Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Opcje tematu
#1669294 - 12/10/2007 03:07 Tylko DBE - typy shane'a
shane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 19172
Skąd: Bydgoszcz, Polska
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Postanowiłem założyć ten temat, by sprawdzić samego siebie.

Będę w nim podawał tylko typy z Dominet Bank Ekstraligi, czyli tego w czym czuję się najlepiej. Typy oczywiście będę podpierał analizami - czasami dłuższymi, czasami krótszymi, ale zawsze będę się starał skrobnąć trochę swoich przemyśleń o danych spotkaniu.

Zaczynamy




PS. Proszę nie wpisywać się w temacie. Wszelkie propozycje, rady, sugestie lub słowa krytyki proszę kierować do mnie na PW, bądź poruszyć dyskusję w odpowiednim temacie na forum (temacie o typowaniu DBE).

---

1 kupon

+ + +


Zdarzenia: Anwil + Stal + Turów + Prokom

Kurs: 2,19 (uwzględniony podatek)

Bukmacher: Profesjonal

Stawka: 8,5/10

Data i godzina rozpoczęcia pierwszego meczu: 12.10.2007 (piątek), godz. 20:00


No nic drodzy forumowicze. Już jutro zaczynamy sezon DBE meczem Polonia - Prokom. Kursy na pierwszą kolejkę nie są zbytnio ciekawe, ale udało mi się po konsultacji z kilkoma osobami skleić taki oto właśnie kuponik. Cztery mecze - niby dużo, ale to 2.19 bardzo mnie kusi.

Jak widzicie obecnie chyba tylko Profesjonal wystawił ofertę i nie ma co czekać na netowych bo to co zobaczyłem w Unibecie (Prokom @ 1.05 \:D ) optymizmem mnie raczej nie napawa, więc już jutro lecę do Profesjonala puścić kuponik na podwojenie, bo chyba lepszej promocji na podwojenie długo nie zobaczę \:\)

No, ale powoli... ;\)

Prokom gra już jutro, więc radzę Wam się nie spóźnić na ten meczyk, bo 1.15 Wam umknie sprzed nosa \:p Prokom to Prokom. Co ja tu mogę wiele pisać. Jutro pokażą jacy są mocni na tle bądź co bądź do końca jeszcze nie posklejanej Polonii Warszawa. Kto oglądał Prokom w meczu z Anwilem ten wie na ile stać zespół prowadzony przez trenera(?) Kijewskiego. Superstrzelby z Sopotu jutro dadzą o sobie znać. Daje czysty mecz, więc handi mnie nie interesuje, ale niespodzianki w tym meczu na pewno nie będzie. To samo dotyczy się Anwilu. Po tym co pokazali w meczu o Superpuchar ten zespół coraz bardziej mnie przekonuje. Dojdzie Pluta i Kotwica nie będzie miała raczej nic do powiedzenia, szczególnie, że ich skład jakoś do mnie nie przemawia (dużo graczy ściągniętych na ostatnią chwilę, problemy z budżetem). Tutaj też niespodzianki nie będzie. No i z tych takich "pewniaczków" na deser pozostaje Turów, który...gra jeszcze lepiej niż w zeszłym sezonie. Do ich megadefensywy w tym roku dołączyła też lepsza jakość w ataku. Tutaj niespodzianki też raczej nie będzie, nie ma za dużo co pisać, bo obydwie drużyny walczą o zupełnie inne cele w tym sezonie.

Najbardziej zaskakujące jest to 1.4 na Stal \:D Nie wiem co analityk Profesjonala chciał tym pokazać wystawiając taki kurs ;\) Polpharma to już nie ten sam zespół co w poprzednim sezonie, potrafiący wygrać/powalczyć z każdym. Odszedł praktycznie cały trzon zespołu, a wielu graczy nie pokazało nic szczególnego w springach męcząc się momentami z drużynami z... 1 ligi w Polsce hehe \:\) Nic nie ujmuję Polpharmie, bo bardzo lubię ten zespół, a Chudeusza darzę wyjątkowym szacunkiem, ale nie będzie z nich co zbierać raczej przy Stali, która w tym sezonie jak dla mnie jest poważnym kandydatem do medalu. Istna rewolucja była w tym zespole. Niektórzy z graczy zostali tylko dlatego, by w tym roku walczyć ze Stlą o najwyższe cele. Rozmawiałem z codim i sam przyznaje, że "Stalówka" w tym roku to masakrycznie efektowny i ...efektywny zespół. Naprawdę nie wiem skąd to 1.4 ... ale tym lepiej dla grających.

