Strona 2 z 2 < 1 2
Opcje tematu
#1696729 - 20/10/2007 17:34 Re: 11 kolejka Orange Ekstraklasy. [Re: bitnap]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Łódzki Klub Sportowy
VS
Górnik Zabrze
Typ: obydwie drużyny strzelą - nie

Na początku kilka słów wyjaśnienia. Zakład jest wygrany, jeśli nie strzeli żadna drużyna lub, co najmniej jedna. Jeśli strzelą obydwie wówczas zakład jest przegrany. Taki mały wstęp, bo wielokrotnie, wiele osób mnie pyta, o co tutaj chodzi.

Do miasta "czterech kultur" dzisiaj zawita rewelacyjny Górnik Zabrze. Dla obydwu drużyn będzie to bardzo ważny ligowy sprawdzian. Dla łódzkiej jedenastki będzie to już kolejna szansa na przerwanie złej passy i wygranie drugiego meczu w sezonie. Z kolei Górnicy muszą w końcu udowodnić, że łatka dopięta im jakoby by byli drużyną własnego podwórka jest błędna. Szansę na to mają w dzisiejszym spotkaniu a także w następnej kolejce. Tyle tylko, że rywalem wtedy będzie kielecka Korona.

W Łódzkim Klubie Sportowym zaszły spore zmiany na stanowisku pierwszego szkoleniowca został zmieniony Wojciech Borecki a jego miejsce zajął Mirosław Jabłoński, który zapowiedział zmiany gry łódzkiej drużyny. Póki co skoku jakościowego nie widzimy a jeśli spojrzymy choćby na przegraną w Pucharze Ekstraklasy z Legią Warszawa (0:1), to może odnieść wrażenie, że nic nie zmieniło się. W końcu Legia grała rezerwowym składzie a do tego wczoraj widzieliśmy popis gry podopiecznych Jana Urbana w meczu z wodzisławską Odrą (0:1).

Na całe nie szczęście trener Mirosław Jabłoński ma dość spore problemy w swoim zespole. Pierwszym jest defensywa. Niestety w ostatnich derbach Łodzi Tomasz Kłos został ukarany już czwartą żółtą kartką i dzisiaj nie ujrzymy go na murawie, przy Aleii Unii. Jego miejsce może zająć ktoś z dwójki Zdzisław Leszczyński - Tarik Cerić. Wydaje się, że tą osobą będzie Zdzisław Leszczyński, który właśnie grał w środku tygodnia z warszawską Legią na tej newralgicznej pozycji.

Drugim problemem i to dość sporym jest atak. Już od początku sezonu ligowego widać było gołym okiem, że w tej formacji jest wielki problem. Ensar Arifović, który brylował i strzelał jak na zawołanie w sezonie 2006/2007 zaciął się. Do tego dzisiaj go nie ujrzymy z powodu kontuzji.

Trener Wojciech Borecki szukał rozwiązań wystawiał choćby Mirosława Sikorę, który na dziesięć sytuacji strzelał jedną bramkę. Po ostatnim meczu pucharowym z Legią Mirek powiedział, że zdecydowanie lepiej czuje się w drugiej linii i zapewne go dzisiaj tam ujrzymy.

Jedynym dzisiaj zdolnym piłkarzem do gry w ataku pozostaje Marcin Klatt, który powraca powoli do zdrowia i może wcale nie być jeszcze w optymalnej formie meczowej. Dobrze z tego zdaje sobie sprawę trener Mirosław Jabłoński, który najprawdopodobniej na skrzydłach ustawi właśnie Mirosława Sikorę i Łukasza Madeja. Zadanie tych dwóch ofensywnych pomocników będzie wspomaganie osamotnionego Marcina Klatta w ataku "ełkaesiaków".

Z kolei goście z Zabrza także mają swoje problemy kadrowe. Tak naprawdę trener Ryszard Wieczorek ma jeden kłopot, ale może być on dość istotny w przypadku tej rywalizacji. Za czerwoną kartkę pauzuje niestety Jerzy Brzęczek. Jest to duża strata dla Górnika Zabrza. Brzęczek w ostatnich kolejkach ligowych pokazał się z bardzo dobrej strony. Był on dość częstym asystentem dla super snajpera Dawida Jarki. Obawiam się, że brak Jerzego może odciąć od prostopadłych piłek właśnie Dawida.


Jednak tak jak wspomniałem jest to jedynym problem. Innym są problemy Górnika Zabrze na obcych boiskach. Zabrzanie wszystkie ligowe punkty zdobywali na własnym boisku na obcych mieli z tym gigantyczny problem. Bilans jest fatalny trzy przegrane z Wisłą Kraków (0:2), Lechem Poznań (1:4) i Groclinem Grodzisk Wielkopolski (1:3). Tylko jeden punkty zdobyty w Białymstoku po remisie (1:1) z miejscową Jagiellonią.

