Strona 4 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >
Opcje tematu
#1784462 - 17/11/2007 02:25 Re: EURO 2008 - kwalifikacje - [17 listopada 2007] [Re: grucha]
grucha Offline
addict

Meldunek: 11/01/2005
Postów: 448
Skąd: MK
Zapomnialem dodac, ze o tym meczu najwazniejszym, to ja juz mysle coraz mniej racjonalnie, wiec to juz chyba ostatni dzwonek zeby cos sklecic w miare spokojnie. Jutro to juz bedzie za pozno nawet na analizy pozostalych gier \:D

Do góry
Bonus: Unibet
#1784525 - 17/11/2007 02:43 Re: EURO 2008 - kwalifikacje - [17 listopada 2007] [Re: grucha]
nerti Offline
addict

Meldunek: 26/01/2005
Postów: 444
Nie wiem czy mam racje ale chyba nikt tu nie wzial pod uwage jak na razie w meczu Polska-Belgia opcjii pt: 1-0 dla naszych w 1 polowie a w 55' 1-1 no i zaczyna sie spalanie, ktore moze sie skonczyc 1-2 dla bogu ducha winnej Belgii w 87'. Jesli jutro polacy to wygraja to naprawde chyba mozna mowic o metamorfozie i nowej historii Naszej pilki. Nie chce mi sie w to cos wierzyc wiec lekko...1HT/2FT @ 34/1 Bwin, dokladny wynik 1-2 Belgia @ 19/1. Pozdrowienia dla Darka Szpakowskiego, ktory bedzie komentowal do konca swiata i o doliczone 2' wiecej.

Do góry
#1784568 - 17/11/2007 02:57 Re: EURO 2008 - kwalifikacje - [17 listopada 2007] [Re: nerti]
grucha Offline
addict

Meldunek: 11/01/2005
Postów: 448
Skąd: MK
Do strzelania goli, to Belgowie na szczescie dla nas nie sa skorzy, wiec z tej strony jakiegos powaznego niebezpieczenstwa bym nie upatrywal. Boje sie natomiast tego, ze Polacy przez dluzszy czas nie beda mogli trafic i atmosfera moze zrobic sie cokolwiek nerwowa.

Do góry
#1785580 - 17/11/2007 08:45 Re: EURO 2008 - kwalifikacje - [17 listopada 2007] [Re: nerti]
punter UK Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2003
Postów: 928
Originally Posted By: nerti
Nie wiem czy mam racje ale chyba nikt tu nie wzial pod uwage jak na razie w meczu Polska-Belgia opcjii pt: 1-0 dla naszych w 1 polowie a w 55' 1-1 no i zaczyna sie spalanie, ktore moze sie skonczyc 1-2 dla bogu ducha winnej Belgii w 87'. Jesli jutro polacy to wygraja to naprawde chyba mozna mowic o metamorfozie i nowej historii Naszej pilki. Nie chce mi sie w to cos wierzyc wiec lekko...1HT/2FT @ 34/1 Bwin, dokladny wynik 1-2 Belgia @ 19/1. Pozdrowienia dla Darka Szpakowskiego, ktory bedzie komentowal do konca swiata i o doliczone 2' wiecej.


rozumiem siłę przyzyczajeń do 'klasowych' bukmacherów ...tfu... ale poszukaj sobie lepszych kursów.to samo mogę zagrać odpowiednio po @110 i @36

Do góry
#1785628 - 17/11/2007 09:45 Re: EURO 2008 - kwalifikacje - [17 listopada 2007] [Re: punter UK]
Mailman32 Offline
addict

Meldunek: 05/08/2003
Postów: 607
Lotwa - Liechtenstein 2 (+1.5) @ 1.81 Pinnacle

Naprawde jestem bardzo zaskoczony takim handicapem na gosci. Czy oni czasem nie wygrali u siebie z Lotwa? Gospodarze o nic nie walcza i jak wiem od kolegi Lotysza prezentuja sie gorzej niz beznadziejnie. Mowi ,ze chca jak najszybciej zapomniec o tych eliminacjach.

