Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Opcje tematu
#1820773 - 30/11/2007 19:33 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: arvid]
Polonia Bytom Offline
stranger

Meldunek: 30/11/2007
Postów: 3
POLONIA BYTOM - Jagiellonia Białystok

Przeczytałem cały temat i zauważyłem, że mecz Polonii Bytom z Jagiellonią cieszy się szczególnym zainteresowaniem więc kilka słów ode mnie odnośnie tego spotkania. Klasyczny przykład spotkania, które lepiej ominąć w typowaniu. Przede wszystkim nie polecam sugerować się ostatnim meczem Polonii z Legią. Warszawiacy przyjechali na Śląsk maksymalnie zmotywowani po dwutygodniowej przerwie. W tym dniu liczyło się dla nich tylko zwycięstwo i cel osiągnęli, prezentując się zupełnie inaczej niż w poprzednich spotkaniach. Nikt z was nie zwrócił jeszcze uwagi na ważny według mnie aspekt jakim jest fakt, że mecz będzie rozgrywany na Stadionie Śląskim. Tydzień temu przez całą pierwszą połowę piłkarze Polonii byli tym faktem sparaliżowani. Jagiellonia nie ma w składzie aż takich ogranych zawodników żeby gra na tym lotnisku nie zrobiła na nich wrażenia. Naprawdę nie jest łatwo grać na tym stadionie. Polonia już ma jakieś przetarcie, zobaczymy jak na Śląskim poczuje się Jagiellonia. Jest to mecz dwóch wyrównanych drużyn prezentujących mniej więcej ten sam poziom sportowy. Obiektywnie patrząc ciężko podjąć się wytypowania zwycięzcy. Drej, Klepczyński, Kupis to są zawodnicy kontuzjowani od początku sezonu, Sosna doznał kontuzji po kilku meczach a Owczarek w żaden sposób nie stanowi o sile Polonii więc nie bardzo rozumiem jak można podawać nazwiska kontuzjowanych od początku sezonu piłkarzy? Może po to żeby robiły wrażenie jaki szpital panuje w drużynie? Na pewno dużym osłabieniem dla Polonii jest brak Huberta Robaszka, która ostatnio grał bardzo dobrze. Jeżeli dla kogoś wypowiedź Płatka o przedłużonym urlopie jest jakimś argumentem do stawiania na zwycięstwo Jagiellonii to gratuluję poczucia humoru. Poonia gra z Jagiellonią od 3 sezonów i wszystkie dotychczasowe mecze były bardzo wyrównane a przewidzenie zwycięzcy nie było rzeczą łatwą. Proponuję odpuścić stawianie.

Do góry
Bonus: Unibet
#1820807 - 30/11/2007 20:15 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: rene]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Originally Posted By: rene


Korona - Bełchatów

Widzę, ze Zieliński to bardzo pojętny facet. Uczy się od Janosika, ale też i od Mariusza Rozrabiaki i brutala, czyli tego, którego w Belchatowie juz nie chcą
P.S. - ciekawe, kiedy w Kielcach nie będą chcieli Zielka
W każdym razie Zielek pokazał, ze i bluzgnąć potrafi na sędziego
Mariuszowi nie dorównal, bo zasłuzył tylko na 2 mecze odsiadki ( Mariusz był lepszy, dostał trójeczkę )
Korona jest juz spocona i widać, ze chłopaki chcą do jakigos wodopoju. A tu trzeba grać. Nie za bardzo im to idzie
Grodzisk ich rozwalił, a Zagłębie też
w tym drugim przypadku to moze nie do końca, bo zdaniem Drzymonta, to sędzia wypaczył wynik meczu \:D
Ja tam widzialem, jak Zagłębie wypunktowal Koronę i to calkiem fajnie
Całkiem fajnie, że wrócił Plizga, bo u Smudy, to on miał plac, a Piszczek siedzial na ławce i popiskiwał pod noskiem

Muszę powiedzieć, że żałuję, iz mecz Korona - UBOTY odbędzie się teraz, a nie na wiosnę, bo UBOTY na wiosnę będą topić wszystkich po kolei. Teraz nie jest jeszcze dobrze, choć lepiej. Za dużo kontuzji, na pary pozycjach brakuje dobrych zawodników.
Korona jednak z Bełchatowem nie wygra, bo Korona jedzie w dół, a GKS w górę.

Wyrazisty typ: Remis

To znaczy, ze druzyny strzelą dokładnie po tyle samo bramek
Wyjątek stanowi, gdy nikt nic nie strzeli.
wtedy będzie bezbramkowy remis, ale to też wejdzie


Właśnie dzisiaj jak otworzyłem oka i tak sobie myslałem nad swoją egzystencją na tym świecie i nad tym czy jutro się opić czy bardz opić, wpadl mi wynik remisowy w jutrzejszym pojedynku.

Na Twoej pytanie, kiedy w Kielcach nie będą chcieli Zielka to powiem Ci, że ta data jest od początku jego pracy w Kielcach i sporo osób po cichu liczy że po zdobuciu 1 pkt. w 2 meczach zobaczymy w Kielcach Czesia . Narazie niestety bronią go wyniki \:\( . A to że jutro go nie zpbaczymy na ławce to . Co do Bełchatowa, to hmmm pożyjemy zobaczymy. Moim zdaniem wyższego poziomu jak rok temu nie osiągną bo sama kasia nie wystarcza co widac na przykładzie Grodziska. Jakieś tam puchary, jakieś tam vice mistrze Polski. Miejsca Bełchatowa jest włąsnie na miejscach 4-6 max i tego się bede trzymał.

