Strona 3 z 28 < 1 2 3 4 5 ... 27 28 >
Opcje tematu
#1458002 - 03/08/2007 23:00 Re: Czy tenisista się zawiesza i co na to BF. [Re: Rob Roy]
ozzy123 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 02/10/2003
Postów: 2234
Skąd: Wawa/Lublin
Ktos do nich napisał żądając wyjaśnień w sprawie anulownaia zakładów na mecz Denki?

Do góry
Bonus: Unibet
#1458025 - 03/08/2007 23:04 Re: Czy tenisista się zawiesza i co na to BF. [Re: ozzy123]
Motopompa Offline
old hand

Meldunek: 07/10/2006
Postów: 1057
"
W jaki sposób wyobrażasz sobie taką walkę ? Zwroty o bliżej nieokreślonych zasadach, w meczach gdzie niżej notowany zawodnik wygrywa z wyżej notowanym.
"

Dokładnie tego się boje - na tym polega piękno tenisa, a ten % fixów jest wpisany w ten krajobraz.

Dlatefo bf przed rozpoczęciem meczu unieważnia wszytkie nieprzyjęte a jak ktoś nie wie o co halo i wystawia czy kupuje kurs - sam jest SOBIE WINIEN.

Powinni raczej unieważnić mecz almagro - bo live źle podawał iale taki mecz czemu niby?

Pamiętajmy - to denko jest DLA SOPOPTU gwiazdą a nie na odwrót, a że olewa turniej? Niech zbuduja renomę - wtedy każdemu będzie zależalo - już sam termin jest niewybuchem w dzisiejszych czasach gdy zawodnicy są bardzo allround.

Do góry
#1458038 - 03/08/2007 23:08 Re: Czy tenisista się zawiesza i co na to BF. [Re: Rob Roy]
pixies Offline


Meldunek: 16/05/2003
Postów: 3062
Nie zapominajcie o jednym - BF zna strony transakcji i musi mieć podstawy do takich decyzji. Tak samo jest na giełdach pap. wart. - można zawiesić rozliczenie lub anulowac zawarte transakcje, jeśli zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa.

A odnośnie tenisistów (i ogólnie sportu) - nie bardzo widać jakieś wyjście, to są ogromne pieniądze, a zmniejszenie puli nagród w turniejach jeszcze wzmoży takie przekręty. Musiałby się odwrócić cały świat - sponsorzy, kibice - ale to raczej nie wchodzi w grę.

Do góry
#1458090 - 03/08/2007 23:32 Re: Czy tenisista się zawiesza i co na to BF. [Re: Rob Roy]
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Originally Posted By: Rob Roy

Niestety, tu także nie podzielam Twojego zdania, większe kary nic nie dadzą.
Jeśli nie kary to co pozostaje? Chyba tylko właśnie takie działanie jakie podjęło betfair.

Ja mam jednak inne zdanie. Człowiek zachowuje się racjonalnie (pomijam tu czynnik moralności, ale w tym biznesie jest on i tak marginalny). Pomóc się oprzeć pokusie ustawienia swojego meczu za pieniądze można zawodnikowi na dwa sposoby. Albo nagrodą za uczciwość albo karą. Ponieważ w pierwszym przypadku wielkich zmian oczekiwać nie można (groszowe pule nagród większości turniejów w porównaniu do premii za przekręt) pozostaje opcja druga. Z tym, że z dyskwalifikacją problem jest taki, że im słabszy zawodnik tym mniej będzie ją odczuwał jako dotkliwą.

Quote:

Tu ciężko mówić o udowodnieniu czegokolwiek.
Jeżeli zajmą się tym odpowiednie służby to jest to wykonalne.


Quote:

Zresztą, nie widzę nic złego w tym, że zawodnik mówi o turnieju w taki sposób. Są dla niego turniej ważniejsze i mniej ważne. Normalna sprawa.
Mówić może co chce. Ważne, żeby nie ustawiał meczy za pieniądze.

