Opcje tematu
#2092534 - 23/02/2008 18:28 Bundesliga - 21 kolejka (22-24 Lutego)
Eriksson Offline
veteran

Meldunek: 22/08/2007
Postów: 1512
Skąd: Mysłowice

Do góry
Bonus: Unibet
#2092553 - 23/02/2008 18:45 Re: Bundesliga - 21 kolejka (22-24 Lutego) [Re: Eriksson]
Eriksson Offline
veteran

Meldunek: 22/08/2007
Postów: 1512
Skąd: Mysłowice
Arminia Bielefeld - MSV Duisburg 1 2,00 5/10 GB

Dzisiaj o godzinie 15:30 na SchucoArena w Bielefeld wybiegną jedenastki zespołów Armini i MSV Duisburg. Oby dwa zespoły walczą o jeden cel: utrzymanie się w pierwszej Bundeslidze. Arminia na wiosnę zaczęła grać fatalnie i przegrała jak do tej pory wszystkie wiosenne spotkania. Duisburg w trzech spotkaniach zdobył zaledwie jeden punkt i zajmuje ostanie miejsce w tabeli.

Dla Armini mecz jest strasznie ważny, po serii porażek fani rozpoczęli głośno mówić o tym że atmosfera w klubie jest nie najlepsza a od drużyny wymagają o wiele więcej niż do tej pory. Trener Frontzeck szybko zareagował i na jednej z przed meczowych konferencji zapowiedział że zespół ciężko pracuje i nie będzie miał problemów z pokonaniem ostatniego Duisburga.

W Duisburgu atmosfera również nie jest za ciekawa, zespół traci aż 7 punktów do Arminii i porażka w dzisiejszym spotkaniu oznaczać będzie już 10 punktową stratę do bezpiecznego miejsca w tabeli.

W ekipie gospodarzy zagra Artur Wichniarek, który będzie tworzył linie ataku wraz z czarnoskórym zawodnikiem RPA Zuma.

Dzisiaj w defensywie zespołu gospodarzy nie zobaczymy Matthiasa Langkampa, w drużynie gości zabraknie dwóch obrońców: Filipescu oraz Lameya.

Przypuszczalne jedenastki:

Arminia Bielefeld: Hain - Korzynietz, Mijatovic, Gabriel, Schuler - Kamper, Kauf, Kucera, Böhme - Zuma, Wichniarek

MSV Duisburg: Starke - Weber, Fernando, Schlicke, Willi - Tararache, Grlic - Tiffert, Georgiev - Niculescu, Ishiaku



Do góry
#2092606 - 23/02/2008 19:22 Re: Bundesliga - 21 kolejka (22-24 Lutego) [Re: Eriksson]
Szczypior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 8998
Skąd: TomaszówLub/Wrocław
Jose kurs wystawiony na gospodarzy jest zaniżony i nie adekwatny do sytuacji. Jest to jak zwykle celowe zagranie oddsmakarów. Przy @2.25 zastanawiał bym się czy już warto grać gospodarzy, a taki kurs po którym Ty pobrałes, a jest to jeden z wyższych, jest jak dla mnie nie do grania. Drużyny nie dzieli zbyt duża przepaść piłkarska, choć to gopodarze w moim mniemaniu są drużyną lepszą sportowo, jednak to Duisburg stracił mniej bramek. Spotkanie to może mieć wpływ na utrzymanie się w lidze, a w razie porażki Msv sytuacja stanie się bardzo nieciekawa, bo choć wiele kolejek do końca, to najważniejsze będą konfrontacje z drużynami które również walczą o utrzymanie. Arminia ma ostatnio niesamowitego pecha i jeśli ma wygrać, to tak jak piszesz właśnie teraz, (" teraz albo nigdy" ja). W pierwszym meczu dzisiejsi goście nie dali żadnych szans zespołowi Wichniarka, dziś to gospodarze są faworytem, ale na prawdę bardzo delikatnym i kursy powinny być bardzo wyrównane. Oba zespoły zagrają na śmierć i życie, goście w moim odczuciu muszą tu dziś wygrać aby nie pogrzebać całkowicie swoich szans. Value na zwycięstwo Msv

