Strona 2 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >
Opcje tematu
#1285785 - 09/06/2007 02:14 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: Belisariusz]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Inwestor dlugoterminowy z przymusu \:\)
To bylo (nadal jest) bardzo popularne u Biotonowcow, ktorzy brali powyzej 3zl. Sporo osob trzyma i jest przekonana, ze jeszcze sporo zarobia. W koncu dlugoterminowo zawsze sie zyskuje \:\) - no jednak tak latwo nie jest \:\)

Do góry
Bonus: Unibet
#1285813 - 09/06/2007 02:30 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: rivex]
Happy Birthday john Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2006
Postów: 3778
Skąd: Long Way Home/Opole
dzisiaj kolejna sesja na czerwono...moze to koniec Hossssy?!

Do góry
#1286101 - 09/06/2007 05:00 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: john]
Happy Birthday john Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2006
Postów: 3778
Skąd: Long Way Home/Opole
a tak pozatym to wydaj mi sie ze Netia bylaby dobra inwestycja na dlzszy czas...z tego co mowil mi wykladowca z ekonomi to netia juz odchodzi od polaczen telekomunikacyjnych i zaczyna przechodzic na dostarczyciela internetu i na tym sie skupia i akcje wydaj mi sie ze beda rosly...ta mi sie wydaje...

Do góry
#1286108 - 09/06/2007 05:03 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: john]
(J) Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2006
Postów: 2871
tylko czy samo dostarczanie internetu to teraz coś wielkiego? konkurencja duża, nakłady...sam nie wiem...

Do góry
#1286326 - 09/06/2007 06:09 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: john]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Originally Posted By: john
a tak pozatym to wydaj mi sie ze Netia bylaby dobra inwestycja na dlzszy czas...z tego co mowil mi wykladowca z ekonomi to netia juz odchodzi od polaczen telekomunikacyjnych i zaczyna przechodzic na dostarczyciela internetu i na tym sie skupia i akcje wydaj mi sie ze beda rosly...ta mi sie wydaje...


Niech oni dadza sobie z tym spokoj!!!! Moj ojciec zrezygnowal z Tepsy i juz czwarty miesiac Netia nam internet zaklada w ramach tej oferty dlka bylych klientow Tepsy. Mnostwo telefonow i nic. Caly czas jakis problem. Umowa tak wymyslona, ze moga w kazdej chwili zerwac gdy stwierdza, ze podlaczyc nie mozna. A podlaczyc powinni umiec bo Neostrada chodzila. Moze to pech u nas ale Netia zachowuje sie fatalnie. Jeszcze dowalili kolejna rzecz: przyslali rachunek za dwa miesiace chociaz wiedzieli, ze nie dziala. Balagan straszliwy!!!
Moj ojciec juz dawno by zrezygnowal ale tutaj jest troche taniej. Poza tym tez nie chcialby dac za wygrana gdyz rezygnacja z Netii oznaczala by praktycznie powrot do Tepsy ....


Po takim czyms to ja nigdy w zyciu Netii nie kupie. Jakby nawet nie wiem co sie dzialo. Zero profesjonalizmu. W ogole nie przygotowali sie do akcji bo potem sie zalili, ze mysleli o mniejszej ilosci klientow :/


Stany daly sygnal do odbicia. Byc moze korekta zakonczona. Teraz moze byc taki scenariusz: zacznie rosnac, przyjdzie duzy optymizm, indeksy jeszcze szybciej beda szly w gore. Zrobia sie nowe rekordy (Stany, Polska, byc moze inne gieldy) i kiedy wiekszosc bedzie spokojna to sie cos zalamie.

@john - spokojnie, po 3 sesjach spadkowych to chyba nie powod mowic, ze hossa sie konczy

Do góry
#1286498 - 09/06/2007 14:24 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: rivex]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Z mich doświadczeń z netią wynika, że są cieńcy ale moę to tylko ja mam do nich pecha.
Z inwestowaniem w netie jest ten problem, że cała branża nie cieszy się zaufaniem inwestrów i nie jest popularna.

