Strona 4 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8 >
Opcje tematu
#173284 - 17/09/2004 21:26 Re: Vuelta a Espana
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29734
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Ojro:
[qb][...]
Kto lepszy in Stage 13, El Ejido-Málaga 172,4 km.

Pedro Horrillo [3] - Marco Zanotti [5]@ 2.2
Roberto Heras [37] - Carlos Sastre [52] @ 1.7
Erik Zabel [2] - Stuart O'Grady [4] @ 1.7 [...][/qb][/QUOTE]Heh no faktycznie, nie ma mocnego ponad Aleksandra Petacchiego :rolleyes: . A Zabel stary lis , wiedział gdzie się ustawić.
Statsy :
Typy H2H : 10/11 - 91% skuteczności - oby tak do końca

pozdrawiam,
Ojro

Do góry
Bonus: Unibet
#173285 - 17/09/2004 21:43 Re: Vuelta a Espana
Shi Huang Offline
enthusiast

Meldunek: 10/09/2004
Postów: 206
Skąd: Łódź
Ciekawe jakie H2H wystawią jutro buki na Herasa. Po jego minie widać, że jest naprawdę mocny. Coś czuję że nie będzie musiał bronić przewagi tylko cały czas będzie ją powiększał.

Do góry
#173286 - 17/09/2004 22:11 Re: Vuelta a Espana
ciopek Offline
enthusiast

Meldunek: 02/10/2003
Postów: 371
Skąd: Gdańsk
Gratulacje ojro! iwo:

Do góry
#173287 - 17/09/2004 23:17 Re: Vuelta a Espana
stypa Offline
old hand

Meldunek: 25/06/2004
Postów: 940
Skąd: LSW
[QUOTE]Oryginalnie wysłał stypy:
Alessandro Petacchi win 1.75 no już chyba więcej takich promocji nie będzie w expie
Moreni(5) - Paolini(10) 2 - coś tu było nie tak od razu po tym jak zobaczyłem pare Petacchi - Moreni wiadomo było ,że Moreni będzie walczył.
Jeszcze ewentualnie Cruz(10) - Putsep(6) 2 2.35
Szkoda ,zę nic do tego nie napisałem i przez to pewnie nikt nie skorzystał.[/QUOTE]Poprawiam się z moją skutecznością.

Do góry
#173288 - 18/09/2004 03:25 Re: Vuelta a Espana
Shi Huang Offline
enthusiast

Meldunek: 10/09/2004
Postów: 206
Skąd: Łódź
Coś Unibet niedocenia Herasa. Wystawili H2H

Heras-Valverde 2.20 1.60

Dla mnie to byłby grzech, nie zagrać Herasa po takim kursie. Napewno nie odpuści, bo przewaga w klasyfikacji generalnej nie jest aż taka wielka (49s). Na wczorajszym etapie Heras wydawał mi się dużo mocniejszy od Valverde, a różnica mogła być jeszcze większa, bo Heras myślał tylko o zdobyciu koszulki lidera. Valverde strasznie się męczył na ostatnim podjeździe. Na 18 etapie ostatni podjazd jest morderczy punktami 12-13% i tu widzę szansę dla Herasa, potem na zjeździe powinien utrzymać przewagę.

Heras-Valverde 1 2.20

Do góry
#173289 - 18/09/2004 04:57 Re: Vuelta a Espana
bynio Offline
old hand

Meldunek: 12/12/2003
Postów: 714
Heras-Valverde

Ja bym tej pary jednak nie ruszal ewentualnie lekko na Valverde.Po ostatniej "gorce" zostanie 20 km. zjazdu do mety Heras pewnie dojedzie razem z czolowymi goralami a na plaskim Valverde jest zdecydowanie szybszy i jako ze nie bedzie w grupie sprinterow napewno sprobuje zafiniszowac.Heras na przedostatnim etapie pokazal klase i zdaje sie byc murowanym faworytem do wygrania Vuelty jednak etap konczyl sie podjazdem .Dodatkowo Valverde jak mozna bylo wyczytac w wywiadach czul jeszcze skutki upadku na poprzednim etapie.Trzeba pamietac tez o niedzielnym etapie jazdy na czas na ktory czolowka bedzie chciala zachowac sily co raczej wyklucza powazniejsza akcje i jakies proby odjazow zawodnikow z czolowki.