2 @4 1/10

Do góry
#2092610 - 23/02/2008 19:24 Re: Bundesliga - 21 kolejka (22-24 Lutego) [Re: Szczypior]
Koski Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 3988
Skąd: BayArena
23/02 15:30 Arminia Bielefeld - Duisburg

Z meczu na mecz bardzo komplikuje się sytuacja Arminii Bielefeld. Drużyna Artura Wichniarka przegrała 3 ostatnie mecze i od strefy spadkowej dzielą ją tylko 2 punkty. Przed tygodniem podopieczni Frontzecka przegrali (0:1) w ostatnich minutach meczu z Herthą w Berlinie. Dzisiaj na stadionie w Bielefeld, Arminii przyjdzie zmierzyć się z ostatnia ekipą Bundesligi – MSV Duisburg. Obydwie drużyny dzieli różnica zaledwie 4 punktów i w dzisiejszym spotkaniu emocji i walki na pewno nie zabraknie. Zebry pokazały chrakter w meczu z Stuttgartem (2:3). Pechowo stracili gola w ostatnich minutach (sytuacja szerzej opisana przy okazji spotkania Stuttgart-KSC), a załamany szkoleniowiec Zebr – Bommer, od razu po straconej bramce udał się do szatni.
Bilans spotkań pomiędzy dzisiejszymi rywalami wynosi 3-4-2 na korzyść gospodarzy. W rundzie zimowej na własnym obiekcie górą była drużyna MSV Duisburg, która wygrała 3:0.
Arminia będzie dzisiaj osłabiona brakiem Langkampa (13/0) i Fernandeza (4/0).
W drużynie Duisburga z różnych powodów zabraknie m.in: Filipescu (14/1) – 5. żółta kartka, Lameya (16/0), Veigneau (2/0), Roque Juniora (4/0), Maicona (7/1) i Ailtona (8/1).
Jeżeli nie z Duisburgiem to z kim? Takie pytanie zapewne zadają sobie pytanie sympatycy Arminii. Ostatnia drużyna powinna być teoretycznie najłatwiejszym rywalem na drodze do przełamania haniebnej serii 3 porażek z rzędu. Jednak trzeba pamiętać, że Zebry również walczą o życie i punkty są im bardzo potrzebne. Obydwie drużyny walczą również o to, aby odbudować utracone zaufanie u sowich kibiców.
Liczę jednak na to, że w tym spotkaniu zatriumfuje drużyna Wichniarka. W kontekście walki o utrzymanie, zdobycie punktów nad jednym z kandydatów do spadku jest bardzo istotne. Ewentualne zwycięstwo pozwoli na powiększenie przewagi nad rywalem do 7 punktów. Zebry to bez wątpienia najsłabsza ekipa w stawce 18. zespołów Bundesligi. Świadczy o tym fakt zdobycia zaledwie 5 punktów w ostatnich 10 spotkaniach. Niewiele więcej, bo 7 punktów zdobyła w przeciągu 10 meczów Arminia.
Kurs 2.00 wydaje się być wartym ryzyka. Bo jeżeli nie jutro to kiedy ma w końcu wygrać Arminia?
Typ: 1

