Strona 7 z 12 < 1 2 ... 5 6 7 8 9 11 12 >
Opcje tematu
#2392485 - 03/06/2008 01:39 Re: Golden Tour - Pytania,dyskusje [Re: Piecia]
Piecia Offline
podwórkowy attaché

Meldunek: 23/11/2004
Postów: 17060
Chciałbym zrezygnować z dalszego udziału w konkursie , przykro mi ale niestety mam powody , mam nadzieję iż w przyszłości zrehabilituje się .

Pozdrawiam.

Do góry
#2392739 - 03/06/2008 03:27 Re: Golden Tour - Pytania,dyskusje [Re: Piecia]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Szkoda, ale to Twoja decyzja

Do góry
#2393673 - 03/06/2008 19:54 Re: Golden Tour - Pytania,dyskusje [Re: antyfutbol]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Rezygnuje z podliczania. Powod chyba oczywisty.

Do góry
#2394874 - 04/06/2008 04:47 Re: Golden Tour - Pytania,dyskusje [Re: antyfutbol]
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Chciałbym wszystkich obecnych i byłych uczestników konkursu zachęcić do rozmowy na temat przyszłości konkursu.

Jak widać po frekwencji i liczbie osób która zrezygnowały z gry, nie jest to zabawa która przyciąga tłumy i potrafi utrzymać motywację graczy przez dłuższy okres czasu.

Pytanie w takim razie brzmi, jakie zmiany widzielibyście w konkursie, tak aby mógł on przyciągnąć większą rzeszę uczestników, oraz potrafił utrzymać ich zainteresowanie na dłużej niż kilka tygodni.

Pozdrawiami i czekam na opinie, zgodnie z którymi będziemy mogli jakoś zaradzić na problem.

SLAV

Do góry
#2394912 - 04/06/2008 05:20 Re: Golden Tour - Pytania,dyskusje [Re: slav007o]
Kefir70 Offline
old hand

Meldunek: 28/11/2005
Postów: 778
Skąd: Poznań
Moim zdaniem na zmiany w trakcie konkursu to chyba za późno. Bo Ci którzy weszliby np. w chwili obecnej dlaczego mają być uprzywilejowani innymi zasadami.

Moim zdaniem decyzja jest prosta - albo konkurs kończymy albo prowadzomy dalej wg. dotychczasowych zasad. Natomiast zmieniać je w trakcie - tak nie powinniśmy robić ( mam na myśli jakieś zmiany zasadnicze).

I jeszcze jedna uwaga - wiele osób tutaj wykazuje moim zdaniem pewną niedojrzałość i bardzo lekce traktuje swoje deklaracje.
Moja sugestia jest więc taka aby rozważyć zawieszenie uczestnictwa we wszystkich konkursach na forum tych którzy zgłaszają się do konkursów a następnie z nich rezygnują..np. na jakiś czas - np. 6 miesięcy, rok , itp. I jest to moja konkretna propozycja. Bo rezygnując w trakcie - jak nie idzie - zabawę psuje się wszystkim pozostałym uczestnikom.
Bo zauważmy , że jakoś nie ma tych innych "ważnych powodów" kiedy komuś idzie, a pojawiają się gdy wyniki nie te. I mamy takich "latających holendrów" smykających po konkursach dopóki idzie.

Ja podkreślam raz jeszcze - albo bawimy się w gronie ludzi ceniących swoje słowo - deklaracje "tak biorę udział" albo w towarzystwie dla którego słowo nie ma żadnego znaczenia.

Ja pozwolę sobie wyrazić moje prywatne zdanie na zakończenie - Podejściem znacznej części uczestników jestem zniesmaczony.To mój pierwszy konkurs i myślałem , że będzie fajna rywalizacja w znacznym gronie w większości dużo bardziej doświadczonych zawodników. Zgłoszeń było w końcu wiele. A teraz czuje się jak w piaskownicy.

Do góry
#2395036 - 04/06/2008 06:42 Re: Golden Tour - Pytania,dyskusje [Re: Kefir70]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Tabele do konca edycji poprowadze. potem zobaczymy

Do góry
#2395037 - 04/06/2008 06:43 Re: Golden Tour - Pytania,dyskusje [Re: Kefir70]
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Jeżeli chodzi o zmiany, to chodziło mi oczywiście Kefir70 o kolejną już edycję, tak aby już teraz zacząć dyskutować na jej temat, żeby później nie było kolejnych problemów i żeby ludzie sami mieli wpływ na regulamin, o ile zmiany będą korzystne dla wszystkich.