Do góry
#1820834 - 30/11/2007 20:38 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: drfocus]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
LKS Lodz - Odra Wodzislaw

W zespole gosci nie zagra jeszcze dodatkowo Biskup, ktory bedzie pauzowal za kartki (o czym chyba nie napisal Ignorator).
Trener Odry mowi w wywiadach, jak wazne jest to spotkanie, ze graja o 6 punktow.
Sam tez zauwazyl jak pokazuje sie statystyka Odry w strzelaniu bramek. Janusz stwierdzil ze jego zespol jest jakims fenomenem, bo w pucharach strzela wiele bramek, ale jak przychodzi co do czego i jego team gra w lidze juz tak rozowo nie ma.

Wiele osob stawia na ŁKS. Mam przeczucie ze moze byc remis. Dlatego tez uwazam ze duzo rozsadniejsza decyzja bedzie under 2,5 gola.

- To oznacza, że trzeba zagrać również bardzo uważnie w obronie - ostrzega trener Jabłoński. - Oczywiście Odra nie przyjedzie do nas atakować, jej piłkarze będą raczej nastawieni na defensywę, ale potrafią też wyprowadzać zabójcze kontry.
- Na każdy zespół trzeba uważać. Tak samo na Odrę - dodaje Kłos. - Na szczęście to my będziemy mieli za sobą kibiców, którzy - liczę - będą naszym 12. zawodnikiem.


Dosc ciekawy byl mecz poprzedni miedzy tymi druzynami. LKS pewny zwyciestwa, dal sobie wydrzec 3 punkty w samej koncowce spotkania.

Na 4 ostatnie spotkania w Łodzi pomiedzy tymi druzynami 3 razy wygrywal ŁKS i 3 razy padl wynik under 2,5 gola.

Mimo pelnego stadionu, jak i goracego dopingu uwazam ze pilkarze za bardzo sie nie rozstrzelaja.
Mecz sedziuje Piotr Pielak z Warszawy.

ŁKS Łódz - Odra Wodzislaw
Typ: under 2,5 gola
kurs: 1.60

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W innym dzisiejszym spotkaniu Ruch Chorzow podejmuje Groclin. W poprzedniej rundzie, w Grodzisku gospodarze dostali w dupe (bodajze 1:4), co w perspektywie czekajacych ich wtedy bojach w europejskich pucharach nie wygladalo za ladnie. Ale przygoda z Europa skonczyla sie jak zawsze.
Dzisiejszy mecz odbedzie sie na Stadionie Slaskim. Pilkarze ciesza sie ze zagraja na tym kolosie, glownie ze wzgledu na murawe stadionu. Jednakze obiekt w Chorzowie moze pomiesic 50 tys. kibicow, a zwazajac na ewentualna liczbe fanow ktorzy zjada do Chorzowa + pogoda(snieg, snieg i snieg) + niezbyt atrakcyjny rywal = stadion moze swiecic pustkami.

W zespole Niebieskich nie zagraja:
Sokolowski, Golem, Lilo (kontuzje)
Baran (kartki).

Sedzia bedzie Jacek Granat z Warszawy.

Zagral bym sobie mala staweczka na gospodarzy (a kurs 3.10), ale calkowicie nie jestem przekonany do tego.
Chyba odpuszcze ten mecz...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cracovia Kraków - Legia Warszawa

Moze lepiej nie patrzec na h2h bo to moze byc zupelnie mylace (chociaz statystyki nie klamia, tak wiec nie wiadomo jak podejsc do sprawy).
Po raz ostatni Legia wygrała w Krakowie ponad dziesięć lat temu. Z Wisłą, bo Cracovii nie było wtedy w ekstraklasie. Przy ul. Kałuży udało się wygrać w roku 1970, 2:0 po golach Kazimierza Deyny i Roberta Gadochy

Do Krakowa come back zrobi Piotr Giza. W skladzie zespolu z Warszawy bedzie mozna zobaczyc Radovicia, ktory bedzie zastepowal majacego problemy z hazardem ( \:p ) Grosickiego.
Za to w zespole gospodarzy wystapi sam Radwanski. Nigdy nie wiadomo jak u niego zdolnosci tenisowe, a ze jest obronca, takie umiejetnosci manualne przy powstrzymywaniu przeciwnika moga sie przydac

I jednak spojrze na statystyke. Jednak bedzie to spojrzenie na under/over.
Na 7 wszystkich meczy (liga + puchary) Cracovia zanotowala 4 undery 2,5 gola.
Legia na 7 spotkan miala 6 wynikow underowych.
Na 7 pojedynkow h2h wynik ponizej 2,5 gola zdarzyl sie 4 razy.

Sklady druzyn:
Cracovia: Marcin Cabaj - Przemysław Kulig, Łukasz Skrzyński, Krzysztof Radwański, Marcin Bojarski - Dariusz Kłus, Arkadiusz Baran, Paweł Nowak, Dariusz Pawlusiński - Łukasz Szczoczarz, Tomasz Moskała.
Legia: Jan Mucha - Jakub Rzeźniczak, Wojciech Szala, Dickson Choto, Tomasz Kiełbowicz - Miroslav Radović, Aleksandar Vuković, Roger Guerreiro, Piotr Giza, Edson da Silva - Takesure Chinyama.

