Strona 10 z 10 < 1 2 ... 8 9 10
Opcje tematu
#1645266 - 04/10/2007 20:44 Re: Puchar UEFA [Re: rene]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
ja bym radzil uwazac na Everton. Mialem nieszczescie ogladac pierwszy mecz i Angolom troche brakowalo argumentow typowo pilkarskich, Ukraincy sie zle nie zaprezentowali. Angole stworzyli osbie niewiele bardzo klarownych sytuacji, poza 2 karnymi, a nalezy pamietac, ze grali z przewaga zawodnika,a ostatnie kilka minut z przewaga 2 zawodnikow. Jasne, ze Premiership jest silniejsza i jasne, ze teoretycznie jest 1 faworyt, ale Ukraina to nie jest latwy teren, a tym bardziej Metalist, ktory jest jedna z lepszych ukrainskich ekip. Dzieki Dynamu i Szachtarowi liga ukrainska poszla do przodu, slabsze druzyny maja mozliwosc grania z naprawde dobrymi pilkarzami i na pewno Metaliist nie peknie przed Evertonem. Co wiecej, ja dzis zagram 1x...zeby nie bylo, to warto przypomniec wyniki z przed 2 weekow...Larisa-Blackburn 2:0, Rabotnicki (podobno bardzo oslabione, nie wnikalem, nie znam sie na macedonskiej pilce za dobrze) - Bolton 1:1, wszystkie angielskie ekipy poza "wielka" 4-ka nie potrafia grac zbyt super na wyjazdach, na nienajlatwiekszych terenach. Smiem watpic by Metalist byl slabszy pilkarsko od Larisy czy Rabotnickiego.

Do góry
Bonus: Unibet
#1645342 - 04/10/2007 20:56 Re: Puchar UEFA [Re: polskignom]
jarecki85 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/07/2007
Postów: 3214
a zastanawialiscie sie wogole czy wszystkim ekipom dzis po rowno bedzie zalezalo na odniesieniu zwyciestwa i wejsciu do grup,,szczescia''?? czy finansowo zespoly szczegolnie z anglii,niemiec,wloch,czy hiszpanii beda złechtane do granic mozliwosci??...nie chcialbym zeby zabrzmialo to jak podjudzanie do walenia na byle ogorasow walczacych z lepszymi ekipami,ale mysle ze wyniki szczegolnie evertonu i blackburn powinny choc na chwile zastanowic....ja osobicie jestem zdetermminowany by zagrac na dwa awanse ich rywali...jezeli ktos sie poczul oburzony moja spiskowa teoria,to prrzepraszam,jednak mysle ze dzis nie obejdzie sie bez lez grajacych na tzw.pewniakow z najlepszych lig Starego Kontynentu....

Do góry
#1645381 - 04/10/2007 21:04 Re: Puchar UEFA [Re: rene]
woytass Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/01/2004
Postów: 2502
Skąd: Camp Nou
Originally Posted By: rene
Ja Wam tylko powiem na koniec, że Metalist zakończył rozgrywki ligowe na 3 miejscu, uzbierał 61 punktów, czyli tylko dwa punkty mniej od Szachtara....


Owszem, lecz do Szachtara troszkę im brakuje (by nie szukać daleko - 2007-08-19 Metalist Kharkiv 1 : 3 Donetsk Shakhtar)

Originally Posted By: rene

Liga ukraińska jest słabsza i nie twierdzę, ze jest inaczej
Ale ten hurraoptymizm i przekonanie wyższości Evertonu wynika z tego, ze to angole, którzy grają z jakimiś cieniasami "zza Buga"
Kto, chce nie gra 2 albo 2 z handi
Nie moje pieniadze


Spokojnie, tu chodzi tylko o rzeczową dyskusję. Osobiście jestem daleki od huraoptymizmu i myślenia o spotkaniu w kategoriach Anglicy vs. jakiś Metalist. Zdaję sobie sprawę że za naszą wschodnią granicą wykładały się sporo lepsze zespoły od Evertonu. Ale trzeba podkreślić to że brak dwóch podstawowych centralnych obrońców w takim meczu gdzie Everton będzie przez 90 minut starał się o bramki jest dużym osłabieniem. Myślę że ukraincy będą próbowali bronić wyniku z Goodison Park i próbować coś ukłuć z kontry.
1:0 jest wg mnie możliwe jedynie wtedy gdy przez cały mecz będzie się utrzymywał wynik 0:0, a dopiero w końcówce któraś kontra ukrainców zostanie zakończona golem. Wcześniejsze strzelenie gola spowoduje że Everton nie będzie miał nic do stracenia i rzuci na szalę wszystko co będzie miał, a przy osłabionej obronie będzie trudno o dotrzymanie wyniku do końca (stąd też nie wykluczam 1:1).
Nie twierdzę że Everton wygra, lecz wygranej piłkarzy z Charkowa poprostu nie widzę...

