Challengery - 2011

Posted by: Goget

Challengery - 2011 - 03/01/2011 20:07

Kalendarz - http://www.atpworldtour.com/Scores/Archive-Event-Calendar.aspx?t=4&y=2011

Drabinki - http://www.atpworldtour.com/Tournaments/Challenger-Tour.aspx?#

Livescore - http://tennisbios.com/view/tennis-livescore3

Porównywarki kursów na spotkania challengerowe - http://www.oddsportal.com/tennis/ | http://www.betbrain.com/
Posted by: Goget

Re: Challengery - 2011 - 03/01/2011 20:09

Typ włodara :

Originally Posted By: włodar
Kwale w Sao Paulo
Henrique Cunha - Jose Pereira 1 3,50 (Bet 365)

Niezależnie od wyniku meczu, tak dużej pomyłki kursowej nie widziałem od dawna.

Henrique Cunha to jeden z największych talentów brazylijskiego tenisa ostatnich lat. To były nr. 6 juniorskiego rankingu, który ku zaskoczeniu wszystkich porzucił karierę w Tour na rzecz studiów w USA, gdzie oczywiście w lidze NCAA szlifuje formę tenisową.

To leworęczny counter puncher, który może nie posiada mocnej broni ofensywnej, ale jest bardzo ciekawym defensorem (przy okazji, jak na zawodnika z tej kultury gry, zaskakuje bardzo ciekawymi volleyami ). Wydawać by się mogło, że styl gry predestynuje go tylko do wolnych nawierzchniach, ale równie dobrze czuje się na hardzie. W rozgrywkach juniorskich poza clayem upolował m.in. Ignatika, Donskoya, Rufina, czy Raonica, toczył zacięte 3 setowe mecze z Berankisem, czy Tomicem).

Jose Pereira to kolejny bardzo utalentowany młodzian (nr. juniorskiego rankingu z 2009 r.), ma na swoim koncie wiele juniorskich skalpów, ale to już typowy claycourter. Tu widzę dużą przewagę jego rywala, który w 2010 roku mocno pracował na amerykańskim hardzie, będąc rewelacją poprzedniego sezonu, co zaowocowało przyznanie mu w rankingu nr.2 przed rozpoczęciem kolejnej odsłony rozgrywek NCAA.

Jak dla mnie szanse 55/45 dla Cunhy, dlatego grzechem by było nie spróbować, ale za mała stawkę.
Posted by: włodar

Re: Challengery - 2011 - 06/01/2011 20:39

Ricardo Mello - Tsung-Hua Yang 1 1,30

Po wczorajszym meczu Mello przeciwko Cunha nie mam wątpliwości. Ricardo jest głównym faworytem do 3 z rzędu tytułu W Sao Paulo. Jego regularność, agresja, pewność siebie nie pozwoliły rywalowi ani na chwilę oddechu.

Yang to jeden z tych, którzy w wieku juniorskim odnosili duże sukcesy (były nr.1 rankingu, zwycięzca RG 2008 ), ale poziom rozgrywek seniorskich ich przerasta. Potrafi być agresywny, ale kontekście stylu gry Mello jedno go dyskwalifikuje - gubi się pod naporem agresywnych, systematycznych piłek, często odgrywając pod winnersa, do tego nie gra z kontry, dlatego łatwo go zdominować. Poza tym bardzo efektywny chociaż nie jakiś dominujący pierwszy serwis Brazylijczyka w zestawieniu ze jego bardzo nieregularnym returnem pierwszego podania, powinien dać duży handicap rywalowi.
Posted by: codi

Re: Challengery - 2011 - 25/01/2011 05:04

Bozoljac (-2.5g) - Bohli

Heilbronn challenger

Bozo to player bazujacy glownie na serwisie i oburecznych uderzeniach. Solidny level challengerowy. Tutaj gram nie tyle na niego, co przeciwko Bohliemu. Poprzedni sezon zakonczyl on z kontuzja lokcia i od tej pory nie gral. Ciezko chwycic rakiete i zagrac dobrze w pierwszym w pierwszym meczu po takiej przerwie przeciwko solidnemu przeciwnikowi. Handi -2.5g wyglada dobrze.

3/10 on Home (-2.5g) at 1.95 with NordicBet (Asian Handicap)
Posted by: Fro_Lech

Re: Challengery - 2011 - 25/01/2011 14:55

Gremelmayr - Bachinger @ 1,66 bet365

Gremelmay nie dość, że H2H 4-0 to przeszedł kwale AO (więc w fatalnej formie nie jest) i przekonał mnie do siebie podczas Porsche Open jako bardzo inteligentny zawodnik, świetny counter-puncher jak na szczebel challengerowy. Jeżeli chce się dalej piąć i wrócić do 100 ATP to musi takich zawodników jak Bachinger (Cipollaa-Bachinger, pozdrawiam) ogrywać. Bilans Bachingera z lewusami nie za specjalny, a odliczając wygrane z Guccione(1-0) i Mullerem(2-1) (zupełnie inny profil zawodnika od Gargamela) to już nawet bardzo przeciętny - 2-7 w 2010r.
Posted by: PaweLSH

Re: Challengery - 2011 - 25/01/2011 17:44

Wie ktoś coś więcej o Jeremym Tweedtcie?Oprócz tego,że jest z lokalnego uniwerku i trenuje tam od 2007/2008?
Posted by: PaweLSH

Re: Challengery - 2011 - 25/01/2011 18:24

Ryler Deheart v Jeremy Tweedt

Przypomnienie wpisów na fb Rylera przed kwalami AO:
just arrived in brisbane and am enjoying being a tourist rather than a tennis player for the first time in awhile!
i am supposed to be playing brisbane and sydney qualifying and then australian open q's (which i still may try cause i need the cash) but i have a mysterious injury with my hand/finger that makes it nearly impossible to hold the racquet so yea i think i should make this my status haha

A mysterious tendon problem in hand/finger and playing a grand slam with 2 days of practice in the past 6 weeks: PRICELESS!!

I moje PW z nim wczoraj:
Hi.Will u play chellenger this week in Honolulu?How u feel?Still problems with hand?GL this week?

i am going to practice today and see how my hand feels and hopefully play my match tomorrow or wednesday. just singles and i play a WC so i guess there's always a shot at a W. i just have only been able to play 2 o3 times in the past few months cause of my hand. anyway thanks for clearing that up hope all's well!

Tweedt 21-letni Francuz,trenujący w miejscowym uniwersytecie..
Wygrał dziką kartę w drodze kwalifikacji:
http://www.hawaii.usta.com/2011_honolulu_challenger_wildcard_tournament/

Decyzje pozostawiam wam.Pozdrawiam
piwo
Posted by: codi

Re: Challengery - 2011 - 25/01/2011 22:42

O tym meczu wspomial na quasi juz Azazel, troche rozwine.

Heilbronn challenger

Kravchuk - Beck

Beck zakonczyl poprzedni sezon z kontuzja plecow. Od tego czasu zagral tylko futuresa w Stutgarcie (hard). Wygral tam ze slabym Martim, ktory gra praktycznie tylko na clayu. W nastepnej rundzie przegral jednak z no 466 Gero Kretschmerem, ktory podobnie jak poprzedni przeciwnik jest clay courterem, bardzo rzadko gra na hardzie. Wyglada na to, ze Andreas potrzebuje troche czasu na dojscie do formy, tutaj zdazyl juz przegrac w deblu po dosc dlugim meczu. Kravchuk to solidny hard courter. Nie ma zbyt oszalamiajacego startu- przegral w Chennai z Sugita i w kwalach do AO z Massu, ale ogolnie nie jest to slaby zawodnik i jest na pewno bardziej ograny od Becka. @ 2.37 trzeba sprobowac.

3/10 on Home at 2.37 with Bet365 (Fixed Odds)
1/10 on Kravchuk 2-0 @ 4.00 b365
Posted by: acemilan1

Re: Challengery - 2011 - 25/01/2011 23:17

Originally Posted By: codi
W nastepnej rundzie przegral jednak z no 466 Gero Kretschmerem, ktory podobnie jak poprzedni przeciwnik jest clay courterem, bardzo rzadko gra na hardzie.

Pozwolę się nie zgodzić, Gero Kretschmer to akurat żaden "clay courter". Jego umiejętności defensywne są praktycznie żadne, a jego gra, nawet na ziemi jest ukierunkowana na atak. Nie wiem, czy go kiedykolwiek widziałeś, ale jego gra momentami przeradza się wręcz w ballbashera (częste strzały z obu skrzydeł). Z typowym graczem z cegły trudno mi znaleźć sensowne cechy wspólne i naprawdę nie wiem czym się kierowałeś tak go klasyfikując.
Posted by: codi

Re: Challengery - 2011 - 25/01/2011 23:27

Mialem na mysli, ze zdecydowana wiekszosc meczy rozgrywa na clayu.
Posted by: Fro_Lech

Re: Challengery - 2011 - 25/01/2011 23:33

Z kursów niskich.

Slanar
-van Haasteren
Martin to żaden wirtuoz, ale jak chce to potrafi skutecznie przebić piłkę na drugą. Turniej na wyspie Reunion u wybrzeży Afryki, fatalnie obsadzony, startowali tutaj w kwalach Francuzi którzy nie grali w tenisa od kilku lat. Holender http://www.tennisexplorer.com/player/van-haasteren/?annual=2009
Wystarczy spojrzeć smile
Posted by: maryanek

Re: Challengery - 2011 - 26/01/2011 00:38

Philip Bester - Grega Zemlja 2 @1,40 i ew 0:2 @2,10
Grega poprostu lepszy grajek. Widać, że forma jest od poczatku sezonu więc trzeba ją wykorzystać i obronić kilka punktów w Hono lulu wink
Posted by: Sałata

Re: Challengery - 2011 - 27/01/2011 07:58

Florent Serra v Daniele Giorgini 1 @1.20

Mecz słabo obsadzonego czelka na Wyspie Reunion. Jak dla mnie pewna lokata na dzień dzisiejszy. Spodziewałem się kursów w okolicach 1.10 i mniej więc jestem mile zaskoczony. Mecz Dawida z Goliatem. Giorgini kompletnie nie nadaje się na twarde szybkie nawierzchnie. Od sezonu 2007 zagrał 8 oficjalnym meczów z czego większość przegrał. Nie mam pojęcia jak w poprzedniej rundzie wyeliminował faworyzowanego Deseina jednak teraz jestem pewien, że Serra skończy jego udział w tym turnieju, bo Florent po prostu tego przegrać nie może.
Posted by: adingh

Re: Challengery - 2011 - 27/01/2011 16:48

Janowicz - Berrer 2 1.33 Bet365

Berrer broni tutaj tytułu sprzed roku. Wczoraj zagrał bardzo dobry mecz z Mertensem, grał ofensywnie, często chodził do siatki. Myślę, że na Jurka to wystarczy i zdeterminowany Berrer wygra.

Deheart - Harrison 2 1.36 Bet365

Deheart ostatnio miał problemy z ręką. Zagrał w kwalach AO tylko po to żeby kase zgarnąć, bo nie był w stanie normalnie rywalizować. Widocznie już wyleczył kontuzję, bo tutaj w Honolulu wygrał z jakimś słabym Tweedtem, który dostał WC. Na pewno Rylerowi brakuje ogrania. Harrison w pierwszej rundzie gładko wygrał w dwóch setach, więc dyspozycja chyba nienajgorsza. Nawet jeśli Deheart jest już w 100% sprawny to w meczu w równych warunkach moim zdaniem nie ma większych szans z Harrisonem, który musi zbierać punkty do rankingu żeby w tym sezonie awansować do top100 smile
Posted by: Amir_Khan

Re: Challengery - 2011 - 28/01/2011 04:13

# 1

Jose Acasuso - Dutra Da Silva

Typ: Acasuso (-3,5 gemów) @ 1,95

23:00 - Tobet.com


Kolejna runda turnieju w Kolumbi gdzie Acasuso pojechał odbudować swoją formę po fatalnym ubiegłym sezonie, gdzie był cieniem gracza sprzed lat. Dziwi mnie tak wysoki kurs na Argentyńczyka , który jeżeli jest w niezłej formie fizycznej to każdego rywala z tego turnieju powinien wciągnąć nosem mówiąc potocznym językiem.Na pewno zależy '' Czuczo '' na tym aby w czlendżerach zdobyć jak najwięcej punktów przed Roland Garros i okazja do tego nadarza się już w tym turnieju.


# 2

Ryan Harrison - Ryler De Heart

Typ: Ryan Harrison @ 1,35

22:30 - Bet365.com


De Heart ma spore problemy ze zdrowiem.Harrison to jeden z największych talentów amerykańskiego tenisa.Nie powinno być tutaj żadnego zaskoczenia i Ryan powinien wygrać ten mecz bez najmniejszego kłopotu.2:0 w setach dla młodszego z nich to bardzo realna opcja na ten mecz.
Posted by: Amir_Khan

Re: Challengery - 2011 - 28/01/2011 04:22

# 3

Dima Tursunov - Flavio Cipolla

Typ: Tursunov @ 1,43

10:00 - 5Dimes.com


Analogiczna sytuacja jak w przypadku Acasuso.Tursunov rozpoczął wędrówkę po czelendżerowych zakamrkach tenisowego świata aby zafundować sobie renesans formy.To jest całkiem rozsądna droga aby się odbudować po kontuzji właśnie szczebel niżej.Cipolla nie powinien stanowić większego zagrożenia na kortach twardych dla Tursunova bo ten ma wszelkie atuty aby to spotkanie wygrać.Świetny serwis na tle przeciętnego w tym elemencie Włocha powinien mieć kluczowe znaczenie dla losu tego pojedynku.
Posted by: adingh

Re: Challengery - 2011 - 28/01/2011 16:48

Russell - V. Pospisil 1 1.31 5dimes

Russell w pierwszym meczu męczył się z Junem i wygrał po 3 setach, ale już w drugim spotkaniu oddał tylko 2 gemy. Potwierdził tym swoją niezłą formę, bo na AO pokonał Ebdena, a odpadł w meczu z Ferrerem, który widzimy jak gra wink Pospisil mnie zdziwił, że wczoraj tak łatwo wygrał ze Smyczkiem, ale dziś już nie da rady Russellowi, który broni w Honolulu tytułu.
Posted by: Amir_Khan

Re: Challengery - 2011 - 28/01/2011 21:52

# 4

ITF

Henri Kontinen - Chris Eaton

Typ: Kontinen @ 1,33

16:00 - Bet365.com



Kontinen lepszy pod każdym względem.To kwestia czasu kiedy młody Fin awansuje do pierwszej 100 rankingu.Dobrze serwuje , bardzo ładnie operuje jednoręcznym bh i solidnie prezentuje się pod siatką.Jak na poziom ITF to jest zawodnik klasowy i powinien wygrać ten turniej bez problemów.Mecz zaczyna się o 16 ale można go jeszcze złapać na live.
Posted by: Amir_Khan

Re: Challengery - 2011 - 28/01/2011 22:00

# 5

Dima Tursunov - Andriej Martin

Typ: Tursunov @ 1,50

08:00 - Bet365.com


Kursy w okolicach 1,5 na kogoś o takich umiejętnościach tenisowych jakie prezentuje Tursunov to ciekawa opcja.Jeszcze kilkanaście miesięcy temu znaleźć taką opcję kursową na Rosjanina było rzeczą niemożliwą , ale tak jak pisałem wczoraj on po prostu chce wrócić na właściwe tory poprzez czelendżery.Powinien wygrać nie tylko ten mecz ale turniej.
Posted by: majner

Re: Challengery - 2011 - 28/01/2011 23:44

Berrer - Brands 1 @ 1.50

Berrer niezła forma. Zarówno w meczu z Mertensem jak i Jurkiem pokazał, że poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Brands to jak zwykle wielka zagadka. Może zagrać piękny mecz, albo walić aut za autem. Nie widziałem go w akcji w tym sezonie, ale sądzę, że w tym pojedynku górą będzie bardziej doświadczony Niemiec, który na pewno nie przyjechał tutaj się rozerwać, tylko obronić punkty z zeszłego roku. Dla odważniejszych correct score 2:0 po kursie 2.25.
Posted by: Amir_Khan

Re: Challengery - 2011 - 29/01/2011 00:32

# 6

Acasuso - Elias

Typ: Acasuso @ 1,3

00:30 - Gamebookers



Czuczo zgodnie z moimi przewidywaniami wygrał wczoraj bez problemów z Silva.Dzisiaj dokona tego samego bo rywal jest o wiele mniej doświadczony od tego z którym walczył w poprzedniej rundzie.Różnicą pomiędzy tenisem seniorskim a juniorskim jest wciąż duża i młodzian nie powinien mieć wiele do powiedzenia na korcie w konfrontacji z Acasuso.