Legia tego meczu wg mnie nie przegra. Jednak gospodarze moga wywalczyc remis. Tak wiec:

Cracovia Kraków - Legia Warszawa
typ: under 2,5 gola
kurs: 1.70

A dzisiaj wszystkiego najlepszego Andrzeje

A rene stawia na Gornik. Jes, jes, jes \:D

Do góry
#1820922 - 30/11/2007 21:36 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: Polonia Bytom]
Donati Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/08/2002
Postów: 1639
Skąd: BiałystOK
Originally Posted By: Polonia Bytom
Przede wszystkim nie polecam sugerować się ostatnim meczem Polonii z Legią. Warszawiacy przyjechali na Śląsk maksymalnie zmotywowani po dwutygodniowej przerwie. W tym dniu liczyło się dla nich tylko zwycięstwo i cel osiągnęli...

A Jagiellonia przyjedzie do Chorzowa na wakacje

Originally Posted By: Polonia Bytom
Nikt z was nie zwrócił jeszcze uwagi na ważny według mnie aspekt jakim jest fakt, że mecz będzie rozgrywany na Stadionie Śląskim. Tydzień temu przez całą pierwszą połowę piłkarze Polonii byli tym faktem sparaliżowani. Jagiellonia nie ma w składzie aż takich ogranych zawodników żeby gra na tym lotnisku nie zrobiła na nich wrażenia.

Kilku jak to mówisz nie ogranych piłkarzy Jagi, którzy grali w ostatnim meczu z Ruchem: Banaszyński(75 spotkań w 1 lidze), Nawotczyński(W I lidze rozegrał 27 meczów i zdobył jedną bramkę. W II lidze wystąpił 44 razy. Występował w barwach Wisły Kraków, z którą dwukrotnie zdobył mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski, a także raz Puchar Ligi), Kałużny(chyba nie muszę tu nic pisać), Łatka(Wychowanek Wawelu Kraków, w 1996 roku trafił do juniorskiego składu Wisły. Mistrz Polski juniorów w 1996 i 1997. Od sezonu 1999/2000 zawodnik Hutnika Kraków. W sezonie 01/02 przeniósł się do Jagiellonii Białystok), Markiewicz(Kapitan i wychowanek Jagiellonii), Gevorgyan(Po przyjeździe do Polski zaczął grać w Petro Płock (obecnie Wisła Płock) od sezonu 1999/2000. Zdobył z nim Puchar Polski (2006) i Superpuchar Polski (2006), Gevorgyan zaliczył występy w młodzieżowej reprezentacji Polski oraz jedno spotkanie w kadrze seniorskiej w meczu z USA w 2004), Sobociński(W polskiej ekstraklasie rozegrał 165 meczów i zdobył 20 bramek...).
Więc w tym przypadku Twoja teoria jest bezpodstawna.

Originally Posted By: Polonia Bytom
Jest to mecz dwóch wyrównanych drużyn prezentujących mniej więcej ten sam poziom sportowy.

Bym polemizował i mógł wyłożyć sporo argumentów, przemawiających na korzyść Jagiellonii.

Originally Posted By: Polonia Bytom
Jeżeli dla kogoś wypowiedź Płatka o przedłużonym urlopie jest jakimś argumentem do stawiania na zwycięstwo Jagiellonii to gratuluję poczucia humoru.

Nikt nie pisał tego argumentu jako podstawy wygrania meczu. Moim zdaniem taka deklaracja na pewno nie zaszkodzi piłkarzom, a może tylko pomóc.

Originally Posted By: Polonia Bytom
Obiektywnie patrząc ciężko podjąć się wytypowania zwycięzcy.

Jedyna rzecz w której mogę się z Tobą zgodzić.

Prawdopodobne osłabienia Jagiellonii: Gevorgyan (Obojczyk - mecz z Ruchem. Nie zagra już do przerwy zimowej). I tego zawodnika na pewno nie zobaczymy jutro na boisku. Na urazy narzekali również: Kwiek, Kałużny, Wasiluk, Sotirović. Jednak myślę, ze przynajmniej 3 z nich powinniśmy zobaczyc w akcji.

Jeśli miałbym typować to uważam identycznie jak (J):
Typ: 2 (Handicap 0:1)
Kurs: 1.75

Pozdrawiam

Do góry
#1820935 - 30/11/2007 21:44 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: drfocus]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: drfocus

Właśnie dzisiaj jak otworzyłem oka i tak sobie myslałem nad swoją egzystencją na tym świecie i nad tym czy jutro się opić czy bardz opić, wpadl mi wynik remisowy w jutrzejszym pojedynku.

Na Twoej pytanie, kiedy w Kielcach nie będą chcieli Zielka to powiem Ci, że ta data jest od początku jego pracy w Kielcach i sporo osób po cichu liczy że po zdobuciu 1 pkt. w 2 meczach zobaczymy w Kielcach Czesia . Narazie niestety bronią go wyniki \:\( . A to że jutro go nie zpbaczymy na ławce to . Co do Bełchatowa, to hmmm pożyjemy zobaczymy. Moim zdaniem wyższego poziomu jak rok temu nie osiągną bo sama kasia nie wystarcza co widac na przykładzie Grodziska. Jakieś tam puchary, jakieś tam vice mistrze Polski. Miejsca Bełchatowa jest włąsnie na miejscach 4-6 max i tego się bede trzymał.


