Strona 5 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >
Opcje tematu
#1847207 - 10/12/2007 17:32 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: dardaw]
cyzo Offline
enthusiast

Meldunek: 04/11/2003
Postów: 200
Skąd: gdańsk
hmmm....to ja się jeszcze trochę pouczę \:\) dzięki.

Do góry
Bonus: Unibet
#1847338 - 10/12/2007 20:23 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: Valverde]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: Valverde
Witam!

Sorki za mało OT, ale chciałbym zasięgnąć waszej opinii odnośnie rynku nieruchomości. W szczególności chodzi mi o wasze prognozy, jak będą kształtować się na przestrzeni kilku najbliższych lat ceny mieszkań oraz materiałów budowlanych.

Z góry dzieki za odpowiedź.

Pozdrawiam


To jest taki sam rynek, jak każdy inny, a tym samym działają tu także mechanizmy popytu i podaży
Moim zdaniem to trzeba w pierwszej kolejności mieć na uwadze i zapisać na własnym "dysku twardym" - najlepiej w kilku miejscach
Piszę o tym, bo jak rozmawiam z wieloma ludźmi, to odnoszę wrażenie, iż zdecydowana większość jest ABSOLUTNIE przekonana, iż inwestowanie w nieruchomości ( czy kupowanie na tym rynku ) jest zawsze opłacalne
Albo mówiąc inaczej - nie można na tym stracić

Nie wiem, czy chcesz po prostu kupić / budować po to, by po prostu mieszkać, czy też traktujesz to jako lokatę kapitału, bo to też trzeba rozgraniczyć
Choćby z uwagi na płynność ( możność szybkiej sprzedaży w uproszczeniu )

W tej chwili mamy boom kredytów ( banki prześcigają sie w ofertach ), a to z kolei doprowadziło do wysokich cen na tym rynku
Z tym że szeroko rozumiany rynek nieruchomosci jest bardzo złożony i wiele czynników ma wpływ na kształtowanie sie cen
Od czynników ekonomicznych, po czynniki polityczne i jeszcze inne

Ja zawsze mam tak, że przy wszystkich transakcjach kupna sprzedaży ( obojetnie co to jest ) zadaję sobie pytania
- czy opłaca mi sie kupować po tej cenie
bądź
- czy opłaca mi się sprzedawać po tej cenie

i jeśli sytuacja mnie nie zmusza do zawarcia transakcji, to nie kupuję, gdy cena wydaje mi się wysoka, i nie sprzedaję, kiedy uznam, gdy mi się to nie opłaca

Myślę, że taka uniwersalna reguła, to jest pierwszy krok, króry powinieneś zrobić
Ciężko mi tu cos więcej doradzić, bo nie znam wszystkich Twoich przesłanek, a tym samym mam za mało danych

Jeśli chodzi o mnie, to na tym rynku - patrząc na dzisiejsze ceny, to ja osobiscie wolałbym być sprzedajacym niż kupującym
Wydaje mi się, że jest potwornie drogo - co nie znaczy, że nie moze być jeszcze drożej
Zresztą zależy co to konkretnie jest

Do góry
#1847671 - 11/12/2007 01:28 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: rene]
nerti Offline
addict