Do góry
#173290 - 18/09/2004 16:14 Re: Vuelta a Espana
Shi Huang Offline
enthusiast

Meldunek: 10/09/2004
Postów: 206
Skąd: Łódź
Valverde-Perdiguero 1 1.45

Mam jednak nadzieję, że grupa się trochę porwie i czołowi górale wyrobią sobie przewagę przed zjazdem. Podjazd jest dosyć długi 13,6 km, dlatego wątpię żeby wszyscy trzymali jedno tempo. Właśnie dlatego, Valverde jest szybszy na płaskim, sądzę że Heras będzie upatrywał swojej szansy na tym etapie, żeby zarobić cenne sekundy. Jeszcze raz podkreślam 12-13% to będzie zabójstwo dla niektóych kolarzy. Etap nam wszystko wyjaśni

Do góry
#173291 - 18/09/2004 16:30 Re: Vuelta a Espana
stypa Offline
old hand

Meldunek: 25/06/2004
Postów: 940
Skąd: LSW
Ja dzisiaj stawiam na panów co mają lepszy H2H,na mete powinna dojechać mała grupka asów z czego ten,który najlepiej finiszuje powinien odnieść cenne etapowe zwycięstwo.I tu faworytów mam dwóch Valverde jeżeli czuje się już dobrze to stać go na ładny finisz co już udowodnił kurs 3.5,drugi to Garzelli zawodnik ten widać,że się rozkręca i będzie on szukał sowjej szansy na wygranie etapu bo na wysokie miejsce w końcowej klasyfikacji nie ma już szans,potrafi dobrze finiszować i już kilkakrotnie to udowodnił,moim zdaniem będzie tu wietrzył swoją szansą i za nic sobie nie odpuści ,kurs 15 wart zagrania za byle co choćby.Pary to:
Alejandro Valverde - Miguel A. Martin Perdiguero 1 1.45 :4gw:
Co miałem o Valverde napisać to już napisałem,dodam tylko,że jakby miał on coś odczuwać poważniej to by na 12 etapie tak dobrze nie wypadł.Perdiguero raczej nie będzie miał szans na utrzymanie się w czołowej grupce na podjeździe bo nie jest on tej klasy góralem co wielcy tego wyścigu a oni napenwo będą woleli zjeżdżać w małej grupce.
Manuel Beltran - Carlos Sastre 2 1.95 :3gw:
Ten etap jest bardzo podobny do etapu 9 a tam Sastre przyjechał 20 sekund wcześniej od Beltrana,ostatnio dojechali na mete razem ale to Sastre był o jedno miejsce wyżej,dzisiaj wydaje mi się ,że zawodnik grupy CSC przyjedzie o jedną grupkę wyżej niż Beltran.
Luis Perez - Pedro Arreitunandia 1 1.75 :4gw:
Perez nie oczekiwanie wyrusł na lidera grupy Phonak i już na 12 etapie postarał się to potwierdzić,dzisiaj też powinno być podobnie a Arreitunandia nie jest zły ale od dodatkowo zmotywowanego Pereza jest za słaby i różnica jaka będzie między nimi na ostatniej górskiej premii powinna być na tyle duża ,że do mety nie dojadą oni razem.ale żem walnął głupote ,Luis Perez jedzie w barwach Cofidisu,na szczęście to nie zmienia fakut,że i on jest lepszy od Pedro

Ciekaw jestem też jak to będzie dziś z gonieniem ucieczek,niby przy słabszych uciekinierach to nie ma po co ich gonić ale .. tu się wyjaśni kto liczy na udany finisz z małej grupki na mecie.

Do góry
#173292 - 18/09/2004 21:14 Re: Vuelta a Espana
Shi Huang Offline
enthusiast

Meldunek: 10/09/2004
Postów: 206
Skąd: Łódź
No to można podsumować

Heras-Valverde
Valverde-Perdiguero

Myślałem, że Heras będzie próbował odjechać, widocznie będzie atakował jutro na czasówce.

Do góry
#173293 - 18/09/2004 21:19 Re: Vuelta a Espana
stypa Offline
old hand

Meldunek: 25/06/2004
Postów: 940
Skąd: LSW
[QUOTE]Oryginalnie wysłał stypy:
[qb]Pary to:
Alejandro Valverde - Miguel A. Martin Perdiguero 1 1.45
Manuel Beltran - Carlos Sastre 2 1.95
Luis Perez - Pedro Arreitunandia 1 1.75
ale żem walnął głupote ,Luis Perez jedzie w barwach Cofidisu,na szczęście to nie zmienia fakut,że i on jest lepszy od Pedro

Ciekaw jestem też jak to będzie dziś z gonieniem ucieczek,niby przy słabszych uciekinierach to nie ma po co ich gonić ale .. tu się wyjaśni kto liczy na udany finisz z małej grupki na mecie.[/qb][/QUOTE]Grupa Garzelliego pracowała ale on jednak nie okazał się wystarczająco mocny,Valverde chciał ale niestety nie dałrady.Szkoda,ze nie zwróciłem uwagi na Pereza bo kurs 30 astronomiczny.
Typy z tej strony 9/11 82% z tamtej 6/15 40% im dalej w las tym więcej grzybów.