Do góry
#1785638 - 17/11/2007 10:24 Re: EURO 2008 - kwalifikacje - [17 listopada 2007] [Re: punter UK]
Igor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2004
Postów: 5673
Na dziś postanowiłem sobie zagrać 5 singielków. Nie wszystkie muszą wejść. Jeśli wejdą tylko 2 to nie będzie źle, jeśli wejdą 3 to będzie bardzo dobrze, a jeśli wejdzie więcej to będzie super.
Oto one:

Hiszpania - Szwecja
Typ:
x2
Kurs: 2.56
Stawka: 64/100

Szwecja jest niezwykle dobra w tego typu turniejach, a szczególnie w mistrzostwach Europy. Hiszpania choć ma utalentowanych zawodników to oni nie zachwycają grając w reprezentacji. Moim zdaniem kurs na Hiszpanie jest bardzo zaniżony i mecz spokojnie może skończyć się remisem, który będzie korzystny dla obu drużyn

Czechy - Słowacja
Typ:
x2
Kurs: 3
Stawka: 5/10

To taki mecz o pietruszkę. Czesi już awansowali, Słowacy nie mają żadnych szans na awans. Jedyne o co mogą Czesi powalczyć to o pierwsze miejsce w tabeli. Ale mimo wszystko myślę że to będzie taki towarzyski mecz dwóch bratnich narodów, które jeszcze tak niedawno były jednym państwem. Moim zdaniem Czesi raczej nie czują jakiejś specjalnej żądzy rywalizacji z Niemcami, więc warto zagrać to na x2.

Macedonia - Chorwacja
Typ:
1x
Kurs: 2.49
Stawka: 67/100

I znów mamy spotkanie dwóch bratnich narodów, które jeszcze nie tak dawno tworzyły jedno państwo. Gdyby Chorwacja grała z Serbią to może i byłby to zażarty pojedynek. Ale z Macedończykami mogą sobie spokojnie zagrać bo Chorwacji wystarczy remis do awansu, a nienawiści ani rywalizacji pomiędzy tymi narodami nie ma.

Izrael - Rosja
Typ:
1x
Kurs: 2.78
Stawka: 56/100

W tym meczu całym sercem jestem za naszym wielkim bratem, a właściwie za siostrą bo Rosjanie swoją ojczyznę nazywają "Matką Rosją" ;\) Mam na pieńku z Angolami i bardzo bym chciał aby Angole zostali wyeliminowani z Euro2008. Jednak kurs na Rosję moim zdaniem jest za niski. A teksty typu: "Roman pomoże" w ogóle mnie nie przekonują. W pamiętnym meczu Chelsea - CSKA Moskwa Roman miał ustawić zwycięstwo CSKA. I co było? Była lipa bo wygrało Chelsea. Abramowicz jest luźno związany z Kremlem. Zadaje się z takimi typami jak Bierezowski. Bierezowski też jest żydowskiego pochodzenia i to rzekomo jego miał zabić Litwinienko, a poza tym to właśnie Bierezowski sponsorował pomarańczową rewolucję na Ukrainie. Ja bym raczej nie wierzył w takie bajki, że Romek załatwił Rosji zwycięstwo dlatego stawiam na 1x. Jeśli dwa typy miałyby mi nie wejść to osobiście chciałbym aby to był jeden z nich.

Polska - Belgia
Typ:
x2
Kurs: 3.22
Stawka: 45/100

Z jednej strony Belgia jest słabą drużyną. Z drugiej strony nigdy nie wiadomo czego się spodziewać po naszych zawodnikach. Kurs 3.22 mi odpowiada. A kurs na Polskę jest zaniżony moim zdaniem.
Zobaczymy co z tego wyniknie. Jeśli tylko dwa typy miałyby mi nie wejść to chciałbym aby to był drugi z nich.

