Strona 1 z 17 1 2 3 ... 16 17 >
Opcje tematu
#1895133 - 31/12/2007 19:31 Kwalifikacje - IO 2008 - Izmir
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
Przed ostatnią szansą dla Naszych Wicemistrzów Świata...

Czy uda się wygrać turniej w Turcji?



Europejskie Olympijskie Kwalifikacje - IO 2008 - Izmir

Data: 07.01 - 13.01

Oficjalna strona:: >>> Tutaj <<<
klikamy oczywiście na:




GRUPA 'A'

Włochy
Holandia
Hiszpania
POLSKA


GRUPA 'B'

Turcja
Finlandia
Serbia
Niemcy

====

Jakie zasady, czyli co i jak i kto z kim?




Awans do Pekinu, otrzymuje tylko i wyłącznie zwycięzca tego turnieju

Do góry
Bonus: Unibet
#1895164 - 31/12/2007 19:48 Re: Kwalifikacje - IO 2008 - Izmir [Re: Misiek]
krycha84 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2006
Postów: 2562
Skąd: Inowroclaw
Oj bedzie ciezko ale jakby sie nie powiodlo to mamy jeszcze interkontynentalny. Oby Murek dal rade godnie zastapic Winiara no i zeby Mariusz sie wyleczyl bo bez niego bedzie straszna kanalizacja znow \:\(

Do góry
#1899286 - 02/01/2008 22:47 Re: Kwalifikacje - IO 2008 - Izmir [Re: krycha84]
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
Troszkę wieści z naszego obozu, jak i z innych...


Zaczniemy od ekipy Lozano



'Szpital' tak jednym słowem.. można powiedzieć, co dzieje się w polskiej ekipie niestety...

Ale po kolei...


''24 grudnia trener reprezentacji Polski Raul Lozano ogłosił 15-osobową kadrę na rozpoczynające się dzisiaj zgrupowanie w Spale przed olimpijskim turniejem kwalifikacyjnym w Izmirze (7-13 stycznia).''

_____
Kadra reprezentacji Polski na zgrupowanie w Spale:


przyjmujący: Michał Winiarski, Piotr Gruszka, Sebastian Świderski, Krzysztof Gierczyński;


środkowi: Daniel Pliński, Wojciech Grzyb, Marcin Możdżonek, Wojciech Jurkiewicz;


rozgrywający: Paweł Zagumny, Łukasz Żygadło;


atakujący: Mariusz Wlazły, Grzegorz Szymański, Bartosz Kurek;


libero: Piotr Gacek, Krzysztof Ignaczak.


_______________

Niestety kontuzja Michała Winiarskiego okazała się na tyle poważna, że wykluczyła naszego jednego z lepszych przyjmujących z turnieju w Izmirze. Trener powołał na jego miejsce Dawida Murka.

Również pod dużym znakiem zapytania, stoi występ naszego najlepszego atakującego w reprezentacji... mam na myśli oczywiście tutaj Mariusza Wlazłego, który w turnieju prekwalifikacyjnym na Węgrzech, nabawił się kontuzji kostki. Nie grał w Skrze cały miesiąc, teraz dopiero powrócił na treningi w Spale i miejmy nadzieję, że pomoże nam wygrać turniej i zgarnąć bilety do Pekinu.

____



Włosi również mają problemy ze składem.

Ich najlepszy atakujący Alessandro Frei od dawna zmagał się z kontuzją, a później z grypą i zostaje ostatecznie w domu.

Andrea Anastai ma więc do dyspozycji dwóch atakujących, młodego Lorenzo Perazzolo, który dostał szansę gry w poprzednim roku w LŚ, do niedawna jednak ten 23-letni zawodnik, występował w kadrze B.

Drugim rozwiązaniem wydaję się Bułgar z włoskim paszportem - Wencislaw Simeonow doświadczony zawodnik, grał już na IO w Atenach.

______



Reprezentacja Holandii, to nasz kolejny rywal w grupie, zmierzymy się z nimi w ostatniej kolejce grupowej i być może będzie to dla nas spotkanie decydujące.. zobaczymy...

Tydzień temu siatkarze `pomarańczowych` rozgrywali turniej w Belgii, gdzie zajęli III lokatę, przegrali z Cuneo w półfinale (1-3), oraz pokonali zespół Ach Volley Bled (3-0).

Nie wiadomo czy w Turcji, zagra ich podstawowy rozgrywający Dirk-Jan van Gendt narzekający na uraz. W turnieju na Belgii, rozgrywał Nico Freriks i wiele wskazuje na to, że to on będzie musiał `poprowadzić` swój zespół.

