Opcje tematu
#174890 - 23/01/2003 20:37 Konkurs żużlowy 2003
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
W tamtym roku specjalnie nie wyszedł nam projekt z konkursem żużlowym, ale głównie wynikało to z tego, iż dużo osób porezygnowało z niego, zanim w ogóle się zaczął. Dlatego też w tym roku mam zamiar przedstawić nową, łatwiejszą i mam nadzieję bardziej atrakcyjną (także pod względem finansowym) rozgrywkę pomiędzy użytkownikami mecz.pl. Pomysł jest prosty, konkurs będzie polegał na typowaniu wyników Ekstraklasy oraz pierwszej ligi żużlowej (drugiej ligi nie będzie, gdyż, żaden buk nie ma w swojej ofercie kursów na tą dyscypline, a jak wiadomo to forum jest dla grających u buków, więc typy które będziecie podawać będą mogły pomóc innym w doborze meczów na ich kupony). Narazie regulaminu nie będę podawać, gdyż najpierw chcę, aby trochę zainteresowanych osób wypowiedziało się na ten temat, a dopiero później stworzymy regulamin, który mam nadzieję, będzie wszystkim pasować, wstępnie podam jedynie, że za dobrze wytypowany mecz (podając prawidłowo zwycięzce) będzie można zyskać jeden punkt, a ten kto wytypuje dokładny wynik otrzyma 3 punkty, po każdej kolejce będzie aktualizowana tabela, a na koniec sezonu pomiędzy pierwszą osobę (lub jeżeli dużo będzie uczestników w konkursie) lub pierwszą trójkę, zostanie rozdysponowana kwota, jaka uzbierana zostanie ze wpisowego. Teraz pare pytań, na które mam nadzieję odpowiedzą osoby zainteresowane uczestnictwem w konkursie.

1. Czy konkurs powinien być z wpisowym ?
2. Jeżeli powinna być kwota wpisowego to jaka ? (osobiście uważam że 20-30 żlotych to wystarczająca suma, tak żeby nie przeciążać nieczyjej kieszeni, ostatecznie można nawet się zgodzić na 10zł, ale wtedy parwie na 100% tylko jednej osobie zostanie przydzielona cała kwota nagrody.
3. Jaka powinna być punktacja za dobrze wytypowanego zwycięzce i za dokładnie wytypowany wynik danego meczu ? (ja obstaje przy moim 1 punkcie za zwycięzce oraz 3 za dokładny wynik, jednak tu też proszę o wypowiedzenie się zainteresowanych)

Narazie byłoby to na tyle, teraz przez około tydzień lub dwa nie będę miał za dużo czasu, aby śledzić forum i spisać regulamin, jednak wszystkich ludzi którzy chcą uczestniczyć w konkursie proszę o wpis, a obiecuję, że każdą propozycję do regulaminu rozpatrzę

Pozdrawiam

SLAV

Do góry
Bonus: Unibet
#174891 - 24/01/2003 15:48 Re: Konkurs żużlowy 2003
wesul Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 26/10/2001
Postów: 2155
Skąd: Warszawa
Miejmy nadziej, ze bedzie wiecej uczestnikow i wszyscy dotrwaja do konca.

Co do punktacji to nie jest najlepsza gdyz ok. 50% uczestnikow bedzie mialo identyczna ilosc punktow na koniec.

Moja propozycja:
1 punkt - wytypowanie zwyciezcy
3 punkty - pomylka w wyniku (roznicy) o 5 punktow, przy dobrze wytypowanym zwyciezcy (np. wynik 50:40; typ 52:48 - 3 punkty; typ 53:47 - 1 punkt)
5 punktow - dokladnie wytypowany wynik
7 punktow - wytypowanie remisu

Do góry
#174892 - 24/01/2003 16:05 Re: Konkurs żużlowy 2003
tOOmeq Offline
enthusiast

Meldunek: 19/03/2002
Postów: 307
Skąd: Gorzow Wlkp.
Ja jestem za podawaniem typow, ktore sa jednoczesnie kursami u bukow, czyli zabawa przyblizona do konkursu hokejowego czy tenisowego. Typowanie, w moim przypadku, dokladnych wynikow spotkan nie wchodzi w gre. Czekam na opinie innych.

