Strona 5 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8 >
Opcje tematu
#1375045 - 07/07/2007 22:41 Re: MŚ u20 Kanada 2007 [Re: Radek_89]
Piotruś Pan Offline
addict

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 654
Skąd: Ostrzeszów
Moim zdaniem wczorajszy mecz dla młodych piłkarzy był bardzo trudny pod każdym względem. Korea Pld była trudniejszym rywalem niż Brazylijczycy, którzy w tym turnieju grają słabo niemiłosiernie. Jakby porównać obydwa mecze to Koreańczycy zagrali na takim poziomie,że nasi wczoraj o mało płuc nie wypluli mimo że to był ich 3 mecz z silnym rywalem.
Brazylia w meczu z Polską zagrała słabo bez pomysłu i zaangażowania licząc że prędzej czy pózniej strzela swoje bramki.
Korea Płd postawiła znacznie wyżej poprzeczkę niż mistrz Ameryki Płd i Polska zagrała ponownie z determinacją i wykazała niezwykłą dyscyplinę taktyczną. Pójscie na wymiane ciosów z szybkimi Koreańczyami skończylo by się kolejną wysoką porażką.
Zresztą w przypadku takiej gry chłopacy do 70 min by padli, bo nie wiem czy na tych mistrzostwach jest jeszcze taka drużyna co na 15 min przed końcem tak podkręca tempo że przeciwnik jest w stanie tylko wybijać pilkę byle dalej od pola karnego.
Brazylia przy takim tempie gry stracili az 2 bramki w ostatnim kwadransie więc nie należy ujmować klasy naszym piłkarzom pomimo tego że przez większość spotkania Korea prowadziła grę.
Graliśmy w najsilniejszej grupie i zajeliśmy 2 miejsce chociaż mało kto się tego spodziewał przed imprezą.
Zresztą jest to sukces dla tych chłopaków na ME Polacy będąc gospodarzem turnieju i mając porównywalnych klasą rywali
( Austrię Czechy i Belgię) do siebie nie wyszli z grupy a tu zaprezentowali się całkiem poprawnie.
Nie pamiętam kiedy na imprezie mistrzoskiej Polska reprezentacja w jakiejkolwiek kategori wiekowej wyszła z grupy w ciągu ostatnich 10 lat Jedyną była chyba też drużyna Globisza ME do lat 19 w Finlandii w 1999r a tak poszczególne reprezentacje odpadały po fazie grupowej o wspaniałych wyczynach seniorów na kolejnych mistrzostwach juz nawet nie wspomnę.
Polacy to wieczni malkontenci wygrywamy zle bo nie zagraliśmy jak Hiszpania lub Portugalia przegrywamy to dopiero jest larum że nasi to się nawet do kopania ziemniaków nie nadają itp
Cieszmy się tym remisem przynajmniej dziś, bo w nagrodę zagramy w Toronto przed wspaniałą publicznościa Poloni kanadyjskiej z wielką Argentyną kolejnym faworytem do ostatecznego triumfu.
Nie martwmy się tym ze jest to silny przeciwnik, bo nie musimy występować w roli faworyta, oni musza ten mecz wygrać my możemy plan minimum wykonaliśmy, nawet jeśli przegramy to po walce z silnym rywalem. Argentyna zresztą też nie wygrala meczu z reprezentacją Czech w grupie, więc nie martwmy się iż jesteśmy w gorszej sytuacji. Powinniśmy się cieszyc że nasi chłopcy mogą rywalizować z takimi zespolami ponieważ na imprezach mistrzowskich w różnych kategoriach wiekowych under 17 -21 bywamy bardzo rzadko ze względu na naprawdę trudne eliminacje i dużą liczbę wyrównanych zespołów jakie sa w Europie.
Fajnie by było grać na każdej takiej impreze ale niestety nie gramy w strefie Concacaf czy Oceanii gdzie ciagle mozna mieć awans jesli ma się w miarę dobry zespół
Na zakończenie chcialbym aby za każdym razem nasza reprezentacja grała słabo ale chociaz wychodziła z grupy niezależnie kto w danej grupie występuje.
Mam nadzieje że po tym morderczym meczu chłopcy się zregenerują i wypoczną przez te 5 dni i zagramy dobrze przeciwko Argentynie. Moim zdaniem sądzę iż taki mecz jak z USA nam sie już na tym turnieju nie przytrafi.

