Opcje tematu
#1291099 - 11/06/2007 19:17 MISTRZOSTWA EUROPY U21
thepilator Offline
veteran

Meldunek: 28/12/2004
Postów: 1284
Skąd: Wrocław
Pierwsze 2 mecze juz sie odbyly. Turniej rozgrywany jest w Holandii

GRUPA A
Netherlands u21 - Israel u-21 1.45 - 3.77 - 6.33 rezultat 1;0

Portugal u-21 - Belgium u21 1.43 - 3.79 - 6.66 rezultat 0;0

GRUPA B, mecze odbywaja sie dzisiaj:

Italy u-21 - Serbia u-21 1.53 - 3.55 - 5.60

England u-21 - Czech republic u-21 1.67 - 3.37 - 4.60


England U21 vs Czech U21

Jest to pierwszy mecz w grupie B, Mistrzostw Europy do lat 21. W grupie tej graja takie druzyny jak Anglia, Włochy, Czechy i Serbia, mysle ze to wlasnie druzyna Czech jest najslabsza w tej grupie i powinna byc dostarczycielem punktow dla innych, Anglicy spisuja sie ostatnio bardzo dobrze nie zaznali porazki od 7 spotkan ich ostatnie wyniki mowia same za siebie, w meczu na nowym Wembley zremisowali z Wlochami 3;3, jednak oznaka ich sily jest wlasnie ostatni mecz ktory zagrali ze Słowacja, pokonujac ja 5;0. Mysle ze druzyna Słowacji gra no porownywalnym poziomie co zespol z Czech, ktory ostatnio notuje slabsze wyniki. Warte uwagi sa dwukrotne zwyciestwa Anglikow nad Niemcami, pierwsze u siebie 1;0 i na wyjezdzie 2;0 podczas gdy Czesi przegrali z Niemcami 1;0. Mysle ze glownymi faworytami do zdobycia mistrzostwa sa wlasnie Anglicy, liczyc sie beda rowniez Włosi i gospodarze turnieju Holendrzy.
a skoro druzyna Angielska ma takie aspiracje to musi takie mecze wygrywac.

Moj typ: Wygrana Angli

Do góry
Bonus: Unibet
#1295553 - 13/06/2007 07:23 Re: MISTRZOSTWA EUROPY U21 [Re: thepilator]
thepilator Offline
veteran

Meldunek: 28/12/2004
Postów: 1284
Skąd: Wrocław
Israel U21 - Belgium U21

Jest to drugi mecz obu drużyn w rozgrywanych w Holandi Mistrzostwach Europy do lat 21. Obie drużyny grają w grupie B razem z Portugalią i gospodarzami Holandia. Zapowiada sie na bardzo ciekawy pojedynek. Bedzie on kluczowy dla obu druzyn i ukladu tabeli. Pierwszy mecz pomiedzy Portugalia a Belgia zakonczył sie bezbramkowym remisem i podziałem punktów. Drużyna Belgii zagrała bardzo dobry mecz, zaprezentowała sie dużo lepiej od rywala i należało jej sie zwycięstwo, w pewnych okresach szczególnie w pierwszej połowie meczu całkowicie dominowali na boisku. Grają bardzo ładny futbol, pomimo że brakuje im gwiazd, jednak stanowią monolit i potrafią zatrzymać takie gwiazdy jak np. Nani w drużynie Portugalii. Ich siła opiera sie na umiejętnościach wszystkich zawodników a ich głównym atutem jest bardzo dobrze grająca pomoc.