Pozdrawiam i czekam na propozycje do nowego regulaminu.

SLAV

Do góry
#2396979 - 05/06/2008 03:56 Re: Golden Tour - Pytania,dyskusje [Re: slav007o]
guardian Offline
old hand

Meldunek: 01/02/2006
Postów: 1128
Skąd: Anywhere in the galaxy
Popieram zdanie Kefira. Ja jestem za dokończeniem konkursu (chociaż patrząc na wynik powinienem byc pierwszym, który to wszystko olewa), aczkolwiek w składzie 5-6 oobowym ta zabawa traci po prostu sens. Wydaje mi sie, że okres trwania konkursu większy niż 3 miesiące powoduje odpadnięcie większości uczestników przedwcześnie. Michael to będziesz podsumowywał czy nie bo już nic nie rozumiem \:\)

Do góry
#2397097 - 05/06/2008 04:48 Re: Golden Tour - Pytania,dyskusje [Re: guardian]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Bede podsumowanie w niedziele sie pojawi.

Do góry
#2400659 - 07/06/2008 04:44 Re: Golden Tour - Pytania,dyskusje [Re: antyfutbol]
Piecia Offline
podwórkowy attaché

Meldunek: 23/11/2004
Postów: 17060
Pomysł konkursu był i jest fajny aczkolwiek czas jego trwania trochę za długi był , sądzę osobiście iż 2-3 miesiące było w sam raz .

Do góry
#2407070 - 10/06/2008 02:47 Re: Golden Tour - Pytania,dyskusje [Re: Piecia]
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
W takim razie co powiecie na pomysł, aby kręgosłup zasad pozostał ten sam, ale konkurs podzielić na 4, 3-miesięczne częsci. W takiej wersji, motywacja uczestników mogłaby być utrzymana na stałym poziomie przez cały konkurs.

Do tego dodałbym limit około 60 typów na 3 miesięczny okres, oraz bardziej wyrozumiały regulamin jeżeli chodzi o osoby które przedwcześnie zejdą poniżej zera.

Dajcie znać czy macie jakieś inne pomysły które bedzie można zastosować w nowej edycji konkursu.

Pozdrawiam wszystkich

SLAV

Do góry
#2407078 - 10/06/2008 02:48 Re: Golden Tour - Pytania,dyskusje [Re: slav007o]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Ja jeszcze proponowalbym zeby mozna podac typ przed startem 30 minut a nie 1 h.

Do góry
#2407287 - 10/06/2008 03:41 Re: Golden Tour - Pytania,dyskusje [Re: antyfutbol]
Piecia Offline
podwórkowy attaché

Meldunek: 23/11/2004
Postów: 17060
Popieram zmiany jak najbardziej i chętnie wezmę o ile będzie możliwość udział w następnej edycji .

Do góry
#2410047 - 11/06/2008 05:53 Re: Golden Tour - Pytania,dyskusje [Re: Piecia]
Kefir70 Offline
old hand

Meldunek: 28/11/2005
Postów: 778
Skąd: Poznań
Originally Posted By: Piecia
Popieram zmiany jak najbardziej i chętnie wezmę o ile będzie możliwość udział w następnej edycji .


A dla mnie tego typu deklaracja zakrawa na kpinę..Znaczy kogoś kto dopiero zrezygnował , ale w nowym konkursie to i owszem "wezmę udział".
Panowie organizatorzy...albo zależy na ilości i wtedy będzie tak jak w przedmiotowym konkursie - Zaczyna ponad 50-ciu , kończy kilku..Albo ludzie , którzy nie umieją wytrwać będą z konkursów eliminowani..

Ja przepraszam , ale skoro już o pomysłach mowa..Spójrzmy na mój ulubiony w BC.
Konkurs będzie w nowej edycji miał limitowaną liczbę. Ci którzy wytrwali do końca mają zapewnioną możliwość startu w następnej edycji (motywacja aby wytrwać). A pozostali albo mogą liczyć na parę dzikich kart , albo na zakwalifikowanie się w ostrych eliminacjach o ile będzie jeszcze miejsce.
I tam większych problemów z frekwencją nie ma. Tam możliwość uczestniczenia w kolejnej edycji to zaszczyt , który każdy sobie ceni i o którego zachowanie dba.

Slav , moim zdaniem problem tkwi nie w postanowieniach regulaminu - które złe nie są , ale w doborze uczestników i pracą nad ich właściwym doborem.