Meldunek: 26/01/2005
Postów: 444
Witam
Chcialbym zasiegnac Waszej informacji o najlepszym biurze maklerskim oferujacym inwestycje w kontrakty. Chodzi mi o prowizje minimalne wklady zabezpieczajace i skladanie zlecen przez neta. Zastanawiam sie nad bosem(wiadomo o co chodzi bez kryptoreklamy).No i jeszcze male pytanko odnosnie kontraktow: jak otwieram krotka np jutro na poczatku sesji na W20 i po pol godzinie trend sie zmienia na rosnacy i zeby nie stracic ale i zakonczyc krotka to otwieram dluga i czy ona trwa dalej i przypuszczalnie zarabia przy wzroscie czy tylko poprostu zamyka mi kontrakt na wczesniejsza krotka ? Rowniez czy mozna po np plusowej sesji na dlugiej pozycji "odlozyc" zysk na rachunku pienieznym, czy raczej to robic jesli mozna, czy nie, spodziewajac sie np spadkowego otwarcia ? I jeszcze jesli mozna to wg mnie wykres Wig20 od poczatku jego historii do teraz wyglada bardzo wzrostowo ale czy nie zarysowal sie trend horyzontalny waszym zdaniem i czy przy nawet tak dobrych danych z USA jak pakowanie kasy w fundy zabezpieczajace kredyty hipo przez jakiegos araba czy obnizka stop oraz zdolnosci UK do wsparcia bankow, czy to wszystko jest wstanie odwlec w czasie duza korekte albo moze cos wiecej? Jesli popelnilem jakis mistake to wybaczcie jestem laikiem i dopiero zaczynam.

Do góry
#1847817 - 11/12/2007 02:32 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: nerti]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Originally Posted By: nerti
Witam
No i jeszcze male pytanko odnosnie kontraktow: jak otwieram krotka np jutro na poczatku sesji na W20 i po pol godzinie trend sie zmienia na rosnacy i zeby nie stracic ale i zakonczyc krotka to otwieram dluga i czy ona trwa dalej i przypuszczalnie zarabia przy wzroscie czy tylko poprostu zamyka mi kontrakt na wczesniejsza krotka ?


Pozycja odwrotna zamyka Ci kontrakt.Mozesz jednak zagrac przeciwną na kontrakcie z innym terminem wykonania.


Quote:

Rowniez czy mozna po np plusowej sesji na dlugiej pozycji "odlozyc" zysk na rachunku pienieznym, czy raczej to robic jesli mozna, czy nie, spodziewajac sie np spadkowego otwarcia ?


Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi.
A jesli spodziewasz sie spadkowego otwarcia to bierz dzien wczesniej na koniec sesji pozycje krótką,zamkniesz ją rano i mozesz isc na piwo.


Quote:

I jeszcze jesli mozna to wg mnie wykres Wig20 od poczatku jego historii do teraz wyglada bardzo wzrostowo ale czy nie zarysowal sie trend horyzontalny waszym zdaniem i czy przy nawet tak dobrych danych z USA jak pakowanie kasy w fundy zabezpieczajace kredyty hipo przez jakiegos araba czy obnizka stop oraz zdolnosci UK do wsparcia bankow, czy to wszystko jest wstanie odwlec w czasie duza korekte albo moze cos wiecej?


Oczywiscie ze dobre dane odwlekają korekte.Mało tego ,przy dobrych danych nie mysli sie o korektach tylko o wzroscie.
Jednak dane z USA nie sa wcale tak dobre jak piszesz.Owszem, w zeszłym tygodniu było nieźle,choc moim zdaniem wynikało to po czesci z niskich oczekiwan.Spojrz na dane z USA w szerszym okresie czasu.Dobrze nie jest, stąd interwencje FED.





Quote:

Jesli popelnilem jakis mistake to wybaczcie jestem laikiem i dopiero zaczynam.


Hmm, odwazny?/głupi?(za przeproszeniem) jestes ze pchasz sie na kontrakty bez doswiadczenia.Powinienes poczuc najpierw giełde na akcjach.Przydaloby sie pewne przetarcie.
Oczywiscie to Twój wybór ale zapewniam Cie ze tam juz czekają na Twoją kaskę.To naprawdę głebokie wody.

Do góry
#1847916 - 11/12/2007 03:31 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: dardaw]
nerti Offline
addict

Meldunek: 26/01/2005
Postów: 444
Dzieki dardaw za info wlasnie liczylem na odpowiedz od ciebie.
Ze wzgledu na wyzszosc twojej wiedzy akceptuje rowniez twoja prywatna ocene mnie samego. Bardzo chetnie bym porozmawial z Toba na prive jesli mozna a jak nie to i tak dzieki.

