich nie lubie. Nawet nie wiem jak wpisywac, zeby takie znalezc.

Z gory dzieki
Posted by: buldog

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 12/07/2011 21:13

Samsung nie otwiera mi żadnych plików typu jad i jar frown
meczę się i meczę
wgrywam je na telefon przez kabel pliki widać ale nie mogę otworzyć ;[
a kiedyś było wszystko ok

ktoś ma pomysł co zrobić ?

opere chciałem zainstalować sobie
Posted by: Skull

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 12/07/2011 23:13

Originally Posted By: buldog
Samsung nie otwiera mi żadnych plików typu jad i jar frown
meczę się i meczę
wgrywam je na telefon przez kabel pliki widać ale nie mogę otworzyć ;[
a kiedyś było wszystko ok

ktoś ma pomysł co zrobić ?

opere chciałem zainstalować sobie


kiedyś dla matki wgrywałem rozkłady jazdy i jakieś pierdioły tym oto sposobem...
TU
Posted by: Ojro

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 13/07/2011 00:43

Panowie pomoc drogowa potrzebna.

W sierpniu planuje 4-5 dniowu mini urlop, jade w okolice Kolobrzega. I stad pytanie jaka trase wybrac. Dodam, ze pozycze GPS, ale lepiej sobie radze bez niego

Mam zamiar jechac najpierw do Wroclawia (autostrada) a potem odbic na Poznan i dalej. Dobra droga jest z Wroclawia do Poznania, ktora wybrac ?

Ponadto, z Poznania najlepiej przez Pile czy odbic bardziej w lewo (bodajze przez Szamotuly) + gdzie dobrze sie zatrzymac na krotki postoj.

Bylbym niezmiernie wdzieczy za pomoc. Chcialbym miec wszystko dobrze zaplanowane.

thx piwo
Posted by: Sebastijan

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 13/07/2011 02:07

droga z Wro do Poznania to tragedia - 200 km min 3 godziny (jeśli nie będzie korków i bez robienia przerwy na siku :D) jeśli korki będą to i 4 h możesz jechać - bo są roboty drogowe, fatalna nawierzchnia, dużo radarów i trzeba liczyć się z tym, że policja stoi. Najlepiej jechać za kimś kto ma cb radio smile

Nie wiem czy nie szybciej pojechać Wrocław-Zgorzelec-NIEMCY-Szczecin smile

Dłuższa trasa ale o szybciej i lepszymi drogami smile

Z Wrocławia każdy do Szczecina przez Niemcy pocina smile Bo i od Poznania na płn lepszych dróg raczej nie uświadczysz smile
Posted by: Sebastijan

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 13/07/2011 02:09

bo od Wrocławia do Zgorzelca masz autostradę smile a od Goerlitz do Szczecina również smile
Posted by: mig

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 13/07/2011 02:16

Originally Posted By: Ojro
Panowie pomoc drogowa potrzebna.

W sierpniu planuje 4-5 dniowu mini urlop, jade w okolice Kolobrzega. I stad pytanie jaka trase wybrac. Dodam, ze pozycze GPS, ale lepiej sobie radze bez niego

Mam zamiar jechac najpierw do Wroclawia (autostrada) a potem odbic na Poznan i dalej. Dobra droga jest z Wroclawia do Poznania, ktora wybrac ?

Ponadto, z Poznania najlepiej przez Pile czy odbic bardziej w lewo (bodajze przez Szamotuly) + gdzie dobrze sie zatrzymac na krotki postoj.

Bylbym niezmiernie wdzieczy za pomoc. Chcialbym miec wszystko dobrze zaplanowane.

thx piwo

Witam
Ja nad Bałtyk z Poznania jeżdzę przez Piłe - Szczecinek - Koszalin , najgorszy tzn.najwolniejszy odcinek jest od Ronda Obornickiego w Poznaniu do Obornik , potem leci z górki. Trasa ta oczywiscie jest bardziej zatłoczona niż ta przez Szamotuły-Czarnków-Piła ale w/g mnie krajową 11 idzie w miare bezbolesnie i szybko dojechac nad Bałtyk.
Jezeli chodzi o drogę z Zabrza do Poznania to pojechałbym przez Wrocław ,(nie ładowałbym sie na Śląsku juz w krajową 11 od Bytomnia do Poznania)
Natomiast jezeli chodzi o postoje to ja ich we krwi nie mam więc nic tu nie doradzę.(stare zboczenie zawodowe mi zostało)
Pozdro.

p.s
Ją ta trasę Poznan-Koszlin-Poznań będe pokonywał 4 razy w tym miesiącu grin
Posted by: Ojro

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 13/07/2011 02:40

panowie piwo

drogi przez Niemcy nie bralem pod uwage, za duze kolo musialbym zrobic, ja pojade w nocy w srodku tygodnia.

trase Tarn. Góry - Poznan wybralbym w ostatecznosci, wole podjechac pod Wroclaw autostrada i tam odbic do Poznania.

niestety chyba droga kiepska

PANOWIE/PANIE z miast: Rawicz, Gostyn, Srem... jak tam u Was droga do Poznania ?

Potem do Pily i odbijalbym na Walcz, Czaplinek, Bialogard...

czasu mam sporo, wiec pomysle i popytam, jak cos to otwarty na rady jestem
Posted by: kacperek76

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 13/07/2011 03:29

@Ojro
Z Rawicza przez Leszno do Poznania (trase Poznan - Leszno robie okolo 50 min jadac spokojnie bez wielkich przegiec i szalenstw ;))

Przez Poznan proponuje jechac: z Głogowskiej w Fabianowska nastepnie Wolczynska, przez przejazd kolejowy, nastepnie w Malwowa i Skorzewska. Pozniej Rynkowa w przezmierowie. Wiaduktem nad A2 i jestes w Baranowie na trasie do Szamotul!!

W ten sposob omijasz praktycznie wszystkie korki w Poznaiu...

Do Kolobrzegu zdecydowanie polecam trase przez: Szamotuły, Obrzycko, Czarnków, Trzcianka, Wałcz, Czaplinek, Polczyn Zdroj, Białogard, Karlino, KOLOBRZEG
Posted by: Biszop

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 13/07/2011 04:06

Z Wrocławia do Zielonej Góry, później na Gorzów Wlkp. i stamtąd prosto do Szczecina ekspresówką - 2 pasy nowiuteńkiej drogi, ze Szczecina na Kamień Pomorski, dobra droga kończy się niecałe 30 kilometrów przed Kamieniem i na Kołobrzeg, na pewno nie jest najkrótsza ale na pewno najwygodniejsza.
wg mnie lepsza droga niż Wrocław - Poznań która jest koszmarna.

z innej strony jadąc w nocy nie powinno być zle żadną.
ale nad morze zawsze jezdzę przez Gorzó, odkąd otwrzyli ekspresową jest zdecydowanie najszybciej, jezdze tylko w nocy i spokojnie do ogarniecia w 3 godziny z haczykiem.

Kacperek poleca Ci trasę widokową, bardzo ladna trasa, jedzie się powoli ale widoki naprawdę godziwe, a Ty wybierasz się w nocy
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 13/07/2011 04:07

Spoko, w nocy będzie jechał w świetle błysków fotoradarów tongue
Posted by: lavolpe

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 13/07/2011 06:39

witam potrzebna podpowiedź od tych którzy byli u naszych wschodnich sąsiadów. wybieram się niebawem na urlop na Ukraine; troche Kijów, jakies delikatne zwiedzanko pozniej wyjazd na Krym. chcialem sie dowiedziec jak wygladaja relacje cenowe z PL i jaka walute wziac najlepiej ze soba, bo slyszalem od kilku osób ze lepiej brać dolary niż hrywnę. Czy był ktoś na Ukrainie i wie mniej wiecej coś w tym temacie?
Posted by: Vorspringer

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 13/07/2011 10:02

Originally Posted By: lavolpe
witam potrzebna podpowiedź od tych którzy byli u naszych wschodnich sąsiadów. wybieram się niebawem na urlop na Ukraine; troche Kijów, jakies delikatne zwiedzanko pozniej wyjazd na Krym. chcialem sie dowiedziec jak wygladaja relacje cenowe z PL i jaka walute wziac najlepiej ze soba, bo slyszalem od kilku osób ze lepiej brać dolary niż hrywnę. Czy był ktoś na Ukrainie i wie mniej wiecej coś w tym temacie?


Oczywiście, że USD. I to najlepiej sporo w najmniejszych nominałach. Dlaczego? Bo jak będziesz coś kupował/dawał w łapę milicjonierom, nikt Ci nie będzie wydawał reszty:)
Hrywny sobie zawsze możesz wymienić z zielonych na miejscu.
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 13/07/2011 14:46

Poszukuje cen samochodow przeznaczonych do przewozu osob niepelnosprawnych. Znalazlem 8 osobowe, tyle ze interesuja mnie takie ktore beda mogly zabrac powiedzmy 15 osob.

Ciezko mi to wygooglac (moze takich nie ma? smile ) wiec jakby ktos siedzial w temacie to prosze o pomoc wink
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 14/07/2011 02:06

wyberam sie do Giżycka w weekend i sie zastanawiam czy brac auto czy pociagiem, jakie tam sa trasy? Jechane bedzie z okolic Warszawy
Posted by: ArtekPotito

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 15/07/2011 04:22

czy kurierzy UPS pracują w soboty ?
Posted by: Szewa

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 15/07/2011 05:12

Originally Posted By: Bambaryła
czy kurierzy UPS pracują w soboty ?

Do mnie do pracy przesyłki w soboty dostarczają.
Posted by: pawel01979

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 15/07/2011 21:20

Originally Posted By: Bambaryła
czy kurierzy UPS pracują w soboty ?


tylko tam, gdzie maja oddzialy z tego co wiem
Posted by: ArtekPotito

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 15/07/2011 22:11

dzięki za odpowiedź, paczka jednak dotarła dzisiaj smile
Posted by: pawcio1

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 17/07/2011 22:26

mam pytanko....czy jest tutaj na forum jakis lekarz ortopeda......2 tygodnie temu zlamalem piete , mam na swoim kompie ostatnie zdjecie rentgenowskie z przedwczoraj...chcialbym zeby sie ktos wypowiedzial bo nie usmiecha mi sie 6 tygodni trzymac nogi w gipsie....jest lato , plaza , pogoda i wogole smile
Posted by: ArtekPotito

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/07/2011 01:47

czy będąc zagranicą płaci się za puszczanie sygnałów na kom ?
Posted by: andrzejek_84

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/07/2011 03:55

nie smile chyba ze sie zlapiesz komus na poczte
Posted by: AGASSI

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/07/2011 04:07

Kupiłem rzecz na allegro.
Zapłaciłem 100 PLN w tym 20 PLN za przesyłke.
Towar był wadliwy więc po umówieniu się na zwrot całej kasy odeslalem go pocztą za 10 PLN.
Rzecz w tym, że kolo nie oddał Mi tych 20 PLN z pierwszej przesyłki.
Kasa nie duża aczkolwiek nie wiem czy zrobił zgodnie z jakimś tam regulaminem allegro czy zwykle Mnie walnął i trza go zjebać ?
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/07/2011 04:14

z tego co wiem nie nalezy sie zwrot tych 20 za przesylke.
Posted by: [T]-error

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/07/2011 19:57

Originally Posted By: AGASSI
Kupiłem rzecz na allegro.
Zapłaciłem 100 PLN w tym 20 PLN za przesyłke.
Towar był wadliwy więc po umówieniu się na zwrot całej kasy odeslalem go pocztą za 10 PLN.
Rzecz w tym, że kolo nie oddał Mi tych 20 PLN z pierwszej przesyłki.
Kasa nie duża aczkolwiek nie wiem czy zrobił zgodnie z jakimś tam regulaminem allegro czy zwykle Mnie walnął i trza go zjebać ?



Wszystko zależy od tego, jak sprzedawca ma ustawione w sowim opisie. Niektórzy faktycznie zastrzegają, że w razie reklamacji koszty wysyłek pokrywa kupujący, co wg mnie jest nadużyciem. Skoro towar jest wadliwy, lub niezgodny z opisem (nie moja wina) dlaczego ja mam pokrywać koszty wysyłek?
Raz tak zaargumentowałem + małe straszonko negatywem i sprzedawca sam pokrył koszty.
Posted by: [T]-error

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/07/2011 19:59

Poszukuję linku do strony z krótkimi filmikami/scenkami (jakieś azjatycki), do których można było podłożyć swój tekst. Szukam szukam i nie mogę znaleźć, a wiem że niedawno na forum ktoś podawał. With mountain dzienki wink
Posted by: Sebastijan

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/07/2011 20:04

tu masz http://www.grapheine.com/bombaytv/v2/ smile
Posted by: [T]-error

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/07/2011 20:05

Dzięki Seba))
Posted by: SZULC

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 19/07/2011 13:56

Panowie,
dzis zamierzam kupic zegarek sobie nowy. I w głowie mam 2 marki

1) Aztorin

2) Jacques Lemans

Czy ktos moze sie wypowiedziec na temat marek. Bo znalazlem w necie rozne opinie z innych forum ale to sa zazwyczaj opinie z lat 2009-10.

A chetnie wyslucham madrych głów smile
Posted by: Kukis

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 19/07/2011 14:17

Ja bym brał tańszy.
Posted by: SZULC

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 19/07/2011 17:02

Dlaczego tanszy ? To chyba nie jest powod..roznica miedzy jendym a drugim to ok 300 zl. Mowisz ze tanszy ale nawet nie wiesz ktory jest z nich tanszy wiec gdzie tu logika ?
Jak mozesz to moze jakies krotkie uzasadnienie chociaz ?
Posted by: Linc

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 19/07/2011 18:12

Sam sobie uzasadniles, co lepiej miec ? Zegarek czy zegarek i 300 zl? wink Poza tym jak chcesz i prosisz o rade to podaj konkretnie o jakie modele Ci chodzi a nie slepo walisz markami.
Posted by: kazow

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 19/07/2011 18:13

ja o Aztorin sie nie wypowiadam bo nie znam

ale mam dwa Lemansy i bardzo sobie chwale, dobra jakosc, bez zbednego szpanu, wygladaja abrdzo fajnie

wiec poelcam ta marke, co do usterek to nic mi sie nie zdarzylo, w jednym musialem baterie wymienic po 2 latach
Posted by: Sebastijan

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 19/07/2011 20:42

ja bym Aztorin brał w ciemno bo je poleca Piotr Zelt laugh hahaha
Posted by: Szewa

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 19/07/2011 23:03

Ja bym brał Patek Philippe, IWC albo Breitling. Replika oczywiście. Kosztuje 500 PLN, a jak dorzucisz do tego jakiś fajny pasek, to niemal nikt się nie zorientuje, że nosisz podróbę laugh Co więcej, będą z pożądaniem patrzeć na Twoją rękę laugh

Na dysce każda Twoja laugh
Posted by: kazow

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 20/07/2011 14:41

no to juz zalezy czy zegraek nosisz dla siebie czy dla innych
Posted by: Szypii

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 22/07/2011 00:28

miałby ktoś poratować 1 zł na mb, brakuje mi do wpłaty frown oddaje z bonusem na piwko smile
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 23/07/2011 13:02

duzo osob z forum siedzi w uk to mam do Was pytanie smile

jaka jest najtansza opcja na rozmowy z UK do PL na komorke,
oraz najtansza opcja wysylania sms z UK do PL? tongue

oczywiscie oprocz darmowych uslug typu sms z bramki grin
Posted by: Gaske

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 23/07/2011 13:24

A Skype?
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 23/07/2011 13:47

biore pod uwage ale nie zawsze bede mial dostep do internetu zeby ze skype korzystac wink
Posted by: Goget

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 23/07/2011 18:23

Skype świetna sprawa na komórce. Ostatnio rozmawiałem przez godzinę i ściągnęło 20 mb danych. Muszę jeszcze spróbować przez Fringa i Google Talks, ale podejrzewam, że wyjdzie tak samo. Zamiast smsów możesz pisać maile.

Wykupujesz sobie pakiet 1 GB i możesz gadać przez...50 godzin. Jak jesteś w zasięgu WiFi to za darmo smile

Jedyna wada to taka, że nasz rozmówca płaci tyle samo, jak też korzysta z komórki i nie jest w zasięgu WiFi.

Operatorzy w UK oferują specjalne pakiety tańszych minut międzynarodowych, ale to nigdy nie będą tak małe koszty jak przez Skype'a czy Fringa.
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 24/07/2011 03:16

Jakie są aktualne kody bonusów do PartyPoker oprócz 200july?
Posted by: anfa_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 24/07/2011 04:52

czego oprócz oczywiście lustrzanki oraz photoshopa musiałbym potrzebować do robienia takich zdjęć?

http://fc09.deviantart.net/fs71/f/2011/078/0/7/stadium_by_dakann-d3byx4c.jpg

http://fc08.deviantart.net/fs70/f/2011/147/8/f/dsc08389_by_dakann-d3hc76b.jpg

http://fc00.deviantart.net/fs71/i/2011/190/5/e/narnie_lake_by_dakann-d3livmq.jpg

lub takie portrety.
http://fc05.deviantart.net/fs70/i/2011/204/7/e/sweetheart2_by_uzblokuota-d41dxb7.jpg

dobrze myślę, że chodzi o filtry na obiektyw?
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 24/07/2011 15:19

pierwsze zdjecie jest robione w technice HDR (3 rodzaje zdjec nalozone na siebie) sa bodajze aparaty ktore maja zaprogramowane robienie wlasnie 3ech zdjec(moze i nawet wiecej). Drugie i 3cie to albo fotoshop albo tez HDR.

Mysle, ze oprocz lepszego aparatu z ewentualnymi filtrami, fotoshopa i troche umiejetnosci przyda sie jakas ladna kobieta wink
Posted by: gnacik

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 24/07/2011 20:14

Tylko pierwszy to HDR, reszta to filtry. Ja polecam zapoznać się z mocą pluginu do PS'a Red Giant Software: Magic Bullet :-)
Posted by: przemekwn

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 25/07/2011 00:18

Potrzebuję filmu Lot nad kukułczym gniazdem, obojętne czy w wersji on line (byle nie do żadnych rejestracji ) czy rapid (byle jakiś działający ... )
Posted by: cassapian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 25/07/2011 00:36

http://www.filestube.com/l/lot+nad+kuku%C5%82czym+gniazdem
Posted by: cassapian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 25/07/2011 00:37

http://www.firstload.com/?ir=1&fn=lot+nad+kukułczym+gniazdem
Posted by: przemekwn

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 25/07/2011 00:58

podziękował piwo
Posted by: Piostar

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 25/07/2011 17:05

Heinz Guderian "Wspomnienia żołnierza" - taka książka.