Zielka to na razie bym nie zwalniał, gdyż - póki co - sprawdza się mój scenariusz, że to moze być całkiem okeyowy trener.
W każdym razie od Rysia jest lepszy

W Bełchatowie też przydałby się taki egzystancjonalista, co wygląda przez okno i zastanawia się, z kim by się tu nie napić \:D
Taki ktoś, kto by poszedł w Polskę z Gargułą, Costlym czy dajmy na to Magdoniem bardzo by się na forum przydał, bo UBOTY są bardzo ciężkie do rozgryzienie Online
No ale w Bełchatowie tak nie piją jak np. w Kielcach \:D
Tak jak patrzę sobie na transery, to kompletna klapa
Gra tylko Stolarczyk, tyle tylko, że on znalazł w Bełchatowie Dom Spokojnej Starości i ja zupełnie nie rozumiem, po co go ogrywać
Jakieś dziwne i niezrozumiałe rzeczy tam się dzieją i jakieś wieści prosto z szatni by się przydały, bo teraz można się domyślać
Patrząc na akualną kadrę ( sporo kontuzji ) i dyspozycję to faktycznie miejsce 4-6 wydaje się adekwatne
Ale jeśli UBOTY ugrają 4 punkty w dwóch ostatnich kolejkach, albo 6 :p, to o wicka jeszcze mogą zawalczyć
Ja bym nie przesądzał, że o drugie miejsce powalczą Legia i Korona tylko, bo Lech, Zagłębie, Bełchatów czy Groclin jeszcze spoko mogą powalczyć
Górnika ja w tym gronie nie widzę, przynajmniej w tym sezonie
W następnym raczej też nie, bo ten nowy sponsor mojego zaufania nie budzi, nie budził i nie będzie wzbudzać
Zresztą już są jaja z kontraktem Jarki, ale to dopiero początek...
Dużo będzie zależało od tych dwóch kolejek, a także od tego, co wydarzy się w oknie zimowym

Z meczu z Wisłą postawię parę groszy na Górnika, bo podoba mi się kurs, szanse widzę, choc nie wiem, czy zagra Tomek Hajto

Do góry
#1820955 - 30/11/2007 22:03 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: rene]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
Originally Posted By: rene

Z meczu z Wisłą postawię parę groszy na Górnika, bo podoba mi się kurs, szanse widzę, choc nie wiem, czy zagra Tomek Hajto


Kontrowersyjna żółta kartka dla Tomasza Hajty w meczu z Widzewem zostanie anulowana przez Komisję Ligi. Taką informację do wiadomości publicznej podał dyrektor sportowy Górnika – Krzysztof Hetmański, który monitorował sprawę zabrzańskiego obrońcy w siedzibie Ekstraklasy SA.
Niewykluczone, że dużą rolę w podjęciu decyzji przez Wydział Dyscypliny o anulowaniu feralnego „żółtka”, miała deklaracja sędziego Marcina Wróbla, który przyznał się niedawno, że popełnił błąd przy ukaraniu Hajty.

Piotr Gierczak, jak i Konrad Gołoś nie bedą mogli zagrać w niedzielnym meczu.

Do góry
#1820973 - 30/11/2007 22:11 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: rene]
True02 Offline
veteran

Meldunek: 05/01/2006
Postów: 1545
W meczu Cracovia-Legia zwrócił moją uwagę bardzo wysoki kurs na over 2,5. Obie drużyny mają problem ze skutecznością, ale stwarzają sobie mnóstwo okazji strzeleckich-szczególnie LEGIA(jęsli się nie mylę, to ostatnio Legia oddała na bramkę rywala bodaj 12 strzałów, a mecz wcześniej treneiro Urban doliczył się 26 okazji strzeleckich swojej drużyny!).

Mam wrażenie, że Giza się przełamie i strzeli co najmniej jedną bramkę,bo przeciez taki zawodnik jak Gizmo nie może w nieskończoność tak marnować wybornych sytuacji. O motywację do gry Gizy martwić się nie trzeba, dziś na łamach prasy pomocnik głosno mówi o jego konflikcie z trenerem Majewskim. Gdybym gdzieś znalazł zakłada :Giza strzeli gola. Z pewnością psotawiłbym trochę gotówki na takie rozwiązanie

Myślę, że przy tak grających drużynach over jest bardzo prawdopodobny. Jeśli do tego dołożymy kurs w okolicach 2,10-2,15 na takie rozwiązanie, to dla mnie grzechem byłoby tego nie spróbować. Prawdopodobnie postawię również over 3,5 po kursie 3,9.


Na dziś pewnie zagram również remis w meczu Groclinu oraz zwycięstwo ŁKS-u, ale o tym może napisze później...

