WTA - Madryt - 8.05-16.05

Posted by: Goget

WTA - Madryt - 8.05-16.05 - 07/05/2010 23:27

Mutua Madrilena Madrid Open

Miejsce : Madryt, Hiszpania
Ranga turnieju : Premier Mandatory
Data : 8.05-16.05 2010 r.
- Nawierzchnia : ceglana
Pula nagród : 4'500'000 $
Uczestniczki : 64 zawodniczki w singlu / 28 par w deblu
Oficjalna strona : www.madrid-open.com
Drabinki : Singiel || Debel || Kwalifikacje
Plan Dnia : Zobacz
Wyniki na żywo : Oficjalny Livescore

Przydatne linki :

www.tenisbet.pl - newsy, livescore, rankingi
www.fromsport.com - live video
www.myp2p.eu - linki do streamów
www.tennis.matchstat.com - wyniki i statystyki zawodników
www.tenisinfo.pl - wyniki i statystyki zawodników
www.wtatour.com - strona WTA
www.itftennis.com/womens - strona ITF

Posted by: gajus_bonus

Re: WTA - Madryt - 8.05-16.05 - 10/05/2010 17:19

To ja moze zaczne. Mecz zaczyna sie za niecala godzine Peng - Azarenka, Bwin juz wycofal ten mecz ale u Williama Hilla mozna go jeszcze zlapac. pol godziny temu bylo okolo 1,6 na Azarenke ktora jest zdecydowana faworytka tego meczu natomiast teraz placa na nia 2,0 wiec poszlo chyba jakies info o jej kontuzji z ktora grala w Stuttgarcie ale nie moge sie niczego doszukac moze ktos cos ma wiec poprosze bo kurs na peng rosnie i rosnie a w Bet 365 jest juz 2,3
Posted by: Geremi

Re: WTA - Madryt - 8.05-16.05 - 10/05/2010 17:33

B. Mattek-Sands/Z. Yan - I. Benesova/B. Zahlavova Strycova (Liczba wygranych setów) H(0.0 - 1.5) 2 1,50

Iveta na czas turnieju w Madrycie powraca do swojej stałej partnerki w grze. Obie czeszki końcem 2009 roku oraz na początku obecnego sezonu zaprezentowały bardzo dobrą dyspozycję. Zwycięstwa w Paryżu, Luksemburgu czy Monterrey mają swoją wymowę. Mattek po zakończeniu gry w parze z Petrovą grywa z chinką Yan. O ile z łatwymi rywalkami radzą sobię dość pewnie, to w niektórych ostatnich rozegranych spotkaniach bardzo często tracą seta:

N. Grandin/A. Spears B. Mattek-Sands/Z. Yan 6-3 4-6 10-5
B. Mattek-Sands/Z. Yan C. Chuang/S. Peng 4-6 6-4 10-8
B. Mattek-Sands/Z. Yan A. Hlavackova/O. Savchuk 5-7 6-1 10-4

Liczę, że Benesova z Zahlavovą wracając do wspólnej gry zechcą wejść w grę z mocnym uderzeniem. Gram dosyć asekuracyjnie na wygraną seta, choć czuję, że mogą i wygrać po niezłym kursie 2,55.
Posted by: APOLLYON

Re: WTA - Madryt - 8.05-16.05 - 10/05/2010 17:38

Originally Posted By: gajus_bonus
To ja moze zaczne. Mecz zaczyna sie za niecala godzine Peng - Azarenka, Bwin juz wycofal ten mecz ale u Williama Hilla mozna go jeszcze zlapac. pol godziny temu bylo okolo 1,6 na Azarenke ktora jest zdecydowana faworytka tego meczu natomiast teraz placa na nia 2,0 wiec poszlo chyba jakies info o jej kontuzji z ktora grala w Stuttgarcie ale nie moge sie niczego doszukac moze ktos cos ma wiec poprosze bo kurs na peng rosnie i rosnie a w Bet 365 jest juz 2,3


Na Ladbrokes jest odwrotnie. Kurs na Azarenkę, w ciągu 20 minut spadł z 1.80 na 1.61...
Posted by: gajus_bonus