Zawodnicy tacy jak Maarten Martens, ofensywny pomocnik który ma za sobą znakomity sezon w Anderlechcie, ma na swoim koncie 10 asyst w Eredivisie, co warto podkreślić był to najlepszy wynik w tej lidze jest także bardzo bramkostrzelny zanotował tym sezonie 10 bramek w 31 meczach. Jonathan Blondel również ofensywny pomocnik, obdarzony bardzo dobrą techniką. Marouane Fellaini defensywny pomocnik, który coraz częsciej dostaje powołanie do reprezentacji narodowej, swoją przydatność potwierdził 2 czerwca strzalając jedyną bramke dla Belgii w przegranym meczu z reprezentacją Portugalii. Axel Witsel bardzo utalentowany pomocnik którym już teraz zainteresowane są takie kluby jak Real Madryt czy Arsenal. Największą gwiazdą tej reprezentacji jest Kevin Mirallas napastnik Lille. Belgowie mają także całkiem przyzwoitą obronę na czele z Sébastien Pocognoli, który już w wieku 16 lat grał na obronie w RKC Genk i bardzo dobrego bramkarza Logana Bailly, grającego w KRC Genk, który jest jednym z najlepiej zapowiadających sie zawodników w Belgii.
Wszyscy zawodnicy prezentują bardzo dobry poziom a linia pomocy wręcz światowy i zapowiada sie na to, iż rośnie im bardzo silne pokolenie piłkarzy. Wg. Belgijskich dziennikarzy Ci mogą oni okazać sie jednymi z najlepszych w ostatniej dekadzie. Po tym co narazie prezentuja, jestem skłonny sie z tym zgodzić. Dzięki tak dobrze grającej lini pomocy, Belgowie kontrolowali przebieg meczu przeciwko Portugalii. Jeśli w meczu z Izraelem utrzymają obecną formę to mogą sie okazać czarnym koniem tego turnieju.

A jest o co walczyć, z każdej grupy awansują dwie drużyny, a awans jest premiowany miejscem w turnieju podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Dodatkowym atutem Belgów jest ich trener Jean-François De Sart, ma bardzo duże doświadczenie w trenowaniu Belgijskiej młodzieży, znakomity taktyk, bardzo dobrze ustawił zespół na mecz z Portugalią i umotywował zawodników dzięki czemu tacy zawodnicy przeciwnika jak João Moutinho czy Nani nie mogli zaprezentować swoich możliwości. De Sart zaczynał jako asystent trenera U-13 w 1995 roku, rok póżniej juz jako asystent trenera U-21 w 1997 został trenerem kadry U19 i w końcu od 1999 roku trenuje kadre U21. Teraz jego celem jest aby wystąpić na Olimpiadzie w Pekinie, myśle że osiągnięcie tego celu jest na wyciągnięcie ręki. Po meczu z Portugalia podczas konferencji prasowej bardzo chwalił swoich zawodników za perfekcyjny mecz i oznajmił, że liczy na 3pkt w meczu z Izraelem.

Odnośnie Izraela, to awans wywalczyli niespodziewanie, eliminując po drodze drużyny Turcji i Walii oraz w fazie play-off niespodziewanie pokonali Francje, remisując na boisku rywala 1;1 i wygrywając u siebie 1;0. Jest to dla tej drużyny wielki sukces gdyż pierwszy raz grają na imprezie tej rangi od czasu 1976 roku gdzie wystąpili na Igrzyskach Olimpijskich, z tego powodu presja na dobry wynik jest bardzo duża. Po przegranym 1;0 pierwszym meczu w tym turnieju przeciwko drużynie Holandii w ich rodzimym kraju zostali bardzo skrytykowani przez prase. Izrael bardzo dobrze prezentuje sie w defensywie, ma dobrą linie obrony i kilku utalentowanych ofensywnych zawodników jednak na Belgie może to okazać sie stanowczo za mało.

Potencjał zawodników Belgijskich jest ogromny, grają bardzo ofensywnym ustawieniem 4-3-3 więc obrona Izreale będzie miała wiele kłopotów i pewnie nie uda im sie zachować czystego konta, gdyby ktoś chciał zobaczyć skrót ostatniego meczu Belgii zapraszam na oficjalna strone UEFA http://www.uefa.com/competitions/under21/fixturesresults/round=2240/match=85174/index.html , po jego obejrzeniu widać że Belgowie jeśli zagrają na podobnym poziomie jak w tym meczu nie powinni mieć żadnego problemu ze zdobyciem 3pkt przeciwko Izraelowi. Kursy są bardzo zachęcające, bukmacherzy wciąż nie doceniają potencjału tej drużyny, jednak już niedługo przekonają sie o jego sile.

