Praca za granica

Posted by: Stasiu

Praca za granica - 02/06/2012 01:26

Szukalem ale nie znalazlem takiego tematu.

Chciałbym gdzies wyjechac do roboty za granice na wakacje, ale kompletnie nie wiem gdzie szukac. Czy przez jakieś agencje czy z ogłoszeń. Ktoś był i pomoże lub poleci coś?
Posted by: Haz$

Re: Praca za granica - 02/06/2012 04:35

1 raz tylko i wyłacznie przez znaną i polecaną agencje, pomogą Ci we wszystkim z mieszkaniem, papierami a sam zobaczysz jak to jest i na co trzeba być przygotowanym na wyjazd na własną ręke... fakt tracisz jakieś 1/3 zarobku na tym ale masz pefke 1.01
a jak już masz konto z paroma 0 to wal na ślepo poprzez ogłoszenie jeżeli będzie kicha na miejscu nie spodają Ci sie np. mordy w pracy to mówisz do widzenia, zwiedzasz miejscowość, urząd pracy a jak nic to wracasz i szukasz dalej... zazwyczaj opłaca się tak w życiu nie zostawać przy tym co sie ma na siłe a szukać najlepszego... tak bylo w moim przypadku wink
Posted by: Izajasza53

Re: Praca za granica - 02/06/2012 04:48

A pracę bez papierów 'na czarno' można jakoś złapać?
Posted by: nOcnY

Re: Praca za granica - 02/06/2012 05:34

Można - w Skandynawii można.
Posted by: Kane1910

Re: Praca za granica - 02/06/2012 05:40

Szukam czegoś pewnego bo oszustów nie brakuje a znowu agencje pracy (które często również oszukują) zdzierają konkretny procent dla siebie. Jako że nie ma nic za darmo w dzisiejszym świecie jestem w stanie za pomoc oddać z 1 wypłaty np. dniówkę.
Posted by: Haz$

Re: Praca za granica - 02/06/2012 06:13

Originally Posted By: nOcnY
Można - w Skandynawii można.


z tylu państw gdzie Polacy zarabiają na czarno (Holandia, Niemcy, Belgia, UK) akurat wybrałeś Skandynawie ? grin ciezko mi w to uwierzyć przynajmniej jeżeli chodzi o Norwegie... tutaj urząd wie z kim chodzisz na randki na co wydajesz i wydasz wink plus pozwolenie na pobyt po ograniczonym czasie co i to ma się zmenić bo mase cyganów w Oslo, byłem na holideyu w Oslo 2 meichy temu o qurwa! na kazdym skrzyzowanium, albo co 5 m na 1 ulicy co najgorsze co chwile ktoś im wrzuca do puszek :/ no ale i to ma się zmienić niedługo piwo no i chyba że masz tu na myśli zrywanie truskawek w Szwecji to na pewno tongue
Posted by: sieyahh

Re: Praca za granica - 02/06/2012 06:21

Originally Posted By: Haz$
Originally Posted By: nOcnY
Można - w Skandynawii można.


z tylu państw gdzie Polacy zarabiają na czarno (Holandia, Niemcy, Belgia, UK) akurat wybrałeś Skandynawie ? grin ciezko mi w to uwierzyć przynajmniej jeżeli chodzi o Norwegie... tutaj urząd wie z kim chodzisz na randki na co wydajesz i wydasz wink plus pozwolenie na pobyt po ograniczonym czasie co i to ma się zmenić bo mase cyganów w Oslo, byłem na holideyu w Oslo 2 meichy temu o qurwa! na kazdym skrzyzowanium, albo co 5 m na 1 ulicy co najgorsze co chwile ktoś im wrzuca do puszek :/ no ale i to ma się zmienić niedługo piwo no i chyba że masz tu na myśli zrywanie truskawek w Szwecji to na pewno tongue


Bo w Norwegii za 3 miesiące pracy zarobisz 25k PLN i dlatego warto tam pracować smile
Posted by: Haz$

Re: Praca za granica - 02/06/2012 06:23

Originally Posted By: Sphinx
A pracę bez papierów 'na czarno' można jakoś złapać?


jasne że tak ale najlepiej po znajomości wink jak nie to albo nie dostaniesz $ albo nawet złapią Cię pechowo na granicy z $ (fakt są na poczcie w UK wysylanie $ na PL konto ale ch wie czy to oplacalne) a po 2 po co jak wakacyjne zarobki z podatku w bardzo duzym stopniu są zwracane

pare lat temu przeszukiwałem wszystkie agencje w PL jest ich mase, dużo też w których robią problemy... wsadzają po kilku do pokoi itp. ale jest też sporo porządnych wystarczy wpisać w google nazwe firmy i opinie itp. wink

z zarobków, uprzejmości ludzi nic nie pobije na pewno Norwegii
ale cięzko o pracę bez języka... tak to sezonowo Holandia i UK
Posted by: Haz$

Re: Praca za granica - 02/06/2012 06:25

Originally Posted By: sieyahh

Bo w Norwegii za 3 miesiące pracy zarobisz 25k PLN i dlatego warto tam pracować smile


z puszek na rogach czy jak? grin
Posted by: gnacik

Re: Praca za granica - 02/06/2012 06:37

Originally Posted By: sieyahh

Bo w Norwegii za 3 miesiące pracy zarobisz 25k PLN i dlatego warto tam pracować smile


To ja chyba się tam wyprowadzam :-D
Posted by: sieyahh

Re: Praca za granica - 02/06/2012 07:19

Originally Posted By: Haz$
Originally Posted By: sieyahh

Bo w Norwegii za 3 miesiące pracy zarobisz 25k PLN i dlatego warto tam pracować smile


z puszek na rogach czy jak? grin


Żartujesz? To jest przy uczciwej pracy przeciętne zarobki na warunki Norweskie. Moi znajomi pracują co rok na szklarniach z tulipanami po 3 miesiące uczciwej pracy i przyjeżdżają z takim kapitałem od Polski. Zapierdol bo 10 godzin dziennie z jednym dniem wolnym w tygodniu. Mieszkasz na wioska w Dramenn (tam gdzie chyba są sprtinty Justyny Kowalczyk) w kontenerach pracowniczych (spoko warunki) a za oknem masz wielką szklarnie i do pracy masz 10 sekund drogi. Trochę to odmóżdżające ale jeśli 3 miesiące popracujesz to potem student np sobie cały rok pożyje. Zarabia się około 36 zł za godzinę (ok 70 koron norweskich). Co prawda trzeba z Polski zabrać prowiant jak najwięcej żarcia bo ceny są kosmiczne. Za 0.5 litra wódki zapłacisz 150 zł a za kg mięsa 100 zł na Polskie. Czyli trzeba oszczędzać. Jeśli ktoś będzie zainteresowany podam namiary jak taką pracę ogarnąć.
Posted by: anty_ubek

Re: Praca za granica - 02/06/2012 12:56

Ja mogę dać namiary na agencję w Wielkiej Brytanii gdzie długo pracowałem w magazynie Sainsbury`s jeżdząc wózkami jezdniowymi (kurs na miejscu za darmo) albo paleciakami. Powiem do kogo się na miejscu zwrócić, można powołać się na mnie. Mam tam sporo znajomych. Płacą 6,70/h po godz. 18 7,70/h. Praca w Sherburn in Elmet (okolice Leeds). Język to średnio trzeba znać, bardziej może rosyjski laugh (sporo Litwinów i Łotyszy).
Posted by: Gaske

Re: Praca za granica - 02/06/2012 13:23

6,70 /h?

Panie, to jak niewolnik robisz.
Posted by: norsk

Re: Praca za granica - 02/06/2012 13:37

Originally Posted By: Haz$
... tutaj urząd wie z kim chodzisz na randki na co wydajesz i wydasz wink

Byleby się nie smucić, bo na tym punkcie mają Norwedzy fioła laugh
Posted by: oli

Re: Praca za granica - 02/06/2012 14:02

Originally Posted By: Gaske
6,70 /h?

Panie, to jak niewolnik robisz.


od kiedy się w Anglii w ZŁ zarabia ? grin
Posted by: anty_ubek

Re: Praca za granica - 02/06/2012 14:04

Originally Posted By: Gaske
6,70 /h?

Panie, to jak niewolnik robisz.


W Wielkiej Brytanii walutą obowiązującą jest funt brytyjski
Posted by: Skull

Re: Praca za granica - 02/06/2012 17:10

yyyyyy, a może ktoś wie jak wygląda praca na koleji za granicą?

ustawiacz smile
Posted by: nOcnY

Re: Praca za granica - 02/06/2012 17:16

Originally Posted By: Haz$
Originally Posted By: nOcnY
Można - w Skandynawii można.


z tylu państw gdzie Polacy zarabiają na czarno (Holandia, Niemcy, Belgia, UK) akurat wybrałeś Skandynawie ? grin ciezko mi w to uwierzyć przynajmniej jeżeli chodzi o Norwegie... tutaj urząd wie z kim chodzisz na randki na co wydajesz i wydasz wink plus pozwolenie na pobyt po ograniczonym czasie co i to ma się zmenić bo mase cyganów w Oslo, byłem na holideyu w Oslo 2 meichy temu o qurwa! na kazdym skrzyzowanium, albo co 5 m na 1 ulicy co najgorsze co chwile ktoś im wrzuca do puszek :/ no ale i to ma się zmienić niedługo piwo no i chyba że masz tu na myśli zrywanie truskawek w Szwecji to na pewno tongue


Podczas studiów 3 lata z rzędu praktycznie całe wakacje siedziałem w Bergem. Truskawek nie zbierałem - malowałem sobie domki na świeżym powietrzu smile Przy mocnej dyscyplinie dało się zarobić ~ 600 zł dziennie smile Inna sprawa, że przyjeżdzaliśmy na gotowe - znajomy nagrywał nam pracę na cały pobyt. Często się zdarzało, że pracowaliśmy u ludzi, którzy udostępniali nam miejsce do spania więc koszty na miejscu szły w dół.

Do Oslo się nie pchałem zwłaszcza z relacji Kolegów i napisów na murach "Polskie gó.wno won z Norwegii"... Oslo stricte turystycznie zwiedzałem tongue
Posted by: nOcnY

Re: Praca za granica - 02/06/2012 17:36

Originally Posted By: sieyahh
Originally Posted By: Haz$
Originally Posted By: sieyahh

Bo w Norwegii za 3 miesiące pracy zarobisz 25k PLN i dlatego warto tam pracować smile


z puszek na rogach czy jak? grin


Żartujesz? To jest przy uczciwej pracy przeciętne zarobki na warunki Norweskie. Moi znajomi pracują co rok na szklarniach z tulipanami po 3 miesiące uczciwej pracy i przyjeżdżają z takim kapitałem od Polski. Zapierdol bo 10 godzin dziennie z jednym dniem wolnym w tygodniu. Mieszkasz na wioska w Dramenn (tam gdzie chyba są sprtinty Justyny Kowalczyk) w kontenerach pracowniczych (spoko warunki) a za oknem masz wielką szklarnie i do pracy masz 10 sekund drogi. Trochę to odmóżdżające ale jeśli 3 miesiące popracujesz to potem student np sobie cały rok pożyje. Zarabia się około 36 zł za godzinę (ok 70 koron norweskich). Co prawda trzeba z Polski zabrać prowiant jak najwięcej żarcia bo ceny są kosmiczne. Za 0.5 litra wódki zapłacisz 150 zł a za kg mięsa 100 zł na Polskie. Czyli trzeba oszczędzać. Jeśli ktoś będzie zainteresowany podam namiary jak taką pracę ogarnąć.


Kolega był na tych farmach - w sumie nie pamiętam czy mówił, że był zadowolony.

My kasowaliśmy 100-130 nok/h.
Posted by: Llama

Re: Praca za granica - 02/06/2012 23:37

jak się żyje cały rok w Norwegii?
Posted by: nOcnY

Re: Praca za granica - 02/06/2012 23:47

Jeden z moich znajomych został po studiach w Norge. Znalazł pracę po kierunku - studiował automatyke i robotyke na PWr.