Posted by: Amir_Khan

Re: Challengery - 2011 - 29/01/2011 18:46

# 7

Prodon - El Amrani

Typ: Prodon @ 1,7

19:00 - Nordicbet



Francuz bardzo dobrze gra w tym turnieju.Szczególnie może imponować jego dyspozycja serwisowa.Pokonał solidniejszych rywali w drodze do półfinału niż El Amrani.Kurs moim zdaniem zawyżony na Prodona bo w moich oczach jest zdecydowanym faworytem do wygrania tego meczu.
Posted by: Amir_Khan

Re: Challengery - 2011 - 29/01/2011 18:49

# 8

Acasuso - Romboli

Typ: Acasuso @ 1,3

20:30 - Nordicbet



Konsekwentnie na Acasuso od początku turnieju do mam nadzieje zwycięskiego finału jaki od niego oczekuję.Nie ma sensu więcej pisać o tym meczu bo podobnie jak z Eliasem doświadczeniem powinien wygrać ten mecz Czuczo.
Posted by: adingh

Re: Challengery - 2011 - 30/01/2011 22:30

Harrison - Alex Kuznetsov 1 1.55 Betsafe

Harrison to wielka nadzieja amerykańskiego tenisa i w tym turnieju sądząc po wynikach gra dobrze. Na pewno bardzo zależy mu na wygraniu tego turnieju, bo to jego drugi finał Challengera, poprzedni przegrał gładko z Kamke w Tiburonie. Z Kuznetsovem przegrał dwukrotnie, ale raz w 2008 roku, kiedy Ryan miał 16 lat, a ostatnio na clayu, co też zmienia postać rzeczy. Typ bardziej na wyczucie, bo przyznam się, że mało wiem o Kuznetsovie, jakoś nie miałem okazji oglądać jego meczów. Jednak widać, że młody Harrison wchodzi już w dorosły tenis i to będzie jego pierwszy wygrany Challenger.
Posted by: adingh

Re: Challengery - 2011 - 31/01/2011 04:00

Janowicz - Burquier 1 1.40 Unibet

Obu tych zawodników widziałem w akcji w Heillbron i lepiej moim zdaniem grał Janowicz. Polak był bardziej regularny od Francuza i moim zdaniem właśnie regularnością wygra to spotkanie. Gregoire to zawodnik ofensywny, który potrafi przyśpieszyć z forehandu i 1h backhandu, ale raczej ma problemy z regularnością. Polak od pewnego czasu stale robi postępy w grze i myślę, że ten sezon będzie kolejnym krokiem do przodu w karierze Janowicza. W Heillbron odpadł już w 2 rundzie z Berrerem, ale w drugim secie zaprezentował się całkiem przyzwoicie. Jutro Jurek awansuje po raz kolejny do 2 rundy, a tam spotka się prawdopodobnie z Knittelem.
Posted by: Sałata

Re: Challengery - 2011 - 31/01/2011 07:25

Joel Lindner v Ivo Minar 1 @4.05

Jak wiadomo Australijczycy na swojej Ziemi są niezwykle groźni. Zastanawia mnie tylko co tam robi Minar? Skoro tak bardzo chciał grać na hardzie to mógł się wybrać na jakiś challenger w Europie lub spróbować sił w kwalach do któregoś z turniejów rangi ATP, albo wybrać się na swoją ukochaną cegłę do Santiago. Tak więc dzisiaj Czechowi przyjdzie mierzyć się z 22 letnim olbrzymiem z Australii. Chłopak ten mierzy aż 199cm. Wzrost ten oraz lewa sprawiają, że na szybkich nawierzchniach na pewno nie jest on łatwym przeciwnikiem, a tym bardziej dla kogoś takiego jak Minar, który szybkich nawierzchni unika jak może. Ivo nie lubi grać z leworęcznymi tenisistami, bilans z tenisistami grającymi lewą reką ma znacznie gorszy niż bilans z praworęcznymi. Joel swojego czasu był czołowym juniorem Świata odkąd wkroczył w seniorski tenis jakoś specjalnie o nim nie słychać, ale robi systematyczny progres i co roku pnie się o około 200 miejsc rankingowych w góre i aktualnie zajmuje 647 miejsce. Myślę, że na pewno będzie dzisiaj w sanie powalczyć z Czechem. Ivo to zawodnik uwielbiający cegłę oraz unikający szybkich nawierzchni. W poprzednim sezonie zagrał aż w jednym w turnieju odbywającym się na otwartych kortach twardych gdzie też przegrał w 1 rundzie. Sądzę, że młody Australijczk jest w stanie powalczyć z Ivo, a nawet liczę na niespodziankę.
Posted by: Sałata

Re: Challengery - 2011 - 31/01/2011 08:34

Dmitry Tursunov v Lukas Rosol 1 @1.50

Dima wraca do tenisa po sporej przerwie. Niegdyś 20 rakieta Świata, a aktualnie 264, zwycięzca 6 turniejów singlowych oraz 5 w grze podwójnej. Według relacji ludzi, którzy widzieli jego grę w Singapurze wszystkie znaki na niebie i na korcie wskazują, że wraca on do wielkiego tenisa i będzie piął się w górę w rankingowej drabince i już dziś staje przed szansą wywalczenia pierwszego tytułu po powrocie grając finał challengera w Singapurze. Za przeciwnika ma drewnianego wielkoluda z Czech mieżącego 195cm. Zawodnika tego częściej możemy zobaczyć na kortach ceglanych niż na szybkich nawierzchniach. Opiera on swoją grę głównie na mocnym pierwszym podaniu, po którym wygrywa około 70-80% punktów, przy drugim nie jest już tak kolorowo,bo okolo 40%. Jest on słabo wyszkolony technicznie, swoją grę opiera głównie na sile uderzeń. Co do Dimy to również posiada on świetny serwis, co mecz notuje średnio około 10 asów. Z relacji z singapurskiego challengera wynika, że swoje gemy serwisowe Tursunov wygrywał bardzo łatwo. Lubi on atakować i przejmować inicjatywę. W turnieju tym stracił tylko jednego seta, z Włochem Cipollą, który zaskoczył go świetną defensywą. Rosol bez wątpienia nie należy do zawodników brylujących w defensywie z racji jego słabego poruszania się po korcie. Dima gra inteligenty tenis, gdy widzi, że mu nie idzie i nie trafia jak np. w meczu Martinem to stara się trzymać piłkę w korcie jednak by w odpowiednim momencie przyśpieszyć i wygrać punkt. Z racji tego, że jest świetnym deblistą gra również świetnie przy siatce. Widzę tutaj pewne zwycięstwo Dimy Tursunova.
Posted by: Sałata

Re: Challengery - 2011 - 31/01/2011 08:57

Colin Ebelthite i Adam Feeney v Tatsuma Ito i Tsung-Hua Yang 1 @1.44

Australijczycy grają na swojej Ziemi z przybyszami z Azji tongue Ebelthite oraz Feeney są to zawodnicy specjalizujący się w deblu. Kręcą się około 200 miejsca w indywidualnym rankingu deblistów. Ostatnio zaliczyli świetny jak ich możliwości występ podczas Australian Open odpadając dopiero w trzeciej w rundzie z naszymi rodakami Fyrstenbergiem i Matkowskim. Jednak nie poddali się bez walki i urwali naszemu deblowi nawet seta, a więc nie są tacy słabi. Rok temu dotarli tutaj do ćwierćfinału i co ciekawe we wcześniejszej rundzie pokonując w 2 setach ich dzisiejszego rywala Tsunga-Hua Yanga, który grał wtedy z Mitsuhashi. Właśnie co do pary azjatyckiej to grają oni pierwszy raz ze sobą. O ile Yang gra od czasu do czasu debla to Ito robi to naprawdę od święta. Liczę tutaj na łatwą wygraną doświadczonych Australijczyków z młodymi Azjatami.
Posted by: włodar

Re: Challengery - 2011 - 01/02/2011 01:30

Benjamin Mitchell - Ivo Klec 1 2,00


Kursy w ostatnich godzinach szaleją, w południe błysnęli analitycy Paddypower (zagrałem za 2,00, to kolejny ich prezent po 1,40 na Kavcica przeciwko nieopierzonemu Dzumhurowi), potem mecz zdjęli z oferty. Teraz w kilku bukach można złapać go po 1,65.


Dziś czas na kolejną młodą strzelbę - tym razem z Australii. Benjamin Mitchell po zaznaczeniu swojej obecności w juniorskim świecie (w 2010 r. - AO i finał Wimbla przegrane z Martinem Fucsovicsem - 1 rankingu) wkracza w świat, gdzie młodzieńcza nieodpowiedzialność jest szybko karcona. Patrząc na jego ostanie "ciasne" seniorskie wyniki z rywalami o ustalonym nazwisku przekonał się o tym boleśnie na własnej skórze : Groth 6:7 4:6, 6:7 6:7, Ebden 6:7 6:7, Polansky 1:6 7:6 3:6, Kavcic 6:7 7:6 4:6. Po przejściu qwali do Burnie w tempie spacerowym, wierzę, że na zakończenie cyklu turniejów ATP i chall w Australii zrobi krok do przodu.


Widziałem go w grudniu 2 razy.


- Wysoki, nieźle zbudowany. Z głębi pola prezentuje kontrolowaną agresję, potrafi budować wymianę (ale nie jest to ktoś, kto lubi trzymać piłkę długo w korcie), używać topspinu, ale dzięki sporemu potencjałowi ofensywnemu, kiedy może, to groźnie, agresywnie i płasko atakuje (w tym potrafi też groźnie kontrować z obydwóch skrzydeł w biegu wzdłuż linii). Nieregularny z obydwóch skrzydeł, popełnia sporo prostych błędów. W defensywie, pod naporem agresywnych piłek ma problemy z głębią, co naraża go na kontry, co nie zmienia faktu, że ma dobrze rozwinięta antycypację, biega do wielu piłek. Brak ustabilizowanej formy i gra falami podczas meczów, to jego problemy. Do poprawy praca stóp.
- Pierwsze podanie bardzo płaskie, agresywne (średnio ok. 185km/h, najmocniejsze pod 205 km/h), wygrywające, przynosi mu systematycznie kilka asów, zmusza rywala do błędów; na deuce side potrafi złapać bardzo dobry kat, wyrzucając przeciwnika na zewnątrz, często szuka "under T". Drugie podanie to jego duża słabość, bez dużej mocy, czytelne, bo zazwyczaj uderzane przez środek kara, pod kontrę.
- FH urozmaicony, miesza nim zagrania bardziej defensywne (szwankuje trochę głębia), z topspinem, z agresywnymi - szczególnie groźny, gdy może się ustawić do uderzenia, atakuje wtedy bardzo płasko i precyzyjnie, szukając linii, czasem uderza z odwrotnego inside out i in; niezły kątowy, może bez dużej mocy, ale efektywnie rotuje go na zewnątrz. Ciekawy 2BH, częściej używa krosowego, spor piłek bardziej defensywnych, czasem z fajnymi katami, ale gdy ma czas, rywal doda mu pole to atakuje nim płasko, raz za czas płynnie zmienia kierunek i atakuje płasko wzdłuż linii; to nieregularne skrzydło, często stempluje siatkę; slajs incydentalnie.
- Return pierwszego, agresywnego serwisu bardzo nieregularny. W drugi serwis wchodzi głębiej, albo szuka go na wysokości linii końcowej - zagrywa kąśliwie, ale bez gwoździ wbijanych w kort.
- Lubi podczas akcji pobiec do siatki, niezłe otwierające podania, timing, wpływają na dobrą skuteczność.

A Klec? Jasne, że to zawodnik z potencjałem, jednak jego problemem od kilku lat jest zaspokajanie różnych pokus zazwyczaj niezwiązanych z tenisem.

Jeśli Mitchell meczu nie wygra, to nie skreślajcie go, jest młody niestabilny, ale ma papiery na granie
Posted by: adingh

Re: Challengery - 2011 - 01/02/2011 03:09

Originally Posted By: włodar
Benjamin Mitchell - Ivo Klec 1 2,00
Mecz już wycofany prawie ze wszystkich buków, jedynie w betway został w ofercie. Ja zagrałem w Betssonie, ale chciałem w dublu z Andujarem to mi nie przyjeli nawet złotówki, zwrócili całą kasę :/ No, ale potem przyjeli, ale teraz już nie ma meczu w ofercie smile
Posted by: Sałata

Re: Challengery - 2011 - 01/02/2011 08:56

Luke Saville v Paolo Lorenzi 1 @4.62

Króciutko, bo mecz już niebawem. Jest to pierwsza runda challengera rozgrywanego na Australijskiej ziemi na kortach twardych. Jak już wcześniej wspominałem Australijczycy nieźle przygotowali się na początek sezonu i są niezwykle groźni u siebie. Moją uwagę przykuł mecz 17-letniego utalentowanego 'kangura' z Włochem Lorenzim. W Australii mówi się o nim jako o wielkim talencie australijskiego tenisa. W tym roku dotarł on do finału juniorskiego Australian Open, a więc korty australijskie bardzo mu pasują. Za przeciwnika ma Włocha Lorenziego. Paolo to typowy gracz uwielbiający mączkę. Gra głównie na poziomie challengerowym. Na hardzie gra naprawdę od święta. W poprzednim sezonie na hardzie odniósł dwa zwycięstwa w kwalifikacjach do Auckland, aby później odnieść sześć porażek na tej nawierzchi a więc widać wyraźnie, że ta nawierzchnia mu nie służy. W Australian Open nawet nie brał udziału, więc nie wiem co taki gracz jak on robi w Burnie, na turnieju gdzie nawierzchnia ewidentnie mu nie służy, być może przyjechał na wakacje? Myślę, że młody kangur jest w stanie powalczyć z Włochem a nawet liczę na niespodziankę.
Posted by: Sałata

Re: Challengery - 2011 - 01/02/2011 09:23

Marinko Matosevic v Philip Bester 1 @1.40

I kolejny typ na Australijczyka. Marinko mimo słabszego początku sezonu to dla mnie jeden z solidniejszych australijskich tenistów. Według rankingu to jest on drugim tenisistą z tego kraju po Leytonie. W swojej karierze wygrał on 6 turniejów na poziomie challengerowym z czego 5 na hardzie, a 2 w poprzednim sezonie na Amerykańskiej Ziemi. Jest on wysokim graczem mierzącym 194 cm, a więc jego atutem jest potężny serwis co na takiej nawierzchni jak w Burnie jest groźną bronią. Jego przeciwnikiem jest urodzony w Niemczech młody Kanadyjczyk Philip Bester. Jest to zawodnik grający do tej pory w turniejach rangi Futures. Jego ulubiona nawierzchnią jest nawierzchnia ceglana, na której w poprzednim sezonie wygrał trzy turnieje. Jest też niezłym deblistą bo wygrał 6 turniejów deblowych. Wszystkie te osiągnięcia miały miejsce na turniejach niższej rangi niż challengery, a różnica pomiędzy challengerami oraz turniejami niższych rang takimi jak futuresy jest naprawdę spora. Widzę tutaj łatwe zwycięstwo urodzonego w Bośni Australijczyka i taki kurs biorę z pocałowaniem ręki.
Posted by: C18_adam

Re: Challengery - 2011 - 01/02/2011 14:55

tenis Chellenger Kazan

Kudryavtsev - Copil typ 2 ok @2.55

duzo pisal tu nie bede spotyka sie 2 zawodnikow kompletnie pod forma bo tak mozna nazwac ostatnie wyniki jednego i drugiego. Rusek niby gospodarzem ale co z tego dziadowski turniej znany z corocznych walkow jego ostatnie wyniki
Singapur, Singapur, Azja
25/01-11 R32 Kudryavtsev A. vs. Cipolla F. 0:2 16 26
Australian Open, Melbourne, Australia, kwalif., Australia
12/01-11 R128 Kudryavtsev A. vs. Brugues Davi A. 0:2 36 46

po drugiej stronie siatki mlody Rumun majacy niezly serwis i grajacy dosc agresywnie niestety popelnijaacy tez sporo bledow z bh ...

