Film, TV, seriale [30]

Posted by: Piostar

Film, TV, seriale [30] - 18/07/2011 14:57

Kontynucja tematu
Posted by: e$corpion

Re: Film, TV, seriale [30] - 18/07/2011 18:16

widzę ze już jest dostępny 1 odcinek 4 sezonu Breaking Bad smile
Posted by: micha$

Re: Film, TV, seriale [30] - 19/07/2011 01:36

White Collar wyszedł już 6 odcinek 3 sezonu a tu cisza...
Posted by: Self-Confident

Re: Film, TV, seriale [30] - 19/07/2011 01:50

Daja rade?
Posted by: maaajo

Re: Film, TV, seriale [30] - 19/07/2011 02:09

Originally Posted By: micha$
White Collar wyszedł już 6 odcinek 3 sezonu a tu cisza...


Trzyma klimat cały czas smile
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [30] - 19/07/2011 02:28

Ostatnio mnie naszło na lekkie odmóżdżające komedyjki:

Hall Pass

Czyli o dwóch żonatych kumplach znudzonych swoimi małżeństwami. Ich głównym zajęciem jest wspominanie miłosnych podbojów z collegu, marzenie o ponętnych "dwudziestkach" i gapienie się na tyłki tychże gdy ich mijają na ulicy. Na skutek pewnych wydarzeń obaj dostają od swoich żon tydzień "wolnego od małżeństwa". Małżonki z dzieciakami jadą sobie na tydzień hen w dal, a oni mają całkowicie wolną rękę. Mogą robić co chcą - zdradzać, dupczyć, podrywać itp. Wszystko po to by przez zaspokojenie swoich żądz pozbyli się swoich obsesji. Więc ruszają na łowy...

Całkiem fajny i przyjemny film. Dość zabawny, nie silący się przesadnie na wymuszone śmiechy widzów. Przyjemnie się ogląda.
W rolach głównych Clive Owen, Jason Sudeikis i jakaś fajna laska.
6/10

* * *

Just go with it

Typowy dla Adama Sandlera film. Głupi jak but, wkurzający jak nasi politycy, pełen idiotycznych dialogów i wymuszonych pseudo-żartów. Tym razem partneruje mu lubująca się w tego rodzaju repertuarze i marząca o porządnej roli Jennifer Aniston.

O fabule... ciężko nawet opisywać ten stek bzdur. Nadziany chirurg plastyczny zajmuje się głównie wyrywaniem młodych lasek udając żonatego (którym nie jest). W końcu zadurzył się w którejś z zaliczonych blondynek i brnie dalej w swoje kłamstwa. Potrzebuje więc żony na niby, czyli swojej współpracownicy. Następnie "wypożycza" jej dzieci przedstawiając jako swoje...

... dalej nie wiem - z ulgą nacisnąłem przycisk "off" na pilocie.

Najgorszy typ komedii. Ani nie zabawny, ani nie śmieszny. Za to tak głupi, że aż zęby bolą.
2/10
Posted by: Goget

Re: Film, TV, seriale [30] - 19/07/2011 02:39

Bzyku mogłeś do końca oglądać. Wiedziałbyś kto zgarnie złotą malinę za ten rok w kategorii aktorka drugoplanowa wink

Pierwszy plan to wiadomo dla blondyny z Transformersów.
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [30] - 19/07/2011 02:45

Hmm, kto zgarnie? Aniston czy ta młoda barbie dla której ten cały cyrk w filmie był?

A Transformers... Na szczęście nie mam w sobie tendencji masochistycznych, które popchnęłyby mnie do obejrzenia tego filmu laugh
Posted by: Stelmach

Re: Film, TV, seriale [30] - 19/07/2011 03:48

Originally Posted By: e$corpion
widzę ze już jest dostępny 1 odcinek 4 sezonu Breaking Bad smile


dobre info piwo trzeba obejrzeć
Posted by: Skiper

Re: Film, TV, seriale [30] - 19/07/2011 04:43

Originally Posted By: Bzyku

Just go with it
Tym razem partneruje mu lubująca się w tego rodzaju repertuarze i marząca o porządnej roli Jennifer Aniston.


Z tego co się orientuję to ona wcale nie chce grać żadnych "porządnych ról", tzn. naprawdę ciekawych ale wymagających, mogących dać Oscara. Są w sieci artykuły na ten temat.



Kac Vegas dwójeczka w Bangkoku

Za dużo zerżnięte z pierwszej części. Wiadomo że to sequel, ale jak dla mnie to nie może się wszystko powtarzać - trochę inwencji panowie. Ładne plenery, dupeczka Stu i Mike Tyson, a poza tym to raczej rozczarowanie. Jak ktoś nie widział 1 części to pewnie mu się bardziej podoba - ale nie mi. Taka przyjemna rozrywka, ale wielkie dzieło to to na pewno nie jest.

4/10 (fw daje 7.6)

Limitless (Jestem Bogiem)

Pomysł może nie jakiś mega oryginalny, ale na pewno ciekawie to wszystko zrobione. Wartka akcja (szybki mi film zleciał), przyzwoite aktorstwo Bradleya Coopera. Łatwo zauważyć trochę ujęć identico z "Incepcji" - po obejrzeniu sprawdziłem, i faktycznie jest to film tego samego reżysera. Warto obejrzeć.

Nakręcony na podstawie książki "Dawka geniuszu".


7.5/10. (fw daje 7.3)

Lincoln Lawyer (polskiej premiery chyba nie będzie)

Prawnicza adaptacja powieści. Całkiem nieźle trzyma w napięciu; w rolach głównych Matthew McConaughey i Ryan Phillipe. Gatunek w sumie popularny - o przygodach amerykańskiego prawnika - ale udało się uniknąć banałów. McConaughey, wokół którego postaci się kręci cały film nie zawodzi. Także polecam.

8/10. (fw daje 7.7)
Posted by: Skiper

Re: Film, TV, seriale [30] - 19/07/2011 04:48

Przy okazji, film Side Streets z 1998 r., wie ktoś skąd mógłbym pobrać? (może być torrent)
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 19/07/2011 05:10

Originally Posted By: Skiper


Limitless (Jestem Bogiem)

Pomysł może nie jakiś mega oryginalny, ale na pewno ciekawie to wszystko zrobione. Wartka akcja (szybki mi film zleciał), przyzwoite aktorstwo Bradleya Coopera. Łatwo zauważyć trochę ujęć identico z "Incepcji" - po obejrzeniu sprawdziłem, i faktycznie jest to film tego samego reżysera. Warto obejrzeć.

Nakręcony na podstawie książki "Dawka geniuszu".


7.5/10. (fw daje 7.3)

Lincoln Lawyer (polskiej premiery chyba nie będzie)

Prawnicza adaptacja powieści. Całkiem nieźle trzyma w napięciu; w rolach głównych Matthew McConaughey i Ryan Phillipe. Gatunek w sumie popularny - o przygodach amerykańskiego prawnika - ale udało się uniknąć banałów. McConaughey, wokół którego postaci się kręci cały film nie zawodzi. Także polecam.

8/10. (fw daje 7.7)


Limitless przerwałem po nieco ponad 40 minutach, czyli gdzieś tak w połowie, bo film ma około 90. Obejrzę na raty jeśli tylko najdzie mnie ochota dokończyć. Ja bym dał maks. 5/10

Lincoln Lawyer - nic specjalnego, do bólu przewidywalny, można obejrzeć w wolnej chwili i tyle. Książki nie znam, więc zakładam, że będzie ciekawsza. No i Brayan Cranston i Michaela Conlin (Angela z "Kości") w roli twardych detektywów laugh laugh. 5.5/10 ze względu na sentyment do Marisy Tomei
Posted by: Goget

Re: Film, TV, seriale [30] - 19/07/2011 05:13

Originally Posted By: Bzyku
Hmm, kto zgarnie? Aniston czy ta młoda barbie dla której ten cały cyrk w filmie był?


Te to jeszcze dawały radę, ale jak się pojawiła Nicole Kidman to crazy

Jeszcze mnie ta mała denerwowała i ten pajac co szwaba udawał laugh
Posted by: ssaczu

Re: Film, TV, seriale [30] - 19/07/2011 05:42

Originally Posted By: Skiper

Limitless (Jestem Bogiem)

Pomysł może nie jakiś mega oryginalny, ale na pewno ciekawie to wszystko zrobione. Wartka akcja (szybki mi film zleciał), przyzwoite aktorstwo Bradleya Coopera. Łatwo zauważyć trochę ujęć identico z "Incepcji" - po obejrzeniu sprawdziłem, i faktycznie jest to film tego samego reżysera. Warto obejrzeć.


Incepcje nakrecil Nolan a Limitless Neil Burger. Cos zle sprawdzales tongue
Posted by: Skiper

Re: Film, TV, seriale [30] - 19/07/2011 06:01

Zasugerowałem się tekstem z filmwebu:

Cytat:
Najnowszy film Neila Burgera, autora "Iluzjonisty", jest niczym więcej, jak praktycznym poradnikiem dla każdego narkomana.
Posted by: Skiper

Re: Film, TV, seriale [30] - 19/07/2011 06:02

Ilizjonista, Incepcja laugh shit smile ale była taka scena w której się jakby horyzont zwijał tongue
Posted by: TriumfWoli

Re: Film, TV, seriale [30] - 19/07/2011 06:14

Originally Posted By: Skiper
Zasugerowałem się tekstem z filmwebu:

Cytat:
Najnowszy film Neila Burgera, autora "Iluzjonisty", jest niczym więcej, jak praktycznym poradnikiem dla każdego narkomana.
Originally Posted By: Skiper
Ilizjonista, Incepcja laugh shit smile ale była taka scena w której się jakby horyzont zwijał tongue

A co wiecej Nolan nakrecił praktycznie kalke Iluzjonisty (Prestiz)
Wiec rzeczywiscie mozna sie pogubic wink
Dodam tylko ze oba filmy są świetne.
Posted by: mat2000

Re: Film, TV, seriale [30] - 19/07/2011 06:25

żadna kalka. sa podobne elementy i tyle. poza tym prestiż o co najmniej poltorej klasy lepszy.
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [30] - 19/07/2011 12:09

Jeśli nie więcej.
Posted by: Kylo

Re: Film, TV, seriale [30] - 19/07/2011 20:00

City Island dramat komedia dla kazdego smile Jak ktos mi powie, ze Andy Garcia nie jest geniuszem ubije smile
Posted by: Hakan

Re: Film, TV, seriale [30] - 19/07/2011 21:11

herosi sezon 4 epizod 19

gdyby ktoś miał namiar, gdzie można bezpłatnie obejrzeć online...
Posted by: ssaczu

Re: Film, TV, seriale [30] - 19/07/2011 21:13

http://iitv.info/top-gear/s16e00-middle-east-special.html

Kto lubi Top Gear niech sobie obejrzy odcinek specjalny. Jako Trzej Medrcy wyruszaja w podroz z Iraku do Betlejem.

Dawno sie tak nie usmialem awatek z 3 darami i koncowka miazga laugh
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 21/07/2011 17:56

Panowie poratujcie jakimś dobrym horrorem. Bardziej interesuje mnie coś jak Lśnienie,Emily Rose,Rytuał,Paranormal Activity (czyli coś co ma klimat) niż o gościu z piłą mechaniczną (czyli gdzie jest krwawa akcja) wink wink

ps.Te znane już widziałem więc liczę na coś mniej popularnego.
Posted by: Baqu

Re: Film, TV, seriale [30] - 21/07/2011 18:19

szukam 4 odcinka Mildred Pierce

sciagam stad http://peb.pl/obyczajowo-sensacyjne/1004715-mildred-pierce-sezon-1-2011-a.html i akurat tego nie ma

z gory dziękuję

i gdyby to moglbyc link a nie torrent

peace
Posted by: -Adrian-

Re: Film, TV, seriale [30] - 21/07/2011 18:34

Originally Posted By: eroll
Panowie poratujcie jakimś dobrym horrorem. Bardziej interesuje mnie coś jak Lśnienie,Emily Rose,Rytuał,Paranormal Activity (czyli coś co ma klimat) niż o gościu z piłą mechaniczną (czyli gdzie jest krwawa akcja) wink wink

ps.Te znane już widziałem więc liczę na coś mniej popularnego.


Hmm... ,,Oczy Julii'' był całkiem niezły, chociaż to może bardziej thriller.
Posted by: mat2000

Re: Film, TV, seriale [30] - 21/07/2011 19:01

Originally Posted By: eroll
Panowie poratujcie jakimś dobrym horrorem. Bardziej interesuje mnie coś jak Lśnienie,Emily Rose,Rytuał,Paranormal Activity (czyli coś co ma klimat) niż o gościu z piłą mechaniczną (czyli gdzie jest krwawa akcja) wink wink

ps.Te znane już widziałem więc liczę na coś mniej popularnego.


Nie jestem fanem gatunku, ale polecam sięgnąc do klasyki: Dziecko Rosemary, Omeny, The Thing, japońskie Klatwy, tajlandzki Shutter, Fallen, The Fly, może jakas ekranizacja Kinga.

Z takich mniej znanych: Session 9, Gabinet Doktora Cagliari wink Number 23
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 21/07/2011 19:24

Originally Posted By: eroll
Panowie poratujcie jakimś dobrym horrorem. Bardziej interesuje mnie coś jak Lśnienie,Emily Rose,Rytuał,Paranormal Activity (czyli coś co ma klimat) niż o gościu z piłą mechaniczną (czyli gdzie jest krwawa akcja) wink wink

ps.Te znane już widziałem więc liczę na coś mniej popularnego.


nie moja bajka, ale

może coś z twórczości Fulci'ego, Argento, Corman'a albo ze stajni "Hammer Film Productions"
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 21/07/2011 19:26

ewentualnie The Changeling
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 21/07/2011 20:27

Dzięki Panowie odnotowałem co trzeba piwo większość oczywiście widziałem i faktycznie dobre. O dziwo nigdy jeszcze nie widziałem dwóch klasyków 'Dziecko Rosemary' i 'Wywiad z Wampirem' wiele osób powie że to grzech niewybaczalny dla fana gatunku ale jakoś nigdy na mnie nie trafiły. Więc dzisiaj 'Dziecko Rosemary' smile

ps. Dzisiaj odświeżam też film 'Stygmaty' kiedyś nam to na religii puścili ale jak to na religii uwaga była podzielona i nic z niego nie pamiętam tongue
Posted by: mat2000

Re: Film, TV, seriale [30] - 22/07/2011 11:30

Arizona Dream - faktycznie początek orginalny, ale ja lubię takie dziwiadła. Pierwsze, mniej więcej 3/4 filmu, bardzo mi się podoba. Lekka (ale wyważona), smaczna konwencja bałkanskiej komedii realiach amerykańskiej wsi- aż się momentami uszy same podnoszą. Potem reżyser chce wyciągnąć z tego wiecej niż trzeba- nie żebym ośmielał sie krytykowac mistrza, to takie pierwsze odczucie. Ciężar gatunkowy jakoś nieproporcjonalnie rośnie..
Faye Dunaway nie jest delikatnie mówiąc ideałem wampa w srednim wieku, a postać głównego bohatera jest, moim zdaniem, niedopracowana. Na duży plus Lili Taylor aplauz Bregovic też się spisał.
Film ma to coś, tym bardziej, że nie miałem wielkich oczekiwań przed seansem. Greenaway (Cook the Thief His Wife & Her Lover) to też nie jest. 7/10 bez naciagania.
Posted by: Gaske

Re: Film, TV, seriale [30] - 23/07/2011 00:52

Macie jakis torrent z otwarta rejestracja gdzie jest duzo filmow HD?
Posted by: Stoin

Re: Film, TV, seriale [30] - 25/07/2011 06:48

Touching the Void


Wydarzenia przedstawione w dokumencie zdobywcy Oskara za "One Day in September" Kevina Macdonalda rozegrały się w roku 1985, a jego bohaterowie byli wówczas młodymi, sprawnymi, świetnie wyszkolonymi alpinistami. Joe Simpson i Simon Yates wyruszają w góry, aby zdobyć szczyt Siula Grande w peruwiańskich Andach od ściany zachodniej. Do tej pory ta sztuka nie udała się nikomu. Pierwsze trzy dni wyprawy przebiegają zgodnie z planem, jednak w końcu zdarza się wypadek. Joe Simpson upada i łamie sobie kilka kości w nodze. Bez szans na jakąkolwiek pomoc, obaj śmiałkowie postanawiają kontynuować wspinaczkę z Joe Simpsonem zawieszonym na linie...


Facet dokonał rzeczy niemożliwej smile polecam obejrzec ten film/dokument

http://www.iplex.pl/filmy/czekajac-na-joe,2256
Posted by: Stasiu

Re: Film, TV, seriale [30] - 25/07/2011 20:00

Now czytam matrix hura ooo y sezon Breaking Bad!!

Juz 2 odcinek w sieci smile aplauz
Posted by: chim123

Re: Film, TV, seriale [30] - 25/07/2011 22:17

Originally Posted By: Stasiu
Now czytam matrix hura ooo y sezon Breaking Bad!!

Juz 2 odcinek w sieci smile aplauz


Tak, w końcu powrót. Pierwszy odcinek nie zachwycił, mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej wink

Przy okazji polecam nowy serial Suits. Mi przypadł do gustu, może być nowy hit smile Więcej informacji pod poniższym linkiem
http://www.filmweb.pl/serial/Suits-2011-585726
Posted by: ssaczu

Re: Film, TV, seriale [30] - 25/07/2011 22:27

Ostatni sezon Entourage tez juz ruszyl. 1 odcinek juz w sieci.
Posted by: connor

Re: Film, TV, seriale [30] - 26/07/2011 09:37

Breaking Bad to jedyny serial ktory pod wzgledem dluzyzn niszczy konkurencje. Potrafia tam pokazac scene parkowania auta ktora trwa 5minut lub tez zmywanie talerza 3minuty.

Akcji na 5minut w calym odcinku ale co tam, przecigniemy odcinek do 45minut pokazujac przelatujacego ptaka albo goscia ktory zmienia ubranie.

Sam sie dziwie ze jeszcze to ogladam... bo nuda bije na kilometr.
Posted by: Llama

Re: Film, TV, seriale [30] - 27/07/2011 03:03

Originally Posted By: Experto
bo nuda bije na kilometr.

piwo
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 27/07/2011 03:09

ostatnio ponownie oglądałem "Contraband" 1980 r., reż Fulci

niby nic nowego, taka amerykańska sensacja we włoskim wydaniu, dubbing angielski troszkę wyszedł śmiesznie, niemniej warto obejrzeć jak się ma chwilę czasu, szczególnie dla końcówki
Posted by: Goget

Re: Film, TV, seriale [30] - 27/07/2011 04:00

Originally Posted By: Experto
Akcji na 5minut w calym odcinku ale co tam, przecigniemy odcinek do 45minut pokazujac przelatujacego ptaka albo goscia ktory zmienia ubranie.


Aż mi się przypomniał "Amerykanin" z Clooney'em. Film, który trwał 1:40 przemęczyłem w godzinę, co chwilę korzystając z przycisku "przyśpiesz". W kółko zapychacze w stylu : Jurek jedzie autem, Jurek robi pompki, Jurek dyma panienkę, Jurek stoi i myśli. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda.

"Tożsamość" z Neesonem dobre kino. Jak dla mnie lepszy niż "Uprowadzona". Mniej przewidywalny, chociaż mogli jeszcze bardziej zamieszać w scenariuszu. Świetna rola Bruno Ganza (tego co grał Conrada w "Upadku forum").