Re: WTA - Madryt - 8.05-16.05 - 10/05/2010 17:39

No coz chyba sie nie doczekam no nic nie zaryzykuje i dodam jeszcze jeden typ mianowicie mecz WTA Madrid. Dwie Hiszpanki Virginia Ruano Pascual - Arantxa Parra-Santonja,Santonja zdecydowana faworytak tego spotkania na zwyciestwo placa 1,2 WilliamHill ja tu jednak widze 2-0 dla Santonji za 1,57 nie ma innego wyjscia kiedy roznica w rankingu wynosi 270 miejsc a roznica wieku tez powala poniewaz Pascual ma 36 lat... Tego nie skomentuje, ostatni mecz zagrala 5 kwietnia i przegrala z Rezai 6-1 6-1 a pzedostatni oficjalny wystep ma w kwalach do US Open 2009 gdzie przegrala w pierwszej rundzie. W Madrycie gra tylko dlatego ze jest wlasnie z Madrytu ale to chyba za malo zeby byc w stanie cos ugrac...
Posted by: [a]domaitis

Re: WTA - Madryt - 8.05-16.05 - 11/05/2010 15:44

tenis WTA Madryt Elena Dementieva - Alexandra Dulgheru

O atutach Dulgheru pisałem już kilka razy, Dementievej myslę, że nie trzeba bliżej przedstawiać, dlatego będzie krótko.
Alexandra błyszczała już w ubiegłym sezonie, w tym roku to na razie jedna z rewelacji. Bardzo dużo gra ostatnio, to jej piąty turniej w ciągu miesiąca na nawierzchni ziemnej. Bardzo przyzwoite wyniki w poprzednich zawodach w Rzymie i Barcelonie. Poza atatami czysto sportowymi (dobre uderzenie, potrafi ryzykować), dziewczyna posiada charakter, jest waleczna, bardzo ambitna, i nie ma respektu przed największymi. Rumunka dość często jeśli schodzi z kortu pokonana potrafi urwać seta (jak chociażby w Marbelli z Kim Clijsters).
Jelena ścisły top od wielu sezonów, w ubiegłym tygodniu dość niespodziewanie przegrała w Rzymie z Ivanovic, tutaj zmiażdżyła w 1r Wozniak (niestety nawet nie cień, ale strzępek zawodniczki z ubiegłego sezonu), Jelena potrafi mieć przestoje w grze i czasem małe zapaście, mimo dużej poprawy od kilku seoznów nadal przytrafiają się gemy , w których zacina się serwis (co akurat w przypadku WTA nie jest niczym szczególnym).

Jak dla mnie szanse, biorąc pod uwagę obserwacje Rumunki w kilku meczach i jej tegoroczne wyniki są tutaj bardziej wyrównane. Alexandra broni łatwo nie złoży co daje całkiem solidne podstawy do zagrania na jeden set dla Rumunki ....


typ: Dulgheru +1.5 seta
kurs: 2.00 BAH
Posted by: Ernestos

Re: WTA - Madryt - 8.05-16.05 - 12/05/2010 18:15

Serena Williams- N. Petrova 2 kurs 2.35 6/10

Sereny w tym turnieju juz byc nie powinno byc , jednak Dushevina chyba nie wytrzymała psychicznie meczu. Patrząc na to co wyprawiała amerykanka , ta ilosc prostych, nie wymuszonych błedow, brak koncentracji, mozna dojść do wniosku, ze jej sie nie chce tu grac tak poprostu smile. Petrova dwa poprzednie pojedynki wygrane w dobrym stylu, jezeli Rosjanka bedzie grala konsekwentnie, bez głupich błędow, to mysle ze Serenka dzis pakuje walizki smile a kurs napewno zachecajacy do gry smile
Posted by: Vendetta

Re: WTA - Madryt - 8.05-16.05 - 12/05/2010 23:51

Safarova-Dulgheru typ:1 kurs:1.95 stawka:5/10 BF

Nie wiem jakim cudem Dulgheru ostatnio notuje takie wyniki ale to sie w koncu musi skonczyc. Rumunka to zawodniczka bez konczacego uderzenia i serwisu. Jej jedynym atutem jest regularnosc a jej gra bazuje na zdobywaniu punktow poprzez bledy rywalek.
Safarova rozstrzela dzisiaj Rumunke swoim atomowym forhandem. Lucie góruje nad swoją dzisiejszą przeciwniczką we wszyastkich elementach tenisowego rzemiosła dlategop bardzo sie zdziwie jesli przegra swoj dzisiejszy mecz.
Kurs na Czeszke to wedlug mnie ogromne value.
Posted by: Vendetta