Czuje ten walek tutaj od kiedy zobaczylem ... i tak rowniez pogralem ...
Posted by: włodar

Re: Challengery - 2011 - 01/02/2011 17:28

Naso - Viola +1,5 set hc 1 1,45



Dziwny kurs na ml (2,10), dziwny na handicap setowy smile


Ja wiem, że Viola, jak dla mnie jedno z największych odkryć zeszłego sezonu w chall, potrafi biegać jak szalony między liniami, jest ciekawym defensorem (który jednak trochę łamie stereotyp claycourtera, np. głęboko wchodząc w drugi serwis rywala) ale... Nawierzchnia nie pryzmuje dobrze topspinowe uderzenia, zdecydowanie predestynuje zawodników agresywnych, szybko kończących akcję (co buki mają w nosie. Tak, tak, te ich programiki). Takim jest Naso. Ma facet problem z selekcją uderzeń, nie do końca mu ufam, ale też dlatego hc setowy.
Posted by: Green Arrow

Re: Challengery - 2011 - 01/02/2011 19:42

01.02.2011 15:00 Daniyal Zagidullin - Konstantin Kravchuk (Most games won) H(9.5 - 0)typ 1 1.85

Znowu mamy mecz z wysoooookim hc gemowym. Tydzin temu z Maasem (+9gemów)sie udało. Młody Rosjanin rocznik '92 i wszystko przed nim. Mecz ustawiony jako ostatni tego dnia. Rywalem jest również Rosjanin Kravchuk, który co ciekawe mimo, że w ubiegłym roku miał kilku no name na rozkładzie to z żadnym z nich nie wygrał over 9,5 gema !!!.
Stawka symboliczna bo buki wyznaczyły sobie limit (3,5/10)
Posted by: Sałata

Re: Challengery - 2011 - 02/02/2011 09:02

Pavol Cervenak v Joel Lindner 2 @2.75

Szczerze dziwią mnie takie kursy na ten mecz, ale jestem mile zaskoczony. O Lindnerze pisałem kilka postów wcześniej więc nie będę się powtarzał. Co do Cervenaka to wymęczył on poprzednią rundę z przeciętnym Bloemke, mecz trwał 3 zacięte sety. Natomiast Australijczyk tak jak przewidywałem odprawił Ivo Minara i to w dwóch setach, serwując przy tym 13 asów oraz wygrywając około 90% pierwszego podania. Więc skoro odprawił wyżej notowanego Czecha to dlaczego nie miałby tego zrobić z Cervenakiem. W tym turnieju Joel w trzech meczach nie stracił jeszcze seta, dając się tylko raz przełamać Minarowi, przy tym w każdym spotkaniu serwuje mnóstwo asów. Gra u siebie, lewa ręka, wzrost blisko 2 metry oraz niezła forma to wszystko wskazuje na niego w tym pojedynku z przeciętnym Cervenakiem, który nie lubi grać z graczami leworęcznymi i ma z nimi ujemny bilans. Stawiam tutaj na młodego Australijczyka.
Posted by: Bartez_Gambler

Re: Challengery - 2011 - 02/02/2011 14:09

Roberto Bautista-Agut - Evgeny Kirillov 1 1,75

O Roberto już pisałem, to jeden z nie wielu Hiszpanów który woli nawierzchnie twarde.
Rosjanin to młody, praworęczny gracz który grywa głównie w chelkach na terenie Rosji i krajów sąsiednich ale wyników oszałamiających nie robi.
Hiszpan nie po to przyjechał do mroźnego Kazania, żeby odpadać z takimi zawodnikami jak Rosjanin wink
Jeśli tylko nie ma śladu po kontuzji której nabawił się w Australii to powinien spokojnie spakować Kirillova.

7/10
Posted by: Geremi

Re: Challengery - 2011 - 04/02/2011 15:01

Bernard Tomic - Chris Guccione (sety handicap 0-1,5) typ 2 1,50

Turniej w Burnie to praktycznie wewnątrz-australijskie mistrzostwa. Ton zawodom nadają gracze z Antypodów. W dzisiejszym półfinale wystąpią młoda nadzieja gospodarzy, kontra gracz który zatrzymał się w rozwoju i na rozpędzenie nie zapowiada się.

Chris operuję głównie na mocnym serwisie + voleyu. Bieganie do piłek, czy gibkość na korcie to nie jest jego najmocniejsza strona. W zdecydowanej mierze wszystko zależy od jego podania. Jeśli trafia na dużym procencie pierwszym to spotkanie może przechylić na swoją stronę.

Tomic mimo dość pokaznego wzrostu(193cm), jest wybieganym, posiadającym spory wachlarz zagrań. Wielokrotny mistrz juniorskich zawodów próbuje przenieść to na zawodowy szczebel. Kwestia czasu gdy zawita do Top-100.

W czym więc upatruję to, że Chris urwie set:
- dobra forma serwisowa w turnieju
- młokos Bernard czasem na podpałki i to jest moment by wykorzystać
- szansa na TB w którymś z setów (a tam jak wiadomo loteria)
Posted by: Geremi

Re: Challengery - 2011 - 04/02/2011 17:49

Jürgen Zopp - Andreas Beck 2 1,60

Ćwierćfinał chelka w Kazaniu. Andreas jeszcze w połowie 2009 notował 33 miejsce w ranku ATP. Seria wielu porażek w pierwszych rundach zepchnęła go w rejony, które spowodowały to, że tuła się po chelkach. Leworęczny gracz, oburęczny backhand, lubi od czasu do czasu zagrać mocno płaską piłkę. Generalnie gracz nastawiony ofensywnie do gry, lubiący szybkie i mocne wymiany. Pozycja 153 to nie jest wyznacznik jego możliwości. Powinien szybko wracać do TOP-100.

Rywala nie znam, nie widziałem w akcji.
Posted by: Geremi

Re: Challengery - 2011 - 04/02/2011 19:15

Ilya Belyaev - Dominik Meffert 2 1,65

Dominik to praworęczny gracz, oburęczny back-hand, największe triumfu święcił w grze podwójnej jeśli chodzi o ilość zdobytych tytułów. Ranga tych turniejów to max challenger lub futuresy. Z gry deblowej pozostało mu to, że przy nadarzającej się okazji z lubością biegnie do siatki i próbuje skończyć akcje. Nie lubi bawić się w długie wymiany, ofensywnie nastawiony do gry. W turnieju poprzedzającym Kazań odprawił solidnych graczy z kwitkiem (Ilhan, Bemelmans) co zwiastuję stabilną formą na ten moment.
Posted by: Fro_Lech

Re: Challengery - 2011 - 07/02/2011 16:11

Udomchoke-Cervenak @ 1,4
Taj stara się usilnie powrócić na szczebel chociażby Challengerowy po ub. kontuzji. We futuresach leje każdego, niedawno podobnie - spróbował tuż po finale zagrać w Burnie, ale zmęczenie dało znać o sobie i Sugity nie ograł, za to teraz trafia mu się kandydat idealny. Cervenak - ostatnio niestabilny psychicznie który nie lubi regularnych ścina. Udomchoke powinien szybko zmusić Cervenaka do złych wyborów taktycznych co przełoży się na liczbę błędów i ataków które często będą kontrowane przed 'Udo'. Ostatnio Słowak przeżywał dokładnie takie męki z Cipollą 16 26.
Posted by: majner

Re: Challengery - 2011 - 07/02/2011 18:43

Originally Posted By: Fro_Lech
Cervenak - ostatnio niestabilny psychicznie
To jest jedyne stwierdzenie z Twojego opisu, z którym się nie zgodzę. Pavol to zawsze był gracz o słabej psychice. Jak mu idzie, to jest okej, ale wystarczą dwie zepsute piłki i wydziera się w stronę nieba, krzyczy na dzieci od podawania ręcznika i oczywiście psuje kilka następnych piłek pod wpływem emocji.
Posted by: Fro_Lech

Re: Challengery - 2011 - 09/02/2011 21:40

Udomchoke-G.Jones @ 1,63 i Tomic-Millman @ 1,35

Tomic podobny styl gry co rywal (Millman), ale lepszy od niego o jakieś 1,5 klasy. Udomchoke wraca do gry, za parę tygodni takie kursy jak na mecz z G.Jonesem będą oscylowały wokół tych co teraz na Tomica. 1,63 uważam za bardzo wartościowy, sam bym wystawił ok. 1,45. G.Jones jeden z wielu podobnych sobie Australijczyków, niczym nie powinien zaskoczyć Taja, tym bardziej, że już zdążył w nowym roku przegrać dwa razy z graczami o podobnym stylu co Udo - Kavcic 4-6, 4-6 (zdaje się, że ten mecz oglądałem... tak smile Kavcic w nim grał bardzo słabo, a skończyło się w dwóch setach, mecz miał Słoweniec pod kontrolą) i Ito 4-6 0-6 czy też dwie porażki z Devvarmanem na koniec 2010 roku. G.Jones nie jest zbyt regularnym zawodnikiem, a do tego z bardzo słabym Bh - Udo jest na tyle mądrym zawodnikiem, że wykona to czego od niego oczekuje - czyli obijanie Bh strony + regularność czym zmusi do błędów rywala.
Posted by: C18_adam

Re: Challengery - 2011 - 10/02/2011 19:02

tenis Quimper

Jouan R. - Millot V. typ 2 @1.95

2 dobrze znajacych sie francuzow gdzie umiejetnosci duzo wieksze ma Millot ktory biega jak szalony po korcie zawsze ... Tydzien temu wygral kolega dzis pora oddac to co sie dostalo ...
Posted by: Fanatyk_1984

Re: Challengery - 2011 - 10/02/2011 19:57

Challenger - Bergamo - Runda 2

Alexander Kudryavtsev v Go Soeda 1 2.10 2/10 Bet365 14:30

Upatruje w tym spotkaniu malej niespodzianki i zwyciestwa Aleksandra.Japonczyk ostatnio sporo pogrywa i moze juz odczuwac zmeczenie tymi turniejami i podrozami.Mialem okazje ogladac ostatnio jego mecz z Karolem Beckiem.Dobrze mu szlo w tym mecz dzieki wybitnej pomocy Slowaka gdzie w pierwszym secie Karol mial spore klopoty z trafieniem 1 serwisu a i w wymianach Slowak popelnial sporo ue.Soeda w tym czasie staral sie tylko bezpiecznie przebijac i atakowal bardzo sporadycznie.Od polowy 2 seta gdy Slowak przypomnial sobie o 1 serwisie zaczal swoje podania wygrywac latwiej.Dodajac do tego mizerny 2 serwis Japonczyka i mniej bledow Slowaka i drugi set padl lupem Becka.Trzeci to juz deklasacja i wygrana Becka 6-0 w tej partii.Mysle ze jak Aleksander bedzie utrzymywal celnosc podania na przyzwoitym % dodajac do tego biernosc w ataku Japonczyka + slaby jedo 2 serwis to jest spora szansa na wygranie meczu przez Kudryavtseva...

GL
Posted by: C18_adam

Re: Challengery - 2011 - 11/02/2011 16:47

tenis Quimper

Rochette L. - Bautista R. typ 2 @1.75

Hiszpan lubi grac na hali i jest znacznie lepszym tenisista od jego rywala ... nie mial tu w 2 wczesniejszych meczach zadnych problemow czesto biega do siatki co daje mu sporo punktow. Francuz juz swoje osiagnal przeszedl 2 rundy tracac pare razy swoje podanie popelnia sporo bledow kurs zacheca


Guez D. - Gicquel M. typ 2 @1.5


spotyka sie 2 francuzow i bedzie to napewno dobry mecz w ich wykonaniu jednak patrzac na obecne ich wyniki wychodzi mi zwyciestwo Gicquela ktory czelki w wlasnym kraju traktuje bardzo powaznie ... zreszta nic wiecej mu juz nie pozostalo niz wygrywanie wlasnie w takich turniejach...
Posted by: C18_adam

Re: Challengery - 2011 - 12/02/2011 18:47

tenis Quimper

Bautista Agut - De Schepper typ 1 @1.6


co tu duzo pisac Hiszpan ogrywa dosc gladko codziennie to nowego rywala i dzis nie bedzie inaczej miedzy tymi zawodnikami jest przepasc wielkosci rowu marianskiego w umiejetnosciach kazdy inny wynik niz 2-0 bedzie tu dla mnie niespodzianka

tenis Bergamo

Muller G. - Zopp J. typ 1 @1.5

Estonczyk jest zaslaby na to by wygrac z mullerem 2 niezlych serwisantow jednak Muller popelnia mniej bledow i czeste wypaki pod siatke beda tu duzo robily punktow

Posted by: Fro_Lech

Re: Challengery - 2011 - 14/02/2011 16:52

Meknes
Crivoi-Lobkov @ 1,4
Proszę nie oglądać ostatnich wyników Rumuna. Victora pamiętam z ubiegłorocznego występu w MTT gdzie może nie zrobił super wyników, ale pokazał, że umiejętności posiada wystarczającego do ogrania Lobkova, który umówmy się dostał się do Meknes dzięki rezygnacji z turnieju innych zawodników, a Crivoi mimo że ranking dużo wyższy to postanowił przebijać się przez kwalifikacje aby złapać rytm gry.
Posted by: C18_adam

Re: Challengery - 2011 - 15/02/2011 16:50

tenis Meknes buk bet365

Kevin Kim v Talal Ouahabi typ 2 @3.75

szybko bo mecz za chwile ... Kim co tutaj robi tego nie wiem zwiedza kraj albo mu bylo zimno w domu smirk to nie jest gracz dobrze czujacy sie na ziemi. Natomiast jego rywal nie dosc ze miejscowy to na dodatek nie ruszajacy sie z ziemnych kortow. Kazdy widzial jak gospodarze grali w RPA w Afryce zawsze tak jest ze ktos miejscowy cos osiagnac musi ... a kurs wydaje mi sie sporo zawyzony tongue
Posted by: Fro_Lech

Re: Challengery - 2011 - 15/02/2011 18:30

Meknes
Reda El Amrani - Donskoy @ 1,5

Reda dobry występ w Bucamarandze, wczoraj w deblu był tym lepszym w swojej parze. Donskoy na wolnej mączce ze swoim stylem "zabij każdą piłkę" nie powinien mieć za dużo do powiedzenia. Przynajmniej jeden gospodarz musi przejść dalej smile Reszta Marokańczyków prezentuje bardzo marny poziom.
Posted by: Fro_Lech

Re: Challengery - 2011 - 16/02/2011 20:15

Meknes
Pospisil - Kirche @ 1,33 Paddy Power właśnie wystawił ten mecz.
Pospisil zdemolował ikonę Marokańskich turniejów Ouahaba, a dzisiaj zagra z Kirche, którego obejrzałem sobie w meczu z Khaddarim i nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia. Jest regularny, często trafia w kort, ale są to głównie balony (nawet nie topspiny) w okolice końcowej linii, potrafi od czasu do czasu przyspieszyć 1-ręcznego bh, buduje cierpliwie akcje, ale to zdecydowanie za mało na solidnego Czecha, ma taką drabinkę, że półfinał przy odrobinie wysiłku osiągnie bez problemu. Kirche jest w czwartej setce rankingu ATP i mniej więcej taki jest jego poziom.
Posted by: BZYCZEK

Re: Challengery - 2011 - 17/02/2011 05:03

Fro jakbyś oceniał jutrzejsze szanse Pospisila z Di Mauro?
Szykuje się ładny kursik na Czecha
Posted by: Fro_Lech

Re: Challengery - 2011 - 17/02/2011 14:31

W Meknes od dwóch dni wieje silny wiatr podczas spotkań i w tej sytuacji należy poczekać do rozpoczęcia spotkań i zobaczyć w jakich warunkach grają. Wiatr bardziej sprzyja Di Mauro. Do tego w ostatnich 3 latach bilans Pospisila z leworęcznymi jest ujemny. Poczekałbym z graniem na ten mecz do pierwszych kilku gemów.
Co do innych spotkań to kurs na Greula jest totalnie nie akceptowalny, a na Kleca się nie stawia smile
Podoba mi się za to mecz Crivoi-Olaso - wiatr tutaj jest lepszy dla Rumuna, Olaso to w głównej mierze ofensor.
Posted by: C18_adam

Re: Challengery - 2011 - 21/02/2011 17:41

tenis Wolfsburg

Janowicz J. - Rochus O. typ 1 @1.75

obaj spotkali sie juz raz w tym roku i Jurek nie dal szans belgowi wygrywajac dosc gladko 6-3 6-3 ... Pora by Jurek wkoncu wszedl do tej 100ATP jest na dobrej drodze by to osiagnac serwis ma bardzo na przyzwoitym poziomie w wymianach tez dosc offensywnie nastawiony... Oliver to juz co jak co ale starszy Pan z lekka nadwaga ktory swoje najlepsze lata ma juz za soba typ wydaje mi sie naprawde warty uwagi wink
Posted by: Fro_Lech

Re: Challengery - 2011 - 23/02/2011 16:34

Knittel-Donskoy @ 1,5
Knittel wczoraj mimo zwycięstwa 62 63 nie miał łatwej przeprawy, a to dlatego, że jego rywal mało psuł, biegał do każdej piłki, przebijał, mocno uprzykrzył mu życie, bo Knittel żyje z kontry, a tutaj rzadko miał ku temu okazje. Donskoy to zupełnie inny gracz, nieregularny, dużo błędów, chce zabić każdą piłkę, więc Knittelowi styl gry Rosjanina będzie zdecydowanie bardziej pasować.

