Strona 1 z 3 1 2 3 >
Opcje tematu
#20545 - 17/07/2002 17:08 "Przekręty" bukmacherów
Anonymous
Unregistered


Witam wszystkich forumowiczów!!!

Choć nie pisze zbyt często na forum to jednak staram się w miarę możliwości czytać je codziennie.
Chciałbym poruszyć temat dotyczący faktu "ustawiania" wyników meczów przez osoby organizujące zakłady czyli BUKMACHERÓW. Zakładami bukmacherskimi zajmuje sie od ładnych paru lat i zjawisko to zaczyna się coraz bardziej nasilać. Niektórzy ludzie z forum zapewne wiedzą o czym piszę, ale postaram sie przybliżyc ten temat nowym uczestnikom forum, jak i osobom, które się do tej pory z tym nie spotkały, co jest dla mnie bardzo dziwne.

Przykład:
Po raz pierwszy spotkałem sie z tym zjawiskiem przed kilkoma laty.
Kilka sezonów temu miał miejsce w polskiej lidze hokejowej mecz w ostatniej kolejce sezonu zasaniczego, który decydował o tym czy Naprzód Janów utrzyma się w ekstraklasie. Mecz miał odbyć się w piątek, a przeciwnikiem janowian był już o nic nie walczący GKS Tychy. PROFESJONAL już we wtorek wystawił kursy na ten mecz:

Naprzód Janów - GKS Tychy kurs na 1: 1,4

Naprzód by utrzymać się w ekstraklasie musiał ten mecz wygrać i wiedziała o tym cała Polska, więc wszyscy stawiali 1. Teoretycznie więc kurs na 1 powinien spaść (we wtorek wynosił 1,4). Jakież było moje zdziwienie kiedy w czwartek po przyjściu do Profesjonala kurs na 1 wynosił już 1,45. Wówczas zorientowałem się, że z tym meczem jest coś nie tak. Wszyscy grają 1, a kurs na ten wynik rośnie. Bukmacherzy dobrze wiedzieli, że w tym meczu Naprzód nie wygra i celowo zwiększali kurs na 1, by zyskać dodatkowych klientów. To co teraz napiszę może dla niektórych wydać się szokiem. Otóż BUKMACHERZY ustawiają wyniki niektórych spotkań na niekorzyść zawierających zakłady czyli po prostu NAS. Oczywiście Naprzód tego meczu nie wygrał, tzn. wygrał ale po dogrywce i utrzymał się w lidze, ale w regulaminowym czasie był X. Bukmacherzy widząc wpływy gotówki na dane spotkanie np. 3 miliardy starych złotych, część tej kwoty przeznaczają na ustawienie meczu, tzn. płacą co niektórym zawodnikom, a oni grają na taki wynik, jaki ustala bukmacher.
Szczególnie zjawisko to widoczne jest w polskich ligach zarówno hokeja, jak i piłki nożnej (mam kilku znajomych zawodników), ale ma miejsce także zagranicą. C.D.N.
Jeżeli ktokolwiek wyrazi swoje zainteresowanie tym tematem będę wdzięczny, jeśli nie przepraszam z góry za założenie tematu.

Pozdrawiam i życzę wysokich wygranych

Do góry
Bonus: Unibet
#20546 - 17/07/2002 17:21 Re: "Przekręty" bukmacherów
tysio111 Offline
veteran

Meldunek: 14/11/2001
Postów: 1290
Według mnie totalne bzdury wypisujesz. Bycie bukmacherem to proste jak prosta . Wystarczy dobrze obliczyć prawdopodobieństwo, ustalić względem niego kurs, potrącić marżę i może jeszcze zaniżyć go dodatkowo "dla mas" w jedną stronę i podnieść w drugą. Po co wydawać grube pieniądze na łapówki i narażać się na zupełnie niepotrzebne ryzyko.
pozdrawiam

Do góry
#20547 - 17/07/2002 17:23 Re: "Przekręty" bukmacherów
A.S.Romek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/10/2001
Postów: 9213
Skąd: Kraków
Moim zdaniem Mody22 ma racje co do tego!!!!