"Kod nieśmiertelności" pozostawił u mnie mały niedosyt. Można było wycisnąć z tego pomysłu dużo więcej, ale pewnie budżet nie pozwolił i wyszedł przegadany film. Jak komuś się podobają klimaty Matrixa czy Incepcji to można zobaczyć.
Posted by: bykovic

Re: Film, TV, seriale [30] - 27/07/2011 04:10

niech ktoś spoilera Entourage nowego odcinka zarzuci bo dopiero w weekend będę miał czas obejrzeć, warto?
Posted by: Danielsan

Re: Film, TV, seriale [30] - 27/07/2011 04:19

Kod nieśmiertelności - wg mnie raczej bardziej dla fanów gatunku, momentami ostro nudził (choć nie tak bardzo jak "Amerykanin" laugh ) 5/10

z polecenia obejrzałem "Unthinkable" z L. Jacksonem, miał być psychologiczny thriller z przesłaniem... wyszło w sumie nie wiem co, nie polecam - 3/10

miałem też ochotę na jakiś film akcji - wpadł mi w ręce "Niepowstrzymany" i pozytywnie się zaskoczyłem, niby film o pociągu, a trzymał w napięciu, choć od hoolywodzkich akcentów nie stronił laugh to myślę, że nie jest to zmarnowane półtorej godziny - 7,5 w gatunku

Duńska "Rekonstrukcja" którą polecał Llama - również mogę polecić, dobre, solidne europejskie kino
Posted by: Kukis

Re: Film, TV, seriale [30] - 27/07/2011 19:07

O cyrkach.

Zdjęcia w filmie nagrane z ukrytej kamery.
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 27/07/2011 20:14

Originally Posted By: Danielsan
wpadł mi w ręce "Niepowstrzymany" i pozytywnie się zaskoczyłem, niby film o pociągu, a trzymał w napięciu, choć od hoolywodzkich akcentów nie stronił laugh to myślę, że nie jest to zmarnowane półtorej godziny - 7,5 w gatunku


Bardzo delikatnie to ująłeś tongue Dla mnie ten film był za 'amerykański' no ale na sobotni relaks do piwka i chipsów ok.
Posted by: dAnTeCh

Re: Film, TV, seriale [30] - 27/07/2011 20:30

Co do seriali:
Suits-dopiero(lub aż ) widziałem 2 odcinki, więc nie chcę oceniać go z góry-ale sądzę że będzie nużący. Jak dla mnie za dużo "cwaniactwa", i stylu "co byśmy nie zrobili i tak się nam uda" ale dla zabicia wolnego czasu można spoglądnąć.
Breaking Bad-powrócił, ktoś napisał że bardzo nudny, dłużyzny itd. ja radzę poczekać co zaserwują producenci w następnych odcinkach. Serial zmienił swoje oblicze nie jest to jak w pierwszym sezonie czarna komedia tylko raczej ciężki dramat.
Justified-powstały 2 sezony ogląda się dość przyjemnie, takie kino akcji można by rzec "Nowy Strażnik Texasu",tylko w dużo lepszym wykonaniu i pomysłem tongue (wiadomo serial kiedyś a serial dziś to dwa inne światy)

z kina pełnometrażowego oglądałem same badziewia, nisko oceniałem te dzieła a były to miedzy innymi: Vanishing o 7th street 3/10 ,Fast Five 2/10, X-Men 1 klasa 4/10, Black Death 2/10, Jestem numerem cztery 2/10(tak dużo?), Thor 2/10, Żona na niby 4/10, Medium 4/10, Sucker Punch 3/10(chyba tylko za muzykę),Centurion 4/10, Wilkołak 3/10, Hanna 3/10(znów muzyka dobra), Salomon Kane 3/10

troszkę wyżej oceniłem Lincoln Lawyer 6/10, głupkowatą ale śmieszną komedię HALL PASS 6/10, no i MELANCHOLIĘ 6/10
Posted by: Mitul

Re: Film, TV, seriale [30] - 27/07/2011 21:08

X-meni swietni, absolutnie sie nie zgodze z powyzsza oceną !! Najlepsza część, no ewentualnie Wolverine moze konkurować...
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [30] - 27/07/2011 22:55

TO była NAJLEPSZA część???!!!

Miej litość - taką kupę nazwać najlepszą częścią. Ja to wyłączyłem w połowie. Film jest słabą kalką poprzednich części.
Posted by: Mitul

Re: Film, TV, seriale [30] - 28/07/2011 03:53

dla mnie był świetny smile trzeba było nie wyłączać w połowie ;P
Posted by: Krystian

Re: Film, TV, seriale [30] - 28/07/2011 19:30

Jest cos zajebistego z aktualnego repertuaru kinowego ?
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 28/07/2011 21:36

Originally Posted By: Krystian
Jest cos zajebistego z aktualnego repertuaru kinowego ?


Ja napewno idę na 'Naznaczonego'.Oczywiście nie będzie to arcydzieło kinematografii ale poprostu mój klimat, lubię takie filmy i już tongue a czy się zawiodę czy nie to wyjdzie w praniu. Poza tym chyba nic ciekawego.
Posted by: podstawek

Re: Film, TV, seriale [30] - 28/07/2011 22:51

Początek całkiem dobry, jednak z biegiem czasu rozczarowuje. Dla niektórych może być niespodziewane zakończenie, ja akurat połapałem się wink
Gdybym miał zapłacić za bilet to bym żałował, ale za darmo w kinie można obejrzeć smile
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 29/07/2011 00:10

Oglądał ktoś może 'Polski Crash' ? dzisiaj w tv i nie wiem jak się nastawiać.
Posted by: Self-Confident

Re: Film, TV, seriale [30] - 31/07/2011 21:08

Kto juz pisal, ale jeszcze potwierdze ze White Collar naprawde ciekawe w 3 sezonie.

tak btw to kurwa. Macgayver byl w Bułgarii, Rosji, Chorwacji (chyba), Czechosłowacji, Niemczech a w Polsce nie bylo zadego odcinka :/
Posted by: ssaczu

Re: Film, TV, seriale [30] - 31/07/2011 21:21

Macgyver lecial na Polsacie w polowie lat 90. Pamietam bo czesto ogladalem tak samo jak Airwolf tongue
Posted by: rafal08

Re: Film, TV, seriale [30] - 31/07/2011 21:31

Jemu chodzilo chyba o to ,ze byly tam odcinki krecone smile
Posted by: Self-Confident

Re: Film, TV, seriale [30] - 31/07/2011 21:40

tak o krecenie odcinkow, reczywiscie moglo zabrzmiec nie jasno tongue
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 31/07/2011 23:43

Przynajmniej Bear Grylls miał u nas jeden odcinek smile

Przedwczoraj oglądałem na tvp1 'Powrót do Raju' film nie nowy ale jak ktoś nie widział to myślę że warto. Dla mnie 7/10 za ciekawy pomysł.
Posted by: damianki

Re: Film, TV, seriale [30] - 01/08/2011 05:12

Panowie szukam serialu dla młodzieży!
W klimacie The one tree hill lub życie na fali! Dzięki
Posted by: Conrad

Re: Film, TV, seriale [30] - 01/08/2011 05:26

Originally Posted By: damianki
Panowie szukam serialu dla młodzieży!
W klimacie The one tree hill lub życie na fali! Dzięki


Dawson's Creek chyba #1.
Posted by: damianki

Re: Film, TV, seriale [30] - 01/08/2011 05:45

Originally Posted By: Conrad
Originally Posted By: damianki
Panowie szukam serialu dla młodzieży!
W klimacie The one tree hill lub życie na fali! Dzięki


Dawson's Creek chyba #1.
hehe akurat widziałem smile te 3. Poza tymi trzema pozycjami szukam...
Posted by: mat2000

Re: Film, TV, seriale [30] - 01/08/2011 08:20

Pogorzelisko 2010 | Francja, Kanada
Pięć nieczystych zagrań 2003 | Belgia, Dania, Francja, Szwajcaria
Karmel 2007 | Francja, Liban
Młyn i krzyż 2011 | Polska, Szwecja
Uwikłanie 2011 | Polska | Kryminał

jakies opinie? cos z tego zdecydowanie warto zobaczyć?
Posted by: agr1

Re: Film, TV, seriale [30] - 01/08/2011 15:02

Originally Posted By: damianki
Panowie szukam serialu dla młodzieży!
W klimacie The one tree hill lub życie na fali! Dzięki

http://pl.wikipedia.org/wiki/Serial_m%C5%82odzie%C5%BCowy
Do wyboru do koloru tongue
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 01/08/2011 15:10

Originally Posted By: mat2000
Pogorzelisko 2010 | Francja, Kanada
Pięć nieczystych zagrań 2003 | Belgia, Dania, Francja, Szwajcaria
Karmel 2007 | Francja, Liban
Młyn i krzyż 2011 | Polska, Szwecja
Uwikłanie 2011 | Polska | Kryminał

jakies opinie? cos z tego zdecydowanie warto zobaczyć?


Pogorzelisko widziałem - jak dla mnie film bardzo dobry, mimo że nie gustuję w dramatach. O pozostałych szczerze mówiąc pierwsze słyszę.
Posted by: Krystian

Re: Film, TV, seriale [30] - 01/08/2011 19:45



Felon (Skazaniec)

Bardzo dobry film + do tego cudna Marisol Nichols 
Posted by: Krystian

Re: Film, TV, seriale [30] - 01/08/2011 20:10

Jest jakas stronka z filmami (i dobrze jakby byly z lektorem) gdzie oglada sie filmy online, ale NIE MA tych limitow ze przerywa po kilkunastu minutach ogladania np? dzieki
Posted by: Krystian

Re: Film, TV, seriale [30] - 01/08/2011 20:31

Wow swietnie, widze ze na www.kinomaniak.tv jest pelno filmow z lektorem i da sie to ogladac normalnie bez zadnych limitow smile Zna ktos jeszcze tego typu strony?
Posted by: TriumfWoli

Re: Film, TV, seriale [30] - 01/08/2011 20:35

Originally Posted By: eroll
Originally Posted By: mat2000
Pogorzelisko 2010 | Francja, Kanada
Pięć nieczystych zagrań 2003 | Belgia, Dania, Francja, Szwajcaria
Karmel 2007 | Francja, Liban
Młyn i krzyż 2011 | Polska, Szwecja
Uwikłanie 2011 | Polska | Kryminał

jakies opinie? cos z tego zdecydowanie warto zobaczyć?


Pogorzelisko widziałem - jak dla mnie film bardzo dobry, mimo że nie gustuję w dramatach. O pozostałych szczerze mówiąc pierwsze słyszę.

Polecam ostatni.
Najlepsza recenzja do "Uwikłanie" niech bedzie to ze Szechter wyszedł w trakcie premiery.
Posted by: Llama

Re: Film, TV, seriale [30] - 01/08/2011 22:06

Króktie rezyme wink

Monster (2003) - zbierałem się długo, bo jak Charlize Theron może dobrze zagrać, a do tego, dobrze zagrać taką rolę. No i szok. za film, za realizację, za grę: mocne 8,5/10

Fałszerze (2007)
- II wojna, żydzi, niemcy, obozy, blablabla. Temat pociągnięto jednak od ciekawej strony, dlatego za całokształt 7/10

Kieł (2009) - nie pamiętam, czy pisałem o nim. świetne greckie kino komedii, absurdu i wielkiego dramatu. 9,5/10.

Koniec romansu (1999) - babskie kino grin z piękną angielszczyzną Fiennesa. Przyjemny melodramat 8/10

polecam.
czego nie polecam, niestety nie pamiętam grin
Posted by: Llama

Re: Film, TV, seriale [30] - 01/08/2011 22:11

co do seriali dla młodzieży:
kto pamięta serial z lat 90-tych, w którym:
bohaterem był chyba weteryniarz co latał wodolotem i lądował w jakiejś zatoce.
wyglądał on trochę jak makgajwer grin

za cholerę nawet nie wiem, jak poszukać tego serialu.

pomocy piwo
Posted by: Krystian

Re: Film, TV, seriale [30] - 01/08/2011 22:41

Miasto Zlodziei/ The Town

warto?
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 01/08/2011 22:46

Originally Posted By: Chrabąszcz
co do seriali dla młodzieży:
kto pamięta serial z lat 90-tych, w którym:
bohaterem był chyba weteryniarz co latał wodolotem i lądował w jakiejś zatoce.
wyglądał on trochę jak makgajwer grin

za cholerę nawet nie wiem, jak poszukać tego serialu.

pomocy piwo


Doogie Howser
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 01/08/2011 22:48

Originally Posted By: Krystian
Miasto Zlodziei/ The Town

warto?


Można, całkiem sprawnie zrealizowany.

Niestety nie wiem czy ktoś wyszedł w trakcie jego premiery, a to może zaniżać ogólną wartość tego filmu.
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 01/08/2011 22:53

z tym że Doggie Howser nie był weterynarzem,był z 20 lat młodszy od McGyvera i za cholerę nie pamiętam żeby latało wodolotem grin Pamiętam za to że był to niezły serial jak na lata młodości wink

ps.Neil Patrick Harris za rolę Barneya w How I Met Your Mother ma u mnie mega plusa piwo
Posted by: Skorpion BB

Re: Film, TV, seriale [30] - 01/08/2011 23:09

Originally Posted By: Chrabąszcz
co do seriali dla młodzieży:
kto pamięta serial z lat 90-tych, w którym:
bohaterem był chyba weteryniarz co latał wodolotem i lądował w jakiejś zatoce.
wyglądał on trochę jak makgajwer grin

za cholerę nawet nie wiem, jak poszukać tego serialu.

pomocy piwo

pamiętam że główny bohater miał syna i całkiem niezłą córke wink wydaje mi się ze w tytule było coś "zatoka". może te informacje kogoś naprowadzą wink
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [30] - 01/08/2011 23:18

---> http://www.filmweb.pl/serial/Niebezpieczna+zatoka-1984-134573
Posted by: Llama

Re: Film, TV, seriale [30] - 01/08/2011 23:25

piwo hura
córcia była fajna grin
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 01/08/2011 23:30

Originally Posted By: Skorpion BB
Originally Posted By: Chrabąszcz
co do seriali dla młodzieży:
kto pamięta serial z lat 90-tych, w którym:
bohaterem był chyba weteryniarz co latał wodolotem i lądował w jakiejś zatoce.
wyglądał on trochę jak makgajwer grin

za cholerę nawet nie wiem, jak poszukać tego serialu.

pomocy piwo

pamiętam że główny bohater miał syna i całkiem niezłą córke wink wydaje mi się ze w tytule było coś "zatoka". może te informacje kogoś naprowadzą wink


"Marlin Bay"


http://www.imdb.com/title/tt0207901/
Posted by: Llama

Re: Film, TV, seriale [30] - 02/08/2011 05:46

vindom, Ty się dotleń grin
Posted by: Conrad

Re: Film, TV, seriale [30] - 02/08/2011 14:47

Originally Posted By: damianki
Originally Posted By: Conrad
Originally Posted By: damianki
Panowie szukam serialu dla młodzieży!
W klimacie The one tree hill lub życie na fali! Dzięki


Dawson's Creek chyba #1.
hehe akurat widziałem smile te 3. Poza tymi trzema pozycjami szukam...


Pierwowzór to chyba 90210 (oryginalna wersja, nie dzisiejszy remake). Jest tego aż 10 sezonów: http://www.imdb.com/title/tt0098749/
Posted by: Gaske

Re: Film, TV, seriale [30] - 02/08/2011 14:51

Originally Posted By: Krystian
Miasto Zlodziei/ The Town

warto?


Warto, dobry film. smile
Posted by: Kameleon

Re: Film, TV, seriale [30] - 02/08/2011 15:27

Originally Posted By: vindom
Originally Posted By: Krystian
Miasto Zlodziei/ The Town

warto?


Można, całkiem sprawnie zrealizowany.

Niestety nie wiem czy ktoś wyszedł w trakcie jego premiery, a to może zaniżać ogólną wartość tego filmu.


Pacino wyszedł, gorączkę miał.
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 02/08/2011 16:14

Originally Posted By: Chrabąszcz
vindom, Ty się dotleń grin


będę musiał - seriale z wodolotami nie są moją mocną stroną grin
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 02/08/2011 17:04

hehe a 'Plac Zbawiciela' o 23:55 tvp2 tongue - tak a propos promowania dobrych filmów w 'godzinach szczytu',,,no ale już się przyzwyczaiłem.
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 02/08/2011 18:02

Originally Posted By: eroll
hehe a 'Plac Zbawiciela' o 23:55 tvp2 tongue - tak a propos promowania dobrych filmów w 'godzinach szczytu',,,no ale już się przyzwyczaiłem.


typowe kurwa typowe

na dobrą to kretynów podejmujących takie decyzje programowe powinno się dyscyplinarnie wyrzucić
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 02/08/2011 23:19

A dla porównania o godzinie 20:25 tvp1 film 'Zaginiony lot' - jak powiem że to film przeciętny to chyba będzie komplement ale cóż ktoś uznał że w godzinach najwyższej oglądalności trzeba dać tego hita hmm

ehhhh dlaczego ja mam radiowy internet i limity pobierania frown
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 02/08/2011 23:46

na TCM o 21.00 jest "Wywiad z Wampirem"

na Ale Kino o 20.10 "Gomorra"

na TVP Kultura o 21.55 "Jańcio Wodnik" Kolskiego

na Zone Europa o 20.00 "Osadnicy" a o 22.50 "Przkręt"

i to jedyne wartościowe, bądź w miarę wartościowe propozycje w TV na wieczór
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 02/08/2011 23:46

nie licząc "Placu Zbawiciela" dla nocnych marków
Posted by: Self-Confident

Re: Film, TV, seriale [30] - 02/08/2011 23:57

Przekręt wymiata.

W niedzielę sobie po raz kolejny zobaczyłem "Chlopakow z ferajny" sporo znajomych twarzy mozna zobaczyc potem w Rodzinie Soprano smile
Posted by: Conrad

Re: Film, TV, seriale [30] - 02/08/2011 23:59

Originally Posted By: vindom
na Zone Europa o 20.00 "Osadnicy" a o 22.50 "Przkręt"


"Przekręt" jest świetny, no i Brad Pitt z tym cygańskim akcentem. grin Po prostu dobrze zrobiony gangsterski film z dużą dawką dobrego humoru. No i oczywiście jest element match-fixing'u... smile
Posted by: Krystian

Re: Film, TV, seriale [30] - 03/08/2011 01:26

Out of Time / Wyścig z czasem 2003



Slaby. Pierwsze 40 minut rozkrecal sie calkiem niezle z fajnym motywem ale pozniej mocno mnie rozczarowal.
Troche porąbany i generalnie nie polecam wink

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

The Town / Miasto złodziei 2010



Tutaj moja ocena generalnie pokrywa sie z opiniami innych osob, film bardzo dobry smile
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 03/08/2011 03:48

A dla mnie 'Wyścig z Czasem' niezły film , taki w sam raz na wieczorne relaksujące kino do piwka i chipsów. Fakt trochę się rozkręca ale trzyma w napięciu. Typowy film z Danzelem i to akurat jest komplement 6.5/10

Polecam 'Mechanik' z 2004r. Film ma klimat smile Christian Bale w roli głównej (są tacy ,którzy mówią że to drewno ale dla mnie jest bezbłędny) 7/10
Posted by: Conrad

Re: Film, TV, seriale [30] - 03/08/2011 04:09

Originally Posted By: eroll
Polecam 'Mechanik' z 2004r. Film ma klimat smile Christian Bale w roli głównej (są tacy ,którzy mówią że to drewno ale dla mnie jest bezbłędny) 7/10


To chyba film, który lepiej na trzeźwo obejrzeć, bo jak go zacząłem po 6-paku to nie najlepiej to wyszło...
Posted by: Bet3654

Re: Film, TV, seriale [30] - 03/08/2011 04:16

Mechanik bardzo mi sie podobał, lubie takie nie łatwe thrillery
----------------

oglądał ktos Lincz?
http://zalukaj.pl/zalukaj-film/10801/lincz_2010_.html
,czekałem, czekałem na ten film ,żeby sie pokazał w necie ,i sie doczekałem hura .
Popcorn zrobiony w mikrofali(oczywiscie maślany) 2Tyskie schłodzone i zasiadamy tv
Posted by: Conrad

Re: Film, TV, seriale [30] - 03/08/2011 04:31

Dzisiaj obejrzałem przypadkowo jeden odcinek 'Rodziny Borgiów' na HBO2 i jestem pod wrażeniem. Teraz tylko czekać aż od początku puszczą wszystkie odcinki...
Posted by: Self-Confident

Re: Film, TV, seriale [30] - 03/08/2011 04:40

Originally Posted By: Conrad
Dzisiaj obejrzałem przypadkowo jeden odcinek 'Rodziny Borgiów' na HBO2 i jestem pod wrażeniem. Teraz tylko czekać aż od początku puszczą wszystkie odcinki...


