Strona 16 z 17 < 1 2 ... 14 15 16 17 >
Opcje tematu
#2385172 - 31/05/2008 02:10 Re: Rozmowy o polskiej piłce (4) [Re: Baqu]
Dziabor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 14266
Skąd: Civitas Kielcensis
Cracovii dali Intertoto tylko dlatego ze Korona jest zamieszana w korupcje?? bo w tabeli byli za Korona. Komiedia bedzie jeszcze wieksza jak i Cracovii udowodnia korupcje (czego im nie zycze) i znowu beda zmiany, coraz bardziej jestem za tym aby nas UEFA wywalila na sezon z pucharow, zrobmy porzadek w lidze, i nastepny sezon zacznijmy od zero... tylko szkoda dobrej ekipy Wisly

Do góry
Bonus: Unibet
#2385194 - 31/05/2008 02:14 Re: Rozmowy o polskiej piłce (4) [Re: Dziabor]
Mindman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/01/2005
Postów: 3911
Skąd: Kielce/Trójmiasto
Originally Posted By: Dziabor
Cracovii dali Intertoto tylko dlatego ze Korona jest zamieszana w korupcje?? bo w tabeli byli za Korona. Komiedia bedzie jeszcze wieksza jak i Cracovii udowodnia korupcje (czego im nie zycze) i znowu beda zmiany, coraz bardziej jestem za tym aby nas UEFA wywalila na sezon z pucharow, zrobmy porzadek w lidze, i nastepny sezon zacznijmy od zero... tylko szkoda dobrej ekipy Wisly


przychodzi mi na myśl tylko - \:\)

Naprawdę myślisz, że oni mają realne szanse na awans do fazy grupowej LM? ;\)

A co do naszej Korony - to myślę, że tak - dlatego INTERTOTO "spadło" na Craxę albo jest też inne rozwiązanie: z tego co wiem, aby grać w INTERTOTO trzeba zgłosić akces do tych rozgrywek. Możliwe, że u Nas tego nie zrobili.

Do góry
#2385243 - 31/05/2008 02:25 Re: Rozmowy o polskiej piłce (4) [Re: Mindman]
Dziabor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 14266
Skąd: Civitas Kielcensis
Zycze im tego dla dobra polskiej pilki, animozje klubowe chowam gleboko w d...

Do góry
#2385284 - 31/05/2008 02:32 Re: Rozmowy o polskiej piłce (4) [Re: s_LP]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252
Originally Posted By: s_LP
Śląsk zyskałby miejsce w PU, dzięki fuzji - wniesione, jako dobro z innego klubu.

Lech zagra w PU, ponieważ klub, który był przed nim w tabelii zniknął z piłkarskiej mapy Polski.

I nie Groclin, tylko Dyskobolia.


w sprawy Lecha się nie mieszam, to ich sprawa, ale wydaje mi się że kolega logicznie to wytłumaczył

Do góry
#2385313 - 31/05/2008 02:37 Re: Rozmowy o polskiej piłce (4) [Re: Mindman]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
Originally Posted By: Mindman
Originally Posted By: Dziabor
Cracovii dali Intertoto tylko dlatego ze Korona jest zamieszana w korupcje?? bo w tabeli byli za Korona. Komiedia bedzie jeszcze wieksza jak i Cracovii udowodnia korupcje (czego im nie zycze) i znowu beda zmiany, coraz bardziej jestem za tym aby nas UEFA wywalila na sezon z pucharow, zrobmy porzadek w lidze, i nastepny sezon zacznijmy od zero... tylko szkoda dobrej ekipy Wisly


przychodzi mi na myśl tylko - \:\)

Naprawdę myślisz, że oni mają realne szanse na awans do fazy grupowej LM? ;\)

A co do naszej Korony - to myślę, że tak - dlatego INTERTOTO "spadło" na Craxę albo jest też inne rozwiązanie: z tego co wiem, aby grać w INTERTOTO trzeba zgłosić akces do tych rozgrywek. Możliwe, że u Nas tego nie zrobili.


@Mindman - Dziabor ma rację, dzisiaj o tym czytałem, to Craxa
dostała Intertoto, ponieważ Zagłębie Lubin oraz Korona Kielce
były zamieszanie w afere korupcyjną i zostały automatycznie wykluczone.

pozdr,

Do góry
#2385341 - 31/05/2008 02:45 Re: Rozmowy o polskiej piłce (4) [Re: Dziabor]
Mindman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/01/2005
Postów: 3911
Skąd: Kielce/Trójmiasto
Originally Posted By: Dziabor
Zycze im tego dla dobra polskiej pilki, animozje klubowe chowam gleboko w d...



