Strona 1 z 3 1 2 3 >
Opcje tematu
#1429158 - 26/07/2007 19:00 Ligue2 - sezon 2007/08
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
Jako że Ligue2 nie cieszy się na forum zbytnią popularnością (nad czym ubolewam), postanowiłem założyć temat zbiorczy dla całych rozgrywek drugiego frontu we Francji w sezonie 2007/08.
Moje - i tak już duże - zainteresowanie Ligue2 jeszcze nieco wzrosło z powodu spadku "Kanarków" do tej klasy rozgrywkowej. Regularności zapewnić nie mogę, ale w wolnych chwilach na pewno swoje "trzy grosze" do tematu dorzucać będę.

Zakładając zakończenie ciągnącej się afery związanej z beniaminkiem ligi Angers (w sezonie 2004/05 zespół ten spadając z Ligue2 zmuszony był do zrzeczenia się statusu profesjonalnego na skutek kłopotów finansowych, co teraz zgodnie z przepisami FFF uniemożliwia mu grę w tej klasie rozgrywkowej - o powtórne przywrócenie statusu można się ubiegać dopiero po dwóch latach od jego utracenia) rozgrywki ruszą w najbliższy piątek.

Jakie mecze czekają nas w pierwszej kolejce?

Bastia - Le Havre
Brest - Angers (ten mecz prawdopodobnie nie dojdzie do skutku)
Clermont - Chateauroux
Dijon - Ajaccio
Grenoble - Sedan
Gueugnon - Amiens
Libourne - Montpellier
Niort - Boulogne
Troyes - Guingamp
Nantes - Reims

Zestaw par ciekawy (zawsze jest taki! ;)). Ligue2 jak wiadomo nie należy do lig łatwych do typowania, trudności wydają się spiętrzać zwłaszcza na starcie sezonu. Mimo wszystko postanowiłem przyjrzeć się bliżej każdemu ze spotkań. Oto efekty moich spostrzeżeń:

Grenoble - Sedan

Grenoble
Grenoble Foot 38, klub założony w 1892 roku, urasta do miana jednego z faworytów wyścigu jaki toczyć się będzie od piątku na francuskich boiskach. Japońskie konsorcjum, które dwa lata temu zakupiło klub ma ambitne plany, wedle których Grenoble do roku 2010 ma wywalczyć promocję... do europejskich pucharów! Ambicje te poparte są oczywiście sporymi możliwościami finansowymi. Już w ubiegłym sezonie piłkarze Grenoble zgłaszali pierwszoligowe aspiracje - do miejsca dającego awans stracili co prawda aż 11 punktów, ale piąte miejsce w tak wyrównanej stawce należy uznać za dobry wynik.

Aby walkę o awans uczynić w tym sezonie skuteczniejszą doszło w zespole do wielu roszad. Trenera Yvesa Poliquena zastąpił Mehmet Bazdarević, znany z prowadzenia Sochaux i Istres, który ostatnio w roli szkoleniowca zaliczył epizod w... Tunezji. Z klubem pożegnali się m.in. (zawodników grywających "ogony" pomijam):

- <Napastnik> Yann Kermorgant (odszedł do Reims); 32/17/10 (32 mecze, 17 w pierwszej jedenastce, 10 bramek)
- <N> Cyril Chapuis; 28/22/5
- <N> Olivier Giroud; 17/2/2
- <P> Ousmane Sarr (ASSE); 27/23/2
- <P> David Coulibaly (Tours); 20/4/0
- <O> Matheus Vivian (Metz); 27/27/3
- <O> Steven Pele (Guingamp); 35/35/0
- <O> Jeremy Stinat (Sedan); 33/33/0

Szeregi Grenoble zasilili natomiast:
- <N> Luigi Glombard (Oldham); 8/?/1
- <P> Laurent Macquet (Beveren); 34/?/0
- <P> Damien Dufour (Stade Auxerrois); ?/?/?
- <P> Milos Dimitrijevic (Nantes); 16/6/0
- <O> Jimmy Mainfroi (Montpellier); 19/19/1
- <O> Milivoje Vitakić (Lille); 3/2/0
- <O> Maxence Flachez (Valenciennes); 34/34/0
- <B> Gilbert Bayiha N'Djema (Aris Limassol); 8/8/0

Wracający z Wysp Brytyjskich Glombard z powodzeniem może zastąpić Kermorganta. Pamiętać zresztą należy, że główną armatą Grenoble jest Algierczyk Nassim Akrour, którego udało się w klubie zatrzymać. Transfer uniwersalnego Dimitrijevicia da Bazdareviciowi spore pole manewru, zaś lukę po dobrych technicznie, lecz czasem zbyt egoistycznych Sarrze i Dabo wypełnić z powodzeniem powinien pracowity Macquet (rosły Dufour to dla mnie niewiadoma). Największe straty Grenoble poniosło w defensywie, trójka Pele-Stinat-Vivian spisywała się bardzo przyzwoicie - mniej goli w Ligue2 straciły zaledwie trzy zespoły. Ich następcy to jednak nieprzypadkowi zawodnicy. Flachez to gracz o wiele bardziej doświadczony od wspomnianej trójki, Vitakić ma na koncie występy w Lidze Mistrzów w barwach Lille, zaś solidny w barwach Montpellier 24-letni Mainfroi najlepsze lata swojej kariery zdaje się mieć przed sobą.