Do góry
Bonus: Unibet
#1375067 - 07/07/2007 22:50 Re: MŚ u20 Kanada 2007 [Re: Piotruś Pan]
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
Kurcze naprawde zazdoszcze Ci Piotrus tego optymistycznego spojrzenia na swiat- mam nadzieje ze sie nie mylisz ja nie potrafie znalesc w zaden sposob tylu pozytywnych cech tego zespolu - wg. mnie byl to szczegolnie szczesliwy zbieg przypadkow ze zakonczylo sie to tak a nie inaczej!!

Do góry
#1375084 - 07/07/2007 22:56 Re: MŚ u20 Kanada 2007 *DELETED* [Re: gremlin]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
Post deleted by Prem

Do góry
#1375085 - 07/07/2007 22:58 Re: MŚ u20 Kanada 2007 *DELETED* [Re: mura]
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
Post deleted by Prem

Do góry
#1375238 - 08/07/2007 00:01 Re: MŚ u20 Kanada 2007 [Re: max74]
RRadziu31 Offline
addict

Meldunek: 30/12/2006
Postów: 414
[quote=max74]Generalnie to Polska nie dała w zarobic.Z Brazylia wszyscy grali przeciw a wygrali.Z USA obstawiano Polske to sromotna
porazka a z Korea? wszyscy rzucili sie na Koree a tu remis.


Ja na Polaków nie narzekam, dzięki ich porażce z USA trochę zarobiłem.
A pozostałych meczy nie obstawiałem.

[img=http://img149.imageshack.us/img149/6554/usapolskaqa8.th.jpg]

Do góry
#1375372 - 08/07/2007 01:01 Re: MŚ u20 Kanada 2007 *DELETED* [Re: gremlin]
s_LP Offline
old hand

Meldunek: 03/05/2006
Postów: 895
Post deleted by Prem


Edited by Prem (08/07/2007 06:20)

Do góry
#1376050 - 08/07/2007 05:17 Re: MŚ u20 Kanada 2007 [Re: s_LP]
Piotruś Pan Offline
addict

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 654
Skąd: Ostrzeszów
Gremlin ktoś na tym forum musi pokazywać optymistyczne spojrzenie na naszą reprezentacje nie powiem we wczorajszym meczu sprzyjało nam szczeście w obronie, ale jakoś malo kto zauważył że tak było równiez w ataku nie mieliśmy wielu sytuacji a mimo to zagraliśmy bardzo skuteczne wykorzystujemy to co mamy do wykorzystania jeśli nadarza się okazja więc nie był to tylko zbieg okoliczności ponieważ spokojnie w ost kwadransie mogliśmy stracić conajmniej 3 bramki. Młodzi Polacy zagrali skutecznie w obronie z determinacją i dyscypliną taktyczną pomimo że od 70 min nie mieliśmy na tyle sił aby dorównać Koreańczykom. Najważniejsze, że podniesliśmy sie po tej katastrofalnej porażce i nie przegraliśmy tego meczu już w szatni. Mówisz, że widzę duzo pozytywów w naszej reprezentacji to jeszcze dwa kolejne
- wysoka skuteczność wykorzystania stwarzanych sytuacji
- umiejętność prawidłowego wykonania stałych fragmentów gry kiedy nam nie idzie w kontrataku lub ataku pozycyjnym
- indywidualne ofensywne nastawienie zarówno Janczyka jak i Marciniaka, Cywki, Starosty Małeckiego,Dancha Krychowiaka 17 lat czy Fojuta mają goście potencjał oby tylko się nie zmarnowali
Są także minusy
- mało gry kombinacyjnej z dużą ilościa podań
- często brak współpracy między formacjami gramy zbyt daleko od siebie
- przeprowadzamy mało akcji ze skrzydeł gdyż atakujemy zbyt mała liczbą graczy
- często tracimy zbyt szybko piłkę i zdarzają nam sie przestoje, momenty dekoncentracji które pózniej mogą kosztować nas bramkę lub jest gorąco na naszym polu karnym u siatkarzy tez to wystepuje tyle że z mniejszym nasileniem.
Minusów jest wiele jak widzisz o wszystkich nie zdolam pisać trzeba je wykorzeniać przede wszystkim z umysłów piłkarzy bo to oni kreują grę swoimi poczynaniami na boisku.
Po prostu zawsze trzeba doszukiwać sie pozytywów jak np po meczu z USA że gorzej już nie mogliśmy tego spierdolić ale że na tej imprezie już takiego meczu nie będzie. Optymistom podobno w życiu łatwiej natomiast pesymiści nigdy do niczego nie dojdą lub będzie im bardzo trudno do wytyczonego celu dość.
Proponuje ci Gremlin by wznieść kufel dobrego piwa za naszych chłopaków bo dziś pijemy z radości niewiele ich w polskim futbolu, miejmy że nie poraz ostatni na tych MS