23/02 15:30 Leverkusen - Schalke 04

Bez wątpienia najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem Bundesligi, ze wszystkich sobotnich meczów jest konfrontacja Bayeru Leverkusen z Schalke 04. Drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli. Gospodarze są na 4. miejscu, goście zaś na 5. Obydwie ekipy mają po 35 punktów na koncie, tracąc do lidera 8 oczek. Aptekarze przed tygodnie zremisowali po bardzo zaciętym meczu z Karlsruher SC 2:2. Na dużą pochwałę zasłużył golkiper – Adler, który po raz kolejny udowodnił, że powinien liczyć się w niedalekiej przyszłości na powołanie do Reprezentacji.
Schalke w 20. kolejce przegrało na Veltins Arena z VfL Wolfsburg 1:2.
Bilans spotkań na BayArena wynosi 13-6-4 na korzyść gospodarzy. Zimą na Veltins Arena padł wynik 1:1. W zeszłym sezonie zaś na BayArena, góra byli Aptekarze, którzy pokonali rywala 3:1.
W dzisiejszym meczu w drużynie Bayeru Leverkusen zabraknie tylko Adlera (20/0), Bulykina (6/1) i Domaschke (0/0).
Schalke 04 będzie osłabione brakiem Grossmüllera (7/1) i Bajramovica (12/0).
Obydwa zespoły grały w tym tygodniu w Pucharach. Schalke w Lidze Mistrzów pokonało w 1/8 finału drużynę FC Porto 1:0. Bayer Leverkusen natomiast w rewanżowym meczu 1/16 Pucharu UEFA rozgromił lidera tureckiej ligi – Galatasaray Stambuł aż 5:1. Wracając do tematu dzisiejszego spotkaniu, myślę, iż 3 punkty zostaną na BayArena. Obecnie Aptekarze grają najefektowniej i najskuteczniej ze wszystkich drużyn Bundesligi. W ostatnich 20 spotkaniach zdobyli 20 punktów, co daje im pierwsze miejsce (wraz z Werderem) w tej kategorii wśród zespołów 1. Bundesligi. Drużyna strzela dużo bramek (38 goli w tym sezonie), więcej ma na koncie tylko Bayern. Aptekarze mają bardzo mocną ławkę rezerwowych, na której jest od jakiegoś czasu król strzelców poprzedniego sezonu – Gekas. Ofensywa składająca się z Schneidera, Barbareza, Barnetty i Kießlinga gra wyśmienicie. Zawodnicy wzajemnie się wspierają, tworząc bardzo niebezpiecny dla przeciwników kolektyw.
Schalke ostatnio prezentuje się w lidze chimerycznie. Zespół w ostatnich dwóch spotkaniach stracił 4 bramki. Jeżeli Aptekarze przejmą inicjatywe od początku spotkania, to 3 punkty zostaną na BayArena. Typ na zwycięstwo Aptekarzy z handicapem 0 po kursie ok 1.85 wygląda bardzo dobrze. Dlatego też na pewno skorzystam z tego rozwiązania i w sobotnie popołudnie z ciekawością obejrzę konfrontację na BayArena.
Typ: 1(0)