Chcialem o tym napisac po obejrzeniu 1 odcnka, ale jak zwykle wysylanie postu nei dokonczylo sesji.

Pod wrazeniem czego jestes? Bo chyba tylko i wylacznie jaj jakie sie dzialy w owych czasach. Sama gra aktorska i sceneria wygladaja dla mnie jakbym zaraz mial zobaczyc kamerzyste, rezysera oraz kolesia trzymajacego mikrofon.
Ksiazka o niebo lepsza.
Posted by: codi

Re: Film, TV, seriale [30] - 03/08/2011 05:11

Lincz moim zdaniem bardzo dobre kino ze swietnym glownym bohaterem. Trzyma w napieciu, generalnie klimatyczny i niby na faktach, chodz pewnie troche przejaskrawiony. Obejrzalem calkiem niedawno.

Mechanik jak dla mnie rowniez dobry film.

Ostatnio sobie zerknalem na nowy serial z Woodem. Pierwszy odcinek moim zdaniem swietny, potem bywalo roznie. Generalnie mega pokrecony serial, miewa dobre momenty. Duza ilosc groteski i metafor wszelakich, ale i wulgarnosci tez sie znajda wink Generalnie da sie obejrzec czekajac w miedzyczasie na nowe odcinki BBT, Ekipy czy Weeds.
Posted by: codi

Re: Film, TV, seriale [30] - 03/08/2011 05:12

Oczywiscie chodzilo o Wilfreda. Btw. akcent psa swietny (Wood widzi psa jako czlowieka przebranego za psa) ;p
Posted by: Conrad

Re: Film, TV, seriale [30] - 03/08/2011 05:23

Originally Posted By: Self-Confident
Originally Posted By: Conrad
Dzisiaj obejrzałem przypadkowo jeden odcinek 'Rodziny Borgiów' na HBO2 i jestem pod wrażeniem. Teraz tylko czekać aż od początku puszczą wszystkie odcinki...


Chcialem o tym napisac po obejrzeniu 1 odcnka, ale jak zwykle wysylanie postu nei dokonczylo sesji.

Pod wrazeniem czego jestes? Bo chyba tylko i wylacznie jaj jakie sie dzialy w owych czasach. Sama gra aktorska i sceneria wygladaja dla mnie jakbym zaraz mial zobaczyc kamerzyste, rezysera oraz kolesia trzymajacego mikrofon.
Ksiazka o niebo lepsza.


Książki nie czytałem, natomiast gra aktorów, dialogi, jak i wkład w detale (kostiumy, sceneria) zrobiło wrażenie. Akurat mowa o 7 odcinku, może pierwszy był jakiś nudnawy...
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 03/08/2011 18:25

Lincz jest filmem dobrym ale,,,,nie zrobił na mnie takiego wrażenia jakiego bym oczekiwał. Napewno zabrakło w nim tego co sprawiło że 'Dług' jest jednym z najlepszych polskich filmów a mianowicie świetnej muzyki,która robi napięcie i atmosferę. Podobnie było w przypadku filmu 'Chrzest' też film bardzo dobry ale mógłby być lepszy.

Dług 9/10
Chrzest , Lincz 7/10
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 03/08/2011 18:27

ps. Na filmie 'Lincz' byłem sam w kinie (Kinoteka) mała ,kameralna sala na moją wyłączność ,,,czułem się co najmniej jak amerykański prezydent więc miłe wspomnienie.
Posted by: Krystian

Re: Film, TV, seriale [30] - 03/08/2011 18:36

Panowie, moze ktos sobie jeszcze cos przypomni cos naprawde fajnego, trzymającego w napięciu wink nie interesuje mnie tematyka SF

te pozycje ktore chlopaki polecali w ostatnim czasie w zasadzie obejrzalem, tj: Law Abiding Citizen, Mystic River, The Prestige, Fracture, Running Scared, Mr Brooks, Taken, The Constant Gardener, The Island, Celda, Blow, Unknown, Body of Lies, Unthinkable, Negocjator
Posted by: codi

Re: Film, TV, seriale [30] - 03/08/2011 18:43

A moze byc troche gangsterki? Jerusalema na pewno nie widziales, polecam (akcja w Afryce). Dobry, niskobudzetowy film. Gran Torino pewnie ogladales. Domyslam sie, ze American History X i Romper Stomper rowniez. Moze jeszcze Kidulthood, Adulthood (ale to w stylu Mlodzi Gniewni, bardziej dla mlodszej publiki) wink Potem cos pomysle, to Ci napisze.
Posted by: Krystian

Re: Film, TV, seriale [30] - 03/08/2011 18:45

ok codi extra smile GT oczywiscie widzialem ale przyznam ze tych 2ch kolejnych nie
Posted by: Krystian

Re: Film, TV, seriale [30] - 03/08/2011 18:48

btw chodzi o Jerusalema z 2008 czy Jerusalem 1996?
Posted by: codi

Re: Film, TV, seriale [30] - 03/08/2011 18:51

Jerusalema z 2k8. A tamte 2 filmy w tematyce skinow, obowiazkowe pozycje. Romper Stomper z Crowem bardziej oldschoolowy.
Posted by: TriumfWoli

Re: Film, TV, seriale [30] - 03/08/2011 19:36

Romper Stomper to kolosalna tragedia.
Film fatalny pod kazdym wzgledem,niegdyś kultowy dla skinów,dzisiaj juz nawet ich towarzystwo uwaza ze ten film był dobry chyba tylko przez sentyment do lat młodzienczych.

Krystian jesli chcesz "cos naprawde fajnego" a zakładam ze nie ogladałes,polecam :
"Baader Meinhof komplex"
Posted by: codi

Re: Film, TV, seriale [30] - 03/08/2011 20:38

Jak na poczatek lat 90tych to byl uznawany za kultowy. Tragedia bym tego nie nazwal, chociaz wiadomo, ze nie bylo to wybitne dzielo wink
Posted by: Goget

Re: Film, TV, seriale [30] - 03/08/2011 21:47

Originally Posted By: Krystian
Panowie, moze ktos sobie jeszcze cos przypomni cos naprawde fajnego, trzymającego w napięciu wink


Shutter Island (Wyspa tajemnic) - http://www.filmweb.pl/film/Wyspa+tajemnic-2010-464256
Felon (Skazaniec) - http://www.filmweb.pl/film/Skazaniec-2008-464212
Traitor (Zdrajca) - http://www.filmweb.pl/film/Zdrajca-2008-453795
The Illusionist (Iluzjonista) - http://www.filmweb.pl/Iluzjonista
Untraceable (Nieuchwytny) - http://www.filmweb.pl/Nieuchwytny
13 (Trzynastu) - http://www.filmweb.pl/film/13-2010-496833
Edge of Darkness (Furia) - http://www.filmweb.pl/film/Furia-2010-480688
Eagle Eye - http://www.filmweb.pl/film/Eagle+Eye-2008-451434
Vantage Point (Osiem części prawdy) - http://www.filmweb.pl/8.Czesci.Prawdy
Perfect Getaway (Wyspa strachu) - http://www.filmweb.pl/film/Wyspa+strachu-2009-430928

To tak z głowy, które widziałem i nie ma ich na twojej liście.
Posted by: codi

Re: Film, TV, seriale [30] - 03/08/2011 22:20

Irreversible chyba tez bylo niezle, ale ogladalem juz dawno i dobrze nie pamietam. Z Monika Bellucci, jedna z najbardziej hardcore`owych scen gwaltu ever.
Posted by: ssaczu

Re: Film, TV, seriale [30] - 03/08/2011 22:26

City of God, Inside Man, trylogia Hannibala (Milczenie Owiec, Hannibal, Red Dragon), Ghost Writer, Green Street Hooligans

Takie mnie sie przypomnialy. Odpal sobie filmweb->rankingi i tam szperaj.
Posted by: TriumfWoli

Re: Film, TV, seriale [30] - 03/08/2011 22:34

Originally Posted By: codi
Irreversible chyba tez bylo niezle, ale ogladalem juz dawno i dobrze nie pamietam. Z Monika Bellucci, jedna z najbardziej hardcore`owych scen gwaltu ever.

Chyba jedyna w historii kina fabularnego scena gwałtu w czasie rzeczywistym (bodajze 13 minut?) Nie pamietam,ale byc moze taka scena była rowniez w Baise Moi.

Jesli chodzi o sam film,bardzo dobre mocne kino ,za co tez został odpowiednio nagrodzony,no i boska Monica.
Posted by: codi

Re: Film, TV, seriale [30] - 03/08/2011 23:32

Z tego co czytalem kiedys, to najdluzsza.
Posted by: Damianho

Re: Film, TV, seriale [30] - 04/08/2011 01:17

Originally Posted By: Krystian
Panowie, moze ktos sobie jeszcze cos przypomni cos naprawde fajnego, trzymającego w napięciu wink nie interesuje mnie tematyka SF

te pozycje ktore chlopaki polecali w ostatnim czasie w zasadzie obejrzalem, tj: Law Abiding Citizen, Mystic River, The Prestige, Fracture, Running Scared, Mr Brooks, Taken, The Constant Gardener, The Island, Celda, Blow, Unknown, Body of Lies, Unthinkable, Negocjator


super filmy wymieniles, moja czolowka ale o jednym zapomniales na pewno ktory pasuje do powyzszych http://www.filmweb.pl/Najpierw.Strzelaj.Potem.Zwiedzaj
swietny film, fajny klimat, i mega koncowka

dodalbym jeszcze kilka moich filmow ktore na pewno zapamietam a nie widzalem zeby ktos o nich wspominal (w przeciagu 2och stron :D):
http://www.filmweb.pl/Telefon
http://www.filmweb.pl/film/W+pogoni+za+zbrodniarzem-2007-230036
http://www.filmweb.pl/film/Chłopiec+A-2007-477273
http://www.filmweb.pl/film/Obława-2000-10029
http://www.filmweb.pl/Jarhead
http://www.filmweb.pl/Pan.Zycia.I.Smierci
http://www.filmweb.pl/Plan.Doskonaly
http://www.filmweb.pl/Za.Wszelka.Cene
http://www.filmweb.pl/film/Bezcenny+dar-2006-279217
Posted by: cassapian

Re: Film, TV, seriale [30] - 04/08/2011 01:18

Chłopiec A rzeczywiście super film, każdemu polecam
Posted by: Damianho

Re: Film, TV, seriale [30] - 04/08/2011 01:21

Originally Posted By: cassapian
Chłopiec A rzeczywiście super film, każdemu polecam


dokladnie, gra aktorska Garfielda wymiata, ogolnie zapowiada sie mega aktor - dodam ze bedzie gral spidermana tongue
Posted by: codi

Re: Film, TV, seriale [30] - 04/08/2011 05:09

Jarhead to wojenny przeciez. Acz bardzo dobry, takie inne ujecie wojny wink
Posted by: mat2000

Re: Film, TV, seriale [30] - 04/08/2011 09:36

Originally Posted By: Krystian
Jest jakas stronka z filmami (i dobrze jakby byly z lektorem) gdzie oglada sie filmy online, ale NIE MA tych limitow ze przerywa po kilkunastu minutach ogladania np? dzieki


http://www.tv.wrzuc.to/ - rejestrujemy się i wklejamy link do filmu z megaupload i ogladamy. Stron z takimi linkami jest sporo (np. kino-online.name). Sam w związku z często zapchanymi serwerami jakiś czas temu przestałem z tego korzystać. W nocy oczywiście jest łatwiej.
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 05/08/2011 00:36

Originally Posted By: eroll
hehe a 'Plac Zbawiciela' o 23:55 tvp2 tongue - tak a propos promowania dobrych filmów w 'godzinach szczytu',,,no ale już się przyzwyczaiłem.


a dzisiaj 'Oda do radości' dobry film 23:45 tongue
Posted by: CFab

Re: Film, TV, seriale [30] - 07/08/2011 17:56

Henryk IV. Król Nawarry 6.5/10

Do 4:00 nad ranem oglądałem i mimo tych 150 minut powieki nie opadły w trakcie seansu. Henryk IV Burbon trochę zbyt wyidealizowany, chociaż trzeba oddać, za sam pomysł wprowadzenia na ekran "Paryża wartego Mszy". Big plus za kostiumy. Dużo scen walki, skróconych do koniecznego minimum, co było w tym wypadku świetnym posunięciem. Sceny ostrego seksu zrobione ze smakiem, tutaj Armelle Deutsch jako Małgorzatą de Valois i Chloé Stefani jako Gabrielle d’Estrées, naprawdę dwa ciastka na ekranie. Aktorsko, Antoine Monot Jr. jako Mayenne zrobił coś fajnego z tą postacią, mimo, że postać drugoplanowa, to jednak zapada w pamięć. Sam Henryk przesłodzony, inaczej sobie wyobrażałem jego sposób zachowania czytając hiszpańskie zapiski historyczne z tego okresu(pozdro Inmaculada!).

Jak ktoś lubi historie, to można ten film zobaczyć, aczkolwiek jedna z najważniejszych scen pod względem historycznym tj. edykt nantejski, przechodzi tu bez wielkiego echa, mogło to być trochę inaczej zrobione.
Posted by: CFab

Re: Film, TV, seriale [30] - 08/08/2011 16:17

Attenberg 8/10

Teraz już wiem, jakimi kryteriami oceniali jurorzy i dlaczego ten film dostał Grand Prix na festiwalu Nowe Horyzonty z przed dwóch tygodni. Jeśli ktoś lubi styl S. Coppoli, a na pewno lubi go reżyserka Athina Rachel Tsangari, to powinien być zadowolony. Bardzo, bardzo dobra rola Ariane Labed jako Marina(również nagrodzona na NH!). Filmy przyrodnicze + instynkt vs złe nawyki + przereklamowany ludzki gatunek + greckie miasto przemysłowe. Warto poświęcić te 1.5 godziny. "Niektóre tematy muszą pozostać tabu"
Posted by: mat2000

Re: Film, TV, seriale [30] - 08/08/2011 21:52

Kret- byłem w kinie i żałuję. Moim zdaniem bradzo słaby. Wizualnie, fabularnie, aktorsko (poza Dziędzielem). Na temat przekazu jaki trafia do dzsiejszego typowego pseudointeligentnego widza nie ma nawet co się wypowiadać. Jednostronne przedstawienie problemu, wielu koniecznych pytan reżyser nawet nie próbuje zadawac, a scemariusz pisał chyba młodszy Mazowiecki.
Posted by: zludna

Re: Film, TV, seriale [30] - 09/08/2011 05:17

Jakiś serial kryminalny godny polecenia, który jednak ma nie więcej niż 3 sezony możecie polecić? :-)

Bo CSI to czasami oglądałam jakieś pojedyncze odcinki i było ok, ale ilość sezonów mnie przytłacza ;-)
Posted by: mat2000

Re: Film, TV, seriale [30] - 09/08/2011 06:00

http://www.filmweb.pl/serial/Luther-2010-548378
http://www.filmweb.pl/serial/Powr%C3%B3t+do+%C5%BCycia-2007-432554
http://www.filmweb.pl/serial/Sherlock-2010-528992
http://www.filmweb.pl/serial/Bez+pardonu-2000-111725
http://www.filmweb.pl/serial/Niebezpieczne+uj%C4%99cia-1984-97994

Nie widziałem żadnego poza ostatnim, ale słyszałem bardzo pozytywne opinie od ludzi o których gusta cenie wink
Posted by: Ludwiczek

Re: Film, TV, seriale [30] - 09/08/2011 14:43

Originally Posted By: zludna
Jakiś serial kryminalny godny polecenia, który jednak ma nie więcej niż 3 sezony możecie polecić? :-)

Bo CSI to czasami oglądałam jakieś pojedyncze odcinki i było ok, ale ilość sezonów mnie przytłacza ;-)

The Wire ??
Ale chyba jako stary wyjadacz w temacie filmowym , to pewnie widziałaś wink
Posted by: lelu

Re: Film, TV, seriale [30] - 09/08/2011 16:07

The Bones chyba ma dosc sporo sezonow, ale to tez raczej znany. Ja ogladalem na TV, calkiem ok smile
Posted by: ratayski

Re: Film, TV, seriale [30] - 09/08/2011 19:15

Originally Posted By: zludna
Jakiś serial kryminalny godny polecenia, który jednak ma nie więcej niż 3 sezony możecie polecić? :-)

Bo CSI to czasami oglądałam jakieś pojedyncze odcinki i było ok, ale ilość sezonów mnie przytłacza ;-)


The Shield obowiązkowo piwo
Posted by: Stasiu

Re: Film, TV, seriale [30] - 09/08/2011 19:25

Originally Posted By: ratayski
Originally Posted By: zludna
Jakiś serial kryminalny godny polecenia, który jednak ma nie więcej niż 3 sezony możecie polecić? :-)

Bo CSI to czasami oglądałam jakieś pojedyncze odcinki i było ok, ale ilość sezonów mnie przytłacza ;-)


The Shield obowiązkowo piwo


Tylko, ze The Shield ma 7 sezonów
Posted by: ratayski

Re: Film, TV, seriale [30] - 09/08/2011 19:27

Nie wiem czemu ale przeczytałem że ma być wiecej niż 3 sezony grin
Posted by: zludna

Re: Film, TV, seriale [30] - 09/08/2011 20:27

No właśnie jeśli chodzi o seriale, to raczej oglądam te przeznaczone (bardziej, choć nie tylko :P) dla widowni płci żeńskiej ;-)

Przejrzałam opisy i na pewno zobaczę serial "Sherlock". O "Bones" słyszałam sporo dobrego, żałuję, że nie zaczęłam w maju, ale pewnie kiedyś obejrzę :-)

Od siebie polecam Debiutantów - można zobaczyć w kinie. Słodko-gorzka historia ojca i syna. Lubię, kiedy teraźniejszość przeplata się z wątkami z przeszłości, dlatego mi się podobało :-)

Widziałam też Melancholię, ale sama nie wiem, jak podejść do tego filmu. Dwie części. Dłużył się... a sposób kręcenia irytujący.
Posted by: mat2000

Re: Film, TV, seriale [30] - 09/08/2011 20:47

To ja poprosze o jakies seriale prawnicze/sądowe godne uwagi.
JAG, Boston Legal, Ally McBeal- coś jeszcze?