Do góry
#1376079 - 08/07/2007 05:30 Re: MŚ u20 Kanada 2007 [Re: Piotruś Pan]
Piotruś Pan Offline
addict

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 654
Skąd: Ostrzeszów
Dzis na Tvp Sport mecz Nigeria - Japonia o 22:55 transmisja live.
Osobiście będę kibicował Japonii by obronila pierwsze miejsce w swojej grupie pomimo, ze Nigeria uważana jest za faworyta.
Zapowiada sie ciekawe spotkanie o pierwsze miejsce Japonia zrobiła na mnie bardzo dobre wrazenie grają podobną piłkę co Korea Płd tylko moze mniej żywiołową ale dobrą taktycznie wypunktowali Szkocję i ich dominacja nie podlegała dyskusji pieknie konstruują akcje dobre ich tempo świetne wyszkolenie techniczne. Prawdopodobnie wystąpią bez kilku zawodników którym trener da odpocząc przed następnymi meczami. W druzynie Nigerii też nie może grać dwóch graczy z powodu nadmiaru kartek dwóch z powodu kontuzji i pewnie będą roszady w składzie.
Mój typ na ten mecz bramkowy remis ewentualnie zwycięstwo Nigerii.

Do góry
#1376093 - 08/07/2007 05:41 Re: MŚ u20 Kanada 2007 [Re: Piotruś Pan]
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
widzisz Piotrus roznica miedzy pesymista a optymista jest taka ze ten pierwszy widzi na cmentarzu krzyze a ten drugi same plusy!- pozdrawiam i tkwij w optymizmie! ja to raczej niestety zaliczam sie dotej pierwszej grupy- co nie zmienia faktu ze zycze im wszystkiego najlepszego i aby jakims psim swedem przeszli ta Argentyne!

Do góry
#1376100 - 08/07/2007 05:43 Re: MŚ u20 Kanada 2007 [Re: Piotruś Pan]
Koski Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 3988
Skąd: BayArena
Originally Posted By: Piotruś Pan
Dzis na Tvp Sport mecz Nigeria - Japonia o 22:55 transmisja live.
Osobiście będę kibicował Japonii by obronila pierwsze miejsce w swojej grupie pomimo, ze Nigeria uważana jest za faworyta.
Zapowiada sie ciekawe spotkanie o pierwsze miejsce Japonia zrobiła na mnie bardzo dobre wrazenie grają podobną piłkę co Korea Płd tylko moze mniej żywiołową ale dobrą taktycznie wypunktowali Szkocję i ich dominacja nie podlegała dyskusji pieknie konstruują akcje dobre ich tempo świetne wyszkolenie techniczne. Prawdopodobnie wystąpią bez kilku zawodników którym trener da odpocząc przed następnymi meczami. W druzynie Nigerii też nie może grać dwóch graczy z powodu nadmiaru kartek dwóch z powodu kontuzji i pewnie będą roszady w składzie.
Mój typ na ten mecz bramkowy remis ewentualnie zwycięstwo Nigerii.



Ja stawiam na Japonie, a tak apropo to mecz jest o 2:00. TVP Sport bedzie transmitowac chyba Hiszpanów o 23:15.

