Opcje tematu
#2037091 - 08/02/2008 10:34 19. kolejka Bundesligi (8-10.02.08)
Koski Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 3988
Skąd: BayArena

08.02. 20:30 Eintracht Frankfurt - Arminia Bielefeld
09.02. 15:30 Bayer Leverkusen - Hamburger SV
09.02. 15:30 FC Nurnberg - Hansa Rostock
09.02. 15:30 Hannover 96 - Karlsruher SC
09.02. 15:30 VfB Stuttgart - Hertha Berlin
09.02. 15:30 VfL Bochum - Energie Cottbus
09.02. 15:30 VfL Wolfsburg - MSV Duisburg
10.02. 17:00 B. Dortmund - FC Schalke 04
10.02. 17:00 Bayern Munich - Werder Bremen

Do góry
Bonus: Unibet
#2037093 - 08/02/2008 10:35 Re: 19. kolejka Bundesligi (8-10.02.08) [Re: Koski]
Koski Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 3988
Skąd: BayArena
08/02 20:30 Eintracht Frankfurt - Arminia Bielefeld

Spotkanie Eintrachtu Frankfurt z Arminią Bielefeld zainauguruje 19. kolejkę Bundesligi. Gospodarze przed tygodniem, rozgromili aż 3:0 Herthe Berlin. Bohaterem meczu okazał się sprowadzony zimą Martin Fenin, który był autorem wszystkich bramek. Zawodnik pokazał, że dysponuje nienagannym dryblingiem oraz przeglądem pola. We Frankfurcie zacierają ręce, bo wydaje się, że 3,5 miliona Euro wydane na transfer Czecha to była znakomita inwestycja. Wynik konfrontacji w Berlinie mógł być jeszcze bardziej okazały na korzyść drużyny z Commerzbank-Arena, ale co najmniej dwie bardzo dobre sytuacje zmarnował Amanatidis. Jednak Grek i tak zagrał bardzo dobre spotkanie, popisując się 3 asystami. Obecnie Eintracht jest na 8. miejscu z dorobkiem 26 punktów.
Arminia w spotkaniu 18. kolejki grała z VfL Wolfsburg. Drużyna Artura Wichniarka przegrała spotkanie 0:1, a najlepsze sytuacje do zdobycia bramki zmarnował właśnie Polak, którego strzał minimalnie przeszedł obok bramki Wilków, oraz Kamper, który trafił w słupek. Zawodnicy z Bielefeld ograniczali się głównie do strzałów spoza pola karnego. Bramkę stracili po błędzie (jeden z zawodników w trakcie szybkiej wymiany piłki podał futbolówkę do rywala na ok 40 m od bramki Hain'a). Arminia momentami broniła się 8 zawodnikami w obrębie własnego pola karnego, a Wilki i tak dochodziły do sytuacji, które kończyły strzałami na bramkę. Obecnie Arminia jest na 14. miejscu z dorobkiem 18 punktów. Nowy trener – Frontzeck musi jeszcze wykonać z drużyną dużo pracy.

Obydwie drużyny w niemieckich rozgrywkach ligowych spotykały się w sumie 25. razy. Na obiekcie Eintrachtu zdecydowanie lepiej wiedzie się gospodarzom, którzy legitymują się bilansem 8-2-2. W zeszłym sezonie padł wynik 3:0 na korzyść zespołu Wichniarka, a Polak strzelił jedną bramkę. W tym sezonie na stadionie w Bielefeld padł remis 2:2, a jedną z bramek strzelił znowu Wichniarek.
W dzisiejszym meczu w zespole Eintrachtu nie zobaczymy Preussa, Vasoski'ego, Hellera, Meiera Chaftara i Proella. Natomiast Arminia będzie sobie musiała poradzić bez Mijatovica, Langkampa, Halfara i Fernandeza.
W tym spotkaniu faworytem są gospodarze i warto skusić się na „jedynkę”. Kurs w granicach 1.75 jest bardzo atrakcyjny, jeżeli spojrzymy na fakt, w jakiej formie są obydwa zespoły. Eintracht bardzo dobrze rozpoczął rundę wiosenną i zapewne, zawodnicy trenera Funkela będą chcieli potwierdzić, że spotkanie z Herthą nie było dziełem przypadku. Liczę w tym spotkaniu na duet Amanatidis – Fenin. Grek po meczu z Herthą dostał do magazynu Kicker notę 1,5, zaś Czech otrzymał 1 (klasa światowa). Jeżeli ta współpraca będzie dalej tak owocna, to Eintracht może jeszcze sprawić niemałe zamieszanie w tym sezonie. Arminia daleka jest od formy z początku sezonu. Obecnie brakuje niejako spójności na linii obrona - pomoc. Obydwie formacje nie uzupełniają się tak jak powinny, brakuje porozumienia. Efektem jest gra, która przypomina walenie głową w mur.
Uważam, że w piątek wygra Eintracht, ponieważ jest w dużo lepszej dyspozycji oraz dysponuje lepszą kadrą zawodniczą. Typ na zwycięstwo gospodarzy po kursie 1.75 jest jak najbardziej do zaakceptowania. Dla lubiących ryzyko i emocje polecam jeszcze typ na gospodarzy z handicapem -1,5. Jednak to zdarzenie zagram za niską stawkę.
Typ: 1