Chciałbym przeczytać, obojętnie czy Word, pdf czy inne.

W google jest, ale albo trzeba kupić, albo zapłacić, a jak znalazłem i chciałem poczytać, to stron brakuje smile

Wolałbym to sobie ściągnać na dysk, gdyby był ktoś łaskaw znaleźć.
Posted by: Piostar

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 25/07/2011 17:22

Ok, nieaktualne - dobra dusza podrzuciła na pw.
Posted by: szpak007

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 25/07/2011 18:15

miał ktoś do czynienia z PZU i ewentualną "szkodą całkowitą"??

Babka wjechała mi w dupę samochodu, uszkodzona lekko klapa bagażnika, minimalnie zderzak i trochę bardziej podłoga w bagażniku. Na pierwszy rzut oka nie wygląda to źle, ale ta podłoga trochę przeraża. Podczas oględzin rzeczoznawca powiedział, że bardzo prawdopodobna będzie "szkoda całkowita" (koszt naprawy przekracza wartosc samochodu). Jak to dokładnie wygląda w przypadku tej "szkody całkowitej" w PZU??
Posted by: fechu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 25/07/2011 19:35

Witam.

Może ktoś podrzucić jakąś stronkę/stronki gdzie bezpłatnie można ściągać ksiązki?
Posted by: MagiK

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 25/07/2011 20:03

Zastanawiam się nad odtwarzaczem mp4 do pływania. Ktoś się orientuje co warto kupić?
Posted by: _Way_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 25/07/2011 20:48

Mam pytanie do osób ze stolicy- czy jak kupie bilet dobowy ZTM to mogę jeździć do woli całą dobę autobusami, tramwajami, metrem i SKM??
Posted by: sebek2812

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 25/07/2011 21:14

Originally Posted By: _Way_
Mam pytanie do osób ze stolicy- czy jak kupie bilet dobowy ZTM to mogę jeździć do woli całą dobę autobusami, tramwajami, metrem i SKM??


Wszystkim - tylko jak masz drugą strefę to bilet też musisz kupić na drugą strefę. Druga strefa zaczyna się za Warszawą;)
Posted by: alfa

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 25/07/2011 23:40

Originally Posted By: szpak007
... Podczas oględzin rzeczoznawca powiedział, że bardzo prawdopodobna będzie "szkoda całkowita" (koszt naprawy przekracza wartosc samochodu). Jak to dokładnie wygląda w przypadku tej "szkody całkowitej" w PZU??
ubezpieczycielowi bardziej sie oplaca wyplacic jakas srednia wartosc danego rocznika z jakichs ich tam tabelek niz naprawic Twoj samochod. Innymi slowy dostaniesz kase na "nowy" uzywany samochod a ten uszkodzony zabierze PZU i opchnie na jakiejs aukcji lub zezlomuje...
Posted by: jadanek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 26/07/2011 02:35

z jakiego banku najtaniej wplace do Bre banku 500zl?. U mnie nie ma siedziby Bre Banku
Posted by: rcsade

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 26/07/2011 23:21

Panowie, jest sprawa. Zapewne przewijało się już to na forum, ale nie mogę odnaleźć. Czy jest możliwość zakupienia za pomocą paypala kart paysafecard bądź kodów ukash ?
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 27/07/2011 03:34

Originally Posted By: jadanek
z jakiego banku najtaniej wplace do Bre banku 500zl?. U mnie nie ma siedziby Bre Banku
Z mBanku bądź Multibanku.
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 27/07/2011 03:34

Originally Posted By: _Way_
Mam pytanie do osób ze stolicy- czy jak kupie bilet dobowy ZTM to mogę jeździć do woli całą dobę autobusami, tramwajami, metrem i SKM??
Oraz Kolejami Mazowieckimi i WuKaDką.
Posted by: Luc Nilis

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 28/07/2011 04:21

mam problem, nie umiem znaleźć wzoru jak wygląda przyrost kasy przy danym procentowym zysku dziennym, dajmy na to start 1000zł i robiąc dziennie 3% all in ile mam za tydzień miesiąc czy rok. tak w skrócie. dzięki i pzdr.
Posted by: Donati

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 28/07/2011 04:32

Orientuje się ktoś gdzie w Gdańsku mogę skoczyć na bungee? wink
Posted by: ratayski

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 28/07/2011 04:36

Originally Posted By: Luc Nilis
mam problem, nie umiem znaleźć wzoru jak wygląda przyrost kasy przy danym procentowym zysku dziennym, dajmy na to start 1000zł i robiąc dziennie 3% all in ile mam za tydzień miesiąc czy rok. tak w skrócie. dzięki i pzdr.


1000*1.03^k gdzie k to ilosc dni tongue a ^ to potęga smile
Posted by: MagiK

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 28/07/2011 04:37

Originally Posted By: Luc Nilis
mam problem, nie umiem znaleźć wzoru jak wygląda przyrost kasy przy danym procentowym zysku dziennym, dajmy na to start 1000zł i robiąc dziennie 3% all in ile mam za tydzień miesiąc czy rok. tak w skrócie. dzięki i pzdr.
yyy...1000 * 1,03^n
gdzie n to liczba dni grin
chyba,że chodziło Ci o coś innego tongue
Posted by: Luc Nilis

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 28/07/2011 12:45

dzięki Panowie.
Posted by: sh11

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 29/07/2011 04:14

Originally Posted By: Luc Nilis
dzięki Panowie.

.. więc śmiało możesz rzucić robotę wink
Posted by: Linc

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 29/07/2011 22:25

Panowie jaka polecacie trase z Bydgoszczy przez Inowroclaw do powiedzmy az Frankfurtu nad Odra, jak wygladaja trasy w szczegolnosci kolo Poznania i sam Poznan w sobotnie przedpoludnie czyli powiedzmy kolo 10.00-11.00 ?
Posted by: jadanek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/08/2011 02:14

jakiego moge sciagnac darmowego antywirusa z neta z darmowa licencja?
Posted by: buła6

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/08/2011 02:16

np. avast
Posted by: magic321

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/08/2011 02:37

Originally Posted By: Linc
Panowie jaka polecacie trase z Bydgoszczy przez Inowroclaw do powiedzmy az Frankfurtu nad Odra, jak wygladaja trasy w szczegolnosci kolo Poznania i sam Poznan w sobotnie przedpoludnie czyli powiedzmy kolo 10.00-11.00 ?


Jedz przez Pile, Kostrzyn. Poznan to porazka a trasa od Nowego Tomysla do granicy to jeszcze gorzej niz porazka
Posted by: lavolpe

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 02/08/2011 18:03

witam panowie mam pytanie odnośnie dojazdu nad bałtyk. Interesuje mnie trasa Poznań - Mielno. Planuje wyjechać w sobote ok. 7 rano, cyz orientuje się ktoś jaka trasa jest najszybsza?
Posted by: mirasPL

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 02/08/2011 18:15

strone od podstaw+prowadzenie za kwote z góry bądź prowizje.
tylko ofety ludzi którzy robią to z zanagażowaniem.
kontakt pw.
Posted by: KeeP

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 02/08/2011 20:33

Originally Posted By: jadanek
jakiego moge sciagnac darmowego antywirusa z neta z darmowa licencja?


ja polecam Panda Cloud, avast mi bardzo zamulał komputer
Posted by: cassapian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 02/08/2011 21:30

Originally Posted By: buła6
np. avast


od dwóch lat go używam i jestem cardzo zadowolony, chociaż dużo osób go krytykuje
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 02/08/2011 22:36

ja od ponad 5 lat nie uzywam zadnego i jakos zyje tongue raz na dwa miesiace szybki reinstall systemu i jest gitara tongue
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 03/08/2011 01:49

Originally Posted By: lelu
ja od ponad 5 lat nie uzywam zadnego i jakos zyje tongue raz na dwa miesiace szybki reinstall systemu i jest gitara tongue
jak ktos korzysta z komputeraz bardziej zaawansowanie to reinstal sie nie oplaca skoro mozna miec za darmo antivira.. ;p

polecam avira smile stosunek jakosci do zamulania najlepszy z wyzej wymienionych grin
Posted by: Ojro

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 03/08/2011 02:08

Panowie z Górnego Śląska potrzebni! Panie też jeśli jakieś się tu kręcą.

Jakieś ekstra miejsce na randkę randek. Takie co by dziewczyna zapamiętała, a jeśli by kiedyś pisarką została to mi jedną z ksiązek zadedykowala grin

myślałem o Jurze Krak-Często, puby i disco zbyt banalne... na pole ze zbożem trochę ciężko się wybrać.

PROSZĘĘĘĘ o jakieś wskazówki! Bo rankdka ma być na pełnejjj kurrr... boks
Posted by: tyson

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 03/08/2011 02:10

Originally Posted By: Ojro
Panowie z Górnego Śląska potrzebni! Panie też jeśli jakieś się tu kręcą.

Jakieś ekstra miejsce na randkę randek. Takie co by dziewczyna zapamiętała, a jeśli by kiedyś pisarką została to mi jedną z ksiązek zadedykowala grin

myślałem o Jurze Krak-Często, puby i disco zbyt banalne... na pole ze zbożem trochę ciężko się wybrać.

PROSZĘĘĘĘ o jakieś wskazówki! Bo rankdka ma być na pełnejjj kurrr... boks
zjazd z górnikami do kopalni
Posted by: Ojro

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 03/08/2011 02:24

tyson, mimo wszystko dzięki za chęci smirk
Posted by: Luc Nilis

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 03/08/2011 16:49

będzie ktoś w Łebie w dniach 8 - 18 ?
Posted by: wwwujek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 03/08/2011 18:40

Originally Posted By: Ojro
Panowie z Górnego Śląska potrzebni! Panie też jeśli jakieś się tu kręcą.

Jakieś ekstra miejsce na randkę randek. Takie co by dziewczyna zapamiętała, a jeśli by kiedyś pisarką została to mi jedną z ksiązek zadedykowala grin

myślałem o Jurze Krak-Często, puby i disco zbyt banalne... na pole ze zbożem trochę ciężko się wybrać.

PROSZĘĘĘĘ o jakieś wskazówki! Bo rankdka ma być na pełnejjj kurrr... boks


A jak daleko możesz jechać..?
Mi się fest podoba na Równicy, w Czarcim Kopycie.. (chyba tak się to nazywa..). Możecie trochę pochodzić, zaliczyć planetarium, a potem na kolację do groty smile
Posted by: Lopez

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 03/08/2011 23:20

Panowie poszukuje dla tescia telewizorka 37 calowego do 2200zl. Cos byscie polecili?
Posted by: Lopez

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 03/08/2011 23:26

Zapomnialem dodac ze Samsungi serii C650 w sklepach netowych juz nie ma albo sa po zawyzonej cenie
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 04/08/2011 02:45

Równica to nie jest żadny górny sląsk #$%^&*
Posted by: TriumfWoli

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 04/08/2011 03:25

Originally Posted By: Ojro
Panowie z Górnego Śląska potrzebni! Panie też jeśli jakieś się tu kręcą.

Jakieś ekstra miejsce na randkę randek. Takie co by dziewczyna zapamiętała, a jeśli by kiedyś pisarką została to mi jedną z ksiązek zadedykowala grin

myślałem o Jurze Krak-Często, puby i disco zbyt banalne... na pole ze zbożem trochę ciężko się wybrać.

PROSZĘĘĘĘ o jakieś wskazówki! Bo rankdka ma być na pełnejjj kurrr... boks


Nie jestem z GŚ ale...

Kiedy byłem jeszcze młody i przystojny ,moja ówczesna dziewczyna zapytała co bym dla niej zrobił?
Jako niepoprawny romantyk odpowiedziałem : wszystko
Ona : a dałbyś mi gwiazdke z nieba ?

Wsadziłem ją w samochód i zawiozłem do planetarium w Chorzowie grin
Posted by: Vendetta

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 04/08/2011 03:37

co do gwiazdek z nieba wink http://wyborcza.pl/1,75248,10037377,W_sierpniu_z_nieba_spadaja_gwiazdy__Ogladajcie_perseidy.html i chyba to dobry sposob na randke jesli bys ja zabral w jakies fajne miejsce gdzie mozna sobie popatrzec na te naturalne fajerwerki wink
Posted by: sh11

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 04/08/2011 03:41

Originally Posted By: TriumfWoli
Originally Posted By: Ojro
Panowie z Górnego Śląska potrzebni! Panie też jeśli jakieś się tu kręcą.

Jakieś ekstra miejsce na randkę randek. Takie co by dziewczyna zapamiętała, a jeśli by kiedyś pisarką została to mi jedną z ksiązek zadedykowala grin

myślałem o Jurze Krak-Często, puby i disco zbyt banalne... na pole ze zbożem trochę ciężko się wybrać.

PROSZĘĘĘĘ o jakieś wskazówki! Bo rankdka ma być na pełnejjj kurrr... boks


Nie jestem z GŚ ale...

Kiedy byłem jeszcze młody i przystojny ,moja ówczesna dziewczyna zapytała co bym dla niej zrobił?
Jako niepoprawny romantyk odpowiedziałem : wszystko
Ona : a dałbyś mi gwiazdke z nieba ?

Wsadziłem ją w samochód i zawiozłem do planetarium w Chorzowie grin


w Ogrodziencu rzeczywiscie jest fajnie.. byle nie w weekend to bedzie kameralnie.

ja polecam pszczyne - fajny park, widok na palac, staw, usciasc gdzies tez mozna na rynku
no i w tyg. tez tlumow nie ma
Posted by: mez

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 04/08/2011 19:18

Panowie z wlasnego doswiadczenia jaki polecacie internet w Wawie ? (jakiej firmy)

Zastanawiam sie nad wzieciem samego internetu (chcialbym predkosc min. 10Mb/s , ale jak cos bardzo taniego jest to moge wziac 6Mb/s) badz pakietu telewizja+internet (bez telefonu stacjonarnego) choc w takim wypadku to juz lepiej wziac telewizje+internet+telefon bo cenowo wyjdzie pewnie tak samo czy bardzo podobnie

Wszedlem na strone Atsera i po wpisaniu mojego adresu okazalo sie ,ze nie obsluguja tego rejonu/bloku? (scisle centrum) . Wiec jak to jest ? Czy to tak ,ze jakies firmy maja "na wylacznosc" jakis blok i jesli chcialbym skorzytasc z innej firmy to musialbym uzyskiwac jakies zgody czy placic jakies dodatkowa kase za okablowanie ?
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 04/08/2011 19:59

e moze ja sie nie znam, ale mam takie pytanie.

Jesli jakis przedmiot ma wymiary 15cm x 6cm x 0,5cm to ile to jest metrow biezacych ? ;]

Bo chce zamowic sobie takie cos wlasnie o wymiarach w/w i koles wyceniajac to napisal, ze:

"Cena to w zasadzie koszt cięcia,(4,00 zł netto za mb cięcia), w tym wypadku to 16,00 zł netto."
Posted by: cassapian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 04/08/2011 20:02

Originally Posted By: mez
Panowie z wlasnego doswiadczenia jaki polecacie internet w Wawie ? (jakiej firmy)

Zastanawiam sie nad wzieciem samego internetu (chcialbym predkosc min. 10Mb/s , ale jak cos bardzo taniego jest to moge wziac 6Mb/s) badz pakietu telewizja+internet (bez telefonu stacjonarnego) choc w takim wypadku to juz lepiej wziac telewizje+internet+telefon bo cenowo wyjdzie pewnie tak samo czy bardzo podobnie

Wszedlem na strone Atsera i po wpisaniu mojego adresu okazalo sie ,ze nie obsluguja tego rejonu/bloku? (scisle centrum) . Wiec jak to jest ? Czy to tak ,ze jakies firmy maja "na wylacznosc" jakis blok i jesli chcialbym skorzytasc z innej firmy to musialbym uzyskiwac jakies zgody czy placic jakies dodatkowa kase za okablowanie ?


mieszkam w warszawie i od kilku lat mam telewizję i internet w UPC, zobacz tam, mają też w pakiecie telefon, wówczas płacisz tylko za dwie rzeczy
http://www.upc.pl/
Posted by: Ojro

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 05/08/2011 03:22

panowie piwo za pomysły i wskazówki
Posted by: Mitul

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 05/08/2011 14:35

Originally Posted By: lelu
e moze ja sie nie znam, ale mam takie pytanie.

Jesli jakis przedmiot ma wymiary 15cm x 6cm x 0,5cm to ile to jest metrow biezacych ? ;]

Bo chce zamowic sobie takie cos wlasnie o wymiarach w/w i koles wyceniajac to napisal, ze:

"Cena to w zasadzie koszt cięcia,(4,00 zł netto za mb cięcia), w tym wypadku to 16,00 zł netto."


Metr bieżący (skrót: mb) - jednostka miary długości odpowiadająca jednostce metr, używana w odniesieniu do przedmiotów wielowymiarowych, w których jeden z wymiarów ma szczególne znaczenie będąc miarą tego przedmiotu, pozostałe wymiary są zazwyczaj stałe i nie mają znaczenia.

czyli w Twoim przypadku to wielokrotność tych 15 cm jak mniemam (0,15 metra bieżącego sztuka)
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 05/08/2011 15:08

Mowiac dokladniej chce zrobic sobie cykline do snowboardu/nart jesli ktos wie o co chodzi to ogarnie. Materialem mialoby byc pleksi, wiec jesli ja mam sie wypowiedziec, to szczegolne znaczenie ma tu raczej grubosc anizeli szerokosc czy wysokosc.