23/02 15:30 Stuttgart - Karlsruher

Stuttgart pomimo zwycięstwa w ostatniej kolejce, nie odzyskał formy godnej mistrza. Podopieczni Armina Veha mimo prowadzenia 2:0 z MSV Duisburg, dali sobie strzelić 2 bramki. Mecz został rozstrzygnięty już w doliczonym czasie, a bramka, którą strzelił Stuttgart była bardzo kuriozalna. Piłka po strzale Hitzlspergera odbiła się od jednego z obrońców Duisburga, by następnie trafić pod nogi zawodnika Zebr – Webera. Obrońca był najwyraźniej bardzo zaskoczony faktem, że piłka padła mu prosto pod nogi, ponieważ nie potrafił jej wyekspediować. W tym momencie, widząc nieporadność Webera, Hilbert z Hitzlspergerem doskozyli do obrońcy i zabrali mu futbolówkę, po czym Hitzlsperger popisał się mocnym strzałem i nie dał szans golkiperowi Zebr. Na szczególną pochwałę zasłużył Gomez, zdobywca dwóch bramek. Obecnie Mistrz Niemiec jest dopiero na 10. miejscu z dorobkiem 28 punktów.
Ich dzisiejszym rywalem jest zespół Karlsruher SC. Ósma drużyna Bundesligi zremisowała (2:2) w 20. kolejce po bardzo atrakcyjnym spotkaniu z Bayerm Leverkusen. Podopieczni trenera Beckera przegrywali już 0:2, jednak nie zabrakło im woli walki i zdołali doprowadzić do remisu. Karlsruher stwarzało sobie sytuacje strzeleckie, a nie raz na ich drodze stawał świetnie dysponowany w tamtym meczu golkiper Aptekarzy – Adler.
Bilans wzajemnych spotkań pomiędzy VfB a KSC wynosi 17-2-1 na korzyść drużyny gospodarzy z Gottlieb-Daimler-Stadion. Wiosną padł wynik 1:0 dla KSC. Karlsruher w Stuttgarcie triumfowało tylko raz, a było to w sezonie 1964/65.
Ekipa Stuttgartu będzie dzisiaj osłabiona brakiem Osorio (13/0), Perchtolda (2/0) i Fischera (0/0).
W zespole Karlsruher niezdolny do gry jest tylko Reinhard (0/0).
Bilans wzajemnych gier w roli faworyta stawia Stuttgart. Mistrzowie Niemiec nie prezentują ostatnio najwyższej formy, dlatego uważam, iż dobrze poukładana drużyna Karlsruher postawi im bardzo ciężkie warunki. Podopieczni Edmunda Beckera muszą wyciągnąc wnioski z błędów, jakie popełnił Duisburg w poprzednim tygodniu. Otóż Zebry bardzo często zapominały o pilnowaniu zawodników Stuttgartu, którzy grali na skrzydłach. Grający na flankach zawodnicy mieli bardzo dużo przestrzeni i mogli się swobodnie poruszać.
Karlsruher w rundzie wiosennej nie zaznało goryczy porażki. Kapitalną prace robi sprowadzony zimą Australijczyk – Kennedy, który w trzech ostatnich spotkaniach zdobywał po bramce.
Myślę, że w tym meczu KSC ma duże szanse na wywiezienie korzystnego rezultatu z Gottlieb-Daimler-Stadion. Typ na zwycięstwo Karlsruher z handicapem 0 jest warty uwagi ze względu na wysoki kurs (3.50).
Typ: 2(0)


23/02 15:30 Eintracht Frankfurt - Werder Bremen

Emocji nie powinno zabraknąć na Commerzbank-Arena, gdzie miejscowy Eintracht będzie chciał urwać punkty Werderowi Brema. Gospodarze przegrali przed tygodniem wyjazdowe spotkanie z Hansą (0:1). Drużyna z Frankfurtu w tabeli jest na 8. miejscu z dorobkiem 29 punktów. Werder w ligowej tabeli jest natomiast na miejscu 2. z 40 punktami na koncie. Przed tygodniem Bremeńczycy pokonali przed własną publicznością Nurnberg 2:0.
Warto zwrócić uwagę na bilans (17-9-12), który jest po stronie Eintrachtu. Jednak dodatni bilans po stronie gospodarzy to głównie zasługa dobrej gry w przeszłości. Ostatni raz na własnym stadionie Eintracht zdobył jakiekolwiek punkty w konfrontacji z Werderem w roku 2000 (wygrana 1:0). W rundzie zimowej, gdy gospodarzem był Werder, górą byli podopieczni Thomasa Schaafa (2:1).
W dzisiejszym spotkaniu w ekipie Eintrachtu zabraknie Preussa, Vasoskiego, Hellera, Wissenbergera, Proella i Ljubicica. W szeregach Werderu nie ujrzymy Hunta, Jensena, Niemeyera.
Przeczuwam, że w tym spotkaniu bardzo ciężką przeprawę będzie miał Werder i o komplet punktów będzie niezwykle ciężko. W Eintrachcie stworzono ciekawy zespół, gdzie główny prym wiodą Amanatidis i Fenin. Werder w meczach wyjazdowych spisuję się przeciętnie. W przeciągu 9 dotychczas rozegranych wyjazdowych konfrontacji, podopieczni Thomasa Schaafa ugrali 13 punktów.
Gra Eintrachtu bardzo mi się podoba i myślę, że podopieczni trenera Funkela mogą znaleźć patent na rozmontowanie Werderu. Warto wspomnieć, że Werder grał w czwartkowy wieczór w Bradze rewanżowe spotkanie 1/16 Pucharu UEFA. Zawodnicy mieli mało czasu na regenerację sił. Kurs na zwycięstwo Eintrachtu z handicapem 0 wynosi 2.50. Mam nadzieję, że Fenin, który moim zdaniem będzie przebojem rundy wiosennej poprowadzi drużynę z Frankfurtu do zwycięstwa.
Typ: 1(0)