Do góry
Bonus: Unibet
#1670602 - 12/10/2007 18:33 Re: Tylko DBE - typy shane'a [Re: shane]
shane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 19172
Skąd: Bydgoszcz, Polska
2 kupon

vs

ZDARZENIE: Górnik Wałbrzych - Turów Zgorzelec
TYPY: Turów Zgorzelec -12,5
KURS: 1,85
BUKMACHER: Bwin.com
STAWKA: 6/10

Data i godzina rozpoczęcia meczu: 13.10.2007 (sobota), godz. 18:00


To drugi kupon jaki przygotowałem na pierwszą kolejkę DBE. Mecz beniaminka Górnika Wałbrzych z aktualnym srebrnym medalistą, zespołem Turowa Zgorzelec.

Mecz emocjonujący bo to w końcu Derby Dolnego Śląska. Górnik to z pewnością jedna z najbardziej zasłużonych ekip koszykarskich w Polsce, która po wielu perypetiach powraca na koszykarskie salony. Pech chciał, że już w pierwszym meczu Górnik trafia na ultramocnego rywala jakim jest bez wątpienia drużyna Turowa Zgorzelec. Cele zespołów w tym sezonie są diametralnie różne - Górnik będzie się bił o utrzymanie, wątpię, by nawet powalczyli o środek tabeli (chociaż wszystko się może zdarzyć), a Turów celuje w medal i to na pewno nie brązowy.

Zespół ze Zgorzelca to jeden z moich ulubionych teamów w DBE, a to za sprawą ich polityki klubowej. Zatrzymali trenera i trzon zespołu, co w naszej lidze zdarza się bardzo rzadko. Jest to spowodowane zwykle brakiem pieniążków...ale Turowa raczej ten problem nie dotyczy. No ale pieniądze nie grają... \:\)

W Wałbrzychu (a tak w ogóle to w Świebodzicach) niespodzianki raczej nie obejrzymy, stąd mój typ na Turów z handicapem. Zgorzelczanie w sparingach spisywali się bardzo dobrze, ich atak w porównaniu z poprzednim sezonem nabrał rumieńców i jest bardziej urozmaicony. Do zespołu dołączyli tacy gracze jak Logan, Nana, Skibniewski, Kitzinger co stawia na pewno w lepszym świetle grę w ataku tak jak wspominałem wcześniej. W zespole zostali Rodriquez, Witka, Kelati (!!!), Drobnjak, Ljubotina i co najważniejsze jak dla mnie najlepszy obecnie trener w DBE Saso Filipovski. W meczu z Górnikiem najprawdopodobniej nie zobaczymy Kitzingera, ale to nie zmienia faktu, że drużyna Turowa jest zdecydowanym faworytem i handicap -12,5 pkt powinni przeskoczyć.

Skład Wałbrzycha szału nie robi, ale zapewne powalczą, jak to bywa w pierwszym meczu beniaminków. Nowych graczy z USA nie widziałem, więc trudno mi cokolwiek powiedzieć o nich, ale raczej nie są to gracze z tej samej półki co gracze Turowa, chociaż pewno jeden z nich będzie gwiazdą w swoim zespole. Do tego dochodzą bądź co bądź przeciętni Polacy - Zabłocki, Czerwonka, Wichniarz. Na pozycji numer 5 obejrzymy Ercegovicia, znanego z występów w Polpharmie i Astorii, ale on sam pod koszem zdziała niewiele i na pewno nie wytrzyma całego meczu, o ile wcześniej nie wyleci za 5 fauli jak to ma w zwyczaju.

Reasumując, uważam, że Zgorzelec wygra spokojnie to spotkanie i niespodzianki nie zobaczymy na pewno. Jak wszystko się ułoży po myśli Filipovskiego, a Logan będzie tak skuteczny jak w sparingach to handicap na Turów -12,5 jest z pewnością do pokrycia.

Do góry
#1671430 - 12/10/2007 21:57 Re: Tylko DBE - typy shane'a [Re: shane]
shane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 19172
Skąd: Bydgoszcz, Polska
3 kupon

vs

ZDARZENIE: Polonia Warszawa - Prokom Trefl Sopot
TYPY: Prokom Trefl Sopot -5 po I kwarcie
KURS: 1,90
BUKMACHER: Unibet
STAWKA: 5/10

Data i godzina rozpoczęcia meczu: 12.10.2007 (piątek), godz. 20:00 (mecz w Polsacie Sport)


Kuponik na dzisiaj, tak żeby się lepiej meczyk śledziło, ale oczywiście zakład jest jak najbardziej na serio.

Myślałem nad nim od wczoraj, ale jakoś nie miałem dużego przekonania, ale jednak ostatecznie zdecydowałem się. Mówi się, że pierwsza myśl zawsze jest najlepsza, więc zagrałem... \:\)

Dzisiaj o 20:00 rozpocznie się mecz inaugurujący nowy sezon DBE - sezon 2007/2008. Całkowicie przebudowaną w porównaniu z nowym sezonem Polonię Warszawa czeka niezmiernie trudne zadanie, bo przyjdzie im się zmierzyć z obecnym Mistrzem Polski, uczestnikiem rozgrywek elitarnej Euroligi - Prokomem Trefl Sopot. Prokomem, który podobnie jak w poprzednich sezonach mierzy w te najwyższe cele.