W kazdym badz razie jak on tu naliczyl 4 metry biezace z takiego malego plastyku ?;p W zaden sposob jak licze to ja takiego wyniku nie moge uzyskac smile
Posted by: sh11

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 06/08/2011 21:38

czy spanie w aucie po pijaku jest legalne ?;P
Posted by: Gib01

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 06/08/2011 21:50

Panowie z okolic Piastowa , Ursusa , Pruszkowa mam pytanie...
Działają Wam telefony ( chodzi o zasieg, sieć PLUS) . BO ja od godziny nie moge złapać zasiegu ...
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 07/08/2011 00:31

sh11 ja slyszalem wersje, ze jak siedzisz za kolkiem i kluczyki sa w stacyjce(albo masz przy sobie nie wiem dokladnie) i jeste na bani to jest podejrzenie co do prowadzenia pojazdu po pijkau.

Nie wiem na ile to prawda bo to tak zaslyszane na podworku, ale w sumie jakas logika w tym jest.
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 07/08/2011 01:29

Originally Posted By: sh11
czy spanie w aucie po pijaku jest legalne ?;P
Spanie w aucie, nawet nie po pijaku, jest legalne. Ale żeby nie mieć przejść z napalonymi strażnikami teksasu, lepiej się rozłożyć na tylnej kanapie i zamknąć się od wewnątrz. Nie powinno być problemu dopóki samochód zaparkowany jest poprawnie.
Posted by: agr1

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 07/08/2011 16:42

Originally Posted By: micha$
Originally Posted By: sh11
czy spanie w aucie po pijaku jest legalne ?;P
Spanie w aucie, nawet nie po pijaku, jest legalne. Ale żeby nie mieć przejść z napalonymi strażnikami teksasu, lepiej się rozłożyć na tylnej kanapie i zamknąć się od wewnątrz. Nie powinno być problemu dopóki samochód zaparkowany jest poprawnie.


Najwazniejsza kwestia to, aby nie bylo kluczykow w stacyjce.
Jesli ich nie ma, to mozna i siedziec na przodzie z browarem w rekach.
Posted by: Túlio

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 07/08/2011 18:57

"Czy można zostać ukaranym za to, że będąc nietrzeźwy, siedzę za kierownicą w stojącym aucie, ale z włączonym silnikiem?

Nie. Przynajmniej do chwili, aż taka osoba nie zacznie kierować autem (podstawa prawna - art. 87§ 1 i 2 z dnia 20 maja kodeksu wykroczeń)."


Trochę informacji: LINK smile
Posted by: sh11

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 07/08/2011 19:54

^ dzieki panowie;)
tez mi sie to wydawalo logiczne i tak tez zrobilem
Posted by: Bartheezz

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 08/08/2011 19:47

Pytanie odnośnie takiej bluzy jaka ma Franc: http://www.przegladsportowy.pl/Smuda-Spr...,10251,291.html Gdzie mógłbym takową nabyć (ewentualnie koszulkę) w okolicach Poznania?
Posted by: Rusty

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 09/08/2011 03:22

Coś dobrego i sprawdzonego na komary potrzebne mi od zaraz. Dziennie zanim kładę się spać zabijam 3-4 komary ale i tak jakiś zawsze mnie dzabnie frown

Czego używacie? Nie chce się psikać offem i innymi środkami. W magiczne opaski nie bardzo wierzę. Najlepiej chyba coś do kontaktu?
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 09/08/2011 03:30

ja mam moskitiere i mi styka
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 09/08/2011 04:52

racja, moskitiera fajna sprawa. Do kontaktu tez sie sprawdzi, mialem costam w plynie. Ogolnie jest tego troche, musisz przeliczyc ktoro najbardziej oplacalne. Widzialem bodajze BROS'a 45 nocy za 20zl jakos tak
Posted by: Piostar

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 09/08/2011 13:56

Originally Posted By: Rusty
Coś dobrego i sprawdzonego na komary potrzebne mi od zaraz. Dziennie zanim kładę się spać zabijam 3-4 komary ale i tak jakiś zawsze mnie dzabnie frown

Czego używacie? Nie chce się psikać offem i innymi środkami. W magiczne opaski nie bardzo wierzę. Najlepiej chyba coś do kontaktu?


Jest taki środek o śmiesznej nazwie "Bandit". Tylko nie wiem jak mieszkasz smile Ja w domu jednorodzinnym w związku z tym spryskałem tym preparatem całe ściany, okna i drzwi oraz wszelkie krzewy i inne siedliska komarów na posesji.

W domu brak tego dziadostwa bo nie wchodzą nawet gdy okna uchylone i drzwi otwarte, na posesji - 98% komarów z tych co było wytępionych. Można w końcu wieczorem siedzieć i góra 2-3 komarki się zaplączą zamiast 100 jak wcześniej.
Posted by: uho

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 09/08/2011 17:17

Panowie - przeglądarka Mozilla (Opera i IE to samo...), wpisuję adres strony, a otwiera mi coś innego. Adres jest ok, na innym kompie stronka otwiera sie normalnie. Próbowałem już otwierać przez google, ulubione, link wysłany przez gg - cały czas to samo, otwiera się inna stronka. Ma ktoś jakiś pomysł?
Dodam, że antywir po skanowaniu nic nie znalazł...
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 09/08/2011 17:47

tak jest z kazdym adresem czy wybranym? jakie masz IP?
Posted by: sh11

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 09/08/2011 18:13

Originally Posted By: Bartheezz
Pytanie odnośnie takiej bluzy jaka ma Franc: http://www.przegladsportowy.pl/Smuda-Spr...,10251,291.html Gdzie mógłbym takową nabyć (ewentualnie koszulkę) w okolicach Poznania?


znajac Franca, to pewnie z Niemiec sprowadzil wink
Posted by: uho

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 09/08/2011 18:15

Tylko z 1 adresem, IP raczej mam zmienne...
Posted by: uho

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 09/08/2011 18:17

Originally Posted By: uho
Tylko z 1 adresem, IP raczej mam zmienne...


edit.
sprawdziłem - stałe...
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 09/08/2011 18:19

mozliwe, ze admin tej strony Cie przyblokował

pomysl, czy jest to mozliwe bo to np ktos z kim miales kontakt, albo to jest strona typu onet czy wp, ze nic tam nei szkodnikowales
Posted by: uho

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 09/08/2011 18:28

To jest strona sklepu internetowego, z którym sklep, w którym pracuje, współpracuje (dupne zdanie, ale chyba prawidłowe;)). Net jest z TP, sygnał rozdzielony na dwa kompy i na drugim kompie stronka ładuje się elegancko...
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 09/08/2011 18:33

to moze wyczysc historie i ciasteczka i sprawdz
Posted by: uho

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 09/08/2011 18:51

to było pierwsze co zrobiłem wink później sprawdzałem w innych przeglądarkach, zainstalowałem nawet Chrome'a, próbowałem incognito... i też nic...
Posted by: Rusty

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 10/08/2011 03:11

Byłem w Lerła i kupiłem wtyczkę do kontaktu z zapachem. Na razie żadna suka mnie nie ruszyła grin

Jestem hardkorem.. otwieram okno przy zapalonym świetle laugh
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 10/08/2011 16:02

Mam do wypelnienia kwestionariusz ktory koniecznie musze zlozyc zeby starac sie o prace. Nigdy tego nie wypelnialem i mam pewien dylemat.

Pare faktow:
Studiuje administracje na UMCSie Lublinie, rok temu skonczylem licencjat, teraz robie 2 letnia magisterke. Nie wybieralem zadnej specjalizacji.

tak wyglada fragment kwesionariusza:
Cytat:

1. Zawód (wyuczony, wykonywany), rodzaj zajęcia
&#8230;..

2. Wykształcenie
&#8230;..
(nazwa szkoły i rok jej ukończenia)
(zawód, specjalność, stopień naukowy, tytuł zawodowy, tytuł naukowy)

3. Wykształcenie uzupełniające
&#8230;..
(kursy, studia podyplomowe, data ukończenia nauki lub data rozpoczęcia nauki w przypadku jej trwania)



zakladam, ze pkt 1 zostawiam pusty, tak ?
Moze to glupie ale czym sie rozni wyksztalcenie od wyksztalcenia uzupelniajacego ? I co powinninem wpisac moim przypadku ?

Czy tak bedzie dobrze, czy cos poprawic:

Cytat:

i. Zawód (wyuczony, wykonywany), rodzaj zajęcia
-
2. Wykształcenie
Wyższe
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w latach 2007-2010, nauka zakończona uzyskaniem tytułu licencjata w zakresie Administracji.
Aktualnie kontynuuje studia na tym samym kierunku i tej samej uczelni z zamiarem uzyskania tytułu magistra.

3. Wykształcenie uzupełniające
-
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 10/08/2011 21:41

lelu przecież masz napisane w kwestionariuszu co się zalicza do wykształcenia uzupełniającego.

Wykształcenie - wykształcenie techniczne (technikum), ogólne średnie (liceum ogólnokształcące), wyższe (licencjat, magister, doktor).

Pozostałe kursy i studia podyplomowe to wykształcenie uzupełniające.
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 10/08/2011 22:22

aaa no wlasnie, czyli dobrze podejrzewalem smile piwo za potwierdzenie
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 11/08/2011 02:16

raz jeszcze ;]
Na pewno ktos ostatnio szukal roboty i pisal jakis list motywacyjny. Moglby uzyczyc go w ramach wykorzystania jako wzor? Wiem, ze jest sporo stronek na ktorych sa wzory albo wskazowki jak napisac. Problem w tym, ze ostatnio jestem cholernie zabiegany i ciezko znalezc czas, ochote czy chociazby sile.
Posted by: gnacik

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 11/08/2011 03:32

Ja jak kiedyś musiałem coś takiego napisać to patrzyłem co to za firma, czym się zajmuje itp. i myślałem dlaczego chciałbym u nich pracować, tylko tak szczerze... no i to pisałem :-)
Posted by: fuzzz

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 11/08/2011 04:05

pisales ale czy cos z tego wyniklo? wink
Posted by: Szewa

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 11/08/2011 04:42

Mam kilku znajomych w HRach różnych firm. Nikt nie czyta listów motywacyjnych. Zwyczajnie nie mają na to czasu, tyle aplikacji wpływa.

Głównie na podstawie CV zapraszają na rozmowy.

Ale i tak ciągle najłatwiej po znajomości dostać robotę laugh
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 11/08/2011 15:25

Wlasnie sprawa jest tez taka, ze ja juz w tej 'firmie' pracowalem. Tyle ze to byla umowa zlecenie, a teraz jest okazja na normalna umowe. Musza tylko przeprowadzic konkurs skladajacy sie z III etapow gdzie pierwszym jest weryfikacja dokumentow - chcac nie chcac musze napisac ten list :/
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 11/08/2011 16:51

ile PLN może spalać mniej więcej komputer + monitor w okresie miesiąca, uruchomione ok 12 h na dzien?
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 11/08/2011 16:51

ile moze kosztowac zuzyty prad oczywiscie tongue
Posted by: Kukis

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 11/08/2011 16:56

Podaj nazwę zasilacza i co robisz na tym kompie.
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 11/08/2011 17:06

ATX KY-450W 90% czasu przegladanie internetu, 10 % filmy
monitor lg flatron 22 "
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 11/08/2011 20:45

to ja tez mam takie pytanko tongue
350W zasilka, karta graficzna raczej slaba 256mb bodajze (ewentualnie bardo slabej jakosci 512) i monitor 19 cali LG LCD. Nie gram w gry w ogole, jedynie www/film
Posted by: anfa_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 11/08/2011 23:31

mam małą prośbę. namierzyłem w internecie gadżet na prezent który bardzo mi przypadł do gustu: (http://www.laleczkivoodoo.pl/) niestety w liście sklepów nie ma mojego miasta a empiki świecą pustkami. Czy byłaby możliwość "załatwienia" takiego gadżetu przez kogoś z was? Oczywiście wszelkie koszty pokrywam z góry i obiecuję dobrą flaszkę za przysługę. Szczegóły na PW żeby nie robić zamieszania jeśli znajdzie się dobra dusza.

z góry dziękuję za odzew i pozdrawiam.

lista sklepów gdzie coś takiego również można dostać: http://www.albipolska.pl/images/stories/glowna/lv%20mozna%20kupic.pdf
Posted by: Ojro

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 11/08/2011 23:47

Originally Posted By: Szewa
Głównie na podstawie CV zapraszają na rozmowy.

Ale i tak ciągle najłatwiej po znajomości dostać robotę laugh

kurde ale człowiek naiwny był, aż w końcu zamartwiał się, dlaczego to nie dzwonią do mnie, przecież mam kwalifikacje niemal idealne...

kilka razy zmianiałem treść LM... w takim razie dlaczego wymagają LM przy ofertach, skoro i tak czasu nie mają.

zgadzam się co do otrzymania pracy 'po znajomości' - ale również rozumiem tą drogę wyboru
Posted by: jadanek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 12/08/2011 01:03

Originally Posted By: anfa_
mam małą prośbę. namierzyłem w internecie gadżet na prezent który bardzo mi przypadł do gustu: (http://www.laleczkivoodoo.pl/) niestety w liście sklepów nie ma mojego miasta a empiki świecą pustkami. Czy byłaby możliwość "załatwienia" takiego gadżetu przez kogoś z was? Oczywiście wszelkie koszty pokrywam z góry i obiecuję dobrą flaszkę za przysługę. Szczegóły na PW żeby nie robić zamieszania jeśli znajdzie się dobra dusza.

z góry dziękuję za odzew i pozdrawiam.

lista sklepów gdzie coś takiego również można dostać: http://www.albipolska.pl/images/stories/glowna/lv%20mozna%20kupic.pdf


to nie sa te same laleczki voodoo co na bryloczkach na allegro?
Posted by: Llama

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 12/08/2011 01:26

Originally Posted By: Ojro
w takim razie dlaczego wymagają LM przy ofertach, skoro i tak czasu nie mają.

napisanie tego gówna zmusza do jakiegoś tam wysiłku co jest pierwszą weryfikacją pracownika i ubezpiecza pracodawcę przed lawinowym wysyłaniem gołych CV.

10000 ludzi szuka pracy i jest 500 ogłoszeń o pracę. niech te 10000 ludzi wyśle z automatu swoje cv na te 500 ogłoszeń.

i tak można napisać 'standardowy list', na wszystko jest sposób.

póki nie jesteś specjalistą, albo nie masz znajomości, to na dobrą pracę i tak nie ma szans.
Posted by: anfa_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 12/08/2011 01:29

Originally Posted By: jadanek
Originally Posted By: anfa_
mam małą prośbę. namierzyłem w internecie gadżet na prezent który bardzo mi przypadł do gustu: (http://www.laleczkivoodoo.pl/) niestety w liście sklepów nie ma mojego miasta a empiki świecą pustkami. Czy byłaby możliwość "załatwienia" takiego gadżetu przez kogoś z was? Oczywiście wszelkie koszty pokrywam z góry i obiecuję dobrą flaszkę za przysługę. Szczegóły na PW żeby nie robić zamieszania jeśli znajdzie się dobra dusza.

z góry dziękuję za odzew i pozdrawiam.

lista sklepów gdzie coś takiego również można dostać: http://www.albipolska.pl/images/stories/glowna/lv%20mozna%20kupic.pdf


to nie sa te same laleczki voodoo co na bryloczkach na allegro?

nie. tam jest jakiś szit do telefonu wink
chodzi mi o jedną konkretną z tego zestawu- też ze względu na podpis.
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 12/08/2011 01:47

widze, ze kazdy ma list, ale zeby sie podzielic to nie... ;] dzieki
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 12/08/2011 04:00

Originally Posted By: lelu
widze, ze kazdy ma list, ale zeby sie podzielic to nie... ;] dzieki
Napisz czego się nauczyłeś, jak Ci się pracowało, czego jeszcze możesz się nauczyć. Jak widzisz swoją perspektywę w tej firmie.

Ale nie pisz, że nauczyłeś się Excela i planujesz Accesa. Zamiast tego więcej umiejętności miękkich, pracy w grupie, atmosfery w pracy, rozwijania skrzydeł, zdobywania doświadczenia, dodatkowych szkoleń itp. Chyba, że starasz się o pracę na taśmie - to wtedy doświadczenie najważniejsze.

A co do CV i Listów. Rzeczywiście, jak przychodzi 5000 CV to ciężko czytać listy.
Ale listy się przydają przy rekrutacjach, które trwają np. 5 etapów. Bo gdy już trafisz do przełożonego danego działu - on, jeśli będzie profesjonalny, z chęcią przeczyta Twój list, żeby się sobie wyrobić jakieś zdanie i zweryfikować później na rozmowie.
Po pierwsze i najważniejsze - schludne, ładne i ciekawe CV - chodzi o grafikę/układ. To w dużym stopniu zachęca do jego przeczytania.

Zawarte informacje na podstawie doświadczeń w jednej z największych korporacji w Polsce i Europie.
Posted by: sh11

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 13/08/2011 16:48

Witam,
Poleci ktos gdzie konkretnie uderzyc w bieszczady ? Na 2,3 dni.
Byłem tam raz, lata temu, a zanim wszystko przeszukam w necie to skończy mi się urlop;).

Z nastawieniem na lekki treking - fajne widoki

z gory wielkie dzieki wink
Posted by: przemekwn

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 13/08/2011 17:46

Originally Posted By: lelu
widze, ze kazdy ma list, ale zeby sie podzielic to nie... ;] dzieki

google smile
Posted by: wwwujek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 13/08/2011 19:06

Kto mi pomoże znaleźć jakieś publikacje dr. Jerzego Wielkoszyńskiego..? Wszędzie tylko artykuły z gazet lub temat Jego śmierci.. A takie typowe publikacje, przemyślenia..?
Posted by: Isildur

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 16/08/2011 02:01

Witam, takie pytanie
Jestem wypozyczony z A klasy do ligi okregowej na pół sezonu i rozegrałem tam 2 mecze
Czy jest mozliwosc abym wrócił juz po tych 2 meczach do A klasy czy musze pooczekac te 6 miesiecy ?
Posted by: vindom

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 16/08/2011 02:21

Originally Posted By: wwwujek
Kto mi pomoże znaleźć jakieś publikacje dr. Jerzego Wielkoszyńskiego..? Wszędzie tylko artykuły z gazet lub temat Jego śmierci.. A takie typowe publikacje, przemyślenia..?


nieśmiało sugeruję pójście do Biblioteki Miejskiej, może Uniwersyteckiej, tak mi się zdaje, że może tam da się coś znaleźć
Posted by: wwwujek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 16/08/2011 02:53

Originally Posted By: J - 23
Witam, takie pytanie
Jestem wypozyczony z A klasy do ligi okregowej na pół sezonu i rozegrałem tam 2 mecze
Czy jest mozliwosc abym wrócił juz po tych 2 meczach do A klasy czy musze pooczekac te 6 miesiecy ?