Sedan
Sedan, jak wiadomo, to spadkowicz z Ligue1. Pierwszy sezon po relegacji jest zwykle najgorszy. Ligue2 rządzi się swoimi prawami, to liga bardziej atletyczna, na dodatek wyrównany poziom skutecznie utrudnia spadkowiczom walkę o błyskawiczny powrót w szeregi najlepszych drużyn w kraju. "Dziki z Ardenów" po spadku opuściło wielu czołowych zawodników:

- <N> Nicolas Maurice-Belay (Monaco); 30/23/0
- <N> Gregory Pujol (Valenciennes); 36/29/9
- <N> Nicolas Marin (Lorient); 28/22/5
- <P> Nadir Belhadj (Lyon); 37/34/2
- <P> Stephane Noro (Troyes); 16/11/4
- <P> Fabrice Jau (Bastia); 22/8/0
- <P> Abdelnasser Ouadah (Montpellier); 13/10/1
- <O> David Ducourtioux (Valenciennes); 37/36/1
- <B> Stephane Trevisan (Guingamp); 9/9/0

Do kadry dołączyli zaś:
- <N> Rahmane Barry (Lorient); 13/?/0
- <N> Chiguy Lucau (Le Mans); 14/5/1
- <N> Mohamed Lamine Camara (Agde); ?/?/?
- <P> Albert Baning (PSG); 1/1/0
- <P> Alexandre Bonnet (Toulouse); 13/3/0
- <P> Djamel Abdoun (Ajaccio); 2/0/0
- <O> Mickael Cerielo (Cannes); 31/29/1
- <O> Arnaud Monney (ROC Charleroi); ?/?/?
- <O> Jeremy Stinat (Grenoble) - 33/33/0
- <B> Pierre Bouysse (Gueugnon) - 2/1/0

Sedan postawił na zawodników, którzy odgrywali w swoich pierwszoligowych klubach większych ról (Lucau, Baning, Bonnet, Barry), zaprawionych w bojach na niższym froncie ligowców (Stinat, Cerielo) oraz graczy nieco anonimowych (Monney, Camara). Na co stać Sedan? Na pewno na walkę o awans, mając w składzie zsawodników pokroju Joba, Amalfitano czy Boutabouta ciężko byłoby zadowolić się miejscem w środku tabeli. Tyle tylko, że drużyna straciła swoją gwiazdę (świetnie wyszkolony technicznie defensywny pomocnik Belhadj), siłę napędową (szybki skrzydłowy Marin) oraz najskuteczniejszego snajpera (Pujol). Styl gry opierający się w dużej mierze o w/w trójkę będzie musiał ulec zmianie, od tego ile czasu zajmie to piłkarzom z Ardenów może zależeć skuteczność ich walki o powrót do elity.

Podsumowanie:
Mecz Grenoble-Sedan można śmiało okrzyknąć szlagierem pierwszej rundy spotkań Ligue2 - obydwie drużyny celują w awans. Żaden wynik w tym spotkaniu nie powinien dziwić, choć ja skłaniam się ku wygranej gospodarzy. Dlaczego? Po pierwsze - Grenoble na własnym stadionie należy do najgroźniejszych zespołów ligi, po drugie - gospodarze wymienili wielu zawodników, lecz kolejne sparingi pokazywały progres w grze i zrozumieniu się zawodników (0:1 z Nancy, 0:0 z Sochaux, 2:1 z Louhans, 3:0 z UNFP i wreszcie 2:0 z Saint-Etienne!). Po trzecie - spadkowicze z Ligue2 mają często problem z odnalezieniem się w realiach tej ligi i choć Sedan jest zaprawiony w drugoligowych bojach to przestawienie się na nowy system gry, zapewne oparty na parze napastników Job-Lucau (na papierze czołowy duet ligi), może zająć trochę czasu. Sedan nie wygrał żadnego z czterech meczów przedsezonowych, przegrywając m.in. z beniaminkiem Ligue2, Boulogne-sur-Mer 1:2. Szanse oceniam na 40-30-30 na korzyść Grenoble, dlatego 2.50 w Sportingbet uważam za godziwą ofertę. Z racji tego, że to mecz pierwszej kolejki, ze stawką należy uważać.

Grenoble 4/10 po 2.50 w Sportingbet

Pozdrawiam \:\)

Do góry
Bonus: Unibet
#1429343 - 26/07/2007 19:31 On y va! [Re: Prem]
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
I jeszcze coś, dość niechlujnie, ale czas nagli ;\)

Troyes - Guingamp

Gigliotti, Ferreira, Paisley, Nivet, Matuidi, Le Crom, Lachuer, Kouassi, Jaziri, Dallet, Lacourt, Barbosa. To lista zawodników, którzy w ubiegłym sezonie pojawili się w barwach Troyes co najmniej 10-krotnie na boisku, a którzy odeszli z klubu w przerwie międzysezonowej. Szczególnie dotkliwa jest strata najlepszego strzelca Gigliottiego (9 bramek), rozgrywającego Niveta, nie schodzącego poniżej pewnego poziomu defensora Matuidiego oraz niezwykle doświadczonego pomocnika Yanna Lachuera. Co ciekawe, Troyes pozyskało nastomiast czterech zawodników z Ligue2, o których boje toczyły nawet zespoły pierwszoligowe. Mowa o napastnikach Lafourcade z Montpellier, Meslinie z Guingamp oraz Kebe z Libourne a także defensorze Maresterze z Bastii. Nowym trenerem został znający drugoligowe realia Troch z Laval.