Do góry
#1821225 - 01/12/2007 00:37 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: True02]
b3str Offline
member

Meldunek: 20/09/2007
Postów: 155
Skąd: Polska
Cracovia Kraków-Legia Warszawa

Pierwszy z dwóch meczy które są w moim dzisiejszym menu-poprostu uwazam ze warto je zagrac z mojego punktu widzenia.Pogoda nam nieco się popsuła ostatnio, warunku meczu Sosnowca z Wisłą to jedynie przedsmak tego co nas dzisiaj moze czekać.Wiadomo ze Chorzów i Kraków nie będą miały tegoż problemu, lecz na dworze jest zimno, śnieg nigdy nie był i nie będzie piłkarskim sprzymierzeńcem, więc zaczynamy.Oryginalnie OE w piątkowy wieczor zaserwowała nam w kalendarzu trzy mecze, do tej pory było to max 1,2 spotkania.W Krakowie, Cracovia podejmie Legie, która mimo problemów ze skutecznością, wywiozła jakoś te 3 punkty w meczu z Polonią Bytom.Moim zdaniem Warszawa powinna strzelić dla Polonii minimum 3 bramki przy takich sytuacjach jakie sobie stwarzali.Osobiscie podnosze poprzeczke dla Legii bardzo wysoko w meczach wyjazdowych-szans na mistza Warszawa juz teoretycznie nie ma, pozostaje jedynie skok na podium OE.Cracovia zaś po ostatnim dość niefartownym meczu z PGE, gdzie dwa razy Moskała minimalnie przestrzelił raz po główce, drugi raz prawą nogą.Niestety, stało się-Ci ktorzy pokładali nadzieje tydzień temu w druzyne gospodarzy(m.in ja)-zawiedli się.Cracovia przegrała nie tylko mecz, ale i tak rywalizacje psychiczną-bowiem po tym meczu naprawde nie widze by Cracovia miała jaką kolwiek szanse na powtórzenie wyniku z ostatniego sezonu.NA pozycjach 4-8 jest naprawde gęsto, wiele druzyn na tę chwilę gra duzo lepiej od Cracovii która de facto z pewnoscią w lidze się utrzyma, lecz miejsce koncowe z pewnosćią działaczy tego klubu nie zadowoli.Przyczyniły się głównie do tego mecze wyjazdowe, gdzie Cracovia notorycznie przegrywała.Uznawana zaś była za silną domową ekipę, jednak i ten czar powoli pryska.Piłkarze gości postawili sobie za cel wygraną z Legią, w sumie to dobrze ze są ambitni, ale nie ma podstaw by myśleć o wygranej z Legią-chociazby dzisiaj.Kadrowo obie ekipy trzymają fason, zabraknie jedynie Łukasza Szczoczarza-napastnika Cracovii w którym widze olbrzymi potencjał.Mecz ligowy z Legią zrobiłby dobrze dla jego kariery, ale coz-takie zycie.Oczywiscie Szczoczarz nie jest zadnym bastionem w składzie gospodarzy i mysle ze nie będzie to miało wpływu na grę Krakowa.Z pewnoscią kaprysem dla zawodników będzie pogoda która lubi płatać rozne figle-boisko nie będzie rzecz jasna lodowiskiem-działacze klubu zadbali o to by je oczyścić najlepiej jak się da.Przewiduje mecz walki, wątpie ze chociazby Giza sie przelamie i dla Moskały dopisze wkońcu szczęscie.O bramke dzisiaj będzie barzo cięzko, wybaczcie ale nie mam juz weny by wam to wszystko opisywac i zarzucać dane i statystyki, zwięźle i konkretnie.
Typ:UNDER 1,5 bramki
Unibet nam daje kurs (3,10), proponuje zagrać średnią stawką- (5/10).

Do góry
#1821267 - 01/12/2007 00:59 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: b3str]
Stalion Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/10/2006
Postów: 2651
Skąd: Ruda Śląska
A wkleje pewien artykul z onetu:

Trener Stefan Majewski nie widział dla Piotra Gizy miejsca w składzie. Doszło do konfliktu i obaj panowie rozstali się bez słów. – Robił wszystko, żebym skończył grać w piłkę – twierdzi pomocnik Legii, który w piątek wraca na "stare śmieci" i spróbuje zapewnić trzy punkty warszawianom.
Problem Gizy wracał przez całą poprzednią rundę. Majewski twierdził, że piłkarz nie daje z siebie wszystkiego. Zarzucał mu także brak zaangażowania w defensywie. Za to pomocnik "Pasów" mówił, że nie zna wymagań szkoleniowca i jest przez niego prześladowany. Efekt sporu był taki, że Giza nie zawsze mieścił się w podstawowym składzie, a z biegiem czasu tracił ochotę do gry.

– W Cracovii Piotrek się męczył. Chciał grać, a nie mógł – mówi kapitan "Pasów" Arkadiusz Baran, który z Gizą nadal jest w stałym kontakcie.
- W Legii w końcu Piotrek może pokazać swoje umiejętności - mówi przed piątkowym meczem bramkarz "Pasów" Marcin Cabaj.


Hmm... Bylo taki okres ze bylo slychac wiele glosow krytyki wobec Stefana Majewskiego. I zwroccie uwage na podkreslone wypowiedzi pilkarzy Cracovii. Widac ewidentnie ze trzymaja strone pilkarza, co moze swiadczyc ze Majewski nie ma jakiegos mega wielkiego autorytetu w Krakowie.
Prawde mowiac to jesli Cracovia bedzie dalej grala tak jak gra teraz, prezes profesor moze podjac pewna decyzje.
Tak czy inaczej Legia ma wieksze szanse na wygrana.
Ciekawy typ podal b3str. Jednak nie wiem czy linia 1,5 nie jest troche za niska. Tak czy inaczej propozycja interesujaca, kurs tez zadowalajacy...
A jak bedzie dowiemy sie juz za kilka godzin...