A jesteś wypożyczony odpłatnie, czy nie? Jeśli tak, to nikt nie będzie chciał Cię zwolnić, skoro wydał pieniądze.

Druga sprawa, nie wiem jak w Twoim okręgowym Związku, ale na Śląsku, za zawodnika wypożyczonego do ligi Okręgowej, należy zapłacić haracz do Związku (w tym przypadku 220 zł),
Kasa przepadnie, jeśli wrócisz.. Dlatego IMO zwyczajnie nie pozwolą Ci wrócić. A czy możesz czy nie? IMO sprawa jest do dogadania.

Pozdrawiam.
Posted by: wwwujek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 16/08/2011 02:54

Originally Posted By: vindom
Originally Posted By: wwwujek
Kto mi pomoże znaleźć jakieś publikacje dr. Jerzego Wielkoszyńskiego..? Wszędzie tylko artykuły z gazet lub temat Jego śmierci.. A takie typowe publikacje, przemyślenia..?


nieśmiało sugeruję pójście do Biblioteki Miejskiej, może Uniwersyteckiej, tak mi się zdaje, że może tam da się coś znaleźć


smile
Wolałbym wersje elektroniczne..
Posted by: Isildur

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 16/08/2011 04:24

dzieki wwwujek za odpowiedz
pzdr
Posted by: Mitul

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 16/08/2011 14:35

gdzie moge kupic rolety na dachowe, skośne okna (Velluxy) ? takie zeby dobrze zaciemniały i były latwe w montażu ?
Posted by: thepilator

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 16/08/2011 20:08

Ma ktoś namiar na jakiś fajny hostel w Krakowie na czas trwania Coke Live Festival(ten weekend)? Wiem, że późno sie zdecydowałem ale chyba jest jeszcze szansa coś wyszukać?
Posted by: dondo

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 17/08/2011 00:00

Takie troche głupie pytanie, ale potrzebuje potwierdzenia. Czy jesli bede np w Grecji z telefonem (bez roamingu tam zadnego) to ludzie z Polski normalnie beda mogli do mnie zadzwonic? Czy na wstepie im jakis komunikat przerwie typu "abonanet poza zasiegiem" ?
Posted by: dondo

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 17/08/2011 00:01

abonent*
Posted by: andrzejek_84

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 17/08/2011 00:44

bez roamingu nie będziesz miał zasięgu więc nikt nie zadzwoni
Posted by: dondo

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 17/08/2011 01:05

Aha czyli nawet jesli ja nie bede wykonywal połączen to i tak musze wlaczyc roaming zeby moc odbierac rozmowy z Polski, jesli tak to dzieki o to mi wlasnie chodzilo.
Posted by: andrzejek_84

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 17/08/2011 01:29

dokladnie, no i smsy mozesz odbierac za darmo. placisz tylko za odbieranie polaczen i wychodzace rozmowy/wiadomosci
Posted by: Sebastijan

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 17/08/2011 02:05

@dondo roaming dalej niestety jeszcze drogi, poza tym płacisz nawet za odebrane połączenia, więc jeśli telefon na wakacjach ma być tylko w razie "W" i nie chcesz odrzucać dzwoniących, którzy mogą poczekać do powrotu to ja bym na twoim miejscu powiadomił znajomych, że wyjeżdżasz, a na miejscu kupił jakiś starter lokalnej sieci komórkowej i potem z niego możesz smsować i dzwonić taniej, masz kontrolę nad wydatkami (nie przyjdzie ci po wakacjach niewiadomo jaki rachunek), odpowiednio doładowujesz sobie konto w miarę potrzeb. Zawsze możesz jak będziesz na miejscu i będziesz znał już nr lokalnej komórki podzielić się numerem ze znajomymi poprzez np. facebooka i zastrzec że np odpoczywasz i w razie konieczności to jesteś pod danym nr tel. Dzwoniący zastanowi się 2 razy zanim wykręci zagranicę ;P
Posted by: dondo

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 17/08/2011 05:22

Spoko Seba dzieki za wytłumaczenie. To tylko w razie czego, kurier ma cos dostarczyc i trza go skierowac pod inny nr mieszkania co by nie zaginelo wink
Posted by: Ojro

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/08/2011 13:46

kiedys juz padło takie pytanie, ale nie mam czasu siedzieć i przeszukiwać:

Ile $$$ wypadałoby dać na wesele ? 200,300, 600 ?

dodam, że to kolega, na wesele specjalnie wybieram się przez całą Polskę, idę z koleżanką. Bogaczem nie jestem, poza tym w bieżącym miesiącu będzie to już 3 ślub blush tyle tylko że to rodzina była... pytam ponieważ nie chcę dać za mało, ale w chwili obecnej na jakiś społeczny gest też mnie nie stać.
Posted by: stoprocent_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/08/2011 13:56

wypadałoby dać tyle, bay im sie zwrocilo za miejsca, czyli jesli od pary 150, to dac x2 smile
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/08/2011 15:42

jak kolega to 200-300, po co wiecej, to z rodzina sa problemy grin
Posted by: Ojro

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/08/2011 15:54

no ja tak myślałem, że 200/300 od osoby, czyli 400/600 razem.

dodatkwo młodzi zamiast kwiatów zazyczyli sobie lotto lub ksiazki, ehhh blush
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/08/2011 15:56

teraz to juz normalna praktyka... ja bym wolal wino zamiast kwiatow albo wlasnie lotka wink
Posted by: Exp

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/08/2011 17:36

400-500 od pary to juz jest naprawde dobrze, jesli chodzi o kolegow smile
Posted by: Ojro

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/08/2011 17:39

dodam, ze pytanie dotyczy tylko 'koperty' nie licze tuttaj innych kosztow, ktore sam musze pokryc:

- paliwo
- 3 noclegi
- jedzenie

nie zebym sie zalil, bron boże, ale takie wesele po drugiej stronie Polski w ch.. kosztuje

dzięki za podpowiedzi piwo
Posted by: Szewa

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/08/2011 20:02

Originally Posted By: Ojro
dodam, ze pytanie dotyczy tylko 'koperty' nie licze tuttaj innych kosztow, ktore sam musze pokryc:

- paliwo
- 3 noclegi
- jedzenie

nie zebym sie zalil, bron boże, ale takie wesele po drugiej stronie Polski w ch.. kosztuje

dzięki za podpowiedzi piwo

Według mnie koszt noclegu po weselu powinni pokryć młodzi. Szczególnie dla gości przyjeżdżających z drugiego końca Polski.
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 21/08/2011 17:57

Szukam jakis sluchaweczek do mp3 (iphone). Zalezy mi na dwoch rzeczach - aby byly w miare tanie i aby nie rozwalaly sie kabelki przy wtyczce/jack'u i przy samej sluchaweczce. Zawsze dreczyl mnie ten problem i nigdy jeszcze sluchawki nie wytrzymaly zbyt dlugo smile

Ostatnio mialem doczynienia z sluchawkami od Nokii, zajebiste - kabelek taki jakby wzmacnniany/pleciony, tylko ze bardzo krotkie a przedluzka ktora byla w zestawie nie wwspolgrala z telefonem :/
Posted by: Gaske

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 22/08/2011 01:05

http://allegro.pl/jays-a-jays-two-od-dystrybutora-plus-gratisy-i1760017858.html

warte ceny.
Posted by: luk4sz_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 23/08/2011 01:01

Jutro jest mecz Wisły o 20:45 niestety muszę odebrać w tym czasie siostrę z okęcia, a że do domu mam >200km więc mam pytanie czy gdzieś na miejscu lub też w pobliżu da radę obejrzeć to spotkanie?
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 23/08/2011 01:29

Gaske, nie watpie ale cena 130zl troche mnie nie ratuje wink
Posted by: magic321

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 23/08/2011 03:10

jak wpisac na klawiaturze polskie znaki łę ?
Posted by: Gaske

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 23/08/2011 03:14

Nie da się, musisz mieć specjalną klawiaturę (ok. 650zł) albo kopiować od innych.
Posted by: Sebastijan

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 23/08/2011 03:23

a nie da się tak? Pasek Start->Akcesoria->Narzędzia systemowe->Tablica znaków??
Posted by: Gaske

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 23/08/2011 03:38

Da sie chociazby Start->Akcesoria->Ulatwienie dostepu->Klawiatura ekranowa,
ale wydaje mi sie, ze magic321 nie pytal na powaznie. smile
Posted by: uho

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 24/08/2011 16:15

nie będę zakładał nowego tematu, poproszę Was tutaj o uwagi co do stronki:

uncharted.pl

Dla sympatyków PS3 tytułu nie trzeba przedstawiać. Stronka stworzona przez moich kolegów, jedyna w Polsce, podobno też unikatowa w skali Europy.
Jakieś sugestie co by jeszcze zmienić? Co dodać?
Dzięki wink
Posted by: Isildur

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 26/08/2011 00:04

Witam
Moze mi ktos polecic nazwe jakiegos dobrego spalacza tłuszczu
Na poczatek cena tak do 50 zł, najlepiej ww kapsułach
A trening to jest bieganie i rower
Posted by: grekugreku

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 26/08/2011 03:34

hej
nie wiem co sie stalo ale zniknal mi ten zielony znaczek kolo paska adresu mowiacy czy strona jest dobra czy nie(cos w tym stylu) a na pasku adresu wyraznie jest napisane tylko glowna strona na jakiej jestem np mecz.pl onet.pl a cala reszta jest jakby ukryta np http://www.mecz.pl/forum/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=4662559&page=17 tylko mecz.pl jest na czarno a reszta na szaro
mam firefoxa i chcialbym zeby bylo jak dawniej
jesli kumacie o co mi chodzi dzieki za jakas podpowiedz
Posted by: grekugreku

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 26/08/2011 04:27

Originally Posted By: grekugreku
hej
nie wiem co sie stalo ale zniknal mi ten zielony znaczek kolo paska adresu mowiacy czy strona jest dobra czy nie(cos w tym stylu) a na pasku adresu wyraznie jest napisane tylko glowna strona na jakiej jestem np mecz.pl onet.pl a cala reszta jest jakby ukryta np http://www.mecz.pl/forum/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=4662559&page=17 tylko mecz.pl jest na czarno a reszta na szaro
mam firefoxa i chcialbym zeby bylo jak dawniej
jesli kumacie o co mi chodzi dzieki za jakas podpowiedz


i np przy logowaniu na strone banku w miejscu gdzie sprawdza sie bezpieczenstwo strony kolo paska adresu mam niebieskiego ludzika a powinien byc zielony (pisze : polaczono z witryna ..... prowadzona przez >nieznany<

cos z szyfrowaniem czy jak?
Posted by: dadycool

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 26/08/2011 06:45

panowie co to za kawałek w tle?
znany fajny ale nie moge znalezc tytulu
http://www.youtube.com/watch?v=tnBHjA0BFFY
Posted by: Krystian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 26/08/2011 06:47

Don Omar - Danza Kuduro
Posted by: dadycool

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 26/08/2011 07:06

dziekuje smile
Posted by: john

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 27/08/2011 22:42

Zmienił ktoś z Was kiedyś pracę na mniej płatną z własnej woli?

w zamian za lepsze warunki socjalne, spokój, czy stabilizację...
Posted by: Samartyanin

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 27/08/2011 22:58

Originally Posted By: john
Zmienił ktoś z Was kiedyś pracę na mniej płatną z własnej woli?

w zamian za lepsze warunki socjalne, spokój, czy stabilizację...

Warto.
Posted by: Llama

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 27/08/2011 23:10

zarabiasz X zł, a dadzą...?
80%, 60%, 30% X?

jaki procent z X kosztuje utrzymanie?

i wszystko jasne.
Posted by: yazsm

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 28/08/2011 02:16

Witam,
Pierwszy raz będę kupował sam bilet na samolot - czy mogę go kupić będąc na lotnisku i płacąc gotówką? Będę zakupywał w Norwegianie - czy kupując na lotnisku za gotówkę jest drożej czy taniej niż przez internet? Lot planuję dopiero za 2 miesiące.
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 28/08/2011 15:22

Mysle ze drozej/taniej jest regulowane przez to ile osob bedzie chcialo poleciec smile Aczkolwiek z reguly jest tak ze im wczesniej tym taniej.

Mi sie udalo kiedys kupic bilet(przez neta) z wawy do londynu na heathrow za 400zl- taniej niz w tanich liniach w tym samym czasie. I bylo to nie duzo czasu przed terminem lotu wiec jak widac roznie z tym bywa smile
Posted by: Mitul

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 28/08/2011 15:57

na pewno lepiej i wygodniej w Internecie, nie wiem jak w Norwegian ale moze nawet nie być takiej mozliwosci zeby kupic w kasie,
poza tym im szybciej kupisz ten bilet tym bedzie tansza (na 99%) chyba ze w miedzyczasie wskoczy jakas dziwna promocja ale to mało prawdopodobne.
Wchodzisz na strone z rezerwacjami i tam jest to w miare prosto zobrazowane, oczywisicie musisz płacić karta (czasami mozna przelewem, ale wg mnie to bezsensowna komplikacja, chyba ze nie masz karty...)
dostajesz potwierdzenie na maila e-ticket z numerem rezerwacji, generalnie nawet nie musisz drukowac (chyba ze dla wlasnego spokoju) i wchodzisz na dowód. Czesto warto tez sie odprawić internetowo bo kasuja za to dodatkowo w tanich liniach.
poradzisz sobie smile
Posted by: yazsm

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 28/08/2011 22:18

Tzn się tak - nie mam karty aby zapłacić, więc stąd pytanie o bezpośrednie podejście do kasy i zapłatę smile Lot dopiero za 2 miesiące więc jeszcze troche jest ale wiadomo - im szybciej tym taniej. Jakby ktoś kto kupował tak w Norwegianie mógł coś doradzić to byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 28/08/2011 23:07

popros kogos zeby zrobil Ci przelew a Ty dasz mu gotowke/zrobisz przelew w banku na jego konto smile
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 29/08/2011 01:59

Szukam jakiejs mapy, ktora bedzie np sprawdzac odleglosc miedzy miastami.
Maps google i via michelin nie radza sobie z tym.

Np chcialbym sprawdzic jaka jest odleglosc miedzy Denver a Krakowem.
Posted by: !zari

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 29/08/2011 02:04

http://mapa.nocowanie.pl/odleglosci
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 29/08/2011 02:24

Dzięki.
Posted by: gnacik

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 29/08/2011 23:38

Najnowszy numer Forbes'a w PDFie, ma ktoś ? ...albo wie skąd można mieć ? :-)
Posted by: radeke

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 30/08/2011 00:28

Originally Posted By: gnacik
Najnowszy numer Forbes'a w PDFie, ma ktoś ? ...albo wie skąd można mieć ? :-)


http://www.e-kiosk.pl/numer,14574,forbes#pakiet

http://www.egazety.pl/axel-springer/e-wydanie-forbes.html


6.00 PLN
Posted by: anfa_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 30/08/2011 20:17

mam możliwość kupna lustrzanki Sony Alpha SLT-A35 z dwoma obiektywami w dobrej cenie. czy jest to dobry sprzęt? widzę, że zbiera w miarę ok opinie ale może ktoś z was ma i powie kilka zdań.
Posted by: alan2000

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 31/08/2011 23:47

Prosimy również o przesłanie zrzutów ekranu z Pańskiego konta w serwisie Neteller wykorzystanego do dokonania depozytów na koncie gracza.

W tym wypadku prosimy, aby na zrzutach ekranu widoczne były Pana dane osobowe i adresowe oraz potwierdzenie transakcji złożenia depozytu do konta gracza. Prosimy o zamazanie/zakreślenie wszystkich informacji innych niż dane osobowe (imię i nazwisko oraz adres zamieszkania) oraz niezwiązanych z transakcjami dokonywanymi na konto gracza w serwisie Betsafe.


jak mam to zrobic bo nie mam pojecia zupelnie
Posted by: mat2000

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/09/2011 00:01

wchodzisz w historie transakcji, print screan itd.

czego tu nie rozumiec?
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/09/2011 13:17

wchodzisz, wciskasz przycisk "PRINT SCRN" ktory znajduje sie gdzies nad strzalkami, pozniej odpalasz np. paint'a i wciskasz kombinacje klawiszy ctrl+v. Wklei Ci sie wlasnie ten zrzut ekranu ktory zrobiles za pomoca print scrn'a, zapisujesz i gotowe smile
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/09/2011 18:24

Ma ktoś może nr telefonu do Kacperka76?

Bo wlacza mi sie poczta glosowa, wiec nie wiem czy zmienil nr tongue
Posted by: kacperek76

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/09/2011 22:43

Originally Posted By: lupus
Ma ktoś może nr telefonu do Kacperka76?

Bo wlacza mi sie poczta glosowa, wiec nie wiem czy zmienil nr tongue
padla bateryja tongue
Posted by: Radek_89

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 03/09/2011 19:22

Mam problem z Excelem 2010.

Mam cztery komórki: A1 B1 C1 i D1

W C1 mogą być trzy wartości: 1 0 i Z
Teraz chcę, żeby w D1 pojawiała się wartość w zależności od tego, jaka jest wartość w D1.

Jeśli w C1 jest wartość 1, to w D1 ma być wykonane działanie (A1*B1)-A1
Jeśli w C1 jest wartość 0, to w D1 ma być wartość -B1
Jeśli w C1 jest wartość Z, to w D1 ma być wartość 0

Potrzebuję na to formuły. Sam kombinuję i mi nie wychodzi.
Posted by: Ghost

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 03/09/2011 20:24

=JEŻELI(C1="Z";0;(JEŻELI(C1=1;(A1*B1)-A1;-B1)))
Posted by: craax

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 05/09/2011 16:21

mam pakiet cyfry, chcialbym teraz zrobic sobie multiroom - zamawial ktos to ? jak wygladaja koszta ? wiem, ze trzeba osobna karte i osobny dekoder - ale jak to wyglyda finansowo, kiedy ma sie z nimi umowe i jeden zestaw ( dekoder + karta ) w domu oraz o ile zwieksza sie rachunek miesieczny za tv ?


