Strona 4 z 10 < 1 2 3 4 5 6 ... 9 10 >
Opcje tematu
#1755442 - 07/11/2007 18:27 Re: Dyskusja nt. przyszłości ATP - kto będzie liderem rankingu za lat parę ? [Re: Valverde]
haku Offline
Lucio Fulci Forever

Meldunek: 22/08/2006
Postów: 17816
Skąd: Żywiec
Też coś dorzucę, choć jak widzę wiele opinii pokrywa się ;\) Pewnie to i dobrze.

Co do nadziei:
Darcis - każdy kto go widział musi być pod wrażeniem. Gra wszystko, technicznie jest bardzo wysoko. Jeszcze się zawiesza i nie gra równo, ale myślę że dobry trener i pierwsza 50-tka w zasięgu.
Bolelli - ciekawy Włoch , widziałem go na RG w meczu z Canasem, gra ciekawy tenis, dobry return, umie podejść do siatki, skończyć wymianę.Jest 85 w rankingu w tej chwili, odnajduje się na każdej nawierzchni.
Almagro - świetna gra na każdej nawierzchni, mocny serwis. Jeszcze chyba nie do końca ułożony psychicznie.
Del Potro - dla mnie wielka niewiadoma, zadatki na dobrego tenisistę ma.
Kohlschreiber- co by nie mówić skoczył w rankingu pięknie, z challengerowca zmienił się w postrach najlepszych.
Haase/Wessels/De Bakker- holenderska nowa fala. Jeszcze będzie o nich głośno. Najgłośniej chyba o Haase.
Dancevic- tu widzę materiał na najwyższy skok w rankingu w tym roku. Umie zagrać wszystko, nie jest to tylko nudny serwis plus fh.
Young -ogrywa się po challengerach, świetny występ na US Open, powoli pnie się w rankingu.
Gulbis- zachwycił świat na US Open, gra coraz lepiej, także materiał na najwyższy skok w rankingu.

Kto numerem 1?
Tu nie będę oryginalny i chyba dalej Roger, choć trzeba przyznać iż mijający rok w jego wykonaniu to już nie ta dominacja co kiedyś.
Djokovic/Nadal - oboje młodzi głodni gry i dalszycvh sukcesów. Muszą ograniczyć liczbę startów, uważniej dobierać turnieje.
Djokovic przy całej sympatii do niego nie jest materiałem na wygrywanie Szlemów, dłuższe mecze/turnieje wyraźnie go męczą.
RG - Nadal
Wimbledon - Federer/Nadal/Gasquet
AO - tu kandydatów więcej Federer/Hewitt/ może Nalbandian, Safin?
US Open - Djokovic/Federer/Safin

Mam nadzieję że wreszcie pełnię umiejętnosci pokaże Gasquet, dla mnie taka młodsza kopia Rogera.

Niewiadome:
tutaj bym wymienił Murraya i Youzhnego, oboje z wielkimi umiejętnościami, ale nadal niespełnieni.

Powrót do formy:
Rochus Oliver- pokazał w końcówce sezonu że jeszcze na straty go nie można zapisywać.
Gonzalez - słabszego sezonu gracz jego pokroju mieć po prostu nie może. Niezła końcówka tego sezonu.
Baghdatis - zawsze grożny dla każdego. Może jakiś finał Szlema?
Hewitt - nowy, świetny trener, mam nadzieję że motywacj też jest, bo umiejętności na pewno nie zniknęły.
Safin - analogicznie do Hewitta
Oby sezon nie należał do drwali pokroju Karlovica czy Isnera.

Do góry
Bonus: Unibet
#1756757 - 08/11/2007 03:13 Re: Dyskusja nt. przyszłości ATP - kto będzie liderem rankingu za lat parę ? [Re: haku]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Wessels ma 29 lat :).

Ja natomiast jestem ciekaw zaciągu zza naszej wschodniej granicy. Trochę nam tego ostatnio obrodziło.