Do góry
#2410049 - 11/06/2008 05:58 Re: Golden Tour - Pytania,dyskusje [Re: Piecia]
Kefir70 Offline
old hand

Meldunek: 28/11/2005
Postów: 778
Skąd: Poznań
I jeszcze jedna uwaga - w BC konkurs trwał (trwa) jeszcze dłużej ale ok.80% uczestników gra do końca. m.in osoba której zachowanie komentuję . W tamtym konkursie długość trwania nie przeszkadza - bo tam wiadomo , że jak się zrezygnuje to tak łatwego powrotu w kolejnej edycji już nie ma.

I TAM JEST FREKWENCJA PRZEZ CAŁY KONKURS.

Do góry
#2410063 - 11/06/2008 06:17 Re: Golden Tour - Pytania,dyskusje [Re: Kefir70]
konstruktor1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/08/2004
Postów: 2760
Skąd: Bray
Kefir rozumie Twoja frustracje bo to jedyny konkurs, w ktorym bierzesz udzial ( na dodatek jak wspominales pierwszy na forum) ale zapewniam Cie, ze nie tylko GT cierpi z powodu zawodnikow, ktorzy niezbyt powaznie podchodza udzialu w zabawie. Wspomniany przez Ciebie BC takze na przestrzeni roku stracil ponad 40 % zawodnikow, a najlepszy moim zdaniem konkurs na forum czyli Grand Prix tez w poczatkowych fazach borykal sie ze sporymi absencjami. Tak to juz jest i nie zmienisz tego. Wszedzie gdzie decyduja wytrwalosc i umiejetnosci, a nie pic jak np. w Play -off ludzie beda sie wykruszac. Wierz mi, ze nic nie da sie zrobic. Najwiekszym bledem jaki tu popelniono to niefortunny termin rozgrywania. W maju koncza sie prawie wszystkie ligi pilkarskie, lato to martwy sezon za Oceanem + wiekszosc dobrych konkursowiczow byla zaangazowana we wspominane GP.

Na przyszlosc trzeba pamietac, ze najlepszy okres do startu tego typu konkursu to poczatek sierpnia ( ew. koniec lipca ) lub poczatek roku. Wtedy frekwencja bedzie na pewno lepsza ale tak czy siak ludzie beda rezygnowac bo jak nie idzie to nie chce sie grac. Taka natura ludzka i nic sie nie da z tym zrobic.


Sam regulamin nie jest zly, jedynie faktycznie wycialbym te punkty o eliminacji zawodnikow z minusem bo kazdemu trafia sie czarna seria i szkoda pozbywac sie wytrwalych, ktorzy nie zrazaja sie niepowodzeniami.

Mam nadzieje, ze konkurs przetrwa bo jest wymagajacy, a przez to ciekawy nawet jesli udzial w nim jest skromny.

Pozdrawiam

Do góry
#2426494 - 18/06/2008 03:19 Re: Golden Tour - Pytania,dyskusje [Re: konstruktor1]
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Witam wszystkich. Mam kilka propozycji odnośnie poprawek do regulaminu, które chciałbym dać pod Waszą dyskusję.

Niektórzy z Was prowadzą własne konkursy na forum mecz.pl, inni mają wiedzę i obraz tego jak powinien wyglądać regulamin z prawdziwego zdarzenia, taki który pozwoliby na dobrą zabawę przez cały proces gry, wszyscy zaś z pewnością znają się na grze u bukmacherów, a co za tym idzie, wiedzą, jak ważny jest zysk w grze, o nasze pieniądze.

W związku z oto kilka zmian, ode mnie, które mam nadzieję pozwolą na zarówno dobrą zabawę, jak i wyłonienie tych którzy potrafią uzyskać długoterminowy zysk.

1. Po pierwsze, jestem za całkowitym zniesieniem, lub ograniczeniem podpunktu mówiącego, że jeżeli dany uczestnik zejdzie poniżej pewnego poziomu swego bilansu całkowitego, zostaję skreślony z konkursu. Uważam, że jest to krzywdzące w niektorych przypadkach, chociażby z tego względu, że mamy zawodników, którym nie zawsze idzie najlepiej, ale są gotowi poświęcić swój czas i zarówno podawać typy jak i swoje bilanse, dlatego też, jeżeli zawodnik jest na tyle wytrwały, żeby pozostać w konkursie, powinien być przynajmniej nagrodzony możliwością rozegraniem całej jego partii.

