Strona 4 z 11 < 1 2 3 4 5 6 ... 10 11 >
Opcje tematu
#1659197 - 09/10/2007 19:22 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: Amkwish]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
W regulaminie musi być zapis, że kolega Amk bierze udział dla zabawy i jak wygra, to nagrodę dostaje ten, kto zajmie drugie miejsce
Poza tym trzeba od razu ustalić, co będzie, jak 2 lub więcej osób uzbiera tyle samo punktów, a lepszych nie będzie

Co do możliwości anulowania, to ja mam inny pomysł, myślę, ze bardzo fajny, który owinien spowodować, że finisz będzie pasjonujący
Brałem też pod uwagę przejrzystość i prostotę
ale po kolei...

Mamy 31 kolejek z czego obowiazkowe jest 20
W każdej kolejce do zdobycie jest 15 pkt, do stracenia też \:D
Trudno to oszacować, ale ja myślę, że średnia na kolejkę wyjdzie ok. 5 pkt

Zatem ja proponuję zrobić tak:
- minimum 20 kolejek pozostaje, ale wprowadzamy też maksymalną ilość kolejek jaką moze typować każdy uczestnik i tu proponuję 25

Jeśli ktoś przystąpi na ostatnia minutę, to musi te 20 kolejek typować i szanse na sukces też ma, choć trochę mniejsze od tych, co zaliczą 25 kolejek. Ale to jest taka mala premia dla obstawiajacych regularnie ( można zastanowic się, czy minimum nie podnieść do "oczka" czyli 21 kolejek )

Po każdej kolejce uczestnik podlicza swoje punkty ( z ostatniej kolejki )
Mniej wiecej tak:
Suma punktow uzyskanych w 15 kolejce - 5
Suma punktów po 15 ( lub mnie jeśli opuścił ) kolejkach 102

Jak ktoś bierze udział, to jednocześnie deklaruje, że punkty z danej kolejki wliczane są do klasyfikacji końcowej
Czyli inaczej mówiąc wszystkie punkty są zaliczane

Z tym, że:
Jak ktos ma juz 25 kolejek na koncie, to dla niego gra się kończy, nawet jak do końca rozgrywek pozostana jakieś kolejki

Czasem tak jest, ze jakaś kolejka "nie pasi" wiec każdy moze sobie ją odpuścić
W końcówce mozna poczekać na ruch najgroźniejszych rywali - zrobi się taki mały pokerek

Reasumując: jeśli ktos brał udzial w kolejce to te punkty zawsze wchodzą do klasyfikacji końcowek. Do klasyfikacji końcowej wchodzi 20 - 25 kolejek
O tym ile ich będzie każdy decyduje sam - i co ważne przed ( nie znając wyników spotkań )

Do góry
Bonus: Unibet
#1659225 - 09/10/2007 19:34 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: rene]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Podliczanie wygladałoby tak:
- ilosć punktów uzyskana w denej kolejce - xxx
- ilość typowanych ( dotychczas ) kolejek - xx
- łączna suma punktów - xxx

Ja proponuje min. podnieść do 21 ( czyli 10 kolejek mniej niz jest )
Maksymalnie każdy wybiera ( przed ) 25 kolejek

i niezależnie od tego, wszystkie punkty się sumuje

szanse na wygrana maja wszyscy, choc ci z 25 kolejkami ciut wiekszą, ale to jest premia za regularność

jest prosto, przejrzyscie i ciekawie

Do góry
#1659270 - 09/10/2007 20:00 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: rene]
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
Podpisuje sie pod tym co napisał Rene.
Można zrobić tak, by maksymalnie typować np. jak wspomniał 25 kolejek.
Wtedy będzie chyba większa szansa na zbliżone wyniki i ciekawszy finisz.
Mozna też będzie swiadomie opuścić jakąs tzw.' cięzką kolejke' i nic na tym nie tracąc.

Z racji, ze mam trochę wolnego czasu to służe pomoca w tym konkursie \:\)

Do góry
#1659286 - 09/10/2007 20:11 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: Platini]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: platynowy007
Podpisuje sie pod tym co napisał Rene.
Można zrobić tak, by maksymalnie typować np. jak wspomniał 25 kolejek.
Wtedy będzie chyba większa szansa na zbliżone wyniki i ciekawszy finisz.
Mozna też będzie swiadomie opuścić jakąs tzw.' cięzką kolejke' i nic na tym nie tracąc.