Ignatic(Białoruś), wg. rankingów najlepszy junior na świecie, 17 lat, w tym roku 3 występy CH, na pewno z każdym rokiem będzie się ich liczba zwiększała.

No i fala Rosjan - Golubev, Ledovski, Kukuszkin, Kudryavtsev, Kirillov, Matsukevicz, Chekhov (niezły junior). Oni na pewno będą śmiało wojować w CH. Szczególnie jestem ciekaw Golubeva, Ledovskiego i Kudryavtseva. Chekhov jeszcze nie teraz.

Ale, największy skok wróżę Korolievovi, Gienia inteligentny gracz, potrafi dużo. W tym roku nabierał doświadczenia, w przyszłym wróżę mu nawet czołową 50, jeśli ustabilizuje formę i będzie grał "swoje". Nie oszukujmy się, ale w ATP wystarczy zagrać dobrze w kilku większych turniejach i '30' stoi otworem.

Do góry
#1757542 - 08/11/2007 05:00 Re: Dyskusja nt. przyszłości ATP - kto będzie liderem rankingu za lat parę ? [Re: Fro_Lech]
Sturmwind Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/05/2007
Postów: 11822
Skąd: Talvisota
W mojej opinii kolejny sezon może być bardzo udany dla Younga. Gość wygrywa ostatnio bardzo dużo, widać że potrafi grać i z bigserwerami i bardziej technicznymi graczami. Tyle tylko, że te sukcesy na hardzie, zobaczymy jak będzie z innymi

nawierzchniami.

Ciekawym zawodnikiem jest również P. Petzschner. Widać, że dobry deblowy występ w Moskwie z jednorękim wówczas Waske bardzo mu pomógł.

Kolejnym Karloviciem może zostać Isner. Pojawił się znikąd i myślę że do nikąd jednak nie powróci. Paru silnym się postawił ale potrafił też idiotycznie przegrać jak z Bachingerem. Póki co opiera swoją grę na tajach tak jak kiedyś Ivo. Ale młody łeb, wyrobi się.

Wraca po kontuzji Kefir. Grał w końcówce sezonu nieźle i będąc w pełni sprawnym może sporo namieszać.

Na solidnego gracza zapowiadał się Soderling ale jak ktoś ma siki w głowie to cóż. Bardzo liczę na PimPima to jeden z moich ulubionych zawodników ale cóż jak pech to pech...

Do góry
#1757643 - 08/11/2007 05:13 Re: Dyskusja nt. przyszłości ATP - kto będzie liderem rankingu za lat parę ? [Re: Sturmwind]
_zvonimir_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/04/2007
Postów: 6833
Skąd: Silesia
życzyłbym sobie, żeby w przyszłym sezonie znowu zawojował Marat \:\) ehh.. marzenie ściętej głowy...

Do góry
#1760717 - 09/11/2007 05:53 Re: Dyskusja nt. przyszłości ATP - kto będzie liderem rankingu za lat parę ? [Re: _zvonimir_]
__Michal__ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/11/2006
Postów: 8808
O numer jeden walka: Djoko, Murray \:\) Tych dwoje bedzie rzadzilo zobaczycie

Do góry
#1780761 - 15/11/2007 22:23 Re: Dyskwalifikacje w tenisie!! [Re: Skiper]
Green Arrow Offline
#1 WorldSpeedway

Meldunek: 03/06/2005
Postów: 38579
Skąd: Caja Mágica
Alessio di Mauro ukarany na 7 miesięcy za obstawianie meczy kolegów. Kara niska bo i stawki na kuponach były symboliczne .

Do góry
#1794458 - 20/11/2007 21:16 Re: Dyskusja nt. przyszłości ATP - kto będzie liderem rankingu za lat parę ? [Re: __Michal__]
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
Victor Chandler ma ciekawą oferte na przyszły sezon.

Ciekawe te pary i trudne .