Eintracht Frankfurt - Arminia Bielefeld 1 @ 1.75 4/10
Eintracht Frankfurt - Arminia Bielefeld 1(-1,5) @ 3.00 1/10

Do góry
#2038258 - 08/02/2008 22:38 Re: 19. kolejka Bundesligi (8-10.02.08) [Re: Koski]
Maxi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 3034
Skąd: BTM/Cz-wa
Zgadzam się z postem powyżej.

Eintracht - Arminia 1 AH(-0.5) 1.76 Pinnacle 5/10

Frankfurt nad Menem. Od 1952 roku miejsce koronacji kolejnych cesarzy. To właśnie w tym mieście a nie w jego odpowiedniku znad Odry rezyduje na codzień ekipa Eintrachtu. Dziś piłkarze Funkela nie będą co prawda koronowani na nowych mistrzów Niemiec ale ewentualne zwycięstwo nad Arminią znacznie przybliży ich do miejsca w Pucharze UEFA. Zajmowana obecnie ósma lokata przed sezonem wydawałaby się doskonałym wynikiem. Teraz, gdy apetyt rośnie wraz z kolejnymi dobrymi występami kibice i włodarze Eintrachtu liczą na więcej. Przed tygodniem 4-krotni zdobywcy Pucharu Niemiec zagrali znakomite spotkanie w Berlinie przeciwko stołecznej Herthcie. Wynik 3-0 był dla berlińczyków absolutnym nokautem. Innego jednak być nie mogło z uwagi na zdecydowaną dominację na boisku podopiecznych Funkela. Znacznie przyłożył się do tego nowy nabytek Eintrachtu – Lukas Fenin. Trzy gole strzelone już w debiucie na boiskach Bundesligi potwierdziły spore umiejętności młodego Czecha. Kto wie, być może w Berlinie kibice zgromadzeni na Stadionie Olimpijskim byli świadkami narodzin nowej gwiazdy niemieckich boisk. Fenin nowym Kollerem nie będzie bo mierzy w porównaniu do swojego starszego rodaka zaledwie 181 centymetrów. Głównymi atutami Martina wydają się być technika, szybkość oraz opanowanie. Spokój z jakim wykończył on akcje dającą mu hattricka w Berlinie był godny największych snajperów europejskich boisk. Teraz wraz z Amanatidisem będzie on tworzyć znakomity atak, który postara się zaskoczyć defensorów Arminii już dziś wieczorem. Dobra postawa w minioną sobotę powinna dzisiejszych gospodarzy utwierdzić w przekonaniu, że niezła lokata w lidze nie jest przypadkiem ani szczytem ich możliwości w tym sezonie.

Goście zaś w swoim pierwszym wiosennym meczu ulegli przed własną publicznością Wilkom z Wolfsburga 0-1. Arminia zaprezentowała się słabo a końcowy sukces piłkarzy Magatha był całkowicie zasłużony. Nie najlepszy start po przerwie zimowej a także słaba postawa w całym sezonie na wyjazdach (1-1-6 5-28) nie napawają optymizmem przed wizytą na Commerzbank-Arena. Na uwagę zasługuje aż 28 bramek straconych przy wizytach na obcych boiskach. To najgorszy wynik spośród wszystkich zespołów Bundesligi w tym sezonie. Główną przyczyną są trzy ostatnie wyjazdy na mecze z Bayerem Leverkusen (0-4), VFL Bochum (0-3) oraz Borusją Dortmund (1-6). To krótkie spojrzenie w tabelę oraz statystykę ostatnich spotkań także nie stawia gości w roli faworytów. Pocieszeniem może być fakt, że poprzednia wizyta dzisiejszych gości we Frankfurcie skończyła się ich pewnym zwycięstwem 3-0. Dziś taki wynik byłby wielką niespodzianką i szanse na jego zaistnienie są iluzoryczne.