Moj typ: Wygrana Belgii
Kurs: 2,3
Stawka: 7/10
Bukmacher: William Hill

Do góry
#1298299 - 14/06/2007 03:53 Re: MISTRZOSTWA EUROPY U21 [Re: thepilator]
thepilator Offline
veteran

Meldunek: 28/12/2004
Postów: 1284
Skąd: Wrocław
Belgia - Izrael 1;0 FT

Do góry
#1298893 - 14/06/2007 06:29 Re: MISTRZOSTWA EUROPY U21 [Re: thepilator]
thepilator Offline
veteran

Meldunek: 28/12/2004
Postów: 1284
Skąd: Wrocław
Czech Republic U21 -SERBIA U21


Znowu zainteresowalem sie meczem który odbedzie sie podczas rozgrywanych w Holandii Mistrzostw Europy do lat 21.Tym razem czeka nas pojedynek dwóch drużyn w grupie B. Naprzeciwko siebie stana druzyny Czech, którzy niespodziewanie zremisowali swoj pierwszy mecz z Anglikami oraz Serbowie, którzy wygrali z faworytami tej grupy Włochami 1;0. Włosi przecenili swoje możliwości cofneli sie do defensywy i liczyli tylko na kontry, nie wiem czy byl to efekt slabosci czy taka byla taktyka ich trenera jednak po wyniku widac ze okazala sie błędna. Drużyna Czech miała dużo szczescia w meczu z Anglikami, którzy chyba zlekcewazyli przeciwnika i zagrali bardzo slabo, Anglicy w 89 minucie mieli doskonala sytuacje, jednak nie wykorzystali rzutu karnego.
Drużyna Czech jest nękana kontuzjami, w ostatnim meczu kontuzji doznal kolejny napastnik, mysle ze bedzie im bardzo ciezko o jakikolwiek punkt, ich gra opiera sie na grze defensywnej i kontr-atakach, jesli chodzi o gre pozycyjna brakuje im dobrych zawodnikow w lini pomocy i ataku którzy mogliby samemu stworzyćdla siebie jakąś dogodna sytuacje. Myśle że moze to okazac sie za malo na druzyne Serbii.Maja oni bardzo utalentowanych i doświadczonych zawodników, dla przypomnienia wielu z nich grało już w swojej reprezentacji w tym turnieju w roku 2006 temu kiedy to Serbowie, awansowali do fazy play-off. Będzie to ich dodadkowy atut, po ostatniej wygranej nad Włochami zawodnicy będą na fali, jeszcze bardziej uwierzą w swoje możliwości i skoro potrafili pokonać tak silnego przeciwnika jak Włosi to teraz z drużyną Czech nie będą mieli większego problemu. Na wszelki wypadek gram handicap azjatycki na to spotkanie gdyż kursy są bardzo kuszące, w przypadku remisu, zwrot połowy stawki.

Mój typ: Serbia (-0,25) AH
Kurs: 2,0
Stawka: 6/10

Do góry
#1301568 - 15/06/2007 03:35 Re: MISTRZOSTWA EUROPY U21 [Re: thepilator]
thepilator Offline
veteran

Meldunek: 28/12/2004
Postów: 1284
Skąd: Wrocław
Kolejny trafiony typ \:\) mam nadzieje ze ktos korzysta...

Serbia - Czechy 1;0 bramka w doliczonym czasie gry

Do góry
#1304245 - 16/06/2007 04:24 Re: MISTRZOSTWA EUROPY U21 [Re: thepilator]
Domingos Offline


Meldunek: 02/05/2003
Postów: 1508
Skąd: Gdynia
Ciekawa sytuacja w meczu Holandia-Belgia

Druzynom wystarczy remis a szczegolnie Belgii ktora ma 4 pkt ,kurs na remis slaby bo ok 2pkt,mozna sprobowac \:\)

Co decyduje o kolejnosci w przypadku Portugalii i Belgii bo w bezposrednim meczu byl remis 0-0 wiec chyba bilans bramkowy ?