2.Po drugie, z doświadczenia pierwszej edycji, sądzę że konkurs trwający dłużej niż 4 miesiące będzie ciężki do przebrnięcia nawet dla najwytrwalszych, dlatego też chciałbym aby kolejne edycje odbywały się w dwóch stadiach 1 wrzesień - 20 grudzień oraz 1 styczeń - 10 czerwca, gdzie każda z części wyłoni osobnego zwycięzcę i w każdej części będą nowe nagrody i zaczynać się będzie od zerowego bilansu.

Pod koniec drugiej częsci konkursu tj. 10 czerwca, osoby które wzięły udział w obu częściach i spełniły wszystkie warunki, aby być branym uwagę przy ustalaniu kolejności, oraz uzyskają określony pułap zysku, otrzymają nagrodę niespodziankę, a osoba z najlepszym ostatecznym bilansem puchar oraz nagrodę pieniężną lub niespodziankę (planuję możliwość wyboru).

3. No i po trzecie, chciałbym aby wprowadzono to o czym wspomniano już w innym temacie w Golden Tour. Tak zwaną, czarną listę.

Pierwszej edycji nie chcę brać pod uwagę, ale jeżeli w edycji drugiej znajdzie się osoba która w trakcie trwania konkursu, całkowicie zrezygnuje z brania w nim udziału, bez podania sensownego wytłumaczenia, zostanie wprowadzona na listę, a co za tym idzie, nie będzie mogła wziąć udziału w kolejnej edycji.

To narazie tyle, czekam na wasze opinie oraz propozycje kolejnych zmian lub modyfikacji w regulaminie.

PS. Chciałbym, aby zapisy do konkursu rozpoczęły się jak najwcześniej, ale chyba granicznym terminem będzie początek sierpnia, do końca września.

Pozdrawiam

SLAV

Do góry
#2447373 - 26/06/2008 03:23 Re: Golden Tour - Pytania,dyskusje [Re: slav007o]
guardian Offline
old hand

Meldunek: 01/02/2006
Postów: 1128
Skąd: Anywhere in the galaxy
Witam koledzy.

Przede wszystkim przepraszam za brak podsumowań przez 2 poprzednie tygodnie. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że nie było mnie w domu (wcześniej zrobiłem sobie wakacje) i w miejscu pobytu nie miałem możliwości skorzystania z internetu.

Widzę Michael, że wykasowałeś mnie z rywalizacji i nie umieściłeś mnie w klasyfikacji. Zapewniam jednak, że nie wycofuję się i "walczę" dalej chociaż wynik moich typowań daleki jest od ideału.

Odnosząc się do dyskusji na temat zasad konkursu i okresu jego trwania to zgadzam sie w zupełności z organizatorem. Proponowałbym jednak nieco skrócić część II i zakończyć ją z końcem maja. Co do nikłej frekwencji, no cóż to chyba już tak jest jak komuś coś nie idzie łatwo może sie zniechęcić. W większości wypadków to sukces motywuje do wytężonej pracy, a porażka wpędza w marazm (i dotyczy to nie tylko zabawy w konkurs na mecz.pl).
I jeszcze jedna uwaga. Bardzo słuszny jest postulat michaela żeby móc typowac na 30 min przed zdarzeniem. Ja poszedłbym jeszcze dalej i skrócił czas karencji do np. 5 minut przed zdarzeniem.

To tyle na ten moment. Pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku w czasie wakacji/urlopów.

Aha jeszcze jedno. W okresie następnych dwóch tygodni nie będzie slava (urlop). Ja również wyjeżdżam i wracam dopiero w niedziele 29.06. W tym okresie proszę koledzy o wyrozumiałość i ewentualne utworzenie odpowiednich tematów do typowań czy bilansu.

Do góry
#2472236 - 09/07/2008 14:47 Re: Golden Tour - Pytania,dyskusje [Re: guardian]
antyfutbol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2005
Postów: 10306
Dzis wyjezdzam. Jesli ktos moglby niech zrobi podsumowanie, bo bede mial mocno ograniczony dostep do neta.

Do góry
#2479333 - 13/07/2008 06:44 Re: Golden Tour - Pytania,dyskusje [Re: antyfutbol]
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Jeżeli nie znajdzie się osoba która będzie mogła zrobić podsumowanie pod nieobecność michaela, sądzę, że nie powinno nikomu przeszkodzić w rywalizacji, bilans za dwa tygodnie.

Pozdrawiam

SLAV

Do góry
Strona 7 z 12 < 1 2 ... 5 6 7 8 9 11 12 >




Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, ElNinho[mmdea], alfa, 11kera11), 3542 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582039 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49