Do góry
#1785656 - 17/11/2007 11:28 Re: EURO 2008 - kwalifikacje - [17 listopada 2007] [Re: Igor]
Happy Birthday konstruktor1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/08/2004
Postów: 2760
Skąd: Bray
Przygladajac sie sytuacji w poszczegolnych grupach mozna zaryzykowac stwierdzenie, ze polozenie druzyn Polski, Rosji i Szkocji jest bardzo podobne. przed eliminacjami Rosjanie mieli walczyc z Chorwatami o 2 miejsce w grupie bo zwyciestwo rezerwowano dla Angoli, Polacy i Szkoci mieli byc tylko statystami ogladajacymi walke o awans z dystansu z pokazna strata punktowa.


Na szczescie pilka nozna nie jest przewidywalna i oto dwie wielkie pilkarskie nacje przystapia ( heh, Anglicy chcieliby przystapic, a jedyne co im pozostalo to modlic sie o korzystny wynik) z nozem na gardle do decydujacej rozgrywki.


Drugi zespol, ktory mam na mysli to wlasnie Wlosi. Choc wiele osob uwaza, ze pilka jest w ogrodku Szkotow to moim zdaniem jest zupelnie odwrotnie. W Szkocji kibice marza, kibice pragna awansu ale w razie gdyby nie pokonali Wlochow nie bedzie to koniec swiata. Zapewne po kilkudniowej rozpaczy gdy zaczna rozliczac konczaca sie kampanie wiekszosc wnioskow ktore z niej wyciagna bedzie pozytywna bez wzgledu na wynik jakim zakonczy sie jutrzejsze spotkanie. Dla Wlochow natomiast porazka bedzie prawdziwym trzesieniem ziemi. problemy wloskiego futbolu nieobce sa kazdemu sympatykowi pilki noznej i ten awans potrzebny jest im jak powietrze. Dlatego uwazam, ze to Wlosi zagraja pod presja.

Jakimi atutami dysponuja Szkoci by moc sytuacje, ktora sie wytworzyla wykorzystac?

12 zawodnik czyli publicznosc. Wychodzacych na murawe Hampden Parku wloskich pilkarzy uderza przeszywajaca sciana dzwieku. kazde udane zagranie, wywalczony aut, niecelny strzal szkockiego zawodnika bedzie kwitowane owacja. To naprawde nie jest przypadek, ze Celtic, Rangers w LM czy reprezentacja narodowa duzo lepiej radza sobie u siebie. Duzo lepiej to malo powiedziane. Szkoci sa rewelacyjni na swoim podworku. Niesieni dopingiem fanatycznej publiki sa w stanie wzniesc sie na wyzyny albo i przekroczyc granice swoich umiejetnosci. Kilka lat temu w podobnej atmosferze ( choc wtedy to byl poczatek eliminacji ) Wlosi ulegli Walijczykom. Owczesna walijska druzyne i wspolczesna szkocka laczy pasja, brak gwiazd w druzynie ( Giggs najczesciej bywal "kontuzjowany" ) dobry menedzer ( Hughes, McLeish) i wiara, ktora potrafi przenosic gory.

Jednak fantastyczna publicznosc to zbyt malo. Juz wspomnialem, ze Szkoci to druzyna bez gwiazd, jednak maja w swoich szeregach zawodnika, ktory jednym zagraniem potrafi odmienic losy meczu czyli McFaddena, ktory tak apropo ma podobno zaczac na lawce i wejsc w drugiej polowie jako joker( tak przypuszczaja media). Drugim ich atutem sa stale fragmenty gry. W ostatnich 3 meczach eliminacyjnych strzelili 7 bramek, z czego 4 to byly swietnie rozegrane rzuty wolne, a 3 to momenty inspiracji ze strony McFaddena.

Nie wierze, ze Szkoci rzuca sie na Wlochow. Beda raczej wyczekiwac, byc moze oddadza inicjatywe wiedzac, ze jeden korner czy rzut wolny w niebezpiecznej odleglosci wystarcza do przechylenia losow spotkania i eliminacji na swoja strone. Jak niebezpieczni sa Wlosi majac troche przestrzeni i mogac grac z kontry nie trzeba nikogo przekonywac. Zatem dyscyplina taktyczna i schematy opracowane na treningach sa droga, ktora moze przyniesc Szkotom sukces. Nie zdziwi mnie jak na boisku zobaczymy pilkarskie szachy i bedzie wiac nuda. Jeynie w przypadku szybko strzelonej bramki przez ktorakolwiek z druzyn mozemy byc swiadkami porywajacego widowiska.

