Strona 2 z 11 < 1 2 3 4 ... 10 11 >
Opcje tematu
#1653896 - 07/10/2007 20:37 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: rene]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Czyli np. dziś ( wg. mojego pomysłu )
Saragossa - Levante typ: 1 stawka 1
Real - Huelva typ: 1 stawka 3
Osasuna - Villarreal typ: 1 stawka 2
Murcia - Betis typ X stawka 3
Sevilla - Depor typ 2 stawka 1
Razem musi być dokładnie 10 jednostek

Do góry
Bonus: Unibet
#1653955 - 07/10/2007 20:47 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: polskignom]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: polskignom
zapomnialem o waznym aspekcie, jak ktos typuje wszystkie kolejki, to najgorsze wynikowo kolejki sa mu odejmowane na koniec zabawy ;\)



Veto

Wiesz ,jakie powstanie zamieszanie ?

kazdy bedzie odejmował po 3 kolejki ,a aktualna klasyfikacja ?
Nie dojdziesz ładu.

Proponuje tak :

Kazdy, po ostatniej kolejce ,podaje:
a)swój aktualny bilans
b)najgorszy wynik (do poprawienia)
c)ilość kolejek ,jaka mu została do ewentualnej poprawki

57 (-15)(2)

Tu widzimy ,ze uczestnik ma najgorszy wynik -15 i ,oprócz tego wyniku,jeszcze jeden do poprawki.

Oczywiscie przed ostatnia kolejką mozna poprawic tylko 1 zły wynik.

W ten sposób klasyfikacja byłaby bardziej przejrzysta.

Jak sadzisz ?


W ten sposób orietujemy sie ,ze

Do góry
#1653963 - 07/10/2007 20:49 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: Thiago]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: Thiago-duszek
Świetny pomysł! Zobaczymy ile dziś trafię... Brakuję trochę opcji 1x-x2 ale damy radę.

Real - Huelva 2 C
Santander - Valladolid 1 A
Osasuna - Villareal 2 A
Barcelona - Atletico 1 A
Murcia - Betis 2 B
Mallorca - Getafe 2 B
Sevilla - Deportivo 2 C
Bilbao - Almeria X B
Zaragoza - Levante 1 A


Thiago ,przy wprowadzeniu "podwójnej szansy" pojawi sie problem ,jak to punktowac w odniesieniu do "jednotorówki".

Jezeli masz jakies propozycje to ...adelante ! \:\)

Do góry
#1653997 - 07/10/2007 20:57 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: rene]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: rene

Ja bym jednak proponował uprościć zabawę, czyli zostajemy przy 1X2, Kursy wziąłbym od jednego buka ( w sumie to nieistotne od jakiego, chodzi o to, by były identyczne dla wszystkich )
Każdy z userów miałby 10 jednostek do dyspozycji na kolejkę
Maksymalna stawka na 1 mecz wynosiłaby 3 jednostki, minimalna 1 jednostka
Jednostki tylko całkowite


Rene ,ciekawy pomysł ,ale...

Spróbujmy jeszcze uprościć .

Po co nam kursy i buki ?

Przyjmijmy ,ze mamy 1o jednostek i dysponujmy nimi dowolnie ,tak jak pieniedzmi na giełdzie ,montujac pakiet akcji.
Kto chce bardzie dywersyfikowac ryzyko ,zagra wiecej spotkań za mniejsze stawki ,kto ryzykuje...da mniej.
Ważna by tu była minimalna liczba meczów do zagrania ,po to ,by wyeliminować "układ" :Real 1 ,Barca 1 i nic poza tym.
Tu chodzi o wiedze o całej lidze.

Bez kursów i liczymy tak:
1)trafiony - ilość postawionych jednostek na plus
2)nietrafiony - stawka na minus

Hmm ? \:\)

Super ,świeżutki temat ,a juz tyle głosów i propozycji

Mamy jeszcze sporo czasu ,wybierzemy WSPÓLNIE te najciekawsze/najlepsze i zredagujemy regulamin.

Do góry
#1654080 - 07/10/2007 21:11 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: Amkwish]
Thiago Offline
veteran

Meldunek: 19/05/2003
Postów: 1503
Skąd: Gliwice
Originally Posted By: amkwish
Originally Posted By: rene

Ja bym jednak proponował uprościć zabawę, czyli zostajemy przy 1X2, Kursy wziąłbym od jednego buka ( w sumie to nieistotne od jakiego, chodzi o to, by były identyczne dla wszystkich )
Każdy z userów miałby 10 jednostek do dyspozycji na kolejkę
Maksymalna stawka na 1 mecz wynosiłaby 3 jednostki, minimalna 1 jednostka
Jednostki tylko całkowite


Rene ,ciekawy pomysł ,ale...

