Opcje tematu
#2064249 - 15/02/2008 21:12 20 kolejka Bundesligi (15-17.02.08)
Boomber Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2004
Postów: 4989
Skąd: Polska



Do góry
Bonus: Unibet
#2066672 - 16/02/2008 07:46 Re: 20 kolejka Bundesligi (15-17.02.08) [Re: Boomber]
Szczypior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 8998
Skąd: TomaszówLub/Wrocław
wróciłem
zobaczyłem
zwątpiłem

wolfsburg \:o

myslalem ze dzis nie bedzie niespodzianek, doszukiwałem się jutro a tu taki klops...

Do góry
#2067184 - 16/02/2008 17:20 Re: 20 kolejka Bundesligi (15-17.02.08) [Re: Boomber]
pescar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2005
Postów: 2742
Skąd: Lublin
Hertha Berlin v Arminia Bielefeld
Typ: Harta

Bielefeld w złej sytuacji. Tylko 2 punkty nad strafą spadkową a nic nie zapowiada na to że będą w stanie spokojnie utrzymać się w lidze. Raczej będzie to walka do ostatniej kolejki.
Herta tą rundę zaczęła nie równo. Najpierw porażka 0:3! u siebie z Frankfurtem a potem niespodziewane zwycięstwo ze Stuttgartem 3:1 na wyjeździe. Dzisiaj podejmą kandydata do spadku i chybanikt nie wyobraża sobie by stracili punkty. Herta jest 12 w lidze i jeszcze spokojnie spać nie może bo może jeszcze się zakręcić koło miejsca spadkowego jeżeli będzie przegrywać takie mecze.
Mecz jest podgrzewany przez wypowiedzi Wichniarka w prasie o zniszczeniu przez Hoenessa kiedy przebywał w Hercie. Wichniarek na pewno będzie mocno umotywowany by dzisiaj zapenwnić drużynie punkty ale liczby mówią co innego. Arminia jest najgorszą wyjazdową ekipą w lidze tylko raz wygrywając i remisując a do tego stracili 30 bramek w tych 9 wyjazdowych meczach! Chyba nie trzeba pisać, że to najwięcej w lidze. Strzelili tylko 6 co jest również wraz z 3 innymi klubami najgorszym osiągnięciem.
Herta u siebie bez rewelacji ale nie jest tak źle. 5 zwycięst-2 remisy i 3 porażki.
Może być to pojedynek Polskich napastników bo według kickera Wichniarek i Piszczek dzisiaj mogą liczyć na występ od pierwszej minuty. Ten ostatni podpisał nowy kontrakt z Hertą więc chyba liczą na niego i będzie dostawał szanse.

Hertha BSC
Drobny - A. Friedrich, Simunic, Fathi - Ebert, Lustenberger, Kacar, Skacel - Raffael - Pantelic, Piszczek

Trainer: Favre

Arminia Bielefeld
Hain - Korzynietz, Mijatovic, Gabriel, Schuler - Kamper, T. Marx, Kucera, Zuma - Eigler, Wichniarek

Trainer: Frontzeck

Do góry
#2067668 - 16/02/2008 21:41 Re: 20 kolejka Bundesligi (15-17.02.08) [Re: pescar]
Lawyer Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/09/2003
Postów: 3453
Skąd: Poznań
Ta kolejka wygląda na trudną do typowania, więc od siebie wrzucę cos takiego:
Hertha BSC - Arminia Bielefeld - Ile goli padnie w 1. połowie? typ - Więcej niż 0,5 1,35
MSV Duisburg - VfB Stuttgart - Ile goli padnie w 1. połowie? typ Więcej niż 0,5 - 1.30
W poprzedniej kolejce wszystkie pierwsze polowy zaowocowaly przynajmniej 1 bramką, wczoraj już bylo inaczej co mnie cieszy i myślę, że dzis zobaczymy gole w pierwszych polowach.

