Kącik komputerowy [29]

Posted by: Conrad

Kącik komputerowy [29] - 19/08/2012 17:02

Kontynuacja poprzedniego tematu.
Posted by: Terry Butcher

Re: Kącik komputerowy [29] - 22/08/2012 20:05

Na cd mam stara gre na PC pt. DRIVER. Co zrobic, aby mozna bylo w nia pograc za pomoca pada ? W menu gry jest taka opcja, jednak nie ma reakcji na probe jej wlaczenia.

Z gory thx
Posted by: lupus

Re: Kącik komputerowy [29] - 25/08/2012 03:14

Ktos z was moze korzysta z Adobe Lightroom?
Posted by: Haz$

Re: Kącik komputerowy [29] - 25/08/2012 07:34

ok zapytam bo już głupieje...
3 miesiące temu robiłem formata z płyty 7 nagranej z systemu a od wczoraj nie moge i nie wiem jak :/
po odpaleniu z płyty wchodzi w menu tam jest do wyboru restore system albo naprawić system lub bios albo te głowne menu i co teraz wszystko probowalem ale do instalacji 7 nie widze
próbowałem zrobić z tamtąd format c ale tam c mam jako d wpisując komende widze volume label : 5243-C7EE wpisuje po komendzie format d: ale odpisuje ze zły numer label :/ jak do ch zrobić format najgorsze że 3 miesiące temu robiłem laugh własnie jakoś w tą zakładke w menu wszedłem a tam z listy chyba była a teraz wszystko klikałem i nic same naprawianie systemu albo powracanie do starszej wersji... eh
Posted by: xqwzts

Re: Kącik komputerowy [29] - 25/08/2012 20:25

w biosie ustaw odpalanie z plyty -> restart -> powinien sie odpalic czarny ekran z napisami i tam bedzie do wyboru dysk gdzie zainstalowac, przed instalacja wybierasz ze format i tyle chyba tongue
Posted by: radeke

Re: Kącik komputerowy [29] - 25/08/2012 22:46

Panowie dotychczas korzystałem z Acera i Della i tak się składa, że oba się już konkretnie sypią, potrzebowałbym nowego lapka, głównie do internetu, tak aby chodził szybko i sprawnie. Filmów raczeej nie oglądam przez laptop, grać też raczej nie zamierzam.

Jakiego rzędu na dzień dzisiejszy są to koszty dla nowego laptopa ?
Posted by: Haz$

Re: Kącik komputerowy [29] - 25/08/2012 23:57

Originally Posted By: xqwzts
w biosie ustaw odpalanie z plyty -> restart -> powinien sie odpalic czarny ekran z napisami i tam bedzie do wyboru dysk gdzie zainstalowac, przed instalacja wybierasz ze format i tyle chyba tongue


no zawsze cd jako 1wszy boot

ok znlazlem opcje w control panel powrót do ustawień fabrycznych i 30 minut i wszystko z formatowane i wyczyszczone i nowy windows bez zadnej płyty grin moge sie zalozyc ze wiele osób o tym nie wiem i kupuje dla przykladu plyty windowsa smile
Posted by: Cholo

Re: Kącik komputerowy [29] - 26/08/2012 00:38

jak oceniacie tablet Samsung Galaxy Tab 2 7.0?
Posted by: raiders_

Re: Kącik komputerowy [29] - 27/08/2012 02:25

Originally Posted By: radeke
Panowie dotychczas korzystałem z Acera i Della i tak się składa, że oba się już konkretnie sypią, potrzebowałbym nowego lapka, głównie do internetu, tak aby chodził szybko i sprawnie. Filmów raczeej nie oglądam przez laptop, grać też raczej nie zamierzam.

Jakiego rzędu na dzień dzisiejszy są to koszty dla nowego laptopa ?

tyle ile chcesz wydać take to są koszta ... możesz mieć netbooka za 800zl lub lapka za 1100-10000 .
Ile masz kasy /ile chcesz wydać ..... i kupuj za to najlepszą konfiguracje sprzętową smile
Posted by: Haz$

Re: Kącik komputerowy [29] - 27/08/2012 19:38

nigdy nie miałem doczynienia z .nrg (ściągnąłem GTA2 dodatek)
wystarczy program nero kwik media do odpalenia ? bo uruchamiając wyskakuje mi błąd ze ma kopii protekcje albo jest uszkodzony
Posted by: Haz$

Re: Kącik komputerowy [29] - 27/08/2012 22:36

Originally Posted By: Haz$
nigdy nie miałem doczynienia z .nrg (ściągnąłem GTA2 dodatek)
wystarczy program nero kwik media do odpalenia ? bo uruchamiając wyskakuje mi błąd ze ma kopii protekcje albo jest uszkodzony


ok wywaliłem ten shit i alcohol 120$ i wirtualny napęd i gra muzyka piwo
Posted by: mini-cab_driver

Re: Kącik komputerowy [29] - 29/08/2012 03:08

Originally Posted By: raiders_
Originally Posted By: radeke
Panowie dotychczas korzystałem z Acera i Della i tak się składa, że oba się już konkretnie sypią, potrzebowałbym nowego lapka, głównie do internetu, tak aby chodził szybko i sprawnie. Filmów raczeej nie oglądam przez laptop, grać też raczej nie zamierzam.

Jakiego rzędu na dzień dzisiejszy są to koszty dla nowego laptopa ?

tyle ile chcesz wydać take to są koszta ... możesz mieć netbooka za 800zl lub lapka za 1100-10000 .
Ile masz kasy /ile chcesz wydać ..... i kupuj za to najlepszą konfiguracje sprzętową smile



Mam podobne pytanie. Potrzebuje tylko do internetu, ale naprawde kozaka, by powiedzmy bylo otwartych 20 stron z livebetingiem, livescory etc a laptopik zeby smigal nie zamulajac.
Prosze o w miare szybka odpowiedz, bo moj stary juz nie daje rady i jutro ide do sklepu. Na co najwazniejsze bym zwracal uwage...
Posted by: lelu

Re: Kącik komputerowy [29] - 29/08/2012 03:44

Wydaje mi sie, ze procesor + pamiec ram. Ewentualnie dysk SDD czy jak to sie teraz nazywa, ale czy przy takiej ilosci stron by to pomoglo ?
Posted by: raiders_

Re: Kącik komputerowy [29] - 29/08/2012 04:14

Originally Posted By: mini-cab_driver

Mam podobne pytanie. Potrzebuje tylko do internetu, ale naprawde kozaka, by powiedzmy bylo otwartych 20 stron z livebetingiem, livescory etc a laptopik zeby smigal nie zamulajac.
Prosze o w miare szybka odpowiedz, bo moj stary juz nie daje rady i jutro ide do sklepu. Na co najwazniejsze bym zwracal uwage...

Po pierwsze ile chcesz wydać ?

Przy zakupie patrz na procek bierz jak najlepszy który mieści się w twoim budżecie , ram to teraz standardowo 4gb pakują do lapków i to wszystko
Dla mnie jeszcze ważna sprawa to solidny serwis i gwarancja co się wiąże z producentem a serwis i gwara najlepsza u Samsunga ,Della ,Lenovo ...
Posted by: mini-cab_driver

Re: Kącik komputerowy [29] - 29/08/2012 13:22

Originally Posted By: raiders_
Originally Posted By: mini-cab_driver

Mam podobne pytanie. Potrzebuje tylko do internetu, ale naprawde kozaka, by powiedzmy bylo otwartych 20 stron z livebetingiem, livescory etc a laptopik zeby smigal nie zamulajac.
Prosze o w miare szybka odpowiedz, bo moj stary juz nie daje rady i jutro ide do sklepu. Na co najwazniejsze bym zwracal uwage...

Po pierwsze ile chcesz wydać ?

Przy zakupie patrz na procek bierz jak najlepszy który mieści się w twoim budżecie , ram to teraz standardowo 4gb pakują do lapków i to wszystko
Dla mnie jeszcze ważna sprawa to solidny serwis i gwarancja co się wiąże z producentem a serwis i gwara najlepsza u Samsunga ,Della ,Lenovo ...


Ten sprosta moim wymaganiom?
Posted by: raiders_

Re: Kącik komputerowy [29] - 29/08/2012 13:42

Originally Posted By: mini-cab_driver
Originally Posted By: raiders_
Originally Posted By: mini-cab_driver

Mam podobne pytanie. Potrzebuje tylko do internetu, ale naprawde kozaka, by powiedzmy bylo otwartych 20 stron z livebetingiem, livescory etc a laptopik zeby smigal nie zamulajac.
Prosze o w miare szybka odpowiedz, bo moj stary juz nie daje rady i jutro ide do sklepu. Na co najwazniejsze bym zwracal uwage...

Po pierwsze ile chcesz wydać ?

Przy zakupie patrz na procek bierz jak najlepszy który mieści się w twoim budżecie , ram to teraz standardowo 4gb pakują do lapków i to wszystko
Dla mnie jeszcze ważna sprawa to solidny serwis i gwarancja co się wiąże z producentem a serwis i gwara najlepsza u Samsunga ,Della ,Lenovo ...


Ten sprosta moim wymaganiom?


Myślę że spokojnie i zapas mocy zostanie ..... ja na starym samsungu r522 z prockiem Pentum T4200 @2ghz +3gb ramu co weekend pociskam live na bet365 , strem do 2-3 meczy + strony ze statami 2-3 i daje radę .

P.S. w nowych lapkach szokują mnie HDD po jaki hooj pakują takie gigantyczne dyski 1TB laugh ? 250 gb to w hooj miejsca i nie ma co z tym robić ,a każdy posiadacz (czynajmniej tak mi się wydaje ) i tak jako bazę danych ma dysk zewnętrzny .
Posted by: mini-cab_driver

Re: Kącik komputerowy [29] - 29/08/2012 15:10

dzieki za pomoc w takim razie
Posted by: dupajas

Re: Kącik komputerowy [29] - 29/08/2012 22:27

a wiec tak, mam internet radiowy, z dachu idzie kabel z anteny do karty sieciowej w kompie





chcialbym miec siec wifi w domu (do konsoli, tv, tela)




jakim urzadzeniem to zrobic? wiem ze kiedys mozna bylo kupic router + acces point, a teraz jak to jest? czy jest mozliwosc tylko jednego urzedzenia?
Posted by: xqwzts

Re: Kącik komputerowy [29] - 30/08/2012 02:36

Tylko router wystarczy
Posted by: dupajas

Re: Kącik komputerowy [29] - 30/08/2012 05:24

Originally Posted By: xqwzts
Tylko router wystarczy
ale router rozdzieli polaczenie na kable (chyba?) a ja chce zeby rozdzielilo siecia wifi bezprzewodowo
Posted by: raiders_

Re: Kącik komputerowy [29] - 30/08/2012 14:12

Originally Posted By: dupajas
Originally Posted By: xqwzts
Tylko router wystarczy
ale router rozdzieli polaczenie na kable (chyba?) a ja chce zeby rozdzielilo siecia wifi bezprzewodowo

kupujesz np takie coś
http://allegro.pl/router-p-6361-pentagram-n150-wifi-wysylka-gratis-i2575513933.html

Ważne !! jaką masz wtyczkę od netu na kablu co do sieciówki idzie RJ45?

Wpinasz rj45 do portu wan
w opcjach routera tworzysz sieć wifi .. w instrukcji wszystko jest opisane i prowadzi za rączkę . Następnie wyszukujesz ową siec na konsoli i się w niej logujesz to samo z lapkiem/tv/tel.
Posted by: Stasiu

Re: Kącik komputerowy [29] - 01/09/2012 16:48

jak masz xboxa to potrzebujesz adapter wifi.
Posted by: lelu

Re: Kącik komputerowy [29] - 01/09/2012 19:37

adapter wifi do czego ?
Jesli do xboxa to nie koniecznie, xbox slim ma wbudowana wifi -nie polecam, gorsza jakosc sygnalu, czyli lagi, niz na kabelku smile
Posted by: dupajas

Re: Kącik komputerowy [29] - 01/09/2012 20:12

raiders_ nie mam rj45 tylko kabelek z anteny idzie (wyjscie takie jak anteny w routerze), poczytalem na necie ze trzeba mi czegos takiego

http://allegro.pl/airlink-g-duo-2-radia-wifi-acess-point-g-duo-i2535509304.html
Posted by: bajbus

Re: Kącik komputerowy [29] - 01/09/2012 22:04

moze mi ktos pomoze



jaki to rodzaj zlaczy?(nie wiem czy tak to sie zwie bo elektronika to czarna magia dla mnie) do glosnikow ?
Posted by: Self-Confident

Re: Kącik komputerowy [29] - 01/09/2012 22:55

a nie ma tam takich zatrzaskow ze sie wklada goły kabel?
Posted by: bajbus

Re: Kącik komputerowy [29] - 01/09/2012 23:21

Originally Posted By: Self-Confident
a nie ma tam takich zatrzaskow ze sie wklada goły kabel?
z jednej strony sa i daje sie go do tylu glosnika z drugiej strony jest wtyczka jak do kabla z neta do modemu co wchodzi (gniazda jak na fotce wyzej)
Posted by: muminek bez ogonka

Re: Kącik komputerowy [29] - 03/09/2012 02:26

Poleci ktoś jakąś drukarkę atramentową( tylko atramentową)?
Tak do 500 pln
Byle nie epson bo mam złe wspomnienia, przede wszystkich ze względu na zależność tych kolorowych i czarnych tuszy od siebie i słabą wydajność.
Posted by: piter013

Re: Kącik komputerowy [29] - 03/09/2012 17:18

Panowie jaki zestaw głośników kompatybilnych z komputerem polecilibyście ?

http://allegro.pl/glosniki-komputerowe-microlab-fc550-2-1-rapdeal-i2576857972.html
http://allegro.pl/glosniki-komputerowe-creative-t6160-5-1-pilot-i2598310839.html
http://allegro.pl/glosniki-komputerowe-logitech-x-530-okazja-i2601682043.html

coś w granicach tej ceny max 300pln, która firma solidniejsza, lepsza jakość dźwięku itp?

z góry dzięki za opinie wink
Posted by: Maxero

Re: Kącik komputerowy [29] - 03/09/2012 19:19

Co myślicie o tym na prezent ?
http://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki/fujitsu-lifebook-ah531gl-b815-2gb-500gb-no-os.bhtml
Posted by: KeeP

Re: Kącik komputerowy [29] - 15/09/2012 23:47

Koledzy jako że parę lat temu wypadłem z obiegu i nie mam czasu na wgłębianie się w aktualne tendencje prosze o pomoc w wyborze lapka dla siostry smile

budżet około 1800
bez gier, AutoCADa itp. pierdół, zwykła biurówka, Office +sieć, jakieś filmy i tyle

czym się kierować?

kiedyś bym brał w ciemno DELLa albo Toshibę, patrząc na RAM albo HDD, ale teraz powiem szczerze głupieję smile Core dual core quad core i3 i4 i5 zglupialem smile
za moich czasów było Pentium 2 albo 3 ew 4 smile
do tej pory mam IBM T23 P3 1.2GHz i śmiga aż miło a teraz patrzę a tu procki w lapkach po 1.7GHz wink

może być te Lenovo? (to chyba kiedyś był IBM)
http://allegro.pl/laptop-lenovo-dual-core-4gb-radeon-usb-3-0-gratisy-i2614210237.html
Posted by: luki1985

Re: Kącik komputerowy [29] - 23/09/2012 16:24

witam chce zrobic instalke xp na laptopie przez dyskietke st artowa win 98 wpisuje komende c ...i kat alog gdzie Znajduje sieplik winnt.exe i nic sie nie dzieje czy to przez ta dyskietke
Posted by: tangerine

Re: Kącik komputerowy [29] - 23/09/2012 21:45

Dlaczego nie działają mi banery/odsyłacze/hiperłącza ???



Uploaded with ImageShack.us
Posted by: kleks

Re: Kącik komputerowy [29] - 23/09/2012 22:45

nie ma prawa odpalić. Jeśli inaczej nie możesz zainstalować niż bezpośrednio z CD to musisz mieć startową dyskietkę XP można znalezc w necie.
Posted by: Big

Re: Kącik komputerowy [29] - 24/09/2012 17:57

Dostałem od syna komputer, ale bez twardego dysku. Znalazłem jakiś stary dysk który wykorzystywałem dodatkowo w swoim komputerze. Oczywiście zrobiłem(kiedyś) format dysku C... i teraz chciałbym go ponownie wykorzystać do darowanego komputera. Problem w tym, że gdzieś mi się zapodziała płytka z systemem, chodzi o XP. Pytanie: Czy mogę jakoś skopiować system z działajacego kompa, by odpalał mi na Nowym(dysk jest widoczny w obu komputerach) kompie. Jak to zrobić?
Pomocy!!!
Posted by: Self-Confident

Re: Kącik komputerowy [29] - 24/09/2012 18:03

a nie mozesz podlaczyc tego nowego zeby dzialaly obydwa?

Osobiscie czegos takiego nie robilem, ale widze ze w Googlach jest o tym sporo i pierwszy temat na dobreprogramy juz o tym mowi.

Nie pisze przez zlosliwosc, ale to Ci najlepiej pomoze smile

https://www.google.pl/search?q=przeniesienie+xp+z+dysku+na+dysk&sugexp=chrome,mod=3&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Posted by: Big

Re: Kącik komputerowy [29] - 24/09/2012 18:12

Originally Posted By: Self-Confident
a nie mozesz podlaczyc tego nowego zeby dzialaly obydwa?

Osobiscie czegos takiego nie robilem, ale widze ze w Googlach jest o tym sporo i pierwszy temat na dobreprogramy juz o tym mowi.