Spróbujmy jeszcze uprościć .

Po co nam kursy i buki ?

Przyjmijmy ,ze mamy 1o jednostek i dysponujmy nimi dowolnie ,tak jak pieniedzmi na giełdzie ,montujac pakiet akcji.
Kto chce bardzie dywersyfikowac ryzyko ,zagra wiecej spotkań za mniejsze stawki ,kto ryzykuje...da mniej.
Ważna by tu była minimalna liczba meczów do zagrania ,po to ,by wyeliminować "układ" :Real 1 ,Barca 1 i nic poza tym.
Tu chodzi o wiedze o całej lidze.

Bez kursów i liczymy tak:
1)trafiony - ilość postawionych jednostek na plus
2)nietrafiony - stawka na minus

Hmm ? \:\)

Super ,świeżutki temat ,a juz tyle głosów i propozycji

Mamy jeszcze sporo czasu ,wybierzemy WSPÓLNIE te najciekawsze/najlepsze i zredagujemy regulamin.

Popatrz na mój przykład:
Typuję spotkanie Real Madryt-Rectreativo Huelva. Kursy(Unibet) to :
1,33-4,60-9,50.
Według Twojego sposobu stawiając na 1 A dostaję bodajże 3 punkty. Jeżeli postawię na 2 C to tylko 1 punkt. Przy jednostkowym obstawianiu (maksimum 3) stawiając na gości zarobiłbym znacznie więcej niż na zwycięstwie Realu za maksymalną stawkę.

To niejako zachęciłoby grających do ryzykowania a nie grania spotkań Real-Barça itp.

Co do ilości spotkań typowanych to trzeba po prostu wprowadzić przepis: "Jeżeli typujesz w danej kolejce do jesteś zobowiązany do zagrania minimum 5 spotkań".

"Aby Twój bilans z całego sezonu został uznany musisz wziąść udział w przynajmniej 28 kolejkach".

Ja po prostu zgłaszam swój udział w konkursie. Jakkolwiek by on wyglądał. Według mojej koncepcji można grać na 1x czy też x2. Co czasem znacznie ułatwiałoby zabawę. Chociaż czy o prostotę tu chodzi? Ma być ciężko i wtedy będzie ciekawie.

Do góry
#1654141 - 07/10/2007 21:22 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: Thiago]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
z grupami pomysl mi sie bardziej podobal niz z jednostkami. Mysle, ze jest w miare przejrzysty.

7 spotkan minimalnie do obstawienia tez ok. (im mniej tym bedzie gorzej, bo bedzie mozna lykac punkty na faworytach, a najtrudniejsze spotkania bedzie mozna miec w dupie, a chyba chodzi o to, zeby utrudnic?)

Opcje 1x-x2 chyba jednak za bardzo ulatwiaja, ew. mozna zrobic, ze trafienie typu 1x-x2 daje polowe punktow, przyznanych za grupe, czyli np. za A+ trafione byloby +2,5, a za nietrafione -5, co Wy na to?

Jeszcze o tym odejmowaniu, mozna to uproscic, kazdy jegomosc po 38 kolejce podaje wszystkie swoje wyniki z kazdej kolejki i widzimy czarno na bialym, ktore jego kolejki sa najlepsze (te 21 czy 25 najlepszych wynikow w zaleznosci od umowy). Mysle, ze nie trzebaby latac za kazdym uczestnikiem, czy ew. "przez przypadek" nie podal jakiejs kolejki w calosezonowym podsumowaniu. Formula troche podobna do zawodow zeglarskich. Fanem zeglarstwa nie jestem, ale podoba mi sie, ze jest szansa zdobyc tam tytul majac gorszy moment w zawodach.

Do góry
#1654159 - 07/10/2007 21:26 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: polskignom]
True02 Offline
veteran

Meldunek: 05/01/2006
Postów: 1545
A mi me gusta "La liga", więc z przyjemnością się z Wami pobawię \:\)

Do góry
#1654164 - 07/10/2007 21:27 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: Amkwish]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Dla mnie prostota to jest cel nadrzędny, bo inaczej będą pytania, nieporozumienia, reklamacje, itd.