Do góry
#1304952 - 16/06/2007 19:00 Re: MISTRZOSTWA EUROPY U21 [Re: Domingos]
thepilator Offline
veteran

Meldunek: 28/12/2004
Postów: 1284
Skąd: Wrocław
Netherlands U21 vs Belgium U21

Typ: REMIS
Kurs: 2,0

Kolejny mecz Mistrzostw Europy do lat 21 rozgrywanych w Holandi. Tym razem spotkają sie gospodarze i ich sąsiedzi Belgowie. Spotkanie tych drużyn zapowiada się bardzo interesująco, obu drużyną wystarczy remis aby awansować do dalszej części rozgrywek. Holandia w turnieju prezentuje sie bardzo dobrze, do tej pory w dwóch rozegranych meczach zdobyła 6 pkt. Belgowie w pierwszym meczu bezbramkowo zremisowali z Portugalia a w drugim meczu pokonali Izrael 1;0, zajmuja w tabeli 2 miejsce z dorobkiem 4pkt, trzecia Portugalia ma na swoim koncie tylko 1pkt. Belgia przystapi do tego spotkania osłabiona brakiem kluczowych zawodników takich jak: kluczowy dla oblicza tej reprezentacji Marouane Fellaini, który został ukarany czerwoną kartką w meczu z Izraelem, zabraknie także Vertonghena i kontuzjowanego Vermaelena. Z wypowiedzi trenera De Sarta jednoznacznie wynika, że Belgowie w tym meczu bedą grali na remis i nie podejmowali ryzyka. Drużynie Holandi zawsze cięzko grało sie z Belgami i skoro mają już zapewniony pewny awans to sami także nie beda sie forsować i mecz zakonczy sie remisem. W historii takie rzeczy zdarzały sie bardzo często, jeśli jakieś drużyny potrzebowały do awansu remisu to tak właśnie kończyły sie ich mecze, tak jak np. w pamietnym pojedynku Szwecja-Dania, który zakończył sie wynikiem 2;2 (ten wynik dawał awans obu zespołom)

Do góry
#1305746 - 16/06/2007 23:34 Re: MISTRZOSTWA EUROPY U21 [Re: thepilator]
lysy1 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 24/06/2006
Postów: 1959
Skąd: Kraków
co zadecyduje o kolejności przy remisie Anglii i zwyciestwie Włochów ??

Do góry
#1307295 - 17/06/2007 09:37 Re: MISTRZOSTWA EUROPY U21 [Re: lysy1]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
łysy czy fryzjer oprócz włosów pozbawił cie też troszkę rozumu?
taka mała uszczypiwość na początek, ale jeśli Anglia zremisuje a Włochy wygrają to sądzę że zdecydują punkty (Włochy: 4, Anglia: 3).

a teraz do rzeczy:

Włochy - Czechy 20:45, Arnheim


szczerze mówiąc jestem bardzo zdziwiony kursami na zwycięstwo Squadrra Azzurra w tym meczu. po obejrzeniu wczesniejszych meczy spodziewalem się czegoś w stylu 1,30 na Wlochy, a tymczasem średni kurs ksztaltuje się mniej więcej na poziomie @1.53.
nic to jednak w porównaniu z tym co oferuje profesjonal wystawiając na żelusi @1.71. przeszli samych siebie. wyżej chyba płaci jedynie słowacka formula.

mecz właściwie o awans do półfinału, pod warunkiem że liderująca i pewna pozycji pierwszej Serbia przegra z Brytolami, wówczas ten mecz nie będzie już miał większego znaczenia. remis daje 3.miejsce Włochom. niby to nieistotne ale czy aby na pewno? być może ktoś mnei oświeci bowiem nie wiem jak to jest ale wszyscy półhinaliści mają zagwarantowany start w Pekinie... ale Anglia pod swoją banderą wystąpić nie będzie mogła, bo jedyne respektowane państwo to Wlk. Brytania. czy wówczas będzie pojednek 3miejsc z obu grup? tego nie wiem.

niemniej nie sądzę by aktorzy tego meczu a zwłaszcza Wlosi w jakikolwiek sposób kalkulowali. będą chcieli wygrać i to strzelając bramkę jak najszybciej by wymóc presję na grających równolegle Angolach. nie wiadomo jak zachowają się piłkarze jeśli dostaną wiadomość że np. Anglia prowadzi 2:0. aczkolwiek to tylko dywagacje.