Do góry
#20548 - 17/07/2002 18:50 Re: "Przekręty" bukmacherów
Anonymous
Unregistered


Witam
Uważam że temat jest niezwykle ciekawy ,co prawda osobiście nie znam nikogo kto wziął lub dał pieniądze ale wiadomo jak jest polska liga .Pewne jest że ktoś daje i ktoś bierze ,czy są to sędziowie ,piłkarze czy działacze to dla mnie nie ma to większego znaczenia .Sport powinien być uczciwy a wynik meczu nie powinien być miłym zakończeniem spotkania kilku panów w dobrym lokalu.
Myślę że warto o tym rozmawiać z pewnością są takie drużyny i tacy zawodnicy którzy więcej mają przekrętów na sumieniu niż statystyczny piłkarzyk czy sędzina i może było by to korzystne dla nas abyśmy o takich cwaniaczkach wiedzieli

Pozdrawiam Hary iwo:

Do góry
#20549 - 17/07/2002 18:56 Re: "Przekręty" bukmacherów
Szakal Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/06/2001
Postów: 3546
Skąd: S.O.S.nówka
Buk taki mecz prędzej blokuje niz pozwala grać!

A tak krążąc obok tematu to moja obecnie trecioligowa druzyna Miedź Legnica bedac w tamtym seoznie nie przyjela lapowki 65 tys zł za ulozenie meczu na 3-0 dla jakies druzyny ktora musial akurat wygrac takim statusem bramek.

Aby nie byc posadzonym o rzucanie mysli zaslyszanych, to wiem to z tad poniewaz nie trener ale pilkarze wniesli sprawe do sądu ze w przerwie meczu w szatni pojawil sie przezes klubu przeciwnego i zaproponowal sume i ta informacja pojawil sie szybko w dolnoslaskiej gazecie 'Gazeta Wrcoławska' a nastpnie w lokalnych 'Konkretach'.

Teraz pozostaje pomyslec jakie pieniadze musza wchodzic w pierwszej lidze blednie nazwanej extraklasa

Do góry
#20550 - 17/07/2002 21:21 Re: "Przekręty" bukmacherów
sniper Offline
veteran

Meldunek: 05/03/2002
Postów: 1278
Witam, ja również mam takie spostrzeżenia o zmianach kursów przed zamknięciem obstawiania. Myślę, że m.in. dlatego expekt nie wysyła, a ostatnio wysyła okrojoną o totale liste kursową baseball'u. W ok. 3/4 meczów w których kursy ranne spadły o około pow. 0,15 padł właśnie ten wynik (za chwilę ktoś powie, że to nieprawda). Obserwowałem to tylko z 3 razy, z braku konsekwencji i czasu, być może że to wątpliwa prawda.
Inna rzecz, boję się właśnie o wyniki w Sttutgarcie, Lapentti, Łużnyj bo takie przeciąganie może doprowadzić do tego co pamiętam wiosną było w Monachium. Gdzieś to opisywałem ale przypomnę. Zadowolony z kursu 1,65 na Novaka postawiłem (z Boutterem). Nowak rok wcześniej wygrał, forma niezła itp... No i mecz się przeciągał też z 2 dni i później kurs spadł do 1,40 a kilkanaście godzin przed zamknięciem wzrósł do 1,45 i już wtedy na 80% byłem pewien, że mnie pociągnięto. Stąd myślę, że warto obserwować kursy...tylko wnioskowanie może być dobre albo i ... zgubne, bo buki o obserwujących też wiedzą, P&P

Do góry
#20551 - 17/07/2002 21:28 Re: "Przekręty" bukmacherów
tysio111 Offline
veteran

Meldunek: 14/11/2001
Postów: 1290
Moja rada panowie: nie tracić czasu na gapienie sie w kursy a poświęcić go na porządną analizę spotkań!!! I uważam, że już lepiej jest grać posługując sie "kobiecą intuicją" niż patrzeć gdzie kurs spada :rolleyes:

Do góry
#20552 - 18/07/2002 00:52 Re: "Przekręty" bukmacherów
Anonymous
Unregistered


[QUOTE]Oryginalnie wysłał Szakal:
[qb]Buk taki mecz prędzej blokuje niz pozwala grać!

A tak krążąc obok tematu to moja obecnie trecioligowa druzyna Miedź Legnica bedac w tamtym seoznie nie przyjela lapowki 65 tys zł za ulozenie meczu na 3-0 dla jakies druzyny ktora musial akurat wygrac takim statusem bramek.