Do góry
#1645801 - 04/10/2007 22:30 Re: Puchar UEFA [Re: woytass]
Piotruś Pan Offline
addict

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 654
Skąd: Ostrzeszów
AIK Sztokholm - Hapoel Tel Aviv typ 1
Szwedzi nie mogą pozwolić sobie na zaden remis wiec powinni zagrać ofensywnie,by spokojnie myslec o awansie musza strzelić przynajmniej o jedną bramkę od swoich rywali.
Pierwszy mecz zakonczył się wynikiem bezbramkowym i jeśli Izraelczycy nie wykorzystali atutu wlasnego boiska, to muszą przygotować sie na ciezki mecz z twardymi Skandynawami, którzy zagrają z determinaxcja licza podobno też na przełamanie strzeleckiej bo ostatnio same remisy jak już ktoś napisał, poza tym gra w fazie grupowej dla takiego zespołu to promocja i okno transferowe dla piłkarzy tam grających. Myślę iż szwedzki zespoł wykorzysta sprzyjające sytuacje na bramki i wygra mecz tym samym awansując.

Rapid Wiedeń - Anderlecht Bruksela typ 1 lub 2

Rapid wywiózł korzystny wynik z Belgii, jednak aby go obronić będzie musiał zagrac ofensywnie i grać o zwycięstwo w przeciwnym razie Anderlecht strzeli im z 2 brameczki i po zawodach będzie, atut własnego boiska jest chyba dla Austryjaków istotny gdyz w tej edycji pucharowej zawsze osiągali korzystne wyniki wygrali np 3:1 z Dynamem Tibilisi. Jesli z podobną konsekwencją zagrają z Anderlechtem to ten zasluzony klub znajdzie się poza burta jakichkolwiek rozgrywek europejskich. Uwazam podobnie jak w poprzednim spotkaniu iż Anderlecht obecnie jest bliski odpadnięcia jak nigdy wcześniej w ost 5 latach kiedy własciwie grywali w kazdej edycji LM jeśli Rapid postawi twarde warunki gry to on uzyska awans. Dwudrogowy typ proponuje ze wzgledu na wypadek jesli Andelecht zdobyl bramkę i zamurował własne przedpole uniemożliwiając Rapidowi przeprowadzanie skutecznych ataków.
Moim zdaniem Anderlechtu może zabraknąć w fazie grupowej, bo po pierwszym meczu Rapid jest faworytem tej konfrontacji

Odense -Sparta Praga typ X
W tym spotkaniu trudno wskazac faworyta drużyna duńska moze wygrac chociaż Sparta Praga też ma szanse na zwyciestwo jest bardziej doświadczona i ograna w tych rozgrywkach europejskich niż Odense. Nie wiem czy klub z Danii grał już w fazie grupowej jakichkolwiek rozgrywek europejskich, nie pamiętam takiego faktu natomiast Sparta z pewnościa już nie ta co Ligi Mistrzów lecz sądze że na bramkowy remis ich stac może być też dogrywka no ale jej się nie uwzględnia przy typach na regulaminowy czas gry. Faworytem dla mnie pozostaje Sparta pomimo ze nie wygrała meczu na własnych śmieciach.

Do góry
#1645962 - 04/10/2007 23:04 Re: Puchar UEFA [Re: woytass]
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
AIK Solna - Hapoel Tel Aviv
Typ: under
Kurs: 1.70
Buk: Betgun


AIK w ostatnich trzech spotkaniach tylko remisował. Na wyjeździe 2-2 z Halmstads BK, oraz u siebie z Djurgarden 1-1 i z GAIS Goteborg 0-0. Fani z Solnej byli zawiedzeni po tym ostatnim spotkaniu - zwłaszcza, że AIK z pozycji lidera spadł na 4 miejsce w ligowej tabeli.

Taka obniżka formy (wcześniej 5 ligowych zwycięstw z rzędu) nierozerwalnie wiąże się z osobą Wiltona Figueiredo. Otóż ten były już gwiazdor klubu i najlepszy jego napastnik na początku września przeniósł się na półwysep arabski by pograć za petrodolary w byłym klubie Jacka Bąka - Al Rayyan.

To głównie Figueiredo AIK zawdzięcza swoją pozycję w tabeli, zawodnik ten wielokrotnie swoimi bramkami przesądzał o losach spotkań. Ostatnim, w którym zagrał w barwach AIK był... ten ostatni wygrany przez żółto-niebieskich. Od jego odejścia drużynie wiedzie się znacznie gorzej. Ivan Obolo czy Lucas Valdemarin są jednak dużo słabszymi zawodnikami i formacja ataku nie jest już tak silna jak jeszcze miesiąc temu.

