Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Opcje tematu
#1444463 - 31/07/2007 21:01 2 kolejka Orange Ekstraklasy [ 3-5 sierpnia 2007 ]
Denel Offline
old hand

Meldunek: 30/06/2007
Postów: 969
Piątek 3 sierpnia 2007
-------------------------------------------------------------
20:00 Korona Kielce - Lech Poznań 2.20 3.20 2.90
-------------------------------------------------------------
Sobota 4 sierpnia 2007
19:00 Cracovia Kraków - Ruch Chorzów 1.70 3.30 4.50
19:00 ŁKS Łódź - Polonia Bytom 1.80 3.25 4.00
19:00 Odra Wodzisław - Zagłębie Sosnowiec 1.85 3.25 3.75
20:00 Zagłebie Lubin - Wisła Kraków 2.10 3.10 3.20
-------------------------------------------------------------
Niedziela 5 sierpnia 2007
16:00 Jagiellonia Białystok - Groclin Grodzisk Wlk 2.60 3.20 2.40
18:00 Widzew Łódź - GKS Bełchatów 3.60 3.25 1.90
18:45 Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3.10 3.20 2.10


Do góry
Bonus: Unibet
#1448261 - 01/08/2007 18:23 Re: 2 kolejka Orange Ekstraklasy [ 3-5 sierpnia 2007 ] [Re: Denel]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
No coż, na LM nasze drużyny za słabe ( oby także nie na UEFA ), więc czas zejść na ziemię...

Mamy dwa "hity"
1. Zagłębie - Wisła
2. Korona - Lech

Wszystkie 4 zespoły z dużymi aspiracjami w każdym razie

Mecz w Lubinie bardzo trudny do typowania
Zagłębie u siebie nie przegrywa, ale terez jest między meczami ze Steauą. Po pierwszym spotkaniu miedziowi mogą mieć kaca, bo nie podjęli walki i przegrali
Czy zaangażują wszystkie siły w meczu z Wisłą ( szanse na przejście Rumunów prawie żadne )

Wisła to dla mnie niewiadoma, bo na razie gra tylko sparingi, choć wygrana z Sevillą na pewno ich podbudowała.
Inaczej gra się o stawkę, a ponadto podróż, strefa czasowa

Ciekawy pojedynek trenerów Michniewicz - Skorża
Według mnie Zagłębie tego nie przegra, ale typowanie sobie odpuszczę

*******************

Korona - Lech

Korona nie podjęła walki z GKS Bełchatów i gładko popłynęła.
Obrona złocisto-krwistych na poziomie klasy niższej i do poprawki
Zieliński będzie miał zagadkę nie lada, co z tym fantem zrobić
Trochę niepokoi gra Korony, która ma iść teraz ( więcej ) środkim
Niepokoi także to, że Zieliński fanem Bonina raczej nie jest
Sporo tych zagadek w Kielcach
Myślę, że część z nich rozwikła drfocus

Ktoś w pomeczowych komentarzach pisał, że Lech był nie do pokonania ( w dniu, w którym grał z Sosnowcem )
Po obejrzeniu całości, ja akurat z tym absolutnie się nie zgadzam
Lech grał z cieniutkim Sosnowcem, stracił 2 bramki, a powinien więcej, bo goście wchodzili w obronę Kolejorza z łatwością i wypracowali sporo czystych sytuacji strzeleckich

Gdybym miał porównać formacje obronne Korony i Lecha to miałbym problem.
Lech strzelił 4 bramki i miał więcej okazji, ale też przeciwnika wybitnie cienkiego z jakimś juniorkiem na bramce
Lech miał szczęście, ze trafił na tak słabego przeciwnika, który nota bene raczej nie murował zbytnio bramki, co ułatwiło gospodarzom zadanie. Lichici twierdzili, że przeciwnik był trudny, grał presingiem, ale presing im się raczej pomylił z dresingiem czy czymś w tym stylu, bo to była co najwyżej nieudolne próby. Gra Lecha momentami mogła się podobać, bo faktycznie sporo składnych akcji było.
Jak wypadnie Lech z bardziej wymagającym przeciwnikiem, to dziś trudno powiedzieć
Korona jest podrażniona, Korona u siebie zapewne powalczy o 3 punkty. Jeśli uda jej się zdominować rywala, to powinno jej się to udać. Dla ten mecz raczej też nie do grania.
Można zastanowić się nad overem

Do góry
#1448592 - 01/08/2007 19:47 Re: 2 kolejka Orange Ekstraklasy [ 3-5 sierpnia 2007 ] [Re: rene]
pescar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2005
Postów: 2742
Skąd: Lublin
Mecz Zagłębie-Wisła trzeba odpuścić bo nie wiadomo jak Wisła się zaprezentuje po podróży z Ameryki. Drugą niewiadomą jest to czy Zagłębie podłamie się po ostatniej porażce czy jednak wyzwoli w nich sportową złość i będą grać dobrze. Po obu stronach jest zbyt dużo znaków zapytania i dosyć sporo argumentów jest za niegraniem na oba zespoły.