Nie pisze przez zlosliwosc, ale to Ci najlepiej pomoze smile

https://www.google.pl/search?q=przeniesienie+xp+z+dysku+na+dysk&sugexp=chrome,mod=3&sourceid=chrome&ie=UTF-8


....dopiero co wróciłem z innej strefy czasowej...i moje szare komórki nie funkcjonują jeszcze normalnie, zwłaszcza, że jestem prawie 48 godzin na nogach...ale dziekuję za pomoc. laugh
Posted by: simons1986

Re: Kącik komputerowy [29] - 01/10/2012 16:09

Panowie wczoraj kupilem fife13 i pytanie czy jest juz dodatek z liga polska ?
Posted by: raiders_

Re: Kącik komputerowy [29] - 01/10/2012 20:55

Originally Posted By: simons1986
Panowie wczoraj kupilem fife13 i pytanie czy jest juz dodatek z liga polska ?

A miało coś takiego wyjść ???... wątpliwe i pierwsze słyszę
Posted by: Gib01

Re: Kącik komputerowy [29] - 02/10/2012 04:15

Witam ,
potrzebuje zmienic jezyk w Vindows 7 Home Premium 64 bit z niemieckiego na polski. Czy ktos moglby mi pomoc i pokierowac jak to zrobic ?
Dodam ze juz probowalem przez program Vistalizator (nie zadzialalo)

Z gory dzieki za pomoc.
Posted by: BigMaster

Re: Kącik komputerowy [29] - 02/10/2012 14:58

Originally Posted By: Gib01
Witam ,
potrzebuje zmienic jezyk w Vindows 7 Home Premium 64 bit z niemieckiego na polski. Czy ktos moglby mi pomoc i pokierowac jak to zrobic ?
Dodam ze juz probowalem przez program Vistalizator (nie zadzialalo)

Z gory dzieki za pomoc.


ja sciagnalem polski pakiet jezykowy poprzez windows update
Posted by: Gib01

Re: Kącik komputerowy [29] - 02/10/2012 15:00

Hmmm a jak to zrobic?
Posted by: Gib01

Re: Kącik komputerowy [29] - 02/10/2012 15:04

I mam jeszcze jeden problem. Uzycie procesora caly czas ok 100 procent ... Wylaczylem nie potrzebne procesy ale dalej sie nic nie zmienia...
Ktos ma magiczny sposob na taki problem ?
Posted by: BigMaster

Re: Kącik komputerowy [29] - 02/10/2012 15:27

pewnie masz wylaczane automatyczne aktualizacje
przechodzisz do windows update,tak wyglada sciezka:
Panel sterowania\System i zabezpieczenia\Windows Update
wybierasz wyszukaj aktualizacje i w opcjonalnych aktualizacjach powinny byc pakiety jezykowe
Posted by: Gib01

Re: Kącik komputerowy [29] - 02/10/2012 15:41

Szefie ale taka opcja podobno jest tylko na Windows 7 Ultimate.
Ja owszem wyszukuje nowych aktualizacji ale nigdzie nie ma pakietow jezkowych ..
Posted by: BigMaster

Re: Kącik komputerowy [29] - 02/10/2012 16:09

zgadza sie ja jade pod ultimate, w tych okolicznosciach nie bardzo moge podpowiedziec
Posted by: Gib01

Re: Kącik komputerowy [29] - 03/10/2012 02:31

Originally Posted By: jpmaster
Originally Posted By: Gib01
Witam ,
potrzebuje zmienic jezyk w Vindows 7 Home Premium 64 bit z niemieckiego na polski. Czy ktos moglby mi pomoc i pokierowac jak to zrobic ?
Dodam ze juz probowalem przez program Vistalizator (nie zadzialalo)

Z gory dzieki za pomoc.


ja sciagnalem polski pakiet jezykowy poprzez windows update


Ktoś pomoże?
Posted by: Mike Avdi

Re: Kącik komputerowy [29] - 03/10/2012 23:32

Witam.

W Facebook Mobile nie wyświetlają mi się wszystkie posty tak jak w Aktualnościach normalnie na kompie, tak samo nie otrzymuje powiadomień o wpisach w grupach, które mam dodane, na kompie wszystko się pokazuje.

Czy Wy też tak macie, czy można to jakoś zmienić aby pokazywały się wszystkie aktualności i powiadomienia tak jak na kompie? Thx.
Posted by: wwwujek

Re: Kącik komputerowy [29] - 04/10/2012 02:42

Panowie, program do odtwarzania video potrzebny.. Po pierwsze KOMBAJN na wszelakie formaty, a po drugie (nawet ważniejsze) MUSI MIEĆ taką funkcję jak Power DVD, czyli zgrabne przewijanie w przód (przyśpieszenie) i w tył (nie spowolnienie, tylko cofanie na podglądzie).
Posted by: Rusty

Re: Kącik komputerowy [29] - 04/10/2012 03:49

VLC media player.
Posted by: Llama

Re: Kącik komputerowy [29] - 04/10/2012 23:04

wytłumaczcie ułomnemu jak wtopić napisy do filmów mp4 (nowe seriale), szukam w necie ale dla ułomnych nie ma tutoriali.

frown
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [29] - 05/10/2012 00:58

Można to zrobić programem, np. FormatFactory. Prosto i skutecznie.
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [29] - 05/10/2012 00:59

Originally Posted By: Gib01
Originally Posted By: jpmaster
Originally Posted By: Gib01
Witam ,
potrzebuje zmienic jezyk w Vindows 7 Home Premium 64 bit z niemieckiego na polski. Czy ktos moglby mi pomoc i pokierowac jak to zrobic ?
Dodam ze juz probowalem przez program Vistalizator (nie zadzialalo)

Z gory dzieki za pomoc.


ja sciagnalem polski pakiet jezykowy poprzez windows update


Ktoś pomoże?

jpmaster Ci napisał. Czego więcej potrzebujesz?
W google patrzyłeś? Drugi link: http://www.cscenter.pl/artykuly_i_poradniki/58092-zmiana_wersji_jezykowej_windows_7_a.html
Posted by: Goget

Re: Kącik komputerowy [29] - 05/10/2012 01:26

Ściąganie pakietów językowych przez Windows Update jest tylko możliwe w wersji Ultimate.

W innych wersjach trzeba szukać ręcznie i zainstalować w ten sposób :

1. Wchodzimy kolejno w... Control Panel >>> Region and Language... >> Keyboard and language >>> Install or Uninstal display languages >>> Install Display Languages >>> Browse Computer or Network >>> Browse >>> Wskazujemy plik .cab z paczką polonizacyjną >>> Next >> Czekamy na ukończenie instalacji >>> Wybieramy Polski >>> Następuje ponowne zalogowanie.

Problem jest chyba taki, że trzeba znaleźć polski pakiet zgodny z wersją systemu (tzw. build). Musiałbyś sprawdzić jaki jest twój. Klikasz Start -> w pasku "wyszukaj programy i pliki" wpisujesz dxdiag. Jak wyskoczy okienko dajesz "Tak". W kolejnym oknie pojawi się informacja o komputerze w tym o buildzie systemu operacyjnego. I potem w googlach szukasz linku ze spolszczeniem pod swoją wersję Windowsa.
Posted by: Gib01

Re: Kącik komputerowy [29] - 05/10/2012 05:25

Znam te wersje zmiany języka. Testowane już 3 razy (ale chyba zły pakiet) bo musialem robić format 3 razy gdyż po zmianie jezyka nie dało rady odpalić Windowsa.

Goget dzięki za rade , sprawdze rodzaj systemu i sciagne moze odpowiedni plik.

Originally Posted By: micha$
jpmaster Ci napisał. Czego więcej potrzebujesz?

Originally Posted By: Gib01
Szefie ale taka opcja podobno jest tylko na Windows 7 Ultimate.

Originally Posted By: jpmaster
zgadza sie ja jade pod ultimate, w tych okolicznosciach nie bardzo moge podpowiedziec



To faktycznie mi wszystko napisał ... Ale dzięki za dobre chęci micha$ piwo
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [29] - 05/10/2012 13:56

Przepraszam, mój błąd.
Posted by: xqwzts

Re: Kącik komputerowy [29] - 05/10/2012 14:23

mam na jednym lapku taka wersje windowsa jak Ty i poszło przez vistalizator jak dobrze pamietam, nie wiem czemu u Ciebie nie działa.

próbowałeś tak jak tu podają?:
http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,1407.0.html#post_pl2
Posted by: Jose

Re: Kącik komputerowy [29] - 08/10/2012 21:43

Korzysta ktoś z programu antywirusowego Kaspersky?
Jeśli tak to proszę o kontakt na priv, mam kilka pytań.
Posted by: dragon

Re: Kącik komputerowy [29] - 08/10/2012 21:58

Dobra Panowie proszę o rady w celu zakupu nowego PC - stacjonarny, trochę wypadłem z obiegu bo od 6 lat działam na laptopie ale niestety staruszek już dogorywa i chciałbym kupić sobie ostatni raz dobrego PC: budżet 800 funtów czyli 4.000 zł,taki żebym jeszcze mógł pograć w takie gry jak Wiedżmin2, Shogun2 itd w cenie musi się też zmieścić monitor, tylko nie zdecydowałemm czy chce 15 czy 17, większy chyba nie potrzebny. Z góry dziękuje za wszelkie rady smile
Posted by: grekugreku

Re: Kącik komputerowy [29] - 09/10/2012 04:48

co jest , na onecie bardzo duzo stron mi nie wchodzi (caly sport) tylko po kliknieciu na jakas wiadomosc po lewej stronie w kolumnie pojawia sie ta strona tzn same naglowki onetu (zaloguj sie, wiecej , poczta, twoje dane itp na niebiesko), nie wiem o co chodzi bo wszystkie inne strony dzialaja normalnie
dzieki za odp
Posted by: _Korver_

Re: Kącik komputerowy [29] - 09/10/2012 05:09

Witam,

czy poleci ktoś drukarkę za rozsądne pieniądze do użytkowania w małej firmie?

Interesuje mnie drukarka laserowa, ze skanerem i opcją ksera. Wydruki będą głównie czarno-białe (ok 200-300 str miesięcznie) + od czasu do czasu coś w kolorze (przyjmijmy 30-40 str miesięcznie).

Ktoś coś może polecić?

Z góry dziękuję za pomoc!
Posted by: lelu

Re: Kącik komputerowy [29] - 09/10/2012 05:11

Dragon nie wiem co do stacji ale 15/17cali to malo, szczegolnie ze teraz to panoramiczne. Ja mam 19 i jest taki maly glut wink Polecam Ci przejsc sie do jakiegos sklepu i zobaczyc jaki wielkosciowi bedzie Ci odpowiadal. A biorac pod uwage to, ze teraz gry maja juz fajna graficzke to im wiekszy tym lepszy wink
A przy okazji i filmy HD bedzie sens ogladac na nim.
Posted by: _Korver_

Re: Kącik komputerowy [29] - 09/10/2012 05:24

Poza tym drugie pytanie ode mnie:

Chcę mieć do laptopa podłączony drugi, dodatkowy monitor - czy są w tym względzie jakieś ograniczenia/wymagania, czy w zasadzie każdy monitor jaki kupie powinien spełniać swoją rolę?
Posted by: grekugreku

Re: Kącik komputerowy [29] - 10/10/2012 04:21

Originally Posted By: grekugreku
co jest , na onecie bardzo duzo stron mi nie wchodzi (caly sport) tylko po kliknieciu na jakas wiadomosc po lewej stronie w kolumnie jedno pod drugim pojawia sie takie cos: zaloguj sie, wiecej , poczta, twoje dane itp na niebiesko, nie wiem o co chodzi bo wszystkie inne strony dzialaja normalnie
dzieki za odp


wie ktos, nie mozna nic poczytac na tym onecie, zainstalowalem firefoxa jeszcze raz i nic
Posted by: Platini

Re: Kącik komputerowy [29] - 16/10/2012 17:14

uwaga Mam gówniany problem i nie wiem o co chodzi mad



Po prawej stronie jest ok, natomiast lewa zwalona, tzn. co bym nie robił rozwala tekst na całą stronę. Jakaś pewnie fukncja jest włączona, która to powoduje ale za nic nie wiem co.
Jak ktoś wie dajcie znać wink
Posted by: Gowysp

Re: Kącik komputerowy [29] - 16/10/2012 18:15

Możesz spróbować w opcjach interlini zmienić odstępy na 0pkt.
Posted by: KlaymanPL

Re: Kącik komputerowy [29] - 16/10/2012 18:22

Zaznaczasz pkt. 14 do 18. Prawy przycisk - Akapit - Odstępy po - 0 punktów.
Posted by: Platini

Re: Kącik komputerowy [29] - 16/10/2012 18:23

To by było Panowie za proste wink
Na samym początku już tego próbowałem, nie idzie. Musi być niestety coś innego blush
Posted by: Self-Confident

Re: Kącik komputerowy [29] - 16/10/2012 18:30

zaznacz i wez wyrownanie do prawej, zobacz czy pomoze i potem pokombinuj

druga sprawa ze masz moze twarde czy tam miekkie enetry powstawiane i to przez to
Posted by: lupus

Re: Kącik komputerowy [29] - 17/10/2012 01:08

Na jaki serwer można wrzucic plik graficzny np gif, który waży więcej niz 2 mb?

Popularne serwisy imgur/tinypic odrzucaja takie ciężkie pliki.
Posted by: Self-Confident

Re: Kącik komputerowy [29] - 17/10/2012 01:24

sprawdz:

http://zmniejszacz.pl
Posted by: lupus

Re: Kącik komputerowy [29] - 17/10/2012 01:53

gif zamienia na jpg odpada frown
Posted by: Self-Confident

Re: Kącik komputerowy [29] - 17/10/2012 01:57

jak masz pilna sprawe to odezwij sie na priv to Ci wrzuce na wlasny serwer, chyba ze to jakis gif z cyckami, to szukamy dalej tongue
Posted by: Jose

Re: Kącik komputerowy [29] - 26/10/2012 17:21

jak skutecznie usunąć z swojego kompa takie gówno jak babylon?

usunąłem już praktycznie wszystko w panelu sterowania itd. mimo to dalej mam to na pasku narzędzi w mozzili, cały czas otwiera mi się to jako główna wyszukiwarka...

macie jakieś pomysły?
Posted by: Self-Confident

Re: Kącik komputerowy [29] - 26/10/2012 17:24

w ustawieniach FF zmien sobie strone startowa"

a reszta widok "pasek narzedzi"
Posted by: Kylo

Re: Kącik komputerowy [29] - 26/10/2012 20:36

Originally Posted By: Self-Confident
w ustawieniach FF zmien sobie strone startowa"

a reszta widok "pasek narzedzi"


Na startowa nic nie daje po ponownym wlaczeniu przegladarki znow to samo wink Juz to przerabialem...

http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/antyspyware/AdwCleaner.html

Instalujesz, usuwasz, restart i po klopocie.

Nie ma za co ;]
Posted by: Widget

Re: Kącik komputerowy [29] - 27/10/2012 02:47

Originally Posted By: Jose
jak skutecznie usunąć z swojego kompa takie gówno jak babylon?

usunąłem już praktycznie wszystko w panelu sterowania itd. mimo to dalej mam to na pasku narzędzi w mozzili, cały czas otwiera mi się to jako główna wyszukiwarka...

macie jakieś pomysły?

Ostatnio gdzieś usuwałem Toolbar Babylon. Gówno siedziało w dodatkach firefoxa...
Posted by: Tom182

Re: Kącik komputerowy [29] - 01/11/2012 17:15

Witam

Mam pytanie, czy da się za pomocą kabla HDMI podłaczyć laptopa z TV tak żeby np. na TV oglądac jakis film, a na laptopie osobno np. grać w miedzyczasie itp ?? Jestem w tym zielony, dzis kupilem kabel HDMI i podłaczyłem do TV i jak na razie na TV widoczny jest obraz taki sam jak na laptopie więc stąd moje pytanie tongue

p.s. To samo tyczy się dźwięku smile
Posted by: raiders_

Re: Kącik komputerowy [29] - 01/11/2012 17:43

Originally Posted By: TOM182
Witam

Mam pytanie, czy da się za pomocą kabla HDMI podłaczyć laptopa z TV tak żeby np. na TV oglądac jakis film, a na laptopie osobno np. grać w miedzyczasie itp ?? Jestem w tym zielony, dzis kupilem kabel HDMI i podłaczyłem do TV i jak na razie na TV widoczny jest obraz taki sam jak na laptopie więc stąd moje pytanie tongue

p.s. To samo tyczy się dźwięku smile


Takie rzeczy to to tylko w erze smile
albo grasz albo oglądasz film .. to tak samo jak byś na lapku chciał oglądać film i jednocześnie grać
Posted by: Tom182

Re: Kącik komputerowy [29] - 02/11/2012 05:52

Originally Posted By: raiders_
Originally Posted By: TOM182
Witam

Mam pytanie, czy da się za pomocą kabla HDMI podłaczyć laptopa z TV tak żeby np. na TV oglądac jakis film, a na laptopie osobno np. grać w miedzyczasie itp ?? Jestem w tym zielony, dzis kupilem kabel HDMI i podłaczyłem do TV i jak na razie na TV widoczny jest obraz taki sam jak na laptopie więc stąd moje pytanie tongue

p.s. To samo tyczy się dźwięku smile


Takie rzeczy to to tylko w erze smile
albo grasz albo oglądasz film .. to tak samo jak byś na lapku chciał oglądać film i jednocześnie grać

patrz Pan, a jednak nie tylko w erze laugh http://www.vista.pl/porady/1017_dualview_dwa_monitory_podlaczone_pod_jeden_komputer.html
Posted by: Gaske

Re: Kącik komputerowy [29] - 02/11/2012 14:31

Poleci ktoś jakiegoś dobrego pada do kompa?