Berdych over 12.5 @2
Djokovic under 5.5 @1.7

Top Argentinian Player (without David Nalbandian):

Monaco @3 - on robi wielkie postępy, jeszcze zacznie grać na trawie i będzie super \:p Canas raczej nic nie pokaż, a Del Potro jeszcze nie w tym roku. Monaco mam nadzieje skonczy sezon w "15"

Do góry
#1794483 - 20/11/2007 21:41 Re: Dyskusja nt. przyszłości ATP - kto będzie liderem rankingu za lat parę ? [Re: Kameleon]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Ano.

Wawrinka vs. Del Potro @ 1,8 , gdyby nie początek sezonu byłby jeszcze wyżej w rankingu. Też nie sądzę, aby J.M. zawojował korty i trafił np. do pierwszej 20, gdzie przy bez urazowym sezonie znajdzie się w 2008 Wawrinka.

@ 2,1 na Djokovia under 5,5. Podpucha jakaś ? Przy szczerej antypatii do niego 5 miejsce może spokojnie zająć, kluczowe oczywiście będą wielkie szlemy. Z racji aktualnie 3 pozycji w rankingu będzie miał raczej nie trudnych rywali w pierwszych 3 rundach każdego ze szlemów.

Lub też 1,3 na niego czy znajdzie się w top 8 CR. Czyli under 8,5. Fajny buczek, może warto trochę zainwestować. Pytanie czy można łączyć kilka kombinacji ze sobą ?

W jakiś zimny jesienny wieczór trzeba będzie się bardziej przyjrzeć tym opcjom.

Do góry
#1794499 - 20/11/2007 22:13 Re: Dyskusja nt. przyszłości ATP - kto będzie liderem rankingu za lat parę ? [Re: Fro_Lech]
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
U Włochów dobrze jeszcze wygląda Volandri. Ten rok miał słabiutki, stać go na przeskoczenie Starace. Seppi się nie liczy ;>

Do góry
#1796657 - 21/11/2007 12:14 Re: Dyskusja nt. przyszłości ATP - kto będzie liderem rankingu za lat parę ? [Re: Kameleon]
BartezGambler Offline
addict

Meldunek: 18/09/2007
Postów: 559
Skąd: Puławy/Lublin
A ja mam nadzieje że JCF pokaże coś ciekawego w zbliżającym się sezonie!
I w końcu wygra jakiś turniej;-)

Do góry
#1796880 - 21/11/2007 21:33 Re: Dyskusja nt. przyszłości ATP - kto będzie liderem rankingu za lat parę ? [Re: BartezGambler]
_zvonimir_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/04/2007
Postów: 6833
Skąd: Silesia
A może by tak Marat coś wygrał? ;\)

Do góry
#1796960 - 21/11/2007 23:09 Re: Dyskusja nt. przyszłości ATP - kto będzie liderem rankingu za lat parę ? [Re: _zvonimir_]
mateusz2201 Offline
Impossible is nothing

Meldunek: 02/10/2005
Postów: 16318
Skąd: Mielec/Kraków
Mnie wydaje się, że jego czas przeminął ;\)

Do góry
#1797080 - 22/11/2007 00:43 Re: Dyskusja nt. przyszłości ATP - kto będzie liderem rankingu za lat parę ? [Re: mateusz2201]
_zvonimir_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/04/2007
Postów: 6833
Skąd: Silesia
\:\(

Do góry
#1797090 - 22/11/2007 00:48 Re: Dyskusja nt. przyszłości ATP - kto będzie liderem rankingu za lat parę ? [Re: _zvonimir_]
cobra Offline
Luc Nilis

Meldunek: 18/10/2007
Postów: 3103
Skąd: Piekary Śl. / gg:18662865
A co z naszymi rodakami, mamy kogos w zapasie poza Kubotem i Frytkami ? Jest ktoś taki na horyzoncie ?