A co do Korona-Lech też ciężko wskazać faworyta. Over wydaje się najbardziej prawdopodobny. Lech miał szansę w przerwie między rozgrywkami poprawić swoją piętę Achillesa jaką jest obrona ale nie skorzystała z tego i moim zdaniem słono za to zapłaci w tym sezonie. Atakiem wygrywa się mecze ale obroną mistrzostwo i nie głupia osoba to wymyśliła. Środkowi Lecha nie budzą jakiegoś strachu u rywali ale są solidni natomiast wystawianie pomocników na bokach obrony jest pomysłem mocno ryzykownym. Nawet Dolha za dużo Lechowi nie pomorze bo zabraknie mu kogoś kto by czyścił przedpole jak Cleber. Korona nic ciekawego nie pokazała w pierwszym meczu i powinni zagrać tym razem odważnie i szukać słabych punktów w obronie Lecha. Obrona Korony to najsolidniejszych nie należy dlatego przemawia to za bramkami. Wygra ten zespół który popełni mniej błędów w obronie bo myślę, że będzie ich sporo i na pokrycie nie jednego overa tylko czy napastnicy wykorzystają swoje szanse. O Reissa i spółkę raczej się nie martwię ale trochę niepokoi mnie postawa napastników Korony w pierwszym meczu zagrożenie z ich strony było na zerowym poziomie. Ale Zieliński ma spory manewr w tej formacji i oby lepiej zestawił ją tym razem. Jeżeli coś grać w tym meczu to dla mnie tylko over i chyba się zdecyduje na to.

Według mnie warte przyjrzenia bliższego przyjrzenia są mecze w Krakowie gdzie Cracovia podejmie Ruch i będący na fali beniaminek nie jest bez szans na korzystny wynik. Dlatego chodzi mi po głowie X2 ale jeszcze muszę się zastanowić.

Widzew- Bełchatów 2
Bełchatów będzie po meczu w europejskich pucharach ale nie sądzę, że do tego mecz podejdzie mniej skoncentrowany. Jako, że to początek sezonu to sił też nie powinno brakować. Jeszcze dużo zależy od tego w jakim składzie wybiegnie Bełchatów w rewanżu w UEFA.

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 2

To co pokazała Legia w pierwszej połowie z Cracovią może się podobać i fajnie to wyglądało, a co najważniejsze było groźne dla rywali. Natomiast zastanawiające jest to co się stało w drugiej połowie kiedy to Legia straciła inicjatywę i już tak meczu nie kontrolowała. Wyglądało to tak jak by opadli z sił. Więc to może niepokoić. Natomiast o Zabrzu niewiele da się powiedzieć. Mecz z Wisłą przełożony. Przemeblowano skład i nie wiem czy to już od razu zafunkcjonuje tym bardziej, że Legia to silny zespół i może postawić poprzeczkę wysoko.

Ale nad Legią i Bełchatowem oraz Ruchem trzeba się zastanowić i przemyśleć wszystkie za i przeciw.

Do góry
#1448748 - 01/08/2007 20:19 Re: 2 kolejka Orange Ekstraklasy [ 3-5 sierpnia 2007 ] [Re: pescar]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Jest dopiero środa, ale mam kilka informacji co do Korony.