____

Im więcej informacji, tym mam nadzieję, lepszy bilans osiągniemy na tym turnieju, który zaczyna się już w poniedziałek 7 stycznia \:\)

Do góry
#1901902 - 03/01/2008 09:02 Re: Kwalifikacje - IO 2008 - Izmir [Re: Misiek]
borek_86 Offline
old hand

Meldunek: 27/09/2007
Postów: 758
Orientuje sie moze ktos czy jakis buk wystawil juz oferte na te kwalifikacje?
Swoja droga mysle, ze Polacy sa smialo w stanie awansowac, napewno beda walczyc tylko czy to wystarczy na taka Serbie czy Hiszpanie, bo reszta przynajmniej teoretycznie wydaje sie do ogrania...
Bardziej niz o nieobecnosc Winiarskiego (ost Murek swietna forma, bardzo doswiadczony, bardzo ambitny, powrot do kadry po dosc dlugiej przerwie pewnie go dodatkowo zmobilizuje) martwie sie o naszych srodkowych... Kadziewicza niestety brak, Plinski ost jakos troche gorsza dyspozycja, Grzyb tez nie zachwyca delikatnie mowiac...
A tak na marginesie od poczatku do konca bede typowal Polakow, po napewno ladnych kursach, no chyba ze bardzo mnie zawioda w meczu z Hiszpanami ;\) pozdrawiam

Do góry
#1902285 - 03/01/2008 17:40 Re: Kwalifikacje - IO 2008 - Izmir [Re: borek_86]
Giertyszek Offline
Inwestor

Meldunek: 07/12/2004
Postów: 7747
Skąd: Warszawa
Proszę bardzo są już kursy w Fortunie (dawniej Profesjonał) - wklejam aby ożywić dyskusję \:\)

2947 Wlochy-Holandia 1,38 2,51 7.1./14:30
2948 Polska-Hiszpania 1,67 1,91 7.1./19:30
2949 Turcja-Finlandia 1,67 1,91 7.1./17:00

Do góry
#1905851 - 04/01/2008 14:15 Re: Kwalifikacje - IO 2008 - Izmir [Re: Giertyszek]
lodzianin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/05/2006
Postów: 6187
sa juz gdzies koncowe kadry na ten turniej i gdzie bedzie to transmitowane bo widze ze w polsacie sport nie

Do góry
#1905888 - 04/01/2008 16:10 Re: Kwalifikacje - IO 2008 - Izmir [Re: lodzianin]
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
Dziś poznamy '12' która pojedzie do Izmiru, więc najprawdopodobniej inne drużyny również i dziś podają dokładne składy w których będą walczyć w Turcji.

A jeśli chodzi o transmisje, to przeprowadza je stacja:

oraz

Później zrobię 'dokładny' rozkład rozpis

Do góry
#1905911 - 04/01/2008 16:40 Re: Kwalifikacje - IO 2008 - Izmir [Re: Misiek]
sebkos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/12/2003
Postów: 6731
Skąd: Nowy Sącz
Wlazły out - no powiem Wam że jedziemy na wycieczkę chyba - zostaje Interkontynentalny jako ostatnia szansa na IO \:\(

Do góry
#1906277 - 04/01/2008 19:38 Re: Kwalifikacje - IO 2008 - Izmir [Re: sebkos]
bombel Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/05/2005
Postów: 8071
Skąd: Sosnowiec
Do Izmiru jadą: Paweł Zagumny, Łukasz Żygadło, Piotr Gruszka, Bartosz Kurek, Daniel Pliński, Wojciech Grzyb, Marcin Możdżonek, Krzysztof Ignaczak, Sebastian Świderski, Dawid Murek, Krzysztof Gierczyński i Marcin Wika.

Do góry
#1906345 - 04/01/2008 20:06 Re: Kwalifikacje - IO 2008 - Izmir [Re: sebkos]
dwazwierzatka Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 08/09/2005
Postów: 2396
Skąd: częstochowa
Originally Posted By: sebkos
Wlazły out - no powiem Wam że jedziemy na wycieczkę chyba - zostaje Interkontynentalny jako ostatnia szansa na IO \:\(


Sebkos nie badz pesymista, mysle, ze chlopaki, ktorzy jada w zastepstwie pokaza drzemiace w nich mozliwosci. Ja wierze, ze dla Wiki o ile dostanie szanse na gre bedzie to przelom w jego karierze.