Re: WTA - Madryt - 8.05-16.05 - 15/05/2010 16:56

Rezai-Safarova typ:1 kurs:1,74 stawka:5/10 BF

Francuzka i Czeszka są to zawodniczki o podobnym stylu gry. Obie są bardzo ambitne, waleczne... grają mocno, płasko i maja potezne ( jak na WTA) konczace uderzenia z forhandu. Jedyną cechą, ktora przewazyla szale na strone Francuzki i spowodowala ze postawie wlasnie na nią jest myslenie na korcie ( chociaz jak wiemy u kobiet z mysleniem ogolnie jest ciezko ale jednak... smile ) U Lucie nie ma czegos takiego jak zmiana taktyki w trakcie meczu czy zwolnienie tempa gry jesli cos nie wychodzi.... ta zawodniczka caly czas gra swoje. Czasami o jest dobre jednak moim zdaniem w wiekszosci przypadków konczy sie zle.
Nie bede tutaj wypisywal ostatnich wynikow obu tenisistek choc te są imponujące... szczegolnie dla Rezai, ktora ogral aw Madrycie Henin i Jankovic. Tak jak pisalem gram Francuzke bo jest to wedlug mnie zawodniczka mądrzejsza wink laugh
Posted by: Mr. Federer

Re: WTA - Madryt - 8.05-16.05 - 15/05/2010 17:45

heh szczerze mowiac troche sie zdziwilem czytajac to smile

Typu nie neguje bo sam gram ale po czesci zdziwil mnie opis. Ambitne , waleczne okey choc i w tym moim zdaniem Rezai przewzysza Safarovą. Płasko...hmm Rezai tak ale czy koniecznie Safarova, czy czasami Łucja w swojej grze nie wprowadza wiecej topspinu i nim rozrzuca po korcie :>. Druga sprawa to ów myslenie. Moge zacytowac slowa jednego z moich ulubionych komentatorow ES K.Stopy "Rezai ma bałagan w oczach" :>. Nie jestem pewien czy myslenie jest jakas jej mocna stroną i czy tym przewyzsza Safarova tak jak piszesz. Przeziez Rezai 'strzela' po korcie ile wlezie. Wczoraj z tego co slyszalem trafila niesamowicie z kazdego miejsca i stosunek winnersow do UE's byl jak na nią imponujacy. Kiedys przy ktorejs okazji Stopa zauwazyl fajna rzecz odnosnie Rezai iz na 10 uderzen z glebi kortu posyla 9 crossów a tylko jeden 'odwrotny' i fakt w tamtym spotkaniu tak wlasnie prowadzila gre wiec myśleniem nie grzeszy :> Ale tu chyba gra troche inaczej , wyglada ze gra tu zyciowke choc pisanie ze taki 'strzelec' jak Rezai mysli na korcie to troche przesada :> Kurs po meczu z Jecą 'musi' leciec w doł . Pewnie przed bedzie jakies 1.55 i jak zwykle na wszystko odpowie mecz :>

pzdr.
Posted by: Mr. Federer

Re: WTA - Madryt - 8.05-16.05 - 15/05/2010 18:04



przy okazji...foch Jecyna koniec meczu smile
Posted by: Vendetta

Re: WTA - Madryt - 8.05-16.05 - 15/05/2010 18:07

to moja subiektywna opinia, kazdy ma prawo sie z nia nei zgodzic

ja nie wiem gdzie Ty widzisz topspin Lucie smile a co do tego myslenai to wszyscy, ktorzy ogladali jej ostatnie mecze przyznaja mi racje. Zero mysli taktycznej, zero prób by cos zmienic gdy mecz sie nie układa. To ze rezai strzela to wszyscy wiemy i sam o tym napisalem ale potrafi ona zauwazyc slabsze czy mocniejsze strony rywala i to wykorzystac. Lucie gra swoej caly czas i nic nie zmienia smile Potrafila grac i serwowac Dlogheru caly mecz na backhnad mimo to ze Rumunka caly czas ją karcilą z tej strony smile
Posted by: Mr. Federer

Re: WTA - Madryt - 8.05-16.05 - 15/05/2010 18:11

Originally Posted By: Vendetta


ja nie wiem gdzie Ty widzisz topspin Lucie smile


Moze od lat cale tenisforum jeszcze stare wtaworld sie myli :> No cóz zrobic "nobody perfect" wink ... choc juz tam konta nie mam wink
Posted by: Vendetta

Re: WTA - Madryt - 8.05-16.05 - 15/05/2010 18:16

widocznie tak smile albo nie grali nigdy w tenisa i nie wiedzą co to znaczy zagrac topspinem wink Topspin zalezy od kąta ustawienia rakiety przy uderzenia w pilke a pozatym nie ma takiej opcji zeby pilka, ktora regularnie smiga tuż nad siatką byla grana topsinem smile Topsinem gra Rafa, Verdasco ( ogolnei wiekszosc hiszpanow) ale nei safarova smile moze raz na ruski rok tak zagra ale napewno nie jest to jej gra smile
Posted by: Mr. Federer