Z tego co się orientuje to atmosfera w drużynie jest zła. Trener Zieliński mówi, że nie gra Hernani gdyż nie trenowal podczas całego zgrupowania, a z tego co wiem to tylko pierwsze dni miał lekkie problemy. Teraz jest w pełni dyspozycji i jesli nei zastąpi w Rutki (z którym się zna Zielek jeszcze jak Łyda gral w Legii) to chyba potwierdzi się, że coś jest na rzeczy pomiędzy tymi osobami. Druga sprawa z Brzyskim, ten zawodnik nie nadaje się na pomarańcze, i wydawało mi się że działacze wystawiając go na liste zdali sobie z tego sprawe, a to co robił z nim Kowalczyk czy Wróbel tylko to potwierdza. No i jeszcze Celeban, który miał zastąpić Golo nawet nie łapie się do 18-tki. Myślenie Zielka było takie żeby postawić na zawodników co nie opuścili rzadnego treningu przed sezonem, a nie Ci co są lepsi. Jedynie mozna się zgodzić ze Świrem, który sam przyznaje że nie wytrzyma jeszcze całego meczu.
Jeszcze sprawa Gajtka, który wprowadza zamęt w drużynie, wydawałoby się, że zmądrzał i zacznie grać - niestety nic z tych rzeczy. Pretensje do innych graczy czy do trenera a wieczorem piwko gdzieś na mieście. Klicki też wkurzony po 1 meczu. Jest jeszcze kilka spraw ale nie chce ich na forum poruszać, ale wesoło nie jest. Jeśli Korona przegra mecz to za tydzień gra w Krakowie. Po 3 kolejkach 0 punktów i czerwona latarnia?? Moim zdaniem bardzo realne. Zobaczymy jaka tym razem będzie 11 na mecz z Lechem, ale wydaje mi się że tak jak koledzy wyżej over 2,5 gola jest najlepszym wyjściem

Do góry
#1449231 - 01/08/2007 22:21 Re: 2 kolejka Orange Ekstraklasy [ 3-5 sierpnia 2007 ] [Re: drfocus]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Dzięki drfocus

To, że w Koronie jest nie najlepsza atmosfera, to mozna było "wyczytać" z wypowiedzi Zielińskiego i Gajtka. Jeden i drugi powiedział za dużo.

Ja bym Rutki jeszcze nie przekreślał. Zaliczył on co prawda ładną asystę, a Costly sprowadził go do parteru, by potem nie trafić w bramkę, ale on i tak na tle innych wypadł chyba najlepiej.
Zauważ, że przy pierwszej bramce, kiedy Rutka asystował, na polu karnym Korony był sam Costly, a z Korony chyba z czterech luda.
Nikt go nie pokrył.
Druga bramka dla Bełchatowa wzbudziła mój śmiech, a ściślej słowa komentatora, który porównał Stolarczyka do Ronaldinho.
Stolar co prawda poszedł skrzydłem, ogral w prosty sposób jednego z obrońców, po czym podał do Popka. Temu wszystkiemu przyglądała się cała obrona Korony i na przyglądaniu się skończyło. Chłopaki kryli na radar, więc jak będą budować tę stację, mogą robić za ekspertów \:D

Ale żarty na bok. To są błędy, które można wyeliminować.
Drzymont moim zdaniem był słabszy niż Rutka, choć do Brzyskiego mu daleko. Zielu to obrońca, więc on akurat tę formację ma szanse poskładać

Mnie niepokoi to, że z Lechem prawdopodobnie nie zagra Bonin
Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi. Podobnie może być z Sobolewskim. Podobał mi się Nowak - będą z niego ludzie

Edi to bardzo dobry zakup, dał kilka próbek swojego talentu, choć z Bełchatowem Korona rzadko gościła pod bramką rywali.
W Kielcach to się zmieni. Pozostali napastnicy mnie nie przekonują.

drfocus, gdyby założyć, że Korona dostanie z Lechem, to na Wiśle też nie będzie miała raczej czego szukać. Czyżby złocisto-krwiści chcieli "zademonstrować" podobną ( czarną ) serię jak na wiosnę?
Ja osobiście jakoś w to nie wierzę ( choć nie wykluczam )
Bardziej prawdopodobne wydaje mi się przebudzenie, takie jak na Bełchatów
Na razie jesteśmy po 1 kolejce, więc może "pierwsze koty za płoty"

Do góry
#1449554 - 01/08/2007 23:43 Re: 2 kolejka Orange Ekstraklasy [ 3-5 sierpnia 2007 ] [Re: rene]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Co do Rutki i pierwszej bramki to Hermes mu krzyczal "Moja" co nawet zauważyl podczas transmisji Mirek Szymkowiak, no a to że Drzymi nie pokryl Cotlego to inna sprawa. Druga akcja to też w dużej winie Rutki, gdyż to on odpuścił Popka co najlepiej widać na powtórkach, o tym co zrobił w drugiej połowie to też szok. Ale fakt Dzymi wcale nie lepszy.