Niestety jeśli Górnik Zabrze chce się liczyć w czołówce to musi zacząć gromadzić punkty właśnie na obcych boiskach. Dzisiaj jest pierwsza z okazji na przełamanie tej niemocy. Następna już za tydzień w Kielcach, gdzie o punkty będzie ciężko.

Faworytem zbliżającej się konfrontacji jest Górnik Zabrze, który powoli ugruntowuje swoją pozycję w czołowej szóstce naszej ligi. Na zupełnie innym biegunie jest Łódzki Klub Sportowy, który pomimo zmiany trenera nie może powrócić do tego, co prezentował jeszcze za czasów trenera Marka Chojnackiego. Na koniec warto dodać, że dzisiejsze spotkanie będzie szczególne dla trójki byłych piłkarzy łódzkiej jedenastki, dzisiaj reprezentujących barwy Górnika Zabrze. Mam tutaj na myśli Tomasza Hajtę, Adama Marciniaka i Mariusa Kiżysa.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
Bonus: Unibet
#1696750 - 20/10/2007 17:41 Re: 11 kolejka Orange Ekstraklasy. [Re: Ignorator]
mopsiq Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/12/2004
Postów: 14696
Skąd: Świnoujście
tak na marginesie Kto idze na derby krakowa

A przepraszm jaki to ma związek z meczem i obstawianiem?. Taką dyskusję prosze prowadzić w tym temacie: Rozmowy o polskiej piłce nożnej (2)
.::Think Twice::. Ignorator.


Edited by Ignorator (20/10/2007 17:47)

Do góry
#1696893 - 20/10/2007 19:07 Re: 11 kolejka Orange Ekstraklasy. [Re: mopsiq]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Na początek peffa dnia \:p

Polonia Bytom - Widzew Łódź typ 2

Polonia Bytom to druzyna która zaszokowała całą Polske, a także dała nieźle zarobić buczkom (także moim kosztem). Ostatnio pokonała mistrza i vice mistrza Polski, a tego drugiego 3-0 i to na wyjeździe. Teraz przyjdzie im podejmować ekipa która zajmuej przedostatnie miejsce, więc wynik wydaje się jasny, czyżby??

Po pierwsze to czy napewno Polonia będzie czuła się jak u siebie?? Jak wiemy, grają na stdionie Ruchu a kibice z Chorzowa sympatyzują z Widzewem, zresztą sami nawet władze Poloni zdają sobie z tego sprawe więc zarezerwowali dla gości pół stadionu. Wiadomo także, że zagra Kiełbasa, która trochę na wschodzie się zepsuła, ale wydaje się, że Grzesio był na zabiegach w Constarze i po zabiagach upiękrzających zaczyna wyglądac troszkę lepiej. Poprzeczka z Jagą, nieuznana bramka w derbach, teraz mu się wreszcie uda. A Bytomianie?? ciągle uważam ich za drużyne która nie nadaje się na pomarancze, dzisiaj wystąpi w roli faworyta co będzie dla nich novum. Nie bedzie gry z kontry tak jak to było w ostatnich potyczkach. Kurs wart zagrania.

Typ 2
Kurs 3.10 Sportingbet Stawka 6/10

Drugi mecz to ŁKS - Górnik
Marcin napisał, że ŁKS gra padake, ale on chyba ostatnio ciągle gra przeciw ŁKSowi - i nie chyab teraz jeździ Majbachem \:p (Marcin ) . Ale nie wiem czemu już wszyscy tak pieją z zachwytu nad Górnikiem, fakt jest kasa, w miare dobry trener i kilku zawodników na ligowym poziomie, ale żeby walczyć o gorną połówke jeszcze daleka droga. Górnik na wyjeździe zdobył tylko jeden punkt w meczu z Jagą, a u siebie też raczej rywali miał z dolnej części tabeli. O osłabieniach już Panowie napisali. Ja jakoś nie widze takiego pewnego zwycięstwa Zabrzan i zagram za drobne na remis

Typ X kurs 3.25 Unibet Stawka 2/10

I na koniec derby Krakowa. Derby łodzi 0-0, Derby WLKP 1-0, 2 ligowe Derby pomorza 0-0, teraz czas na mecz Cracovia - Wisła.
Ostatnie 2 potyczki na stadionie pasów zakonczyły się wynikami 0-0, teraz bedzie 0-1 \:p . Czyli under 2,5 w masełko wejdzie. Choć patrząc na ofensywe Wisły w ostatnich meczach to wygląda to nieco inaczej. Ale warto odnotować, że Brożek, Kosowski, Zeieńczuk i nie wiem pamietam jak z Dudką, ale Ci piłkarze grali w środę z Węgrami i mnie nasuwa się tylko jedno, że Brożek czy Zieniu to max poziom ligowy i chyba na długo mogą zapomnieć o kadrze. Do tego Brożek (najsuteczniejszy zawodnik) ma jakieś problemy i trener Skorża pisze, że go może oszczedzić gdyż za tydzień mecz z Legią. Cracovia to typowa drużyna uderowa, a do tego nie zagra jeszcze ofensywny gracz Bojarski.