Do góry
#1821396 - 01/12/2007 01:50 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: True02]
True02 Offline
veteran

Meldunek: 05/01/2006
Postów: 1545
Originally Posted By: Mr.Bonifacy
W meczu Cracovia-Legia zwrócił moją uwagę bardzo wysoki kurs na over 2,5. Obie drużyny mają problem ze skutecznością, ale stwarzają sobie mnóstwo okazji strzeleckich-szczególnie LEGIA(jęsli się nie mylę, to ostatnio Legia oddała na bramkę rywala bodaj 12 strzałów, a mecz wcześniej treneiro Urban doliczył się 26 okazji strzeleckich swojej drużyny!).

Mam wrażenie, że Giza się przełamie i strzeli co najmniej jedną bramkę,bo przeciez taki zawodnik jak Gizmo nie może w nieskończoność tak marnować wybornych sytuacji. O motywację do gry Gizy martwić się nie trzeba, dziś na łamach prasy pomocnik głosno mówi o jego konflikcie z trenerem Majewskim. Gdybym gdzieś znalazł zakłada :Giza strzeli gola. Z pewnością psotawiłbym trochę gotówki na takie rozwiązanie

Myślę, że przy tak grających drużynach over jest bardzo prawdopodobny. Jeśli do tego dołożymy kurs w okolicach 2,10-2,15 na takie rozwiązanie, to dla mnie grzechem byłoby tego nie spróbować. Prawdopodobnie postawię również over 3,5 po kursie 3,9.


Na dziś pewnie zagram również remis w meczu Groclinu oraz zwycięstwo ŁKS-u, ale o tym może napisze później...


małe uzupełnienie, co by rankigowym wymogom stało się zadość :))
Cracovia Kraków - Legia Warszawa
typ: over 2,5 gola
kurs: 2,15
stawka: 5j.
buk:Unibet


Cracovia Kraków - Legia Warszawa
typ: over 3,5 gola
kurs: 3,9
stawka: 2j.
buk:Unibet

Do góry
#1821487 - 01/12/2007 02:12 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: True02]
b3str Offline
member

Meldunek: 20/09/2007
Postów: 155
Skąd: Polska
Co za kontrast-normalnie musze to skomentować-(czyt. zbić ciśnienie).

Mr.Bonifacy-napisałeś "W meczu Cracovia-Legia zwrocił moją uwagę bardzo wysoki kurs na over 2,5".

Po pierwsze primo, kursy to największa broń bukmachera, ja chociazby nimi się nigdy nie sugeruje.Oczywiscie zdarza się czasem próba wychaczenia nieco przesadzonego kursu-dla przykładu takowy był ostatnio na wygraną Polski w Serbii-typowy value bet.
A kurs wysoki, prosze popatrzeć chociazby na pogodę, dyspozyzcję piłkarzy(ich motywacje i chęć nieustannej walki by rozgnieść przeciwnika 3:0)-NIE.Moim zdaniem catenachio murowane, kto pierwszy ten lepszy, ktora druzyna strzeli-zamuruje swoje pole karne-ewentualnie jedna dwie kontry i być moze Pan Giza strzeli.Ale to będzie tylko jedna bramka, a będziesz potrzebował jeszcze 2.
Cracovia nie potrafiła nawet dla PGE strzelić chociazby jednej, tutaj Muche będzie jeszcze ciezej pokonać.
Wątpie równiez ze Legia pokryje sama linie 2,5.

Ot tak uzasadnie swoją dygresję co do tego meczu.


Kolejnym punktem gdzie się nie zgodzę-jest proponowanie i sugerowanie remisu między Ruchem a Grocliniem.Osobiście uwazam ze szybciej Sikora strzeli hat-tricka niz Giza wpisze się na liste strzelców.Jezeli pisze Pan ze "Legia oddała 12 strzałów na bramke" i to wpływa na Pana werdykt co do overa 2,5 to prosze popatrzeć lub chociaz obejrzeć urywki ostatnich ataków Groclinu w meczu z Odrą.Jezeli miałbym dzisiaj szukać overa, z pewnością wybrałbym mecz Chorzów-Groclin.

Prosze sie nie obrazac itp. -poprostu wyraziłem moje zdanie które uwazam za bardziej realistyczne i subiektywne.

Do góry
#1821526 - 01/12/2007 02:27 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: b3str]
True02 Offline
veteran

Meldunek: 05/01/2006
Postów: 1545
Originally Posted By: b3str
Co za kontrast-normalnie musze to skomentować-(czyt. zbić ciśnienie).

Mr.Bonifacy-napisałeś "W meczu Cracovia-Legia zwrocił moją uwagę bardzo wysoki kurs na over 2,5".