Aby nie byc posadzonym o rzucanie mysli zaslyszanych, to wiem to z tad poniewaz nie trener ale pilkarze wniesli sprawe do sądu ze w przerwie meczu w szatni pojawil sie przezes klubu przeciwnego i zaproponowal sume i ta informacja pojawil sie szybko w dolnoslaskiej gazecie 'Gazeta Wrcoławska' a nastpnie w lokalnych 'Konkretach'.

Teraz pozostaje pomyslec jakie pieniadze musza wchodzic w pierwszej lidze blednie nazwanej extraklasa [/qb][/QUOTE]

Do góry
#20553 - 18/07/2002 00:54 Re: "Przekręty" bukmacherów
Anonymous
Unregistered


[QUOTE]Oryginalnie wysłał van_basten:
A NAWIĄZUJĄC DO TEMATU ZAŁOŻONEGO PRZEZ GOŚCIA O NICKU "MODY22" - BRAWO!!! TO MI SIE PODOBA!!! I TYLKO JESTEM W SZOKU, ŻĘ TAK MAŁO I TAK RZADKO ZABIERA SIĘ GŁOS NA FORUM NA TEN TEMAT. PRZECIEŻ 70-80% KLIENTÓW ZNA SIĘ DOSKONALE NA SWOIM FACHU I MA RÓŻNORODNE ŹRÓDŁA INFORMACJI, DZIĘKI KTÓRYM POWINNI TRAFIAĆ Z 10-CIU WYTYPOWANYCH SPOTKAŃ MINIMUM 8-9. A ILE TRAFIAJĄ??? 6, GÓRA 7. NIBY KTOŚ MÓWI ŻE JAKIŚ ZAWODNIK CZY DRUŻYNA TO PEWNIAK-LUDZIE!!! NIE MA TAKIEGO POJĘCIA!!! SĄ TYLKO FAWORYCI, LECZ WŁAŚNIE ONI NAJCZĘŚCIEJ "ZAWODZĄ" (KTO SIEDZI W TEMACIE WIE O CO CHODZI). A DLACZEGO "ZAWODZĄ"??? BO 60-70% GRACZY OBSTAWIA WŁAŚNIE TYCH "FAWORYTÓW". ZRESZTĄ MÓGŁBYM KSIĄŻKĘ NA TEN TEMAT NAPISAĆ LECZ I TAK PONAD POŁOWA Z WAS ODPISZE, ŻE JESTEM GŁUPI, TĘPY I SZUKAM TEORII SPISKOWYCH. ALE NIESTETY PANOWIE-DZISIEJSZYM ŚWIATEM RZĄDZI PIENIĄDZ...

Do góry
#20554 - 18/07/2002 01:04 Re: "Przekręty" bukmacherów
Anonymous
Unregistered


[QUOTE]Oryginalnie wysłał van_basten:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał Szakal:
[qb]Buk taki mecz prędzej blokuje niz pozwala grać!

A tak krążąc obok tematu to moja obecnie trecioligowa druzyna Miedź Legnica bedac w tamtym seoznie nie przyjela lapowki 65 tys zł za ulozenie meczu na 3-0 dla jakies druzyny ktora musial akurat wygrac takim statusem bramek.

Aby nie byc posadzonym o rzucanie mysli zaslyszanych, to wiem to z tad poniewaz nie trener ale pilkarze wniesli sprawe do sądu ze w przerwie meczu w szatni pojawil sie przezes klubu przeciwnego i zaproponowal sume i ta informacja pojawil sie szybko w dolnoslaskiej gazecie 'Gazeta Wrcoławska' a nastpnie w lokalnych 'Konkretach'.

Teraz pozostaje pomyslec jakie pieniadze musza wchodzic w pierwszej lidze blednie nazwanej extraklasa [/qb][/QUOTE][/qb][/QUOTE]SZAKAL-CO TY PISZESZ CZŁOWIEKU??? ZASTANOWIŁEŚ SIĘ W OGÓLE NAD TYM??? SKĄD TY CHŁOPIE BIERZESZ TAKIE INFORMACJE-CHYBA Z KOSMOSU??? JA NA MECZE MIEDZIANKI CHODZĘ JUŻ 13 LAT, A TY PEWNO NIE WIESZ NAWET GDZIE JEST NASZ STADION... A KWOTY O KTÓRYCH WSPOMINASZ NIE POJAWIAJĄ SIĘ NIE TYLKO W 3-CIEJ CZY 2-GIEJ LIDZE, ALE NAWET W 1-SZEJ. I NIE PISZ MI WIĘCEJ "MOJA MIEDZ" BO MNIE SZ..G JASNY TRAFI ZARAZ. I NIE UDAWAJ WSZECHWIEDZĄCEGO, BO NIESTETY NIM NIE JESTEŚ I NIE BĘDZIESZ...