Na początku roku firma została sprzedana/rozwiazana jednym slowem nie ma jej juz. Z racji tego, że pracował w niej 2 lata to Państwo płaciło mu przez pierwsze 3 m-sc 100% wypłaty, a przez kolejne 9 chyba 75% dając mu spokojnie rok czasu na znalezienie pracy smile

Jak się żyje? Od 2 m-sc szuka pracy w Tajlandii ale pewnie wróci do Norge pod koniec roku żeby znowu pracować w Skandynawii.
Posted by: Haz$

Re: Praca za granica - 03/06/2012 02:36

Originally Posted By: sieyahh
Originally Posted By: Haz$
Originally Posted By: sieyahh

Bo w Norwegii za 3 miesiące pracy zarobisz 25k PLN i dlatego warto tam pracować smile


z puszek na rogach czy jak? grin


Żartujesz? To jest przy uczciwej pracy przeciętne zarobki na warunki Norweskie. Moi znajomi pracują co rok na szklarniach z tulipanami po 3 miesiące uczciwej pracy i przyjeżdżają z takim kapitałem od Polski. Zapierdol bo 10 godzin dziennie z jednym dniem wolnym w tygodniu. Mieszkasz na wioska w Dramenn (tam gdzie chyba są sprtinty Justyny Kowalczyk) w kontenerach pracowniczych (spoko warunki) a za oknem masz wielką szklarnie i do pracy masz 10 sekund drogi. Trochę to odmóżdżające ale jeśli 3 miesiące popracujesz to potem student np sobie cały rok pożyje. Zarabia się około 36 zł za godzinę (ok 70 koron norweskich). Co prawda trzeba z Polski zabrać prowiant jak najwięcej żarcia bo ceny są kosmiczne. Za 0.5 litra wódki zapłacisz 150 zł a za kg mięsa 100 zł na Polskie. Czyli trzeba oszczędzać. Jeśli ktoś będzie zainteresowany podam namiary jak taką pracę ogarnąć.


dlatego pytam czy to na puszkach te zarobki laugh bo ostro ludzi jadą w ch tak mało płacąc w życiu bym nie pojechał i sie zgodził na takie warunki, min zarobki to około x2 co podałeś nie mówie juz o sobocie to x4 zarobki a do tego 2h nadwyzki codziennie to tez x3 oj oj ;P
Posted by: sieyahh

Re: Praca za granica - 03/06/2012 02:48

Haz$ widzę, że mieszkasz w Norwegii to dla Ciebie to mała kaska bo tam żyjesz ale dla typowego studenta to kupa kasy. Za cieższą prace na budowie zarobi w Polsce 2k. Więc róznica widoczna smile
Posted by: nOcnY

Re: Praca za granica - 03/06/2012 03:00

Originally Posted By: Haz$
dlatego pytam czy to na puszkach te zarobki laugh bo ostro ludzi jadą w ch tak mało płacąc w życiu bym nie pojechał i sie zgodził na takie warunki, min zarobki to około x2 co podałeś nie mówie juz o sobocie to x4 zarobki a do tego 2h nadwyzki codziennie to tez x3 oj oj ;P


Moim zdaniem trzeba rozróżnić tematy - czy ktoś jedzie jako student i pracuje wakacje żeby nie wyciągać reki do rodziców czy tak jak Ty - pewnie masz więcej zobowiązań i rachunków niż ktoś na pierwszym/drugim/trzecim/czwartym roku studiów.
Posted by: sieyahh

Re: Praca za granica - 03/06/2012 03:11

No jasne Nocny. Ja sobie zdaje sprawę że na warunki Norweskie to malutko ale czy dla przeciętnego Polaka 25-30k za 3 miesiące pracy to mało? No chyba nie smile Mówimy o ludziach którzy wracają do Polski lada moment a nie pracy na kontrakcie 2,3,5 lat itd.
Posted by: Haz$

Re: Praca za granica - 03/06/2012 03:17

ok ok ale wkurzające jest to że ludzie ktorzy tak tam pracują za pewne tak ciezko! dostają za mało...
Posted by: dondo

Re: Praca za granica - 03/06/2012 03:22

No właśnie Haz$ o to w tym chodzi, że oni tyle zarabiają, żebyś potem Ty jako "Norweg" zarabiał x2,x3.
Posted by: Haz$

Re: Praca za granica - 03/06/2012 03:40

lol nie ja ani inny Norweg tylko jedynie właściciel tych truskawek
ja tylko potem kupuje tych 6 truskawek za 30kr wink
Posted by: dondo

Re: Praca za granica - 03/06/2012 03:42

No przecież oczywiste, że to nie było dosłowne wink
drugą częścią Twojej wypowiedzi jednak potwierdziłeś to smile
Posted by: Hank Chinaski

Re: Praca za granica - 03/06/2012 03:46

Originally Posted By: Haz$
lol nie ja ani inny Norweg tylko jedynie właściciel tych truskawek
ja tylko potem kupuje tych 6 truskawek za 30kr wink


...ale kupujesz je właśnie w takiej cenie bo ktoś pracuje za 'niskie' wynagrodzenie.

btw. Mógłbyś napisać coś więcej o tym jak Ci się żyje w tej Norwegii i co robisz (o ile to nie tajemnica)?
Posted by: nOcnY

Re: Praca za granica - 03/06/2012 04:37

Originally Posted By: sieyahh
No jasne Nocny. Ja sobie zdaje sprawę że na warunki Norweskie to malutko ale czy dla przeciętnego Polaka 25-30k za 3 miesiące pracy to mało? No chyba nie smile Mówimy o ludziach którzy wracają do Polski lada moment a nie pracy na kontrakcie 2,3,5 lat itd.


Dokładnie - zarobi się trochę i pożyje się trochę gdzieś indziej
Posted by: ultra1978

Re: Praca za granica - 03/06/2012 04:58

Oddam nerkę i pół stopy za norweskie obywatelstwo dla 3latka! Mało je angielski perfect. Chętni PW.
Posted by: Haz$

Re: Praca za granica - 03/06/2012 07:55

Originally Posted By: dondo
No przecież oczywiste, że to nie było dosłowne wink
drugą częścią Twojej wypowiedzi jednak potwierdziłeś to smile


a co ja potwierdziłem ? grin miałem tu na myśli ze 6 truskawek za 30kr a temu za godzine płacą 70kr to chyba 30 truskawek na godzine nie zrywa ? wink

ogólnie w Norwegii na minimalych myśle zarobkach jest opcja żyć nie umierać starcza na wszystko mimo że jako turysta spojrzysz na ceny w sklepie to sie przerazisz ale po pewnym czasie to normalka i nie zwracasz uwagi na to mając dużo $

papierkowe roboty urzędowe jakie tylko są mozesz robisz wszystko poprzez internet jezeli nie to i tak zalatwaisz wszystko szybko i sprawnie nie to co w innych krajach...
dobra emerytura, płatnie dobrze holiday i inne wynagrodzenia
na bezrobotnym dostajesz dużo $ itp.

ludzie sympatyczni i mili, mało kradziezy, tolerancja rasowa itp.

na miejscu kogoś kto szuka pracy na stałe kilka lat to bym wzial kurs norweskiego znalazł prace w srodku Norwegii nad morzem, zarabiał 250/400kr za godzine i... piwo
Posted by: młody gniewny

Re: Praca za granica - 03/06/2012 15:28

W Niemczech możesz pracować 4 miesiące bez żadnych papierów, Niemcy tak chętnie zatrudniają zwłaszcza w okresie letnim. 1500 euro + zakwaterowanie można spokojnie znaleźć w branżach hotelarsko-gastronomicznych.

Podobno w Danii też dobrze płacą.
Posted by: nOcnY

Re: Praca za granica - 03/06/2012 19:32

Originally Posted By: Haz$
tolerancja rasowa itp.


Taaa, szczególnie do Szwedów tongue
Posted by: Golffour

Re: Praca za granica - 03/06/2012 20:40

Originally Posted By: młody gniewny
W Niemczech możesz pracować 4 miesiące bez żadnych papierów, Niemcy tak chętnie zatrudniają zwłaszcza w okresie letnim. 1500 euro + zakwaterowanie można spokojnie znaleźć w branżach hotelarsko-gastronomicznych.

Podobno w Danii też dobrze płacą.

hahaha niezle sie usmialem crazy
ciekawe kto Tobie takie bajki opowiada...
to jest po prostu praca na czarno!!
A te 1500 Euro to chyba za 70h tygodniowo...
Ostatnio w niemieckiej TV pokazywali reportaz (ukryta kamera) ze w GLS
kurierzy zarabiaja 3,50€/h...
Nawet padlo haslo zeby zatrudniac brygady pracownikow z Polski (po 4-5 osob w brygadzie) bo oni sie godza spac po 5 dni w tych busach/blaszakach a na weekend wracaja jednym do PL... smirk
Posted by: Golffour

Re: Praca za granica - 03/06/2012 20:45

Oczywiscie nie mowie ze w D nie mozna dobrze zarobic smile
Ale podstawa to jezyk.
Posted by: Golffour

Re: Praca za granica - 03/06/2012 20:46

*jezyk to podstawa
Posted by: nOcnY

Re: Praca za granica - 03/06/2012 20:52

@Golffour

Lepiej wyślij mi swój niemiecki nr bo znowu zgubiłem.
Posted by: TriumfWoli

Re: Praca za granica - 03/06/2012 21:20

Originally Posted By: Golffour
Oczywiscie nie mowie ze w D nie mozna dobrze zarobic smile
Ale podstawa to jezyk.

Hmm jaki jezyk ?
Mam dwóch serdecznych kolegów w Danii,znaja tylko angielski - są spawaczami po dwu letnich praktykach na zakładach azotowych w Polsce.

Miesiecznie zarabiają... 30 tysięcy PLN.

Fajnie ze chlopakom sie powodzi ale żal Cie sciska jak po dwóch kierunkach ,na ponoc elitarnym polskim uniwersytecie człowiek zarabia 2k,a 22/23-letnie chłopaki po budowlance podjezdzaja nowymi A6...

smirk
Posted by: nOcnY

Re: Praca za granica - 03/06/2012 21:26

Po pierwsze przelicz te 30 000 ile to w duńskich warunkach jest.

Po drugie, co to za życie, żyjesz w cyklu 5 dni + 2 dni lub 12 dni + 2 dni. Większość czasu mieszkasz w hotelach robotniczych typu bida z nyndzą, a w weekend co jakiś czas może pokazać, że w domu stoi nowe A6...
Posted by: Llama

Re: Praca za granica - 03/06/2012 21:34

nie sprowadzajcie tego tematu do nudnych przepychanek.
każdy chociaż w teorii ma wybór, i w teorii jest panem swego losu.
do odważnych świat należy.
Posted by: lamps

Re: Praca za granica - 03/06/2012 23:01

Zacznijmy od tego dla kogo ile to jest dużo a dla kogo ile to mało, ja bym był zadowolony gdybym gdzieś za granicą odkładał do ręki 5 tys zł miesięcznie + żył na poziomie.Nie mam jakiś wymagań, ale to jest tak, zawsze jest za mało, i chcesz więcej.
Posted by: TriumfWoli

Re: Praca za granica - 04/06/2012 01:01

Originally Posted By: Llama
nie sprowadzajcie tego tematu do nudnych przepychanek.
każdy chociaż w teorii ma wybór, i w teorii jest panem swego losu.
do odważnych świat należy.

Zgadzam sie i absolutnie nie mam zamiaru robic "przepychanek" tym bardziej ze nie mowie o sobie,wiec celu w tym nie mam.

Originally Posted By: nOcnY
Po pierwsze przelicz te 30 000 ile to w duńskich warunkach jest.

Po drugie, co to za życie, żyjesz w cyklu 5 dni + 2 dni lub 12 dni + 2 dni. Większość czasu mieszkasz w hotelach robotniczych typu bida z nyndzą, a w weekend co jakiś czas może pokazać, że w domu stoi nowe A6...


Nie zyłem tam,wiec dokladnie cen nie znam,za to byłem ich odwiedzic.
Żyją normalnie z kobietami,w ładnym wynajetym mieszkaniu.
Nie wiem na ile dobrze 30 tys pln zarobku to zacna kwota w Danii,natomiast wiem ze odkladaja po ok 10 tysiecy(zł)miesiecznie.

Ja nie odkladam nic ,a za mieszkanie płace polowe swojej pensji (własne ,nie wynajem)

Nie wiem po co na siłe szukac problemu,po cichu im po prostu troche zazdroszcze.
Posted by: nOcnY

Re: Praca za granica - 04/06/2012 01:07

Nie szukam problemu - dobre podejście mają jeżeli tak zorganizowali sobie życie.

Ja znam innych, co żyją jak menele, chleją na umór w tych bida-hostelach i co jakiś czas zjeżdzają do "rodziny" z wypłatą... lub z tym co zostanie.
Posted by: TriumfWoli

Re: Praca za granica - 04/06/2012 02:13

Originally Posted By: nOcnY
Nie szukam problemu - dobre podejście mają jeżeli tak zorganizowali sobie życie.

Ja znam innych, co żyją jak menele, chleją na umór w tych bida-hostelach i co jakiś czas zjeżdzają do "rodziny" z wypłatą... lub z tym co zostanie.


Rozumiem Cie i dokładnie wiem o czym mowisz.
Od kiedy skonczylem 18 lat,pracuje na siebie i widzialem swoje.

Byłem w Niemczech,Anglii,Austrii i Holandii - w tym ostatnim patologia siega granic,kołchoz pracy,wegetacja i alkoholizm.