Poniżej prawdopodobne zestawienia obu zespołów. Wśród gospodarzy głównymi nieobecnymi będą bramkarz Pröll (16/0 2.98*) oraz pomocnik A. Meier(11/4 3.68). Arminia zagra zaś między innymi bez Andre Mijatovicia (9/0 3,75) i Matthiasa Langkampa (13/0 3.73).

Trzy punkty dla gospodarzy po tej konfrontacji wydają się bardzo prawdopodobne.

Eintracht: Nikolov - P. Ochs, Kyrgiakos, Galindo, Spycher - Chris - M. Fink, Köhler - Fenin, Weissenberger - Amanatidis

Arminia: Hain - Kirch, Gabriel, Kucera, Schuler - Kamper, Kauf, T. Marx, Böhme - Zuma, Wichniarek

*Kolejno mecze, bramki, średnia nota z Kickera.

Do góry
#2038318 - 08/02/2008 22:52 Re: 19. kolejka Bundesligi (8-10.02.08) [Re: Maxi]
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
Zgadzam się z przedmówcami i liczę na ciekawy mecz i wiele bramek. Zastanawiam się kto dzisiaj będzie gwiazdą Amanatidis czy tak jak przed tygodniem Fenin? Zagrałem tego drugiego że strzeli gola po @3.25

Do góry
#2038430 - 08/02/2008 23:13 Re: 19. kolejka Bundesligi (8-10.02.08) [Re: DJ SOSNA]
Mindman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/01/2005
Postów: 3911
Skąd: Kielce/Trójmiasto
Originally Posted By: DJ SOSNA
Zgadzam się z przedmówcami i liczę na ciekawy mecz i wiele bramek. Zastanawiam się kto dzisiaj będzie gwiazdą Amanatidis czy tak jak przed tygodniem Fenin? Zagrałem tego drugiego że strzeli gola po @3.25


Typu absolutnie nie neguję ;\) ale pozwolę sobie na zwrócenie uwagi na drobny fakt: mecze międzypaństwowe w środku tygodnia.
U stosunkowo młodych zawodników (Fenin z tego co pamiętam ma 21 lat), mogą pojawić się problemy z szybką i skuteczną regeneracją sił.

Nie mniej jednak, typ na gospodarzy wygląda naprawdę ciekawie, a i kurs nie najgorszy ;\)

Do góry
#2038515 - 08/02/2008 23:32 Re: 19. kolejka Bundesligi (8-10.02.08) [Re: Mindman]
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
Fenin z Polską nie grał więc miał czas na odpoczynek ;\)

Quote:
CZECHY: 1-Petr Cech - 6-Zdenek Pospech, 2-Zdenek Grygera, 22-David Rozehnal, 21-Tomas Ujfalusi (46. 19-Michal Kadlec) - 7-Igor Sionko (76. 11-Stanislav Vlcek), 3-Jan Polak, 17-Marek Matejovsky, 20-Jaroslav Plasil (85. 18-Marek Kulic) - 9-Jan Koller, 15-Milan Baros

Do góry
#2038521 - 08/02/2008 23:32 Re: 19. kolejka Bundesligi (8-10.02.08) [Re: DJ SOSNA]
AL_Capone Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/11/2005
Postów: 6842
Skąd: Hala Ludowa we Wrocławiu
Originally Posted By: DJ SOSNA
Zgadzam się z przedmówcami i liczę na ciekawy mecz i wiele bramek. Zastanawiam się kto dzisiaj będzie gwiazdą Amanatidis czy tak jak przed tygodniem Fenin? Zagrałem tego drugiego że strzeli gola po @3.25


Gdzie mozna zagrac na Fenina po takim kursie ?

Do góry
#2038544 - 08/02/2008 23:39 Re: 19. kolejka Bundesligi (8-10.02.08) [Re: DJ SOSNA]
Mindman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/01/2005
Postów: 3911
Skąd: Kielce/Trójmiasto
Originally Posted By: DJ SOSNA
Fenin z Polską nie grał więc miał czas na odpoczynek ;\)

Quote:
CZECHY: 1-Petr Cech - 6-Zdenek Pospech, 2-Zdenek Grygera, 22-David Rozehnal, 21-Tomas Ujfalusi (46. 19-Michal Kadlec) - 7-Igor Sionko (76. 11-Stanislav Vlcek), 3-Jan Polak, 17-Marek Matejovsky, 20-Jaroslav Plasil (85. 18-Marek Kulic) - 9-Jan Koller, 15-Milan Baros


Wiem, że nie grał z Polską \:\) Ale grał dzień wcześniej ;\)

PS uważajcie na stronkę bundesliga.pl. Dzisiaj próbowałem na nią wejść i pojawił mi się komunikat o wykryciu jakiegoś wirusa.