Guingamp również był aktywny na rynku transferowym. Pozyskano bardzo doświadczonych defensorów: Yvesa Deroffa (podstawowy gracz Strasbourga w ubiegłym sezonie) oraz Nicolasa Savinauda z Nantes. Ponadto przybyli między innymi lider Brestu, pomocnik Cedric Liabeuf, jeden z najlepszych obrońców ligi Pele z Grenoble a także uznany we Francji golkiper Trevisan (ostatnio ławka w Sedan). Drużynę opuściło wielu "interesujących" graczy w osobach Debesa, Martiniego, Meslina, Roberta, Shereniego, Sitruka, Sikimicia, Biscontiego czy Trucheta, lecz moim zdaniem transfery wzmocniły zespół. Postawiono nie - jak to miało miejsce w poprzednich sezonach - na ilość, lecz na jakość.

W meczach sparingowych obie drużyny spisywały się przyzwoicie.

Sedan:
Paris FC 0-0
Laval 1-1
Niort 1-1
PSG 0-1
Auxerre 1-2
Chatellerault 7-0

Guingamp:
Le Havre 2-2
Cherbourg 1-1
Laval 1-1
Brest 0-0
Vannes 1-0
Nantes 2-0

Suma umiejętności indywidualnych zawodników jest po stronie Troyes. Gospodarze dysponują także na papierze najlepszym atakiem ligi. Ja jednak skłaniam się ku grze na "x2" w tym spotkaniu. Guingamp to drużyna zaprawiona w drugoligowych bojach, ponadto skład zespołu z Bretanii wydaje się być w tym sezonie silniejszy niż chociażby przed rokiem. Na dodatek gracze EAG dobrze radzą sobie w konfrotacjach z lepszymi rywalami, gdy zmuszeni są do gry z kontry. Guingamp w meczach towarzyskich pokazał bardzo ciekawy futbol i choć Troyes to jeden z głównych faworytów do awansu to wobec mojej nieśmiałej prognozy, iż Guingamp stać na odegranie roli "czarnego konia" sezonu postanowiłem skusić się na kurs oferowany przez Expekt.

Guingamp lub Remis 4/10 po 2.00 w Expekt

Do góry
#1431635 - 27/07/2007 06:46 Re: On y va! [Re: Prem]
Tomasz Frankowski Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/07/2004
Postów: 5378
Skąd: Wielkopolska
Panie Profesorze jak by Pan mial czas to prosilbym o przedstawienie sytuacji :
LIBOURNE ST.SEURIN-MONTPELLIER typ 2
DIJON-AJACCIO 2 tez mnie kusi win gosci hmm

bo ich ruchy transferowe nic mi nie mowia nic mi nie mowia

Do góry
#1433778 - 28/07/2007 00:20 Re: On y va! [Re: Tomasz Frankowski]
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
Jestem załamany. Wierzcie bądź nie, ale całość mojej niemalże dwugodzinnej pracy poszła na marne, gdyż (jak zwykle) pisałem w okienku forumowym, zamiast w Wordzie (co się stało łatwo zgadnąć...). Za głupotę trzeba płacić. Niestety nie mam już czasu na powtórne opisywanie każdego ze spotkań (a brakowało mi opisów zaledwie dwóch dzisiejszych meczów), dlatego też zmuszony jestem dodać jedynie suche typy (czas nagli) i udzielić sobie ostrzeżenia za zerową ich argumentację. Jeśli ktoś będzie na tyle odważny żeby się poniższym zasugerować, radzę bardzo uważać ze stawką (co zresztą sam czynię).

Amiens 3/10 po 2.70 Sportingbet
Angers 2/10 po 4.00 w Expekt*
Angers strzeli gola 6/10 po 1.58 w Expekt*
Niort 3/10 po 2.10 w Sportingbet

* - dziś Angers uzyskało licencję na grze w Ligue2, tak więc mecz się odbędzie

Mecz Nantes - Reims opiszę pojutrze lub w dniu spotkania.

PS Tomasz Frankowski: w meczach, które chcesz grać goście (tak w jednym jak i drugim przypadku) dysponują lepszymi zespołami, jednak wobec sporych przetasowań do jakich doszło w Ajaccio oraz odejścia Lafourcade'a z Montpellier mam pewne wątpliwości co do ich zwycięstw. Bardzo żałuję, że straciłem opis meczu Dijon - Ajaccio, który starałem się sporządzić bardzo wnikliwie. I jeszcze coś - żaden ze mnie Profesor, a najzwyklejszy gamoń ;\)

Pozdrawiam.