Nic specjalnego, byle w FIFE mozna bylo spokojnie pograc, zeby nie przerywal i nie nawalil po tygodniu smile
Posted by: AGASSI

Re: Kącik komputerowy [29] - 02/11/2012 19:15

Kupuje nowego lapka z core i7 2,1 do 3,4.
Pytanie czy i7 2 generacji bardzo różni się od i7 3 generacji ?
Czy grafika z pamięcią 1 GB jest juz wystarczająca czy brać z 2 GB ? Czy pamięć lapka 8 GB styknie czy 12 GB od razu wsadzić ?
Ogarnia to Ktoś ? wink
Posted by: -Adrian-

Re: Kącik komputerowy [29] - 02/11/2012 19:24

To zależy od potrzeb. Jeżeli nie renderujesz grafy, nie tworzysz muzy, czy nie obrabiasz zdjęć w kosmicznych rozdzielczościach to chyba lepiej wziąć i5, a za zaoszczędzony hajsik wziąć model z mocniejszą grafą (zakładam że odpalisz czasem jakąś gierkę)/większym dyskiem itp. 8 GB styknie spokojnie, chyba że patrz 2 zdanie smile
Posted by: AGASSI

Re: Kącik komputerowy [29] - 02/11/2012 19:28

Sorry nie podałem przeznaczenia tongue
Lapek w 99% ma być maszynką do zarabiania pieniędzy grin
Obecnie mam dwa lapki Core Duo 6 i 4 letni i oba nie dają rady napierdalać non stop stremów, livescorów, botów etc.
Posted by: raiders_

Re: Kącik komputerowy [29] - 02/11/2012 23:21

Originally Posted By: Gaske
Poleci ktoś jakiegoś dobrego pada do kompa?

Nic specjalnego, byle w FIFE mozna bylo spokojnie pograc, zeby nie przerywal i nie nawalil po tygodniu smile

http://allegro.pl/xbox-360-kontroler-bezprzewodowy-windows-zasieg-9m-i2734382329.html

http://allegro.pl/oryginalny-pad-xbox360-pc-microsoft-kontroler-krk-i2699125372.html
Posted by: Coronach

Re: Kącik komputerowy [29] - 03/11/2012 23:14

Przyznać się dziadki, kto na C64 pogrywał wink

Ja sobie pograłem w nową wersję, dalej fajnie...

Posted by: globus

Re: Kącik komputerowy [29] - 04/11/2012 22:40

Jak znaleźć najtańszy zestaw, laptopa, z kartą graficzną obsługująca 4 monitory ?
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [29] - 05/11/2012 12:22

Spójrz w komentarze tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=NZe1vYMSt48
Posted by: Gaske

Re: Kącik komputerowy [29] - 05/11/2012 15:42

lol, jak to działa? tongue Można na czeterech monitorach z jednego laptopa sobie mecze wlaczyc, a na laptopie jeszcze przegladac coś? grin
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [29] - 06/11/2012 02:02

Działa to tak, że rozszerzasz sobie pulpit. Tak jakbyś teraz sobie podzielił ekran na 4 okienka i w trzech oglądał mecze a w jednym coś przeglądał.
Posted by: Skull

Re: Kącik komputerowy [29] - 06/11/2012 20:05

http://allegro.pl/show_item.php?item=273..._offer_id=51876

do domowych zabaw wystarczy? Interneciik, pakiety Office, żadnych gire może poza kulkami i pasjamsem smile

w tej cenie nic chyba lepszego nie znajde...
Warto?
Posted by: KeeP

Re: Kącik komputerowy [29] - 06/11/2012 21:52

Originally Posted By: Skull
http://allegro.pl/show_item.php?item=273..._offer_id=51876

do domowych zabaw wystarczy? Interneciik, pakiety Office, żadnych gire może poza kulkami i pasjamsem smile

w tej cenie nic chyba lepszego nie znajde...
Warto?


fajny tylko ta grafika zintegrowana...no ale do pasjansa styknie smile
Posted by: Mike Avdi

Re: Kącik komputerowy [29] - 07/11/2012 07:28

Witam.

Obecnie w pracy zajmuje się m.in. wysyłanie maili z poczty Gmail do różnych adresów mailowych, jednak o tym samym tytule, tej samej treści i z tym samym załącznikiem.
Chciałbym spytać co proponujecie albo czy istniej jakiś program aby w jak największym stopniu przyspieszyć wysyłanie takich maili, aby tracić na to jak najmniej czasu (obecnie w drugim oknie otwieram sobie wysłaną wiadomość i z niej kopiuję tytuł i treść do nowej w pierwszym oknie) ale może istnieje jeszcze jakiś inny, szybszy sposób smile ?

Z góry dzięki za info.
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [29] - 07/11/2012 13:24

Wpisz wszystkich adresatów w pole UDW.
Posted by: Self-Confident

Re: Kącik komputerowy [29] - 08/11/2012 02:15

mam szybkie pytanie,
otoz chce nagrac obraz ze streamingu ktory bedzie na necie, jak to moge zrobic? nagrac najlepiej obraz i dzwiek.
Posted by: lupus

Re: Kącik komputerowy [29] - 11/11/2012 03:00

Panowie mam pytanie.
Pod fajerfoksem taki syf widoczny pod szczałką sie zainstalował.

Jak to usunąć? Widoczne tylko na tej przeglądarce.

Posted by: Pindol

Re: Kącik komputerowy [29] - 11/11/2012 20:25

Mam pewien problem, włączam np soft pokerowy.. ładuje się, lecz co chwilę wyskakuję mi pliki do otwarcia, pobrania lub anulowania. Pliki, które powinny być automatycznie ściągnięte lub zainstalowane, a ja muszę robić to ręcznie i to przy każdej operacji instalacji itp. Jest to cholernie męczące i irytujące. Teraz np nie mogę odpalić pokera, bo po prostu nie ciągnie mi plików przez "ręczne" instalowanie.

Mam nadzieję,że mniej więcej wiecie o co mi chodzi i ktoś podrzuci jakiś pomysł
Posted by: Mike Avdi

Re: Kącik komputerowy [29] - 13/11/2012 23:13

Wítam. Moze ktos posiada skrypt do excela albo ma pomysł jak to rozwiazac. Otoż mam kolumne w ktorej sa same nr telefonow i chciałbym aby po wklejeniu do nowego wiersza powtarzajacego sie nr tel. wyskakiwał komunikat, że taki numer już jest w bazie. Chce uniknac po prostu powtarzania sie numerow. Dzieki.
Posted by: Krystian

Re: Kącik komputerowy [29] - 14/11/2012 03:03

Panowie mam jakis problem z dzwiekiem.

Gra muzyka z komputera i od czasu do czasu po prostu cos zaczyna tak typowo pierdziec (trzeszczec) w trakcie grania muzyki. Jest ok - plynny dzwiek, po chwili trzeszczy powiedzmy na 30 sekund, znowu ok i nastepnie znow pierdzi.

Sprawdzalem na 2ch parach sluchawek i glosnikach, wiec cos ewidentnie z dzwiekiem. Problem pojawil sie dopiero pare dni temu.

Aha i tyczy sie to tylko dzwieku puszczanego z Internetu. Teraz dla przetestowania w winampie slucham sciagnietej piosenki z 10 minut w kolko i wszystko OK. Pomyslalem ze to w takim razie wina przegladarki, ale na drugiej jest to samo.

Ktos wie co to moze byc? Z gory dzieki.
Posted by: Krystian

Re: Kącik komputerowy [29] - 14/11/2012 05:38

i jeszcze dzis mialem straszny klopot rozmawiajac na SKYPE, kompletnie caly czas trzeszczalo i przerywalo mi ta druga osobe, domyslam sie ze to wlasnie ten problem
Posted by: Rafik 25

Re: Kącik komputerowy [29] - 14/11/2012 21:38

Panowie żonka zażyczyła sobie tableta.

Zastanawiam się nad :

- Samsung N8000 Galaxy Note 10.1 3G 32GB White
- Ipad 4 retina Wi‑Fi + Cellular 32 GB White

Który z nich jest lepszy?
Posted by: Krystian

Re: Kącik komputerowy [29] - 16/11/2012 18:58

Originally Posted By: Krystian
Panowie mam jakis problem z dzwiekiem.

Gra muzyka z komputera i od czasu do czasu po prostu cos zaczyna tak typowo pierdziec (trzeszczec) w trakcie grania muzyki. Jest ok - plynny dzwiek, po chwili trzeszczy powiedzmy na 30 sekund, znowu ok i nastepnie znow pierdzi.

Sprawdzalem na 2ch parach sluchawek i glosnikach, wiec cos ewidentnie z dzwiekiem. Problem pojawil sie dopiero pare dni temu.

Aha i tyczy sie to tylko dzwieku puszczanego z Internetu. Teraz dla przetestowania w winampie slucham sciagnietej piosenki z 10 minut w kolko i wszystko OK. Pomyslalem ze to w takim razie wina przegladarki, ale na drugiej jest to samo.

Ktos wie co to moze byc? Z gory dzieki.
Originally Posted By: Krystian
i jeszcze dzis mialem straszny klopot rozmawiajac na SKYPE, kompletnie caly czas trzeszczalo i przerywalo mi ta druga osobe, domyslam sie ze to wlasnie ten problem


Czy ktos wie w czym moze tkwic problem ? Z gory dzieki
Posted by: Kylo

Re: Kącik komputerowy [29] - 17/11/2012 01:39

Originally Posted By: Krystian
Originally Posted By: Krystian
Panowie mam jakis problem z dzwiekiem.

Gra muzyka z komputera i od czasu do czasu po prostu cos zaczyna tak typowo pierdziec (trzeszczec) w trakcie grania muzyki. Jest ok - plynny dzwiek, po chwili trzeszczy powiedzmy na 30 sekund, znowu ok i nastepnie znow pierdzi.

Sprawdzalem na 2ch parach sluchawek i glosnikach, wiec cos ewidentnie z dzwiekiem. Problem pojawil sie dopiero pare dni temu.

Aha i tyczy sie to tylko dzwieku puszczanego z Internetu. Teraz dla przetestowania w winampie slucham sciagnietej piosenki z 10 minut w kolko i wszystko OK. Pomyslalem ze to w takim razie wina przegladarki, ale na drugiej jest to samo.

Ktos wie co to moze byc? Z gory dzieki.
Originally Posted By: Krystian
i jeszcze dzis mialem straszny klopot rozmawiajac na SKYPE, kompletnie caly czas trzeszczalo i przerywalo mi ta druga osobe, domyslam sie ze to wlasnie ten problem


Czy ktos wie w czym moze tkwic problem ? Z gory dzieki

CCleaner przelec kompa i pousuwaj. Mozliwe, ze cos w rejestrach nie teges.
Posted by: Krystian

Re: Kącik komputerowy [29] - 17/11/2012 01:47

dzieki Kylo za odp, sprobuje
Posted by: piana

Re: Kącik komputerowy [29] - 18/11/2012 16:45

czym przebadac dysk czy nie posiada bad sectorow?

probowalem programem pod dosa MHDD, ale nie smiga
Posted by: wachos

Re: Kącik komputerowy [29] - 18/11/2012 17:05

spróbuj HD Tune
Posted by: AGASSI

Re: Kącik komputerowy [29] - 22/11/2012 05:14

Panowie
Czy pod Linuxem chodzą stronki z wynikami sportowymi typu livesports oraz te z przekazem TV typu sportlemontv czy frombartv ?
I oczywiście czy chodzą bukmacherzy ?
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [29] - 22/11/2012 13:12

Wszystkie stronki chodzą pod linuksem.
Posted by: AGASSI

Re: Kącik komputerowy [29] - 22/11/2012 15:26

Originally Posted By: micha$
Wszystkie stronki chodzą pod linuksem.


czyli spokojnie można brać lapka z Linuxem bez obawy, że jakiś programik czy strona nie będzie działać ?

sorry, że drąże ale od zawsze jak pamiętam używałem tylko Windowsa i jego klony a Linuxa znam tylko ze słyszenia więc nie chciałbym się wkopać.
Posted by: rcsade

Re: Kącik komputerowy [29] - 22/11/2012 15:43

Panowie, na dniach przymierzam się do zakupu właśnie laptopa, znalazłem interesującą ofertę. Miał ktoś kontakt z takim modelem Dell'a ?

Code:
http://allegro.pl/dell-15r-i3-2x2-40-6gb-1000gb-hdmi-bt-win7-office-i2779430748.html
Posted by: AGASSI

Re: Kącik komputerowy [29] - 22/11/2012 16:17

Jeszcze jedno pytanko :
Czy jeśli lapek ma np. 12GB pamięci Ram to przy Linuxie komp wykorzystuje w pełni całą pamięć ?
Posted by: Piecia

Re: Kącik komputerowy [29] - 23/11/2012 00:17

Pytanie kierowane do ludzi znających się na sprzęcie komputerowym, czym kierować się chcąc kupic laptopa?
Posted by: raiders_

Re: Kącik komputerowy [29] - 23/11/2012 02:16

Originally Posted By: Piecia
Pytanie kierowane do ludzi znających się na sprzęcie komputerowym, czym kierować się chcąc kupic laptopa?

Budżetem .... jak masz np 3k na lapka to szukaj najlepszej konfiguracji za te pieniądze czyli procek najlepiej coś na i5 jak masz zamiar grać od czasu do czasu to przyda się jakaś znośna grafa szukaj czegoś na GT640/650.

Pamięć ram to teraz pakują niemal wszędzie w standardzie 6gb i więcej .

zresztą masz tu link
http://www.notebookcheck.pl/
czytaj ,porównuj ,kupuj .
smile

P.S. moj mała rada ... unikaj Acera ,Asusa ,HP i Toshiby jak chcesz się cieszyć lapkiem .
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [29] - 23/11/2012 13:53

Originally Posted By: AGASSI
Originally Posted By: micha$
Wszystkie stronki chodzą pod linuksem.


czyli spokojnie można brać lapka z Linuxem bez obawy, że jakiś programik czy strona nie będzie działać ?

sorry, że drąże ale od zawsze jak pamiętam używałem tylko Windowsa i jego klony a Linuxa znam tylko ze słyszenia więc nie chciałbym się wkopać.

Pewnie, że można brać. Jeśli będziesz miał jakąś wersję user-friendly (np. Ubuntu) to nie powinno być problemów i wszystko powinno śmigać. Jak coś się zepsuje to odpalasz go jeszcze raz i jest ok. Zależy na ile chcesz ingerować w system. Bo czasami trzeba coś kompilować, nadawać uprawnienia, wykonywać skrypty itp.
Także przy wyborze lapka nie kieruj się tylko tym czy strony i programy będą działać - będą. Ale wszystko inne może Ci się nie spodobać.
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [29] - 23/11/2012 13:54

Originally Posted By: Piecia
Pytanie kierowane do ludzi znających się na sprzęcie komputerowym, czym kierować się chcąc kupic laptopa?
Tak na szybko zapoznaj się z tym przewodnikiem: http://www.benchmark.pl/strefa/laptopy-poradnik
Posted by: Piecia

Re: Kącik komputerowy [29] - 24/11/2012 01:00

Originally Posted By: raiders_
Originally Posted By: Piecia
Pytanie kierowane do ludzi znających się na sprzęcie komputerowym, czym kierować się chcąc kupic laptopa?

Budżetem .... jak masz np 3k na lapka to szukaj najlepszej konfiguracji za te pieniądze czyli procek najlepiej coś na i5 jak masz zamiar grać od czasu do czasu to przyda się jakaś znośna grafa szukaj czegoś na GT640/650.

Pamięć ram to teraz pakują niemal wszędzie w standardzie 6gb i więcej .

zresztą masz tu link
http://www.notebookcheck.pl/
czytaj ,porównuj ,kupuj .
smile

P.S. moj mała rada ... unikaj Acera ,Asusa ,HP i Toshiby jak chcesz się cieszyć lapkiem .


Wprawdzie zakładałem iż wystarczy max 2,5k ... ale coś tam do tego mogę dorzucić jeszcze. W dużej mierze sądzę iż będzie służyć to do internetu, pisania a rzadziej do obejrzenia czegoś tam lub grania. Chodzi mi głównie o kupienie takiego z którego pokorzystał bym spokojnie dłuższy czas na przyzwoitym poziomie bez jakichś tam niespodzienek w trakcie.

Co do Twojej rady to zburzyłeś mój tok myślenia gdyż zakładałem iż najlepszym pomysłem będzie właśnie coś z Acera, Asus lub HP tongue

piwo

Originally Posted By: micha$
Originally Posted By: Piecia
Pytanie kierowane do ludzi znających się na sprzęcie komputerowym, czym kierować się chcąc kupic laptopa?
Tak na szybko zapoznaj się z tym przewodnikiem: http://www.benchmark.pl/strefa/laptopy-poradnik


dzięki piwo zapoznam się z lekturą
Posted by: radeke

Re: Kącik komputerowy [29] - 24/11/2012 23:20

Panowie czy do max 1,2k to max co dostanę:

[/url]

lub

[url=http://allegro....798081029.html]


W pierwszym przypadku zastanawia mnie czy ta promocja: "Cena Kup Teraz była - 1 699,00 zł a teraz 1 199 zł " to dobra oferta czy raczej chwyt marketingowy ? Z drugiej strony dużo osób zdecydowało się na zakup.

I czy jest sens wogóle dopłacać 100 PLN za laptop z pierwszego linku czy dużej różnicy pomiędzy 1 a 2 nie ma za bardzo?