Do góry
#2038545 - 08/02/2008 23:39 Re: 19. kolejka Bundesligi (8-10.02.08) [Re: AL_Capone]
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
Grałem po @3.25 w PartyBets. [w nordicbet 2.55]
Ba! Pobrałem nawet że strzeli pierwszy & strzeli ostatnio po @11.00 oba zakłady

Fenin

Do góry
#2038631 - 09/02/2008 00:00 Re: 19. kolejka Bundesligi (8-10.02.08) [Re: DJ SOSNA]
AL_Capone Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/11/2005
Postów: 6842
Skąd: Hala Ludowa we Wrocławiu
Originally Posted By: DJ SOSNA
Grałem po @3.25 w PartyBets. [w nordicbet 2.55]
Ba! Pobrałem nawet że strzeli pierwszy & strzeli ostatnio po @11.00 oba zakłady

Fenin


Naprawde wielki talent , zreszta po hattricku w debiucie
obiecal Funkelowi i wszystkim fanom ze strzeli takze w nastepnym
meczu , zobaczymy czy dotrzyma slowa \:\)

Do góry
#2038637 - 09/02/2008 00:02 Re: 19. kolejka Bundesligi (8-10.02.08) [Re: DJ SOSNA]
Eyml Offline
old hand

Meldunek: 11/01/2008
Postów: 714
Skąd: dawne tereny Getta Warszawskie...
w Bwin tylko 1.75 ze Fenin strzeli a na pierwsza i ostatnia bramke tylko @4

Do góry
#2038645 - 09/02/2008 00:03 Re: 19. kolejka Bundesligi (8-10.02.08) [Re: Mindman]
Koski Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 3988
Skąd: BayArena
Originally Posted By: Mindman

Wiem, że nie grał z Polską \:\) Ale grał dzień wcześniej ;\)


Grał w zespole nazwanym Czechy B, który zmierzył się z Grecją B. Spotkanie wygrali zawodnicy Hellady 1:0.

Czechy - Grecja 0:1 (0:0)

Bramka: Salpigidis (80.)

Czechy: Jaromir Blazek (46-Daniel Zitka) - Josef Kaufman (46- Kudela), Jan Rajnoch (46-Radoslav Kovac), Jan Simunek, Jiri Kladrubsky - Lubos Kalouda, David Jarolim (75-Marek Matejovsky), Mario Holek (82-Milan Baros), Daniel Pudil - Martin Fenin, Marek Kulic (67-Stanislav Vlcek).

Grecja: Costas Chalkias (46-Stefanos Kotsolis), Yiannis Goumas, Grigoris Makos (46-Christos Melissis), Nikos Spiropoulos, Socratis Papastathopoulos (46- Avraam Papadopoulos), Loukas Vyntra (46- Panagiotis Lagos), Stelios Giannakopoulos (46-Dimitrios Salpigidis), Pandelis Kafes, Alexandros Tziolis, Giorgos Samaras (62-Lazaros Christodoulopoulos), Nikos Lymberopoulos.

Do góry
#2038649 - 09/02/2008 00:05 Re: 19. kolejka Bundesligi (8-10.02.08) [Re: DJ SOSNA]
Szczypior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 8998
Skąd: TomaszówLub/Wrocław
wszelkie argumenty są na korzyść gospodarzy - to fakt. jednak osobiście nie zagram tego spotkania. już nie chodzi o to że robi się z tego mała masówka. cały świat to gra, kursy lecą pod podeszwy. w ostatnim meczu gospodarze przegrali a do tego ich wyjazdowe meczy to tragedia - 4 punkty, jedno zwycięstwo, jeden remis. w poprzednim sezonie arminia też miała problemy ligowe jednak potrafili zwyciężyć na boisku eintrachtu. przypominam że pod koniec rundy w ostatnim meczu arminia zaprezentowała się bardzo dobrze, ogrywając na własnym boisku stuttgart.

staty meczu z wolfsburgiem

Arminia ------- Wolfsburg
Shots (on Goal) 15(5) 11(6)
Fouls 7 22
Corner Kicks 8 2
Offsides 5 2
Time of Possession 57% 43%
Yellow Cards 1 2
Red Cards 0 0
Saves 5 5

Do góry
#2041551 - 09/02/2008 18:33 Re: 19. kolejka Bundesligi (8-10.02.08) [Re: Szczypior]
Szczypior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 8998
Skąd: TomaszówLub/Wrocław
Szykuje się 'domowa' sobota i albo może być to kolejka gospodarzy, albo kolejka cudów. Myślę że bardziej to drugie.