Re: WTA - Madryt - 8.05-16.05 - 15/05/2010 18:19

Originally Posted By: Vendetta
widocznie tak smile


Raczej nie sadze smile Duzo wymiany przez FH prowadzi w ten sposob zanim skonczy plasko smile
Posted by: Vendetta

Re: WTA - Madryt - 8.05-16.05 - 15/05/2010 18:20

popatrz o 16 moze wtedy zmienisz zdanie wink Pozdrawiam !
Posted by: Mr. Federer

Re: WTA - Madryt - 8.05-16.05 - 15/05/2010 18:21

Chya za duzo sie naogladales jej wystepow na tej szybkiej paryskiej hali smile

Rowniez Pozdrawiam smile
Posted by: Mr. Federer

Re: WTA - Madryt - 8.05-16.05 - 15/05/2010 18:30

... nawet w takim czyms jak wujek google mozna wpisac "Safarova topspin" i pare linków sie znajdzie , tak juz zupelnie na marginesie smile

Milego dnia smile
Posted by: Vendetta

Re: WTA - Madryt - 8.05-16.05 - 15/05/2010 21:40

w google wszystko mozna znalezc co nei znaczy ze to wszystko to prawda wink napisz "żecz" i tez Ci wyskoczy kilka linkow ale to tak na marginesie wink
Posted by: Mr. Federer

Re: WTA - Madryt - 8.05-16.05 - 15/05/2010 22:05

Po prostu chcialem Ci pokazac ze nie tylko ja tak sadze smile Tak dla wiadomosci na tamtych forach mozna spotkac nie tylko 'zwyklych' grajkow ale chocby nawet ludzi grajacych na najnizszym szczeblu czy tez grajacych DC / Fed cup dla swoich malo popularnych w tenisie krajów:)

Po prostu naogladales sie topspin w wykonaniu Rafy czy Verdasco a atp to nie wta :> Zreszta to z jaka siła gra swoj Rafa to nigdzie nie znajdziesz)

Napisales na poczatku ze obie graja praktycznie tak samo a to blad smile Zreszta napisales rowniez ze Rezai umie wykorzystywac slabosci rywalek... heh nie widze w tym zadnego wykorzystywania slabosci. Po prostu jest w 'wielkim gazie' Strzela trafia i malo ją obchodzi kto stoi po drugiej strony siatki czy to Jeca czy Henin.
Posted by: Vendetta

Re: WTA - Madryt - 8.05-16.05 - 15/05/2010 22:33

ja sie nie naogladalem ja poprostu wiem jak to uderzenie wyglada od strony technicznej bo sam gram w tenisa smile Nie mowie takze ze Safarova od czasu do czasu nie zagra topspinem bo zawodowiec takiej klasy na pewno potrafi to zrobic.... poprostu napsialem ze jej styl gry to mocna płaska gra charakteryzujaca sie wieloma konczacymi pilkami co jest faktem.
JEsli chodzi o topspiny w wta to np. carla suarez navarro jest idealnym przykładem takiego uderzenia wink

Co do myslenia na korcie Rezai to ja nie widze sprzzecznosci w tym ze mozna grac mocno i przy okazji ykorzystac słabe strony rywalki czy nie grac na jej mocne strony.... Rezai to robi a Safarova nie. Koniec kropka smile Nic wiecej do dania w tym temacie nie mam no ale szanuje Twoje zdanie.
Pozdrawiam Kolego Coolbet wink
Posted by: Mr. Federer

Re: WTA - Madryt - 8.05-16.05 - 15/05/2010 22:46

Dobra zakonczmy tak jak mowisz tą dyskusje bo jeszcze wyjdzie ze sie nie lubimy a tak nie jest smile

Co do Suarez racja ale ona nie ma 'powera' w łapie smile

Odnosnie "wykorzystywania slabych stron" to rowniez mozna to zrozumiec w ten sposob ze ogolnie gra obronna w wta nie stoi na jakims nadzwyczajnym poziomie ... no ale Jeca nalezy do czołowki czyli to nie byla jej slaba strona smile

Co do meczu tak jak pisalem wczesniej mam tez grana Francuzke wiec oby wygrala bo w innym razie i Ty i ja i pewnie masa ludzi dzis poplynie a tego pewnie nikt nie chce smile

Dzisiejszego meczu niestety ogladac nie bede bo troche sie obecny na manolo przedluza tongue i tak Rafito wygra dzis ehh :>

Rowniez pozdrawiam i koncze i szanuje ludzi z pasją smile piwo