Do góry
#2067671 - 16/02/2008 21:42 Re: 20 kolejka Bundesligi (15-17.02.08) [Re: Lawyer]
Maxi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 3034
Skąd: BTM/Cz-wa
Hannover - Bayern Both To Score 1.72 4/10

Gospodarze tego spotkania grają bezkompromisowo i nawet gdy przyjedzie mocny rywal grają jakby powiedział J. Engel “futbol na tak”. Gdy gościli Schalke skończyło się 2-3, gdy gościli Bayer 0-3 zaś gdy rywalem był Werder zanotowano wynik 4-3. Over 2.5 (1.80) w meczu z Bayernem lub zakład na Both To Score (1.72) to powinny być dobre rozwiązania na ten mecz.

Do góry
#2067680 - 16/02/2008 21:45 Re: 20 kolejka Bundesligi (15-17.02.08) [Re: Maxi]
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
Maxi - wszystkiego najlepszego z okazji urodzin

Co do 1.Bundesligi w ten weekend to ja mam same NO BETS. W tym sezonie zarobic na tej lidze to nielada sztuka (niestety). Może jutro delikatnie pobiorę sobie Bayern (1.80) ale dzisiaj nie dotykam nic-a-nic.

Do góry
#2070511 - 17/02/2008 19:47 Re: 20 kolejka Bundesligi (15-17.02.08) [Re: DJ SOSNA]
Koski Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 3988
Skąd: BayArena

17/02 17:00 Hamburger SV - Bochum

Hamburger SV zagra dzisiaj na HSH Nordbank Arena z VfL Bochum. Podopieczni Huuba Stevensa tracą do lidera 6 punktów, ale w przypadku ewentualnej wygranej w dzisiejszym meczu, Hamburczycy awansują z 5. na 3. miejsce. W poprzednim meczu HSV zremisowało po raz 4 z rzędu w Bundeslidze. Tym razem podział punktów padł na BayArena z miejscowym Bayerem. Rywalem zespołu z HSH Nordbank Arena będzie VfL Bochum, drużyna z 13. miejsca. W 19. kolejce drużyna trenera Kollera podzieliła się na własnym obiekcie punktami (3:3) z Energie Cottbus.
Bilans spotkań pomiędzy HSV, a Bochum, rozgrywanych w Hamburgu wynosi 19-9-3 na korzyść gospodarzy. Zimą padł wynik 2:1 dla Bochum, a w poprzednim sezonie w Hamburgu, drużyna Marcina Mięciela wygrała 3:0.
W dzisiejszym spotkaniu w zespole HSV nie zobaczymy Sorina, Atouby (13/0), Castelena (13/0), Boatenga (14/0) oraz największej gwiazdy van der Vaarta (16/10). Ekipa Bochum będzie musiała sobie poradzić bez Sanda i Grote(14/1).
Pomimo osłabień jestem dzisiaj skłonny postawić na gospodarzy z Hamburga. W drużynie trenera Stevena zagra wreszcie Zidan, który przed tygodniem świętował ze swoją drużyną Mistrzostwo Afryki zdobyte z Egiptem. Hamburg grał w czwartek w Pucharze UEFA w wyjazdowym meczu z FC Zurich, wygranym przez Olica i spółkę 3:1. Bochum wygrał co prawda na inaugurację wiosny z Werderem Brema, ale zdaje mi się, że dzisiaj HSV się przełamie i dzisiaj wygra. Hamburg nie wygrał od 5 spotkań i w lidze i dzisiaj nadszedł czas na zwycięstwo i zmniejszenie start do lidera. Kurs 1.50 na zwycięstwo ekipy Stevensa również nie wygląda najgorzej.
Typ: 1

Do góry
#2070533 - 17/02/2008 19:58 Re: 20 kolejka Bundesligi (15-17.02.08) [Re: Koski]
Szczypior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 8998
Skąd: TomaszówLub/Wrocław
Nie zgodzę się Koski. Myślę, że jak najbardziej Hsv jest dziś w stanie stracić punkty i właśnie nieobecność van der Vaarta może mieć tu duże i kluczowe znaczenie, bo przecież pod niego właśnie ustawiana jest gra. Zidan choć nie grał dużo w meczach Narodów Afryki, to na pewno w jakimś tam stopniu odczuł trudy całego turnieju i może być mu ciężko przestawić się na 'tryb europejski'. Jestem zdania, że gospodarze dziś stracą punkty, jeśli im uda się jakoś wygrać, to nie więcej niż jedną bramką, handi +1.5 złapać można po @1.46.