Do góry
#173294 - 19/09/2004 05:52 Re: Vuelta a Espana
bynio Offline
old hand

Meldunek: 12/12/2003
Postów: 714
No i mamy kursy na dzisiejsza "czasowke".
Od razu rzuca sie w oczy to w jaki sposob buki oceniaja szanse na zwyciestwo Herasa :

expekt - 1.2
B&W -2.2
Jak dla mnie kurs z B&W to promocja .Widze tylko trzech ludzi ktorzy moga przeszkodzic Herasowi w kolejnosci: Nozal Valverde i nieobliczalny na ostatnich gorskich etapach S.Perez jednak szanse na zwyciestwo ktoregos z nich z Herasem lepiej chyba ocenili analitycy z expekta.Heras nie nalezy do wybitnych czasowcow malo tego jest slaby w tej specjalnosci.Jednak juz na pierwszej czasowce w Vuelcie 40km.po plaskim terenie zadziwil wszystkich zajmujac 15m.i potwierdzil ze jest znakomicie przygotowany do wyscigu.

Fajna para ktora zagram grubo(B&W)

Nozal -Sastre 1.55
Nozal jest zdecydowanie lepszym czasowcem wygrywal juz czasowki w ubieglorocznej Vuelcie.Na pierwszej czasowce byl lepszy o 32 sek.W tym roku zmienil grupe i zostal pomocnikiem Herasa czyli tym ktory jako ostatni z ekipy towarzyszy swojemu liderowi na podjazdach.To bardzo niewdzieczna rola wielokrotnie juz Nozal musial dyktowac tempo w decydujacych fragmentach etapow tracil przy tym wiele sil a mimo to przyjezdzal bardzo wysoko.Adekwatna sytuacja miala miejsce w TdF gdzie podobna role w teamie Armstronga pelnil Azevedo a momentami mozna bylo odniesc wrazenie ze jest mocniejszy od swego lidera .Sumujac dotychczasowe etapy z koncowka pod gore Nozal byl lepszy od Sastre
36 sek.niby niewiele ale biorac pod uwage prace jaka wykonuje dla Herasa to jest naprawde sporo. Dzis Nozal bedzie jechal tylko na swoje konto i wygra z Sastre.

Do góry
#173295 - 19/09/2004 14:31 Re: Vuelta a Espana
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29734
A więc dzisiaj czeka nas czasówka. Ja analizując pary podane w expekt wróciłem się wstecz do TDF`04 [czasówka pod górę na l'alpe d'huez].
Moje wnioski wyglądają następująco :
Kto lepszy in Stage 15, Granada - Sierra Nevada (ITT) 29,6 km.

Carlos Sastre - Santiago Perez @ 1.55 :4gw:
Prawdę mówiąc liczę na : zmęczenie Pereza po wczorajszym etapie, słabą postawę na etapie I.T.T. [również na L`Alpe D`Huez nie był wysoko gdzieś koło 30-35], motywację jedynego zawodnika z zespołu CSC Tiscali. Sastre jest dobrym góralem jak i czasowcem, a walcząc o pierwszą dziesiątkę nie powinien mięc problemów z pokonaniem Santi Pereza. Jest to mój typ dnia !

Jörg Jaksche - José Enrique Gutierrez Cataluna @ 1.85 :3gw:
Jaksch to dobry czasowiec ale na tegorocznej Vuelcie raczej bez formy. Jednak na etapie 8 I.T.T. 17 co daje do myślenia...a Gutierrez był tuż za nim 18 z takim samą stratą czasu :eek:

Expekt zaszalał z kursem na wygraną Herasa 1.2 - jest to chyba żart, żeby wystawiać taki kurs w kolarstwie. Ciekawe kursy są za to na Valverde [8.0] i José Enrique Gutierrez Cataluna [75.00]

Liczę że i tym razem szczęście będzie po Naszej stronie...Vamosss Sastre, vamossss Gutierrez

pozdrawiam,
Ojro

Do góry
#173296 - 19/09/2004 15:12 Re: Vuelta a Espana
Shi Huang Offline
enthusiast

Meldunek: 10/09/2004
Postów: 206
Skąd: Łódź
Zgadzam się jak najbardziej z Ojro, że Santiago Perez musi być wybitnie zmęczony po wczorajszym etapie. Dlatego typ na Sastre jest bardzo ciekawą propozycją. Bezpośrednia walka jak sądzę o 5 miejsce , bo mało prawdopodobne jest żeby ktoś był w stanie przeskoczyć ich z tyłu, a do przodu też za bardzo nie mają się co pchać.