Do góry
#1458137 - 03/08/2007 23:57 Re: Czy tenisista się zawiesza i co na to BF. [Re: z o ® r o]
ubbe Offline
member

Meldunek: 24/06/2007
Postów: 171
Wypowiedż ATP Communications Manager: Nie będziemy komentowali doniesień na temat jednego meczu, dopóki śledztwo nie zostanie zakończone. Posiadamy umowę z firmami bukmacherskimi z Wielkiej Brytanii i całej Europy, które donoszą nam o wszelkich podejrzanych spotkaniach - powiedział Dagahs.

Co ciekawe firma, która rzuciła te oskarżenia jako pierwsza zdecydowała się upublicznić podejrzenia o korupcję zawodnika przed szerokim gronem odbiorców.

[***[/i]

Do góry
#1458144 - 03/08/2007 23:59 Re: Czy tenisista się zawiesza i co na to BF. [Re: ubbe]
ubbe Offline
member

Meldunek: 24/06/2007
Postów: 171
Chciałem podać źródło, ale skrypt forum niestety 'wykrzakował' adres.

Do góry
#1458155 - 04/08/2007 00:05 Re: Czy tenisista się zawiesza i co na to BF. [Re: tomo]
grey Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/07/2005
Postów: 4496
Originally Posted By: tomo
To wytłumaczcie mi.proszę, dlaczego Betfair bez mrugnięcia okiem rozliczył dzisiejszy mecz Vasallo - Montanes?

Taki sam wał jak wczoraj u Denki...


Imo, dlatego ze skok kursow u Denki przed meczem byl duzo bardziej dramatyczny niz w meczu dzisiejszym.

Przed pierwsza pilka u denki kurs skoczyl z 1.2o na 2.30, u Montanesa kurs caly czas oscylowal okolo 1.50 - 1.60. Walek byl oczywisty dla osob ktore sledzily mecz (lub livescore) i rownolegle kursy na bf - ale dopiero podczas meczu (set i break-up i kursy na Vassalo wciaz okolo 2.oo).

A co do wczorojszej decyzji Bf. Umowmy sie, 95% osob bedzie ja oceniac z wlasnego punktu widzenia. Kto zarobil (bo nie stracil) bedzia ja chwalil, kto stracil (bo nie zarobil) - bedzie ja krytykowal.

Do góry
#1458302 - 04/08/2007 01:02 Re: Czy tenisista się zawiesza i co na to BF. [Re: tomo]
AGASSI Offline
Knockin' On Heaven's Door

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 12041
Originally Posted By: tomo
To wytłumaczcie mi.proszę, dlaczego Betfair bez mrugnięcia okiem rozliczył dzisiejszy mecz Vasallo - Montanes?

Taki sam wał jak wczoraj u Denki...
odpowiedź jest banalnie prosta,np. z takich dwóch oczywistych powodów : 1. mecz Montanes-Vassallo został zakończony możnaby rzec w czysto tenisowy sposób czyli wygraną piłką meczową tak samo jak mecz Robredo-Darcis a tam też był zwrot akcji jak w wielu spotkaniach bo jeśliby brać to pod uwagę to wszystkie spotkania,które kończą się porażką zawodniczki-ka wygrywających 1 seta np. 6-0 lub 6-1 trzeba by unieważnić albo sprawdzać 2. Denko sam przyznał w wywiadzie,że są turnieje ważniejsze itd......a wystarczyłoby by po prostu przegrał tego 3 seta nawet 1-6 i BF na pewno by rozliczył ten mecz i żadnego dochodzenia by nie było.