23/02 15:30 Dortmund - Hansa Rostock

Powoli rozkręca się Borussia Dortmund. W poprzedniej kolejce drużyna Kuby Błaszczykowskiego wygrała na wyjeździe z Energie Cottbus 2:0. Bohaterem meczu został Mladen Petric, zdobywca 2 bramek. Dortmundczycy w tabeli są na 13. miejscu z dorobkiem 25 punktów. Ich dzisiejszym rywalem będzie sąsiad z tabeli – Hansa Rostock (14. miejsce i 21 punktów). Hansa w poprzedniej kolejce wygrała z Eintrachtem 1:0.
Bilans 10-0-1 na korzyść gospodarzy, każe upatrywać w roli zdecydowanego faworyta drużynę z Signal Iduna Park. W rundzie zimowej padł wynik 1:0 na korzyść BVB. W dzisiejszym spotkaniu szeregi gospodarzy z Dortmundu osłabią nieobecnością Weidenfeller, Błaszczykowski i Dede. Natomiast w ekipie Hansy zabraknie Gledsona i Langena.
Zdecydowanym faworytem tej konfrontacji jest Borussia, która do tej pory radziła sobie z Hansą wyśmienicie. Spodziewam się łatwego zwycięstwa Petrica i spółki. Kurs 1.60 wydaje się być opcją do zaakceptowania.
Typ: 1



Stuttgart - Karlsruher 2(0) @ 3.50 1/10

Leverkusen - Schalke 04 1(0) @ 1.85 4/10

Arminia Bielefeld - Duisburg 1 @ 2.00 1/10
Dortmund - Hansa Rostock 1 @ 1.60

Eintracht Frankfurt - Werder Bremen 1(0) @ 2.50 2/10

Do góry
#2093102 - 23/02/2008 22:54 Re: Bundesliga - 21 kolejka (22-24 Lutego) [Re: Koski]
timeek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 21/01/2005
Postów: 1781
Skąd: Fotel (raczej wygodny)
A dlaczego nikt nie pisze tu dzis o najpewniejszym w/g mnie meczu w bundeslidze na dzis: mozna grac grubo, lepiej ten mecz niz Dortmund , który wszyscy graja nie wiem dlaczego :))

a mianowicie WOLSBURG - HERTHA 1 1.92 9/10

Ogladalem oba mecze Wolsburga na wiosne i jestem pod wrazeniem ich gry, a Przede wszystkim przygotowania fizycznego !!!! Magahat naprawde przygotowal ten zespól niesamowicie pod wzgledem kondycyjnym , a jest to nie latwe w przypadku obcokrajowców. NP. taki GRAFITE !!! W?g mnie zaraz bedzie gwiazda !!! Poloczenie sily Adriano, techniki Ronaldo i zwinnosci Ronaldhinio. Jesli sodówka nie udzerzy do głowy bedzie gwaizdaa !!!

Do góry
#2094554 - 24/02/2008 03:18 Re: Bundesliga - 21 kolejka (22-24 Lutego) [Re: timeek]
OldCham Offline
stranger

Meldunek: 03/09/2007
Postów: 15
Dziś wyjątkowo praktycznie same undery w BL. W dodatku też się przejechałem na Wolsburgu:(

Do góry
#2095980 - 24/02/2008 19:46 Re: Bundesliga - 21 kolejka (22-24 Lutego) [Re: OldCham]
Koski Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 3988
Skąd: BayArena
24/02 17:00 Bayern Munchen - Hamburger SV

