Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#1863076 - 17/12/2007 03:44 Koeln - Kaiserslautern (2 bundesliga)
grzesol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/08/2005
Postów: 7541
Mam prośbę do znawców 2 bundesligi, jak obstawiacie jutrzejszy ostatni mecz pomiędzy Koeln-Kaiserslautern. Bo ja chciałbym zagrać handicap na Koeln, tylko nie wiem czy to jest dobry typ. Na 8 ostatnich pojedynków pomiędzy sobą żadnego nie wygrało Koeln może czas na przełamanie. Czy lepiej może zagrać na LB>2,5. Proszę o pomoc lub doradztwo. Z góry dziękuję.

Do góry
Bonus: Unibet
#1863085 - 17/12/2007 03:49 Re: Koeln - Kaiserslautern (2 bundesliga) [Re: grzesol]
_zvonimir_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/04/2007
Postów: 6833
Skąd: Silesia
Mody ciąć

Do góry
#1864146 - 17/12/2007 22:45 Re: Koeln - Kaiserslautern (2 bundesliga) [Re: _zvonimir_]
lukulus Offline
enthusiast

Meldunek: 14/11/2007
Postów: 266
Skąd: zDolnyslask
Wydaje sie ze fc koeln wydaje sie byc murowanym kandydatem do zwyciestwa. Szcegolnie powinny ich zmotywowac wczorajsze wyniki konkurentow. Ale jak patrze na histrie gry pomiedzy tymi druzynami to fc kolen nie wygralo meczu od 1993 roku. Jakas masakra, bo bylo tych meczy 17. tak wiec jakies fatum wisi nad koeln. Kursy na over znow niskie. Myslalem nad 1, ale chyba jednak sie wstrzymam albo zagram overa.

Do góry
#1864336 - 18/12/2007 02:03 Re: Koeln - Kaiserslautern (2 bundesliga) [Re: lukulus]
_zvonimir_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/04/2007
Postów: 6833
Skąd: Silesia
1.FC Koln - 1.FC Kaiserslautern Kaiserslautern DNB @4.25 2/10 betsson + away score @1.66 4/10 betsson

Zakończenie rundy jesiennej sezonu 2007/08 w Niemczech odbędzie się na RheinenergieStadion, gdzie zmierzą się drużyny z Koln i Kaiserslautern. Goście zawiedli na całej linii - 16 miejsce i zaledwie 15 punktów to kompromitacja zawodników jak i trenera Rekdala, który przed sezonem zapowiadał walkę o awans do Bundesligi. Prawdopodobnie w czasie przerwy w rozgrywkach zostanie zwolniony - chyba, że wyjdą jeszcze z grupy spadkowej (ale o tym za chwilę ;)). Koln natomiast radzi sobie średnio - drużyna z potencjałem zajmuje przed meczem 6 miejsce, ale w przypadku wygranej awansuje na 3 pozycję mając tylko 6 punktów straty do prowadzącej Borussi.
W drużynie gospodarzy zabraknie dzisiaj Alpaya, ale w ekipie Kaiserslautern zdecydowanie więcej absencji, w tym brak podstawowego bramkarza Fromlowitza i obrońcy Diarry. Czemu stawiam na osłabionych gości, którzy potrafią przegrać u siebie z Jeną 2-3 prowadząc do przerwy 2-0? Absolutnie nie dlatego, że od 14 lat (18 meczy!) nie przegrało z Koziołkami.
Większa presja spoczywa na niegdysiejszych mistrzach Niemiec, bo spadek do 3 ligi może spowodować problemy w utrzymaniu klubu. Czy trener Rekdal potrafi zmotywować swoich podopiecznych na ten ostatni mecz? Z pewnością. Dziwi mnie tak wysoki kurs na strzeleni bramki przez gości - 1,66 to za dużo, a zawodnicy są przecież w dobrej formie strzeleckiej - w ostatnich 2 meczach zaaplikowali rywalom 6 bramek (w tym 4 w meczu z St.Pauli). Koln w przypadku wygranej faktycznie awansuje na pożądane 3 miejsce, ale zdecydowanie ważniejszy cel mają goście, by wyjść ze strefy spadkowej i zakończyć rundę z 2 punktami przewagi nad Aue. Typ jest ryzykowny, ale zwycięstwo Koln po tak marnym kursie nie wchodzi w rachubę - zresztą nie wydaje mi się, by takowe nastąpiło - remis to max na co stać ekipę Dauma...