Do góry
#1286665 - 09/06/2007 17:38 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: rivex]
Happy Birthday john Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2006
Postów: 3778
Skąd: Long Way Home/Opole
Originally Posted By: rivex

@john - spokojnie, po 3 sesjach spadkowych to chyba nie powod mowic, ze hossa sie konczy


no wiem wiem...tak tylko chcialem rzucic zdanie zeby zobaczyc co powiecie...

Do góry
#1287181 - 09/06/2007 22:15 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: Belisariusz]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Originally Posted By: Belisariusz
Originally Posted By: Eska
A gdzie korekta ktora miala byc w maju? ;\)

jakos jej nie widzialem a kazdy naganial ze bedzie jak rok temu

Co do MSX to dziwna spolka a dlaczego? Bo prezes jest do zmiany... on poprostu dziala na szkode spolki. Gdyby byl inny prezes juz dawno kurs by wygladal inaczej. Jest juz stary i gra pod siebie nie interesuje go spolka tylko on sam. Nie podaje zadnych komunikatow. Nie wspomne juz o ostatniej sprzedazy za 5 mln... szkoda gadac. Spolka tania jak na budowlanke... ale co z tego jak nie ma zainteresowania. Mimo to ja trzymam ale zyski topnieja dosc szybko. Potraktuje to jako inwestycje dlugoterminowa bo ostatnio mam dosc malo czasu na gielde wiec moze sie przyda cos na long term...

Ogolnie to zawsze smieje sie z tego ze jak w usa sie zesraja to u nas odrazu tez musza... Moze powinno sie zrobic jedna gielde swiatowa jak i tak wszystko jest u nas w PL zalezne od USA... smieszne to.


Eska największa gospodarka świata z największą giełdą na świecie (o innych powiązaniach niechce mi się pisać) a ty się pytasz czemu wszyscy się na USA patrzą.

A co do pierwszej części twojego postu to widzę, że działa stara powiedzenie, że inwestorem długoterminowym zostaje się pow pierwszej wpadce. Bez urazy i złośliwości.



Jakie wpadce? Ja mam na wszystkich spolkach zysk wiec jak bym chcial to bym mogl bez problemu sprzedac tylko ze akurat MSX ma dobre wskazniki i ogolnie dobra spolka wiec mysle ze warto ja potrzymac jakis czas. Druga sprawa ze nie mam teraz zbytnio czasu na GPW wiec nie bede robil jakis wiekszych ruchow narazie. Chyba ze sprzedam wszystko procz STX i MSX i kupie sobie investors na GPW bo ladnie rosnie. Nie ma duzych skokow - taka spokojna inwestycja.

Do góry
#1287894 - 10/06/2007 02:39 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: Eska]
doyle Offline
member

Meldunek: 04/11/2005
Postów: 129
nie wiem czy w ogóle da sie to wytłumaczyć :-) ale jeśli tak to mam nadzieje że ktoś mi odpowie, chciałbym się dowiedzieć o czym moga świadczyc:

1- bardzo małe obroty i minimalny wzrost ( ogolnie minimalne wahania kursu)
2-duże obroty i duży spadek
3-duże obroty i minimalne wahania

Do góry
#1288473 - 10/06/2007 05:51 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: doyle]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Chyba jednozncznie się nie da tego zinterpretować i wszystko zalezy od spółki oraz tego co to śą duże obroty.
Co do 3. To prawdopodobnie w firmie zdarzyło się coś nie dobrego i akconariusze pozbywają się papierów. Jezeli wiesz co się zdarzyło i potrafisz dobrze zinterpretować ten fakt może to być idealan sytuacja do zakupu papierów. Najczęściej rynek reaguje przesadnie i po bardzo durzym spadku następuje korekta, którą można wykorzystać.