Do góry
#1797138 - 22/11/2007 01:20 Re: Dyskusja nt. przyszłości ATP - kto będzie liderem rankingu za lat parę ? [Re: cobra]
ArtekPotito Offline
GRILL MASTER

Meldunek: 04/01/2007
Postów: 12060
Skąd: Polska
Przysiężny. Myślę, że może zostać chociaż średniakiem \:\)

Do góry
#1797182 - 22/11/2007 01:28 Re: Dyskusja nt. przyszłości ATP - kto będzie liderem rankingu za lat parę ? [Re: ArtekPotito]
oli Offline
sottocapo

Meldunek: 02/11/2001
Postów: 37765
Skąd: POland
Jakby Prokom Open był co tydzień to może miał by szanse.

Do góry
#1797239 - 22/11/2007 01:55 Re: Dyskusja nt. przyszłości ATP - kto będzie liderem rankingu za lat parę ? [Re: cobra]
AL_Capone Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/11/2005
Postów: 6842
Skąd: Hala Ludowa we Wrocławiu
Originally Posted By: Cobra
A co z naszymi rodakami, mamy kogos w zapasie poza Kubotem i Frytkami ? Jest ktoś taki na horyzoncie ?



Jerzy Janowicz

Do góry
#1801288 - 23/11/2007 05:09 Re: Dyskusja nt. przyszłości ATP - kto będzie liderem rankingu za lat parę ? [Re: AL_Capone]
Motopompa Offline
old hand

Meldunek: 07/10/2006
Postów: 1057
Originally Posted By: AL_Capone
Originally Posted By: Cobra
A co z naszymi rodakami, mamy kogos w zapasie poza Kubotem i Frytkami ? Jest ktoś taki na horyzoncie ?



Jerzy Janowicz


Popieram.

Kawał chłopa, ma szanse

Do góry
#1802774 - 24/11/2007 03:11 Re: Dyskusja nt. przyszłości ATP - kto będzie liderem rankingu za lat parę ? [Re: Goget]
tomekppp Offline
old hand

Meldunek: 05/08/2005
Postów: 854
Originally Posted By: Goget
Odnoszę dziwne wrażenie, że Nadala wywalacie z podium głównie przez antypatie do niego. Technicznie jest lepszy nawet od Federera i potrafi czuć kort tak jak Szwajcar a ma dopiero 21 lat.


Goget z calym szacunkiem dla Ciebie i twojej wiedzy o tenisie musze sie z Toba nie zgodzic.Twierdzenie ze Nadal jest technicznie lepszy od Federera jest dla mnie smieszne.KAzdy z zawodnikow ktrzy graja profesjonalnie gra poprawnie technicznie.A nr.1 jest Roger, bo technicznie jest najlepszy na świecie.Wszystkie jego zagrania zarowno z beckhendu jak i forehandu sa swietnie pod wzgledem technicznym wykonane, doskonale przygotowuje sie do uderzenia odprowadza i uderza pilke, po prostu prowadzi najlepiej rakiete na swiecie.Jak chcesz mozesz sie przygladnac na youtube uderzeniom Rogera w slow motion.On kazdy ruch wykonuje perfekcyjnie w kazdej szkolce tenisa ucza takiego prowadzenia rakiety.(dla ludzi nie grajcych w tenisa moze sie to wydawac dziwne co mowie ale sam gram juz jakis czas(rekreacyjnie) i proboje sie nauczyc u instruktora dobrze prowadzic rakiete i naprawde nie jest latwo).Chcialbym jeszcze nawiazac do wypowiedzi ludzi mowiacych ze czas Rogera sie powoli konczy.Jak sie moze konczyc jego czas jak gosc wygrywa 3 z 4 turniejow wielkoszlemowych(w AO nie stacil seta), w czwartym jest w finale wygrywa masters konczacy sezon,a prawie kazdy jego wystep to zwyciestwo lub final.Konczy sie jego domoinacja bo przegral w tym roku 2 czy 3 mecze wiecej w stosunku do roku ubieglego?.Osobiscie nie widze jeszcze zawodnika ktory moglby mu zagrozic.Co do Nadala to moim zdaniem troche bardziej sie powinien oszczedzac a miejsce nr.2 ma pewne w swiatowym rankingu,jest to bardzo uniwersalny zawodnik ktory jak jest zdrowy gra naprawde dobry i rowny tenis.Bardzo mnie ciewaki jaki bedzie nastepny sezon Djoko,mysle ze w czolowej 8 bedzie na 100%(chyba ze jakas grozna kontuzja).Sadze ze kurs na Nadala z Djoko ze bedzie wyzej w klasyfikacji na koniec 2008 roku jest bardzo ale to bardzo prawdopodobny i mysle ze jest sporo przesadzony.W tym sezonie liczylem na Mishe Youznego ale sie troche zawiodlem,ciekawe co pokaze w przyszylem sezonie.W nadchodzacym roku napewno ciekawie zapowiada sie gra Monaco,Almagro ktorzy obalą stareotyp ze Hiszpanie i Argentynczycy poza Europe nie powinni sie wybierac.Pocichu licze ze Gonzo nie bedzie zawodnikiem praktycznie jednego turnieju gdzie zagral wysmienicie przez 2 tygodnie(wiadomo o czym mowie),pozniej juz jakis wielkich rewelacji nie bylo, gral srednio(nie mowie zle) ale myslalem ze bedzie lepiej po tym co widzialem na poczatku sezonu. Pozdrawiam Roddick(na innych serwisach pod takim nickiem sie udzielam)