Podobnego zdania jestem odnośnie Bayernu, który pewnie jakoś tam odczuł trudy spotkania ze Szkotami oraz wycieczki na wyspy. Ktoś może rzucić utartym sloganem - że to zawodowcy. Fakt i prawda, ale w nogach na pewno coś z tego meczu pozostanie i nie będą w stanie odbudować kontycji na 100%. Choć w zeszłym sezonie Bayern był troszkę innym zespołem, to jeśli dobrze pamiętam po meczach Ligi Mistrzów w fazie grupowej, nie był w stanie wygrać w żadnym, albo w prawie żadnym meczu ligowych rozgrywanym zaraz właśnie po spotkaniach w ramach LM. Handi +0.5; +1 na gospodarzy jest moim zdaniem dobrym rozwiązaniem.

Do góry
#2070545 - 17/02/2008 20:01 Re: 20 kolejka Bundesligi (15-17.02.08) [Re: Koski]
pescar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2005
Postów: 2742
Skąd: Lublin
Hannover-Bayern
Typ: under2,5

Kolejny typ nie dowierzając w wielkość Bayernu. Myślę, że mecz będzie się kręcił w okolicach remisu i Bayern czeka ciężko przeprawa. W tej rundzie wygrana 2:1 z Duisburg, remis z Werderem i remis w pucharze UEFA ze Szkotami gdzie nie na darmo mówi się że liga szkocka to Caltic i Rengers a reszta prezentuje naprawdę słaby poziom. I jeżeli Bayern myślacy o zwojowaniu UEFA i mistrzostwa męczy się z nimi to nie może być najlepiej. Werder wygrał swój mecz i już ma tyle samo punktów i wywiera dodatkową presję na Bayern. Może i ten mecz wygrają ale nie liczyłbym na fajerwerki w ich wykonaniu i raczej skromne 1:0 a może i nawet nie. Dlaej bez swojego mózga czyli Riberego, który jest najlepszym ich piłkarzem.

Hannover 96
Enke - Cherundolo, Ismael, Fahrenhorst, C. Schulz - Balitsch - Lala, Rosenthal, Bruggink, Huszti - Hanke

Trainer: Hecking

Bayern München
Kahn - Sagnol, Lucio, van Buyten, Lahm - Hamit Altintop, van Bommel, Zé Roberto, Schweinsteiger - Klose, Toni

Trainer: Hitzfeld

Do góry
#2070614 - 17/02/2008 20:18 Re: 20 kolejka Bundesligi (15-17.02.08) [Re: pescar]
Koski Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 3988
Skąd: BayArena
17/02 17:00 Hannover - Bayern Munchen

