Strona 13 z 13 < 1 2 ... 11 12 13
Opcje tematu
#1794860 - 21/11/2007 01:47 Re: Dlaczego warto zmienic /naprawic mecz.pl i jak to zrobic? [Re: Tombal]
Igor Online   content
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2004
Postów: 5675
Dajcie spokój Conradowi. Niech wreszcie przestanie się ukrywać i wróci na forum bo brak mi go w temacie Polityka ;\)

Do góry
Bonus: Unibet
#1804400 - 24/11/2007 19:24 Re: Dlaczego warto zmienic /naprawic mecz.pl i jak to zrobic? [Re: Igor]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Nie było mnie przez kilkanaście dni, ale spokojnie jak znajdę czas to przeczytam całość i w podsumowaniu napiszę jak to wszystko widzę. \:\)

Do góry
#1808319 - 26/11/2007 00:14 Re: Dlaczego warto zmienic /naprawic mecz.pl i jak to zrobic? [Re: Conrad]
VooDoo Offline
addict

Meldunek: 07/07/2004
Postów: 560
ja mam pytanie troche z innej beczki:
czy Wam, tez forum tak strasznie "zamula" ? kazda strona forum laduje sie mi okolo 60 sekund, niezaleznie od tego jakiej przegladarki uzywam (testowalem na Operze, IE, Firefoxie, Konquerorze)... nie wiem czy to wina mojej sieci, czy tez moze po prostu w ostatnim czasie forum dziala tak wolno?

Do góry
#1808333 - 26/11/2007 00:17 Re: Dlaczego warto zmienic /naprawic mecz.pl i jak to zrobic? [Re: VooDoo]
cobra Offline
Luc Nilis

Meldunek: 18/10/2007
Postów: 3103
Skąd: Piekary Śl. / gg:18662865
u mnie śmiga bardzo płynnie

Do góry
#1808419 - 26/11/2007 00:31 Re: Dlaczego warto zmienic /naprawic mecz.pl i jak to zrobic? [Re: cobra]
Kylo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/09/2005
Postów: 14202
Skąd: Lublin
Originally Posted By: Cobra
u mnie śmiga bardzo płynnie


Mi rowniez.

Do góry
#1808436 - 26/11/2007 00:35 Re: Dlaczego warto zmienic /naprawic mecz.pl i jak to zrobic? [Re: Kylo]
Piostar Offline
Marcos Baghdatis

Meldunek: 01/11/2004
Postów: 40732
Skąd: Dęblin
Originally Posted By: Kylo
Originally Posted By: Cobra
u mnie śmiga bardzo płynnie


Mi rowniez.


potwierdzam

Do góry
#1809645 - 26/11/2007 05:05 Re: Dlaczego warto zmienic /naprawic mecz.pl i jak to zrobic? [Re: Piostar]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Moim zdaniem nic się nie zmieni. Brakuje cały czas konkretów i powoli kruszą się ludzie. Ja sam, nie mam już zbytnio czasu na działalność w bukmacherce. Niektórzy mają go więcej i pewnie pociągną to forum dalej. Ja nie wiem jak ze mną będzie, ale jestem chyba bliższy zamknięcia się i zniknięcia niż dalszej dużej działalności.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1810007 - 26/11/2007 07:38 Re: Dlaczego warto zmienic /naprawic mecz.pl i jak to zrobic? [Re: Ignorator]
VooDoo Offline
addict

Meldunek: 07/07/2004
Postów: 560
to juz nie wiem o co kaman ;/ wyczyscilem ciasteczka i tez nie pomoglo... pogadam z adminem naszej sieci, moze wina lezy po stronie mojej sieci skoro wszystkim forum chodzi plynnie.

Do góry
#1813552 - 28/11/2007 04:18 Re: Dlaczego warto zmienic /naprawic mecz.pl i jak to zrobic? [Re: VooDoo]
Kameleon Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 21969
Skąd: Gdynia
Originally Posted By: VooDoo
ja mam pytanie troche z innej beczki:
czy Wam, tez forum tak strasznie "zamula" ?


Głosowałeś na PiS? Kumpel głosował i mu też zamula =/

Do góry
#1813582 - 28/11/2007 04:25 Re: Dlaczego warto zmienic /naprawic mecz.pl i jak to zrobic? [Re: Kameleon]
PioKing Offline
MaSha Lover

Meldunek: 24/03/2005
Postów: 5848
Skąd: Warszawa
Ja głosowałem na PiS i śmiga aż miło \:\)

Do góry
#1813640 - 28/11/2007 04:43 Re: Dlaczego warto zmienic /naprawic mecz.pl i jak to zrobic? [Re: PioKing]
[T]-error Offline
I see dead people

Meldunek: 04/08/2001
Postów: 20043
Skąd: Elbląg
Hula jak 17 na dysce \:D

Do góry
#1813982 - 28/11/2007 05:34 Re: Dlaczego warto zmienic /naprawic mecz.pl i jak to zrobic? [Re: Kameleon]
VooDoo Offline
addict

