Strona 3 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >
Opcje tematu
#1136687 - 14/04/2007 04:51 Re: Irlandia -sezon 2007 [Re: konstruktor1]
provek Offline
enthusiast

Meldunek: 24/03/2005
Postów: 279
Skąd: łódź
Originally Posted By: konstruktor1
Witam,

Dzisiaj zaczne troche inaczej. W "Irish Mirror" zamieszczono ciekawy artykul na temat finansow w lidze irlandzkiej.Mysle, ze niejednego moga zaskoczyc sumy jakie wchodza w gre . Np. najwiekszy budzet w lidze ma Drogheda i jest to 2.4 miliona euro na rok 2007, calkiem niezle jak na to, ze w ogolnym mniemaniu liga irlandzka to amatorka.Kolejne jesli chodzi o wielkosc budzetu kluby to: Bohemians, Cork City, Derry City i St.Patrick`s.Tutaj dziennikarz Mirrora szacuje ich obrot na okolo 1.5 miliona euro rocznie.Okolo miliona maja do dyspozycji Galway i Shamrock Rovers.Na 900 tysiecy wycenia sie Sligo( z tym, ze uwzgledniajac roznice cen w Dublinie i na prowincji to 900 tys. w Sligo daje wieksze mozliwosci niz milion w Dublinie).Nic nie pisza o budzetach Bray, UCD i Waterfordu ale zapewne jest to mniej niz w Sligo, natomiast najnizszy roczny budzet to 650 tysiecy jakim dysponuje Longford Town.Patrzac na te dane latwo zauwazyc korelacje pomiedzy wynikami sportowymi a mozliwosciami finansowymi poszczegolnych druzyn.

W Droghedzie pilkarze zarabiaja ok. 60- 80 tys rocznie brutto, czyli biorac pod uwage, ze irlandzki system podatkowy jest bardzo hojny dla pracownikow wyciagaja kolo 1000 albo ciut lepiej euro na tydzien na reke. Jednak najwieksze nazwiska w lidze takie jak N`do z St. Pat`s czy tez Heary czy Crowe z Bohemiansu maja kontrakty przekraczajace sume 100 tysiecy rocznie.Z drugiej strony trzeba przyznac,ze dobry tynkarz albo stolarz majacy wlasna, mala firme i zatrudniajacy 3-4 pracownikow spokojnie jest w stanie wyciagnac podobne albo i lepsze pieniadze. Menedzer sredniego szczebla w fabryce czy banku zarabia okolo 60 - 70 tysiecy brutto rocznie. To tak dla porownania.

Wracajac do spraw sportowych to ja sobie uknulem taka mala teorie. Moim zdaniem liga dzieli sie na 3 grupy:

1.Czolowka czyli St. Pat`s, Bohemians, Derry City, Cork i Drogheda.

2.Srodek tabeli : Shamrock( im najblizej jest do zespolow z tzw. czolowki), Sligo, Galway, UCD, Bray( choc tutaj po ostatnich wystepach pojawiaja sie duze znaki zapytania co do mozliwosci tej druzyny).

3. Druzyny, ktore beda walczyc o niezajecie ostatniego miejsca: Longford i Waterford.

I tego sie trzymajac zawsze stawiam na druzyny pierwszej grupy przeciwko reszcie bez wzgledu na to czy graja u siebie czy na wyjezdzie.

Uwazam tez, ze warto stawiac na druzyny drugiej grupy jesli graja przeciwko slabeuszom u siebie.

Natomiast jesli spotykaja sie druzyny w obrebie danej grupy to najczesciej decyduje wlasne boisko.Np. gdyby wczorajszy mecz odbywal sie w Bray raczej bym go odpuscil. O wyborze UCD zadecydowala glownie to, ze grali u siebie.

Nie obstawiam zasadniczo meczow derbowych zwlaszcza w obrebie poszczegolnych grup. Lokalna duma, kibice jednej druzyny pracujacy z kibicami drugiej, wieksze bonusy dla zawodnikow za zwyciestwo w takim meczu, wieksze zainteresowanie prasy powoduja, ze wkrada sie w takie mecze pierwiastek nieprzewidywalnosci.