Z racji, ze mam trochę wolnego czasu to służe pomoca w tym konkursie \:\)


Ja mam odmienne zdanie.

Przeciez kazdy może odpuscić jakąś kolejkę,wystarczy ,by wytypował 20.

Natomiast ,co do "poprawek".
Wprowadźmy zasade ,ze mozna skorzystac z prawa do anulowania 3 najgorszych wyników ,ale....do 33 kolejki włacznie,na 5 kolejek przed zakończeniem konkursu.

W ten sposób po 33 kolejce mielibysmy przejrzysta klasyfikację (z poprawkami) i finisz stałby sie ciekawy ,bo kazdy uczestnik miałby czarno na białym ,jak stoja konkurenci.

Do góry
#1659290 - 09/10/2007 20:14 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: Platini]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: platynowy007

Z racji, ze mam trochę wolnego czasu to służe pomoca w tym konkursie \:\)


Super

Ja myslałem o tym ,abyśmy mogli sie zmieniać ,w rolach "nadzorujacego" regulaminowy przebieg zabawy.

Mysle ,ze przed kazdą kolejka bedziemy ustalać ,kto jest jurorem \:\)

Oczywiscie moze to byc przez X kolejek ta sama osoba.

Chodzi oczywiscie i sprawdzenie poprawnosci podliczeń i napisanie aktualnego rankingu.

Do góry
#1659295 - 09/10/2007 20:16 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: Amkwish]
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
Ty Amk jestes tu szefem i niezależnie do jakiego wniosku dojdziemy to z chęcia zagram ;\)

Hmm, do 33 powiadasz ..
Można i tak zrobić, wtedy rzeczywiście będzie wszystko przejrzyste.

Do góry
#1659317 - 09/10/2007 20:25 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: Platini]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: platynowy007
Ty Amk jestes tu szefem i niezależnie do jakiego wniosku dojdziemy to z chęcia zagram ;\)


Protestuje,nie jestem zadnym szefem \:\)
Funduje nagrodę - fakt.
Dałem pomysł - fakt.

Natomiast chce sie bawic na zasadach ,które wszyscy zaakceptują,wtedy mozna miec z tej zabawy przyjemność ,a nie wrazenie ,ze sie robi coś ,do czego nie jest sie w pełni przekonanym.

Ciekawe ,co inni majado powiedzenia.

Jak nie znajdziemy kompromisu to....głosujemy \:\)

Do góry
#1659323 - 09/10/2007 20:28 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: Amkwish]
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
Nie, no troszkę zartowałem z tym szefostwem

Pomysł naprawde przedni, nagrode jak dla mnie świetna.

Mi odpowiada zarówno koncepcja Rene jak i Twoja, także ja tu kurczowo nie będe zadnej ze stron się trzymał.
Oczywiście, że chodzi o przyjemnośc z zabawy, to jest na pierwszym miejscu.

Do góry
#1659367 - 09/10/2007 20:58 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: Platini]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Ja tam się nie upieram przy tej mojej wersji 25 kolejek max.
Staram sie tylko poszukać jakis rozwiazań.
Równie dobrze moze być tak, jak proponuje Amk, czyli mozna 3 kolejki anulować w końcowce
Można to głosować, choc ja myślę, że decydujące zdanie ma tu Amk, jako pomyslodawca i fundator

Generalnie chodzi o to, by sie dobrze bawić i trochę bukom tyłem skroić przy okazji

Do góry
#1659379 - 09/10/2007 21:07 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: rene]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: rene

Generalnie chodzi o to, by sie dobrze bawić i trochę bukom tyłem skroić przy okazji


O to chodzi ,o to chodzi

Mozemy w kazdej kolejce robic statystyke typów.

Najczęsciej grany mecz na przykład ,70% dajmy na to remisów i...jak to sie bedzie sprawdzać.
Jezeli bedzie koincydencja pomiędzy "masówką" a dobrym efektem to...czemu nie \:\)

Oczywiscie w zabawie dajemy 1,X,2 ,ale jak bedzie przewaga dwójek ,to u buka mozna taki mecz zagrać X2.

Takze taka statystyka bedzie ciekawa.