Co do Bonina to tu jest inna sprawa, może i Zielu go ie lubi ale co innego Klicki. Od zawsze uważał jego za perełke i on będzie grał bo jest jednym z najlepszych zawodników. Także i Dżanas lubi Bonina, warto zauważyć że to u niego zadebiutowal w kadrze. Jeśli chodzi o Sobola to nie ukrywając ale zagral on fatalnie a ma za konkurenta Kaczmarka. Jakby poączyć dynamikę Kaki z wytrzymałością i precyzją Sobola to byl by zawodnik kompletny - ale by nei grał w naszej pomarańczy.

Co do atmosfery to z tego co widze utworzyła się grupa "poznańska" Gajtek, Sasin, Drzymont i do tego jeszcze Zgani i Brzyski. Na szczęście żadnego z tych zawodników nie szkoda by mi było (no może troszke Zganiacza) choć naprawdę w środku jest wybór Hermes, Świr, naprawdę bardzo ciekawy Nowak no i jeszcze Wilk.

Naprawdę będzie duża presja przed meczem piątkowym z kolejorzem teraz tylko brzmi pytanie kto zagra. Ale i tak źle i tak nie dobrze. Ta sama obrona?? Daj Panie spokój?? Całą wymienić (co bym chciał) też nie dobrze.

A co doczarnej serii to w Krakowie nie widze szans na jakies punkty, ale zobaczymy. Jak dla mnie to max 1 punkt w tych dwuch meczach

Do góry
#1449618 - 02/08/2007 00:03 Re: 2 kolejka Orange Ekstraklasy [ 3-5 sierpnia 2007 ] [Re: drfocus]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Kfjatek czy inna osoba może potwierdzić że Reiss na 100% nie zagra w Kielcach, czy może to jakaś ściema??

Do góry
#1449678 - 02/08/2007 00:19 Re: 2 kolejka Orange Ekstraklasy [ 3-5 sierpnia 2007 ] [Re: Denel]
cuasm Offline
veteran

Meldunek: 29/10/2004
Postów: 1343
01 08 2007 Bez Reissa z Koroną

Bez Piotra Reissa w Kielcach będzie musiał poradzić sobie zespół Kolejorza.

Kapitan Lecha ma problemy z mięśniem i nie będzie mógł wystąpić w meczu Koroną. - Nie będę mógł się pojawić na boisku, ale oczywiście jadę do Kielc by być razem z zespołem. - mówi Reiss.

Do góry
#1449687 - 02/08/2007 00:21 Re: 2 kolejka Orange Ekstraklasy [ 3-5 sierpnia 2007 ] [Re: Denel]
cuasm Offline
veteran

Meldunek: 29/10/2004
Postów: 1343

Do góry
#1449699 - 02/08/2007 00:23 Re: 2 kolejka Orange Ekstraklasy [ 3-5 sierpnia 2007 ] [Re: drfocus]
Legia Offline
The Famous McD

Meldunek: 17/02/2005
Postów: 2790
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie
Korona-Lech over 2.5

Korona-Lech 2


Nie jestem zwolennnikiem trenerskiego talentu Zielka to po pierwsze.

Po drugie skład Korony do mocarnych raczej nie należy. Obserwujemy w sumie takie przeciętniactwo.

To nie jest drużyna charakterna i mająca jakąś klasę ...w głowie mam mecz z zeszłego sezonu gdzie w finale pucharu Polski przegrywając 1:0 z groclinem który do wielkich potęg także nie należy Korona nie była w stanie oddać CELNEGO STRZAŁU NA BRAMKĘ W CAŁEJ 2ej połowie meczu....

Myśle że Zielek który jest skromny i nader małomówny oraz nie potrafi opier*** piłkarzy ... charakteru już ich nie nauczy.

Słaba psychika graczy z Kielc...słaby trener....niesnaski w drużynie...to będzie kolejny mecz który przede wszystkim Korona przegra mentalnie ...

Lech jest na fali w Poznaniu jest koniunktura na piłke...duże zainteresowanie i oczekiwania...całkiem niezła paka i jakby nie było charyzmatyczny trener. W tym sezonie muszą wkońcu potwierdzić swoje aspiracje jeżeli nie chcą mieć wiecznie łaty drużny miejsc 4-8. Balon z napisem Lech napompowany do granic możliwości napewno jeszcze nie pęknie.