Mysle, ze trzymajac sie tych zasad na koniec sezonu wyjdzie sie na plus. Jasne, ze po drodze beda niespodzianki i trudno sie spodziewac 100 % -owej skutecznosci ale jakis przyjemny yieldzik rzedu 20 % mozna spokojnie wyciagnac.

Co do drugiej ligi to jest ona duzo mniej przewidywalna, roznice finasowe i sportowe pomiedzy zespolami sa zdecydowanie mniejsze i stad trudniej jest tam obstawiac. O wiele czesciej decyduje dyspozycja dnia czy chociazby obowiazki profesjonalne bo duza czesc zawodnikow to poletatowcy czy absolutni amatorzy traktujacy granie jako hobby.


Podsumowujac to moje typy na dzis bylyby takie:

Drogheda - Sligo

Z Drogheda wiaze sie zabawna sytuacja, ze oni robia najczesciej tyle ile trzeba, specjalnie sie nie wysilajac.Wszystkie dotychczasowe mecze wygrali roznica jednej bramki. Zreszta w zeszlym sezonie bylo podobnie. W Irlandii kibice czesto nazywaja ich Drogheda NIL , dlatego,ze graja na niestracenie bramki.

Typ:1, Kurs: 1.5 ( Paddy Power)



Waterford - Derry

Troche sie obawiam tego typu z prostej przyczyny: nie wiadomo czy czasem pilkarze nie graja przeciwko menedzerowi.Jest to jedyna szansa dla gospodarzy na zwyciestwo w tym meczu.Jesli goscie zagraja normalnie to skonczy sie dwojeczka.Nie zapominam o tym, ze Derry przegralo ostatnie 5 meczow ale;

po pierwsze grali z druzynami czolowki ( Drogheda, St.Pat`s czy Cork);

po drugie: 8 z 11 bramek jakie stracili w tych meczach bylo wina bramkarzy ( Jenningsa i Szweda Tidmana, ktorego wystep przeciwko Cork byl szokujacy).Co do Jenningsa to taka mala ciekawostka, jest to syn legendarnego bramkarza reprezentacji PLN. Irlandii Pata, ktory gral m.in. na MS w Hiszpanii `82 i przez dlugi czas byl rekordzista pod wzgledem wystepow w reprezentacjach narodowych.Starsi kibice napewno swietnie go pamietaja.

po trzecie, Waterford mial grac w drugiej lidze i budowal zespol na walke o awans do ekstraklasy, a zaledwie na 3 tygodnie przed rozpoczeciem seoznu dowiedzieli sie, ze dzieki upadkowi Shelbourne zagraja tam juz w tym roku i to widac w poczynaniach zespolu.

Typ : 2 , kurs : 1.8 ( PaddyPower)




Galway - Longford


Galway ma co prawda zaledwie jeden punkt ale patrzac na to z kim grali to terminarz ich dotychczas nie rozpieszczal.W meczu u siebie z Sligo na inauguracje sezonu zaplacili frycowe tracac dwie glupie bramki, natomiast w koejnych spotkaniach w Galway grali z Drogheda i St` Patrick`s i mimo ,ze obydwa przegrali pokazali sie z dobrej strony. Poraz z Shamrock na wyjezdzie wstydu nie przynosi, no i udalo im sie zdobyc punkt w Cork. Jedyne czego sie mozna obawiac to czy nie spala sie psychicznie grajac po raz pierwszy w tym sezonie jako faworyt.

Longford ma do dyspozycji zaledwie 14 zawodnikow ( w tym jeden Dessie Baker jest kontuzjowany), poza tym dochodza niejasnosci w sprawach finansowych i byc moze zostana ukarani odjeciem punktow co niewatliwie bedzie gwozdziem do trumny.Co ciekawe to fakt,ze w dotychczasowych meczach grali z identycznymi rywalami jak Galway, jednak poki co nie udalo im sie zdobyc chocby oczka.

Zatem lepsza sytuacja w klubie, szersza kadra i atut wlasnego boiska sklaniaja mnie, zeby postawic na Galway.