Do góry
#1458322 - 04/08/2007 01:09 Re: Czy tenisista się zawiesza i co na to BF. [Re: AGASSI]
qbasmuggy Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/03/2003
Postów: 3517
Skąd: Kraków
takie same wały są w Waszyngotnie np. Odesnik-Garcia, garcia wygrywa 1 seta, a kursy na Odesnika 1.1
i co najmniej kilka takich wałków w przeciągu ostatniego tygodnia a Betfair nagle się ocknął i robi zwroty za Denke, niepoważni są

Do góry
#1458341 - 04/08/2007 01:16 Re: Czy tenisista się zawiesza i co na to BF. [Re: qbasmuggy]
grey Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/07/2005
Postów: 4496
Originally Posted By: qbasmuggy
takie same wały są w Waszyngotnie np. Odesnik-Garcia, garcia wygrywa 1 seta, a kursy na Odesnika 1.1
i co najmniej kilka takich wałków w przeciągu ostatniego tygodnia a Betfair nagle się ocknął i robi zwroty za Denke, niepoważni są


Trzymajmy sie faktow. Akurat wiem jak wygladaly kursy w tym meczu bo mialem sprzedanego Odesnika po 1.3 i pozniej, gdy zorientowalem sie o co chodzi, szukalem sposobu zeby wydostac sie z tego bez szwanku.

Tak wiec kursy na Odesnika byly ok 1.4. Ciagle "duzo za malo" - ale nie 1.1.

Do góry
#1458349 - 04/08/2007 01:17 Re: Czy tenisista się zawiesza i co na to BF. [Re: AGASSI]
ozzy123 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 02/10/2003
Postów: 2234
Skąd: Wawa/Lublin
Originally Posted By: AGASSI
Originally Posted By: tomo
To wytłumaczcie mi.proszę, dlaczego Betfair bez mrugnięcia okiem rozliczył dzisiejszy mecz Vasallo - Montanes?

Taki sam wał jak wczoraj u Denki...
odpowiedź jest banalnie prosta,np. z takich dwóch oczywistych powodów : 1. mecz Montanes-Vassallo został zakończony możnaby rzec w czysto tenisowy sposób czyli wygraną piłką meczową tak samo jak mecz Robredo-Darcis a tam też był zwrot akcji jak w wielu spotkaniach bo jeśliby brać to pod uwagę to wszystkie spotkania,które kończą się porażką zawodniczki-ka wygrywających 1 seta np. 6-0 lub 6-1 trzeba by unieważnić albo sprawdzać 2. Denko sam przyznał w wywiadzie,że są turnieje ważniejsze itd......a wystarczyłoby by po prostu przegrał tego 3 seta nawet 1-6 i BF na pewno by rozliczył ten mecz i żadnego dochodzenia by nie było.


Ale tu przecież nie chodzi o zwroty akcji, to jest sport i można przegrac nawet prowadząc 5-0 40-0. Sam widzialem mecz, w ktorym zawodnik po wygraniu pierwszego seta, prowadził w drugim 5-2 i mial swój serwis, a jednak przegrał. Co do tego meczu, nie mam wątpliwości, że był czysty. Tyle tylko, że kursy na bf przy stanie 5-2 40-0 na wygrywającego zawodnika były 1.01.
NIe chodzi o zwroty akcji, tylko o to, jak zachowują się kursy. Denko łatwo wygrywa pierwszego seta a kurs na niego 2.5 i nie spada. To samo działo się w meczu ODesnik - Garcia, Arquello -Gonzalez, Arquello - Montanes. Innych nie śledziłem, więc nie będe się wypowiadał.

Do góry
#1458390 - 04/08/2007 01:31 Re: Czy tenisista się zawiesza i co na to BF. [Re: ozzy123]
AGASSI Offline
Knockin' On Heaven's Door

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 12041
Mam wrażenie,że wielu jest po prostu wściekłych,że nie zarobili na tych meczach...........a co do tych kursów to przecież nie wystawia ich BF tylko Gracze wiec jak to sobie wyobrażacie,że powinien siedzieć gościu z BF i korygować kursy Graczy co byłoby parodią giełdy albo może ma dzwonić do Gracza i zapytać : Dlaczego wystawiasz taki kurs jak widać gołym okiem,że przegrasz....kolejna parodia.