na postawie tego co widziałem w tych mistrzostwach nie widzę szans by Czesi zaszkodzili Włochom, nie mają po prostu takich piłkarskich atutów. ich jedynym wyjsciem będzie preferowany defensywny styl z nastawieniem na kontry jak na inauguracje z Anglia, ale czy to tym razem zda egzamin? bardzo powątpiewam. Czesi w ataku prezentują się tragicznie. catenachio to dla nich za wysokie progi. ten Papadopoulos czy Blazek to nieporozumienie, jeśli potwierdzi się info. o nieobecności Fillo to nie wiem kto będzie straszył. bramkarz niby puścił tylko 1 bramkę dotychczas ale wydaje się bardzo niepewny po tym co widziałem. zapewne skomasowana obrona Czechów będzie funkcjonować do straty 1 bramki. Czesi nie wykazują żadnej kreatywnosci, z Serbią zagrali słabo.... Pludil który miał być motorem napędowym na skrzydle popisuje się tylko kopnięciami ze stałych fragmentów gry. naprawde cieżko mi napisac wiele pozytywnego o pepikach. grają dość statycznie i przewidywalnie i na pewno kunsztem gry sporo ustępują Włochom. mają szczęscie że komasowane kartki w pierwszych 2meczach się nie nałożyły, choć (o ile nie widzę źródła które o tym informuje) Martin Fillo zostal ukarany juz 2 żółtkami, w to już chyba powód do absencji? trzeba zanznaczyć że to jeden z nielicznych kreatywnych piłkarzy w kadrze, który próbował i stwarzał zagrożenie pod bramką rywali. było już o bramkarzu i ataku, wypowiem sie także o pozostałych formacjach. obrona gra poprawnie ale przy szybszej grze i elemantach indywidualnych zagrań często sie gubi. pomoc to w ogóle nieporozumienie, czasem wyglądają jakby biegali sami nie wiedząc po co i gdzie. formacja zdecydowanie na minus - środek pomocy słabizna. Czechom może się odbić czkwaką wreszcie te osłabienia naświetlone przed turniejem.

no dobra teraz Włosi. w 1meczu pechowo przegrali z Serbią. w kolejnym spotkaniu dali radę podnieść się z 0:2. trzeba powiedzieć że po 30min to Anglia mogła prowadzić z 5:0 ale niestety spoczęła na laurach i nagle stanęła. zawiodlem się trochę na nich, bo na dobrą sprawę w 2.połowie już kompletnie stali i mieli szczęście że skończyło się podziałem punktów. Włochy prezentują, jak na ich piłkę, calkiem otwarty futbol, pełen kombinacyjnych zagrań z wykorzystaniem wielu piłkarzy wszystkich formacji. naprawdę widać w nich pomysł na grę i wielkie zaangażowanie. ich bronią są także strzały z dystanu i talent jednostek wybitnych. obrona gra typowo po włosku, tu się nic nie zmienia od pokoleń,a do tego są to obrońcy usposobieni mocno ofensywnie. pomoc bardzo dobrze zorganizowana (domena włoska)i z iwlkim parciem do przodu ale i natychmaistowym powrotem w wpyadku zagrożenia. jestem w ogóle pod wrażeniem gry Wlochów w srodkowej częsci boiska.... na koniec atak... oj będą mieli seniorzy kiedyś pociechę z tych graczy. taki Pazzini czy Palladino mogą w każdym momencie błysnąć i zadecydować o wyniku meczu.

mimo iż oba teamy mają jeszcze na papierze szansę na awans to myśle że na boisku będziemy oglądać dominację jednej ze stron. Włosi po prostu są piłkarsko lepsi, po ostatni meczu również dużo mocniejsi psychicznie i, porównując te dwie ekipy, znacznie bardziej przypominają mi DRUŻYNĘ, która chce zwyciężyć.

reasumując, typ: Włochy

- analiza pisana wiadomo dla jakiego forum (V) a z wiadomych przyczyn linka podać nie mogę \:\)

pozdrawiam

Do góry
#1307326 - 17/06/2007 15:18 Re: MISTRZOSTWA EUROPY U21 [Re: mura]
lysy1 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 24/06/2006
Postów: 1959
Skąd: Kraków
Originally Posted By: mura
łysy czy fryzjer oprócz włosów pozbawił cie też troszkę rozumu?
taka mała uszczypiwość na początek, ale jeśli Anglia zremisuje a Włochy wygrają to sądzę że zdecydują punkty (Włochy: 4, Anglia: 3).