Carlos Sastre-Santiago Perez 1 1.55

Bardzo mnie smuci, że Unibet nie wystawił na dzisiaj żadnych kursów, a może się jeszcze wstrzymują. Zawsze można było tam znaleźć jakiś bonus dla graczy

Do góry
#173297 - 19/09/2004 15:35 Re: Vuelta a Espana
bynio Offline
old hand

Meldunek: 12/12/2003
Postów: 714
Ja bym jednak nie liczyl na zmeczenie Pereza.Przejechac 25km samotnie to dla zawodowego kolarza pestka.Zreszta nie wygladal wczoraj na takiego ktory jedzie resztkami sil na "zapieku".A zwyciestwo moze mu jeszcze dodaac motywacji do walki na kolejnych etapach.Ten facet jest nieobliczalny.Z kolei Sastre jedzie dobrze ale jakos bez zadnego blysku.Gdybym mial stawiac postawil bym na Pereza ,ale wole nie ruszac tej pary.

Do góry
#173298 - 19/09/2004 16:30 Re: Vuelta a Espana
stypa Offline
old hand

Meldunek: 25/06/2004
Postów: 940
Skąd: LSW
Typujc wyniki dzisiejszego dnia prucz czasówki brałem pod uwagę jezdę na 12 etapie w którym to podjazd był praktycznie tej samej długości co dziejsza czasówka no i formę z ostatniego dnia.Mój typ dnia to:
Nozal - Mancebo 2 2.45 :3gw:
Mancebo jest bardzo dobrze przygotowany do tego wyścigu i dzisiaj zje zęby żeby założyć złotą koszulkę,jutro dzień odpoczynku więć może dać z siebie wszystko i nawet jeszcze troche bo jest szansa na przegonienie Herasa,bo napewno on tu pojedzie dobrze ale żeby wygrać to będzie za mało i nierozumiem tego kursu.Nozal pojechał od Mancebo lepiej płaską czasówkę ale to o niczym nie świadczy w górach obaj panowie jadą mniej więcej równo ale moim zdaniem dziś zadecyduje szef ekipy libert seguros i karze on się Nozalowi troche oszczędzać bo mogłoby mu się udać wyprzedzić w klasyfikacji Herasa i co by wtedy było ,klops..Mancebo zresztą bardzo mi się w górach podoba i wjeżdża na te górki swoim tępem więc przetarcie ma dobre,ja dziś w niego wierze bo forma jest.
Serrano - Quesada 2 2.00 :3gw:
Czsówka mniej więcej równo,9 etap tyż równo ale na ostatnim etapie Quesada sporo lepiej.Jest on też wyżej w klasyfikacji generalnej i będzie mu dzisiaj zależąło na dobrym wyniku tak jak i zresztą całej drużynie Kelme,natomiast Serrano dostanie zapewne polecenie tak jak i Darek żeby się zbytnoiio nie zajeżdżać.
Landis - Beltran 2 2.2 :3gw:
Obaj bardzo dobrzy w jeździe na czas ale dla Flojda to już nie ta mobilizacja a w tej parze to Beltran jest lepszym góralem.

Do góry
#173299 - 19/09/2004 21:11 Re: Vuelta a Espana
Shi Huang Offline
enthusiast

Meldunek: 10/09/2004
Postów: 206
Skąd: Łódź
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Shi Huang:
[qb]Zgadzam się jak najbardziej z Ojro, że Santiago Perez musi być wybitnie zmęczony po wczorajszym etapie. Dlatego typ na Sastre jest bardzo ciekawą propozycją. Bezpośrednia walka jak sądzę o 5 miejsce , bo mało prawdopodobne jest żeby ktoś był w stanie przeskoczyć ich z tyłu, a do przodu też za bardzo nie mają się co pchać.

Carlos Sastre-Santiago Perez 1 1.55

Bardzo mnie smuci, że Unibet nie wystawił na dzisiaj żadnych kursów, a może się jeszcze wstrzymują. Zawsze można było tam znaleźć jakiś bonus dla graczy [/qb][/QUOTE]Szacunek dla Perez. Nie tylko wygrał z Sastre jadącego bardzo przyzwoicie, ale pokonał faworytów Herasa i Valverde.