Typ:1 , kurs: 2.0 ( PaddyPower)



PS: Opinie mile widziane ;\)


bardzo ciekawi i bardzo przemyslane typy - widze wyniki,widze twoje opinie i choc dzisiaj jest 100% a nie zawsze bedzie , to znasz sie zajebiscie na rzeczy zwanej "IRLANDIA: Eircom Premier"

Do góry
Bonus: Unibet
#1136692 - 14/04/2007 04:53 Re: Irlandia -sezon 2007 [Re: konstruktor1]
buldog Offline
Sparta Wrocław

Meldunek: 01/05/2005
Postów: 17991
Skąd: Wrocław To Ja Stary Karabin !
Originally Posted By: konstruktor1
Gratulacje Spartanin i sebechiv za wyczucie z Galway


Dzięki...

a Ty ... \:p nie martw się \:\) i tak jesteś TheBeściak \:\)

@3.20

Do góry
#1136706 - 14/04/2007 05:01 Re: Irlandia -sezon 2007 [Re: konstruktor1]
VanTheMan Offline
veteran

Meldunek: 29/03/2005
Postów: 1278
Gratulacje panowie \:\) Poobserwuję jeszcze temat i myślę, że bankowo będzie przynosić zyski \:\)

Do góry
#1136740 - 14/04/2007 05:14 Re: Irlandia -sezon 2007 [Re: VanTheMan]
konstruktor1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/08/2004
Postów: 2760
Skąd: Bray
\:\) Fajna ta Irlandia .

Ja nienawidze obstawiac remisow( tak naprawde nie umie ;\) ) Sluchalem relacji w radio i po strzeleniu bramki Galway mialo 3 czy 4 okazje do podwyzszenia przewagi ale po kontrze skarcil ich stary wyga Mooney. Jednak dzieki Derry i Droghedzie ten piatek trzynastego nie byl taki pechowy \:\)

I gratulacje dla solidnego gracza za uwage o remisach, rzeczywiscie dzis chlopaki zaskoczyli, dobrze, ze ja sobie odpuscilem zarowno St Pat`s , jak i Cork.

Pozdrowienia dla wszystkich i oby tak dalej .

Do góry
#1136799 - 14/04/2007 05:29 Re: Irlandia -sezon 2007 [Re: konstruktor1]
konstruktor1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/08/2004
Postów: 2760
Skąd: Bray
Jeszcze na zakonczenie tej kolejki to wlasnie przeczytalem, ze bramkarz Longford obronil karnego w 92 -iej minucie . Nie sluchalem juz koncowki bo stracilem wiare , a teraz widze, ze jednak 13 w piatek nie moglo sie wszystko udac \:\) .

Do góry
#1136807 - 14/04/2007 05:31 Re: Irlandia -sezon 2007 [Re: konstruktor1]
sebechiv Offline
old hand

Meldunek: 16/09/2005
Postów: 966
Skąd: Rosenthal
Co by nie mówić, Sligo zawiodło mnie bardzo. Patrząc po wyniku, to kurs rzędu 1,5 w pełni odpowiedni.
Galway planowo, a Wateford się ugiął w 75 min.
Cork z Patrykami chyba se poodpoczywali. Dobrze, że sobie ich odpuściłem.
No, Konstruktorze, tak oczekiwana przez Ciebie krytyka Twojej Osoby musi poczekać. Mam nadzieję, że nie będzie konieczna i troche se zarobim na Ajriszach.
...no, chyba że będziesz arogancki.
Fajnie mieć wtykę w Irlandii.

Do góry
#1153943 - 20/04/2007 14:14 Re: Irlandia -sezon 2007 [Re: sebechiv]
VanTheMan Offline
veteran

Meldunek: 29/03/2005
Postów: 1278
Co na dziś \:\) ?

Nawet apetycznie wygląda mecz Shamrock v Drogheda 1 @ 3.00 po całkiem przyzwoitym kursie w Unibet. Nie dość, że wysoki kurs na gospodarza (a w irlandii wygranych gości jak na lekarstwo ;\) ) to jak dla mnie Shamrock nie jest bez szans. Drogheda rozpędzona co prawda, ale myślę, że po małej stawce można pokusić się o niespodziankę.