Do góry
#1434714 - 28/07/2007 05:11 Re: On y va! [Re: Prem]
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
Pierwsze koty za płoty. Pozostaje mieć nadzieję, że w następnych kolejkach będzie lepiej ;\)

PS Szkoda nieuznanej bramki dla Guingamp przy stanie 0:0

Do góry
#1434878 - 28/07/2007 06:32 Re: On y va! [Re: Prem]
jarko 33 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/12/2003
Postów: 20790
Skąd: ostrow wlkp
Prem mozesz napisac procentowo jak widzisz zespoly w sezonie tj. ktore beda walczyly o awans a ktore beda sie tylko bronily przed spadkiem
z gory dzieki

Do góry
#1435890 - 28/07/2007 23:37 Re: On y va! [Re: jarko 33]
Túlio Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 07/03/2004
Postów: 2373
Prem jak zwykle super robota

Co ty na to? ;\)

Mieszkający we Francji polski biznesmen Waldemar Kita kupił za 10 milionów euro klub piłkarski FC Nantes - poinformowały źródła zbliżone do klubu.

Kita, z byłym dyrektorem generalnym klubu Alainem Floresem, kupił FC Nantes od dotychczasowego właściciela, grupy Dassault. Oficjalne podpisanie umowy odbędzie się w sobotę po południu.

Na początku roku Kita sprzedał za 180 mln euro firmę okulistyczną Corneal, czwartą na europejskim rynku pod względem produkcji szkieł kontaktowych. Polski biznesmen w latach 1998-2001 był właścicielem szwajcarskiego klubu piłkarskiego Lausanne Sports. W tym roku był zainteresowany kupnem Wisły Kraków. Wymieniano go również wśród kandydatów na stanowisko prezesa PZPN.

FC Nantes, jeden z najbardziej znanych francuskich klubów piłkarskich, spadł po minionym sezonie do drugiej ligi.


Ciekawe, ciekawe...

Do góry
#1441057 - 30/07/2007 23:14 Nantes [Re: Túlio]
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
Tulio: gdyby robota była "super" to po pierwszej kolejce bilans byłby na plusie...

Osiem tytułów mistrzowskich, czterdzieści cztery lata nieprzerwanych występów w Ligue1. Ciężko kibicom Nantes odnależć się w nowej rzeczywistości, a nie jest ona usłana różami. Apogeum niszczycielskiej działalności zarządu, konsekwentnie realizowanej od odejścia z klubu Klebera Bobina przypadło na ubiegły sezon. Spadek do Ligue2 pociągnął za sobą lawinę zmian. Pierwszą ofiarą padł prezes Rudi Roussillon, którego kibice - i słusznie - oskarżają o kontynuację fatalnego zarządzania klubem, którym "wsławił się" jego poprzednik Jean-Luc Gripond (który w klubie pozostał, ale na innym stołku; dopiero po zmianie właściciela Gripond najprawdopodobniej - ku uciesze fanów -pakuje manatki). Miejsce Roussillona zajął Luc Dayan. Dayan prezesował ostatnio Sannois Saint-Gretien wpędzając ten zespół w kłopoty finansowe. Ta "znakomita" rekomendacja powoduje, że kibice Nantes już dziś mówią o erze "nowego Griponda". Zwolniono także dyrektora sportowego, a niegdyś gwiazdę Nantes, Japheta N'Dorama. Zastąpił go inny były zawodnik Xavier Gravelaine.
O dziwo na trenerskim stołku pozostał der Zakarian i jest to chyba decyzja słuszna, bowiem jednym z czynników, który doprowadził Nantes do spadku były bez wątpienia częste roszady na stanowisku szkoleniowca drużyny.

Do wielkich zmian doszło też, rzecz jasna, w kadrze zespołu. Odeszli: bramkarz Vladimir Stojković (ostatnio wypożyczany do innych drużyn, jednak w Ligue2 byłby czołowym bramkarzzem), Mauro Cetto (filar defensywy Nantes, jeden z najlepszych obrońców tego zespołu w XXI wieku), Nicolas Savinaud (niezwykle doświadczony i uniwersalny gracz, razem z Da Rochą dobry duch drużyny i pewny punkt zespołu), Milos Dimitrijevic (uzdolniony pomocnik mogący także grać na skrzydłach), Nordin Boukhari (dobry gracz, choć podobnie jak Stojković ostatnio na wypożyczeniu), Christian Wilhelmsson (vide Boukhari), Alioum Saidou (podstawowy pomocnik, typowy "przecinak", nie schodził poniżej pewnego poziomu), Mamadou Diallo (napastnik, ostatnio bardzo nieskuteczny, ale do jego gol w meczu ostatniej kolejki z Metz zapewnił Nantes utrzymanie przed trzema laty), Dimitri Payet (wielki talent, wygrał klasyfikację L'equipe na najlepszego spośród "Kanarków"; gracz z Reunion rodem może grać zarówno w pomocy jak i ataku, bez wątpienia będzie jeszcze o nim głośno w Europie), Julio Rossi (pomocnik/napastnik, w Ligue2 byłby czołowym zawodnikiem) oraz Dennis Oliech (bardzo szybki napastnik, który nie dostał w Nantes zbyt wielu szans). Przesądzone jest również odejście Emerse'a Fae (piłkarz o wielkim potencjale, podobnie jak Payet, moim zdaniem zawodnik lepszy od innego ex-nantejczyka Toulalana, który jak wiadomo przywdziewa dziś trykot Lyonu) oraz Francka Sigorino, lewego obrońcy, jakiego od czasów Salomona Olembe i Sylvaina Armanda Nantes nie miało a za razem jednego z liderów ekipy.