Do góry
#1659520 - 09/10/2007 21:48 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: Amkwish]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Biorąc pod uwagę ,spore ,jak na tachwile zainteresowanie konkursem oraz to ,by rywalizacja była emocjonujaca do ostatniej chwili postanowiłem ...zwiekszyc pule nagród :

II miejsce - plecak FCB

III miejsce - szalik FC Barca

A co ?! \:\)

Do góry
#1659529 - 09/10/2007 21:49 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: Amkwish]
lipkowsk Offline
journeyman

Meldunek: 02/04/2007
Postów: 54
Witam

Chetnie wezme udzial w zabawie, ostatnio calkiem niezle idzie mi hiszpanska wiec pewnie to wygram ;).

Odnosnie regulaminu

Wydaje mi sie, ze powinien byc obowiazek grania w KAZDEJ kolejce, tak aby nie omijac tych trudnych kolejek, w koncu wygrac ma najlepszy. Wydaje mi sie, ze mozliwosc w wynikach odjecia swoich 3 najgorszych kolejek jest potrzebna. Po 21 kolejce kazdy powinien podawac wyniki calosciowe i te ktore bylyby wazniejsze - 20 swoich najlepszych kolejek.

W przypadku rownej ilosci punktow wygrywalby zawsze ten kto bedzie mial w swoich najlepszych 20 kolejkach trafionych najwiecej typow za 3 pkt, przy ich rownej ilosci za 2 pkt. Ta zasada moglaby obowiazywac takze w ustaleniu kolejnych miejsc.

Do góry
#1659556 - 09/10/2007 21:54 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: lipkowsk]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: lipkowsk
Witam

Chetnie wezme udzial w zabawie, ostatnio calkiem niezle idzie mi hiszpanska wiec pewnie to wygram ;).

Odnosnie regulaminu

Wydaje mi sie, ze powinien byc obowiazek grania w KAZDEJ kolejce, tak aby nie omijac tych trudnych kolejek, w koncu wygrac ma najlepszy. Wydaje mi sie, ze mozliwosc w wynikach odjecia swoich 3 najgorszych kolejek jest potrzebna. Po 21 kolejce kazdy powinien podawac wyniki calosciowe i te ktore bylyby wazniejsze - 20 swoich najlepszych kolejek.

W przypadku rownej ilosci punktow wygrywalby zawsze ten kto bedzie mial w swoich najlepszych 20 kolejkach trafionych najwiecej typow za 3 pkt, przy ich rownej ilosci za 2 pkt. Ta zasada moglaby obowiazywac takze w ustaleniu kolejnych miejsc.



Odnosnie obowiazkowego typowania kazdej kolejki to odpada ,ponieważ wypadna sprawy losowe (wyjazd ,egzamin,itp).

Co do pozostałych propozycji to

Miałemidentyczny pomysł ,co do wyłaniania zwyciezcy ,przy równej ilosci punktów ,choc myslałem tez ,ze wygrywałby ten kto ma najlepszy bilans z pojedynczej kolejki (jezeli obaj maja równe ,to nastepny wynik - tak jak w skoku w dal na przykład ,hehe).

Do góry
#1659580 - 09/10/2007 22:02 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: Amkwish]
lipkowsk Offline
journeyman

Meldunek: 02/04/2007
Postów: 54
Do konca jest 31 kolejek, to znaczy, ze nie mozna typowac wszystkich, widzialem gdzies ze maksymalnie 25 a do koncowego wyniku bierzemy tylko 20?

Do góry
#1659586 - 09/10/2007 22:04 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: lipkowsk]
lipkowsk Offline
journeyman

Meldunek: 02/04/2007
Postów: 54
amkwish nie lipkowski a lipkowsk \:\)

Do góry
#1659597 - 09/10/2007 22:07 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: Amkwish]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Ja już więcej weny nie mam i czekam na finalny regulamin
Typowanie każdej kolejki nie wchodzi w grę, bo jakieś losowe sprawy zawsze mogą się przytrafić

Przy równej ilości punktów, to chyba powinna decydować większa ilość typów trafiony w sensie ilościowym ( bez brania pod uwagę punktów ) bądź jakiś stosunek trafione / wszystkie

