Opcje tematu
#1156978 - 21/04/2007 17:05 30 kolejka Bundesligi
Szczypior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 8998
Skąd: TomaszówLub/Wrocław
Stuttgart - Bayern

Mecz kolejki a zarazem spotkanie, od którego zależeć może kto zagra w Lidze Mistrzów. Gospodarze grali kilka dni temu ciężki mecz w Pucharze Niemiec, w którym na wyjeździe pokonali Wolfsburg, choć to Wilki były stroną dominująca przez większą część meczu. Stuttgart uplasował się na trzecim miejscu w lidze, na swoim koncie gromadząc 55 punktów i tracąc już 5 do lidera. Bayern natomiast jest tuż za nimi, ze stratą dwóch punktów, dlatego też, mecz ten będzie niezwykle istotny dla obu zespołów. Wygrana gospodarzy pozwoli zwiększyć dystans nad zeszłorocznym mistrzem oraz nie stracić do czołowej dwójki. Natomiast mistrz ów dzięki ewentualnemu zwycięstwu wyprzedzi Stuttgart, a piłkarze dadzą nadzieje kibicom na występ w elitarnych europejskich rozgrywkach pucharowych. Po statystykach h2h widać wyraźnie, iż gospodarze mają swoisty kompleks drużyny z Bawarii. W ostatnich dwunastu potyczkach zanotowali aż dziewięć porażek. Jednak gospodarze są mimo wszystko w lepszej formie i grają bardziej stabilnie od Bayernu. Wygrali swoje trzy ostatnie mecze i są niepokonani w dwunastu kolejnych domowych meczach, co jest oczywiście bardzo dobrym wynikiem jak na Bundesligę, a pamiętajmy, że jeszcze w tamtym roku byli najlepszą wyjazdową ekipą. Bayern w ostatniej kolejce również zwyciężył, ale wyjazdowe mecze na pewno nie napawają optymizmem, ponieważ podopieczni Hitzfelda przegrali w czterech z pośród sześciu wyjazdowych meczy w tym roku. Bardzo arogancko zachowywał się trener gości na konferencji prasowej. Z wielka pychą twierdził, że to jego drużyna dziś zwycięży i pozbawi Stuttgart wszelkich złudzeń. O wszystkim przekonamy się na boisku, a osobiście mam nadzieje, że Bayern zostanie srogo skarcony, a niefortunna passa Stuttgartu, czy też jakby kompleks stanie się dziś tylko mitem suchej kartki z wynikami z minionych lat. Pod względem kadrowym na dzisiejszy mecz bez wątpienia lepiej prezentują się gospodarze, w szeregach których nie zagrają – Gomez (22/29) i Boka (16/29). Brak tego pierwszego jest niewątpliwie wielkim osłabieniem ofensywy, ale liczę że Lauth godnie go zastapi i również pokaże wielką klasę w duecie ze świetnym Cacau. Do składu powracają po zawieszeniach Hitlzsperger, który prawdopodobnie od początku meczu zagra na lewym skrzydle, oraz Magnin. Goście zagrają bez kontuzjowanego Sagnola, Demichelisa, Ottla oraz Schwainsteigera. Podsumowując napisze kolokwialnie – liczę że Stuttgart da w papę tak Bayernowi, że w końcu kibice i działacze zrozumieją, że bez gruntownego przebudowania i przewietrzenia kadry nic już z Bayernu Monachium nie będzie, pozostanie tylko „wielka” nazwa i historia...


Schalke - Energie

Choć wczoraj Werder przegrywał 1:0 do połowy, to udało mu się osiągnąć korzystny wynik. Tym samym niedawny lider, Schalke został wyprzedzony i ma teraz jeden punkt straty. Dlatego też gospodarze nie mają innego wyjścia i muszą dziś wygrać, aby znów wyjść na pozycję lidera. Niemiecka Bundesliga jest niesamowicie nieprzewidywalna i straszliwie „fałszywa typersko”, ale myślę, że tylko jakiś kataklizm, kartka lub karny z rękawa może pozbawić dziś Schalke kompletu punktów. W obu zespołach nie ma praktycznie większej ilości kontuzji. Gospodarze zagrają bez Lovenkrandsa, do składu powraca Varela, a u gości Szelesi. Tak jak pisałem liczę na wygraną gospodarzy, jednak pamiętać należy, że Energie jest w bardzo dobrej formie. Nie przegrali w czterech ostatnich spotkaniach i wygrali w trzech ostatnich meczach wyjazdowych.