Kiedyś na dwójce pożniejszym wieczorem był chyba jakiś serial o sedziach (?)
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 09/08/2011 21:02

Originally Posted By: mat2000
To ja poprosze o jakies seriale prawnicze/sądowe godne uwagi.
JAG, Boston Legal, Ally McBeal- coś jeszcze?

Kiedyś na dwójce pożniejszym wieczorem był chyba jakiś serial o sedziach (?)


http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Legal_television_series do wyboru, do koloru ;-)

ale i tak "Anna Maria Wesołowska" miażdży konkurencję o kilka długości grin
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 09/08/2011 21:04

Najlepiej to oglądać "Prawo i Porządek" ma 20. sezonów plus różne, że tak to nazwę odnogi tego serialu, też nie mało sezonu. Na początek powinno wystarczyć. laugh
Posted by: zludna

Re: Film, TV, seriale [30] - 09/08/2011 22:09

Ponoć "Suits" prawniczy z wątkiem komediowym jest ok, wyszło dopiero kilka odcinków :-)
Posted by: Kameleon

Re: Film, TV, seriale [30] - 09/08/2011 23:27

Originally Posted By: mat2000
To ja poprosze o jakies seriale prawnicze/sądowe godne uwagi.
JAG, Boston Legal, Ally McBeal- coś jeszcze?

Kiedyś na dwójce pożniejszym wieczorem był chyba jakiś serial o sedziach (?)


Polecam Damages.
Posted by: antyfutbol

Re: Film, TV, seriale [30] - 10/08/2011 00:58

Originally Posted By: mat2000
To ja poprosze o jakies seriale prawnicze/sądowe godne uwagi.
JAG, Boston Legal, Ally McBeal- coś jeszcze?

Kiedyś na dwójce pożniejszym wieczorem był chyba jakiś serial o sedziach (?)

Suits
Posted by: antyfutbol

Re: Film, TV, seriale [30] - 10/08/2011 00:58

Originally Posted By: zludna
Jakiś serial kryminalny godny polecenia, który jednak ma nie więcej niż 3 sezony możecie polecić? :-)

Bo CSI to czasami oglądałam jakieś pojedyncze odcinki i było ok, ale ilość sezonów mnie przytłacza ;-)

Glina 2 sezony
Posted by: Mitul

Re: Film, TV, seriale [30] - 10/08/2011 02:17

dołączam sie do kolegi powyzej - Glina - REWELKA
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 10/08/2011 03:01

Originally Posted By: Mitul
dołączam sie do kolegi powyzej - Glina - REWELKA


Tak nie do końca. Bo o ile pierwszy sezon był naprawdę dobry i trzymał jeszcze poziom, o tyle drugi to już duuuużo gorzej.

Praktycznie same ograne wątki, zdarte klisze, a ten wątek z Cyganami to gruba przesada, ideologiczna popłuczyna niskich lotów.
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 10/08/2011 03:11

Dla mnie Ekstradycja trzymała poziom przez wszystkie 3 serie (chociaż pierwsza najlepsza). Oficer tylko pierwsza seria dobra później zaczęli kombinowac jak koń pod górę co by tu jeszcze bardziej pogmatwać. Fala Zbrodni i Pitbull nie wiem ile tam było serii ale wiem że każdy odcinek mi się podobał. Ogólnie polskie seriale kryminalne mają bardzo dobry poziom, fajnie się je ogląda.

Ja teraz szukam filmów kimatyczno-psychologicznych hmm coś jak 'Mechanik'. Znacie coś co może się spodobać.
Posted by: Rusty

Re: Film, TV, seriale [30] - 10/08/2011 03:13

Wszystkie seriale HBO! Zwłaszcza Game of Thrones i John Adams. Polecam.
Posted by: mazik

Re: Film, TV, seriale [30] - 10/08/2011 03:26

eroll,
jeśli chcesz dziwny film, mroczny, ze schizującym klimatem to spróbuj tego >> http://www.filmweb.pl/film/Odbicie+z%C5%82a-2008-394009
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 10/08/2011 04:35

Originally Posted By: eroll


Ja teraz szukam filmów kimatyczno-psychologicznych hmm coś jak 'Mechanik'. Znacie coś co może się spodobać.


Cóż ja skromny człowiek mogę polecić. Ano np.
- "Bad Timing"
- "Mr Klein",
- "Hard Eight a.k.a Sydney" - choć ten akurat nie jest psychologiczny, ale klimatyczny na bank.
- "Never Let Me Go" - niby nic specjalnego, ale ostatecznie ujdzie
- "Pętla"
- "Baza ludzi umarłych"
- "Dekalog"
- "Donnie Darko"
- "Amores Perros"
- "Lot nad kukułczym gniazdem"

Generalnie masz linki, i sam najlepiej wybierz, co Cię zainteresuje

http://www.filmweb.pl/forum/FILMY/Dobre+filmy+psychologiczne,+jakie,769417

http://www.stopklatka.pl/bazafilmowa/default.asp?typ=filmy&gatunek=psychologiczny
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 10/08/2011 04:41

Dzięki Panowie piwo hmmm Donnie Darko mam gdzieś na płytce (nie wiem skąd jak gdzie i od kogo) więc idzie na pierwszy ogien smile
Posted by: codi

Re: Film, TV, seriale [30] - 10/08/2011 08:31

I dobrze, bo to swietny film, polecam.
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [30] - 10/08/2011 12:08

Jak obejrzysz go ze 3 razy pod rząd i dalej nie będziesz mógł paru rzeczy ułożyć w układankę, to skombinuj wersję reżyserską, która więcej wyjaśnia smile
Posted by: mat2000

Re: Film, TV, seriale [30] - 10/08/2011 19:03

Stay - nie tak dobry jak donnie darko ale klimat podobny
United States of Leland, The - to tez z donnie darko mi się skojarzyło
Identity (2003)- tez ok.
Numer 23 z Jimem Carry- szału nie ma ale moża zobaczyc.
Drabina Jakubowa - troche wiekszy hardcore.
Przypadek - może nie do końca trafia w kryteria ale jest zajebisty wink
Lokator
Persona - trudny , ale miażdży
Naked Lunch - jeżeli lubisz surrealizm to koniecznie.
Santa sangre - mnie się nie podobał , ale trudno odmówić mu klimatu


Dzieki za za tytuły seriali. Kilka na pewno sprawdze piwo
Posted by: Self-Confident

Re: Film, TV, seriale [30] - 10/08/2011 19:47

to i ja zassysam Donnie Darko smile

Wstyd przyznac, ale dopiero w niedziele obejrzalem "Dług" w całości. Film robi wrażenie.

a tutaj coś dla fanów MacGyvera:

http://www.macgyveronline.com/pages/wardrobe.html
Posted by: micha$

Re: Film, TV, seriale [30] - 10/08/2011 21:28

Originally Posted By: zludna
Jakiś serial kryminalny godny polecenia, który jednak ma nie więcej niż 3 sezony możecie polecić? :-)

Bo CSI to czasami oglądałam jakieś pojedyncze odcinki i było ok, ale ilość sezonów mnie przytłacza ;-)
Life. 2 sezony. Nawet ostatnio TVP2 puszczała...
Posted by: zludna

Re: Film, TV, seriale [30] - 10/08/2011 21:50

Dzięki, póki co zaczęłam "Suits", bo w sumie jest zaledwie kilka odcinków i po Pilocie jestem zadowolona - ktoś pisał na FW, że Dr House w wydaniu prawniczym. Akurat medycznych klimatów nie lubię, może ziarenko prawdy w tym jest ;-) po Pilocie pozytywnie i zamierzam oglądać dalej :-)

Na razie w planach mam Sherlocka, ale skoro Life ma dwa sezony... to do kolejki :-) Dzięki!
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 10/08/2011 22:10

Czy jest jakiś książkowy odpowiednik FW? tak żeby był ranking książek a najlepiej ranking książek kategoriami. W czytaniu w przeciwieństwie do oglądania mam takie braki że ho ho.

Narazie znalazłem :
http://lubimyczytac.pl/
www.biblionetka.pl

ale jeszcze nie sprawdzałem jakie tam są 'opcje'.
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 10/08/2011 22:13

ooo widzę że na :
www.biblionetka.pl jest mniej więcej to czego szukam ale jakby ktoś znał inne dobre portale to będę wdzięczny.
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [30] - 10/08/2011 22:59

Raczej nic lepszego od biblionetki w Polsce nie ma.

Nie wiem jak z jakimiś ogólnoświatowymi lub amerykańskimi portalami.
Posted by: maaajo

Re: Film, TV, seriale [30] - 11/08/2011 18:19

Również za namowami zacząłem oglądać Suits i wciągnęło mnie niesamowicie. Wszystkie 7 odcinków obejrzane od wczoraj jednym ciągiem smile

Również zabiorę się za Damages smile
Posted by: Kylo

Re: Film, TV, seriale [30] - 11/08/2011 19:23

Originally Posted By: mazik
eroll,
jeśli chcesz dziwny film, mroczny, ze schizującym klimatem to spróbuj tego >> http://www.filmweb.pl/film/Odbicie+z%C5%82a-2008-394009

Czlowieku tego filmu prozno szukac na torrentach.
Posted by: Qlimax

Re: Film, TV, seriale [30] - 11/08/2011 19:54

ja jeżeli chodzi o seriale to jestem w czarnej du*** dzisiaj rano obejżałem dwa odcinki dwóch i pół i powiem ,że troche sie usmiałem ma ktoś może linka do ściągnięcia pierwszego sezonu tego serialu
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 11/08/2011 19:59

Dwóch i Pół klasa serial smile Jak masz cyfrę + to na Comedy Central jest kilka dobrych seriali komediowych (Hoży doktorzy,Jak poznałem waszą matkę,Dwóch i Pół Californication i kilka innych).
Posted by: Qlimax

Re: Film, TV, seriale [30] - 11/08/2011 20:45

Nie niemam Comedy central musze poszukac jak poznalem waszą matke, ponawiam prosbe co do linka do sciagniecia pierwszego sezou pozdro
Posted by: Llama

Re: Film, TV, seriale [30] - 11/08/2011 21:34

Originally Posted By: Kylo
Originally Posted By: mazik
eroll,
jeśli chcesz dziwny film, mroczny, ze schizującym klimatem to spróbuj tego >> http://www.filmweb.pl/film/Odbicie+z%C5%82a-2008-394009

Czlowieku tego filmu prozno szukac na torrentach.

znalazłem w czternaście sekund.
Posted by: Mitul

Re: Film, TV, seriale [30] - 11/08/2011 21:53

ja również, chociażby na chomiku jest tongue

chyba sobie dzisiaj obejrzę bo opis ciekawy
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 11/08/2011 22:06

Originally Posted By: Chrabąszcz
Originally Posted By: Kylo
Originally Posted By: mazik
eroll,
jeśli chcesz dziwny film, mroczny, ze schizującym klimatem to spróbuj tego >> http://www.filmweb.pl/film/Odbicie+z%C5%82a-2008-394009

Czlowieku tego filmu prozno szukac na torrentach.

znalazłem w czternaście sekund.


jakiś ty zwinny grin

a teraz serio - gdzie znaleźć taki film:

The Small World of Sammy Lee
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [30] - 11/08/2011 22:12

Wystarczy zapytać wujka gugla wink

"tytuł filmu" + download = w chooj stron z linkami. Większość pewnie wymaga jakichś rejestracji i innych bzdetów, ale w końcu trafisz na coś darmowego.
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 11/08/2011 22:16

Originally Posted By: Bzyku
Wystarczy zapytać wujka gugla wink

"tytuł filmu" + download = w chooj stron z linkami. Większość pewnie wymaga jakichś rejestracji i innych bzdetów, ale w końcu trafisz na coś darmowego.


Bzyku przerabiałem to również, dlatego zadałem właśnie pytanie
Posted by: mat2000

Re: Film, TV, seriale [30] - 12/08/2011 00:33

Originally Posted By: Kylo
Originally Posted By: mazik
eroll,
jeśli chcesz dziwny film, mroczny, ze schizującym klimatem to spróbuj tego >> http://www.filmweb.pl/film/Odbicie+z%C5%82a-2008-394009

Czlowieku tego filmu prozno szukac na torrentach.


wat?
http://isohunt.com/torrent_details/89648869/Broken?tab=summary
Posted by: andrzejek_84

Re: Film, TV, seriale [30] - 12/08/2011 00:47

Originally Posted By: mat2000
Originally Posted By: Kylo
Originally Posted By: mazik
eroll,
jeśli chcesz dziwny film, mroczny, ze schizującym klimatem to spróbuj tego >> http://www.filmweb.pl/film/Odbicie+z%C5%82a-2008-394009

Czlowieku tego filmu prozno szukac na torrentach.


wat?
http://isohunt.com/torrent_details/89648869/Broken?tab=summary


albo filestube.com
Posted by: APOLLYON

Re: Film, TV, seriale [30] - 15/08/2011 19:54

Najnowszy film Jasona Stathama - "Blitz"... Zajebisty.
Nie, żebym był wielkim fanem Jasona, ale koleś, naprawdę nie schodzi poniżej pewnego poziomu aktorskiego i zna sie na tym, co robi.
Posted by: Bet3654

Re: Film, TV, seriale [30] - 15/08/2011 20:13

Originally Posted By: APOLLYON
Najnowszy film Jasona Stathama - "Blitz"... Zajebisty.
Nie, żebym był wielkim fanem Jasona, ale koleś, naprawdę nie schodzi poniżej pewnego poziomu aktorskiego i zna sie na tym, co robi.


tez lubie tego aktora;)
Transportser1,2,3
Adrenalina1,2
Porachunki
Przekręt
Teoria chaosu
Angielska robota
13
to wszytsko polecam z czystym suumieniem,
zaraz biore sie za szukanie tego Blitzu;)

Z tych młodszych, bardzo cenionym przez mnie aktorem jest MArk Wahlberg, polecam filmy z jego udziałem m.in.
Królowie nocy
Strzelec
Włoska robota
czy tez Strach z 96roku.
Posted by: Bet3654

Re: Film, TV, seriale [30] - 16/08/2011 04:52

Przed chwila skonczyłem ogladac oba te filmy:
Dolores 8/10

Opis filmu:
Dolores Claiborne (Kathy Bates) jest opryskliwą, zaniedbaną kobietą, która z łatwością zniechęca do siebie ludzi z najbliższego otoczenia. Pewnego dnia, kiedy jej chlebodawczyni, Vera Donovan (Judy Parfitt), zostaje znaleziona martwa, wszyscy podejrzewają Dolores o popełnienie zbrodni. Wiadomość o tych wydarzeniach dociera do córki Dolores, Seleny (Jennifer Jason Leigh), która - mimo że przez wiele lat nie utrzymywała żadnych kontaktów z matką - postanawia ją odwiedzić. Dziewczyna pragnie
...
przekonać się, czy wysuwane przeciwko rodzicielce oskarżenia są prawdziwe. Niebawem Selena poznaje wstrząsającą prawdę o życiu matki...

Bardzo dobry dramat ,na adaptacji powiesci Stephana Kinga.
Swietnie zagrała główna bohaterka.
Dla zwolenników Kinga polecam z czystym sumieniem.
Z pewnościa Was poruszy;)

Sleepwalking 6/10

Joleen (Charlize Theron) wraz ze swoją 11-letnią córką Tarą (AnnaSophia Robb) zostaje wyeksmitowana z mieszkania i przenosi się do swojego brata Jamesa (Nick Stahl). Nie potrafiąca udźwignąć ciężaru własnych problemów, Joleen znika pewnego dnia, zostawiając córkę pod opieką Jamesa. Na skutek nieodpowiedzialnego zachowania, James traci pracę i policja odbiera mu prawo do opieki nad dziewczynką. Nie będąc w stanie odzyskać Tary, porywa ją i wyrusza w daleką podróż...

Film mega życiowy, wzruszający, dający do myslenia.
Aktorsko wyróznił bym Dennisa Hoppera jako "przykładnego ojca";)
Posted by: jadanek

Re: Film, TV, seriale [30] - 16/08/2011 20:17

"Assassination Games"

Jean-Claude Van Damme i Scott Adkins w glownych rolach.

Ciekawie wyszlo w polaczeniu tych 2 aktorow razem. Van Damme ma swoje lata i rzadko mozna ostatnio znalezc jakis dobry film z nim, ale wedlug mnie ten jest jednym z lepszych w ostatnich latach. Wiadomo, ze na wiele liczyc nie mozna, ale jako fan Van damme i "Boyki" obejrzalem i nie zaluje wink
Posted by: Kylo

Re: Film, TV, seriale [30] - 16/08/2011 21:21

Originally Posted By: mat2000
Originally Posted By: Kylo
Originally Posted By: mazik
eroll,
jeśli chcesz dziwny film, mroczny, ze schizującym klimatem to spróbuj tego >> http://www.filmweb.pl/film/Odbicie+z%C5%82a-2008-394009

Czlowieku tego filmu prozno szukac na torrentach.


wat?
http://isohunt.com/torrent_details/89648869/Broken?tab=summary


Przy tej ilosci seedow torrent nie startuje z publikow laugh

Peb.pl mi zostalo, choc meka z transferem mam na kompie.
Posted by: xqwzts

Re: Film, TV, seriale [30] - 16/08/2011 21:32

a co Ty gadasz, sprawdzilem z ciekawosci tylko bo juz zassalem z peb.pl (z rs, bez zadnych limitow predkosci, bez czekania, sie zdziwilem blush ) i leci 170kb/s.. tongue
Posted by: ssaczu

Re: Film, TV, seriale [30] - 16/08/2011 21:57

Limity predkosci sa ale duzo wieksze. Obecnie chyba najszybciej za free mozna zasysac z wupload - u mnie stamtad leci nawet ponad 500kb/s. Z reszty takich serwisow czyli hotfile, rs, fileserve, filesonic leci od 150 do 300kb/s.
Posted by: Bet3654

Re: Film, TV, seriale [30] - 17/08/2011 02:52

I Spit on Your Grave (2010)
Film opisuje historię młodej pisarki, która wynajmuje małą chatkę na wsi by móc spokojnie tworzyć swoją nową powieść. Jej spokojne i poukładane życie przemieni się jednak w koszmar, gdy zostanie napadnięta i brutalnie zgwałcona przez lokalnych zbirów. Ofiara postanawia zemścić się na swoich oprawcach i przemienia się w kata, który wymierza sprawiedliwość na własną rękę.

Jak komus podobaja sie filmy typu Eden LAke,Last house on left, Funny games ,to sie nie zawiedzie.
Sceny zemsty ,lepsze niz w filmie Law Abildin Citizen;)
Dla mnie 6/10,
PZdr
Posted by: Platini

Re: Film, TV, seriale [30] - 17/08/2011 04:14

Originally Posted By: Self-Confident

Wstyd przyznac, ale dopiero w niedziele obejrzalem "Dług" w całości. Film robi wrażenie.