Ogólnie wymagania to miałby być to laptop jedynie na potrzeby przeglądania internetu
Posted by: Maxero

Re: Kącik komputerowy [29] - 25/11/2012 00:16

Pytanie do kogoś kto ogarnia excela a konkretnie tabele przestawne.
Zadanie brzmi w którym dniu tygodnia przeprowadzono najwięcej rozmów.
Przeniosłem daty rozmów do pola wierszy, zmieniłem format na dni tygodnia i wszystko by było cacy gdyby nie to, że np mam 3 poniedziałki, 4 wtorki itd. Jak zrobić żeby sumowało mi wszystkie poniedziałki razem itd ??
Posted by: AGASSI

Re: Kącik komputerowy [29] - 25/11/2012 04:04

Na dzień dzisiejszy wybór padłby na tego

http://www.x-kom.pl/p/79255-notebook-laptop-17,3-dell-inspiron-5720-i7-3612qm-8gb-1000-dvd-rw-7hp64.html

jakieś sugestie przeciw ?
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [29] - 25/11/2012 07:03

Przy wyborze laptopa proponuję przyjrzeć się temu:
http://pclab.pl/news48900.html <-ranking niezawodności
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [29] - 25/11/2012 07:05

Originally Posted By: Maxero
Pytanie do kogoś kto ogarnia excela a konkretnie tabele przestawne.
Zadanie brzmi w którym dniu tygodnia przeprowadzono najwięcej rozmów.
Przeniosłem daty rozmów do pola wierszy, zmieniłem format na dni tygodnia i wszystko by było cacy gdyby nie to, że np mam 3 poniedziałki, 4 wtorki itd. Jak zrobić żeby sumowało mi wszystkie poniedziałki razem itd ??
Wydaje mi się, że musisz zmienić sposób agragacji z sumy na licznik.
Posted by: Maxero

Re: Kącik komputerowy [29] - 25/11/2012 16:12

Originally Posted By: micha$
Originally Posted By: Maxero
Pytanie do kogoś kto ogarnia excela a konkretnie tabele przestawne.
Zadanie brzmi w którym dniu tygodnia przeprowadzono najwięcej rozmów.
Przeniosłem daty rozmów do pola wierszy, zmieniłem format na dni tygodnia i wszystko by było cacy gdyby nie to, że np mam 3 poniedziałki, 4 wtorki itd. Jak zrobić żeby sumowało mi wszystkie poniedziałki razem itd ??
Wydaje mi się, że musisz zmienić sposób agragacji z sumy na licznik.

Niestety nie pomogło, jedyny sposób do jakiego doszedłem, to utworzenie w zwykłej pierwotnej tabeli z danymi jeszcze jednej kolumny w której od razu miałem format czasu "dddd" i wtedy łączyło bez problemów. Mimo wszystko dzięki za chęci wink
Posted by: AGASSI

Re: Kącik komputerowy [29] - 25/11/2012 16:42

Originally Posted By: micha$
Przy wyborze laptopa proponuję przyjrzeć się temu:
http://pclab.pl/news48900.html <-ranking niezawodności


jak dla Mnie to ranking z dupy wzięty tak jak ranking poparcia PO robiony telefonicznie wink
pewnie około 70% awarii to wylana kawa na lapka lub jeb o podłoge laugh
Posted by: Skull

Re: Kącik komputerowy [29] - 25/11/2012 17:26

Panowie czym zastapic pakiet biurowy Microsoft office?

Chodzi głównie o worda i exele ale i inne się przydadzą smile
OpenOffice będzie czytał i zapisywał w obsługiwanym formacie jak Microsoft Office?
Acrobad reader zastapie foxi readerem
co jeszcze?


Mam tez problem z lapkiem podzieliłem lapka na dwie partycje 50GB i 270GB tyle że po zainstalowaniu Win 7 widzę tylko 50GB, a te 270 nie widze, chyba że pogrzebie i w ząarządzaniu dyskami istniej/widać dysk ale za nic w świecie nie dam rady zrobić go widocznym w katalogu Mój komputer frown
Posted by: Kylo

Re: Kącik komputerowy [29] - 25/11/2012 17:40

Originally Posted By: Skull
Panowie czym zastapic pakiet biurowy Microsoft office?

Chodzi głównie o worda i exele ale i inne się przydadzą smile
OpenOffice będzie czytał i zapisywał w obsługiwanym formacie jak Microsoft Office?
Acrobad reader zastapie foxi readerem
co jeszcze?


Mam tez problem z lapkiem podzieliłem lapka na dwie partycje 50GB i 270GB tyle że po zainstalowaniu Win 7 widzę tylko 50GB, a te 270 nie widze, chyba że pogrzebie i w ząarządzaniu dyskami istniej/widać dysk ale za nic w świecie nie dam rady zrobić go widocznym w katalogu Mój komputer frown


Open office ma opcje zapisania jak w MO. Ogolnie ma wszystko co potrzeba pakiet OO.
Co do dysku przydziel programem partition magic. Prosty programik.
Posted by: Skull

Re: Kącik komputerowy [29] - 25/11/2012 19:41

Dzięki Kylo smile zapomniałem o Partition Magic

co tu pisać moja edukacja komputerowa zakończyła się na XP, no może MX smile
Posted by: AGASSI

Re: Kącik komputerowy [29] - 25/11/2012 23:44

Originally Posted By: AGASSI
Na dzień dzisiejszy wybór padłby na tego

http://www.x-kom.pl/p/79255-notebook-laptop-17,3-dell-inspiron-5720-i7-3612qm-8gb-1000-dvd-rw-7hp64.html

jakieś sugestie przeciw ?


jakbym hipotetycznie zmienił wybór na tego Lenovo

http://www.x-kom.pl/p/105834-notebook-laptop-17,3-lenovo-ibm-g780-i7-3612qm-16gb-1000-dvd-rw-7hp64.html

to jest to lepszy wybór czy nie ?
Posted by: raiders_

Re: Kącik komputerowy [29] - 26/11/2012 00:47

Originally Posted By: AGASSI
Originally Posted By: AGASSI
Na dzień dzisiejszy wybór padłby na tego

http://www.x-kom.pl/p/79255-notebook-laptop-17,3-dell-inspiron-5720-i7-3612qm-8gb-1000-dvd-rw-7hp64.html

jakieś sugestie przeciw ?


jakbym hipotetycznie zmienił wybór na tego Lenovo

http://www.x-kom.pl/p/105834-notebook-laptop-17,3-lenovo-ibm-g780-i7-3612qm-16gb-1000-dvd-rw-7hp64.html

to jest to lepszy wybór czy nie ?


Niemal identyczne z tym ze grawika w Lenovo ma 2gb pamięci własnej w Dellu tylko 1 GB

Dell daje gwarancje D2D ale nie wiem czy ten model się na to łapie ...spytaj w sklepie i jeśli tak to brał bym della przy założeniu ze lapek nie bedzie katowany grami smile
Posted by: lelu

Re: Kącik komputerowy [29] - 27/11/2012 04:37

Czy majac link bezposrednio do zdjecia na FB albo nazwe pliku (aojsdioahsdiohafhdugrgj_n.jpg) da sie dojsc do profilu na ktorym to zdjecie jest wyswietlane ?:)
Posted by: Big

Re: Kącik komputerowy [29] - 28/11/2012 20:11

Używam dwóch komputerów.Na jednym mam XP na drugim Windows 7 i na tym drugim nieotwiera mi się ta stronka: http://www.lshunter.tv/football-live-streaming-video.html . Na 7-ce nie widać "streamingów" na XP jest wszystko ok. Coś muszę zmienić w 7-ce?
Posted by: Self-Confident

Re: Kącik komputerowy [29] - 28/11/2012 20:20

prawdopodbnie problem z JavaSricpt.
Posted by: Big

Re: Kącik komputerowy [29] - 28/11/2012 20:24

Originally Posted By: Self-Confident
prawdopodbnie problem z JavaSricpt.


t.z.n.? co mam zrobić?
Posted by: Self-Confident

Re: Kącik komputerowy [29] - 28/11/2012 20:28

sciagnij i zainstaluj: http://www.java.com/pl/download/
Posted by: Big

Re: Kącik komputerowy [29] - 28/11/2012 20:44

[quote=Self-Confident]sciagnij i zainstaluj: http://www.java.com/pl/download/ [/quote

Zainstalowałem, zresetowałem kompa...i nic się nie zmieniło frown
Posted by: Piecia

Re: Kącik komputerowy [29] - 02/12/2012 01:35

mam problem gdyż w laptopie nie chce załadować się system a tylko jest czarny ekran i migajacy "_" w lewym górnym rogu ...
Posted by: figo29

Re: Kącik komputerowy [29] - 02/12/2012 03:14

Umieściłęm w dziale pomoc ale tu chyba bardziej pasuje:

Potrzebna pomoc:
Przez pomyłkę skasowałem wiadomości.Do osbługi poczty używam Windows Live 2011.Jak wchodzę na swoją skrzynkę standardowo przez stronę wp to widzę,że wszystkie wiadomości tam są.
Mogę je jeszcze raz jakoś ściągnąć?
Dzięki za pomoc:)
Posted by: AGASSI

Re: Kącik komputerowy [29] - 08/12/2012 01:56

Czy laptopy MSI to dobry wybór czy kicha ?
Ma może ktoś doswiadczenie z nimi.
Posted by: rcsade

Re: Kącik komputerowy [29] - 08/12/2012 15:01

Agassi, to zależy do czego będziesz używał laptopa. Jeśli ma być mobilny i będziesz go użytkował w "terenie" to polecam tylko i wyłacznie DELL'a (Jakość,gwarancja) Jeśli ma to być komputer "zastępujący" stacjonarny (użytkowany do gier itp to MSI jest wyborem dobrym (dobry stosunek ceny do możliwości. W tym wypadku bez względu na wybór, zaleca się zakup podkładki chłodzącej)
Posted by: raiders_

Re: Kącik komputerowy [29] - 09/12/2012 01:48

Originally Posted By: AGASSI
Czy laptopy MSI to dobry wybór czy kicha ?
Ma może ktoś doswiadczenie z nimi.

Tak lapki od MSI to dobry wybór powiedział bym ze nawet bardzo dobry w określonym przedziale cenowym np do 3tys.
Originally Posted By: rcsade
. W tym wypadku bez względu na wybór, zaleca się zakup podkładki chłodzącej)

taaaa tylko po co ? większej bzdury jak te podkładki chłodzące dawno nie było .W czym to ma pomóc i niby jak ?
Te podkładki wręcz "szkodzą" bo zakłócają przepływ powietrza w fabrycznym chłodzeniu .
A i obecne laptopy to już nie grzejniki jak 5 lat temu
Posted by: radeke

Re: Kącik komputerowy [29] - 09/12/2012 01:56

No właśnie co do podstawek Panowie...

Czy ktoś tego używa i mógłby polecić jakąś tanią ? Rozglądam się za zakupem z tego względy, że żona potrafi trzymać laptop na kolanach, albo nawet na kołdrze blush co strasznie mnie wkurza i wiem jak szkodliwe jest dla działania lapka.

Nie osiągam nie wiadomo jakich temp. na tym lapku, żeby ta podstawka miała go chłodzić, bardziej chodzi o ochronę przed przegrzewaniem z powodu stawiania lapka w złych miejscach podczas jego pracy.
Posted by: AGASSI

Re: Kącik komputerowy [29] - 09/12/2012 19:46

Originally Posted By: raiders_
Originally Posted By: AGASSI
Czy laptopy MSI to dobry wybór czy kicha ?
Ma może ktoś doswiadczenie z nimi.

Tak lapki od MSI to dobry wybór powiedział bym ze nawet bardzo dobry w określonym przedziale cenowym np do 3tys.



wychodzi, że zabule koło 3 8000 za
17,3 cale 1600-900 HD+
i7 3 gen turbo 4 rdzenie 2.4 Ghz do 3.4Ghz
Ram 12GB DDR3 1600 Mhz
Grafika 2048 MB DDR 5 Nividia GeForce GTX 660M
Posted by: AGASSI

Re: Kącik komputerowy [29] - 09/12/2012 19:59

O tym myśle

http://www.x-kom.pl/p/117108-notebook-laptop-17,3-msi-ge70-0nd-272xpl-i7-3630qm-12gb-750-7hp64x-gtx660.html#
Posted by: simons1986

Re: Kącik komputerowy [29] - 09/12/2012 20:18

Originally Posted By: AGASSI
O tym myśle

http://www.x-kom.pl/p/117108-notebook-laptop-17,3-msi-ge70-0nd-272xpl-i7-3630qm-12gb-750-7hp64x-gtx660.html#


jeśli szukasz lapka do gier to musisz sie liczyc z tym ze nawet jak kupisz za 3.000 tys to i tak za rok bedziesz musial go wymienic bo gierki maja coraz to wieksze wymagania. Ja osobiscie do gierek polecam Asusa, ma bardzo dobry system chlodzenia, a to w przypadku lapka do gier to bardzo wazny czynnik. Chociaz ja osobiscie zrobilbym na Twoim miejscu inaczej, kupilbym lapka za 2.000 tys a reszta przeznaczyl na playa czy xboxa smile
Posted by: AGASSI

Re: Kącik komputerowy [29] - 09/12/2012 20:37

2k nie idzie w parze z i7+17,3 "
nawet 3k to za mało wink
Xboxa córa dostanie w prezencie na Gwiazdke grin
Posted by: simons1986

Re: Kącik komputerowy [29] - 09/12/2012 20:50

Originally Posted By: AGASSI
2k nie idzie w parze z i7+17,3 "
nawet 3k to za mało wink
Xboxa córa dostanie w prezencie na Gwiazdke grin


hehe no to ładnie przemyslana sprawa smile
Posted by: Goget

Re: Kącik komputerowy [29] - 09/12/2012 21:13

Nie dałbym 4k za lapka z takiej firmy jak MSI. Jeszcze ta biedna rozdzielczość 1600x900 wink

Tu masz Della z Full HD - http://www.neo24.pl/?p=dell_17r_7720_se_mobdelnot0902&aff_id=101372

Sam mam lapka z tej firmy od 1,5 roku i praktycznie jak nowy wygląda i zero problemów przez ten czas. W razie czego gwarancja Door to Door.
Posted by: AGASSI

Re: Kącik komputerowy [29] - 09/12/2012 21:36

Cenami to się możemy przerzucać bez końca laugh
Np. dodam 100 zeta i na x-kom dostane takiego samego Della ale dodatkowym dyskiem 120 GB SSD SATA III grin
Jakoś Mnie seria Inspiron nie przekonuje pod względem wykonania.
Bebechy okey ale fizycznie jakiś taki miękki, szczególnie matryca.
MSI też gwarancja 24 miechy door to door.
BTW Wsio i tak chińczycy robią ewentualnie MSI na Tajwanie laugh
Posted by: MATTAT

Re: Kącik komputerowy [29] - 09/12/2012 21:41

AGASSI poszukaj jeszcze z firmy lenovo mam od 3 lat G550 + karta GF nie narzekałem a mam 2x ten sam model.

Myślę o zmianie na http://allegro.pl/lenovo-g780-i7-4x3-1ghz-16g-1000g-gt630-win7-torba-i2829491298.html


ale to tylko wtedy jak bym upłynnił jedną sztukę + dokładka




Ktoś chętny na używkę Lenovo G550?
Procesor Dual core T4300 2x2100GHz, 4GB ramu, 320GB dysk, karta GF 210M, Win 7 + funkcja onekey recovery
Posted by: Goget

Re: Kącik komputerowy [29] - 09/12/2012 21:55

Originally Posted By: AGASSI
Jakoś Mnie seria Inspiron nie przekonuje pod względem wykonania.
Bebechy okey ale fizycznie jakiś taki miękki, szczególnie matryca.


No tak ja mam 17-stkę Vostro, trochę wyższa półka pod względem wykonania, ale ze słabszą konfiguracją.

Ale ten wklejony przez ciebie MSI to dopiero wygląda jak z bazaru tongue
Posted by: simons1986

Re: Kącik komputerowy [29] - 09/12/2012 21:57

Moim zdaniem Dell-e sa za drogie, wole kupic Asusa czy Lenovo. Ostatnio kumpel kupil Dell-a za 4.000 tys, pozniej wpadl do mnie i zobaczyl mojego Asusa i mi mowi ze ona wydal 4.000 a ja to pewnie z 5.000, a jak mu powiedzilem ze 2.500 to jeszcze troche by mi na zawal zszedl, jakos wykonania Dell-i na slabym poziomie, po za tym to Asus co roku wygrywa ranking jesli chodzi o bezawaryjność smile
Posted by: AGASSI

Re: Kącik komputerowy [29] - 09/12/2012 22:51

Na notebookcheck zachwalają Inspiron 7720
piszą, że zdecydowanie poprawił solidność wykonania więc po bólach zamówie do salonu x-kom tego

http://www.x-kom.pl/p/118528-notebook-laptop-17,3-dell-inspiron-7720-i7-3630qm-12gb-1000-win8-1080p.html

jestem po rozmowie ze sprzedawcą i mam gwarancje rezygnacji jeśli się nie będzie Mi widział.
Posted by: Skull

Re: Kącik komputerowy [29] - 09/12/2012 22:58

Macie może linka do instrukcji po polsku routera router tp link tl-wr740n
moje google coś słabieńkie...
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [29] - 10/12/2012 00:09

Rzeczywiście słabo, u mnie pierwszy link po wpisaniu "tl-wr740n instrukcja":
http://www.atel.com.pl/doc/06987id_v_1_0_www.pdf
Posted by: MATTAT

Re: Kącik komputerowy [29] - 10/12/2012 00:40

Już dawno dostał na PW,m tak samo pierwszy wpis w google i od razu instrukcja nawet chyba... to samo co podałeś micha$
Posted by: Skull

Re: Kącik komputerowy [29] - 10/12/2012 00:55

Chłopaki albo ja jestem ślepy albo nie widzę...

posluchajcie w jezyku polskim ma 10 stron, a w angielskim 109 więc jest różnica...

wskażcie palcem
Posted by: pawcio1

Re: Kącik komputerowy [29] - 11/12/2012 03:14

Ma ktos pomysla na jakiegos "darmowego" antywirusa ?....Mam nod32 ale spowalnia mi laptopa a avasta nie chce bo mnie wkurwia....polecicie cos??
Posted by: Kylo

Re: Kącik komputerowy [29] - 11/12/2012 03:31

Originally Posted By: pawcio1
Ma ktos pomysla na jakiegos "darmowego" antywirusa ?....Mam nod32 ale spowalnia mi laptopa a avasta nie chce bo mnie wkurwia....polecicie cos??