Do góry
#1154125 - 20/04/2007 16:33 Re: Irlandia -sezon 2007 *DELETED* [Re: VanTheMan]
TEKSANSKI Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/01/2003
Postów: 2716
Skąd: Chrzanów
Post deleted by bcn1899

Do góry
#1154143 - 20/04/2007 16:41 Re: Irlandia -sezon 2007 [Re: TEKSANSKI]
solo24 Offline
veteran

Meldunek: 02/01/2006
Postów: 1522
dla mnie najciekawszym typem jest Cork po stawce 1.9...graja na wyjezdzie z Bray Wnaderers.gospodarze gładko przegrali w tym sezonie u siebie z Shamrock więc Cork nie powinno miec rózniez problemów bo sa w podobnej formie obecnie.Bohemian tez powinno sie uporac z rywalem i uważam równiez,ze Derry wygra dziś z UC Dublin ten mecz juz bardziej ryzykowny tym bardziej po stawce 1.5....jednak gospodarze to dobra druzyna i wkoncu zaczną grac swoje...licze na przełamanie!

Do góry
#1154548 - 20/04/2007 18:32 Re: Irlandia -sezon 2007 [Re: solo24]
skinekostr Offline
veteran

Meldunek: 03/04/2007
Postów: 1332
Skąd: POLSKA
Uważał bym ze stawianiem na Korkow w ostanich meczach tych zespolow na terenie gospodarza padał wynik 2:1 oraz 0:0 wiec lepiej nie ruszac tego meczu

Do góry
#1155320 - 20/04/2007 21:36 Re: Irlandia -sezon 2007 [Re: skinekostr]
buldog Offline
Sparta Wrocław

Meldunek: 01/05/2005
Postów: 17991
Skąd: Wrocław To Ja Stary Karabin !
Ja dziś Irlandie widze tak : ;\)

Bohemians Dublin - Galway United / 1 / tutaj nie widze jakoś szans na przełamanie Galway !

Derry City - UCD Dublin / Under 2.5 /

Longford Town - Waterford / 1X /

jeżeli czas pozwoli to wrzucę analizy ...
Postaram się to uzupełnić do godziny 18:00 ...
Mam nadzieje że ta kolejka też będzie udana jak tydzień temu ...

Do góry
#1155769 - 20/04/2007 23:13 Re: Irlandia -sezon 2007 [Re: buldog]
konstruktor1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/08/2004
Postów: 2760
Skąd: Bray
Witam \:\)

Ja dzis znow nie kombinuje i stawiam na faworytow, moze wszyscy nie wygraja ale mam nadzieje, ze uda sie wyjsc na +.

Bray - Cork 2 1.9

Szanse dla Cork upatruje w tym, ze Bray po kilku porazkach bedzie chcialo przed wlasna publicznoscia pokazac, ze nie zapomnieli jak sie gra w pilke i pojda do przodu a to dla zawodnikow z taka szybkoscia jak Roy O Donovan czy O`Flynn mlyn na ich wode. Poza tym bardzo dobrze gra mlody Behan i coach Cork Richardson zaczyna miec z przodu klopoty bogactwa.

Derry - UCD 1 1.5

Kurs kiepski ale coz zrobic. Derry gra coraz lepiej jednak wciaz pieta achillesowa pozostaje pozycja bramkarza. W poniedzialkowym meczu Setanta Cup Jennings znow zawalil 2 bramki. Mam nadzieje, ze tym razem bedzie lepsza gra z jego strony. UCD zanotowalo komplet punktow w 2 ostatnich meczach ale Waterford i Bray to nie sa przeciwnicy, ktorzy powalaja na kolana. Studenci mocno powalczyli z Drogheda w wyjazdowym meczu i nie sadze, zeby sie polozyli przed Derry ale jednak to wciaz za malo zeby nie postawic na gospodarzy w tym meczu.

Bohemians - Galway 1 1.57

Kolejny niski kurs z duza szansa na wejscie. Bohemians rozkreca sie z meczu na mecz, w ostatniej kolejce byli lepsi od St. Pats zabraklo precyzji Crowe`a jak i troche szczescia. We wtorek grajac mocno rezerwowym skladem rozjechali w Pucharze Ligi Bray 3:1, po kotuzjach powrocilo kilku zawodnikow i wyglada na to, ze Bohs sa na najlepszej drodze do wlaczenia sie do walki o tytul.