Słusznie. Ja też bym chciał żeby tak było,ale realnie patrząc - szansę Wisły z taką grą są ... łagodnie mówiąc, niewielkie \:\)

Do góry
#2385648 - 31/05/2008 04:19 Re: Rozmowy o polskiej piłce (4) [Re: Mindman]
Wychowany_Na_Nalewce Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/12/2003
Postów: 3297
O jakim "dobrze Polskiej pilki" mowicie \:D Awans Wisly do LM = pare milionow E do kasy tego klubu oraz sprzedaz 5-6 graczy na Zachod. Co to ma wspolnego z mitycznym "dobrem Polskiej pilki"?

Wisla miala szanse na awans za czasow Zurawskiego, Szymkowiaka i Kosowskiego. Obecny sklad tamtemu nie dorasta do piet, wiec zejdzcie na ziemie. Poza tym nie ma co sie podniecac. Jakikolwiek klub z Polski awansujac do LM jest skazany na przegranie tam wszystkich albo prawie wszystkich spotkan oraz natychmiastowa wyprzedaz druzyny. Dopoki nie bedzie szkolenia mlodziezy wypelniajacego luke po graczach odchodzacyh na Zachod lub wielkich pieniedzy w naszej pilce (porownywalnych z Ukraina czy Rosja), dopoty polskie kluby nie beda graly w LM. Kiedys pewnie ktos przypadkowo awansuje (jak Petrzalka czy Maribor), ale to bedzie tylko wypadek przy pracy, pojedynczy udzial na przestrzeni dziesiecioleci.

Do góry
#2385706 - 31/05/2008 04:44 Re: Rozmowy o polskiej piłce (4) [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
Originally Posted By: Wychowany_Na_Nalewce
O jakim "dobrze Polskiej pilki" mowicie \:D Awans Wisly do LM = pare milionow E do kasy tego klubu oraz sprzedaz 5-6 graczy na Zachod. Co to ma wspolnego z mitycznym "dobrem Polskiej pilki"?

Wisla miala szanse na awans za czasow Zurawskiego, Szymkowiaka i Kosowskiego. Obecny sklad tamtemu nie dorasta do piet, wiec zejdzcie na ziemie. Poza tym nie ma co sie podniecac. Jakikolwiek klub z Polski awansujac do LM jest skazany na przegranie tam wszystkich albo prawie wszystkich spotkan oraz natychmiastowa wyprzedaz druzyny. Dopoki nie bedzie szkolenia mlodziezy wypelniajacego luke po graczach odchodzacyh na Zachod lub wielkich pieniedzy w naszej pilce (porownywalnych z Ukraina czy Rosja), dopoty polskie kluby nie beda graly w LM. Kiedys pewnie ktos przypadkowo awansuje (jak Petrzalka czy Maribor), ale to bedzie tylko wypadek przy pracy, pojedynczy udzial na przestrzeni dziesiecioleci.

Dokladnie jest tak jak mowisz - eliminacje do LM to jest promocja w zawodnikow w celu wytargowania dobrej ceny - przykladow jest wiele ale jednak najlepszy to Wisla- gdyby faktycznie Cupialowi zalezalo na tej druzynie to dawno graliby w fazie grupowej- conajmniej!

Do góry
#2385766 - 31/05/2008 05:00 Re: Rozmowy o polskiej piłce (4) [Re: gremlin]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947

Witamy w Legii \:D

Do góry
#2385930 - 31/05/2008 06:07 Re: Rozmowy o polskiej piłce (4) [Re: Chaoz]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
Originally Posted By: Chaoz

Witamy w Legii \:D


Niemałe poruszenie wywołał wczoraj Piotr Rocki, który zdecydował się podpisać roczny kontrakt z Legią Warszawa. Teoretycznie nie powinno to nikogo dziwić, bo niewysoki zawodnik pochodzi ze stolicy. Tyle że z warszawskich drużyn grał tylko w Polonii i na dodatek nigdy nie należał do ulubieńców kibiców Legii. Po tym jak tej wiosny zdobył zwycięskiego gola dla Dyskobolii w meczu z legionistami, jedną ręką pokazał symbol warszawskiego klubu, a kciuk drugiej dłoni skierował w dół...