Do góry
#1458412 - 04/08/2007 01:38 Re: Czy tenisista się zawiesza i co na to BF. [Re: grey]
qbasmuggy Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/03/2003
Postów: 3517
Skąd: Kraków
Originally Posted By: grey
Originally Posted By: qbasmuggy
takie same wały są w Waszyngotnie np. Odesnik-Garcia, garcia wygrywa 1 seta, a kursy na Odesnika 1.1
i co najmniej kilka takich wałków w przeciągu ostatniego tygodnia a Betfair nagle się ocknął i robi zwroty za Denke, niepoważni są


Trzymajmy sie faktow. Akurat wiem jak wygladaly kursy w tym meczu bo mialem sprzedanego Odesnika po 1.3 i pozniej, gdy zorientowalem sie o co chodzi, szukalem sposobu zeby wydostac sie z tego bez szwanku.

Tak wiec kursy na Odesnika byly ok 1.4. Ciagle "duzo za malo" - ale nie 1.1.

zgadza się, sprawdzilem, sam mialem lay na odesnika po kursie 1.36, ale nie zmienia to faktu że kurs był stanowczo za niski

Do góry
#1458420 - 04/08/2007 01:40 Re: Czy tenisista się zawiesza i co na to BF. [Re: AGASSI]
Vega1 Offline
enthusiast

Meldunek: 24/08/2004
Postów: 382
Skąd: Polska
Proszę nie porównywać żadnego innego meczu do tego z Davydenkiem. Nie można porównać bo nie było jeszcze takiego wała w historii bukmacherki. Tylko sędzia Laguna mógłby to lepiej wykombinować.
Niestety debil Davydenko zachęcony kilkoma udanymi wałkami w tym roku (ciekawy wałek był w meczu z Monfilsem rozgrywanym na raty przez 2 dni) postanowił że pójdzie po bandzie na całość bo po co ma się wysilać. I niestety przesadziła ta ruska menda tym razem bo tak bezczelnie to się po prostu nie da.

Bardzo dobrze że Betfair zrobił to co zrobił i mam nadzieje że nie braknie im konsekwencji i będą tępić to dziadostwo!!

Do góry
#1458446 - 04/08/2007 01:48 Re: Czy tenisista się zawiesza i co na to BF. [Re: Vega1]
Rob Roy Offline
enthusiast

Meldunek: 12/03/2006
Postów: 316
Zmiany kursów czy krecz to nie jest wytłumaczenie tego co zrobił BF, a już tym bardziej jakieś wywiady.

Jedynym rozsądnym wytłumaczeniem, oczywiście nie usprawiedliwiającym BF, jest zagrożenie dużymi stratami finansowymi. Chyba każdy widzi co daje posiadanie kontroli nad taką giełdą zakładów, i wątpliwe wydaje mi się, żeby BF opierał się tylko i wyłącznie na prowizji z zakładów. Wystawianie kursów, operowanie nimi bez żadnych ograniczeń, bez pięciosekundowego opóźnienia, z danymi na temat wystawionych zakładów przez graczy. Ciężko z takiej przewagi nie skorzystać. Ja osobiście nie wierze w uczciwość BF. I nagle znajduje się ktoś, kto jest sprytniejszy od nich, ktoś kto uderza w ich interesy, do tego stopnia, że jedyne wyjście to utrata wiarygodności i zwrot. Nie oszukujmy się, takie działanie jak wnoszenie oskarżeń na danego zawodnika, to nie jest walka o nas, tylko o prawo do dalszego bezproblemowego żerowania na nas. Jestem zadowolony, że są tacy ludzie jak Denko, którzy mają w dupie wielki kapitał i BF.

Do góry
#1458454 - 04/08/2007 01:51 Re: Czy tenisista się zawiesza i co na to BF. [Re: Rob Roy]
Vega1 Offline
enthusiast

Meldunek: 24/08/2004
Postów: 382
Skąd: Polska
Originally Posted By: Rob Roy
Jestem zadowolony, że są tacy ludzie jak Denko, którzy mają w dupie wielki kapitał i BF.


A ja jestem zadowolony że nie mam pod kopułą podobnie jak Ty.