Bardzo ciekawy mecz zostanie dzisiaj rozegrany na AWD-Arena. Hannover 96 podejmie w dzisiejszym meczu głównego pretendenta do tytułu, lidera Bundesligi – Bayern Monachium. W poprzednim meczu. Podopieczni trenera Heckinga zremisowali przed tygodniem z Karlruher SC 2:2. Obecnie Hannover w tabeli jest na miejscu 8. z dorobkiem 29 punktów. Bayern Monachium złapał zadyszkę i ostatnio gra Bawarczyków nie wygląda tak, jak miała wyglądać. Przed tygodniem Bayern zremisował w meczu na szczycie z Werderem Brema 1:1. Drużyna z Allianz-Arena nadal jest liderem z 40 punktami na koncie. Tyle samo punktów ma Werder, który ma na koncie rozegrany mecz więcej.
Bilans spotkań na AWD-Arena wynosi 7-6-5 na korzyść Bawarczyków. Zimą padł wynik 3:0 na korzyść drużyny Ottmara Hitzfelda.
Hannover 96 będzie musiał sobie poradzić bez Pinto (14/2), Brdarica, Hashemiana (8/1), Tarnata (13/1) i Yankova (8/0). Bayern Monachium wystąpi w dzisiejszym meczu bez Demichelisa (19/1) i Ribery'ego (17/5).
Bayern w ostatnim czasie prezentuje się poniżeń oczekiwań. Wystarczy choćby wspomnieć czwartkowy mecz Pucharu UEFA z Aberdeen (2:2). Drużyna Ottmara Hitzfelda zagrała bardzo słabe spotkanie i potwierdziła, że zespół złapał kryzys formy. Kurs na dzisiejsze zwycięstwo Bawarczyków wynosi 1.80. Jednak nie mam na razie przekonania na stawianie na drużynę Klose'go i spółki. Zawiodłem się bardzo przed tygodniem, gdyż liczyłem, że zespół z Bawarii pokona Werder. Na razie nie jestem przekonany do stawiania na Bayern i dzisiejsze spotkanie odpuszczam.

Do góry
#2070936 - 17/02/2008 22:05 Re: 20 kolejka Bundesligi (15-17.02.08) [Re: Koski]
WERDER12 Offline
addict

Meldunek: 24/05/2005
Postów: 552
Skąd: buten un binnen
Originally Posted By: pescar


W tej rundzie wygrana 2:1 z Duisburg, remis z Werderem i remis w pucharze UEFA ze Szkotami gdzie nie na darmo mówi się że liga szkocka to Caltic i Rengers a reszta prezentuje naprawdę słaby poziom. I jeżeli Bayern myślacy o zwojowaniu UEFA i mistrzostwa męczy się z nimi to nie może być najlepiej.


Originally Posted By: Koski
17/02 17:00

Bayern Monachium złapał zadyszkę i ostatnio gra Bawarczyków nie wygląda tak, jak miała wyglądać.
Bayern w ostatnim czasie prezentuje się poniżeń oczekiwań. Wystarczy choćby wspomnieć czwartkowy mecz Pucharu UEFA z Aberdeen (2:2). Drużyna Ottmara Hitzfelda zagrała bardzo słabe spotkanie i potwierdziła, że zespół złapał kryzys formy.


Nie moge sie zgodzic,z tym ,ze Koski pisze o kryzysie Bayernu!
Jaki kryzys???
Druzyna jest na pierwszym miejscu w lidze,gra dalej w pucharze UEFA (z duzymi szansami na puchar),oraz jest nadal w pucharze Niemiec (gdzie juz zostalo malo dobrych przeciwnikow)!
Chcialbym aby Werder mial co rok taki kryzys ;\)

Powracajac jednak do ostatnich meczow Bayernu,pierwszy mecz w tym roku z Rostockiem wygrany na wyjezdzie 2-1 byl na luzie bez jakiegos duzego wysilku,w tym meczu liczyl sie tylko dobry start i 3 punkty!
W drugim meczu Bayern zaskoczyl, remisujac tylko 1-1 z Werderem,ale czy Bayern gral zle?, czy Werder zagral bardzo dobrze? W tym meczu gral pierwszy z drugim i wynik 1-1 jest ok.
Co do meczu pucharowego w Szkocji to naprawde niewiem dlaczego jest wogole wypominany,Bayern zagral nie w najlepszym skladzie trafiajac na druzyne gospodarzy ktorzy przed meczem mowili,ze jest to ich najwazniejszy mecz w tym roku! dawajac z siebie wiecej niz 100% zadowolili swoich kibicow i uzyskali dobry wynik,a dla Bayernu wszystko jest w normie.
Ja jednak juz teraz "wychyle sie mocno z okna" i napisze,ze Bayern w domu z ta druzyna wygra 4-0!a do kryzysu jeszcze bardzo daleko!