AVE (L)

Do góry
#1449789 - 02/08/2007 00:47 Re: 2 kolejka Orange Ekstraklasy [ 3-5 sierpnia 2007 ] [Re: drfocus]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Originally Posted By: drfocus
Kfjatek czy inna osoba może potwierdzić że Reiss na 100% nie zagra w Kielcach, czy może to jakaś ściema??
Nie potrafię potwierdzić w 100%. Nigdy jednak nie kombinowano w Poznaniu za Smudy że ktoś miał nie grać, a faktycznie wychodził na boisko.

Bardzo jestem ciekaw kto wyjdzie jako napastnik? Rengifo niby nie jest gotowy na 90 minut. Może Pitry - ale kto go wtedy zastąpi w pomocy? Wtedy Wilk musiałby być przesunięty do pomocy, ale z kolei kto w jego miejce na boku obrony? Kucharski? Wąska kadra!

2.9 na Lecha kusiło, szczególnie słysząc o złej atmosferze w Kielcach. Brak Reissa to jednak BARDZO duże osłabienie!

Z wypowiedzie Smudy wynika że w bramce stanie Dolha. Jak dla mnie, będzie to nie fair. Ale to już inny temat.

Do góry
#1449981 - 02/08/2007 01:21 Re: 2 kolejka Orange Ekstraklasy [ 3-5 sierpnia 2007 ] [Re: Legia]
pycio26 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/10/2005
Postów: 2563
Skąd: Bournemouth
Reiss do Kielc pojedzie, ale tylko po to by wspierać kolegów duchowo. Ma problemy z mięśniem.

W Poznaniu bardziej niepokoi kontuzja Bosackiego, który będzie mógł grać dopiero na wiosnę.

W bramce zagra Dolha, który jak powiedział "Franz" jest lepszy od Kotora na przedpolu. Głównie u rumuna podoba mi się to jak kieruję formacją obronną praktycznie cały czas sie "wydziera" i ustawia obrońców. Napewno to chodź w małym stopniu, ale poprawi grę defensywy. Kotorowi tego brakuje, on tylko krzyczy po akcji, a nie oto w tym chodzi. Szkoda troche Kotora, bo to też dobry bramkarz.

Reissa ma zastąpić nowy peruwiański nabytek - Rengifo, który wszedł pod koniec meczu z Zagłębiem. Zawodnik ten za dużo pokazać "nie mógł", ale podobała mi się jego asysta przy bramce Piotrka. Jedyne co nie pokoi to czy wytrzyma 90 minut na gazie ?!

Ciekawi mnie czy Zieliński wystawi Świerczewskiego. Mam nadzieję, że nie bo na pewno Piotrek nie da pograć "Kwintowi" tak jak chociażby środkowi z Sosnowca. Nie trzeba nikomu mówić, że Quinteros był (jest) zawodnikiem kluczowym, bo to od niego się wymaga tych prostopadłych piłek, które otwierają drogę do bramki. W meczu z Zagłębiem pokazał, że potrafi tak zagrać i to bardzo cieszy. \:\)

Zastanawia mnie postawa Zająca, tzn. czy jest w takim gazie po solidnie przepracowanym okresie przygotowawczym? Czy to zawodnicy Zagłębia tak "siedli" w drugiej połowie spotkania? Oczywiście mam nadzieje, że to ta pierwsza opcja jest prawdziwa i to nie jeden taki mecz będzie w wykonaniu Marcina.

Bardzo podobała mi sie gra Maćka Scherfchena, który ładnie opanował środek, dużo obiorów i dokładnych podań. Gdyby nie "wpadka" przy pierwszej bramce dla Zagłębia to wg. mnie by sie całkowicie wywiązał z założeń Smudy.


Rene nie jestem pewien czy oglądałeś cały mecz, bo ten bramkarz jak go nazwałeś "juniorek" dużo nawyciągał i też trochę pomogli mu w tym obrońcy, zwłaszcza w pierwszej połowie.

Co nie zmienia faktu, że o formie Lechitów będzie można dyskutować po bardziej wymagającym przeciwniku.

pozdrawiam \:\)

Do góry
#1450100 - 02/08/2007 01:44 Re: 2 kolejka Orange Ekstraklasy [ 3-5 sierpnia 2007 ] [Re: pycio26]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: pycio26

Rene nie jestem pewien czy oglądałeś cały mecz, bo ten bramkarz jak go nazwałeś "juniorek" dużo nawyciągał i też trochę pomogli mu w tym obrońcy, zwłaszcza w pierwszej połowie.
Co nie zmienia faktu, że o formie Lechitów będzie można dyskutować po bardziej wymagającym przeciwniku.
pozdrawiam \:\)


Cały mecz oglądałem i przeznaję, że to prawda. Chłopak starał się i kilka piłek faktycznie wyciągnął. Z tym, że widać było, ze jest ciężko przestraszony ( wiadomo Poznań ), a to z całą pewnością na spokój w tyłach nie wpłynęło. Bramkarz, jak twierdzi Smuda, trochę musi się powydzierać i poustawiać obrońców. Z tym się zgadzam, podobnie jak z tym, że Lecha ocenić będzie można dopiero na tle bardziej wymagającego przeciwnika.