Też się przyznam, dopiero dziś obejrzałem Dług. Kapitalny film, daje do myślenia i robi niesamowite wrażenie.
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [30] - 20/08/2011 18:03

Pytanie:

Znalazł ktoś albo ma polskie napisy do filmu Last Circus:



Chyba Goget wspominał o tym filmie wink

Mam chwilę czasu to mogę zrobić tłumaczenie, ale nie chciałbym się dublować. Przeglądałem w necie i polskich subów nie znalazłem, ale może ktoś lepiej potrafi poszukać wink
Posted by: Kameleon

Re: Film, TV, seriale [30] - 20/08/2011 19:16

Napiprojekt znajduje.
Posted by: Llama

Re: Film, TV, seriale [30] - 20/08/2011 21:20

coś z nowości serialowych warte uwagi?
Posted by: Rusty

Re: Film, TV, seriale [30] - 20/08/2011 21:53

Originally Posted By: Chrabąszcz
coś z nowości serialowych warte uwagi?
Gra o Tron
Posted by: codi

Re: Film, TV, seriale [30] - 21/08/2011 00:24

Wilfreda mozesz sprawdzic, ale to bardzo 'lekki' serial i nie kazdemu sie spodoba tongue
Posted by: codi

Re: Film, TV, seriale [30] - 21/08/2011 00:25

Panowie, ostatnio zaczalem ogladac The Wire... Pierwszy sezon jak najbardziej spoko, ale drugi poczatek kieepski, nudny. Kolejne lepsze?
Posted by: Piecia

Re: Film, TV, seriale [30] - 21/08/2011 01:19

Posiada ktoś rozpiskę na nowy sezon serialowy co gdzie i kiedy będzie?Jeśli tak będę wdzięczny o namiary smile
Posted by: Rusty

Re: Film, TV, seriale [30] - 21/08/2011 02:34

Dopiero teraz obejrzałem Catch me if u can. Dobra komdyjka laugh

-Knock, knock
-Who's there?
-Go fuck yourselves
laugh
Posted by: ssaczu

Re: Film, TV, seriale [30] - 21/08/2011 02:48

Originally Posted By: Piecia
Posiada ktoś rozpiskę na nowy sezon serialowy co gdzie i kiedy będzie?Jeśli tak będę wdzięczny o namiary smile


http://www.tvguide.com/special/fall-preview/calendar.aspx
Posted by: Kaznodzieja

Re: Film, TV, seriale [30] - 21/08/2011 03:07

Originally Posted By: codi
Panowie, ostatnio zaczalem ogladac The Wire... Pierwszy sezon jak najbardziej spoko, ale drugi poczatek kieepski, nudny. Kolejne lepsze?


2 sezon tez mnie nudzil, obejrzalem polowe i przeszedlem do 3 sezonu i tam juz jest klimat z pierwszego i jest coraz bardziej ciekawie

warto ogladac dalej smile
Posted by: ziomek21

Re: Film, TV, seriale [30] - 21/08/2011 04:36

Originally Posted By: ssaczu
Originally Posted By: Piecia
Posiada ktoś rozpiskę na nowy sezon serialowy co gdzie i kiedy będzie?Jeśli tak będę wdzięczny o namiary smile


http://www.tvguide.com/special/fall-preview/calendar.aspx

http://www.pogdesign.co.uk/cat/
Posted by: Piecia

Re: Film, TV, seriale [30] - 21/08/2011 16:41

wielkie dzięki Panowie piwo
Posted by: Llama

Re: Film, TV, seriale [30] - 21/08/2011 17:20

Originally Posted By: Rusty
Originally Posted By: Chrabąszcz
coś z nowości serialowych warte uwagi?
Gra o Tron

tandetą wali.

8-my sezon ekipy --> Ari i Drama dają radę, reszta turbo słabizna.
Posted by: codi

Re: Film, TV, seriale [30] - 21/08/2011 18:48

Ok, thx.

Zgadzam sie, slaby nowy sezon Ekipy.
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 22/08/2011 00:44

Zastanawiam się czy warto obejrzeć 'Dwanaście Małp' 20:05 tvn7 , nie mój gatunek ale jak poczytałem zachwalania na FW to trochę mnie zachęciły...jakieś opinie na szybko?
Posted by: Rusty

Re: Film, TV, seriale [30] - 22/08/2011 01:37

Originally Posted By: eroll
Zastanawiam się czy warto obejrzeć 'Dwanaście Małp' 20:05 tvn7 , nie mój gatunek ale jak poczytałem zachwalania na FW to trochę mnie zachęciły...jakieś opinie na szybko?
Oglądaj. Dobry film.
Posted by: micha$

Re: Film, TV, seriale [30] - 22/08/2011 02:16

Originally Posted By: Kaznodzieja
Originally Posted By: codi
Panowie, ostatnio zaczalem ogladac The Wire... Pierwszy sezon jak najbardziej spoko, ale drugi poczatek kieepski, nudny. Kolejne lepsze?


2 sezon tez mnie nudzil, obejrzalem polowe i przeszedlem do 3 sezonu i tam juz jest klimat z pierwszego i jest coraz bardziej ciekawie

warto ogladac dalej smile

Ja obejrzałem wszystkie sezony i stwierdziłem, że to lepszy serial niż The Shield. Tego nie przeszedłem przez trzeci sezon...
Posted by: ssaczu

Re: Film, TV, seriale [30] - 22/08/2011 03:38

Kto co lubi. Obejrzalem oba w szybkim tempie kiedys i The Shield bardziej mi sie podobal.

Co do Entourage to faktycznie klapa ten ostatni sezon. Ari i Drama jako tako trzymaja poziom, LLoyda w ogole nie widac, reszta jak zawsze nijaka.
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 23/08/2011 15:53

Dziś Tvp2 'Amator' - bardzo dobry polski film, tylko co za skończony idiota (pytam po raz kolejny w tym temacie i nie tylko ja) takie dobre filmy daje 30minut po północy?
Posted by: Gaske

Re: Film, TV, seriale [30] - 24/08/2011 01:05

Ktoś kiedyś pytał o Sale Samobójców na necie, już jest:

http://www.wupload.com/file/117724372/SalaSamo.DVDrip.avi
Posted by: hanele

Re: Film, TV, seriale [30] - 24/08/2011 01:46

Originally Posted By: zludna
Jakiś serial kryminalny godny polecenia, który jednak ma nie więcej niż 3 sezony możecie polecić? :-)

Bo CSI to czasami oglądałam jakieś pojedyncze odcinki i było ok, ale ilość sezonów mnie przytłacza ;-)

Wallander
.
.
The Good Wife (Żona idealna)
.
.
.
The Mentalist (Mentalista)
Posted by: Self-Confident

Re: Film, TV, seriale [30] - 24/08/2011 06:05

Zacząłemteraz ogladac chyba calkiem nowy serial "frends with benefits" wiadomo o co chodzi.

Pryjemnie sie oglada, nic sensownego do zycia nei wnosi, ale mozna zlookac. Tylko ten Aron jest wkurzajacy tongue
Posted by: Izajasza53

Re: Film, TV, seriale [30] - 27/08/2011 18:42

Dzisiaj o 23:20 na tvp2 film Częstotliwość:
http://www.filmweb.pl/film/Cz%C4%99stotliwo%C5%9B%C4%87-2000-959

Polecam!
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [30] - 27/08/2011 20:09

Podpisuję się pod powyższym postem wink

Obejrzałem sobie dzisiaj najnowszych X-Menów i przyznaję, że całkiem przyzwoity kawałek kina, przyjemnie się oglądało.

I zdecydowanie należy pamiętać, że to świat Marvela i porównywanie tego innymi gatunkami filmowymi jest "chore" wink

Teraz pora na Thora wink
Posted by: kondzik

Re: Film, TV, seriale [30] - 28/08/2011 00:26

Thor nawet fajny... Szukam "Melancholii" von Trier'a i coś nie mogę znaleźć. Ma ktoś jakiegoś torenta w dobrej jakości?
Posted by: ssaczu

Re: Film, TV, seriale [30] - 28/08/2011 08:21

Tez wlasnie obejrzalem Thora. Niezla bajka, nie polecam choc jak komus sie bardzo nudzi to przy piwie na lekko mozna wciagnac smile

How to be a gentleman - nowy serial komediowy na CBS. Nie wiem kiedy premiera ale w roli glownej Kevin Dillon lepiej znany jako Drama grin
Posted by: Damianho

Re: Film, TV, seriale [30] - 28/08/2011 17:56

Originally Posted By: ssaczu
Tez wlasnie obejrzalem Thora. Niezla bajka, nie polecam choc jak komus sie bardzo nudzi to przy piwie na lekko mozna wciagnac smile

How to be a gentleman - nowy serial komediowy na CBS. Nie wiem kiedy premiera ale w roli glownej Kevin Dillon lepiej znany jako Drama grin


Drama kopara trzeba bedzie zobaczyc pierwsze odcinki



jak juz przy Dramie jestesmy to nowy sezon Ekipy jakis nie teges, kurcze tylko dla niego i Ari`ego nadal to ogladam ;s
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 29/08/2011 00:56

Wczoraj Obejrzałem 'Ksiądz' i cóż chyba jestem na to za stary tongue Bajeczka w której zabrakło mi jednak klimatu, mogli to zrobić lepiej dużo lepiej no chyba że targetem był przeciętny 13-latek. No ale 5/10 dać mogę bo mimo późnej pory nie dał jednak usnąć.

Dzisiaj atakuję 'GranatowyPrawieCzarny' Ale Kino 21:50 , zobaczymy co z tego wyjdzie.
Posted by: Llama

Re: Film, TV, seriale [30] - 29/08/2011 01:16

Originally Posted By: eroll

Dzisiaj atakuję 'GranatowyPrawieCzarny' Ale Kino 21:50 , zobaczymy co z tego wyjdzie.

b.dobry.
ale koniec słaby.
Posted by: Bet3654

Re: Film, TV, seriale [30] - 29/08/2011 04:23

Cape Fear oglądałem dzisiaj, po raz 2-gi reameke z91roku.
Dla mnie mega kino,
Polecam.
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 29/08/2011 05:07

Originally Posted By: Chrabąszcz
Originally Posted By: eroll

Dzisiaj atakuję 'GranatowyPrawieCzarny' Ale Kino 21:50 , zobaczymy co z tego wyjdzie.

b.dobry.
ale koniec słaby.


Tak film bardzo dobry, polecam. Jak narazie hiszpańskie kino (chociaż widziałem stosunkowo niewiele) mnie nie zawodzi.
Posted by: Self-Confident

Re: Film, TV, seriale [30] - 29/08/2011 19:22

Zaczalem ogladac dwoch i pol i naprawde jest przednia zabawa smile

kiedys ogladalem w tv jakby jeden odcinek i w ogole mi nie podeszlo a teraz obejrzalem polotra sezonu w 2 dni. Szkoda ze w nowym sezonie Charlie Sheen zostanie zastapiony :/
Posted by: lelu

Re: Film, TV, seriale [30] - 29/08/2011 21:29

przy ktoryms sezonie jest fajna sprawa zobaczyc jak sie zmienil Jake, od gowniarza do nastolatka ;]
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 30/08/2011 01:10

Originally Posted By: lelu
przy ktoryms sezonie jest fajna sprawa zobaczyc jak sie zmienil Jake, od gowniarza do nastolatka ;]


to prawda , oglądam jednocześnie na Comedy Central (2005r.) i na Tvn (2010r) młody dawał i daje radę smile

Ogólnie fanom serialu polecam stację Comedy Central bo mają seriale na wmiarę niezłym poziomie (Hoży Doktorzy,Jak poznałem waszą Matkę,Californication) i jak ktoś lubi to South Park i Włatcy Móch smile Moja ulubiona stacja tv obok discovery.
Posted by: mez

Re: Film, TV, seriale [30] - 30/08/2011 05:44

właśnie obejrzałem 12 gniewnych ludzi/12 angry men , swietny film ,polecam
Posted by: bamik14

Re: Film, TV, seriale [30] - 30/08/2011 07:14

Mozesz napisac gdzie to ogladales albo podrzucic linka?
I ktora wersja ta I czy robiona w 1997?
Posted by: Bet3654

Re: Film, TV, seriale [30] - 30/08/2011 07:52

Originally Posted By: bamik14
Mozesz napisac gdzie to ogladales albo podrzucic linka?
I ktora wersja ta I czy robiona w 1997?

jeśli chodzi o ten film to zdecydowanie ,ale to zdecydowanie pierwotna wersja z 57roku.
Oglądałem ten film ,2razy ,raz w domu na kompie,raz na uczelni,na wykładzie,
dla mnie Poezja Kina.
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 30/08/2011 15:19

Ja też oglądałem tą wersję z 57r - świetna,scenariusz mistrzostwo i tak się zastanawiam czy warto dla porównania obejrzeć tą z '97? Scenariusz jest ten sam czy jakieś znaczące różnice?
Posted by: mez

Re: Film, TV, seriale [30] - 30/08/2011 16:38

Originally Posted By: bamik14
Mozesz napisac gdzie to ogladales albo podrzucic linka?
I ktora wersja ta I czy robiona w 1997?


powyzsze opinie powinny Cie przekonac ,ale napisze ,ze ja tez ogladalem wersje z 57r , nawet nie wiedzialem ,ze jest jakas z 1997r. - obejrze pewnie dla porownania

ja sciagalem z torrentz.eu
Posted by: Danielsan

Re: Film, TV, seriale [30] - 30/08/2011 16:55

jest już gdzieś na torrencie sprawdzona wersja dvdrip Drzewa życia?
Posted by: zludna

Re: Film, TV, seriale [30] - 30/08/2011 18:54

Sprawdzam co jakiś czas i... nie ma :-)
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 30/08/2011 21:34

http://www.filmweb.pl/film/Pętla-1957-8619

Vindom dzięki za polecenie tego filmu , bardzo dobry piwo
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 31/08/2011 00:35

Originally Posted By: eroll
http://www.filmweb.pl/film/Pętla-1957-8619

Vindom dzięki za polecenie tego filmu , bardzo dobry piwo


Wiem, inaczej bym nie polecał

z innej beczki: całkiem interesujący film poświęcony mafii w USA - "The Valachi Papers" z Charlsem Bronsonem.
Posted by: Self-Confident

Re: Film, TV, seriale [30] - 31/08/2011 01:13

mozesz jakis link dac do sciagniecia?

moja ulubiona tematyka.
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 31/08/2011 01:23

Originally Posted By: Self-Confident
mozesz jakis link dac do sciagniecia?

moja ulubiona tematyka.


http://btjunkie.org/torrent/The-Valachi-...43d3f2ab99e7670
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 31/08/2011 01:30

Często wspominamy o tym że telewizja publiczna wybitne filmy emituje po godzinie 22,23,24 a co nam dają w zamian za to?Godzina 20:25 TVP1 'Bunt Gargulców' horror hmm dla człowieka domyślnego już sam tytuł filmu jest dyskredytujący ale postanowiłem jednak sprawdzić chociaż ocenę na Filmwebie i proszę średnia - 3,3 aplauz Tvp stara się przyciągnąć wybrednego widza laugh
Posted by: Mitul

Re: Film, TV, seriale [30] - 31/08/2011 01:34

tez mnie zaciekawił tytuł Bunt Gargulców, debili robią z nas za publiczne pieniądze i tyle, tragedia :/
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 31/08/2011 01:36

"Bunt gargulców" nie wiem czemu ale skojarzył mi się ze strajkami kilofków na Śląsku grin Nie ma jak wartościowe kino w prime timie TVP.


z innych wartych polecenia filmów to: Psi Żołd, Z soboty na niedzielę, Noc musi nadejść, Gracz, Kochanica Francuza - wszystkie w reżyserii Karela Reisza
Posted by: Self-Confident

Re: Film, TV, seriale [30] - 31/08/2011 01:45

Dzięki już się sciaga, ale jakos wolno leci.
Posted by: Llama

Re: Film, TV, seriale [30] - 31/08/2011 01:46

telewizja to nie kino.

kinoman skombinuje/nagra/pożyczy/kupi wartościowy film.

panie domu teraz prasują, dajcie im obejrzeć bunta.
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 31/08/2011 01:48

Originally Posted By: Self-Confident
Dzięki już się sciaga, ale jakos wolno leci.


na dobry film warto poczekać, najważniejsze że się pobiera
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 31/08/2011 01:51

Originally Posted By: Chrabąszcz
telewizja to nie kino.

kinoman skombinuje/nagra/pożyczy/kupi wartościowy film.

panie domu teraz prasują, dajcie im obejrzeć bunta.



panie domu to mają wszystkie te kretyńskie Klany na Wspólnej poganiane M jak miłość plus horrory brazylijsko-meksykańsko-wenezuelskie plus od pyty głupach komedii romantycznych w kinach
Posted by: Llama

Re: Film, TV, seriale [30] - 31/08/2011 01:53

a kinomani mają:
hbo, canal+, cinemax, ale kino, tcm; TVP Kulturę, oraz TVP po północy.
misją TVP jest niesienie spokoju w polskich domach; niech kobiety w spokoju prasują przy buncie.
Posted by: Samartyanin

Re: Film, TV, seriale [30] - 31/08/2011 02:03

Jako fan filmów o tematyce więziennej polecam ostatnio zobaczony, hiszpański "Cela 211".

Oglądałem też polecony przez kogoś "Kid A", świetny brytyjski dramat obyczajowy.
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 31/08/2011 02:05

No właśnie panie domu mają klany,plebanie,Kocham Cię Polsko ale bunt gargulców - dla kogo to jest film ? W końcu dzieci o tej porze powinny już spać ! No ale cóż jak już Chrabąszcz napisał tvp to nie kino,,,

Dzisiaj po raz pierwszy obejrzę 'Krótki film o zabijaniu' długo się do niego zabierało myślę że się nie zawiodę smile ale jeszcze wydam opinię po obejrzeniu.
Posted by: Samartyanin

Re: Film, TV, seriale [30] - 31/08/2011 02:07

A teraz zabieram się za "Czerwony smok" z Nortonem, myślę, że nie bedzię nudno smile
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [30] - 31/08/2011 02:15

Czemu się dziwicie?

Telewizja przede wszystkim musi nakarmić własne dzieci.
Prezesi mają duże rodziny na utrzymaniu, trzeba ich wszystkich gdzieś pomieścić. Te rodziny też mają swoje, więc muszą zarobić...

TVP musi zapłacić Cichopkom i Mroczkom po kilkadziesiąt tysięcy na godzinę za obecność na planie zdjęciowym (aż strach pomyśleć ile musiałaby wydać jakby oni byli aktorami... brr).
Musi zapłacić kilkadziesiąt tysięcy Lisom itp. za przeczytanie kilku wiadomości.
Musi zapłacić po kilkadziesiąt tysięcy części załogi zwanej "domem spokojnej starości" która w zamian przeprowadza transmisje telewizyjne. Nieważne, że niektórzy nie potrafią odróżnić Boruca od Erika Djemby-Djemby, a inni poza "he he he" nie mają nic do powiedzenia. Płacić trzeba.
Musi zapłacić kilkadziesiąt tysięcy Kammelowi i wydać milion żeby mógł sobie poprowadzić jakiś program, którego nikt nie ogląda. Bo on ma kredyty...

Skądś na to kasę trzeba wziąć. Skoro kilkanaście milionów chamów i złodziei nie chce płacić haraczu zwanego abonamentem, to dla wszystkich kasy nie starczy.

Jak już się wszyscy nachapią to reszta idzie na filmy i programy. No więc mamy "Bunt Gargulców". I cieszmy się, że jest. Bo jak ktoś wpadnie na pomysł, żeby np. Wojewódzki prowadził program w TVP to nawet na "Inwazję krwiożerczych pomidorów 7" nie starczy.
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 31/08/2011 02:36

Bzyku w tym co napisałeś jest sporo prawdy.

Ale niech tam sobie będą i te programy z Lisem i seriale z Mroczkami.