Do góry
#1803793 - 24/11/2007 07:41 Re: Dyskusja nt. przyszłości ATP - kto będzie liderem rankingu za lat parę ? [Re: tomekppp]
Bullet Offline
Marat Safin


Meldunek: 14/05/2005
Postów: 6982
Skąd: TORY H16 rz.13 m.9
Ja na temat tych, ktorych nie lubie nie chce sie wypowiadac, wiec powiem tylko o jednym czyli Federerze, ktory bedzie nas dalej zanudzal do 2010 roku i co roku wygrywal 2-3 szlemy oraz przegrywal RG z Rafa. Niestety nie licze, ze ktos przelamie w najblizszym czasie Fedka, a kontuzje go omijaja.

Co do tych, ktorych lubie i im kibicuje:

Maracina - szkoda, ze ten niezwykle utalentowany tenisista rozmienia sie na drobne powoli. Umie prawie wszystko, ale glowa, kontuzje i kasyna nie pozwalaja mu zblizyc sie do formy z pamietnego AO gdzie miazdzyl Feda i Lleytona wygrywajac turniej, a potem rozrabial w samolocie \:D Jak sam przyznal przed nim zapewne ostatni sezon jesli nie osiagnie bardziej znaczacych niz ostatnio sukcesow. Jest przykladem tenisity, ktory dostal dar od Boga w postaci wielkiego talentu, jednak wykorzystal go moze w 50%. Dlatego zapewne w 2008 roku dostarczy nam nie raz takich "wzruszen" jak w meczu z Dudi Sela w AO \:D

David Ferrer - fantastyczny gracz. Oczywiscie nie tak wszechstronny i utalentowny jak kilku innych, ale nie ma chyba drugiego takiego fightera jak on. Zawsze bede pamietal jak doprowadzil do placzu \:D takich ogorkow jak Acasuso czy Almagro. Obaj juz byli myslami w szatni, gdy David wlaczal drugi bieg i bronil sie z nieprawdopodobnych opresji. Tym bardzo mi imponuje - walka do konca. W tym sezonie poprawil gre ofensywna i osiagnal zyciowa forme. Sam jestem ciekawy czy to jego apogeum czy pokaze cos wiecej. Dobrze sobie radzi na prawie wszystkich nawierzchniach i to jego duzy atut. Licze na kolejny dobry sezon tego gracza.

Na koniec powiem tylko tyle, ze oddalbym tez wiele aby do swojej wielkiej formy wrocil magiczny Coria, ale to chyba marzenia...

Do góry
Strona 4 z 10 < 1 2 3 4 5 6 ... 9 10 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
8 zarejestrowanych użytkowników (pacyfista, igea23, Igor, baracuda, alfa, adingh, ANZELMO, 11kera11), 2890 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582995 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07