widać "rzuciłem" nie tym okiem, bo wychodzilo mi po 4 pkt, stad moje pytanie...ale dzieki za "sprowadzenie na ziemie" a przede wszystkim za naprawde rzetelną analizę ponieważ chcę to zagrać "grubiej"....[/i]

Do góry
#1315889 - 20/06/2007 04:36 Re: MISTRZOSTWA EUROPY U21 [Re: lysy1]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

Holandia - Anglia środa, Heerenven, 18:15


w tej parze stawiam na gospodarzy turnieju. na trybunach zasiądzie komplet publiczności i mimo iż na pewno zobaczymy również Wyspiarzy to zdecydowaną większośc będą tworzyli Pomarańczowi.
sędzią spotkania będzie kontrowersyjny sędzia niemiecki. piszę o tym w tym tonie bo choć to nie musi, ale może być dodatkowym handicapem gospodarzy. wszyscy wiemy że czasem pomagają ściany, więc trzbea brać poprawkę również i na ten fakt.

muszę przyznać że Anglicy mnie rozczarowali. mam ich zagrane po 1 kolejce i kursie @5.25 na triumfatorów turnieju ale mocno w to powątpiewam. jednak jeśli uda się awansować do finału to spodziewam się że kursy na triumfatora będą co najmniej równe lub nawet ze wskazaniem na Anglię na kogokolwiek mieliby w finale nie trafić. kto mnie zna to wie, że jestem fanem brytyjskiej piłki. ale jeśli Wyspiarze nie zmienią style gry ''na europejski'' (a nie zrobią tego bo są dumni ze swej wyspiarskiej natury) to cięzko będzie im osiągnąć narodowy sukces. kadra seniorów nie była nigdy mistrzem Europy a na mistrza globu czekają już od 1966r. niestety ale z bólem przyznaję że te niechlubne statystyki nieprędko się zmienią.
młoda kadra powiela jak dla mnei wszelkie syndromy starszych profesjonalistów. niestety widać spore zmęczenie sezonem u tych młodych zawodników, którzy nawet jeśli nie byli podstawowymi graczami to cięzko pracowali przez cały rok.

mecz z Czechami i Włochami już opisywałem, wszakże zwłaszcza w tym drugim meczu widać było że Anglicy nie mają sił. pora spotkania chyba też bardziej zadziała na korzyść Oranje. mecz z Serbią... hm niby zwycięski ale niedosyt pozostał bowiem 2 bramka jak wiadomo została zdobyta w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach. i trzeba przyznać że grający w mocno przemeblowanym składzie pewni awansu z 1 miejsca Serbowie napędzili Anglikom sporo strachu i stworzyli naprawde sporo okazji do zdobycia gola. a trzeba pamietac że to Anglicy mieli nóz na gardle i znając wynik Włoch musieli wygrać. udało się - ale styl nie zachwycił... i naprawdę jako fanowi Wyspiarzy ciężko mi to przyznać. obawia, się że najgroźniejszą i jedyną bronią Brytoli mogą być mozolnie ćwiczone stałe fragmenty gry.

może Anglia zagra lepiej jak 1 straci bramkę? bo z Włochami i Serbią szybko dochodzili do głosu a potem zaczynały się schody... personalnie na pewno Anglicy są bardzo mocni (zresztą tak jak i kadra A .. więc opiszę pokrótce.
bramkarz: Anglia nigdy nie miała dobrego bramkarza takze ten mankament wliczany jest jakby w całościową ocenę zespołu. Carson sporo piłek pluje na oślep, czasem brak mu pewności.
obrona: niby pewna, twarda ale jednak popelnia sporo błędów. nie gra Ferdinand. Hoyte, Bains, Taylor sprawiają pozytywne wrażenie, Onuoha trochę słabszy, niemniej jako formacja gra dla mnie nie tak pewnie jak powinna i jak się prezentuje na papierze.
pomoc: niby najsilniejsza broń Anglii (i znów napiszę tak jak u seniorów Huddlestone nie zagra za czerwo. nie wiem co się dzieje z Richardsonem ale gra na tym turnieju straszną padakę. na Milnera, Noble czy Routledga (ten ostatni w moich oczach powinien grać w 1składzie ale SP myśli inaczej) można liczyć. Reo-Cocker haruje za 2óch i nie bez kozery nazywany jest ''angielskim gatusso'', niektórzy twierdzą że ma potencjał by dorównać Wlochowi umiejetnościami. oby tylko jego krewki charakter nie przyczynił się do jakiegoś czerwa. przyznam szczerze że bardzo podoba mi się również gra A.Younga, bardzo kreatywny.
atak: jak na możliwosci Anglików przeciętny. Lita to chyba mistrz od marnowania sytuacji i mimo że ma talent to jednak chyba potrzebuje jeszcze obycia bo nie potrafi strzelać tego co wpaść powinno. Nugent przed turniejem określany jako jeden z faworytów do króla strzelców troche zawodzi, przypomina mi warunkami Belga Miralasa ale gra tu o klase gorzej.