Mnie chodzi o jedno, jeśli TVP, ma dajmy na to wyemitować we wtorek dwa filmy np. Rękopis znaleziony w Saragossie i ten nieszczęsny Bunt, to ja wolę, że ten Bunt był po północy a bardziej wartościowy Rękopis o 20.30 czy tam 20.20.
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 31/08/2011 02:47

Dokładnie, tak jak vindom napisał. Ja rozumiem że pensja dla szwagra jest ważniejsza niż 'wykupienie'nowych filmów , rozumiem też że trzeba czasem puścić jakiś wypełniacz w stylu 'bunt gargulców' ale tego że wypełniacz jest w godzinach szczytu a np. Plac Zbawiciela czy Czas Cyganów po 23 to już zrozumieć nie mogę wink

No ale dość już tego biadolenia, bo aż mi się szkoda tych gargulców zrobiło że im się tak dostaje smile
Posted by: Llama

Re: Film, TV, seriale [30] - 31/08/2011 04:09

Rękopis każdy widział, a buntu nie.
Bunt jest wręcz premierą w TVP.
Nie możemy nabierać się na schematy, pozwólmy widzowi ocenić film wg własnego uznania. Wszak marne 3,3 na filmwebie jest niczym wobec wyrafinowanej gospodyni domowej, która swoim czujnym okiem właściwie oceni tę produkcję.

w ogóle, jak się kształtuje oglądalność tv publicznej? pewno seriale, wiadomości, jakie to melodie i koniec. nie wytrzymują konkurencji, więc nawet się nie starają.
Posted by: mez

Re: Film, TV, seriale [30] - 31/08/2011 08:06

kojarzy ktos film gdzie jakis dzieciak chory na autyzm rozwiazuje jakas zagadke/szyfr napisany chyba dla zartu przez pracownikow CIA i dzwoni na podany numer telefonu aby podac prawidlowa odpowiedz ..myslallem ,ze to 6 zmysl ,ale teraz ogladam i nie zanosi sie ,ze to to


i przy okazji kojarzy ktos jakies filmy gdzie bohater przebywa w szpitalu psychiatrycznym i chce z niego uciec , udaje ,ze polyka podawane mu tanletki a potem w lazience wymiotuje to co przyjal przed chwila (te scene zapamietalem) na koniec chyba ucieka z tego zakladu ,ale ktos go zaczal gonic i nie wiem jak sie film skonczyl , myslalem ,ze to lot na kuklczym gniazdem ,ale to nie to
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [30] - 31/08/2011 12:05

Originally Posted By: mez
kojarzy ktos film gdzie jakis dzieciak chory na autyzm rozwiazuje jakas zagadke/szyfr napisany chyba dla zartu przez pracownikow CIA i dzwoni na podany numer telefonu aby podac prawidlowa odpowiedz ..myslallem ,ze to 6 zmysl ,ale teraz ogladam i nie zanosi sie ,ze to to


Byłeś blisko. To "Kod Merkury" - też z Brucem Willisem.
Posted by: mez

Re: Film, TV, seriale [30] - 31/08/2011 17:16

Originally Posted By: Bzyku
Originally Posted By: mez
kojarzy ktos film gdzie jakis dzieciak chory na autyzm rozwiazuje jakas zagadke/szyfr napisany chyba dla zartu przez pracownikow CIA i dzwoni na podany numer telefonu aby podac prawidlowa odpowiedz ..myslallem ,ze to 6 zmysl ,ale teraz ogladam i nie zanosi sie ,ze to to


Byłeś blisko. To "Kod Merkury" - też z Brucem Willisem.


wlasnie wiedzialem ,ze to z Willisem i zastanawialem sie jakim cudem to nie 6-ty zmysl

ciekawe czy ktos bedzie wiedzial o drugim filmie czy to moze moja wyobraznia polaczyla skrawki roznych filmow laugh
Posted by: hanele

Re: Film, TV, seriale [30] - 31/08/2011 19:37

12 małp? smirk
Posted by: TriumfWoli

Re: Film, TV, seriale [30] - 31/08/2011 22:32

Korzystajac z lini biezącego tematu :

Swego czasu,ogladalem jakis japonski (? - azjatycki w kazdym razie) thriller.
Fabuła opowiadała o tym ze gosc prowadzacy nudne zycie,bodajze pracujacy w biurowcu dostaje smsa,z zadaniem wykonania czynnosci ktore doprowadzą go do nagrody.
Zadan jest kolejno kilka,pierwsze na pewno dotyczy zabicia muchy.

Film z dekady 00-10
Kojarzy ktoś ?
Posted by: CFab

Re: Film, TV, seriale [30] - 31/08/2011 23:00

Originally Posted By: TriumfWoli
Korzystajac z lini biezącego tematu :

Swego czasu,ogladalem jakis japonski (? - azjatycki w kazdym razie) thriller.
Fabuła opowiadała o tym ze gosc prowadzacy nudne zycie,bodajze pracujacy w biurowcu dostaje smsa,z zadaniem wykonania czynnosci ktore doprowadzą go do nagrody.
Zadan jest kolejno kilka,pierwsze na pewno dotyczy zabicia muchy.

Film z dekady 00-10
Kojarzy ktoś ?


http://azjamania.pl/film.php?Id=813
13 Beloved (2006)
Posted by: TriumfWoli

Re: Film, TV, seriale [30] - 01/09/2011 00:42

Wielkie dzieki !
Film polecam.
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 01/09/2011 04:19

Originally Posted By: eroll
No właśnie panie domu mają klany,plebanie,Kocham Cię Polsko ale bunt gargulców - dla kogo to jest film ? W końcu dzieci o tej porze powinny już spać ! No ale cóż jak już Chrabąszcz napisał tvp to nie kino,,,

Dzisiaj po raz pierwszy obejrzę 'Krótki film o zabijaniu' długo się do niego zabierało myślę że się nie zawiodę smile ale jeszcze wydam opinię po obejrzeniu.


Film oceniam na 7/10 dobry/bardzo dobry. Aktorsko bardzo dobrze. Mniej więcej ta sama półka dla mnie co 'Chrzest' , 'Lincz' , 'Symetria', 'Samowolka'. Półeczkę wyżej stawiam 'Dług' , 'Dom Zły' . Film pewnie nie wszystkim się spodoba ale dla mnie napewno nie był to stracony czas.
Posted by: -Adrian-

Re: Film, TV, seriale [30] - 01/09/2011 19:04

LĘK PIERWOTNY

Ostatnio grzebię w bazie danych filmwebu co by wyłowić perełki na które me oczy jeszcze nie spozierały. Traf chciał, iż natknąłem się na wyżej wymieniony film z 1996r.
W Chicago zostaje zamordowany arcybiskup. Wszystkie dowody wskazują na młodego chłopaka (E. Norton). Jego obrony podejmuje się błyskotliwy adwokat (R. Gere). Winny??? Niewinny?? Obejrzyjcie, hyhy smile Wrażenie robi gra młodziutkiego Nortona (zdaje się miał wtedy koło 18 - 20 lat). R. Gere również daje radę. Muzyka nie męczy, jest kilka ładnych motywów (ten z knajpy u gangusa i końcowy przy napisach nie wiedzieć czemu zalatuje mi Sarą Brightman).
Film jak najbardziej godny poświęcenia 2 godzin życia.
Jak dla mnie mocne

8/10
Posted by: Bet3654

Re: Film, TV, seriale [30] - 01/09/2011 19:21

Lęk pierwotny super film.

Ja wczoraj po raz pierwszy obejrzałem film
Leaving Las Vegas z Cage'm i Shue.
On alkoholik, próbujący zachlać się na śmierć,
Ona prostytutka, bita ,poniżana..
Znakomity klimat.
Polecam8/10

i jeszcze ten cytat Nicolasa:
"Oboje wiemy, że jestem pijakiem...
..Ja wiem, że jesteś dziwką. Zupełnie się tym nie przejmuję."
Posted by: mez

Re: Film, TV, seriale [30] - 01/09/2011 19:58

Originally Posted By: -Adrian-
LĘK PIERWOTNY

Ostatnio grzebię w bazie danych filmwebu co by wyłowić perełki na które me oczy jeszcze nie spozierały. Traf chciał, iż natknąłem się na wyżej wymieniony film z 1996r.
W Chicago zostaje zamordowany arcybiskup. Wszystkie dowody wskazują na młodego chłopaka (E. Norton). Jego obrony podejmuje się błyskotliwy adwokat (R. Gere). Winny??? Niewinny?? Obejrzyjcie, hyhy smile Wrażenie robi gra młodziutkiego Nortona (zdaje się miał wtedy koło 18 - 20 lat). R. Gere również daje radę. Muzyka nie męczy, jest kilka ładnych motywów (ten z knajpy u gangusa i końcowy przy napisach nie wiedzieć czemu zalatuje mi Sarą Brightman).
Film jak najbardziej godny poświęcenia 2 godzin życia.
Jak dla mnie mocne

8/10


fajny, fajny

o tematyce sadowej jest tez Fracture - wg mnie tez bardzo dobry
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 04/09/2011 20:04

21:10 tvp2 nowy odcinek czas honoru smile tak tylko przypominam co by fani serialu nie zapomnieli ,,,,no opcjonalnie jest tez taniec z gwiazdami grin
Posted by: Krystian

Re: Film, TV, seriale [30] - 04/09/2011 20:07

Originally Posted By: eroll
21:10 tvp2 nowy odcinek czas honoru smile tak tylko przypominam co by fani serialu nie zapomnieli ,,,,no opcjonalnie jest tez taniec z gwiazdami grin

dzis pierwszy odcinek nowego serialu na tvn uklad warszawski, po tancu o 22 smile
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 04/09/2011 23:41

Originally Posted By: eroll
21:10 tvp2 nowy odcinek czas honoru smile tak tylko przypominam co by fani serialu nie zapomnieli ,,,,no opcjonalnie jest tez taniec z gwiazdami grin



To już jest nudne powinni zakończyć maks. po 2. serii, nie ma sensu robić z tego serialu tasiemca.
Posted by: grzegorz_k

Re: Film, TV, seriale [30] - 05/09/2011 21:16

Obejrzałem - Układ Warszawski - zapowiada się ciekawie,zobaczymy co będzie w dalszych odcinkach i o czym?Ale polecam serial -Przepis na życie.Serial nawet fajnie zrobiony,ciekawy i wciąga.
Posted by: bamik14

Re: Film, TV, seriale [30] - 05/09/2011 23:26

Dzisiaj dobry film Huragan ... wczoraj go sciagnalem z chomika zaplacilem kase, a dzisiaj jest w tv... Ostantiodziwne zbiegi okolicznosci mnie dotykaja lol
Posted by: bamik14

Re: Film, TV, seriale [30] - 05/09/2011 23:28

film na tvp 22;50
Posted by: xqwzts

Re: Film, TV, seriale [30] - 06/09/2011 00:08

Originally Posted By: bamik14
Dzisiaj dobry film Huragan ... wczoraj go sciagnalem z chomika zaplacilem kase, a dzisiaj jest w tv... Ostantiodziwne zbiegi okolicznosci mnie dotykaja lol
lol ale czemu sciagasz film z chomika jak trzeba za to placic, skoro mozna go miec z innego zrodla zupelnie za darmo wink
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 06/09/2011 00:31

ulala Panowie,,,a dzisiaj 23:45 tvp1 mój ulubiony polski film 'Dług'. Muzyka z tego filmu to mistrzostwo dla mnie.
Posted by: bamik14

Re: Film, TV, seriale [30] - 06/09/2011 01:02

Z wygody po prostu , jeden link, i od razu pobrane a nie zabawy
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 06/09/2011 16:25

zmarł Janusz Morgenstern,

reżyser m.in. "Żółtego Szalika", "Do widzenia, do jutra", "Jowity"

i może z tej okazji warto sobie te filmy przypomnieć.
Posted by: Platini

Re: Film, TV, seriale [30] - 06/09/2011 17:39

'Żółty szalik' pierwszy raz około trzech tygodni temu obejrzałem. Bardzo mi się podobał. Takie filmy chce się oglądać ..
Teksty na świetnym poziomie, gra Gajosa ekstra.
Posted by: zludna

Re: Film, TV, seriale [30] - 06/09/2011 18:23

bamik14: czy to z torrentów czy warrezów też możesz pobrać jednym kliknięciem... nie wiem ile zapłaciłeś na chomiku, ale konto na filesonic na 40 dni kosztuje na allegro jakieś 2 złote
Posted by: Danielsan

Re: Film, TV, seriale [30] - 06/09/2011 18:49



kawał niezłego kina w sześciu minutach smile
Posted by: Mitul

Re: Film, TV, seriale [30] - 06/09/2011 19:14

Dochodzenie (The Killing) - serial od jutra na Foxie, ogladał ktoś warto to obejrzeć ?
Posted by: dr@nk

Re: Film, TV, seriale [30] - 06/09/2011 19:24

Originally Posted By: Danielsan


kawał niezłego kina w sześciu minutach smile


Jest gdzieś w necie ten film?
Posted by: dr@nk

Re: Film, TV, seriale [30] - 06/09/2011 19:25

Sory już wszystko wiem laugh - krótkometrażowy
Posted by: walczak

Re: Film, TV, seriale [30] - 07/09/2011 15:54

laugh
Posted by: CFab

Re: Film, TV, seriale [30] - 08/09/2011 00:04


20:00 TVN Siedem, Koniecznie!
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 08/09/2011 00:53

A gdzie tam koniecznie. Tracić czas na taki badziew ? Cóż to za pomysł. Koniecznie to trzeba obejrzeć jakże poszerzający horyzonty kolejny odcinek Kuby Wojewódzkiego, do tego doprawić dwoma odcinakami M jak miłość, a na dokładkę jeden z tych muzycznych programów będącym najwyższą formą rozrywki na światowym poziomie, coś takiego jak Taniec z pizdami. Względnie jakieś super, wybitne, wyrafinowane komedie jak Kac Vegas. Ale nie coś takiego jak Imperium Słońca - stanowcze nie. Nie mieszajmy ludziom w głowach.
Posted by: xqwzts

Re: Film, TV, seriale [30] - 08/09/2011 01:31

eee... TVN Siedem nie masz? grin

a Kac Vegas to swietna komedia.
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 08/09/2011 01:45

Imperium słońca widziałem jakieś 3 razy, kolejny raz nie muszę, choć żeby obejrzeć wystarczy mi sięgnąć po płytę. TVN Siedem nie ma tu nic do rzeczy grin

Kac Vegas - dla mnie przykład debilnej komedyjki, ale co kto lubi.
Posted by: Mitul

Re: Film, TV, seriale [30] - 08/09/2011 01:52

Kac Vegas - w swojej kategorii bardzo dobry, Imperium Słonca REWELACJA w prawie każdej kategorii
natomiast tak różne to gatunki i filmy, ze jakiekolwiek porównywanie nie ma sensu w tym przypadku
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 08/09/2011 01:53

21:45 tvp2 'Zabójczy Numer' atakuję boks oby nie było lipy grin
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 08/09/2011 02:26

"Basen" w reżyserii Jacquesa Deraya - to dziś obejrzę.

W ogóle to Deray kręcił całkiem udane kryminały z Delonem i Belmondo.
Posted by: Danielsan

Re: Film, TV, seriale [30] - 08/09/2011 04:27

Originally Posted By: eroll
21:45 tvp2 'Zabójczy Numer' atakuję boks oby nie było lipy grin
i jak?
jak dla mnie 8/10 w gatunku, fajnie zrobiony, dobrze zagrany, no i ta Lucy Liu... ach smile
Posted by: eroll

Re: Film, TV, seriale [30] - 08/09/2011 04:34

Originally Posted By: Danielsan
Originally Posted By: eroll
21:45 tvp2 'Zabójczy Numer' atakuję boks oby nie było lipy grin
i jak?
jak dla mnie 8/10 w gatunku, fajnie zrobiony, dobrze zagrany, no i ta Lucy Liu... ach smile


właściwie to napisałeś wszystko to co sam chciałbym napisać smile Film bardzo dobry.

ps. W kinie jest coś naprawdę dobrego teraz bo jutro wieczorkiem bym wyskoczył się zrelaksować ?
Posted by: Wojtas_

Re: Film, TV, seriale [30] - 08/09/2011 06:05

ja ostatnio ogladalem

Elitarni 7/10

Elitarni 2 7,5/10

Sekret jej oczu 8/10

Podejrzany 8/10


wszystkie z czystym sumieniem moge polecic, Elitarni to o specjalnej jednostce policji BOPA, klimaty Miasta Boga, druga czesc troszke lepsza wedlug mnie, Sekret jej oczu dramacik wpadajacy w kryminał z wątkiem miłosnym, bardzo mi sie podobał, Podejrzany to z kolei kryminał, troszke łamigłówka, dobra obsada i ciekawa fabuła, ogladalem go 2 raz, ale dopiero w koncowce sobie przypomnialem o tym, ze go juz widzialem, dopiero jak sie wszystko wyjasnilo, warto sobie te tytuły obejrzec/przypomniec

wink
Posted by: Mitul

Re: Film, TV, seriale [30] - 08/09/2011 14:35

a ja wczoraj odswiezylem stary film sf
"Gattaca -szok przyszłości" - 9/10
super obsada, Jude Law, Ethan Hawke i młoda Uma Thurman smile tematyka zwiazana z rozwojem genetycznym (ale to bardziej tło) żeby pokazać jak mozna być upartym i zdeterminowanym w dążeniu do celu. Do tego swietne zdjecia Idziaka i rewelacyjna muzyka, naprawdę warto jak ktoś nie widział. Spokojnie mozna obejrzeć z dziewczyną (nawet jesli nie lubi sf) - jest też wątek melodramatyczno miłosny tongue
Posted by: Gaske

Re: Film, TV, seriale [30] - 08/09/2011 14:36

Jest cos wartego obejrzenia z seriali, ktore dopiero sie zaczynaja w USA?
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [30] - 08/09/2011 16:48

Ja mogę polecić dwa polskie (jedna koprodukcja) filmy:

Dwa Ognie
Mała Matura

I jeden i drugi naprawdę warty obejrzenia, świetnie aktorzy, w maturze nawet Kondrat zagrał, dla bardziej wymagających kinomanów obydwie pozycje obowiązkowe, a polecam, bo już DVDRipy w sieci są dostępne, warto się zapoznać, ostatnio w ogóle bardzo dużo dobrych polskich filmów się kręci.

Jak ktoś obejrzy niech się podzieli wrażeniami wink
Posted by: hanele

Re: Film, TV, seriale [30] - 08/09/2011 17:37

Originally Posted By: Mitul
a ja wczoraj odswiezylem stary film sf
"Gattaca -szok przyszłości" - 9/10
super obsada, Jude Law, Ethan Hawke i młoda Uma Thurman smile tematyka zwiazana z rozwojem genetycznym (ale to bardziej tło) żeby pokazać jak mozna być upartym i zdeterminowanym w dążeniu do celu. Do tego swietne zdjecia Idziaka i rewelacyjna muzyka, naprawdę warto jak ktoś nie widział. Spokojnie mozna obejrzeć z dziewczyną (nawet jesli nie lubi sf) - jest też wątek melodramatyczno miłosny tongue

oglądałam dawno temu i chyba go odświeże ... dobrze2 wg mnie bardzo, bardzo i jeszcze raz .... dobry film piwo
Posted by: maaajo

Re: Film, TV, seriale [30] - 08/09/2011 18:16

Originally Posted By: Gaske
Jest cos wartego obejrzenia z seriali, ktore dopiero sie zaczynaja w USA?


Ja od siebie mógłbym polecić Suits, dopiero 11 odcinków wyszło smile
Posted by: cassapian

Re: Film, TV, seriale [30] - 08/09/2011 18:28

oglądam własnie po raz kolejny trylogie Pusher, bardzo dobry duński film wink
Posted by: mat2000

Re: Film, TV, seriale [30] - 08/09/2011 22:40

Stand by me - rewelacyjny film o przyjaźni, dojrzewaniu, dążeniu do celu. Nie przepadam za ekranizacjami książek Kinga pewnie dlatego, że nie jestem fanem gatunku. Tu jednak mamy magiczną opowieść bez zbędnego udziału sił nadprzyrodzonych.