to już się zapewne niemała grupka osób nie może doczekać jego debiutu

Do góry
#2385945 - 31/05/2008 06:13 Re: Rozmowy o polskiej piłce (4) [Re: Baqu]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
hahaha, nie no sorry, że kolejny post pod postem, ale musicie to przeczytać \:D jednak inteligencja polskich posłów - działaczy jest powalająca ! \:D

Radny Michał Bobowiec: - Pan Tarasiewicz jest emocjonalnie związany ze Śląskiem i mając zespół ze słabszym składem niż Arka Gdynia zajął wyższe miejsce w tabeli, dlatego powinno się podpisać z nim kontrakt. Jeśli jednak Śląsk ma walczyć o mistrzostwo Polski, a w przyszłości o Ligę Mistrzów, to powinno się pomyśleć o znanym trenerze z najsilniejszej ligi, takiej jak angielska, włoska, czy hiszpańska. Przecież to Leo Beenhakker jako pierwszy wprowadził naszą reprezentację do finałów Mistrzostw Europy. Przykładowo, można zatrudnić kogoś tak znanego, jak zwolniony niedawno szkoleniowiec Chelsea Avram Grant, przy którym uczyłby się Tarasiewicz.

\:D \:D \:D

co on z choinki spadł ? Może Mourinho albo Manciniego bo akurat też są wolni ?

\:D \:D \:D

całość http://www.sport.pl/sport/1,65025,5263640,Fuzja_Slaska__Platforma_podzielona.html

Do góry
#2386014 - 31/05/2008 06:41 Re: Rozmowy o polskiej piłce (4) [Re: Baqu]
podstawek Offline
wieczny student

Meldunek: 08/12/2006
Postów: 6133
Quote:

Niemałe poruszenie wywołał wczoraj Piotr Rocki, który zdecydował się podpisać roczny kontrakt z Legią Warszawa. Teoretycznie nie powinno to nikogo dziwić, bo niewysoki zawodnik pochodzi ze stolicy. Tyle że z warszawskich drużyn grał tylko w Polonii i na dodatek nigdy nie należał do ulubieńców kibiców Legii. Po tym jak tej wiosny zdobył zwycięskiego gola dla Dyskobolii w meczu z legionistami, jedną ręką pokazał symbol warszawskiego klubu, a kciuk drugiej dłoni skierował w dół...

to już się zapewne niemała grupka osób nie może doczekać jego debiutu


ja osobiście nic do niego nie mam. Na stadionie obrażali jego matkę więc tak odpowiedział. Pokazał, że ma jaja.
Kiedyś wspominał, że jest kibicem Legii. Zaliczył kilkanaście wyjazdów. Chłopak z Pragi \:\)

Do góry
#2386222 - 31/05/2008 16:18 Re: Rozmowy o polskiej piłce (4) [Re: Wychowany_Na_Nalewce]
Mindman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/01/2005
Postów: 3911
Skąd: Kielce/Trójmiasto
Originally Posted By: Wychowany_Na_Nalewce
O jakim "dobrze Polskiej pilki" mowicie \:D Awans Wisly do LM = pare milionow E do kasy tego klubu oraz sprzedaz 5-6 graczy na Zachod. Co to ma wspolnego z mitycznym "dobrem Polskiej pilki"?

Wisla miala szanse na awans za czasow Zurawskiego, Szymkowiaka i Kosowskiego. Obecny sklad tamtemu nie dorasta do piet, wiec zejdzcie na ziemie. Poza tym nie ma co sie podniecac. Jakikolwiek klub z Polski awansujac do LM jest skazany na przegranie tam wszystkich albo prawie wszystkich spotkan oraz natychmiastowa wyprzedaz druzyny. Dopoki nie bedzie szkolenia mlodziezy wypelniajacego luke po graczach odchodzacyh na Zachod lub wielkich pieniedzy w naszej pilce (porownywalnych z Ukraina czy Rosja), dopoty polskie kluby nie beda graly w LM. Kiedys pewnie ktos przypadkowo awansuje (jak Petrzalka czy Maribor), ale to bedzie tylko wypadek przy pracy, pojedynczy udzial na przestrzeni dziesiecioleci.


\:\)

Ja na ziemię schodzić nie muszę, bo pisałem przecież co myślę o szansach (?) Wisły na awans do fazy grupowej LM. Myślę, że są one tylko teoretyczne \:\)

Jest sporo racji w tym co piszesz o promocji zawodników i kwotach do kasy klubu, tylko, że to nie jest kij o jednym końcu ...