W Anglii zarabialem najlepiej,byłem trzy lata.
Na godziwych warunkach,dobrej pracy i duzym szacunku (prawa pracownika itp)
Austria,Wieden - dla mnie najlepsze miejsce do życia(biorac pod uwage emigracje) dla młodego człowieka,niestety zarobki średnie jak na UE.
Posted by: nOcnY

Re: Praca za granica - 04/06/2012 02:39

Ja liznąłem tylko wakacyjnych wyjazdów. W chwili obecnej nie mam źle.

Co do życia na emigracji to myślę, że Haz potwierdzi ale Norge to jest miejsca do życia - pamiętam, że byłem w stanie zarobić przez tydzień czy dwa tygodniowy kurs windserfingu w Australii (z przelotami i wyżywieniem...) lecąc z norweskim biurem podróży.
Posted by: Haz$

Re: Praca za granica - 04/06/2012 03:56

si si smile chociaż ja i tak chce się dorobić i domek na Kanarach nad morzem albo w Tajlandii grając już tylko w pokera (Tajlandia chyba out bo te tsunami i ch wie co jeszcze tam tongue ) jak będe spadał to dam info o moim miejscu tutaj grin
Posted by: Hank Chinaski

Re: Praca za granica - 04/06/2012 04:13

Originally Posted By: Haz$
si si smile chociaż ja i tak chce się dorobić i domek na Kanarach nad morzem albo w Tajlandii grając już tylko w pokera (Tajlandia chyba out bo te tsunami i ch wie co jeszcze tam tongue ) jak będe spadał to dam info o moim miejscu tutaj grin

Polecam Gran Canarię - myślałem,że cenowo to kosmos...a to wcale nie taki kosmos. Życie codzienne nie kosztuje wcale tak drogo jakby mogło się wydawać, podobnie z ziemią. Jedynie koszty materiałów budowlanych z wiadomych względów są sporo droższe niż w Polsce, ale biorąc pod uwagę klimat, nie buduje się tam aż tak solidnych domów jak w Polsce. Benzyna taniej, drogi dobre - żyć nie umierać tongue
Posted by: młody gniewny

Re: Praca za granica - 04/06/2012 13:39

Originally Posted By: Golffour
Originally Posted By: młody gniewny
W Niemczech możesz pracować 4 miesiące bez żadnych papierów, Niemcy tak chętnie zatrudniają zwłaszcza w okresie letnim. 1500 euro + zakwaterowanie można spokojnie znaleźć w branżach hotelarsko-gastronomicznych.

Podobno w Danii też dobrze płacą.

hahaha niezle sie usmialem crazy
ciekawe kto Tobie takie bajki opowiada...
to jest po prostu praca na czarno!!
A te 1500 Euro to chyba za 70h tygodniowo...
Ostatnio w niemieckiej TV pokazywali reportaz (ukryta kamera) ze w GLS
kurierzy zarabiaja 3,50€/h...
Nawet padlo haslo zeby zatrudniac brygady pracownikow z Polski (po 4-5 osob w brygadzie) bo oni sie godza spac po 5 dni w tych busach/blaszakach a na weekend wracaja jednym do PL... smirk


sam jesteś na czarno. "Każdy pełnoletni obywatel Unii przez 4 miesiące może legalnie pracować w Niemczech." i o tym informuje niemiecki urząd pracy.

A zarobki jak najbardziej są możliwe. Rzecz jasna w Bawarii w takich miejscowościach jak Bad Tolz czy Rottach Egern.

Warunki tych domów komunalnych są również bardzo dobre. Jak nie potraficie sobie załatwić pracy na dobrych warunkach to już miejscie pretensje do samych siebie.
Posted by: nOcnY

Re: Praca za granica - 04/06/2012 13:56

Originally Posted By: Haz$
si si smile chociaż ja i tak chce się dorobić i domek na Kanarach nad morzem albo w Tajlandii grając już tylko w pokera (Tajlandia chyba out bo te tsunami i ch wie co jeszcze tam tongue ) jak będe spadał to dam info o moim miejscu tutaj grin


A z ciekawości w jakiej branży pracujesz?
Posted by: Haz$

Re: Praca za granica - 04/06/2012 20:55

Originally Posted By: Hank Chinaski
Originally Posted By: Haz$
si si smile chociaż ja i tak chce się dorobić i domek na Kanarach nad morzem albo w Tajlandii grając już tylko w pokera (Tajlandia chyba out bo te tsunami i ch wie co jeszcze tam tongue ) jak będe spadał to dam info o moim miejscu tutaj grin

Polecam Gran Canarię - myślałem,że cenowo to kosmos...a to wcale nie taki kosmos. Życie codzienne nie kosztuje wcale tak drogo jakby mogło się wydawać, podobnie z ziemią. Jedynie koszty materiałów budowlanych z wiadomych względów są sporo droższe niż w Polsce, ale biorąc pod uwagę klimat, nie buduje się tam aż tak solidnych domów jak w Polsce. Benzyna taniej, drogi dobre - żyć nie umierać tongue


tak miałem na myśli Gran Canaire byłem tam 5 miechów temu i raz zajechałem w centrum w jakąs ślepą uliczke na wzgórzu a tam 2 domy za jedyne 80 tyś euro z widokiem takim na morze i wszystko że kosmos! smile niedługo jade obok na Teneryfy i chcę obadać jak tam jest czy lepiej...

nOcnY od 2 lat tutaj na łososiu operowanie pakingu procesowego... (duże plusy bo w ch bonusów, właśnie niedawno 50 tyś kr holideya fri wpadło, wszystko na prawde miodzio praca system (np. zaczynasz prace z 30 minutową przerwą i po 90 minutach 30 minut przerwy i tak samo co 90 minut masz 30 minut) obecnie próbuje zebrać siły i nauczyć sie norweskiego perfekto i znalezc coś nowego tak więc jak co moge dac cynk smile
Posted by: Haz$

Re: Praca za granica - 04/06/2012 21:03

poprzednio pracowałem w UK w Long Sutton w Premier Foods, operowałem maszyny do produckji groszku... tak samo system miodzio, praca polegała na siedzeniu i jak Ci zawyje na monitorze ze ful zbiornik mają na lini to wyłączasz zbiornik chodzisz nadzorujesz jak pracują agenciaki ;p płatne było 11f/h (400f ponad co tydzien, bez overa praca 8h w tym 2,5h przerwy) ale po 8 miechach miałem dość UK i zasranych angoli i wyjechałem do Norwegii smile tak więc polecam znalezc na necie maile do Premiera i wysyłać tam swoje CV z perfekto angielskim i zamiarem długoletnim tylko dla nich sie liczą wink 2 znajomych tam zostało, sprowadzili rodzine i żyją smile to jest fabryka bardzo wielka z roznymi sektorami mają w ch mozę tysiać pracowników, działa 24h na 24h 3 zmiany good luck
Posted by: liloo90

Re: Praca za granica - 08/07/2012 02:15

Jestem zainteresowany pracą sezonową, jeśli ktoś ma coś pewnego to proszę o kontakt
Posted by: Gaske

Re: Praca za granica - 30/11/2012 21:54

Poleci ktoś jakiś sposób jak zacząć się rozglądać za czymś w Anglii na wakacje? Jakiś pośredników sprawdzonych, stronę z ogłoszeniami?

smile
Posted by: b4ZDVb

Re: Praca za granica - 04/12/2012 15:54

Praca w Norwegii i innych krajach skandynawskich jest najbardziej opłacalna teraz..
Posted by: Kylo

Re: Praca za granica - 05/12/2012 02:19

Originally Posted By: b4ZDVb
Praca w Norwegii i innych krajach skandynawskich jest najbardziej opłacalna teraz..


Cos o tym wiem cool Kurs korony mega.
Posted by: igorynka

Re: Praca za granica - 05/12/2012 02:37

Originally Posted By: Kylo
Originally Posted By: b4ZDVb
Praca w Norwegii i innych krajach skandynawskich jest najbardziej opłacalna teraz..


Cos o tym wiem cool Kurs korony mega.

Kylo, jak u Ciebie było ze znajomością języka norweskiego PRZED wyjazdem? Ogarniałeś podstawy, znałeś bardzo dobrze, czy w ogóle ni w ząb? smile
Posted by: Kylo

Re: Praca za granica - 05/12/2012 02:53

Originally Posted By: igorynka
Originally Posted By: Kylo
Originally Posted By: b4ZDVb
Praca w Norwegii i innych krajach skandynawskich jest najbardziej opłacalna teraz..


Cos o tym wiem cool Kurs korony mega.

Kylo, jak u Ciebie było ze znajomością języka norweskiego PRZED wyjazdem? Ogarniałeś podstawy, znałeś bardzo dobrze, czy w ogóle ni w ząb? smile


Po norwesku znam doslownie pare zdan smile Ale przymierzam sie do kursu po nowym roku.
Angielski jest podstawa(nawet babki klozetowe znaja).
Oczywiscie norweski spory atut inaczej do Ciebie podchodza. Latwiej znalezc mieszkanie, prace. Znam przypadki, gdzie angielski nie wystarczyl.(I nie mowa o pracy w banku czy ogolnie z klientami, po prostu WYMOG)
Posted by: lupus

Re: Praca za granica - 05/12/2012 03:18

Az poszukalem na mapie Ålesund.
Ulala jaka branza?
Posted by: Ojro

Re: Praca za granica - 05/12/2012 03:19

rybna, pisał kiedyś...
Posted by: Kylo

Re: Praca za granica - 05/12/2012 03:25

Originally Posted By: Ojro
rybna, pisał kiedyś...


Awans z przetworni dorszy do lososi laugh

Teraz j.w. jezyk i mozna cos dopiero szpącić.
Posted by: igorynka

Re: Praca za granica - 05/12/2012 04:16

Ja jestem aktualnie w trakcie nauki norweskiego. Co prawda kurs korespondencyjny bo obecna praca nie pozwala na jakieś spotkania 2 czy 3 razy w tygodniu, ale daje radę.

Planuję właśnie w przyszłym roku spróbować swoich sił w Norge smile , a czytałem że obecnie z samym angielskim trochę ciężko o robotę. Piszą ludziska po forach że przynajmniej podstawy norweskiego to dość spory atut.

Kylo, wyczyść z łaski swojej skrzynkę priv. Chciałem wysłać ale wyskakuje komunikat że masz zapchaną. tongue
Posted by: Llama

Re: Praca za granica - 05/12/2012 05:24

Kylo, przez ile godzin masz teraz widno za oknem?
Posted by: Kylo

Re: Praca za granica - 05/12/2012 22:36

Originally Posted By: Llama
Kylo, przez ile godzin masz teraz widno za oknem?


Hmm teraz od ok 7 do 15, ale jeszcze ze 2 tygodnie i skroci sie do 5 godzin swiatlosc... Zaś:

Od czerwca do konca lipca mamy "biale noce". Ok polnocy tak jak w Polsce przed godz 19 w tym samym czasie) Niezly shiz smile

P.S j.w. Skrzynka wyczyszczona.
Posted by: Gustawo Lima

Re: Praca za granica - 08/12/2012 06:18

Mam takie zapytanie, czy ktoś z was moze ma jakiś kontakt albo siedzi gdzies w Norwegii czy Danii albo innej Skandynawii i ma załatwić jakąś robotę, nawet na wczoraj, pilnie potrzebna kasa :)))?
Posted by: yazsm

Re: Praca za granica - 08/12/2012 23:25

W Danii ciężko teraz z pracą - nawet w Kopenhadze. Jeżeli faktycznie szukasz tutaj pracy to wstrzymaj się do nowego roku, bo teraz wiele instytucji/firm pracuje w mniejszym wymiarze godzin lub zą pozamykane ze względu na okres świąteczny. Pytanie jak z Twoim angielskim i duńskim, bo bez znajomości duńskiego możesz mieć duże problemy ze znalezieniem pracy.
Posted by: Gustawo Lima

Re: Praca za granica - 09/12/2012 05:10

Originally Posted By: yazsm
W Danii ciężko teraz z pracą - nawet w Kopenhadze. Jeżeli faktycznie szukasz tutaj pracy to wstrzymaj się do nowego roku, bo teraz wiele instytucji/firm pracuje w mniejszym wymiarze godzin lub zą pozamykane ze względu na okres świąteczny. Pytanie jak z Twoim angielskim i duńskim, bo bez znajomości duńskiego możesz mieć duże problemy ze znalezieniem pracy.