Skład drużyny z Sopotu jest totalnie przebudowany. Mało tego - na ławkę trenerską dołączyli Mirosław Noculak i Tomas Pacesas, którzy będą asystentami Kijewskiego. Skład Prokomu jest totalnie przybudowany, a z poprzedniego sezonu zostali tylko Dylewicz, Slanina i Masiulis. Do tej trójki dołączyli gracze z najwyższej europejskiej półki: Milan Gurovic, Thomas Van Den Spiegel (znakomita postawa w meczu o Superpuchar, absolutna dominacja deski), Ruben Wolkowyski, a także gracze, którzy mają za sobą grę w NBA: Travis Best i Dejuan Wagner. Klub wzmocnił też perspektywiczny polski gracz, Krzysztof Roszyk - znakomity obrońca, a jak trzeba to i rzuci celnie za trzy.

Nie ma co ukrywać, że ten mecz będzie jak spotkanie Dawida z Goliatem. Prokom bez problemów powinien sobie poradzić z Polonią Warszawa, która jest jeszcze w niestabilnej formie, a gracze, którymi dysponuje nie są w stanie zagrozić sopocianom.

Typuję zwycięstwo nieco podrażnionego Prokomu (przegrana o Superpuchar po fantastycznym meczu z Anwilem Włocławek) po pierwszej kwarcie różnicą minimum 5 pkt. Zadanie jest do wykonania i ściskam kciuki, by Prokom zaczął od mocnego uderzenia i udowodnił wyższość nad rywalem.

\:\)

Do góry
#1671687 - 12/10/2007 23:23 Re: Tylko DBE - typy shane'a [Re: shane]
shane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 19172
Skąd: Bydgoszcz, Polska
4 kupon

vs

ZDARZENIE: Polonia Warszawa - Prokom Trefl Sopot
TYPY: Polonia Warszawa under 77,5 pkt
KURS: 1,85
BUKMACHER: Unibet
STAWKA: 4/10

Data i godzina rozpoczęcia meczu: 12.10.2007 (piątek), godz. 20:00 (mecz w Polsacie Sport)


Nie przypuszczam, żeby Polonia rzuciła Prokomowi 78 pkt \:o Owszem, ich gra zapewne opiera się głównie na ataku, ale dzisiaj podejmować będą bardzo silnego rywala, a linia ustawiona jest wyjątkowo wysoko. No nic, spróbujemy \:\) Stawka raczej niska \:\)

Do góry
#1673182 - 13/10/2007 03:38 Re: Tylko DBE - typy shane'a [Re: shane]
shane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 19172
Skąd: Bydgoszcz, Polska
Originally Posted By: shane
ZDARZENIE: Polonia Warszawa - Prokom Trefl Sopot
TYPY: Prokom Trefl Sopot -5 po I kwarcie
KURS: 1,90
BUKMACHER: Unibet
STAWKA: 5/10


-5j.

Dramat. Było -5 pkt, ale w drugą stronę.

\:D

Do góry
#1673637 - 13/10/2007 04:41 Re: Tylko DBE - typy shane'a [Re: shane]
shane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 19172
Skąd: Bydgoszcz, Polska
Originally Posted By: shane
ZDARZENIE: Polonia Warszawa - Prokom Trefl Sopot
TYPY: Polonia Warszawa under 77,5 pkt
KURS: 1,85
BUKMACHER: Unibet
STAWKA: 4/10


-4j.

Po co bronić, nie? \:\)

<szydzę>

Do góry
#1673666 - 13/10/2007 04:46 Re: Tylko DBE - typy shane'a [Re: shane]
shane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 19172
Skąd: Bydgoszcz, Polska
Małe podsumowanie: \:\)

-5j.
-4j.

----
= -9j.


Przepiękny dzień w moim wykonaniu \:\(

Prokom zrobił wszystkim niezłego psikusa i męczył się w meczu, który miał być dla nich spacerkiem. No, ale oni najwidoczniej nie lubią spacerować...

Nie załamujemy się, dwa główne kupony w grze, więc czekamy na dzień jutrzejszy.

Pozdrawiam

Do góry
#1678924 - 14/10/2007 20:52 Re: Tylko DBE - typy shane'a [Re: shane]
shane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 19172
Skąd: Bydgoszcz, Polska
Originally Posted By: shane
ZDARZENIE: Górnik Wałbrzych - Turów Zgorzelec
TYPY: Turów Zgorzelec -12,5
KURS: 1,85
BUKMACHER: Bwin.com
STAWKA: 6/10


-6j.