Pospisil-Millman @ 1,3
Pospisil dobra forma, choć czasem przestoje się zdarzają. Wygrał turniej w ub. tyg., ale nie powinien być zmęczony, bo grał tylko 4 mecz, rywal w półfinale miał zatrucie pokarmowe. Millman - statystyki z tego roku mówią mi wszystko - wygrywał tylko z niestabilnymi strzelbami - Ilhan, Rieschick, Bubka, Groth i Pavlovs. Przegrywał z zawodnikami dużo bardziej regularny, counter-puncherami, przebijaczami - Ebden, An. Martin, Millot, Devvarman, Cipolla, Tomic. Jarosłava zdecydowanie możemy zaliczyć do tej drugiej grupy.


Janowicz-Rieschick @ 1,44
Janowicz dobra forma, wygrywa to co powinien wygrać, jak przegrywa to bez wstydu. Rywal Rieschick, wyżej wspomniałem o nim jako niestabilnym zawodniku, bez planu B w razie kiedy mu nie idzie. Skoro Rieschick "zdołał" przegrać Robertem Godlewskim to Janowicz nie ma innego wyjścia jak sprawić aby Sebastian miał traumę przed kolejnymi meczami przeciwko Polakom.
Posted by: Fanatyk_1984

Re: Challengery - 2011 - 25/02/2011 17:46

Franko Skugor-Alessio Di Mauro 2 2.00 2/10 Bet365 13:00

Pojedynek polfinalowy.Wloch w tamtym tygodniu w Meknes dal znak ze w chelkach w Maroku bedzie grozny.W poprzednim turnieju odpadl ze zwyciezca Jaekiem Pospisilem po bardzo wyrownanym meczu 7-6 4-6 6-7.W Casablance widac Wlochowi gra sie bardzo dobrze.Do tej pory zanotowal takie wyniki:

24/02/2011 Ćwierćfinały Di Mauro, Alessio vs. Greul, Simon 2:1 4:6 6:2 6:1
23/02/2011 R16 Di Mauro, Alessio vs. Alcaide, Guillermo 2:0 6:3 6:2
22/02/2011 R32 Di Mauro, Alessio vs. Ciric, Nikola 2:0 6:2 6:0

Z tych trzech meczy ogladalem tylko ten z Greulem.Greula w tym roku widzialem pare razy i prezentowal sie bardzo dobrze.

We wczorajszym meczu Greul w 1 secie gral bardzo dobrze,trafiajac 1 serwisem i popelniajac nie za duzo ue wygral tego seta 6-4.W 2 secie juz z serwisem Niemca bylo gorzej a w wymianach Wloch radzil sobie bardzo dobrze nie popelnial bledow byl regularny,wytrzymywal dlugie wymiany,przy swoim serwisie ladnie gonil Niemca ktory od polowy 2 seta wygladal na zmeczonego.Dzis jego przeciwnikiem jest Skugor wg mnie zawodnik gorszy niz Greul a kurs na Wlocha bardzo zachecajacy do gry...

GL
Posted by: C18_adam

Re: Challengery - 2011 - 28/02/2011 15:51

tenis Cherbourg

Kravchuk - Millman typ 1 @1.5

na szybkosci bo czasu malo Rusek dosc solidny czelendzerowiec majacy mocne uderzenia czesto grajacy agresywnie ... Australijczyk przyjezdza tu z Casablanci i watpie by nagle z ziemnych kortow zaczal dobrze grac w hali ...
Posted by: Sałata

Re: Challengery - 2011 - 04/03/2011 07:56

Michael Look v Erik Chvojka

Jest to ćwierćfinał futuresa rozgrywanego w Australii na nawierzchni trwiastej. Dla mnie ewidentynym faworytem tego meczu jest rozstawiony w tym turnieju z numrerm 3 Kanadyjczyk Chvojka. Całkiem nieźle on pogrywa sobie na Australijskiej ziemii. Można go było zobaczyć podczas nieźle obsadzonego challengera w Burnie gdzie przeszedł kwale pokonując nawet Rosola. Rok temu o tej samej porze chłopak ten był sklasyfikowany około 1400tnego miejsca rankingowego, a obecnie jest 387 więc zrobił gigantyczny skok w rankingu. Jego przeciwnik to kolejny z dość anonimowych przeciętnych Australijczyków, którego ulubioną nawierzchnią jest hard oraz clay. Typuję tutaj zwycięstwo tego bardziej znanego i z większym potencjałem Kanadyjczyka.

Erik Chvojka @1.57 5/10 Bet365
Posted by: Sałata

Re: Challengery - 2011 - 05/03/2011 06:37

Vishnu Vardhan v Benjamin Mitchell

Jest to półfinał turnieju rangi futures rozgrywanego w australijskim Berri na nawierzchni trawiastej. Benjamin Mitchell zawodnik gopspodarzy jest rozstawiony z numerem 4 w tym turnieju. Jest to młoda strzelba australijskiego tenisa plasująca się aktualnie około 500tnego miejsca rankingowego. Zawodnik ten w tym roku już zanotował kilka ciekawych wyników i pokonywał zawodników dużo lepszych niż jego dzisiejszy przeciwnik jak chociażby Ivo Klec, Erik Chvojka czy też Brydan Klein. Poza tym stoczył wyrównane 3 setowe pojedynki ze znanymi już w światowym tenisie Bernardem Tomicem, Peterem Polanskym czy też Blazem Kavcicem, a więc widać spory postęp w jego grze, a chłopak ma dopiero 19 lat. Jest to zawodnik preferujący ofensywny styl gry, ale potrafiący też powoli budować akcję i trzymać piłkę w korcie. Ma niezłe warunki do uprawiania tenisa, bo jest wysoki i dobrze zbudowany stąd posiada niezły mocny serwis, który na nawierzchni trawiastej jaka jest w Berri na pewno jest sporym atutem. Po serwisie lubi również pobiec do siatki stąd jego niezłe wyniki na trawie bo gra S&V jest tutaj bardzo skuteczna. Co do jego przeciwnika jest to 24-letni Hindus grający głównie w turniejach rangi ITF jednak bez szczególnych osiągnięć, rozstawiony tutaj z numerem pierwszym. Poprzednie rundy przeszedł bez problemu, ale przeciwników miał dużo słabszych. Dzisiaj stanie przed dużo większym wyzwaniem jakim jest młody utalentowany Mitchell, któremu myślę, że nie podoła, bo Australijczyk posiada dużo większy repertuar zagrań na tą nawierzchnię i to on powinien wyjść zwycięsko z tego pojedynku.

Benjamin Mitchell @1.50 6/10 Bet365
Posted by: Sałata

Re: Challengery - 2011 - 06/03/2011 04:50

Andres Molteni v Horacio Zeballos

Tak więc jest to finał challengera w ekwadorskim Salinas. To, że Horacio jest o klasę lepszym zawodnikiem niż jego ziom z Argentyny to nie ulega wątpliwości. Molteni jest to gracz grający do tej pory głównie na szczeblu ITF, z rzadka występujący w challengerach, a o turniejach rangi ATP to mógł tylko śnić jak do tej pory. Co innego jego starszy kolega Horacio Zeballos, który zdążył już dość mocno zaznaczyć swoją obecność w zawodowym Turze. W 2009 roku był nawet na 42 miejscu rankingowym. Zawodnik ten regularnie występuję w zawodach rangi ATP, ale w tym sezonie ogrywa się póki co głównie w challengerach. Jest zawodnikiem leworęcznym z bardzo dobrym serwisem stąd jego spora ilość wygranych piłek po własnym pierwszym czy to drugim podaniu i mała ilość przełamań przy jego serwisie. Kolejnym faktem przemawiającym za typem na Horacio jest to, że Molteni spędził w tym turnieju ponad dwie godziny więcej na korcie niż jego rywal, około 10 godzin w 4 pojedynkach, co jest niezłym wyczynem, Zeballos około 8 godzin. Średni procent wygrywanych piłek po 1 serwisie u Molteniego w tym turnieju wynosi okolo 60%, Zeballos ponad 75%, po drugim serwisie Molteni około 50%, Zeballos blisko 70%. W rezultacie kiepskiego serwisu Andres daje rywalom mnóstwo szans na przełamanie, dla przykłady w pojedynku półfinałowym musiał bronić 20 break pointów. Przeciwników w tym turnieju mieli o podobnym potencjale, a nawet wydaje mi się, że Zeballos miał trudniejszych jednak mimo wszystko poradził sobie z nimi bez problemów. Typuję tutaj zwycięstwo starszego, bardziej doświadczonego Horacio Zeballosa, który jest o klasę lepszym tenisistą i w tym turnieju prezentuje się dużo lepiej.

Horacio Zeballos @1.53 7/10 Bet365
Posted by: Sałata

Re: Challengery - 2011 - 06/03/2011 06:46

Benjamin Mitchell v Michael Look

O Mitchellu pisałem już wczoraj sporo, więc nie widzę sensu, aby się powtarzać. Mogę tylko dodać, że jest on finalistą juniorskiego Wimbledonu stąd tak świetnie gra na trawie i bardzo dobrze czuje się w Berri. Wczoraj wygrał przegrany mecz z rozstawionym z jedynką Hindusem. Jestem przekonany, że taka wygrana wzmocni go psychicznie i pozwoli uwierzyć w siebie. Dzisiaj ma przeciwnika dużo słabszego niż wczoraj. Na dobrą sprawę Look powinien już odpaść w ćwierćfinale z Chvojką, kiedy to też obrócił losy mecz. Poza tym miał dość łatwą drabinkę i stąd jego uczestnictwo w finale. Trochę wyczerpała mnie analiza finału kobiecego ITFka więc nie będę się rozpisywał, bo dla mnie każde inne rozstrzygnięcie niż wygrana utalentowanego Mitchella będzie sporą niespodzianką, bo jest on po prostu o klasę lepszym zawodnikiem i mającym więcej argumentów na tą nawierzchnię. Mogę dodać jeszcze, że h2h 1:0 na korzyść Benjamina, który rok temu już miał okazję ograć Looka. Podsumowując typuję zwycięstwo młodego Benjamina Mitchella.

Benjamin Mitchell @1.40 7/10 Bet365
Posted by: Sałata

Re: Challengery - 2011 - 07/03/2011 03:57

Rainer Schuettler v Alex Bogomolov

Dzisiaj krótkie analizy, bo po wczorajszym przegranym wygranym meczu Fujiwary jakoś dzisiaj nie mam weny do pisania wybujanych analiz. Tak więc Alexa miałem okazję oglądać już w tym sezonie, szczególnie utkwiła mi w pamięci jego porażka podczas europejskiego tournee z Bachingerem kiedy to grał kompletną padake i co chwilę rzucał rakietą po korcie. Póki co w tym sezonie spisuje się on o wiele gorzej niż poprzednim kiedy to regularnie osiągał finały bądź półfinały challengerów. W tym roku wyszedł tu turniej w Zagrzebie gdzie ku mojemu zdumieniu przeszedł kwale i dotarł do 1/4, ale to i tak nie zmienia mojego zdania o nim. W tym turnieju miał mega łatwą drabinkę stąd jego obecność w finale. Co do starego wygi Rainera to jest to zawodnik klasowy mający już 35 lat i spory bagaż doświadczeń. Mimo swojego wieku wciąż nie raz potrafi zaskoczyć dobrą grą i być groźny dla najlepszy. W tym turnieju gra rewelacyjnie jak na siebie, do tej pory nie stracił jeszcze seta, a przeciwników miał dużo lepszych niż Bogomolov. Rainer lubi szybkie nawierzchnie z racji tego, że dysponuje niezłym serwisem stąd dobrze gra mu się na hali w Dallas.

Rainer Schuettler @1.67 6/10 Sporingbet
Posted by: Sałata

Re: Challengery - 2011 - 07/03/2011 08:30

Simon Stadler v Gianluca Naso

Krótko bo już późno. Pierwsza runda challengera w japońskim Kyoto. Turniej rozgrywany jest na 'carpecie'. Nie mam pojęcia co tam robi Włoch Gianluca Naso, bo jest to zawodnik nie nadający się na szybkie nawierzchnie i bardzo rzadko na nich grający. W poprzednim sezonie rozegrał aż dwa mecze na innych nawierzchniach niż cegła i było to w kwalach do challengera we włoskiej Cremonie. W sezonie jak narazie widocznie postanowił ogrywać się na halowych nawierzchniach i nawet u siebie w Courmayeur dotarł do drugiej rundy, ale po drodze pokonywał przeciwników, głównie Włochów, którzy jak on specjalizują się w grze na ziemi. Później w Wolfsburgu na 'carpecie' męczył się w kwalifikacjach w 3-setowych bojach z takimi tuzami światowego tenisa jak Alexandre Folie czy też Adrien Bossel. Co do Simona Stadlera jest to wysoki leworęczny zawodnik, preferujący grę na szybkich kortach i bardzo lubi szybkie halowe nawierzchnie i nie powinien on mieć większych problemów z ograniem 'ziemniaka' Gianluci Naso.

Simon Stadler @1.50 6/10
Posted by: Sałata

Re: Challengery - 2011 - 07/03/2011 08:51

Colin Ebelthite v Tatsuma Ito

Colin Ebelthite to przede wszystkim deblista, bardzo rzadko próbuje swoich sił w grze pojedynczej a jeśli już coś pogrywa to odpada w pierwszych rundach bądź kwalach. Tutaj gra w głównej drabince tylko i wyłącznie dlatego, że kilku wyżej rozstawionych tenisistów wycofało się z turnieju. Nie widzę dla niego szans w starciu z młodym utalentowanym Japończykiem, który całkiem nieźle prezentuje się od początku tego sezonu zaliczając półfinał w mocno obsadzonym challengerze w australijskim Burnie. Każde inny wynik niż pewne zwycięstwo Japończyka na swojej ziemi będzie dla mnie sporą niespodzianką. Tutaj znowu bet365 wyróżnił się z kursem.

Tatsuma Ito @1.33 8/10 Bet365
Tatsuma Ito 2:0 @1.83 6/10 Bet365
Posted by: Sałata

Re: Challengery - 2011 - 07/03/2011 09:15

James Lemke v Peter Gojowczyk

Lemke w niezłej formie od początku sezonu, w poprzednim tygodniu wygrał turniej rangi Futures w Australii na nawierchni trawiastej. Gojowczyk przyjechał tutaj z całym zastępem niemieckich challengerowcow. Przeszedł kwale gdzie wygrał 3 mecze z Azjatami. Lemke dużo lepiej czuje się na takich nawierzchniach jak ta w Kyoto niż Peter, którego ulubioną nawierzchnią jest cegła, na które grywa większość turniejów. Po takim kursie jaki oferuje Bet365 na pewno warto zagrać na Lemke, bo to on powinien być górą w tym pojedynku, a kurs na niego wystawiłbym max 1.4-1.5.