Z angielskim nie ma u mnie problemu, troche w świecie bywałem, a w Danii to każdy tam zna wiec no problem smile Pracowałem kiedyś w Danii w Gilellejle przez 2 sezony ale duńskiego się nic nie nauczyłem po za kilkoma słowami po wszystko po angielsku szło a ich język szczerze to mnie wkurzał tongue

A roboty to oczywiście bede szukać po nowym bo rodzinki na święta nie zostawię, ale już szukam kontaktu
akby co :))
Pozdrawiam
Posted by: lelu

Re: Praca za granica - 03/01/2013 23:23

Coraz bardziej przytlacza mnie sytuacja w tym kraju, nic mnie tu praktycznie nie trzyma wiec czemu by nie szarpnac gdzies za lepszym zyciem:)


Wiec gdzie najlepiej szukac ofert pracy? I w jakim kraju biorac pod uwage ze znam jedynie jezyk angielski?
Posted by: Samartyanin

Re: Praca za granica - 04/01/2013 00:56

E tam będziesz jechał, zostań, na obczyźnie też bieda, kryzys, ludzie głodują.
Posted by: Gustawo Lima

Re: Praca za granica - 04/01/2013 01:10

Originally Posted By: lelu
Coraz bardziej przytlacza mnie sytuacja w tym kraju, nic mnie tu praktycznie nie trzyma wiec czemu by nie szarpnac gdzies za lepszym zyciem:)


Wiec gdzie najlepiej szukac ofert pracy? I w jakim kraju biorac pod uwage ze znam jedynie jezyk angielski?


Najlepiej jedź do Skandynawii, tam jest inny świat, cywilizowani, ludzie normalni i kulturalni, jak znasz dobrze angielski to spokojnie jakąś robote znajdziesz, tam każdy pyka w tym języku. Na wyspach czy Irlandii faktycznie jest kicha, bo naszcyh pełno i dali się już we znaki miescowym, zresztą tam jest też kryzys i frustracja, więc wiadomo,ze pierwsi je odczują emigranci. Do krajów germańskich nie polecam bo tam Polaków nie lubią a robote dostaniesz jak masz dobry fach w ręku, podobnie Belgie i Holandie- tam tez jest niewesoło. Południowe kraje to trzeba uważac gdzie i za ile, najlepiej w jakieś sprawdzone miejsce, aby nie trafić do burdelu albo obozu pracy na plantacji. W ogóle tyle tego tałatajstwa wyjechało bez szkoły,że zmywaki i inne podonne już są zapełnione Polakami, Pakistanami i innymi, więc teraz aby jakoś wyjśc na swoje to trzeba miec fach w reku.
Ewentualnie można sobie popracować w Czechach, coraz więcej ludzi tam jeździ z tego co wiem, no już marzeniem jest Szwajcaria,ale tam trudniej się chyba dostać do pracy niż do USA!!
Posted by: lelu

Re: Praca za granica - 04/01/2013 05:38

Generalnie marzy mi sie Norwegia, popracowac a pozniej zwiedzic troche tego kraju:)
Zobaczymy, bede czegos szukal, moze sie uda:)

A moze jakies ciekawe serwisy, a raczej sprawdzone, gdzie pojawiaja sie oferty pracy?

dzieki Gustawo piwo
Posted by: jerome

Re: Praca za granica - 04/01/2013 06:03

patrzać na to jak małym krajem jest Norwegia, to ilość chętnych Polaków do wyjazdu tam, nie wróży dobrze ich szansom na pracę. Paru już wróciło stamtąd bez pracy. Czyli pewnie za niedługo będzie jak wszędzie, pracować będą Ci z umiejętnościami albo sprytem.
Posted by: Gustawo Lima

Re: Praca za granica - 04/01/2013 06:25

Dokładnie jak pisze jerome, Eldorado już się skończyło dla tych co nie maja fachu, zmywaki,fabryki frytek, plantacje i inne już są zapełnione. Teraz aby zagranicą dostać w miare przyzwoitą robotę i to nie jakiś świstek z UP o skończeniu kursu na sztaplarki ale prawdziwe umiejeteności i to wyższe niż konkurencja, więc konkretny zawód i choć z pare lat stażu.No i najlepiej byc singlem albo wyjechać z rodzina jak ją sie ma, bo takie rozłąki nie służą a z urlopami jest kicha bo tam się zap...!
Ostatnio kumpel co jest stolarzem, sobie jeździ po Europie do pracy, ale on ma kilkanaście lat wypracowane i jest naprade solidny, a teraz wziął takiego młodego gamonia bez niczego i tamten szybciutko wrócił bo roboty dla takich już ni ma....
Dlatego warto się teraz 2x zastanowiśc nad wyjazdem, jak się nie spełnia takich warunków jak napisałem, to lepiej już tutaj czegoś szukać, niż potem wrócić spłukanym i załamanym...
Posted by: Samartyanin

Re: Praca za granica - 05/01/2013 00:25

Originally Posted By: lelu
Generalnie marzy mi sie Norwegia, popracowac a pozniej zwiedzic troche tego kraju:)
Zobaczymy, bede czegos szukal, moze sie uda:)

A moze jakies ciekawe serwisy, a raczej sprawdzone, gdzie pojawiaja sie oferty pracy?

dzieki Gustawo piwo

http://www.finn.no/jobb/
https://tjenester.nav.no/stillinger/forside
http://www.jobbsafari.no/
http://www.jobbnorge.no/

Tutaj głównie ale jeśli nie potrafisz czegoś konkratnego oprócz tego co wszyscy to raczej nie wróżę sukcesu.
Posted by: Linc

Re: Praca za granica - 15/01/2013 02:45

Panowie jesli zarobie w Szwecji miesiecznie okolo 18-20 tys. koron brutto, to ile z tego bede mial na reke?
Posted by: Linc

Re: Praca za granica - 15/01/2013 02:46

*mniejwiecej oczywiscie
Posted by: Samartyanin

Re: Praca za granica - 15/01/2013 03:03

Odejmij sobie około 32-35 procent i voila.
Posted by: Linc

Re: Praca za granica - 15/01/2013 03:47

9000pln brutto zarobie, zabiora mi 1/3, zostanie mi 6000pln - dach nad glowa, zostanie 4500pl, jedzenie troszke drogie ale max pewnie 1500pln, wiec zostaje okolo 3000pln miesiecznie do skarpetki, hmmm troszke malo wink nie jade laugh
Posted by: Samartyanin

Re: Praca za granica - 15/01/2013 04:39

No, Szwecja tania nie jest.
Posted by: Samartyanin

Re: Praca za granica - 15/01/2013 04:42

Jak myślicie, muszę wybrać pracę.

Ta w której jestem jest ok, płacą w miarę, da się wyżyć.

Dostałem ofertę na stanowisko managerskie(już na takim byłem i dawałem radę, trochę ze mnie szczur) i 30% więcej kasy ale musiałbym być znów mędą ;p

Proszę o porady.
Posted by: Linc

Re: Praca za granica - 15/01/2013 04:50

badz sobie męda, cokolwiek by to znaczylo ale nie badz tylko menda wink
Posted by: Samartyanin

Re: Praca za granica - 15/01/2013 05:02

Ale wtopa hehe. Tak powaznie to chyba oleje kase chociaz jest rzedu 20 tysiecy na reke.

Teraz mam spokoj i nikt mi nie marudzi.
Posted by: pączek

Re: Praca za granica - 10/02/2013 00:48

Jakieś pomysły na pracę za granicą bez znajomości języka i bez kwalifikacji? Jakieś konkretne państwo? Chciałbym gdzieś wyjechać na kilka lat. Powiedzmy, że w pierwszym roku mógłbym zarabiać poniżej minimalnej byleby się tylko gdzieś załapać i podszkolić język(na miesiąc chociaż 2 k pln odłozyć) Raczej nie budowa. Znacie jakieś odpowiednie stronki gdzie mogą pojawiać się jakieś dobre ogłoszenia? Pogoglowałęm trochę, ale nic za bardzo nie widzę. Nigdy nie bawiłem się w szukanie pracy za granicą. Dziękuję za każdy ewentualny wpis.
Posted by: Samartyanin

Re: Praca za granica - 10/02/2013 01:25

Raczej nie ma szans na nic innego niż budowa/remonty/zmywak itp.
Posted by: connor

Re: Praca za granica - 10/02/2013 06:49

Originally Posted By: Samartyanin
zmywak itp.


na zmywak trzeba miec wyzsze wyksztalcenie z dobrej polskiej uczelni, przynajmniej takie wymogi w uk
Posted by: jerome

Re: Praca za granica - 10/02/2013 19:58

Originally Posted By: Samartyanin
Jak myślicie, muszę wybrać pracę.

Ta w której jestem jest ok, płacą w miarę, da się wyżyć.

Dostałem ofertę na stanowisko managerskie(już na takim byłem i dawałem radę, trochę ze mnie szczur) i 30% więcej kasy ale musiałbym być znów mędą ;p

Proszę o porady.


Jeśli się chwalisz, to w kiepski stylu, a jak pytasz poważnie tu o radę, to nie wiem kto ci chce tyle zapłacić laugh W jakim kraju pracujesz?
Posted by: przemekwn

Re: Praca za granica - 10/02/2013 22:25

Originally Posted By: pączek
Jakieś pomysły na pracę za granicą bez znajomości języka i bez kwalifikacji? Jakieś konkretne państwo? Chciałbym gdzieś wyjechać na kilka lat. Powiedzmy, że w pierwszym roku mógłbym zarabiać poniżej minimalnej byleby się tylko gdzieś załapać i podszkolić język(na miesiąc chociaż 2 k pln odłozyć) Raczej nie budowa. Znacie jakieś odpowiednie stronki gdzie mogą pojawiać się jakieś dobre ogłoszenia? Pogoglowałęm trochę, ale nic za bardzo nie widzę. Nigdy nie bawiłem się w szukanie pracy za granicą. Dziękuję za każdy ewentualny wpis.


wg mnie w dużej mierze to zależy od szczęścia; ten okres akurat nie jest za dobry na przyjazd - bardziej skłaniałbym się koło kwietnia / maja.
jeśli chodzi o język to w wielu agencjach pracy znajdziesz polskich pracowników, którzy przeprowadzą z Toba rozmowę po polsku aczkolwiek podstawy angielskiego mieć musisz.
dobrze byłoby gdybyś miał jakiegoś znajomego u którego móglbyś 3-4 tygodnie 'przekoczować'.
2 k plnów będzie ci na początku ciężko odłożyć - jeśli Ci się uda (biorąc pod uwagę to, że masz małe doświadczenie i mierny język) zarobisz około 800 funtów ( przynajmniej w birmingham od takiej kwoty startują ludzie z podobną sytuacją jak ty)- wynajmujesz pokój za 250 f, 200 życie, dojazd do pracy około 50. Zostaje ci 300 f. a nie wspominam o tym, że dobrze gdzieś wyjść na miasto,trzeba się ubrać itd.
jak znajdziesz pracę możesz się starać o benefit jeśli masz ukończone 25 lat
jeśli chodzi o ewentualne strony z pracą : proponuję ci, poszukać ofert pracy na polskich stronach za granicą: bham.pl, londynek itp., gov.uk , poloniusz
Posted by: Samartyanin

Re: Praca za granica - 11/02/2013 02:36

Originally Posted By: jerome
Originally Posted By: Samartyanin
Jak myślicie, muszę wybrać pracę.

Ta w której jestem jest ok, płacą w miarę, da się wyżyć.

Dostałem ofertę na stanowisko managerskie(już na takim byłem i dawałem radę, trochę ze mnie szczur) i 30% więcej kasy ale musiałbym być znów mędą ;p

Proszę o porady.


Jeśli się chwalisz, to w kiepski stylu, a jak pytasz poważnie tu o radę, to nie wiem kto ci chce tyle zapłacić laugh W jakim kraju pracujesz?