Meldunek: 07/07/2004
Postów: 560
Originally Posted By: Kameleon
Głosowałeś na PiS? Kumpel głosował i mu też zamula =/

Nie glosowalem ani na pis ani na nikogo innego.
Dziwne, ze spod linuksa smiga az milo a spod windowsa zamula -wszystkim w naszej sieci ;/

Do góry
#1834891 - 06/12/2007 03:40 Re: Dlaczego warto zmienic /naprawic mecz.pl i jak to zrobic? [Re: VooDoo]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Witam wszystkich i dziękuję za udział w temacie. \:\)

Wzorowaliśmy się od początku istnienia na Major Wager, tak więc w dużej mierze jesteśmy podobnym forum, o podobnym przekroju społeczności oraz zawartości informacji. W przeciwieństwie do innych stron dawnych lat nigdy nie mieliśmy niczego do ukrycie, zawsze byliśmy otwartym forum, do którego każdy mógł się dołączyć.

Wszystkich łączy ta branża i zainteresowanie nią, ale każdy w różnym stopniu skupia się na tym na porządku dziennym. Taki dział jak T&O jest potrzeby i według mnie działa bardzo dobrze, bo jeśli jestem częścią jakiejś społeczności to często chcę się spytać tych samych osób o poradę gdzie pojechać na wakacje lub jaką płytę główną wstawić do kompa. Dlaczego nie miałbym tego zrobić tutaj? Po drugie daje to szansę poznać się nawzajem z innej strony niż z analizy na kolejny mecz LM. Po trzecie nie widzę dlaczego komukolwiek miałby przeszkadzać taki dział. Traktujcie to podobnie jak byśmy mieli dział o curlingu. Jeśli kogoś nie interesuje to nie wchodzi i tyle - nie ma sensu żądać zamykania czegoś tylko dlatego, że nie jest to nam potrzebne.

Forum kiedyś miało zaledwie garstkę działów, dzisiaj ma ich mnóstwo, a niektóre są dalej podzielone na poddziały. Według mnie moderatorzy powinni być wzorem dla innych pod względem zainteresowania tematem, poziomem analiz i kulturą wypowiedzi. Powinni też ponadto zapraszać do swojego grona nowych moderatorów, którzy według nich mają podobne zalety. Jedynie poprzez decentralizację możemy efektywnie działać i zapewnić przyzwoity poziom dla każdego działu.

Jestem też za promowaniem tych, którzy mają najcenniejsze informacje i stworzenie im specjalnych działów do tego. Wtedy Top 5 czy Top 10 cennych analityków forum byliby wyróżnieni i każdy mógłby z łatwością śledzić ich spostrzeżenia. Już wcześniej była rozmowa o tym, byłyby to takie tematy PP przeniesione na stronę główną forum, no i każdy miałby nie tylko swój temat ale własny dział. Tutaj jesteśmy też przygotowani by technicznie pozwolić tylko właścicielom tych działów na pisanie w nich posty, tak więc nie trzeba by było robić ręcznych porządków.

Co do stopniowania to jest to dobry pomysł jeśli mamy to robić ręcznie (zmieniając podpis) i w ten sposób wyróżniać najlepszych. Natomiast automatyczne stopniowanie odbywa się tylko pod kątem ilości postów, tak więc nie jest przydatne bo łatwo awansować siedząc w QC. Jest też jedna ukryta (wyłączona) funkcja forum, mianowicie "ocena użytkownika". Każdy może głosować na usera i przydzielać mu swoją notę, pytanie tylko czy to miałoby sens i czy noty nie byłyby rozdawane z innych powodów (kłótnie, powody personalne, itd).

Co do QC to innym rozwiązaniem byłoby stworzenie prawdziwego modułu do czatu, które byłoby powiązane z logowaniem na forum. Problem w tym, że musiałoby to zostać stworzone przez twórców forum, a ci i tak wolno pracują nad kolejnymi aktualizacjami softu.

Z drugiej strony QC w 100% spełnia swoją rolę, kiedyś tego typu posty znajdowały się w innych działach forum, dzisiaj zaś gromadzą się tam tak więc zupełnie nie rozumiem jak to może komuś przeszkadzać, że grupa osób siedzi i zaśmieca dział... który był właśnie stworzony TYLKO w tym celu. A już zupełnie mija się z celem jakieś rygorystyczne wymyślanie nowych reguł co można pisać a co nie, bo właśnie ten dział jest po to by nie mieć takich sztywnych zasad (poza nie bluzganiem na lewo i prawo). Jeśli chodzi o licznik to niestety nie da się go wyłączyć dla poszczególnych działów.