James Lemke @1.72 4/10 Bet365
Posted by: acemilan1

Re: Challengery - 2011 - 07/03/2011 17:19

Bilans hardów/clay z zeszłego sezonu to nie wliczając spotkań Bundesligi 28/18 (jeśli dobrze policzyłem), a wyłączając mecze z Niemiec, gdzie często dostawał WC (jak i dlaczego doczytaj sobie sam) to zagrał 10 spotkań na ziemi. W poprzednich latach tak samo. Sam dobór turniejów, gdzie teraz pojechał na szybkie korty, a potem dwukrotnie gra challengery w Chinach powinien dać Ci do myślenia. Pisanie, że ulubioną nawierzchnią Gojowczyka jest cegła to skrajna nieznajomość tematu (zapewne nigdy go nie widziałeś, bo inaczej nigdy byś tak nie napisał). Gojowczyk to ofensywny baseliner, a momentami ballbasher, grający bardzo płasko, mający problem z selekcją uderzeń, ich dokładnością. Wymiany u niego to nawet na ziemi max 3-4 piłki. Swoją grę opiera na pierwszym podaniu i zakończeniu strzałem z któregoś skrzydła. Zresztą wyniki na wolniejszych kortach ziemnych możesz sobie sam sprawdzić i wnioski wysunąć. Jak o takim graczu możesz pisać, że lubi cegłę?
Posted by: Sałata

Re: Challengery - 2011 - 07/03/2011 18:25

tak masz racje nie widzialem nigdy Gojowczyka, pozno juz bylo i niedpoatrzenie odnosnie nawierzchni, ale mialem okazje ogladac Lemke i sporo o nim czytalem/slyszalem i typ swoj podtrzymuje wink ale dzieki, ze opisales gojowczyka przyda sie smile
i sam bys cos wrzucil, a nie bledy wytykal tongue
Posted by: Sałata

Re: Challengery - 2011 - 07/03/2011 20:53

Futures Sherbrooke
07.03.2011 - 16.00

Filip Peliwo v Antonie Escoffeir


Jest to 3 runda kwalifikacji turnieju rangi ITF Futures w Kanadzie. Peliwo to 17-letni chłopiec grywający gdzieś najczęściej w juniorskich rozgrywkach chociaż i tam zazwyczaj dostaje baty w pierwszych rundach. Tutaj chyba po znajomości dostał WC do kwali i póki co jeszcze jest w grze. Teraz trafił na rozstawionego z 13 w kalifikacjach 19-letniego Francuza Escoffeira. Jest to zawodnik bez jakiś większych osiągnięć czy rezultatów, ale liznął już trochę seniorskiego tenisa. Regularnie występuje w zawodach rangi Futures, tutaj bez problemów przeszedł drugą rundę kwali, bo pierwszą miał wolną. Po takim kursie warto postawić na Francuza, bo wydaje mi się, że różnica klas pomiędzy zawodnikami jest zbyt duża.

Antonie Escoffeir @1.61 6/10 Bet365
Posted by: włodar

Re: Challengery - 2011 - 07/03/2011 22:53

Originally Posted By: Sałata
Simon Stadler v Gianluca Naso

Krótko bo już późno. Pierwsza runda challengera w japońskim Kyoto. Turniej rozgrywany jest na 'carpecie'. Nie mam pojęcia co tam robi Włoch Gianluca Naso, bo jest to zawodnik nie nadający się na szybkie nawierzchnie i bardzo rzadko na nich grający.

Simon Stadler @1.50 6/10



Sałata, abstrahując od typu, Naso to jeden z tych Włochów, którego styl jak najbardziej pasuje na szybsze nawierzchnie - w arsenale posiada m.in. bardzo agresywne pierwsze podanie, mocne strzały z głębi kortu, do tego nie przepada za budowaniem akcji:)
Posted by: Sałata

Re: Challengery - 2011 - 08/03/2011 01:09

dzieki za zwrocenie uwagi Włodar, przydadzą się smile ale skoro ma atuty na szybsze nawierzchnie to dlaczego tak rzadko na nich gra ? i oprocz zwracania mi cennych uwag czekamy rowniez na Twoje typy, bo troche tu pusto tongue
Posted by: codi

Re: Challengery - 2011 - 08/03/2011 01:17

Nikt nie ma tu obowiazku podawania typow, a Ty wprowadzasz ludzi po raz ktorys w blad i jeszcze zrzedzisz, ze Ci uwage zwracaja tongue
Posted by: Sałata

Re: Challengery - 2011 - 08/03/2011 01:34

Originally Posted By: codi
Nikt nie ma tu obowiazku podawania typow, a Ty wprowadzasz ludzi po raz ktorys w blad i jeszcze zrzedzisz, ze Ci uwage zwracaja tongue


chyba kazdemu moze zdarzyc sie niedopatrzenie? moze nie dysponuje taka wiedza tenisowa jak Włodar, ale cos tam wiem i chciałbym sie tym podzielic z tymi, którzy sie na tym mniej znaja ... i nie zrzędze tylko podziękowalem za cenne uwagi
Posted by: Broda0987

Re: Challengery - 2011 - 08/03/2011 01:36

Sałata brawo, robisz bardzo dobra robote i oby tak dalej... nie przejmuj sie takimi docinkami...takich malkontentow tu wielu... rob swoje....sa i tacy na tym forum, ktorzy twoja pracę docenią.....
Posted by: codi

Re: Challengery - 2011 - 08/03/2011 01:37

"i sam bys cos wrzucil, a nie bledy wytykal tongue"- dosc specyficzne podziekowanie za cenne uwagi, ale ok- bez off topa.
Posted by: Sałata

Re: Challengery - 2011 - 08/03/2011 01:40

'ale dzieki, ze opisales gojowczyka przyda sie smile' wczesniej tez napisalem cos takiego, a to na koncu bylo bez zlosliwosci, chcialbym poprostu, aby chlopaki tez cos czasem wrzucili, bo wiem ze maja spora wiedze i nie jeden moglby na tym skorzystac ...
Posted by: codi

Re: Challengery - 2011 - 08/03/2011 01:47

W takim razie spoko, po prostu ujales to dosc niefortunnie i zle odczytalem wink GL z typami.
Posted by: Fro_Lech

Re: Challengery - 2011 - 08/03/2011 04:49

To że ktoś gra na nawierzchni ziemnej, to nie znaczy, że nie ma predyspozycji do gry na innych kortach. Może nie ma kasy żeby jeździć na turnieje za granicę, a w jego otoczeniu są głównie korty jednego rodzaju etc.

Dzisiaj super przykład z Sarajeva - Josip Mesin - zawodnik o charakterystyce na korty szybkie ma 95% spotkań w karierze rozegranych na mączce.

Jak czytamy jakieś rzeczy nie mające wiele wspólnego z prawdą to naturalnym jest, że będzie reakcja. Są różne strony ze statystykami, zamiast analiz można wstawić jeden link do takiej strony i będzie taki sam efekt, ale my chcemy jednak czegoś więcej.
Posted by: włodar

Re: Challengery - 2011 - 08/03/2011 07:56

Sałata, Fro powyżej dokładnie wyjaśnił Ci problem. Fajnie, że piszesz, na dodatek często punktując, ale założeniem każdego forum jest dyskusja i błędy merytoryczne będą prostowane. Bez złośliwości,malkontenctwa - jak sugeruje pewien podręcznikowy przykład syndromu "oblężonej twierdzy". Takie uwagi, sprostowania powiększają świadomość tenisową userów, co przekłada się na skuteczność typów. Tyle.


Co do Twojej uwagi końcowej - przez wiele lat funkcjonowania na tym forum włożyłem wiele pracy w ten dział, dlatego chyba nie chce więcej czytać takich wkrętów wink
Posted by: Tiago

Re: Challengery - 2011 - 08/03/2011 15:40

Patrzac na sarajevo to tak mi sie co umysla ze Middelkoop dzis wygra z Millmanem....dlaczego? ano dlatego ze Millmann to nie jest żadna rewelacja, w zeszlym tygodniu wygral z Kravchukiem, ktory totalnie chyba odpuscil mecz, pozniej wygral po trzysetowym boju z Kudravtsevem, choć Rusek w trzecim secie serwowal na mecz 6-5 i jakims cudem sie polamał chociaz w calym secie nie dal nawet szanasy Millmanowi na bp... dopiero Robert pokazal mu miejsce w szeregu i raczej gładko go poskladal 2-0...

Holender przeszedł tu spokojnie kwale wiec jest obyty z halą i nawierzchnią, zreszta chyba lubi tu grac bo zeszłym roku rowniez po przejsciu kwali doszedł tu do cwiercfinału... Middelkoop w zeszłym tygodniu 3 wygrane mecze w kwalach do Cherbourg ale poległ w pierwszej rundzie z Mahutem urywajac mu seta... dla mnie ten mecz rozkłada sie w granicach 50/50 wiec biore wyzszy kurs i dopinguje mocno Holendra gwizdek

Millman - Middelkoop 2 @2.25 bet365
Posted by: Geremi

Re: Challengery - 2011 - 09/03/2011 16:47

Z miesiąc czasu nie było mnie w zakładce chelków, pasuję coś na nowo powrzucaćsmile

Dmitry Tursunov - Igor Sijsling sety 2:0 kurs 1,57

Dima odpuścił wyjazd do USA i postanowił pobawić w chelku na Bałkanach. Ponieważ Indian Wells trwa dwa tygodnie nie ma co obawiać się o to, że nagle gdzieś zacznie mu się wyjątkowo spieszyć. Obaj panowie spotkali się nie tak dawno (6:3, 7:6 dla Dimy). Rosjanin próbuje wrócić do przyzwoitej pozycji w rankingu po przebytej kontuzji (2006 rok nawet 20 w ranku). Gracz obdarzony dużym wachlarzem zagrań. Ofensywny baseliner, preferujący szybkie nawierzchnie powinien narzucić swój własny styl Holendrowi. Igor nic ostatnio nie gra - kolejno porażki z Gennse, Udomchoke, Janowicz, Wolmarans to bilans jego tegorocznych dokonań.

Mój typ 2:0 Dima 1,57
Posted by: włodar

Re: Challengery - 2011 - 10/03/2011 13:43

Chall w Sarajevie

Roger Vasselin - Veic 1 1,35

W kontekście miejsca rozgrywania turnieju zawodnicy są w zupełnie innym punkcie wyjścia. Roger Vasselin to obrońca tytułu sprzed roku, którego atuty bardzo dobrze uwydatnia Taraflex - nawierzchnia turnieju. Veic lubi mieć czas na uderzenie, preferuje defensywę(chociaż na hali trochę zmienia profil, raz za czas przyspieszając fh), co przeciwko solidnemu rywalowi go dyskwalifikuje. Do tego, w meczu pierwszej rundy, przeciw narwanemu Hizakowi, ledwie uciekł spod topora.

Posted by: Geremi

Re: Challengery - 2011 - 10/03/2011 15:53

Veic Antonio (CRO) vs. Roger-Vasselin Edouard (FRA) 2 1,28
Beck Karol (SVK) vs. Middelkoop Matwe (NED) 1 1,30
ako:1,66
Challenger Sarajevo(M)20:45

Antek pokazał wielką indolencję w pierwszej rundzie. Przepchnął mocno wynik z Mislavem Hizakiem, co nie wróży dobrze w kolejnej rundzie. Za rywala ma można powiedzieć nie byle kogo, bo obrońcę tytułu z zeszłego roku. Francuz pogrywa ostatnio dość sporo w hali na twardej nawierzchni notując dobre rezultaty.

W spotkaniu Karola z Matwe sugeruję się mocno ich spotkaniami w pierwszej rundzie. Beck rozegrał naprawdę bardzo dobrą gierkę przeciwko Dimitrovowi nie pozwalając mu tak naprawdę na prowadzenie swojej gry. H2H co prawda 0:1, ale spotkanie rozegrane dwa lata temu. Karol doznał w spotkaniu kontuzji, która wyłączyła go z gry na blisko 3 miesiące.

Podsumowując ako:1,66 Karol + Edward
Posted by: Geremi

Re: Challengery - 2011 - 10/03/2011 23:05

Jorge Aguilar - Paul Capdeville 2 1,45
Challenger Santiago(M)18:00

Dziś o godz. 18:00 dojdzie do ciekawego spotkania dwóch zawodników gospodarzy turnieju. Ilekroć widzę w turniejach Chile w drabince Paula, wiem że ten będzie wypruwał płuca dla swoich fanatycznych kibiców. W pamięci mam kilka jego występów i żywiołowo dopingujących go fanów po każdym zagraniu. Ulubieniec ich ostatnio notuję zwyżkę formy. Godnie zaprezentował się w spotkaniu Davis Cup przeciwko USA. Wygrana z wieżowcem Isnerem, czy urwanie seta Roddickowi robią wrażenie jeśli będziemy mieć na uwadze pozycję Paula w ranku (149). Panowie spotkali się dotychczas raz 6:1,6:2 nie tak dawno w Santiago. Dziś tak łatwo nie będzie, ale zwycięstwo Capdevilla jak najbardziej realne.

Paul 1,45
Posted by: adingh

Re: Challengery - 2011 - 11/03/2011 06:52

Oglądał ktoś Basica i Tursunova w tym turnieju ? bo zastanawiam się czy jutro grubo na Dimę nie postawić, ale jakby ktoś miał coś do napisania o Basicu to dobrze by było smile
Posted by: Azazel

Re: Challengery - 2011 - 11/03/2011 15:02

Lepiej poszukać czegoś innego shocked @1.16 nie warte ryzyka cool Tur pewnie to wygra ale może być i tak że przegra po 2 tb,
Ciekawie wygląda @2.2 na Fischera, bardzo dobry wczorajszy mecz z Kavcicem, serwis naprawdę przyzwoity choć raz wyciągał z 0:40 , bardzo dobra gra z głębi kortu i w tym elemencie jest o klasę lepszy od Delica i A.Becka, wczoraj oglądajac Delica 1 set jedynie, można powiedzieć, że jedynie serwis trzymał go przy życiu, co drugi gem serwisowy na przewagi a A.Beck mistrzem wymian i returnu nie jest, do tego Delic wczoraj 3#tb może trochę się wystrzelał. jest tylko jedno ALE , szybka nawierzchnia i mozliwość rozstrzygnięcia w TB, ale liczę że fischer jednak znajdzie sposób na S&V Delica i mecz zakończy się w miarę szybko.
Posted by: Gaske

Re: Challengery - 2011 - 11/03/2011 15:10

adingh, nie warto. Tursunov gra jakby mu nie zalezalo, Basic dobrze serwuje i wtedy duzo konczyl z FH, a return Tursunova ze slabym Martinem zbytnio nie funkcjonowal. Nie wiadomo, jak zagra na swoim poziomie to oczywiscie go zniszy, ale on tutaj gra na jakies 50%. wink
Posted by: Fro_Lech

Re: Challengery - 2011 - 11/03/2011 15:17

S&V Delica w Sajarevie stoi na bardzo miernym poziomie. Bardzo rzadko kończy na raz, najczęściej spóźniony i musi mieć dodatkowe uderzenie przygotowawcze co daje od razu szansę na skutecznego passing-shota rywala. Dla mnie Fischer wczoraj zagrał bardzo dobry mecz, mimo że u Blaza wyszło zmęczenie Davisem, a kurs jest wart zainwestowania.

Tursunov po 1,16 do grubej gry w Challengerze ? To jakiś żart, tak ?

Basic z Roko zagrał bardzo dobrze, grał pewnie, spychając do głębokiej defensywy Chorwata. Za to bardzo nerwowo i niedokładnie przeciwko Zemlji. To jest młody chłopak i gra swój najlepszy turniej w karierze, dla Tursunova to jest w zasadzie codzienność, ostrzejszy trening. Jeśli ktoś chce grać Basica to musi mieć nadzieję na bardzo słaby występ Tursuna.
Posted by: Geremi

Re: Challengery - 2011 - 13/03/2011 21:45

Eric Prodon - Maximo Gonzalez 2 1,50
Challenger Santiago(M)16:00

Finałowe spotkanie chelka w Chile. Obaj Panowie efektownie doszli do finału. Prodon pokonał m.in. bardzo solidnego ostatnimi czasy Rogerio Dutre Silve oraz przejechał się po Zeballosie. Maximo pokonał robiącego m.in.ostatnio bardzo dobre wrażenie rodaka Molteniego oraz Diego Junqueire.

Stawiam na grającego głównie forehand zza końcowej linii Maximo. Liczę na jego regularność oraz podtrzymanie dobrej formy.
Posted by: Fro_Lech

Re: Challengery - 2011 - 14/03/2011 15:32

Knittel - Alcaide @ 1,55
Bilans Alcaide z leworęcznymi zawodnikami - 6-11 w latach 2009-2011. Te 5 zwycięstw nad zawodnikami z Futuresa (m.in. J.Blandin, raz wygrał z D.Youngiem na trawie), porażki m.in. z Knittelem, Del Bonisem, Di Mauro, a więc profil jego pogromców całkiem podobny.
Knittel dobrze się czuje na Marokańskiej ziemi, Alcaide ofensor, więc będzie miał sporo okazji na kontry, co jak widać po bilansie Alcaide z takowymi leworęcznymi, które powinny się często dobrze kończyć.
Posted by: Geremi

Re: Challengery - 2011 - 14/03/2011 15:59

Widzę, Fro Lech uprzedził mnie z typem, ale dopiszę coś od siebie.