Stutt - Hertha

Dla mnie osobiście najlepszym do typowania meczem z pośród tych 'domowych' jest granie Stuttgartu z Herthą. Kurs na gospodarzy w granicach 1.7 jest jak najbardziej do grania. Oba zespoły przegrały swoje poprzednie mecze. Gospodarze przegrali w dwóch meczach z rzędu, goście natomiast nie wygrali od pięciu ligowych meczy. Obaj napastnicy gospodarzy mają dobrą formę, gości natomiast rażą nieskutecznością. Zespół ze stolicy jest ponadto najgorzej spisującym się na wyjazdach zespołem, a na koncie zdobyczy poza własnym boiskiem mają tylko 3 punkty.

Typ: 1 @1.70 Bet-at-home

Do góry
#2041644 - 09/02/2008 19:14 Re: 19. kolejka Bundesligi (8-10.02.08) [Re: DJ SOSNA]
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
Originally Posted By: DJ SOSNA
Grałem po @3.25 w PartyBets. [w nordicbet 2.55]
Ba! Pobrałem nawet że strzeli pierwszy & strzeli ostatnio po @11.00 oba zakłady

Fenin


No i Eintracht wygrał a mój bohater Fenin strzelił @3.25 (yess!), tylko szkoda że strzelił ostatnią bramkę Wichniarek i pozbawił mnie kursu @11.00 który był taaak blisko! "dzięki" Artur

Dzisiaj pobrałem FC Nurnberg (1.70) i VfL Wolsburg (1.65). Na jutro na zagranie Bayernu (podobno jakies poważne absencje w Werderze) przekonuje mnie ekspert ligi niemieckiej z mojej strony ale jeszcze się nie przekonałem.

Do góry
#2041699 - 09/02/2008 19:28 Re: 19. kolejka Bundesligi (8-10.02.08) [Re: DJ SOSNA]
Koski Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 3988
Skąd: BayArena
09/02 15:30 Stuttgart - Hertha Berlin

Bardzo potrzebuje punktów VfB Stuttgart, który na Gottlieb-Daimler-Stadion zagra z Herthą Berlin. Mistrz Niemiec w ubiegłym tygodniu został rozbity przez Schalke 04 aż 1:4! Obecnie podopieczni Armina Veha są na miejscu 9. z dorobkiem 25 punktów, a strata do lidera wynosi aż 14 oczek!
Hertha została rozbita w 18. kolejce na Olympiastadion przez Eintracht Frankfurt (0:3). Zupełny brak formy i wyjątkowe rozkojarzenie wykazał napastnik - Pantelic, który zmarnował kilka bardzo dogodnych sytuacji bramkowych. Serb był po spotkaniu taki rozdrażniony, że zignorował dziennikarzy, którzy chcieli z nim porozmawiać. Wszyscy bardzo liczyli na sprowadzonego przed rundą wiosenną z FC Zurich – Raffaela. Brazylijczyk jednak zagrał bardzo słabe spotkanie (nota 5 od Kickera). Jednak czas pokaże czy zawodnik będzie klasyczną „10”. Obecnie Hertha jest na 13. z dorobkiem 20 punktów.

Bilans (14-7-3) wzajemnych gier przemawia na korzyść Mistrzów Niemiec. W poprzednim sezonie padł bezbramkowy remis. W sobotnim meczu w ekipie gospodarzy zabraknie tylko obrońców Osorio (13/0), Boki (6/0) i napastnika Cacau (12/3). W Berlinie mają więcej problemów do zmartwień, gdyż nie zobaczymy podstawowego obrońcy von Bergena (14/0), Lucio (8/1) i Polskiego napastnika – Piszczka (10/0).
Stuttgart na własnym boisku zgromadził w tym sezonie 19 punktów. Hertha na boiskach rywali ugrała natomiast zaledwie 3 punkty! Jest to najgorszy wynik w Bundeslidze, ex aequo z Hansą Rostock. Berlińczycy swoje jedyne punkty na wyjeździe zgromadzili w meczu z Duisburgiem, który został rozegrany 16 września 2007! W tym spotkaniu typuję zwycięstwo gospodarzy (kurs 1.70). Stuttgart nie może sobie pozwolić na stratę punktów, żeby realnie myśleć o powalczeniu w tym sezonie o miejsca gwarantujące start w Europejskich Pucharach. Wiadomo już, że dwa pierwsze miejsca są już chyba poza zasięgiem podopiecznych Armina Veha. Odrobienie 11 punktów do drugiego Werderu jest wyczynem graniczącym z cudem. Rywal to najsłabiej grająca drużyna w Bundeslidze, której napastnicy mają problem ze strzeleniem choćby jednej bramki. Hertha strzela bardzo mało bramek. Ostatni raz zawodnicy z Berlina w jednym meczu 2 bramki strzelili 27 października ubiegłego roku!
Stuttgart ma dużo silniejszy skład. Tacy zawodnicy jak Gomez, Marica, Meira czy ex zawodnik Herthy – Basturk są zdecydowanie lepszym kolektywem od Skacela, Pantelica czy Eberta. Reasumując, Stuttgart w sobotę odniesie pewne zwycięstwo.
Typ: 1