Wolfsburg - Arminia

Gospodarze przegrali, a tym samym odpadli i nie zagrają w Pucharze Niemiec, ale za to rozegrali bardzo dobre zawody. Szczególnie podobać się mogła ich gra w drugiej połowie meczu, w której to niemiłosiernie cisnęli rywala, z determinacją walcząc o bramkę, co się niestety nie udało. Dziś na własnym stadionie podejmą klub Artura Wichniarka. Choć oba zespoły dzieli sześć miejsc ligowych, to różnica punktowa między nimi wynosi pięć punktów, co jest zbyt wielką różnicą dla zespołów o takim pokroju jak wyżej wymienione. Choć paradoksalnie Wilki zajmują dziesiąte miejsce w lidze, to wciąż musza walczyć o utrzymanie, a dzisiejsze widowisko będzie ważne dla obu zespołów. Arminia z wielkim trudem, ale równie wielkim zaangażowaniem walczy o ligową bytność. Co prawda w ostatnim meczu polegli na własnym boisku 4:2 z Eintrachtem Frankfurt, ale jednak powoli gromadzą punkty i wygrzebują się ze strefy spadkowej. Ciekawy jest fakt, że gospodarze z Arminią u siebie jeszcze nie przegrali, a w pięciu ostatnich pojedynkach wygrali cztery, remisując zaledwie w jednym. Nie stracili przy tym żadnej bramki. Stawiał bym tutaj na gospodarzy, jednak martwią mnie osłabienia kadrowe oraz to, że piłkarze raczej na 100 % się nie odbudują po ciężkim meczu z środka tygodnia. Dziś zabraknie Mensegueza, Santany, Mike'a Hanke, Thiama i Julio dos Santosa, który jeszcze nie zagrał jeszcze w barwach Wilków. Mało prawdopodobny jest występ Klimowicza. Goście natomiast nie mają większych osłabień w kadrze. Faktem jest, że na wyjazdach grają fatalnie, ale przecież w końcu też muszą wygrać i po cichu liczę, że tak się właśnie dziś stanie, co będzie na pewno dla wszystkich dużą niespodzianką.

Do góry
Bonus: Unibet
#1157488 - 21/04/2007 19:30 Re: 30 kolejka Bundesligi [Re: Szczypior]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Witam fanów Bundesligi
Mecze fajne ale raczej do ogladania
Dwa hity Stuttgart - Bayern i Leverkusen - Norymberga
Nie spodziewam się zmian, raczej remisów

Frankfurt - Bochum
Trudno tu o prognozę. Moim zdaniem gospodarze powinni to wygrać, ale remisu nie wykluczam

Hertha BSC - Dortmund
To jeszcze lepszy rodzynek. Hertha w ostatniej kolejce zaskoczyła na plus, Dortmund rozegrał dobry mecz ale przegrał
Mój typ X

Leverkusen - Nurnberg
Norymberga w finale pucharu, Norymberga na fali!
Jest trochę kontuzji, ale zmiennicy spisują się wyśmienicie
Kto wie czy Pagenburg i dziś nie strzeli
Aptekarze bez Juniora i Ramelowa tego meczu nie wygrają
Norymberga gra nowoczesną, zespołową piłkę i jeśli nie sięgnie po zwycięstwo, to temis przywiezie
Mój typ: 2 i X2

Schalke 04 - Cottbus
Niespodzianki się nie spodziewam

Stuttgart - Bayern
No bet
Gdybym miał to grać, to postawiłbym na gospodarzy, którzy nie mają słabych punktów, w przeciwieństwie do Bayernu, grają szybko, odważnie i nowocześnie
Jak wytrzymają presję, to wygrają
Będzie ostry mecz, sporo kartek

Wolfsburg - Bielefeld
Niby Wilki, ale bez armat, ostatnio zawodzą
No i trener gości Middendorp
Mój typ: x

Do góry
#1157663 - 21/04/2007 20:55 Re: 30 kolejka Bundesligi [Re: rene]
Biszop Offline
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...