Świr raczej zagra w Kielcach. O Kwintę bym się nie martwił, bo nawet jeśli uda się go wyłączyć, to Lech w środku jest mocny i inni pomocnicy powinni wziąć ciężar gry na siebie.
Zając jest chimeryczny. On mi się podobał jak był młody, bodaj w Widzewie wtedy grał. Ja chciałbym zobaczyć w akcji "Florka". Ponoć bardzo dobry technicznie i dynamiczny, moze grać w ataku i pomocy

Do góry
#1452618 - 02/08/2007 19:44 Re: 2 kolejka Orange Ekstraklasy [ 3-5 sierpnia 2007 ] [Re: rene]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29734
Gornik Zabrze - Legia Warszawa

under 2,5 6/10
Gornik +0,5 5/10

Forma Gornika jest nawet dla takiego fanatyka jak ja sporo niewiadoma. W sparnigach zabrzanie spisywali sie, powiedzmy szczerze, bardzo bardzo dobrze. Ale rowniez trzeba zaznaczyc ze nie mieli az tak trudnych sparring partnerow jakich Legia miala.
Jesli chodzi o liczbe widzow, ja jestem spkojny stadion bedzie pelen - 14 000 [tylko tyle policja pozwolila wpuscic]. Jesli chodzi o sprzedaz karnetow, to o dziwo zajmujemy drugie miejsce - sprzedano prawie 5 000 karnetow na jesienna runde ! Jak na polskie warunki i zamoznosc poszczeglnych mieszkancow to znakomita liczba. Ma podobno byc super oprawa z 14 000 balonikow itp.
Wracajac do meczu: na papierze i u bukow faworytem jest Legia. Wygrala swoje pierwsze spotkanie, pokazujac w I polowie ze bedzie liczyc sie. Ale co to za klub, ktory chce walczyc o majstra skoro w drugiej polowie nie umia sobie poradzic.
Na stadionie Gornika spodziewany jest prezes Allianz Polska, wiec pilkarze powinni byc dodatkow zmotywowani. Ja mimo wszystko licze na trenera Wieczorka. Mysle ze uda mu sie wymyslec i dostosowac odpowiednia taktyke. W tym meczu widze bezbramkowy remis z 'odchylem' na [mimo wsszystko] gospodarzy. Jedyne co moze mnie niepokoic to brac rasowych napastnikow w Gorniku. Ale za to sa bardzo obiecujacy mlodzi pilkarze z Danchem na czele.

moglbym pisac i pisac, ale nawet 100 stronnicowa analiza bedzie --> gdy typy nie wchodza albo mecz nie uklada si po mysli
poza tym przyznam sie szczerze, ze nigdy nie bylem dobry w pisaniu wypracowan z polskiego, dobrze ze sie ma siostre blizniaczke \:D zawsze pomagala...

cheers
Ojro

btw...czas sie pozegnac z pieknym Londynem, a przywitac sie z Bradford. Podobno w West Yorkshire nie ma konkretnych dziewczyn, wszystkie wyjechaly \:o

Do góry
#1452857 - 02/08/2007 20:29 Re: 2 kolejka Orange Ekstraklasy [ 3-5 sierpnia 2007 ] [Re: Ojro]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Korona-Lech