Norwegia, nie chwalę się, cały tydzień myślałem co wybrać, tutaj pytałem o obiektywną poradę od ludzi którzy mnie nie znają smile od żony czy mamy ciężko dostać obiektywną opinię hehe
Posted by: reltomx

Re: Praca za granica - 11/02/2013 02:47

Może wypowie się ktoś kto pracuje w Niemczech ? Znajomy ostatnio pojechał , załapał się do jakiejś roboty na produkcje do jakiejś fabryki , nie ma żadnych uprawnień na nic , zwykła "fizyka" , na umowie ma 2200 EUR netto miesięcznie , chyba mozna sie jeszcze gdzies załapać za dobrą kasę.
Posted by: pacyfista

Re: Praca za granica - 12/02/2013 01:16

Originally Posted By: reltomx
Może wypowie się ktoś kto pracuje w Niemczech ? Znajomy ostatnio pojechał , załapał się do jakiejś roboty na produkcje do jakiejś fabryki , nie ma żadnych uprawnień na nic , zwykła "fizyka" , na umowie ma 2200 EUR netto miesięcznie , chyba mozna sie jeszcze gdzies załapać za dobrą kasę.


ta kwota pokazuje jak daleko nam do normalnego kraju

gdzie za prace otrzymuje sie godne wynagrodzenie a nie ochłap
w wysokosci 300 euro.
reltomax mieszkanie najtansze okolo 400 euro msc
zycie okolo 500 euro msc chyba ze chcesz targac konserwy z Polski laugh wtedy troche mniej ale na "misce" nie ma co oszczedzac .
Posted by: jerome

Re: Praca za granica - 12/02/2013 05:26

po 1 to nie jest normalna praca dla Polaka bez języka w Niemczech, po 2 to może dajmy płace w Luxemburgu i napiszmy jak nam daleko do normalnego kraju. Bo podanie potęgi gospodarczej i jakiegoś polskiego strzału (dla mnie takie przykłady mogą tylko zaszkodzić, bo większość takiej pracy nie dostanie) to nie jest dobre doradztwo. Zresztą o czym tu gadać, do Niemiec jest tak blisko, że każdy może się tam wybrać i mieszkać u siebie w mieścinie (mało to ludzi pracuje w tygodniu np. w Wawie).
Posted by: Rosati

Re: Praca za granica - 13/02/2013 17:33

Originally Posted By: pacyfista
Originally Posted By: reltomx
Może wypowie się ktoś kto pracuje w Niemczech ? Znajomy ostatnio pojechał , załapał się do jakiejś roboty na produkcje do jakiejś fabryki , nie ma żadnych uprawnień na nic , zwykła "fizyka" , na umowie ma 2200 EUR netto miesięcznie , chyba mozna sie jeszcze gdzies załapać za dobrą kasę.


ta kwota pokazuje jak daleko nam do normalnego kraju

gdzie za prace otrzymuje sie godne wynagrodzenie a nie ochłap
w wysokosci 300 euro.
reltomax mieszkanie najtansze okolo 400 euro msc
zycie okolo 500 euro msc chyba ze chcesz targac konserwy z Polski laugh wtedy troche mniej ale na "misce" nie ma co oszczedzac .



albo o tak o jak König Bushido spiewa:
http://www.youtube.com/watch?v=twwVMuLhKbs
Posted by: connor

Re: Praca za granica - 13/02/2013 17:39

Originally Posted By: reltomx
Może wypowie się ktoś kto pracuje w Niemczech ? Znajomy ostatnio pojechał , załapał się do jakiejś roboty na produkcje do jakiejś fabryki , nie ma żadnych uprawnień na nic , zwykła "fizyka" , na umowie ma 2200 EUR netto miesięcznie , chyba mozna sie jeszcze gdzies załapać za dobrą kasę.


wszystko sie zgdza, ale ten gosc pracuje po 12h dziennie przez 6 dni w tygodniu, a po pracy zbiera smieci i nimi handluje w wolny dzien, do tego obiady to konserwy turystyczne przywiezione z polski. Takim sposobem moze tyle netto wyciagnac na miesiac, nie wierzcie w takie bajeczki
Posted by: hunters

Re: Praca za granica - 13/02/2013 17:45

Łykają jak młode pelikany... potem jadą i wracają szybciej niż srają laugh
Posted by: Rosati

Re: Praca za granica - 13/02/2013 17:52

Originally Posted By: Experto
Originally Posted By: reltomx
Może wypowie się ktoś kto pracuje w Niemczech ? Znajomy ostatnio pojechał , załapał się do jakiejś roboty na produkcje do jakiejś fabryki , nie ma żadnych uprawnień na nic , zwykła "fizyka" , na umowie ma 2200 EUR netto miesięcznie , chyba mozna sie jeszcze gdzies załapać za dobrą kasę.


wszystko sie zgdza, ale ten gosc pracuje po 12h dziennie przez 6 dni w tygodniu, a po pracy zbiera smieci i nimi handluje w wolny dzien, do tego obiady to konserwy turystyczne przywiezione z polski. Takim sposobem moze tyle netto wyciagnac na miesiac, nie wierzcie w takie bajeczki


i spi w baraku albo namiocie na terenie pracy, bo mieszkanie to wydatek 450 ojro wiec odpada taka przyjemnosc.
Posted by: Gib01

Re: Praca za granica - 13/02/2013 19:02

O teraz mnie rozbawiło.... 2200 netto?

Nie wiem w jakim regionie on jest bo to też ważny aspekt..
Ale moim zdaniem nie dostaniesz nigdzie tyle na początek.. (chyba ze jak napisał @Experto pracuje 300 godzin w miesiącu i nocki wink

PS: napisz mi jeszcze ze nie gada po niemiecku ?

Ja siedze w Nadrenii-Westfalii i tutaj 2200 netto to nie zarabiają nawet Niemcy.


Moim zdaniem bajka jakich mało ( chyba ze miał szalone szczęście).
Posted by: AGASSI

Re: Praca za granica - 13/02/2013 19:21

Originally Posted By: Experto
Originally Posted By: reltomx
Może wypowie się ktoś kto pracuje w Niemczech ? Znajomy ostatnio pojechał , załapał się do jakiejś roboty na produkcje do jakiejś fabryki , nie ma żadnych uprawnień na nic , zwykła "fizyka" , na umowie ma 2200 EUR netto miesięcznie , chyba mozna sie jeszcze gdzies załapać za dobrą kasę.


wszystko sie zgdza, ale ten gosc pracuje po 12h dziennie przez 6 dni w tygodniu, a po pracy zbiera smieci i nimi handluje w wolny dzien, do tego obiady to konserwy turystyczne przywiezione z polski. Takim sposobem moze tyle netto wyciagnac na miesiac, nie wierzcie w takie bajeczki


kurwa a już się pakowałem blush
ale Ty musiałeś zabic marzenia wink
Posted by: Llama

Re: Praca za granica - 14/02/2013 00:20

bezrobotny w pl znający podstawy de spokojnie odłoży 500 erło na miesiąc, czyli 2000zł co dla wielu w pl jest abstrakcją nawet w wypłacie netto.
Posted by: Skull

Re: Praca za granica - 14/02/2013 06:09

Originally Posted By: reltomx
Może wypowie się ktoś kto pracuje w Niemczech ? Znajomy ostatnio pojechał , załapał się do jakiejś roboty na produkcje do jakiejś fabryki , nie ma żadnych uprawnień na nic , zwykła "fizyka" , na umowie ma 2200 EUR netto miesięcznie , chyba mozna sie jeszcze gdzies załapać za dobrą kasę.


hahaha tyle to ja mam ale w PLN laugh laugh laugh

braciszek pracuje w Niemczech jako kucharz, super fucha to to nie jest, mógłby troszke postarać się bo z wraz z 2 osobami ciągnie cały interes i ma na ręke ok. 1000 euro więc rewelacji nie ma, minus opłaty,
dziecko(socjala ciągnie zdaje się dobrego, nieporównowalnego z polskim laugh matka wolała z dzieckiem wyjechać do Niemiec niż zostać w Polsce, choć babcie i dziadek jest...) samo na siebie zarabia
Posted by: raiders_

Re: Praca za granica - 14/02/2013 06:14

Originally Posted By: Experto
Originally Posted By: reltomx
Może wypowie się ktoś kto pracuje w Niemczech ? Znajomy ostatnio pojechał , załapał się do jakiejś roboty na produkcje do jakiejś fabryki , nie ma żadnych uprawnień na nic , zwykła "fizyka" , na umowie ma 2200 EUR netto miesięcznie , chyba mozna sie jeszcze gdzies załapać za dobrą kasę.


wszystko sie zgdza, ale ten gosc pracuje po 12h dziennie przez 6 dni w tygodniu, a po pracy zbiera smieci i nimi handluje w wolny dzien, do tego obiady to konserwy turystyczne przywiezione z polski. Takim sposobem moze tyle netto wyciagnac na miesiac, nie wierzcie w takie bajeczki

Tak Eksperto laugh laugh to że tobie nie wyszło i zbierałeś tam jakieś śmieci nie znaczy ze inni też tak robią .

Owszem sam widze jak Polacy potrafią nisko upaść aby zarobić 5 €

Najlepiej jak masz robote pewną czyli sprawdzone miejsce przez znajomych rodzinę .
Podam 2 przykłady swój i znajomego z roboty w PL

Ja mam miejscówkę w DE ( po rodzinie ) przy winogronie (uprawa /winnice) osobiście jeżdżę tylko na sezony Lato lub jesien ze względu na robotę w PL ,ale jest opcja ze mogę tam siedzieć 10-11 miesięcy w roku nonstop .
JEst to robota w rolnictwie na polu okres wiosenno-letni(maj- do konca sierpnia) płatne 6,5€ na łapę praca 8-10h ale przeważnie ok 10h wię dniówka wychodzi 65€ i tak przez 6 dni w tyg. tygodniowo 390€ x 4 tyg 1560€ .
Zapewnione zakwaterowanie w normalnym domu murowanym z toaletą nie jakić barak czy kemping na polu .
Pracodawca odciąga tylko za wodę ,prąd i gaz za okres maj -sierpien 160€ ! wyżywienie w zakresie własnym
Przez okres letni 6240€ zarobiłem + po wykonanej robicie u gospodarza brało się fuchy u innych winiarzy po godzinach gdzie płacili od ręki za robotę od 30-50€ i to było na bieżące życie .
I coraz cześciej się zastanawiam czy nie wybyć tam na do pracy na stałe .

teraz przykład znajomego /kolegi z którym pracowałem 3 lata w obecnej mojej pracy w PL .

Koleś musiał się zwolnic z roboty w PL bo za bardzo darł koty z kierownictwem miał wiele racji ale wiadomo jak to jest szef zawsze ma ostatnie słowo i szukali na chłopa haka na każdym kroku . najpierw zwolnili jego żonę później docierali jego .
Chłop załatwił sobie robotę w niemczech sezonową przy truskawkach i jakiś tam warzywach + po sezonie robota w budowlance przy wyburzaniu budynków rozbiurkach itp itd także ma robotę od marca do grudnia . z Tym ze do polski zjeżdża raz na 3 tyg i tak za sezonówkę przy warzywach na łapę (3 tyg pracy) 2300€ za budowlankę do 2700 nawięcej co zarobił , ale jak z nim rozmawiałem to przez 7 miesięcy co pracuje w DE nie zarobił mniej jak 2200€ .oczywiście 10h pracy 6 dni w tyg .
Posted by: connor

Re: Praca za granica - 14/02/2013 14:54

Originally Posted By: raiders_
Originally Posted By: Experto
Originally Posted By: reltomx
Może wypowie się ktoś kto pracuje w Niemczech ? Znajomy ostatnio pojechał , załapał się do jakiejś roboty na produkcje do jakiejś fabryki , nie ma żadnych uprawnień na nic , zwykła "fizyka" , na umowie ma 2200 EUR netto miesięcznie , chyba mozna sie jeszcze gdzies załapać za dobrą kasę.


wszystko sie zgdza, ale ten gosc pracuje po 12h dziennie przez 6 dni w tygodniu, a po pracy zbiera smieci i nimi handluje w wolny dzien, do tego obiady to konserwy turystyczne przywiezione z polski. Takim sposobem moze tyle netto wyciagnac na miesiac, nie wierzcie w takie bajeczki

Tak Eksperto laugh laugh to że tobie nie wyszło i zbierałeś tam jakieś śmieci nie znaczy ze inni też tak robią .


tak rajders, do tego wpierdalalem gesi oraz palilem ogniska pod mostem laugh
Posted by: raiders_

Re: Praca za granica - 14/02/2013 15:55

Originally Posted By: Experto


tak rajders, do tego wpierdalalem gesi oraz palilem ogniska pod mostem laugh

No to widzisz nie mierz wszystkich swoją miarką wink
Posted by: Golffour

Re: Praca za granica - 14/02/2013 15:59

Podzielam tutaj opinie przedmowcow.
2200 to moze on ma ale brutto ale nie netto.
Chyba ze pracuje na czarno ale raczej nikt go w fabryce nie zatrudni na lewo...
Duzo zalezy tez od steuerklassy ale jezeli wyplata zakreci sie kolo 2000 na lape to mozna byc zadowolnym smile
Posted by: connor

Re: Praca za granica - 14/02/2013 16:15

Najlepsze jest to ze niektorzy sie na takie bajeczki nabieraja i faktycznie mysla ze kokosow sie dorobia, pozniej nastepuje zderzenie z rzeczywistoscia i pozostaje polowanie na labedzie pod mostem.

Bajki ze ktos zarabia 2k euro czy funtow bez jezyka to oczywiscie dobry tekst aby wkurwic znajomych w polsce, nic poza tym.
Posted by: connor

Re: Praca za granica - 14/02/2013 16:26

Kiedys mi znajomy mowil jak to jego znajomy zarabia 2k funtow na reke po 8h robi od pon do piatku w fabryce, nie wspomnial o drobnych szczegoliku ze ten znajomy robi przy srodkach chemicznych ktore moga spowodowac ze wyrosnie mu 3cia reka laugh dobre fuchy tez a niezle platne to testowanie lekow
Posted by: Golffour

Re: Praca za granica - 14/02/2013 16:43

Originally Posted By: Experto
Najlepsze jest to ze niektorzy sie na takie bajeczki nabieraja i faktycznie mysla ze kokosow sie dorobia, pozniej nastepuje zderzenie z rzeczywistoscia i pozostaje polowanie na labedzie pod mostem.