Do góry
#1288484 - 10/06/2007 05:52 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: Belisariusz]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
oczywiście dużym

Do góry
#1288487 - 10/06/2007 05:53 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: Belisariusz]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
I uwaga była do 2 pytania a nie 3

Do góry
#1288519 - 10/06/2007 06:02 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: Belisariusz]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Roznie to bywa. Zalezy od spolki i calego rynku.
Co do przykladu 2:
ostatnio STX po ogloszeniu dobrego infa zaczal mocno spadac przy wysokich obrotach, tu nastapila realizacja zyskow, kurs wczesniej mocno rosl i teraz na gorce chcieli sprzedac, nic zlego sie nie stalo ale spadek spory
Hutmen - kiedy sie okazalo, ze umoczyli na kontraktach mocny spadek, wysokie obroty, tu byly duze podstawy bo firma dala ciala

Tak wiec ciezko jednoznacznie odpowiedziec. Trzeba sledzic spolke i wtedy latwiej cos powiedzic na danym przykladzie ...

Do góry
#1289270 - 10/06/2007 18:41 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: rivex]
Happy Birthday john Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2006
Postów: 3778
Skąd: Long Way Home/Opole
a powiedzcie mi co to sa te kontrakty...z tego co pisaliscie to jest zwiazane z indeksami??!!

Do góry
#1289815 - 10/06/2007 22:44 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: john]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Ja rozumiem john ze mozna czegos nie wiedziec i trzeba popytac żeby cos sie rozjasniło i ja bardzo chetnie udzielam wtedy odpowiedzi ale tego typu podejscie do sprawy to juz jest czyste lenistwo.


http://bossa.pl/edukacja/kontrakty/
http://www.gpw.pl/gpw.asp?cel=edukacja&k=83&i=/papiery_wart/kontrakty_indeksy

A na przyszłośc http://www.google.pl

Do góry
#1289822 - 10/06/2007 22:45 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: dardaw]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
No zgadzam sie. Google istnieje i pomaga za darmoche.
Ja wiekszosci sam sie nauczylem i nikogo nie pytalem.
Jesli ktos przebije sie przez cala edukacje na bossa.pl to nie powinien juz o nic pytac na forach internetowych ...

Do góry
#1290613 - 11/06/2007 05:31 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: rivex]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Witam,

Po kilkudniowym odpoczynku ktory pozwolil na spokojniejsze przezycie piatkowej sesji i lekturze "Swiece i inne..." S. Nissona nabralem dystansu do moich poczynan gieldowych i zdalem sobie sprawe jak malo wiem. Spadki i straty z nimi zwiazane nauczyly mnie tyle, ze za bardzo sie tym nie przejmuje i na pewno nie spanikuje tak, zeby sprzedac cos ze strachu.
Na razie mam zamiar trzymac to co mam tzn. MSX, STX, LZSP i DROZAPOL.
MSX - przyznam sie, ze widzialem wsparcie na wyzszym poziomie niz Dardaw (patrzac na formacje glowy i ramion wydawalo mi sie, ze powinno byc >10) ale jesli wsparcie bylo na 9,6 czy 9,7 to biala swieca z dolem na tym poziomie wyglada pozytywnie. RSI na niskim poziomie, do tego licze dalej na pozytywnae wiadomosci. Mysle, ze to bezpieczne inwestycja byc moze na troche dluzej niz zakladalem.
STX - mimo duzych zawirowan i straconej szansy na zysk w srode wydaje mi sie, ze nie ma powodu do sprzedazy i kurs powinien dalej wzrastac. Mam troche za duzo i chetnie bym czesc sprzedal po >=7,6 ale nie wiem czy jutro bedzie szansa.
LZPS - wg mnie korekta sie skonczyla i nie zamknela okna hossy z 30-31 maja. Trzymam i licza na niedlugie wzrosty.
Drozapol - kupowalem liczac na pozytywne informacje nt. przejecia jakiejs spolki / spolek o podobnej dzialalnosci a pewnie jeszcze lepiej tak jak pisalem wczesniej producenta blachodachowki, blachy trapezowej czy plyt warstwowych (nie wiem na ile to realne). Technicznie tez nie wyglada zle. Wsparcie wg mnie na poziomie 13,2 nie zostalo przebite i utworzyl sie mlot na wykresie dziennym (nie wiem czy przejmowac sie oknem bessy ktore tez powstalo na wykresie dziennym bo tu miala duze znaczenie sytuacja w Chinach i USA). Wykres tygodniowy tego okna nie ma a pojawil sie takze tutaj mlot.
Ide sie dalej doksztalcac :-)
http://blog.invest24.pl/ksiazki - mam zamiar kupic cos z tego (pewnie docelowo wiekszosc). Co polecacie do klasycznej AT? Mam podstawy AT Pringa i polecam ale pewnie cos jeszcze warto kupic?