Kogo sprowadzono? Graczy obytych w drugoligowych bojach. Nowe władze klubu doszły do wniosku, że skoro Ligue2 różni się sposobem gry od Ligue2, należy postawić na zawodników, którzy mają już niezbędne w niej doświadczenie. Pomocnik Guingamp z Zimbabwe Harlington Shereni, obrońca Tours Remy Mareval, obrońca Le Mans Olivier Thomas i pomocnik Lorient Guillaume Moullec to zawodnicy solidni, którzy w swoich poprzednich zespołach nierzadko decydowali o sile drużyny to zawodnicy solidni, lecz pod względem umiejętności nie lepsi od swoich poprzedników. Najciekawszym transferem wydaje się pozyskanie Davida De Freitasa z drugoligowego Amiens, który uznany został za jednego z najlepszych zawodników Ligue2 sezonu 2006/07. Sprowadzony z Bordeaux napastnik Sekour to dla mnie niewiadoma zaś transfer mającego już "trzydziestkę" na karku Nicolasa Gousse z Istres przemilczę (zawodnik ten potrzebuje zazwyczaj 10 sytuacji by strzelić gola). Z wypożyczenia wrócił Mamadou Bagayoko, którego głównym atutem jest gra tyłem od bramki. W sparingach występował w pierwszym składzie. To dobry gracz, jednak stylem gry nigdy nie pasował mi do Nantes. Być może teraz poradzi sobie lepiej, gdyż posunięciami transferowymi, których dokonano uśmiercono chyba zupełnie słynny we Francji styl gry "a la nantaise"...

W meczach przedsezonowych Nantes spisywało się słabo. Wygranej 2:0 nad słabym Cherbourgiem sukcesem okrzyknać nie można. Co gorsza, w przegranych sparingach z Guingamp (0:2) i Lorient (1:3) Nantes nie pokazało zupełnie nic i gdyby prognozy na rozpoczęty już sezon 2007/08 oprzeć wyłącznie na nich, "Kanarki" w najlepszym przypadku typowane byłyby na miejsce w środku stawki... W przewidywaniach bukmacherów Nantes jest faworytem do awansu. Bardzo, ale to bardzo chciałbym się mylić - zwłaszcza dlatego, iż prawdopodobnie w tym sezonie uda mi się wreszcie pojawić na La Beaujoire - ale moim zdaniem nie jest to zgodne z rzeczywistością. Tak, skład Nantes jest (jak na Ligue2) mocny, suma umiejętności indywidualnych graczy (jak na Ligue2) duża, ale o tym jak daleka jest teoria od praktyki mogliśmy zobaczyć w sparingach. Mój ukochany zespół i jego postawa w zbliżającym się sezonie jest dla mnie ogromną niewiadomą i szczerze powiedziawszy bardziej niż na awans mam nadzieję na szybki koniec kłopotów wewnętrznych z jakimi Nantes boryka się od początku obecnego wieku. Kita? Kibicowałem by nie doszło do przejęcia przez niego drużyny, takiego samego zdania jest zresztą ogromna większość kibiców FCNA. Dlaczego? Ów pan wyrobił sobie fatalną reputację we Francji swoją "inwestycją" w Lausanne. Owszem, udało mu się sięgnąć z drużyną po krajowy puchar, lecz pewnego dnia najzwyczajniej w świecie znudził się, spakował manatki (sprzedając przy tym wielu zawodników) i zostawił Lausanne w olbrzymich tarapatach, w których tkwią po dziś dzień. Boję się by i w przypadku Nantes nie stało się podobnie.

Mecz z Reims? Rywal to zespół dobry, powinien bez trudu uniknąć spadku i powalczyć o miejsce w środku lub górnej połówce tabeli. Nie wiem na co stać Nantes, nie wiem jak wpłynie na drużynę przejęcie klubu przez Kitę, nie wiem jakim wynikiem zakończy się mecz. Wiem jedynie, że wobec ogromu znaków zapytania kurs oferowany przez bukmacherów na wygraną na gospodarzy jest kuriozalnie śmieszny.

Pozdrawiam.

Do góry
#1442557 - 31/07/2007 05:06 Re: Nantes [Re: Prem]
Patricu$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/07/2001
Postów: 8615
Skąd: Bulvarre_de_la_Rava
8' [1 - 0] N. Gousse
16' [2 - 0] V. Briant
52' [3 - 0] [b]N. Gousse (pen.)

56' [4 - 0] N. Gousse


...Oj drogi Premie \:\) chyba zrobił Ci na złosc albo poprawił celowniki na starość - serce sie raduje ... se se se \:\) zycze awansu w tym sezonie!