Do góry
#1678933 - 14/10/2007 20:56 Re: Tylko DBE - typy shane'a [Re: shane]
shane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 19172
Skąd: Bydgoszcz, Polska
Originally Posted By: shane
Zdarzenia: Anwil + Stal + Turów + Prokom
Kurs: 2,19 (uwzględniony podatek)
Bukmacher: Profesjonal
Stawka: 8,5/10


-8,5j.

Do góry
#1678940 - 14/10/2007 20:59 Re: Tylko DBE - typy shane'a [Re: shane]
shane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 19172
Skąd: Bydgoszcz, Polska
O tym weekendzie chciałbym jak najszybciej zapomnieć... :(

-5j.
-4j.
-6j.
-8,5j.

----
= -23,5j.

Będzie lepiej? MUSI BYĆ!

Do góry
#1687725 - 17/10/2007 23:54 Re: Tylko DBE - typy shane'a [Re: shane]
shane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 19172
Skąd: Bydgoszcz, Polska
Przepraszam, dzisiaj wyjątkowo bez analiz, bo dopiero co wszedłem do domu i nie mam na to czasu po prostu. Typy jednak jak najbardziej przemyślane.

\:\)

5 kupon:

Anwil + Stal + Turów + Prokom / AKO 1,42 / Expekt / STAWKA: 8/10

6 kupon:

Anwil -16,5 / 1,85 / Expekt / STAWKA: 5/10

7 kupon:

Basket Kwidzyn +5,5 + Polpak Świecie -2,5 / AKO = 3,42 / bwin.com / STAWKA 4/10


Początek pierwszego spotkania: Dzisiaj o 18:00

Do góry
#1687785 - 18/10/2007 00:08 Re: Tylko DBE - typy shane'a [Re: shane]
shane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 19172
Skąd: Bydgoszcz, Polska
8 kupon:

Stal -10,5 + Polpak / AKO 3,05 / Expekt / STAWKA: 4/10


\:\)

I to wszystko na dzisiaj. Powodzenia!

Do góry
#1693736 - 19/10/2007 19:20 Re: Tylko DBE - typy shane'a [Re: shane]
shane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 19172
Skąd: Bydgoszcz, Polska
Originally Posted By: shane
5 kupon:

Anwil + Stal + Turów + Prokom / AKO 1,42 / Expekt / STAWKA: 8/10

6 kupon:

Anwil -16,5 / 1,85 / Expekt / STAWKA: 5/10

7 kupon:

Basket Kwidzyn +5,5 + Polpak Świecie -2,5 / AKO = 3,42 / Bwin.com / STAWKA 4/10

8 kupon:

Stal -10,5 + Polpak / AKO 3,05 / Expekt / STAWKA: 4/10


5) -8j.
6) -5j.
7) -4j.
8) -4j.

Druga fatalna kolejka DBE. Liga za bardzo nieprzewidywalna. Sam już nie wiem jak to ugryźć by było dobrze. Anwil frajerstwo, gała nie siedziała. Basket dał się zrobić w samej końcówce w balona i zabrakło dwóch punktów do pokrycia handicapu. Stali do pokrycia handi zabrakło jednego punktu

\:\(

Czy aż taki marny ze mnie typer? Ech. Wszystko nie po mojej myśli.

Do góry
#1693748 - 19/10/2007 19:26 Re: Tylko DBE - typy shane'a [Re: shane]
shane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 19172
Skąd: Bydgoszcz, Polska
Podsumowanie ogólne:

1 kolejka: -23,5j.
2 kolejka: -21j.

---

Łącznie: -44,5j.

Dramat. Nie pozostaje nic innego jak walczyć i odrabiać straty. W końcu musi się udać.






\:\)

Do góry
#1695406 - 20/10/2007 01:49 Re: Tylko DBE - typy shane'a [Re: shane]
shane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 19172
Skąd: Bydgoszcz, Polska
Tak jak mówiłem, nie można się poddawać i w końcu zapewne coś wejdzie. Z kolejki na kolejkę jestem coraz mądrzejszy i to powinno zaprocentować. Cóż nam innego pozostaje jak po raz kolejny spróbować swoich sił. Więc do dzieła! \:\)



Kilka perełek wybrałem na najbliższą kolejkę, a kursy w Unibecie wyjątkowo zachęcające, więc trzeba próbować! \:\)

vs

ZDARZENIE: Śląsk Wrocław - AZS Koszalin
TYP: AZS Koszalin +8,5
KURS: 1,90
BUKMACHER: Unibet
STAWKA: 2/10

Data i godzina rozpoczęcia meczu: 20.10.2007 (sobota), godz. 17:30


W najbliższą sobotę do Wrocławia przyjeżdża koszaliński AZS. Dla mnie ten mecz jest bardzo ciekawy - będziemy w nim mogli podziwiać solidną koszykarską szkołę Urlepa i nieco dziki zespół AZSu Koszalin.