Mecz Bayernu Monachium z Hamburgerem SV to bez wątpienia hit 21.kolejki Bundesligi. Gospodarze są obecnie liderem i mają trzypunktową przewagę nad drugim Werderem. Przewaga to w przypadku ewentualnej wygranej może wzrosnąć do 6 punktów, gdyż wczoraj swoje spotkanie przegrała drużyna z Bremy. HSV po serii czterech remisów z rzędu, przełamało niemoc i w 20. kolejce wygrało z VfL Bochum 3:0. Podopieczni Huuba Stevensa w ligowej tabeli są na 4. miejscu z dorobkiem 37 punktów, a do Bayernu dzieli ich 6 oczek.
Bilans spotkań, który wynosi 31-6-5 przemawia zdecydowanie na korzyść drużyny z Bawarii. Stosunek bramkowy 108:39. Zimą na stadionie w Hamburgu padł remis 1:1. Natomiast rok temu na Allianz Arena Bayern przegrał 1:2.
W dzisiejszym meczu, trener Ottmar Hitzfeld nie będzie mógł skorzystać z Sagnola (4/0), Demichelisa (19/1), Schlaudraffa (4/0) i bramkarza Rensinga (5/0). Hamburger SV będzie osłabiony brakiem Sorina (0/0), Atouby (13/0) i Castelena (13/0).
Na pewno w tym spotkaniu emocji nie zabraknie. Bayern po kilku gorszych meczach zdaje się powracać do wysokiej formy. Wysokie wygrane w lidze z Hannoverem (3:0) i Aberdeen (5:1) w Pucharze UEFA zdają się to potwierdzać.
Jestem dzisiaj skłonny postawić na wygraną Bayernu po kursie 1.60. Bayern, dwa ostatnie spotkania w lidze na Allianz Arena zremisował (0:0 z Duisburgiem i 1:1 z Werderem). Zapewne bardzo ważne będzie powiększenie przewagi w ligowej tabeli do 6 punktów. W następnych tygodniu Bawarczyków czeka trudne wyjazdowe spotkanie z Schalke 04. Ich dzisiejszy rywal – HSV w 4 ostatnich wyjazdowych spotkaniach w lidze nie odniósł zwycięstwa.
HSV to bardzo solidny zespół, ale uważam, że podopieczni Huuba Stevensa będą dzisiaj musieli uznać wyższość Bayernu. Obydwie drużyny zagrają w niemal najsilniejszych zestawieniach. Do składu drużyny Bayernu powraca po dwu meczowej absencji Ribery, a do jedensastki HSV – van der Vaart, który nie grał w spotkaniu 20. kolejki. Liczę na ciekawe widowisko i wygraną Bayernu. Być może o kolejne ligowe trafienie pokusi się Toni, który w meczu z Hannoverem zdobył komplet bramek.
Typ: 1

Bayern-HSV 1 @1.60 3/10

Do góry
#2096091 - 24/02/2008 20:37 Re: Bundesliga - 21 kolejka (22-24 Lutego) [Re: Koski]
Szczypior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 8998
Skąd: TomaszówLub/Wrocław
Zgadzam się z Koskim. Mam nadzieje że nie będzie niespodzianki, bo cały zarząd klubu jak i piłkarze są świadomi olbrzymiej szansy jaką mają aby odskoczyć rywalowi z Bremy. Ciekawy meczyk będzie, ale patrząc na formę, to Bayernowcy wydają się być w formie, jaką dawno już prezentowali i mam nadzieje że pójdą za ciosem.

a co do Norymbergii to jeśli chce ktoś to grać, to proszę wołać, to skutecznie odradzę ten typ. wczoraj w przypadku arminii się udało, dziś analogiczna sytuacja.