Do góry
#1442639 - 31/07/2007 05:28 Re: Nantes [Re: Patricu$]
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
Niesamowite. Słuchałem meczu i nie wierzyłem. Dalej nie wierzę. Gousse? Niepojęte! Jeśli zrobił mi na złość to niech czyni to co mecz. Do tego dwa gole i dwie asysty dołożył "Baga". Podobnie jak inni kibice FCNA jestem w szoku. Najbardziej szokuje to, że... w drugiej połowie powróciło "a la nantaise"! Takie Nantes chcę widzieć zawsze!

PS Niech żyje livescore.com, wg nich drugiego gola strzelił Briant, który nie dość, że jest drugim bramkarzem to jeszcze nawet nie siedział dziś na ławce.

Pozdrawiam uśmiechnięty od ucha do ucha. A nawet bardziej!

Do góry
#1443171 - 31/07/2007 15:58 Re: Nantes [Re: Prem]
Spoon82 Offline
journeyman

Meldunek: 14/04/2007
Postów: 67
Chociaż we Francji mam innych ulubieńców życzę jednak kanarkom szybkiego powrotu do elity.Tam jest w sumie ich miejsce od wielu lat.Przeczuwałem,że bez Landreau drużyna straci wiele na wartości fakt,że dla kogoś nie obeznanego to tylko jeden zawodni bamkarz,ale jaki tyle lat w Ligue 1 ma swoją wymowę(z drugiej jednak strony byłem szczęśliwy gdy odszedł on do mojego ukochanego Paris i miał duży wkład w utrzymanie Paryżan w Ligue 1) .Mam pytanie kto teraz jest numerem 1 w Nantes?pozdrawiam

Do góry
#1443451 - 31/07/2007 18:00 Re: Nantes [Re: Spoon82]
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
Odejście Landreau przyczyniło się w pewnym stopniu do spadku, lecz główną przyczyną relegacji była sytuacja wewnątrz klubu, tarcia na linii zarząd - piłkarze oraz fatalna polityka władz klubu. Kto jest numerem 1? Aktualnie mający już swoje lata Tony Heurtebis (ex-Troyes), na Ligue2 powinien "wystarczyć" ;\)

Również pozdrawiam.

Do góry
#1456603 - 03/08/2007 16:56 On attaque! [Re: Prem]
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
Mam nadzieję, że dziś będzie lepiej niż przed tygodniem.

Sedan - Gueugnon

O Sedanie pisałem już przy okazji meczu pierwszej kolejki, w której wieszczyłem - niesłusznie - porażkę spadkowicza z Ligue1. "Dziki z Ardenów" zagrały na ciężkim terenie w Grenoble dobre spotkanie i zasłużenie wywalczyły punkt. W dzisiejszym meczu Sedan jest zdecydowanym faworytem. Gueugnon to w mojej opinii jeden z najpoważniejszych kandydatów do spadku. W rozpoczynającym sezon spotkaniu słabości defensywne "Les Forgerons" obnażył zespół Amiens (2:1). W ofensywie gracze Gueugnon również nie prezentowali się zbyt okazale. Mało tego, w dzisiejszym spotkaniu wykluczony jest udział dwóch zawodników z przednich formacji Gueugnon. Wyłączony z gry jest rosły napastnik (kluczowy gracz) Wilfried Niflore, nie zagra też rezerwowy ofensywny pomocnik Mohammed Loukhiar. W klubie z Gueugnon w przerwie międzysezonowej doszło do sporych roszad. Zespół opuściło aż 12 zawodników, wliczając w to stanowiących o obliczu zespołu Hoarau, Rodriguesa czy Gomeza. Odszedł także ceniony szkoleniowiec Viktor Zvunka, którego zastąpił Alain Ravera. To za rządów tego trenera w przeciętność popadł parę lat temu zespół Guingamp. Do klubu przybyło zaledwie czterech zawodników, przy czym żadno z nazwisk nie rzuca na kolana. Transferom Agueha z III ligi belgijskiej, Diarry z Yzeure (ostatnia drużyna III ligi francuskiej), Foureta z Le Havre (napastnik, 2 gole w 22 meczach) oraz Maurela (czołowy gracz spadkowicza z Ligue2, Istres) daleko do transferowych hitów.

Sedan i Gueugnon mają dokładnie odwrotnie cele w tym sezonie. Podczas gdy gospodarze mają bić się o szybki powrót do elity, goście skazywani są na ciężką walkę o utrzymanie. Sedan to drużyna o klasę lepsza i ciężko mi sobie wyobrazić w jaki sposób okrojona kadrowa ekipa Ravery miałaby przeciwstawić się jej na Stade Louis Dugauguez. Kurs na wygraną gospodarzy przeciętny, dlatego można też próbować handicapu (2.75 w Gamebookers).

Sedan 7/10 po 1.70 w Bwin

Pozdrawiam.