Biorąc pod uwagę wyniki dwóch wcześniejszych kolejek gram Koszalin +8,5 pkt. Kurs 1,90, który zaproponował Unibet wygląda całkiem fajnie. Przy niskiej stawce spokojnie można taki bet zagrać. Śląsk w porównaniu z poprzednim sezonem, to już nie to samo co teraz. Zespół jakby trochę nieprzygotowany do rozgrywek, a wielu graczy zostało sprowadzonych do zespołu na ostatnią chwilę. W dodatku Urlep miał na głowie Reprezentację Polski i zdecydowanie mniej czasu dla swojego zespołu niż inni trenerzy w DBE. Nic wrocławianom nie ujmuję, ale szukając niespodzianek po dobrych kursach w tej kolejce, ta jakoś najszybciej rzuciła mi się w oczy. W Śląsku do teraz pory chyba nie może się wykreować lider zespołu, a momentami gra z Basketem Kwidzyn tez nie wyglądała różowo.

W Koszalinie natomiast nastroje są mieszane. Zespół Dariusza Szczubiała rozegrał tylko jedno spotkanie - z Czarnymi Słupsk. Pomimo porażki, "Akademicy" nie zagrali źle. Dopiero w IV kwarcie Czarni wyszli na prowadzenie, a Koszalinowi zabrakło czasu, by dogonić zespół przeciwników. Do czego zmierzam. Zdecydowanym faworytem byli Czarni, ale tak jak mówiłem przed sezonem. Każdy zespół, który trenuje nasz ex-trener Reprezentacji, Dariusz Szczubiał, zawsze namiesza w lidze. Jest to zawsze nieco szalona i dzika ekipa, jednak momentami przynosi to całkiem fajny skutek. AZS w moich oczach nie jedzie do Wrocławia na totalnie pożarcie i myślę, że są w stanie napsuć krwi gospodarzom. Rozkręca się Swanson, Thompson, Noordgard, a swoje cenne punkty zawsze dorzuci Arabas i inni gracze z USA w zespole.

Boję się tego typu, ale można spróbować. W końcu do odważnych Świat należy.

\:\)

vs

ZDARZENIE: Polpak Świecie - Basket Kwidzyn
TYP: Polpak Świecie -10,5
KURS: 1,90
BUKMACHER: Unibet
STAWKA: 6/10

Data i godzina rozpoczęcia meczu: 21.10.2007 (niedziela), godz. 18:00 - błąd Unibetu co do terminu spotkania!


Ligowy debiut Polpaku przed własną publicznością. Polpaku, który jak do tej pory spisuje się w lidze rewelacyjnie. Potrafił wygrać we Wrocławiu mimo, że przegrywał na samym początku meczu różnicą 20 oczek, a także w Starogardzie Gdańskim, gdzie pokonał tamtejszą Polpharmę prowadząc praktycznie od 1 do 40 minuty meczu.

Polpak gra bardzo fajną koszykówkę. Widać świeżość w tym zespole, młodość, a jednocześnie doświadczenie. Zmienił się trener w Polpaku. Greka Kostasa Flevarakisa zastąpił Mihailo Uvalin. I ta zmiana zespołowi wyszła na dobre. Skończyło się bezmózgowe granie, tylko w zespole teraz liczy się TAKTYKA. Na pozycji rozgrywającego doskonale spisuje się Bobby Dixon z USA. To doskonały strzelec, a jednocześnie dobry obrońca. To on właśnie prowadzi Polpak od zwycięstwa do zwycięstwa... i właśnie ta seria zwycięstw powinna być podtrzymana, bo do Świecia (nareszcie!) przyjeżdża beniaminek Basket Kwidzyn.

Nie sądzę, by w tym meczu doszło do jakiejś większej niespodzianki, bo takich już chyba mamy w tej lidze, aż za dużo. Polpak stać na wiele w tym sezonie i myślę, że to 10,5 pkt jest spokojnie do przekroczenia. Każdy w Polpaku ma duży wpływ na wynik, a wielu graczy przechodzi samych siebie. Chociażby Mujo Tuljkovic czy Paweł Kikowski. Tego pierwszego skreśliłem przed sezonem i nie dawałem mu dużych szans na pozostanie w zespole, a tu nieoczekiwanie to jeden z czołowych strzelców w zespole Serba. Tak samo sprawa ma się z Kikowskim - naszą nadzieją polskiego basketu. Po przeprowadzce z Kołobrzegu do Świecia, Paweł zrobił ogromne postępy i nie jest już tylko drugoplanową postacią w swoim zespole.

Podbudowany Polpak powinien sobie poradzić z Basketem, który legitymuje się jak na razie skromnym bilansem 0-1 po porażce u siebie ze Śląskiem. Nie należy ich jednak lekceważyć, bo niektóre nazwiska w ekipie Mariusza Karola budzą szacunek (Eldridge, Żurawski, Ansley). Do tego dochodzą gracze z USA, którzy na czele z Keepem i Kingiem mogą trochę namieszać.