Do góry
#2096109 - 24/02/2008 20:45 Re: Bundesliga - 21 kolejka (22-24 Lutego) [Re: Szczypior]
jarecki85 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/07/2007
Postów: 3214
Originally Posted By: Szczypior
Zgadzam się z Koskim. Mam nadzieje że nie będzie niespodzianki, bo cały zarząd klubu jak i piłkarze są świadomi olbrzymiej szansy jaką mają aby odskoczyć rywalowi z Bremy. Ciekawy meczyk będzie, ale patrząc na formę, to Bayernowcy wydają się być w formie, jaką dawno już prezentowali i mam nadzieje że pójdą za ciosem.

a co do Norymbergii to jeśli chce ktoś to grać, to proszę wołać, to skutecznie odradzę ten typ. wczoraj w przypadku arminii się udało, dziś analogiczna sytuacja.


no to wołam.. \:\) chcialbym sie tylko dowiedziec z calym szacunkiem do Twej osoby czy odradzanie opierasz na jakiejs teoriispiskowej dziejow(kursow),czy jest to zestawienie wszystkiego od potencjalow druzyny,az do owych kursow...bo ja jestem zdeterminowany zeby puscic dubelka racing+nuernbrg ... mam nadzieje ze drugi raz z rzedu nie odwala takiego psikusa co w meczu z hansa...potencjal w druzynie jest duzy..az wstyd robic ogony..moze masz racje,nie wiem..przekonaj mnie..moim zdaniem kurs jest mizerny,ale zdeterminowanym(i tu jest moja jedyna watpliwosc) gospodarzom duzo wyzszego nie mozna wystawic...podkreslam duzo..no to czekam

Do góry
#2096280 - 24/02/2008 21:36 Re: Bundesliga - 21 kolejka (22-24 Lutego) [Re: jarecki85]
Szczypior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 8998
Skąd: TomaszówLub/Wrocław
poszedł priv na Twoją pocztę.

Do góry
#2096413 - 24/02/2008 22:10 Re: Bundesliga - 21 kolejka (22-24 Lutego) [Re: Szczypior]
LASZLO1908 Offline
stranger

Meldunek: 27/02/2007
Postów: 17
Również chciałbym się dowiedzieć dlaczego nie grać na Norymberge. Jeśli mmożna oczywiście.

Do góry
#2096504 - 24/02/2008 22:23 Re: Bundesliga - 21 kolejka (22-24 Lutego) [Re: LASZLO1908]
Koski Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 3988
Skąd: BayArena
24/02 17:00 Nurnberg - Eintracht Frankfurt

Druga drużyna z Bawarii, która jest w cieniu Bayernu – Nurnberg, zagra dzisiaj na własnym stadionie z Energie Cottbus. Jest to bardzo istotny mecz, gdyż obydwa zespoły zajmują ostatnie miejsca w tabeli. Gospodarze są na 17. miejscu, a goście na 18. Obydwa zespoły mają po 16 punktów na koncie. W 20. kolejce, Nurnberg i Energie, przegrały swoje mecze po 0:2.
Bilans spotkań 2-1-0 jest po stronie gospodarzy. Wiosną padł remis 1:1. W dzisiejszym spotkaniu w drużynie z Nurnberg nie zagrają Jacobsen, Misimovic, Saenko, Benko, Vittek. W drużynie Energie natomiast niezdolni do gry są: Kukiełka, da Silva, Rangelov, Rivic i Burca.
Prawdziwy horror przeżyli w czwartkowy wieczór kibice Nurnberg. Ich drużyna grała rewanżowe spotkanie w 1/16 Pucharu UEFA z Benficą (w pierwszym meczu wygrała drużyna portugalska 1:0). Niemiecki zespół do 90 minuty prowadził 2:0 i ten wynik premiował ich awansem. Jednak w 90 minucie Benfica strzeliła bramkę, a później podłamani gospodarze dali sobie wbić jeszcze jednego gola i marzenia pucharowe zostały rozwiane.
Nurnberg pomimo niskiej pozycji w tabeli ma bardzo ciekawy zespół. W drużynie należy wyróżnić m.in. Galaska, Charisteasa, Saenko czy Kollera. Jednak w tym wypadku nazwiska nie przekładają się na wyniki. Energie Cottbus to drużyna, która pokazała już w tym sezonie charakter. Drużyna z Cottbus nie przegrała dwóch ostatnich spotkań, rozgrywanych na wyjeździe (0:0 z HSV i 3:3 z Bochum). W dzisiejszym meczu więcej szans daje się gospodarzom. Jednak nie mam przekonania, żeby stawiać na nich w tym meczu. Uważam, iż wynik meczu będzie oscylował wokół remisu. Można się zastanowić nad typem na under 2,5. Nie sądzę, aby obydwie drużyny zdecydowały się otworzyć i za wszelką cenę dążyć do zdobycia bramki.