Do góry
#1458489 - 04/08/2007 01:59 Re: Czy tenisista się zawiesza i co na to BF. [Re: Vega1]
Rob Roy Offline
enthusiast

Meldunek: 12/03/2006
Postów: 316
A ja jestem zadowolony, że nie stawiam na Dawidenke z uporem maniaka i potem krzyczę wałek, wałek, jak Ty.

Do góry
#1458491 - 04/08/2007 01:59 Re: Czy tenisista się zawiesza i co na to BF. [Re: AGASSI]
ozzy123 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 02/10/2003
Postów: 2234
Skąd: Wawa/Lublin
Originally Posted By: AGASSI
Mam wrażenie,że wielu jest po prostu wściekłych,że nie zarobili na tych meczach...........a co do tych kursów to przecież nie wystawia ich BF tylko Gracze wiec jak to sobie wyobrażacie,że powinien siedzieć gościu z BF i korygować kursy Graczy co byłoby parodią giełdy albo może ma dzwonić do Gracza i zapytać : Dlaczego wystawiasz taki kurs jak widać gołym okiem,że przegrasz....kolejna parodia.


Bf przede wszystkim powinno byc konsekwentne, albo anulujemy jak widać, że są wałki, albo umywamy ręcę. Ni może byc tak, że w jednym przypadku anulują, a w drugim, gdzie wałek jest równie ewidentny, nie.

Nie wiem, jak Wy, ale ja następnym razem dwa razy się zastanowie, zanim zagram na bf, żeby nie obudzic się z ręką w nocniku.
Dla mnie ta firma straciła wiarygodność i sądze, ze nie tylko dla mnie.

Do góry
#1458515 - 04/08/2007 02:10 Re: Czy tenisista się zawiesza i co na to BF. [Re: Rob Roy]
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Originally Posted By: Rob Roy
Jestem zadowolony, że są tacy ludzie jak Denko, którzy mają w dupie wielki kapitał i BF.
Prawdziwy bohater. Taki Robin Hood. Zabiera bogatym (betfair) rozdaje biednym (sobie).

Takich rzeczy nie można usprawiedliwiać, ale albańskiego piłkarza jeszcze można jakoś tłumaczyć. Zarabia taki naszą średnią krajową, a tu jednym przegranym meczem w Intertoto może się ustawić na parę lat. Ale Davydenko? Top 4 ATP, zarobki pewnie nie mniejszcze niż milion $ za sezon i jeszcze wyciąga rękę po pieniądze graczy. Jeszcze - nazwijmy to po imieniu - ich okrada.

Do góry
#1458527 - 04/08/2007 02:13 Re: Czy tenisista się zawiesza i co na to BF. [Re: ozzy123]
AGASSI Offline
Knockin' On Heaven's Door

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 12041
Originally Posted By: ozzy123
Originally Posted By: AGASSI
Mam wrażenie,że wielu jest po prostu wściekłych,że nie zarobili na tych meczach...........a co do tych kursów to przecież nie wystawia ich BF tylko Gracze wiec jak to sobie wyobrażacie,że powinien siedzieć gościu z BF i korygować kursy Graczy co byłoby parodią giełdy albo może ma dzwonić do Gracza i zapytać : Dlaczego wystawiasz taki kurs jak widać gołym okiem,że przegrasz....kolejna parodia.


Bf przede wszystkim powinno byc konsekwentne, albo anulujemy jak widać, że są wałki, albo umywamy ręcę. Ni może byc tak, że w jednym przypadku anulują, a w drugim, gdzie wałek jest równie ewidentny, nie.

Nie wiem, jak Wy, ale ja następnym razem dwa razy się zastanowie, zanim zagram na bf, żeby nie obudzic się z ręką w nocniku.
Dla mnie ta firma straciła wiarygodność i sądze, ze nie tylko dla mnie.
popatrz sobie na dzisiejsze obroty na BF i możesz być pewien,że nikt tam nie będzie po Tobie płakał........... ;\)

Do góry
Strona 3 z 28 < 1 2 3 4 5 ... 27 28 >




Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (igea23, rafal08, Szuman, wHiTe_StAr, Zaixi), 3736 gości oraz 11 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5580259 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49