Przede wszystkim ewentualny cud w postacie awansu ;\) to bardzo ważne punkty dla polskiej ligi w rankingach. Sprawa nie do przecenienia.

Poza tym - wszystko zależy jak zostałaby wykorzystana taka hipotetyczna kasa z transferów. I tu również masz rację pisząc:
"Dopoki nie bedzie szkolenia mlodziezy wypelniajacego luke po graczach odchodzacyh na Zachod lub wielkich pieniedzy w naszej pilce (porownywalnych z Ukraina czy Rosja), dopoty polskie kluby nie beda graly w LM"

Na kasę nie do końca mamy wpływ, a raczej - to musi iść od dołu: poprawa poziomu poprzez szkolenie już nawet nie młodzieży,ale dzieci w specjalnych szkółkach piłkarskich i to później zaprocentować może w lidze --> wyższy poziom ---> więcej sponsorów --> więcej kasy i ...

Rozmarzyłem się :)I z pewnością uprościłem nieco kwestię,ale moje zdanie jest bardzo podobne - póki co musimy skupić się na poprawie żenującej jeszcze bazy treningowej (chociaż jakieś małe postępy już są) i INWESTYCJACH w młodych/bardzo młodych zawodników. Tu jest przyszłość i szansa dla polskiej piłki.

Do góry
#2386232 - 31/05/2008 16:25 Re: Rozmowy o polskiej piłce (4) [Re: Mindman]
Mindman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/01/2005
Postów: 3911
Skąd: Kielce/Trójmiasto
Co do Rockiego:

- W Pucharach zagra pan z Legią.

- To miało znaczenie. Zresztą nie tylko. Pochodzę z Warszawy, jeździłem na Legię jako kibic, miałem z rodzinnego domu na stadion może 6 km. Kiedyś chciał mnie trener Wójcik, potem trener Okuka... Wtedy nie wychodziło. Do trzech razy sztuka.

- Tylko, że wiosną ostro pan „pojechał” z kibicami Legii.

- Grałem w Grodzisku, ale przede wszystkim broniłem dobrego imienia mojej mamy, która była obrażana. Jestem niski, ale twardy. I mam honor. Sprawa jest – mam nadzieję – wyjaśniona, a ja pamiętam kapitalny doping na Legii. Teraz gram dla nich.

za wp.pl

Do góry
#2387748 - 01/06/2008 01:19 Re: Rozmowy o polskiej piłce (4) [Re: Mindman]
Mindman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/01/2005
Postów: 3911
Skąd: Kielce/Trójmiasto
News ten już od jakiegoś czasu "krążył" po lokalnej prasie, a teraz na wp:

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32296,wid,10007910,wiadomosc.html

Jestem wielkim zwolennikiem zatrudnienia tego Pana. I jeszcze prosiłbym żeby dać mu bez względu na wyniki "po drodze", 2 sezony na budowę drużyny i dopiero po tym czasie zadecydować co dalej.

Rozmarzyłem się \:\)

Do góry
#2393632 - 03/06/2008 19:34 Re: Rozmowy o polskiej piłce (4) [Re: Mindman]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
Jest nadzieja dla Polonii Bytom!

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej zajmie się na wtorkowym posiedzeniu sprawą nieprzyznania bytomskiemu klubowi licencji na występy w ekstraklasie.

Walka Polonii o pozostanie w ekstraklasie zdaje się przynosić pierwsze rezultaty. - Milowym krokiem było spotkanie do jakiego doszło po meczu Polska-Dania na Stadionie Śląskim. Przedstawiciele klubu oraz miasta rozmawiali o sytuacji Polonii z reprezentantami PZPN-u. W efekcie prezes związku Michał Listkiewicz zgodził się, aby sprawę bytomskiego klubu dopisać do porządku obrad wtorkowego posiedzenia zarządu PZPN-u - mówi Bugdoł, prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Bugdoł jest jedną z osób, która aktywnie włączyła się w pomoc Polonii. - Sprawy idą w dobrym kierunku. Teraz rolą przedstawicieli Polonii jest, aby ich argumenty dotarły do władz związku. Generalnie jest jednak dla mnie dramatem, że kolejny raz śląski klub znalazł się w tak trudnej sytuacji - dodaje prezes.

Na spotkaniu w Warszawie działaczy Polonii ma osobiście wspierać prezydent miasta Piotr Koj. Dyrektor klubu Cezariusz Zając jest pewny racji Polonii. - Dostaliśmy już uzasadnienie decyzji komisji odwoławczej ds. licencji. Jest bardzo lakoniczne, liczy zaledwie kilka zdań o niedotrzymaniu terminów oraz zagrożeniu płynności finansowej Polonii. Będziemy wykazywać nieścisłości, jakie zostały w nim zawarte - mówi.