Do góry
#1376163 - 08/07/2007 06:11 Re: MŚ u20 Kanada 2007 [Re: Koski]
Koski Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 3988
Skąd: BayArena
jednak na Eurosporcie Hiszpania, a na TVP Sport Urugwaj

Do góry
#1376688 - 08/07/2007 16:23 Re: MŚ u20 Kanada 2007 [Re: Koski]
el Unitendo Offline
member

Meldunek: 07/07/2007
Postów: 190
Skąd: Mysłowice
Portugalia - Gambia 1 @1,60 Bet-at-home

Mimo iż wczoraj młodzieżówka kompletnie mnie zawiodła to dzisiaj postaram sie nadrobić straty. Z wczorajszych spotkań postanowiłem zagrać na Urugwaj z Zambia i gdy dzisiaj rano spojrzałem na wynik byłem bardzo nie mile zaskoczony tym bardziej że grałem również na Urugwaj w Copa America i to raczej bardziej bałem sie o starszych kolegów a tu prosze: młodzieżówka przegrywa 0-2 i wypada z turnieju.

Dzis Portugalia z Zambią (aż sie boje znowu Afryka ;\) )wydaje mi się jednak że zagrożona Portugalia stanie na wysokości zadania i ogra kolegów z czarnego lądu. Mecze w grupie pokazuja nam że to jednak Portugalia jest zespołem co najmniej o klase lepszym od Zambi! Mam tutaj głównie na myśli mecz z liderem grupy C gdzie to Zambia była bez większych szans i została ograna 0-3, Portugalia natomiast przegrała 1-2. Portugalia nie powinna mieć dzisiaj wiekszych problemów z Zambią! no chyba że dają ciała tak jak wczoraj Urugwaj i rzutem na taśme odpadną z turnieju.

Pozdrawiam \:\)

Do góry
#1376689 - 08/07/2007 16:24 Re: MŚ u20 Kanada 2007 [Re: el Unitendo]
el Unitendo Offline
member

Meldunek: 07/07/2007
Postów: 190
Skąd: Mysłowice
Sorki w mojej krótkej analizie pomyliłem Gambie z Zambią

Do góry
#1376729 - 08/07/2007 16:57 Re: MŚ u20 Kanada 2007 [Re: el Unitendo]
adi1910 Offline
addict

Meldunek: 15/08/2006
Postów: 562
Skąd: sercem z Radomia

kolego coś mi się wydaję że wprowadzasz ludzi w błąd. Do 1/16 awansują 2 najlepsze ekipy z każdej grupy oraz 4 ekipy z miejsc trzecich, które będą mieć najlepszy bilans. W ten sposób Urugwaj ma już zapewniony awans ponieważ Korea Północna (grupa E) i Brazylia (grupa D) mają gorszy.

Moja propozycja na dziś:
Portugalia - Gambia X (5/10)
remis w tym spotkaniu daje awas obu ekipom. Portugalia nie ma już szans na zajęcie pierwszego miejsca w grupie. Myślę że dzisiaj padnie remis który nikogo nie skrzywdzi

Do góry
#1376734 - 08/07/2007 17:01 Re: MŚ u20 Kanada 2007 [Re: adi1910]
adi1910 Offline
addict

Meldunek: 15/08/2006
Postów: 562
Skąd: sercem z Radomia
dodam że spotkanie będzie transmitowane na o 23.15

Do góry
#1376739 - 08/07/2007 17:05 Re: MŚ u20 Kanada 2007 [Re: adi1910]
HAGIi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/06/2003
Postów: 25529
Skąd: Bydgoszcz
Remis moze i daje obu druzynom awans, ale Portugalczycy latwo nie odpuszcza.
Przeciez N.Zelandia nie wygra z Meksykiem, a takie rozwiazanie daje im cien szansy o miejsce gwarantujace wyjscie z grupy.