Skoro mój pomysl z jednostkami został wzięty pod uwagę, to:
1. Ja wybrałem 10 jednostek do rozdysponowania, bo tyle jest spotkań w kolejce
Przy zalożeniu, że na jedno spotkanie mozna dać 1-3 jednostek, user może typować wszystkie mecze, a musi minimum cztery ( bo idea jest taka, że wszystkie jednostki trzeba wykorzystać )

Nikt nie może więc typować tylko Realu i Barcy, bo to maksimum 6 jednostek i pozostałe 4 musi rozdysponować

Można ustalić minimalną ilość spotkań lub dać więcej jednostek
np. 13 jednostek ( przy zalożeniu, że max na mecz to 3 ) user będzie musiał obstawić już 5 spotkań

Jeśli chodzi o mnie, to uważam, że 5 spotkań z kolejki, to wystarczajace minimum
- tu można zostać przy 10 jednostkach, ale jednocześnie zastrzec, że musi być minimum 5 spotkań
- mozna zwiększyć ilość jednostek

Ja w żadnym wypadku nie podwyższałbym 3 jednostek na mecz, bo jak będzie wiecej, to ludzi w końcówce mogą grać na fuksy
Mozna się natomiast zastanowić, czy za nietrafiony typ nie liczyć podwójnej stawki

Amk - tu ty jako pomyslodawca i sponsor musisz sam zadecydować

Dla mnie kursy są potrzebne, bo co innego trafić Real z Levante na Santiago, a co innego trafić coś po kursie wyższym

Jeśli nie będzie kursów, to raczej nie będzie opłacało się wyszukiwać niespodzianek, a tych w La Liga przecież trochę jest, tylko "typowanie" sprowadzać będzie się do ulokowania jednostek w najpewniejsze spotkania

Jeśli chodzi o mnie, to kursy powinny być
Ja to widzę tak, ze na początku ktoś wiesza zestaw + kursy - taka swoistą tablicę, z ktorej każdy wybiera co chce )
ważne by był to jeden buk, bo jak ktos trafi, że przykładowo Barca wygra z Realem :D, to nie moze być tak, ze jeden będzie liczył 1.80, a drugi 2.10

To nie ja będę decydować o ksztalcie konkursu, ale przy kursach "będę sie upierać"

Do góry
#1654196 - 07/10/2007 21:34 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: rene]
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
jesli kursy maja byc, to mozna przyjac system z jednostkami, ale wtedy ja bym proponowal 15 j. i brak mozliwosci zagrania 5x3, czyli min. 6 spotkan.

Jesli chodzi o tablice z kursiwami, to bardzo istotne jest to, zeby byl to 1 buk, dlaczego? Zeby nie bylo pozniej, ze w kolejce 13. gralismy u buka x, a w 17. u buka y.

"U buka y mialbym bilans +8,5 j., a u x mialem +6,2 w 13., z kolei w 17. u buka x mialem -2,3 j., a u buka x mialem -2,7 j." Troche podkoloryzowane, ale nalezy takie sytuacje wykluczyc.

Teraz powstaje pytanie buk ma byc anonimowy, czy moze atakujemy z propozycjami? ,Amk funduje bilet na CN, wybrany buk przelot dla zwyciezcy i nagrody pocieszenia dla medalistow
Za reklame chyba na to pojda, co?


PS. Ostatni akapit w formie zartu do rozwazenia ;\)

Do góry
#1654219 - 07/10/2007 21:40 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: Thiago]
(J) Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2006
Postów: 2871
Pomysł bardzo dobry \:\) Typuję na próbę:

Real - Huelva 1 A
Santander - Valladolid 1 A+
Osasuna - Villareal 1 C
Barcelona - Atletico 1 B
Murcia - Betis X C
Mallorca - Getafe 1 B
Sevilla - Deportivo X C
Bilbao - Almeria 1 A
Zaragoza - Levante X C

Quote:
minumum wynosi 10 sposród 27/28 mozliwych do typowania


Optymalne moim zdaniem będzie 2/3 kolejek czyli koło 20

Pozdrawiam

Do góry
#1654259 - 07/10/2007 21:45 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: rene]
santiago Offline
veteran

Meldunek: 25/11/2004
Postów: 1587
Skąd: kielce
Z kursami nie byłoby zle jesli byłyby sztywne tak jak mowi rene. Jednostki tez dobre pod warunkiem zwiekszenia ich ilosci na dana kolejke. W takim układzie tez musimy obstawiac sporo meczy w danej serii co w ogólnym rachunku pokaze znajomosc Primera Division.