W piątek drugą kolejkę zainaugurują piłkarze Korony i Lecha. Sezon obydwa zespoły rozpoczęły zgoła odmiennie. Gospodarze zagrali z Bełchatowem w bardzo eksperymentalnym składzie, popełniali katastrofalne błędy w obronie, co zakończyło się utratą 2 goli, co i tak można uznać za mały wymiar kary. . W tym meczu zapewne nie zobaczymy w wyjściowej jedenastce Rutki i Brzyskiego, a w ich miejsce zobaczymy prawdopodobnie Bednarka i Hernaniego. Korona w tamtym meczu wypracowała sobie zaledwie 1 groźną sytuacje, ale zmarnował ją Kowalczyk. Lech natomiast wygrał u siebie z Zagłębiem Sosnowiec 4-2.Tu też można mieć duże zastrzeżenie do defensywy. Wyrażnie brakuje klasycznego lewego obrońcy, Lech co prawdy sprowadził Ivana Djurdjevića, ale on jeszcze nie będzie mógł wystąpić w tym spotkaniu. Lech przystąpi do tego spotkania mocno osłabiony, bowiem kontuzjowany jest ich kapitan Piotr Reiss. W jego miejsce zagra Rengifo, lecz nie jest on przygotowany na pełne 90 minut gry. Ponadto na dłuższy okres czasu ze składu wyleciał Bosacki. Lech ma jednak świetną pomoc. W doskonałej formie jest Zając i Quinteros, który świetnie obsługiwał kolegów w meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Drużyny zmierzyły się ze sobą 6 razy:1-3-2, a stosunek bramkowy wynosi 6:9. Gospodarze muszą uważać na rajdy prawą stroną Zająca i Kikuta, to może być klucz do sukcesu. Jak widać oba zespoły mają ogromne problemy w defensywie. Po głowie chodzi mi w tym meczu over, jednak odpuszczę go, być może obydwa zespoły będą chciały pokazać, że w obronie też potrafią grać. Myślę, że mecz będzie prowadzony pod lekkie dyktando graczy gości.

Do góry
#1452962 - 02/08/2007 20:52 Re: 2 kolejka Orange Ekstraklasy [ 3-5 sierpnia 2007 ] [Re: antyfutbol]
micha$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 6311
Skąd: Uć
Zastanawia mnie pewność kibiców Polonii co do meczu z ŁKS-em. Rozumiem, że musi ona walczyć o utrzymanie (od pierwszej kolejki??) ale wypowiedzi, np: "Jeśli wygrywać to z kim jak nie z taką drużyną [ŁKS]" dziwią mnie. ŁKS nie jest w ciemię bity jeśli chodzi o pierwszą ligę i nie sądzę, żeby to spotkanie przegrali.

Może 19marcin08 coś napisze o gospodarzach, bo ja nie za bardzo mogę znaleźć jakiekolwiek zapowiedzi.

W Polonii mają testować 4 nowych zawodników, w tym jakiegoś kurdupla, więc zobaczymy czy zagrają coś ciekawego.
Nie wróżę im sukcesu, bo ŁKS u siebie jest groźny, o czym przekonała się w maju Korona.
Myślę, że będą chcieli się zrewanżować po pechowym remisie z Odrą.

Kurs 1,73 nie jest zachwycający ale wg mnie warto spróbować. Typ: ŁKS

Do góry
#1453370 - 02/08/2007 21:51 Re: 2 kolejka Orange Ekstraklasy [ 3-5 sierpnia 2007 ] [Re: micha$]
$port Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/12/2006
Postów: 6199
Skąd: bezczas
Korona Kielce v Lech Poznań 1 @2.40 GameBookers 2j

vs

Bardzo ciekawie zapowiada się rozpoczęcie drugiej kolejki polskiej Ekstraklasy.Korona Kielce spotka się z poznańskim Lechem. Sędzią spotkania będzie Grzegorz Gilewski z Radomia. W meczu tym nie zagra Piotr Reiss-bądź co bądź podpora kolejorza.W pierwszej kolejce podopieczni trenera Jacka Zielińskiego (swoją drogą nie rozumiem byłych pilkarzy) ulegli na wyjeździe 2-0 Bełchatowianom mimo tego że sytuacji strzeleckich nie brakowało. Lechici natomiast rozstrzelali się natomiast z Sosnowieckim Zagłębiem wygrywając 4-2.

Co przychyla mnie do grania na kielczan.Doswiadczenie zawodników, tu chyba nie trzeba mówić o tym 'starym' trójkącie, który powinien wnieść spokój i opanowanie w szeregi swojej drużyny. Kolejną sprawą jest tak jak powiedzialem na początku brak Piotrka Reissa w zespole z Poznania. Oto co powiedział trener Zagłębia Sosnowiec po ostatnim meczu jego drużyny z Lechem Poznań: Trener Zagłębia Sosnowiec, Jerzy Kowalik o meczu z Lechem Poznań:

"Rywalizowaliśmy z drużyną z wyższej półki, przyjechaliśmy powalczyć. Udało nam się wyciągnąć wynik na 3:2, ale Lech ma Piotra Reissa i wystarczył moment zawahania i zrobiło się 4:2. Przed meczem mieliśmy trochę problemów ze składem, punktów przyjdzie nam poszukać gdzie indziej." /za http://www.lechpoznan.pl/
Oczekuje twardego i cieżkiego meczu z jednobramkowym zwycięstwem gospodarzy, któzy od razu na początku sezonu powinni ucieszyć swoich kibiców, pierwszym wygranym meczem u siebie.