WIE KTOS MOZE ?
Posted by: anfa_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 06/09/2011 02:43

wybieram się na kilkunastodniowy trip do Hiszpanii: miejsce docelowe- Pampeluna (poza tym oczywiście Madryt, Barcelona obowiązkowo). Czy moglibyście mi doradzić co na północy Hiszpanii jest wartego odwiedzenia. ew. jak to wychodzi cenowo.
z tego co wstępnie widziałem to oba pirenejskie parki narodowe, pewnie San Sebastian i okolice ale chciałbym poznać wasze opinie i sugestie. z góry dzięki piwo
Posted by: Ojro

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 06/09/2011 02:45

jesli okolice kraju Baskow, to moze Biarritz, ale to akurat miasteczko/kurort we Francji tu obok granicy z Hiszpania
Posted by: anfa_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 06/09/2011 03:07

Picos de Europa hura
Posted by: Bet3654

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 06/09/2011 22:53

mam ogromną prósbe do osób mieszkających we Wrocławiu,lub czesto tam prezbywających.
Polecicie jakis hotel na 1noc z soboty na niedziele,
cenowo tak od 60 do 120zł za 1-osobowy pokój.
Przegladam oferte juz 2-ga godzine ,jest ich sporo ,a nic nie moge wybrac...
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 07/09/2011 03:56

Jak obecnie wygląda procedura wydawania prawa jazdy?
Po egzaminie mam czekać na dokument (zaznaczyłem pocztę) czy muszę iść po coś dodatkowo dokądś?
Ktoś ostatnio robił i może mi powiedzieć jak to wygląda?
Posted by: wrobel_9

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 07/09/2011 12:00

Witam! Przed chwila przyszedl do mnie kolega z pewnym pytaniem. Czy to mozliwe zeby za torenty pobrane z tej stronki trzeba placic?? Podobno w komentarzach sa teksty typu dostalem wezwanie do zaplaty na 700 zl itp.! Nie bardzo rozumiem w jaki niby sposob? SMSem czy mailem?? smile Czy wie ktos o co chodzi, bo juz sam zglupialem?!?
Posted by: Zimon

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 07/09/2011 15:31

Jesli ktos ma konto na nivea.pl to uprzejmnie prosze o glosy na ten plac
http://www.100latnivea.pl/glosowanie/plac/1183.
Posted by: wrobel_9

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 07/09/2011 16:48

Originally Posted By: wrobel_9
Witam! Przed chwila przyszedl do mnie kolega z pewnym pytaniem. Czy to mozliwe zeby za torenty pobrane z tej stronki trzeba placic?? Podobno w komentarzach sa teksty typu dostalem wezwanie do zaplaty na 700 zl itp.! Nie bardzo rozumiem w jaki niby sposob? SMSem czy mailem?? smile Czy wie ktos o co chodzi, bo juz sam zglupialem?!?


Sorry zapomnialem dodac ze chodzi o nasze Torrenty.org?!?!?
Posted by: kleks

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 07/09/2011 18:44

Ta strona jest całkowicie wolna od opłat. Ktoś chce naciągnąć naiwnych. Nie płacić i olać problem. Opłaty za piratowanie ???
Posted by: Gaske

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 07/09/2011 20:40

@micha$, zależy od miasta chyba w którym wyrabia się prawko. Ale raczej nic nie trzeba zanosić, wszystkie dokumenty dostarcza Wydział Organizacji Ruchu Drogowego, gdzie był robiony egzamin.

@wrobel_9, na torrenty.org jest chyba oplata 7zl/sms za stworzenie konta, ale pozniej sie juz nie placi. Lepiej regulamin przeczytac przy rejestracji. Kiedys bylo cos takiego z pobieralnik.org czy cos podobnego, ze ludzie nie czytali tego tekstu przy rejestracji, a oni niby potem kase za zalozone konta chcieli, ale raczej tego nie sciagali z tego co czytalem.
Posted by: gnacik

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 07/09/2011 21:16

Originally Posted By: radeke
Originally Posted By: gnacik
Najnowszy numer Forbes'a w PDFie, ma ktoś ? ...albo wie skąd można mieć ? :-)


http://www.e-kiosk.pl/numer,14574,forbes#pakiet

http://www.egazety.pl/axel-springer/e-wydanie-forbes.html


6.00 PLN


Wszystko fajnie, tylko nie ma płatności SMSem, aja żadnego konta w banku nie mam aktualnie :-/ Są jakieś takie same e-kioski gdzie można SMSem zapłacić ?
Posted by: Bet3654

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 08/09/2011 01:33

Originally Posted By: Bet3654
mam ogromną prósbe do osób mieszkających we Wrocławiu,lub czesto tam prezbywających.
Polecicie jakis hotel na 1noc z soboty na niedziele,
cenowo tak od 60 do 120zł za 1-osobowy pokój.
Przegladam oferte juz 2-ga godzine ,jest ich sporo ,a nic nie moge wybrac...

widze ,ze sie ogarneliśmy ze znajomymi, 16 telefon i wszytsko zarerwowane, trzeba szukac teraz moteli raczej ,niedaleko Wrocka..
Posted by: Sebastijan

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 08/09/2011 01:54

Originally Posted By: Bet3654

widze ,ze sie ogarneliśmy ze znajomymi, 16 telefon i wszytsko zarerwowane, trzeba szukac teraz moteli raczej ,niedaleko Wrocka..


zobacz tutaj http://www.puhot.pl/text.php?alias=oferta_pokoje&lang=PL
Posted by: Bet3654

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 08/09/2011 02:24

Originally Posted By: Sebastijan
Originally Posted By: Bet3654

widze ,ze sie ogarneliśmy ze znajomymi, 16 telefon i wszytsko zarerwowane, trzeba szukac teraz moteli raczej ,niedaleko Wrocka..


zobacz tutaj http://www.puhot.pl/text.php?alias=oferta_pokoje&lang=PL

standard,
nic nie mają,
ale dzieki za pomoc.
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 08/09/2011 03:01

Originally Posted By: Gaske
@micha$, zależy od miasta chyba w którym wyrabia się prawko. Ale raczej nic nie trzeba zanosić, wszystkie dokumenty dostarcza Wydział Organizacji Ruchu Drogowego, gdzie był robiony egzamin.
Dzięki! piwo
Posted by: Vorspringer

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 08/09/2011 03:57

Originally Posted By: Bet3654
mam ogromną prósbe do osób mieszkających we Wrocławiu,lub czesto tam prezbywających.
Polecicie jakis hotel na 1noc z soboty na niedziele,
cenowo tak od 60 do 120zł za 1-osobowy pokój.
Przegladam oferte juz 2-ga godzine ,jest ich sporo ,a nic nie moge wybrac...


Teraz to koszmar w temacie noclegów. Wszystko przez Adamka. Do tego w Hali trwa Kongres Kultury,a w niedzielę rano jest maraton.
http://www.eholiday.pl/noclegi-on1193.html Tu zapytaj, niedaleko PKP i trochę cichociemny.
http://www.rezydent.pl/pl/8/ Tu czasami też bywały miejsca, kiedy tłoczno w mieście.
Posted by: Bet3654

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 08/09/2011 04:54

Dzieki za pomoc, ale niestety tez juz zajete.
Posted by: Sebastijan

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 08/09/2011 05:25

Originally Posted By: Vorspringer


Teraz to koszmar w temacie noclegów. Wszystko przez Adamka. Do tego w Hali trwa Kongres Kultury,a w niedzielę rano jest maraton.



a niedługo zaczną się już zjeżdżać fani Dżordża Majkela ;D

Wrocław ma cały czas deficyt miejsc noclegowych... może jak skończą hotel między ul. Ślężną i Borowską to trochę będzie lepiej... nie wyobrażam sobie jak to będzie podczas Euro 2012... masakra też z miejscami parkingowymi, szczęgólnie w okolicach rynku, gdzie kilka ulic całkowicie wyłączyli z ruchu, i zrobili masę "rowerowych pasów" - czyli wyłączyli z metr ulicy na ścieżkę rowerową - co jednocześnie wykluczyło parkowanie...
Posted by: grekugreku

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 09/09/2011 04:40

co potrzebuje zeby puscic na lapku cos z youtuba a ogladac to w telewizorze, wystarczy jakis kabel czy moze tv albo lapek musza miec jakies specjalne wyjscia?? pozdr
Posted by: Sebastijan

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 09/09/2011 04:44

najłatwiej jak masz laptopa z wyjściem hdmi, a tv z wejściem hdmi, wtedy kabel hdmi i po sprawie laugh ja np by podpiąć laptopa do tv używam kabla hdmi od xboxa 360 smile
Posted by: Vorspringer

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 09/09/2011 10:52

Był ktoś może w Chorwacji w tym roku? Jak najlepiej wymienić walutę? Kupić ichńsze kuny tu w Polsce, czy dopiero u nich? I z jakiej waluty? Ojro, zielone, a może złotówki?
Posted by: marek86

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 09/09/2011 12:32

Vorspringer priv smile
Posted by: jacekplacek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 09/09/2011 16:25

Originally Posted By: Vorspringer
Był ktoś może w Chorwacji w tym roku? Jak najlepiej wymienić walutę? Kupić ichńsze kuny tu w Polsce, czy dopiero u nich? I z jakiej waluty? Ojro, zielone, a może złotówki?


Ja byłem - najbardziej opłacalne jest zabrać euro i wymienić na kuny w Chorwacji, ponadto warto płacić kartą. Nie ma sensu zabierać kun z Polski.
Posted by: Vorspringer

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 10/09/2011 04:49

Dzięki Panowie
piwo
Posted by: damianki

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 10/09/2011 20:00

Czy jest użytkownik na mecz.pl z Tomaszowa Lubelskiego? Mam kilka pytań smile Pzdr
Posted by: mat2000

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 10/09/2011 20:25

jedziesz
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 15/09/2011 03:14

czy jest na forum jakiś konduktor?
Posted by: nOcnY

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 15/09/2011 04:43

Może mamy na sali HR'owca? Potrzebowałbym wzór ciekawego listu motywacyjnego, który można wysłać razem z CV podczas aplikowania na stanowisko w banku.
Posted by: radeke

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 17/09/2011 19:10

Czy miał ktoś z czymś takim do czynienia:



Mam drewniane futryny, których nie chcę porozwalać. Nie wiem czy ten iron gym to czasem nie badziew, który będzie się ześlizgiwał i można sobie tylko przez niego krzywdę zrobić ? Albo może ktoś ma coś sprawdzonego do drewnianych futryn ?
Posted by: Haz$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 17/09/2011 20:54

znawca facebooka potrzebny

post i bla bla
17 godz. temu w pobliżu: Gdynia, Poland

gdzie się ustawia żeby mieć taką informacje ?
czy może takie info jest tylko jak wyśle się z koma wpis ?
Posted by: Kretol

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 17/09/2011 21:02

Originally Posted By: Haz$
znawca facebooka potrzebny

post i bla bla
17 godz. temu w pobliżu: Gdynia, Poland

gdzie się ustawia żeby mieć taką informacje ?
czy może takie info jest tylko jak wyśle się z koma wpis ?


Od niedawna gdy wpisujesz coś w polu "o czym teraz myślisz ?" jest opcja aby wpisać miasto w którym się znajdujemy i czy wpis ma być widoczny dla wszystkich czy tylko dla znajomych.




Posted by: Haz$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 17/09/2011 21:16

uff racja :/ wielkie dzięki piwo

a opcja "kornelia była tutaj np. restauracja u basi" widziałem to u nie wielu osób, to już na bank telefon jako nadajnik wink
jak to ustawić i w jaki sposób to działa
Posted by: Haz$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 19/09/2011 01:29

np. post

Użytkownik Kornelia był w miejscu: Maydis Hudv&#229;rd.
Lubię to! &#183; &#183; 23 sierpnia o 11:55 przez: telefon komórkowy: &#183;

korzystał ktoś z tej opcji ? tongue
Posted by: Baqu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 19/09/2011 15:45

wchodzisz na FB

później w places

później masz check in

i już.
Posted by: przemekwn

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 19/09/2011 16:02

Poszukuję namiaru na nocleg nad polskim morzem w sylwestra. Może ktoś z Was był zadowolony podczas takiego pobytu. Aha, wyjazd z żoną i córką więc lepiej żeby było nieco ciszej niż za głośno w samej okolicy.
Posted by: Skorpion BB

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 19/09/2011 16:23

Ktoś ma namiary na jakiś super wzór CV ?? Na necie sporo tego tylko się zdecydować nie moge a bardzo dawno czegoś takiego nie pisałem. Z góry dzięki.
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 19/09/2011 19:07

Pytanie do majsterkowiczow.

Duzo zabawy jest( i czy w ogole sie da) przelozyc zawiasy bezprzylgowe ? Tak aby z drzwi lewych/prawych zrobic prawe/lewe ?;)

I druga sprawa moze ktos jest w temacie bo ja pytam i pytam i niewiele sie dowiedzialem, a za samym fachowcem dopiero bede sie rozgladal.
Jaki moze byc koszt przelozenia w/w zawiosow, wywalenia starej futryny i wstawienie nowej z drzwiami ?
Posted by: Isildur

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 20/09/2011 11:16

Wie ktos gdzie w tarnowie znajduje sie sklep z ciuchami z serii oldschool ??

http://allegro.pl/z6160cc-t-shirt-oldschool-roz-m-skateshop-net-pl-i1802838779.html
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 20/09/2011 21:00

Originally Posted By: J - 23
Wie ktos gdzie w tarnowie znajduje sie sklep z ciuchami z serii oldschool ??

http://allegro.pl/z6160cc-t-shirt-oldschool-roz-m-skateshop-net-pl-i1802838779.html
a oni maja sklep? tongue
kupowalem u nich na allegro kiedys koszulke, jak dobrze pamietam to sprowadzaja z USA i prowadzili sprzedaz tylko przez internet no chyba ze cos sie zmienilo lub jakis inny sklep ma takie ciuchy tongue
Posted by: jadanek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 20/09/2011 21:10

Zna ktos strone z pelnymi wersjami gier do sciagniecia? Np. fifa itp.
Posted by: mat2000

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 20/09/2011 22:41

peb.pl, isohunt.com
Posted by: MagiK

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 21/09/2011 05:56

Witam!

Gdzie zjem dobre śniadanie w Gdańsku? Czekam na jakieś propozycje wink
Co warto zobaczyć? (nie chodzi mi o zabytki czy muzea, bo te znam). Tylko bardziej czy jest może teraz jakaś fajna wystawa w Gdańsku, albo jakaś inna interesująca rozrywka?
Będę przejazdem jutro i w pt, dlatego zależy mi na możliwie szybkiej odpowiedzi.

PS. Ostatnio mocno zapracowany jestem, więc nawet nie miałem czasu zapytać o to wujka google - liczę,że pomożecie piwo
Posted by: gnacik

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 21/09/2011 18:20

Jezeli chodzi o jedzenie, to PUB Rugbuś na ulicy DO Studzienki. Polecam schab po bolońsku oraz wieprzowine w curry. Jak tam mieszkałem to było moje ulubione żarcie :-)

Co do atrakcji to jest tego, park Oliwski, cała starowka, arena bałtycka :-)
Posted by: radeke

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 22/09/2011 15:44

Porozdzielało mi w niektórych wierszach wyrazy w wyjustowanym tekście w programie WORD. Żeby zobrazować, wygląda to mniej więcej tak, że w jednym wierszu są np 3 wyrazy, jeden z lewej strony, jeden w środku, jeden po prawej i między nimi duże odstępy. Czy znów w innym wierszu więcej wyrazów ale też za duże odstępy. Wie ktoś jak sobie z tym poradzić ? Proszę o pomoc
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 22/09/2011 17:17

Originally Posted By: radeke
Porozdzielało mi w niektórych wierszach wyrazy w wyjustowanym tekście w programie WORD. Żeby zobrazować, wygląda to mniej więcej tak, że w jednym wierszu są np 3 wyrazy, jeden z lewej strony, jeden w środku, jeden po prawej i między nimi duże odstępy. Czy znów w innym wierszu więcej wyrazów ale też za duże odstępy. Wie ktoś jak sobie z tym poradzić ? Proszę o pomoc
wyglada jakby na koncu wiersza byl naciskany shift+enter lub za duzo spacji, najprawdopodoniej wystarczy cofnac nastepny wiersz, czyli ustawic kursor przed pierwszym znakiem i nacisnac (lub naciskac do skutku az sie przesunie na gore) 'backspace' grin innej mozliwosci nie widze tongue
Posted by: Llama

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 25/09/2011 23:42

jaką farbą mogę pokryć farbę akrylowo - lateksową?
Posted by: Kameleon

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 26/09/2011 00:05

Akrylową.
Posted by: Llama

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 26/09/2011 03:05

dzienki piwo
Posted by: wwwujek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 28/09/2011 19:55

Panowie, zrobiłby mi ktoś ciekawy plakacik dotyczący turniejów piłki nożnej..? W dobrej cenie rzecz jasna smile Materiały posłałbym mailem. Najlepiej jeszcze dziś.. smile
Posted by: Linc

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 28/09/2011 20:58

Kupic auto dostawcze do firmy za gotowke czy lepiej w leasing brac, wartosc auta okolo 20.000 netto. Z ktorego sposobu wiecej wroci mi do "kieszeni" tj. z vatu i z kosztow przychodu. Prosze o dokladne wytlumaczenie. Z gory dzieki.
Posted by: Linc

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 28/09/2011 21:00

Zapomnialem ... auto w leasing bedzie oczywiscie nowsze (nie starsze niz 5 lat), wiec i drozsze 30.000 netto
Posted by: wwwujek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 29/09/2011 02:09

Originally Posted By: wwwujek
Panowie, zrobiłby mi ktoś ciekawy plakacik dotyczący turniejów piłki nożnej..? W dobrej cenie rzecz jasna smile Materiały posłałbym mailem. Najlepiej jeszcze dziś.. smile


Nikt..? frown
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 29/09/2011 02:15

gnacik wiem, ze sie grafika zajmuje i z tego co pamietam jest w tym naprawde dobry!
Posted by: fechu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 30/09/2011 21:17

Pomoże ktoś ogarnąć najlepszą trasę ze Szczecina do Szklarskiej Poręby. Może jest ktoś z Gorzowa lub Zielonej Góry co pokonuje tą trasę regularnie bo ja będę debiutował na tym szlaku smile
Posted by: ALEX

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/10/2011 03:05

potrzebuje pomocy, otóz zainstalowałem sobie program bearshare, jednak po chwili z niego zrezygnowałem, w panelu sterowanie go odinstalowalem, ale pozostal maly problem, otoz w przegladarce explorer otwierajac kolejna zakladke pojawia sie na zakladce logo bearshare i od razu zakladka searchberashare, jak to wylaczyc chcialbym aby kolejna zakladka byla pusta
dzieki
Posted by: Krystian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/10/2011 03:22

Alex powinienes na tym logo bearshare lub koło niego móc lewym/prawym kliknac i wtedy odfajkowujesz to.
Posted by: fenomen

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/10/2011 04:14

Siedziałem na dołku dziś mnie wypuścili .
Siedziałem za wybicie szyby w sklepie z włamaniem.
Tzn byłem z ziomkiem wczoraj po libacji .
I wybiliśmy szybę . On wyjął maszynki itd wartość tego 62 zł
Poddałem się dobrowolnej karze podpisałem też że ja też to niby ukradłem nie wiedziałem co zrobić . Poddałem się dobrowolnej karze zawiasy 6 miesięcy na 3 lata . Grzywna 300 zł oraz zapłacenie szkód/
Można się od tego odwołać ?
Czy ma to jakiś sens bo dużo tego dostałem
Posted by: Goget

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/10/2011 04:40

Zawiasy więc izi. Zapłać i bądź grzeczny.