Amk. Jest z czego wybierać, więc trza to kończyć

P.S. Będę musiał powalczyć o jedną z dwoch pierwszych nagród, bo szalik mam \:D
Sam sobie kupiłem, jak byłem na Camp Nou ( ale nie na meczu )

Do góry
#1659742 - 09/10/2007 22:42 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: rene]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: rene

P.S. Będę musiał powalczyć o jedną z dwoch pierwszych nagród, bo szalik mam \:D


Jeden bedziesz miałdo kibicowania ,a drugi ....na zimę

Trudno mi kończyc ,bowiem nie wypowiedziała się jeszcze wiekszość uczestników ,a pewnie Ci ,którzy się jeszcze zapiszą ,też bedą chcieli miecjakies uwagi.

Szczególnie ciekaw jestem opinii polskiegognoma ,bo to On pierwszy rzucił pomysł z poprawianiem wyników i anulowaniem najgorszych.

Mysle jednak ,ze jedna rzecz wecz MUSI zostac zatwierdzona \:\) ,a mianowicie możliwość typowania ,wszystkich 31 kolejek ,mozliwość nie przymus.

Do góry
#1659750 - 09/10/2007 22:44 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: lipkowsk]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Originally Posted By: lipkowsk
amkwish nie lipkowski a lipkowsk \:\)


Przepraszam ,juz poprawiam \:\)

Do góry
#1659834 - 09/10/2007 23:02 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: Amkwish]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Ja generalnie jestem za tym, by była możliwość grania wszystkich 31 kolejek.
Piszę o tym, bo to ode mnie wyszedł pomysł, by każdy wybrał 25
Przy tym pomyśle kierowałem się dwoma aspektami
- by nie było odliczania ( tu nie mam nic przeciwko )
wolałbym jednak tego uniknąć, bo wtedy całość trochę się skomplikuje, wymaga dodatkowych obliczeń, itd.
- chciałem też wyrównać nieco szanse dla wszystkich
Bo jak jest 31 kolejek, a minimum wynosi 20, to ci, którzy przystąpią pod koniec zbyt dużych szans nie mają ( no chyba, że będziemy tak fatalnie typować )
Oni będą mieć mniej kolejek, a tym samym punktów, a ponadto ci, którzy będą typować wszystko, będą mogli sobie odliczyć jakieś minusowe kolejki, jeśli im się takie trafią, bo plusa nawet +1 nikt sobie odliczał nie będzie

Przy jakiś kolejkach, ktore można odrzucić, warto zastanowić się, czy minimum nie powinno wynosić 25 kolejek
6 kolejek w zapasie to dużo i pokryje losowe sprawy, egzaminy, itp.

Reasumując.
Ja większych niezgodnosci nie widzę. Nikt ostro nie protestuje. Przeciwnie jest zgodność i chęć do zabawy - co cieszy
Myślę, ze pora to domykać, by potem wychwycić rzczy, których brakuje ewentualnie

Do góry
#1673791 - 13/10/2007 05:04 Re: A ti te gusta "La Liga" ? - Selecciona !(temat testowy) [Re: rene]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
Originally Posted By: rene
Ja proponuję tak:
Każdy typer ma do dyspozycji jedną "trójkę", dwie "dwójki", a oprócz tego każde spotkanie moze typować za "jedynkę"
Z "trójki" i "dwójek" nie trzeba korzystać, można każde spotkanie typować za 1
Istotne jest tylko to, by podać typy na 7 spotkań, a kto będzie chciał niektóre może "zagrać" za wyższą stawkę


a ja czytałem, że tu lubisz prostotę w zabawie \:\)

Originally Posted By: platynowy007
Nadrobilem zaległosci, przeczytalem wszystkie propozycje i oczywiście wchodze w tą zabawe \:\)

Rene na początek postraszyl typami \:p

Zasady w miare czytelne.

Co do anulowania wynikow - mysle, ze 3 w zupelności wystarcza.


również \:\) tyle, że ja jestem przeciwny anulowania wyników, jak już ktoś typuje niech bierze odpowiedzialność za nie.

u mnie jedynie brakuje typów U/O reszta O.K.

również jeżeli można jestem chetny do zabawy

pozdr,

Do góry
Strona 4 z 11 < 1 2 3 4 5 6 ... 10 11 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, akagi, alfa, Lukasz111, igea23, Sensei), 3549 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581827 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49