Ja jednak pomimo wszystkiego "Basketu się nie boję" i liczę na udany debiut Polpaku na własnych śmieciach.

vs

ZDARZENIE: Czarni Słupsk - Turów Zgorzelec
TYP: Turów Zgorzelec
KURS: 1,90
BUK: Unibet
STAWKA: 2/10

&

ZDARZENIE: Czarni Słupsk - Turów Zgorzelec
TYP: poniżej 140,5 pkt w meczu
KURS: 1,85
BUK: Unibet
STAWKA: 3/10

Data i godzina rozpoczęcia meczu: 21.10.07 (niedziela), godz. 18:00 (mecz na żywo pokaże Polsat Sport)


W niedzielę na antenie Polsatu Sport będziemy mogli zobaczyć bardzo ważny i ciekawy pojedynek - Czarni będą podejmować Turów Zgorzelec i dla mnie jest to prawdziwy hit tej kolejki.

Oba zespoły są jeszcze silniejsze niż przed rokiem. Trener Czarnych Igor Griszczuk wszem i wobec mówi, że tak silnego składu jak w tym roku Czarni jeszcze nie mieli nigdy. I nie ma co się mu dziwić, bo gracze, którzy teraz zdobywają punkty dla zespołu ze Słupska należą do ścisłej czołówki DBE. Jednak mimo, że skład jest bardzo mocny to gra słupszczan ciągle nie wygląda tak jakby kibice i działacze tego oczekiwali. Można to już było zobaczyć w pierwszej kolejce, kiedy to do Słupska przyjechał AZS Koszalin. Niby Koszalin taki słaby, a Czarni męczyli się z nimi do ostatnich minut gry. I to mnie właśnie zastanawia. Przecież w zespole zaszły tylko niewielkie zmiany, trzon zespołu pozostał generalnie taki sam, a i oczywiście trener nie zmienił miejsca zatrudnienia. Tak więc patrzeć trzeźwo na tą drużynę możemy powiedzieć, że głównym atutem powinno być w tym przypadku zgranie. Tak jednak nie jest... W dodatku szczerzę powiedziawszy, więcej spodziewałem się po nowym rozgrywającym Energii Czarnych, bo w moim mniemaniu Ed Scott nie ustabilizował jeszcze swojej formy.

Absolutnie nie mówię, że Czarni są słabi! Tak nie jest. To zespól bardzo mocny szczególnie u siebie, ale mój typ jednak kieruję na Turów...

...Turów, który podobnie jak Czarni zachował swoich najważniejszych graczy w zespole, by przed sezonem wzmocnić się jeszcze bardziej. Zgorzelec ma cholernie mocny obwód i kilku killerów, którzy sami mogą przesądzić o wyniku meczu. Bilans zespołu to 1-1, ale porażka w Wałbrzychu nie wynikała raczej w mojej opinii z siły Górnika, tylko z kardynalnych błędów Turowa w końcówce meczu. Tak być nie powinno i po przebiegu meczu z Polonią już widać poprawę. Jeśli Turów rzeczywiście jest taki mocny, jeśli celuje w medal MP, musi takie mecze wygrywać i odprawiać z kwitkiem kolejnych rywali.

Kurs (1,90) na wyjazdowe zwycięstwa Turowa nie zdarza się za często i powinniśmy wszyscy z tego skorzystać. Ja jednak osobiście odradzam granie tego spotkania za jakieś szaleńcze stawki. To naprawdę ciężki mecz i nic w nim z góry nie jest przesądzone.

Jeszcze dwa zdania o drugim zakładzie na to spotkanie tj. underze 140,5 pkt. Oba zespoły nie poczyniły jak już pisałem zbytnich roszad w składzie. Oba zespoły nie zmieniły trenerów i obaj trenerzy to wybitni eksperci w DBE. Już pewno od dłuższego czasu mają umiejętnie rozpracowanego rywala i mało czym mogą sie nawzajem zaskoczyć. Do tego dochodzi ŚWIETNA obrona z obydwóch stron. Under 140,5 pkt może okazać się dobrym typem, jednak podobnie jak z Turowem ML, nie szarżowałbym za bardzo ze stawkami.

To tyle o tym meczu. Vamos Turów, Vamos David!





I teraz trochę szaleńczy kupon, ale kto ryzykuje, ten się dobrze bawi... \:\)

vs & vs

ZDARZENIA: Polonia Warszawa - Anwil Włocławek & Górnik Wałbrzych - Stal Ostrów Wielkopolski
TYPY: Anwil Włocławek + Stal Ostrów Wielkopolski
KURS (AKO): 2,38
BUKMACHER: Unibet
STAWKA: 3/10

Data i godzina rozpoczęcia pierwszego meczu: 20.10.2007 (sobota), godz. 17:00

Mecz Polonia Warszawa - Anwil Włocławek będzie transmitowany przez Polsat Sport od godz. 18:00


Świr ze mnie, wiem \:\)

Nie wiem dlaczego, ale ten dubel mnie cholernie, ale to cholernie kusi. AKO oszałamiającego on raczej nie daje, ale typować można chyba śmiało. No, ale po kolei.