Bitdefender dobrze zoptymilizowany. Swietna baza wirusów + firewall.
Posted by: raiders_

Re: Kącik komputerowy [29] - 11/12/2012 04:47

Originally Posted By: pawcio1
Ma ktos pomysla na jakiegos "darmowego" antywirusa ?....Mam nod32 ale spowalnia mi laptopa a avasta nie chce bo mnie wkurwia....polecicie cos??


To ja się zapytam jakiego ty masz laptopa ze ci go niby nod32 spowalnia ?

Przecież to jeden z lżejszych antyvirów , może problem leży w zaśmieconym rejestrze i HDD kiedy czyściłeś te obszary ?
Posted by: pawcio1

Re: Kącik komputerowy [29] - 11/12/2012 20:29

nie juz wszystko ok.....wyczyscilem go Clanereem i biega juz pod NOD-em
Posted by: Vendetta

Re: Kącik komputerowy [29] - 16/12/2012 20:53

siema, jak opublikowac plik pdf w internecie?
Robie wyniki zawodów i musze je jakos umiescic zeby kazdy mial wglad a nie mam zadnego serwera ani strony
Posted by: Goget

Re: Kącik komputerowy [29] - 16/12/2012 21:00

Do ulubionych - http://www.speedyshare.com
Posted by: Vendetta

Re: Kącik komputerowy [29] - 16/12/2012 21:11

to wiem ale chcialbym zeby po klikniecu od razu wchodzilo w te wyniki. Np. tak jak tutaj: http://www.maratonypolskie.pl/wyniki/2012/gpzalew2.pdf
Posted by: Vendetta

Re: Kącik komputerowy [29] - 16/12/2012 21:11

da sie to w ogole jesli sie nei ma wlasnej strony www? smile Bo ja tez wyniki chce na fejsie wkleic
Posted by: Goget

Re: Kącik komputerowy [29] - 16/12/2012 21:20

Zawsze możesz z PDFa zrobić JPG wink

http://pdf2jpg.net/
Posted by: Vendetta

Re: Kącik komputerowy [29] - 16/12/2012 23:04

dzieki Goget to by bylo dobre ale nie moge zrobic jpg jednego pliku :/ za duzo chyba tego :/
Mize ktos poradzi jak zrobic z tego taki link zeby od razu po kliknieciu wyswietlaly sie wyniki?
http://speedy.sh/MkwWK/wyniki1-Copy.pdf
Posted by: Vendetta

Re: Kącik komputerowy [29] - 16/12/2012 23:08

albo z tego pliku bo tam wyzej sa jakies bledy tongue kto pomoze?
http://www.speedyshare.com/uYq5Z/wyniki.xls
Posted by: Goget

Re: Kącik komputerowy [29] - 16/12/2012 23:12

Na upartego można przez Fn+PrtSc - http://iv.pl/images/95762932563499767561.jpg
Posted by: Vendetta

Re: Kącik komputerowy [29] - 16/12/2012 23:14

gitara ale to tylko jedna częsc smile
Posted by: Vendetta

Re: Kącik komputerowy [29] - 16/12/2012 23:16

Goget wez mi ogarnij tak samo drugą czesc duch Bede Ci wisial duze piwko jak wpadniesz do Szczecina smile
Posted by: Goget

Re: Kącik komputerowy [29] - 16/12/2012 23:30

Originally Posted By: Vendetta
Goget wez mi ogarnij tak samo drugą czesc duch


Masz całość w jednym pliku - http://iv.pl/images/63520473245619397744.jpg

Originally Posted By: Vendetta
Bede Ci wisial duze piwko jak wpadniesz do Szczecina smile


Ok, ale butelki wyrzucamy do kosza crazy piwo
Posted by: Vendetta

Re: Kącik komputerowy [29] - 16/12/2012 23:40

w porzadku jestes smile piwo
Posted by: Akhu

Re: Kącik komputerowy [29] - 17/12/2012 03:21

Goget już poradził sprawie, ale tak na przyszłość można też tak:

tworzymy konto tutaj https://workspaces.acrobat.com/CreateAccount.html

Logujemy się, uploudujemy plik, później klikamy na ten plik i wybieramy 'Share document" dalej 'Publish it' i już mamy plik na serwerze i link do skopiowania do niego.

Przynajmniej ja tak zawsze robię tongue
Posted by: KacMa

Re: Kącik komputerowy [29] - 17/12/2012 03:51

Originally Posted By: Goget
W razie czego gwarancja Door to Door.


Goget, co Cię podnieca w gwarancji Door to Door? Chyba, że kurierem, który przyjedzie po kompa będzie długonoga blondynka o dużych niebieskich oczach. W sumie ten typ gwarancji jest tak samo choojowy jak (prawie) każdy inny - zabierają Ci kompa na 2,3 albo 4 tygodnie i ...... problemu nie ma, jak jest ta długonoga blondyna do dymania laugh
D2D to tylko tyle, że do Ciebie przyjadą a nie dygasz gdzieś. Przerabiałem to, a komp zapierniczał do Czech.
Najlepsza gwarancja to jak serwis masz na mieście. Ale serwis, a nie punkt serwisowy. Tylko tak to mało kto ma.

A co do firm to nie kupuję notebookow na A, a wybieram z firm Lenovo, Dell i Samsung. Nie kupuję 17", bo trzeba do nich większe torby. Zamiast tego 15" i wyższa rozdzielczość.
(rada dla tych, u których komp chodzi >12h na dobę i do tego w pociągach).
Posted by: Goget

Re: Kącik komputerowy [29] - 17/12/2012 04:27

Originally Posted By: KacMa
D2D to tylko tyle, że do Ciebie przyjadą a nie dygasz gdzieś.


Zawsze jakaś oszczędność czasu i wygoda. Co nie zmienia faktu, że oddanie na gwarancje to 2-3 tygodnie niepotrzebnego czekania.

Najlepiej jakby wpadał fachowiec z zapasowym modelem, na miejscu zbadał problem i ewentualnie wymienił wadliwy element.
Posted by: wwwujek

Re: Kącik komputerowy [29] - 18/12/2012 18:57

Panowie..

Nie mam w tej chwili jakiegokolwiek urządzenia z Androidem.. A przeglądając ostatnio dostępne aplikacje, sporo było naprawdę dla mnie interesujących.

Obejdzie się bez kupowania sprzętu? Mam netbook'a (jako urządzenie mobilne), wystarcza mi w zupełności.

Są jakieś sprawnie działające emulatory Androida na XP? A może jakieś inne opcje?

Pozdrawiam.
Posted by: Túlio

Re: Kącik komputerowy [29] - 18/12/2012 20:57

@wwwujek

Swego czasu bawiłem się taką konfiguracją (dawało radę):
netbook + Android ( LINK - należy wybrać dystrybucję odpowiednią dla twojego netbooka - ja mam samsunga i chodził asus_laptop) + pendrive + LiLi ( LINK )

Sciągasz obraz, następnie instalujesz LiLi, wkładasz pendrive do kompa, uruchamiasz LiLi, wskazujesz obraz oraz pendrive i tworzysz LiveCD. Wtedy bez żadnych formatów itp. możesz sobie system z usb uruchomić i zobaczyć czy Ci odpowiada itp.
Posted by: wwwujek

Re: Kącik komputerowy [29] - 19/12/2012 02:11

Originally Posted By: Túlio
@wwwujek

Swego czasu bawiłem się taką konfiguracją (dawało radę):
netbook + Android ( LINK - należy wybrać dystrybucję odpowiednią dla twojego netbooka - ja mam samsunga i chodził asus_laptop) + pendrive + LiLi ( LINK )

Sciągasz obraz, następnie instalujesz LiLi, wkładasz pendrive do kompa, uruchamiasz LiLi, wskazujesz obraz oraz pendrive i tworzysz LiveCD. Wtedy bez żadnych formatów itp. możesz sobie system z usb uruchomić i zobaczyć czy Ci odpowiada itp.



Dzięki!
Robiłem jak trzeba, ściągnąłem 3 różne Androidy i lipa, nie odpala.. Jak odpalam program z pena, to pojawia się komunikat, że brak pliku msvcr100.dll, ale po naciśnięciu ok jest okno VirtualBox'u.. Nie wiem co robie źle.
Posted by: AGASSI

Re: Kącik komputerowy [29] - 19/12/2012 16:43

W końcu zakupiony
Dell 17,3 "
i7 2.4 - 3.4 GH
RAM 16 GB
FULL HD
grafika Nividia 650 GT 2GB
4 lata gwarancji d2d

grin
Posted by: Self-Confident

Re: Kącik komputerowy [29] - 19/12/2012 18:13

windows 7 czy 8?
Posted by: raiders_

Re: Kącik komputerowy [29] - 19/12/2012 19:38

Originally Posted By: Self-Confident
windows 7 czy 8?

Jeśli pytasz co Agassi ma w lapku to pewnie W8
Jeśli pytasz co wybrać dla Siebie ..... tylko W7 smile
Posted by: Self-Confident

Re: Kącik komputerowy [29] - 19/12/2012 20:13

tak pytalem o Agassiego.

Dziekuje, ale zle mi radzisz! tongue
Posted by: AGASSI

Re: Kącik komputerowy [29] - 19/12/2012 20:27

Originally Posted By: Self-Confident
windows 7 czy 8?


Win 8 64 bit .......IMO jest super tongue
Posted by: raiders_

Re: Kącik komputerowy [29] - 19/12/2012 21:41

Originally Posted By: Self-Confident
tak pytalem o Agassiego.

Dziekuje, ale zle mi radzisz! tongue

smile
W8 to nieporozumienie system nie ma wnosi nic nowego to poprostu w7 po liftingu .
Na W8 masa aplikacji /programów nie działa . A ten kafelki to już nieporozumienie do kwadratu ... może i się to sprawdza ale w samrtfonach .

Ja wywaliłem W8 po po niecałych 4 tygodniach użytkowania smile
Posted by: Self-Confident

Re: Kącik komputerowy [29] - 19/12/2012 22:14

Mega swietny system, a na tabletach albo laptopach z dotykawym ekranem to juz w ogole mistrzostwo swiata. smile
Posted by: Túlio

Re: Kącik komputerowy [29] - 20/12/2012 18:07

Originally Posted By: wwwujek

Dzięki!
Robiłem jak trzeba, ściągnąłem 3 różne Androidy i lipa, nie odpala.. Jak odpalam program z pena, to pojawia się komunikat, że brak pliku msvcr100.dll, ale po naciśnięciu ok jest okno VirtualBox'u.. Nie wiem co robie źle.


Hmmm... tak jak mówiłem, dawno się tym "bawiłem" i wtedy taki zestaw śmigał.

Sformatowałeś pen'a w FAT32? Może do tworzenia LiveCD/LiveUSB użyj innego programu, np. Unetbootin ( LINK ) - filmik

Zmieniłeś w biosie aby system startował z USB?
Posted by: -Adrian-

Re: Kącik komputerowy [29] - 22/12/2012 21:35

Witam serdecznie
Podzielę sie z Wami panowie swoim problemem. Otóż tydzień temu zakupiłem nowy reuter, TP-Link TD-W8951ND. Stary koło miesiąca temu z dnia na dzień stracił zasięg wifi i powędrował na gwarancję, stąd też zakup nowego.
Podłączyłem, skonfigowałem (NEOSTRADA), wszystko śmigało, byłem wielce zadowolony. Problemy zaczęły się wczoraj. Otóż przy próbie ściągnięcia pliku utorrentem połączenie co jakiś czas zaczęło się resetować. TO znaczy: włączam ściąganie, buja się do jakichś 1,5 MB np (mam łącze 20MB), nagle po jakimś czasie prędkość ściagąnia gwałtownie spada i widzę, że moje połączenie jest zerwane. Za jakiś czas łączy się ponownie i to samo. Aby się upewnić, że problem nie dotyczny programu utorrent zarzuciłem klienta wow'a, gdzie zaczęło pobierać jakąś aktualizację i znów to samo.
Zacząłem grzebać w internecie i znalazłem sugestie odnośnie zmiany firmware. Znalazłem wersję odpowiednią do mego modelu (ver.5) i postępując według instrukcji wgrałem. To samo, żadnych zmian. Zresetowałem reuter, na nowo skonfigurowałem, ponownie to samo. Net śmiga jak trzeba, ale tracę połączenie podczas ściągania.
Przez pierwszy tydzień pracy urządzenia ściągnąłem parę ładnych GB i wszystko hulało tip-top. Problemy zaczęły się wczoraj. Nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie, ale w miedzyczasie z tej lini nesotrady zaczął korzystać komputer stacjonarny, łącząc się przez kabel z routerem. Router czasami jest przenoszony, korzysta z różnych gniazdek telefonicznych, nie jest na stałe podpięty do jednego.
Uffff, troszkę się rozpisałem. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł o co może biegać to serdecznie zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam
Posted by: -Adrian-

Re: Kącik komputerowy [29] - 22/12/2012 22:12

Troszkę pokombinowałem. Wyłączyłem wifi w lapku, ściągałem przez kabelek, wszystko elegancko. Włączam wifi, wyjmuje kabelek i reuter nagle, wcześniej praktycznie zupełnie bezgłośny teraz zaczyna trzeszcześ, szumieć i jakby skrobać od środka. Jest naprawdę głośny i nieprzyjemny, sprawia wrażenie jakby się wysilał podczas pracy. Nagle wszystko milknie, ikonki wcześniej mrygające przestają mrygać, zapalają się nowe, jednym słowem resetuje się. To właśnie ten moment kiedy tracę połączenie.

Już się zdążył spierdzielić, czy jak ??
Posted by: Ezquerro

Re: Kącik komputerowy [29] - 23/12/2012 00:19

Mój laptop: HP Pavilion dv6-3005sa

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docum...uct=4217084#N24

chciałbym dodac mu troche ramu i mam kilka pytań:
1. czy moja płyta obsluguje max 8gb ramu? czy 8gb na każdy slot razem 16gb?
2. czy lepiej zamontować 1 kość 8gb (jeżeli tak moge) czy 2x po 4gb ?
3. czy mogę mieć jedną kość 1333mgz ,a drugą 1600mhz ?
Posted by: raiders_

Re: Kącik komputerowy [29] - 23/12/2012 02:38

Originally Posted By: Ezquerro
Mój laptop: HP Pavilion dv6-3005sa

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docum...uct=4217084#N24

chciałbym dodac mu troche ramu i mam kilka pytań:
1. czy moja płyta obsluguje max 8gb ramu? czy 8gb na każdy slot razem 16gb?
2. czy lepiej zamontować 1 kość 8gb (jeżeli tak moge) czy 2x po 4gb ?
3. czy mogę mieć jedną kość 1333mgz ,a drugą 1600mhz ?

1 max 8 na oba sloty czyli np 2x4
2 lepiej 2x4
3. możesz ale ta szybsza 1600mhz bedzie miała obniżone taktowanie automatycznie do 1333mhz.

Co ważne aby obie kości były najlepiej tego samego producenta .Kości od 2 różnych producentów potrafią się "gryźć "
Posted by: Krystian

Re: Kącik komputerowy [29] - 25/12/2012 02:14

Zna sie ktos na NETBOOKACH? Jest ktos cos w stanie doradzic? Bo jest pare pytan
Posted by: raiders_

Re: Kącik komputerowy [29] - 25/12/2012 18:53

Originally Posted By: Krystian
Zna sie ktos na NETBOOKACH? Jest ktos cos w stanie doradzic? Bo jest pare pytan

Wal śmiało postaramy się sprostać temu wyzwaniu smile
Posted by: Krystian

Re: Kącik komputerowy [29] - 25/12/2012 20:25

Panowie wkrotce bede chcial kupic netbooka. Z tego co sie dowiedzialem cos niezlego jestem w stanie kupic do 1200zl, wiec szukam czegos mniej wiecej do takiego przedzialu. Chodzi mi tylko o filmy i internet, zadne gry, ewentualnie jak cos to od czasu tylko takie online jak np na wp. Na co zwracac uwage? Co byscie sugerowali, moze jakies konkretne modele? Jestem laikiem jesli chodzi o netbooki a chcialbym kupic cos fajnego.

Przykladowo czytalem jakis artykul gdzie polecano ten komputer i widze ze chyba jest na niego popyt. http://allegro.pl/asus-eee-pc-1225b-1215b-c-60-2gb-radeon-7h-1-4kg-i2864243694.html

Z gory dzieki
Posted by: Krystian

Re: Kącik komputerowy [29] - 25/12/2012 20:31

http://allegro.pl/acer-one-ao722-c-60-4gb-500-hd6290-windows7-etui-i2866949416.html
Posted by: Krystian

Re: Kącik komputerowy [29] - 25/12/2012 20:53

http://www.bitcomputer.pl/pl/c/Netbooki/3
Posted by: raiders_

Re: Kącik komputerowy [29] - 25/12/2012 22:02

Co tu sugerować bierz najmocniejszą konfigurację w danej cenie to tak pokrótce ,modele podane przez Ciebie owszem są dość popularne .

Rozumiem ze szukasz sprzętu mobinlego myślałeś o zakupie TABLETu ? za 1200zl można mieć fajny sprzęcik i bedzie to bardziej mobilne niż ten netbook.
Tylko pytanie czy matryca 7-10' ci opowiada ?
Klawiaturę można dokupić wraz z etui
Obejrzysz na tym film ,pogadasz na gg,skype ,oczywiscie www ,ebook itp itd .

http://allegro.pl/tablet-10-ainol-hero-2x1-5ghz-16gb-bt-ips-jb-4-1-i2882907728.html
http://allegro.pl/tablet-ainol-novo-7-aurora-2-16gb-android-ics-4-0-i2885024337.html

http://allegro.pl/tablet-asus-google-nexus-7-16gb-tegra3-ips-gps-4-1-i2867322305.html

http://allegro.pl/samsung-galaxy-tab-2-10-1-p5110-16gb-2-kolory-nowe-i2885481454.html

To tylko taka luzna propozycja .
Posted by: Krystian

Re: Kącik komputerowy [29] - 25/12/2012 22:10

raiders dziekuje ale tak juz myslalem o tablecie i jednak chce netbooka po prostu wziac, czyli ten asus i acer sa spoko?
Posted by: Krystian

Re: Kącik komputerowy [29] - 25/12/2012 22:10

bo czy popularne tzn dobre?
Posted by: raiders_

Re: Kącik komputerowy [29] - 25/12/2012 22:52

Originally Posted By: Krystian
bo czy popularne tzn dobre?