Niewielu wierzylo, ze w 67 roku Celtic bedzie w stanie pokonac Inter Milan i wygra Puchar Mistrzow, niewielu wierzylo, ze w obecnych eliminacjach Szkocja zdobedzie 6 punktow w meczach przeciwko Francji. Niewielu wierzy, ze sa w stanie siegnac jutro po 3 punkty. Ja wierze i dlatego za niewielka stawke zagram na Szkotow.

Moj typ: Szkocja - Wlochy 1 , kurs: 4.00, Centrebet, stawka: 2/10

O meczach Polakow i Rosjan napisane zostalo praktycznie wszystko, bardzo chcialbym, zeby slowo stalo sie cialem i zeby obydwie druzyny zaklepaly sobie jutro prawo startu w mistrzostwach Europy. Biorac pod uwage szczescie jakie mielismy w ostatnich losowaniach, jesli uda sie nam awansowac trafimy na Austrie, Czechy i Rosje i droga do cwiercfinalu bedzie otwarta ;\)

Do góry
#1785723 - 17/11/2007 15:02 Re: EURO 2008 - kwalifikacje - [17 listopada 2007] [Re: rene]
jarkow Offline


Meldunek: 06/12/2004
Postów: 2961
Originally Posted By: rene
Originally Posted By: drfocus

...Szwedzi wiedzą jak się układać i wytłumaczom co i jak Hiszpanom.




Nie wiem, czy Hiszpanie dadzą sobie to wytłumaczyć i pójdą na remis - w przypadku, gdy Irlandia wygra z Danią
Ten remis da awans Szwedom, ale Hiszpanom nie da absolutnie nic
Jeśli wygrają Duńczycy, to pewnikiem Hiszpanie skumają o co biega i okażą się pojętnymi uczniami
Z Irlandią u siebie Hiszpania przegrać nie powinna, ale "dopóki w grze..."
Jednego jestem pewien - jeśli Hiszpania będzie miała okazję zapewnić sobie awans w sobotę, to będzie o to grała
Dlatego ten mecz jest do grania na lajfie


Szwedzi są mistrzami ustawek, nie da się temu zaprzeczyć, ale sądzę, że nie jest to sytuacja, w której musieliby się do tego uciekać. Nie zapominajmy, że ostatni mecz grają u siebie z Łotwą i bez względu na wyniki pozostałych meczów w tej grupie Szwedom wystarczy choćby remis w tym meczu.

Pamiętne 2:2 z Danią było w nieco innej sytuacji. Tam była to jedyna możliwość awansu obu zespołów do dalszych gier.

Reasumując, remis jak najbardziej możliwy, ale nie liczyłbym tutaj na ustawkę.

Do góry
#1785727 - 17/11/2007 15:06 Re: EURO 2008 - kwalifikacje - [17 listopada 2007] [Re: konstruktor1]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: konstruktor1
... jesli uda sie nam awansowac trafimy na Austrie, Czechy i Rosje i droga do cwiercfinalu bedzie otwarta ;\)

Najpierw chcę zobaczyć awans naszych Orłów \:\)
Skoro już dzielimy skórę na niedźwiedziu i rozmawiamy o losowaniu grup , to nigdy w życiu Austrii. Wpaść na gospodarzy turnieju, to najgorsza rzecz jaka może się przytrafić. Korea też miała być łatwym przeciwnikiem
Austria za rok będzie inną drużyną niż dziś. Z tego samego powodu nie chcę Szwajcarii. Rosja całkowicie odpada, bo jak oni się zakwalifikują, w co nie wątpię, to będą rewelacją turnieju.
Ja tam wolę... Szkotów i Niemców, których wypada w końcu ograć