W drużynie gospodarzy ponadto nie wystąpią: Daniel Mendes, Mats Rubarth, Miran Burgic, Gabriel Özkan, Patrik Karlsson. Z tej czwórki najważniejszy dla drużyny jest pomocnik Miran Burgic. Nie zagra z powodu urazu, który odniósł w ostatnim spotkaniu przeciwko GAIS.

Dodatkową motywacją dla gospodarzy jest premia w wysokości 30 milionów koron, jaką mają obiecaną w przypadku wyeliminowanie izraelskiego zespołu.
Szefowie zespołu mają ambicje pokazania się w Europie i nie dopuszczają myśli by AIK mogło zabraknąć w fazie grupowej pucharu UEFA. Stąd te premie, a także presja wywoływana na szkoleniowcu i zawodnikach.

Jeśli chodzi o zespół gości, to atmosfera w zespole Hapoelu nie jest najlepsza po tym jak fatalnie rozpoczęli rozgrywki w lidze izraelskiej (3 remisy i porażka). Dodatkowo na sile przybrał konflikt pomiędzy trenerem Guy'em Luzonem, a brazylijskim obrońcą Gabrielem dos Santosem. Gdy piłkarz pomijany w pierwszym składzie za pośrednictwem mediów pytał o przyczyny takiego stanu rzeczy, trener także za pośrednictwem mediów odpowiedział żeby zamknął mordę i siedział cicho. Wskazuje to na pewną nerwowość trenera, który po fatalnym początku sezonu obawia się o swoją posadę.

Wspomniany Gabriel dos Santos mówi jednak, że liga, a puchar uefa to dwie zupełnie różne sprawy. A cokolwiek się stanie na boisku, zrobią wszystko by awansować dalej. W podobnym tonie wypowiadają się inni piłkarze, że się postarają, że wierzą itp. Czyli norma.

Po wczorajszym treningu przeprowadzonym jeszcze w Izraelu wydaje się, że kapitan Walid Badir (obrońca) zagra od początku dzisiejszego spotkania. Pod znakiem zapytania stoi występ innych podstawowych pomocników: Reuvena Oveda oraz brazylijczyka Abediego, którego ściągnięto przed sezonem z Vasco da Gama. Na pewno zaś nie zagra Idan Srur, który jest skłócony z klubem i liczy na odejście z niego - nie chce też grać w meczach.

Izraelskie media podkreślają, że jest to arcyważny mecz dla trenera Hapoelu. Wszyscy są zawiedzeni wynikami i postawą drużyny - zwłaszcza że przed sezonem zwiększono budżet i ściągnięto kilku nowych graczy. Jeżeli Hapoel dziś nie awansuje jest bardzo prawdopodobne, że Guy Luzon pożegna się z posadą.


Cóż więc mamy - Z jednej strony AIK, który musi ten mecz wygrać, a jednocześnie nie może pozwolić sobie na najmniejszy błąd (stratę gola), który postawi ich w bardzo trudnej sytuacji.
A jak tu skutecznie atakować skoro odszedł najlepszy strzelec, a drużyna nagle zaczyna remisować i spadać w tabeli? Dodatkowo jeszcze są problemy ze składem, zwłaszcza z linią obrony
Z drugiej strony Hapoel, który przyjedzie przede wszystkim się bronić. Oni też mają swoje kłopoty związane ze składem, grają słabo i są coraz mocniej krytykowani i skłóceni ze sobą.

Mając na uwadze słabą dyspozycję strzelecką obu jedenastek w ostatnich meczach i ciężar gatunkowy tego spotkania, myślę, że najpewniejszym typem na ten mecz jest under.
Co do zakładów 1X2, nie podejmuję się wytypowania zwycięzcy choć 55% szans daję gspodarzom.


Przewidywany skład AIK:

Daniel Öhrlund – Marcus Jonsson, Daniel Arnefjord, Nils-Erik Johansson, Jimmy Tamandi – Kenny Pavey, Dulee Johnson, Daniel Tjernström, Pablo Monsalvo – Mauro Ivan Obolo, Lucas Valdemarin

Do góry
#1646030 - 04/10/2007 23:43 Re: Puchar UEFA [Re: rene]
jinx Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2003
Postów: 1051
Skąd: Szombierki
Originally Posted By: rene
a to co zrobił niedoszły ( i całe szczęście ) reprezentant Polski Andrzej Jankowski przechodzi ludzkie pojęcie


Eee, kto to jest Andrzej Jankowski ??? Jedyny zawodnik którego znam o tych personaliach, to były zawodnik Stomilu Olsztyn, ale on już chyba nie gra.