Nie do konca ... a pojęcie dobre jest obszerne dla jednego sobre to sprzęt za over 2,5k dla drugiego za 800zl
Masz tu link dużo recek /opinii fachowych . Poczytaj też forum
http://www.notebookcheck.pl/
Posted by: pezet40

Re: Kącik komputerowy [29] - 28/12/2012 04:46

Gość kupił na allegro laptopa i napisał takiego negatywa:

"w serwisie zostałem potraktowany bardzo niemiło ze strony serwisanta.Dysk u tej firmy 750 Giga ma tak na prawdę 698GB."

albo gość kupił wpierw tableta a później zadawał głupie pytania typu "czy pujdzie batefield 3" itd. i wystawil negatywa:

"Jak zwykle sprzedajacy mysli ze jest panem tranzakcji ,ale do czasu .traktuja klijenta z wielka laska i jak to w polsce mysla ze sa panami .piszac do mich email czekasz na odpowiedz ja na gwiazdke z nieba bo moze odpiszsa moze nie"
Hehe i weź tu sprzedawaj na allegro...
Posted by: Piecia

Re: Kącik komputerowy [29] - 30/12/2012 00:01

Wpierw lepiej jest czasem popytać po znajomych, czy nikt nie chce kupić a później dopiero uderzać choćby na allegro.
Posted by: Conrad

Re: Kącik komputerowy [29] - 30/12/2012 01:42

Originally Posted By: -Adrian-
Troszkę pokombinowałem. Wyłączyłem wifi w lapku, ściągałem przez kabelek, wszystko elegancko. Włączam wifi, wyjmuje kabelek i reuter nagle, wcześniej praktycznie zupełnie bezgłośny teraz zaczyna trzeszcześ, szumieć i jakby skrobać od środka. Jest naprawdę głośny i nieprzyjemny, sprawia wrażenie jakby się wysilał podczas pracy. Nagle wszystko milknie, ikonki wcześniej mrygające przestają mrygać, zapalają się nowe, jednym słowem resetuje się. To właśnie ten moment kiedy tracę połączenie.

Już się zdążył spierdzielić, czy jak ??


To raczej nie jest dobry znak jeśli oddaje jakieś odgłosy. Rozumiem, że nie flashowałeś go jakimś zastępczym oprogramowaniem typu Open/DD? Ja bym go oddał do serwisu bo coś ewidentnie jest nie tak jeśli odchodzą z niego głośne dźwięki i się za każdym razem zawiesza/resetuje.

Routery TP-Link są tanie choć wcale nie są złe, ale dla stabilności i solidnej pracy to o ile nie zależy Ci na standardzie "N" to zdecydowanie polecam sprawdzony i kultowy na świecie model Linksys WRT54GL. Magiczny sprzęt, nie do zdarcia. Jest też jakiś podobny model z modemem do Neo jeśli trzeba.
Posted by: lelu

Re: Kącik komputerowy [29] - 31/12/2012 00:44

Pytanie z wiedzy o fejsbuku

Da sie zrobic cos jakby kopie listy znajomych, zalozyc nowe konto i importowac ta liste ? Oczywiscie wiadomo ze znajomi beda musieli zaakceptowac zaproszeni ale glownie chodzi mi o to zeby mi oszczedzic klikania i szukania tych parszywch mord grin
Posted by: Self-Confident

Re: Kącik komputerowy [29] - 31/12/2012 01:13

jak wejdziesz w ustawena konta to na dole masz:
Pobierz kopię swoich danych z Facebooka.

ale jak to dzala itd to nei wiem smile
Posted by: -Adrian-

Re: Kącik komputerowy [29] - 31/12/2012 02:21

Originally Posted By: Conrad
Originally Posted By: -Adrian-
Troszkę pokombinowałem. Wyłączyłem wifi w lapku, ściągałem przez kabelek, wszystko elegancko. Włączam wifi, wyjmuje kabelek i reuter nagle, wcześniej praktycznie zupełnie bezgłośny teraz zaczyna trzeszcześ, szumieć i jakby skrobać od środka. Jest naprawdę głośny i nieprzyjemny, sprawia wrażenie jakby się wysilał podczas pracy. Nagle wszystko milknie, ikonki wcześniej mrygające przestają mrygać, zapalają się nowe, jednym słowem resetuje się. To właśnie ten moment kiedy tracę połączenie.

Już się zdążył spierdzielić, czy jak ??


To raczej nie jest dobry znak jeśli oddaje jakieś odgłosy. Rozumiem, że nie flashowałeś go jakimś zastępczym oprogramowaniem typu Open/DD? Ja bym go oddał do serwisu bo coś ewidentnie jest nie tak jeśli odchodzą z niego głośne dźwięki i się za każdym razem zawiesza/resetuje.

Routery TP-Link są tanie choć wcale nie są złe, ale dla stabilności i solidnej pracy to o ile nie zależy Ci na standardzie "N" to zdecydowanie polecam sprawdzony i kultowy na świecie model Linksys WRT54GL. Magiczny sprzęt, nie do zdarcia. Jest też jakiś podobny model z modemem do Neo jeśli trzeba.


Jedynie wgrałem jakąś aktualizację ze strony producenta, to wszystko - po tym jak zaczął się sypać.
Popytałem trochę u ludzi i każdy mówi co innego smile Jeden z roboty twierdzi, że to wina portów. Drugi, że za mało znaków w haśle (wpa2), bo u niego pierdzieliło się z tego powodu. Koleś ze sklepu rzekł, że to na pewno kwastia kanałów (channel). Spróbować pozmieniać i będzie ok. Popróbowałem, guzik dało. Tyle dobrego, że z gwarancji wrócił stary router (zaniosłem go dzień przed upływem gwarancji grin). Szybka konfiguracja i zero problemów. Także więc nowy pojedzie do producenta jak nic smile
Posted by: Kretol

Re: Kącik komputerowy [29] - 31/12/2012 09:42

Witam sformatowałem laptopa i nie miałem windowsa 7 aby zainstalować więc zainstalowałem xp. Tutaj pojawia się problem ze sterownikami, których nie potrafię w necie znaleźć... może ktoś bardziej wie jak szukać.

Toshiba Satellite A500 1h1 i chodzi o wszystkie możliwe sterowniki pod windows xp.
Posted by: AGASSI

Re: Kącik komputerowy [29] - 31/12/2012 19:39

IMO McAfee to wielka kupa gówna .
Posted by: radeke

Re: Kącik komputerowy [29] - 02/01/2013 04:16

Originally Posted By: Kretol
Witam sformatowałem laptopa i nie miałem windowsa 7 aby zainstalować więc zainstalowałem xp. Tutaj pojawia się problem ze sterownikami, których nie potrafię w necie znaleźć... może ktoś bardziej wie jak szukać.

Toshiba Satellite A500 1h1 i chodzi o wszystkie możliwe sterowniki pod windows xp.


Ja ostatnio też miałem problem ze sterownikami, bo większość znalazłem na stronie producenta lapka, a niektórych jak np do kontrolera magistrali nie mogłem znaleźć i innych również to pobrałem programik SlimDrivers który sam wyszukał sterowniki w necie, pobrałem, zainstalowałem i hula.
Posted by: Kretol

Re: Kącik komputerowy [29] - 02/01/2013 23:17

Originally Posted By: radeke
Originally Posted By: Kretol
Witam sformatowałem laptopa i nie miałem windowsa 7 aby zainstalować więc zainstalowałem xp. Tutaj pojawia się problem ze sterownikami, których nie potrafię w necie znaleźć... może ktoś bardziej wie jak szukać.

Toshiba Satellite A500 1h1 i chodzi o wszystkie możliwe sterowniki pod windows xp.


Ja ostatnio też miałem problem ze sterownikami, bo większość znalazłem na stronie producenta lapka, a niektórych jak np do kontrolera magistrali nie mogłem znaleźć i innych również to pobrałem programik SlimDrivers który sam wyszukał sterowniki w necie, pobrałem, zainstalowałem i hula.



Użyłem już wcześniej podobnego programu i wydaje się, że wszystko działa jedynie problem jest z głosem ;/
Posted by: wachos

Re: Kącik komputerowy [29] - 03/01/2013 02:58

Originally Posted By: Kretol

Użyłem już wcześniej podobnego programu i wydaje się, że wszystko działa jedynie problem jest z głosem ;/

Jeśli to xp z SP 3 to ustaw w rejestrze na SP 2 i wtedy zainstaluj sterowniki z głosem, kilka razy mi pomogło
Posted by: sh11

Re: Kącik komputerowy [29] - 03/01/2013 04:08

Nie do końca komputerowe pytanie, ale chyba tutaj najlepiej pasuje wink

Korzystał ktoś z konwertera HDMI>VGA ?

czy to zadziała w konfiguracji tuner tv > monitor LCD z wejsciem dsub?

bede wdzieczny za pomoc;)
Posted by: Vamos_Rafa

Re: Kącik komputerowy [29] - 04/01/2013 20:57

Ostatnio czyściłem komputer za pomocą programu ccleaner.Po czyszczeniu nie włączają mi się filmiki youtube na róznych tematycznych stronach. Na samej stronie youtube.com wszystko jest ok ale na innych stronach nawet po wciśnięciu play nawet nic nie rusza jest tylko czarne tło i menu youtube ze zmianą rozdzielczości itd.Ktos wie w czym jest problem? Używam google chrome jak cos.
Posted by: Kukis

Re: Kącik komputerowy [29] - 04/01/2013 23:00

Reinstall przeglądarki.
Posted by: Vamos_Rafa

Re: Kącik komputerowy [29] - 04/01/2013 23:20

Nie pomogło niestety.
Posted by: Kukis

Re: Kącik komputerowy [29] - 05/01/2013 00:45

1. Co się dzieje na innych przeglądarkach?
2. Sprawdź wersję Flash Playera:
http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/find-version-flash-player.html
Posted by: Vamos_Rafa

Re: Kącik komputerowy [29] - 05/01/2013 00:55

Ok rozwiązany problem.Trzeba było wyczyścić nazwe youtube w ustawieniach treści.
Posted by: Sztrop

Re: Kącik komputerowy [29] - 05/01/2013 02:49

Witam, chcę zakupić monitor ok.20 cali, cenowo nie chciałbym przekroczyć 700 zł, znajdzie się coś godnego?
Siostra będzie go używała głównie do grania w gry, szczególnie fifa, po podłączeniu PS3(nie wiem, czy to istotne)
Posted by: lelu

Re: Kącik komputerowy [29] - 05/01/2013 07:36

Zapoznaj mnie ze swoja siostra grin
Posted by: Sztrop

Re: Kącik komputerowy [29] - 05/01/2013 08:03

Dopóki w żaden sposób mi nie podpadniesz, nie wyrządzę ci tej krzywdy laugh
Posted by: jadanek

Re: Kącik komputerowy [29] - 05/01/2013 21:56

Powie mi ktos dlaczego tak mi sie strony otwieraja w kazdej przegladarce?
Przykladowa strona

http://imageshack.us/photo/my-images/716/jjjtl.jpg/


Odinstalowywalem juz wszystkie przegladarki, instalowalem jeszcze raz i to samo. Przelecialem skanerem calego kompa, co wynalazlo to usunelo, a dalej sie tak badziewie otwiera
Posted by: raiders_

Re: Kącik komputerowy [29] - 06/01/2013 06:00

Originally Posted By: jadanek
Powie mi ktos dlaczego tak mi sie strony otwieraja w kazdej przegladarce?
Przykladowa strona

http://imageshack.us/photo/my-images/716/jjjtl.jpg/


Odinstalowywalem juz wszystkie przegladarki, instalowalem jeszcze raz i to samo. Przelecialem skanerem calego kompa, co wynalazlo to usunelo, a dalej sie tak badziewie otwiera

Ccleaner i usun wszystko z rejestru co zbędne może pomoże smile
Originally Posted By: Sztrop
Witam, chcę zakupić monitor ok.20 cali, cenowo nie chciałbym przekroczyć 700 zł, znajdzie się coś godnego?
Siostra będzie go używała głównie do grania w gry, szczególnie fifa, po podłączeniu PS3(nie wiem, czy to istotne)

Sam posiadam i mogę polecić BenQ GL2450HM chyba ze szukasz czegoś na IPS
Posted by: wwwujek

Re: Kącik komputerowy [29] - 06/01/2013 17:53

Pany, do tej pory wszystko grało, a wczoraj lipa..
Z konta premium na chomikuj, zawsze pobierałem adres folderu, wklejałem do JDownloadera i pyk. Teraz nie da rady.. Zainstalowane wszystkie uaktualnienia..

Akurat chomik pasuje mi dlatego, że dajmy na to serial, wszystkie dotychczasowe odcinki, ciągle są aktywne, co nie zawsze można powiedzieć o linkach na warezach..

Ktoś ma rozwiązanie?
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [29] - 06/01/2013 21:00

http://board.jdownloader.org/showthread.php?t=36137
Posted by: Kretol

Re: Kącik komputerowy [29] - 06/01/2013 21:04

chomikbox ściąga przezciez całe foldery bez problemu
Posted by: Sztrop

Re: Kącik komputerowy [29] - 07/01/2013 04:28

Krótka piłeczka

mama wzięła jakąś pseudoinformatyczkę do swojego kompa, żeby jej zrobiła formata i zainstalowała ponownie windowsa xp
niestety baba, nie wiem czemu i po co, oprócz formata partycji z windowsem, zrobiłą też format innej, na której było "kilka" ważnych rzeczy

da się to odzyskać? jeżeli tak to jak?
Posted by: gruda

Re: Kącik komputerowy [29] - 07/01/2013 06:14

czegos matuli nie pomogl?
raz
dwa
trzy

przede wszystkim nie zapisywac nic na tej partycji!
najlepiej podpiac ten dysk do innego kompa i zapuszczac po kolei powyzsze programy.

jesli zaden z nich nie przyniesie zadowalajacych efektow, to pozostaje pogodzic sie z utrata, albo oddac dysk w rece profesjonalistow.
Posted by: Sztrop

Re: Kącik komputerowy [29] - 08/01/2013 01:59

"Inwestowałem" laugh laugh
Posted by: Krystian

Re: Kącik komputerowy [29] - 10/01/2013 01:45

Originally Posted By: Krystian
Panowie wkrotce bede chcial kupic netbooka. Z tego co sie dowiedzialem cos niezlego jestem w stanie kupic do 1200zl, wiec szukam czegos mniej wiecej do takiego przedzialu. Chodzi mi tylko o filmy i internet, zadne gry, ewentualnie jak cos to od czasu tylko takie online jak np na wp. Na co zwracac uwage? Co byscie sugerowali, moze jakies konkretne modele? Jestem laikiem jesli chodzi o netbooki a chcialbym kupic cos fajnego.

Przykladowo czytalem jakis artykul gdzie polecano ten komputer i widze ze chyba jest na niego popyt. http://allegro.pl/asus-eee-pc-1225b-1215b-c-60-2gb-radeon-7h-1-4kg-i2864243694.html

Z gory dzieki


calkowita zmiana planow...

bylem dzis w 2ch sklepach i w obydwu bardzo zachwalili nam tego ultrabooka

http://allegro.pl/ultrabook-samsung-np530u3c-i5-4gb-500gb-24ssd-win8-i2912358353.html

czy ktos z Was moze jeszcze cos dopowiedziec?
Posted by: Krystian

Re: Kącik komputerowy [29] - 10/01/2013 01:51

Tutaj jest chyba solidna recenzja

http://www.notebooktest.pl/recenzja/samsung-np530u3c/

chyba jestem zdecydowany ale prosilbym jeszcze kogos bardziej znajacego sie na temacie o opinie
Posted by: podstawek

Re: Kącik komputerowy [29] - 10/01/2013 02:07

przy ściąganiu za pomocą magnet link w utorrent (wersja 3.2.3.28705) wyświetla się komunikat downloading metadata i torrent nie chce się pobrać
dodatkowo już przy ładowaniu torrenta program nie widzi zawartości torrenta
jak to naprawić?
Posted by: Krystian

Re: Kącik komputerowy [29] - 10/01/2013 03:15

120% kat odchylenia klapy + ponoc niezbyt najlepszy kontrast kolorow... to 2 rzeczy ktore mnie odpychaja..
Posted by: Krystian

Re: Kącik komputerowy [29] - 10/01/2013 04:47

ewentualnie jaki laptop? tylko taka cena to absolutny max

Bo chyba laptop bedzie parametrowo lepszy? tylko tez na pewno 15'6 cala to jest max, nie chce niczego wiekszego gabarytowo absolutnie

nie interesuja mnie za bardzo gry, jedynie bardzo sporadycznie, chodzi o filmy, internet, muzyke, norma
Posted by: Krystian

Re: Kącik komputerowy [29] - 11/01/2013 01:43

http://www.mediamarkt.pl/notebook-lenovo-g580ah-8gb,id-821767

a ten laptop?
Posted by: AGASSI

Re: Kącik komputerowy [29] - 11/01/2013 01:45

Originally Posted By: Krystian
http://www.mediamarkt.pl/notebook-lenovo-g580ah-8gb,id-821767

a ten laptop?


kup Della z serii 7720 i bedziesz zadowolony grin
Ja jestem tongue
Posted by: Krystian

Re: Kącik komputerowy [29] - 11/01/2013 01:49

to sa same 17'3 cala jak widze wiec dla mnie odpada bo nie chce takiego duzego
Posted by: AGASSI

Re: Kącik komputerowy [29] - 11/01/2013 02:10

Originally Posted By: Krystian
to sa same 17'3 cala jak widze wiec dla mnie odpada bo nie chce takiego duzego


z 15.6 cala to z serii 7520.
Posted by: wwwujek

Re: Kącik komputerowy [29] - 12/01/2013 20:27

Panowie, chciałbym kupić tani tablet (gry nie wchodzą w grę..).
Bardziej internet w razie nagłej potrzeby, jakaś aplikacja, film.
Czasem są takie, które albo maja wbudowany modem, albo można podłączyć taki modem na USB.