Co do Anwilu. To co zagrali w meczu z Górnikiem to totalna klapa. Po prostu nic im nie wpadało. Chyba po raz kolejny się nie skompromitują, aż tak bardzo. Polonia w pierwszym meczu u siebie niesamowicie napsuła krwi samemu Prokomowi, ale gdy tylko Ci przycisnęli w obronie, zawodnicy z Warszawy nie mieli za wiele do powiedzenia. I tutaj liczę na doświadczenie Anwilu. Pipa(n), aż takim kretynem jak Kijewski mimo wszystko chyba nie jest i wie, że ten mecz trzeba wygrać obroną, przy której superstrzelby z Polonii sobie za bardzo nie poszaleją. Mało tego - takiej skuteczności jak z Prokomem raczej już Warszawa nie zanotuje, bo zupełnie inaczej rzuca się pod presją obrońcy, a inaczej z czystej pozycji. Najlepszymi graczami w ekipie Polonii są Riviera i Miller, na co zapewne Pipan weźmie poprawkę.

Nie mówię, że to będzie łatwy mecz, bo ileż to razy Włocławek sprawił nam, typerom psikusa w DBE. Jednak myślę, że złość jaka drzemie w zespole Anwilu jest przeogromna i po raz kolejny nie zrobią z siebie pajacy \:\)

Do tego meczu dokładam Stal. Kurs 1,70 zachęcający, nie powiem. Już jutro jedna z tych dwóch ekip (Górnik & Stal) zanotuje w lidze pierwszą porażkę. Stal wygrywała jak do tej pory z ligowymi zespołami środka tabeli jakimi są Kotwica i Polpharma, a Górnik bądź co bądź pokonał ultramocny Turów i Anwil. Tak jak mówiłem już wcześniej. Według mnie Górnik cały czas będzie walczył o utrzymanie, bo te dwie wygrane wiosny nie czynią. To Anwil i Turów dali się zrobić w balona, a Górnik miał po prostu dzień konia, który nie zdarza się codziennie. Do tego ten niesamowity duet Zabłocki i Wichniarz. Ligowi średniacy, którzy przeżywają w Górniku chyba drugą młodość. Czy i tym razem zagrają tak dobre zawody jak w meczach poprzednich? Nie sądzę.

Kluczem do pokonania Wałbrzycha jest skuteczna gra na obwodzie i podtrzymanie znakomitej skuteczności z dystansu i półdystansu. Pod koszem o dziwo góruje ekipa Radosława Czarniaka.

Stal, jeśli marzy o zwycięstwie nie może jechać na ten mecz z nastawieniem, że jadą do beniaminka, gdzie nie ma gwiazd, a mecz wygra się sam. Białek ich zlekceważył i teraz może cmoknąć się w pompkę ( \:D ). Trzeba wyeliminować Clarksona i Ercegovica, to będzie już połowa sukcesu.

Stal, jeśli myśli o nawiązaniu w tym sezonie walki o coś więcej jak musi ten mecz wygrać, nie ma innego wyjścia. Jak Hughes (o losie \:o ), Kadziulis i Szawarski będą grać tak jak od początku sezonu to jest bardzo duża szansa na zwycięstwo.


Do góry
#1696908 - 20/10/2007 19:15 Re: Tylko DBE - typy shane'a [Re: shane]
shane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 19172
Skąd: Bydgoszcz, Polska
vs

ZDARZENIE: Kotwica Kołobrzeg - Polpharma Starogard Gdański
TYP: Kotwica Kołobrzeg -6
KURS: 1,90
BUKMACHER: Unibet
STAWKA: 6/10

Data i godzina rozpoczęcia meczu: 20.10.2007 (sobota), godz. 18:00


Czytam i czytam sobie o tym meczu i ostatecznie zdecyduję się postawić na Kotwicę, chociaż we wcześniejszych planach w ogóle nie miałem takiego zamiaru. jarko33 i krycha84 ten typ polecają (żeby była jasność - chodzi o Kotwicę ML) to coś w tym musi być.