Wojtek

Do góry
#1290846 - 11/06/2007 13:32 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: nowy WK]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Kup: Analizę rynków Murphy'ego, Giełda wolność i pieniądze Tharp'a, Zawód inwestor giełdowy Edlera

Do góry
#1291084 - 11/06/2007 19:08 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: Belisariusz]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Sprzedalem troche STX po 7,24 i kupilem za to Kredyt Bank - przyznaje, ze nie jest to moj pomysl tylko podejrzalem na http://blog.invest24.pl/ ale chce miec troche akcji spolek poza budowlanka (a co sam wymysle to zwykle z tego wlasnie sektora np. polimex ktory co chwila podaje dobre wiadomosci czy zurawie gdzie na wykresie pokazalo sie objecie hossy - te dwie spolki odpuscilem ale mysle, ze wzrosna)

Troche popatrzylem na ciagle:
MSX zgodnie z przewidywaniami pojawil sie popyt i wyglada na to, ze w swiecach pojawi sie kolejny bialy korpus i to s oknem hossy. Mam tyle ile zakladalem, ze chce ale chyba ostatnia chwila, zeby dokupic.
STX - caly czas spora podaz ale po krotkotrwalym spodku teraz systematycznie w gore i pewnie tak zostanie jakis czas.
LZPS - spodek na poczatku i to po dobryn wydawaloby sie info. Nie jestem pewien ale wydaje mi sie, ze ktos wystawil duze zlecenie sprzedazy po 11,99 i skupowal to co bylo taniej. Potem popyt sie zwiekszyl i >25k po 11,99 zniklo bardzo szybko i cena skoczyla na 12,2. Wydaje mi sie, ze nic tylko poczekac.
Drozapol - trudno cos powiedziec - troche wzrosl ale podaz dalej spora. Mysle, ze sporo ludzi kupilo w piatek i teraz realizuje spekulacyjne zyski.

Jeszcze pytanie: Emisja LC corp:
http://gospodarka.gazeta.pl/gielda/1,49583,4214893.html
mozna sie zapisac na akcje w dwoch bankach. Czy majac kredyt np. m-emisja mozna go wykorzystac na lewar czy trzeba zawierac umowe w banku w ktorym zapisuje sie na akcje? A moze da sie to kupic przez m-bank?
Jesli ktos ma doswiadczenie przy poprzednich emisjach to prosze o odpowiedz.

Wojtek

Do góry
#1293418 - 12/06/2007 20:51 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: nowy WK]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Ksiazki zamowione, pewnie jutro dostane :-)

Dzisiaj sprzedalem STX po 7,05 - coraz mniej mi sie podoba i chyba niewiel brakuje (np. dzisiejsze otwarcie na minus w USA), zeby mocniej polecial w dol. Liczenie na dobre informacje itp. dlatego, ze mam akurat ta akcje jest raczej bez sensu.

Zastanawiam sie na emisja LC corp: Jesli chca dostac 285 mln to sprzedaja ok. 60 mln akcji po 6,5 czy troche mniej i jest OK. A co z kolejnymi 106 mln akcji ktore maja ewentualnie sprzedac? Ide zaraz do BPH i moze mi cos powiedza n ten temat i na temat kredytu.

Wojtek

Do góry
Strona 2 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >




Kto jest online
11 zarejestrowanych użytkowników (burbon, akagi, wHiTe_StAr, rafal08, VVega, czubek, Sensei, Lukasz111, latajaca_holenderka, igea23, Platini), 2269 gości oraz 11 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581221 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49