O 20,15 wszyscy na DSF, Bwin video i sopcast ;\) Viel Gluck Kaisers ;\)

Do góry
#1864373 - 18/12/2007 02:37 Re: Koeln - Kaiserslautern (2 bundesliga) [Re: _zvonimir_]
okocha Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/07/2007
Postów: 2337
Originally Posted By: _zvonimir_
1.FC Koln - 1.FC Kaiserslautern Kaiserslautern DNB @4.25 2/10 betsson + away score @1.66 4/10 betsson

Zakończenie rundy jesiennej sezonu 2007/08 w Niemczech odbędzie się na RheinenergieStadion, gdzie zmierzą się drużyny z Koln i Kaiserslautern. Goście zawiedli na całej linii - 16 miejsce i zaledwie 15 punktów to kompromitacja zawodników jak i trenera Rekdala, który przed sezonem zapowiadał walkę o awans do Bundesligi. Prawdopodobnie w czasie przerwy w rozgrywkach zostanie zwolniony - chyba, że wyjdą jeszcze z grupy spadkowej (ale o tym za chwilę ;)). Koln natomiast radzi sobie średnio - drużyna z potencjałem zajmuje przed meczem 6 miejsce, ale w przypadku wygranej awansuje na 3 pozycję mając tylko 6 punktów straty do prowadzącej Borussi.
W drużynie gospodarzy zabraknie dzisiaj Alpaya, ale w ekipie Kaiserslautern zdecydowanie więcej absencji, w tym brak podstawowego bramkarza Fromlowitza i obrońcy Diarry. Czemu stawiam na osłabionych gości, którzy potrafią przegrać u siebie z Jeną 2-3 prowadząc do przerwy 2-0? Absolutnie nie dlatego, że od 14 lat (18 meczy!) nie przegrało z Koziołkami.
Większa presja spoczywa na niegdysiejszych mistrzach Niemiec, bo spadek do 3 ligi może spowodować problemy w utrzymaniu klubu. Czy trener Rekdal potrafi zmotywować swoich podopiecznych na ten ostatni mecz? Z pewnością. Dziwi mnie tak wysoki kurs na strzeleni bramki przez gości - 1,66 to za dużo, a zawodnicy są przecież w dobrej formie strzeleckiej - w ostatnich 2 meczach zaaplikowali rywalom 6 bramek (w tym 4 w meczu z St.Pauli). Koln w przypadku wygranej faktycznie awansuje na pożądane 3 miejsce, ale zdecydowanie ważniejszy cel mają goście, by wyjść ze strefy spadkowej i zakończyć rundę z 2 punktami przewagi nad Aue. Typ jest ryzykowny, ale zwycięstwo Koln po tak marnym kursie nie wchodzi w rachubę - zresztą nie wydaje mi się, by takowe nastąpiło - remis to max na co stać ekipę Dauma...

O 20,15 wszyscy na DSF, Bwin video i sopcast ;\) Viel Gluck Kaisers ;\)

no to będzie jak pisano wczoraj na forum rozwodząc się na d formą osasuny przed realem, pewna 1...

Do góry
#1864381 - 18/12/2007 02:42 Re: Koeln - Kaiserslautern (2 bundesliga) [Re: _zvonimir_]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: _zvonimir_
[b]
O 20,15 wszyscy na DSF, Bwin video i sopcast ;\) Viel Gluck Kaisers ;\)

Albo Sport Klub

Do góry
#1864388 - 18/12/2007 02:45 Re: Koeln - Kaiserslautern (2 bundesliga) [Re: _zvonimir_]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

ja osobiście wykorzystałbym te wahania kursów i zagrał na gospodarzy. mówię w trybie przypuszczającym bo jeszcze poczekam na oficjalne składy i live gdy kurs wzrośnie.
ze stawką nie ma co szaleć, przecież 2niemiecka to jedna z najbardziej zdradliwych lig świata, a historia pojedynków tej pary szokuje. pamiętam jak całkiem niedawno było 2:0 gospodarze grają 11 na 10, potem 11 na 9 i remisują 2:2 w meczu gdzie wydawałoby się miał być pogrom. wizulanie wyglądało to jakby grali co najmniej po równo.

moim zdaniem trochę sie zvonimir zagalopowałeś przy ocenie szans w tym meczu. nie mówię że koziołki łatwo wygrają ale pisanie że ''remis to max na co stać ekipę Dauma'' to zdecydowana nadinterpretacja. nie zapominajmy że to jednak gospodarze są faworytami a porównując dorobek obu drużyn w domu i na wyjeździe jakoś nie wydaje mi się by piłkarzom z Kolonii miały się trząść nogi. chyba że będzie na nich ciążyła niechlubna seria bez zwycięstwa ale szczerze mówiąc dla mnie nigdy takie historyczne dane nie mają większego znaczenia.