Gratuluje "ziomka" złodzieja blush
Posted by: Amir_Khan

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/10/2011 04:42

Ciesz sie ze nie poszles siedziec bo gdybys nie przyznal sie do winy to mialbys to jak w banku.
Posted by: huge

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/10/2011 04:52

Originally Posted By: Amir_Khan
Ciesz sie ze nie poszles siedziec bo gdybys nie przyznal sie do winy to mialbys to jak w banku.


mozliwe, aczkolwiek policjantom zalezy na zalatwieniu sprawy i pochwale od komendanta. niewazne czy podejrzany jest winny, czy nie. znam taki przypadek, ze oskarzyli chlopaka o paserstwo, posadzili go na dolek i w koncu sie przyznal po dniu tam spedzonym, zeby miec spokoj i wyjsc. pozniej sie wycofal z tego wszystkiego, minal rok i ma spokoj poki co
Posted by: connor

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/10/2011 05:29

Originally Posted By: fenomen
Poddałem się dobrowolnej karze zawiasy 6 miesięcy na 3 lata . Grzywna 300 zł oraz zapłacenie szkód/
Można się od tego odwołać ?


zawaliles ze sie poddales dobrowolnej karze, trzeba bylo sie do nieczego nie przyznawac, nie skladac zeznan i tak by cie wypuscili po 24h czy tam 48... w sadzie z adwokatem bys dostal lepszy deal. Jakie historyjki policjanci wymyslali ze sie zgodziles na ta dobrowolna kare?
Posted by: connor

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/10/2011 05:35

Czy byla zabawa w dobrego gline ktory Ci doradza co bedzie dla Ciebie najlepsze? (dla nich) grin
Posted by: Amir_Khan

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/10/2011 05:38

dostalby dobry deal 3 miesieczny areszt tymczasowy tongue
Posted by: fenomen

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/10/2011 05:44

Były dwie historyjki ta dobra dla nich i próba zastraszenia. Oraz próba żebym nie miał wyroku ,ale nie jestem ty typem który strzela za odmowę jakiego pięknego plaskacza dostałem
Posted by: connor

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/10/2011 05:46

W Polsce jest tak dziurawe prawo ze takie triki przechodza, podstawa rzecz nie poddac sie na dolku, wiadome ze policjant chce zamknac sprawe, wmawia rozne brednie, doradza a wrecz zmusza niby dla dobra podejrzanego przyanie sie do winy...
Nie przynajac sie z adwokatem izi by wyciagnal lepszy deal, ale w sumie moze i dobrze ze dal sie nabrac na policyjne tricki - coz mamy kolejnego kryminaliste na forum grin
Posted by: mat2000

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/10/2011 07:10

na przyszlosc:


http://www.nop.org.pl/2011/09/22/por...e-zatrzymanie/
Posted by: mat2000

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/10/2011 07:11

http://www.nop.org.pl/2011/09/22/poradnik-obywatel-wobec-systemu-represji-przesluchanie-zatrzymanie/
Posted by: ALEX

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/10/2011 16:33

Originally Posted By: Krystian
Alex powinienes na tym logo bearshare lub koło niego móc lewym/prawym kliknac i wtedy odfajkowujesz to.


nic takiego nie ma, bear jest juz odinstalowany, zebysmy sie dobrze zrozumieli, otwieram kolejna zakladke w explorer i zamiast pustej strony otwiera mi sie odrazu bearsearch
Posted by: Samartyanin

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/10/2011 16:47

Originally Posted By: ALEX
Originally Posted By: Krystian
Alex powinienes na tym logo bearshare lub koło niego móc lewym/prawym kliknac i wtedy odfajkowujesz to.


nic takiego nie ma, bear jest juz odinstalowany, zebysmy sie dobrze zrozumieli, otwieram kolejna zakladke w explorer i zamiast pustej strony otwiera mi sie odrazu bearsearch


http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-vista/Change-your-Internet-Explorer-home-page
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/10/2011 19:28

Może macie jakieś wujka, szwagra sąsiada który jest konduktorem? Bardzo mi zależy.
Posted by: seneka1

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 02/10/2011 14:53

Szukam taniego lokum na zjazdy wikendy w poblizu. Może macie coś na oku

Warszawska Szkoła Filmowa

01-518 Warszawa
ul. Generała Zajączka 7
Posted by: AGASSI

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 02/10/2011 22:58

Pany pomocy ! Wcisnąłem jakiś skrót w Operze i ku.rwa cały ekran obrócił się do góry nogami o 180 stopni. Za kija nie wiem jak to dwrócić. Help.
Posted by: Kaznodzieja

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 02/10/2011 23:10

sprobuj z ctrl + alt + strzalki
Posted by: AGASSI

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 02/10/2011 23:11

Originally Posted By: Kaznodzieja
sprobuj z ctrl + alt + strzalki


Wielkie Dzięki piwo piwo

ale był dramat laugh
Posted by: Kameleon

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 02/10/2011 23:16

Stawałeś na głowie czy obracałeś monitor? grin
Posted by: AGASSI

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 02/10/2011 23:25

To lapek więc ekran na maxa płasko a Ja z drugiej strony stołu grin
Córa mówi,że widok bezcenny i jeszcze się śmieje wink
Posted by: john

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 03/10/2011 02:17

Pany chce kupic ten czytnik e-booków Amazon Kindle 3

na Allego najtanszy praktycznie za 565 zl

jak sie zarejestrowalem na Amazone to wyszlo mi 139$ dolcow + Shipping & Handling: $20.98

lacznie 159,98 dolarów co daje teraz po jakies 3,3(przewalutowanie) 528

wiec na jednym czytniku kupionym na Allegro zarabiają tylko 37zł?

dobrze liczę


tu i tu patrze na werjse czytnika bez reklam..

prosze o pomoc bo dzisiaj musze dokonac zakupu..Amazon czy Allegro
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 03/10/2011 02:55

Byc moze ktos sobie przywiozl z USA.
Albo bral w hurcie wiecej, jakis rabat dostal.
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 03/10/2011 03:32

alob kupil jak dolar byl za 2,8 wink
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 03/10/2011 03:40

też możliwe.
Posted by: Ghost

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 03/10/2011 17:19

Ja za swój zapłaciłem dokładnie 477,66, a kupowałem go 1,5 miesiąca temu.
Posted by: john

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 04/10/2011 01:37

Originally Posted By: Ghost
Ja za swój zapłaciłem dokładnie 477,66, a kupowałem go 1,5 miesiąca temu.



ile szła przesyłka z Amazona?
Posted by: Ghost

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 04/10/2011 01:53

Nie pamiętam dokładnie, ale bardzo szybko. Chyba we wtorek zamówiłem, a w poniedziałek w następnym tygodniu dostałem, przy czym najdłużej zeszło się na cle w Warszawie. Amazon do Polski przesłał błyskawicznie.
Posted by: john

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 04/10/2011 02:00

no to fajnie... ja zamówiłem wczoraj (niedziela) i chciałbym dostać do piątku,soboty mam nadzieję że się uda....
Posted by: sh11

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 04/10/2011 05:34

Pytanie do latajacych czesto wink

Jak to jest z bagazem podrecznym, widze ze sporo osob ma go w formie walizek na kolkach, czasem rzucajacych sie w oczy wielkoscia wink

czy mozna smialo wziasc torbe pare cm wieksza od podawanych wymiarow ? czy jednak sprawdza to ktos ?

Z reguly bralem bagaz dodatkowy, ale nie wiem czy nie da rady zmiescic ciuchow na tydzien w takiej torbie tongue

jakies sugestie ?;-)
Posted by: Kretol

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 04/10/2011 12:00

Originally Posted By: sh11
Pytanie do latajacych czesto wink

Jak to jest z bagazem podrecznym, widze ze sporo osob ma go w formie walizek na kolkach, czasem rzucajacych sie w oczy wielkoscia wink

czy mozna smialo wziasc torbe pare cm wieksza od podawanych wymiarow ? czy jednak sprawdza to ktos ?

Z reguly bralem bagaz dodatkowy, ale nie wiem czy nie da rady zmiescic ciuchow na tydzien w takiej torbie tongue

jakies sugestie ?;-)



ja zawsze jako podręczny miałem tylko plecak więc było ok ale byłem świadkiem sytuacji gdy babka miała za duży bagaż podręczny jej nie chcieli z nim wpuścić, sprawdzali czy bagaż mieści się w coś tam typu mały wózek właśnie o jakiś tam określonych wymiarach
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 04/10/2011 16:43

Dokladnie tak jak pisze Kretol. W poniedizalek wyslalem chrzestnego do Wloch, tzn kupowalem mu bilety i rozmawialem wlasnie o bagazach. Mowil, ze czesto widzi sytuacje, ze ludziom bagaz podreczny nie miesci sie w takich wlasnie malych wozkach ( czesto elementem przewazajacym sa kolka ktore sa ponad regulaminowy wymiar ;)) i wtedy maja dodatkowe koszta podrozy bo trzeba zaplacic jako normalny bagaz czy cos takiego
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 04/10/2011 17:19

Chcialem sobie zrobic w pokoju kolorowe swiatlo, nie bede wyjasnial szczegolow bo nie o to chodzi laugh

doszedlem do tego ze przydalyby mi sie takie folie:
http://www.sklep.audiolite.pl/component/virtuemart/details/4552/14431/filtry-tarcze-gobo/owietlenie/
http://www.prolighton.pl/sklep/index.php...4f1166a3afd.jpg

jest to gdzies do kupienia w Warszawie? tongue
Posted by: john

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 04/10/2011 21:12

potrzebuje wysłać laptopa do brata do Holandii, z wyliczenia poczty wyszło mi jakieś 110zl nie da się nic taniej??

z UPC wyszło mi 400zl ale to nie wiem czy coś nie powaliłem...

podpowie ktoś gdzie znajdę taniej...?!
Posted by: LEWY

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 04/10/2011 21:16

John moze poszukaj firmy ktora przewozi ludzi i paczki i smigaja raz, badz dwa razy w tygodniu. Mysle, ze powinno byc taniej, a jesli nie to napewno bedziesz mogl dolozyc z 10 kg "zarla domowego" za ta sama cene co oferuje poczta za wysylke samego lapka.
Pzdr
Posted by: john

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 05/10/2011 00:51

Originally Posted By: LEWY
John moze poszukaj firmy ktora przewozi ludzi i paczki i smigaja raz, badz dwa razy w tygodniu. Mysle, ze powinno byc taniej, a jesli nie to napewno bedziesz mogl dolozyc z 10 kg "zarla domowego" za ta sama cene co oferuje poczta za wysylke samego lapka.
Pzdr


dobre dobre...rozeznam kto tam jeździ..dzieki
Posted by: Skull

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 05/10/2011 01:13

poduszka uan-an

http://lepszysen.pl/index.php?pt=order-online&ps=order-online

czy ktoś z Was korzystał może z takowej poduszki, negatywnych opini nie znalazłem, aczkolwiek ponad 200zł to sporo chyba za taką poduszeczkę(48x36) ?
Posted by: gnacik

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 05/10/2011 01:16

Poszukuję diody z której bede mógł puścić wiązkę światło w szklaną płytę o długości około 180cm i szerokości około 25-30cm. Grubość szkła będzie wynosić 1-2cm, jeszcze dokładnie nie zadecydowałem. W każdym bądź razie chce osiągnąć efekt żeby te szkło było w nocy jak najjaśniejsze. Do tego wszystkiego oczywiście czujnik zmroku oraz jakiś akumulatorek, który gdzieś tam się schowa.

I teraz pytanie, czy ktoś z Was ma doświadczenie z takim czymś ? Ile taka dioda jest w stanie wytrzymać na tym akumulatorku itp.

Robię projekt wykonawczy pewnego fajnego czegoś i muszę tam takie coś umieścić, a nie miałem z tym jeszcze styczności. No cóż, klient chce, klient będzie musiał dostać :-) A w necie też nic konkretnego nie znalazłem.
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 05/10/2011 15:02

Originally Posted By: xqwzts
Chcialem sobie zrobic w pokoju kolorowe swiatlo, nie bede wyjasnial szczegolow bo nie o to chodzi laugh

doszedlem do tego ze przydalyby mi sie takie folie:
http://www.sklep.audiolite.pl/component/virtuemart/details/4552/14431/filtry-tarcze-gobo/owietlenie/
http://www.prolighton.pl/sklep/index.php...4f1166a3afd.jpg

jest to gdzies do kupienia w Warszawie? tongue
up tongue
Posted by: kazow

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 05/10/2011 15:03

Originally Posted By: lelu
Dokladnie tak jak pisze Kretol. W poniedizalek wyslalem chrzestnego do Wloch, tzn kupowalem mu bilety i rozmawialem wlasnie o bagazach. Mowil, ze czesto widzi sytuacje, ze ludziom bagaz podreczny nie miesci sie w takich wlasnie malych wozkach ( czesto elementem przewazajacym sa kolka ktore sa ponad regulaminowy wymiar ;)) i wtedy maja dodatkowe koszta podrozy bo trzeba zaplacic jako normalny bagaz czy cos takiego


to tez zalezy od tym czym lecisz, przy tanich liniach bardzo pilnuja bo wiadomo z tego maja dodatkowa kase za nadanie bagazu

w normalnych liniach ich to ziebi, nawet wiecej z tym maja pracy a kasy zadnej, wiec jedynie chodzi o to czy sie bagaz zmiesci w skrzynce nad glowa.

co zrobic to sprawdzic rozmiar, sa takie wlasnie skrzynki rozmiarowki przed odprawa i mozna sprawdzic czy sie miesci

a juz najlepszym sposobem jest przy check inie zapytac babki czy jest ok, wtedy ona sprawdzi i da jakas naklejke, i chocby byl za duzy to z ta naklejka wezma jaka bagaz podreczny. czasem nawet jak sie nie miescil w skrzynce nad glowa to stewardesa zabierala do luku a potem oddawala od razu po ladowaniu.

jedyny minus podrecznego to taki ze masz ograniczenia co do ostrych rzeczy czy plynow, wiec jak to jest Twoj jedyny bagaz to trzeba uwazac

a ogolnie to denerwuja mnie ludzie z wielkim bagazem podrecznym, bo potem nie ma gdzie nawet malej torby wlozyc, a oni wielcy zadowoleni ze 15 minut zaoszczedza na odbiorze bagazu potem
Posted by: Gaske

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 05/10/2011 17:47

Pamieta ktos tytul piosenki o kibicach i oprawach,
na YT przez caly czas byl kibic na niebiesko-zoltym tle, ktos na forum to wrzucal.
Posted by: NanekHKS

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 05/10/2011 17:59

Originally Posted By: Gaske
Pamieta ktos tytul piosenki o kibicach i oprawach,
na YT przez caly czas byl kibic na niebiesko-zoltym tle, ktos na forum to wrzucal.

http://www.youtube.com/watch?v=FJEKN-vFMZg

http://www.youtube.com/watch?v=zT_9tcDBpzI&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Wmn-fJTsN7k&feature=related

ktoras z tych?
Posted by: NanekHKS

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 05/10/2011 18:01

http://www.youtube.com/watch?v=ladyLPCdkfg&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Ijq5fyk--70&feature=related
Posted by: Gaske

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 05/10/2011 18:07

Chyba zaden z tych, tongue ;-)
Posted by: Gaske

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 05/10/2011 18:17

Elegancko pojawilo sie w propozycjach po filmiku,
o to chodzilo:

http://www.youtube.com/watch?v=TGhT7D6JkeU
Posted by: Ojro

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 06/10/2011 01:10

Macie jakieś pomysły jak zostać modelem? Gdzie się zaczepić, iść, wysłać itp.

ja tam żadnym ciachem nie jestem, ale dodatkowa kasa przydałaby się.
Posted by: cassapian

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 06/10/2011 01:22

http://www.models.pl/

http://www.models-promotion.com/zgloszspp.htm

http://styleone.pl/castingi/model-fotomodel-host-casting/

na razie chyba wystarczy wink
Posted by: rcsade

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 06/10/2011 01:25

Przygotuj sobie portfolio i roześlij do różnych agencji (nie, nie towarzyskich wink ) Oni wpiszą Cię do bazy danych i czekaj aż ktoś coś w Tobie dostrzeże tzn że będziesz spełniał jakieś tam kryteria.
Posted by: Ojro

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 06/10/2011 01:33

piwo

trzeba pomyśleć, bo zima idzie, a wraz z nią spore wydatki boli
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 06/10/2011 02:31

skad jestes? wawa moze?
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 06/10/2011 02:37

o widzę jakaś randka wisi w powietrzu między chłopakami tongue
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 06/10/2011 03:19

Ojro jest z Hanysowa tongue
Zabrze bodajze.
Posted by: Ojro

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 06/10/2011 03:28

Originally Posted By: lupus
Ojro jest z Hanysowa tongue
Zabrze bodajze.