Do góry
#1906560 - 04/01/2008 21:07 Re: Kwalifikacje - IO 2008 - Izmir [Re: bombel]
szpak007 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/04/2006
Postów: 2624
Originally Posted By: bombel
Do Izmiru jadą: Paweł Zagumny, Łukasz Żygadło, Piotr Gruszka, Bartosz Kurek, Daniel Pliński, Wojciech Grzyb, Marcin Możdżonek, Krzysztof Ignaczak, Sebastian Świderski, Dawid Murek, Krzysztof Gierczyński i Marcin Wika.


A gdzie atakujący jakiś?? Gruszka i Kurek w klubach graja na przyjeciu, ale to chyba któryś z nich będzie grał po przekątnej z Gumą. Powiem szczerze, że smutno to widze. Jeszcze wczoraj chciałem grać grubo na naszych w meczu z Hiszpanami, ale teraz to chyba trzeba bedzie grac odwrotnie.
Jakoś nie widze tego składu. Gierczyński i Wika debiutanci, zero zgrania z Zagumnym, i chociaz bardzo lubie obu tych graczy wątpie zeby w reprezentacji zagrali podobnie jak w klubie i w meczu z Iskra. W Izmirze inne reprezentacje beda bogatsze o doswiadczenie w meczach miedzynarodowych. Chociazby hiszpanie o wystepy w Pucharze Siwata. Pamietamy jak skonczył sie debiut na IO fenomanalnie grajacego w lidze Garego (delikatnie mowiac wybili mu na pewnien czas siatkowke z glowy). Podobnie Kurek debiutuje na powaznej imprezie. Jesli juz bedzie gral to raczej na ataku, bo nad przyjeciem to musi troche popracowac. Świder też bez rewelacji ostatnio (w klubie nie za dobrze), ale to pewnie on z Murkiem zagraja na przyjeciu. Murek powrot po dosc dlugiej przerwie do reprezentacji. W klubie to on trzyma w glownej mierze gre i moze to on okarze sie czarnym koniem tych eliminacji (w co niestety watpie).

Moze ktoś przedstawi mi jakies plusy odnosnie naszego skladu i przypuszczalnej gry, bo ja niestety czarno to wszystk widze!! A co do kursow to gdzies chyba byly kursy troche ponad 2 na Hiszpanow z Naszymi.

Na teraz to tyle. Taka szybka analiza po zobaczeniu składu. \:\)

Do góry
#1906791 - 04/01/2008 22:25 Re: Kwalifikacje - IO 2008 - Izmir [Re: szpak007]
OKSfan Offline
old hand

Meldunek: 02/11/2003
Postów: 1102
Skąd: OLSZTYN
Najwiekszy nasz plus to zaskoczenie dla rywali, gry Kurka, Wiki i Gierka na oczy nie widzieli \:\)

Do góry
#1907040 - 04/01/2008 23:24 Re: Kwalifikacje - IO 2008 - Izmir [Re: OKSfan]
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
Na początek najważniejsza informacja dnia dzisiejszego...

Dziś trener Lozano ogłosił 12 zawodników, którzy będą walczyć w Turcji.

Do Izmiru jadą:

rozgrywający: Paweł Zagumny, Łukasz Żygadło,
atakujący: Piotr Gruszka, Bartosz Kurek,
środkowi: Daniel Pliński, Wojciech Grzyb, Marcin Możdżonek,
libero: Krzysztof Ignaczak,
przyjmujący: Sebastian Świderski, Dawid Murek, Krzysztof Gierczyński i Marcin Wika.

____


Tak więc niestety... ALE, do kontuzjowanych już wcześniej: Winiarskiego, Szymańskiego, Kadziewicza dołączył również nasz najlepszy atakujący... Mariusz Wlazły jest to bardzo zła informacja... że nie będzie mógł on pomóc nam w odniesieniu sukcesu...

Cóż... zapewne wszyscy spoglądając na nasz skład, zadajemy sobie pytanie, czy jest w ogóle realna szansa na bilety do Pekinu?

Myślę osobiście, że jest i to spora, ale jak drużyna psychicznie i fizycznie przygotowana jest do tego turnieju, tego nikt z nas tak naprawdę nie wie...

Sporo będziemy mogli już wywnioskować po I naszym [bardzo ważnym!] spotkaniu z Hiszpanią, jeżeli tutaj nie poniesiemy porażki, to powinno być dobrze...

Zdziwiło mnie trochę, że Piotrek Gruszka został z przyjmującego zrobiony na atakującego.. Na pewno jest to wymuszone troszkę przez kontuzje dwóch naszych najlepszych graczy na tej pozycji, jednak wierzę... że Argentyński szkoleniowiec wie co robi i zaufajmy mu..