Oba zespoły w lidze jeszcze nie wygrały, więc dzisiaj któryś z zespołów wzbogaci się o pierwsze dwa punkty w tabeli. Pod względem personalnym o wiele lepiej wygląda Kotwica i jakoś Polpharma nie ma chyba wystarczającej ilości argumentów, by dzisiaj pokonać ekipę z Kołobrzegu. Przewaga podopiecznych Arkadiusza Konieckiego będzie zapewne bardzo wyraźna pod koszem: Daniel jest w bardzo dobrej formie, Bigus swoje punkty rzuci a zarazem coś zbierze, a na dodatek do zespołu dołączył Tomek Cielebąk, który opuścił ekipę Vikinga Gdynia, po tym jak ten zespól wycofał się z rozgrywek. Taka "moc deski" daje pewnego rodzaju handicap nad ekipą Polpharmy, bo w jej szeregach postrachem mogą być tylko Hall i Copeland...którego w tym meczu się nie boję, mimo iż obecnie jest jednym z najlepszych strzelców całej ligi. Złotym środkiem na zatrzymanie Copelanda można bez chwili namysłu nazwać Michaela Bree. Z tego co czytałem i opowiadali mi koledzy z Kołobrzegu, koleś jest po prostu masakrycznym obrońcą i niczym plaster przykleja się do swojej ofiary. Pod taką presją ciężko jest nawrzucać 25 pkt w meczu. Do tego w Kotwicy dochodzą Mrożek (zawsze groźny szczególnie w swojej hali), Machowski, Barrett (spisuje się o wiele lepiej niż w sparingach i zamiast grzać ławę daje bardzo dobre, wartościowe zmiany) i Armstrong, który mimo iż rozegrał w NBA ponad 100 meczy to nie błyszczy, ale w końcu przełamać się musi, na co i ja i kibice "Kotwy" z pewnością liczą.

Polpharma nie ma czym postraszyć Kotwicy, bo skład mają bardzo, ale to bardzo przeciętny. Jedno co dobre, że dużo jest tam Polaków, a ich punktów coś w DBE ostatnimi czasy bardzo mało.

Handicap do przekroczenia, więc trzeba zaryzykować.


Do góry
#1699328 - 21/10/2007 04:36 Re: Tylko DBE - typy shane'a [Re: shane]
shane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 19172
Skąd: Bydgoszcz, Polska
Originally Posted By: shane
ZDARZENIE: Kotwica Kołobrzeg - Polpharma Starogard Gdański
TYP: Kotwica Kołobrzeg -6
KURS: 1,90
BUKMACHER: Unibet
STAWKA: 6/10


Jasny gwint. Roztrwonić taką przewagę!

Kolejny pech... Zabrakło 2 punktów do pełni szczęścia \:\(

-6j.

Do góry
#1699338 - 21/10/2007 04:38 Re: Tylko DBE - typy shane'a [Re: shane]
shane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 19172
Skąd: Bydgoszcz, Polska
Originally Posted By: shane
ZDARZENIA: Polonia Warszawa - Anwil Włocławek & Górnik Wałbrzych - Stal Ostrów Wielkopolski
TYPY: Anwil Włocławek + Stal Ostrów Wielkopolski
KURS (AKO): 2,38
BUKMACHER: Unibet
STAWKA: 3/10


+4,14j.

Nareszcie!

Do góry
#1702802 - 22/10/2007 03:15 Re: Tylko DBE - typy shane'a [Re: shane]
shane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 19172
Skąd: Bydgoszcz, Polska
Originally Posted By: shane
ZDARZENIE: Śląsk Wrocław - AZS Koszalin
TYP: AZS Koszalin +8,5
KURS: 1,90
BUKMACHER: Unibet
STAWKA: 2/10


+1,8j.

Originally Posted By: shane
ZDARZENIE: Polpak Świecie - Basket Kwidzyn
TYP: Polpak Świecie -10,5
KURS: 1,90
BUKMACHER: Unibet
STAWKA: 6/10


-6j. Dramat...

Originally Posted By: shane
ZDARZENIE: Czarni Słupsk - Turów Zgorzelec
TYP: Turów Zgorzelec
KURS: 1,90
BUK: Unibet
STAWKA: 2/10


+1,8j.

Originally Posted By: shane
ZDARZENIE: Czarni Słupsk - Turów Zgorzelec
TYP: poniżej 140,5 pkt w meczu
KURS: 1,85
BUK: Unibet
STAWKA: 3/10


+2,55j.

Do góry
#1702854 - 22/10/2007 03:23 Re: Tylko DBE - typy shane'a [Re: shane]
shane Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/04/2006
Postów: 19172
Skąd: Bydgoszcz, Polska
Podsumowanie ogólne:

1 kolejka: -23,5j.
2 kolejka: -21j.
3 kolejka: -1,71j.

---

SUMA: -46,21j.


Mój minus się powiększa, a typy wchodzą. Pech chciał, że nie weszło to, czego byłem najbardziej pewny. Nie wiem już jak to określić \:\( I jeszcze to co zrobiła Kotwica Kołobrzeg. Po prostu nie wiem jak to określić. Pechowe stawkowanie i zamiast być na plusie w tej kolejce, zanotowałem kolejny minus \:\(

Do góry
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (11kera11, pacyfista), 2956 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581502 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49