ja o ekipie Lautern pisałem przy okazji meczu z Mainz /już nie pamiętam czy na tym forum też/ ale ogólnie zwycięstwo w Hamburgu Czerwonych Diabłów postrzegałbym jako ''wypadek przy pracy''. ten klub jest rozbity, nie wiadomo co dalej z niedoświadczonym i słabym moim zdaniem trenerem, ciągłe zawirowania w zarządzie i niejasna sytuacja, widać spore kości niezgody nawet między zawodnikami a dziś o obliczu zespołu decydują bardzo młodzi piłkarze /to chyba statstycznie najmłodszy team w lidze/.

Koziołki - fakt nie grają nic rewelacyjnego bo aspiracje mają znacznie większe, ale to wciąż lepiej poukładany zespół, który u siebie potrafi się spinać właśnie na takie mecze gdzie na stadion przyjdzie pełno kibiców a transmisja z meczu będzie docierała do szerokiej rzeszy kibiców.

o brakach w drużynie gości ciężko i tak coś napisać bo tam nie istnieje coś takiego jak szkielet zespołu. większość graczy jest młoda i niedoświadczona, a często zamiast skupić się na grze to wczuwają się w jakieś słowne potyczki poprzez media.

przeglądając różne fora widzę, że dziś sporo osób upatruje szansy dla gości, ale jeśli głównym powodem ma być h2h to radzę odpuścić, dla mnie to wciąż Koziołki są faworytem bo mają bardziej doświadczonych zawodników.

co do ciążącej presji na obu zespołach to nie widzę powodów by kogoś z tej dwójki bardziej faworyzować bo każdy gra o swoje, wie o co gra i tutaj presja wyniku jest identyczna bo punktów potrzebują oba zespoły. ale do końca sezonu i tak jeszcze daleko więc wiele się może jeszcze wydarzyć. nie rozumiem natomiast stwierdzenia, że '' ...zdecydowanie ważniejszy cel mają goście...'' bo jak to mówią ''nie mierz innych swoją miarą'', więc nie rozumiem dlaczego utrzymanie w lidze miałoby być ważniejsze od promocji o klase wyżej. poziom motywacji podobny a że oba zespoly grają na przeciwnych frontach to inna sprawa. Koln mialo walczyć o awans i /mimo że radzą sobie troche nieporadnie bo oczekiwano lepszych wyników/ wciąż w tej batalii pozostaje natomiat Lautern i awans? czy nie napisałes tego czasem aby analiza ładniej wyglądała? może się myle - bynajmniej ja nie pamiętam by przed sezonem Kaisery byly wymieniane wśród czołowych klubów mających szanse na awans.

powodzenia dla grających ten mecz - ciężki do typowania.
ja przewiduję zwycięstwo gospodarzy ale na razie chcę obejrzeć wyjściowe jedenastki a potem przyjrzeć się wydarzeniom an murawie i ewentualnie coś zainwestować

Do góry
#1864418 - 18/12/2007 03:00 Re: Koeln - Kaiserslautern (2 bundesliga) [Re: mura]
lukulus Offline
enthusiast

Meldunek: 14/11/2007
Postów: 266
Skąd: zDolnyslask
Ja tam mysle podobnie jak zvonimir. Pewnie ze jak sie mecz ulozy to moze byc i 5:0 ale jednak spadek do ligi regionalnej to juz katastrofa by byla i na pewno ostatni mecz tej rundy jest wazny. Zas fc koeln jakos nie pasuje mi do awansu. Jest to jednak niezbyt silna druzyna i mysle ze oni nie awansuja. Nie mowie ze dzis nie wygraja ale chyba jednak zamiast 1 za 1,6 zagrac ze kaiserslautern strzeli za 1,5 albo jak kto ma wyzej. A h2h ma dla mnie tez znaczenie, te jest az dziwne. Zbaczymy czy nastapi jego przelamanie jakby nie patrzyc co najmniej 14 letnie.