09/02 15:30 Nurnberg - Hansa Rostock

Nurnberg - Hansa Rostock to mecz, który powinien dostarczyć kibicom dużo emocji. A to za sprawą faktu, żę obydwie drużyny bronią się przed spadkiem i są sąsiadami w tabeli. Gospodarze, drużyna z easyCredit-Stadion w swoim ostatnim meczu ligowym przegrała 2:0 z Karlsruher. W tabeli podopieczni Hansa Meyera są na 16. miejscu z dobokiem 15 punktów. Ich dzisiejszy rywal - Hansa Rostock w tabeli jest na miejscu 15. i ma na koncie o 2 punkty więcej od rywala. Podopieczni Franka Pagelsdorfa w 18. kolejce przegrali 1:2 z Bayernem Monachium.
Historia spotkań, pomiędzy Nurnberg a Hansą jest krótka i sięga zaledwie 11 spotkań. Na własnym stadionie, bilansem 2-2-1 legitymuje się zespół z Bawarii. W ostatnim pojedynku tych drużyn, który był rozegrany w sierpniu, górą była drużyna Hansa Meyera, która wygrała na wyjeździe 2:1.
W ekipie Nurnberg nie zobaczymy dzisiaj Jacobsena (1/0), Wolfa (16/2), Engelhardta (11/0) i Vittka (4/0). Zespół Hansy natomiast będzie dzisiaj osłabiony brakiem Hähnge (2/2), Beinlicha (8/0), Diego Morais (6/0), Agaliego (15/0) i Gledsona (1/0).
Bukmacherzy oferują na ten mecz kursy w granicach 1.70. Gospodarze dysponują zdecydowanie lepszym składem od drużyny rywala. Tacy zawodnicy jak Galasek, Koller czy Charisteas są znani nie tylko z boisk Bundesligi i z nie jednego pieca jedli chleb. Zawodnicy z Rostocku w meczu 18. kolejki z Bayernem zaprezentowali się przyzwoicie. Skłonny jestem jednak zainwestować pieniądze w typ, na zwycięstwo gospodarzy. Obrona Nurnberg w meczu z Karlsruher wykazała się bardzo dużą niefrasobliwością. Gdy czerwoną kartkę otrzymał w 56. minucie spotkania Wolf, nastąpił swojego rodzaju kulminacyjny moment meczu. Zawodnicy nie potrafili przeszkodzić rywalom w oddaniu strzałów. Mam nadzieję, że jednak Hans Meyer wyciągnął wnioski z tego spotkania i jego zespół postara się o 3 z rzędu domowe zwycięstwo w rozgrywkah Bundesligi.
Typ: 1


Stuttgart - Hertha Berlin 1 @ 1.70 5/10

Nurnberg - Hansa Rostock 1 @ 1.70 3/10


P.S. Jutro bardzo ciekawy kurs na Bayern, który trzeba wykorzystac. Analiza spotkania w godzinach późniejszych.

Do góry
#2045584 - 10/02/2008 19:32 Re: 19. kolejka Bundesligi (8-10.02.08) [Re: Koski]
Koski Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 3988
Skąd: BayArena
10/02 17:00 Bayern Munchen - Werder Bremen