Do góry
#1907421 - 05/01/2008 00:53 Re: Kwalifikacje - IO 2008 - Izmir [Re: Misiek]
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
Żeby nie było pytań... gdzie można obejrzeć spotkania z tego turnieju, zrobiłem lekki 'terminiarz' ;\) , który ułatwi mam nadzieję wszystkim...

Tak więc o dziwo, żadna polska stacja nie pokazuje tego turnieju, nie wiem sam dlaczego, no ale cóż, na szczęście mamy jeszcze Eurosport!

____

Poniedziałek (7 stycznia)



14:30 Włochy - Holandia

19:30 Polska - Hiszpania




19:00 Finlandia - Turcja

_____


Wtorek (8 stycznia)



14:30 Finlandia-Serbia

17:00 Włochy - Polska

19:30 Turcja - Niemcy


____


Środa (9 stycznia)



14:30 Włochy - Hiszpania

19:30 Holandia - Polska




17:00 Serbia - Niemcy

____


Czwartek (10 stycznia)




14:30 Finlandia - Niemcy
19:30 Serbia - Turcja




17:00 Hiszpania - Holandia

____


Co do sobotnich półfinałów oraz niedzielnego finału, to jeszcze napiszę, bo stacja Eurosport za bardzo nie sprecyzowała co i jak... \:\)

Do góry
#1911626 - 06/01/2008 02:02 Re: Kwalifikacje - IO 2008 - Izmir [Re: Misiek]
RiKi Offline
veteran

Meldunek: 19/12/2007
Postów: 1573
Panowie a ja bede nastwaiony bardzo zle na gre naszych zawodnikow. Wole sie cieszyc ze graja lepiej niz myslalem niz rozczarowac ze tak slabo bylo \:\) Uwazam ze nasi nei mają co szukac w tym turnieju szans na awans do IO.Pierwszy mecz przeciw hiszpaną typuje jako przegraną polakow. Brak podstawowych zawodniko,pierdykanie ze i bez nich dadza rade, lozano jakis bez iskierki w oku nie nie polska izzzo łooon bett hehe

Do góry
#1911655 - 06/01/2008 02:06 Re: Kwalifikacje - IO 2008 - Izmir [Re: RiKi]
Giertyszek Offline
Inwestor

Meldunek: 07/12/2004
Postów: 7747
Skąd: Warszawa
Ja tez zdecydowanie za Hiszpanią, Polacy tym składem nie mają czego szukać na tym turnieju - bądźmy szczerzy.
Szansy na awans należy szukać w turnieju interkonyntenalnym w maju.

Do góry
#1911848 - 06/01/2008 02:33 Re: Kwalifikacje - IO 2008 - Izmir [Re: Giertyszek]
magic321 Offline
veteran

Meldunek: 13/02/2006
Postów: 1379
Ja licze ze Polacy sprawia niespodzianke. Czas rozgrywania tego tego turnieju nie odpowiada chyba zadnej grajacej tam reprezentacji moze poza Finami którzy nie mieli moze tak ciezkiego sezonu jak inni. Zmiennicy beda bardzo zmotywowani io tak naprawde nawet wyraznie wygrany 1 set z Hiszpanami moze sprawic ze wejda na wysokie obroty i zagraja na swoje mozliwosci wygrywajc do konca wszystko. To sa takie moje pobozne zyczenia ale Polaków bede gral za symboliczne sumy. Natomiast cikawym tematem sa Finowie. Powinni spokojnie wygrac z Turkami kursy w granicach 1.6-1.7 a potem licze na jakas niespodzianke w pozostalych meczech z ich udzialem

Do góry
#1911994 - 06/01/2008 03:00 Re: Kwalifikacje - IO 2008 - Izmir [Re: magic321]
Giertyszek Offline
Inwestor

Meldunek: 07/12/2004
Postów: 7747
Skąd: Warszawa
Zgoda co do Finów, kurs na nich jest tak wysoki tylko dlatego że Turcy są gospodarzem,a myślę że w następnych meczach już przeciw Turkom, którzy są najsłabszym zespołem w tym turnieju nie będzie.