Wy macie jednak wieksze doswiadczenie jesli chodzi o rozne kokursy na mecz.pl wiec ja sie dostosuje. A grac bede tak czy siak bo lubie hiszpanska piłke

Do góry
#1654288 - 07/10/2007 21:52 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: rene]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Jeśli chodzi o mój pomysl z jednostkami, to ja go uprosciłem na maksa i widzę to tak

1. Na każdą kolejkę user ma do dyspozycji 10 jednostek i musi je koniecznie rozdysponować ( musi być dokładnie 10 )
2. Na wybrane spotkanie można przeznaczyć maksimum 3 jednostki ( minimum oczywiście jedną ), ale przy jednoczesnym założeniu, że minimalna ilość spotkań w kolejce wybrana przez usera wynosi nie mniej niż 5 spotkań

Moim zdaniem ważne jest, by wszystkie jednostki musiały być wykorzystane, bo pod koniec gry prowadzący mógłby minimalizować ilość strat, obstawiajac 5 spotkań, każde za 1 jednostkę

3. Jednostki są całkowite ( nie może być 1.5 jednostki ). Do wyboru 1, 2 lub 3 jednostki
4. Trafiony typ liczymy następująco: kurs x ilość jednostek ( nie czysty zysk, czyli nie odejmujemy od tego ilości postawionych jednostek dla uproszczenia )
5. Nietrafiony typ to ilość jednostek x 2 ( chodzi o to, by nie opłacało grać się tylko na fuksy, zwłaszcza w końcówce )

Aby zakwalifikować się do klasyfikacji końcowej, trzeba wziąć udział w minimum 75% kolejek
Osoby, które typują więcej ( np. wszystko ) maja prawo do wyboru najlepszych kolejek ( czyli odrzucenia jakiejś kolejki ponad wymagane 75% )
Prawo, ale nie konieczność, bo jak ktoś będzie na plusie to nie musi odrzucać

Na początku wieszamy kursy jednakowe dla wszystkich i każdy z tego wybiera i później ma obowiazek podliczyć

Do góry
#1654335 - 07/10/2007 22:04 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: (J)]
True02 Offline
veteran

Meldunek: 05/01/2006
Postów: 1545
tYPY PRóBNE:

Real - Huelva 1 A+
Santander - Valladolid 1 A
Osasuna - Villareal X C
Barcelona - Atletico 2 C
Murcia - Betis X C
Mallorca - Getafe 1 B
Sevilla - Deportivo X C
Bilbao - Almeria 1 A+
Zaragoza - Levante 1 A

Do góry
#1654369 - 07/10/2007 22:14 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: True02]
Zabielany Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/02/2005
Postów: 5727
Skąd: Bytom
Real - Huelva 1 A
Santander - Valladolid 1 C
Osasuna - Villareal X B
Barcelona - Atletico X B
Murcia - Betis 2 C
Mallorca - Getafe 2 A
Sevilla - Deportivo 1 A+
Bilbao - Almeria 1 C
Zaragoza - Levante 1 B

Do góry
#1654512 - 07/10/2007 22:45 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: Zabielany]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Panowie ,dzieki za zainteresowanie ,uwagi i miłe słowa

Zaraz zasuwam na mecz ,ale zostawie Wam propozycję do (chyba) ostatecznego zaakceptowania (badź nie).

Przychylam siedo propozycji Rene i innych,z pewna modyfikacją.
Zebrałem to jeszcze raz i przedstawiam.


1)Typujemy 28-29 kolejek ,obowiazkowych ,dla kazdego jest 20

2)W kazdej kolejce podajemy minimum 7 spotkań

3)W kazdej kolejce uczestnik ma do dyspozycji 10 jednostek,którymi dysponuje dowolnie ,z tym zastrzeżeniem ,ze na jeden mecz moze postawic max 3 jednostki i min 1

4)Niewazne są kursy u buków.
Za trafiony typ liczymy odp.ilośćjednostek na plus ,za błedny typ - tyle samo na minus.

5)Typujemy TYLKO jednotorowo : 1 lub X lub 2

6)Kazdy uczestnik ma prawo do anulowania swoich 3 najgorszych wyników ,z tym ,ze wtedy musi typować 20 kolejek (wymagane) plus 3 (jezeli typował tylko 21 kolejek ,moze poprawic jeden ,najgorszy bilans i zastapic go lepszym.