Beskidy też (górno-) ślaskie grin

tak, piękny, czysty, sławny kurort... Zabrze
Posted by: Kameleon

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 06/10/2011 03:32

lelu weźmie Ojro, zrobi mu sesję na desce i na fejsa :]

Potem to już prosta droga do gazetki lidla wink
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 06/10/2011 18:52

laugh
myslalem, ze wawa znajoma prowadzi taka agencje hostess/hostow(:D) to cos bym mogl podpytac dokladniej
Posted by: przemekwn

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 07/10/2011 02:11

Sprawa wygląda tak:
mój ojciec na papierkach jest jedynym właścicielem samochodu z którego notabene tylko ja korzystam. Ostatnio ojciec umarł. Co teraz z tym zrobić? Sprawa spadkowa? Dodam, że najbliższą rodziną taty (która będzie ubiegać się o spadek) jestem ja i mama. Ktoś coś mi wspominał, o podrobieniu umowy sprzedaży auta mnie.
Druga sprawa: czy moja mama jako osoba na 3 grupie inwalidzkiej (w przyszłym roku, w maju miała mieć komisje) może przejść na grupę inwalidzką mojego zmarłego ojca (który miał 1 grupę na stałe).
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 07/10/2011 13:28

Jeżeli nie przeszkadza Ci fałszowanie dokumentów, to pomysł z umową jest ok. Nie lepiej poczekać do rozprawy?

Co do grupy inwalidzkiej to podejrzewam, że nie jest tak różowo, ale nie znam się na tyle, żeby Ci coś poradzić...
Posted by: Gaske

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 08/10/2011 22:49

Dostalem ostatnio znowu sms z przypomnieniem o splate raty z eurobanku,
problem w tym, ze nigdy nie bylem w tym banku i nigdy sie jeszzce nie ubiegalem o zaden kredyt.
Mozliwe, ze ktos podpisal cos na mnie? :-o Dokumentow nigdy nie zgubilem, w pon pojde do placowki sie dowiedziec i tak.. blush Mozliwe ze jakis blad w systemie? Poki co chyba 2 smsy dostalem, bez listow .
Posted by: Gaske

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 08/10/2011 22:49

Albo mial ktos podobny przypadek kiedys?
Posted by: sHybki

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 08/10/2011 22:55

no moze ktos sie pomylił wpisując numer telefonu najlepiej do nich zadzwon i podasz swoj numer proste
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 10/10/2011 02:56

jest taki serwis liga.cz, wiem, ze byl tez kiedys serwis w zasadzie identyczny tylko ze w jezyku angielski, moze ktos kojarzy ?
cos mi sie wydaje, ze bylo 'bet' w nazwie:)
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 10/10/2011 19:00

jakie macie transfery z filesonica albo fileserva ?
Posted by: john

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 11/10/2011 02:09

Originally Posted By: lelu
jakie macie transfery z filesonica albo fileserva ?


moze iaczej, najwieksze sa chyba na wupload

ja na kiepskim necie ssalem nawet kolo 500kb/s
Posted by: Samartyanin

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 11/10/2011 03:00

Originally Posted By: lelu
jest taki serwis liga.cz, wiem, ze byl tez kiedys serwis w zasadzie identyczny tylko ze w jezyku angielski, moze ktos kojarzy ?
cos mi sie wydaje, ze bylo 'bet' w nazwie:)

betexplorer.com
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 11/10/2011 03:14

oo dokladnie, dzieki ogromne:)
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 11/10/2011 03:53

ej ogolnie sytuacja wyglada tak ze wystawilem telefon na allegro, odezwal sie do mnei na maila koles z Nigerii.. ze chce go kupic, mysle sobie jakis spam, ale mu odpisalem. Powiedzial ze ok, podalem cene plus on powiedzial ze jakies 13 bedzie przesylka a wiec ja mowie ok. Patrze a on zrobil ten przelew na paypal, ale... mam cos takiego:

This PayPalŸ payment has been deducted from the buyer's account and has been "APPROVED" but will not be credited to your account until the shipment reference/tracking number is sent to us for shipment verification so as to secure both the buyer and the seller. Below are the necessary information requested before your account will be credited.

Send shipment reference/tracking number to us or email us through our Customer Care Service at onlinehelpdeskpanel@accountant.com and our Customer Care Service will attend to you. As soon as you send us the shipment reference/tracking number for security purposes and the safety of the buyer and the seller,the money will be credited to your account.

co o tym myslicie?
Posted by: Goget

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 11/10/2011 04:30

Nie słyszałeś o wałkach nigeryjskich grin

http://allegro.pl/phorum/read.php?f=426&i=9306&t=9306&view=h
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 11/10/2011 04:32

slyszlaem, dlatego napisalem juz do paypala zeby mi sprawdzili czy rzeczywiscie taka operacja zostala wykonana.
Posted by: Túlio

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 11/10/2011 04:49

Widzę, że ostatnio bardzo popularne jest allegro "w Nigerii?" wink

Sprawdź TU

piwo
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 11/10/2011 04:51

hehe smile

ja wiem, że ta Nigeria brzmi kosmicznie i bym sie tym nie zainteresowal gdyby nie ten (slafszowany?) mail z PP. Tutaj musieli sie juz niezle przylozyc.
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 12/10/2011 17:01

chce sie teraz starac o stypendium z uczelni. Sciagnalem cos co sie nazywa "sciagawka" i poczatek brzmi tak:

Cytat:
&#8222; ŚCIĄGAWKA&#8221;
Dokumenty do wniosku o przyznanie pomocy materialnej na rok akademicki 2011/2012

ZANIM ZADASZ PYTANIE - PRZECZYTAJ UWAŻNIE ŚCIĄGAWKĘ &#61514;
KTO MOŻE UBIEGAĆ SIĘ O POMOC MATERIALNĄ?
1) student, w którego rodzinie maksymalny dochód miesięczny na jedną osobę w roku 2010
nie przekroczył kwoty ok 780 zł netto m-cznie na osobę;
2) student, który złoży komplet wymaganych dokumentów do ostatniego dnia danego miesiąca.


Nie wiem, moze sie nie znam ale dziwnie dla mnie troche wyglada to, ze chca zaswiadczenia z tamtego roku. To jest normalne ? W 2010 pracowalem, moja mamuska tez... ale w 2011 w okresie lipiec/sierpien i ja i ona stracilismy robote. Wiec pomyslalem o stypendium zawsze to pare zlotych, a tu wyglada na to, ze nie ma sensu skladac bo i tak mi nie przyznaja.
Wiec pytanie brzmi czy to normalne ze chca zaswiadczenia z poprzedniego roku czy po prostu nie zmienili tresci tej sciagawki (wiem, ze rok temu byla rowniez taka).
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 12/10/2011 17:08

eee ok wszystko jasne, moja wina ;]
Cytat:
ZMIANA W DOCHODACH
1) w przypadku uzyskiwania dochodu od 2010 lub 2011 roku należy przedstawić dokument potwierdzający miesięczną wysokość pobieranego świadczenia brutto i netto (np. staż, emerytura/renta, wynagrodzenie ze stosunku pracy);
2) w przypadku utraty dochodu uzyskiwanego w roku 2010 należy dołączyć dokument potwierdzający utratę dochodu (np. świadectwo pracy, zaświadczenie z Urzędu Pracy).
Posted by: mat2000

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 12/10/2011 17:28

1. Czy ktoś na forum jest właścicielem /pracuje /ma dostęp do hurtowni lub lub producentów handlujących artykułami szkolnymi? Długopisy, zeszyty, wszelkie kredki, ołówki itp..



2. Jak wyżej tylko sprawa dotyczy sprzętu laboratoryjnego. Nie chodzi o nic specjalnego- podstawowe wyposażenie szkolnej pracowni.



3. Wraca temat książkowy. Przyjmę lub bardzo niedrogo odkupie wszelkie książki. Nie lektury szkolne, nie podręczniki, nie pomazane i najlepiej w jednym kawałku. Zebrane publikacje pojada do polskiej szkoły na Litwie.
Posted by: mat2000

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 12/10/2011 17:34

A i jeszcze jedno. Może jest tu jakiś manager albo magazynier z t-mobile smile

Przyjmę lub tanio odkupię artykuły które z różnych względów straciły swoją wartość marketingową, a posiadają wartośc użytkową. Notesy, długopisy, ołówki itp.
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 14/10/2011 03:49

Poleca ktoś jakiś kraj, żeby wyjechać na jakieś pół roku i dobrze dorobić? Angielski bezproblemowy, żadnej pracy fizycznej z kumplem się nie boimy i przeprawy typu budowa czy coś mamy za sobą smile
Posted by: kamil077

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 14/10/2011 04:15

Originally Posted By: Self-Confident
Poleca ktoś jakiś kraj, żeby wyjechać na jakieś pół roku i dobrze dorobić? Angielski bezproblemowy, żadnej pracy fizycznej z kumplem się nie boimy i przeprawy typu budowa czy coś mamy za sobą smile
Ja od siebie mogę polecić Irlandię Północną. Dosyć stosunkowo tanie życie, wynajęcie domu/pokoju też niedrogie. Dodam, że życie we Wrocławiu jest droższe niż tutaj tongue a zarobki? wiadomo. Praca? Jak się bardzo chce to się znajdzie, angielski bezproblemowo, więc tylko pochodzić i szukać.

Jedyny minus to pogoda ta pogoda wink ale idzie się przyzwyczaić.
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 14/10/2011 04:44

http://www.wholesale-dress.net/

korzystal ktos z tego sklepu?
wie ktos jak to wyglada, i czy sa problemy badz jakies dodatkowe oplaty oprocz ceny ciuchow i przesylki? smile
Posted by: sh11

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 14/10/2011 22:09

Panowie, jak to jest z % i fajkami w samolocie ?

Można do bagazu rejestrowanego? Ile ? Pisze, ze plynow nie, ale zdaje sie to tylko na papierze ?

z gory dzieki za odp wink
Posted by: Kameleon

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 14/10/2011 22:20

Originally Posted By: xqwzts
http://www.wholesale-dress.net/

korzystal ktos z tego sklepu?
wie ktos jak to wyglada, i czy sa problemy badz jakies dodatkowe oplaty oprocz ceny ciuchow i przesylki? smile


http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=280097
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 14/10/2011 22:43

standardowo clo vat (chyba ze mniej niz bodajze 170$ wtedy tylko jedno z tych dwoch).
Jesli masz kogos w stanach to mozesz wyslac do niego i on do Ciebie, wtedy ani tego ani tego nie zaplacisz (tzn jest taka szansa). Ja tak robilem ostatnio, najpierw do koleszki koleszko do mnie po tygodniu paczka u mnie i bez oplat smile
Posted by: yazsm

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 15/10/2011 23:25

Witam. Nie wiem czy jest osobny temat odnośnie sprzętu TV to zapytam tutaj. Planuję zakup jakiegoś płaskiego telewizora LCD/LED/PLAZMA. Szukam czegoś w granicach 37-50 cali. Ma mi służyć do oglądnięcia zdarzeń sportowych, filmów w wysokiej jakości oraz gry na PS3. Cenowo wiadomo - jak najtaniej wink Najlepiej jakby się wypowiedział ktoś, kto taki sprzęt używa smile
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 15/10/2011 23:53

http://www.mecz.pl/forum/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=4381652&page=1 smile
Posted by: mankiet

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 16/10/2011 14:29

Originally Posted By: xqwzts
http://www.wholesale-dress.net/

korzystal ktos z tego sklepu?
wie ktos jak to wyglada, i czy sa problemy badz jakies dodatkowe oplaty oprocz ceny ciuchow i przesylki? smile

podbijam smile jak sprawa wyglada,ktos kupowal? bo ten posty na innym forum to sa z 2009:)
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 16/10/2011 18:29

ej mozna zamowic jedno szkielko do okularow ?:D jest mi potrzebna tylko jedna sztuka wiec nie chcialbym zaplacic za dwie ;p
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/10/2011 01:12

ok, mozna ;p
drugie pytanie - gdzie mozna ubezpieczyc sie od zgubienia, kradziezy, zniszczenia rzeczy takich jak np telefon, dokumenty, okulary ( laugh ), ktos mial z tym stycznosc?
Posted by: micha$

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/10/2011 04:17

W każdej szanującej się ubezpieczalni. Ale składka Cię zje. Nieopłacalne...
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/10/2011 17:32

kurde tego sie obawialem :/ dzieki
Posted by: lupus

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/10/2011 17:39

Musisz przestać ćpać.
Posted by: AGASSI

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/10/2011 17:52

Originally Posted By: lupus
Musisz przestać ćpać.


lepiej zmienić towar wink
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/10/2011 19:13

albo brac polowe ;]
Posted by: Isildur

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 19/10/2011 00:51

Znacie jakies serwisy do sciagania muzy i filmów oprócz
ajo
peb
exsite ???

Szczególnie interesują mnie te podobne do Exsite
Posted by: Kretol

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 19/10/2011 01:27

Originally Posted By: J - 23
Znacie jakies serwisy do sciagania muzy i filmów oprócz
ajo
peb
exsite ???

Szczególnie interesują mnie te podobne do Exsite


megawarez.eu

a forum to darkwarez.pl
Posted by: Isildur

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 20/10/2011 00:17

dzieki za pomoc
Posted by: uho

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 20/10/2011 14:55

Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa poruszania się autem na PL blachach w Holandii? Jak to wygląda? Przez jaki okres można poruszać się po holenderskich drogach?
No i czy czasem nie opłaca się bardziej kupić fury tam i zarejestrować od razu, albo np. przerejestrować auto z PL na NL - jest taka opcja?
Posted by: Jakubosiu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 20/10/2011 14:58

A co to za różnica na jakich blachach jeździsz ? skoro jesteś zameldowany w PL i masz samochód na siebie to po co kombinować ?
Szwagier 3 lata jeździł i nigdy żadnego problemu nie miał .
Posted by: uho

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 20/10/2011 15:08

Ponoć są jakieś ograniczenia, dlatego pytam. A co z ubezpieczeniem? Jakieś specjalne? Czy cały czas na Zielonej Karcie?
Posted by: buldog

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 24/10/2011 19:24

korfball u jakiegokolwiek bukmachera jest do obstawiania ?
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 25/10/2011 19:47

Czy ktos moglby wypelnic mi ten formularz :






Domyslam sie, ze to blacha sprawa ale jako ze nigdy tego nie robilem i musze zlozyc ten dokument do konca miesiaca - a biore tez pod uwage fakt, ze moze bedzie trzeba jeszcze cos wziac z jakiegos urzedu i raz jeszcze jechac na uczelnie, to nie mam zbyt wiele czasu. Bardzo mi na tym zalezy, jesli ktos mialby te pare minut to niech da znac, podam wtedy dokladniejsze dane potrzebne zeby uzupelnic:)
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 26/10/2011 04:07

Szukam zeby kupic jakas dobra wiertarke plus wiertla lub ucinarka
gdzie najlepiej i najtaniej cos takiego kupic? To ma byc na potrzeby domowe, ale tez zeby dobrze przez lata sluzylo.
Jakby ktos polecil jeszcze jakis zestaw to byloby super.
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 26/10/2011 20:14

Przychod - 11880,00
Dochód - 9504,00
Podatek nalezny - 1052,00
Skladki na ubezp. zdr. odliczone od podatku - 102,30
Skladki na ubezp. spol. odliczone od podatku - 0,00


Kto mi teraz powie ile wyniosl w tym przypadku 'dochod brutto' ?
I ile bedzie wynosic "skladka na obowiazkowe ubezpieczenia spoleczne (odliczone od DOCHODU)" ?

I jak to ogolnie sie liczy...
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 26/10/2011 20:26

poprawka:

Przychod - 11880,00
Dochód - 9504,00
Podatek nalezny - 1052,00
Skladki na ubezp. zdr. odliczone od podatku - 102,30
Skladki na ubezp. spol. odliczone od dochodu- 0,00


Kto mi teraz powie ile wyniosl w tym przypadku 'dochod brutto' ?

I jak to ogolnie sie liczy...
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 26/10/2011 20:47

dobra dwa poprzednie posty do wyjebania tongue

hihi, juz sie nie dziwie dlaczego ludzie tak bluzgaja na te urzedy, nawet im ise nie chcialo wpisac "dochod brutto" zamiast "dochod" tongue
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 30/10/2011 18:51

gdzie w allegro ustawia sie tresc wiadomosci, ktora dostaje osoba wygrywajaca nasza aukcje ? musze wyedytowac konta bankowe, a ni cholery nie idzie tego znalezc :/
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 30/10/2011 19:03

mojje allegro/moja sprzedaz/ ustawienia sprzedazy
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 30/10/2011 22:40

pamietam ze kiedys dalo sie ogladac tv satelitarna za free, wpisywalo sie klucze itp,

czy teraz jest mozliwosc ogladania za darmo? tongue


pytam oczywiscie tylko w celach edukacyjnych grin
Posted by: Kretol

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 30/10/2011 22:44

Originally Posted By: xqwzts
pamietam ze kiedys dalo sie ogladac tv satelitarna za free, wpisywalo sie klucze itp,

czy teraz jest mozliwosc ogladania za darmo? tongue


pytam oczywiscie tylko w celach edukacyjnych grin



http://darkwarez.pl/forum/programy/26480...le-kino-43.html


http://darkwarez.pl/forum/programy/208143-super-internet-tv-33.html


o to Ci chodzi ?
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 30/10/2011 22:50

niet, np. o cyfre+ za darmo, bez placenia abonamentu tongue
Posted by: ArtekPotito

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 31/10/2011 00:06

Originally Posted By: xqwzts
niet, np. o cyfre+ za darmo, bez placenia abonamentu tongue
z tego co wiem to tego już daaawno nie ma wink
Posted by: xqwzts

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 31/10/2011 01:15

Originally Posted By: Bambaryła
Originally Posted By: xqwzts
niet, np. o cyfre+ za darmo, bez placenia abonamentu tongue
z tego co wiem to tego już daaawno nie ma wink
eh a myslalem ze moze jakos juz doszli do tego zeby to bylo znowu grin
Posted by: Túlio

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 31/10/2011 02:10

Dojść to pewnie i doszli, lecz teraz już mało komu się to opłaca udostępniać, jak mają profity np. z sharingu wink
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 31/10/2011 04:13

szukam reklamy pewnego piwa (heineken moze?).
Byla zrobiona na zasadzie takiego zwiastuna jakiegos filmu. BGlownyh bohater to jakis sportowiec. Cos w stylu jakby Rocky'ego. Na samej reklamie bylo pokazane jak trenuje,biega gdzies, wpieprza jajka itd itp. Wszystko to z takim glosem narratora. W ostatnich sekundach okazuje sie, ze tak naprawde biegl on na jakas imprezke, na koncu pokazane wlasnie jak imprezuje z jakims laskami na parkiecie.