1) na co zwracać uwagę, by nie wdepnąć..?
2) modem wbudowany czy na USB?
3) czasem gdzieś można przeczytać, że np. kupując kartę prepaid operatora, można korzystać z netu z transferem xxx, a po wykorzystaniu środków, dalej net działa, bez dodatkowych kosztów, ale z niską szybkością. Kto ma teraz najlepszą ofertę na takie rzeczy?
Posted by: sh11

Re: Kącik komputerowy [29] - 12/01/2013 22:29

tablet z modemem usb to bzdura wink
Posted by: wwwujek

Re: Kącik komputerowy [29] - 13/01/2013 02:10

Originally Posted By: sh11
tablet z modemem usb to bzdura wink


Dlatego pytam..
Czyli każdy tablet, który ma wejście na kartę SIM, spokojnie może korzystać z netu, o ile jest zasięg GSM/3G tak?

To teraz jak to jest z dostawcami komórkowymi i internetem..? Nie zależy mi na szybkości przekazu.
Posted by: Gowysp

Re: Kącik komputerowy [29] - 17/01/2013 02:08

Mam zapisane w pdfie osobno parzyste i osobno nieparzyste strony. Da radę to skleić w jednego pdfa łatwo, szybko i przyjemnie?
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [29] - 17/01/2013 03:47

http://forum.dobreprogramy.pl/pdf-darmowe-dzielenie-laczenie-plikow-t263553.html
Posted by: Gowysp

Re: Kącik komputerowy [29] - 18/01/2013 02:18

dzięki micha$piwo

Na szczęście poradziłem sobie z tym w miare szybko w bullzipie.
Posted by: włodar

Re: Kącik komputerowy [29] - 21/01/2013 05:56

czołem!

W skrócie: uzywajac menadzera urządzen wyłączyłem przez przypadek "explorera", nie wiedzialem jak go przywrócic wylaczyłem kompa metoda siłową. Gdy włączam komputer niezaleznie od opcji ktore wybiore z okna (tryb awaryjny, poprzednie ustawienia itp) chwile coś zamuli, zaczyna wlaczac sie jak w sprawnie dzialajacym i .. wraca do tego pierwszego okna z opcjami odpalenia systemu.

czy da sie go wlaczyc, czy ratunkiem jest tylko format?
Posted by: majner

Re: Kącik komputerowy [29] - 21/01/2013 06:04

Jaki system ? Próbowałeś ostatnią znaną dobrą konfigurację ? Jeśli nie pójdzie to jest jeszcze odzyskiwanie systemu z płyty instalacyjnej.
Posted by: włodar

Re: Kącik komputerowy [29] - 21/01/2013 06:08

xp, tak wybieram te opcje i po przemieleniu wraca znowu do tej samej strony. problem jest taki, ze to komp w wersji kieszonkowej bez stacji dyskow.
Posted by: włodar

Re: Kącik komputerowy [29] - 21/01/2013 06:11

xp, tak wybieram te opcje i po przemieleniu wraca znowu do tej samej strony. problem jest taki, ze to komp w wersji kieszonkowej bez stacji dyskow.
Posted by: majner

Re: Kącik komputerowy [29] - 21/01/2013 06:15

W wersji kieszonkowej ? Tzn. palmtop ? Jeśli tak, to za bardzo nie pomogę.
Natomiast to "mielenie" i powrót do okna wyboru trybu pracy to mi wygląda na restart i tu bym upatrywał raczej błędu pamięci niż samego systemu.
Posted by: włodar

Re: Kącik komputerowy [29] - 21/01/2013 06:19

nie wiem jak to sie nazywa, taka mala paczka, kktora jest przyczepiona z tylu monitora. ma wszystko oprocz kieszeni na dysk.
Posted by: majner

Re: Kącik komputerowy [29] - 21/01/2013 06:38

Pisząc o kieszeni na dysk, pewnie masz na myśli stację cd/dvd, tak ? smile Prawdę mówiąc z xp`kiem nie miałem do czynienia już bardzo długo. Nawet nie pamiętam czy da się go odpalić z pendrive`a. Z tego co sobie przypominam to konsola odzyskiwania systemu w xp to nie był jakiś majstersztyk w wykonaniu Microsoftu i rzadko kiedy udawało mi się uleczyć system, ale może są tu mądrzejsze głowy ode mnie i coś doradzą więcej.
Posted by: włodar

Re: Kącik komputerowy [29] - 21/01/2013 06:48

majner, dzieki:)
Posted by: majner

Re: Kącik komputerowy [29] - 21/01/2013 07:01

Nie ma za co, przecież de facto w niczym nie pomogłem smile Dobrze wiedzieć, że żyjesz, bo pół roku Cię tu nie było widać smile
Posted by: wachos

Re: Kącik komputerowy [29] - 21/01/2013 15:37

Uruchom tryb awaryjny z wierszem polecenia, zaloguj się jako admin i wpisz %systemroot%\system32\restore\rstrui.exe, wybierz datę sprzed wyłączenia explorera i przywróć system, powinno śmigać smile
Posted by: The Boss

Re: Kącik komputerowy [29] - 23/01/2013 20:04

to ja mam pytanie odnosnie neta, czasem musze uzywac play na karte, gdy mam uruchomiona strone bet365 zaczyna w blyskawicznym trybie zjadac mi dane, po kilkadziesiat mega, czasem tych danych nie ubywa w takim tempie czasem ubywaja, o co chodzi
dodaje, że nie korzystam ze streamow, dzwieku itp
Posted by: lelu

Re: Kącik komputerowy [29] - 23/01/2013 23:46

Czy jest jakis program ktory odtwarza mp3 i ma opcje ktora pozwolilaby z listy (ów programu) zaznaczyc piosenki i jednym dwoma czy trzema kliknieciami cala ta liste (w postaci mp3 z dysku) przekopiowac do wybranego katalogu ?

Mam sporo mp3, podzielone sa miedzy dosc duza liczbe katalogow.
Musze powybierac niektore mp3 i zrzucic je do jednego folderu, problem w tym ze nie chce mi sie kliknac miedyz kazdym katalogiem, odsluchiwac w winamie, wracac do katalogu szukac tych mp3, kopiowac, wklejac i tak w kolko.

Jakis program, moze wtyczka do winampa pozwalajaca tak zrobic ?
Posted by: Self-Confident

Re: Kącik komputerowy [29] - 24/01/2013 01:33

jak masz np katalog/podkatalog/muzyka1
katalog/podkatalog/muzyka2

itd to przeciagnij do winampa na liste "katalog" powinny przejsc posenki a potem usuwasz z lsty te ktorych nie chcesz i zapisujesz playliste
Posted by: lelu

Re: Kącik komputerowy [29] - 24/01/2013 01:41

Rozwazalem ta opcje. Jednak przy 5 tysiacach piosenek ciezko byloby to przerobic;)
Pomyslalem wiec o oddzielnym programie ktory odtwarzalby mi mp3 zamist winampa, a kkiedy trafi sie nutka ktora by mi odpowiadala to magicznymmi dwoma kliknieciami kopiuje ja do katalogu na pulpicie;)

A pozniej ten folder wrzucam na pendrive i wszystko jest cacy
Posted by: zelo

Re: Kącik komputerowy [29] - 24/01/2013 18:30

W programie AIMP dodajesz normalnie mp3 na liste i jezeli ktoras (mozesz zaznaczyc dowolna ilosc) Cie zainteresuje to PPM --> "Kopiuj wybrane pliki do schowka" i wklejasz gdziekolwiek chcesz.
Posted by: lelu

Re: Kącik komputerowy [29] - 24/01/2013 19:14

program kot piwo dzieki!
Posted by: Napo

Re: Kącik komputerowy [29] - 27/01/2013 23:28

Skanowałem kompa i program wykrył mi zainfekowany plik i przez przypadek wyslalem do ich siedziby w celu przeanalizowania danego pliku. Czy to dobrze czy zle, nie beda mnie teraz zawalac jakim meilami itd. ktos miał i korzystał z takiej opcji? confused
Posted by: Samartyanin

Re: Kącik komputerowy [29] - 28/01/2013 01:37

Originally Posted By: Napoleon
Skanowałem kompa i program wykrył mi zainfekowany plik i przez przypadek wyslalem do ich siedziby w celu przeanalizowania danego pliku. Czy to dobrze czy zle, nie beda mnie teraz zawalac jakim meilami itd. ktos miał i korzystał z takiej opcji? confused

Nikt nie będzie Cie zawalał mailami smile
Posted by: Napo

Re: Kącik komputerowy [29] - 28/01/2013 16:28

Originally Posted By: Samartyanin
Originally Posted By: Napoleon
Skanowałem kompa i program wykrył mi zainfekowany plik i przez przypadek wyslalem do ich siedziby w celu przeanalizowania danego pliku. Czy to dobrze czy zle, nie beda mnie teraz zawalac jakim meilami itd. ktos miał i korzystał z takiej opcji? confused

Nikt nie będzie Cie zawalał mailami smile


Ok dzieki.

A wiesz moze gdzie szybko mozna sprawdzic log z polecenia cmd - ,,netstat -a,, ?
Posted by: Samartyanin

Re: Kącik komputerowy [29] - 29/01/2013 01:24

Originally Posted By: Napoleon
Originally Posted By: Samartyanin
Originally Posted By: Napoleon
Skanowałem kompa i program wykrył mi zainfekowany plik i przez przypadek wyslalem do ich siedziby w celu przeanalizowania danego pliku. Czy to dobrze czy zle, nie beda mnie teraz zawalac jakim meilami itd. ktos miał i korzystał z takiej opcji? confused

Nikt nie będzie Cie zawalał mailami smile


Ok dzieki.

A wiesz moze gdzie szybko mozna sprawdzic log z polecenia cmd - ,,netstat -a,, ?

Niestety, nie używam Windowsa od kilku lat smile
Posted by: katowiczanin

Re: Kącik komputerowy [29] - 29/01/2013 20:49

Witam mam problem z moim padem do PC https://de.hama.com/00034347/hama-playstation2-grip-controller

Posiadam do niego przejściówkę USB i wszystko śmigało bez zarzutów ale wczoraj jakoś dziwnym trafem znikł i nie wykrywa go kiedy podłącze wyskakuje dymek Nieznane urządzenie USB szukałem serowników w necie ale nie znalazłem niestety nawet nei pomógł mail wysłany do producenta który odpisał że takowych sterowników już nie posiadają czy ktoś z was ma jakiś pomysł na rozwiązanie mojego problemu ?
Posted by: katowiczanin

Re: Kącik komputerowy [29] - 29/01/2013 20:51

Tutaj screen z dymkiem

Posted by: katowiczanin

Re: Kącik komputerowy [29] - 29/01/2013 23:28

Widzę las rąk do pomocy laugh
Posted by: xqwzts

Re: Kącik komputerowy [29] - 29/01/2013 23:47

możliwe że coś nie łączy w przejściówce tongue
Posted by: Skull

Re: Kącik komputerowy [29] - 30/01/2013 01:07

sterowniki, port, może samo urządzenie uszkodzone...
wiele opcji smile

ostatnio cos mi źle się dzieje z moja operą(zawiesza sie i alt ctr del aby odwiesic kompa i zamknąc opere, po tym wsio śmiga)
...ale nie o to pytam smile
otóz jak dodaje się karty w mozilli, tak jak to jest w operze? aby mieć wybranych kilka z których często korzystam...
Posted by: katowiczanin

Re: Kącik komputerowy [29] - 30/01/2013 02:20

Originally Posted By: xqwzts
możliwe że coś nie łączy w przejściówce tongue


miałeś rację laugh podłączyłem innego pada który ma dwa wejścia PS2 i USB
na USB śmiga a jak wpiąłem przez przejściówkę to lipa więc mamy winowajce laugh
Posted by: _Korver_

Re: Kącik komputerowy [29] - 07/02/2013 04:24

Witam,

szybkie pytanie: czy zmiana dostawcy Internetu (na nowe, stałe IP), ale dalej użytkowanie tego samego komputera, pozwoli być nierozpoznanym w sieci?

Chodzi o sytuacje związaną z limitami u buków. Chcę zacząć na nowym koncie i nie mieć powiązań z poprzednimi. Czy sam komputer podczas wchodzenia na strony internetowe zostawia jakieś ślady, adresy, czy można rozpoznać tylko po adresie IP?

Temat dla mnie istotny, dlatego wdzięczny będę za odpowiedź.
Posted by: Samartyanin

Re: Kącik komputerowy [29] - 07/02/2013 04:57

Originally Posted By: _Korver_
Witam,

szybkie pytanie: czy zmiana dostawcy Internetu (na nowe, stałe IP), ale dalej użytkowanie tego samego komputera, pozwoli być nierozpoznanym w sieci?

Chodzi o sytuacje związaną z limitami u buków. Chcę zacząć na nowym koncie i nie mieć powiązań z poprzednimi. Czy sam komputer podczas wchodzenia na strony internetowe zostawia jakieś ślady, adresy, czy można rozpoznać tylko po adresie IP?

Temat dla mnie istotny, dlatego wdzięczny będę za odpowiedź.


Zostawia ślady smile Jak ktoś dobrze zabezpieczy to i format nie pomoże hehe
Posted by: Self-Confident

Re: Kącik komputerowy [29] - 07/02/2013 05:21

zostawia, ale sa na to inne sposoby, zeby bez wychodzenia z domu pozostac anonimowym tongue

moge zdradzic za typy laugh
Posted by: _Korver_

Re: Kącik komputerowy [29] - 07/02/2013 06:28

tak, ale zależy mi jednocześnie na stałym adresie IP - dużo przychylniej traktowanym przez buki. w VPN też się już bawiłem.

Da się bez zmiany sprzętu? Bo już szczerze mówiąc za dużo tego się nazbierało i nie chcę kolejnego lapka kupować.
Posted by: tyson

Re: Kącik komputerowy [29] - 07/02/2013 08:55

Originally Posted By: Samartyanin

Zostawia ślady smile Jak ktoś dobrze zabezpieczy to i format nie pomoże hehe
nie wciskaj bajek
Posted by: tyson

Re: Kącik komputerowy [29] - 07/02/2013 08:56

Originally Posted By: _Korver_

Da się bez zmiany sprzętu? Bo już szczerze mówiąc za dużo tego się nazbierało i nie chcę kolejnego lapka kupować.
pewnie starczy samo wyczyszczenie cookies
Posted by: Self-Confident

Re: Kącik komputerowy [29] - 07/02/2013 14:37

tyson cookies nic nie da.
nie wiem jakie zabezpieczenia mają buki, ale wiem jakie mają narzędzia SEO i nie uwierzycie na podstawie jakich rzeczy tam można "wpaść".
Posted by: _Korver_

Re: Kącik komputerowy [29] - 07/02/2013 17:14

@Self-Confident,

rozwiniesz myśl? smile
Posted by: Dindek

Re: Kącik komputerowy [29] - 07/02/2013 18:01

Originally Posted By: _Korver_
@Self-Confident,

rozwiniesz myśl? smile

up up boks
Posted by: _Korver_

Re: Kącik komputerowy [29] - 08/02/2013 18:38

Może ktoś inny pomoże?
Posted by: Stasiu

Re: Kącik komputerowy [29] - 08/02/2013 19:08

nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale nawet jak zmieni się IP czy użyje programów to buk chyba i tak widzi nasz adres MAC i jest wstanie nas rozpoznac hmm
Posted by: xqwzts

Re: Kącik komputerowy [29] - 08/02/2013 19:21

Originally Posted By: Stasiu
nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale nawet jak zmieni się IP czy użyje programów to buk chyba i tak widzi nasz adres MAC i jest wstanie nas rozpoznac hmm
jeśli nawet, to podmiana adresu MAC zajmuje minutkę tongue
Posted by: raiders_

Re: Kącik komputerowy [29] - 08/02/2013 21:53

Kiedy w koncu upadnie ten mit ze w internecie jesteś/jesteśmy anonimowi smile
Mozna sobie zmieniać adres MAC ukrywac IP i inne pierdoły ale tak samo jak łatwo jest ukryć tak samo łatwo jest znaleść ukryte IP smile
Można to zrobić za pomocą darmowych /triali programów ,a co dopiero płatne pełne wersje .
Posted by: xqwzts

Re: Kącik komputerowy [29] - 08/02/2013 22:14

Korver chce zmienic dostawce internetu, bedzie mial nowe stale IP, moze podmienic MAC, usunac cookies,

Jeśli wciąż znajdą powiązania z poprzednimi kontami to napiszcie czemu lub co należy zrobić, a nie że nie da się i już tongue
Posted by: Ozi

Re: Kącik komputerowy [29] - 08/02/2013 22:27

Witam mam taki problem ze jak odpale stream to po kilku chwilach sam mi sie minimalizuje. Co to moze byc?
Posted by: _Korver_

Re: Kącik komputerowy [29] - 08/02/2013 23:23

Originally Posted By: xqwzts
Korver chce zmienic dostawce internetu, bedzie mial nowe stale IP, moze podmienic MAC, usunac cookies,

Jeśli wciąż znajdą powiązania z poprzednimi kontami to napiszcie czemu lub co należy zrobić, a nie że nie da się i już tongue


Otóż to, czekam z kupnem nowego sprzętu, żeby kasy w błoto nie wyrzucać, a sprawa dla mnie bardzo istotna.
Posted by: _Korver_

Re: Kącik komputerowy [29] - 11/02/2013 06:12

Może inaczej - jestem w stanie zapłacić za skuteczna poradę i rozwiązanie mojego problemu.