Do góry
#1458392 - 04/08/2007 01:31 Re: On attaque! [Re: Prem]
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
Guingamp - Niort

Pierwsza kolejka nie zmieniła mojej opinii o Guingamp. W dalszym ciągu uważam, że drużyna z Bretanii może stać się "czarnym koniem" rozgrywek. W meczu z Troyes, EAG prezentował się bardzo dobrze, strzelił nawet bramkę, której arbiter nie uznał i z przekroju całego spotkania nie zasłużył na porażkę. Niort wygrał na inaugurację z Boulogne-sur-Mer 2:1, ale beniaminek to jeden z głównych kandydatów do spadku. Podobnie jak i w inne zespoły, Niort wymienił znaczną część składu przed nowym sezonem, lecz w przeciwieństwie do opisywanego powyżej przeze mnie Gueugnon, dokonał ciekawszych transkacji. Nie zmienia to jednak faktu, że klub opuściło wielu zawodników i nie wydaje się by Niort w tym sezonie mógłby być dużo groźniejszy niż w poprzednim - jest to zespół na miarę dolnej połowy tabeli. Guingamp dysponuje składem zdecydowanie lepszym i jeśli dziś piłkarze z Bretanii nie trafią na niespodziewane przeszkody, powinni odprawić gości różnicą co najmniej jednej bramki...

Guingamp (-1) 2/10 po 3.10 w Gamebookers

Pozdrawiam \:\)

Do góry
#1459105 - 04/08/2007 05:12 Re: On attaque! [Re: Prem]
nivet Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/01/2006
Postów: 4725
Gratulacje Prem za Sedan

Do góry
#1459171 - 04/08/2007 05:24 Re: On attaque! [Re: nivet]
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
Nie ma za co (Sedan dokonał małego cudu), znów zabrakło czegoś do optimum, tym razem wygranej Guingamp. Szkoda, z drugiej jednak strony być może będę kontynuował grę na ten zespół gdyż prezentuje się lepiej niż mogłyby na to wskazywać wyniki.

Najbardziej cieszy mnie kolejna wygrana Nantes. Dwa mecze, dwa zwycięstwa w niezłym stylu. Nic, tylko się cieszyć ;\)

Do góry
#1500952 - 17/08/2007 20:31 En avant Guingamp ! [Re: Prem]
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
Guingamp - Boulogne-sur-Mer

Guingamp przypomina mi bardzo... rosyjskiego Saturna Ramieńskoje. Dlaczego? Podobnie jak i Saturn, drużyna Guingamp pomimo dobrego składu i solidnej gry, nie zdobywa tylu punktów na ile jest ją stać. Bretończycy w trzech kolejkach zanotowali dwa remisy i porażkę, ale równie dobrze mogliby dzierżyć status niepokonanych, bowiem w przegranym meczu z Troyes (0:1) nie byli gorsi od rywali. Mało tego, w dwóch zremisowanych spotkaniach to EAG był bliższy sukcesu. Boulogne-sur-Mer, beniaminek, rozpoczął drugoligowe zmagania udanie. Po dwóch wyjazdowych meczach (1:2 z Niort i 2:2 z Ajaccio), piłkarze znad morza sięgnęli u siebie po komplet punktów ogrywając zawsze groźny Montpellier 2:0. Boulogne-sur-Mer to jednak drużyna głównie własnego boiska. Na wyjazdach drużyna Philippe'a Montaniera gra z kontry, licząc na skuteczność Gregory'ego Thila, jednak defensywa beniaminka nie jest jeszcze w meczach na obcych stadionach na tyle szczelna by Montanier i jego ludzie mogli myśleć o trzypunktowych zdobyczach. Gospodarze będą dzisiaj bardzo zmobilizowani by powetować sobie straty punktowe w pierwszym meczach. Wszyscy w klubie pamietają ostatnie nieudane sezony, kiedy po słabych startach klub z Bretanii tułał się do końca sezonu po dolnych rejonach tabeli i z pewnością chcieliby tego uniknąć, zwłaszcza, że gra prezentowana przez EAG może napawać optymizmem. Boulogne we wtorek rozegrało mecz Pucharu Ligi z innym beniaminkiem Ligue2, Angers. Podopieczni Montaniera awansowali do dalszych gier, ale szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść dopiero w rzutach karnych. Myślę, że przy głośnym dopingu swoich kibiców, Guingamp wygra dzisiaj pierwszy mecz w tym sezonie, z rywalem, który ma "w nogach" 120 minut pucharowego meczu, z rywalem, który dopiero "uczy się" gry w Ligue2 i który w meczu z Guingamp zapowiada grę defensywną.

Guingamp 5/10 po 1.80 w Sportingbet

PS Tych, którzy wątpią w moją obiektywność (znów gram na Guingamp) zapewniam, że nie jestem kibicem tej drużyny i na spotkanie z Boulogne patrzę tylko przez pryzmat dotychczasowych gier obu drużyn ;\)

Pozdrawiam!