Longford - Waterford 1 2.1

Dotychczas w meczach u siebie Longford gral niezle lecz przegrywal, predko lepszej szansy na 3 punkty miec nie beda. Waterford poza niespodziewanym zwyciestwem nad Cork nie pokazuje nic godnego uwagi i mam nadzieje, ze gospodarze podbudowani szczesliwym remisem w Galway pojda o jeden krok dalej zgarniajac komplet punktow.


Shamrock - Drogheda 1 3.0

Jedyny spekulacyjny typ. Zgodze sie z Van The Manem, ze jest szansa na niespodzianke. Shamrock to wciaz najbardziej niedoceniana druzyna w lidze. Maja bardzo dobrego mlodego menadzera Raya Scully`ego, ktorego filozofia jest bardzo prosta ale i skuteczna: graja ci zawodnicy, ktorym naprawde na tym zalezy, nie ma tam miejsca na gwiazdorstwo, wiekszosc kadry zwiazana jest z klubem od wieku juniorskiego. W Cork mieli kilka dobrych szans na to zeby wygrac. Poza tym 3 ostatniem mecze grali na wyjezdzie, teraz wracaja na Tolka park i zapowiada sie pasjonujace widowisko. Co wiecej Drogheda ma powazne problemy z kontuzjami. To jak sobie radza pokazuje jak szeroki sklad ma do dyspozycji Doolin ale wydaje mi sie, ze dzis moze byc to za malo. W ostatnim tygodniu kontuzji nabawili sie dwaj bardzo dobrzy napastnicy : Declan O` Brien( jak dla mnie najlepszy zawodnik Droghedy i jej kapitan) oraz Aidan O` Keeffe. Moze byc tak, ze drogheda przyjedzie po remis i im sie t ouda, moze nawet wygraja jednak biorac pod uwage,ze kurs na gospodarzy jest przeszacowany moim zdaniem postawie na Shamrock.

Pozdrawiam i bardzo sie ciesze, ze temat ozyl.

Do góry
#1156632 - 21/04/2007 04:52 Re: Irlandia -sezon 2007 [Re: konstruktor1]
konstruktor1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/08/2004
Postów: 2760
Skąd: Bray
no i trzeba bylo pokombinowac \:\( ...1 na 5 trafiony... tragedia

Do góry
#1172226 - 27/04/2007 17:31 Re: Irlandia -sezon 2007 [Re: konstruktor1]
konstruktor1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/08/2004
Postów: 2760
Skąd: Bray
Witam.

Jedyne czego moge sobie zyczyc to, ze po zeszlotygodniowej wtopie dzis bede typowal z wiekszym wyczuciem.

Shelbourne - Limerick 37

Zaczne od drugiej ligi. Po zeszlotygodniowym meczu Shamrock( graja na stadionie Shelbourne) z Drogheda Tolka Park zostal zamkniety, trwaja prace nad poprawa stanu murawy, ktora byla w gorzej niz beznadziejnym stanie. Dzisiejszy mecz odbedzie sie na malutkim stadioniku w Whitehall. Sytuacja ta odbiera Shelbourne atut wlasnego boiska.
Limerick zaskakuje w tym sezonie dobra gra, polegli jedynie przeciwko liderowi z Dundalk po wyrownanej walce. Obydwie druzyny sa bardzo mlode i niedoswiadczone, ale Limerick utrzymal cala linie obrony z zeszlego sezonu i nie traca wielu bramek ( zaledwie 4 w 7 meczach). W zwiazku z tym kurs na Limerick wydaje mi sie zawyzony i stawiam na gosci choc wolalbym szczerze mowiac zagrac na Asiana (0) ale nie moge nigdzie znalezc. Shelbourne powoli powstaja z martwych, jednak czesto mam wrazenie, ze bukmacherzy wystawiajac kursy wciaz mysla o nich jak o potedze, ktora byli jeszcze w zeszlym roku. Chce wierzyc, ze tym razem sie pomylili.