Powracajac do meczu w Hannoverze to trzeba zauwazyc,ze H96 w kazdym meczu home (9) stracil przynajmniej jednego gola,a Bayern w tym stuleciu zawsze (5) strzelil w Hanoverze przynajmniej jednego gola.Ostatnia wygrana H96 nad Bayernem home notuje sie 20 lat temu.Duzo mowi sie o ofensywie Bayernu a defensywa pobila swoj wlasny rekord,tylko 10 straconych bramek w 19 meczach!
Bayern grajac bez Ribery jeszcze nie wygral meczu (2 razy),w/mnie jest czas pokazac ,ze potrafi wygrac tez bez Ribery.

Bayern @1.80 2/10 Betfair
HT/FT Bayern/Bayern @2.95 1/10 Betfair

Do góry
#2070998 - 17/02/2008 22:29 Re: 20 kolejka Bundesligi (15-17.02.08) [Re: WERDER12]
okocha Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/07/2007
Postów: 2337
Nie popatrzyłem na osłabienia hamburga i wysłałem, ale bez van der varta, castellena, atouby i innych 1 mało realna. Bochum to solidna firma...

Do góry
#2071129 - 17/02/2008 22:59 Re: 20 kolejka Bundesligi (15-17.02.08) [Re: WERDER12]
Koski Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 3988
Skąd: BayArena
Originally Posted By: WERDER12

Nie moge sie zgodzic,z tym ,ze Koski pisze o kryzysie Bayernu!
Jaki kryzys???
Druzyna jest na pierwszym miejscu w lidze,gra dalej w pucharze UEFA (z duzymi szansami na puchar),oraz jest nadal w pucharze Niemiec (gdzie juz zostalo malo dobrych przeciwnikow)!
Chcialbym aby Werder mial co rok taki kryzys ;\)


Widziales mecz z Aberdeen? A z Hansą?

Ostatnie 9 spotkań Bayernu:
1 UEFA FC Aberdeen A 2:2 (1:2) Spielbericht
2 BL Werder Bremen H 1:1 (1:1) Analyse
3 BL Hansa Rostock A 2:1 (2:0) Analyse
4 DFB-P. Wuppertaler SV Bor. A 5:2 (2:2) Analyse
5 UEFA Aris Saloniki H 6:0 (2:0) Analyse
6 BL Hertha BSC A 0:0 (0:0) Analyse
7 BL MSV Duisburg H 0:0 (0:0) Analyse
8 BL Arminia Bielefeld A 1:0 (1:0) Analyse
9 UEFA Sporting Braga A 1:1 (0:0) Analyse

4 zwycięstwa na 9 spotkań to chyba nie za dużo, jak na drużyne, która miała zdominować rozgrywki. Styl gry nie jest już taki sam, jak na początku sezonu. Nie bez kozery Kahn krytykował nie tak dawno kolegów z drużyny, zarzucając im niedostateczne zaangażowanie. To, ze wiadomo Hitzfeld nie będzi trenerem w przyszłym sezonie tez o czyms swiadczy. A do triumfu w Pucharze UEFA tez jestem sceptycznie nastawiony. Mam innych faworytów.

Do góry
#2071214 - 17/02/2008 23:19 Re: 20 kolejka Bundesligi (15-17.02.08) [Re: Koski]
Szczypior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 8998
Skąd: TomaszówLub/Wrocław
Dokładnie tak jak pisze Koski. Pamiętasz na pewno Werder jak Khan dostał zawieszenie na jeden mecz oraz karę finansową, ponieważ skrytykował 'nowe zakupy' jako zawodników którzy liczą że mecze same się będą wygrywały i nie poświęcają się dla ogólnego dobra zespołu w trakcie meczów i grają poniżej swoich umiejętności.

Czuje, że Bayern z taką grą na pół gwizdka dociągnie do końca sezonu który zakończy na 1 miejscu. Są zespoły które mogą mu poprzeszkadzać ( nie przeszkodzić) ale B to bardzo farciarska ekipa i tak pewnie na koniec wyjdzie po ich mysli.