Niemcy - Cypr
Niemcy mogą już myśleć o losowaniu, bo awans mają zapewniony. Mecz z Cyprem to już tylko spotkanie towarzyskie. Po plamie z Czechami, pora na efektowane zakończenie eliminacji.
Drugiej plamy nie będzie i nasi sąsiedzi ten mecz wygrają bez problemów. Kursy są mizerne, nawet handi
Przypuszczalne składy:
Lehmann - A. Friedrich, Mertesacker, Metzelder, Lahm - Borowski, Hitzlsperger - Hilbert, Trochowski - Klose, Gomez

Georgallidis - Theodotou, Okkaridis, Christou, Charalambous - Michail, Satsias, Nikolaou, Aloneftis - Okkas, Konstantinou

Ja postanowiłem zagrać na to, że Mario Gomez strzeli bramkę w dowolnym czasie. Kurs 2.50 mnie zadowala i jest wyższy niż na Klose
Mario jest w znakomitej formie, w 3 ostatnich meczach Stuttgartu strzelał bramki, w tym po dwie Bayernowi i Lyonowi
Bramka strzelona Norymberdze - stadiony świata \:\)

Do góry
#1785728 - 17/11/2007 15:11 Re: EURO 2008 - kwalifikacje - [17 listopada 2007] [Re: rene]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk

Do góry
#1785941 - 17/11/2007 18:26 Re: EURO 2008 - kwalifikacje - [17 listopada 2007] [Re: rene]
Happy Birthday konstruktor1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/08/2004
Postów: 2760
Skąd: Bray
Ja absolutnie nie dziele skory na niedzwiedziu i nie uwazam, ze awans mamy w kieszeni. Czeka nasza druzyne ciezki mecz i nie moga przez chwile pomyslec, ze awans jest juz zapewniony. Jedynie popuscilem na moment wodze fantazji.

Co do Austrii to po obejrzeniu wczorajszego mecz z Anglia uwazam, ze to absolutnie beznadziejna druzyna. Ale nie zapominam, ze podobnie bylo z Korea, ktora przegrywala co sie dalo i jak sie dalo przed Mundialem by potem dojsc do polfinalu. Tylko, ze sedziowie nie pomoga Austriakom w tak ordynarny sposob jak zrobili to w przypadku Korei, a poza tym trener Austriakow nie dorasta Hiddinkowi do piet. Dlatego jesli z pierwszego koszyka do wylosowania bedzie Austria, Szwajcaria, Niemcy i powiedzmy Francja kazda druzyna bedzie trzymac kciuki zeby znalezc sie w grupie z Austriakami.

Do góry
#1786242 - 17/11/2007 19:53 Re: EURO 2008 - kwalifikacje - [17 listopada 2007] [Re: konstruktor1]
berek Offline
veteran

Meldunek: 01/01/2005
Postów: 1291
Dla mnie w dniu dzisiejszym "główne danie" dla mnie to

Norwegia - Turcja
under 2.5
bet365 1.95


Skoro 0-0 albo 1-1 pozwala Norwegom na utrzymanie dystansu nad Turkami ( wystarczy im wówczas nawet remis w środę na Malcie )
to subiektywnie ;\) uważam , iż gospodarze nie podejmą dzisiaj zbyt wielkiego ryzyka i zagrają dość zachowawczo.

Sprobuję nawet dubelka z Niemcami ( 1.14 bet365 ) co w sumie da @ 2.21 , co całkowicie mnie satysfakcjonuje \:\)

Do góry
#1786321 - 17/11/2007 20:34 Re: EURO 2008 - kwalifikacje - [17 listopada 2007] [Re: berek]
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Hiszpania - Szwecja

Dzis Hiszpanie ,w pelnym skladzie ,maja zaplanowany lekki ,godzinny rozruch na plycie Santiago Bernabeu.
Szwedzi zapoznawali sie z murawa wczoraj wieczorem.