Do góry
#1848002 - 11/12/2007 04:16 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: nerti]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Oczywiscie że mozesz walic na prv, zawsze kazdemu w miare moich mozliwosci staram sie pomóc.Dobra setka userów z tej opcji juz skorzystała i mam cichą nadzieję ze wiekszośc usatysfakcjonowałem.

p/s
To nie była moja ocena Twojej osoby, nie znam Cie i nie mam prawa Cie oceniac.Tam mialo byc "niepotrzebne skreslic" a wybór co skreslic nalezy do Ciebie.
pzdr

Do góry
#1848818 - 11/12/2007 20:34 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: dardaw]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Co do rynku nieruchomosci:
skonczyla sie mega hossa. Zagranica nie kupuje mieszkan bo juz je kupila wczesniej. No i kiedys musza sprzedac tym bardziej, ze zarobili a nowe rynki czekaja.
Kredyty juz nie sa tak popularne. Spadla liczba nowych kredytow hipotecznych. Teraz mamy 5%, wczesniej stopy byly 4% a wkrotce pewnie i 6%. To juz ma ogromny wplyw. Mieszkania w duzych miastach sa potwornie drogie. Kto mial kupic to pewnie kupil a przy okazji sporo pod spekulacje i latwy zarobek bo przeciez gazety pisaly, ze czeka nas mega hossa a mieszkania beda jeszcze drozsze.
Moze i mamy malo mieszkan ale mamy takze male zarobki. Zarabiajac 4k w Wawie to mozna jedynie na male mieszkanko z wielkim bolem sie zalapac. Tylko, ze potem 30lat sie meczysz aby splacic jesli znaczaco zarobki nie wzrosna.

Popyt maleje bo ceny dla wiekszosci za wysokie. Sporo osob czeka na korekte i tansze miekszania. Kiedys deweloper mial dzialke bez pozwolenia na budowe i "mieszaknia" sprzedal. A teraz? Juz niektorzy deweloperzy maja problemy. Daja jakies bonusy itp. Robi sie rynek klienta a to zwiastuje spadek cen.

Moze i ceny jeszcze urosna ale to sie robi coraz bardziej chore. Nie jest normalne gdy ceny mieszkan rosna kilkadziesiat procent w ciagu roku.

Ponadto jaki jest sens kupowal wieksze mieszkania po 10k za m2 gdy w podobnej cenie pobudujesz sobie wiekszy dom, dobrze wykonany i na dzialce na obrzezach Wawy. I wcale dojazd nie bedzie duzo gorszy. Heh, nawet moze byc lepiej bo jesli ktos znajdzie dobra lokalizacje to bedzie o niebo lepiej niz dojazdy z Tarchomina czy innych dalekich dzielnic, w ktorych buduje sie dziesiatki nowych blokow a ceny wcale nie sa atrakcyjne.

Ja oczekuja korekty na rynku. Podaz jest coraz wieksza. Ludzi w Polsce nie przybywa. Wzrost gospodarczy bedzie nizszy, stopy % w gore. Zarobki pewnie wzrosna ale wiele osob tez wyjezdza do innych krajow. Moza tu glownie o wyksztalconych osobach. Natomiast niewyksztalceni pracownicy, ktorzy byli w UK i wroca do Polski to raczej nie kupia miekszania w duzym miescie. Bo stac ich pewnie i tak nie bedzie. Wiec opowiesc o tym jak to gromady ludzi wracaja w wysp i kupuja miekszania mozna uznac za bajke. Moze i kupia ale w mnieszych miastach skad pochodza. Ale to i tak nie bedzie mialo znaczacego wplywu na caly kraj.