Typ:2 , kurs: 2.62 ( Paddy Power)


St. Pat`s - Shamrock

Superswieci rozgrywaja juz 15 mecz w tym sezonie ale w przeciwienstwie do swych najgrozniejszych rywali z Droghedy omijaja ich problemy z kontuzjami. jedynym nieobecnym bedzie dzis Joseph N`do( nie na 100 %). Po bolesnej porazce z Drogheda w polfinale Setanty czeka ich ciezkie derbowe spotkanie z Shamrock. jednak fortuna zdaje sie sprzyjac druzynie z Inchicore bo w ekipie Rovers szpital. Az 6 podstawowych zawodnikow nie zagra ze wzgledu na kontuzje. Poza tym kazda wypowiedz czy to menedzera czy tez zawodnikow St. pat`s pokazuje wielki glod zwyciestw i sukcesow jaki panuje w klubie.Gdyby tego bylo malo to pojawiaja sie coraz ciekawsze doniesienia o planowanych transferach w lipcu, ktore wzmacniaja tzw. " feel good factor", ktory panuje na Richmond park. Ostatnia pogloska to, ze do druzyny przyjdzie kilkukrotny krol strzelcow ligi irlandzkiej Jason Byrne, ktory nie przebil sie do podstawowej jedenastki w Cardiff.

Typ : 1 , kurs: 1.66 ( Paddy Power)


UCD - Longford

Druzyna Longford ma na forum kilku fanow ;\) ale wg mnie to wciaz glowny kandydat do spadku mimo, iz w ostatnich 2 meczach zdobyli 4 punkty. UCD natomiast podbudowany zwyciestwem z Derry wraca na Bellfield Park, gdzie zawsze trudno gra sie przyjezdnym. Maja zagrac w takim samym ustawieniu jak tydzien temu i nie widze innej mozliwosci niz 1.

Typ:1 , kurs: 1.73


Pozostale 3 mecze zbyt trudne by cokolwiek wymyslic. Drogheda w coraz gorszej sytuacji kadrowej i nie wiem czybeda za bardzo mieli kim grac. Na dodatek Cork traci punkty ze slabeuszami( porazka z Waterford, remisy z Galway i Bray) a z mocnymi druzynami jak Derry czy UCD wygrywa zatem typowanie na gospodarzy bardzo ryzykowne. Cork w poniedzialek jedzie do Belfastu na polfinal Setanty i tez nie wiadomo czy beda sie umieli w 100 % skupic na tym meczu.NO BET.

Derry poki co odpuszczam. Wyniki duzo gorsze niz gra i pewnie wkrotce sie przebudza, tym bardziej, ze byc moze juz w przyszlym tygodniu bedzie mogl zagrac byly bramkarz Middlesborough Ben Roberts, ktory trenuje z druzyna Fenlona. Ale nie mam przekonania, ze stanie sie to przeciw Bohs, ktorzy zawiedli co prawda tydzien temu w meczu z Galway ale grajac z Patrykami w przedostanim meczu byli lepsi i mogli spokojnie wygrac. NO BET

Wreszcie Bray - Galway. W grze Galway widac poprawe i mysle, ze pierwsze zwyciestwo jest juz na horyzoncie. Czy bedzie to dzisiaj w Bray? Nie wiem, Bray bylo duzo lepsze od Cork w poprzednim meczu ale jezeli cos charakteryzuje ich gre to konsekwentna niekonsekwencja. Po dobrym meczu graja padake i tak wkolko. Kolejny mecz do odpuszczenia. NO BET

Pozdrawiam i trzymam kciuki .

Do góry
#1172913 - 27/04/2007 22:03 Re: Irlandia -sezon 2007 [Re: konstruktor1]
VanTheMan Offline
veteran

Meldunek: 29/03/2005
Postów: 1278
Konstruktor, co sądzisz o underach w dzisiejszych spotkaniach. Bez wątpienia padnie kilka niskich wyników. Co byś proponował? UCD & Drogheda?

Do góry
#1172941 - 27/04/2007 22:16 Re: Irlandia -sezon 2007 [Re: VanTheMan]
konstruktor1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/08/2004
Postów: 2760
Skąd: Bray
Drogheda na pewno wyglada dobrze na undera. Cork gra w takich meczach najczesciej 4-5-1 czyhajac na kontry, Drogheda uwielbia wygrywac 1-0. W tym roku maja co prawda sporo overow ale w takiej sytuacji jak maja teraz, ze 10 zawodnikow nie moze zagrac, a 4 nastepnych jest poddawanych ostrej kuracji zeby mogli zagrac beda szczesliwi z zabezpieczeniem bramki i ewentualnym minimalnym zwyciestwem.