Do góry
#1500990 - 17/08/2007 21:13 Re: En avant Guingamp ! [Re: Prem]
Ryan20 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/04/2005
Postów: 5399
Skąd: TUREK / WROCŁAW
Sedan - Dijon 1. za 1,70

...Sedan-spadkowicz bardzo dobrze wystartował do rozgrywek, 7 pkt 2 trzech meczach, grają oni ofensywnym ustawieniem 3 napastnikami. Są to dobrze znany wszystkim J-Desire.Job (Kamerun) (9g/ub.s), pozyskany z Le Mans: Ch.Lucau (DR Kongo) oraz inny Kameruńczyk M.Mokake. Wspomaga ich w ataku Algierczyk M.Boutabout. W pomocy rządzi młoda gwiazdka z Tuluzy A.Bonnet. Obrone trzyma 33 letni Y.Lachor.
...Dijon to była w ub.sezonie jedna z moich ulubionych druzyn do stawiania, z reguły piątek oznaczało Dijon :). Tylko że w tym sezonie może być problem. Skład już nie tak imponuje, atak to Portugalczyk Esteves, oraz groźni Francuzi Mangione (9g/ub.s.) i Mandanne (7g/ub.s.), pomoc to były gracz Valenciennes 30 letni F.Bourgeios i 32-letni D.Linares, wspomaga ich młody pom.z Lille M.Robail.

Amiens-Grenoble x2 za 1.59

...Amiens. 1 kolejka zaskoczyli wygrywając w Guegnon, pozniej juz jednak dwa trudne mecze i bez gola. Atak: Francuzi S.Heitzmann (10g), Reynier (8g), pomoc T.Giresse (10g) i to własciwie wszystko godne uwagi.
...Grenoble. 7 pkt, urwali punkt Sedanowi. Gwiazda w ataku to Algierczyk N.Akrour (12g), pomoc Serb z Nantes Dmitriević, Bułgar H.Janew, 21-letni gracz WKS F.Djedje, pozyskany z Beveren Macquet. Bramka do doświadczony z 1 ligi G.Wimbee. Potencjał gości + ciekawy kurs warto spróbować.


Reims - Niort x2 - tu licze na niespodzianke

...Reims. rozbite w pył przez Nantes, w ostatniej kolejce znów porazka w Grenoble, ich atak to dobra para C.Faure (15goli w ub.s), Y.Kermorgant (10 goli w Grenoble). w pomocy rządzi 25-letni J.Feret (8g/ub.s.), oraz młodzi 22-letni Balde i 21-letni Cuviller.
...Niort. tydzien temu porazka u siebie z Sedan, wczesniej dobre 4 pkt. Atak to A.Gonzalez (5g/ub.s), Riviere (6g/ub.s), pomoc to gwiazda B.Leroy (10g/u.s), pozyskany z Guegnon gracz Kongo D.Tsoumou. Co ciekawe grają aż 6 !!! nominalnymi obrońcami w składzie. licze na skuteczną obronę i kontry gości w końcu niespodzianek trzeba szukac. \:\)

Do góry
#1501359 - 18/08/2007 01:21 Re: En avant Guingamp ! [Re: Ryan20]
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
Fajnie, że ktoś się odezwał \:\)

Rozważałem grę na Sedan. Muszę się przyznać, że sądziłem, że Dijon wystartuje słabo, a tymczasem idzie im nadospodziewanie dobrze, a że z Sedanem grać potrafią - wygrywali na Stade Louis Duguaugez w 2005 i 2006 roku - to wolałem odpuścić ten mecz, co nie zmienia faktu, że zespół z Ardenów jest faworytem.

Wszystkim odważnym, którzy pokuszą się o wytypowanie rozstrzygnięcia w meczu Amiens - Grenoble i trafią swój typ śmiało pogratuluję. Dla mnie to klasyczny NO BET. Dwie mierzące w najwyższe lokaty zespoły, skuteczne w ofensywie i solidne w obronie. Każdy wynik jest tu możliwy.

Mecz Reims - Niort też odpuściłem, choć w przeciwieństwie do Ryana20 skłaniałem się raczej ku wygranej gospodarzy. Dlaczego? Porażki z Nantes nie należy przeceniać, podopieczni Frogera mieli w tamtym spotkaniu splątane nogi. To prawda, że Niort stawia na defensywę i wychodzi im to całkiem nieźle (vide mecz z Guingamp), ale mogą być nieco zmęczeni wtorkowym meczem Pucharu Ligi z Tours. Myślę, że gospodarze wzmocnieni nowym nabytkiem, Jonathanem Assousem, nie przegrają.

Z innych spotkań pokusiłem się o zagranie Chateauroux z Libourne Saint Seurin, które w środku tygodnia zaliczyło fatalny występ w Pucharze Ligi...

Do góry
#1501379 - 18/08/2007 01:32 Re: En avant Guingamp ! [Re: Prem]
mtudor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2004
Postów: 7011
Skąd: Lublin
a co sądzicie o meczu Montpelier - Troyes 2 2.75 powiem szczerze zagrałem go odwaznie poprostu czuje ze wygraja goscie ktorzy sa jednym z pretendentów do awansu obok Nantes.Troyes bez żadnych osłabien gospodarze zas dzisiajzagraja bez swojego pierwszego bramkarza Pionniera i napastnika Sakho.Moim zdaniem kurs warty zagrania.

Do góry
Strona 1 z 3 1 2 3 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
9 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, alfa, Luc Nilis, 11kera11, ElNinho[mmdea], Kretol, igea23, kemp, Akhu), 3313 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581880 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49