7)Po kazdej kolejce uczestnicy podliczaja swój bilans ,robia bilans sumaryczny ,podając liczbe kolejek ,jaka typowali do tej pory.

Ad 2)Dlaczego 7 spotkań ?

a)temat ma popularyzowac najlepsza lige swiata ,która nie kończy sie na Barcelonie i Realu ;im wiecej typujesz ,tym wiecej sie interesujesz (to skrót mysloy oczywiscie).
Hombre ,descubre toda La Liga ! \:\)

b)przy 7 meczach i 10 jednostkach do dyspozycji nie mozna bedzie ciagle stawiać po 3 jednostki na Real i Barce ,bo
2x3=6 i zostaje 4 jednostki na 5 pozostałych spotkań ,za mało ,by obstawić

Proszę ,zastanówcie sie nad tym ,jak cos ominałem ,to poprawcie.

I jeszcze jedno.
Jestem takim samym uczestnikiem jak wszyscy.
dałem pomysł ,ale absolutnie nie chce i nie bedę autorytatywnie decydował ,to wspólny temat ,kazdy jest tu na równych prawach.

Hmmm...gdybym tak wygrał ta "rywalizacje" ,to bilet na Barce*** otrzyma ten ,kto zajmie drugie miejsce

***meczu Barca - Real nie bierzcie pod uwagę ,bo kupienie biletu graniczy z cudem ,nie wspominajac o cenie (w marcu konie chcieli ode mnie 500-700 euro w zaleznosci od miejsca ,wiec....poszedłem za darmo :))

Voy a ir al Camp Nou.

Polónia amb el Barca

Salud !

amk

Do góry
#1654807 - 07/10/2007 23:41 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: Amkwish]
seba30 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/02/2006
Postów: 4409
Skąd: Gliwice
Twoja ostatnia propozycja amkwish wydaje mi się bardzo dobra. Testowo zatypuję dzisiejsze mecze według Twoich wytycznych

Real Madrid - Recreativo 1 3j
Racing Santander - Real Valladolid 1 2j
Sevilla - Dep La Coruña 1 1j
Barcelona - Atletico Madrid 1 1j
Athletic Bilbao - Almeria 1 1j
Zaragoza - Levante 1 1j
Mallorca - Getafe X 1j

pozdrawiam \:\)

Do góry
#1655134 - 08/10/2007 00:40 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: seba30]
True02 Offline
veteran

Meldunek: 05/01/2006
Postów: 1545
Ostateczna propozycja jest bardzo dobra, ale jednak wyrzuciłbym zapis o anulowaniu trzech najgorszych wyników. To, w moim przekonaniu, nieco niepotrzebne komplikowanie zabawy, a w zasadzie jej rozliczania.

Do góry
#1655321 - 08/10/2007 01:15 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: True02]
aker Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2004
Postów: 22186
Skąd: Chorzów
wie ktos jak wyglada gra Atletico? jest szansa ze cos strzela?

Do góry
#1655353 - 08/10/2007 01:24 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: aker]
aker Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2004
Postów: 22186
Skąd: Chorzów
Originally Posted By: aker
wie ktos jak wyglada gra Atletico? jest szansa ze cos strzela?


ale gafa \:p

Do góry
#1655598 - 08/10/2007 02:00 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: Thiago]
Thiago Offline
veteran

Meldunek: 19/05/2003
Postów: 1503
Skąd: Gliwice
Originally Posted By: Thiago-duszek
Świetny pomysł! Zobaczymy ile dziś trafię... Brakuję trochę opcji 1x-x2 ale damy radę.

Real - Huelva 2 C 2-0. Długo się zapowiadało na sensację ;\)
Santander - Valladolid 1 A
Osasuna - Villareal 2 A 3-2. Villareal prowadziła i :/
Barcelona - Atletico 1 A 3-0 \:\)
Murcia - Betis 2 B 0-0 buuu \:\(
Mallorca - Getafe 2 B 4-2. Getafe dostają ode mnie nagrodę: "frajerzy kolejki"
Sevilla - Deportivo 2 C 0-1 chociaż jedna "sensacja" złapana...
Bilbao - Almeria X B 1-1 good
Zaragoza - Levante 1 A

Gdyby nie frajerstwo Villareal i Getafe to byłbym wniebowzięty a tak... <cmoka>

Do góry
Strona 2 z 11 < 1 2 3 4 ... 10 11 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 2181 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581081 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49