Niedziela w Bundeslidze zapowiada się bardzo ekscytująca. To za sprawą dwóch spotkań, które można określić mianem szlagierów. Szkoda, tylko, że obydwa mecze odbędą się o tej samej godzinie.
Bayern Monachium na własnym stadionie zagra z Werderem Brema. Jest to pojedynek lidera z wiceliderem. Obydwie drużyny dzieli różnica zaledwie 3 punktów. Drużyna z Allianz-Arena zainaugurowała rundę wiosenną od wyjazdowej wygranej z Hansą Rostock 2:1. Duże wrażenie w tym spotkaniu, wywarł na mnie włoski napastnik Luca Toni, który w tym meczu strzelił swoją 10 bramkę w tym sezonie. Imponuje mi sposób poruszania tego wysokiego (196 cm) zawodnika. Włoch dysponuje bardzo dobrym dryblingiem i świetnym przeglądem pola. Z Klose i Ribery'em, Toni tworzy świetny ofensywny tercet.
Werder Brema przed tygodniem przegrał niespodziewanie na własnym boisku z VfL Bochum 1:2. Niefrasobliwość w obronie przełożyła się na niekorzystny wynik podopiecznych Thomasa Schaafa.
Bilans (27-8-6) spotkań rozgrywanych w Monachium jest po stronie drużyny Bayernu. W poprzednim sezonie padł remis 1:1. Natomiast w rundzie zimowej, wyjazdowe spotkanie wygrali Bawarczycy aż 4:0.
W ekipie Ottmara Hitzfelda nie zdolni do gry są Ribery (17/5), Jansen (4/0) i Wagner (4/0), który z woli trenera nie został włączony do kadry meczowej. Natomiast w drużynie Werderu powodów do zmartwień jest zdecydowanie więcej. Absencje dotyczą kilku ważnych graczy. Nie zagrają: Boenisch (2/0), Fritz (8/1), Naldo (18/2), Klasnic (3/2), Sanogo (5/3), Frings (3/0), Hugo Almeida (13/7), Niemeyer (2/1).
Dla mnie zdecydowanym faworytem tego spotkania jest Bayern. W ataku Bremeńczyków zagra duet Rosenberg (16/5) – Hunt (4/0). Obydwaj zawodnicy strzelili w sumie 5 goli, co jest słabym wynikiem. Jednak Thomas Shaaf nie ma już w kadrze więcej napastnik i jest zmuszony postawić na w/w dwójkę, ponieważ kontuzjowani są Klasnic, Almeida, a na Pucharze Narodów Afryki jest Sanogo. W składzie jest jeszcze Harnik, którego nominalną pozycją jest atak, jednak został on przestawiony na formację obrony i właśnie w tym meczu zagra na pozycji defensora. Moim zdaniem Bawarczycy, którzy dysponują lepszym składem, wygrają dzisiaj z Werderem i powiększą przewagę nad rywalem do 6 punktów. Kurs 1.65 wygląda bardzo atrakcyjnie i wart jest ryzyka. Skuszę się również na Bayern z handicapem -1,5 po kursie 2.80.
Typ: 1

Bayern München: Kahn - Sagnol, Lucio, Demichelis, Lahm - Hamit Altintop, van Bommel, Zé Roberto, Schweinsteiger - Klose, Toni
Trener: Hitzfeld.

Werder Bremen: Wiese - Harnik, Mertesacker, Pasanen, Tosic - Baumann - D. Jensen, Borowski - Diego - Rosenberg, Hunt.
Trener: Schaaf.

Rezerwa:
Bayern München: Dreher (29) Rensing (22) van Buyten (5) Breno (35) Ottl (16) Fürstner (36) Kroos (39) Sosa (20) Podolski (11) Schlaudraff (19) Lell (30)

Werder Brema: Vander (33) Owomoyela (15) Womé (5) Vranjes (7) Artmann (31) Özil (11) Kruse (36) Schindler (28)

Bayern Munchen - Werder Bremen 1 @ 1.65 7/10
Bayern Munchen - Werder Bremen 1(-1,5) @ 2.80 2/10

Do góry
#2045655 - 10/02/2008 20:06 Re: 19. kolejka Bundesligi (8-10.02.08) [Re: Koski]
pescar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2005
Postów: 2742
Skąd: Lublin
Bayern Munchen - Werder Bremen

Zapowiada się wielki szlagier i przynajmniej dla Werderu to być albo nie być w tym sezonie. Jeżeli goście ten mecz przegrają to chyba będzie już pozamiatane bo 6 punktów to całkiem sporo do odrobienia tym bardziej, że Werder nadal nie gra tego co wszyscy by chcieli oglądać. Bayern muszę powiedzieć, że również mnie rozczarowuje. Sprowadzono wielkich piłkarzy by odzyskali mistrzostwo i zachywcili Niemcy swoją grą. A jak do tej pory wielkich meczów Bayern rozegrał może kilka zdecydowanie częściej rozczarowywał. Brak Riberego to poważne osłabienie bo to najlepszy piłkarz gospodarzy, który w każdym momencie może błysnąć i dać zwycięstwo swojej drużynie.
Patrząc na to że oba zespoły grają poniżej oczekiwań to mecz raczej nie będzie pięknym widowiskiem, a Werder z pocałowaniem ręki weźmie remis 0:0, 1:1 bo 3 są jeszcze do odrobienia natomiast start od dwóch porażek mocno podcina skrzydła.
Ja będę próbował grać X2 i under2,5 z tym, ten drugi typ dla mnie bardziej prawdopodobny. Werdr nie jest w optymalnej formie dlatego dobry rezultat będzie musiał wybiegać dzisiaj na boisku i jeżeli kondycyjnie są w stanie podjąć walkę przez 90 minut to o under i X2 byłbym spokojny.