Jaki może być efekt dzisiejszego posiedzenia zarządu PZPN? Według najkorzystniejszego scenariusza dla Polonii, władze związku wystąpią do UEFA o zgodę na ponowne rozpatrzenie wniosku licencyjnego bytomskiego klubu. To otworzyłoby furtkę prawną do rozpoczęcia ponownych starań o prawo do gry w ekstraklasie.

W Bytomiu można usłyszeć, że najlepiej byłoby, gdyby dokumenty Polonii oceniła wówczas komisja pierwszej instancji. Po ostatnich wydarzeniach, komisja odwoławcza - kierowana przez Zbigniewa Sadowskiego - nie budzi wśród zwolenników Polonii zbyt dużego zaufania.

Dodajmy, że nastroje w klubie są wciąż dalekie od huraoptymizmu. - Bardzo bym tego chciał, ale nie chce mi się wierzyć, że PZPN znowu może zmienić decyzję w sprawie licencji. Szkoda, bo zostawiliśmy mnóstwo zdrowia na boisku i choć nikt w nas nie wierzył, to sportowo zapewniliśmy sobie utrzymanie. A teraz powstał taki chaos, że zupełnie nie wiemy, na czym stoimy - mówi pomocnik Marcin Radzewicz. Piłkarz Polonii nie ukrywa, że jeśli degradacja zostanie podtrzymana, to opuści bytomski klub.

O kłopoty Polonii zapytaliśmy też jej byłego trenera Michała Probierza. Czy odszedł z Polonii przeczuwając kłopoty klubu? - Nie spodziewałem się takiego obrotu spraw. Przecież my trenerzy i piłkarze zrobiliśmy wszystko, aby Polonia pozostała w lidze. Życzę temu klubowi jak najlepiej, bo sam wiele mu zawdzięczam. Wierzę, że sprawa się wyjaśni - podkreśla Probierz.

Pewne jest, że zamieszanie z licencją - niezależnie od jego zakończenia - będzie miało wpływ na dalsze funkcjonowanie klubu.

- W Polonii będą musiały nastąpić poważne zmiany - przyznaje Zając.


i co znow baraze? \:D \:D \:D

Do góry
#2393679 - 03/06/2008 19:57 Re: Rozmowy o polskiej piłce (4) [Re: Chaoz]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
To sa jaja

Do góry
#2394268 - 04/06/2008 00:26 Re: Rozmowy o polskiej piłce (4) [Re: lupus]
Mindman Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/01/2005
Postów: 3911
Skąd: Kielce/Trójmiasto
http://pilkanozna.pl/news.php?ID=91195

Byłem zwolennikiem Probierza, ale i ten wybór przyjmuje z zadowoleniem \:\)

BYŁA, BĘDZIE, JEST - KORONA MKS! \:\)

Do góry
#2394461 - 04/06/2008 02:03 Re: Rozmowy o polskiej piłce (4) [Re: lupus]
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
Originally Posted By: lupus
To sa jaja

jaja to beda jak kosztem Poloni ktos uratuje swoje dupsko! w koncu chlopacy wykopali sobie uczciwie dalsze granie w tej naszej "extra klasie"- ale jest wiele klubow ktore staja na glowie aby ich sposcic pietro nizej!

Do góry
#2395159 - 04/06/2008 15:11 Re: Rozmowy o polskiej piłce (4) [Re: gremlin]
Chaoz Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/06/2005
Postów: 29947
uwaga uwaga jedziemy dalej \:D

http://www.90minut.pl/news.php?id=732776

Zarząd PZPN na posiedzeniu w dniu 3 czerwca postanowił odwołać terminy meczów barażowych o Ekstraklasę w wyznaczonych na dzień 7 i 11 czerwca 2008 roku. Nowe terminy meczów, o ile wystąpi taka konieczność, zostaną ustalone przez zarząd PZPN na posiedzeniu w dniu 2 lipca 2008 roku. Przewidywane terminy ewentualnych meczów barażowych określa sie na okres od 10 do 20 lipca 2008 roku. Zespoły wystąpią w składach aktualnych na dzień rozgrywania pierwszego meczu.

P A R O D I A \:D

Do góry
Strona 16 z 17 < 1 2 ... 14 15 16 17 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (11kera11), 3179 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581749 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49