Do góry
#1912851 - 06/01/2008 05:58 Re: Kwalifikacje - IO 2008 - Izmir [Re: Giertyszek]
Qubi Offline
veteran

Meldunek: 29/04/2005
Postów: 1384
Skąd: Konin
Na pierwszy rzut oka rzeczywiście Finowie wydają sie faworytami w starciu z Turkami. Zacząłem szukać czegoś o Turkach, bo są dla mnie anonimowi jeżeli chodzi o siatkówkę i... okazuje się, że grali z Finami w grupie eliminacyjnej do zeszłorocznych ME. Grupę wygrała Turcja ( z Finami 2:3 i 3:0). Do tego dochodzi to, że są gospodarzami i zaczynam się zastanawiać.

Do góry
#1913276 - 06/01/2008 08:22 Re: Kwalifikacje - IO 2008 - Izmir [Re: Qubi]
Misiek Offline
Didżej

Meldunek: 06/10/2002
Postów: 9548
Skąd: Wieluń
Odpoczywam przed 12 i 19 jeśli chodzi o imprezy, tak więc postanowiłem sobie troszkę popsiać, a co... \:p


Ja jakoś nigdy osobiście przekonania co do reprezentacji Finów nie miałem i teraz jest podobnie, więc mecz z Turcją odpuszczam jeśli chodzi o wskazanie zwycięzcy w tym spotkaniu.

Co do Polaków wiele się już napisało,wysłuchało itd. więc zbytnio tego samego w tym temacie nie mam zaiaru pisać.

Jeśli chodzi o szanse na wygranie tego turnieju to na pewno są one dla mnie realne, ale ciężko tutaj będzie... ale liczę osobiście na pewno na wyjście z grupy, czyli na wygranie (2 spotkań?)



Jeśli chodzi o poniedziałkowe spotkania, to skłaniałbym się na zagranie dubla pt: Włochy (1.57) + Polska (1.85).
Kursy jakie zaoferował WillHill to naprawdę sporo i myślę że w sieci nie znajdziemy już wyższych w takim połączeniu.

Dlaczego reprezentacja Włoch ?

Włosi może tak jak Nasi reprezentacji, mają osłabienia, nie jedzie przecież Frei jak i Meoni ale myślę że ich zastępcy będą w stanie pokazać na co ich stać...
To już na pewno nie ten sam 'level' ale myślę, że na reprezentację taką jak Holandia powinno starczyć i zdziwił mnie kurs aż @1.57, gdzie przecież prof oferuje nam tylko 1.36 (+0.9%)

Pierwszym naszym przeciwnikiem będą Mistrzowie Europy, czyli reprezentacja Hiszpanii.

Reprezentacja ta miała już szansę na bilety do Pekinu, jednak nie zdołała zająć 1-3 miejsc w PŚ w Japoni, tak więc... pozostał im ten turniej oraz w razie niepowodzenia 'maj'.

Drużyna Mendeza, na pewno swą grę kieruje na dwóch zawodników: Rodriguez+Falasca są oni po prostu trzonem zespołu, takie coś jak u nas Winiar+Wlazły (nieobecni)

Podczas PŚ jednak nie zdołali pokonać nikogo z tych 'większych' przeciwników... od Ruskich srogie baty... (taki rewanż mały za finał ME) od Brazylijczyków podobnie no i od Bułgarów już w I dniu (1-3) tak więc żadnej rewelacji nie pokazali, bo wygrane nad zespołami z niższej półki to po prostu 'muss'

Mnie osobiście zespół Hiszpani nie przekonuje swą grę i mam nadzieję, że po spotkaniu poniedziałkowym zdania swego nie będę musiał zmieniać \:\)

Mimo to, że wiemy w jakim zestawieniu jedziemy, myślę, że wyciągneliśmy wnioski z przegranych już ME, kiedy to mówiono tylko o tym `kto nie gra, kto nie gra...` i tak do znudzenia.. zamiast skoncentrować się tylko i wyłącznie na grze...
____

Co do 'outright' patrząc na ofertę Unibetu najbardziej podoba mi się opcja:

Serbia - wygra grupę B @1.80

Serbowie są wymieniani jako główni faworyci co do zwycięstwa w Turcji... W swojej grupie mają Niemców, Finów oraz Turków. Najwiekszym zagrożeniem wydają się nasi zachodni sąsiedzi.. Z roku na rok, mają coraz to silniejszą ekipę, jednak myślę, że nie tym razem... Serbowie nie mają jakiś problemów z kadrą, wszyscy zdrowi, mówią dość głośno, o tym że wszystko jest w porządku... cóż, zobaczymy \:\)


Jak na razie to tyle z mojej strony!

Protector Głogów Live - Radio Elka

Do góry
Strona 1 z 17 1 2 3 ... 16 17 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (burbon, igea23, Sensei, akagi), 3384 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581642 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49