1.Po pierwsze primo, kursy to największa broń bukmachera, ja chociazby nimi się nigdy nie sugeruje.Oczywiscie zdarza się czasem próba wychaczenia nieco przesadzonego kursu-dla przykładu takowy był ostatnio na wygraną Polski w Serbii-typowy value bet.
A kurs wysoki, prosze popatrzeć chociazby na pogodę, dyspozyzcję piłkarzy(ich motywacje i chęć nieustannej walki by rozgnieść przeciwnika 3:0)-NIE.Moim zdaniem catenachio murowane, kto pierwszy ten lepszy, ktora druzyna strzeli-zamuruje swoje pole karne-ewentualnie jedna dwie kontry i być moze Pan Giza strzeli.Ale to będzie tylko jedna bramka, a będziesz potrzebował jeszcze 2.
Cracovia nie potrafiła nawet dla PGE strzelić chociazby jednej, tutaj Muche będzie jeszcze ciezej pokonać.
Wątpie równiez ze Legia pokryje sama linie 2,5.

Ot tak uzasadnie swoją dygresję co do tego meczu.


Kolejnym punktem gdzie się nie zgodzę-jest proponowanie i sugerowanie remisu między Ruchem a Grocliniem.Osobiście uwazam ze szybciej Sikora strzeli hat-tricka niz Giza wpisze się na liste strzelców.Jezeli pisze Pan ze "Legia oddała 12 strzałów na bramke" i to wpływa na Pana werdykt co do overa 2,5 to prosze popatrzeć lub chociaz obejrzeć urywki ostatnich ataków Groclinu w meczu z Odrą.Jezeli miałbym dzisiaj szukać overa, z pewnością wybrałbym mecz Chorzów-Groclin.

2. Prosze sie nie obrazac itp. -poprostu wyraziłem moje zdanie które uwazam za bardziej realistyczne i subiektywne.


ad. 1. Nie gram slepo każdego wysokiego kursu. Oceniam szanse u/o-to tylko moja ocena, w stylu "na oko" ;)- 50/50, w związku z czym wole zagrać over po kursie 2,15 niż under po kursie 1,6. To logiczne. Oczywiście, podkreślam ocena jest w pełni subiektywna i -jak wnioskuję z Twojego postu- Ty oceniasz szanse zgoła inaczej. O.K Twoja sprawa. Ja jednak utrzymuję, że warto zaryzykować gre na over.

ad.2 Nie ma sprawy,krytyka konstruktywna i merytoryczna wymiana zdań nikomu nie zaszkodzi, a może pomóc komuś w podjęciu własciwej decyzji.
pzdr.

Do góry
#1821557 - 01/12/2007 02:37 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: True02]
taniak Offline
old hand

Meldunek: 27/11/2006
Postów: 1000
Skąd: Rybnik
Ja tylko krótko o meczu Górnika.Statystyka nie przemawia na Naszą korzyść oto 7 ostatnich meczy:
2000/2001 Górnik 1:2 Wisła
2001/2002 Górnik 1:2 Wisła
2002/2003 Górnik 1:2 Wisła
2003/2004 Górnik 0:4 Wisła
2004/2005 Górnik 1:3 Wisła
2005/2006 Górnik 0:1 Wisła
2006/2007 Górnik 0:4 Wisła

jednak ten sezon różni się od ostatnich.Górnik w końcu zaczął coś grać.Przeciwko Wiśle wystąpi Hajto któremu anulowano żółtą kartke.W tym sezonie zabrzanie przegrali tylko raz u siebie w pierwszym meczu ligowym z Legią kiedy jeszcze nie byli zgrani ze sobą.Wisła jeszcze bez porażki w lidze i wygrać bedzie naprawde cięzko ale tu wszyscy wierzą w to że sie uda chociaż ugrać punkt. W niedziele znów bedzie około 15 000 kibiców na stadionie co napewno pomoze gospodarzą.Mój typ 1x. pozdROWienia

Do góry
#1821594 - 01/12/2007 02:49 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: taniak]
pawcio1 Offline
old hand

Meldunek: 09/02/2004
Postów: 861
Skąd: Reykjavik-Islandia
nie mam specjalnych argumentow na to zeby uzasadnic dlaczego tak mysle ale dzisiejszy kurs na Cracovie 4,0 jest prezentem od buka....pewna i czysta jedynka....jezeli nie bedzie jedynki to prosze admina o dozywotniego bana na tym forum

Do góry
#1821612 - 01/12/2007 02:54 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: pawcio1]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: pawcio1
....pewna i czysta jedynka....jezeli nie bedzie jedynki to prosze admina o dozywotniego bana na tym forum


A myślałem, że już nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć \:D
Nic tylko stawiać na Craxę

Pawcio1, niech juz Ci ten typ siądzie, bo ja lubię ludzi z poczuciem humoru
Więc niech Ci lepiej nie banują

Do góry
#1821648 - 01/12/2007 03:04 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: pawcio1]
byylu Offline
newbie

Meldunek: 30/09/2007
Postów: 38
Skąd: Kraków
Górnik Zabrze - Wisła Kraków
over 2.5
Co tu dużo mówić, Wisła-drużyna zdobywająca najwięcej bramek ze wszystkich, formacje ofensywne potrafią stworzyć wielkie zamieszanie pod bramką rywali. Po drugiej stronie Górnik, Górnik który niesiony dopingiem spróbuje sprawić psikusa liderowi. Zabrzanie grają z meczu na mecz coraz lepiej co zasługą jest sponsorowi, który już w niedalekiej przyszłości będzie celował w mistrza. Dodatkowo każdy zespół mobilizuje sie na takie starcia.