Do góry
#20555 - 18/07/2002 01:04 Re: "Przekręty" bukmacherów
Banik Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/06/2002
Postów: 2416
Skąd: Katowice/ Malta
Moje zdnaie w tej sprawie jest nastepujace:
tam gdzie sa pieniadze sa przekrety i to w kazda strone, kazdy bedzie kombinowal jak drugiego wyjebac...a z reguly w takich ukladach wygrywa ten co ma tej kasy najwiecej...

Do góry
#20556 - 18/07/2002 01:18 Re: "Przekręty" bukmacherów
rondel Offline
member

Meldunek: 25/05/2002
Postów: 181
Skąd: WARSZAWA
...moi drodzy..takich tematów mi brakuje a nie 90 % tematów w stylu: "moje i twoje typy"...interesowałbym sie nimi i ja gdyby były choć troche lepsze niz prawdopodobienstwo jak przy rzucie monetą!....sorry ale takie ma wrazenie bo cholera bierze jak gosc daje 10 typów i pisze:...."moze wejdzie..." he he
...mody ma racje...o wielu przekretach i podpuchach słyszałem i byłem ich swiadkiem a bezczelnosc ludzka nie zna granic...w zamosciu gdzie grywa ci agle wielbiony przezemnie hetman zamosc do sts chodzi piłkarz i wygrywa regularnie ładne kwoty...musi grac w trypli jak gra 2 lige polska a tylko na niej sie "zna"...wiec gra 2 typy z kursem 1,05 lub 1,1 a wiec prawie pewniaki i dokłada 3 mecz o ładnym kursie wtedy gdy sie hetmanek dogada.....robi to na bezczelnego..a slowa etyka nie zna..zresztą gdy mowa o kasie to kto zna....?

Do góry
#20557 - 18/07/2002 02:13 Re: "Przekręty" bukmacherów
Wernychora Offline
addict

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 677
Skąd: Tarnów
Przyznam szczerze, że nie do końca wiem, komu i na co się tu żalicie? Jest delikatna różnica pomiędzy kibicowaniem, a obstawianiem i zarabianiem na tym. Jak się w coś gra, to dobrze znać zasady, no chyba, że o poznanie tych zasad tu chodzi.

Do góry
#20558 - 18/07/2002 02:20 Re: "Przekręty" bukmacherów
Sw_Mikolaj Offline
old hand

Meldunek: 13/12/2001
Postów: 881
Skąd: Zambrow
65 000 w III lidze ? hehe ciekawe ile w IV ;-)
jakby dali kazdemu po 1000 to by sie cieszyli dzien i noc.

Do góry
#20559 - 18/07/2002 05:28 Re: "Przekręty" bukmacherów
Anonymous
Unregistered


Witam i dziękuję za zainteresowanie się tym "problemem".
Całą sytuację doskonale przedstawiał BanikOstrawa, który stwierdził, że "tam gdzie są pieniądze są przekręty". Niektóre osoby (tysio, szakal) nie do końca zrozumiały problem. Nie chodzi mi bowiem o analizę kursów bukmacherów. Kurs jest mało ważny. Jeżeli na jakiś mecz wpłyną duże pieniądze, to bukmacherom opłaca się ten mecz "ustawić" i zrobic wszystkich grających po prostu w "konia", gdyż z góry znają oni wynik meczu i czasem celowo wystawiają na te zdarzenie wysoki kurs, co dodatkowo kusi zawierających zakłady. Przykładów jak pisał van_basten jest tysiące. Ja sięgając niedaleko w przeszłość podam przykład meczu w polskiej ekstraklasie piłkarskiej. Śląsk - Widzew. Dlaczego bukmacherzy wystawili kurs na ten mecz, mimo iż z góry było wiadomo, że zwycięzcą tego meczu może być tylko Śląsk. A dlaczego nie wystawili kursu na mecz Zagłębie - Śląsk w kolejce poprzedzającej to spotkanie, gdzie też wszyscy wiedzieli, że wygra Śląsk. Otóż bukmacherzy zmobilizowali odpowiednimi sumami pieniędzy graczy Widzewa, by Ci walczyli jak lwy. A jaki był wynik tego meczu chyba wszyscy wiedzą (1:1). Bukmacherzy zgarnęli kokosy na tym meczu, gdyż prawie każdy grający typował w tym meczu zwycięstwo Śląska. Przypuśćmy, że wpływy na ten mecz wyniosły np. 5 miliardów starych złotych (jak nie więcej), bukmacherzy "zmotywowali" piłkarzy Widzewa np. 2 miliardami, a reszta pieniędzy zamiast do kieszeni obstawiających trafiła do kieszeni bukmacherów.