teraz trochę o Oranje
Holandia to bardzo zdolny zespół pod okiem trenera - indywiudualności, który pracuje już trochę z kadrą i wie na co stać poszczególnych piłkarzy. przede wszystkim miał sporo czasu by przygotować swoich podopoiecznych do turnieju, w którym, nie ukrywajmy jest nacisk z wielu ston, tulipany powinny sięgnąć po tytuł. mają naprawde ku temu wielkie zadatki.
meczu z Belgią opisywał nie będę bo to moim zdaniem było treningowe spotkanie kontrolne, w którym można było popróbować nowe warianty i sprawdzić niektórych piłkarzy. nie było to spotkanie z gatunku ''must win'' wiec lepiej zakończyć temat.
z Izraelem Holanda zagrała bardzo poprawnie, była zespołem dużo lepszym a trzeba pamietać że pejsy wówczas grały jeszcze na maxa i ich końcowego bilansu za bardzo bym nie umniejszał, to całkiem dobry zespół który z Portugalią grał już po prostu o prestiz.
z Portugalią to kolejny popis indywidualności. moim zdaniem Pomarańczowi rozkręcają się w meczu na mecz i będą coraz lepsi. naprawdę powinni sięgnąć po tytuł.
widać w ich grze sporą płynność, lekkość, umiejętność czytania gry, dobrą przejrzystość pola, naprawdę zespół kompletny. do tego mają nietuzinkowych piłkarzy, którzy co rusz mogą błysnąć swymi indywidualnymi zagraniami. sądzę ze technika iindywidualne cechy mogą być bardzo pomocne w pojedynkach z często schematycznymi Anglikami.
młodzi Holendrzy już uczą się kunsztu w europejkich klubach i mogą stać się gwiazdami na miarę swych starszych kolegów.
bramkarze moim zdaniem na podobnym poziomie, aczkolwiek ciężko mi powiedzieć coś na temat Holendra bo aż tak dużo razy nei maił okazji się wykazać.
obrona bardzo uporządkowana, popelnia jako całość mało błędów i widać że gracze sporo się uzupełniają. do tego trener ma spore pole manerwu bo zmiennicy są równie wartościowi. nie sposób nie wyróżnić Donka, Vlaara i Zuiverloona.
formacje ofensywne to dla mnei szok. naprawdę mają w sobie olbrzymią moc do ukąszenia rywala. tacy gracze jak Babel, de Ridder czy Maduro to już przed turniejem mieli wyrobioną markę nie tylko u holenderskich kibiców. muszę jednak przyznać że Marceo Rigters to dla mnie prawdziwe objawienie. nie zdziwię się jak zgarnie korone króla strzelców. jak dla mnei fenomen.

trochę sie rozpisałem. wnioski każdy powinien wyciągnąc sam. wg mnie grę będzie prowadziłą Holandia i na stan dzisiejszy jest lepszym zespołem. wprawdzie zwycięstwo anglii na wskroś również by mnie ucieszyło i aż tak bardzo nie zdziwiło, wszakże to półfinały. jendak wydaje mi się że Holendrzy rozstrzygną mecz w 90min na swoją korzyść.

kursy na Oranje @2.20 uważam za bardzo dobre.

- te i inne analizy napisane dla wiadomo jakiego forum (V) które wkrótce nieco zmieni swoją formę i oblicze...