Pod koniec należy się zastanowić czy mamy mieć forum otwarte, gdzie mamy wielu userów czy zamknięte (i może ukryte), w którym odzywa się garstka osób i tylko na temat. Wiadomo, tym większa społeczność, tym więcej problemów, tym więcej poglądów i zainteresowań, tym więcej rzeczy które odbiegają od tematu głównego. Podjęliśmy decyzję kiedyś by być otwartym forum, które nie boi się rozszerzać i tworzyć coraz to nowe działy. Z tego powodu nigdy nie będziemy jak te małe, przytulne zakątki, gdzie da się porozmawiać w małym gronie o wyścigach wielbłądów w Tunezji.

Pod względem technicznym forum zresztą daje możliwość organizowania się mniejszej ilości osób i prowadzenia wspólnego PW podobnie jak zwykłego tematu na forum, z tym wyjątkiem że PW nie jest widoczny dla wszystkich i userzy sami decydują kogo dołączyć do tematu. Niczym takie mini forum.

A co do "cennych informacji" to nie łudźmy się, że będziemy zarabiać magiczne pieniądze od osób podających typy. Może i są ludzie, którzy potrafią łoić buków na każdy sposób i za grube pieniądze, ale mieszkając na prywatnej wyspie lub płynąć po swoim jachcie raczej nie muszą się dzielić swoją wiedzą z internautami z całego świata. Po drugie większość informacji ma wartość z bardzo krótką datą ważności, a często wystarczy że jedna osoba walnie coś na maksa i kurs już znika i wraca niższy. Zresztą same firmy bukmacherskie wiedzą dzisiaj co robią w dużo większym stopniu niż kiedyś, kiedy to można było ich bardzo często przyłapać na "niedoinformowaniu".

Merytoryczny poziom analiz możemy podnieść jeśli wszyscy się zaangażujemy i zaczniemy publikować swoje spostrzeżenia na wysokim poziomie. Druga sprawa to często przeoczenie świetnych tematów i analiz, które są już na forum. Wystarczy spojrzeć na działanie takich osób jak Skipper podczas America's Cup, gdzie były rewelacyjne analizy i opisy... podczas gdy większość nawet nie wiedziała o istnieniu tych tematów i wolała narzekać tak jak to robią od lat o "upadku" i "nieodwracalnym armageddon forum". Jeśłi ktoś tak twierdzi to powinien od siebie zacząć... ale najłatwiej oczywiście stwierdzić, że się nie będzie tego robić "bo po co?" lub "bo nie warto". Oczywiście przy jednoczesnej krytyce tego, że inni nie piszą.

Wracając do konstruktywnych myśli, uważam że decentralizacja i wybór moderatorów aktywnych, dających przykład i szukających nowych talentów w swoich działach może dużo pomóc. Do tego wyróżnienie najlepszych poprzez prestiżowe przyznanie im własnych działów dostępnych ze strony głównej forum. Oceny lub inne formy wyróżnienia userów też możemy zrobić. Ale QC czy T&O nie są źródłem problemów a jedynie pomagają w utrzymaniu porządku w innych działach lub rozluźnieniu dyskusji pomiędzy userami na szereg tematów.

Do góry
#1834950 - 06/12/2007 03:49 Re: Dlaczego warto zmienic /naprawic mecz.pl i jak to zrobic? [Re: Conrad]
cobra Offline
Luc Nilis

Meldunek: 18/10/2007
Postów: 3103
Skąd: Piekary Śl. / gg:18662865
zgadzam sie w 100 %

Do góry
#1835080 - 06/12/2007 04:22 Re: Dlaczego warto zmienic /naprawic mecz.pl i jak to zrobic? [Re: Conrad]
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
Originally Posted By: Conrad
Jest też jedna ukryta (wyłączona) funkcja forum, mianowicie "ocena użytkownika". Każdy może głosować na usera i przydzielać mu swoją notę, pytanie tylko czy to miałoby sens i czy noty nie byłyby rozdawane z innych powodów (kłótnie, powody personalne, itd)


Szefie nad czym się tu zastanawiać. Jest coś takiego jak błąd statystyczny i nikt przecież nie zna się osobiście z 10000 użytkowników. Może właśnie dzięki odkryciu tej funkcji zmniejszy się też ilość kłótni i nieodpowiedniego zachowania na quasi-chacie jak i całym forum, a userzy będą częściej pomagać gorzej zorientowanym i podawać typy. Tylko pewnie nie da się tej funkcji ograniczyć do działów tematycznych. No i pytanie czy z biegiem czasu naszą ocenę można zmieniać.

Do góry
Strona 13 z 13 < 1 2 ... 11 12 13

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
11 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, igea23, alfa, pacyfista, burbon, ElNinho[mmdea], VVega, wHiTe_StAr, Akhu, Igor, Górnik_Wałbrzych), 4446 gości oraz 2 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582796 Postów

Najwięcej online: 4506 @ Dzisiaj o 20:07