Mój typ
under 2,5 gola 1.95 Stawka 7/10 expekt
Dokładny wynik 0-1

Dobra łeb mnei boli od tego pisania więc starczy, a nie to kac \:D
Zresztą beticos sam pisałes że typki na kacu mi wchodzą \:D . Sory za błędy ale nie chce mi się poprawiać to nie gazeta wyborcza.

P.S. bitnap podsumuj \:p . Żart i dla Ciebie. Fakt wczoraj było ostro ale się udało, a Koronke znam jak własną kieszeń \:D .

Do góry
#1699012 - 21/10/2007 03:22 Re: 11 kolejka Orange Ekstraklasy. [Re: drfocus]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
Focus \:\) Majbachem nie jeźdze bo dzisiaj nie zagrałem 2 \:\(
Dopiero co wróciłem z meczu, no i trzeba przyznać,że Górnik wygrać zasłużenie już do przerwy mogło być conajmniej 2:0 gdyby nie słupek który uratował ŁKS przed utratą drugiej bramki. Po przerwie niby coś tam zaczeli grać ale to za mało,żeby walczyć o ligowe punkty chociażby z takimi klubami jak Górnik. Tak jak myślałem Leszczyński nie ma już tej świeżosci, szybkosci, brak Kłosa bardzo widoczny. Sikora i Madej to za mało,zeby wygrać mecz. Niestety taka jest prawda. Górnik bardz odobrze w obronie co przekłada się na to,że nie tracą dzisiaj bramki. Tak na dobrą sprawe ile ŁKS miał okazji? jedną? dwie? no chyba wiecej nie.

Górnik wygrał zasłużenie. Gratuluje zwycięstwa, ale nie tylko Górnikowi a także tym co na nich postawili \:\)

Czy wygrywasz czy nie...

Do góry
#1700338 - 21/10/2007 19:11 Re: 11 kolejka Orange Ekstraklasy. [Re: 19marcin08]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
Legia \:D

A taka peffka miala byc. Ale coz, poki pilka w grze...

Kolejny udany mecz zaliczyl Gornik. Za tydzien wyjazd do Kielc. Szkoda ze musialem oddac swego majbacha do serwisu to trudno bedzie mi dotrzec w Twoje strony, drfocus \:D

Tak w mym mniemaniu wydaje mi sie ze kolejka (oprocz Legii) byla taka przewidywalna Regulamin sie zmienil, to chyba moge napisac w tym temacie taki post \:p

Co wg mnie bylo dziwne, to byl terminarz. Szkoda ze w niedziele nic nie ma.
Ale w takim razie, Panowie i Panie, na wybory !

Pozdrawiam

Do góry
#1707427 - 23/10/2007 16:58 Re: 11 kolejka Orange Ekstraklasy. [Re: Stalion]
19marcin08 Offline
ŁKS Łódź


Meldunek: 06/02/2005
Postów: 23488
Skąd: Łódź
Witam.

Dzisiaj Nasz kochany Puchar Ekstraklasy \:D Nie będe zakładał tematu dla tego tworu, wiec tutaj napisze kilka słów odnośnie meczu ŁKS Łódź - Ruch Chorzów

Dzisiaj o godzinie 18.30 przy Al.Unii ŁKS podejmować będzie Ruch Chorzów. W Pucharze Ekstraklasy ŁKS zdobył na razie jeden punkt, remisując bezbramkowo z Groclinem 0:0 i przegrywajac z Legią 0:1. Trener Jabłoński zapowiedział,że da pograć dzisiaj piłkarzom którzy nie mogą przebić się do pierwszej jedenastki. Wiadomo, że wykluczony jest udział w dzisiejszym meczu Ensara Arifovicia i Adama Cieślińskiego. Obaj napastnicy zespołu z al. Unii są kontuzjowani. Wiec znow niestety zagra Marcin Klatt ale ten piłkarz w meczu chociażby z Górnikiem zagrał fatalnie! W bramce na pewno Sabela a w obronie Przybyszewski. W ŁKSie priorytetem jest piątkowy mecz z GKS w Bełchatowie.

Moim zdanie kurs @1.65 na under w tym meczu jest dobrą opcją a za drobne spróbuje remis @3.20 \:\)

Good Luck!

Do góry
Strona 2 z 2 < 1 2

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, pacyfista, alfa, igea23, 11kera11), 3566 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582032 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49