Co do UCD to ostatnio graja bardzo dobrze w obronie, Longford nie ma wielkiej sily przebicia z przodu. Strzelili w tym sezonie 4 bramki( wszystkie Mooney), wiec jesli przyjac, ze i tym razem Studenci nie straca pozostaje pytanie czy strzela 3 bramki. Z Waterford strzelili, z Bray wystarczyly im 2. Mysle, ze jest szansa na undera ale obstawianie U/O to dla mnie zawsze loteria.

Patrzac na wyniki Bohsow przeciwko Droghedzie i St. Pat`s i na rezultaty Derry, ktore tez czesto koncza sie jedna albo dwoma bramkami tu tez mozna sie zastanowic. Ale znowu trzeba pamietac cuda jakie wyczyniaja bramkarze Derry.

Do góry
#1173117 - 27/04/2007 23:28 Re: Irlandia -sezon 2007 [Re: konstruktor1]
konstruktor1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/08/2004
Postów: 2760
Skąd: Bray
Jeszcze jedna rzecz: kwiecien w tym roku jest bardzo suchy w Irlandii, chocby dzis jest spokojnie z 15 stopni i przygrzewa sloneczko. To nie jest normalny stan rzeczy tutaj ;). A wplyw na wyniki ma to taki, ze na wiekszosci boisk ciezko sie gra. Czytalem wywiad z menedzerem Droghedy, i mowil on w nim, ze trawa nie miala czasu dojrzec, utrwalic swojej struktury, zwal jak zwal, nie jestem ogrodnikiem i dlatego stan wiekszosci boisk jest fatalny. Klinicznym przykladem jest Tolka Park, ktorego murawa po meczu Shamrock z Drogheda wygladala jak tor zuzlowy. Bylem w szoku widzac to zdjecie. Tak wygladala murawa stadionu w zeszla sobote.




Powoduje to, ze wieksze szanse maja druzyny slabe technicznie, prezentujacy toporny styl, natomiast druzyny takie jak Drogheda, St. Pat`s czy Derry maja utrudnione zadanie bo ich gra opiera sie bardziej na technice, graniu po ziemi, itd,itp. Nie jest przypadkiem, ze w zeszlym tygodniu na 6 meczy w ekstraklasie byl tylko jeden over i to dlatego , ze obrona Shamrock sprezentowala dwie bramki gosciom z Droghedy.

Do góry
#1173652 - 28/04/2007 02:31 Re: Irlandia -sezon 2007 [Re: konstruktor1]
kozak1978 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/08/2006
Postów: 2508
Skąd: dun laoghaire
w dzisiejszym meczu pomiedzy Drogheda - Cork City zespol gospodarzy bedzie mial do dyspozycji 13 zawodnikow! spowodowane jest to tym iz 1 bramkarz jest kontozjowany(naderwane miesnie pachwiny) dwoch czolowych obroncow i jeden napastnik,oraz 4 zawodnikow ktorzy graja w podstawowym skaladzie sa na turnieju do lat 21(jak dobrze przeczytalem)wiec sadze ze mozna zagrac leciutko na cork, ale to tylko moje spostrzezenie pozdrawiam i powodzenia

Do góry
#1174260 - 28/04/2007 06:14 Re: Irlandia -sezon 2007 [Re: kozak1978]
konstruktor1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/08/2004
Postów: 2760
Skąd: Bray
Hm, chyba sobie dam spokoj poki co z Irlandia. UCD zawiodlo na calej linii \:\(

Do góry
#1174331 - 28/04/2007 07:38 Re: Irlandia -sezon 2007 [Re: konstruktor1]
sędzia Offline
journeyman

Meldunek: 15/09/2006
Postów: 71
Skąd: Dżerzej
nie ma sie co zalamywac konstruktor, nie zawsze trafisz cala kolejke, ja osobiscie zawsze przed irlandzka zagladam czy skrobnales jakiegos posta i licze ze nie poprzestaniesz na niusach z irlandi dzieki

Do góry
Strona 3 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, Szuman, latajaca_holenderka, igea23, wHiTe_StAr, Zaixi), 3755 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5580260 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49