Powrót (Vozvrashchenie) - rosyjski zwycięzca z Wenecji z 2003 roku. Zdjęcia są po prostu piękne, 10/10, już dzięki nim film po prostu sam się ogląda, hipnotyzuje. Gdy dodamy do tego jeszcze bardzo umiejętne wodzenie scenariusza, dawkowanie informacji o postaciach to w zasadzie mamy arcydzieło. Na główny problem też można podobno mieć różne spojrzenia.


Obejrzałem też Milion Dolar Hotel, It oraz Sztorm Stulecia - nie podobały mi się wink
Posted by: ajdam

Re: Film, TV, seriale [30] - 08/09/2011 23:43

taa, ten Ruski ma swoj styl

"Wygnanie" mimo, ze zebralo nizsze oceny, w mojej opinii jest rownie dobre
Posted by: APOLLYON

Re: Film, TV, seriale [30] - 09/09/2011 00:33

Originally Posted By: maaajo
Originally Posted By: Gaske
Jest cos wartego obejrzenia z seriali, ktore dopiero sie zaczynaja w USA?


Ja od siebie mógłbym polecić Suits, dopiero 11 odcinków wyszło smile

Suits jest niezłe. Też się lekko wciągnąłem. Skończyło się Californication i szukałem czegoś w zamian. Trafił się pilot "Garniturów" i jakoś mi wszedł wink
Posted by: Self-Confident

Re: Film, TV, seriale [30] - 09/09/2011 00:35

"Friends with benefits" dają radę, warto spróbować
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [30] - 09/09/2011 03:37

Na TVP Kultura aktualnie leci:

Ubu Król

Jeśli ktoś nie oglądał, to polecam, surrealistyczny odlot, plejada polskich gwiazd.

Polecam
Posted by: Gaske

Re: Film, TV, seriale [30] - 09/09/2011 13:18

Originally Posted By: maaajo
Originally Posted By: Gaske
Jest cos wartego obejrzenia z seriali, ktore dopiero sie zaczynaja w USA?


Ja od siebie mógłbym polecić Suits, dopiero 11 odcinków wyszło smile


Nie lubie takiego klimatu, ale obejrze 1-2 odcinki i zobacze. piwo

Przejrzalem kilka trailerow tych nowych produkcji i:

Ringer [od 13.09]



Person of interest [22.09]



dla ogladajacych inne,
Dexter od 02.10, The Killing i The Event chyba poki co w ramowce nie ma ;/
Posted by: zludna

Re: Film, TV, seriale [30] - 09/09/2011 19:13

Ktoś pytał o "Tree of Life" :-) Znalazłam info, że premiera na DVD (w USA?) jest zaplanowana na 11 października :-)
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 09/09/2011 19:36

jeśli ktoś szuka dobrego filmu na wieczór albo w ogóle to mogę polecić "Arlington Road" (1999) - nawet na czasie w związku z rocznicą zamachu na WTC

w rolach głównych Jeff Bridges i Tim Robbins
Posted by: Amir_Khan

Re: Film, TV, seriale [30] - 10/09/2011 06:51

Oglądał ktoś może serial Suits ? czy coś w tym stylu ?

Kilka osób mi już polecało. Godny uwagi ?
Posted by: _Lider

Re: Film, TV, seriale [30] - 10/09/2011 18:58

Originally Posted By: Amir_Khan
Oglądał ktoś może serial Suits ? czy coś w tym stylu ?

Kilka osób mi już polecało. Godny uwagi ?


Kto co lubi, taki luźny serial prawniczy. Da się obejrzeć, nie trzeba myśleć smile
Jak lubisz seriale obejrzyj Rodzinę Soprano, Nip/Tucka, The Shield, Sons of Anarchy.

Z luźnych seriali Burn Notice (współczesny McGyver).
Posted by: Kameleon

Re: Film, TV, seriale [30] - 12/09/2011 23:44

Zmarł Andy Whitfield, serialowy Spartakus. Wielka szkoda frown
Posted by: Gib01

Re: Film, TV, seriale [30] - 13/09/2011 01:20

"Baby sa jakies inne" - pod ktoś może kiedy ten film leci w kinach w Warszawie;] nie moge znależć 'rozpiski' frown
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 13/09/2011 03:38

Przez przypadek trafiłem na "I come with the Rain" (2008) - całkiem fajny film. Drugi, który można obejrzeć w przypływie wolnego czasu to "In The Electric Mist" (2009).
Posted by: mat2000

Re: Film, TV, seriale [30] - 13/09/2011 13:11

Originally Posted By: Gib01
"Baby sa jakies inne" - pod ktoś może kiedy ten film leci w kinach w Warszawie;] nie moge znależć 'rozpiski' frown


premiera ponoć 14 października
Posted by: mat2000

Re: Film, TV, seriale [30] - 14/09/2011 16:50

Don Juan Demarco - spodziewałem się czegoś z wiekszym ładunkiem emocjonalnym, a tu przyjemna odmiana. Lekki, przyjemny film, po seansie można nabrać na chwilę trochę dystansu do rzeczywistości. Chyba dobry na depresje wink Fajne monologi Deppa plus Brando. 7/10


Dog Day Afternoon - inna ciekawsza konwencja, od dzisiejszych filmów tego typu, inny, taki mniej hoolywoodzki, też sposób ukazania postaci- reżyseria podobała mi się bardzo chociąż można mieć inne zdanie. Genialny Pacino grający bardzo ciekawego głównego bohatera. trzeba zobaczyć.

Czyż nie dobija się koni? - nie podobał mi się. Reżyser pokazuje oczywisty problem bez przedstawienia przynajmniej namiastki rozwiązania. W ogóle tezy które stawia są moim zdaniem nie do obronienia i nic nie wnosza. Do tego płytka fabuła i 'czerstwe' dialogi. Zimna i opryskliwa Jane Fonda to też nie jest to co chciałbym oglądać. Całość sprawnie zrealizowana i tyle. Nie wiem jak się można tym zachwycać.

Byłem też ostatnio w kinie na Crazy, Stupid, Love.
Pozytywne zaskoczenie. To bardziej dramat niż komedia romantyczna chociaż są też fragmenty szczerze śmieszne i tandetnie-bajkowo naiwne. Dobra obsada (najlepszy Carell i Marisa), dobre dialogi. Jeżeli ktoś chce obejrzeć coś na dużym ekranie to biorąc pod uwagę szajs jaki zalewa teraz kiba ten film jest godny polecenia.
Posted by: Wojtas_

Re: Film, TV, seriale [30] - 14/09/2011 19:11

ogladalem ostatnio cztery filmy



To tylko sex

ogolnie podobal mi sie, zabawny, dobra obsada, dla relaksu jak najbardziej, daje 6-6,5/10




Klik i robisz co chcesz

nie ukrywam, ze lubie filmy Sandlera, miala to byc komedia, jednak jest to komedia polaczona z dramatem, ciekawy przekaz, ze w zyciu liczy sie cos wiecej niz pieniadze itp, momentami bardzo zabawny, daje rowniez takie 6,5/10



Żona na niby

tutaj caly czas sie praktycznie śmiałem, a po scenie z owca nie moglem sie przez chwile przestac śmiać, przypadł mi do gustu ten film po prostu, a ta śliczna blondynka to dodatkowy smaczek, chociaz Jenifer tez mi sie bardzo podoba, dobra rozrywka na wieczor, 8/10 w tym rozrywkowym gatunku



Kolekcjoner kości

dobra obsada, mnie w miare trzymal w napieciu, ja lubie kryminały, jakas zagadka do rozwiklania byla, trzeba bylo troszke pokombinowac, zakonczenie zaskakujace w sumie, ja spodziewalem sie troszke innego, ale i tak daje mu dobre noty, a te usta mlodej Angeliny... daje takie 7-7,5/10



na dzisiaj mam zaplanowana "Teorie chaosu" lub "Sprzedawców" sam jeszcze nie wiem, ktora "rozrywke" wybiore
Posted by: Bet3654

Re: Film, TV, seriale [30] - 14/09/2011 19:18

z wyzej wymienionych tylko 1-wszej pozycji nie widzialem,
bardziej Ci polecam Teorie Chaosu, b dobry film.
JA na dzisiaj zaplanowałem film Faster, oraz Death Race2 (ogladałem 1 ,i naprawde solidna sensacja "Statham'owska" teraz w roli głownej Bean ,oraz znany z Maczety Danny Trejo) chcoiaz opinie nie za ciekawe.
Posted by: Wojtas_

Re: Film, TV, seriale [30] - 14/09/2011 19:25

Żonie na niby ile dajesz? bo jestem ciekawy czy tylko mnie sie tak podobal czy innym tez tongue
Posted by: Bet3654

Re: Film, TV, seriale [30] - 14/09/2011 19:36

nie przepadam za Sandlerowskimi komediami:P ,
ale ta była nawet przyjemna:)
w ogólnej kategorii max 5
w kategorii komedii romantycznych z 7 ma:).
Posted by: Bet3654

Re: Film, TV, seriale [30] - 14/09/2011 19:40

miało byc tam max6*
co do komedii to uwielbiam takie pozycje jak np. City Island, Hot Fuzz,czy Death at a Funeral ...
Posted by: Ghost

Re: Film, TV, seriale [30] - 14/09/2011 19:53

Originally Posted By: Bet3654
Death at a Funeral ...


Są dwie wersje tego filmu, oryginał z 2007 roku i późniejszy remake chyba amerykański. Ta pierwsza jest rewelacyjna i również polecam. A tą drugą oglądałeś? Bo nie wiem czy warto szukać...
Posted by: Bet3654

Re: Film, TV, seriale [30] - 14/09/2011 20:01

Originally Posted By: Ghost
Originally Posted By: Bet3654
Death at a Funeral ...


Są dwie wersje tego filmu, oryginał z 2007 roku i późniejszy remake chyba amerykański. Ta pierwsza jest rewelacyjna i również polecam. A tą drugą oglądałeś? Bo nie wiem czy warto szukać...

oglądałem tylko 1-wsza wersje,
i szczerze mówiąc ,już wole drugi raz obejrzec Brytyjska wersje, niz kolejną typową dla Amerykanów kalke ...,
chociaz ta podobna godna uwagi.
Posted by: mat2000

Re: Film, TV, seriale [30] - 14/09/2011 20:07

Originally Posted By: Ghost
Originally Posted By: Bet3654
Death at a Funeral ...


Są dwie wersje tego filmu, oryginał z 2007 roku i późniejszy remake chyba amerykański. Ta pierwsza jest rewelacyjna i również polecam. A tą drugą oglądałeś? Bo nie wiem czy warto szukać...


ja widziałem.
wersja z murzyńską rodziną. świetny Dany Glover i dobry Marsden.

komedyjka dla zabicia czasu.
Posted by: Bzyku

Re: Film, TV, seriale [30] - 14/09/2011 22:34

Originally Posted By: Wojtas_
Żonie na niby ile dajesz? bo jestem ciekawy czy tylko mnie sie tak podobal czy innym tez tongue

Wyjątkowo ciężkostrawna sraka ten film. Idiotyczny, przegadany z żartami wymuszonymi jak mój klocek przed podróżą pociągiem na drugi koniec Polski.
Wyłączyłem tą chałę po pół godzinie.
Posted by: mat2000

Re: Film, TV, seriale [30] - 14/09/2011 22:37

ja tam się trochę pośmiałem. ale ja też lubie Sandlera.
Posted by: Wojtas_

Re: Film, TV, seriale [30] - 14/09/2011 22:44

Originally Posted By: Bzyku
Originally Posted By: Wojtas_
Żonie na niby ile dajesz? bo jestem ciekawy czy tylko mnie sie tak podobal czy innym tez tongue

Wyjątkowo ciężkostrawna sraka ten film. Idiotyczny, przegadany z żartami wymuszonymi jak mój klocek przed podróżą pociągiem na drugi koniec Polski.
Wyłączyłem tą chałę po pół godzinie.


to tak jak jak z Łowcą Androidów, zasnąłem po 30 minutach tongue
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 14/09/2011 23:06

Niestety miałem nieprzyjemność oglądać "The River Murders" i "Street Kings 2: Motor City".

Obu nie polecam, chała totalna, nie warta czasu.

Pierwszy choć zapowiadany na thriller z udziałem Raya Liotty, Christiana Slatera i Vinga Rhamesa to jakieś żałosne nie porozumienie. W ogóle nie trzyma w napięciu, intryga słabiutka, gra aktorska - lepiej nie mówić. Liotta dupowaty, Slater rozwrzeszczany,coś tam krzyczał, stroił miny. Rhames chyba ma Alzheimera, bo od dłuższego czasu z każdą kolejną rolą co raz bardziej upodabnia się do totalnego idioty, kretyna. O rolach kobiecych nawet nie mówię, bo to dekoracja do filmu. Pomijam już ocenę filmu od strony technicznej, zdjęć, montażu itd.

Drugi miał być kontynuacją filmu z K. Reevesem. Tym razem w roli głównej Liotta. Ale daleko temu "dziełu" do pierwszej części. Gniot, kurwa, totalny gniot. O którym niczego pozytywnego nie da się napisać. Naprawdę niczego. Beznadziejnie nudny i przewidywalny jak flaki z oleje. Żadnego zaskoczenia, no może poza jednym. Nie wiem jakim cudem zdołałem przetrwać do końca.
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 14/09/2011 23:08

Originally Posted By: Wojtas_
Originally Posted By: Bzyku
Originally Posted By: Wojtas_
Żonie na niby ile dajesz? bo jestem ciekawy czy tylko mnie sie tak podobal czy innym tez tongue

Wyjątkowo ciężkostrawna sraka ten film. Idiotyczny, przegadany z żartami wymuszonymi jak mój klocek przed podróżą pociągiem na drugi koniec Polski.
Wyłączyłem tą chałę po pół godzinie.


to tak jak jak z Łowcą Androidów, zasnąłem po 30 minutach tongue


Ja się przychylam do oceny Bzyka.

Według mnie jeśli jest coś gorszego od tych wszystkich komedii romantycznych, to są to właśnie te niby komedie Adama Sandlera i Benna Stillera. Takie leśne komedie - samo drewno.
Posted by: zludna

Re: Film, TV, seriale [30] - 15/09/2011 03:33

Wojtas, ta ładna blondi w "Żonie na niby" to żona Andy Roddicka :-)
Posted by: Wojtas_

Re: Film, TV, seriale [30] - 15/09/2011 03:47

no to ładną ma żone tongue
Posted by: Drizzd91

Re: Film, TV, seriale [30] - 15/09/2011 03:55

Originally Posted By: Amir_Khan
Oglądał ktoś może serial Suits ? czy coś w tym stylu ?

Kilka osób mi już polecało. Godny uwagi ?


warto, warto
Posted by: Gaske

Re: Film, TV, seriale [30] - 15/09/2011 14:22

Pierwszy odicnek Ringer obejrzany - zapowiada się fajny serial, smile
Posted by: Krystian

Re: Film, TV, seriale [30] - 15/09/2011 22:17

serial Rezydencja na tvp1 ktos oglada?
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 15/09/2011 22:22

Originally Posted By: Krystian
serial Rezydencja na tvp1 ktos oglada?


To już lepiej czas przeznaczyć na lekturę etykiet na środkach czystości typu "Domestos"
Posted by: Krystian

Re: Film, TV, seriale [30] - 15/09/2011 22:25

vindom o zbedne komentarze nie prosilem smile
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 16/09/2011 01:32

nie musiałeś, masz w gratisie grin



Te najnowsze filmy sensacyjne są jakoś strasznie denne. W "Setup" wrażenie robi obsada m.in. Bruce Willis i Ryan Phillippe. I to jedyne co można zaliczyć na plus.


Nie wiem, ale pewnie każdy widział już "Bugsy" (1991), a nawet jeśli to zawsze warto sobie przypomnieć. Bodaj jedna z najlepszych ról Warrena Beatty. Z resztą 10 nominacji do Oskara plus dwie zdobyte statuetki (kostiumy i scenografia) nie wzięły się z niczego.
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 16/09/2011 02:05

Jeśli ktoś szuka niebanalnego serialu, to śmiało mogę polecić 14. odcinkowy "Berlin Alexanderplatz".

"Kultowy serial legendarnego niemieckiego twórcy Rainera Wernera Fassbindera.

Osadzona w mrocznych realiach międzywojennego Berlina poruszająca opowieść o losach Franza Biberkopfa, człowieka, który próbuje zacząć wszystko od nowa.

Franz właśnie wyszedł z więzienia z twardym postanowieniem poprawy. Wie, że jest na tym świecie kilka osób, na które może liczyć i ta świadomość dodaje mu otuchy. Niestety wkrótce okaże się, że po tej stronie więziennego muru nikt na niego nie czeka.

Franz jest bliski załamania. Wtedy spotyka Reinholda – tajemniczego, fascynującego człowieka, który oferuje mu pomoc. Wkrótce okaże się, że przyjaźń z Reinholdem to istny pakt z diabłem. " - opis dystrybutora
Posted by: Samartyanin

Re: Film, TV, seriale [30] - 16/09/2011 02:18

Originally Posted By: vindom
Jeśli ktoś szuka niebanalnego serialu, to śmiało mogę polecić 14. odcinkowy "Berlin Alexanderplatz".

"Kultowy serial legendarnego niemieckiego twórcy Rainera Wernera Fassbindera.

Osadzona w mrocznych realiach międzywojennego Berlina poruszająca opowieść o losach Franza Biberkopfa, człowieka, który próbuje zacząć wszystko od nowa.

Franz właśnie wyszedł z więzienia z twardym postanowieniem poprawy. Wie, że jest na tym świecie kilka osób, na które może liczyć i ta świadomość dodaje mu otuchy. Niestety wkrótce okaże się, że po tej stronie więziennego muru nikt na niego nie czeka.

Franz jest bliski załamania. Wtedy spotyka Reinholda – tajemniczego, fascynującego człowieka, który oferuje mu pomoc. Wkrótce okaże się, że przyjaźń z Reinholdem to istny pakt z diabłem. " - opis dystrybutora

Nudyy.
Posted by: Danielsan

Re: Film, TV, seriale [30] - 16/09/2011 04:13

vindom - jest to gdzieś w necie z napisami pl?
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 16/09/2011 15:37

Originally Posted By: Danielsan
vindom - jest to gdzieś w necie z napisami pl?


na chomiku jest z napisami

możesz też iść na skróty i zakupić np. na allegro - Box 6 płytowy z lektorem
Posted by: Wojtas_

Re: Film, TV, seriale [30] - 17/09/2011 22:26

ostatni łyknąłem dwa kryminały

Kolekcjoner 6,5/10

Rozgrywka 7/10
Posted by: mat2000

Re: Film, TV, seriale [30] - 18/09/2011 17:39

Originally Posted By: Wojtas_

Rozgrywka 7/10


genialny Norton
Posted by: Llama

Re: Film, TV, seriale [30] - 21/09/2011 00:12

Transylvania (2006)
dla fanów europejskiego, trochę pokręconego kina - pozycja obowiązkowa. jak zwykle, bezbłędny Birol Unel dał popis aktorskiego kunsztu. przyciężkawe, ale bardzo smaczne dla złaknionych rumuńskich klimatów.
8/10

-----
Drive (2011)
Refn tym razem nie popisał się.
na plus:
czuć to napięcie w powietrzu
konwencja dłużyzn
motyw bezimiennego bohatera
zajebista muzyka
na minus:
mogło być dużo więcej gadki, akcji i wyżynania. szkoda, daję tylko 7/10, bo był potencjał.
---
visions of europe (2004)
świetny pomysł artystów państw członkowskich eurokołchozu - każdy kraj członkowski ma 5 minut na swoją wizję. trudno oceniać jednoznacznie. nie obejrzałem jeszcze całości, bo jednym duszkiem tego nie idzie wypić.
rewelacyjne: słowacja, dania, rumunia, holandia, IRLANDIA.
Irlandczycy są poza zasięgiem, piękny ukłon w stronę S. Becketta. Gorąco polecam ten fragment. Jest genialny i warty 10/10
Posted by: Krystian

Re: Film, TV, seriale [30] - 21/09/2011 00:31

Llama byles w kinie na tym Drive czy gdzie to obejrzec?
Posted by: Llama

Re: Film, TV, seriale [30] - 21/09/2011 00:33

w kinie. refnowi dam zarobić.
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [30] - 21/09/2011 00:58

Oglądał ktoś serial Luther obejrzałem pierwszy odcinek, przyzwoity ale nie zachwycił mnie, rozkręca się trochę z czasem?