Do góry
#1985809 - 23/01/2008 17:45 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: rivex]
cyzo Offline
enthusiast

Meldunek: 04/11/2003
Postów: 200
Skąd: gdańsk
Witam,
Mam zamiar zapisać się na jakieś studia podyplomowe, ale przyszedł mi do głowy chytry plan-zamiast studiów podyplomowych zrobić kurs na członka rady nadzorczej.
I tutaj kilka związanych z tym pytań: czy taki kurs (zakończony państwowym egzaminem)jest wymagany we wszystkich spółkach czy tylko np. w spółkach skarbu państwa? Czy jest sens robienia takiego kursu dla własnego "widzi mi sie" bez widoków na propozycję członkostwa w radzie nadzorczej?

Do góry
#1985940 - 23/01/2008 19:19 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: cyzo]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Z tego co wiem to ukonczenie takiego kursu wymagane jest nie tylko w spólkach Skarbu Panstwa ale również w spólkach prywatnych opartych na przepisach prawa handlowego.

A czy jest sens skonczyc taki kurs ?
Jesli nie masz co zrobić z wolnym czasem i pieniedzmi to na pewno warto.

Do góry
#2060648 - 14/02/2008 18:04 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: dardaw]
cyzo Offline
enthusiast

Meldunek: 04/11/2003
Postów: 200
Skąd: gdańsk
Witam,
Czy to "coś" co się uformowało na Petrolinvescie to symetryczny trójkąt spadkowy? Jeżeli tak to na ile "pewna" jest taka formacja ?- bo zakładam, że jest to zapowiedź kontynuacji trendu spadkowego.
Kiedy powinno nastąpić wybicie - czy nie w ok. 75% długości formacji? czyli jakoś teraz? (za początek formacji przyjąłem dzień 21.11.2007)

Pozdrawiam,
cyzo

Do góry
#2063875 - 15/02/2008 13:15 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: cyzo]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Rzeczywiscie to cos wygląda na trójkąt symetryczny.
Miedzy innymi ROC,CCI czy MACD wskazuja na mozliwośc bliskiej korekty wzrostowej, jednak nie powinna ona przekroczyc ostatniego szczytu z 18 stycznia czyli jakieś 330-340 zł to max w tym ruchu wzrostowym.
Wiekszy ruch spowodowałby wyjscie z kanalu spadkowego i mozliwosc średniookresowego wzrostu.
Jesli jednak to jest rzeczywiscie trójkąt spadkowy powinno sie raczej poczekac do momentu przebicia podstawy i wejscie w krótką na poziomie ok 270zł,tutaj powinien nastąpic mocny ruch w dół.

Wskaźniki rynkowe dośc cienkie jednak ostanie zakupy moga napawac inwestorów optymizmem.Choc w sumie dobre informacje z Kazachstanu pozwoliły tylko na 10cio procentowy wzrost który zreszta została zaraz zabrany.

Do góry
#2064009 - 15/02/2008 18:27 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: dardaw]
cyzo Offline
enthusiast

Meldunek: 04/11/2003
Postów: 200
Skąd: gdańsk
Jak można otworzyć krótką pozycję na Petrolinv. ? :/ bo chyba kontrakty na ta spółkę nie sa dostępne? hmmm...

Do góry
#2064085 - 15/02/2008 19:39 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: cyzo]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Pewnie nie mozna ,napisałem tylko jak sie powinno reagowac na przebicie podstawy trójkata.

Do góry
#2064108 - 15/02/2008 19:59 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: dardaw]
cyzo Offline
enthusiast

Meldunek: 04/11/2003
Postów: 200
Skąd: gdańsk
Noo....bo przez chwilę w mojej głowie zapanował wielki chaos \:\)

BTW - czy jest jakiś DM, który oferuje krótką sprzedaż akcji?

Do góry
#2064408 - 15/02/2008 22:14 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: cyzo]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Kilka spółek z wig20 jest na futrach i tutaj mozesz grac na krótko.A oferuje to kazdy DM.
Masz tam Agorę,pko,orlen,miedziankę ,tepsę i cos tam jeszcze.