Knittel - Alcaide 1 1,55

Miałem przyjemność oglądać w przekazie TV kilka razy Niemca. Szczególnie w pamięci mam finałowe spotkanie chelka z brazylisjkiego Blunmenau, gdzie z reprezentantem gospodarzy Marcosem Danielem stworzył bardzo dobre widowisko. Pierwsze co rzuca się w oczy w grze Bastiana, to bardzo dobrze prowadzony jednoręczny backhand. Pewny, mocny i przysparzający mu wiele punktów. W swojej karierze zdecydowaną większość gier rozegrał na clayu. Dość powiedzieć, że od 2001 roku było ich 305 (60,98% wygranych), co przy np. nawierzchni trawiastej, gdzie nic praktycznie nie zagrał wypada imponująco. Spotkanie z Alcaide zapowiada się jako pełne fajnych i agresywnych wymian. Ważnym aspektem w przypadku postawienia grosza na Niemca jest również chęć obrony punktów za zeszłoroczny półfinał.
Posted by: Fanatyk_1984

Re: Challengery - 2011 - 14/03/2011 16:37

Pospisil-Jaziri 2:0 1.50 4/10 Bet365 13:00

Challenger Rabat

Pospisil w tym roku bradzo dobrze gra w Maroku.Pierwszy turnej w Meknes wygral a w Casablance doszedl do polfinalu.Po 2 tygodniach odpoczynku Czecha dzis zagra swoj mecz w Rabacie z Tunezyjczykiem Jazirim.Nigdy w akcji nie widzialem Jaziriego wiec sugeruje sie jego osiagnietymi wynikami.Mysle ze swiezy i wypoczety Pospisil dzis szybko odprawi Tunezyjczyka...

GL

W 7/L 2
49.62/36.5
+/-: +12.92j.
Posted by: Siemers

Re: Challengery - 2011 - 15/03/2011 19:32

Rimouski Challenger, Canada

Turniej rozgrywany w hali, nawierzchnia Deco-Turf II, zajebiscie szybka. Tuz przed tym chelkiem rozegrano w Kanadzie dwa turnieje z cyklu ITF w Montrealu i Sherbrooke, oba w hali i na tej samej nawierzchni wiec przed stawianiem na pewno radze spojrzec na wyniki.

Z kwalifikantow uwazalbym na Olivettiego, regularnie serwuje po 230/240 km/h, gra z Reynoldsem, ten totalnie bez formy, moze jakies handi gemowe badz cos na live (bet365 prowadzi livebetting ze wszystkich spotkan z Rimouski).

Faworyci:

C-A Brezac - wydaje sie byc w swietnej formie, ta nawierzchnia chalowa chyba odpowiada mu perfekcyjnie, 2 razy ogral Bestera jak chcial, tydzien po tygodniu, zgarnal 2 tytuly we wspomnianych wczesniej kanadyjskich itf-ach ... gra z WC gospodarzy, 1654-tym w rankingu Rotaru. Martwia troche te 2 z rzedu wygrane futuresy, wiemy jak zawodnicy czasem odwalaja szopki ... kurs na Brezaca w ogole nie do gry, nawet handi odpada - ten mecz da tylko odpowiedz na to czy Francuz planuje dalszy pobyt w Kanadzie.

P Bester - baardzo lubie tego grajka, atletyczny, swietny forhend, mocny serwis, gra plasko, na pewno jest zajebiscie perspektywicznym grajkiem na przyszlosc ... teraz w zupelnym cieniu Raonica, dwa razy polfinal w Montrealu i Sherbrooke - dwa razy baty od Brezaca, na pewno wkur... nieziemsko byl. Bester to fighter i z byle kim na swojej ziemi nie zwykl przegrywac, a takiego "byle kogo" ma wlasnie za przeciwnika w I rundzie. Artem Sitak - grajek, ktory po otrzymaniu obywatelstwa Nowej Zelandii zapomnial chyba jak sie gra w tenisa. Wyniki w tym roku zadne, w zeszlym tygodniu odpadl w drugiej rundzie futuresa w McAllen (USA) gdzie bronil tytulu z jakims leszczem ... 1.36 w bet365 wyglada mi na lokate smile

F Nielsen - mam cicha nadzieje, ze bedzie to czarny kon turnieju, warunki do gry na hali wysmienite, jeden z lepszych deblistow w czelkowym tourze, licze ze sie w koncu przelamie bo jak dotad w tym roku bez fajerwerkow. Dobrze sie sklada bo chyba zagra z cipka tego miesiaca po tym co Gregorc zrobil w meczu z Cipolla na IW laugh . Zreszta Nielsen trzyma pewien poziom gry ponizej, ktorego nie schodzi, nie wiem czy w obecnej chwili Gregorc jest w stanie zagrac tak by wygrac. Serwis i nic po za tym z jego strony ... licze, ze Dunczyk pokaze troche wiecej, a do tego 1.8 w tobecie wyglada najlepiej na rynku.

Do grona faworytow z pewnoscia zaliczymy rowniez rozstawionego z dwojka Polanskiego no ale na jego temat pisac wiele chyba nie musze. Reynolds ??? dlugo myslalem co on tu robi ... zreszta Polanskiemu i Reynoldsowi w glowie Miami i dobre przygotowanie do kwali, a ja nie stawiam grajkow co w dupie maja tam gdzie graja wink

Z innych meczy na dzis glowkuje i glowkuje nad mlodzianem Coxem ... finalista juniorskiego wimbledonu z 2009, wyniki jako takie ma (kwale Memphis i SJ zaliczone bez wstydu), trenowany w stajni Bollettieriego ... no i ten jego rywal Marrai - kompletnie nic na jego temat procz tego, ze prezentuje sie na typowego wloskiego ziemniaka, 1.57 na tasme w sam raz.

Pzdr
Posted by: Siemers

Re: Challengery - 2011 - 16/03/2011 01:00

Nielsen/Parrott vs Borvanov/Sitak

O pierwszym wspominalem, drugi jak na ten poziom jest wirtuozem gry deblowej wink trzeci w debla grywa o klase rozgrywkowa nizej (ITF), o czwartym tez juz pisalem i dodam tylko, ze od prawie pol roku nie wygral meczu deblowego; jedyny minus w tym wszystkim to smieszny kurs smile 1.22
Posted by: Gaske

Re: Challengery - 2011 - 16/03/2011 13:59

Może ktoś coś o Jazirim napisać? Wynik z Pospisilem dobrze wygląda a Idmbarek słabiutko, poza przebiciem na druga strone niewiele potrafi, na dodatek pilki laduja w pol kortu, a skorzystal na tym, ze Semjan strzelal w siatke i po autach. 1.40 wyglada OK.
Posted by: Fro_Lech

Re: Challengery - 2011 - 16/03/2011 14:59

Jaziri niezły serwis, topsiny, szczególnie groźne ze strony Fh, ja i parę osób na pewno zagra Malka po 1,4. Zdecydowanie Jaziri jest lepszy od Semjana w praktycznie każdym elemencie porównując do tego co zagrał przedwczoraj Semjan.
Posted by: włodar

Re: Challengery - 2011 - 16/03/2011 15:08

No właśnie wink


Malek Jaziri - Yassine Idmbarek 1 1,40

Jaziri w ostatnich tygodniach zaskakuje. Za nim udany występ w Davis Cup (skalp Bakera i 5 setowy pojedynek z Wardem) i finał nieźle obsadzonego futuresa w Kolumbii. Jego atuty to pierwszy,agresywny i płaski serwis, FH na którym opiera swoją grę z głębi kortu - posyła sporo topspinowych zagrań, na podtrzymanie wymiany, ale gdy atakuje, to uderzenie wygląda jak z arsenału agresywnego baseliner, narzuca nim mocne tempo, posyła płaskie, głębokie piłki, poluje na winnersy (nie jest zaskoczeniem, że czasem pojawia się w turniejach halowych). 2BH operuje swobodnie, zmienia nim kierunki, ale to zagranie na podtrzymanie wymiany, bardzo często nim slajsuje (też ze zmianą kierunków). Jeśli da się rywalowi zdominować, zakopuje się daleko za linią końcową, i często wystawia piłki w sam raz pod winnersy (słaba antycypacja zagrań rywala). Tak nie powinien wyglądać scenariusz tego meczu, bo Idmbarek to zawodnik profilu defensywnym, żyjący z błędów. Potrafi być cierpliwy, ale to futuresowy level.
Posted by: adingh

Re: Challengery - 2011 - 17/03/2011 05:47

Panowie jutro planuję zagrać Bestera w meczu z Ouellette. Przyznam, że nie widziałem go w akcji, ale z tego co pisze Siemers to jakiś potencjał ma i to oraz fakt, że gra u siebie (motywacja) powinno wystarczyć na słabego Ouellette, który moim zdaniem ma zbyt wysoki ranking w stosunku do poziomu jego gry. Kurs w tobecie 1.55, do tego dorzucić coś z IW (Djoko czy Del Potro) i ako 2 wychodzi. Jakieś sprzeciwy?
Posted by: Siemers

Re: Challengery - 2011 - 17/03/2011 14:11

Bester jak najbardziej do gry ... ale masowki wchodzic nie lubia laugh . Ouellette przeplata dobre wystepy we futuresach z kompletnie nieudanymi wystepami na poziomie czelka. Juz na starcie Bester bedzie mial na pewno przewage mentalna nad swoim rywalem, Kanadyjczyk nakreca sie swoimi uderzeniami, gra agresywnie, silowo, u siebie, a Greg ... taki nijaki grajek, widzialem go w Dallas z Cookiem to reweli nie bylo ... bez emocji, masa prostych bledow, slaby return, od czasu do czasu w sposob ksiazkowy rozrzucil rywala po korcie, przyzwoity pierwszy serwis, po ktorym dosc latwo wygrywal punkty. Slabo mija, ale plynny przy siatce ... zreszta Cook na wygranie tego meczu przyjal taktyke "przebijania pileczki na druga strone". Wszystko za Besterem i na pewno gram zdecydowane jego win ale licze, ze pierwszego seta urwie Greg (i na live powinny byc przyzwoite kursidla) bo inna sprawa jest, ze Bester to tez grajek czasami bez glowy, lubiacy zagrac pod publiczke, jest to ostatni mecz singlowy dnia itd itd

Bestera gram w dublu z Nielsenem (jesli obaj wygraja to spotkaja sie w nastepnej rundzie), ktory wg mnie ma wieksze umiejetnosci tenisowego rzemiosla od McClune'a, zreszta Mc opiera swoja gre na mocnym pierwszym podaniu i to by bylo na tyle.

2.29

Pzdr
Posted by: adingh

Re: Challengery - 2011 - 17/03/2011 16:40

Jaziri - Carreno-Busta 1 2.30 Tobet

Fajny kurs na Jaziriego. Carreno-Busta wygrał dwa mecze i już z niego robią faworyta w meczu z nienajgorszym Jazirim smile Nie twierdzę, że to bardzo pewny mecz, ale po takim kursie ja widzę value na Jaziriego, który wczoraj może specjalnie nie zachwycił, ale trudno się gra z takim przebijaczem jak Idmbarek smile
Posted by: Geremi

Re: Challengery - 2011 - 22/03/2011 16:21

Ivo Klec+2,5 gema - Nicolas Devilder 1 1,65

Nicolas wypadł z gry. Próbuje wrócić do cyklu chelków ale póki co z marnym skutkiem. O ile porażka ze zdolnym Pablo Carreno-Busta była wkalkulowana o tyle przegrana z mizernym Pavlovsem chwały nie przynosi. Ivo ostatnio powalczył coś na clayu. Wygrana z Greulem, wyrównane spotkanie z Del Bonisem.

Dla mnie handi do pokrycia i tak stawiam
Posted by: Robak1984

Re: Challengery - 2011 - 25/03/2011 03:44

tenis Cedrik-Marcel Stebe - Uladzimir Ignatik --> 2 @1,40 Tobet (w 5Dimes dają 1.53)

Obaj panowie spotkali się w zeszłym tygodniu w pófinale turnieju w Guangzhou. Mecz bez historii 6-2, 6-0 (53-16 w wygranych piłkach) dla Białorusina. Stebe gra już trzeci tydzień z rzędu, najpierw zaczynając od kwalifikacji doszedł do finału halowego turnieju w Kyoto, gdzie przegrał z Meffertem. W zeszłym tygodniu wspomniany pófinał, gdzie zmęczenie dało znać o sobie. Między turniejem w Guangzhou a w Pingguo miał 2 dni przerwy, więc za bardzo nie odpoczął. Ignatik wygrał wspomniany turniej w Guangzhou, więc forma jest, dodatkowo powinien mieć więcej sił od Niemca.
Posted by: Salvador Dali

Re: Challengery - 2011 - 29/03/2011 15:24

Nicolas Renavand - Nicolas Devilder

Nicolas to zawodnik opierajacy swoja gre na poteznym wygrywajacym serwisie oraz ewentualnie poprawce czy to z Fh czy z 1BH. Z tego wzgledu jest to gracz preferujacy szybkie nawierzchnie. Z drugiej strony to tenisista, ktory bardzo slabo porusza sie po korcie, w szczegolnosci po linii, zatem powinen byc latwym celem dla stosujacego topspiny, szukajacego zagran katowych i rozrzucajacego po korcie Devildera. Tak przyjemny kurs zawdzieczamy tylko i wylacznie h2h, ktore nalezy uznac za wypadek przy pracy (gdzies tam w Holandii w kwalach do challengera). Do wylapania 1,4-1,45
Posted by: Geremi

Re: Challengery - 2011 - 31/03/2011 17:27

Nicolas Renavand - Augustin Gensse 2 1,40

Pojedynek dwóch Francuzów w drugiej rundzie chelka rozgrywanego na nawierzchni ziemnej. Typując to spotkanie patrzę mocno na ostatnie dokonanie zawodników. Nicolas tak naprawdę dopiero wchodzi w sezon na clayu (pierwszy jego turniej w tym roku - po rozgrywaniu spotkań głównie na nawierzchni twardej w hali). Augustin natomiast rozegrał naprawde bardzo dobre zawody w Marokańskim Marrakechu. W pokonanym polu pozostawił m.in. grających praktycznie tylko na ziemi solidnych Alberta Ramosa-Vinolasa oraz Del Bonisa. W pierwszej rundzie pokonał małego elektrona z potężnymi łydkami Millota dość szybko i bez problemów laugh

Systematyczna ostatnio gra na clayu oraz forma skłania mnie do postawienia na Augustina

Augustin win 5/10

Do tego widzę jedno spotkanie:

Challenger St.Brieuc 13:00 31.03 Alexander Flock - David Guez 2 1,50

Guez - ani nie ma specjalnie serwisu, słaby nawet jak na rozgrywki challengerowe, ani jest jest wybitnym biegaczem oraz przebijaczem, co jest ważnym aspektem do gry na ziemi. Co więc powoduję, że zagram na niego? Otóż Flock jest jeszcze słabszym i naprawdę przeciętnym zawodnikiem. Od 2009 roku jego jedynym sukcesem były trzy ćwierćfinały chelków.

David win 4/10
Posted by: Geremi

Re: Challengery - 2011 - 01/04/2011 15:43

Challenger St.Brieuc 11:00 Laurent Rochette - Benoit Paire 2 1,45

Podobnie jak w przypadku Agustina Gensse i Nicolasa Renavanda dziś pojedynek dwóch francuskich graczy. Tak jak w dniu wczorajszym stawiam na tego lepszego. Benoita ciągle krąży wokół 100-tnego miejsca w ranku, a Roland Garros tuż tuż. Myślę, że chłopak jest na tyle ambitny, by zamiast grać kwale lub czekać na dziką kartę wbić się samemu do turnieju głównego. Dotychczas rozegrali ze sobą jeden pojedynek. Benoit górą 6:4, 6:0

Benoit win 1,45 stawka 6/10
Posted by: Fanatyk_1984

Re: Challengery - 2011 - 12/04/2011 18:33

Challenger - Rzym - Runda 1 - Mecze
Nikola Mektic v Evgeny Donskoy 2 1.40 3/10 Bet365 13:50


Pojedynek 1 rundy.Mekticic przebijal sie przez kwale.W turnieju jest jako LL(przegral z Pashanskim 63 60 w 3r kwali).Donskoya mialem okazje ogladac w chelku w Maroku gdzie gral z Pospisilem i jego gra wywarla na mnie dobre wrazenie.Widac ze Donskoy to utalentowany chlopak.Dzis zagra z Mekticem ktorego wyniki przesledzilem i nie robia one na mnie zadnego wrazenia...