Idę jutro na Skóra, w której żyję nie przepadam za Almodovarem ale dam mu kolejną szansę, podzielę się później czy warto obejrzeć wink

A z totalnych porażek to obejrzałem ostatnio Your Highness, omijać szerokim łukiem, dawno takiego gniota nie doświadczyłem, sukcesem było dobrnięcie do końca, ani to śmieszne, ani ciekawe.
Posted by: Mitul

Re: Film, TV, seriale [30] - 21/09/2011 02:23

wlasnie wrocilem z Drive i bardzo mi sie podobał,
fabuła specjalnie nie odkrywcza ale klimacik rzeczywiscie jest tongue i muza bezbłędna smile
Posted by: Baqu

Re: Film, TV, seriale [30] - 21/09/2011 17:59

Posted by: grzegorz_k

Re: Film, TV, seriale [30] - 21/09/2011 19:18

Fajny jest też film - Wpół do śmierci-ze Stevenem Seagalem i gwiazdą rapu Ja Rule em w rolach głównych,gdzie Seagal gra agenta FBI,chcącego zdobyć informacje o groźnym mafiosie,idzie razem z jego wspólnikiem do więzienia Alcatraz.Dobry film,jeśli ktoś takie lubi.A tam gdzie gra Seagal,tam jest film akcji i coś się zawsze dzieje.
Posted by: -Adrian-

Re: Film, TV, seriale [30] - 21/09/2011 19:24

Originally Posted By: grzegorz_k
Fajny jest też film - Wpół do śmierci-ze Stevenem Seagalem i gwiazdą rapu Ja Rule em w rolach głównych,gdzie Seagal gra agenta FBI,chcącego zdobyć informacje o groźnym mafiosie,idzie razem z jego wspólnikiem do więzienia Alcatraz.Dobry film,jeśli ktoś takie lubi.A tam gdzie gra Seagal,tam jest film akcji i coś się zawsze dzieje.


Nie chcę być złośliwy, ale ten film to kapa maksymalna, nawet dla ludzi którzy lubią takie klimaty smile Najlepszy moment:jak Ja Rule wysiada sa samochodu grin
A Seagal, 2 metrowy Indianiec gra bodajże Ukraińca - to też dobre smile
Posted by: TriumfWoli

Re: Film, TV, seriale [30] - 21/09/2011 19:26

Originally Posted By: -Adrian-
Originally Posted By: grzegorz_k
Fajny jest też film - Wpół do śmierci-ze Stevenem Seagalem i gwiazdą rapu Ja Rule em w rolach głównych,gdzie Seagal gra agenta FBI,chcącego zdobyć informacje o groźnym mafiosie,idzie razem z jego wspólnikiem do więzienia Alcatraz.Dobry film,jeśli ktoś takie lubi.A tam gdzie gra Seagal,tam jest film akcji i coś się zawsze dzieje.


Nie chcę być złośliwy, ale ten film to kapa maksymalna, nawet dla ludzi którzy lubią takie klimaty smile Najlepszy moment:jak Ja Rule wysiada sa samochodu grin
A Seagal, 2 metrowy Indianiec gra bodajże Ukraińca - to też dobre smile

kopara
Nie ma dobrych filmów z Seagalem.

Ten w/w był wczoraj w TV,a przedwczoraj uczta - "Zapach kobiety"
Al P. mistrz
Posted by: Self-Confident

Re: Film, TV, seriale [30] - 21/09/2011 19:53

"zapach kobiety" tez ostatnio ogladalem, kolezanka mi polecila i film swietny i ta gadka Ala jego jakies dziwne wzdychania itp laugh
Posted by: -Adrian-

Re: Film, TV, seriale [30] - 21/09/2011 19:57

BROTHER

Dobrze, najpierw trochę faktów. Film z 2000 r. nakręcony przez Takeshiego Kitano (może ktoś kiedyś gdzieś ,,na satelicie'' oglądał Takeshi Castle, show z Japończykami usiłującymi przejść tor przeszkód - to również jego dzieło), z nim samym w roli głównej.
Członkowi Yakuzy zaczyna palić się ziemia pod stopami w ojczyźnie. Dzięki przyjaciołom wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych do swego brata, który jest podrzędnym dilerem prochów. Nasz bohater zaczyna działać w doskonale znanej sobie branży, a tam Meksykańce, Włosi....
Cóż mnie tak urzekło w tym filmie, że śmiem go stawiać na tej samej półce co ,, Ojca Chrzestnego'' ... Jest dość oszczędny, ale przez to niesamowicie wyrazisty. Brutalny, niekiedy do przesady. Muzyka doskonale ilustruje wydarzenia na ekranie. To opowieść o honorze, przyjaźni, oddaniu. Nagły sukces i awans społeczny jest tu jak bańka mydlana.
Wielokrotnie wracałem do tego filmu i za każdym razem odkrywałem coś nowego. Dla mnie to dzieło ponadczasowe.

W podobnych klimatach i tego samego reżysera można obejrzeć dość świeże ,,Outrage'', aczkolwiek śmiem twierdzić, że sporo mu brakuje do wyżej wspomnianego obrazu.
Posted by: xqwzts

Re: Film, TV, seriale [30] - 21/09/2011 23:46

New Girl
http://www.filmweb.pl/serial/New+Girl-2011-620791

trailer wpadł mi w oko i postanowiłem obejrzeć, mimo że w trailerze zawarta była większość śmiesznych scen, i tak się uśmiałem porządnie laugh
serial z tych 'do oglądania z dziewczyną' zdecydowanie tongue ale samemu tez mozna grin
8/10

z nowych seriali jeszcze dwa mam na oku... wink
Posted by: zludna

Re: Film, TV, seriale [30] - 22/09/2011 00:34

ooo, to ten z Zoey ;-)

co jeszcze masz na oku?

ja właśnie zabieram się do pilotów, żeby znaleźć coś dla siebie nowego
Posted by: xqwzts

Re: Film, TV, seriale [30] - 22/09/2011 02:13

zaczne od tego ze ktos wczesniej polecal chyba Ringer, odradzam, ujecia jak sprzed 15 lat, zero napiecia, taki nijaki... tongue

na oku mam:

Terra Nova
http://www.filmweb.pl/serial/Terra+Nova-2011-570521
http://www.youtube.com/watch?v=X6aNEIZwPFc

A Gifted Man
http://www.filmweb.pl/serial/Gifted+Man%2C+A-2011-625556
http://www.youtube.com/watch?v=romQ_y3Yk7s

szczegolnie ten pierwszy wzbudzil we mnie ciekawosc, do drugiego podejde dosc sceptycznie ale zobaczymy wink
Posted by: Qlimax

Re: Film, TV, seriale [30] - 22/09/2011 15:59

Panowie poszukuje filmu Best z 2000 roku jest to film dokumentalny Georga Besta
Posted by: mat2000

Re: Film, TV, seriale [30] - 22/09/2011 18:34

Little Big Man (1970) - bardziej komedia niż dramat której akcja toczy się na dzikim zachodzie. Na prawdę trzyma poziom. Świetne monologi i gra aktorska (Dustin Hoffman + wódz indian). Nie przeszkadza nawet delikatne oderwanie od rzeczywistości. Polecam wszystkim. 9/10

Midnight Run (1988)- komedia z DeNiro i Grodinem (ten drugi imo lepszy). Główny motyw oklepany/przedawniony, ale dzięki bardzo dobrej grze aktorskiej ogląda się nieźle. 6/10

My Sister's Keeper (2009) - wydaje się, że mocny temat, bardzo dobry scenariusz (tylko zakończenie procesu mi się nie podobało), nota bene, na podstawie książki załatwiają sprawe, ale przecież bez odrobiny wyczucia i taki samograj można spieprzyć. Cassavetes nie spieprzył. Sposób montażu podobny trochę do The Social Network, dobra gra wszystkich w zasadzie aktorów. Dla osób mających ochotę prowokujący do myślenia wyciskacz łez. 7,5/10

My Own Private Idaho (1991) - jakoś zmęczyłem, chociaż homoprostytucja, brudni kloszardzi, ćpuny to nie jest otoczka przez którą łatwo było się przebić. Bardzo dobry Reeves i kilka niezłych tekstów, motyw podróży, szukanie swojęgo 'ja', dorastanie, rozczarowania. 'Prawdziwa' treść może i ciekawa szkoda, że przez patologiczne, zohydzające tło trudno się do niej dokopać.
Posted by: mez

Re: Film, TV, seriale [30] - 23/09/2011 05:39

ogladam wlasnie Trade z Alicja Bachleda-Curus - ja pierdole ,ale kicha

Niektore "aktorki" z Trudne sprawy graja chyba lepiej niz ta Bachleda . Zero napiecia jak dla mnie , z poczatku myslallem ,ze film moze bedzie podobny do Uprowadzonej (dla mnie jeden z lepszych filmow sensacyjnych , ktore ogladalem) ...Ten mlody Meksykaniec - jeden z glownych bohaterow - porwali mu siostre , ktora bardzo kochal a on sie tak przejmuje ,ze zamawia sobie podwojne danie w jakiejs podrzednej knajpie bo nie musi za to placic , albo cieszy ,ze moze poprowadzic samochod bo jego kumpel-glina chce sie zdrzemnac . Gosc sie zachowuje jakby porwali mu ulubiona rybke z akwarium a nie siostre
Posted by: mat2000

Re: Film, TV, seriale [30] - 23/09/2011 20:16

Mam teraz trochę czasu i nadrabiam zaległości.

The Hitcher (1986) - nastolatek bierze autostopowicza i zaczynają się kłopoty. Nie jestem fanem tego typu dreszczowców, ale po prostu czuć tu klimat. Puste drogi południowych stanów i bardzo wiarygodny Rutger Hauer jako psychopata pojawiający się znikąd wink Do tego młodziutka Jennifer Leigh. 7/10

Kalifornia (1993) - kolejny film z podróżą w tle. Dobra obsada (na pochwałe zasługują zwłaszcza panie, Juliette Lewis toast). Na początku tylko trochę trudno przyzwyczaić się do Brada Pitta jako chuderlawego zaciągającego prostaka. Dobry narrator, klimat też jest. Na pochwałę załuguje też mało poprawniacka puenta. Szkoda tylko, że reżyser po tak mocnym wejściu- co prawda powoli,ale jednak- zaczął się uweteczniać. 8/10 w swojej kategorii pewnie nawet wyżej.

John Q. (2002)- całkiem dobry. Można tylko odnieść wrażenie, że murzyńska ludnośc żyjąca na kredytach myśli, że wszystko jej się należy. Denzel wymiata jak zwykle. 7/10

Thelma i Luise (1991) - droga bez powrotu piwo a tak niewinnie się zaczeło. Świetny scenariusz, zdjęcia, muzyka. Właściwie nie ma się do czego przyczepić. No może do przesadniej naiwności jednej z bohaterek. 8/10
Posted by: Stasiu

Re: Film, TV, seriale [30] - 23/09/2011 20:38

Jest nowy odcinek Dextera smile
Posted by: Self-Confident

Re: Film, TV, seriale [30] - 23/09/2011 20:44

Jest tez nowy odcinek Dwóch i pół z tym gejowatym Astonem czy jak mu tam.

btw wie ktos kiedy bedzie nastepny odcinek white collar?
Posted by: zludna

Re: Film, TV, seriale [30] - 23/09/2011 23:14

W styczniu
Posted by: vindom

Re: Film, TV, seriale [30] - 24/09/2011 00:39

W wolnej chwili można/trzeba/należy* obejrzeć:

Włoska robota (1969) - nie mylić z tym hollywoodzkim ckliwym gównem z 2003 roku

Kontrakt rysownika (1982)

Ukryta prawda (2000)

W zwierciadle złotego oka (1967)


* niepotrzebne skreślić ;-)
Posted by: rafal08

Re: Film, TV, seriale [30] - 24/09/2011 01:49

Wampirow tez juz sa 2 odcinki hura

Z nowych Unforgettable taki sobie . Watpie by sie rozkrecil ,ale moze czyms zaskoczy
Posted by: Nickel

Re: Film, TV, seriale [30] - 24/09/2011 18:28

Jest i nowy odcinek Supernatural. I tak, to było to! W końcu.
Posted by: Conrad

Re: Film, TV, seriale [30] - 24/09/2011 23:05

Dobry jest ten "Outcasts"?

http://www.amazon.co.uk/Outcasts-DVD-Lia...0124&sr=8-1
Posted by: zludna

Re: Film, TV, seriale [30] - 25/09/2011 02:05

Już wyszedł pilot remake'u 'Charlie's Angels', ale po słabym filmie boję się obejrzeć serial, mogę nie dotrwać do końca tongue
Posted by: ratayski

Re: Film, TV, seriale [30] - 25/09/2011 05:18

Ma ktos może namiary na napisy do nowego Dextera? Bo Napi nic nie znajduje frown
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [30] - 25/09/2011 05:49

Obejrzałem sobie pilot serialu Person of Interest i muszę przyznać, że serial ma potencjał, pomysł ujdzie, realizacja porządna, zobaczymy czy starczy pary na cały sezon. I jak to ostatnimi czasy popularne coraz poważniejsi aktorzy w TV się pokazują. James Caviezel, dla mnie pierwsza liga, dlatego też mam nadzieję, że serial wart uwagi się okaże;)

Przesłaniem jest, że warto się z pilotem zapoznać, szykuje się jedna z ciekawszych premier tego sezonu.


New Girl Obejrzałem i jak dla mnie totalne rozczarowanie, o ile Zoe Deschanel nie można odmówić uroku i urody, to kiedy usiłuje być "zabawna" czy też "szalona" w tym serialu to mi się rzygać chce wink także pierwszy odcinek skutecznie mnie zraził i wątpię czy skuszę na kolejne odcinki.


Obiecałem kilka słów o Skóra, w której żyję. Jak dla mnie totalne nieporozumienie, Almodovar na równi pochyłej w dół, nie rozumiem pochlebnych, niemal entuzjastycznych recenzji. Fabuła kiepska, emocje żadne, postaci płytkie i banalne, aktorzy raczej oskarów nie zgarną. Zdjęcia i montaż przyzwoite. Almodovar chyba zapomniał jak się robi filmy. Jak czytam recenzje o tym czego można się w tym filmie doszukać, jakimże to arcydziełem jest pełnym ą i ę, to dochodzę do wniosku że zblazowane środowiska krytyków sztuki, w tym wypadku filmu, będą się zachwycać nawet obsraną rolką papieru toaletowego na postumencie, o ile twórca będzie cool, trendy i jazzy. Na salonach chyba nie wypada źle się o tym filmie wypowiadać.

Ostrzegam film słaby, nudny, przewidywalny, ale chyba można zaszpanować przeżywając jaki to on cudny.

Tym miłym akcentem zakończmy przyjemną sobotę.

Jutro kolejna porcji seriali, to napiszę co warto a co nie wink
Posted by: mat2000

Re: Film, TV, seriale [30] - 25/09/2011 06:53

Originally Posted By: Coronach

Ostrzegam film słaby, nudny, przewidywalny, ale chyba można zaszpanować przeżywając jaki to on cu...


no to nie ide wink

Almodovar to wg mnie bazujacy na tanich instynktach przereklamowany dewiant uważający, że mocny szokujący, balasnujący na krawędzi dobrego smaku scenariusz załatwi sprawę. Gdyby seks nie sprzedawał się tak dobrze ten człowiek nie miałby co do garnka włozyć. Może trochę przeszadzam, ale bardziej przereklamowanego reżysera dzisiaj nie ma. Obrzydliwości, odchyły, zboczenia- trudno szukać u niego czegos więcej.

Wracjąc. Byłem oczywiście sceptycznie nastawiony, ale widziałem kilka pozytywnych recenzji filmu nawet w periodykach w których bym się tego zupełnie nie spodziewał. Teraz słyszę coraz więcej głosów, że to kolejna kaszana. Poczekam na darmową wersje i przeczytam opowiadanie od któerego ponoc film jest lepszy wink
Posted by: Llama

Re: Film, TV, seriale [30] - 25/09/2011 14:15

Originally Posted By: Coronach
Jak czytam recenzje o tym czego można się w tym filmie doszukać, jakimże to arcydziełem jest pełnym ą i ę, to dochodzę do wniosku że zblazowane środowiska krytyków sztuki, w tym wypadku filmu, będą się zachwycać nawet obsraną rolką papieru toaletowego na postumencie, o ile twórca będzie cool, trendy i jazzy.

piwo ja powiedziałem stop temu panu, dawno temu.
Posted by: Llama

Re: Film, TV, seriale [30] - 25/09/2011 14:16

Originally Posted By: mat2000


Almodovar to wg mnie bazujacy na tanich instynktach przereklamowany dewiant

grin piwo
Posted by: zludna

Re: Film, TV, seriale [30] - 25/09/2011 16:44

Łeee, no to ja też w takim razie z pójścia do kina zrezygnuję, ale jak wyjdzie na DVD to pewnie i tak obejrzę.

Coś w kinie aktualnie ciekawego? Z premier do dwóch-trzech tygodni wstecz? :-)
Posted by: [T]-error

Re: Film, TV, seriale [30] - 25/09/2011 17:42

Smerfy-

- irytuje mnie wyrabianie sobie opinii o czymś, na podstawie opinie innych laugh

No chyba, że:

"Proszę pana, ja jestem umysł ścisły. Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę.|
Posted by: ratayski

Re: Film, TV, seriale [30] - 26/09/2011 00:29

Originally Posted By: ratayski
Ma ktos może namiary na napisy do nowego Dextera? Bo Napi nic nie znajduje frown
Posted by: rafal08

Re: Film, TV, seriale [30] - 26/09/2011 00:50

http://itvshows.pl/dexter/ Tu mozna obejrzec z napisami

Supernatural grin extra start
Posted by: Coronach

Re: Film, TV, seriale [30] - 26/09/2011 02:25

Przerwana Lekcja Muzyki jak ktoś nie oglądał to zaczyna się właśnie na TVP1, pozycja z gatunku obowiązkowych.

No i młoda, śliczna Jolie, zanim zbrzydła smile
Posted by: Stasiu

Re: Film, TV, seriale [30] - 26/09/2011 04:24


http://napisy24.pl/download/50873/
Posted by: CFab

Re: Film, TV, seriale [30] - 27/09/2011 04:01

Originally Posted By: Nickel
Jest i nowy odcinek Supernatural. I tak, to było to! W końcu.
Julian Richings jako Śmierć piwo rządzi jak tylko się pojawia ; D