Zresztą ten brak mobilizacji widać było w wypowiedziach przed zakońćzeniem rundy, gdy mówiło się, że dobrze by się stało gdyby B zajął drugie miejce, aby zespół podszedł z większą mobilizacją. Zresztą ten zespół co chwila miał problemy właśnie z zaangażowaniem, jeszcze przed Magathem gdy pierwszy raz byl Hitzfeld, sadzał 4-5 graczy podstawowej XI wystawiając młodzików, ponieważ 'gwiazdeczkom' nie chciało się grać. Później właśnie było do wyprzedawaniu piłkarzy.

Poprzedni sezon był dobrą nauczką dla Bayernu, ale w tym znów powtarzają się te same zależności braku zaangażowania. Dobrze, że Bliga jest tak nieprzewidywalna i zaskakująca bo chyba była by najnudniejszą ligą z wśród L-5 gb,esp,i,f,d. Trochę może przesadziłem, ale można się domyśleć o co w ostatnim stwierdzeniu mi chodziło.

Pewnie znów dziś Bayern wymęczy zwycięstwo, bo szczerze nie pamiętam kiedy ostatnio wysoko i pewnie wygrali... Może wtedy od meczu z Karlsruher, Cottbus, Leverkusen poprzez Norymbergę. Ale dość dawno od tej passy. Może dziś? ja mam nadzieje że nie.

aha. nigdy nie sugeruje sie h2h, ale w ostatnich bodajże 8/9 meczach tylko 3 razy Bawarczycy dali radę w Hannoverze.

Do góry
#2071256 - 17/02/2008 23:23 Re: 20 kolejka Bundesligi (15-17.02.08) [Re: Boomber]
WERDER12 Offline
addict

Meldunek: 24/05/2005
Postów: 552
Skąd: buten un binnen
Widzialem Koski oba mecze \:\)

Ile mial Bayern w tych 9 spotkaniach porazek ?

Bayern juz od wielu lat gra nie dla oka,a jednak maja jak malo jaki klub w europie wszystko jeszcze do zgarniecia.

Czy mozna powtarzac wyniki 3-0 czy 4-0 przez caly sezon?,to BL a nie jakas Estonska liga,a sam chyba wiesz,ze niema takiej druzyny ktora gra na wlasnym boisku i nie dalaby z siebie wszytko aby podstawic wielkiemu Bayernowi noge.
Rowniez i dzis H96 bedzie walczyl,jednak ja daje jak i buchmacherzy wieksza szanse Bayernowi niz H96.

Powracajac jeszcze do Hitzfelda, to on nie chcial przedluzyc kontraktu (czyt.tutaj)

Do góry
#2071282 - 17/02/2008 23:27 Re: 20 kolejka Bundesligi (15-17.02.08) [Re: WERDER12]
Szczypior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 8998
Skąd: TomaszówLub/Wrocław

Werder przyznam szczerze, że cały czas żyłem w przekonaniu, że to tak postanowił zarząd klubu, czyli nie przedłużył kontraktu z Ottkiem. A to jednak tak, że on tego nie chciał, więc musieli szukać zmiennika, z którym od razu podpisali kontrakt aby nikt im go 'nie zajął' ?


Do góry
#2092261 - 23/02/2008 10:19 Re: 20 kolejka Bundesligi (15-17.02.08) [Re: Szczypior]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

czas na remis Vfb \:\)

jedyny klub w lidze z 1 remisem, w dodatku trafionym na starcie sezonu

rzadka to sposobność więc celujemy w remisik z KSC

typ wydaje się dobry, mecz będzie ostry bo to dwaj wielcy rywale

Stuttgart zdaje się zawodzi póki co w tej rudznie a KSC miał spuchnąć a coś się nie poddaje i trzyma fason

prosta analiza, oparta na próbie przełamania "bezkompromisowości" gospodarzy

@3.40 Stuttgart - KSC X

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (igea23, alfa, Irek), 3599 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5580263 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49