Pozdro

Do góry
#1864424 - 18/12/2007 03:06 Re: Koeln - Kaiserslautern (2 bundesliga) [Re: lukulus]
_zvonimir_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/04/2007
Postów: 6833
Skąd: Silesia
od niepamiętnych czasów nie było takiej dyskusji w poniedziałkowy wieczór ;\)

mura co do ewentualnego awansu FCK nie pisałem dla ozdoby ;\) faktycznie były takie plany, ale życie i forma piłkarzy szybko je zrewidowała...

w ogóle śmieszą mnie te zapowiedzi prezesów przed sezonami, do tej pory mam w głowie konferencję prasową prezesa Kassel Huskies (DEL), kiedy to szumnie mówił o półfinałach, a może nawet finale ligi, a skonczyło się.... spadkiem z ligi \:D \:D \:D

Do góry
#1864434 - 18/12/2007 03:19 Re: Koeln - Kaiserslautern (2 bundesliga) [Re: lukulus]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
hehe ale przecież od tego meczu nie zależy czy Diabły polecą czy nie... a jakby im tak bardzo zależało by tę krótką, mimo wszystko, przerwę zimową przespać spokojnie to nie kompromitowaliby się tydzień temu z Jeną u siebie.
pewnie że mecz jest ważny, ale dla obu zespołów

''Zas fc koeln jakos nie pasuje mi do awansu. Jest to jednak niezbyt silna druzyna i mysle ze oni nie awansuja'' punkt widzenia zależy od siedzenia a o tym czy są na tyle silni by zmieścić się w pierwszej trójce przekonamy się za kilka miesięcy.

''chyba jednak zamiast 1 za 1,6 zagrac ze kaiserslautern strzeli za 1,5 albo jak kto ma wyzej''
- no nie wiem, skoro myślę że Koln wygra to albo gram Koln że wygra albo nie gram w ogóle a nie stawiam na gości bo kurs dobry

jak będzie zobaczymy, ja już mam awersję do zaścianka bundesligi więc stawka niziutka

składy z kikcera /przewidywane/:

Mondragon - Ümit Özat, McKenna, Mohamad, Ehret - Vucicevic, Antar, A. Mitreski, Broich - Helmes, Novakovic

Sippel - S. Müller, Beda, Schönheim, Bellinghausen - Reinert, Demai, Bernier, Simpson - Opara, Jendrisek

hmmm ja tu widzę u gospodarzy groźny ofens - Novakovic atualny lider strzelców /aż 14 goli/, Helmes też niczego sobie: 6 bramek. mi się jeszcze w monachijskich lwach bardzo Vucicevic podobał i przyznam ze w tym sezonie nie widziałem go z kozłem na piersi ale wg niemieckich ocen spisuje się bardzo dobrze.

dom, bramkarz, obrona i poczynania ofensywne, doświadczenie, przeczucie - wszystko za Koln jestem z Koziołkami.

zobaczymy jak zagrają

Do góry
#1864439 - 18/12/2007 03:23 Re: Koeln - Kaiserslautern (2 bundesliga) [Re: mura]
_zvonimir_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/04/2007
Postów: 6833
Skąd: Silesia
52 minuty do arcyciekawego meczu

Do góry
#1864441 - 18/12/2007 03:27 Re: Koeln - Kaiserslautern (2 bundesliga) [Re: mura]
premium Offline
old hand

Meldunek: 14/08/2006
Postów: 905
Jak dla mnie wynik tego meczu to loteria, jak już miał bym coś grac to zagrałbym handi na Diabły +0,75 po 2.05 w Pinnacle.
Procentowo oceniam 40%-30%-30%
Mura jaki jest sens grania na Koeln po kursie 1,60?Jak dla mnie żaden.

Do góry
#1864451 - 18/12/2007 03:34 Re: Koeln - Kaiserslautern (2 bundesliga) [Re: premium]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

taki sens że jak koln wygra to ja razem z nimi, proste nie? \:D


nie chcesz to nie graj, każdy gra swoje ale następnym razem może bardziej urozmaicisz swoją wypowiedź bo posty w stylu:

-wynik meczu to loteria
-ile procentowo szans daje przez własne widzi-mi-się

za wiele nie wnoszą i nie dość że stają się nudne, nieczytelne to w dodatku może to napisać każdy. napisze więcej, pisze tak przważnie ktoś kto nie ma nic więcej do powiedzenia

sajonara seniorita

Do góry
#1864504 - 18/12/2007 04:10 Re: Koeln - Kaiserslautern (2 bundesliga) [Re: mura]
zaki Offline
old hand