A reprezentant Polski i Metalist Charków to kojarzy mi się z Sewerynem Gancarczykiem.

Do góry
#1646053 - 04/10/2007 23:51 Re: Puchar UEFA [Re: jinx]
santiago Offline
veteran

Meldunek: 25/11/2004
Postów: 1587
Skąd: kielce
Originally Posted By: jinx
Originally Posted By: rene
a to co zrobił niedoszły ( i całe szczęście ) reprezentant Polski Andrzej Jankowski przechodzi ludzkie pojęcie


Eee, kto to jest Andrzej Jankowski ??? Jedyny zawodnik którego znam o tych personaliach, to były zawodnik Stomilu Olsztyn, ale on już chyba nie gra.

A reprezentant Polski i Metalist Charków to kojarzy mi się z Sewerynem Gancarczykiem.
Andrzej Jankowski to nikt inny tylko Andrew Johnson, hahaha niedoszły reprezentant Polski własnie

Do góry
#1646054 - 04/10/2007 23:51 Re: Puchar UEFA [Re: jinx]
dAnTeCh Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/08/2005
Postów: 3499
Skąd: Stalowa Wola
Originally Posted By: jinx
Originally Posted By: rene
a to co zrobił niedoszły ( i całe szczęście ) reprezentant Polski Andrzej Jankowski przechodzi ludzkie pojęcie


Eee, kto to jest Andrzej Jankowski ??? Jedyny zawodnik którego znam o tych personaliach, to były zawodnik Stomilu Olsztyn, ale on już chyba nie gra.

A reprezentant Polski i Metalist Charków to kojarzy mi się z Sewerynem Gancarczykiem.


Andrew Johnson \:o

Do góry
#1646127 - 05/10/2007 00:19 Re: Puchar UEFA [Re: dAnTeCh]
jinx Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2003
Postów: 1051
Skąd: Szombierki

Faktycznie, na to nie wpadłem

Swoją drogą to Everton jako zespół powinien dostać jakąś Malinę Roku za końcówe 20 minut tego meczu.

Do góry
#1649212 - 05/10/2007 23:04 Re: Puchar UEFA [Re: jinx]
Piotruś Pan Offline
addict

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 654
Skąd: Ostrzeszów
Ludzie Groclin w dwumeczu z Crveną Zvezda Belgrad pokazał klase sie wyżarł 2 spotkania 2 bramki taktyka fantastyczna z tym graniem na Sikore, czy tam zadnych innych napastników nie mają, dobrze ze odpadlismy bo w tym tygodniu telewizja uraczyla nas takimi meczami w wykonaniu pensjonatu emerytów z Mediolanu,i twardo grających drwali ze Szkocji oraz furmanką pana Drzymały, której wycieczka w tegorocznych pucharach skończyła się w Belgradzie. trudno takie mecze nazwać promocją futbolu.
Nie powiem piłkarze Groclinu naprawdę zwiedzili naprawdę kawał świata podziwiając sobie krajobrazy stepów Kazachstanu, no i Azerbajdzań, na bardziej lukratywne i wyrafinowane wycieczki do Aten,Stambułu, Burukseli zabrakło niestety sił, umiejętności i pomysłu maiło być tak pięknie a znów wyszło jak zwykle.
Szpaku wczoraj mnie rozbawił swoim komentarzem prosze państwa za tydzień będą emocje bo gra reprezentacja Polski z Kazachstanem, myslałem że sie przewrócę jak mają taką siermiężną piłkę puszczać w wykonaniu naszych drużyn to lepiej niech leci N jak Nienawiść lub coś tam innego,bo tego oglądać się nie da jak jedne lebiody z Serbii graję jeszcze z gorszymi lebiodami z Polski a trener Engel stwierdził że należy poważnie przeanalizować grę polskich drużyn w pucharach, dobrze że chociaz trafnie ocenił poziom meczu określając go jako poziom ligowy do europejskiego to nam sporo brakuje 11 pajaców na boisku plus zmiany i do tego jeszcze dwóch w telewizji jak na mnie to już za dużo. do widzenia to tyle

Do góry
#1649264 - 05/10/2007 23:16 Re: Puchar UEFA [Re: Piotruś Pan]
Piotruś Pan Offline
addict

Meldunek: 15/07/2002
Postów: 654
Skąd: Ostrzeszów
Moze w nasrępnym sezonie odwiedzimy Armenię, Gruzję w porywach może jeszcze Cypr lub Macedonię, chociaz na Cypr to fajna wycieczka europejski standard, opaleniznę zlapiemy ewentualnie jakąs ładną kobitke sobie co ktory stary kawaler przywiezie no i conajmniej remis

Do góry
Strona 10 z 10 < 1 2 ... 8 9 10

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, igea23), 3329 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5580274 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49