Zapraszam na priv. ;-)
Posted by: connor

Re: Kącik komputerowy [29] - 11/02/2013 06:28

_Korver_ wez sie lepiej za uczciwa robote, jakis zmywak czy cos grin na siatce nigdzie dlugo nie pograsz nawet z 10tkami laptopow
Posted by: Ezquerro

Re: Kącik komputerowy [29] - 12/02/2013 02:44

Myślisz że sama zmiana IP i kompa wystarczy?
przecież oni juz mają twoje dane osobowe, skany dowodu i itp. więc pewnie juz przed pierwszym betem wiedzą że wcześniej miałeś u nich konto i limity.
Posted by: kacperek76

Re: Kącik komputerowy [29] - 12/02/2013 02:47

Originally Posted By: Ezquerro
Myślisz że sama zmiana IP i kompa wystarczy?
przecież oni juz mają twoje dane osobowe, skany dowodu i itp. więc pewnie juz przed pierwszym betem wiedzą że wcześniej miałeś u nich konto i limity.


nowe IP, nowy komp, nowe konto, nowa osoba grin
Posted by: xqwzts

Re: Kącik komputerowy [29] - 12/02/2013 04:26

Originally Posted By: Ezquerro
Myślisz że sama zmiana IP i kompa wystarczy?
przecież oni juz mają twoje dane osobowe, skany dowodu i itp. więc pewnie juz przed pierwszym betem wiedzą że wcześniej miałeś u nich konto i limity.

no rozbroiło mnie to laugh


Korver, ci co niby wiedzą nic nie piszą, więc myślę że nowe IP, wyczyszczenie cookies + w razie czego podmiana adresu MAC karty sieciowej wystarczy, ale to wydaje mi się to zbędne.
Posted by: _Korver_

Re: Kącik komputerowy [29] - 12/02/2013 05:59

Originally Posted By: Ezquerro
Myślisz że sama zmiana IP i kompa wystarczy?
przecież oni juz mają twoje dane osobowe, skany dowodu i itp. więc pewnie juz przed pierwszym betem wiedzą że wcześniej miałeś u nich konto i limity.



Mam dużo znajomych na Facebook'u, na pewno ktoś pomoże. toast
Posted by: Self-Confident

Re: Kącik komputerowy [29] - 12/02/2013 20:05

napisalem Ci na prv wiec nie wiem czego nie czaisz smile
Posted by: lelu

Re: Kącik komputerowy [29] - 12/02/2013 23:21

Mam dwa kompy w domu do jednego jest podpieta drukarka ktora udostepniam w sieci (tak abym mogl drukowac z drugiego).

Oba komputery wlaczone wszystko pieknie tylko nie moge wejsc na tego z drukarka bo chce haslo... a haslo nie jest ustawione :/
Co zrobic ? Jesli zaloze haslo to ok, dziala spoko ale rzecz w tym, ze nie chce miec hasla na tamtym komputerze :/
Posted by: tyson

Re: Kącik komputerowy [29] - 12/02/2013 23:47

Originally Posted By: Ezquerro
Myślisz że sama zmiana IP i kompa wystarczy?
przecież oni juz mają twoje dane osobowe, skany dowodu i itp. więc pewnie juz przed pierwszym betem wiedzą że wcześniej miałeś u nich konto i limity.

pozamiatał laugh laugh
Posted by: _Korver_

Re: Kącik komputerowy [29] - 13/02/2013 01:16

Originally Posted By: Self-Confident
napisalem Ci na prv wiec nie wiem czego nie czaisz smile


o to, że buki VPS wyłapują tak samo szybko frown
Posted by: Self-Confident

Re: Kącik komputerowy [29] - 13/02/2013 01:21

dobra nie chce mi sie tlumaczyc.
Powodzenia smile
Posted by: u19

Re: Kącik komputerowy [29] - 16/02/2013 05:53

mam pytanie mozliwe ze jutro bede mial w planach zakup jakiegos tableta czy cos podobnego chodzi

chodzi mi glownie o cene zeby nie przekroczylo 800zl

ma sluzyc tylko jako narzedzie do softu pokerowego i gry u buka
wiec ma miec modem do wifi bo nie wiem czy wszytskie maja

i chodzi mi o to zeby byl dostepny w tych wiekszych sklepach tak jak komutronik euro agd albo vobis

bardzo potrzebuje dobrej rady
Posted by: Majtikroko

Re: Kącik komputerowy [29] - 16/02/2013 07:28

Originally Posted By: u19
mam pytanie mozliwe ze jutro bede mial w planach zakup jakiegos tableta czy cos podobnego chodzi

chodzi mi glownie o cene zeby nie przekroczylo 800zl

ma sluzyc tylko jako narzedzie do softu pokerowego i gry u buka
wiec ma miec modem do wifi bo nie wiem czy wszytskie maja

i chodzi mi o to zeby byl dostepny w tych wiekszych sklepach tak jak komutronik euro agd albo vobis

bardzo potrzebuje dobrej rady


Rada jest prosta = wszystkie tablety maja wifi a nie kazdy wejscie na sima (takiego jak do telefonu albo mini/micro).

jest kilka firm wartych polecenia takich jak modecom albo ntt np. ich tablety kreca sie w okolicach 500-800 i mozna je pochwalic za jakość wykonania.

Njalepiej jednak proponuje pojsc i sobie samemu poklikac na nich i ocenic ktory odpowiada najbardziej bo co do mocy sa one wszystkie abrdzo zblizone do siebie
Posted by: lelu

Re: Kącik komputerowy [29] - 19/02/2013 06:06

Czy jak zrobilem sobie kopie zapasowa partycji systemowej w windowsie XP i teraz bede chcial przywrocic te dane... to pozostale partycje nie zostana naruszone, prawda ?
Posted by: micha$

Re: Kącik komputerowy [29] - 19/02/2013 13:32

Tak.
Posted by: kowalwls

Re: Kącik komputerowy [29] - 21/02/2013 02:16

Wlasnie jebnal mi laptop, nagle sie wylaczyl i nie moge go wlaczyc. Od 2 tyg. padala mi ta bateria mala co jest na plycie glownej odpowiedIalna A zwgar chyba... bo nie dzialal albo zatrYmywal sie po 10 minutach, oraz polaczenie wifi rwalo wiec pewnie tez za to odpowiedzialna? w kazdym razie moje pytanie czy caloowite wykonczenie tej baterii moze spowodowac ze nie moge odpalic teraz laptopa w ogole czy po prostu sie jebal i wyjebac go na smietnik?
Posted by: kowalwls

Re: Kącik komputerowy [29] - 22/02/2013 00:44

Nikt nie wie? to co wy doradzac potraficie tylko w banalnych sprawach?
Posted by: raiders_

Re: Kącik komputerowy [29] - 22/02/2013 01:09

Originally Posted By: kowalwls
Wlasnie jebnal mi laptop, nagle sie wylaczyl i nie moge go wlaczyc. Od 2 tyg. padala mi ta bateria mala co jest na plycie glownej odpowiedIalna A zwgar chyba... bo nie dzialal albo zatrYmywal sie po 10 minutach, oraz polaczenie wifi rwalo wiec pewnie tez za to odpowiedzialna? w kazdym razie moje pytanie czy caloowite wykonczenie tej baterii moze spowodowac ze nie moge odpalic teraz laptopa w ogole czy po prostu sie jebal i wyjebac go na smietnik?

Pisz po polsku następnym razem bo trochę czasu mi zajęło rozszyfrowanie tego bełkotu .
Prawdopodobnie płyta główna podziękowała za współpracę ... na odległość to sobie można wróżyć . Idz do jakiegoś serwisu niech ci sprawdzą płytę główną .

Ale jak masz lapka podpiętego do gniazdka i nie odpala to na 80% płyta główna siadła ..
Posted by: kowalwls

Re: Kącik komputerowy [29] - 22/02/2013 02:07

Tak laptop sie nie wlacza to padla plyta glowna to najprostsza diagnoza, ale jak juz pisalem bateria biosu byla na wykonczeniu wiec to moze byc przyczyna ze nic nie dziala, bo jaka szansa na to ze w tym samym czasie pierdola plyta glowna co i ta bateryjka?
Posted by: Self-Confident

Re: Kącik komputerowy [29] - 22/02/2013 02:34

najpierw sprawdz najprostsza mozliwa przyczyne czyli podlacz inny kabel od ladowarki zeby na bank byc pewnym ze to nie ona, wez tez wyjmij baterie lapka i podlacz kabel, pobrobuj rozne kombinacje. JEsli wszystko jest ok to czeka Cie serwis, bo my to sobie mozemy wrozyc...
Posted by: wwwujek

Re: Kącik komputerowy [29] - 22/02/2013 16:18

Panowie, 2GB na tablecie, głównie do przeglądania stron, FB, poczty.. Starczy?
Posted by: haku

Re: Kącik komputerowy [29] - 22/02/2013 16:55

starczy wwwujek
Posted by: Izajasza53

Re: Kącik komputerowy [29] - 22/02/2013 17:05

Jakoś ponad miesiąc temu zniknęły mi wszystkie kontakty z Gadu-Gadu i lista torrentów z programu Utorrent (co się jeszcze raz powtórzyło) czy to może być jakiś włam?
Kontakty z GG chyba nie da się odzyskać? Z serwera GG chciałem pobrać też nie dało rady.
Posted by: Stasiu

Re: Kącik komputerowy [29] - 22/02/2013 17:49

Sprobuj sie zalogowac do gg na ich stronie, moze tam beda kontakty.
Posted by: raiders_

Re: Kącik komputerowy [29] - 22/02/2013 19:53

Originally Posted By: kowalwls
Tak laptop sie nie wlacza to padla plyta glowna to najprostsza diagnoza, ale jak juz pisalem bateria biosu byla na wykonczeniu wiec to moze byc przyczyna ze nic nie dziala, bo jaka szansa na to ze w tym samym czasie pierdola plyta glowna co i ta bateryjka?
człowieku czego stękasz , dostajesz odpowiedź i jeszcze źle ? jak wiesz lepiej to po co się pytasz ?

Przynajmniej napisz co się dzieje dokładnie z laptopem !

Po wciśnięciu Power jest jakaś reakcja ,wentylatory startują ? bios się ładuje czy nic kompletne zero oznak działania .

Określenie laptop nie włącza się można interpretować na wiele sposobów . Nikt tu wróżką nie jest .

Wymieniałes ta bateryjkę na nową?
Sprawdzałeś lapka tak jak pisał Self-C

Bateryjka odpowiada tylko za podtrzymanie podstawowych ustawien biosu nawet jak padnie przy rozruchu lapka bedziesz miał info ze wszystko masz w ustawieniach "podstawowych . ale laptop bedzie odpalał i ładował bios . i bedzie wołał o potwierdzenie błędów (ustawien) i załaduje normalnie windowsa .

Jeśli nie masz zadnej reakcji po wciśniećiu power to tak jak pisałem padła płyta główna lub sekcja zasilania .
Posted by: _Korver_

Re: Kącik komputerowy [29] - 23/02/2013 02:56

Witam,

jakie macie doświadczenia z laptopami MSI? Mam okazję kupić taki model w atrakcyjnej cenie:

http://www.x-kom.pl/p/102739-notebook-laptop-15,6-msi-cr650-420xpl-e2-1800m-4gb-500-dvd-rw.html

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.
Posted by: wwwujek

Re: Kącik komputerowy [29] - 23/02/2013 03:29

Originally Posted By: _Korver_
Witam,

jakie macie doświadczenia z laptopami MSI? Mam okazję kupić taki model w atrakcyjnej cenie:

http://www.x-kom.pl/p/102739-notebook-laptop-15,6-msi-cr650-420xpl-e2-1800m-4gb-500-dvd-rw.html

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.


Ja mam starszy model EX600 i jestem naprawdę zadowolony, nic mu nie brakuje.
Posted by: Bzyku

Re: Kącik komputerowy [29] - 24/02/2013 04:47

Ch** mnie strzeli zaraz.

Mozilla sama mi się zaktualizowała na jakąś nowszą wersję. Denerwuje mnie to, że teraz na tym forum:

a) nie widzę avatarów
b) nie rozwijają mi się opcje po kliknięciu w jakiś nick. Np. klikam na swój nick i powinienem mieć opcje "odwiedź profil" , "znajdź posty użytkownika itp." A tu nic. Mogę sobie naciskać i nic się nie dzieje.


Co z tym cholerstwem zrobić?


Dodam tylko, że jak odpalę IE, to wszystko jest normalnie.
Posted by: AGASSI

Re: Kącik komputerowy [29] - 24/02/2013 04:56

Mam ten sam problem co Bzyku ale tylko w Operze i tylko na WinVista laugh blush
Posted by: Self-Confident

Re: Kącik komputerowy [29] - 24/02/2013 05:02

przejdzcie na chrome serio, zobaczycie mega roznice w przyspieszeniu wszystkiego, dzisiaj musialem u mamy na kompie odpalic FF to po prostu masakra, wolalbym juz IE.
Posted by: AGASSI

Re: Kącik komputerowy [29] - 24/02/2013 05:07

Obecnie zapierdalam na IE i Win8 64-bity i wsio śmiga błyskawicznie grin
Posted by: Bzyku

Re: Kącik komputerowy [29] - 24/02/2013 05:10

Jeszcze dodam, że nie działa mi opcja "szybkie zacytowanie". Nawet nie mogę posta napisać. Naciskam "wyślij" i... nic. Zupełnie nie reaguje na przycisk.

Aha, po tym jak mi się zainstalowała nowa wersja, zajrzałem w dodatki i pokazało mi, żebym zaktualizował Javę.

Wszedłem więc w panel sterowania i stamtąd usunąłem wszystkie programy Java jakie miałem. Były trzy różne.

Zainstalowałem najnowszą wersję i od tego czasu mam owe problemy. Może niepotrzebnie wywaliłem tamte programy?
Posted by: raiders_

Re: Kącik komputerowy [29] - 24/02/2013 15:28

Jakoś używam FF na W7 64bit i smiga jak ta lala bez żadnego mulenia i dziwnych historii .

Bzyku ustaw w opcjach aby nie aktualizowało samo tylko za twoją zgodą bo tak to Ci pewnie wbiło jakąś bete
Posted by: Bzyku

Re: Kącik komputerowy [29] - 24/02/2013 16:34

Dzięki za odpowiedzi.

Po kombinacjach z usuwaniem/instalowaniem różnych wersji FF i Javy stwierdziłem, że ch** im wszystkim w d*** i instaluję Chrome'a. Tutaj działa normalnie.
Posted by: Ludwiczek

Re: Kącik komputerowy [29] - 25/02/2013 03:09

Mam taki problem.
Na wynajmowanym mieszkaniu działa mi net bardzo dziwnie.
Od 23 do 12 chodzi jak rakieta , od 12 do 23 muli jak ślimak. Strony laduja mi sie po pol minuty etc. - zeby go sztucznie przypsieszyc musze rozlaczac i polaczac sie ze swoja siecia co kilka sekund.
Jesli chodzi o czas to jest on wmiare rowny. 23:01 do 12:00 etc.
Net z Vectry , wszlekie umowy sa niestety na współlokatora , który zgania wine na mój komputer.
U siebie na kompie nic nie ruszałem - no bo po co ?
Wspolokator mowil ze limitow nie ustawiał , patrzylem tez na ustawienia routera to nie widziałem jakichś podejrzanych ustawien/limitów etc.
Net praktycznie mi muli od pocztaku jak jest zainstalowana Vectra - w sensie internet na mieszkaniu.
Az tak bardzo mi to nie ciazylo , bo w domu w dzien siedzialem malo lub mialem inne wazniejsze zajecia.
Podejrzewam , ze Vectra moze cos ustawiła.

W domu net działa normlanie - nie powiem miałem kiedyś kłopoty z internetem , ale to wynikało raczej z powodu routera. Po zmianie śmiga poprawnie.

I tu pojawia sie drugie pytanie.
Jaki net bezprzewodowy polecacie ? Play ? Orange ?
Posted by: raiders_

Re: Kącik komputerowy [29] - 25/02/2013 22:49

Originally Posted By: Ludwiczek

I tu pojawia sie drugie pytanie.
Jaki net bezprzewodowy polecacie ? Play ? Orange ?

LTE z PLUSa miałem okazję przez miesiąc się tym bawić i bardzo pozytywne zaskoczenie .
Ale najlepiej sprawdź zasię gaka sieć ma u ciebie najlepszy .. porównaj oferty cenowo i ilościowo MB/GB/Limity i wybierz .

Wiadomo jak masz np tel w orange to idz do nich i jako ich klient wytargujesz pewnie nieco lepsze warunki /ofertę .
Posted by: JuN

Re: Kącik komputerowy [29] - 26/02/2013 02:20

szukam sklepu z laptopami gdzie mozna placic skrill/mb, zna ktos cos ?
Posted by: wwwujek

Re: Kącik komputerowy [29] - 26/02/2013 05:54

Panowie, pytanie za 100 punktów.. Tablet Alcatel evo7. Chodzi net przez 3G, przez WiFi - generalnie wszystko ok.

W jaki sposób - pewnie na innych tabletach jest podobnie - mogę sprawdzić (ustawić) by ZAWSZE domyślnie łączył się przez WiFi, a dopiero w drugiej kolejności przez 3G? Jak kliknę w ustawienia obok zegara, to mam zarówno siłę sygnały WiFi jak i 3G. I teraz chcąc przeglądać strony, jak poznam skąd czerpie? smile