Do góry
#2096771 - 24/02/2008 23:09 Re: Bundesliga - 21 kolejka (22-24 Lutego) [Re: Koski]
Szczypior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 8998
Skąd: TomaszówLub/Wrocław
tak na szybko, kto chce poczytać to wiadomo gdzie teraz pisze.

podobnie jak wczoraj w przypadku arminii mecz jest toczony o śmierć i życie w późniejszej perspektywie, ponieważ spotkanie odbywa się pomiędzy zespołami które walczą o utrzymanie. choć tak niskie miejsce zajmowane przez gospodarzy jest wielką niespodzianką, to postawa gości nie jest dla nikogo żadnym zaskoczeniem. w przypadku gospodarzy mniemam iż tak fatalna postawa w lidze była konsekwencją bardzo dobrego poprzedniego sezonu... a raczej jego następstwem, czyli grze w PU. owych występów zespół, jak często się zdarza w przypadku małej kadry, nie mógł pogodzić z ligą i gołym okiem widać co się stało. piłkarsko norymbergia jest dużo lepsza od swojego dzisiejszego rywala, lecz na dzień dzisiejszy jakość ich gry jest zbliżona do tego jaki prezentuje cottbus, więc dziwi mnie kurs wystawiony przez bukmacherów. jakby ktos nie widzial przeszacowania, to na chlopski rozum: w poprzednim sezonie, na norymbergę, która grała przecież znacznie lepiej i uznawana byla za rewelacje sezonu, przed własną publicznością kurs wynosił jak mniemam w granicach @1.55/1.65, ale dziś oferowane @1.68 ( profesionał (?)) a średni @1.73 jest żenująco niski i całkowicie nie do grania... Gdyby wynosił @2.1 to może zdecydował bym się pobrać hw po takim współczynniku, jednak gdziś, przy podobnej postawie obu zespołów jest śmieszne. celowe zagranie bukmacherow...
zresztą wczorajszy mecz arminii z duisburgiem identycznie zależny porównawczo do przedstawionego powyżej. znów celowo zaniżone kursy, znów owczy pęd na drużynę która wcale lepiej się nie prezentuje, wynik jest znany, moje myśli przedstawione powyżej mozna przeczytać; a dziś szykuje się podobna sytuacja.
kursiwo w dół idzie niesamowicie szybko, ludzie grają hw ale przeciez to jest calkowicie bez sensu. do tego mecz w PU 'przegrany' bo remis, jak przeciewnik na 2-1 strzela w 88' mówi sam za siebie, a nastepstwem tego jest odpadniecie z PU, co za pewne wyjdzie FCN tylko na dobre... spuszczona głowa trenera po tym meczu mówiła wszystko, na pewno morale zespołu nie wzrosło, a mniemam że jeszcze bardziej spadło, siły włożone w trudy spotkania również pozostaną w nogach, a w psychice ostatnia porażka. Zwycięstwa gości nie przewiduję, ale kurs na gospodarzy jest bardzo zaniżony. Uważam że zespoły podzielą się punktami, co nie skrzywdzi żadnej ze stron.

x @3.75 2/10

Do góry
#2097083 - 25/02/2008 00:10 Re: Bundesliga - 21 kolejka (22-24 Lutego) [Re: Szczypior]
Koski Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 3988
Skąd: BayArena
Kapitalna bramka Manuela Friedriecha z 37 m z meczu z S04

http://video.google.pl/videoplay?docid=-7284100738963036953

stadiony świata

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (igea23, alfa, Irek), 3599 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45044 Tematów
5580263 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49