Do góry
#1821677 - 01/12/2007 03:13 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: rene]
(J) Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2006
Postów: 2871
W meczu z Polonią w składzie Jagi zabraknie Evertona, Radosława Kałużnego, Marcina Mańki, Vahana Gevorgyana i Vuka Sotirovicia. Ich miejsca w kadrze zajęli Andrzej Olszewski, Adrian Karankiewicz, Karol Janik oraz pauzujący ostatnio za kartki Aleksander Kwiek.

Kadra na mecz:
Bramkarze: Jacek Banaszyński, Andrzej Olszewski.
Obrońcy: Dariusz Łatka, Adrian Napierała, Łukasz Nawotczyński, Rodnei Francisco de Lima, Marek Wasiluk.
Pomocnicy: Mariusz Dzienis, Jacek Falkowski, Dariusz Jarecki, Adrian Karankiewicz, Aleksander Kwiek, Mariusz Marczak, Jacek Markiewicz, Bartłomiej Niedziela.
Napastnicy: Karol Janik, Ernest Konon, Remigiusz Sobociński.

Strata Kałużnego moim zdaniem nie jest osłabieniem. Polonia gra dobrze z kontry i Radek mógłby mieć problemy. Lepsze rozwiązanie to Łatka i Wasiluk po bokach a w środku Rodnei i Łukasz Nawotczyński. Gorzej jest w ataku. Bez Wahana i Vuka ciężko będzie coś ustrzelić. Konon gra mało. Sobociński od dawna mnie nie przekonuje. Wychodzi na to że możemy w sobotę obejrzeć nieciekawy mecz z małą ilością goli, może under 2,5. Remis też całkiem możliwy. Ale podtrzymuję typ handi 0:1 na Jagę po 1.75 w Bwin \:\)

Do góry
#1822424 - 01/12/2007 06:21 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: (J)]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Widzew Łódź - Zagłębie Lubin

Widzew Łódź podejmować będzie Zagłebie Lubin. Goście wygrali w poprzedniej kolejce na trudnym terenie Koronę Kielce. Szczególnie Zagłebie zagrało świetnie w 2 połowie spotkania. Gospodarze także wywieźli korzystny wynik z meczu wyjazdowego z Górnikiem Zabrze, z którym zremisowali. Goście wreszcie powoli wracają do swojej dawnej formy. Coraz lepiej gra Iwański, po ciężkiej kontuzji wraca Plizga. Sytuacja Widzewa jest nieciekawa. Po zwycięstwie Odry, odskoczyła ona na 3 punkty. Gospodarze nie mogą pozwolić sobie już na głup[ie utraty punktów. Każdy punkt będzie im potrzebny do utrzymania. Ponadto Widzew zamieszany jest w aferę ustawiania meczy. Łodzianie zagrają bez Sokalskiego, Brozia, Kuklisa, Budki,Bogunovića. Jedyną dobrą wiadomością jest powrót do składu Napoleoniego. Dla Zagłębia jest to ostatni dzwonek, aby zacząć gonić czołówkę, choć i tak na koniec sezonu może okazać się, że brakło czasu. Dla mnie zdecydowanym faworytem są goście, którzy znajdują się na fali wznoszącej.

Do góry
#1823207 - 01/12/2007 17:49 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: antyfutbol]
Al_Bundy Offline
old hand

Meldunek: 04/07/2006
Postów: 977
Originally Posted By: michael89
Gospodarze nie mogą pozwolić sobie już na głup[ie utraty punktów. Każdy punkt będzie im potrzebny do utrzymania. Ponadto Widzew zamieszany jest w aferę ustawiania meczy. Łodzianie zagrają bez Sokalskiego, Brozia, Kuklisa, Budki,Bogunovića. Jedyną dobrą wiadomością jest powrót do składu Napoleoniego.


Broź i Kuklis sa w kadrze wiec nie wiem skad masz te super informacje. Sokalski i Bogunovic to rezerwa, Budka nie zawsze ma miejsce w pierwszym skladzie. Od prokuratury z Wroclawia wiesz ze Widzew jest zamieszany ;\) ? Nie wiesz jakie zarzuty postawiono Szymanskiemu wiec nie pisz glupot.

"Pan Wojciech Szymański oświadcza w nim m. in., że nie przekazywał żadnych korzyści majątkowych sędziom i obserwatorom oraz że postawione mu zarzuty nie dotyczą żadnego innego członka władz Stowarzyszenia Widzew Łódź oraz KS Widzew Łódź S.A"

Do góry
#1823217 - 01/12/2007 18:06 Re: 13 kolejka Orange Ekstraklasy [Re: byylu]
Patricu$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/07/2001
Postów: 8615
Skąd: Bulvarre_de_la_Rava
Originally Posted By: byylu
Górnik Zabrze - Wisła Kraków
over 2.5
Co tu dużo mówić, Wisła-drużyna zdobywająca najwięcej bramek ze wszystkich, formacje ofensywne potrafią stworzyć wielkie zamieszanie pod bramką rywali. Po drugiej stronie Górnik, Górnik który niesiony dopingiem spróbuje sprawić psikusa liderowi. Zabrzanie grają z meczu na mecz coraz lepiej co zasługą jest sponsorowi, który już w niedalekiej przyszłości będzie celował w mistrza. Dodatkowo każdy zespół mobilizuje sie na takie starcia.


bedzie pierwszy under \:\) 1-0 KSG

Do góry
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (11kera11, alfa, Sensei, Irek, igea23, rymoholik, ANZELMO), 3558 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582031 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49