Bajki ze ktos zarabia 2k euro czy funtow bez jezyka to oczywiscie dobry tekst aby wkurwic znajomych w polsce, nic poza tym.


Dokladnie!!!
Niektorzy przyjada na wakacje lub pare miesiecy - ciagna na czarno, mieszkaja w hotelach robotniczych albo mieszkaniach udostepionych przez pracodawcow i mysla potem ze da sie 2k - 3k kola euro w De wyciagnac. Jezeli ktos legalnie pracuje to nie ma szans na takie zarobki - chyba ze dorabia na czarno albo dostaje czesc na lape itd. i zapierdziela po 50-60h tygodniowo...
Przy normalnej posadzie (37 -40h tygodnio) jest to nierealne na 'normalnych' stanowiskach.
Posted by: Llama

Re: Praca za granica - 16/02/2013 17:18

podzielam.
swego czasu w wakacje zasuwałem 4 miesiące przez 6 dni tygodniu średnio 9 godzin dziennie z komunikacyjną znajomością angielskiego. 6,5 tysiąca funtów brutto na legalu.
orka na ugorze, ale wiedziałem za co i po co.
Posted by: mazik

Re: Praca za granica - 16/02/2013 22:19

Kolega miał propozycję, na próbę robił 1 dzien i zrezygnował mimo że kasa była za to mega (to było jakies 5-6 lat temu, ok 12000 zł miesięcznie wychodziło).
Praca polegała na czyszczeniu jakichś maszyn czy filtrów w oczyszczalni ścieków, że go tam spuszczali na linie w kombinezonie i masce i miał to myć, mówił, że nawet jak po tym 1 próbnym dniu wziął parę razy prysznic, szorował się to i tak jebał gównem na odległość, oczywiście porzygał się tam pare razy.
Właśnie za takie prace można dobrze zarobić, bo nikt tego nie chce robić.
Posted by: sh11

Re: Praca za granica - 18/02/2013 03:11

Pany,
zbiera mnie na wyjazd gdzieś, od dłuższego czasu.

Pytanie, czy jest sens wysyłać cvki będąc tu na miejscu ? Jakieś doświadczenia ktoś posiada ?

Dodam, że mam tu pracę, w dość wąskiej branży i szukam podobnego stanowiska za granicą. Tylko zupełnie nie wiem jak to ugryźć.

Jestem oczywiście skłonny wybrać się tam na finalną rozmowę, pytanie czy w ogóle ktoś przejrzy moje cv w takiej sytuacji ?:)

Z góry dzięki za odp!
Posted by: wafe(L)nica

Re: Praca za granica - 18/02/2013 19:02

2,2 może i ma ale dziennie musi sprzedać w lidlu z kg puszek i tak parę razy w tgodniu
Posted by: wHiTe_StAr

Re: Praca za granica - 20/02/2013 01:30

Originally Posted By: sh11
Pany,
zbiera mnie na wyjazd gdzieś, od dłuższego czasu.

Pytanie, czy jest sens wysyłać cvki będąc tu na miejscu ? Jakieś doświadczenia ktoś posiada ?

Dodam, że mam tu pracę, w dość wąskiej branży i szukam podobnego stanowiska za granicą. Tylko zupełnie nie wiem jak to ugryźć.

Jestem oczywiście skłonny wybrać się tam na finalną rozmowę, pytanie czy w ogóle ktoś przejrzy moje cv w takiej sytuacji ?:)

Z góry dzięki za odp!


Jestem w podobnej sytuacji,wysyłam cv ale na razie z marnym skutkiem. udało mi się jeden kontakt nawiązać niestety na rozmowę zapraszali mnie na przysłowiowe jutro nie zważając na argumenty że mam obowiązki wobec pracodawcy i po tygodniu sprawa była nieaktualna.
Ale nie zrażam się i próbuję dalej, aczkolwiek teraz bogatszy o doświadczenie nie będe wybrzydzał i jak będzie okazja to od razu wsiadam w samolot i lecę na rozmowę
Posted by: Self-Confident

Re: Praca za granica - 20/02/2013 03:00

powiedzcie ze chcecie rozmowe przez skype, to obecnie bardzo popularna metoda.
Posted by: sh11

Re: Praca za granica - 20/02/2013 03:43

Originally Posted By: wHiTe_StAr
Originally Posted By: sh11
Pany,
zbiera mnie na wyjazd gdzieś, od dłuższego czasu.

Pytanie, czy jest sens wysyłać cvki będąc tu na miejscu ? Jakieś doświadczenia ktoś posiada ?

Dodam, że mam tu pracę, w dość wąskiej branży i szukam podobnego stanowiska za granicą. Tylko zupełnie nie wiem jak to ugryźć.

Jestem oczywiście skłonny wybrać się tam na finalną rozmowę, pytanie czy w ogóle ktoś przejrzy moje cv w takiej sytuacji ?:)

Z góry dzięki za odp!


Jestem w podobnej sytuacji,wysyłam cv ale na razie z marnym skutkiem. udało mi się jeden kontakt nawiązać niestety na rozmowę zapraszali mnie na przysłowiowe jutro nie zważając na argumenty że mam obowiązki wobec pracodawcy i po tygodniu sprawa była nieaktualna.
Ale nie zrażam się i próbuję dalej, aczkolwiek teraz bogatszy o doświadczenie nie będe wybrzydzał i jak będzie okazja to od razu wsiadam w samolot i lecę na rozmowę



to była pierwsza propozycja ?, bez rozmowy wstępnej via tel ?
Przecież nawet u nas w firmach, co prawda tych sporych, pierwszy etap jest zwykle przez telefon..
Posted by: akagi

Re: Praca za granica - 20/02/2013 13:50

Średnie miesięczne wynagrodzenie Polaków ( we wszystkich przypadkach zarobki te są niższe niż przeciętne wynagrodzenie w danym kraju ) wynosi w :
Niemczech 8147 zł. ( ok. 2000 euro)
Austrii 7781 zł. (1980)
Irlandii 6651 zł (1670)
Belgii 5601 zł (1418)
W.Brytanii 5256 zł (1128 funtów)
Holandii 5207 zł (1325 euro)


Jeszcze jako ciekawostka.

Brytyjski fiskus jest winny Polakom z tytułu nadpłaconego podatku 3.1 mld zł, a ogółem Polacy mają do odebrania 5.3 mld zł z różnych państw.
Posted by: wHiTe_StAr

Re: Praca za granica - 21/02/2013 21:38

Originally Posted By: sh11
Originally Posted By: wHiTe_StAr
Originally Posted By: sh11
Pany,
zbiera mnie na wyjazd gdzieś, od dłuższego czasu.

Pytanie, czy jest sens wysyłać cvki będąc tu na miejscu ? Jakieś doświadczenia ktoś posiada ?

Dodam, że mam tu pracę, w dość wąskiej branży i szukam podobnego stanowiska za granicą. Tylko zupełnie nie wiem jak to ugryźć.

Jestem oczywiście skłonny wybrać się tam na finalną rozmowę, pytanie czy w ogóle ktoś przejrzy moje cv w takiej sytuacji ?:)

Z góry dzięki za odp!


Jestem w podobnej sytuacji,wysyłam cv ale na razie z marnym skutkiem. udało mi się jeden kontakt nawiązać niestety na rozmowę zapraszali mnie na przysłowiowe jutro nie zważając na argumenty że mam obowiązki wobec pracodawcy i po tygodniu sprawa była nieaktualna.
Ale nie zrażam się i próbuję dalej, aczkolwiek teraz bogatszy o doświadczenie nie będe wybrzydzał i jak będzie okazja to od razu wsiadam w samolot i lecę na rozmowę



to była pierwsza propozycja ?, bez rozmowy wstępnej via tel ?
Przecież nawet u nas w firmach, co prawda tych sporych, pierwszy etap jest zwykle przez telefon..



W moim przypadku tylko osobiste stawienie się wchodzi w rachubę, wstępnych rozmów brak
Posted by: Ezquerro

Re: Praca za granica - 22/02/2013 05:29

Originally Posted By: akagi
Średnie miesięczne wynagrodzenie Polaków ( we wszystkich przypadkach zarobki te są niższe niż przeciętne wynagrodzenie w danym kraju ) wynosi w :
Niemczech 8147 zł. ( ok. 2000 euro)
Austrii 7781 zł. (1980)
Irlandii 6651 zł (1670)
Belgii 5601 zł (1418)
W.Brytanii 5256 zł (1128 funtów)
Holandii 5207 zł (1325 euro)



wiesz może czy to jest brutto cz netto??
Posted by: ssaczu

Re: Praca za granica - 22/02/2013 07:53

Originally Posted By: Experto
Najlepsze jest to ze niektorzy sie na takie bajeczki nabieraja i faktycznie mysla ze kokosow sie dorobia, pozniej nastepuje zderzenie z rzeczywistoscia i pozostaje polowanie na labedzie pod mostem.

Bajki ze ktos zarabia 2k euro czy funtow bez jezyka to oczywiscie dobry tekst aby wkurwic znajomych w polsce, nic poza tym.


Na budowie podstawy starczaja. Pracujac jako fixer w zaleznosci od budowy i glownego wykonawcy mozna zarobic minimum 1800f.

Przez 9 miesiecy tenze fixer pracowal na pewnej budowie gdzie dwutygodnie wyplaty siegaly 2400-2600f. Nie sciemniam, na wlasne oczy widzialem caly zeszyt z wszystkimi szczeglowymi danymi, ktory potem leci do ksiegowego bo kazdy budowlaniec pracuje jako firma jednoosobowa i musi takie rzeczy prowadzic.

Nastepny przyklad: bardzo dobry znajomy mojej siostry pracuje w prywatnej firmie wywozacej smieci jako kierowca smieciarki. Obsluguja tylko firmy. Ma dwie ustalone trasy po ktorych non stop jezdzi. Pracuje od 8 do momentu az sie objedzie ustalonej trasy. W zaleznosci od dnia, korkow itd w domu zjawia sie przewaznie okolo 14 a max 15. Elegancka smieciarka, nowiutka, czysciutka, w srodku klimka. A do tego jezdzi z nim jeden koles ktory to obsluguje wrzucanie smieci a on nawet nie wysiada z samochodu bo nie musi. Zarabia 500f tygodniowo.

Takich przykladow moge Ci podac jeszcze sporo.

Oczywiscie znam tez sporo ludzi co zarabiaja po 1200-1500f ale przewaznie sa to dziewczyny pracujace w sklepach, kelnerki, laski pracujace na grafiki w barach, centrach handlowych (nescafe, kanapkarnie itd).
Posted by: Samartyanin

Re: Praca za granica - 22/02/2013 13:35

Originally Posted By: wHiTe_StAr
Originally Posted By: sh11
Pany,
zbiera mnie na wyjazd gdzieś, od dłuższego czasu.

Pytanie, czy jest sens wysyłać cvki będąc tu na miejscu ? Jakieś doświadczenia ktoś posiada ?

Dodam, że mam tu pracę, w dość wąskiej branży i szukam podobnego stanowiska za granicą. Tylko zupełnie nie wiem jak to ugryźć.

Jestem oczywiście skłonny wybrać się tam na finalną rozmowę, pytanie czy w ogóle ktoś przejrzy moje cv w takiej sytuacji ?:)

Z góry dzięki za odp!