Meldunek: 24/11/2003
Postów: 28405
Skąd: Pod barem w Zurichu
witam
Niemiecka liga jest jak las rownikowy, ani to ladne ani to mile wiec jakos specjalnie sie nie wypowiadam bo nie lubie tej ligi ale dzis wpadl mi w oko jeden typek i postanowilem o nim napisac kilka slow.

Schalke 04 - Energie Cottbus
Goscie strzela za 1,90
Kursik niczego sobie, nie zwala z nog ale mysle ze wart gry do jakiegos dubelka.
Schalke nie stracilo bramki od 4 spotkan co w tej lidze nie nalezy do zbyt czestych sytuacji:)
Goscie z Cottbus sa ostatnio na fali, poczynaja sobie calkiem godziwie i o ile o gre w puchara ich nie posadzam to urwanie bramki Schalke owszem, nie posadzam ich tez o sprawienie niespodzianki...choc tutaj juz nie powinienm sie wypowiadac:)

ostatnie mecze:
Bundesliga 2006/2007
2006-11-18 Energie Cottbus - Schalke 04 2 - 4

Previous meetings, Overall. Bundesliga 2006/2007
2006-11-18 Energie Cottbus - Schalke 04 2 - 4

Bundesliga 2002/2003
2003-04-13 Schalke 04 - Energie Cottbus 3 - 0
2002-11-02 Energie Cottbus - Schalke 04 0 - 1

Bundesliga 2001/2002
2002-03-02 Energie Cottbus - Schalke 04 2 - 0
2001-09-29 Schalke 04 - Energie Cottbus 2 - 0

Bundesliga 2000/2001
2001-02-03 Energie Cottbus - Schalke 04 4 - 1
2000-09-05 Schalke 04 - Energie Cottbus 3 - 0

Moze i dziwny typ o tyle ze goscie dawno nie strzelil bramki na tym stadionie ale biorac pod uwage ze Schalke jej dawno nie stracilo to pozwolilem sobie to zagrac, bynajmniej nie namawiam nikogo bo reklamacji nie uwzgledniam ;\)

Do góry
#1159346 - 22/04/2007 07:39 Re: 30 kolejka Bundesligi [Re: Biszop]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: Biszop

Niemiecka liga jest jak las rownikowy, ani to ladne ani to mile


Mylisz się Biszop. Bundesliga jest bardzo fajna, najbardziej emecjonująca w Europie drużyny nie grają jakiejś destrukcji pada sporo bramek, na meczach tłumy...
W kilku innych ligach może poziom wyższy, ale narzekać nie można
Wielu ciekawych zawodników, może nie z najwyższej półki, ale fajnie się to ogląda
Kilka zespołów gra naprawdę fajną piłkę i niekoniecznie jest to Bayern, Werder
Trzeba było sobie obejrzeć mecz Stuttgart - Bayern, jak zadufanym Bawarczykom młode chłopaki spuściły manto i załatwiły im puchar UEFA na przyszły sezon \:D
Kapitalny mecz, kapitalne akcje
Jest na czym oko zawiesić

Liga jest bardzo trudna do typowania, bo w tym sezonie stawka wyjątkowo wyrównana. Ja dziś raczej oglądałem mecze, ale trochę mi się udało przegrać \:D
Na szczęście nie dużo, bo czułem, że lepiej oglądać niz grać
Spodziewałem się 3-4 remisów w kolejce, a póki co nie było żadnego
Szczypior dość trafnie dziś potypował

Do góry
#1159348 - 22/04/2007 07:42 Re: 30 kolejka Bundesligi [Re: rene]
Szczypior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 8998
Skąd: TomaszówLub/Wrocław
Masz racje Rene, Bishop troszkę po macoszemu podszedł do sprawy, chyba dawno nie oglądał żadnego spotkania bundesligi ;). Troszkę się dziś Rene zawiodłem, odpuściłem graniw Wolfsburgu bo abencje. najbardziej cieszy typ na arminie po kursie w granicach @4.5

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, Kretol, VVega, Akhu, pacyfista), 3548 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581745 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49