GL


W 8/L 3
54.02/42.5
+/-: +11.52j.
Posted by: Broda0987

Re: Challengery - 2011 - 12/04/2011 19:47

Challenger Rzym- 1 runda debla
Brunstrom/Nielsen-Ignatik/Polanski 1 1,40
To i tak duzy kurs biorąc pod uwagę,że Brunstrom/Nielsen sa w gazie, w ub tygodniu wygrana w Chalengerze w Monzy. A Ignatik i Polanski to zadni deblisci....dzis odpadli w singlu- kolejno z Haider Maurerem I Ilhanem. Nic tu ich nie trzyma,chyba że zechcą pozwiedzac zabytki Rzymu. Myslę ze kurs nie jest zly,jak na takich faworytow( celowo nie uzywam slowa pewniak).
Posted by: Broda0987

Re: Challengery - 2011 - 12/04/2011 23:55

Juz mozna nazwac rzecz po imieniu - to byli pewniacy
Brunstrom/Nielsen - Ignatik/Polanski 6-3.6-3.
Posted by: Sałata

Re: Challengery - 2011 - 13/04/2011 05:08

Nian Feng v Di Wu

1 runda Futuresa w chińskim Chengdu. Może i różnica pomiędzy oboma zawodnikami jest spora, ale co to za kursy?! 15.0-1.01? W Futuresie ?! Zrozumiałbym gdyby grał tu jakiś zawodnik przynajmniej z czołowej setki, albo nawet dwusetki, ale tutaj graja dwaj Chińczycy do tego gówniarze w podobnym wieku, odpowiednio 20 i 20 lat. Ciężko cokolwiek o nich powiedzieć, bo wiadomo jak to w Chinach jest, ale u nich takich tenisistów jest na pęczki i nawet jeśli gość jest sklasyfikowany kilka setek niżej od rywala w cale nie powiedziane, że nie potrafi grać. Di Wu aktualnie sklasyfikowany w 4 setce rankingu, ostatnio próbował swoich sił w challengerach, ale odpadał w pierwszych rundach. Za przeciwnika ma pewnie jakiegoś miejscowego grajka, który w trzech meczach kwalifikacji stracił łącznie 7 gemów, a więc odbijać coś tam potrafi i do tego ograny na miejscowych kortach, dlatego kursy wystawione przez Bet365 to według mnie kpina, bo kilka gemów napewno Feng ugra. Póki co atakuje over gemowy, bo linia jest strasznie niska oraz na live będę próbował handicap gemowy.

Nian Feng @15.0 Bet365 1/10
Powyżej 16.5 gema @1.85 Bet365 4/10
Posted by: Sałata

Re: Challengery - 2011 - 13/04/2011 05:58

Thiago Fernandes - Leonardo Mayer

Thiago w ubiegłym tygodniu zaliczył finał chelka w Recife rozgrywanego na hardzie. Finał poddał walkowerem, bo jak się dowiedziałem, był tak zmęczony oraz towarzyszył mu prawdopodobnie jakiś ból, że nie był w stanie podjąć walki. Chciał przełożyć finał na poniedziałek, ale organizatorzy się nie zgodzili. Dzisiaj gramy na cegle. Leonardo nie powinien mieć z nim dzisiaj większych problemów, zmęczenie oraz zmiana nawierzchni nie wpłyną dobrze na młodego utalentowanego brazylijczyka, ponadto Leonardo mimo, że wciąż bez formy sprzed roku-dwóch to wciąż jest o klasę lepszym tenisistą. Mecz będzie na live na Bet365.

Leonardo Mayer @1.30 4/10 5Dimes
Posted by: Broda0987

Re: Challengery - 2011 - 14/04/2011 15:50

Challenger Ateny - 2 runda debla
Elgin/Kudrawcev-Beck/Janowicz 1 1,50 kurs
Znow naprzeciwko siebie zawodowi deblisci(choc Kudrawtsev niezle sobie poczyna i w singlu,jeszcze tu nie odpadl),ktorzy na gazie wygrali 2 turnieje w Chinach i dwaj singlisci, ktorzy stworzyli sobie przypadkowa pare.W singlu nie maja juz czego szukac, bo odpadli -kolejno z Korolevem i Selą,wiec popykaja sobie debla.
W 1 rundzie nawet niezle im poszlo bo wygrali z Battistone/Huey,ale niczym nie zaimponowali robiąc wiecej df niz asow,na ktore liczylem zwlaszcza w wykonaniu Jerzyka. A ten Battistone to smieszny jest z tym swoim serwisem i chyba nikt juz z nim nie chce grac, bo zmienia partnerow jak rekawiczki.
Reasumujac - zawodowi deblisci- ktorzy debelkiem na chleb zarabiaja powinni byc gorą.
Posted by: Broda0987

Re: Challengery - 2011 - 14/04/2011 20:26

Profesjonalisci nie zawodza.
Elgin/Kudravtsev-Beck/Janowicz 6-2,6-3,
Posted by: Broda0987

Re: Challengery - 2011 - 18/04/2011 21:06

B.Battistone/T.C.Huey - J. Coetzee/J.Kerr 2 kurs 3,25
Albo Ci analitycy tacy ciency albo ja czegos nie wiem...moze Kerr bedzie gral na jednej nodze bo druga kontuzjowana,a Coetzee ma zlamana reke.... dla mnie ten kurs to nieporozumienie.
Prosze popatrzec jakiez to wielkie triumfy osiągneli Battistone z Hueyem- nic nadzwyczajnego.... ostatnio 2 wtopy w pierwszych rundach w Monzy i Atenach....o Battistonie i jego smiesznym serwisie juz pisalem.
Coetzee/Kerr - fakt dawno ze sobą nie grali, ale to niezli deblisci... w pokonanym polu mają - Frytki,Erlicha/Murraya, Bennetau/Santoro, Mirnyja/Rama.
Sporo sukcesow zanotowali grajac w parach z innymi partnerami.
Fakt - że jesli chodzi o nawierzchnie lepiej czują sie na szybszych, ale Battistone/Huey tez do wybitnych clayowcow nie należa.
Mysle że analitycy przeszarżowali troszke z tym kursem..
W/g mnie Coetzee/Kerr debel klasy swiatowej....Battistone/Huey debel ktory po za challengery nigdy nie wyjdzie.
Posted by: Broda0987

Re: Challengery - 2011 - 19/04/2011 11:30

Z podziekowaniem dla bukow....oby wiecej takich prezentow
Battistone/Huey - Coetzee/Kerr 2-6,7-5,4-10,
Grubo pograne....grubo zarobione....
Posted by: włodar

Re: Challengery - 2011 - 02/05/2011 14:15

Rufin - Lemke 2,00 (bet 365)


Kurs niespodzianka, niezależnie od wyniku meczu źle oszacowany.


Rufin po kontuzji powoli i mądrze na nowo buduje swój ranking. Po wygraniu 2 futuresów w Chile czas na wyższy poziom, gdzie takich rywali jak Lemke powinien z łatwością pokonywać . Droga rankingowa Australijczyka jest ciekawa – swoje 240 miejsce zbudował na sukcesach w futuresach.
Posted by: Azazel

Re: Challengery - 2011 - 03/05/2011 21:42

Arnaboldi @2.1
kurs wystawiony z kapelusza, jedynie ranking go tłumaczy
Muller 3 mecze na clayu w ostatnich trzech latach wink
włoch gra swoich śmieciach, 90% gier na mączce smile
Posted by: Broda0987

Re: Challengery - 2011 - 10/05/2011 15:00

Kohlmann/Peya - Battistone/Machado- 1 kurs 1,50
Konsekwentnie przeciwko Battistone. Z kim by w parze ostatnio gral-same wtopy.Tym swoim smiesznym serwisem nikogo juz nie zaskoczy,a sporo df zaliczy. O walorach deblowych Kohlmana i Peyi można by dlugo, ale po co ?. Wystarczy, że rozstawili ich tu z jedynką- to chyba cos znaczy.
Posted by: włodar

Re: Challengery - 2011 - 10/05/2011 15:15

Stephane Robert - Marinko Matosevic 1 1,40

Robert to wszechstronność, solidna defensywa, co w połączeniu niezłą formą podbudowaną dwoma zwycięstwami w kwalifikacjach będzie wielkim problemem dla chimerycznego Matosevica. Australijczyk ma problemy z poruszaniem się na mączce, nie mówiąc już o niezbędnej na niej cierpliwości.
Posted by: Broda0987

Re: Challengery - 2011 - 11/05/2011 00:59

Originally Posted By: Broda0987
Kohlmann/Peya - Battistone/Machado- 1 kurs 1,50
Konsekwentnie przeciwko Battistone. Z kim by w parze ostatnio gral-same wtopy.Tym swoim smiesznym serwisem nikogo juz nie zaskoczy,a sporo df zaliczy. O walorach deblowych Kohlmana i Peyi można by dlugo, ale po co ?. Wystarczy, że rozstawili ich tu z jedynką- to chyba cos znaczy.

Kohlmann/Peya- Battistone/Machado 6-4,6-4,...... innego wyniku tu byc nie moglo.......
Posted by: włodar

Re: Challengery - 2011 - 05/06/2011 18:27

Joao Sousa - Jan-Lennard Struff H(0 - 1.5) 2 1,40 (Tobet)

W Furth zdecydowanie groźniejszych rywali ustrzelił młody Niemiec, który wchodzi coraz śmielej w świat challengerów. Sousa nie należy do specjalnie cierpliwych tenisistów i może mieć zbyt mało środków defensywnych, by powstrzymać takiego agresora jakim jest Struff. Wybieram bezpieczniejsza opcję + 1,5 seta na Niemca.
Posted by: skrzypo555

Re: Challengery - 2011 - 20/06/2011 16:20

Marcin Gawron v Radu Albot

Albot to zawodnik grajacy w mniejszych turniejach ze slabszymi
zawodnikami. W ten sposob zbiera punkty by mieć możliwość gry w
chelkach. Wczoraj z Kirche rozegral długi, bo trwający 3 h 40 min mecz.
Polak takze zagral 3 setówke jednak uporał się z przeciwnikiem w
2 h, a gdyby nie chwila rozluznienia w 2 secie byloby gladko.
Myślę, że przy zmeczeniu Radu nie wytrzyma wysokiego tempa gry.
Marcin gra mocno, katowo co bedzie problemem dla rywala.

Typ : Marcin Gawron
@1.61 na win
@2.62 na 2-0
Posted by: włodar

Re: Challengery - 2011 - 11/07/2011 15:36

Farah - Duran 1,36

- Farah broni tu tytułu wywalczonego rok temu, na dodatek na ojczystej ziemi. W przypadku południowoamerykańskiego temperamentu ma to szczególne znaczenie - bo otoczka tych turniejów, sposób zachowania się się kibiców są wyjątkowe.

- Co najbardziej zwróciło moją uwagę podczas analizy stylu gry Durana, to że pod naporem mocnych strzałów ma duże problemy w defensywie, do tego return agresywnego serwisu to jego duża słabość. Prezentuje kontrolowaną agresję, ale lepiej czuje się kontrolując wymianę, spychając rywala do defensywy, używa wtedy bardziej płaskich i agresywnych uderzeń. Jego gra defensywna pozostawia wiele do życzenia – nie radzi sobie z mocno bitymi piłkami, popełnia sporo niewymuszonych błędów. Farah będzie go takimi zasypywał.
Posted by: Quaresma

Re: Challengery - 2011 - 11/07/2011 16:17

Carlos Salamanca - Nicolas Massu 1 1.44

Nie znam sie na tenisie jak niektorzy, zeby opisywac umiejetnosci poszczegolnych zawodnikow, ale ten typ wydaje sie pewny.

Salamanca, krol Bogoty - tak o nim mowia. Finalista sprzed roku, ktory szedl przez turniej bez wiekszych problemow, dopiero w finale przegral 2:1 z Farahem. U siebie zawsze mocny, nie ma opcji, zeby polecial w 1. rundzie. Niby broni punktow za ten final, ale wiadomo, ze dla punktow tu nie gra wink Choc sezon troche slabszy, bo na clayu ma 7/8, to wlasnie tutaj powinien ten bilans podreperowac i walczyc o zwyciestwo.

Po drugiej stronie emeryt Massu, ktory kiedys moze i pogrywal na cegle, ale od 2-3 lat jego wyniki sa slabe. Jak czasem przejdzie 1. runde z kims slabszym, to w 1/8 od razu leci. W tym sezonie 2/8, wiec tragicznie. Z Salamanca nie wygra, na pewno nie tutaj wink
Posted by: włodar

Re: Challengery - 2011 - 12/07/2011 05:22

Ilhan, Ungur, Darcis, Rosol i Bolelli są na liście kwali do Hamburga. Tankowanie na którymś z etapów Sopockiego turniej bardzo możliwe wink
Posted by: JuN

Re: Challengery - 2011 - 12/07/2011 06:01

do tego Darcis wygrał w tamtym tygodniu turniej, więc sporo ma w nogach.
Posted by: Otto

Re: Challengery - 2011 - 12/07/2011 06:12

Darcis akurat powinien sobie poradzić imo. Schukin ciągle atakuje, ale kiedy przeciwnik zwraca mu piłki to się gubi, zwłaszcza jeśli zawodnik umie mocno kontrować.
Posted by: Broda0987

Re: Challengery - 2011 - 20/07/2011 18:06

Lojda/Schukin - Janowicz/Przysiężny 2
Kilka argumentow za naszymi-
graja u siebie ,doping publiczności za sobą,w meczu z Bednarkamikibice ich bardziej dopingowali
wygrana z Bednarkiem/Kowalczykiem to sukces bo ta para to uznana marka na chellengerowych kortach i tylko w deblu specjalizacja
dzis odpoczywaja,a schukin i lojda graja gry singlowe,
oglądam tego Lojdę w singlu i nie widze specjalnych atutow do gry deblowej,mało do siatki, zepsuty bardzo latwy smecz,
naszych widzialem w pierwszym meczu i zrobili na mnie pozytywne wrażenie,Bednarki do ogorków deblowych nie należą.
dobry kurs na ten mecz...
Posted by: Fro_Lech

Re: Challengery - 2011 - 21/07/2011 00:02

Nie było dopingu, nie było dobrej gry, Schukin jest w formie.
Posted by: tennisMaster

Re: Challengery - 2011 - 21/07/2011 14:59

Stephane Robert (FRA) - Peter Luczak (AUS) 1 1.40 totoMix

Miałem okazje oglądać obu graczy ( Francuza na żywo w zeszłym tygodniu w Sopocie ) i Luczaka w 1-szym meczu z Klecem . U Australijczyka polskiego pochodzenia rzucił mi się w oczy fakt brak ogrania (ostatni mecz rozegrał w kwalifikacjach Wimbledonu) i sporo zerwanych uderzeń w trakcie gry. Ratował go w 1-szym spotkaniu głównie serwis, gdyby ten nie funkcjonował Luczak by spotkanie w 1-szej rundzie po prostu przegrał , czego z resztą był bliski . Robert z kolei już w 1-szej rundzie turnieju miał bardzo trudnego rywala jakim bez wątpienia jest Bjorn Phau ale sobie z nim poradził, uważam że dosyć "pasywnie" atakujący oraz popełniający sporo błedów własnych Luczak będzie rywalem z którym Francuz sobie poradzi i szczerze mówiąc zdziwie się jeśli będzie inaczej biorąc pod uwagę 1-szy mecz Luczaka w tym turnieju .

Pozdrawiam

powodzonka piwo
Posted by: włodar

Re: Challengery - 2011 - 19/08/2011 17:26

Victor Crivoi - Nicolas Pastor 1 1,35

Argentyńczyk to dla mnie jak na razie futuresowy level. Nie widzę w jego grze ani jednej mocnej broni, a kilka elementów (m.in. praca stóp,zwrotność, czy precyzja i urozmaicenia swoją drogą całkiem mocnego serwisu) są z najniższej pułki. Gdyby nie wczorajszy uraz Galvaniego przy stanie 7:6 4:2 dla Włocha, to pewnie on grałby dziś w kolejnej rundzie (po wizycie lekarza przegrał 7 gemów z rzędu i skreczował).