Meldunek: 06/05/2003
Postów: 854
zgadzam sie z premium..nie ma sensu tego grac. ja juz wszedzie widze spisek bukow..chyba za duzo gram ostatnio...a wiec duzo ludzi gra na koln a dzis to jeden z niewielu meczy w ofercie i chyba najpopularniejszy..w kazdym razie buki duzo umocza jak wygra koln...a wiec ja gralbym x2 moze czysta 2...bedzie tak samo jak w meczu piatkowym rody ze sparta

Do góry
#1864507 - 18/12/2007 04:12 Re: Koeln - Kaiserslautern (2 bundesliga) [Re: mura]
_zvonimir_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/04/2007
Postów: 6833
Skąd: Silesia
premium wyjaśnię Ci to tak obrazowo ;\)

Milan - Wisła 1,6 - 4,8 - 9

zagrałbyś na wisłę po kursie 9 bo kurs fajniutki? Czy na Milan z "marnym" kursem 1,6 ale z większym prawdopodobieństwem ?

dla mury Koln jest takim milanem i to jest jego suwerenna decyzja ;\)


ale i tak Diabełki

Do góry
#1864510 - 18/12/2007 04:15 Re: Koeln - Kaiserslautern (2 bundesliga) [Re: mura]
viali Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/08/2005
Postów: 5574
pozwole sobie wtracic swoje 3 grosze.

niepatrzac na miejsca w tabeli mecz na szczycie jesli chodzi o nazwy klubow znane w calym srodowisku pilkarski, a wiadomo jak sie gra w takich pojedynkach.dla mnie typowy mecz na remis ze wskazaniem rowniez na wynik overowy.nie ma co patrzec jakie sa kontuzje bo tak naprawde czasami rezerwowi graja znacznie lepiej bo jest chec pokazania sie.jedni i drudzy graja o inne cele jedni chec awansu drudzy utrzymania sie .nie wiem ile jest w tym prawdy ale trener Daun w jednym z wywiadów powiedzial ze ten mecz to poprostu kolejne spotkanie i kazdy wynik jest mozliwy tak wiec czuje ze jego zawodnicy moga myslec juz o swietach

typ X
Typ over 2.5
Dokladny wynik 2:2

Do góry
#1864584 - 18/12/2007 04:41 Re: Koeln - Kaiserslautern (2 bundesliga) [Re: _zvonimir_]
okocha Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/07/2007
Postów: 2337
Originally Posted By: _zvonimir_
od niepamiętnych czasów nie było takiej dyskusji w poniedziałkowy wieczór ;\)

mura co do ewentualnego awansu FCK nie pisałem dla ozdoby ;\) faktycznie były takie plany, ale życie i forma piłkarzy szybko je zrewidowała...

w ogóle śmieszą mnie te zapowiedzi prezesów przed sezonami, do tej pory mam w głowie konferencję prasową prezesa Kassel Huskies (DEL), kiedy to szumnie mówił o półfinałach, a może nawet finale ligi, a skonczyło się.... spadkiem z ligi \:D \:D \:D

dla mnie ten klub kompromituje się od kilku lat, ci którzy znają niemiecki i pamiętają program doppelpass parę lat temu (on leci w niedzielę o 11.00na dsf) i jak tak tam gość z zarządu się mieszał nie umiejąc wydusić słowa na żaden temat a potem ta polityka transferowa, kosa na ławie i szumne zapowiedzi, po prostu w Niemczech to oni są nazywani kabareciarzami....

Do góry
#1864663 - 18/12/2007 05:03 Re: Koeln - Kaiserslautern (2 bundesliga) [Re: okocha]
_zvonimir_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/04/2007
Postów: 6833
Skąd: Silesia
no Doppelpass to było coś ;\) jest to jeszcze?

Do góry
#1864665 - 18/12/2007 05:03 Re: Koeln - Kaiserslautern (2 bundesliga) [Re: _zvonimir_]
_zvonimir_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/04/2007
Postów: 6833
Skąd: Silesia
ok, doczytałem i wiem, że jest ;\)

Do góry
#1864806 - 18/12/2007 06:06 Re: Koeln - Kaiserslautern (2 bundesliga) [Re: _zvonimir_]
_zvonimir_ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/04/2007
Postów: 6833
Skąd: Silesia
Koniec końców Koln wygrało 2-1 po golu w samiutkiej końcówce ;\) Mówi się trudno chociaż i tak jestem na plusie ;\)

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
11 zarejestrowanych użytkowników (wHiTe_StAr, Sensei, Lukasz111, ElNinho[mmdea], alfa, Akhu, VVega, Józef Małolepszy, igea23, burbon, ANZELMO), 2111 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581194 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49