Do góry
#174893 - 24/01/2003 17:26 Re: Konkurs żużlowy 2003
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
wesul, co do punktacji to masz rację, moja była wstępna i tylko przykładowa żeby przedstawić o co w przybliżeniu mi chodzi. Twoja propozycja chyba jest lepsza i jeżeli ludzie się zgodzą to też będę za nią obstawać. Twoje zmartwienie o frekwencje chyba nie powinno być aż tak duże, gdyż, jeżeli ludzie się zgodzą na grę z wpisowym to po pierwsze będą mieli większą motywację, żeby podawać typy, a po drugie, nie będą rezygnować po jednej lub dwóch nieudanych kolejkach. tOOmeq niby masz rację że dobrze by było typować kursy od buków, ale jeżeli będziemy typować wyniki i będzie nam to dobrze szło, to nie łaczy się to również z faktem, że będziemy mogli pomagać ludziom w doborze meczów, gdy będą chcieli coś postawić, sądzę że to jest równoznaczne, a więc jednak pozostaje przy mojej propozycji typowania wyników. Sądzę, że jeżeli uda nam się kogoś wypromować z grupy typujących i będzie miała ta osoba wysoki procent trafności typów, to wiedza, lub szczęście tego osobnika może nam się też przydać.

Pozdrawiam i czekam na kolejne propozycje odnośnie regulaminu konkursu.

SLAV

Do góry
#174894 - 24/01/2003 18:33 Re: Konkurs żużlowy 2003
DRAGO Offline
old hand

Meldunek: 07/09/2002
Postów: 1165
Skąd: WROCŁAW
CZEŚĆ !!!
Propozycja Wesula chyba jest najlepsza... podpisuje sie pod nią :zobacz:
Co do pytań i odpowiedzi:
1. TAK
2. 20 - 30 zyla
3. Koncepcja Wesula jest najlepsza.

POZDRAWIAM

IVAN DRAGO

Do góry
#174895 - 24/01/2003 23:23 Re: Konkurs żużlowy 2003
Anonymous
Unregistered


pewnie sie skusze na konkurs

wdlug mnie najlepszy system typowania to typowanie roznicy w punktach zespolow

np bydgoszcz-totun 8 dla bydzi

i tak jesli wynik bedzie 49:41 to za ten typ bedzie 5 punktow

jak roznica bedzie 7 lub 9 to przyznaje sie 4 punkt

a jak roznica bedzie 6 lub 10 to przyznaje sie 3 pkt
i tak dalej az do 1 punktu

Do góry
#174896 - 25/01/2003 00:29 Re: Konkurs żużlowy 2003
Krompa Offline
old hand

Meldunek: 21/11/2001
Postów: 796
Skąd: Polska
DO tOOmeq!

Mysle, ze podobnie jak w zeszlym roku pobawimy sie w konkursie opartym na kursach bukmacherskich. Na identycznych zasadach. Kursy powyzej 1.45 itp. Mysle, ze ubiegloroczny konkurs byl trafionym pomyslem i mimo nienajwyzszej liczby uczestnikow, przyniosl obserwatorom z zewnatrz cala mase dochodowych typow.
Pozdrawiam

Do góry
#174897 - 27/01/2003 17:33 Re: Konkurs żużlowy 2003
maher Offline
enthusiast

Meldunek: 14/03/2002
Postów: 228
Skąd: Ostrów Wielkopolski
1) TAK

2) 20-30 zł, chociaż można zrobić ankietę i w zależności od ilości osób zainteresowanych grą ustalić wysokość wpisowego.

3)
1 punkt za zwycięzce
3 za dokładny wynik (prszedzial punktowy)
5 za remis

albo

forma w jakiej konkurs byl prowadzony w poprzednim sezonie tzn. punktacja w zaleznosci od kursow

Do góry
#174898 - 31/01/2003 18:15 Re: Konkurs żużlowy 2003
nicky Offline
member

Meldunek: 20/01/2003
Postów: 112
Skąd: Rzeszów
Pomysł bardzo fajny, ale jeśli chodzi o punktację to proponuję wersję wesula, ewentualnie zbliżoną do niej. Wydaje mi się że będzie ciekawiej, niż gdyby przyznawać punkty wg kursów.
Wpisowe może być na poziomie 30 zł, nie mam zastrzeżeń.
No to oby do wiosny i powodzenia w typowaniu
Pozdro
iwo:

Do góry

Moderator:  Green Arrow, rafal08 



Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, igea23, VVega, Józef Małolepszy), 3386 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5580272 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49