Rumun, pomimo pewnego stopnia chimeryczności, to inny poziom. Pastor podczas swoich gemów serwisowych stara się grać agresywnie - z mojej bazy danych wynika, że Rumun na clayu przeciwko agresorom ma bilans aż pod 70% wygranych - co warte podkreślenia. Odporność psychiczna Crivoia w tym tygodniu musi być wyjątkowo dobra - bronił mp przeciwko Pospisilowi, a wczoraj przeciwko Di Mauro (uwielbiam przy okazji takich sytuacji czytać apele: "z kim on gra w kolejnej rundzie?! mocno przeciw niemu!" wink ). To kolejny dobry omen.
Posted by: adingh

Re: Challengery - 2011 - 30/10/2011 14:27

Levine - Lukacs 1 1.50 bet365

Levine to były zawodnik pierwszej setki. W tej chwili powoli wraca do niezłej formy, wygrał kilka futuresów, a w ostatnim z takich turniejów pokonał tego samego Lukacsa łatwo 6:4 6:1, więc moim zdaniem taki kurs jest warty zagrania i prawdopodobnie szybko spadnie.
Posted by: włodar

Re: Challengery - 2011 - 12/11/2011 14:07

Seifert-Djokovic 1 1,40 (bet 365)

Może i Djokovic w defensywie bardzo szybko porusza się między liniami, ma dobrze rozwiniętą antycypację, ale przy okazji jego styl pozwala agresywnemu rywalowi na ponawianie ataków. Drewniany Von Massow miał ku temu wczoraj wiele okazji, ale pudłował niemiłosiernie, przy okazji zbytnio rotując piłki. Seifert, który złapał tu dobry rytm, ma nieporównywalnie lepszy arsenał ofensywny, do tego często słaby serwis rywala nie będzie obnażał jego słabszej strony, czyli returnu.
Posted by: włodar

Re: Challengery - 2011 - 12/11/2011 15:07

Kwale do Bratysławy

Pashanski-Grozdanov 1 1,44 (bet 365)

Boris, na clayu dość pasywny, na nawierzchniach halowych staje się bardziej drapieżny (lubi rozprowadzać akcje płasko i mocno z FH), co źle wróży słabemu w obronie Grozdanovowi, którego atuty ofensywne powinien zneutralizować swoją solidną grą obronną.
Posted by: Danielsan

Re: Challengery - 2011 - 12/11/2011 17:53

Tenis, Geneva Challenger
12.11.2011 14:00
Steve Darcis vs Malek Jaizri
typ: Steve Darcis
kurs: 1,60
Betsafe

Półfinał halowego chelka w Genewie. Darcis jest dla mnie zdecydowanym faworytem tego meczu z kilku powodów: po pierwsze wyzej cenię umiejętności Belga, który będąc obecnie 92 na świecie, z powodzeniem grał w wielu turniejach rangi ATP, podczas gdy Malek to klasyczny challengerowiec. Tunezyjczyk jest obecnie 134, 1/2 tego turnieju to jego największe osiągniecie w ostatnich tygodniach, w trakcie, których prócz ćwiercfinału Rennes, odpadał w 1R lub 1/16R. Darcis zaś jeszcze 2 tygodnie temu grał w ćwierćfinale 250 ATP w Wiedniu, gdzie przegrał z rewelacyjnym wówczas Brandsem. Darcis miał trudniejszą drogę do 1/2, bowiem po drodze pozostawił w pokonanym polu Andreeva i Bohliego, a także Bruguesa-Davi; Jaizri ograł Gremelmayra i Klizana, a także Zeballosa - w którym to meczu na dobrą sprawę powinien przegrać i bardziej to była porażka Zeballosa, aniżeli zwycięstwo Malka. Belg jest megazmotywowany do końcowego tryumfu tutaj w Genewie, gra bardzo solidnie a Malek jest jak najbardziej w jego zasięgu. Po 1.60 zdecydowanie do gry Darcis.
Posted by: adingh

Re: Challengery - 2011 - 21/11/2011 04:33

Bwin często ostatnio wystawia kursy jako pierwszy buk na challengery i nieraz promocje można złapać. Ja dzisiaj Istomina po 1.35 złapałem, a teraz już tylko 1.09 smile

Z obecnych kursów polecam Odesnika po 1.25 z Diego Hidalgo. Kurs na pewno poleci poniżej 1.10 smile Jak ktoś ma kasę to warto w to włożyć, tylko mają limity i grubo tam nikt nie pogra.
Posted by: włodar

Re: Challengery - 2011 - 28/11/2011 15:15

ITF Antalya – 3 runda kwalifikacji

Lovinfosse – Margaroli 1,40 (Bet 365)

Lovinfosse (847) to zawodnik niski, dynamiczny, taki mini hard-hitter, coś w stylu Seli. Najlepiej czuje się, gdy to on może dyktować warunki wymiany, bardzo lubi atakować, a jego styl przynosi mu winnersy, zmusza rywala do błędów, jednak jeśli po drugiej stronie siatki jest solidny obrońca , to generuje też sporo błędów, bo selekcja uderzeń bywa problematyczna. Margaroli (1141) to słaby futuresowy level, ani w ofensywie ani tym bardziej w obronie nie ma specjalnej broni, a jego return I 1BH to kopalnia błędów. Wczoraj w 2 rundzie kwali męczył się z niejakim Schretterem, zawodnikiem bez serwisu, nawet jak na ten poziom z leszczem, który po przegranym tb 1seta- skreczował. Dla przeciwwagi, ostatni tydzień w wykonaniu Belga bardzo ciekawy - kilka skalpów, a odpadł dopiero w ciasnym meczu przeciwko bardzo solidnemu Bjelicy.
Posted by: włodar

Re: Challengery - 2011 - 29/11/2011 14:12

ITF Antalya

Sakharov - Uzakov 1,20 (bet 365)

Kurs mały, ale to różnica 2 klas. Darmowa, poranna lokata.
Posted by: włodar

Re: Challengery - 2011 - 05/12/2011 14:24

Kwale ITF Antayla

Lorenzo Giustino - Gibril Diarra 1 1,40 (PP)

Diarra (1500) to ofensywnie nastawiony Francuz, lubi skracać wymiany atakami z głębi kortu, biega często do siatki. Synonim jego gry to chaos,jest bardzo nieregularny i słaby taktycznie. Giustino ma wg. mnie potencjał by otrzeć się oświat chall. W swoim levelu w defensywie wygląda solidnie (potrafi kontrować uderzenia z obydwóch skrzydeł, co będzie miało dziś duże znaczenie przy passingshotach), a i lubi kontrować, co powinno łatwo złamać słabą obronę rywala.
Posted by: włodar

Re: Challengery - 2011 - 08/12/2011 14:49

ITF Futures, Antalya


Sakharov
- De Loore 1 1,36 + Walter - Altuna 1,11 ako 1,51

Większa wszechstronność i mądrość w grze po stronie Sakharova, prezentującego bardziej zbalansowany tenis od młodego Belga mającego ofensywny profil gry (ale bez dominującej broni), a przy okazji sporo kłopotów ze stabilizacją formy.
Posted by: włodar

Re: Challengery - 2011 - 15/12/2011 15:16

ITF Antalya

Golding - Ghilea 1,22 + Brkic - Schulz 1,22 ako 1,48 (Paddy Power)

Ghilea jak na swój level wygląda na niezłego obrońce, ale jego topspiny, na których opiera grę, to za mało na wyjątkowo ofensywnego Goldinga, który przecież wczoraj pokonał już jednego, zresztą utalentowanego młodego defensora Boltza.

Schulz to jeden z najbardziej przereklamowanych top 10 rankingu juniorskiego ostatnich lat. Mając potencjalnie sporą siłę ataku, jest zbyt często pasywny, na dodatek nie jest dobry w tym co robi, jeśli staje się bardziej drapieżny to często z wątpliwą skutecznością (gra przy siatce -podania otwierające i volleye jedne z najgorszych jakie w tym roku widziałem). Ofensywa Brkica powinna wystarczyć.
Posted by: Broda0987

Re: Challengery - 2011 - 15/12/2011 16:43

Broń Boże....nie chcę zniechecać do dalszej pracy....pracuj...ale moje zdanie jest takie, że takie kursy to ja biorę na szlemach i to po zastanowieniu a nie na ITF-ach,gdzie każdy może z kazdym....ostatni przykład Sakharova z DeLoore...ale może ktoś ma inne zdanie to sukcesów życzę...
Posted by: Otto

Re: Challengery - 2011 - 15/12/2011 18:40

Jeśli chodzi o różnice w umiejętnościach zawodników, to są one zdecydowanie większe na szczeblu itf niż w Szlemach (przykładów chyba nie trzeba podawać), także ja bym akurat odpuszczał te niskie kursy, które ty grasz.
Posted by: włodar

Re: Challengery - 2011 - 15/12/2011 19:42

Broda, widzę, że jesteś ciągle w świetnej formie;) Przeczytaj sobie kilka raza post Otto. Największe różnice w poziomie można wychwycić albo w chall albo w futuresach. Przykład niższych kursów ze Szlemów nijak nie ma się do rzeczywistości.

Poza tym akurat turnieje w Antaly, których w sezonie jest wiele mam bardzo dobrze rozłożone na czynniki pierwsze - zarówno jeśli chodzi o znajomość zawodników jak i przebiegów wielu meczów. Ale 100% skuteczności nigdy nie obiecam wink


Na podsumowanie wykaz moich typów 2011 w tym temacie.

Ricardo Mello - Tsung-Hua Yang 1 1,34
Henrique Cunha - Jose Pereira 1 3,50
Naso - Viola +1,5 set hc 1 1,45
Benjamin Mitchell - Ivo Klec 1 2,00
Malek Jaziri - Yassine Idmbarek 1 1,40
Roger Vasselin - Veic 1 1,35
Joao Sousa - Jan-Lennard Struff H(0 - 1.5) 2 1,40
Stephane Robert - Marinko Matosevic 1 1,40

Rufin - Lemke 2,00
Farah - Duran 1,36
Victor Crivoi - Nicolas Pastor 1 1,33
Seifert-Djokovic 1 1,40
Pashanski-Grozdanov 1 1,44
Lovinfosse – Margaroli 1,4 5 3000
Sakharov - Uzakov 1,20
Lorenzo Giustino - Gibril Diarra 1 1,40

Sakharov - De Loore 1 1,36 + Walter - Altuna 1,11 ako 1,51
Golding - Ghilea 1,22 + Brkic - Schulz 1,22 ako 1,48


... i wymienię kilka nazwisk, których gra sprawiła, że setki godzin spędzonych na oglądaniu lemurów z poziomu challengerów i futuresów nie były objawem sadomazochizmu. To głównie pretendenci, głównie młode strzelby, których powinniście sobie zanotować. Podkreślam – punktem odniesienia ich potencjalnego skoku są challengery.


Alessandro Giannessi (135) – Niesamowity skok w rankingu. Gdy na początku roku widziałem go w kwalach do jednego z chall (plasował się około 650 miejsca) zanotowałem, że to może być solidny level. Nie pomyślałem, że tak szybko, że skończy sezon blisko top 100. Claycourter z bardzo zbalansowanym stylem gry.


Gastao Elias (172) – znakomity Fh szlifowany w Akademii Nicka Bollettieriego wielokrotnie zaznaczy się w Tour.


Tsung-Hua Yang (173) – Były nr 1 juniorskiego rankingu, długo błąkał się na peryferiach, szukał swojego miejsca z seniorskim tenisie. Pod koniec sezonu już śmielej pukał do bram chall, a ktoś tak wszechstronny, gdy tylko ustabilizuje formę, to musi osiągnąć co najmniej solidny challengerowy level.


Benjamin Mitchell (214) – Niedawno topowy junior, ale ma ofensywny arsenał, by zadomowić się w seniorskim świecie.


Peter Torebko (237) – Bardzo nieprzyjemny defensor, z solidnym pierwszym podaniem, o profilu rzemieślnika, ale na poziomie chall to wystarczy by sprawiać niespodzianki.


Kevin Krawietz (332) - Młoda strzelba z Niemiec, duży wachlarz uderzeń (topspiny, płaskie strzały), wiele opcji rozegrania wymiany, co czyni jego grę nie łatwą do odczytania, a wszystko to poparte dobrą techniką.


Pedro Sousa (341) – Tenisista mający jeden z najlepszych bilansów zwycięstw w historii juniorskiego portugalskiego tenisa, swego czasu zachwycał się nim jeden z trenerów Del Potro. Mieszanka zagrań często kapitalnych z juniorskimi. W jego przypadku potrzeba stabilizacji.


Steve Johnson (370)
– Nie jestem jego wielbicielem, ale jako był nr 1 ligi NCAA już w zasadzie z urzędu powinien rozpanoszyć się na amerykańskim hardzie. Lekcje techniki może nie należały do jego ulubionych, ale za to ofensywa oparta na sile, to jego żywioł.


Josef Kovalik (412) - Dobry balans pomiędzy ofensywą i defensywą, znakomicie potrafi z obrony przejąć inicjatywę. Jeśli tylko przestanie grać falami, to będzie z niego solidny challengerowiec.


Filip Horansky(892) - Słowak, rocznik 1993, bardzo duży talent (były nr. 5 juniorskiego rankingu), potencjał na top 100 ATP.Bardzo lubię go oglądać, przypomina stylem Berankisa. Sezon, dwa i powinien być widoczny, w każdym razie na chwilę obecną daje więcej dobrych symptomów niż wyżej notowany w rankingach juniorskich Vesely.


Ponadto: Bhambri, Sock, Kudla, Velotti, Belotti, Saveedra-Corvalan, Thiem, Linzer, Fernandes, Lindell, Dzumhur, Basic, Rhyne Williams, Olivetti.
Posted by: Broda0987

Re: Challengery - 2011 - 15/12/2011 21:28

Z tą formą widzę,że też nie odstajesz poziomem...ale juz dobrze,że mam przeczytac tylko kilka razy a nie uczyc sie na pamięć.Co tam z roznic w umiejetnosciach na takim turnieju,ktorego pula wynosi 10tys dolarow i taki mlody grajek postanowi zarobic sobie o wiele, wiele wiecej, wykorzystujac kurs na jego przegraną.Chodzi o tzw.walki, sprzedaze itp,jak kto chce niech nazywa.Oczywiscie w szlemach też zdarzaja sie niespodzianki,ale tam oczywiscie roznice w umiejetnosciach sa mniejsze i nie widze by ktos chcial rozmieniac sie na drobne i walkowac gdzie może zdobyć uczciwie slawę i pieniądze.
Prosze, tylko bez wykładow na temat jaki ten tenis jest czystym sportem pozbawionym wałów, przekretow itp.

Ja osobiscie boję sie lokować jakiekolwiek fundusze w zaklady na takim poziomie.Ale skoro na tym dobrze wychodzisz- szczerze gratuluję.
Posted by: PaweLSH

Re: Challengery - 2011 - 15/12/2011 21:32

Originally Posted By: Broda0987
Co tam z roznic w umiejetnosciach na takim turnieju,ktorego pula wynosi 10tys dolarow i taki mlody grajek postanowi zarobic sobie o wiele, wiele wiecej, wykorzystujac kurs na jego przegraną.Chodzi o tzw.walki, sprzedaze itp,jak kto chce niech nazywa.


Faktycznie przeciwko takiemu faworytowi limit ok. 300zl więc można o "wiele,wiele" więcej dorobić grin
Posted by: włodar

Re: Challengery - 2011 - 15/12/2011 23:03

Broda, misiaczku, głupio publicznie przyznawać się, że nie umiesz liczyć.

Mam za sobą kilkadziesiąt obejrzanych spotkań w futuresach w ciągu ostaniach 2 m-cy, w pierwszej połowie roku 2x na żywo i nie widzę różnicy w zaangażowaniu zawodników na poziomie Atp, chall i futuresów, a % dziwnych spotkań na tych 3 poziomach porównywalny. Widzę, że nie zdajesz sobie sprawy, jakim wielkim wysiłkiem finansowym jest udział w turniejach futures dla tenisistów z dolnej pułki, a wałki w tym kontekście zazwyczaj zdecydowanie są nieopłacalne. Szukasz perfidnych wałów, obserwuj 3 rundy kwalifikacji na każdym poziomie wink.