Do góry
#173300 - 19/09/2004 21:22 Re: Vuelta a Espana
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29734
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Ojro:
[qb]
Kto lepszy in Stage 15, Granada - Sierra Nevada (ITT) 29,6 km.

Carlos Sastre - Santiago Perez @ 1.55 :4gw:
Jörg Jaksche - José Enrique Gutierrez Cataluna @ 1.85 :3gw: [/qb][/QUOTE]Santi wygrał :eek: . No cóż należało mu się skoro przewaga nad drugim Valverde była powyżej 1`00. Sastre słabooo. Wczoraj nie było mnie w domu więc nie miałem okazji widzieć jak jedzie Perez.

Statsy
Typy H2H --> 11/13 - 85% skuteczności

Do góry
#173301 - 19/09/2004 22:11 Re: Vuelta a Espana
Shi Huang Offline
enthusiast

Meldunek: 10/09/2004
Postów: 206
Skąd: Łódź
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Ojro:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał Ojro:
[qb]
Kto lepszy in Stage 15, Granada - Sierra Nevada (ITT) 29,6 km.

Carlos Sastre - Santiago Perez @ 1.55 :4gw:
Jörg Jaksche - José Enrique Gutierrez Cataluna @ 1.85 :3gw: [/qb][/QUOTE]Santi wygrał :eek: . No cóż należało mu się skoro przewaga nad drugim Valverde była powyżej 1`00. Sastre słabooo. Wczoraj nie było mnie w domu więc nie miałem okazji widzieć jak jedzie Perez.

Statsy
Typy H2H --> 11/13 - 85% skuteczności[/qb][/QUOTE]Perez wczoraj przy próbie ucieczki ruszył mocno w dość trudnym miejscu. Uzyskał 15-20s przewagi po czym Nozal nadał takie tempo grupce, że przewaga zamalała do 6-8s. Myślałem, że Perez przeliczył się z siłami, a przynajmniej, że wkłada całą swoją siłę dla zwycięstwa etapoweg-a tu taka niespodzianka. Ale jak to mówią każde zawody kreują nowe gwiazdy, napewno gwiazdą może nie największą tej Vuelty jest Perez. Pozdrowienia

Do góry
#173302 - 21/09/2004 04:54 Re: Vuelta a Espana
bynio Offline
old hand

Meldunek: 12/12/2003
Postów: 714
Krotka zapowiedz etapu za strona szosa.rowery.org

[QUOTE]
Ostatni płaski etap przed Madrytem i ostatnia szansa dla sprinterów. Z tych liczących się pozostał już tylko Erik Zabel, który jednak bez wsparcia przetrzebionego chorobami T-Mobile nic nie będzie mógł zrobić kiedy odjedzie kilku harcowników.
[/QUOTE]Coz wypada sie z tym zgodzic.Na pewno beda proby odjazdow kolarzy nie liczacych sie w kasyfikacji. Kto ich bedzie gonil ? Mysle ze nikt.Taka akcja bedzie na reke liderom i ich ekipom spokojnie beda tylko kontrolowac przewage.Ciekawe jak zachowa sie Zabel ? do tej pory ustawial sie przed finiszem za Petachim i jakos tam szlo.A teraz? Mysle ze Vinokourov sprobuje rozprowadzac Niemca bo czy po 1 czy 12 miejsce na pewno bedzie finiszowal.W momencie gdyby dojechal jednak caly peleton pewnie Kelme sprobuje rozprowadzic Valverde wszak traci on do lidera tylko 5 sek.a taka sytuacje Zabel bedzie juz umial wykorzystac.

Podsumowujac etap raczej nie do grania ale para Zabel -Horillo wejdzie na 95% kurs jednak malo zachecajacy 1.25

Do góry
#173303 - 21/09/2004 11:11 Re: Vuelta a Espana
Shi Huang Offline
enthusiast

Meldunek: 10/09/2004
Postów: 206
Skąd: Łódź
Kurs na Zabela nadaje się do tasiemca. Jak dla mnie powinien gładko wejść, ale na singla wolę nie ryzykować kasy.

Zabel-Horrillo 1 1.25

Do góry
Strona 4 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8 >

Moderator:  Green Arrow, rafal08 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (akagi, rafal08, ElNinho[mmdea], igea23, Lukasz111, Sensei), 3369 gości oraz 11 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581616 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49