Moja propozycja dla wszystkich grających jest następująca:
Starajacie się unikać grania meczy, w których jedna druzyna jest zdecydowanym faworytem (kurs 1,2 - 1,5). Mecze te obstawia prawie każdy zawierający zakłady, co zwiększa wpływy pieniędzy na dany mecz i zwiększa prawdopodobieństwo "przekręcenia" tego meczu przez bukmacherów
iwo:

Do góry
#20560 - 18/07/2002 07:10 Re: "Przekręty" bukmacherów
Banik Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/06/2002
Postów: 2416
Skąd: Katowice/ Malta
Ja wlasnie z kursow 1.2-1.5 czerpie najwieksze zyski...Fakt nie ma sie co zalic tylko zastanawiac sie jak takie sytuacje wykorzystywac. Moze ten temat poslozy takim informacja - kto kiedy i za ile? Przed zdarzeniem rzecz jasna.
iwo:

Do góry
#20561 - 18/07/2002 14:36 Re: "Przekręty" bukmacherów
Szakal Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/06/2001
Postów: 3546
Skąd: S.O.S.nówka
[QUOTE]Oryginalnie wysłał van_basten:
[qb]SZAKAL-CO TY PISZESZ CZŁOWIEKU??? ZASTANOWIŁEŚ SIĘ W OGÓLE NAD TYM??? SKĄD TY CHŁOPIE BIERZESZ TAKIE INFORMACJE-CHYBA Z KOSMOSU??? JA NA MECZE MIEDZIANKI CHODZĘ JUŻ 13 LAT, A TY PEWNO NIE WIESZ NAWET GDZIE JEST NASZ STADION... A KWOTY O KTÓRYCH WSPOMINASZ NIE POJAWIAJĄ SIĘ NIE TYLKO W 3-CIEJ CZY 2-GIEJ LIDZE, ALE NAWET W 1-SZEJ. I NIE PISZ MI WIĘCEJ "MOJA MIEDZ" BO MNIE SZ..G JASNY TRAFI ZARAZ. I NIE UDAWAJ WSZECHWIEDZĄCEGO, BO NIESTETY NIM NIE JESTEŚ I NIE BĘDZIESZ...[/qb][/QUOTE]Tak na wstepie to CAPS ci sie wlaczyl.

Jednak trafiles najgorzej jak mogles Sam wiesz jak jest w Miedzi i co sie dla nich najlepiej liczy. Jak mozesz osadzac czlowieka ktorego nawet nie znasz i nie wiesz co robi... Napisales mi prywatna wiadomosc i ci nawet odpisalem bo jestem w temacie jak najbardziej zorientowany. A w temacie jestem zorientowany o tak sie sklada ze kilku juniorow starszych - mich kolegow gralo w Miedzi i wie cos na ten temat. Skoro chodzi na Miedzianke 13 lat to zapewne wiesz jakie przeslanki towarzyszyly transferowi pary Goliasz - Wojtkowski (ach ta drewniana noga) do Chorobrego. Na forum jest gosc Adolf88 przy ktorym jestes pikusiem w sprawach Miedzianki. A ty mi tu z pyskim wylatujesz. Warto najpierw sie dowiedziec skad sa informacje a pozniej osadzac. Dla mnie Miedzianka to tylko wytwornia kasy dla prezesa, zreszta jak wszedzie.