Typ:
under2,5 @ 2,25 6/10
X2 @ 2,10 3/10

Do góry
#2045678 - 10/02/2008 20:15 Re: 19. kolejka Bundesligi (8-10.02.08) [Re: pescar]
10seba40 Offline
member

Meldunek: 19/03/2004
Postów: 110
Skąd: Białystok
Borussia - Schalke

Ciekawe spotkanie zapowiada sie w niedzielne popołudnie. Beda to kolejne derby Westfalii. Wiadomo ze derby zadza sie swoimi prawami i obydwa zaespoly przysapia do tego spotkania bardzo umotywowane. W pierwszych meczach po zimowej przerwie Borussia zremisowala tylko 3-3 z Duisburgiem, natomiast Schalke nie dalo szans Stuttgartowi pokonujac ich 4-1.
W spotkaniu tym nie zagrają w ekipie Schalke: Kevin Kuranyi (żółte kartki), Christian Pander (kontuzja) i Carlos Grossmuller (czerwona kartka). W drużynie gospodarzy zabraknie na pewno obrońcy Philippa Degena. W tym piłkarskim święcie nie będzie także uczestniczył kontuzjowany Jakub Błaszczykowski.
Po wczorajszym remisie w Leverkusen, Schalke ma szanse awansowac o 2 miejsca w gore i byc moze zmniejszyc dystans do prowadzacej dwojki(ktorzy zagraja dzis w bezpośrednim pojedynku Bayern-Werder). Schalke to druzyna dojrzala, nie powinna przegrac tego meczu.

H2H
Borussia - Schalke 2-0
Borussia - Schalke 1-2
Borussia - Schalke 0-1
Borussia - Schalke 0-1
Borussia - Schalke 1-1
Borussia - Schalke 1-1
Borussia - Schalke 0-4
Borussia - Schalke 1-1

Typ: Schalke(0) kurs 1.75 sportingbet

Do góry
#2045957 - 10/02/2008 21:14 Re: 19. kolejka Bundesligi (8-10.02.08) [Re: Koski]
WERDER12 Offline
addict

Meldunek: 24/05/2005
Postów: 552
Skąd: buten un binnen
Originally Posted By: Koski
Niefrasobliwość w obronie przełożyła się na niekorzystny wynik podopiecznych Thomasa Schaafa


Niefrasobliwosc???
Napiszmy to po naszemu ;\) ,ofensywa zmarnowala wiele dogodnych sytuacji na podwyzszenie wyniku,a niekorzystny wynik powstal po bledzie sedziego,ktory przy pierwszej bramce dla Bochum nie odgwizdal wyraznego spalonego!

Sytuacja jak co rok ta sama,wielki Bayern jest znow faworytem i wiekszosc oczekuje wysokie zwyciestwo Bayernu,faktem jest jednak,ze druzyna z Bremy zblizyla sie w ostatnich latach sportowo do klubu z Monachium,o czym wskazuja nawet ostatnie wyniki miedzy tymi druzynami,w tym stuleciu Bayern (home) wygral z Werderem tylko 2 razy,przy 2 remisach i 3 porazkach!

Jednak w tym sezonie Bayern trafia na Werder zawsze wtedy,kiedy Werder nie jest absolutnie w formie,albo jak dzis,kiedy Werder gra z Handicapem (brak az 9 pilkarzy!),na lawce malo alternatyw.

Dla mnie duza niespodzianka byloby,gdyby Bayern dzisiejszej sytuacji nie wykorzystal.

Typ:

Bayern 1x @1.2 6/10 Betfair

Luca Toni pierwszy strzelec bramki @5.50 1/10 Gamebookers

Klose to score @2.5 2/10 Gamebookers

Spogladajac na statystyki mozna zauwazyc,ze z 33 strzelonych bramek dla Bayernu,az 29 strzelili nowi pilkarze (Toni,Klose,Ribery).

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (rafal08), 3388 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581602 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49