Do góry
#1454094 - 03/08/2007 00:22 Re: 2 kolejka Orange Ekstraklasy [ 3-5 sierpnia 2007 ] [Re: $port]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
A więc jednak Rengifo.

Miejsce "Rejsika" w ataku zajmie najprawdopodobniej Hernan Rengifo, choć szkoleniowiec Lecha uważa, że Peruwiańczyk potrzebuje jeszcze miesiąca na dojście do pełni formy.

– On jeszcze nie wytrzyma 90 minut, ale zobaczymy na jak długo wystarczy mu sił. Gra świetnie głową – na wczorajszym treningu wyskoczył dom piłki wyżej niż Dolha. To naprawdę świetny piłkarz – mówi Smuda.

„Renifera” zapewne zmieni Iljan Micanski, który w poprzednim sezonie był wypożyczony właśnie do Korony, w której jednak za wiele sobie nie pograł.

PS. Reissik kontuzji nabawił się niby w meczu z Sosnowcem, a dzień później na kortach (challanger Porsche) grał pokazowy mecz..

Do góry
#1456611 - 03/08/2007 16:58 Re: 2 kolejka Orange Ekstraklasy [ 3-5 sierpnia 2007 ] [Re: kfjatek]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Witam, już dzisiaj mecz więc podam kolejną porcje informacji z obozu złocisto krwistych, lecz najpierw się odniosę do Iliana Micańskiego. Zawodnik ma talent ale leser jakich mało, aż dziw że Franz jeszcze go trzyma. Nie zapomne jak piłem z Ilinaem chyba do 5-6 rano (o 12 miał mecz w rezerwach) i jak mnie próbowal przekonac, że za kilka lat bedzie gral w Czelsi \:D

Ale wracają do Korony, z kolejnego źródła potwiedziły się inforamcje, że w Koronie nie najlpiej, a z Zielka trenera nie będzie, piłkarze podobno wchodzą mu na głowe z Ci wyżsi stażem, mowią kto ma grac a kto nie. Na szczęście patrząc na powołana 18-tke to jest że tak powiem piknie. Hernani i Bednarek zastapią dwoje najsłabszych w Bełchatowie a mianowicie Rutke i Brzyskiego no i najwazniejsze - w czwartek na treningu uraz zgłosił Gajtkowski i jego miejsce w 18-tce zajmie Celeban. Do kadry wracają także Robak i Zganiacz. Zastanawia mnie ile jeszcze pan Klicki będzie znosił Pana Krzystofa Gajtkowskiego jak dla mnie to poraz kolejny powtarzam - Gajtek

Także ja jednak na dzisiaj spróbuje typ taki

Mój typ:
Korona - Lech HT 1 3.15 Betway


Aha jeszcze jedno

Marcin Drzymont sprzedawczykom

Do góry
#1456696 - 03/08/2007 17:31 Re: 2 kolejka Orange Ekstraklasy [ 3-5 sierpnia 2007 ] [Re: drfocus]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
drfocus, ja myślę, że pomomo wszystko Korona ma więcej szans na wygranie tego spotkania niż Lech. Chyba parę groszy nawet postawię...
Typ HT 1 niegłupi, bo złocisto-krwiści mają tak, że jak chcą wygrać, to muszą pierwsi strzelić, w przeciwnym razie jest MA-SA-KRA \:D
Z drugiej zaś strony zespół z czołówki musi umieć odwracać losy meczu. Z przedsezonowych zapowiedzi wynika, że cele w Kielcach są duże, w każdym razie większe niż te więzienne \:D
Myślę, że Korona zamelduje się w czołówce, choc na razie wyglada to nijak, a niepokoi nienajlepsza atmosfera

P.S. Micanski w Czelsi ma szansę zagrać, ale takiej przez "Cz"
Dlaczego Franz go trzyma?
Może do lustra nie lubi...

Aha, jeszcze jedno - NIE ROZPIJAJ CHŁOPIE NASZYCH GRAJKÓW Z EKSTRAKLASY !!!
Daj sygnał na forum

Korona - Lech 1 ( za parę groszy )

Do góry
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (igea23, Sensei, pacyfista, burbon), 3369 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581660 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49