Do góry
#2064970 - 16/02/2008 01:16 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: dardaw]
cyzo Offline
enthusiast

Meldunek: 04/11/2003
Postów: 200
Skąd: gdańsk
To wiem - chodziło mi o pożyczanie akcji od biura maklerskiego...ale chyba lipa. Jedyne co znalazłem (a może słabo szukałem ) to ING - ale minimalna kwota to 20k PLN.

Do góry
#3457161 - 15/10/2009 01:28 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: cyzo]
cyzo Offline
enthusiast

Meldunek: 04/11/2003
Postów: 200
Skąd: gdańsk
Witam,

ATLANTA PL na zamknięciu w piątek miała 4,23. Chciałem złożyć zlecenie kupna po 4.36 z limitem aktywacji na 4.34 i wywala mi komunikat, że "Podany limit jest większy od górnych widełek (4,25)" - po czym odrzuca zlecenie :/

Mógłby mi ktoś - proszę - wyjaśnić .....o co chodzi?

Pozdrawiam,

Do góry
#3460764 - 16/10/2009 19:33 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: cyzo]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
na pewno wklepałeś właściwe zlecenie?
sprawdziłem u siebie podczas notowań ciągłych - normalnie można złożyć takie zlecenie na atlancie (wiadomo że limAkt musi być wyższy od kursu ostatniej transakcji)

w jakiej fazie sesji składałeś zlecenie? bo w dogrywce nie można LimAkt, ale chyba wyskakiwałby inny komunikat, więc nie wiem.

Do góry
#3461007 - 16/10/2009 21:46 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: mura]
cyzo Offline
enthusiast

Meldunek: 04/11/2003
Postów: 200
Skąd: gdańsk
hmmm....składałem w fazie "Przed otwarciem"
Zlecenie wklepałem prawidłowo. Skoro nie ma reguły - to widocznie jakiś błąd Sidomy.

BTW. - Strasznie mocno denerwuje mnie brak dostępu do Sidomy bez zainstalowanej aplikacji (uniemożliwia mi np. łączenie się z rachunkiem w pracy - a tu Sidomy nie mogę zainstalować).
Czy ktoś próbował instalować Sidomę 8 na pendrivie wraz z Java Portable ( albo i całym Firefoksem Portable) , tak żeby można było łączyć się z rachunkiem z dowolnego komputera? - Czy to w ogóle będzie działać?

Może ktoś ma inne rozwiązanie problemu?

Pozdrawiam,

Do góry
#3717501 - 24/02/2010 01:35 Re: jestes REKINEM GIELDOWYM udziel pomocy innym... [Re: Belisariusz]
Self-Confident Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 20/12/2008
Postów: 2374
Skąd: Sydney
Moze ktos pomoc?

Dokonujesz wyceny akcji i obligacji tej samej firmy.akie stopy dyskontwe przyjmiesz do obliczeń:
a) wyższą dla wyceny akcji
b) taka samą dla akcji i obligacji
c) wyższą dla wyceny obligacji

Transfery w publicznym systemie finansowym charakteryzuje:
a) obligatoryjność
b) odpłatność
c) zwrotność

Spółka A o ratingu AAA i spółka B o ratingu BBB dziłające w tej samej branży zamierzająwyemitować obligacje na sfinansowanie inwestycji. Ktora ze spółek jest w stanie pozyskac kapitał po niższym koście (przy niższej zaoferowanej stopie procentowej):
a) spółka A
b) spółka B
c) oferowane przez obie spółki stopy oprocentowania obligacji będą takie same, gdyż działająw tej samej branży a rating nie ma wpływu na koszt długu

Do góry
Strona 5 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >




Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (akagi, igea23, wHiTe_StAr, rafal08, alfa, Lukasz111), 3098 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581585 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49