Do góry
#1316186 - 20/06/2007 08:01 Re: MISTRZOSTWA EUROPY U21 [Re: mura]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
- aaa to i drugi półfinał: \:p

Serbia - Belgia środa, Arnhem, 20:45

dla obu ekip sam udział w 1/2 to już spory sukces.
ja w tym pojedynku widzę równe szanse a więc ze względu na kursy wystawione przez buków jestem skłonny zagrać na Belgów.

na temat ''Czerwonych Diabłów'' wypowiadał się już nie będę bo pisałem co o nich myślę podczas ich pojedynku z Izraelem. nic się nie zmieniło, w 3.serii osiągneli jakże cenny remis z Holendrami ale do tego pojedynku podchodzę bardzo sceptycznie w dwie strony.
więcej więc o Belgach pisał nie będę, nadmienię tylko że wszyscy piłkarze są zdolni do gry, nie ma żadnych groźnych kontuzji a gracze, którzy nie mogli zagrać za kartki są już do dyspozyji trenera. czy znów zabłyśnie gwiazda Mirallasa? moim zdaniem to obok Rigtersa to najlepszy napastnik mistrzostw.

przybliżę więc nieco zespół Serbii. owszem, mocny team, ale moim zdaniem nieco na wyrost są niektóre wypowiedzi głoszące że to potężny monolit, który może rywalizować z najlepszymi. meczu z Anglią oceniał nie będę bo to ani ten cieżar gatunkowy ani pierwsza 11stka (choć akurat występ zmienników, mimo porażki, trzeba ocenić pozytwnie). co do wczesniejszych meczy grupowych to wydam może dość kontrowersyjną opinię ale wydaje mi sie, że w obu spotkaniach Serbowie mieli sporo szczęscia że zainkasowali 3pkt. ale szczęście w piłce też jest potrzebne dlatego te wygrane po 1:0 były na wagę złota.

Serbia gra systemem 4-5-1 (i tu atak w porównaniu do Belgów wypada blado). bramkarz sprawia solidne wrażenie, choć nie moge napisac żeby był jakimś fantastycznym graczem.
obrona jest dobrze zorganizowana, gra twardo i dobrze sie rozumieją poszczególni piłkarze ze sobą.
choćby z tego powodu trzeba przyznać że under jest tu bardzo prawdopodobnym rozstrzygnieciem. ale ja osobiście nie lubię typów u/o i ruszam je zazwyczaj tylko w sytuacjach gdy buki dają mi na takie zdarzenie kurs>50%. a tu na under mamy sporo mniej.
pomoc również prezentuje się nieźle. co wyróżnia Serbów to to, że potrafią bardzo dobrze zdobyć pole dzięki swym wysokim walorom technicznym. tacy gracze jak Rukavina, Jankovic czy Milovanovic naprawde imponują wysokoą kulturą gry jak na tak młody wiek. z pewnością konepcję psuje im nieco kontuzja Krasica ale o niej wiadomo było już wcześniej.
atak? hm wg mnie mocno drewniany, czy Rakic czy Mrdja to tacy bardziej ''przeszkadzacze'' jak Grigorij w naszej kadrze aniżeli coś wnoszący do gry. siła uderzeniowa Serbów idzie raczej z ich linii pomocy.

z pewnością będzie to pojedynek takze trenerów, stosunkowo młodych ale o wielkich aspiracjach.

oba zespoły maja naprawdę bardzo poukładany styl, i każdy dobrze wie co ma robić. w obu kadrach można znaleźć sporo indywidualnosci, graczy którzy moga nieco wyłamać się z taktyki i pociągnąć grę wlasnymi nietuzinkowymi zagraniami. skoro linie defensywne i pomocy wygladają niemal bliźniaczo to może zadecyduje przewaga atutów belgisjkich napastników?

spodziewam się twardego, równego meczu... nie wykluczam dogrywki czy karnych (w nich dawałbym większe szanse Belgom, ich bramkarz to dla mnie nr 1 turnieju), zapewne bedziemy równiez swiadkami wielu indywidualnych popisów graczy środka pola.

ja polecam:
Belgia awans @2.30 interwetten
azjata na Belgie @2.20

bądź bardziej odważna opcja i triumf Belgów w 90min @3.20

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, akagi, rafal08, ElNinho[mmdea], igea23, Lukasz111), 3399 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581616 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49