Jestem w podobnej sytuacji,wysyłam cv ale na razie z marnym skutkiem. udało mi się jeden kontakt nawiązać niestety na rozmowę zapraszali mnie na przysłowiowe jutro nie zważając na argumenty że mam obowiązki wobec pracodawcy i po tygodniu sprawa była nieaktualna.
Ale nie zrażam się i próbuję dalej, aczkolwiek teraz bogatszy o doświadczenie nie będe wybrzydzał i jak będzie okazja to od razu wsiadam w samolot i lecę na rozmowę


Ja zaryzykowałem i pojechałem do Norwegii tylko na rozmowę kwalifikacyjną i zanim jeszcze wyjechałęm już to miałem także o ile nie lecicie do Stanów albo Japoni na rozmowę to wart, tam mi się zdaje.
Posted by: Skorpion BB

Re: Praca za granica - 21/03/2013 23:11

Witam. Może ktoś napisać jak wygląda zycie w Niemczech? Chodzi o utrzymanie. Jedzenie itp. Mam okazje do wyjazdu ale jakoś przekonany nie jestem. W sumie spróbować warto może będzie ok smile
Posted by: damian1679

Re: Praca za granica - 21/03/2013 23:24

Czytal ktos gazete 'Praca za granica' i korzystal z ogloszen ichniejszych? Mam w reku dwa numery i rowniez zastanawiam sie nad Niemcami. Napewno zycie jest tansze niz w Polsce tyle ze jak nie mamy zapewnionego mieszkania to jest kicha bo tam bez referencji ciezko jest, szczegolnie w mniejszych miastach przechlapane. Bylem tam ale dosc dawno jeszcze przed otwarciem unii
Posted by: connor

Re: Praca za granica - 21/03/2013 23:27

obecnie zyje sie tam pewnie najlepiej w europie, wysoki place niskie ceny

w uk np. potrzebuja ludzi ktorzy mowia po niemiecku, natomiast zero szans aby jakis niemiec przyjechal do pracy do uk
Posted by: damian1679

Re: Praca za granica - 22/03/2013 00:00

W Anglii tez bylem i przegladalem oferty dla,niemieckojezycznych' i nie znalazlem nic wiecej niz customer service przez agencje
Moze jest tak ze firma bierze na poczatek przez agencje a potem mozna sie zalapac do firmy jak sie do nas przekonaja bezposrednio i jest lepiej niz minimum plus jakies ochlapy?
Nawiasem mowiac Anglia na pysk schodzi w ostatnich latach Niemczyki o wiele lepiej sobie radza
Posted by: pacyfista

Re: Praca za granica - 22/03/2013 00:49

w Niemczech życie tansze niz w Polsce
Panowie szanujmy sie .

Było juz wiele razy pisane mieszkanie najtansze okolo 400 euro

zycie okolo 400/500 euro msc oczywiscie bez szalenstw itp.
Posted by: damian1679

Re: Praca za granica - 22/03/2013 01:09

Ja zarabialem 2200-2300 euro miesiecznie z tego szlo na pokoj 250 euro miesiecznie a to bylo dosc dawno temu. Mimo tego nawet teraz te pieniadze wydaja sie porzadne (praca 5 razy po 12 godzin tygodniowo).
Natomiast idac do plusa w sobote rano za 20 euro czyli 2 godziny pracy przynosilem zakupy ktore mi starczaly do czwartku. Pracujac tyle godzin ciezko bylo trafic na godziny otwarcia bo Niemcy maja to do siebie ze sobota 16ta szlus do poniedzialku. W Anglii zarobki jakies 2/3 z tego przy kosztach zycia zdecydowanie wyzszych
Pewnie wszedzie dobrze gdzie nas nie ma ja bede takim samym sceptykiem co do UK szczegolnie po tym jak Anglia zjechala na psy (mimo tego ciagle jest naplyw)
Posted by: john

Re: Praca za granica - 22/03/2013 01:31

Originally Posted By: damian1679
Ja zarabialem 2200-2300 euro miesiecznie z tego szlo na pokoj 250 euro miesiecznie a to bylo dosc dawno temu. Mimo tego nawet teraz te pieniadze wydaja sie porzadne (praca 5 razy po 12 godzin tygodniowo).
Natomiast idac do plusa w sobote rano za 20 euro czyli 2 godziny pracy przynosilem zakupy ktore mi starczaly do czwartku. Pracujac tyle godzin ciezko bylo trafic na godziny otwarcia bo Niemcy maja to do siebie ze sobota 16ta szlus do poniedzialku. W Anglii zarobki jakies 2/3 z tego przy kosztach zycia zdecydowanie wyzszych
Pewnie wszedzie dobrze gdzie nas nie ma ja bede takim samym sceptykiem co do UK szczegolnie po tym jak Anglia zjechala na psy (mimo tego ciagle jest naplyw)


czym się zajmowałeś?
Posted by: damian1679

Re: Praca za granica - 22/03/2013 02:16

To bylo wyrzucanie smieci z biur Siemensa plus odkurzanie
Posted by: john

Re: Praca za granica - 22/03/2013 19:36

Originally Posted By: damian1679
To bylo wyrzucanie smieci z biur Siemensa plus odkurzanie


czyli fizycznie sie nie narobiles...a kwota jak na dzisiajsze realia..bardzo bardzo..wręcz dyrektorska.
Posted by: wafe(L)nica

Re: Praca za granica - 22/03/2013 23:26

Originally Posted By: pacyfista
w Niemczech życie tansze niz w Polsce
Panowie szanujmy sie .

Było juz wiele razy pisane mieszkanie najtansze okolo 400 euro

zycie okolo 400/500 euro msc oczywiscie bez szalenstw itp.




W Niemczech jest bardzo drogie mięso jak na nasze pieniądze, na ich zarobki to grosze ale zamieniajać na nasze to dużo drożej niż u nas i wędliny gorsze o wiele nie wspominając o kiełbasach.

Nie wiem co to za problem, dużo ludzi jeździ co np 2 tygodnie na weekendy i można śmiało jechać z kimś odwiedzić rodzine i przy okazji zrobić zapasy jedzenia, głównie mięso.Ja np kupowałem po ponad 3 euro za 1 kg ćwiartki z kurczaka gdzie u mnie w mieście mam 2,5 kg.na 2 dni mi starcza kilo także na dłuższą mete jest to opłacalne z Polski brać wszame.

CO do chemi itp to nie ma sensu, w Niemczech tanio.Wódke z Polski jeszcze się opłaca jak ktoś lubi drinkować.Piwa tam z kiste dobrego w miare 10 euro to jak u nas to bez sensu.
Posted by: lucmacher

Re: Praca za granica - 22/03/2013 23:46

Jak czytam tutaj co piszecie o zarobkach za granicą to aż mnie smiech ogarnia laugh
W niemczech 2k euro dla polaka? laugh lol
Wydaje mi się że wiekszosc z Was granicę widziała tylko na mapie tongue
@pawel Wafel - piszesz że w niemczech jest drogie mieso? ja do niemiec jeżdze na zakupy i ceny są porownywalne jak w polsce tongue wiec nie wiem skad takie info, no chyba ze kupujesz kraby z alaski tongue
Posted by: connor

Re: Praca za granica - 22/03/2013 23:50

Originally Posted By: lucmacher
Jak czytam tutaj co piszecie o zarobkach za granicą to aż mnie smiech ogarnia laugh
W niemczech 2k euro dla polaka? laugh lol


dokladnie, niemcy tyle nie zarabiaja a polacy bez jezyka wskakuja i dostaja wiecej - wymiatamy zagranica grin

przypomina mi sie od razu ten gosc ktorego widzialem na youtube, czyscil kibel i mowi 'mamo jestem managerem w anglii' laugh
Posted by: wafe(L)nica

Re: Praca za granica - 23/03/2013 00:19

lucmacher bo mieszkałem tam rok prawie to wiem, porównujać do cen u mnie tu na Podkarpaciu a tam na Westfallen to ponad 2 razy drożej.
Posted by: damian1679

Re: Praca za granica - 23/03/2013 00:26

John ja bylem dawno temu prawie 10 lat dokladnie. Nie twierdze ze bylem managerem tylko ze wyrabialem duzo godzin.
Teraz nie znam dobrze realiow cenowych ale zarobkinpowinny byc podobne jesli nie deko wieksze?
Idealny uklad na stare lata wydaje mi sie jedziesz na dwa miesiace i co dwa miesiace wymieniasz sie ze zmiennikiem wtedy doswiadczasz pozytywow obu krajow a Polska tez takie ma. No moze teraz gdy jest taki snieg malo one sa widoczne. Siedzenie za granica caly czas szczegolnie aanglia to naprawde zadna rewelacja prawie wszystko idzie na zycie jak nie zasuwasz 60 godzin tyg a rodacy sie dziwia i uwazaja ze jestes milionerem. Niektorzy z tego powodu siedza latami jak dawna emigracja w Chicago i izoluja sie zrywaja kontakty bo sie wstydza ze jedyne co maja to Wonga loan (pozyczki na 4000%) i sterte niezaplaconych rachunkow za komorke czy lat za laptop
Posted by: damian1679

Re: Praca za granica - 23/03/2013 00:33

Tak czy siak z krajow do zycia Niemcy Polska czy UK to zdecydowanie opcje numer 1 najlepiej wspominam. Uk siedzi na bance z nieruchomosciami i jak ceny zaczna leciec a to jest nieuniknione bo kraj musi splacac duze zadluzenie i jest austerity czyli dobrze tam nie bedzie jeszcze wiele lat.
Dodatkowo coraz wiecej ichniejszego plebsu jest zmuszony do pracy zamias benefitow do czego latami byli przyzwyczajeni a tu niespodzianka bo imigranci opanowali sektory i jest coraz wieksza nagonka w mediach na nich tz emigrantow
Niemcy tez maja dla niektorych wady spoleczenstwo jest rzeklbym krakowskie a nie warszawskie czyli sitwa, referencje jak chcesz wynajac mieszkanie i babcia powie ci dzien dobry ale tam czujesz ze jestes inny inna klasa. Za to w Uk jest kociol narodowosciowy i nie znasz swojego sasiada to tez ma swoje zalety. Pozdrawiam
Posted by: Conrad

Re: Praca za granica - 23/03/2013 04:44

Originally Posted By: damian1679
Tak czy siak z krajow do zycia Niemcy Polska czy UK to zdecydowanie opcje numer 1 najlepiej wspominam. Uk siedzi na bance z nieruchomosciami i jak ceny zaczna leciec a to jest nieuniknione bo kraj musi splacac duze zadluzenie i jest austerity czyli dobrze tam nie bedzie jeszcze wiele lat.
Dodatkowo coraz wiecej ichniejszego plebsu jest zmuszony do pracy zamias benefitow do czego latami byli przyzwyczajeni a tu niespodzianka bo imigranci opanowali sektory i jest coraz wieksza nagonka w mediach na nich tz emigrantow
Niemcy tez maja dla niektorych wady spoleczenstwo jest rzeklbym krakowskie a nie warszawskie czyli sitwa, referencje jak chcesz wynajac mieszkanie i babcia powie ci dzien dobry ale tam czujesz ze jestes inny inna klasa. Za to w Uk jest kociol narodowosciowy i nie znasz swojego sasiada to tez ma swoje zalety. Pozdrawiam


Ciekawe spostrzeżenia, w UK rzeczywiście jest bańka nieruchomościowa tylko czy ona na pewno pęknie? Od czasu kiedy tam ostatni raz mieszkałem to ceny wzrosły o kosmiczne proporcje, ale popyt jest cały czas mocny. Do tego Funt mocno ucierpiał w ostatnich latach - kiedy ja tam byłem to za Funta można było dostać 2 Euro, a dziś poniżej 1,20. Tak więc dobre nieruchomości się powinny utrzymać, natomiast inne oczywiście będą bardziej podatne na lokalne warunki ekonomiczne.

Natomiast socjal tam jest niestety magnesem na nierobów wszelkiej maści, ktoś nawet pisał o całych dzielnicach gdzie 50%+ mieszkańców jedzie na socjalu. Dobrze słyszeć, że wreszcie zapędzają ich do pracy bo pasożytów trzeba odzwyczaić od tego stylu życia i żerowania na państwie (czyli kosztem osób pracujących).
Posted by: damian1679