Aragones stwierdzil ,ze ten mecz to bedzie batalia jego i Lagerbacka o to ,ktory przygotuje lepszy scenariusz.
Dziadek ,jak zawsze ostatnio ,plecie trzy po trzy ,bo wiadomo ,ze postapi wg swojego sprawdzonego scenariusza ,czyli...zasnie na lawce i po meczu powiedza mu ,jaki byl wynik.
Przewaga Szwedow w coachingu jest miazdzaca.

Gospodarze rownowaza te przewage swoim potencjalem ,maja bowiem wiecej indywidualnosci niz przeciwnik ,ktory moze postraszyc Ibrahimovicem i ...na tym koniec.

W ekipie gospodarzy jest kilku grajkow ,ktorzy moga w pojedynke rozstrzygnac ten mecz ,natomiast jako kolektyw prezentuja sie co najwyzej na tym samym poziomie co Szwedzi.

Dzis poznym wieczorem w Madrycie bedzie bardzo zimno ,jak na tutejsze warunki ,w granicach 7-8 stopni powyzej zera.
Taka temperatura bedzie sprzyjac gosciom ,co jest oczywiste.

Mozna by uwazac ,ze zywiolowy doping hiszpanskich kibicow te temperature podniesie ,ale....jeszcze wczoraj wieczorem pozostalo w kasach ponad 5 tysiecy kart wstepu.

"Hay que llenar el Bernabeu" - pisze dzisiejsza "Marca".

Pozwolilem sobie poanalizowac poszczegolne czynniki i tak mi to wyszlo :

Potencjal : 1
/bramkarz 1 ,obrona X ,pomoc 1X ,atak 1X/

Kolektyw :X2

Trener :2 (mocna "dwojka")

Czynnik mentalny : X

Warunki pogodowe :2

Publicznosc : 1

Reasumujac : bardzo prawdopodobny remis (lacznie z typem HT/FT X/X) ,natomiast grajacym linie polecilbym under 2,5 goales za srednia stawke.

Szcerze mowiac ,chcialbym ,by Hiszpanie to wygrali ,ale realia przemawiaja zdecydowanie za remisem i nie mowimy tu o "ustawce".

Mam natomiast nadzieje ,ze szwedzkich walkarzy pokonaja ...Polacy na boiskach Austrii i Szwajcarii \:\)

Skoro padlo tu kilka uwag o ewentualnym losowaniu grup ,to ja zycze naszej reprezentacji ,by wylosowala wlasnie Szwedow.
Czas wyrownac rachunki

PS.Nie kontrujcie mnie tym ,ze Polska sie jeszcze nie zakwalifikowala ,bo to nastapi o 22:15 ,po ostatnim gwizdku sedziego meczu Polska - Belgia.
W przypadku awarii oswietlenia poczekamy pol godzinki dluzej i mozna bedzie otwierac szampany.
Moj (katalonska cava) juz sie mrozi

Do góry
#1786341 - 17/11/2007 20:42 Re: EURO 2008 - kwalifikacje - [17 listopada 2007] [Re: berek]
Szczypior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 8998
Skąd: TomaszówLub/Wrocław
O to to Rene. Zastanawialem się nad tym spotkaniem nieco głębiej, wiadomo że Germańcy grają o pietruchę, zagrają na luzie, ale będą chcieli się nieco zrehabilitować własnym kibicom, myślę że może paść kilka bramek, ale jakoś nie śpieszy mi się szczególnie nad typowaniem handi w tym spotkaniu czy jakiegoś overa, patrzylem na liste strzelców i najciekawiej tak jak właśnie mówisz wygląda gomez po @2.5 w dowolnym czasie gry. Jak widać w ostatnich meczach jest on w świetnej formie i powinien trafić do siatki rywali.

Dla mnie ogólnie Euro to ogólny no bet. Mizeria kursowa, wypada tylko spłodzić jakiegoś farfocla albo probować zgwałcić jakiś wyższy kurs. Remix macedoni wygląda bardzo smacznie, loł stejkiem można śmiało brać.