KOjarzy ktos ?:P szukam i nie moge znalezc;p
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 31/10/2011 16:51

Mozliwe jest to, ze skladajac zeznanie podatkowe z dwoch miejsc pracy (jednym slowem wiekszy dochod) bedzie mniejszy zwrot podatku niz z jednego miejsca pracy ?

Pierwsze robota to staż w urzedzie pracy (3miesiace), druga to umowa zlecenie (9 m-cy).
Ogolny dochod to cos w okolicach 15 tysiecy.

Pytam bo skladajac zeznanie tylko z jednego(u. zlecenie) dostalem 550zl, teraz zlozylem koretke i wyszlo ze nalezalo mi sie 350.
Posted by: Mike Avdi

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 31/10/2011 17:01

Do jakiego wieku i ile % uprawnia do korzystania ze zniżek w PKP legitymacja z ŻAK-a: szkoła 2-letnia policealna?
Posted by: Izajasza53

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 31/10/2011 17:22

Wiek to nie wiem czy ma zanaczenie, ale zniżka to 37%
Posted by: andrzejek_84

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 31/10/2011 20:29

Originally Posted By: lelu
Mozliwe jest to, ze skladajac zeznanie podatkowe z dwoch miejsc pracy (jednym slowem wiekszy dochod) bedzie mniejszy zwrot podatku niz z jednego miejsca pracy ?

Pierwsze robota to staż w urzedzie pracy (3miesiace), druga to umowa zlecenie (9 m-cy).
Ogolny dochod to cos w okolicach 15 tysiecy.

Pytam bo skladajac zeznanie tylko z jednego(u. zlecenie) dostalem 550zl, teraz zlozylem koretke i wyszlo ze nalezalo mi sie 350.


możliwe bo masz kwotę wolną od podatku, którą uwzględnił i pierwszy i drugi pracodawca.
Posted by: Kameleon

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 31/10/2011 20:35

Originally Posted By: Mike Avdi
Do jakiego wieku i ile % uprawnia do korzystania ze zniżek w PKP legitymacja z ŻAK-a: szkoła 2-letnia policealna?


Studencka do ukończenia 26 roku życia, więc z tym pewnie tak samo.
Posted by: wbj

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/11/2011 00:12

Witam wybieram się z Kobietą w weekend do Krakowa potrzebuje jakiegoś fajnego noclegu na jedną nocke o standardzie dobrym i żeby cenowo też nie było tragedi smile macie coś godnego polecenia ??
Posted by: Gib01

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/11/2011 03:04

Originally Posted By: wbj
Witam wybieram się z Kobietą w weekend do Krakowa potrzebuje jakiegoś fajnego noclegu na jedną nocke o standardzie dobrym i żeby cenowo też nie było tragedi smile macie coś godnego polecenia ??

http://www.moteljurajski.com.pl/

nie jest co prawda w Krakowie ale warto przejechać te pare km:)
Posted by: wbj

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/11/2011 03:48

prosiłbym jeszcze o jakieś inne opcje i wybiore najlepszą Gibo01 piwo
Posted by: mirasPL

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/11/2011 05:22

jeśli interesuje Cię 1 nocleg ,podaj @ na pw. wyślę Ci ofertę która wyjdzie groszowo,a może i free. sam tak byłem we władku niedawno i nocleg wyszedł mnie zero złotych.
Posted by: skrzypo555

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 01/11/2011 05:36

Potrzebuje skan rachunku ze stacji paliw.
Obojętnie benzyna czy olej napędowy. Najlepiej data z tamtego miesiąca.

Potrzebuje do rozliczenia w firmie a sam zapomniałem.
Posted by: Danielsan

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 04/11/2011 04:23

chcę kupić dyktafon, ale zupełnie się na tym nie znam;
może ktoś poleci coś dobrego w rozsądnej cenie,
albo chociaż wskaże na co zwrócić uwagę?
Posted by: Mike Avdi

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 05/11/2011 06:33

Wygrałem aukcję na ebay i chciałbym zapłacić za przedmiot przez PayPal.
Na stronie aukcji klikam "Zapłać Teraz" i zostaję przekierowany na stronę PayPal, gdzie się loguję.
Niestety po zalogowaniu nie mam możliwości zapłaty ze swojego salda w PayPal, a jest do wybory tylko płatność kartą kredytową lub bank transfer.
Jak zrobić, żeby można było zapłacić z salda PayPal?
Posted by: davccio

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 07/11/2011 01:19

Równiez wygralem aukcje na ebayu , kwota smieszna bo okolo 10 zloty , ale sprzedajacy nie ma paypala i jedyną opcja jest przelew bankowy zagraniczny a jak patrzylem to na przyklad w mbanku jest to koszt minimum 26 zl . moze ktos podpowie jak to najtaniej zrobic
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 07/11/2011 03:12

moze ktos z waszych znajomych ma i uzywa

btw mozna podpiac debetowke z mbanku jako kredytowa do paypala oraz w PKO SA mowia ze te nowe wypukle bede dzialac jak kredytowe np w przypadku PP, ale kumpel probowal i nie fukalo mu cos.
Posted by: Jakubosiu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 07/11/2011 04:10

Ja nie ...
Posted by: andrzejek_84

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 07/11/2011 04:13

Originally Posted By: davccio
Równiez wygralem aukcje na ebayu , kwota smieszna bo okolo 10 zloty , ale sprzedajacy nie ma paypala i jedyną opcja jest przelew bankowy zagraniczny a jak patrzylem to na przyklad w mbanku jest to koszt minimum 26 zl . moze ktos podpowie jak to najtaniej zrobic

puszczasz przelew SEPA zamiast SWIFT i wtedy koszt 5 PLN.
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 07/11/2011 19:27

szukam takiej ksiazki
"komunikacja między ludźmi" autorstwa Morreale Spitzberg Barge.

Dokladniej to 9tego rozdzialu, jesli ktos ma/wie gdzie szukac/ znajdzie to bede wdzieczny smile
Posted by: kleks

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 08/11/2011 01:22

Originally Posted By: lelu
szukam takiej ksiazki
"komunikacja między ludźmi" autorstwa Morreale Spitzberg Barge.

Dokladniej to 9tego rozdzialu, jesli ktos ma/wie gdzie szukac/ znajdzie to bede wdzieczny smile


zobacz tutaj lelu, wymaga logowania
http://vorek.pl/ebooki/166448-komunikacja-miedzy-ludzmi-morreale-s-p-spitzberg-b-h-barge-j-k.html
Posted by: _Korver_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 09/11/2011 00:13

Czy jest jakiś sposób na oglądanie zwykłych programów TV (np tvn) za pomocą internetu, bez ściągania jakichś programów czy innych gówien?
Posted by: mat2000

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 09/11/2011 01:47

http://platformatv.pl/#TVN-24
Posted by: _Korver_

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 09/11/2011 02:37

piwo
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 10/11/2011 01:12

idzie zimka wiec trzeba zaopatrzec sie w jakies rekawiczki.
Szukam i zdecydowac sie nie moge wiec kieruje sie z pytaniem - jakich rekawiczek uzywaja forumowicze ?
Moze ktos ma takie przylegajace bardzo do dloni, najlepiej z nadrukiem po wewnetrznej stronie dloni ? cos takiego -> http://www.polarsport.pl/images/big/e8d3a35016752132962fdb59f1a2a959.jpg
ktos cos moze polecic ? doradzic ?
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 10/11/2011 01:23

no nie wierze smile

kurwa zaloze sie ze pracujesz skarpetki

nie uzywam, a jak juz zaloze to pierwsze lepsze z szafy smile
Posted by: Jakubosiu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 10/11/2011 01:29

Lelu poproś admina żeby podpiał temat :

Potrzebuje pomocy ? Lelu !


Jesteś mistrzem w zadawaniu bezsensownych pytań w większości .
Posted by: MagiK

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 10/11/2011 01:43

http://www.printsasia.com/book/U-N-O-Int...1-9788189239794

Poszukuję tej książki.
Wie ktoś może czy byłaby możliwość zakupienia jej w Polsce lub jakaś wersja elektroniczna?
Sam cały czas szukam i chyba będę musiał zamówić zza granicy.
Posted by: slav007o

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 12/11/2011 16:02

Witam,

Czy ktoś wie gdzie można znaleźć pliki do aktualizacji Pro Evolution Soccer 2012 na PS3 tak by składy i i nazwy lig były takie jak w rzeczywistości?

Pozdrawiam,

SLAV
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 12/11/2011 23:08

Jakubosiu, jeszcze cos? jest temat to pytam, nie masz nic madrego do napisania to po co sie odzywasz? Jesli mnie pamiec nie myli to kiedys tez juz tak wypalilas ze dalem jakas nie taka emotke w temacie ;]

A jesli chcialbym kurwa kupic sobie rekawiczki z targu za 5 zl to bym nie pytal, ale jak mam dac te 50zl to chyba kurwa normalne ze pytam ? Co za ludzie ;]
Posted by: Jakubosiu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 13/11/2011 00:17

Hehe koledze na wstrzymanie STOPERAN polecam wink . Laske już zaliczyłeś czy też mamy ci wytłumaczyć co masz robić ?
Posted by: lelu

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 13/11/2011 02:14

Jesli poprawi Ci to humor to smialo, poslucham rad od kogos takiego jak Ty smile
Posted by: yazsm

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 16/11/2011 20:46

Witam, Czy kojarzy ktoś taki serwis, gdzie ktoś pisał że potrzebuje na jakiś cel daną kwotę pieniężną a prywatni ludzie zgłaszali się że udziela pozyczek na określony procent i termin? Czy korzysta ktos z tego serwisu?
Posted by: fenomen

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 16/11/2011 20:54

Originally Posted By: ^.msza[Y
*]Witam, Czy kojarzy ktoś taki serwis, gdzie ktoś pisał że potrzebuje na jakiś cel daną kwotę pieniężną a prywatni ludzie zgłaszali się że udziela pozyczek na określony procent i termin? Czy korzysta ktos z tego serwisu?

kokos.pl
Posted by: nOcnY

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 17/11/2011 23:43

Brakuje mi 6 pasażerów:

http://oltjetair.com/zwiedzajeurope/#/oddaj_glos/627

Ktoś chętny? W zamian podsyłam ciekawą opcję na Sylwestra:

http://www.accorhotels.com/pl/promotion/specials/crazyprices.shtml

Novotel Gdańsk Marina (kryty basen w hotelu) 30 XII &#8211; 1 I 247 zł za 2 noce dla 2 osób,
Ibis Kraków Centrum 30 XII &#8211; 1 I 224 zł 2 noce dla 2 osób,
Novotel Warszawa Centrum 30 XII &#8211; 1 I 269 zł 2 noce dla 2 osób.

I kilka innych.
Posted by: uho

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/11/2011 15:44

Korzystał ktoś kiedyś z takiego wynalazku jak "asystent chrapania", albo inne cudo, które ma na celu wyeliminowanie tych jakże nieprzyjemnych i uciążliwych dla otoczenia odgłosów? Nie chodzi mi tu o takie dziwne cosie wkładane do nosa, ale o te, które walą w chrapiącego delikwenta prądem, nie budząc go, ale zmuszając do zmiany pozycji spania. Coś w tym stylu:

http://www.groupon.pl/deals/cala-polska/..._322&a=1661

wink
Posted by: vindom

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/11/2011 17:17

Może ktoś podpowie gdzie można kupić książkę Jerzego Gruzy "Pasaże warszawskie" ?
Posted by: Tom182

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/11/2011 18:20

witam

Mam pytanie odnośnie przelewu z konta holenderskiego na konto mbank ( nie walutowe). Czy bank policzy mi średni kurs Euro czy cene kupna E? zielony jestem w temacie więc proszę o pomoc smile
Posted by: kazow

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 18/11/2011 19:58

bank policzy Ci po kursie obowiazujacym u nich
Posted by: kojotek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 19/11/2011 00:21

Panowie moze ktos doradzic odnosnie taniego w miare noclegu w Warszawie miedzy 26.11 a 3.12 . Moze jakis tani hostel?
Posted by: html

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 19/11/2011 01:27

Originally Posted By: kojotek
Panowie moze ktos doradzic odnosnie taniego w miare noclegu w Warszawie miedzy 26.11 a 3.12 . Moze jakis tani hostel?

http://www.bookwarsaw.com/sluzewiec/index_pl.htm
Posted by: john

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 19/11/2011 14:01

Witam ludziska, pracuje albo pracował ktoś z Was w firmie
PPI CHROBOK S.A. ??
Posted by: Llama

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 19/11/2011 15:14

Ludzie, gdzie znajdę procedury reklamacji na allegro?
Kupiłem kompa kup teraz, a specyfikacja się nie zgadza.
Pierwszy raz się naciąłem.
Posted by: Self-Confident

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 19/11/2011 16:28

a kontaktowales sie ze sprzedawca w tym temacie?
Zawsze masz 10 dni na oddanie towaru, postrasz go tez rzecznikiem konsumenta
Posted by: Qlimax

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 19/11/2011 19:34

gdzie i czy wogole można wymienić potargane banknoty ?/
Posted by: Sebastijan

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 19/11/2011 20:22

w banku smile
Posted by: Skull

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 19/11/2011 20:34

i to tylko w NBP, tam tylko mi chcieli wymienić smile
a kiedyś od dolarów zakosili procent.

a jak teraz jest to nie wiem do końca.
Posted by: e$corpion

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 20/11/2011 19:14

witam,
potrzebuje przetłumaczyć kilkanaście zdań z polskiego na angielski. jak byś ktoś miał czas i ochotę zapraszam na priv
Posted by: BookerS

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 21/11/2011 00:31

Posiada ktoś może linki do oglądania amerykańskich kanałów przez neta, chodzi mi przedewszystkim o Showtime i CW smile ?
dzięki z góry
Posted by: eroll

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 21/11/2011 20:39

Panowie mam neta w iplus (innego mieć nie mogę) i niestety limity pobierania więc pytanko mam: Czy w kafejce netowej można wejść na chomikuj pobrać film/filmy i nagrać na pendrive? od lat nie chodziłem po kafejkach więc nie wiem czy mają jakieś limity/zakazy pobierania lub poprostu ograniczenia techniczne?

ps. jeżeli można i znacie kafejkę w wawie gdzie tak robiliście to dajcie znać.
Posted by: Aronek

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 21/11/2011 22:21

Originally Posted By: eroll
Panowie mam neta w iplus (innego mieć nie mogę) i niestety limity pobierania więc pytanko mam: Czy w kafejce netowej można wejść na chomikuj pobrać film/filmy i nagrać na pendrive? od lat nie chodziłem po kafejkach więc nie wiem czy mają jakieś limity/zakazy pobierania lub poprostu ograniczenia techniczne?

ps. jeżeli można i znacie kafejkę w wawie gdzie tak robiliście to dajcie znać.


a ja mam podobne pytanie.Skad mozna ściagać filmy (oczywiście za darmo) nowości itp...Ja z kolei mam w końcu neta bez limitów i chce zacząć sciągać filmy sobie smile
Posted by: eroll

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 21/11/2011 22:42

no wiesz dla mnie Chomikuj to świetna sprawa cena malutka a jest łatwo szybko i przyjemnie. W cenie jednej wizyty w kinie masz 40GB ściągania czyli koło 50 filmów więc po mojemu warto smile no a z darmowych kiedyś korzystałem z p2p ale to gówno kiedyś chciałem ściągnąć kreskówkę a ściągnąłem pornosa grin
Posted by: Pizza-man

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 21/11/2011 23:29

Witam
W zwiazku z planowaną niespodzianka dla zony prosze o pomoc.
Potrzebuję mapy politycznej swiata najlepiej takiej: http://www.google.pl/imgres?q=mapa+%C5%9Bwiata&hl=pl&biw=1280&bih=608&gbv=2&tbm=isch&tbnid=Rlzy9ueYtUDncM:&imgrefurl=http://urbanism.wordpress.com/2007/06/28/wielka-mapa-swiata/&docid=w4zAAAfmrG6pBM&imgurl=http://urbanism.files.wordpress.com/2007/06/countrychart_4080.jpg&w=4080&h=2040&ei=J3zKTrLUNce1hAf1xNzLDw&zoom=1&iact=rc&dur=269&sig=115711987709532466720&page=1&tbnh=80&tbnw=159&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=77&ty=52
Plik musi byc w baaaaaaardzo dużej rozdzielczości, bo chce z tego zrobic wydruk wielkoformatowy mega rozmiaru. jest ktos w stanie mi pomoc?
Posted by: Pizza-man

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 22/11/2011 00:15

cos tu znalazlem http://ebookgigs.com/showthread.php?t=9150 tyle ze nie mam tam konta i nie da rady sie zarejestrowac. moze ktos zerknac?
Posted by: rcsade

Re: Potrzebujesz pomocy? Pomożemy [30] - 22/11/2011 00:39

Originally Posted By: Aronek

a ja mam podobne pytanie.Skad mozna ściagać filmy (oczywiście za darmo) nowości itp...Ja z kolei mam w końcu neta bez limitów i chce zacząć sciągać filmy sobie smile


Kupujesz na allegro konto filesonic za 1,5zl i sciagasz przez miesiac bez limitow danych np ze strony www.darkwarez.pl , masz tam filmi z lektorem,z napisami itp..