Re: Praca za granica - 23/03/2013 12:48

Mysle ze funt oslabil sie przez dodruk (to dokladnie takie samo okradanie ludzi jak na Cyprze podobne skutki tyle ze nie widac jak ktos przychodzi do domu albo siada na konto bankowe) to jest po prostu dodatkowy podatek ktory placa wszyscy posiadajacy walute przez wzrost cen bo rosnie ilosc pieniadza a nie rosnie ilosc towarow wiec jest inflacja dla wszystkich a dodatkowy pieniadz trafia do wybranych czyli 'wierzycieli' i rzadu ale tez obecna Wielka Brytania nie ma poza Premiership czy Formula 1 no i kilkoma zakladami farmaceutycznymi nic do zaoferowania swiatu. USA produkuja Boingi, komputery, maja sieci typu McDonald KFC Pizza Hut, Amazon, Google, ebay, Paypal, Mastercard ktory tez obsluguje caly swiat podobnie Visa, broni od groma ktora moga sprzedawac, okrety, Coca Cole, do tego oczywiscie ligi typu NBA gdzie tez przychody ida w miliardach, przy tym UK wyglada jak kolonia zalezna. Z samochodow gdzie USA maja GM i Forda UK ma filie Forda, porownajmy to teraz z takimi Niemcami. Nawet Wlosi w porownaniu z Anglikami maja mase wlasnych produktow cenionych na calym swiecie. Funt spadl bo z Anglikami nikt sie nie liczy mozna powiedziec ze sa takim ogonkiem Amerykanow tak mi sie wydaje - tz wydaje mi sie ze dlatego spadl bo ogonkiem sa napewno tylko w mediach karmi sie robotnikow iluzja ze sa wielka i dumna nacja.
Niemcy czy Francja prowadza bardziej niezalezna polityke, potrafia sie sprzeciwiac kolejnym inwazjom Amerykanow a przynajmniej odzegnywac sie od nich. Przeczytajcie sobie np extradition act gdzie jesli amerykanie zazadaja moga miec u siebie dowolnego obywatela UK za sciagniecie piosenki, sciagnac go do siebie, tam przeprowadzic mu proces i uwiezic. Jesli UK by chciala amerykanskiego obywatela to niet smile
http://en.wikipedia.org/wiki/UK%E2%80%94US_extradition_treaty_of_2003
Przez lata rzadzila Partia Pracy ktora sprzedala ten kraj amerykancom w zamian za co taki Blair jezdzi sobie po uczelniach amerykanskich i udziela wykladow za 150 tys nie wiem celuje z kwota za 2 godziny. Do tego oni tworzac niepotrzebne posady lub powieszajac benefity doprowadzili do deficytu ktory obecny rzad splaca wiec sa tylko ciecia i najazd na emigrantow ze zabieraja prace i przez nich jest dziadostwo. Mozna powiedziec ze sytuacja pieprznela pod koniec rzadow laburzystow (oni oczywiscie powiedza ze to przez gospodarke swiatowa i kryzys w strefie euro bo nie ma odbiorcow)a obecny rzad nie ma nic specjalnego do zaoferowania i utrzymuje sie stagnacja. W kolejnych wyborach do wladzy dojda ponownie laburzysci czyli winowajcy obecnej sytuacji i krzycza w mediach ze posprzataja po konserwatystach smile
Jedna z pierwszych ich decyzji spodziewam sie ze bedzie wprowadzenie podatkow od obrotu np w zakladach bukmacherskich czy w ogole podwyzka podatkow gdzies czytalem ze tak uczynila Irlandia po kase 'hazardzistow' latwo siegnac a szkoda bo co jak co UK w miare normalnie wygadalo pod tym wzgledem
Co do cen mieszkan popyta napewno jest i ceny rosna mimo stagnacji gdyz za duzo luda sie zwalilo i to nie tylko z Europy wsch a budowac nie ma komu bo banki przykrecily kurek a deweloperzy nie maja za co i gdzie. Nawet rodacy zwalaja sie i musza gdzies siedziec jak nie ma pracy wiec mieszkania sa przepelnione choc w tej chwili jedynym argumentem na wyjazd tam jest ze 'w Polsce jest jeszcze gorzej'
Dosc tych zali nie ma sie co ogladac do tylu - wyjasniam tylko czemu Niemcy o wiele bardziej sie licza i jest lepiej od kilku lat tam choc to pewnie zalezy od indywidualnego przypadku.
Mam jeszcze takie pytanie czy w Niemczech strony bukmacherskie sa zablokowane? Tak slyszalem poza tymi regionalnymi a jeszcze chyba jest internet satelitarny tego sie nie da zablokowac - dzieki
Posted by: Llama

Re: Praca za granica - 23/03/2013 15:54

bardzo ciekawe posty damian1679 piwo
Posted by: pacyfista

Re: Praca za granica - 23/03/2013 17:04

Originally Posted By: lucmacher
Jak czytam tutaj co piszecie o zarobkach za granicą to aż mnie smiech ogarnia laugh
W niemczech 2k euro dla polaka? laugh lol
Wydaje mi się że wiekszosc z Was granicę widziała tylko na mapie tongue
@pawel Wafel - piszesz że w niemczech jest drogie mieso? ja do niemiec jeżdze na zakupy i ceny są porownywalne jak w polsce tongue wiec nie wiem skad takie info, no chyba ze kupujesz kraby z alaski tongue



a dlaczego nie 2 k euro dla Polaka
wielu znajomych i osobiscie pracuje w Niemczech w przedziale 15/18 euro na godzine wiec szanujmy siebie i swoje kwalifikacje
Posted by: barciu

Re: Praca za granica - 23/03/2013 19:12

W UK też można godziwie zarabiać. Kumpel jest programistą i zarabia 4,5k funtów, jego żona pracuje w Thomson Reuters i też min 2,5k funtów. Także nie każdy ląduje na zmywaku czy w hotelu. Trzeba znać język i mieć kwalifikacje smile
Posted by: raiders_

Re: Praca za granica - 23/03/2013 20:21

Originally Posted By: barciu
W UK też można godziwie zarabiać. Kumpel jest programistą i zarabia 4,5k funtów, jego żona pracuje w Thomson Reuters i też min 2,5k funtów. Także nie każdy ląduje na zmywaku czy w hotelu. Trzeba znać język i mieć kwalifikacje :)

To także ale po pierwsze to trzeba być kumatym ,bystrym i zaradnym .jak umiesz odnaleźć się w trudnej nowej sytuacji to poradzisz sobie wszędzie .
Języka nauczysz się szybko
Posted by: damian1679

Re: Praca za granica - 23/03/2013 21:52

To napewno barciu tylko ze takich ludzi coraz mniej
Jeszcze kilka lat temu ile osob mialo w rodzinie pracownikow Royal bank of Scotland pracownikow ktorzy zarabiali krocie i imprezowali na firmowkach do bolu i sie skonczylo bankructwem.
Podobnie w sektorze publicznym masa ludzi zarabia kokosy a jak ja aplikowalem to mnie odrzucali nawet nie zapraszajac na rozmowe bez podania powodu.
Dookola jednak pelno jest przecietniakow a przebija sie mniejszosc. Zreszta dla niektorych i pensja 10 funtow na godzine jest majatkiem porownujac to co mieli w Polsce i nie maja ochoty sie ruszac. Patrzac na niektorych powiedzmy z osiedla czy wioski sadze nawet ze to bardzo sluszna strategia smile
Zreszta nie musisz pracowac u kogos mozna zalozyc swoja firme i tu wlasnie wszyscy placza ze jest kryzys i beznadzieja od jakos 2009 i lepiej sie schowac na etacie.
Jak jestem w Polsce od ostatniego wyjazdu to coraz wiecej negatywnych rzeczy o Niemczech czytam hmmmm nie tylko tu. Trzeba bedzie sie przejechac
Posted by: damian1679

Re: Praca za granica - 23/03/2013 21:54

Tz royal bank nie zbankrutowal ale wpakowano kase podatnikow w jego uratowanie co uwazam za skandaliczne zreszta rzadzacym wtedy premierem i jego kanclerzem byli Szkoci i siegneli po narodowa kase ratujac ziomkow
Posted by: Conrad

Re: Praca za granica - 23/03/2013 22:54

Originally Posted By: damian1679
obecna Wielka Brytania nie ma poza Premiership czy Formula 1 no i kilkoma zakladami farmaceutycznymi nic do zaoferowania swiatu. USA produkuja Boingi, komputery, maja sieci typu McDonald KFC Pizza Hut, Amazon, Google, ebay, Paypal, Mastercard ktory tez obsluguje caly swiat podobnie Visa, broni od groma ktora moga sprzedawac, okrety, Coca Cole, do tego oczywiscie ligi typu NBA gdzie tez przychody ida w miliardach, przy tym UK wyglada jak kolonia zalezna.

Przeczytajcie sobie np extradition act gdzie jesli amerykanie zazadaja moga miec u siebie dowolnego obywatela UK za sciagniecie piosenki, sciagnac go do siebie, tam przeprowadzic mu proces i uwiezic. Jesli UK by chciala amerykanskiego obywatela to niet smile


Wielka Brytania to jednak wciąż bardo mocna gospodarka, ale nie mogą utrzymywać całe armie nierobów. Z dużych amerykańskich korporacji to większość wali Stany w bambuko jak się da gdyż jest to bardzo skorumpowany kraj pod względem ustawodawstwa - tam korporacje czy grupy lobbingowe tworzą dziury w prawie, z których później same korzystają.

Jeśli chodzi o extradition act to wcale tak nie jest. Anglia niestety bardzo łatwo wydaje swoich obywateli, ale nie tylko do USA ale ogólnie. Chociaż ostatnio dali kopa w dupę Amerykanom i zablokowali ekstradycję gościa, którego skretyniali Amerykanie nazwali "największym hakerem w historii ich kraju"... LOL. smirk

Natomiast Amerykanie Anglii wydadzą absolutnie KAŻDEGO kogo Anglia tylko zechce. Tam jedynie sędzia musi zatwierdzić to formalnie i sprawa załatwiona, do tej pory nie było chyba jeszcze przypadku aby Amerykanie odmówili.
Posted by: damian1679

Re: Praca za granica - 23/03/2013 23:26

Tak jest z korporacjami to sie wszystko zgadza
Ja nie slyszalem zeby aamerykanie wydali wlasnego obywatela komukolwiek natomiast po innych siegaja bardzo chetnie - oczywiscie rzucaja oskarzenie ze terrorysta i kto nie wyda ten sam jest w osi zla haha
Moze i wydaja ale to sa nie ich obywatele gdyz oni uwazaja prawo miedzynarodowe obowiazuje wszystkich oprocz nich
Cos tam bylo z tym hakerem zdaje sie w zeszlym roku ale media sa cicho o kampanii jego matki innych oskarzonych przez rzad amerykanski przeciwko wydawaniu wlasnych obywateli panstwu w ktorym nie byli.! To jest uwazam praktyka skandaliczna Anglia tez ma sady i areszty zeby go posadzic zreszta chyba wyszlo ze on jest chory i zadnych konsekwencji nie bedzie
Posted by: ziomek21

Re: Praca za granica - 29/03/2013 04:06

jakby ktoś miał jakiś kontakt do pracy dla pary na wakacje od lipca do końca sierpnia to byłbym wdzięczny
Posted by: gnacik

Re: Praca za granica - 08/05/2013 01:25

Sprawa wygląda tak. Chcę wystawić na potrzeby CV jakieś zaświadczenie lub oświadczenie, ze np. mój kolega pracował na budowie przy np. zbrojeniach. Potrzebne bo tam w tej robocie (Finlandia) wymagają jakiegoś potwierdzenia, że się już gdzieś pracowało, robotę się zna. I teraz jak to wszystko ładnie napisać, jak sformułować, a może już ktoś wzór czegoś takiego ma... aby w razie czego nikt się do mnie nie przypieprzył, bo przecież ta osoba tak naprawdę nie pracowała, żadnej umowy nie było. Jak to rozegrać ?
Posted by: Self-Confident

Re: Praca za granica - 08/05/2013 01:52

wystaw mu referencje po angielsku, napisz co robil, jak, ze byl dobry a na koniec sie podpisz, daj do siebie kontakt, napisz nazwe firmy i wszystkie dane.
Posted by: gnacik

Re: Praca za granica - 08/05/2013 03:52

No ok, ale jak to powinno wyglądać ? Mam coś takiego, ale to zupełnie co innego: http://www.swiatjezykow.eu/upload/files/1345454006zaswiadczenia_o_zatrudnieniu.pdf
Posted by: Self-Confident

Re: Praca za granica - 08/05/2013 13:50

ja bym to zrobil na Twoim papieprze firmowym, lewy gory dane firmy, prawy gorny data po srodku "referencje" nizej tekst i potem prawy dol wystawiajacy dane stanowisko kontakt
Posted by: pacyfista

Re: Praca za granica - 08/05/2013 14:38


śmieszy mnie ze ktos chce referencje do pracy na budowie
wystarczy okres próbny jeden tydzien i juz wiadomo czy cos z tego bedzie czy lepiej wykladac makarony na pólce w markecie czy wycierac kurz z telewizorow w media markt

zeby nie było to szanuje kazdego człowieka kto pracuje a z tymi marketami to taki żart
Posted by: john

Re: Praca za granica - 10/05/2013 01:38

Originally Posted By: pacyfista

śmieszy mnie ze ktos chce referencje do pracy na budowie
wystarczy okres próbny jeden tydzien i juz wiadomo czy cos z tego bedzie czy lepiej wykladac makarony na pólce w markecie czy wycierac kurz z telewizorow w media markt

zeby nie było to szanuje kazdego człowieka kto pracuje a z tymi marketami to taki żart


dokładnie... do mnie na budowę przychodzi operator na Wozidło technologiczne ( duza ciężarówka) mówi, że jest kirowca że jeździł ciężkim sprzętem, po dni pracy kładzie wozidło prawie że na plecy...co się okazało jeździł ale żukiem w straży...

szybka weryfikacja w pracy zastąpi każdy papierek...
Posted by: jerome

Re: Praca za granica - 10/05/2013 02:50

Ale na zachodzie mają bzika na punkcie referencji smile
Posted by: KeeP

Re: Praca za granica - 07/07/2013 18:21

pomoże ktoś ze zbiorami w Niemczech? albo Francja? jakies winobranie czy coś smile chętnie bym pojechał...