------------
A jesli jetes wyksztalcony to moze czytasz gazety. Wez do reki wczorajsza Rzeczpospolita (albo idz do biblioteki jak nie masz) i przeczytaj artykul z ostatniej strony w dziale SPORt 'Takie jest zycie'. Poswiecony jest ustawianiu meczy w oczach juniorow i juniorow starszych. Polecam!Kawalek artykuly ci przepisze aby cie zachecic do poczytania :" Pilkarz zyje z pilki i chce miec z niej jak najwiecej pieniedzy. Wiec raz czy drugi sprzeda mecz. Traktuje to jako bonus. Extrapremie z tytulu wykonywanego zawodu. Ja bardzo chce grac w I lidze i nie moge powidziec ze nigdy sie nie zgodze, zeby moja druzyna spezdala mecz" - powiedzial anonimowy czlowiek ktory nie chce zdradzac imienia(...) Jednen z malolatow mowwi ze nie sprzedalby nawet meczu za pokoemona i watpie aby za cos ggo sprezdal ale gdy redaktor pyta sie juz o ferrari malolat zaczyna kombinowac jak sie wymigac od odpowidzi.

Wiec kolezko ty zapewne wierzysz w to ze w miedzi kazdy ma czyste rece i nigdy nie sprzedali meczu!

A zeby pokazac ci jaki swiat jest brutalny to zparasza rowniez do wczorajszej Rzeczpospolitej na strone A4 gdzie w artykul o mafii 'Ciemna strona zycia "miasta"' mozna przeczytac jak sie handluje nie tylko meczami ale i tytulami np. Miss Polski! Rowiez kawalek artykulu ci przepisze:"Gangsterzy mieli tez slabosci - hazard, sport, piekne kobiety. Swoim przyjaciolkom zapewniali zwyciestwa na miss Polski. "Kielbasa" i Wojciech Parandowski sponsorowali wybory, a w zamian uwazali, ze maja prawo wskazywania zwyciezczyn. Pozniejsza zone Kielbasy wybrano na miss Mazowsza i vice miss Polski!!! MissPolski zostala zona Parandowskiego!

Zatem kolezko widzisz jaki swiat jest brutalny kazdy hadluje i nie wazne na jakim to szczeblu. Wszystko da sie kupic!

Nie wiem czy wiesz ale rowniez mafia z pruszkowa zablokowala w Sejmie "Ustawe o grach liczbowych" Znowu pewnie powiesz ze smieci pisze. A widzis zja tylko czytam gezety w ktorych pisze sie sprawdzone informacje!

Aha nie wiem czy wiesz ze detektyw Rutkowski byl ZOMOwcem?! Mozna przeczytac nawet jakie przekrety z ta swoja agencja robi! Wyrwalem sobie ten artykul akurat - Jesli zaintresowany jestes to wydanie 24-26 gruzien 2001 rzeczpospolita strona A15.

Pozdrawiam!

Do góry
#20562 - 18/07/2002 14:39 Re: "Przekręty" bukmacherów
tysio111 Offline
veteran

Meldunek: 14/11/2001
Postów: 1290
Oryginalnie wysłał van_basten:
[qb] [QUOTE]PRZECIEŻ 70-80% KLIENTÓW ZNA SIĘ DOSKONALE NA SWOIM FACHU I MA RÓŻNORODNE ŹRÓDŁA INFORMACJI, DZIĘKI KTÓRYM POWINNI TRAFIAĆ Z 10-CIU WYTYPOWANYCH SPOTKAŃ MINIMUM 8-9. A ILE TRAFIAJĄ??? 6, GÓRA 7. [/qb][/QUOTE]Nie powinni jeśli umieją grać, bo w tej zabawie nie chodzi o to by trafiac jak najwiecej, ach, :rolleyes:
Oryginalnie wysłał van_basten:
[qb] [QUOTE]
NIBY KTOŚ MÓWI ŻE JAKIŚ ZAWODNIK CZY DRUŻYNA TO PEWNIAK-LUDZIE!!! NIE MA TAKIEGO POJĘCIA!!! SĄ TYLKO FAWORYCI, LECZ WŁAŚNIE ONI NAJCZĘŚCIEJ "ZAWODZĄ" (KTO SIEDZI W TEMACIE WIE O CO CHODZI). A DLACZEGO "ZAWODZĄ"??? BO 60-70% GRACZY OBSTAWIA WŁAŚNIE TYCH "FAWORYTÓW". ZRESZTĄ MÓGŁBYM KSIĄŻKĘ NA TEN TEMAT NAPISAĆ LECZ I TAK PONAD POŁOWA Z WAS ODPISZE, ŻE JESTEM GŁUPI, TĘPY I SZUKAM TEORII SPISKOWYCH. ALE NIESTETY PANOWIE-DZISIEJSZYM ŚWIATEM RZĄDZI PIENIĄDZ...[/qb][/QUOTE]Faworyci zawodzą nie dlatego, że dużo osób na nich stawia lecz dlatego, że rożnice między poszczególnymi drużynami danej ligi tak naprawdę nie są duże i że w sporcie jak w życiu nie zawsze wygrywa lepszy :rolleyes:

Do góry
#20563 - 18/07/2002 15:32 Re: "Przekręty" bukmacherów
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Mam nadzieję że moja wypoowiedź nie zostanie przyjęta źle, bo każda aktywność na forum jest dobra, jednak z tego co pamiętam już pare osób z pare miesięcy wstecz założyło podobne tematy, miałybyć podpowiedzi od szejków , kolega który grał w jakiejś drużynie też miał mówić jakie trener ustawiał wyniki i dupa z tego była , ja powiem od siebie że po pierwsze jest trudno trafić zwykły typ nie ustawiony, a co dopiero gdy na mecz jest jakaś kasa postawiona przez większe persony . Wtedy często ludność szczela że będzie np. łatwa wygrana drużyny A a wygrywa drużyna B.
A na koniec dodam jeszcze taki przykład, czy jeżeli powiedziałbym wam że taki i taki mecz jest ustawiony a kurs na niego byłby 1.50 to postawilisćie na niego wszystko co macie - beż żadnej swojej analizy - później sami byście sobie pluli w brodę że jakiś koleś najpierw mówi że pewniak a później dupa.
Ja jestem zdania że najlepiej polegać jest na sobie co już nie jeden raz sam sobie musiałem udowadniać, z tego co pamiętam to nic tak nigdy nie roz******lało mojego budżetu jak cudze pewniaki . A jeżeli szukacie jakiejś naprawdę przekupnej ligi, to ja z mojej strony proponuję Chorwację, nie wiem kiedy się zaczyna ta liga, ale wiem że u naszych buków chyba jest kombinacja na tą ligę 3, ale to i tak nie jest dużo bo w poprzednim sezonie w ostatnich 5-6 kolejkach minimum 4-5 meczy były ustawione , szkoda tylko że STS się pokapowały i pod koniec sezonu wycofały kursy, a kursiki na niektóre mecze oscylowały koło 2.00-3.00.

Pozdrawiam i życze powodzenia w typowaniu ustawianych meczy.

SLAV

Do góry
#20564 - 18/07/2002 17:24 Re: "Przekręty" bukmacherów
McKracken Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/10/2001
Postów: 1679
Skąd: Melbourne
[QUOTE]Oryginalnie wysłał slav007o:
[qb] A jeżeli szukacie jakiejś naprawdę przekupnej ligi, to ja z mojej strony proponuję Chorwację, nie wiem kiedy się zaczyna ta liga, ale wiem że u naszych buków chyba jest kombinacja na tą ligę 3, ale to i tak nie jest dużo bo w poprzednim sezonie w ostatnich 5-6 kolejkach minimum 4-5 meczy były ustawione , szkoda tylko że STS się pokapowały i pod koniec sezonu wycofały kursy, a kursiki na niektóre mecze oscylowały koło 2.00-3.00.

Pozdrawiam i życze powodzenia w typowaniu ustawianych meczy.

SLAV[/qb][/QUOTE]Co do Chorwacji zgadzam sie w 100%.
Sam bylem swiadkiem gdy w zeszlym roku bylem na meczu Hajduk - Wisla w Splicie.
Dostalem sie pod "opieke" paru fanatykow tego zespolu, ktorzy najchetniej spaliby na Poljudzie.
Takie gangsterskie towarzycho bardzo dla mnie i moich znajomych przyjazne, poniewaz byli przekonani, ze Hajduk dokopie Wisle. Ciezko sie bylo od nich opedzic, ale przy okazji dowiedzialem sie ze mecze ligowe sa ustawiane na 100%, a pilkarze wraz z takimi wlasnie "kibicami" kreca niebotyczny szmal (zreszta kibice sami sponsoruja takie lapowy, zeby potem zgarnac znacznie, znacznie wiecej na zakladach). Nawet sie z tym nie kryli. BTW dzieki nim siedzialem w polskim sektorze bez kupowania biletu. Tylko po meczu musielismy sp....... czym predzej bo im Wisla wbila gola w ostatnich sekundach i zrobilo sie troche niemilo

McKracken

Do góry
Strona 1 z 3 1 2 3 >




Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (rafal08), 2183 gości oraz 11 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5581195 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49