Do góry
#1376803 - 08/07/2007 17:46 Re: MŚ u20 Kanada 2007 [Re: HAGIi]
Piotruś Pan Offline
addict

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 654
Skąd: Ostrzeszów
Ogladałem spotkanie Urugwaju z Zambia i Afrykańczycy grali całkiem przyzwoitą piłkę i zasłużenie wygrali 2:0 mogło byc wyżej. Urugwaj zagral tak słaba piłkę jeszcze w gorszym wydaniu niż nasza reprezentacja, mieli problemy nawet z celnym podaniem do własnego zawodnika na swojej połowie. Statystyki w tym meczu do 1 połowy były nieubłagane dla Urugwaju 0 strzałów na bramkę
Drużyny z Afryki grają ciekawie na tych mistrzostwach.
Widziałem tez Gambie, która jako debiutant poczyna sobie całkiem dobrze i zaryzykuje stwierdzenie że drużyny z Afryki moga w komplecie zameldować się w 1/16 finału bo dziś szanse taką będą mieli reprezentanci Kongo i Gambii pierwszym potrzebny jest zwycięstwo z Kanadą i z pewnością będa w stanie osiągnąc ten wynik drugim wystarcza remis, który zadowala wszystkich i Portugalię która i tak zajmie 2 miejsce za Meksykiem i Gambię jeśli awansuja to ogromny sukces w ich debiucie i radość dla kibiców tego niewielkiego kraju.
Zagranie zwycięstwa Kongo i remisu Gambii wydają sie bardzo sensowne bo druzyny grają o korzystny rezultat i awans wiec będą walczyć z zaangazowaniem.
Tylko żeby Portugalia nie zlekceważyła swojego rywala tak jak wczoraj Urugwaj, bo może to skonczyć sie dla nich niemiłą niespodzianką. Z drugiej strony oby też zbyt poważne nie podchodzili do tego meczu i nie chcieli wdeptac Gambijczyków w murawe bo ciężko bedzie o ten remis.
Z ostatniej koejki można zaryzykować kupon z następującymi rozstrzygnięciami końcowymi
Kanada - Kongo typ 2 kurs 2,20
Portugalia - Gambia typ X 3.80
Chile -Austria typ X kurs 3.20
Łaczny kurs 26,75 nawet za 25 zl daje sumkę ok 600 zł
Co sadzicie o tych dzisiejszych spotkaniach szansa na tego typu rozstrzygnięcia jest prawdopodobna

Do góry
#1376808 - 08/07/2007 17:49 Re: MŚ u20 Kanada 2007 [Re: HAGIi]
Wojtek Offline
veteran

Meldunek: 22/12/2000
Postów: 1353
Skąd: Kraków / Suche Stawy
Panowie ogladałem mecz Gambijczyków z Meksykiem i w pierwszej polowie sprawiali naprawde bardzo dobre wrażenie ,byl to zespol wybiegany i calkiem niezle ulozony. W drugiej polowie wyszla wyzszosc zawodnikow z Meksyku i stukneli im trzy gole. Natomiast co do meczu z Gambii z Nowa Zelandia to Gambijczycy przewyzszali o klase rywali z Nowej Zelandii ale niestety byli bardzo nieskuteczni ,co w koncowce moglo sie na nich bardzo zemscic.

Osobiscie myslalem o zagraniu tutaj na Gambie ale sie wycofalem jesli zagram cos to lekko remis.

Do góry
#1376826 - 08/07/2007 18:06 Re: MŚ u20 Kanada 2007 [Re: Wojtek]
max74 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 2823
Ja ogladalem oba mecze Gambii.Oni maja sił na 45 min meczu.Nowa Zelandia w 2 polowie zepchnela ich do totalnej defensywy.Portugalia postawi poprzeczke o wiele wyzej.Portugalia wygra.

Do góry
#1376891 - 08/07/2007 18:43 Re: MŚ u20 Kanada 2007 [Re: max74]
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
Przychylam się do typu na remis (lub remis/Gambia, pod warunkiem, że kurs >2.00) - Portugalczycy w przypadku podjęcia ryzyka mogliby zająć trzecie miejsce i trafić na Hiszpanię. Drugie miejsce daje im mecz z drugim zespołem grupy A, czyli najprawdopodobniej Austrią lub Kongo. Gambia będzie zadowolona z punktu, który przypieczętuje jej awans. Portugalczykom osłabionym brakiem Coentrao będzie to pasowało ;\)

Do góry
Strona 5 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, igea23, VVega, Józef Małolepszy), 3391 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5580271 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49