Kursy na Polske czy Rosje jeszcze pare dni temu wyglądały znośnie, wczoraj jak i dziś jest to totalny no bet. @1.45 u naziemnych = @1.303 toć to kamikadze, ja dziękuje, ewentualnie pyknę sobie czysto patriotycznie dla zabawy.

Do góry
#1786348 - 17/11/2007 20:45 Re: EURO 2008 - kwalifikacje - [17 listopada 2007] [Re: Igor]
kamasutra Offline
veteran

Meldunek: 16/01/2006
Postów: 1410
Wszystko to co piszesz odnosnie spotkania Szkotow z Wlochami nie jest bez sensu,tyle ze nie bierzesz chyba do konca pod uwage tego,ze porazka Wlochow prawdopodobnie pozbawi ich szans na Euro....W zwiazku z tym nie wzorowalbym sie szczegolnie na 6 pkt. zdobytych przez Szkotow w meczach z Francja gdyz o ile byly bezcenne,o tyle nie robily bezposredniej krzywdy ekipie z nad Loary gdyz nie pozbawialy ja szans awansu.Tutaj sytuacja ma sie zasadniczo inaczej dla obydwu druzyn i mimo tego ze szanuje Szkotow za ambicje,wole walki i dotychczasowe wyniki,to nie dysponuja oni tak mocna druzyna co w decydujacym spotkaniu moze miec niebagatelne znaczenie.Wlosi to dla mnie mistrzowie kalkulacji,dysponuja wiekszym doswiadczeniem i lepszymi pilkarzami (nie boje sie uzyc slowa GWIAZDY).Te argumenty mnie przekonuja,do tego jakos nie potrafie sobie wyobrazic Euro bez Wlochow lub Francuzow....Co innego z Anglikami...Oni nie pojada...
Pozdrawiam

Do góry
#1786402 - 17/11/2007 20:56 Re: EURO 2008 - kwalifikacje - [17 listopada 2007] [Re: berek]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
17/11 godzina 20:30 Stadion Narodowy w Chorzowie

Polska VS Belgia

Typ: Polska


Już dzisiaj o 20:30 możemy być świadkami kolejnego sukcesu naszej narodowej reprezentacji. Ja osobiście mam jeszcze bardzo świeżo w pamięci mecz z Norwegią rozegrany w Chorzowie 1 września 2001 roku. Wówczas kadra prowadzona przez Jerzego Engela pokonała Norwegię (3:0) i awansowała jak pierwsza ze starego kontynentu na mistrzostwa Świata w Korei i Japonii. Czy dzisiaj jesteśmy w stanie powtórzyć tamten sukces?.

Moim zdaniem zdecydowanie tak. Nasza kadra w przeciwieństwie do klubów piłkarskich potrafi radzić sobie ze stresem w tak trudnych sytuacjach. Z resztą już w tych eliminacjach do Euro 2008 nasi chłopcy udowodnili, że nawet z beznadziejnych sytuacji można wychodzić obroną ręką. Warto w tym miejscu wspomnieć choć cudowny remis (2:2) z Portugalią na Estadio da Luz.

Dzisiaj presja będzie jeszcze większa niż wtedy w Portugalii. Można ją bez ogródek porównać właśnie do tamtego meczu sprzed sześciu lat.

Przed dzisiejszym spotkaniem jesteśmy liderem grupy A i aby nim pozostać a także uzyskać upragniony awans musimy dzisiaj pokonać Belgów. Ewentualna strata jakichkolwiek oczek może wprowadzić wiele nerwowości w nasze szeregi. W końcu w ostatnie serii gier w środę gramy w Belgradzie z Serbią.

Jednak na szczęście wszystko przed tym meczem układa się dla nas dobrze. Nasi przeciwnicy "niby" mają przetrzebione kontuzjami szeregi i zabraknie czołowych piłkarzy tej reprezentacji: Geert De Vlieger (bramkarz), Nicolas Lombaerts (obrońca), Carl Hoefkens (obrońca), Philippe Clement (obrońca), Gaby Mudingayi (pomocnik), Timmy Simons (pomocnik), Wesley Sonck (napastnik) i Francois Sterchele (napastnik).

Najbardziej widoczny może być brak w dzisiejszym rozgrywającego Timmy Simons, który jest bardzo ważnym ogniwem dla reprezentacji Belgii. Simons potrafi zaadresować do napastników prostopadłe piłki, które w dzisiejszym futbolu są dość istotnym elementem przy okazji stwarzania pod bramkowych sytuacji.

Na pewno najważniejszą wiadomością płynącą z Belgii są kontuzje właśnie wspomnianych przez zemnie zawodników. Część dziennikarzy Belgijskich a także przedstawiciele tamtejszego związku piłkarskiego bez ogródek mówią, że "kluby piłkarskie specjalnie nie pozwoliły wyjechać piłkarzom nie wierząc już w jakikolwiek sukces tej reprezentacji". Warto wspomnieć, że po spotkaniu w Chorzowie Belgowie udają się w podróż do dalekiego Azerbejdżanu.

Podsumowując wiemy jedno na pewno w naszej reprezentacji nie zabraknie motywacji i chęci wygrania tego spotkania. Na pewno kibice zgromadzeniu na Stadionie Narodowym w Chorzowie dadzą z siebie wszystko a nawet więcej aby zobaczyć upragnioną wygraną naszych "Orłów". Dzisiejszy dzień może na stałe wpisać się do kart historii naszej piłki nożnej. Polacy my wierzymy.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1786415 - 17/11/2007 21:01 Re: EURO 2008 - kwalifikacje - [17 listopada 2007] [Re: kamasutra]
Radek_89 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/01/2006
Postów: 8920
Skąd: Ciechanów/Toruń
Szkocja - Włochy
Czy sytuacja przed tym meczem czegoś Wam nie przypomina?
Rosja - Anglia

Gospodarze muszą wygrać, remis zadowala gości, wygrywając goście mają niemalże pewny awans. W obu przypadkach gospodarze mieli za sobą zdecydowanie publiczność, a ich rywale to reprezentacje z wielkimi nazwiskami, historią, ale grające nierówno.

Jak skończyło się na Łużnikach przypominać chyba nie muszę. A w to, że warunki pogodowe będą sprzyjały Włochom, to chyba nikt nie wierzy.

Tak, jak wtedy kibicowałem Rosji, tak dziś kibicuję Szkocji \:\)

Do góry
#1786458 - 17/11/2007 21:07 Re: EURO 2008 - kwalifikacje - [17 listopada 2007] [Re: Radek_89]
TEKSANSKI Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/01/2003
Postów: 2716
Skąd: Chrzanów
Ja natomiast mysle iz Italia wygra ten mecz jakies 0:2.
Nie oszukujmy sie ale Szkoccy pilkarze sa wiele gorsi od Wloskich.Wlosi wiedza ze czeka ich bardzo ciezki mecz i dla tego zagraja bardzo skoncentrowani i pewnie ladnie Szkotow wypunktuja.

Reasumujac nie dajmy sie zwariowac ze Szkocja wygra z Wlochami !!!

Tak samo uwazam iz Norwegowie wygraja z Turcja i jak do tego dolozymy Polske i Niemcy to mamy bardzo ;ladny kurs i ja tak gram.

Do góry
#1786465 - 17/11/2007 21:08 Re: EURO 2008 - kwalifikacje - [17 listopada 2007] [Re: TEKSANSKI]
TEKSANSKI Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/01/2003
Postów: 2716
Skąd: Chrzanów
...Nie oszukujmy sie ale Szkoccy pilkarze sa wiele gorsi od Wloskich. tego zdania mialo nie byc \:\)

Do góry
#1786470 - 17/11/2007 21:09 Re: EURO 2008 - kwalifikacje - [17 listopada 2007] [Re: TEKSANSKI]
kamasutra Offline
veteran

Meldunek: 16/01/2006
Postów: 1410
To znaczy ze co innego myslisz a co innego piszesz.....

Do góry
Strona 4 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Emilio, ElNinho[mmdea], Józef Małolepszy), 3285 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581553 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49